"Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 158-1084 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 11 тамызда № 933 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 158-1639 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 17.09.2015 № 158-1639 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне және Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы 29 желтоқсандағы заңдарына және «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі туралы ереже қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.И. Лукинге жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Әкім                                       Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 158-1084 қаулысына
қосымша
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі туралы
ереже 1. Жалпы ережелер
1. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) Астана қаласының аумағында халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік басқару қызметтерін жүзеге асыруға уәкілетті Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление занятости и социальных программ города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 30 июня 2015 года № 158-1084. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 11 августа 2015 года № 933. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 17 сентября 2015 года № 158-1639
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 17.09.2015 № 158-1639 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года и законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах» и  УказомПрезидента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 «Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан», акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о Государственном учреждении «Управление занятости и социальных программ города Астаны» согласно приложению.
2. Руководителю Государственного учреждения «Управление занятости и социальных программ города Астаны» произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Лукина А.И.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       А. Джаксыбеков
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 30 июня 2015 года
№ 158-1084
Положение
о Государственном учреждении
«Управление занятости и социальных программ города Астаны»
1. Общие положения
1. Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны» (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на осуществление функций государственного управления в области занятости и социальной защиты населения на территории города Астаны.
2. Управление не имеет ведомств.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық–құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқарма егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы және штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Басқарманың орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, «Алматы» ауданы, Ш. Иманбаева көшесі, № 16.
2. Басқарманың миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
10. Басқарманың миссиясы: қала халқын өнімді жұмыспен қамту, әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыру.
11. Міндеті: гендерлік теңдік қағидатына сәйкес халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
12. Функциялары:
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қалалық ведомствоаралық комиссиялардың жұмысын үйлестіру;
халықты жұмыспен қамту саласында:
1) еңбек нарығының жағдайын талдау және болжау;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген «Жұмыспен қамту 2020» жол картасы шеңберінде жұмыссыздық деңгейін төмендету бойынша іс-шараларды әзірлеу және іске асыру;
3) шетелдік жұмыс күшін қолдануды реттеу жолымен ішкі еңбек нарығын қорғауды қамтамасыз ету;
4) жұмыс берушілердің бос жұмыс орындары мен бос лауазымдар жөніндегі мәліметтерін жинау және талдау;
5) жұмысқа орналасу мәселелері бойынша хабарласқан азаматтарды тіркеу және есепке алу;
6) азаматтарға қолайлы жұмыс таңдауға, жұмыс берушілерге – қажетті жұмысшыларды іріктеуге көмек көрсету;
7) халықтың нысаналы топтарының құрамына кіретін еңбек нарығында бәсекеге қабілетсіз азаматтарды жұмыспен қамтамасыз ету;
8) жұмыссыздарды кәсіби даярлау, қайта даярлау, олар үшін ақылы қоғамдық жұмыстарды, әлеуметтік жұмыс орындарын, жастар тәжірибесінен өту үшін жұмыс орындарын ұйымдастыру жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру, сондай-ақ жұмыспен қамту саласында халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шараларды жүзеге асыру;

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления, и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение Управления: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район «Алматы», улица Ш. Иманбаевой, № 16.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления
10. Миссия Управления: обеспечение продуктивной занятости, повышение уровня социального обеспечения населения города.
11. Задача: реализация государственной политики в области занятости и социальной защиты населения в соответствии с принципом гендерного равенства.
12. Функции:
координация работы городских межведомственных комиссий по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
в области занятости населения:
1) анализ и прогноз состояния рынка труда;
2) разработка и реализация мероприятий по снижению уровня безработицы в рамках Дорожной карты занятости-2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 162;
3) обеспечение защиты внутреннего рынка труда путем регулирования использования иностранной рабочей силы;
4) сбор и анализ сведений работодателей о наличии свободных рабочих мест и вакантных должностей;
5) регистрация и учет граждан, обращающихся по вопросам трудоустройства;
6) содействие гражданам в выборе подходящей работы, работодателям – в подборе необходимых работников;
7) обеспечение занятости граждан, неконкурентоспособных на рынке труда, входящих в состав целевых групп населения;
8) осуществление работы по профессиональному обучению, переобучению, организации оплачиваемых общественных работ для безработных, социальных рабочих мест, рабочих мест для прохождения молодежной практики, а также осуществление дополнительных мер по социальной защите населения в сфере занятости;

9) оралмандарды қабылдау және орналастыру;
10) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын жүзеге асыру;
11) Астана қаласындағы еңбек нарығының жағдайы туралы тиісті органдарды және халықты хабардар ету;
халықты әлеуметтік қорғау саласында:
1) атқарушы билік органдарымен бірлесіп – әлеуметтік бағдарламаларды әзірлеу және олардың орындалуын қамтамасыз ету;
2) «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру;
3) «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру;
4) кәмелетке толған әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі тұлғаларға қатысты, сондай-ақ олардың мүліктеріне және сот шешімімен хабар-ошарсыз кеткендер мен қайтыс болған адамдардың мүліктеріне қатысты қорғаншылық және қамқоршылық органының қызметтерін жүзеге асыру;
5) мүгедектер, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен соларға теңестірілген адамдар, тыл еңбеккерлері, саяси қуғын-сүргін құрбандары, көп балалы отбасылары, оралмандар және жасы бойынша зейнеткерлер жөнінде деректер банкін қалыптастыру;
6) халықты әлеуметтік қорғау саласында стационарлық, жартылай стационарлық, үйде қызмет көрсету, уақытша келу және арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету бойынша жұмыстарды үйлестіру және арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсыну туралы шешім қабылдау;
7) оралмандардың уақытша орналастыру орталығында этникалық көшіп - қонушылардың уақытша болуы үшін жағдай жасау;
8) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді әлеуметтік оңалтуды қамтамасыз ету;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған әлеуметтік төлемдерді тағайындау мен төлеу және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өзге әлеуметтік көмек түрлерін көрсету;
10) халыққа әлеуметтік көмек көрсету бойынша қоғамдық бірлестіктермен және қайырымдылық қорларымен өзара қарым-қатынас жасау;
11) Басқарманың ведомстволық бағынысты мекемелеріне, кәсіпорындарына мемлекеттік басқару органы функциясын жүзеге асыру және олардың іс-қимылдарын үйлестіру;
12) Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес Басқарма қатысуы міндетті істердің жекелеген санаттары бойынша сот жұмысына қатысу;
13) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу;
14) Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты және өзара іс-әрекетті ұйымдастыру;

9) прием и обустройство оралманов;
10) осуществление активных мер содействия занятости;
11) информирование населения и соответствующих органов о состоянии рынка труда в городе Астане;
в области социальной защиты населения:
1) совместно с органами исполнительной власти – разработка, реализация социальных программ и обеспечение их выполнения;
2) реализация Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним»;
3) координация работы по реализации Закона Республики Казахстан «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан»;
4) осуществление функций органа опеки и попечительства в отношении недееспособных и ограниченно дееспособных совершеннолетних лиц, а также в отношении их имущества и имущества лиц, признанных по решению суда безвестно отсутствующими и умершими;
5) формирование банка данных по инвалидам, участникам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ним, труженикам тыла, жертвам политических репрессий, многодетным семьям, оралманам и пенсионерам по возрасту;
6) координация работы по оказанию специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара, оказание услуг на дому, временного пребывания и принятие решения о предоставлении специальных социальных услуг;
7) создание условий для временного пребывания этнических мигрантов в центре временного размещения оралманов;
8) обеспечение социальной реабилитации инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
9) назначение и выплата социальных пособий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, и оказание других видов социальной помощи за счет средств местного бюджета;
10) взаимодействие с общественными объединениями и благотворительными фондами по оказанию социальной помощи населению;
11) осуществление функций органа государственного управления в отношении подведомственных учреждений, предприятий Управления, координация их деятельности;
12) участие в судах по отдельным категориям дел, участие Управления в которых обязательно в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан;
13) регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
14) организация взаимодействия и сотрудничество с международными организациями по вопросам, входящим в компетенцию Управления;

15) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу;
16) Басқармаға жүктелген басқа да қызметтерді орындау.
13. Құқықтары мен міндеттері:
1) әлеуметтік көмекке үміткерлерден Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажетті құжаттарды сұратуға, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың растығын тексеруді жүзеге асыруға;
2) мемлекеттік және басқа да органдардан Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпаратты сұрауға және өтеусіз негізде алуға;
3) белгіленген тәртіпте Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар және жиналыстар өткізуге;
4) ішкі пайдалануға қолданылатын ұсынылған құжаттардың көшірмелерін растауға;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да іс-әрекеттерді жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
14. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
15. Басқарманың басшысы Астана қаласы әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
16. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
17. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) Басқарманың құрылымдық бөлімшелері басшыларының және өзінің орынбасарларының міндеттерін анықтайды және жауапкершілік дәрежесін белгілейді;
2) Басқарма қызметкерлерін және ведомстволық бағынысты мекемелердің басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) Басқарма қызметкерлеріне және ведомстволық бағанысты мекемелердің басшыларына тәртіптік жаза қолданады;
4) Басқармада жеке жауапкершілікті белгілей отырып, жемқорлыққа қарсы іс-әрекет жасайды;
5) өз құзыреті шегінде Басқарма қызметкерлері үшін орындауға міндетті бұйрықтар шығарады;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде Басқарманы мемлекеттік органдар мен ұйымдарда ұсынады;
7) Әкімшісі Басқарма болып табылатын төлемдер мен міндеттемелер бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарын бекітеді;
8) Басқарманың ведомстволық бағынысты мекемелерінде жүрген адамдарды ұстау нормаларын бекітеді;
9) өзінің өкілеттіктеріне сәйкес басқа мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

15) исчисление совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
16) выполнение других функций, возложенных на Управление.
13. Права и обязанности:
1) запрашивать от претендентов на социальную помощь в соответствии с законодательством Республики Казахстан требуемые документы, а также осуществлять проверку достоверности представленных документов;
2) запрашивать и на безвозмездной основе получать от государственных и иных органов информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
3) проводить в установленном порядке конференции, семинары и совещания по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
4) заверять копии представленных документов, используемых для внутреннего пользования;
5) иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Управления
14. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
15. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима города Астаны.
16. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Полномочия руководителя Управления:
1) определяет обязанности и устанавливает степень ответственности своих заместителей и руководителей структурных подразделений Управления;
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников Управления и руководителей подведомственных учреждений;
3) налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Управления и руководителей подведомственных учреждений;
4) противодействует коррупции в Управлении с установлением за это персональной ответственности;
5) в пределах своей компетенции издает приказы, обязательные для исполнения сотрудниками Управления;
6) в пределах своей компетенции представляет Управление в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) утверждает план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по платежам и обязательствам, администратором которых является Управление;
8) утверждает нормы на содержание лиц, пребывающих в подведомственных учреждениях Управления;
9) в соответствии со своими полномочиями принимает решения по другим вопросам.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

18. Басқарма басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгілейді.
4. Басқарманың мүлкі
19. Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Басқарманың өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
22. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізімі:
1) Астана қаласы әкімдігінің «Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Астана қаласы әкімдігінің «Қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Астана қаласы әкімдігінің «Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Астана қаласы әкімдігінің «Қарттар мен мүгедектерге және мүгедек балаларға арналған оңалту орталығы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
5) Астана қаласы әкімдігінің «Жұмыспен қамту орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Астана қаласы әкімдігінің «Белгілі тұрағы жоқ адамдарға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Астана қаласы әкімдігінің «Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық салдарынан қиын жағдайға тап болған адамдарға арналған дағдарыс орталығы-баспанасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

18. Руководитель Управления определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Управления
19. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
21. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Управления
22. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Управления:
1) Коммунальное государственное учреждение «Детское психонев-рологическое медико-социальное учреждение» акимата города Астаны;
2) Коммунальное государственное учреждение «Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов» акимата города Астаны;
3) Коммунальное государственное учреждение «Психоневрологическое медико-социальное учреждение» акимата города Астаны;
4) Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения «Реабилитационный центр для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов» акимата города Астаны;
5) Коммунальное государственное учреждение «Центр занятости» акимата города Астаны;
6) Коммунальное государственное учреждение «Центр социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства» акимата города Астаны;
7) Коммунальное государственное учреждение «Кризисный центр-приют для лиц, попавших в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия» акимата города Астаны.