Түпқараған ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережесін бекіту туралы
Түпқараған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 мамырдағы № 30/205 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 маусымда № 2750 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 27.04.2022 № 13/77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 - бабының 1 тармағының 12 - 3) тармақшасына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Түпқараған ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 27.04.2022 № 13/77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (А.Ізбен) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы О.Әбдірахманов) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы: С.Қойшыбаев
Аудандық мәслихат хатшысы: А.Досанова
Түпқараған аудандық мәслихатының
2015 жылғы 20 мамырдағы
№ 30/205 шешімімен бекітілген
Түпқараған ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы
Ереже
Ескерту. Ережеде бүкіл мәтіні бойынша "марапаттау", "марапаттауға", "марапатталады", "марапатталушының" сөздері "наградтау", "наградтауға", "наградталады" "наградталушының" сөздерімен ауыстырылды, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді,- Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 27.04.2022 № 13/77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-тарау. Жалпы ереже
Ескерту. 1- тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.01.2021 № 51/379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой Тупкараганского района
Решение Тупкараганского районного маслихата от 20 мая 2015 года № 30/205. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 26 июня 2015 года № 2750.
Сноска. Заголовок в редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 27.04.2022 № 13/77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о награждении Почетной грамотой Тупкараганского района.
Сноска. Пункт 1 в редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 27.04.2022 № 13/77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (А.Избен) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения в информационно - правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам Тупкараганского районного маслихата (председатель комиссии О.Абдирахманов).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
С.Койшыбаев
Секретарь районного маслихата
А.Досанова
Утвержден
решением Тупкараганского
районного маслихата
от 20 мая 2015 года № 30/205
Положение
о награждении Почетной грамотой Тупкараганского района
Сноска. В положение внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 27.04.2022 № 13/77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.01.2021 № 51/379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және ауданның Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыну мен оны тапсырудың тәртібін айқындайды.
2. Құрмет грамотасымен ауданның экономикасын, әлеуметтік саласын, ғылымын, мәдениетін дамытудағы, білім беру саласындағы, әскери және өзге де мемлекеттік қызметтегі, қоғамдық қызметтегі елеулі жетістіктері және жеке үлес қосқаны үшін азаматтар наградталады.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.01.2021 № 51/379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Түпқараған ауданының Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыныстарды еңбек, шығармашылық ұжымдар, жергілікті өкілді және атқарушы органдар, қоғамдық бірлестіктер ұсынады.
4. Наградтау бетшесінде наградталушының жеке басын сипаттайтын, оның сол саладағы және еңбек ұжымындағы жалпы еңбек өтілі, нақты сіңірген еңбегі, жұмысының тиімділігі және сапасы туралы мәліметтері көрсетіледі.
Наградтау бетшесіне кәсіпорынның, ұйымның, мекеменің, мемлекеттік органның басшысы қол қояды және мөрмен бекітіледі.
Аудан әкімі орынбасарларының, ауылдар әкімдерінің, бөлімдер басшыларының наградтау бетшесіне аудан әкімі қол қояды.
5. Аудан әкімі мен аудандық мәслихат төрағасының атына наградтау бетшесі мен еңбек ұжымының қолдаухаты аудан әкімі аппаратының және аудандық мәслихат аппаратының кадр жұмыстары бөліміне жолданады. Әрі қарай Түпқараған ауданының Құрмет грамотасымен наградтау жөнінде келіп түскен құжаттар алдын ала қарау және ұсыныстар дайындау үшін аудандық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жолданады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда -Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.07.2023 № 5/35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Егер ұсынылған кандидаттар немесе наградтау құжаттары осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес болмаса, онда ұсыныс аудандық мәслихат сессиясының қарауына енгізілмейді.
7. Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім Түпқараған аудандық мәслихатының сессиясында қабылданады.
Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
Құрмет грамотасымен қайта наградтау бес жылдан кейін ғана мүмкін болады.
2-тарау. Түпқараған ауданының Құрмет грамотасының сипаттамасы

1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет порядок представления к награждению Почетной грамотой района и ее вручения.
2. Почетной грамотой награждаются граждане за значительные достижения и внесшие личный вклад в развитие экономики, социальной сферы, науки, культуры, в сфере образования, в воинской и иной государственной службе, в общественной деятельности района.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.01.2021 № 51/379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Представления к награждению Почетной грамотой Тупкараганского района вносятся трудовыми, творческими коллективами, местными представительными и исполнительными органами, общественными объединениями.
4. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.
Наградной лист подписывается руководителем предприятия, организации, учреждения, государственного органа и скрепляется печатью.
На заместителей акима района, акимов сел, руководителей отделов наградной лист подписывается акимом района.
5. Наградной лист и ходатайство трудового коллектива на имя акима района и председателя районного маслихата направляются в отдел кадровой работы аппарата акима района и аппарата районного маслихата. Затем поступившие документы для предварительного рассмотрения и подготовки предложения по награждению Почетной грамотой Тупкараганского района направляются в постоянные комиссии районного маслихата.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.07.2023 № 5/35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае, если представленная кандидатура или наградные материалы не отвечают требованиям, установленным настоящим Положением, данное предложение на рассмотрение сессии районного маслихата не вносится.
7. Решение о награждении Почетной грамотой принимается на сессии Тупкараганского районного маслихата.
Решение о награждении Почетной грамотой публикуется в средствах массовой информации.
Повторно наградить Почетной грамотой можно не ранее чем через пять лет.
Глава 2. Описание Почетной грамоты Тупкараганского района

Ескерту. 2- тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.01.2021 № 51/379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Құрмет грамотасы беткі жағында Елтаңба бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған, қосымша бетшесі бар көк түсті балакрон папка.
Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағаздан дайындалады.
Қосымша бетшенің айқармасында сол жағынан ұлттық оюмен өрнектелген Түпқараған ауданының символы орналасады.
Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының мемлекеттік туындағыдай үстіне қыран құс қалықтаған күн сәулесі аясында наградталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазу үшін орын қалдырылады.
Мәтіннің астында қосарланып аудан әкімінің және аудандық мәслихат төрағасының қолдары орналасады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.01.2021 № 51/379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді- Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.07.2023 № 5/35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); шешімдерімен.
3-тарау. Түпқараған ауданының Құрмет Грамотасын тапсырудың тәртібі
Ескерту. 3- тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.01.2021 № 51/379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Түпқараған ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім кадр қызметімен наградталушының Еңбек кітапшасына, жеке ісіне енгізіледі.
10. Наградтау туралы мәліметтер Түпқараған ауданының Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал аудан әкімі аппаратының наградтау мәселесімен айналысатын маманында 5 жыл бойына сақталады, одан әрі аудан әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.
11. Құрмет грамотасы салтанатты түрде аудандық мәслихаттың төрағасымен не аудан әкімімен немесе оның орынбасарларымен марапатталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, мәслихат сессияларында, жиындарда және аудан активінің жиналыстарында табыс етіледі.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда -Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.07.2023 № 5/35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.01.2021 № 51/379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением Герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы" со вкладышем.
Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте с левой стороны вкладыша в обрамлении национального орнамента располагается изображение символа Тупкараганского района.
С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми парящий орел, как на государственном флаге Республики Казахстан.
Под текстом параллельно размещаются подписи акима района и председателя районного маслихата.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.01.2021 № 51/379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением внесенным решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.07.2023 № 5/35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок вручения Почетной грамоты Тупкараганского района
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.01.2021 № 51/379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Решение о награждении Почетной грамотой Тупкараганского района заносится кадровыми службами в трудовую книжку, личное дело награжденного.
10. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты Тупкараганского района. Журнал хранится у специалиста аппарата акима района по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима района.
11. Почетная грамота в торжественной обстановке вручается председателем районного маслихата либо акимом района или его заместителями в трудовых коллективах по месту работы награждаемого, на сессиях маслихата, совещаниях и собраниях актива района.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.07.2023 № 5/35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).