Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10865 тіркелді.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 56) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы С.Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 1 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-04/149 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.05.2020 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі − Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңы) 10-бабының 1) тармақшасына және "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының (бұдан әрі − Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы Заңы) 9-бабының 1-тармағының 56) тармақшасына сәйкес әзірленді және аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерінің арасында квоталарды бөлу тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10865.
В соответствии с подпунктом 56) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила распределения квот изъятия объектов животного мира.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________Е. Досаев
01 апреля 2015 года
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-04/149
Правила распределения квот изъятия объектов животного мира
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.05.2020 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила распределения квот изъятия объектов животного мира (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 56) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон об охране, воспроизводстве и использовании животного мира) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и устанавливают порядок распределения квот на изъятие объектов животного мира между субъектами охотничьего и рыбного хозяйства.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аңшылық шаруашылығы субъектісі – бекітіліп берілген аңшылық алқаптарда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аңшылық шаруашылығын жүргізетін жеке немесе заңды тұлға;
2) аумақтық бөлімшелер – Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық аумақтық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциялары;
3) балық шаруашылығы субъектісі – қызметінің негізгі бағыты балық шаруашылығын жүргізу болып табылатын жеке және заңды тұлға;
4) балықтар және басқа да су жануарларын алып қою квотасы – жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары белгілейтін балық және басқа да су жануарларын алып қою лимитінің бір бөлігі;
5) балықтар және басқа да су жануарларын алып қою лимиті – балық және басқа да су жануарларын олардың табиғи өсімі мен саны сақталатын жағдайда алып қоюдың жол берілетін шекті көлемі;
6) ведомство – уәкілетті органның құзыреті шегінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы стратегиялық, реттеуші, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
7) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі.
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.05.2021 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Аң аулау және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою квоталарын бөлу ағымдағы жылдың 1 шілдесінен бастап келесі жылдың 1 шілдесіне дейінгі кезеңге белгіленетін балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға арналған лимиттердің және аң аулау объектісі болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою лимиттерінің негізінде жүзеге асырылады, ол жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы Заңның 29-бабы 1-тармағының төртінші және бесінші бөліктеріне сәйкес ағымдағы жылдың 15 ақпанынан бастап келесі жылдың 15 ақпанына дейінгі кезеңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 27.02.2015 № 18-04/149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) субъект охотничьего хозяйства – физическое или юридическое лицо, ведущее охотничье хозяйство на закрепленных охотничьих угодьях в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) территориальные подразделения – областные территориальные инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) субъект рыбного хозяйства – физическое и юридическое лицо, основным направлением деятельности которого является ведение рыбного хозяйства;
4) квота изъятия объектов животного мира – часть лимита изъятия объектов животного мира, устанавливаемая республиканскими ассоциациями общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства для пользователей животным миром.
5) лимит изъятия объектов животного мира – предельно допустимый объем изъятия объектов животного мира, при котором сохраняются их естественное воспроизводство и численность;
6) ведомство – государственный орган в пределах компетенции уполномоченного органа, осуществляющий стратегические, регулятивные, реализационные и контрольные функции в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
7) уполномоченный орган – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
8) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.05.2021 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Распределение квот изъятия видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, осуществляется на основании лимитов на изъятия рыбных ресурсов и других водных животных который устанавливается на период с 1 июля текущего года по 1 июля будущего года, и лимитов изъятия видов животных, являющихся объектом охоты который устанавливается на период с 15 февраля текущего года по 15 февраля будущего года, в соответствии с частью четвертой и пятой пункта 1 статьи 29 Закона об охране, воспроизводстве и использовании животного мира.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Аңшылық шаруашылығы субъектілерінің арасында, балық ресурстарын және басқа да жануарларын қоспағанда, жануарлардың аңшылық объектісі болып табылатын түрлерін алып қою квоталарын бөлу аңшылық алқаптарының өнімділігін және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің жануарлар түрлерін аулауға арналған өтінімдерін ескере отырып жүзеге асырылады.
5. Балық шаруашылығы субъектілерінің арасында балық ресурстарын және басқа да су жануарларының түрлерін алып қою квоталарын бөлу өтінілген квота және рейтингтік бағалау қорытындысын ескере отырып жүзеге асырылады.
6. "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балықшылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) осы Қағидалардың 1-қосымшасында жазылған.
Көрсетілетін қызмет беруші осы Қағидаларға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізу туралы нормативтік құқықтық акті бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 03.05.2023 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерінің арасында аңшылық және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою квоталарын бөлу тәртібі
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық шаруашылығы үшін аң аулау объектілері болып табылатын жануарлардың түрлері бойынша алып қою квотасын алу, аң аулау объектілері болып табылатын жануарлардың түрлері бойынша есептік деректер негізінде ағымдағы жылғы 15 ақпанға дейін;
1-1) аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша есепке алу деректері негізінде жаңадан бекітілген аңшылық алқаптары үшін 3 ай ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық шаруашылығы үшін аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алып қою квотасын алудың қосымша мерзімі белгіленсін;

4. Распределение квоты изъятия объектов животного мира, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, между субъектами охотничьего хозяйства осуществляется с учетом ресурсов животных, производительности охотничьих угодий и заявок субъектов охотничьего хозяйства на добывание видов животных.
5. Распределение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных, между субъектами рыбного хозяйства осуществляется с учетом заявленных квот и по результатам рейтинговой оценки.
6. Государственная услуга "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов" (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими ассоциациями общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее – услугодатель).
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, (далее – Перечень) изложены в приложении 1 к настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.05.2023 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок распределения квот изъятия видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, между субъектами охотничьего и рыбного хозяйства
8. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают заявку услугодателю через портал на:
1) получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, до 15 февраля текущего года, на основании учетных данных по видам животных, являющихся объектами охоты;
1-1) установить дополнительный срок получения квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в течение 3 месяца для вновь закрепленных охотничьих угодий, на основании учетных данных по видам животных, являющихся объектами охоты;

2) ағымдағы жылғы 10 маусымға дейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алу.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін немесе демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 27.02.2015 № 18-04/149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 18.04.2023 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9. Көрсетілетін қызметті беруші аңшылық шаруашылығы үшін аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алып қою квотасын алуға өтінім немесе балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға өтінім түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты қызметкерге орындауға береді.
Жауапты қызметкер 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюдың бекітілген лимиттері негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталарды бөлу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Осы Қағидалардың Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдер қабылдайды:

2) получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, до 10 июня текущего года.
При сдаче услугополучателем заявки, услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени или в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 18.04.2023 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Услугодатель в день поступления заявки на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства либо заявки на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному работнику.
Ответственный работник в течение 7 (семи) рабочих дней рассматривает заявку на предмет соответствия требованиям настоящих Правил и формирует уведомление о распределении квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов изъятия объектов животного мира по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
В случае выявления оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня настоящих Правил услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель принимает следующие решения:

1) аң аулау және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою квотасын бөледі;
2) Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 03.05.2023 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жібереді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 27.02.2015 № 18-04/149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметті беруші жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға арналған лимиттер бекітілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде аңшылық және балық шаруашылығы субъектілері бөлінісінде аң аулау және балық аулау объектілері болып табылатын, жануарлар түрлерін алып қоюға арналған квоталарды бөлуді жүзеге асырады.
12. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
13. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.
14. "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 18-03/271а бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11005 болып тіркелген), жануарлар түрлерін алып қоюға өтінім берілген квота белгіленген тәртіппен бекітілген аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою нормативтеріне сәйкес анықталады.

1) распределяет квоту изъятия видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства;
2) выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям указанным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.05.2023 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Результат оказания государственной услуги направляется услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя на портале, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Услугодатель в течение пяти рабочих дней после утверждения лимитов на изъятие объектов животного мира осуществляет распределение квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, в разрезе субъектов охотничьего и рыбного хозяйства.
12. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
13. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
14. Заявленная квота изъятия видов животных, являющихся объектами охоты, определятся в соответствии с нормативами изъятия видов животных, являющихся объектами охоты, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 18-03/271 "Об утверждении нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11005).

15. Қолайсыз табиғат құбылыстары (жұт, ауру) салдарынан жануарлар түрлерінің саны азайған жағдайда жануарлардың түрлерін алып қоюға арналған квота жануарлар түрлерінің нақты ресурстарына сүйене отырып белгіленеді.
16. Егер жануарлар түрлерінің ресурстары оларды алып қоюға мүмкіндік бермесе, онда жануарлар түрлерін алып қоюға арналған квота бөлінбейді.
17. Уәкілетті орган балық аулау лимиттерін Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы Заңының 29-бабына сәйкес бекіткеннен кейін (бұдан әрі – балық аулау лимиттері) мемлекеттік қызметті көрсетуші 5 жұмыс күні ішінде әрбір балық шаруашылығы су айдынының жалпы лимитінің 10% шегінде әуесқойлық (спорттық) балық аулау, ғылыми-зерттеу, бақылау мақсаттарында аулау, су айдындарын балықтандыру бойынша өсімін молайту мақсатында квота белгілейді.
18. Бір балық шаруашылығы субъектісінің атына толықтай тіркелген балық шаруашылығы су айдындарында рейтингтік бағалау есебі жүргізілмейді.
19. Егер осы балық шаруашылығы су айдынында балық аулаудың лимиті берілген өтінімдердің жиынтық көлемінен асқан жағдайда балықшылар қауымдастығы, осы балық шаруашылығы су айдынында балық аулаудың лимиті берілген өтінімдердің жиынтық көлемінен аспаған жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес рейтингтік бағалау парағы (бұдан әрі – есептеу парағы) негізінде балық аулау объектілері болып табылатын балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын бөледі. Бұл ретте балық ресурстарын алып қою өтінімдері өтінім берілген квотаға сәйкес қанағаттандырылады.
Ескертпе: Балық, шаян және су омыртқасыздарын алып қою квоталарын бөлу үшін рейтингтік бағалауды есептеу парағы бөлек толтырылады.
20. Балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік бағасы келесідей анықталады:
1) 100 пайызға теңестірілген және балық шаруашылығы субъектісінің көрсеткіші бойынша пайыздық маңыздылыққа бөлінген ең жоғары бағалау көрсеткіші;
2) ең көп (ең үздік) көрсеткіші бар балық шаруашылығы субъектісіне тиісті тармақ бойынша 20 баллдық жүйемен ең жоғарғы баға қойылады;
3) балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік бағасы (бұдан әрі – Р) есептеу парағының 3-бағанының көрсеткішін (ең жоғарғы бағалау көрсеткіші) Есептеу парағының 5-бағанына (20 баллдық жүйедегі баға) көбейту және 100-ге бөлу жолымен айқындалады.
21. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып кою квоталары осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып кою квоталарын бөлу нәтижесі бойынша балық аулау лимитінің түрлік құрамының пайыздық арасалмағындағы рейтингте балық шаруашылығы субъектілері жинаған баллдар нәтижесінде пропорционалдық тұрғыдан бөлінеді.

15. При снижении численности видов животных вследствие неблагоприятных природных явлений (джут, болезни) квота на изъятие видов животных устанавливается исходя из фактических ресурсов видов животных.
16. Если ресурсы видов животных не позволяют их изъятие, то квота на изъятие видов животных не выделяется.
17. Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней после утверждения уполномоченным органом лимитов вылова рыб и других водных животных в соответствии со статьей 29 Закона об охране, воспроизводстве и использовании животного мира (далее – лимитов вылова рыбы) устанавливает квоту от общего лимита вылова рыбы каждого рыбохозяйственного водоема в пределах 10 % для любительского (спортивного) рыболовства, лова в воспроизводственных целях, научно-исследовательского и контрольного лова.
18. На рыбохозяйственных водоемах, полностью закрепленных за одним субъектом рыбного хозяйства, подсчет рейтинговой оценки не производится.
19. В случае, когда общий объем заявленной квоты превышает лимит вылова рыбы на данном рыбохозяйственном водоеме, ассоциация рыболовов распределяет квоты на изъятие рыбных ресурсов и других видов животных, являющихся объектами рыболовства на основании листа подсчета рейтинговой оценки (далее – лист подсчета), согласно приложению 6 к настоящим Правилам, за исключением случаев, когда общий объем заявленной квоты не превышает лимита вылова рыбы данного рыбохозяйственного водоема. При этом заявки на изъятие рыбных ресурсов удовлетворяются в соответствии с заявленной квотой.
Примечание: лист подсчета рейтинговой оценки заполняется отдельно для распределения квот изъятия рыб, раков и водных беспозвоночных.
20. Рейтинговая оценка субъекта рыбного хозяйства определяется:
1) максимальный оценочный показатель в процентах, который принимается за 100 и распределен по показателям субъекта рыбного хозяйства по значимости в процентах;
2) субъекту рыбного хозяйства с наибольшим (наилучшим) показателем выставляется максимальная оценка по соответствующему пункту по 20-балльной системе;
3) рейтинговая оценка субъекта рыбного хозяйства (далее - Р) определяется путем умножения показателя графы 3 (максимальный оценочный показатель) листа подсчета на графу 5 листа подсчета (оценка по 20-ти балльной системе) и деления на 100.
21. Квота изъятия рыбных ресурсов и других водных животных распределяется пропорционально по результатам баллов, набранных субъектами рыбного хозяйства в рейтинге в процентном соотношении к видовому составу лимитов вылова рыбы по итогам распределения квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

22. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып кою квоталары әрбір балық шаруашылығы субъектілері келесі формула бойынша анықталады
Л = К х Р
мұнда:
Л –бөлінетін квота;
К – балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюдың коэффициенті;
Р - балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік коэффициенті.
23. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою коэффициенті (бұдан әрі – К) формуласы бойынша есептеледі,
К = У/С
мұнда:
У – балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюдың бекітілген лимиті;
С – балық шаруашылығы субъектілерінің рейтингтік коэффициентерінің сомасы.
24. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алу квоталарын бөлу қорытындылары осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық аулау лимиттері бекітілгеннен кейін күнтізбелік бес күн ішінде шығарылады және тиісті жергілікті атқарушы органдарға аумақтық бөлімшелерге және ведомстваға жіберіледі.
25. Егер, балық шаруашылығы субъектісінің ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына дейін балық ресурсы және басқа да су жануарларын аулауға лимиттердің игерілмеген 25%-дық бөлігіне жануарлар дүниесін пайдалану туралы шешім болмаған жағдайда, балықшылар қауымдастығы квотаның қалған бөлігін қосымша өтінім бойынша, сондай-ақ балық шаруашылығы учаскелерінің резервтік қорының квоталарын осы балық шаруашылығы су айдынында учаскелері бар балық шаруашылығы субъектілері арасында бөлінеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.05.2021 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Игерілмеген квотаның бөлігін алу үшін балық шаруашылығының мүдделі субъектісі балық аулау қауымдастығына осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті жылдың 10 желтоқсанына дейін балық ресурстарын алып қоюға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосымша өтінімді береді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
27. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы көрсетілетін қызметті алушыға белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға, лауазымды адамға;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.

22. Квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных на каждого субъекта рыбного хозяйства определяются по формуле:
Л = К х Р
где:
Л – выделяемая квота;
К – коэффициент изъятия рыбных ресурсов и других водных животных;
Р - рейтинговый коэффициент субъекта рыбного хозяйства.
23. Коэффициент изъятия рыбных ресурсов и других водных животных (далее - К) рассчитывается по формуле:
К = У/С,
где:
У – утвержденная квота изъятия рыбных ресурсов и других водных животных;
С – сумма рейтинговых коэффициентов субъектов рыбного хозяйства.
24. Итоги распределения квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных подводятся в течение пяти рабочих дней после утверждения лимитов вылова рыбы по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и направляются в ведомство, территориальные подразделения и соответствующие местные исполнительные органы.
25. В случае, если на 31 декабря текущего года у субъекта рыбного хозяйства отсутствует разрешение на пользование животным миром на 25 % от выделенной квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных, ассоциация рыболовов распределяет оставшуюся часть квоты, а также квоты резервного фонда рыбохозяйственных участков среди субъектов рыбного хозяйства, имеющих участки на данном рыбохозяйственном водоеме.
Сноска. Пункт 25 – в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.05.2021 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Для получения неосвоенной части квоты заинтересованные субъекты рыбного хозяйства предоставляют в ассоциацию рыболовов дополнительную заявку на изъятие рыбных ресурсов до 10 декабря соответствующего года, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
27. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в административный орган, должностному лицу, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.

Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 27.02.2015 № 18-04/149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жануарлар дүниесі объектілерін
алып қою квоталарын
бөлу қағидаларына
1-қосымша
Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 03.05.2023 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.05.2023 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги: "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов".
Наименование подвида государственной услуги:

1. Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталар бөлу;
2. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталарды бөлу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аңшылардың және аңшылық шаруашылық субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балықшылардың және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары (бұдан әрі - Көрсетілетін қызмет беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілі
Кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 7 (жеті) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны
Кіші түрлері бойынша:
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюдың бекітілген лимиттері негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Кіші түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталарды бөлу кезінде мыналарды ұсыну қажет:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында аңшылық шаруашылығы үшін аң аулау объектілері болып табылатын жануарлардың түрлері бойынша алып қою квотасын алуға арналған өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушы аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша есептік деректер негізінде өтінімді ағымдағы жылғы 15 ақпанға дейін ұсынады.
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталарды бөлу кезінде мыналарды ұсыну қажет:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді ағымдағы жылдың 10 маусымына дейін ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады:

1. Распределение квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты;
2. Распределение квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных.
1
Наименование услугодателя
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также республиканские ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
По подвидам:
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов – 7 (семь) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
По подвидам:
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о распределении квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов изъятия объектов животного мира либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По подвидам:
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При распределении квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты, необходимо представить:
заявку на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Услугополучатель представляет заявку до 15 февраля текущего года, на основании учетных данных по видам животных, являющихся объектами охоты.
При распределении квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, необходимо представить:
заявку на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Услугополучатель представляет заявку до 10 июня текущего года.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің және деректердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысан түрінде ЭЦҚ болған жағдайда ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Жануарлар түрлерін алып қоюға мәлімделген квота Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 18-03/271а бұйрығымен бекітілген "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтерді бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11005 болып тіркелген).
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қою
квоталарын бөлу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аңшылық шаруашылығы үшін аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алып қою квоталарын алуға өтінім
Аңшылық шаруашылығының атауы
Жануардың түрі
Үстіміздегі жылғы (дарақтар) саны
Бекітілген (дарақтар) алып қою квотасы
Сұралып отырған алу квотасы (дарақтар)
Оның ішінде
(тұяқтылар үшін)
аталықтары
ұрғашылары
төлі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінімді берген күн "__"___________20___жыл.
__________________________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы,
мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Жануарлар дүниесі объектілерін
алып қою квоталарын
бөлу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға арналған өтінім

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям установленными настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Заявленная квота на изъятие видов животных должна соответствовать утвержденным в установленном порядке нормативам изъятия видов животных, являющихся объектами охоты, утвержденных приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 18-03/271а (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 11005).
Приложение 2
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Форма
Заявка на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства
Наименование охотхозяйства
Вид животного
Численность (особей)в текущем году
Утвержденный норматив изъятия
Запрашиваемая квота изъятия (особей)
В том числе (для копытных)
самцов
самок
сеголеток
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта охотничьего хозяйства, подпись,
Место печати
(за исключением
лиц, являющихся
субъектами частного
предпринимательства)
Приложение 3
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 03.05.2023 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ведомствоның аумақтық бөлімшелерімен жасалған балық шаруашылығын жүргізуге
арналған ______ жылғы "___" _____________ № ______шарт.
Өткен жылдың 1 шілдесінен бастап ағымдағы жылдың 1 шілдесіне дейін балықтарды
және басқа да су жануарларын алып коюға бөлінген квоталарды игеру_____ тонна
Өткен жылдың 1 шілдесінен бастап ағымдағы жылдың 1 шілдесіне дейін балық
ресурстарын молайту (балықтандыру), оның ішінде: Бір жазғы (миллион дана), оның
ішінде: _________0,05-ке дейін, ________0,05-тен 0,1-ге дейін, _______0,1-ден жоғары;
Дернәсілдермен (миллион дана), оның ішінде: _____3-ке дейін,_________3-тен жоғары.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік
жайында хабардармын. Жоғарыда көрсетілген іс-шаралардың орындалуы туралы
аумақтық бөлімшелерден растайтын құжаттар. Ақпараттық жүйелерде қамтылған
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінімнің берілген күні 20__жылғы "__" ____________
__________________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісі басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қолы_____________
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Жануарлар дүниесі объектілерін
алып қою квоталарын бөлу
қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 27.02.2015 № 18-04/149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қою
квоталарын бөлу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюдың бекітілген лимиттері негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу туралы хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға арналған квоталар сізге осы Қағидада айқындалған тәртіппен жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюдың бекітілген лимиттері негізінде бөлінетінін және көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылатын хабардар етеміз.
Сұрақтар туындаған жағдайда___________________________________
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы, мекенжайы және ресми сайты)
____________________________________________________________
жүгінуді сұраймыз.
____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Байланыс телефондары: _______________________________________
Күні 20 ____ жылғы " _" ______________.
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қою
квоталарын бөлу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Рейтингтік бағалауды есептеу парағы
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 27.02.2015 № 18-04/149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Балық шаруашылығы субъектісі _________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі_____________
Көрсеткіштің атауы
Пайыздық жоғарғы бағалау көрсеткіші
Өтінімге сәйкес көрсеткіш саны
20 балдық жүйе бойынша баға
Балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік бағасы
1
2
3
4
5
6
1
Өткен жылдың

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.05.2023 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
Наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или) участка
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Договора на ведение рыбного хозяйства № _______ от "____" ________ года,
заключенного с территориальными подразделениями ведомства
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
Освоение выделенных квот изъятия рыб и других водных животных с 1 июля
прошлого года по 1 июля текущего года __________ тонна
Воспроизводство (зарыбление) рыбных ресурсов с 1 июля прошлого года по 1 июля
текущего года, в том числе: Сеголетками (миллион штук), из них: __________
до 0,05, от 0,05 до 0,1___________________, от 0,1 и выше_________________;
Личинками (миллион штук), из них: _________ до 3, от 3 и выше ___________;
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан. Подтверждающие документы
от территориальных подразделений о выполнении вышеуказанных мероприятий.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" _______________ 20 ___ года.
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта рыбного хозяйства)
Подпись_________________
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 4
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Расписка об отказе в приеме заявки
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Форма
Уведомление о распределении квот на изъятие объектов животного мира
на основании утвержденных лимитов изъятия объектов животного мира
Уважаемый (-ая) ______________________________________________________
(услугополучатель)
Уведомляем Вас о том, что квоты на изъятие объектов животного мира будут распределены Вам на основании утвержденных лимитов изъятия объектов животного мира в порядке определенном настоящими Правилами и размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
В случае возникновения вопросов просим обратится
в_________________________________________________________________________
(наименование, адрес и официальный сайт услугодателя)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства))
Контактные телефоны:
________________________________________________
Дата "___" ______________ 20 ____ года.
Приложение 6
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Форма
Лист подсчета рейтинговой оценки
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Субъект рыбного хозяйства ______________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок _________________________
Наименование показателей
Максимальный оценочный показатель в процентах
Количество показателей согласно заявкам
Оценка по 20 балльной системе
Рейтинговый коэффициент субъекта рыбного хозяйства
1
2
3
4
5
6
1