Биоотын айналымы бойынша декларацияның нысанын, ұсыну қағидаларын және мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 сәуірде № 10617 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 4) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну қағидалары және мерзімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес биоотын айналымы бойынша декларация нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесіне ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 118 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну қағидалары және мерзімі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении формы, правил и срока представления деклараций по обороту биотоплива
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2015 года № 10617.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила и срок представления декларации по обороту биотоплива согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму декларации по обороту биотоплива согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 118
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила и срок представления декларации по обороту биотоплива
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы Биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Биоотын айналымының теңгерімі" (бұдан әрі – Декларация) биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну тәртібі мен мерзімін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Биоотын айналымы бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар осы осы бұйрықпен бекітілген нысан бойынша аталған қызметті жүзеге асыру орны бойынша мемлекеттік кірістер органына декларация тапсырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Декларация мемлекеттік кірістер органына ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне дейін ұсынылады.
Егер декларацияны ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күніне келмесе, онда декларацияны ұсыну мерзімінің соңғы күні одан кейінгі жұмыс күні болып табылады.
4. Биоотын айналымы бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар, декларацияны өз таңдауы бойынша ұсынады:
1) келу тәртібімен – қағаз тасығышта;
2) пошта бойынша тапсырыстық хат хабарламасымен - қағаз тасығышта;
3) ақпараттық жүйлер арқылы электрондық түрде.
Мемлекеттік кірістер органдарына пошта бойынша тапсырыстық хат хабарламасымен декларацияны ұсыну күні пошталық немесе басқа да мекемелердің байланысын қабылдау туралы белгі болып табылады.
5. Биоотын айналымы бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтініштің (бұдан әрі – өтініш) негізінде декларацияны ұсыну мерзімін ұзатады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Декларация табиғи көрсеткіштерде (тоннада) ұсынылады.
7. Осы Қағидаларға сәйкес ұсынылатын декларация жеке кәсіпкерлер, заңды тұлғаның басшысы, бас бухгалтері қол қояды. Электрондық түрде ұсынылатын декларация электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.

1. Настоящие Правила представления декларации по обороту биотоплива (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и определяют порядок и сроки представления декларации по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива" (далее – декларация).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Физические и юридические лица, осуществляющие деятельность по обороту биотоплива, представляют в орган государственных доходов по месту осуществления указанной деятельности декларацию по форме, утвержденной настоящим приказом.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Декларация представляется в орган государственных доходов ежемесячно не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным.
Если последний день срока представления декларации приходится на не рабочий день, то днем окончания срока представления декларации считается ближайший следующий за ним рабочий день.
4. Физические и юридические лица, осуществляющие деятельность по обороту биотоплива, представляют декларацию по выбору:
1) в явочном порядке - на бумажном носителе;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - на бумажном носителе;
3) в электронном виде посредством информационной системы.
Датой представления декларации в орган государственных доходов по почте заказным письмом с уведомлением является дата отметки о приеме почтовой или иной организации связи.
5. Физические и юридические лица, осуществляющие деятельность по обороту биотоплива, продлевают срок представления декларации на основании заявления о продлении срока представления декларации по обороту биотоплива (далее – заявление) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Декларация представляется в натуральных показателях (тонны).
7. Декларация, представляемая в соответствии с настоящими Правилами, подписывается индивидуальным предпринимателем, руководителем, главным бухгалтером юридического лица. Декларация, представляемая в электронном виде, заверяется электронной цифровой подписью.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2019 № 1078 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жеке және заңды тұлғалар бұрын ұсынылған декларацияға толықтырулар енгізу және (немесе) қателерді түзету қажет болғанда жағдайда, бұрын ұсынылған декларацияға түзету нысанын ұсынады.
Түзету нысанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі, есепті кезең және тек жолдың белгілі бір бағандарының мәнін ұлғайту немесе азайту қажеттілігіне қарай қосу немесе алу мәнімен бағандарына өзгеріс енгізу қажет жолдардың нөмірлері көрсетіледі.
Биоотын айналымы бойынша
декларацияны ұсыну
қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларация
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Биоотын айналымы бойынша
декларацияны ұсыну
қағидалары және мерзімі
Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Биоотын айналымы бойынша декларацияларды ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2019 № 1078 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі ___________
_________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы ______________
________________________________________________________________
Биоотын айналымы бойынша декларацияларды ұсыну мерзімін ұзартуды сұраймын.
Есепті кезең: Айы ____________ Жылы _______
Өтініш беру күні __________________________
_______________________________________________ /____________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы)
Өтініш қабылдау күні _______________________
_______________________________________________ /____________
(өтінішті қабылдаған уәкілетті тұлғаның (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Мемлекеттік кірістер органының коды ___________ Мөртаңба орны
Пошталық штемпель күні ____________________________________________________
(пошта бойынша өтініш ұсынылған жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 118 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.10.2019 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В случае необходимости внесения дополнений и (или) исправления ошибок в ранее представленную декларацию физические и юридические лица представляют корректировочную форму к ранее представленной декларации.
В корректировочной форме указываются индивидуальный идентификационный номер физического лица, бизнес-идентификационный номер юридического лица, отчетный период и только те номера строк, в графы которых необходимо внести изменения, с плюсовым или минусовым значением в зависимости от того, необходимо увеличить или уменьшить значение определенной графы строки.
Приложение 1
к Правилам представления
декларации по обороту
биотоплива
Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива" отчетный период ____ месяц 20__ года
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам и сроку
представления декларации
по обороту биотоплива
Сноска. правый верхний угол приложения 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Заявление о продлении срока представления декларации по обороту биотоплива
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.10.2019 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес- идентификационный номер
__________ _____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование
___________ ___________________________________________________________________
Прошу продлить срок предоставления декларации по обороту биотоплива.
Отчетный период:
Месяц _______________ Год ________
Дата подачи заявления ________________________
__________________________________________________________________ /___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)             (подпись)
Дата приема заявления _______________________
_________________________________________________________________ /___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, принявшего заявление)
Код органа государственных доходов ___________
Место штампа
Дата почтового штемпеля ________________________________________________________
(заполняется в случае представления заявления по почте)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 118

Ескерту. Бұйрық 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.01.2024 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: мемлекеттік кірістер органына
Әкімшілік деректер нысаны: https://kgd.gov.kz/ru/section/akcizy-0
интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларация
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-цифрлық қысқаша мәні): БАД 1
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар шеңбері: биоотын айналымы бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлға
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 20-сы күнінен кешіктірмей
"Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларация
ЖСН/БСН __________________________
Атауы ______________________________
Есепті кезең ________ жылғы _____ ай ______
Мемлекеттік кірістер органының коды ______
Био отын түрі
Қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Өнім беруші/ алушы
Өнім беруші/ алушының атауы
Өнім берушінің/алушының ЖСН/БСН
Есепті кезең басына қалдығы
Келіп түскен биоотын
Барлығы
өз өндірісінен
жеке және заңды тұлғадан
ішкі өткізу бойынша
импорт бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны
кестенің жалғасы
Алушылардан қайтарылған өнімдер
Өткізілді (тиеп жөнелтілді)
Тауарларға ілеспе жүкқұжат
Жеткізушілерге өнімді қайтару
Бүлінгені, жоғалғаны
Нормалар шегіндегі шығыны
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
Барлығы
жеке және заңды тұлғаларға одан әрі сату үшін
жеке және заңды тұлғаларға, олардың өз қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға)
өз қажеттіліктеріне пайдаланылды
ішкі өткізу бойынша
экспортқа
нөмірі
күні
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Дара кәсіпкер/Заңды тұлғаның басшысы
_________________________________________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             (қолы)
Бас бухгалтер
_____________________________________________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы)
Декларация қабылданған күн 20___ жылғы "___" ____________
_____________________________________________ / ______________
(Декларацияны қабылдаған                                     (қолы)
лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
Пошта штемпелінің күні _________________ (декларация поштамен
ұсынылған жағдайда толтырылады)
Ескертпе:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН –жеке сәйкестендіру нөмірі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларация" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
"ЖСН/БСН" жолында "Биоотын айналымының балансы" биоотын айналымы туралы декларацияны (бұдан әрі – декларация) ұсынатын тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) көрсетіледі;
"Атауы" жолында декларацияны тапсырушы тұлғаның атауы көрсетіледі;
"Есептік кезең" жолында декларация ұсынылатын кезеңнің айы мен жылы көрсетіледі;
"Мемлекеттік кірістер органының коды" деген жолда декларацияны ұсынатын тұлғаның биоотын айналымы бойынша қызметті жүзеге асыратын жердегі мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
кестеде:
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда биоотын түрі көрсетіледі;
3-бағанда қызметін жүзеге асыру мекенжайы көрсетіледі;
4-бағанда биоотынды жеткізуші немесе биоотынды алушы көрсетіледі;
5-бағанда биоотынды жеткізушінің немесе биоотынды алушының атауы көрсетіледі;
6-бағанда биоотынды жеткізушінің немесе биоотынды алушының ЖСН немесе БСН көрсетіледі;
7-бағанда биоотынның есепті кезеңнің басындағы қалдығы (тоннамен) көрсетіледі;
8-бағанда барлық түскен биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
9-бағанда өз өндірісінен түскен биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
10-бағанда жеке және заңды тұлғалардан түскен биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
11-бағанда ішкі өткізу бойынша түскен биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
12-бағанда импорт бойынша түскен биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
13-бағанда алушыдан қайтарылған өнімдер (биоотын) (тоннамен) көрсетіледі;
14-бағанда барлық өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
15-бағанда жеке және заңды тұлғаларға одан әрі сату үшін өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
16-бағанда жеке және заңды тұлғаларға, олардың өз қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға) өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
17-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдалану үшін тиеп жөнелтілген биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
18-бағанда ішкі өткізу бойынша тиеп жөнелтілген биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
19-бағанда экспортқа өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннамен) көрсетіледі;
20-бағанда тауарларға ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі;
21-бағанда тауарларға ілеспе жүкқұжаттың күні көрсетіледі;
22-бағанда жеткізушілерге өнімді (биоотынды) қайтару (тоннамен) көрсетіледі;
23-бағанда биоотынның бүлінгені, жоғалғаны (тоннамен) көрсетіледі;
24-бағанда биоотынның нормалар шегіндегі шығыны (тоннамен) көрсетіледі;
25-бағанда биоотынның есепті кезеңнің соңындағы қалдығы (тоннамен) көрсетіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.01.2024 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в орган государственных доходов
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://kgd.gov.kz/ru/section/akcizy-0
Наименование формы административных данных:
Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива"
Индекс формы административных данных
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ДОБ 1
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: физические и юридические лица,
осуществляющие деятельность по обороту биотоплива
Срок представления формы административных данных:
ежемесячно не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива"
ИИН/БИН __________________________________
Наименование ______________________________
Отчетный период _____ месяц ______ год _______
Код органа государственных доходов_______
Вид биотоплива
Адрес осуществления деятельности
Поставщик/ Получатель
Наименование поставщика/ получателя
ИИН/ БИН поставщика/ получателя
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Остаток на начало отчетного периода
Поступило биотоплива
Всего
с собственного производства
от юридических и физических лиц
по внутреннему перемещению
по импорту
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Возврат продукции от получателей
Реализовано (отгружено)
Всего
физическим и юридическим лицам для дальнейшей реализации
физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю)
использовано на собственные нужды
по внутреннему перемещению
на экспорт
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Сопроводительная накладная на товары
Возврат продукции поставщикам
Порча, утрата
Потери в пределах норм
Остаток на конец отчетного периода
номер
дата
20
21
22
23
24
25
Индивидуальный предприниматель/
Руководитель юридического лица __________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________ / _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата приема декларации "___" _________ 20___год
_________________________________________________________ /_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должностного лица,
принявшего декларацию)
Дата почтового штемпеля _____________________________________________
(заполняется при представлении декларации по почте)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива""
Форма заполняется следующим образом:
в строке "ИИН/БИН" указывается индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) лица, представляющего декларацию по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива" (далее – декларация);
в строке "Наименование" указывается наименование лица, представляющего декларацию;
в строке "Отчетный период" указывается месяц, год периода за который представляется декларация;
в строке "Код органа государственных доходов" указывается код органа государственных доходов по месту осуществления лицом, представляющим декларацию, деятельности по обороту биотоплива;
в таблице:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается вид биотоплива;
в графе 3 указывается адрес осуществления деятельности;
в графе 4 указывается поставщик биотоплива или получатель биотоплива;
в графе 5 указывается наименование поставщика биотоплива или получателя биотоплива;
в графе 6 указывается ИИН или БИН поставщика биотоплива или получателя биотоплива;
в графе 7 указывается остаток биотоплива (в тоннах) на начало отчетного периода;
в графе 8 указывается поступление биотоплива всего (в тоннах);
в графе 9 указывается поступление биотоплива (в тоннах) собственного производства;
в графе 10 указывается поступление биотоплива (в тоннах) от юридических и физических лиц;
в графе 11 указывается поступление биотоплива (в тоннах) по внутреннему перемещению;
в графе 12 указывается поступление биотоплива (в тоннах) по импорту;
в графе 13 указывается возврат продукции (биотоплива) от получателей (в тоннах);
в графе 14 указывается реализация (отгрузка) биотоплива всего (в тоннах);
в графе 15 указывается реализация (отгрузка) биотоплива (в тоннах) физическим и юридическим лицам для дальнейшей реализации;
в графе 16 указывается реализация (отгрузка) биотоплива (в тоннах) физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю);
в графе 17 указывается отгрузка биотоплива (в тоннах) для использования на собственные нужды;
в графе 18 указывается отгрузка биотоплива (в тоннах) по внутреннему перемещению;
в графе 19 указывается реализация (отгрузка) биотоплива (в тоннах) на экспорт;
в графе 20 указывается номер сопроводительной накладной на товары;
в графе 21 указывается дата сопроводительной накладной на товары;
в графе 22 указывается возврат продукции (биотопливо) поставщикам (в тоннах);
в графе 23 указывается порча, утрата биотоплива (в тоннах);
в графе 24 указываются потери биотоплива в пределах норм (в тоннах);
в графе 25 указывается остаток биотоплива (в тоннах) на конец отчетного периода.