Ақтөбе облысының су объектілерінде ортақ су пайдаланудың Қағидаларын бекіту туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 351 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда № 4685 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексінің 38-бабының 1) тармақшасына, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Кодексінің 364-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-2-тармағына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімге қоса беріліп отырған Ақтөбе облысының су объектілерінде ортақ су пайдаланудың Қағидалары бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Ақтөбе облысының су объектілерінде ортақ су пайдаланудың Қағидасы туралы" облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 27 шілдедегі № 45 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3407 тіркелген, 2012 жылғы 21-23 тамызда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған);
2) "Ақтөбе облысының су объектілерінде ортақ су пайдаланудың Қағидасы туралы" облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 27 шілдедегі № 45 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы № 291 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4311 тіркелген, 2015 жылғы 20 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстықмәслихаттың хатшысы
Л. ЖАЗЫҚОВА С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 351 облыстық мәслихаттың
шешімімен бекітілген
Ақтөбе облысының су объектілерінде ортақ су пайдаланудың Қағидалары
1. Осы Ақтөбе облысының су объектілерінде ортақ су пайдаланудың Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексінің 38-бабының 1) тармақшасына, 65-бабының 4-тармағына, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Кодексінің 364-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-2-тармағына және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11434 тіркелген, "Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил общего водопользования на водных объектах Актюбинской области
Решение Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2015 года № 351. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 января 2016 года № 4685.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 38 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, статьей 364 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях" и пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актюбинской областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему решению Правила общего водопользования на водных объектах Актюбинской области.
2. Признать утратившими силу:
1) решение областного маслихата от 27 июля 2012 года № 45 "О Правилах общего водопользования на водных объектах Актюбинской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3407, опубликованное 21-23 августа 2012 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник");
2) решение областного маслихата от 27 марта 2015 года № 291 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 27 июля 2012 года № 45 "О Правилах общего водопользования на водных объектах Актюбинской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4311, опубликованное 20 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарьобластного маслихата
Л. ЖАЗЫКОВА С. КАЛДЫГУЛОВА
Утверждены
решением областного маслихата
от 11 декабря 2015 года № 351
Правила общего водопользования на водных объектах Актюбинской области
1. Настоящие Правила общего водопользования на водных объектах Актюбинской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 38, пунктом 4 статьи 65 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, статьей 364 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях", пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 "Об утверждении Типовых правил общего водопользования", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11434.

2. Осы қағидада пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ортақ су пайдалану - халықтың мұқтаждарын қанағаттандыру үшін су объектілері жекелеген жеке немесе заңды тұлғаларға бекітіліп берілмей және судың жай - күйіне әсер ететін құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылатын су пайдалану;
2) гидротехникалық құрылыстар - су ресурстарын басқару, су пайдаланушыларға су беру, сумен жабдықтау және су бұру, судың зиянды әсерінің алдын алу үшін пайдаланылатын инженерлік құрылыстар;
3) су шаруашылығы құрылыстары - су ресурстарының пайдаланылуы мен қорғалуын реттеу, сумен жабдықтау, су бұру және судың зиянды әсерін жою мақсатында жасанды түрде құрылған гидротехникалық құрылыстар мен қондырғылар;
4) жер асты шаруашылық - ауыз сулары - өзінің табиғи жай - күйіндегі немесе өңделгеннен кейінгі сапасы бойынша нормативтік талаптарға сай келетін және адамның ауыз суға және тұрмыстық қажетіне, немесе ауыз су өнімдерін өндіруге арналған жерасты сулары;
5) сарқынды сулар - адамның шарушылық қызметі нәтижесінде пайда болатын немесе табиғи немесе жасанды су объектілеріне немесе жер бедеріне ағызып жіберілетін ластанған аумақтағы сулар;
3. Ортақ су пайдалану халықтың мұқтаждарын қанағаттандыру үшiн су объектiлерi жекелеген жеке немесе заңды тұлғаларға бекiтiлiп берiлмей және судың жай-күйiне әсер ететiн құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылады.
4. Ортақ су пайдалануды жүзеге асыру үшін арнайы рұқсат талап етілмейді.
5. Қазақстан Республикасының Су Кодексінде көзделген жағдайларды қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың ортақ су пайдалану объектілеріне халықтың кіруін қоршаулар, күзет пункттерін, тыйым салатын белгілер орнату жолымен шектеуіне жол берілмейді.
6. Экологиялық, техникалық және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздiгi мақсатында ортақ су пайдалану шектелуi немесе оған тыйым салынуы мүмкiн.
7. Ортақ су пайдалануға:
1) шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін;
2) ықтимал сел қаупі бар су объектілерін қоспағанда, рекреациялық мақсаттарда, жаппай демалу, туризм және спорт мақсаттарында;
3) кеме қатынасы және шағын кемелерді пайдалану үшін;
4) мал суару үшін су объектілерін пайдалану жатады.
8. Шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін жер үсті су көздерінен су алу судың жай-күйiне әсер ететiн құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылады.
9. Су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлердi экологиялық талаптар мен адам өмірінің қауіпсіздігін сақтай отырып, су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы, қоршаған ортаны қорғау саласындағы және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкiлеттi органдармен келiсiм бойынша облыстың жергiлiктi атқарушы органдары белгiлейдi.

2. В настоящих правилах используются следующие основные понятия:
1) общее водопользование – водопользование, осуществляемое для удовлетворения нужд населения без закрепления водных объектов за отдельными физическими или юридическими лицами и без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод;
2) гидротехнические сооружения - инженерные сооружения, используемые для управления водными ресурсами, подачи воды водопользователям, водоснабжения и водоотведения, предупреждения вредного воздействия вод;
3) водохозяйственные сооружения - искусственно созданные гидротехнические сооружения и устройства с целью регулирования использования и охраны водных ресурсов, водоснабжения, водоотведения и устранения вредного воздействия вод;
4) хозяйственно-питьевые подземные воды - подземные воды, по своему качеству в естественном состоянии или после обработки отвечающие нормативным требованиям и предназначенные для питьевых и хозяйственных нужд человека либо для производства питьевой продукции;
5) сточные воды - воды, образующиеся в результате хозяйственной деятельности человека или на загрязненной территории, сбрасываемые в естественные или искусственные водные объекты или на рельеф местности.
3. Общее водопользование осуществляется для удовлетворения нужд населения без закрепления водных объектов за отдельными физическими или юридическими лицами и без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод.
4. Специального разрешения для осуществления общего водопользования не требуется.
5. Не допускается ограничение физическими и юридическими лицами доступа населения к водным объектам общего водопользования путем установления заграждений, охранных пунктов, запрещающих знаков, за исключением случаев, предусмотренных Водным кодексом Республики Казахстан.
6. Общее водопользование может быть ограничено или запрещено в целях экологической, технической и санитарно-эпидемиологической безопасности населения.
7. К общему водопользованию относится пользование водными объектами:
1) для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей;
2) для рекреационных целей, за исключением водных объектов, представляющих потенциальную селевую опасность;
3) для судоходства и пользования маломерными судами;
4) для водопоя скота.
8. Для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей забор воды из поверхностных источников осуществляется без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод.
9. Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях устанавливаются местными исполнительными органами области по согласованию с уполномоченными органами в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения, в области охраны окружающей среды, в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения с соблюдением экологических требований и безопасности жизни человека.

10. Кеме қатынасы санатына жатқызылған Қазақстан Республикасының жер үстi су объектiлерi, оларды осы мақсаттарға пайдалануға толық немесе iшiнара тыйым салынған не олар оқшау пайдалануға берiлген жағдайларды қоспағанда, ортақ пайдаланудағы су жолдары болып табылады.
Су объектiлерiн кеме қатынасы санатына жатқызу тәртiбi, кеме қатынасы, әуе кемелерінің ұшуы (қонуы) үшін пайдаланылатын кеме қатынасы су жолдарының тiзбесi және оларды пайдалану қағидалары Кодекстің 105-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілетін қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
11. Су объектiлерiн мал суару үшiн пайдалануға санитарлық қорғау аймақтарынан тыс жерде және суат алаңдары мен су объектiлерiнiң ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын басқа да құрылғылар болған жағдайда жол берiледi.
12. Облыстың жергілікті өкілді органы мәслихаттың кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, ортақ су пайдалану қағидаларында облыс аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлерді айқындайды.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 12.12.2016 № 86 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12-1. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында Ақтөбе облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес айқындалсын.
Ескерту. Қағидалар 12-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 19.06.2019 № 433 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.07.2023 № 45 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Адамдар көп шоғырланатын жерлердегі су айдынындағы суды жыл сайын, шомылу маусымы басталар алдында кемінде екі рет химиялық және микробиологиялық көрсеткіштер бойынша химиялық және микробилогиялық тексеруден өткізу қажет.
Шомылу маусымы кезеңінде су айдынындағы су айына кемінде екі рет химиялық-микробиологиялық тексеруден өткізіледі (сынама кемінде екі жерден алынады). Су шомылу аймағынан бір километр (бұдан әрі – км) жоғары ара қашықтықтағы ағыннан және шомылу аймағының екі жағынан 0,1-1,0 км ара қашықтықтағы су айдынынан, сондай-ақ шомылу аймағының шекараларынан алынады.

10. Поверхностные водные объекты Республики Казахстан, отнесенные к категории судоходных, являются водными путями общего пользования, за исключением случаев, если их использование в этих целях полностью или частично запрещено либо они предоставлены в обособленное пользование.
Порядок отнесения водных объектов к категории судоходных, утверждение перечня судоходных водных путей, используемых для судоходства, взлета (посадки) воздушных судов, и правил их эксплуатации осуществляются в соответствии с правилами, утверждаемыми в соответствии с пунктом 3 статьи 105 Водного Кодекса Республики Казахстан.
11. Использование водных объектов для водопоя скота допускается вне зоны санитарной охраны и при наличии водопойных площадок и других устройств, предотвращающих загрязнение и засорение водных объектов.
12. Местный представительный орган области в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата в целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий, правилами общего водопользования определяет места, где не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории области.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 12.12.2016 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12-1. В целях охраны жизни и здоровья граждан, определить места, где запрещены купание на водных объектах расположенных на территории Актюбинской области согласно приложению к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 19.06.2019 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 05.07.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Воду водоема в местах массового скопления населения необходимо подвергать химическому и микробиологическому исследованию ежегодно, перед началом купального сезона не менее двух раз по химическим и микробиологическим показателям.
В период купального сезона вода водоема подвергается химическому и микробиологическому исследованию не реже двух раз в месяц (проба отбирается не менее чем в двух точках). Вода отбирается на расстоянии один километр (далее - км) вверх по течению от зоны купания на водотоках и на расстоянии 0,1-1,0 км в обе стороны от нее на водоемах, а также в границах зоны купания.

14. Шомылуға арналған су бетінің шекаралары қызыл түсті қалқитын белгілермен белгіленеді.
15. Облыстың жергілікті атқарушы органы облыстың аумағында орналасқан су объектiлерiнiң, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйi туралы халықты хабардар етудi жүзеге асырады.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 12.12.2016 № 86 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын жариялау үшін оқшау немесе бірлесіп су пайдалануды жүзеге асыратын су пайдаланушы облыстардың жергілікті өкілді органдарына ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеудің қажеттігі негізделген ұсыныс енгізеді.
16-1. Облыстың жергілікті өкілді органы мәслихаттың кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеу бойынша тиісті шешім қабылдайды және оны үш жұмыс күні ішінде су пайдаланушыға жолдайды.
Ескерту. Қағидалар 16-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 12.12.2016 № 86 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Жарияланған ортақ су пайдаланудың шарттары немесе оған салынатын тыйымдар шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін ортақ су пайдалануды жүзеге асыруды шектемеуі тиіс.
Ескерту. 17 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 12.12.2016 № 86 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17-1. Су пайдаланушы облыстың жергілікті өкілді органынан оң шешім алғаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, сондай-ақ, арнайы ақпараттық белгілер арқылы халықты шомылуға тыйым салынатыны және ортақ су пайдалануды жүзеге асырудың басқа шарттары туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағидалар 17-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 12.12.2016 № 86 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
18. Ортақ су пайдалану үшін су объектілерін пайдалану кезінде жеке және заңды тұлғалар:
1) су объектілерін ұқыпты пайдалануы;
2) су объектілерін пайдаланудың белгіленген режимін сақтауы;
3) су объектілерінде мәдени, спорттық және басқа да іс-шараларды өткізу кезінде қауіпсіздік шараларын сақтауы;
4) су объектілерін және іргелес аумақтарын тиісті санитарлық нормаларға сай ұстауға, тұрмыстық, құрылыс және басқа да қалдықтармен қоқыстауға, іргелес аумақтарды ластаудың алдын алу және жою жөніндегі іс-шараларды уақытылы жүзеге асыруы тиіс.

14. Границы поверхностности воды, предназначенные для купания, обозначаются красными плавучими сигналами.
15. Местный исполнительный орган области осуществляет информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на территории области.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 12.12.2016 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Для объявления условий или запрета общего водопользования, водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, вносит в местные представительные органы областей предложение, с обоснованием необходимости установления условий или запрета общего водопользования.
16-1. Местный представительный орган области в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата принимает соответствующее решение по установлению условий или запрета общего водопользования и направляет его водопользователю в течение трех рабочих дней.
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 12.12.2016 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Объявленные условия или запреты общего водопользования не должны ограничивать осуществление общего водопользования для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 12.12.2016 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. После получения положительного решения от местного представительного органа области водопользователь через средства массовой информации, а также посредством специальных информационных знаков обеспечивает оповещение населения о недопущении купания и других условиях осуществления общего водопользования.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 12.12.2016 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. При использовании водных объектов для общего водопользования физическим и юридическим лицам необходимо:
1) бережно использовать водные объекты;
2) соблюдать установленный режим использования водного объекта;
3) соблюдать меры безопасности при проведении культурных, спортивных и иных мероприятий на водных объектах;
4) поддерживать водные объекты и прилегающую территорию соответствующим санитарным нормам состояний, не засорять бытовыми, строительными и другими отходами, своевременно осуществлять мероприятия по предупреждению и устранению захламления прилегающей территории.

19. Ортақ су пайдаланудың су объектілерін пайдалану кезінде:
1) су объектісін ластауға және қоқыстауға;
2) шомылуға арналған орындарда киім жууға және жануарларды шомылдыруға;
3) ескерту немесе тыйым салу жазулары бар арнайы ақпараттық белгілер қойылмаған орындарда шомылуға;
4) арнайы ақпараттық белгілерді өз еркімен алып тастауға, бұзуға және жоюға;
5) аумақта жанар-жағар май материалдарын сақтауға;
6) көлікке жанар май құюды, жууды және жөндеуді жүзеге асыруға;
7) су объектілерінде және оларға тікелей жақын жерде кәмелетке толмаған балаларды үлкендердің қарауынсыз тастауға жол берілмейді.
Ақтөбе облысының су
объектілерінде ортақ су
пайдаланудың Қағидаларына
қосымша
Ақтөбе облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер
Ескерту. Қағидалар қосымшамен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.07.2023 № 45 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері
Су объектілеріндегі орындар (еңдік пен бойлық координаттары)
Координаттар арасындағы қашықтық
Жалпы суды пайдалануды шектеу
Координаттың басталуы
Координаттың аяқталуы
Ақтөбе қаласы
1
Елек өзені
Өрлеу тұрғын үй алабының карьері маңында
50.350715 ºN
57.154336 ºE
50.347476 ºN
57.154208 ºE
700 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
Өрлеу тұрғын үй алабының Понтон көпірі маңында (оң жағы)
50.339004 ºN
57.156234 ºE
50.332046 ºN
57.159516 ºE
1500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
Өрлеу тұрғын үй алабының Понтон көпірі маңында
(сол жағы)
50.338882 ºN
57.155323 ºE
50.332678 ºN
57.157405 ºE
1500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
Өрлеу тұрғын үй алабының көпірінен "Болашақ" жағажайына дейін
50.332191 ºN
57.158714 ºE
50.330588 ºN
57.169571 ºE
3000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
"Болашақ" жағажайынан Песчанки-3 өзеніне дейін
50.328870 ºN
57.171204 ºE
50.327384 ºN
57.173071 ºE
1300 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Локомотив депосы-11 және АЗХС-2 бау бақша ұжымдары
50.326931 ºN
57.173727 ºE
50.324027 ºN
57.188189 ºE
2200 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
Кірпішті тұрғын үй алабы жағынан үлкен алаңқайдың жанында
50.323374 ºN
57.190564 ºE
50.32086ºN
57.20519ºE
1620 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
8
Вишневый сад және Абрикос бау-бақша ұжымдары маңында
50.318011 ºN 57.203056 ºE
50.309786 ºN 57.218051 ºE
3000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
9
Жіңішке өзені
Жаңақоныс тұрғын үй алабы
50.299860 ºN
57.076213 ºE
50.290589 ºN
57.047775 ºE
700 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
10
Қарғалы өзені
Ақжар-1 тұрғын үй алабының оң жағындағы көпір астында

19. При использовании водных объектов общего водопользования не допускаются:
1) загрязнение и засорение водного объекта;
2) стирка белья и купание животных в местах, предназначенных для купания;
3) купание в местах, где не выставлены специальные информационные знаки с предупреждающими или запрещающими надписями;
4) самовольное снятие, повреждение или уничтожение специальных информационных знаков;
5) хранение на территории горюче-смазочных материалов;
6) осуществление заправки топливом, мойки и ремонта транспорта;
7) оставлять на водных объектах и в непосредственной близости от них несовершеннолетних детей без присмотра взрослых.
Приложение к Правилам общего
водопользования на водных
объектах Актюбинской области
Запрещенные места для купания на водных объектах, расположенных на территории Актюбинской области
Сноска. Правила дополнены приложением в соответствии с решением Актюбинского областного маслихата от 05.07.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта
Места на водных объектах (координаты широты и долготы)
Расстояние между координатами
Ограничения общего водопользования
Начало координата
Конец координаты
город Актобе
1
река Илек
в районе карьера жилого массива Орлеу
50.350715 ºN
57.154336 ºE
50.347476 ºN
57.154208 ºE
700 метров
Не осуществляется купание
2
в районе моста Понтон жилого массива Орлеу
(справа)
50.339004 ºN
57.156234 ºE
50.332046 ºN
57.159516 ºE
1500 метров
Не осуществляется купание
3
в районе моста Понтон жилого массива Орлеу
(слева)
50.338882 ºN
57.155323 ºE
50.332678 ºN
57.157405 ºE
1500 метров
Не осуществляется купание
4
от моста жилого массива Орлеу до пляжа "Болашак"
50.332191 ºN
57.158714 ºE
50.330588 ºN
57.169571 ºE
3000 метров
Не осуществляется купание
5
от пляжа "Болашак" до реки Песчанки-3
50.328870 ºN
57.171204 ºE
50.327384 ºN
57.173071 ºE
1300 метров
Не осуществляется купание
6
садоводческие коллективы Локомотивное депо-11 и АЗХС-2
50.326931 ºN
57.173727 ºE
50.324027 ºN
57.188189 ºE
2200 метров
Не осуществляется купание
7
Со стороны жилого массива Кирпичный, возле большой поляны
50.323374 ºN
57.190564 ºE
50.32086ºN
57.20519 ºE
1620 метров
Не осуществляется купание
8
В районе садоводческих коллективов Вишневый сад и Абрикос
50.318011 ºN 57.203056 ºE
50.309786 ºN 57.218051 ºE
3000 метров
Не осуществляется купание
9
река Жинишке
жилой массив Жанаконыс
50.299860 ºN
57.076213 ºE
50.290589 ºN
57.047775 ºE
700 метров
Не осуществляется купание
10
река Каргалы
Под мостом с права от жилого массива Акжар-1

50.330995 ºN
57.338101 ºE
50.32827 ºN
57.33099 ºE
1600 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
11
Қарғалы тұрғын үй алабы
50.328708 ºN
57.331612 ºE
50.324595 ºN
57.317606 ºE
3400 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
Қарғалы және Ақжар тұрғын үй алаптары
50.337991 ºN
57.315120 ºE
50.325184 ºN
57.314267 ºE
2600 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
13
Строитель бау бақша ұжымы
50.307724 ºN
57.251206 ºE
50.306184 ºN
57.229175 ºE
1900 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
14
Сазды өзені
Мәншүк Маметова көшесінің бойы
50.293553 ºN
57.196339 ºE
50.276497 ºN
57.186211 ºE
1400 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
15
Лесное бау-бақша ұжымы
50.337019 ºN
57.110692 ºE
50.334965 ºN
57.113718 ºE
2100 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
16
Локомотив депосы-10 бау-бақша ұжымы
50.235576 ºN
57.151247 ºE
50.225988 ºN
57.130948 ºE
2300 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
17
Жаман Қарғалы өзені
Қызылжар тұрғын үй алабы
50.339404 ºN
57.386185 ºE
50.32203 ºN
57.40706 ºE
50.32412 ºN
57.4065 ºE
50.337517 ºN
57.393218 ºE
1000 метр
800 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
18
Бекқұл баба тұрғын үй алабы
50.311110 ºN
57.556265 ºE
50.304039 ºN
57.553347 ºE
1100 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Әйтеке би ауданы
1
Ырғыз өзені
Темірбек Жүргенов ауылы
50.444200ºN 60.515460ºE
50.439811ºN 60.503634ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
Ырғыз өзені
Темірбек Жүргенов ауылы
50.439811ºN 60.503634ºE
50.442645ºN 60.477600ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
Ырғыз өзені
Темірбек Жүргенов ауылы
50.442645ºN 60.477600ºE
50.435403ºN 60.463552ºE
1000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
Ырғыз өзені
Темірбек Жүргенов ауылы
50.435403ºN 60.463552ºE
50.433765ºN 60.426617ºE
200 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
Ырғыз өзені
Талдысай ауылы
50.455777ºN 60.358782ºE
50.467222ºN 60.305577ºE
1000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Ырғыз өзені
Жамбыл ауылы
50.554771ºN 60.181033ºE
50.595737ºN 60.214336ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
Ырғыз өзені
Жамбыл ауылы
50.606473ºN 60.206358ºE
50.627071ºN 60.208694ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
8
Баксайыс өзені
Аралтөбе ауылы
50.172614ºN 60.146827ºE
50.176633ºN 60.109283ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
9
Баксайыс өзені
Аралтөбе ауылы
50.172586ºN 60.149281ºE
50.159365ºN 60.154422ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
10
Баксайыс өзені
Аралтөбе ауылы
50.159365ºN 60.154422ºE
50.134645ºN 60.177991ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
11
Ырғыз өзені
Аралтөбе ауылы
50.181960ºN 60.211094ºE
50.208406ºN 60.318048ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
Ырғыз өзені
Аралтөбе ауылы
50.181960ºN 60.211094ºE
50.152648ºN 60.185958ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
13
Ырғыз өзені
Қызылту ауылы
50.017677ºN 60.177487ºE
49.971716ºN 60.164035ºE
100 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
14
Ырғыз өзені
Аралтоғай ауылы

50.330995 ºN
57.338101 ºE
50.32827 ºN
57.33099 ºE
1600 метров
Не осуществляется купание
11
жилой массив Каргалы
50.328708 ºN
57.331612 ºE
50.324595 ºN
57.317606 ºE
3400 метров
Не осуществляется купание
12
жилые массивы Каргалы и Акжар
50.337991 ºN
57.315120 ºE
50.325184 ºN
57.314267 ºE
2600 метров
Не осуществляется купание
13
садоводческий коллектив Строитель
50.307724 ºN
57.251206 ºE
50.306184 ºN
57.229175 ºE
1900 метров
Не осуществляется купание
14
река Сазды
по улице Маншук Маметовой
50.293553 ºN
57.196339 ºE
50.276497 ºN
57.186211 ºE
1400 метров
Не осуществляется купание
15
садоводческий коллектив Лесное
50.337019 ºN
57.110692 ºE
50.334965 ºN
57.113718 ºE
2100 метров
Не осуществляется купание
16
садоводческий коллектив Локомотивное депо-10
50.235576 ºN
57.151247 ºE
50.225988 ºN
57.130948 ºE
2300 метров
Не осуществляется купание
17
река Жаман- Каргалы
жилой массив Кызылжар
50.339404 ºN
57.386185 ºE
50.32203 ºN
57.40706 ºE
50.32412 ºN
57.4065ºE
50.337517 ºN
57.393218 ºE
1000 метров
800 метров
Не осуществляется купание
18
жилой массив Беккулбаба
50.311110 ºN
57.556265 ºE
50.304039 ºN
57.553347 ºE
1100 метров
Не осуществляется купание
Айтекебийский район
1
река Иргиз
село Темирбека Жургенова
50.444200ºN 60.515460ºE
50.439811ºN 60.503634ºE
500 метров
Не осуществляется купание
2
река Иргиз
село Темирбека Жургенова
50.439811ºN 60.503634ºE
50.442645ºN 60.477600ºE
500 метров
Не осуществляется купание
3
река Иргиз
село Темирбека Жургенова
50.442645ºN 60.477600ºE
50.435403ºN 60.463552ºE
1000 метров
Не осуществляется купание
4
река Иргиз
село Темирбека Жургенова
50.435403ºN 60.463552ºE
50.433765ºN 60.426617ºE
200 метров
Не осуществляется купание
5
река Иргиз
село Талдысай
50.455777ºN 60.358782ºE
50.467222ºN 60.305577ºE
1000 метров
Не осуществляется купание
6
река Иргиз
село Жамбыл
50.554771ºN 60.181033ºE
50.595737ºN 60.214336ºE
500 метров
Не осуществляется купание
7
река Иргиз
село Жамбыл
50.606473ºN 60.206358ºE
50.627071ºN 60.208694ºE
500 метров
Не осуществляется купание
8.
река Баксайыс
село Аралтобе
50.172614ºN 60.146827ºE
50.176633ºN 60.109283ºE
500 метров
Не осуществляется купание
9
река Баксайыс
село Аралтобе
50.172586ºN 60.149281ºE
50.159365ºN 60.154422ºE
500 метров
Не осуществляется купание
10
река Баксайыс
село Аралтобе
50.159365ºN 60.154422ºE
50.134645ºN 60.177991ºE
500 метров
Не осуществляется купание
11
река Иргиз
село Аралтобе
50.181960ºN 60.211094ºE
50.208406ºN 60.318048ºE
500 метров
Не осуществляется купание
12
река Иргиз
село Аралтобе
50.181960ºN 60.211094ºE
50.152648ºN 60.185958ºE
500 метров
Не осуществляется купание
13
река Иргиз
село Кызылту
50.017677ºN 60.177487ºE
49.971716ºN 60.164035ºE
100 метров
Не осуществляется купание
14
река Иргиз
село Аралтогай

49.847200ºN 60.086417ºE
49.818805ºN 60.076615ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
15
Ырғыз өзені
Қияқты ауылы
49.704162ºN 60.149930ºE
49.668728ºN 60.179186ºE
1000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
16
Ырғыз өзені
Ұлғайсын ауылы
49.545216ºN 60.282966ºE
49.500593ºN 60.298644ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
17
Ырғыз өзені
Милы ауылы
49.387428ºN 60.203845ºE
49.372965ºN 60.205127ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
18
Ұлы Талдық өзені
Толыбай ауылы
49.077097ºN 59.859397ºE
49.077103ºN 59.862451ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
19
Толыбай өзені
Толыбай ауылы
50.529406ºN 62.257689ºE
50.575874ºN 62.236763ºE
350 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
20
Толыбай өзені
Толыбай ауылы
50.575874ºN 62.236763ºE
50.617721ºN 62.157760ºE
350 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
21
Жантай өзені
Толыбай ауылы
50.489402ºN 62.307397ºE
50.476083ºN 62.227341ºE
20 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
22
"Тереңсай" бөгеті
Тереңсай ауылы
51.053911ºN 61.640038ºE
51.043503ºN 61.626822ºE
500 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Алға ауданы
1
Алға қаласы
"Май зауыты" жағажайы
49.890825 ºN
57.349793 ºE
49.890998 ºN
57.349610 ºE
25 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
Алға қаласы
Подхоз тұрғын үй алабы
49.904011 ºN
57.356568 ºE
49.904326 ºN
57.356692 ºE
50 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
Алға қаласы
Подхоз тұрғын үй алабы
49.904731 ºN
57.356997 ºE
49.904933 ºN
57.356921 ºE
20 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
Тамды ауылы
Тамды ауылы
49.816387ºN
57.353376 ºE
49.816213 ºN
57.352572 ºE
132 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
Тамды ауылы
Тамды ауылы
49.807036 ºN
57.345831 ºE
49.806791 ºN
57.345907 ºE
51 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Бестамақ ауылдық округі
"Аққұс-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі аумағы бойында
50.027262 ºN
57.365427 ºE
50.027634 ºN
57.365650 ºE
50 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
Карақобда ауылы
Карақобда ауылы
50.045657 ºN
56.693267 ºE
50.045288 ºN
56.693350 ºE
50 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Байғанин ауданы
1
Жем өзені
Миялы ауылы
47.170540 ºN 55.360015 ºE
47.172001 ºN 55.360172 ºE
452 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
Жем өзені
Жарқамыс ауылы
47.556304 ºN 56.273364 ºE
47.556233 ºN 56.275472 ºE
437 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
Жем өзені
Кемерши ауылы
48.042595 ºN 56.458223 ºE
48.042584 ºN 56.461587 ºE
131 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
Сағыз өзені
Алтай батыр ауылы
48.134892 ºN 55.468472 ºE
48.133593 ºN 55.467295 ºE
469 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
Сағыз өзені
Баршақұм ауылы
48.044883 ºN 55.342085 ºE
48.045292 ºN 55.342589 ºE
164 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Сағыз өзені
Көптоғай ауылы
48.040815 ºN 55.223456 ºE
48.041925 ºN 55.222546 ºE
391 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Карғалы ауданы
1
"Восточка" карьері
Бадамша ауылы
50.58271 ºN
58.27671 ºE

49.847200ºN 60.086417ºE
49.818805ºN 60.076615ºE
500 метров
Не осуществляется купание
15
река Иргиз
село Киякты
49.704162ºN 60.149930ºE
49.668728ºN 60.179186ºE
1000 метров
Не осуществляется купание
16
река Иргиз
село Улгайсын
49.545216ºN 60.282966ºE
49.500593ºN 60.298644ºE
500 метров
Не осуществляется купание
17
река Иргиз
село Милы
49.387428ºN 60.203845ºE
49.372965ºN 60.205127ºE
500 метров
Не осуществляется купание
18
река Улы Талдык
село Толыбай
49.077097ºN 59.859397ºE
49.077103ºN 59.862451ºE
500 метров
Не осуществляется купание
19
река Толыбай
село Толыбай
50.529406ºN 62.257689ºE
50.575874ºN 62.236763ºE
350 метров
Не осуществляется купание
20
река Толыбай
село Толыбай
50.575874ºN 62.236763ºE
50.617721ºN 62.157760ºE
350 метров
Не осуществляется купание
21
река Жантай
село Толыбай
50.489402ºN 62.307397ºE
50.476083ºN 62.227341ºE
20 метров
Не осуществляется купание
22
Плотина "Теренсай"
село Теренсай
51.053911ºN 61.640038ºE
51.043503ºN 61.626822ºE
500 метров
Не осуществляется купание
Алгинский район
1
город Алга
Пляж "Масло завод"
49.890825 ºN
57.349793 ºE
49.890998 ºN
57.349610 ºE
25 метров
Не осуществляется купание
2
город Алга
жилой массив Подхоз
49.904011 ºN
57.356568 ºE
49.904326 ºN
57.356692 ºE
50 метров
Не осуществляется купание
3
город Алга
жилой массив Подхоз
49.904731 ºN
57.356997 ºE
49.904933 ºN
57.356921 ºE
20 метров
Не осуществляется купание
4
село Тамды
село Тамды
49.816387ºN
57.353376 ºE
49.816213 ºN
57.352572 ºE
132 метров
Не осуществляется купание
5
село Тамды
село Тамды
49.807036 ºN
57.345831 ºE
49.806791 ºN
57.345907 ºE
51 метров
Не осуществляется купание
6
сельский округ Бестамак
вдоль территории товарищество с ограниченной ответственностью "АкКус-Актобе"
50.027262 ºN
57.365427 ºE
50.027634 ºN
57.365650 ºE
50 метров
Не осуществляется купание
7
село Карахобда
село Карахобда
50.045657 ºN
56.693267 ºE
50.045288 ºN
56.693350 ºE
50 метров
Не осуществляется купание
Байганинский район
1
река Жем
село Миялы
47.170540 ºN 55.360015 ºE
47.172001 ºN 55.360172 ºE
452 метров
Не осуществляется купание
2
река Жем
село Жаркамыс
47.556304 ºN 56.273364 ºE
47.556233 ºN 56.275472 ºE
437 метров
Не осуществляется купание
3
река Жем
село Кемерши
48.042595 ºN 56.458223 ºE
48.042584 ºN 56.461587 ºE
131 метров
Не осуществляется купание
4
река Сагыз
село Алтай батыр
48.134892 ºN 55.468472 ºE
48.133593 ºN 55.467295 ºE
469 метров
Не осуществляется купание
5
река Сагыз
село Баршакум
48.044883 ºN 55.342085 ºE
48.045292 ºN 55.342589 ºE
164 метров
Не осуществляется купание
6
река Сагыз
село Коптогай
48.040815 ºN 55.223456 ºE
48.041925 ºN 55.222546 ºE
391 метров
Не осуществляется купание
Каргалинский район
1
карьер "Восточка"
село Бадамша
50.58271 ºN 58.27671°E

50.749193°N
54.958435°E
50.754623°N
54.954144°E
674 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
Қобда өзені
Қызылжар ауылы
50.756858°N
54.952624°E
50.761627°N
54.951907°E
270 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
13
Қобда өзені
Қызылжар ауылы
50.761627°N
54.951907°E
50.767090°N
54.953719°E
532 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
14
Қобда өзені
Жиренқопа ауылы
50.848834°N
54.850855°E
50.848621°N
54.842976°E
134 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
15
Қобда өзені
Жиренқопа ауылы
50.848621°N
54.842976°E
50.850495°N
54.836015°E
553 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
16
Қобда өзені
Жиренқопа ауылы
50.850495°N
54.836015°E
50.853975°N
54.831020°E
531 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
17
Батпақты өзені
Егіндібұлақ ауылы
49.816645°N
55.130389°E
49.814435°N
55.135349°E
26 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
18
Батпақты өзені
Егіндібұлақ ауылы
49.814456°N
55.135716°E
49.813594°N
55.138360°E
212 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
19
Сауқайың өзені
И. Білтабанов ауылы
50.007694°N
55.652494°E
50.008694°N
55.653494°E
1 676 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
20
Сауқайың өзені
И. Білтабанов ауылы
50.007694°N
55.652494°E
50.031965°N
55.680404°E
1 728 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
21
Қобда өзені
Әлия ауылы
50.211308°N
56.218417°E
50.217759°N
55.213718°E
791 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
22
Қобда өзені
Әлия ауылы
50.218427°N
56.212641°E
50.222211°N
56.207351°E
671 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Хромтау ауданы
1
"Кубинка -1" карьері
Хромтау қаласы
50. 283390ºN 58.383681ºE
50.283109ºN 58.384656ºE
110 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
"Кубинка -2" карьері
Хромтау қаласы
50.295344ºN 58.367008ºE
50.294486ºN 58.367113ºE
50 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
№ 1карьері
Хромтау қаласы
50.295940ºN 58.367716ºE
50.296960ºN 58.367979ºE
70 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
№ 2 карьері
Хромтау қаласы
50.442645ºN 60.477600ºE
50.435403ºN 60.463552ºE
1 610 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
№ 3 карьері
Хромтау қаласы
50.299142ºN
58.371359ºE
50.299690ºN
58.371669ºE
50 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Жарлыбұтақ өзенінің
1 көпірі
Самара-Шымкент
автомобиль жолы
50.234165ºN
58.280609ºE
50.234531ºN
58.278850ºE
200 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
Сарымырза өзенінің
2 көпірі
Самара-Шымкент
автомобиль жолы
50.233001ºN
58.283538ºE
50.233220ºN
58.282929ºE
70 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
8
Ойсылқара өзені
Абай ауылы
50.186479ºN
58.331116ºE
50.185945ºN
58.313667ºE
1 940 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
9
"Абай" бөгеті
Абай ауылы
50.192752ºN
58.313901ºE
50.195279ºN
58.319535ºE
640 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
10
Ор өзені
Бөгетсай ауылы
50.225480ºN
59.592235ºE
50.228510ºN
59.613112ºE
2 330 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
11
Ойсылқара өзені
Қопа ауылы
49.945321ºN
59.124576ºE
49.964654ºN
59.163456ºE
4 460 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
Ор өзені
Көктау ауылы

50.749193°N
54.958435 ºE
50.754623°N
54.954144 ºE
674 метров
Не осуществляется купание
12
река Кобда
село Кызылжар
50.756858°N
54.952624 ºE
50.761627°N
54.951907 ºE
270 метров
Не осуществляется купание
13
река Кобда
село Кызылжар
50.761627°N
54.951907 ºE
50.767090°N
54.953719 ºE
532 метров
Не осуществляется купание
14
река Кобда
село Жиренкопа
50.848834°N
54.850855 ºE
50.848621°N
54.842976 ºE
134 метров
Не осуществляется купание
15
река Кобда
село Жиренкопа
50.848621°N
54.842976 ºE
50.850495°N
54.836015 ºE
553 метров
Не осуществляется купание
16
река Кобда
село Жиренкопа
50.850495°N
54.836015 ºE
50.853975°N
54.831020 ºE
531 метров
Не осуществляется купание
17
река Батпакты
село Егиндибулак
49.816645°N
55.130389 ºE
49.814435°N
55.135349 ºE
26 метров
Не осуществляется купание
18
река Батпакты
село Егиндибулак
49.814456°N
55.135716 ºE
49.813594°N
55.138360 ºE
212 метров
Не осуществляется купание
19
река Саукаиын
село И. Билтабанова
50.007694°N
55.652494 ºE
50.008694°N
55.653494 ºE
1 676 метров
Не осуществляется купание
20
река Саукаиын
село И. Билтабанова
50.007694°N
55.652494 ºE
50.031965°N
55.680404 ºE
1 728 метров
Не осуществляется купание
21
река Кобда
село Алия
50.211308°N
56.218417 ºE
50.217759°N
55.213718 ºE
791 метров
Не осуществляется купание
22
река Кобда
село Алия
50.218427°N
56.212641 ºE
50.222211°N
56.207351 ºE
671 метров
Не осуществляется купание
Хромтауский район
1
карьер
"Кубинка -1"
город Хромтау
50. 283390ºN 58.383681ºE
50.283109ºN 58.384656ºE
110 метров
Не осуществляется купание
2
Карьер
"Кубинка - 2"
город Хромтау
50.295344ºN 58.367008ºE
50.294486ºN 58.367113ºE
50 метров
Не осуществляется купание
3
Карьер № 1
город Хромтау
50.295940ºN 58.367716ºE
50.296960ºN 58.367979ºE
70 метров
Не осуществляется купание
4
Карьер № 2
город Хромтау
50.442645ºN 60.477600ºE
50.435403ºN 60.463552ºE
1 610 метров
Не осуществляется купание
5
Карьер № 3
город Хромтау
50.299142ºN
58.371359ºE
50.299690ºN
58.371669ºE
50 метров
Не осуществляется купание
6
1 мост реки Жарлыбутак
автомобильная дорога Самара-Шымкент
50.234165ºN
58.280609ºE
50.234531ºN
58.278850ºE
200 метров
Не осуществляется купание
7
2 мост реки Сарымырза
автомобильная дорога Самара-Шымкент
50.233001ºN
58.283538ºE
50.233220ºN
58.282929ºE
70 метров
Не осуществляется купание
8
река Ойсылкара
село Абай
50.186479ºN
58.331116ºE
50.185945ºN
58.313667ºE
1 940 метров
Не осуществляется купание
9
плотина "Абай"
село Абай
50.192752ºN
58.313901ºE
50.195279ºN
58.319535ºE
640 метров
Не осуществляется купание
10
река Орь
село Богетсай
50.225480ºN
59.592235ºE
50.228510ºN
59.613112ºE
2 330 метров
Не осуществляется купание
11
река Ойсылкара
село Копа
49.945321ºN
59.124576ºE
49.964654ºN
59.163456ºE
4 460 метров
Не осуществляется купание
12
река Орь
село Коктау

50.465756ºN
59.095789ºE
50.486879ºN
59.210345ºE
2 790 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Шалқар ауданы
1
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Шлюз" жері)
47.791342ºN 59.585305ºE
47.788907ºN 59.580777ºE
502 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Насосный № 1" жері)
47.788907ºN 59.580777ºE
47.789500ºN 59.565727ºE
642 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Насосный № 2" жері)
47.789500ºN 59.565727ºE
47.789438ºN 59.565586ºE
541 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Насосный лагерь" жері)
47.789438ºN 59.565586ºE
47.792120ºN 59.561836ºE
341 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Нұрсәт лагері" жері)
47.792120ºN 59.561836ºE
47.797911ºN 59.562171ºE
521 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Арал" көпірі)
47.797911ºN 59.562171ºE
47.808031ºN 59.566194ºE
733 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Насосный 4 столбы" жері)
47.808031ºN 59.566194ºE
47.818987ºN 59.590197ºE
784 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
8
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Шайтан" көпірі)
47.818987ºN 59.590197ºE
47.839518ºN 59.548695ºE
723 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
9
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Опытный" жері)
47.835464ºN 59.582398ºE
47.835879ºN 59.604135ºE
403 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
10
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Насосный" жері)
47.835879ºN 59.604135ºE
47.835882ºN 59.604142ºE
554 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
11
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
47.835879ºN 59.604135ºE
47.836012ºN 59.611020ºE
208 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
47.836012ºN 59.611020ºE
47.831756ºN 59.611127ºE
423 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
13
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
47.831756ºN 59.611127ºE
47.830980ºN 59.604845ºE
501 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
14
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
47.830980ºN 59.604845ºE
47.825521ºN 59.598757ºE
558 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
15
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Водострой" жері)
47.825521ºN 59.598757ºE
47.819001ºN 59.594804ºE
403 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
16
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
47.819001ºN 59.594804ºE
47.814108ºN 59.597512ºE
410 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
17
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Оразбай" жері)
47.806810ºN 59.591889ºE
47.803266ºN 59.601643ºE
445 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
18
Шалқар көлі
Шалқар қаласы
("Аймырза" жері)
47.799080ºN 59.587923ºE
47.793249ºN
59.586630ºE
502 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Барлығы: 206 тыйым салынған орын

50.465756ºN
59.095789ºE
50.486879ºN
59.210345ºE
2 790 метров
Не осуществляется купание
Шалкарский район
1
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Шлюз")
47.791342ºN 59.585305ºE
47.788907ºN 59.580777ºE
502 метров
Не осуществляется купание
2
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Насосный №1")
47.788907ºN 59.580777ºE
47.789500ºN 59.565727ºE
642 метров
Не осуществляется купание
3
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Насосный №2")
47.789500ºN 59.565727ºE
47.789438ºN 59.565586ºE
541 метров
Не осуществляется купание
4
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Насосный лагерь")
47.789438ºN 59.565586ºE
47.792120ºN 59.561836ºE
341 метров
Не осуществляется купание
5
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Лагерь Нурсат")
47.792120ºN 59.561836ºE
47.797911ºN 59.562171ºE
521 метров
Не осуществляется купание
6
озеро Шалкар
город Шалкар
(мост "Арал")
47.797911ºN 59.562171ºE
47.808031ºN 59.566194ºE
733 метров
Не осуществляется купание
7
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Насосный 4 столба")
47.808031ºN 59.566194ºE
47.818987ºN 59.590197ºE
784 метров
Не осуществляется купание
8
озеро Шалкар
город Шалкар
(мост "Шайтан")
47.818987ºN 59.590197ºE
47.839518ºN 59.548695ºE
723 метров
Не осуществляется купание
9
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Опытный")
47.835464ºN 59.582398ºE
47.835879ºN 59.604135ºE
403 метров
Не осуществляется купание
10
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Насосный")
47.835879ºN 59.604135ºE
47.835882ºN 59.604142ºE
554 метров
Не осуществляется купание
11
озеро Шалкар
город Шалкар
47.835879ºN 59.604135ºE
47.836012ºN 59.611020ºE
208 метров
Не осуществляется купание
12
озеро Шалкар
город Шалкар
47.836012ºN 59.611020ºE
47.831756ºN 59.611127ºE
423 метров
Не осуществляется купание
13
озеро Шалкар
город Шалкар
47.831756ºN 59.611127ºE
47.830980ºN 59.604845ºE
501 метров
Не осуществляется купание
14
озеро Шалкар
город Шалкар
47.830980ºN 59.604845ºE
47.825521ºN 59.598757ºE
558 метров
Не осуществляется купание
15
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Водострой")
47.825521ºN 59.598757ºE
47.819001ºN 59.594804ºE
403 метров
Не осуществляется купание
16
озеро Шалкар
город Шалкар
47.819001ºN 59.594804ºE
47.814108ºN 59.597512ºE
410 метров
Не осуществляется купание
17
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Оразбай")
47.806810ºN 59.591889ºE
47.803266ºN 59.601643ºE
445 метров
Не осуществляется купание
18
озеро Шалкар
город Шалкар
(место "Аймырза")
47.799080ºN 59.587923ºE
47.793249ºN
59.586630ºE
502 метров
Не осуществляется купание
Итого: 206 запрещҰнных мест