Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 404 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12623 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2018 жылғы 4 мамырдағы № 46 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 04.05.2018 № 46 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы"
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 12 сәуірдегі Заңының 4-1-бабының
2-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Уәкілетті орган жанындағы Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тілдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы нормативті құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкіне енгізу үшін елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық түрдегі осы бұйрықтың көшірмелерін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Положения о Координационном совете по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 404. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12623. Утратил силу приказом Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам религий и гражданского общества РК от 04.05.2018 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2-3) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Координационном совете по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе.
2. Комитету по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, удостоверенных электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 404 бұйрығымен
бекітілген
Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара
іс-қимыл жасау жөніндегі үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - Үйлестіру кеңесі) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Үйлестіру кеңесі өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, 1996 жылғы 31 мамырдағы "Қоғамдық бірлестіктер туралы", 2001 жылғы 16 қаңтардағы "Коммерциялық емес ұйымдар туралы", 2005 жылғы 12 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ережені басшылыққа алады.
2. Үйлестіру кеңесінің міндеттері және функциялары
3. Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеттері:
1) мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес ұйымдардың өзара іс-қимылын жетілдіру;
2) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге үкіметтік емес ұйымдарды тарту;
3) азаматтық бастаманың өсуі үшін жағдай жасау;
4) мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес ұйымдардың өзара
іс-қимыл жасау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру болып табылады.
4. Үйлестіру кеңесі жүктелген міндеттерді іске асыру мақсатында, мынадай функцияларды орындайды:
1) үкіметтік емес ұйымдардың дамуы үшін қолайлы жағдай жасау жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
2) үкіметтік емес ұйымдар үшін сыйлықақыларды тағайындау бойынша ұсынымдарды әзірлейді;
3) мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес ұйымдар арасындағы өзара іс-қимыл жасаудың тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстарды әзірлейді;
4) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру, үкіметтік емес ұйымдар үшін гранттарды бөлу және сыйлықақыларды тағайындау мәселелерін қарайды;
5) Үйлестіру кеңесі отырыстарына мемлекеттік органдар және өзге ұйымдар өкілдерін шақырады және тыңдайды;

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Утверждено
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 22 декабря 2015 года № 404
Положение
о Координационном совете по взаимодействию с
неправительственными организациями при уполномоченном органе
1. Общие положения
1. Координационный совет по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе (далее – Координационный совет) является консультативно-совещательным органом при уполномоченном органе в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее – уполномоченный орган).
2. В своей деятельности Координационный совет руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан от 31 мая 1996 года "Об общественных объединениях", от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях", от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан", нормативными правовыми актами в сфере взаимодействия с неправительственными организациями, а также настоящим Положением о Координационном совете по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе.
2. Задачи и функции Координационного совета
3. Задачами Координационного совета являются:
1) совершенствование взаимодействия государственных органов с неправительственными организациями;
2) привлечение неправительственных организаций к разработке предложений по формированию и реализации государственного социального заказа;
3) создание условий для роста гражданской инициативы;
4) совершенствование нормативных правовых актов по вопросам взаимодействия государственных органов с неправительственными организациями.
4. В целях реализации возложенных задач Координационный совет выполняет следующие функции:
1) разрабатывает предложения по созданию благоприятных условий для развития неправительственных организаций;
2) разрабатывает рекомендации по присуждению премий для неправительственных организаций;
3) разрабатывает предложения по повышению эффективности взаимодействия государственных органов и неправительственных организаций;
4) рассматривает вопросы реализации государственного социального заказа, предоставления грантов и присуждения премий для неправительственных организаций;
5) приглашает и заслушивает на заседаниях Координационного совета представителей государственных органов и иных организаций;

6) Үйлестіру кеңесі құзыретіне кіретін мәселелері бойынша мемлекеттік органдар және өзге ұйымдардан тиісті материалдар мен құжаттарды сұратады.
3. Үйлестіру кеңесінің қызметін ұйымдастыру
5. Үйлестіру кеңесінің құрамы төрағадан, төрағаның орынбасарынан, хатшыдан және мемлекеттік органдар және үкіметтік емес ұйымдар өкілдері қатарынан қалыптастырылатын Үйлестіру кеңесінің мүшелерінен құралады.
Үйлестіру кеңесіндегі үкіметтік емес ұйымдар өкілдерінің құрамына екі жылда бір реттен кем емес өзгерістер енгізіледі.
6. Үйлестіру кеңесін төраға басқарады.
7. Төраға:
1) Үйлестіру кеңесінің қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) Үйлестіру кеңесінің отырыстарында төрағалық етеді;
3) Үйлестіру кеңесінің жұмыс жоспарын бекітеді;
4) Үйлестіру кеңесінің отырыс хаттамаларына қол қояды.
Төраға болмаған жағдайда оның функцияларын орынбасары атқарады.
8. Үйлестіру кеңесінің хатшысы Үйлестіру кеңесінің жұмыс жоспарын әзірлеуді қамтамасыз етеді, отырыс хаттамасын ресімдейді. Хатшының дауыс беру құқығы жоқ.
9. Үйлестіру кеңесінің отырыстары кемінде жартыжылда бір рет өткізіледі. Үйлестіру кеңесі мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, Үйлестіру кеңесінің отырысы заңды болып саналады.
10. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тілдерді дамыту және қоғамдық саяси жұмыс комитеті Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы болып табылады.
Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Кеңес отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар Үйлестіру кеңесінің хатшысымен Үйлестіру кеңесінің отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса Үйлестіру кеңесінің мүшелеріне жіберіледі.
11. Үйлестіру кеңесінің шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға қатысып отырған Үйлестіру кеңесі мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
12. Үйлестіру кеңесінің шешімдері хаттамамен ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады.
13. Үйлестіру кеңесі мүшелері ерекше пікірлер айтқан жағдайда, оны жазбаша түрде жазады және Үйлестіру кеңесінің хаттамасына қоса береді.

6) запрашивает от государственных органов и иных организаций необходимые материалы и документы по вопросам, входящим в компетенцию Координационного совета.
3. Организация деятельности Координационного совета
5. Состав Координационного совета состоит из председателя, заместителя председателя, секретаря и членов Координационного совета, формируемых из числа представителей государственных органов и неправительственных организаций.
В состав представителей неправительственных организаций в Координационном совете вносятся изменения не реже чем один раз в два года.
6. Координационный совет возглавляет председатель.
7. Председатель:
1) осуществляет руководство деятельностью Координационного совета;
2) председательствует на заседаниях Координационного совета;
3) утверждает план работы Координационного совета;
4) подписывает протоколы заседания Координационного совета.
В отсутствие председателя его функции выполняет заместитель.
8. Секретарь Координационного совета обеспечивает разработку плана работы Координационного совета, составление протокола заседания. Секретарь не имеет права голоса.
9. Заседания Координационного совета проводятся не реже одного раза в полугодие. Заседание Координационного совета считается правомочным, если в нем принимали участие не менее двух третей от общего числа членов Координационного совета.
10. Рабочим органом Координационного совета является Комитет по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
Рабочий орган Координационного совета осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Координационного совета, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Координационного совета, необходимые документы, материалы, которые направляются секретарем Координационного совета членам Координационного совета за три рабочих дня до проведения заседания Координационного совета с приложением проекта протокола.
11. Решения Координационного совета принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Координационного совета. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
12. Решения Координационного совета оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
13. Члены Координационного совета в случае выражения особого мнения излагают его в письменном виде и прикладывают к протоколу Координационного совета.