Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 325 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 07 тамызда № 5092 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 163 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 22.12.2017 № 163 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97- бабыбының 2-тармағына және "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі 1-қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2- қосымшаға сәйкес аудандық мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті Аудандық мәслихаттың
ХХХХІV сессиясының төрағасы: хатшысы:
Б.Пржанова __________ Б.Маншарипов___________
2015 жылғы 28 шілдедегі
аудандық мәслихаттың
№ 325 шешіміне 1-қосымша
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі
Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне" сәйкес әзірленді.
Тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Сырдария ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендiрiлген тұрғынжайларда тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарды;
2) тұрғынжайдың меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi тұтынуына;

Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 28 июля 2015 года № 325. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылоринской области 07 августа 2015 года № 5092. Утратило силу решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2017 года № 163
Сноска. Утратило силу решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2017 № 163 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
Определить размер и порядок оказания жилищной помощи согласно приложению 1.
Признать утратившими силу некоторых решений районного маслихата согласно приложению 2.
Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель Секретарь
очередной ХХХХІV сессии районного маслихата:
районного маслихата:
Б.Пржанова______________ Б.Маншарипов____________
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 июля 2015 года № 325
Размер и порядок оказания жилищной помощи
Настоящий размер и порядок оказания жилищной помощи разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", а также "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314.
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджетамалообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Сырдарьинском районе на оплату:
1) расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;

3) жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысын төлеуге.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
Белгіленген нормалар шегіндегі шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 12 пайызы мөлшерінде белгіленеді.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау "Сырдария аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
3. Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерін айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу үшін жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
4. Тұрғын үй көмегі өтініш берген айдан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады.
2. Тұрғын үй көмегiн көрсету мөлшерi
5. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау төмендегі пайдалану нормаларына сәйкес жүргізіледі:
1) электр қуатын пайдалану нормалары 1 айға:
1 адамға – 70 киловатт;
2 адамға – 140 киловатт;
3 және одан да көп адамға –210 киловатт;
2) газ пайдалану нормалары 1 айға:
4 адамға дейін – 10 килограмм;
4 және одан да көп адамға –20 килограмм;
3) отын пайдалану от жағу маусымына:
3 адамға дейін айына - 0,5 тонна;
3 және одан көп адамға айына - 1 тонна;
4) тұрғын үйді күтіп ұстау ай сайын:
1 адамға – 18 шаршы метр;
жалғыз тұратын адамдар үшін – 31 шаршы метр;
5) жылумен жабдықтау ай сайын:
1 адамға – 18 шаршы метр;
жалғыз тұратын адамдар үшін – 31 шаршы метр;
6) тұрмыстық қалдықтарды шығару – ай сайын әр адамға тариф бойынша;
7) кәріз қызметтері - ай сайын әр адамға тариф бойынша;
8) тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде;
9) коммуналдық қызметтерді пайдалану төлемінің нормалары мен тарифтерін қызмет көрсететіндер ұсынады.
3. Қаржыландыру және тұрғын үй көмегін төлеу тәртібі
6. Тұрғын үй көмегін төлеу есептелген сомаларды тұрғын үй көмегін алушылардың жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы аудару жолымен жүзеге асырылады.
2015 жылғы 28 шілдедегі
аудандық мәслихаттың
№ 325 шешіміне 2-қосымша
Аудандық мәслихаттың күшi жойылды деп танылған кейбiр шешімдерінің тізбесі
1. "Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 қарашадағы кезектен тыс Х сессиясының № 86 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылы 13 желтоқсанда № 4367 болып тіркелген, "Тіршілік тынысы" газетінде 2012 жылы 27 желтоқсанда № 106 санында жарияланды);

3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Доля предельно допустимых расходов в пределах установленных норм устанавливается в размере 12 процентов от совокупного дохода семьи (гражданина).
2. Назначение жилищной помощи осуществляется коммунальным государственным учреждением "Сырдарьинский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (далее-уполномоченный орган).
3. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетами на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.
4. Жилищная помощь назначается с начала месяца подачи заявления на текущий квартал.
2. Размер оказания жилищной помощи
5. Назначение жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) производится в соответствии нижеследующим нормами потребления:
1) нормы потребления электроэнергии на 1 месяц:
на 1 человека – 70 киловатт;
на 2 человека – 140 киловатт;
на 3 и более человека – 210 киловатт;
2) нормы потребления газа на 1 месяц:
до 4-х человек – 10 килограмм;
на 4 и более человека – 20 килограмм;
3) потребления топлива на отопительный сезон:
до 3-х человек в месяц – 0,5 тонн;
на 3 и более человека в месяц – 1 тонна;
4) содержание жилья ежемесячно:
на 1 человека – 18 квадратных метров;
для одинокопроживающих людей – 31 квадратный метр;
5) теплоснабжение ежемесячно:
на 1 человека – 18 квадратных метров;
для одинокопроживающих людей – 31 квадратный метр;
6) вывоз бытовых отходов – ежемесячно на каждого человека по тарифу;
7) услуги канализации – ежемесячно на каждого человека по тарифу;
8) в части увеличения арендной платы за пользование жилищем;
9) нормы платы потребления и тарифы коммунальных услуг предоставляют поставщики услуг.
3. Финансирование и порядок выплаты жилищной помощи
6. Выплата жилищной помощи осуществляется через банки второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета получателей жилищной помощи.
Приложение 2
к решению районного маслихата
от 28 июля 2015 года № 325
Перечень утративших силу некоторых решений районного маслихата
1. Решение внеочередной Х сессии районного маслихата от 21 ноября 2012 года № 86 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4367 от 13 декабря 2012 года, опубликовано 27 декабря 2012 года в № 106 газеты "Тіршілік тынысы");

2. "Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 қарашадағы кезектен тыс Х сессиясының № 86 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 21 ақпандағы кезектен тыс ХХVІ сессиясының № 204 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылы 7 наурызда № 4611 болып тіркелген, "Тіршілік тынысы" газетінде 2014 жылы 12 наурызда №20 санында жарияланды);
3. "Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 қарашадағы кезектен тыс Х сессиясының № 86 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 26 желтоқсандағы кезекті ХХХVІІ сессиясының № 267 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылы 16 қаңтарда № 4845 болып тіркелген, "Тіршілік тынысы" газетінде 2015 жылы 21 қаңтарда № 5 санында жарияланды);
4. "Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 қарашадағы кезектен тыс Х сессиясының № 86 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 27 наурыздағы кезекті ХХХХ сессиясының № 297 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылы 15 сәуірде № 4956 болып тіркелген, "Тіршілік тынысы" газетінде 2015 жылғы 18 сәуірдегі № 29 санында жарияланды).

2. Решение внеочередной ХХVІ сессии районного маслихата от 21 февраля 2014 года № 204 "О внесении изменении в решение Сырдарьинского районного маслихата от 21 ноября 2012 года № 86 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4611 от 7 марта 2014 года, опубликовано 12 марта 2014 года в № 20 газеты "Тіршілік тынысы");
3. Решение очередной ХХХVІІ сессии районного маслихата от 26 декабря 2014 года № 267 "О внесении изменении в решение внеочередной Х сессии районного маслихата от 21 ноября 2012 года № 86 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4845 от 16 января 2015 года, опубликовано 21 января 2015 года в № 5 газеты "Тіршілік тынысы");
4. Решение очередной ХХХХ сессии районного маслихата от 27 марта 2015 года № 297 "О внесении изменении в решение внеочередной Х сессии районного маслихата от 21 ноября 2012 года № 86 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4956 от 15 апреля 2015 года, опубликовано 18 апреля 2015 года в № 29 газеты "Тіршілік тынысы").