Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы
Қарақия аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 маусымдағы № 27/285 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 шілдеде № 2779 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 наурыздағы № 2/18 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 29.03.2021 № 2/18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) бекітілсін.
2. "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/145 (нормативтік құқықтық актілерді мемлкеттік тіркеу тізілімінде № 2347 болып тіркелген, 2014 жылғы 20 ақпандағы № 7 "Қарақия" газетінде жарияланған), "Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/145 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 19/204 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2476 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 шілдеде № 40 "Қарақия" газетінде жарияланған) және "Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/145 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 25/260 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2689 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 сәуірде № 32-35 "Қарақия" газетінде жарияланған) шешімдерінің күші жойылсын.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение Каракиянского районного маслихата от 29 июня 2015 года № 27/285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 июля 2015 года № 2779. Утратило силу решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29 марта 2021 года № 2/18
Сноска. Утратило силу решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29.03.2021 № 2/18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненные к ним", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые типовые правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категории нуждающихся граждан (далее-Правила).
2. Признать утратившим силу решение районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 15/145 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2347, опубликовано в газете "Қарақия" от 20 февраля 2014 года № 7), от 10 июля 2014 года № 19/204 "О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 15/145 "Об утверждении Правил оказания размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2476 опубликовано в газете "Қарақия" от 30 июля 2014 года № 40) и от 23 апреля 2015 года № 25/260 "О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 15/145 "Об утверждении Правил оказания размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2689 опубликовано в газете "Қарақия" от 23 апреля 2015 года № 32-35).

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының заңдылық, депутаттар өкілеттігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Таджибаев).
4. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Есенқосов
Аудандық мәслихаттың хатшысы А. Мееров
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарақия аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Рысбаев Қайрат Ерсұлтанұлы
29 маусым 2015 жыл.
"Қарақия аудандық экономика және
қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
Жанайбаева Айнагүл Мұратқызы
29 маусым 2015 жыл.
Қарақия аудандық мәслихатының
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 27/285 шешiмiмен бекiтiлген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы
1. Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 56 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2 - 3 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Осы қағида әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
3. Осы қағидада пайдаланылатын негiзгi терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтiк көмек көрсетуге үмiткер адамның (отбасының) өтiнiшiн қарау бойынша аудан әкiмiнiң шешiмiмен құрылатын комиссия;
3) ең төменгі күнкөріс деңгейі – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Маңғыстау облысының Статистика департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесі есептейтін, мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата законности, полномочия депутатов и по социальным вопросам (председатель комиссии Е.Таджибаев).
4. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" после государственной регистрации обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе "Әділет".
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органе юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е.Есенкосов
Секретарь районного маслихата А Мееров
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Каракиянский районный отдел занятости
и социальных программ"
Рысбаев Кайрат Ерсултанович
30 марта 2015 года.
Исполняющий обязнности руководителя
государственного учреждения "Каракиянского
районного отдела экономики и финансов"
Жанайбаева Айнагуль Муратовна
29 июня 2015 года.
Утвержден решением Каракиянского
районного маслихата № 27/285
от 29 июня 2015 года
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
1. Настоящие правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – правила) разработан в соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан".
2. Настоящие правила определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
1. Общие положения
3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих правилах:
1) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное и культурное значение, и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой "Департаментом статистики Мангистауской области Комитета по Статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;

4) мереке күндерi – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттiк мереке күндерi;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбiр мүшесiне келетiн үлесi;
6) өмiрлiк қиын жағдай – азаматтың тыныс-тiршiлiгiн объективтi түрде бұзатын, ол оны өз бетiнше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – әлеуметтік көмек тағайындау және төлеуді жүзеге асыратын "Қарақия аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – уәкілетті орган);
8) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Маңғыстау облысы бойынша филиалының әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша Қарақия аудандық бөлімі;
9) әлеуметтік көмекті төлейтін уәкілетті ұйым – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қажетті банк операцияларын реттейтін және қадағалайтын уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдар, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;
10) учаскелiк комиссия – әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш бiлдiрген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргiзу және қорытындылар дайындау үшiн Қарақия ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
11) шектi шама – әлеуметтiк көмектiң бекiтiлген ең жоғары мөлшерi;
12) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты – шартты ақшалай көмек (ШАК) тағайындау үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
13) отбасыға көмектің жеке жоспары (бұдан әрі – жеке жоспар) – уәкілетті орган бірлесіп әлеуметтік бейімдеу және (немесе) жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөніндегі шаралардың үміткермен жасалған кешені;
14) әлеуметтік бейімдеу бойынша шаралар - қолданылып жүрген заңында көзделген тәртіпте жергілікті бюджет қаражаты есебінен көзделген арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету, мүгедектерді оңалту құралдары ретінде, сондай-ақ әлеуметтік қолдаудың өзге де шаралар түрінде (тұрғын үй көмегі, жергілікті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек) әлеуметтік кеңістігін жағдайларға бейімделеу мақсатында берілетін шаралар;
15) Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.06.2016 № 3/24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.10.2016 № 5/45(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.05.2018 № 17/196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.12.2018 № 23/265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;

4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган -государственное учреждение "Каракиянский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" осуществляющий назначение и выплату социальной помощи (далее – уполномоченный орган);
8) уполномоченная организация - Отдел Каракиянского района по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация" Правительство для граждан" по Мангистауской области.
9) социальная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операции и региональные отделение АО "Казпочта" путем перечисления на счета получателей.
10) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Каракиянского района для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
11) предельный размер – утвержденный максимальный размер оказания социальной помощи.
12) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для назначения обусловленной денежной помощи (ОДП), и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;
13) индивидуальный план помощи семье (далее – индивидуальный план) – комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с претендентом мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации;
14) меры по социальной адаптации – меры, предоставляемые в целях приспособления к условиям социальной среды в качестве специальных социальных услуг, средств реабилитации инвалидов, а также иных мер социальной поддержки, предусмотренных за счет средств местного бюджета (жилищная помощь, социальная помощь нуждающимся категориям граждан по решению местных органов) в порядке, предусмотренном действующим законодательством;
15) Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Каракиянского района Мангистауской области от 24.06.2016 № 3/24(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.10.2016 № 5/45(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.05.2018 № 17/196 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) от 25.12.2018 № 23/265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);;

4. Осы қағида әкімшіліктік – аумақтық бірліктерге сәйкес Қарақия ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санатындағы тұлғаларға қолданылады.
5. Осы қағиданың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушыларға) өмiрлiк қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда берілетін көмек түсініледі.
6. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 20 бабында және "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 16 бабында көрсетiлген тұлғаларға әлеуметтiк көмек осы қағидада көзделген тәртiппен көрсетiледi.
7. Әлеуметтiк көмек бiр рет және (немесе) мерзiмдi (ай сайын, тоқсан сайын) көрсетiледi.
8. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Маңғыстау облысының әкімдігі бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
Учаскелік және арнайы комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.
2. Әлеуметтiк көмек алушылар санаттарының тiзбесiн айқындау және әлеуметтiк көмектiң мөлшерiн белгiлеу тәртiбi
9. Әлеуметтік көмек жылына бір рет атаулы күндер мен мерекелік күндерге табыстарын есепке алмай, келесі мөлшерде көрсетіледі:
1) 22 наурыз – Наурыз мерекесі:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және I дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
2) 1986 жыл 26 сәуір – Чернобыльдағы атом электр станциясы (бұдан әрі – АЭС) апат күні:
Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектерге - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986-1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
3) 9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалардан басқа) - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;

4. Настоящие правила распространяются на лиц отдельных категорий нуждающихся граждан, постоянно проживающих в административно–территориальной единице, принадлежащей к Каракиянскому району.
5. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получателям) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
6. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним" и в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.
7. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально).
8. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Мангистауской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи.
9. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется без учета дохода, единовременно, в следующих размерах:
1) 22 –марта Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", награжденные орденами "Материнская слава" І и ІІ степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
2) 26 апреля 1986 год – День аварии на Чернобыльской атомной электро станции (далее –АЭС).
инвалидам участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС -60 (шестьдесят) МРП;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах – 50 (пятьдесят) МРП;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах – 20 (двадцать ) МРП;
3) 9 мая - День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;

жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Чернобыльдағы АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыльдағы АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
екiншi рет некеге тұрмаған, қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығу, еңбекте мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндерiн қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдерiне (күйеулерiне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жан қиярлық еңбегі үшін мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерi мен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай -ақ 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Тәжік-ауған шекарасындағы жауынгерлік іс-қимылдарына қатысушыларына - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына орай Батыр қалаларға және әскери Даңқ қалаларына, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағындағы шайқас болған жерлерге, сонымен бірге қазақстандық жауынгерлер жерленген жерлерге бару үшін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан майдангерлердің отбасы мүшелерін - әр адамға 150 000 (бір жүз елу мың) теңгеден артық емес мөлшерде біржолғы қаржылай көмек көрсетілуін қамтамасыз ету.

лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах) – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах) – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
участникам боевых действий на таджикско-афганской границе - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;

Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендер қатарына жататын азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
4) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
5) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
6) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) жылына бір рет - 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға жылына бір рет - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
Маңғыстау облысына сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар, "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын санатындағы тұлғаларға жылына бір рет - 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
7) 1 қазан - Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 (жетпіс) жастан жоғары зейнеткерлерге - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш.";
8) 6 қазан - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
9) 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
Ескерту. 9 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 03.07.2018 № 18/211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.04.2019 № 29/302 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

гражданам, относящиеся пострадавщим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
В честь празднования "70-летия Победы в Великой Отечественной войны" для посещения мест боев и захоронений войнов Казахстанцев, городов-героев и городов воинской славы на территории Союз Независимых Государств, ветеранам Великой Отечественной войны, семьям фронтовиков павших во время Великой Отечественной войны обеспечить поддержку на оказания единовремменной финансовой помощи до 150000 тенге на каждого человека.
4) 1 мая – Праздник единства народа Казахстана:
Инвалиды первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5(пять) месячных расчетных показателей".
5) 1 июня – День защиты детей:
дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
6) 30 августа - День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей".
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающих специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан - 36 (тридцать шесть тысяч) месячных расчетных показателей;
Инвалиды первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5(пять) месячных расчетных показателей".
7) 1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 (семидесяти) лет – 2 (два) месячных расчетных показателей.
8) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
9) 16 декабря – День Независимости:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каракиянского района Мангистауской области от 03.07.2018 № 18/211(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.04.2019 № 29/302(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

10. Он сегіз жасқа дейінгі үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға әлеуметтік көмек білім беру кезеңіне табыстарын есепке алмай, ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
11. Әлеуметтік көмек онкологиялық ауруымен ауыратын және иммун тапшылығын жұқтырған адамдарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай жылына бір рет 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш және мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымынан шыққан адамдарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай тоқсан сайын 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілген тұлғаларға есепке алмай әлеуметтік көмек, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей жылына бір рет – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
13. Өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі-дәрмек алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты әлеуметтік көмек жылына бір рет көрсетіледі. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілген әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді. Шекті шама 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспауы керек.
13-1. Әлеуметтік көмек мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын, бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, орта білімнен кейінгі, жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға азық-түлік өнімдерінің бағасының қымбаттауына байланысты біржолғы 100 (жүз) мың теңге мөлшерінде көрсетіледі.
Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 22.04.2019 № 29/302 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттен қарастырылған қаражат шегінде, жылына бір рет білім беру ұйымдарының білім беру қызметіне төлеуге арналған нақты шығындарына және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабуға 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек:
табысын есепке алмай Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында оқитын мүгедек студенттерге, тұлдыр жетімдер мен балалар үйінің және балалар ауылының тәрбиеленушілеріне;

10. Социальная помощь детям инвалидам до восемнадцати лет, обучающимся на дому, предоставляется без учета доходов, ежемесячно в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.
11. Социальная помощь оказывается онкологическим больным и лицам заразивщихся вирусом иммунодефицита по заявлению, без учета доходов, в размере 26 (двадцати шести) месячных расчетных показателей ежегодно и выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по заявлению, без учета доходов, в размере 20(двадцати) месячных расчетных показателей ежеквартально.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
12. Социальная помощь лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется по заявлению, не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации, без учета доходов, в размере – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.
13. Социальная помощь лицам, из семей, имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, в связи со смертью одного из членов семьи, предоставляется по заявлению, единовременно. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключение о необходимости оказания социальной помощи. Предельный размер не должен превышать 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
13-1. Социальная помощь предоставляется многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, послесреднего, высшего, технического и профессионального образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более, чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста) получающих государственную адресную социальную помощь, в размере 100 (сто) тысяч тенге, единовременно, в связи с ростом цен на продукты питания.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от от 22.04.2019 № 29/302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
14. Социальная помощь в пределах средств предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и ежемесячно на частичное покрытие затратов питания и проживания в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей:
студентам – инвалидам, круглым сиротам и воспитанникам детских домов и детских деревень, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода;

өтініш жасаған айдың алдындағы 12 айда жан басына шаққанда, Маңғыстау облысында белгіленген 3 (үш) еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа табысы бар отбасылардағы келесі санаттағы студенттерге:
ауданның денсаулық сақтау, білім беру, агроөнеркәсіптік кешені, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және туризм мемлекеттік мекемелерінің сұранысы бойынша білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде немесе медициналық жоғарғы оқу орындарында интернатурада оқитын студенттерге;
ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек студенттерге;
ата-анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
ата-анасының екеуі де зейнеткер болған студенттерге;
бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар отбасының орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарында, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын 23 жасқа толмаған студенттерге көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім, әлеуметтік көмек тағайындауға студенттерді іріктеу жөніндегі аудандық комиссия мен уәкілетті органның қорытындысы негізінде қабылданатын болып белгіленсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
15. Азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесін жергілікті өкілді органдар бекітеді.
3. Әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi
16. Атаулы күндер мен мерекелік күндерге әлеуметтiк көмек алушылардан өтiнiштер талап етiлмей уәкiлеттi ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша зейнетақы төлеу орталығынан алынған тiзiм бойынша көрсетiледi.
Айтулы күндер мен мерекелік күндерге әлеуметтік көмек алуға құқығы барларға, алайда орталық тізімінің электрондық нұсқасына қандай да бір себеппен енгізілмей қалғандарға Қарақия ауданы әкімдігі ұсынған құжаттар негізінде қосымша тізім бекітеді.
17. Өмiрлiк қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтiк көмек алу үшiн өтiнiш берушi өзiнiң немесе отбасының атынан уәкiлеттi органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкiмiне өтiнiшке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.06.2020 № 41/414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

студентам следующих категорий из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 3 (трех) кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением:
студентам, обучающихся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан или интернатуре высших медицинских учебных заведений, по запросу государственных учреждений района в целях обеспечения квалифицированными специалистами здравоохранения, образования, агропромышленного комплекса, социального обеспечения, культуры, спорта и туризма;
студентам, которые оба или один из родителей являются инвалидами;
студентам, которые один из родителей умерли;
студентам, которые оба родителей являются пенсионерами;
студентам из семей, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, не достигшим 23 лет.
Установить, что решение о назначении социальной помощи принимается районной комиссией по отбору студентов на назначение социальной помощи на основании заключения уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально–бытового положения лица (семьи) утверждается местным представительным органом.
3. Порядок оказания социальной помощи
16. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням, оказывается, по списку, утверждаемому акиматом Каракиянского района по представлению Центром либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
Для получателей, имеющих право на социальную помощь к памятным датам и праздничным дням, но не включенным в электронный вариант списков Центра по каким либо причинам, акиматом Каракиянского района утверждаются дополнительные списки на основании представленных документов.
17. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.06.2020 № 41/414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысының (бұдан әрі- Қаулы) 1 қосымшасына сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерiнiң) табыстары туралы мәлiметтердi;
5) өмiрдiң қиын жағдайдың туындағанын растайтын актiнi және/немесе құжатты;
6) әлеуметтік көмек төлейтін уәкілетті ұйымдағы банк шоты нөмірін растайтын құжат;
7) туу туралы куәлік (жоғары оқу орнындағы студенттерге);
8) білім беру қызметінің келісім шарты (жоғары оқу орнындағы студенттерге);
Өмірлік қиын жағдайдағы адамның (отбасының) мүддесіне байланысты адамның (отбасының) өздігінен хабарласа алмауының себебін көрсетіп, әлеуметтік көмек көрсетуге хабарласа алады:
1) отбасының ересек мүшесі;
2) қамқоршы (сенімгер);
3) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамаларына сәйкес сенім жүктелген тұлға.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 41/414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
18. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-1. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. Құжаттар салыстырылып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
20. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. Уәкілетті орган немесе ауыл, ауылдық округтің әкімі құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде іс макетін қалыптастырады және "Өрлеу" жобасына қатысуға үміткер өтініш берушінің материалдық жағдайын зерттеп-қарауды жүргізу үшін учаскелік комиссияға береді.

3) сведения о составе лица (семьи) по форме согласно приложению 1 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Постановление);
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документы, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации;
6) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче социальной помощи;
7) свидетельство о рождении (для студентов высших учебных заведений);
8) договор на оказание образовательных услуг (для студентов высших учебных заведений);
В интересах лица (семьи), находящегося в трудной жизненной ситуации, с заявлением об оказании социальной помощи с указанием причины, по которой лицо (семья) не обращается самостоятельно, может обратиться:
1) один из взрослых членов семьи;
2) попечитель (опекун);
3) лицо по доверенности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.06.2020 № 41/414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18-1. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
20. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Уполомоченный орган или аким села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения докуметов формирует макет дела и передает участковым комиссиям для проведения обследования материального положения заявителя, претендующего на участие в проекте "Өрлеу".

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
22. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Қаулының 2, 3 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне жібереді.
Ауыл, ауылдық округ әкімі өтініш берушілердің құжаттарын учаскелік комиссияның қорытындысымен қоса, олар қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға береді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
23. Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн құжаттар жетiспеген жағдайда уәкiлеттi орган әлеуметтiк көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшiн қажеттi мәлiметтердi тиiстi органдардан сұратады.
24. Өтiнiш берушiнiң қажеттi құжаттарды олардың бүлiнуiне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкiндiгi болмаған жағдайда уәкiлеттi орган тиiстi мәлiметтердi қамтитын өзге уәкiлеттi органдар мен ұйымдардың деректерi негiзiнде әлеуметтiк көмек тағайындау туралы шешiм қабылдайды.
25. Үміткер және (немесе) оның отбасы мүшелері жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу жөніндегі шараларға мұқтаж болған жағдайда, оны ұсыну туралы шешім уәкілетті органның құзыреті шегінен шықса, өтініш беруші ұсынған құжаттарды уәкілетті орган комиссияның қарауына бір жұмыс күні ішінде жібереді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
26. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
27. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.

Сноска. Пункт 21 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов проводит обследование материального положения заявителя, составляет акт обследования и заключение участковой комиссии по формам согласно приложениям 2,3 к Постановлению и направляет их в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа.
Аким села, сельского округа передает документы заявителей с приложением заключения участковой комиссии в уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней со дня их принятия.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
24. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
25. В случае потребности претендента и (или) членов его семьи в мерах по содействию занятости и (или) социальной адаптации, решение о предоставлении которых выходит за рамки компетенции уполномоченного органа, представленные документы заявителя направляются уполномоченным органом в течение одного рабочего дня на рассмотрение комиссии.
Сноска. Пункт 25 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Специальная комиссия в течение пяти рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
Сноска. Пункт 26 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Уполномоченный орган в течение трех дней со дня принятия решения выдает заявителю уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе.

Бұл ретте жиынтық табыс Қазақстан Республикасын Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Ережесіне сәйкес есептеледі.
Осы Қағиданың 23 және 24 тармақтарында көрсетiлген жағдайда, уәкiлеттi орган өтiнiш берушiден немесе кент, ауыл, ауылдық округтiң әкiмiнен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күнi iшiнде әлеуметтiк көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
28. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
29. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.10.2016 № 5/45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
30. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
31. Адамның (отбасының) орташа есеппен жан басына шаққандағы табысын есептеуді уәкілетті орган "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі N 237-ө бұйрығына сәйкес есептеледі.
32. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
4) қайтыс болған немесе қайтыс болды деп жарияланған адамдар туралы мәліметтердің, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан келіп түсуі;
5) жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтіп кетуі;
6) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы ұсынатын хабарсыз кеткен, іздеуде жүрген адамдар фактісінің, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;

При этом совокупный доход расчитывается в соотвествии с Правилами, утвержденной приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757).
В случаях, указанных в пунктах 23 и 24 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима села, сельского округа.
Сноска. Пункт 27 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.10.2016 года № 5/45(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Совокупный доход семьи исчисляется в соответствии с приказом Министра труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237 "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи".
32. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи)
установленного прожиточного минимума по Мангистауской области для оказания социальной помощи.
4) отсутствия движений по банковскому счету получателя более трех месяцев;
5) поступления сведений об умерших или объявленных умершими, в том числе из государственной базы данных "Физические лица";
6) истечения срока действия документа, удостоверяющего личность;

7) қамқоршылықтан (қорғаншылықтан) босатылған және шеттетілген адамдар туралы мәліметтердің түсуі.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
33. Әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстарды қаржыландыру "Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша, ағымдағы қаржылық жылда Қарақия ауданының бюджетімен қарастырылған құралдар шегінде жүзеге асады.
Әлеуметтiк көмекті төлеуді әлеуметтiк көмекті тағайындау жөніндегі уәкілетті орган әлеуметтік көмекті беретін уәкілетті ұйым арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3.1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау.
34. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
35. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
36. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
37 . Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
38. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
39. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
40. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 16/186 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7) выявления фактов без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, представляемых Генеральной прокуратурой Республики Казахстан, в том числе из Государственной базы данных "Физические лица".
Сноска. Пункт 32 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Каракиянского района на текущий финансовый год, по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом по назначению социальной помощи через уполномоченные организации по выдаче социальной помощи.
Сноска. Пункт 33 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.1. Заключение социального контракта активизации семьи
34. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.03.2018 года № 16/186(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

41. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi тоқтату және қайтару үшiн негiздемелер
42. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
43. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Қорытынды ереже
44. Әлеуметтiк көмек көрсету мониторингi мен есепке алуды уәкiлеттi орган "Е-собес" немесе "әлеуметтік көмек базасы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерекқорын пайдалана отырып жүргiзедi.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 1 қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 2 қосымша
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 3 қосымша
Учаскелік комиссияның № ________ қорытындысы
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 4 қосымша
"Шартты ақшалай көмек" жобасына қатысуға Өтініш
Ескерту. 4-қосымша алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.10.2017 № 11/134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 5 қосымша
АРНАЙЫ ШАРТ

41. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Заключительное положение
44. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" и "База социальной помощь".
Приложение 1
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Регистрационный номер семьи
Сведения о составе семьи заявителя
Сноска. Приложение 1 исключено решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
Сноска. Приложение 2 исключено решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Заключение участковой комиссии № ____
Сноска. Приложение 3 исключено решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Заявление
на получение "обусловленной денежной помощи"
Сноска. Приложение 4 исключено решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12.10.2017 № 11/134(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
СПЕЦИАЛЬНЫЙ ДОГОВОР