Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 тамызда № 11948 болып тіркелді.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 7-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 08.07.2021 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 08.07.2021 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істер комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жолдасын;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн мерзім ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырсын;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралар орындалған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде осы тармақпен көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметті енгізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 249 бұйрығына
1-қосымша

Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2015 года № 11948.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 7-2) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 08.07.2021 № 209 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму представления отчетности организатора игорного бизнеса, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 08.07.2021 № 209 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (Канагатов И.Б.) в установленном законодательством порядке:
1) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) после официального опубликования разместить настоящий приказ на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представить в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течении десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 249
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.tsm.gov.kz
Форма представления отчетности организатора игорного бизнеса

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 26.12.2023 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған : www.tsm.gov.kz
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілігін ұсыну нысаны
Есепті кезең ________20__жыл
Индексі: 1-(ОИБ)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, тоқсанына бір рет
Ойын жабдығының атауы және түрі
Ойын жабдығының саны
Сериялық немесе инвентарлық нөмірі
Өндіруші
Ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі (жаңа / қолданылған)
Жабдықты тестілеу күні (жаңа ойын автоматтары үшін)
дана
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер
Ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы (ойын автоматтары залы үшін)
Үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер
Бейне жазу жүйесінің атауы
Саны
Техникалық жай-күйі
Жабдықты тестілеу күні
Ауыстырылатын жабдықтың сериялық нөмірі
Лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны
Ойын үстелдері санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы ақпарат
дана
%
дана
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Кассалар саны туралы мәліметтер
Қызметкерлер саны
Есепті кезең үшін лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы
Есептілікті ұсынған күнгі жағдай бойынша банкте (банктерде) нақты орналастырылған міндетті резервтердің сомасы*
Ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер
Елді мекен (облыс, қала)
Кассаның орналасқан жері (мекен-жайы)
Есептен шығару туралы мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік кіріс органдарында салық салу объектілерін/кассаларды (кассаларды) тіркеу есебі туралы мәліметтер
адам
теңге
теңге
16
17
18
19
20
21
22
*Міндетті резервтердің болуын растау мақсатында есептілікке салым шартын жасаған кезде ашылған банктік шоттар бойынша ақшасының болуы және қозғалысы туралы анықтама қоса беріледі.
Ұйымның атауы: ___________________________________________________________
Қызмет түрі ______________________________________________________________
Заңды мекен-жайы _________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
Ойын мекемесінің немесе тауар белгісінің атауы (болған жағдайда) ______________________
Интернет-ресурс (болған жағдайда) __________________________________________
Телефон:__________________________________________________________________
Берілген лицензияның нөмірі мен күні
__________________________________________________________________________
_____ парақта қоса беріледі
Осымен: осы есептілікте көрсетілген барлық мәліметтер және қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылатындығы расталады.
Жауапты тұлға _________________________________ қолы _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________________ қолы ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілік нысаны (Индекс: 1 - (ОИБ), кезеңділігі: тоқсан сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 26.12.2023 № 342 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Отчетный период ________20__года
Индекс: 1-(ОИБ)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: организаторы игорного бизнеса
(юридические лица, осуществляющие организацию и проведение азартных
игр и (или) пари)
Срок представления формы административных данных: один раз в квартал,
не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование и вид игорного оборудования
Количество игорного оборудования
Серийный или инвентарный номер
Производитель
Техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов (новое/бывшее в употреблении)
Дата тестирования оборудования (для новых игровых автоматов)
Сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем
Установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов)
Сведения об изменении количества столов, замены оборудования
Наименование видеозаписывающей системы
Количество
Техническое состояние
Дата тестирования оборудования
Серийный или инвентарный номер заменившего оборудования
Количество игровых столов, указанных при получении лицензии
Информация об увеличении и сокращении количества игровых столов
штук
штук
%
штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о количестве касс
Численность работников
Сумма уплаченной платы за пользование лицензией за отчетный период
Сумма обязательных резервов, фактически размещенных в банке (-ах) по состоянию на день предоставления отчетности*
Сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса
Населенный пункт (область, город)
Месторасположение кассы (адреc)
Сведения о регистрационном учете объектов налогообложения/касс (-ы) в органах государственных доходов, включая сведения о снятии с учета
человек
тенге
тенге
16
17
18
19
20
21
22
*В целях подтверждения наличия обязательных резервов к отчетности прилагается
справка о наличии и движении денег по банковским счетам, открытым
при заключении договора банковского вклада.
Наименование организации:
____________________________________________________________________
Вид деятельности ____________________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Бизнес идентификационный номер _____________________________________
Наименование игорного заведения или товарного знака (при наличии)
____________________________________________________________________
Интернет-ресурс (при наличии) ________________________________________
Телефон: ___________________________________________________________
Номер и дата выданной лицензии ______________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все сведения, указанные в настоящей отчетности,
и прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
Ответственное лицо __________________________________________ подпись
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
__________________________________________________________ подпись
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Форма отчетности организатора игорного бизнеса
(Индекс: 1 - (ОИБ), периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар) толтырады және Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне ұсынады.
3. Нысан ойын бизнесін ұйымдастырушы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен (міндеттерді жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып), сондай-ақ ұйымның мөрімен (болған жағдайда) расталады.
4. Нысан тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-бағанда реттік нөмірі толтырылады;
6. 2-бағанда ойын жабдығының атауы және түрі көрсетіледі;
7. 3-бағанда ойын жабдығының саны көрсетіледі;
8. 4-бағанда ойын жабдығының сериялық немесе инвентарлық нөмірі көрсетіледі;
9. 5-бағанда ойын жабдығын өндіруші көрсетіледі;
10. 6-бағанда ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі көрсетіледі (жаңа/қолданылған);
11. 7-бағанда ойын жабдығын тестілеу күні көрсетіледі (жаңа ойын автоматтары үшін);
12. 8, 9, 10, 11-бағандарда бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер, оның ішінде бейне жазу жүйесінің атауы, жабдықтың саны, техникалық жай-күйі, тестілеу күні көрсетіледі;
13. 12-бағанда ойын автоматтарына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы көрсетіледі (ойын автоматтары залдар үшін);
14. 13, 14, 15-бағандарда үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер, оның ішінде ауыстырылған жабдықтың сериялық немесе инвентарлық нөмірі, лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны, ойын үстелдер санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы мәліметтер көрсетіледі;
15. 16, 17, 18-бағандарда кассалар саны, оның ішінде елді мекен (облыс, қала), кассаның орналасқан жері (мекенжайы), есептен шығару туралы мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік кіріс органдарында салық салу объектілерін/кассаны (кассаларды) тіркеу есебі туралы мәліметтер көрсетіледі;
16. 19-бағанда қызметкерлердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
17. 20-бағанда ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға есепті кезең үшін лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
18. 21-бағанда есептілікті ұсынған күнгі жағдай бойынша банкте (банктерде) нақты орналастырылған "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалатын міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз ету сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы представления отчетности организатора игорного бизнеса.
2. Форма заполняется организаторами игорного бизнеса (юридическими лицами, осуществляющие организацию и проведение азартных игр и (или) пари) и представляется в Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Форма заверяется подписью руководителя организатора игорного бизнеса, либо лица его заменяющего (с приложением копии приказа о возложении обязанностей), а также печатью организации (при наличии).
4. Форма предоставляется ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 заполняется номер по порядку;
6. В графе 2 указывается наименование и вид игорного оборудования;
7. В графе 3 указывается количество игорного оборудования;
8. В графе 4 указывается серийный или инвентарный номер игорного оборудования;
9. В графе 5 указывается производитель игорного оборудования;
10. В графе 6 указывается техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов (новое/бывшее в употреблении);
11. В графе 7 указывается дата тестирования игорного оборудования (для новых игровых автоматов);
12. В графах 8, 9, 10, 11 указываются сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем, в том числе наименование видеозаписывающей системы, количество, техническое состояние, дата тестирования оборудования;
13. В графе 12 указывается установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов);
14. В графах 13, 14, 15 указываются сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе серийный или инвентарный номер заменившего оборудования, количество игровых столов, указанных при получении лицензии, информация об увеличении и сокращении количества игровых столов;
15. В графах 16, 17, 18 указываются сведения о количестве касс, в том числе населенный пункт (область, город), месторасположение кассы (адрес), сведения о регистрационном учете объектов налогообложения/касс (-ы) в органах государственных доходов, включая сведения о снятии с учета;
16. В графе 19 указываются сведения о численности работников;
17. В графе 20 указываются сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса за отчетный период;
18. В графе 21 указываются сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе", фактически размещенных в банке (-ах) по состоянию на день предоставления отчетности;

19. 22-бағанда ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Мәдениет
және спорт министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 249 бұйрығына 2-қосымша
Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды
және талдауды жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 08.07.2021 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинау және талдау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.04.2023 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Есептілікті жинаудың және талдаудың мақсаты ойын бизнесі субъектілері қызметінің ойын бизнесі туралы заңнамаға сәйкестігіне мониторинг жүргізу болып табылады.
2-тарау. Есептілікті жинауды жүзеге асыру тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 08.07.2021 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Есептілікті жинау осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептілікті (бұдан әрі – есептілік) ойын бизнесі саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ойын бизнесін ұйымдастырушылардың ұсынуы арқылы жүзеге асырылады.
4. Есептілік қағаз тасығышта есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күнінен кешіктірмей тоқсан сайын беріледі.
5. Есептілік мынадай ақпаратты қамтиды:
1) ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
2) бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
3) ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы туралы мәлімет;
4) лицензия алған кезде көрсетілген ойын үстелдері санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер;
5) кассалар тізімі мен қызметкерлер саны туралы мәліметтер;
6) ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы туралы мәліметтер;
7) "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз етудің сомасы туралы мәліметтер;

19. В графе 22 указываются сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса.
Приложение 2
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 249
Правила осуществления сбора и анализа отчетности,
представляемой организатором игорного бизнеса
"Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 08.07.2021 № 209 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" и определяют порядок сбора и анализа отчетности, представляемой организаторами игорного бизнеса.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.04.2023 № 107 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2. Целью сбора и анализа отчетности является осуществление мониторинга деятельности субъектов игорного бизнеса на соответствие законодательству об игорном бизнесе.
Глава 2. Порядок осуществления сбора отчетности
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 08.07.2021 № 209 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Сбор отчетности осуществляется посредством предоставления организаторами игорного бизнеса в уполномоченный орган в сфере игорного бизнеса (далее – уполномоченный орган) отчетности по форме, согласно приложению 1 к настоящему приказу (далее – отчетность).
4. Отчетность представляется на бумажном носителе ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Отчетность содержит следующую информацию:
1) сведения о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов;
2) сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем;
3) сведения об установленном проценте выигрыша, технологически заложенном в игровой автомат;
4) сведения об изменении количества игровых столов, замены оборудования, указанного при получении лицензии;
5) сведения о списке касс и численности работников;
6) сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса;
7) сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе";

8) ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.04.2023 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Есептілік ойын бизнесін ұйымдастырушы басшының не оны алмастыратын тұлғаның (міндеттерді жүктеу туралы бұйрық көшірмесін қоса беріп) қолымен, сондай-ақ ұйымның мөрімен куәландырылады (болған жағдайда) және уәкілетті органға жіберіледі.
7. Ұсынылған есептілік уәкілетті органда тіркеледі және оны оның тиісті құрылымдық бөлімшесі қарайды.
3-тарау. Есептілікті талдауды жүзеге асыру тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 08.07.2021 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Уәкілетті орган ұсынылған есептіліктің негізінде барлық қажетті деректердің болуына және толықтығына талдауды жүзеге асырады.
Ұсынылған есептілікті талдауға мыналар кіреді:
1) ойын бизнесін ұйымдастырушыларға қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес келу тұрғысына қарау;
2) есептілікті тапсырмау немесе толық тапсырмау бойынша мәліметтерді қалыптастыру.
9. Талдау нәтижелері ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік саясатты жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау және бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау жүргізу кезінде пайдаланылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда көзделген – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 26.12.2023 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Уәкілетті орган есептілікті жинау, қорытындылау және талдау жолымен ойын бизнесі ұйымдастырушыларының біліктілік талаптарды сақтауы туралы мәліметтерді қалыптастырады.

8) сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.04.2023 № 107 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
6. Отчетность заверяется подписью руководителя организатора игорного бизнеса, либо лица его заменяющего (с приложением копии приказа о возложении обязанностей), а также печатью организации (при наличии) и направляется в уполномоченный орган.
7. Представленная отчетность регистрируется в уполномоченном органе и рассматривается соответствующим его структурным подразделением.
Глава 3. Порядок осуществления анализа отчетности
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 08.07.2021 № 209 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Уполномоченный орган на основании представленной отчетности
осуществляет анализ на наличие и полноту всех необходимых данных.
Анализ представленной отчетности включает в себя:
1) рассмотрение на предмет соответствия квалификационным требованиям, предъявляемым к организаторам игорного бизнеса;
2) формирование сведений о не предоставлении или не полном предоставлении отчетности.
9. Результаты анализа используются при подготовке предложений по совершенствованию государственной политики в области игорного бизнеса и проведении профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 26.12.2023 № 342 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
10. Уполномоченный орган путем сбора, обобщения и анализа отчетности формирует сведения о соблюдении квалификационных требований организаторами игорного бизнеса.