Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестиция және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12767 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 26 мамырдағы № 286 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 26.05.2022 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 268-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы А. Рау
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________________ Б. Сұлтанов

Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12767. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.05.2022 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 268 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие c 1 января 2016 года.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов

2015 жылғы 15 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жылғы 11 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 26 қарашадағы
№ 1107 бұйрығымен
бекітілген
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.10.2018 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 268-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқоры (бұдан әрі – дерекқор) – отандық тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің тізбесі;
2) институт – жергілікті қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институты;
3) құжаттың электрондық көшірмесі - түпнұсқа құжатты электрондық цифрлық нысанда толық түрін және ақпаратын (деректерін) баяндайтын құжат;
4) портал – "Қазақстандық қамту" интернет-порталының ақпараттық жүйесі;
5) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді берушілер (бұдан әрі - берушілер) - отандық тауар өндірушілер және жұмыстар мен қызметтерді отандық берушілер;
6) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дәйектілігін, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермегендігін растайтын электрондық цифрлық символдардың жиынтығы.
2-тарау. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.10.2018 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы Қағидаларға сәйкес дерекқорды институт қалыптастырады.
4. Дерекқор www.ks.gov.kz мекенжайы бойынша порталда орналастырылады.
5. Дерекқор мыналарды қамтиды:
1) отандық өнімберушілер көрсететін жұмыстар және қызметтер;

15 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Е. Досаев
11 декабря 2015 года
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 ноября 2015 года № 1107
Правила
формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг
и их поставщиков
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.10.2018 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 268 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и определяют порядок формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) база данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (далее – база данных) – перечень отечественных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
2) институт – национальный институт развития в области развития местного содержания;
3) электронная копия документа - документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме;
4) портал – информационная система интернет-портал "Казахстанское содержание";
5) поставщики товаров, работ и услуг (далее - поставщики) – отечественные товаропроизводители и отечественные поставщики работ и услуг;
6) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок формирования базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.10.2018 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. База данных формируется институтом в соответствии с настоящими Правилами.
4. База данных размещается на портале по адресу www.ks.gov.kz.
5. База данных включает:
1) работы и услуги, оказываемые отечественными поставщиками;

2) Қазақстанда шығарылған "CT-KZ" нысанындағы сертификаттар берілген тауарлар;
3) отандық тауар өндірушілер және жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өнім берушілердің тізбесі;
4) құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының отандық тауар өндірушілерінің тізілімі.";
5) жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізілімі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 31.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Дерекқорға (отандық тауар өндірушілердің құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының тізілімі мен жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізілімін қоспағанда) тіркелу үшін өнім беруші:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнім берушінің сауалнамасын электрондық түрде толтырады;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойныша тауарлар туралы ақпаратты және/немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес жұмыстар және/немесе көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты электрондық түрде толтырады;
3) тауарлар үшін:
егер өнім сәйкестіктің міндетті бағалануына (расталуына) жататын болса, өнімнің сәйкес келуін бағалау (растау) туралы құжатты қоса береді;
"Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 10947 болып тіркелген) сәйкес шығарылған немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған тауарларға берілетін "СТ-КZ" нысанды тауардың шығу тегі туралы сертификатты қоса береді;
4) жұмыстар және көрсетілетін қызметтер үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті * немесе анықтаманы (заңды тұлғалар үшін);
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады;
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес егер жұмыстарға (көрсетілетін қызметтерге) рұқсаттама немесе хабарлама тәртібі енгізілген жағдайда рұқсаттаманы немесе хабарламаны қоса береді;
сапа менеджменті жүйесінің сертификаты болған кезде қоса береді;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді берушінің ақпаратын қоса береді.

2) товары, на которые выданы сертификаты казахстанского происхождения формы "CT-KZ";
3) перечень отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ и услуг;
4) реестр отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций;
5) реестр отечественных производителей мебельной продукции.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Для регистрации в базе данных (за исключением реестра отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций и реестра отечественных производителей мебельной продукции) поставщик:
1) заполняет анкету поставщика по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном виде;
2) заполняет информацию о товарах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам и (или) информацию о работах и/или услугах по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам в электронном виде;
3) для товаров:
прилагает документ об оценке (подтверждении) соответствия продукции, в случае если продукция подлежит обязательной оценке (подтверждению) соответствия;
прилагает сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ", который выдается на товары, произведенные или подвергнутые достаточной переработке в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10947);
4) для работ и услуг:
прилагает свидетельство* или справку о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц);
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
прилагает разрешение или уведомление, в случае если в отношении работ (услуг) введен разрешительный или уведомительный порядок в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
прилагает при наличии сертификат системы менеджмента качества;
прилагает информацию поставщика работ/услуг, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 31.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-1. Отандық тауар өндірушінің құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының тізіліміне тіркелу үшін отандық тауар өндіруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде отандық тауар өндірушінің өзі өндіретін құрылыс материалдары, жабдықтары, бұйымдары және конструкциялары туралы сауалнамасын толтырады.
Ескерту. 2-тарау 6-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.10.2018 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-2. Жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізіліміне тіркелу үшін отандық тауар өндіруші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілетін жиһаз өнімі туралы сауалнаманы электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырады.
Ескерту. 6-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 31.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын жүргізу тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.10.2018 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Осы Қағидаларға сәйкес дерекқорды институт жүргізеді.
8. Дерекқор жүргізу мыналарды қамтиды:
1) тауарлар, жұмыстар, қызметтер және олардың берушілері туралы мәліметтерді дерекқорға енгізу;
2) отандық берушілер ұсынған деректерге сәйкес дерекқорға енгізілген мәліметтерді өзектілендіру (жаңарту), сондай-ақ, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді және оларды берушілерді дерекқордан алып тастау;
3) дерекқорды порталға орналастыру.
9. Институт:
1) берушіні тіркеу туралы ақпаратты алған сәттен бастап он жұмыс күнге дейінгі мерзімде олардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарастырады;
2) қарастыру нәтижелері бойынша екі жұмыс күніне дейінгі мерзімде:
ұсынылған ақпарат осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, дерекқорға берушінің тіркелгенін растайды;
ұсынылған ақпарат осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, берушіге сауалнамада көрсетілген электрондық мекенжайға дерекқорға енгізу туралы дәлелді бас тарту жібереді.

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Для регистрации в реестре отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций отечественный товаропроизводитель заполняет анкету отечественного товаропроизводителя о производимых им строительных материалах, оборудовании, изделиях и конструкциях по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в электронном виде на государственном и русском языках.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 22.10.2018 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-2. Для регистрации в реестре отечественных производителей мебельной продукции товаропроизводителем заполняется анкета о производимой мебельной продукции по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам в электронном виде на государственном и русском языках.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-2 в соответствии с приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.10.2018 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. База данных ведется институтом в соответствии с настоящими Правилами.
8. Ведение базы данных включает:
1) внесение сведений о товарах, работах, услугах и их поставщиках в базу данных;
2) актуализацию (обновление) сведений, внесенных в базу данных, в соответствии с данными, представленными поставщиками, а также исключение товаров, работ, услуг и их поставщиков из базы данных;
3) размещение базы данных на портале.
9. Институт:
1) в срок до десяти рабочих дней с момента получения информации о регистрации поставщика рассматривает ее на соответствие требованиям настоящих Правил;
2) по результатам рассмотрения в срок до двух рабочих дней:
в случае соответствия предоставленной информации требованиям, установленными настоящими Правилами, подтверждает регистрацию поставщика в базе данных;
в случае не соответствия предоставленной информации требованиям, установленными настоящими Правилами, направляет поставщику на указанный электронный адрес в анкете мотивированный отказ в регистрации в базе данных.

10. Дерекқорға енгізілген тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер және олардың берушілері туралы мәліметтерді өзектілендіруді (жаңартуды) беруші тұрақты негізде жүргізеді.
11. Осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларда көзделген мәліметтер өзгерген жағдайда, өнім беруші осындай өзгерістер енгізілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оларды дерекқорға енгізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 31.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Дерекқордан тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды берушілерді он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде Институт мынадай:
1) берушіден оның қызметі тоқтатылғаны (уақытша тоқтатылғаны) туралы ақпарат алынғаннан кейін;
2) берушінің өзінің бастамасы бойынша;

10. Актуализация (обновление) сведений о товарах, работах, услугах и их поставщиков, внесенных в базу данных, производится поставщиком на регулярной основе.
11. В случае изменения сведений, предусмотренных в приложениях 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящим Правилам, поставщик в срок не позднее десяти рабочих дней с даты наступления таких изменений вносит их в базу данных.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключение товаров, работ, услуг и их поставщиков из базы данных осуществляется институтом в срок не позднее десяти рабочих дней в следующих случаях:
1) после получения информации от поставщика о прекращении (приостановлении) его деятельности;
2) по собственной инициативе поставщика;

3) дерекқорда тіркеуге негіз болып табылған өзектілендірілген (жаңартылған) құжаттар және мәліметтер, олардың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде ұсынылмаған жағдайда;
4) дерекқорға тіркеуге негіз болып табылған берушінің жалған мәліметтер ұсыну фактілері айқындалған жағдайларда алып тастауды жүзеге асырады.
13. Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген жағдайларда, институт берушіге сауалнамада көрсетілген электрондық мекенжайға оны дерекқордан алып тастау туралы еркін нысандағы хабарламаны үш жұмыс күнінен кешіктірілмеген мерзімде жібереді.

3) при непредставлении актуализированных (обновленных) документов и сведений, явившихся основанием для регистрации в базе данных, в срок не позднее десяти рабочих дней после истечения срока их действия;
4) при выявлении фактов представления ложных сведений поставщиком, явившихся основанием для регистрации в базе данных.
13. В случаях, указанных в пункте 11 настоящих Правил, институт в срок не позднее трех рабочих дней направляет поставщику на указанный электронный адрес в анкете уведомление в произвольной форме об исключении его из базы данных.

14. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді дерекқорда тіркеу мақсатында берушіде "Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығының және ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруі, сақтауы, қайтарып алуы және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 12181 болып тіркелген) сәйкес алынған электрондық цифрлық қолтаңбасы болу қажет.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Берушінің сауалнамасы
1.
Заңды/жеке тұлғаның* мемлекеттік тілдегі атауы
2.
Заңды/жеке тұлғаның* орыс тіліндегі атауы
3.
Ұйымдастырушылық-құқықтық нысан
4.
БСН/ЖСН*
5.
Мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің/анықтаманың нөмірі *
6.
Тіркеу/қайта тіркеу күні*
Нақты мекенжайы
7.
Елді мекен (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, облыс)*
8
Көше, үй, кеңсе мемлекеттік тілде*
9
Көше, үй, кеңсе орыс тілінде*
10
Телефон (облыстың кодын қоса алғанда)*
11
Факс (облыстың кодын қоса алғанда)*
12
Web-сайт
13
ЭҚЖЖ қызмет түрлері мемлекеттік тілде*
14
ЭҚЖЖ қызмет түрлері орыс тілінде*
15
Жобалық жылдық өдірістік қуаттылық заттай көріністе *
16
Персонал саны, (саны)
17
Қазақстан Республикасының азаматтары (саны)*
18
Байланысушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы*
19
Байланысушы тұлғаның телефоны (облыс кодын қоса алғанда)*
20
Берушінің және байланысушы тұлғаның электрондық мекенжайы*
21
Электрондық поштаға хабарлама алуға келісім*
Ескертпе:
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
ЭҚЖЖ – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тауарлар туралы ақпарат
1
ЭҚТ ӨЖ бойынша тауар коды (6 нышан деңгейінде)*
2
МӨБЖ кодына сәйкес өлшем бірлігі*
3
Тауардың мемлекеттік тілдегі атауы және қысқаша сипаттамасы *
4
Тауардың орыс тіліндегі атауы және қысқаша сипаттамасы *
5
Тауар өндіруші лицензиясының нөмірі және қолданылу мерзімі
6
Тауарлардың белгіленген стандарттарға (МСТ, ҚР СТ, ҚРСТ ИСО, API,ASTM) сәйкестігі мемлекеттік тілде
7
Тауарлардың белгіленген стандарттарға (МСТ, ҚР СТ, ҚРСТ ИСО, API, ASTM) сәйкестігі орыс тілінде
8
CT-KZ сертификатының нөмірі*
9
CT-KZ сертификатының берілген күні *
10
CT-KZ сертификатында көрсетілген тауардағы қазақстандық қамту (%) *
11
Өзге сертификаттар мен қорытындылар
12
Өнімге сапа кепілдігі (өндіруші кепілдігі және жұмыстардың кепілдік мерзімдері)*
Ескертпе:
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚТ ӨЖ – экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші;
МӨБЖ – мемлекетаралық өлшем бірліктері және есепшоттар
жіктеуіші;
МЕМСТ – мемлекеттік стандарт;
ҚР СТ – Қазақстан Республикасының стандарты;
ИСО – Стандарттау жөніндегі халықаралық ұйым, ИСО
(International Organization for Standardization, ISO):
API – Американдық мұнай институтының стандарты (American
Petroleum Institute, API)
ASTM – ASTM International (American Society for Testing and
Materials) материалдарға, өнімдерге, жүйелерге және
қызметтерге арналған стандарттарды әзірлеуші және
шығарушы америкалық халықаралық ерікті ұйым.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат
1
ЭҚТ ӨЖ бойынша орындалатын (көрсетілетін) жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) коды*
2
Жұмыстың (көрсетілетін қызметтің) мемлекеттік тілдегі атауы және қысқаша сипаттамасы*
3
Жұмыстың (көрсетілетін қызметтің) орыс тіліндегі атауы және қысқаша сипаттамасы *
4
Орындалатын (көрсетілетін) жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі) жергілікті қамту үлесі, %*
5
Рұқсаттама және хабарлама құжатының нөмірі және қолдану мерзімі
6
Жұмыс (көрсетілетін қызметтер) нәтижелеріне кепілдік мерзімі
7
Жұмыстардың/ көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары туралы қосымша ақпарат
8
Сапа менеджменті жүйесінің сертификаты
Ескертпе:
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚТ ӨЖ – экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді берушінің ақпараты
1
Қызметкерлердің жалпы саны:*
2
олардың ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары:*
3
олардың ішінде Қазақстан Республикасының азаматы еместері:*
Ескертпе: корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын менеджерлер мен мамандар санын есепке алмағанда, қызметкерлердің жалпы санында Қазақстан Республикасы азаматтарының кемінде тоқсан бес пайызын пайдаланатыны туралы жұмыстарды/көсетілетін қызметтерді берушінің ақпараты.
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Отандық тауар өндірушінің өзі өндіретін құрылыс материалдары, жабдықтары, бұйымдары және конструкциялары туралы сауалнамасы

14. В целях регистрации товаров, работ и услуг в базе данных, поставщику необходимо иметь электронную цифровую подпись, полученную в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727 "Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12181).
Приложение 1
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета поставщика
1.
Наименование юридического/физического лица на государственном языке*
2.
Наименование юридического/физического лица на русском языке*
3.
Организационно-правовая форма*
4.
БИН/ИИН*
5.
Номер свидетельства/справки о государственной регистрации/ перерегистрации*
6.
Дата регистрации/перерегистрации*
Фактический адрес
7.
Населенный пункт (город районного значения, село, поселок, сельский округ, область)*
8.
Улица, дом, офис на государственном языке *
9.
Улица, дом, офис на русском языке *
10.
Телефон (включая код области)*
11.
Факс (включая код области)
12.
Web-сайт
13.
Виды деятельности на государственном языке ОКЭД*
14.
Виды деятельности на русском языке ОКЭД*
15.
Проектная годовая производственная мощность в натуральном выражении*
16.
Численность персонала (кол-во) *
17.
Граждане Республики Казахстан (кол-во)*
18.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность контактного лица*
19.
Телефон контактного лица (включая код области)*
20.
Электронный адрес поставщика и контактного лица*
21.
Согласие на получение уведомлений на электронную почту*
Примечание:
* Поля, обязательные для заполнения.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ОКЭД – общий классификатор видов экономической деятельности.
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Информация о товарах
1.
Код товара по КП ВЭД (на уровне 6 символов)*
2.
Единица измерения в соответствии с кодом МКЕИ*
3.
Наименование и краткая характеристика товара на государственном языке*
4.
Наименование и краткая характеристика товара на русском языке*
5.
Номер и срок действия лицензии производителя товара
6.
Соответствие товаров установленным стандартам (ГОСТ; СТ РК, СТ РК ИСО, API, ASTM и прочие) на государственном языке
7.
Соответствие товаров установленным стандартам (ГОСТ; СТ РК, СТ РК ИСО, API, ASTM и прочие) на русском языке
8.
Номер сертификата CT-KZ*
9.
Дата выдачи сертификата CT-KZ *
10.
Казахстанское содержание (%) в товаре, указанное в сертификате CT-KZ*
11.
Прочие сертификаты и заключения
12.
Гарантия качества на продукцию (гарантия изготовителя и гарантированные сроки работы)*
Примечание:
* Поля, обязательные для заполнения.
Расшифровка аббревиатур:
КП ВЭД – классификатор продукции по видам экономической деятельности;
МКЕИ – межгосударственный классификатор единиц измерений и счета;
ГОСТ – государственный стандарт;
СТ РК – стандарт Республики Казахстан;
ИСО – Международная организация по стандартизации, ИСО (International Organization for Standardization, ISO);
API – стандарт Американского института нефти (American Petroleum Institute, API);
ASTM – ASTM International (American Society for Testing and Materials) — американская международная добровольная организация, разрабатывающая и издающая стандарты для материалов, продуктов, систем и услуг.
Приложение 3
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Информация о работах, услугах
1.
Код выполняемой (оказываемой) работы (услуги) по КПВЭД*
2.
Наименование и краткая характеристика работы (услуги) на государственном языке*
3.
Наименование и краткая работы (услуги) на русском языке*
4.
Доля местного содержания в выполняемой (оказываемой) работе (услуге), %*
5.
Номер и срок действия разрешительного документа или уведомления
6.
Гарантийный срок на результаты работ (услуг)
7.
Дополнительная информация о технических, качественных и эксплуатационных характеристиках работ/ услуг
8.
Сертификат системы менеджмента качества
Примечание:
* Поля, обязательные для заполнения.
Расшифровка аббревиатуры:
КПВЭД – классификатор продукции по видам экономической деятельности.
Приложение 4
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Информация поставщика работ/услуг
1.
Общая численность сотрудников:*
из них граждан Республики Казахстан:*
из них не граждан Республики Казахстан:*
Примечание: информация поставщика работ/услуг об использовании не менее девяноста пяти процентов граждан Республики Казахстан в общей численности сотрудников без учета количества менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода.
* Поля, обязательные для заполнения.
Приложение 5
к Правилам формирования и
ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета отечественного товаропроизводителя о производимых им строительных материалах, оборудованиях, изделиях и конструкциях

Ескерту. Қағида 5-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.10.2018 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Толтыру міндетті бағаналар
1
Бөлім
Тарау
Кіші тарау
Топ
Құрылыс материалдарының, жабдықтардың, бұйымдардың және конструкцияларының атауы
Стандарттың атауы
СЭҚТН
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның жарамдылық мерзімі
2
Отандық тауар өндірушінің атауы (ұйымдық-құқықтық нысанның атауы және көрсетілуі)
БСН/ ЖСН
Орналасуы (заңды / нақты мекен-жайы)
Телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
СЭҚТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жиһаз өнімдерін отандық тауар өндірушінің сауалнамасы
Ескерту. 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 31.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Толтыру міндетті бағаналар
1
Жиһаз өнімнің атауы
Стандарттың атауы
СЭҚТН
Индустриялық сертификатының тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның жарамдылық мерзімі
2
Отандық тауар өндірушінің атауы (ұйымдық-құқықтық нысанның атауы және көрсету)
БСН/ ЖСН
Орналасқан орны (заңды / нақты мекенжайы)
Телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
СЭҚТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы

Сноска. Правила дополнены приложением 5 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 22.10.2018 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Графы, обязательные для заполнения
1
Отдел
Раздел
Подраздел
Группа
Наименование строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций
Наименование стандарта
ТН ВЭД
Регистрационный номер сертификата соответствия/декларации о соответствии
Срок действия сертификата соответствия/декларации о соответствии
2
Наименование отечественного товаропроизводителя (название и указание на организационно-правовую форму)
БИН/ИИН
Местонахождение (юридический/фактический адрес)
Номер телефона и адрес электронной почты
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Приложение 6
к Правилам формирования и
ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета отечественного товаропроизводителя мебельной продукции
Сноска. Правила дополнены приложением 6 в соответствии с приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Графы, обязательные для заполнения
1
Наименование мебельной продукции
Наименование стандарта
ТН ВЭД
Регистрационный номер индустриального сертификата
Регистрационный номер сертификата соответствия/декларации о соответствии
Срок действия сертификата соответствия/декларации о соответствии
2
Наименование отечественного товаропроизводителя (название и указание на организационно-правовую форму)
БИН/ИИН
Местонахождение (юридический/фактический адрес)
Номер телефона и адрес электронной почты
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности.