Жаңаөзен қаласының құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 қазандағы № 43/355 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 24 қарашада № 2876 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1 тармағының 12 - 3) тармақшасына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңаөзен қалалық мәслихатының білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет, спорт, экология, қоғамдық қауіпсіздік және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Р.Таумұрынов).
3. Жаңаөзен қалалық мәслихатының аппарат басшысы (А.Ермұханов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
А.Қарамұрзаев
Қалалық мәслихат
хатшысы
С. Мыңбай
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 43/355 шешімімен бекітілген
Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 10.12.2020 № 52/571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1 тарау. Жалпы ереже
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді.
2. Құрмет грамотасымен қаланың экономикасын, әлеуметтік саласын, ғылымын, мәдениетін дамытудағы, білім беру саласындағы, әскери және өзге де мемлекеттік қызметтегі, қоғамдық қызметтегі елеулі жетістіктері және жеке үлес қосқаны үшін азаматтар наградталады.
3. Құрмет грамотасымен марапаттала алмайды:
1) ұсыну сәтінде заңнамамен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған соттылығы бар тұлғалар;
2) сотпен әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған тұлғалар;
3) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық іс-әрекеттері үшін жауапкершілікке тартылған тұлғалар;

Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Жанаозен
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 26 октября 2015 года № 43/355. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 24 ноября 2015 года № 2876.
В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о награждении Почетной грамотой города Жанаозен.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жанаозенского городского маслихата по вопросам образования, здравоохранения, культуры, спорта, экологии, общественной безопасности и социальной защиты (председатель комиссии Таумурынов Р.).
3. Руководителю аппарата Жанаозенского городского маслихата (Ермуханов А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Карамурзаев А
Секретарь городского маслихата Мынбай С
Утверждены решением
Жанаозенского городского
маслихата от 26 октября
2015 года № 43/355
Положение о награждении Почетной грамотой города Жанаозен
Сноска. Положение - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 10.12.2020 № 52/571 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
2. Почетной грамотой награждаются граждане за значительные достижения и внесшие личный вклад в развитие экономики, социальной сферы, науки, культуры, в сфере образования, в воинской и иной государственной службе, в общественной деятельности города.
3. Почетной грамотой не могут быть награждены:
1) лица, имеющие судимость, которая не погашена или не снята в установленном законодательством порядке на момент представления;
2) лица, признанным судом недееспособными либо ограниченно дееспособными;
3) лица, привлеченные к ответственности за действия коррупционного правонарушения;

4) алып тасталды Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 21.08.2023 № 6/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2 тарау. Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасымен наградтау тәртібі
4. Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыныстар еңбек, шығармашылық ұжымдарымен, қаланың өкілді және атқарушы органдарымен, қоғамдық бірлестіктермен ұсынылады.
5. Наградтау бетшесінде наградталушының жеке басын сипаттайтын деректер, оның сол саладағы және ұжымдағы жұмысының жалпы еңбек өтілі, нақты сіңірген еңбегі, жұмысының тиімділігі және сапасы туралы мәліметтер жазылады.      Наградтау бетшесіне кәсіпорынның, ұйымның, мекеменің, мемлекеттік органның басшысымен қол қойылады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.      Қала әкімі орынбасарларының, ауылдар әкімдерінің және Жаңаөзен қаласы әкімдігінің мемлекеттік мекемелерінің басшыларының наградтау бетшесіне қала әкімімен қол қойылады.
6. Қала әкімі мен қалалық мәслихат төрағасының атына наградтау бетшесі мен еңбек ұжымының қолдаухаты қала әкімі аппаратының және қалалық мәслихат аппаратының кадр жұмыстары бөліміне жолданады. Одан кейін алдын ала қарау және Құрмет грамотасымен наградтау жөнінде ұсыныстар дайындау үшін қалалық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жолданады.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 21.08.2023 № 6/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Егер ұсынылған кандидат немесе наградтау құжаттары осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес болмаса, осы ұсыныс қалалық мәслихаттың сессиясында қарауға енгізілмейді.
8. Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім Жаңаөзен қалалық мәслихатының сессиясында қабылданады.
9. Құрмет грамотасымен қайталап наградтау жүргізілмейді.
Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
10. Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім кадр қызметімен наградталушының еңбек кітапшасына, жеке ісіне енгізіледі.
Ескерту. 10 - тармақ орыс тілінде жаңа редакцияда, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 21.08.2023 № 6/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Наградтау туралы мәліметтер Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал қала әкімі аппаратының наградтау мәселесі жөніндегі маманында 5 жыл бойына сақталады, одан әрі қала әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.

4) исключен решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 21.08.2023 № 6/53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок награждения Почетной грамотой города Жанаозен
4. Представления к награждению Почетной грамотой вносятся трудовыми, творческими коллективами, представительным и исполнительным органами города, общественными объединениями.
5. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.      Наградной лист подписывается руководителем предприятия, организации, учреждения, государственного органа и скрепляется гербовой печатью.      На заместителей акима города, акимов сел и руководителей государственных учреждений акимата города Жанаозен наградной лист подписывается акимом города.
6. Наградной лист и ходатайство трудового коллектива на имя акима города и председателя городского маслихата направляются в отдел кадровой работы аппарата акима города и аппарата городского маслихата. Затем для предварительного рассмотрения и подготовки предложения по награждению Почетной грамотой направляются в постоянные комиссии городского маслихата.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 21.08.2023 № 6/53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В случае, если представленная кандидатура или наградные материалы не отвечают требованиям, установленным настоящим Положением, данное предложение на рассмотрение сессии городского маслихата не вносится.
8. Решение о награждении Почетной грамотой принимается на сессии Жанаозенского городского маслихата.
9. Повторное награждение Почетной грамотой не производится.
Решение о награждении Почетной грамотой публикуется в средствах массовой информации.
10. Решение о награждении Почетной грамотой заносится кадровыми службами в трудовую книжку, личное дело награждаемого.
Сноска. Пункт 10 в редакции на русском языке, текст на казахском языке не меняется, решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 21.08.2023 № 6/53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты. Журнал хранится у специалиста аппарата акима города по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима города.

12. Құрмет грамотасы салтанатты түрде қала әкімімен, қалалық мәслихаттың төрағасымен наградталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, сессияларда, жиындарда және қала активінің жиналыстарында табыс етіледі.
Ескерту. 12 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 21.08.2023 № 6/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3 тарау. Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасының сипаттамасы
13. Құрмет грамотасы беткі жағында Елтаңба бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған, қосымша бетшесі бар көк түсті балакрон папка.
Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағаздан дайындалады.
Қосымша бетшенің айқармасында сол жағынан ұлттық оюмен өрнектелген Жаңаөзен қаласының символы орналасады.
Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының мемлекеттік туындағыдай үстінде қыран құс қалықтаған күн сәулесі аясында наградталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазу үшін орын қалдырылады.
Мәтіннің астында қосарланып қала әкімінің және қалалық мәслихат төрағасының қолдары орналастырылады.
Ескерту. 13 - тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 21.08.2023 № 6/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

12. Почетная грамота в торжественной обстановке вручается акимом города, председателем городского маслихата в трудовых коллективах по месту работы награждаемого, на сессиях, совещаниях и собраниях актива города.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 21.08.2023 № 6/53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание Почетной грамоты города Жанаозен
13. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением Герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы" со вкладышем.
Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте с левой стороны вкладыша в обрамлении национального орнамента располагается изображение символа города Жанаозен.
С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми парящий орел, как на государственном флаге Республики Казахстан.
Под текстом параллельно размещаются подписи акима города и председателя маслихата.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 21.08.2023 № 6/53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).