Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 623 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 3 қазанда № 14276 болып тіркелді.
"Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-26) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
Министрінің
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 623 бұйрығымен бекітілген
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге
асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға
арналған үлгілік шарты 20__ жылғы "___" _______________ № ___
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы),
бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталып, ____________________________________________
_________________________________________________________________________ түрінде,
(лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
____________________________________________________________ негізінде әрекет ететін,
((құзіретін растаушы құжаттың атауы)
бір тараптан, және _______________________________________________________________,
(әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалының толық атауы)
бұдан әрі "Орындаушы" деп аталатын, _______________________________________________
_________________________________________________________________________ түрінде,
(лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
____________________________________________________________ негізінде әрекет ететін,
((құзіретін растаушы құжаттың атауы)
бұдан әрі "Тараптар" деп аталып, шығыстары республикалық бюджеттен ұзақ мерзімді субсидиялауға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурстың қорытындылары туралы 20_жылғы "___"______ хаттаманың негізінде төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты.

Об утверждении Типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 623. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2016 года № 14276.
В соответствии с подпунктом 34-26) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Типовой договор на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан Ж. Касымбек
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 22 августа2016 года № 623
Типовой договор на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
№ ___ от "___" ___________ 20___ года
___________________________________________________________________________
(наименование государственного органа),
именуемое в дальнейшем "Заказчик", в лице _____________________________________
__________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего на основании ___________________________________________________
__________________________________________________________________________,
(наименование документа, подтверждающее полномочия)
с одной стороны, и ___________________________________________________________,
(полное наименование перевозчика пассажиров по социально значимым сообщениям)
именуемое в дальнейшем "Исполнитель", в лице __________________________________
__________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего на основании ____________________________________________________
__________________________________________________________________________,
(наименование документа, подтверждающее полномочия)
вместе именуемые "Стороны", на основании протокола об итогах конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств от "___" ________ 20__г., заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем.

1-тарау. Терминдер және анықтамалар
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Шартта келесідей негізгі ұғымдар және анықтамалар қоданылады:
1) бағаны (тарифті) жоғарылатудың негізгі талаптары - осы шарттың 5 - қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша қызметіне баға (тариф) жоғарылауының шекті деңгейін қамтамасыз етудің негізгі талаптары;
2) дамудың негізгі талаптары - осы шарттың 2-қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды дамытудың негізгі талаптары;
3) жолаушылар айналымын қамтамасыз етудің негізгі талаптары - осы шарттың 6 - қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың есепке ала отырып әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемін қамтамасыз етудің негізгі талаптары;
4) жолаушылар вагондарына негізгі талаптар - осы шарттың 3 - қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру үшін жолаушылар вагондарына (электро-, дизель вагондарына) негізгі талаптар;
5) жолаушылар поездарын қалыптастыру пункті – осы поездға қызмет көрсететін поезд құрамын және поездық бригада (поезд басшысы, поездың электромеханигі вагон жолсерігі) қалыптастыратын жүріс маршрутына жолаушылар поездарын жіберу станциясы;
6) жолаушылар поездының айналу пункты – жолаушылар поездының жүріс маршрутының соңғы станциясы;
7) локомотивтiк тартқыш операторы – меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде тартқыш көлiк құралына (локомотивке) иелiк ететiн, оны күтiп-ұстауды, пайдалануды қамтамасыз ететін тұлға;
8) отырғызу және түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптары - осы шарттың 6 - қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру кезінде станцияларда жолаушыларды отырғызу және түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптары;
9) тасымалдаудың негізгі талаптары – осы шарттың 1-қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырудың негізгі талаптары;
10) уәкiлеттi орган – теміржол көлігі саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

Глава 1. Термины и определения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В настоящем Договоре используются следующие основные понятия и определения:
1) основные условия повышения цен (тарифов) – основные условия обеспечения предельного уровня повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям, установленные в соответствии с приложением 5 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
2) основные условия развития – основные условия развития перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, установленные в соответствии с приложением 2 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
3) основные условия обеспечения пассажирооборота – основные условия обеспечения планируемого объема пассажирооборота по социально значимым сообщениям с учетом прицепных и беспересадочных вагонов, установленные в соответствии с приложением 6 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
4) основные условия к пассажирским вагонам – основные условия к пассажирским вагонам (электро-, дизель поездам) для осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, установленные в соответствии с приложением 3 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
5) пункт формирования пассажирского поезда – станция отправления пассажирского поезда на маршрут следования, на которой формируется состав поезда и поездная бригада, обслуживающая данный поезд (начальник поезда, поездной электромеханик и проводники вагонов);
6) пункт оборота пассажирского поезда – конечная станция маршрута следования пассажирского поезда;
7) оператор локомотивной тяги – лицо, владеющее на праве собственности или иных законных основаниях тяговым транспортным средством (локомотивом), обеспечивающее его содержание, эксплуатацию;
8) основные условия обеспечения посадки и высадки – основные условия обеспечения посадки и высадки пассажиров на станциях при осуществлении перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, установленные в соответствии с приложением 7 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
9) основные условия перевозок – основные условия осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, установленные в соответствии с приложением 1 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
10) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере железнодорожного транспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию;

11) ұзақ мерзімді субсидиялаудың негізгі талаптары - осы шарттың 4 - қосымшасына сәйкес бекітілген оның ажырағысыз бөлімі болып саналатын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұзақ мерзімді субсидиялаудың негізгі талаптары;
12) Ұлттық жолаушылар тасымалдаушы – жолаушыларды, багажды, жүк-багажын, пошта жөнелтілімдерін тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін, бүкіл магистральдық теміржол желісінде поездарды қалыптастыру жоспарын іске асыруды, оның ішінде арнайы және әскери тасымалдаулар бойынша қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;
13) Ұлттық инфрақұрылым операторы – акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, магистральдық теміржол желісін пайдалануды, күтіп-ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісі қызметтерін көрсететін заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың мәні
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Орындаушы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржол көлігімен жолаушылар тасымалын:
1) тасымалдаудың негізгі талаптарын;
2) дамудың негізгі талаптарын;
3) жолаушылар вагондарына негізгі талаптарын;
4) бағаны (таррифті) жоғарылатудың негізгі талаптарын;
5) жолаушылар айналамын қамтамасыз етудің негізгі талаптарын;
6) отырғызу және түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарын орындаумен жүзеге асырады.
3. Тапсырыс беруiші ________________________________________________________
(республикалық немесе жергілікті)
____________________________________________________________ бюджеттік бағдарлама
(бюджеттік бағдарламаның атауы және нөмірі)
бойынша ________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Заңының атауы немесе облыстық маслихаттың,
республикалық маңыздағы қалалар, астаналар шешімі)
қарастырылған сома шегінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты орындаушының шығындарын ұзақ мерзімді субсидиялауды (бұдан әрі – субсидиялау) жүзеге асырады.
3-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тапсырыс беруші:
1) аудио-бейне тіркеу құралдарын пайдалана отырып, сәйкестік нысанасында тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды:

11) основные условия долгосрочного субсидирования – основные условия долгосрочного субсидирования перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, установленные в соответствии с приложением 4 к настоящему Договору, являющимся неотъемлемой его частью;
12) Национальный перевозчик пассажиров – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, оказывающее услуги по перевозке пассажиров, багажа, грузобагажа, почтовых отправлений, обеспечивающее реализацию плана формирования поездов на всей магистральной железнодорожной сети, в том числе по специальным и воинским перевозкам;
13) Национальный оператор инфраструктуры – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети.
Глава 2. Предмет Договора
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исполнитель осуществляет перевозки пассажиров железнодорожным транспортом по социально значимым сообщениям с исполнением:
1) основных условий перевозок;
2) основных условий развития;
3) основных условий к пассажирским вагонам;
4) основных условий повышения цен (тарифов);
5) основных условий обеспечения пассажирооборота;
6) основных условий обеспечения посадки и высадки.
3. Заказчик осуществляет долгосрочное субсидирование расходов Исполнителя, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям (далее – Субсидирование) в пределах суммы, предусмотренной
____________________________________________________________________
(наименование Закона Республики Казахстан или решения маслихата области, города республиканского значения, столицы)
по ______________________________________________________________
(республиканской или местной)
бюджетной программе ___________________________________________ с обеспечением основных условий субсидирования.
(номер и наименование бюджетной программе)
Глава 3. Права и обязательства сторон
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Заказчик вправе:
1) проводить обследование поездов, указанных в основных условиях перевозок с использованием приборов аудио-видео фиксации на предмет соответствия:

осы Шарттың 6-1-тарауына сәйкес осы Шартқа және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне;
"Халыққа қызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына сәйкестігіне жүргізуге;
2) Орындаушының тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарында "Халыққа қызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартын сақтау нысанасына тапсырыс берушінің атына келіп түскен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарында, әлеуметтік желілерде орналастырылған шағымдар мен өтініштерге мониторинг жүргізуге және олар расталған жағдайда осы Шартқа 8-қосымшаға немесе осы Шарттың 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес шаралар қабылдауға;
3) осы Шартты мерзімінен бұрын бұзуға, егер:
Орындаушы күнтізбелік 30 күн өткеннен кейін, дамудың негізгі талаптарын, бағаларды (тарифтерді) көтерудің негізгі талаптарын, тасымалдаудың негізгі талаптарын және/немесе осы Шарттың 7-тармағының 6) және 10) тармақшаларын орындамаған жағдайда;
жыл бойы жүргізілген зерттеп-қараудың қорытындылары бойынша "Халыққа қызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына 30 және одан да көп сәйкессіздіктер қайталанып анықталғанда;
осы Шарттың 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес жүргізілген мониторингтің қорытындылары бойынша тиісті жыл ішінде поезд бойынша 10-нан астам сәйкессіздіктер анықталған жағдайда құқылы.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Тапсырыс беруші "Теміржол көлігі туралы" 2001 жылға 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабының 2-тармағының 34-19) тармақшасына және осы Шартқа сәйкес Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын ұзақ мерзімге субсидиялау Қағидасына сәйкес тәртіппен және мерзімдерде субсидиялауды жүзеге асыруға міндеттенеді.
6. Орындаушы:
1) Тапсырыс берушіден осы Шартпен көзделген субсидияны төлеуді талап етуге;
2) ұзақ мерзімді субсидиялау бойынша Тапсырыс берушінің міндеттерін орындау шеңберінде аударылған субсидия көлемі туралы ақпарат алуға;
3) тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарға билет кассалары, жолаушылар агенттіктерінің билет кассалары және электрондық терминалдар, интернет-ресурстар арқылы жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуды ұйымдастыруға;

настоящему Договору и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов), согласно главе 6-1 настоящего Договора;
Национальному стандарту Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах";
2) проводить мониторинг поступающих жалоб и обращений в его адрес, а также размещенных в средствах массовой информации, в социальных сетях на предмет соблюдения Исполнителем в поездах, указанных в основных условиях перевозок, Национального стандарта Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах", и принимать меры согласно приложению 8 к настоящему Договору или подпункту 3) пункта 4 настоящего Договора в случае их подтверждения.
3) досрочно расторгнуть настоящий Договор, в случаях:
неисполнения Исполнителем по истечению 30 календарных дней, основных условий развития, основных условий повышения цен (тарифов), основных условий перевозок и/или подпунктов 6) и 10) пункта 7 настоящего Договора;
повторного выявления от 30 и более несоответствий Национальному стандарту Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах по итогам проведенных обследовании в течении года;
выявления свыше 10 несоответствии в течении соответствующего года по поезду по итогам мониторинга, проведенного согласно подпункту 2) пункта 4 настоящего Договора.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Заказчик обязан осуществлять долгосрочное субсидирование в порядке и в сроки, в соответствии с Правилами долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям (далее – Правила долгосрочного субсидирования), утвержденные в соответствии с пунктом 34-19) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" (далее - Закон) и настоящим Договором.
6. Исполнитель вправе:
1) требовать от Заказчика выплаты субсидий, предусмотренных настоящим Договором;
2) получать информацию о перечисленных объемах субсидий в рамках исполнения обязательств Заказчика по долгосрочному субсидированию;
3) организовывать продажу проездных документов (билетов) на поезда, указанные в основных условиях перевозок через билетные кассы, билетные кассы пассажирских агентств и через электронные терминалы, интернет-ресурсы;

4) осы Шартты орындау шеңберінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша қатынайтын тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген жолаушылар ағынына тәуелді поездардың құрамдылығын анықтауға;
5) егер сапалық сипаттамасы (ауаны баптау жүйесінің, отырғызу және түсіруге арналған көтергіш құрылғылар және кресло-арбалармен қозғалатын мүгедек адамдар үшін арнайы орындардың бар болуы) төмен емес және осы Шарттың 3-қосымшасына сәйкес вагондарды шығару жылы жолаушылар вагондарына қойылатын қолданыстағы негізгі талаптарында көрсетілген вагондардан бұрын шығарылмаған жағдайда, жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарда көрсетілген вагондарды ауыстыруға құқылы.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Орындаушы:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 545 бұйрығымен бекітілген Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды теміржол көлігімен тасымалдау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13714 болып тіркелген), "Халыққа кызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына және теміржол көлігі саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес осы Шарттың талаптарын сапалы және уақтылы қамтамасыз ету мақсатында әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға;
2) Тапсырыс берушімен бағаларды (тарифтерді) жоғарылатудың негізгі талаптарында белгіленген шегінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша қызметтерге бағалардың (тарифтердің) жоғарылауын олардың қолданысқа енгізілуіне дейін кемінде 10 жұмыс күні бұрын келісуге;
3) Тапсырыс берушімен қозғалыс графигі мен кестесін, қалыптастыру және айналым пунктін өзгертуін олардың қолданысқа енгізілуіне дейін кемінде 10 жұмыс күні бұрын келісуге;
4) Қазақстан Республикасында қабылданған поездардың қозғалыс графигі мен кестесіне сәйкес жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға;
5) Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша ол белгілеген мерзімде Орындаушының қаржылық-шаруашылық қызметіне қатысты ақпаратты және есептілікті ұсынуға;
6) Тапсырыс берушіге Ұлттық инфрақұрылым операторымен, локомотивтік тарту операторымен, техникалық қызмет көрсету, жанармай және сумен жабдықтау, вокзал қызметтерін ұсынуы жөніндегі қызметтерді көрсететін теміржол ұйымдарымен жасалған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін Шарт жасасқан сәттен бастап күнтізбелік 60 күн ішінде ұсынуға;

4) в рамках исполнения настоящего Договора в зависимости от пассажиропотока определять составность поездов, указанных в основных условиях перевозок, курсирующих по социально значимым сообщениям.
5) заменять вагоны, указанные в основных условиях к пассажирским вагонам, в случае если качественные характеристики (наличие системы кондиционирования воздуха, подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках) не ниже и год постройки вагонов не ранее вагонов, указанных в действующих основных условиях к пассажирским вагонам, в соответствии с приложением 3 настоящего Договора.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Исполнитель обязан:
1) осуществлять перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям в соответствии с Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13714), Национальным стандартом Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах" и иными нормативными правовыми актами в области железнодорожного транспорта в целях своевременного и качественного обеспечения условий настоящего Договора;
2) согласовывать с Заказчиком повышение цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям в пределах, установленных в основных условиях повышения цен (тарифов) не менее чем за 10 рабочих дней до введения их в действие;
3) согласовывать с Заказчиком изменение пункта формирования и оборота, графика и расписания движения не менее чем за 10 рабочих дней до введения их в действие;
4) осуществлять перевозки пассажиров согласно графику и расписанию движения поездов, принятых в Республике Казахстан;
5) предоставлять по запросу Заказчика в установленные им сроки информацию и отчетность, касающуюся финансово-хозяйственной деятельности Исполнителя;
6) представить Заказчику нотариально засвидетельствованные копии договоров с Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги, железнодорожными организациями, оказывающими услуги по предоставлению технического обслуживания, экипировке топливом и водой, предоставлению вокзальных услуг в течение 60 календарных дней с момента заключения Договора;

7) Тапсырыс берушінің тексеріс актілерін, сондай-ақ осы Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігін сақтамаудың фактісін ұсынған күннен бастап анықталған бұзушылықтарды жою және оған одан әрі жол бермеу бойынша күнтізбелік 10 күн ішінде шаралар қабылдауға;
8) Тапсырыс берушінің талабы бойынша жолаушыларға көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау мақсатында тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген, поездарда ақпараттық хабарландыруларды орналастыруға;
9) Тапсырыс берушімен осы Шарттың 9-тармағының 1), 2), 6) және 7) тармақшаларында, көрсетілген құжаттарды толтыру және есептеу тәртібін Шарт күшіне енген күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей келісуге;
10) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11541 болып тіркелген) сәйкес айқындалған тарифтердің негізінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша қатынайтын басқа тасымалдаушылардың субсидияланатын вагондарын тіркеуді жүзеге асыруға міндетті.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Өзара есеп айырысу тәртібі
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Тапсырыс беруші Орындаушы берген жолаушыларды тасымалдаудың болжамдық көрсеткіштерінің негізінде осы Шарт күшіне енген уақыттан бастап 30 күнтізбелік күн иішінде төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына және субсидиялаудың негізгі талаптарына сәйкес субсидиялаудың айлық сомасынан 25% аспайтын мөлшерде аванстық төлем жүргізеді.
9. Орындаушы ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың 25 күніне дейінгі мерзімде, Тапсырыс берушіге Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес ұйымның басшысымен, бас бухгалтерімен және мөрімен (бар болған жағдайда) расталған мына құжаттарды:
1) 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша осы тармағының 1)-8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарда көрсетілген көрсеткіштерді түсіндіруші түсіндірме жазбаны Ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын орындау туралы ай сайынғы есеп, сонымен қатар Ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылдың басынан әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын орындау туралы жыл басынан бастап өсу бойынша есепті;

7) принять меры по устранению выявленных нарушений и недопущению их в дальнейшем в течение 10 календарных дней со дня представления ему Заказчиком актов обследования, а также факта несоблюдения актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов), предусмотренных подпунктом 1) пункта 4 настоящего Договора;
8) размещать в поездах, указанных в основных условиях перевозок, информационные объявления в целях контроля качества предоставляемых услуг пассажирам по требованию Заказчика;
9) не позднее 10 рабочих дней с даты вступления в силу Договора согласовать с Заказчиком порядок расчета и заполнения документов, указанных в подпунктах 1), 2), 6) и 7) пункта 9 настоящего Договора;
10) осуществлять прицеп субсидируемых вагонов других перевозчиков курсирующих по социально значимым сообщениям на основании тарифов, определенных в соответствии с Методикой определения объемов долгосрочного субсидирования расходов перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 167 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11541).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок взаиморасчетов
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Заказчик на основании представленных Исполнителем прогнозных показателей перевозок пассажиров производит в течении 30 календарных дней с момента вступления в силу настоящего Договора авансовый платеж в размере не более 25 % от годовой суммы субсидирования в соответствии с основными условиями субсидирования и планом финансирования по платежам.
9. Исполнитель ежемесячно, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, представляет Заказчику в соответствии с Правилами долгосрочного субсидирования, заверенные руководителем, главным бухгалтером и печатью организации (при наличии), следующие документы:
1) ежемесячный отчет о выполнении перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по форме, согласно приложению 1 к Правилам долгосрочного субсидирования, а также отчет о выполнении перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям с начала года по нарастанию по форме, согласно приложению 2 к Правилам долгосрочного субсидирования, с приложением пояснительной записки, поясняющей расчет показателей, содержащихся в документах, указанных в подпунктах 1)-8) настоящего пункта Договора;

2) Ұзақ мерзімді субсидиялау 3-қосымшасына сәйкес нысанда орындалған жұмыстар актісін;
3) қатынастар бойынша орындалған тасымалдар көлемін растайтын және тасымалданған жолаушылар, үлгілер бойынша вагондар саны, жолаушылар айналымы, әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жүріп тұратын поездарда вагондардың толуы туралы мәліметтерді қамтитын Ұлттық инфрақұрылым операторының құжатын;
4) қатынастар бойынша орындалған тасымалдар көлемін растайтын және тасымалданған жолаушылар, үлгілер бойынша вагондар саны, жолаушылар айналымы, ұйымдастыру шығындары субсидиялауға жататын тіркемелі және жолда тоқтамайтын вагондардың толуы туралы мәліметтерді қамтитын Ұлттық инфрақұрылым операторының және тасымалдаушының құжатын;
5) тасымалдаушы мен Ұлттық инфрақұрылым операторы, локомотивтік тарту операторы арасындағы есептік айдан кейінгі айдың бірінші күніне өзара есеп айырысуларды салыстыру актісін;
6) Ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларының 4-қосымшасына сәйкес әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушы шығыстарының тізілімін;
7) Ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияланатын бағдарлардың тізілімін;
8) ағымдағы қызмет көрсетуі мен жоспарлы жөндеу түрлерін енгізе отырып әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы кезінде қолданыстағы вагондарды күтіп-ұстау, сатып алу және жалға алу шығындарын растайтын құжаттарды ұсынады.
Ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дұрыстығына Орындаушы жауапты болады.
9-1. Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының теміржолдары учаскелері және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының теміржолдары учаскелері бойынша өтетін ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, жергілікті атқарушы органдары тасымалдарды ұйымдастырған жағдайда Орындаушы Тапсырыс берушіге 1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы теміржол көлігі кәсіпорындарының, мекемелері мен ұйымдарының қызметін құқықтық реттеудің ерекшеліктері туралы келісімнің 9-5-бабына сәйкес бекітілген Теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығыстарын субсидиялау қағидаларында айқындалған құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 4-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) акт выполненных работ по форме, согласно приложению 3 к Правилам долгосрочного субсидирования;
3) документ Национального оператора инфраструктуры, подтверждающий выполненные объемы перевозок по сообщениям и содержащий сведения о количестве перевезенных пассажиров, вагонов по типам, пассажирообороте, вагонообороте, населенности вагонов в поездах, курсирующих по социально значимым сообщениям;
4) документ Национального оператора инфраструктуры и перевозчика, подтверждающий выполненные объемы перевозок по сообщениям и содержащий сведения о количестве перевезенных пассажиров, вагонов по типам, пассажирообороте, вагонообороте, населенности прицепных и беспересадочных вагонов;
5) акт сверки взаиморасчетов по состоянию на первое число каждого месяца в отчетном периоде, между перевозчиком и Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги;
6) реестр расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по форме, согласно приложению 4 к Правилам долгосрочного субсидирования;
7) реестр субсидируемых сообщений по форме, согласно приложению 5 к Правилам долгосрочного субсидирования;
8) документы, подтверждающие расходы на аренду, приобретение и содержание вагонов, задействованных при перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям, включая их плановые виды ремонтов и текущее обслуживание.
Ответственность за достоверность информации в документах, указанных в настоящем пункте несет Исполнитель.
9-1. В случае организации перевозок местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы по межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям проходящих по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенным на территории Российской Федерации, и участкам железных дорог Российской Федерации, расположенным на территории Республики Казахстан Исполнитель представляет Заказчику документы, определенные в Правилах субсидирования расходов перевозчиков, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок, утверждаемые в соответствии со статьей 9-5 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта от 18 октября 1996 года.
Сноска. Типовой договор дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

10. Орындаушы Тапсырыс берушіге мыналарды:
1) есептік айдан кейінгі айдың 15 күніне дейінгі мерзімде дамудың негізгі талаптарын орындау барысы туралы онда көрсетілген орындау мерзімдерін ескере отырып растайтын құжаттардың қосымшасымен бірге есепті;
2) есептік жылдан кейінгі айдың 25 күніне дейінгі мерзімде Тапсырыс берушіге жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарға сәйкес зауыт нөмірлері және қатынастар бөлінісінде Орындаушының жолаушылар вагондарымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын орындауын растайтын басшының қолымен және мөрімен (бар болған жағайда) расталған Ұлттық инфрақұрылым операторының құжатын ұсынады.";
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының теміржолдары учаскелері және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының теміржолдары учаскелері бойынша өтетін ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары тасымалдарды ұйымдастырған жағдайда Орындаушыға осы тармақта көрсетілген талаптар қолданылмайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Осы Шарттың 9 және 10-тармақтарына сәйкес ұсынылған құжаттармен келіспеген жағдайда екі тарап күнтізбелік 30 күннен кем емес мерзімде мағлұматтарды айқындау өткізеді.
12. Субсидияларды кейіннен төлеуді Тапсырыс беруші жүзеге асырылған және расталған тасымалдар бойынша төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын жүзеге асырады. Төленген аванстық төлемді ұстап қалу осы Шартты қолданған әрбір жылдың соңғы айында жүргізіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Желтоқсан айы үшін төлемді Тапсырыс беруші тасымалдауларды орындаумен байланысты кірістер мен шығыстардың жоспарланатын көлемдерінің негізінде жасалған Орындаушы есебінің негізінде жүзеге асырады. Желтоқсан айы үшін нақты есепті Орындаушы тараптардың келісімі бойынша белгіленген мерзімде және осы Шарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
14. Орындаушылармен жүзеге асырылатын барлық бағдарлар бойынша төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары осы Шартқа қол қоюмен бір уақытта Тапсырыс берушімен бекітіледі және Орындаушымен келісіледі. Тараптардың келісуі бойынша қаржыландыру жоспарына төлемдер бойынша өзгерістер енгізілуі мүмкін.

10. Исполнитель предоставляет Заказчику:
1) в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о ходе исполнения основных условий развития с приложением подтверждающих документов с учетом указанных в них сроков исполнения;
2) в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным годом, представляет Заказчику, заверенные руководителем и печатью (при наличии), документ Национального оператора инфраструктуры, подтверждающий выполнение Исполнителем перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям пассажирскими вагонами в разрезе заводских номеров и сообщений в соответствии с основными условиями к пассажирским вагонам.
В случае организации перевозок местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы по межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям проходящих по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенным на территории Российской Федерации, и участкам железных дорог Российской Федерации, расположенным на территории Республики Казахстан требования, указанные в настоящем пункте, не распространяются.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. В случае несогласия с представленными документами в соответствии с пунктами 9 и 10 настоящего Договора Стороны производят уточнение данных в срок не позднее 30 календарных дней.
12. Последующая выплата субсидий осуществляется Заказчиком ежемесячно в соответствии с планом финансирования по платежам, по осуществленным и подтвержденным перевозкам. Удержание выплаченного авансового платежа производится в последнем месяце каждого года действия настоящего Договора.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. Оплата за декабрь месяц осуществляется Заказчиком на основании отчета Исполнителя, составленного на основе планируемых перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям и расходов перевозчика, связанных с выполнением перевозок. Фактический отчет за декабрь Исполнитель представляет в срок, установленный по согласованию сторон, и в соответствии с пунктом 9 настоящего Договора.
14. План финансирования по платежам утверждается Заказчиком и согласовывается с Исполнителем одновременно с подписанием настоящего Договора. По согласованию Сторон в план финансирования по платежам могут быть внесены изменения.

15. Заңнамамен белгіленген тәртіппен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржол тасымалын ұзақ мерзімді субсидиялау шеңберінде бөлінетін бюджеттік қаражаттар көлемінің қысқаруы немесе көбеюі жағдайында, тараптардың өзара келісімі бойынша осы Шартқа 1-7-қосымшаларда көрсетілген Шарттардың негізгі шарттарына тиісті өзгерістер енгізіледі.
Бұл ретте, Орындаушы ұсынылатын өзгерістермен келіспеген жағдайда, Шарт келіспеу білдірілген күннен бастап 10 жұмыс күн ішінде Орындаушының бастамасы бойынша бұзылуы мүмкін.
5-тарау. Форс-мажор жағдайлары
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Егер, өзінің міндеттерін орындамау форс-мажорлық міндеттердің салдарынан болса, Тараптар Шарт бойынша өзінің міндеттерін дұрыс орындамағандығы немесе орындамағандығы үшін жауапкершіліктен босатылады. Сонымен қоса, сипаты, әрекет ету аралығы, форс-мажорлық жағдайдың болуы уәкілетті мемлекеттік органдардың сай келетін құжатымен расталуы қажет.
17. Форс-мажорлық жағдайлар Шарт бойынша Тарапатардың әрбірі өз міндеттерін толығымен немесе бірен-сарандап орындау мүмкін болмаған жағдайлар (су тасқыны, жел сілкінісі, атылыстар, дауылдар, эпидемия, эпизотия, өрт апаты, ереуілдер, соғыс, көтеріліс, мемлекеттік органдардың ресми актісін қоса ала отырып, бірақ шектелмей) болып саналады.
Шарт бойынша өз міндеттерін орындау мүмкін болмаған Тарап уақытылы орын алған уақыттан бастап 10 жұмыс күні ішінде келесі Тарапты осындай жағдаймен хабардар ету қажет.
18. Уақытылы хабардар етпеген жағдайда Тарап келесі Тарапқа уақытылы хабардар етпегендігі немесе хабардар етпегендігі үшін келтірлен залалдың орнын толтыру қажет.
19. Форс-мажорлық жағдайлар пайда болған жағдайда, әр Тарап күнтізбелік үш күннен аспайтын мерзімде ол туралы басқа Тарапты күнтізбелік 3 күннен кем емес мерзімде хабардар етуі тиіс.
20. Форс-мажорлық жағдайлар күшінде болса және күнтізбелік 30 күн ішінде тоқтамаған жағдайда, Тараптар Шарт бойынша өздерінің одан әрі іс-әрекеттерін жазбаша келіседі.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Осы Шарттағы Тараптардың әрқайсысы осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.

15. В случае сокращения или увеличения объемов бюджетных средств, выделяемых в рамках долгосрочного субсидирования в установленном законодательством порядке, по взаимному согласию Сторон вносятся соответствующие изменения в условия Договора, указанные в приложениях 1-7 к настоящему Договору.
При этом, в случае письменного несогласия Исполнителя с предлагаемыми изменениями, настоящий Договор может быть расторгнут по инициативе Заказчика в течение 10 рабочих дней со дня выражения такого несогласия.
Глава 5. Форс–мажорные обстоятельства
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по Договору, если невозможность исполнения явилась следствием форс-мажорных обстоятельств. При этом характер, период действия, факт наступления форс-мажорных обстоятельств должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
17. Под форс-мажорными обстоятельствами понимаются обстоятельства при которых невозможно полно или частично исполнить любой из Сторон своих обязательств по Договору (включая, но не ограничиваясь: наводнения, землетрясения, взрывы, штормы, эпидемии, эпизоотии, стихийные пожары, забастовки, война, восстания, официальные акты государственных органов).
Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по Договору, должна своевременно, в течение 10 рабочих дней с момента наступления, известить другую Сторону о таких обстоятельствах.
18. При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне ущерб, причиненный неизвещением или несвоевременным извещением.
19. Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения Договора на период их действия.
20. В случае если форс-мажорные обстоятельства действуют и не прекращаются в течение 30 календарных дней, Стороны письменно согласовывают свои дальнейшие действия по Договору.
Глава 6. Ответственность Сторон
Сноска. Заголовок главы 6 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Каждая из Сторон в настоящем Договоре несет ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

22. Осы Шарт бойынша өз міндеттерін бұзған Тарап 3 күнтізбелік күннен кем емес мерзімде басқа Тарапты хабардар етуге және бұзушылықты жою үшін оған тәуелдінің барын орындауға міндеттеледі. Өз міндеттерінің бұзылғандығын жоймаған жағдайда кәналі Тарап Қазақстан Республикасының зағнамасымен және осы Шартқа сәйкес жауапкершілікке тартылады.
23. Тапсырыс беруші осы Шарттың ажырағысыз бөлімі болып саналатын 8-қосымшасында бекітілген жағдайда және көлемдерде, Шарт бойынша міндеттерін Орындаушымен дұрыс орындамағандығы үшін Тапсырыс берушімен ұстауға жататан тұрақсыздық айыппұлы түріндегі қаржылық қаражатты ұстайды.
24. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Орындаушы Шартта көзделген мерзімдерде қызметтерді ұсына алмаса, сондай-ақ осы Шарттың 15-тармағында көрсетілген жағдайлардан басқа, Орындаушының бастамасы бойынша Шарт бұзылса, Тапсырыс беруші Шарт бағасынан тиісті бағыт шартының жалпы сомасынан 20% мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы ретінде шегереді.
25. Тапсырыс беруші осы Шарттың ажырағысыз бөлімі болып саналатын 8-қосымшасында бекітілген жағдайда және көлемдерде, Шарт бойынша міндеттерін дұрыс орындамағандығы үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидия көлемін қайтаруды жүзеге асырады.
26. Шарт бойынша міндеттерін дұрыс орындамағандығы үшін төленген субсидия көлемін қайтару осы Шарттың 8-қосымшасына сәйкес 3 ай ішінде немесе Тапсырыс берушінің келісімі бойынша 6 айдан артық емес мерзімде орындалады.
6-1-тарау. Осы Шартқа және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне сәйкестік нысанында зерттеп-қарауды жүргізу
Ескерту. 6-1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Үлгілік ереже 6-1-тараумен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26-1. Тапсырыс беруші Орындаушыны Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды жүргізу туралы кемінде 3 жұмыс күні бұрын хабардар етеді.
26-2. Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес тасымалдардың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды жүргізу үшін Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады. Комиссия құрамын Тапсырыс берушінің бірінші басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам бекітеді.

22. Сторона, нарушившая свои обязательства по настоящему Договору, обязуется в срок не более трех календарных дней известить об этом другую Сторону и сделать все от нее зависящее для устранения нарушения. В случае не устранения нарушения своих обязательств, виновная Сторона несет ответственность в соответствии с настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
23. Заказчик удерживает денежные средства в виде неустойки, подлежащей удержанию Заказчиком за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору, в случаях и в размерах, установленных в приложении 8 к настоящему Договору, являющейся его неотъемлемой частью.
24. Исполнитель если не может обеспечить обязательства в сроки, предусмотренные Договором, а также если Договор расторгнут по инициативе Исполнителя, за исключением случаев указанных в пункте 15 настоящего Договора, Заказчик вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 20 % от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанному в основных условиях субсидирования.
25. Исполнитель обязан осуществить возврат выплаченных субсидий Заказчику за ненадлежащее исполнение обязательств по Договору в размерах и в сроках, установленных в приложении 8 к настоящему Договору, являющейся его неотъемлемой частью.
26. Возврат выплаченных субсидий Заказчику за ненадлежащее исполнение обязательств по Договору в соответствии с приложением 8 к настоящему Договору осуществляется в трехмесячный срок или по согласованию с Заказчиком, но не более чем шесть месяцев.
Глава 6-1. Проведение обследования на предмет соответствия настоящему Договору и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов)
Сноска. Заголовок главы 6-1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Типовой договор дополнен главой 6-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
26-1. Заказчик не менее, чем за 3 рабочих дня уведомляет Исполнителя о проведении обследования поездов, указанных в основных условиях перевозок в соответствии с подпунктом 1) пункта 4 Договора.
26-2. Для проведения обследования поездов, указанных в основных условиях перевозок в соответствии с подпунктом 1) пункта 4 Договора, формируется комиссия (далее – Комиссия). Состав комиссии утверждается первым руководителем Заказчика, либо в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности.

26-3. Осы Шартқа сәйкестікке зерттеп-қарауды (бұдан әрі – зерттеп-қарау) Комиссия мүшелері жолаушыларды отырғызу мен түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарының, жолаушылар тасымалдарын дамытудың негізгі талаптарының, әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру үшін жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарының және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттың өзектілігінің орындалуын айқындау жолымен жүргізеді.
Ескерту. 26-3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26-4. Орындаушы осы зерттеп-қарауды ұйымдастыру, атап айтқанда, қажетті құжаттамаларды дайындау, зерттеп-қарауға қатысу, қажет болған кезде зерттеп-қарау кестесін келісу үшін қажетті шараларды қабылдайды.
26-5. Жолаушылар поезын зерттеп-қараудың мерзімділігі жарты жылда кемінде екі рет жүзеге асырылады.
26-6. Зерттеп-қарау жолаушылар поездарының барлық құрамы бойынша қалыптастыру/айналым пункттерінде, станцияларда және жүру жолында жүргізіледі. Зерттеп-қаралатын жолаушылар поездары құрамдарының саны Тапсырыс беруші зерттеп-қарауды жүргізу мерзімдерін ескере отырып дербес айқындайды.
Ескерту. 26-6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26-7. Жолаушылар поездарын зерттеп-қарауды бастаудың алдында Комиссия мүшелері қызметтік куәлікті және тиісті бұйрықты көрсетеді.
26-8. Жолаушылар поездарын зерттеу-қарау нәтижелері бойынша Комиссия мүшелері осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын 9-қосымшасына сәйкес Зерттеп-қарау актісі жасайды. Қажет болған жағдайда зерттеп-қарау актісіне олар бар болған жағдайда зерттеп-қарау нәтижелерімен байланысты растайтын құжаттар қоса беріледі.
Зерттеп-қарау нәтижелері бойынша Орындаушы ескертулер және (немесе) қарсылықтары болған жағдайда, оны жазбаша түрде жазады. Ескертулер және (немесе) қарсылықтары зерттеп-қарау актісіне қоса беріледі, ол туралы тиісті ескерту болады.
26-9. Зерттеп-қарау актісі екі данада жасалады. Зерттеп-қарау актісінің бір данасы Тапсырыс берушіде қалады, екінші данасы Орындаушыға беріледі.
26-10. Тапсырыс беруші жолаушылар поездарына зерттеп-қарауды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын, Орындаушының құқықтары мен заңды мүдделерін сақтайды және осы Шарттың тарауына сәйкес зерттеп-қарауды жүргізеді.

26-3. Обследование проводится членами Комиссии на соответствие настоящего Договора (далее – обследование) путем определения исполнения: основных условий обеспечения посадки и высадки пассажиров, основных условий развития перевозок пассажиров, основных условий к пассажирским вагонам для осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов).
Сноска. Пункт 26-3 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26-4. Исполнитель принимает необходимые меры к организации данного обследования, в частности подготовки необходимой документации, участие в обследовании, при необходимости согласование графика обследования.
26-5. Периодичность обследования пассажирского поезда осуществляется не более двух раз в полугодие.
26-6. Обследование проводится по всему составу пассажирского поезда в пунктах формирования/оборота, на станциях и в пути следования. Количество обследуемых составов пассажирского поезда определяется Заказчиком самостоятельно с учетом сроков проведения обследования.
Сноска. Пункт 26-6 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26-7. Перед началом обследования пассажирского поезда члены Комиссии предъявляют служебное удостоверение и соответствующий приказ.
26-8. По результатам обследования пассажирского поезда членами Комиссии составляется акт обследования согласно приложению 9 к настоящему Договору, являющийся его неотъемлемой частью. В случае необходимости к акту обследования прилагаются, при их наличии, подтверждающие документы, связанные с результатами обследования.
В случае наличия замечаний и (или) возражений по результатам обследования Исполнитель, излагает их в письменном виде. Замечания и (или) возражения прилагаются к акту обследования, о чем делается соответствующее примечание.
26-9. Акт обследования составляется в двух экземплярах. Один экземпляр акта обследования остается у Заказчика, второй экземпляр вручается Исполнителю.
26-10. Заказчик при проведении обследования пассажирского поезда соблюдает законодательство Республики Казахстан, права и законные интересы Исполнителя и проводит обследование в соответствии с настоящей главой Договора.

26-11. Орындаушы жолаушылар поездарын зерттеп-қарауды жүргізу кезінде зерттеп-қаралатын жолаушылар поездарының құрамында бар барлық типтегі жолаушылар вагондарына Комиссия мүшелеріне кедергісіз қолжетімділікті қамтамасыз етеді және Комиссия мүшелеріне зерттеп-қарау мәселелерімен байланысты құжаттарды (мәліметтерді) қағаз тасығыштарда қажет болған жағдайда тиісті зерттеп-қарауды жүргізу күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде олардың көшірмелерін зерттеп-қарау актісіне қоса тіркеу үшін ұсынады.
26-12. Зерттеп-қарау актісін жасағаннан кейін Комиссия мүшелері оған қол қояды, әрбір параққа қол қояды және Орындаушыға танысу үшін ұсынылады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі, оны өзгерту және бұзу талаптары, дауларды қарау тәртібі
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Шарт 20__ жылғы "__" "________" бастап күшіне енеді және 20__ жылғы "__" "________" дейін қолданыста болады. Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы Тараптарды өзара есеп айырысу бөлігіндегі міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
28. Тараптардың құқықтық деңгейі өзгерген жағдайда Шарт бойынша барлық құқықтар мен міндеттер, соның ішінде туындаған даулар мен келіспеушіліктерді реттеумен байланысты құқықтар және міндеттер Тараптардың құқықтық қабылдауына өтеді.
29. Шарт Тараптардың өзара келісімі немесе егер басқа Тарап міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Тараптардың бірінің талабы бойынша бұзылуы мүмкін. Бұл ретте Орындаушы Тапсырыс берушіге төленген аванстық төлемді жолаушыларды тасымалдаудың негізгі талаптарына сәйкес орындалған тасымалдар көлемі есебінен қайтаруды жүзеге асырады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Шартты орындаудан бір жақты бас тарту немесе Шартты бір жақты бұзу осы Шартың 4-тармағының 2)-тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
31. Шартты уақытынан бұрын бұзған кезде бұзуға бастамашылық жасаған тарап Шартты бұзғанға дейін кемінде бір ай бұрын басқа тарапты осы туралы хабардар етуге міндетті.
32. Тараптар пайда болған даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен, келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен шешу мүмкіндігінің болмауы кезінде - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешеді.
33. Шарттың ережелері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіпте өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы мүмкін, атап айтқанда тараптардың қосымша келісімі бойынша осы Шарттың 1-7 қосымшаларында көрсетілген талаптарды, оның ішінде қалыптастыру/айналым пунктін, әлеуметтік маңызы бар қатынастар атауларын, арақашықтығын және маршруттың қатынау кезеңділігін өзгерту, жолаушылар тасымалының сапасын арттыруға мүмкіндік беретін вагондардың типін, техникалық сипаттамаларын және шығарылған жылын жақсарту бойынша қайта қарауға жол беріледі.
Егер Шартта 2 және одан да көп әлеуметтік маңызы бар маршрут (-тар) көрсетілсе, Тапсырыс беруші міндеттемелері орындалмаған тиісті маршрутты Шарттан алып тастау бөлігінде өзгерістер енгізеді, бұл тиісті маршрут бойынша Шартты бұзумен теңбе-тең.

26-11. Исполнитель при проведении обследования пассажирского поезда обеспечивает беспрепятственный доступ членам Комиссии в пассажирские вагоны всех типов, находящиеся в составе обследуемого пассажирского поезда и представляет членам Комиссии документы (сведения), связанные с вопросами обследования на бумажных носителях, а в случае необходимости, их копии для приобщения к акту обследования в течении 5 рабочих дней со дня проведения соответствующего обследования.
26-12. После составления акта обследования, члены комиссии его подписывают, визируют каждый лист и представляют Исполнителю для ознакомления.
Глава 7. Срок действия, условия изменения и расторжения договора, порядок рассмотрения споров
Сноска. Заголовок главы 7 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Договор вступает в силу с "___" "_________" 20__ года и действует до "__"_______ 20_ года. Истечение срока действия Договора не освобождает Стороны от исполнения обязательств в части взаиморасчетов.
28. В случае изменения правового статуса Сторон, все права и обязанности по Договору и во исполнение Договора, в том числе права и обязанности возникшие в связи с урегулированием возникших споров и разногласий переходят к правопреемникам Сторон.
29. Договор может быть расторгнут по взаимному соглашению Сторон или по требованию одной из Сторон, в случае неисполнения обязательств другой Стороной. При этом, Исполнитель осуществляет возврат Заказчику выплаченного авансового платежа с учетом выполненных объемов перевозок в соответствии с основными условиями перевозок пассажиров.
Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
30. Односторонний отказ от исполнения Договора или одностороннее расторжение Договора осуществляется в соответствии с подпунктом 2) пункта 4 настоящего Договора и гражданским законодательством Республики Казахстан.
31. При досрочном расторжении Договора, сторона, инициирующая расторжение, обязана письменно уведомить об этом другую сторону не менее чем за месяц до расторжения Договора.
32. Стороны будут разрешать возникшие споры и разногласия путем переговоров, при невозможности разрешения разногласий путем переговоров - в судебном порядке, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. Положения Договора могут быть изменены и (или) дополнены в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан, в частности по взаимному согласию сторон допускается пересмотр условий, указанных в приложениях 1-7 настоящего Договора путем составления дополнительного соглашения, в том числе по изменению пункта формирования/оборота, наименования социально значимого сообщения, расстояния и периодичности курсирования маршрута, улучшению типов вагонов, технических характеристик и года выпуска способствующих повышению качества перевозок пассажиров.
В случае если в Договоре указаны 2 и более социально значимых маршрута (-ов), то Заказчик вносит изменения в части исключения соответствующего маршрута из Договора, по которому не исполнены обязательства, что равномерно расторжению Договора по соответствующему маршруту.

Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бірдей заңды күші бар және екі Тараптың қолы қойылатын мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріндегі жазбаша нысанда, екі данада Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден жасалады.
35. Осы Шарт Нұр-Сұлтан қаласында 20___ жылғы "___" ________ Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан, бірдей заңды күші бар екі данада жасалған.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-тарау. Тараптардың деректемелері мен қолдары
Ескерту. 8-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тапсырыс беруші Орындаушы
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ ________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ ________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ _________________________
м.о. м.о.
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау шарттарына
1-қосымша
Орындаушымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидияланатын жолаушылар
тасымалының негізгі талаптары
Р/с
Шартты поезд №
Әлеуметтік маңызы бар қатынас
тың атауы
Шартты қашықтығы, километр
Қатынаудың шартты кезеңділігі
Вагон типі
Вагондағы орындардың ең төменгі саны
Құрамдағы шартты орташа жылдық минималды вагондар саны (ядро), бірлік
Шартты құрам саны, бірлік
купе
плацкарт
жалпы
электрпоезд
дизельпоезд
Барлығы
кестенің жалғасы
Шартты ортақ вагон саны, бірлік
Жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Төмендемейтін жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың шартты саны, бірлік
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынаудың шартты кезеңділігі
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың төмендемейтін жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, жоспарлы жолаушылар айналымы, мың жолаушы километр
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы 20___ж. "__"_______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Орындаушы" "Орындаушы"
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ __________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ __________________________
(лауазымы) (лауазымы)
_______________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ __________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ __________________________
м.о. (бар болған жағдайда) м.о. (бар болған жағдайда)
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау шарттарына
2-қосымша
Орындаушымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидияланатын жолаушылар
тасымалының дамуының негізгі талаптары
Р/с №
Поездың немесе тәркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондардың №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастардың атауы
Іс-шара атауы
Сандық көрсеткіштері
Сапалық көрсеткіштер
Ескертпе
Өлшем бірлігі
саны

Сноска. Пункт 33 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Все изменения и дополнения к настоящему Договору, составляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в письменной форме на государственном и (или) русском языке в двух экземплярах по одному для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу и подписываются обеими Сторонами.
35. Настоящий Договор заключен в городе Нур-Султан "___" _________20__ года в двух экземплярах, по одному экземпляру для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу.
Сноска. Пункт 35 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 8. Реквизиты и подписи Сторон
Сноска. Заголовок главы 8 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"Заказчик"
"Исполнитель"
_____________________________________
(полное наименование)
_____________________________________
(адрес)
_____________________________________
(реквизиты)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________
(подпись)
_____________________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 1 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
№ поезда
Наименование социально значимого сообщения
Расстояние, километр
Периодичность курсирования
Тип вагона
Ежегодный объем вагоно-оборота, ваг.км
Не снижаемый ежемесячный объем вагоно-оборота, ваг.км.
Сообщение прицепных и беспересадочных вагонов, маршрут
1
2
3
4
5
6
7
8
9
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
продолжение таблицы
Ежегодный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, ваг.км
Не снижаемый ежемесячный объем вагоно-оборота по прицепным и беспересадочным вагонам, ваг.км.
Дополнительные услуги, предоставляемые пассажирам
10
11
12
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 2 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия развития перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование социально значимого сообщения
Наименование мероприятия
Количественные показатели
Качественные показатели
Сроки исполнения
единица измерения
количество

1. Теміржол жолаушылар вагонын жаңарту
2. Сервистік қызмет сапасын арттыру
3. Қызметкерлер штатының біліктілігін арттыру
4. Билетсіз жолаушылар тасымалы және/немесе багаж бен жүк тасымалы шарттарының бұзылу фактілерін жол іс-шаралар
5. Жолаушылар тасымалы, багаж бен жүк тасымалының кірістерін жоғарылату
6. Электронды қызметті енгізу
7. Өзге де даму мәселелері
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы 20___ж. "__"_______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Орындаушы" "Орындаушы"
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ __________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ __________________________
(лауазымы) (лауазымы)
_______________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ __________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ __________________________
м.о. (бар болған жағдайда) м.о. (бар болған жағдайда)
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау Шарттарына
3-қосымша
20__ жылғы "___" _________. №
Орындаушымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын
субсидияланатын теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша негізгі шарттар
Р/с
Вагон №
Вагон түрі
Құрастыру жылы
Ауа желдеткіш жүйесінің болуы: жоқ – зауодтық құрылысымен қарастырылмаған. иә – зауодтық құрылыспен қарастырылған
кресло-арбалармен қозғалатын мүгедектер тұлғасына арнайыландырылған орындарымен және отырғызып-түсіру үшін көтеретін құрылғылардың болуы, иә немесе жоқ
1
2
3
4
5
6
Вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі*, жыл бойынша
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы 20___ж. "__"_______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Тапсырыс беруші Орындаушы
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ ________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ ________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ _________________________
м.о. м.о.
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау Шарттарына
4-қосымша
20__ жылғы "___" _________. №
Орындаушымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша бағаның (тарифтің) шекті көтерілуі қызметін қамтамасыз ету және орындаушымен субсидиялау шарттарының негізгі шарттары
Р/с
Поездың немесе тіркелмелі және жолда түспейтін вагондардың №
Қатынастың атауы
Ұзақ мерзімді субсидиялау көлемі, мың теңге
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
"Тапсырыс беруші" "Орындаушы"
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ __________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ __________________________
(лауазымы) (лауазымы)
_______________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ __________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ __________________________
м.о. (бар болған жағдайда) м.о. (бар болған жағдайда)
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау Шарттарына
5-қосымша
20__ жылғы "___" _________. №
Орындаушымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы
бойынша бағаның (тарифтің) шекті көтерілуі қызметін қамтамасыз ету және орындаушымен
субсидиялау шарттарының негізгі шарттары
Р/с
Поездың немесе тіркелмелі және жолда түспейтін вагондардың №
Қатынастың атауы
Төсек жабдықтарын ұсыну есебімен ұсынылған әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы 20___ж. "__"_______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші" "Орындаушы"
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ __________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ __________________________
(лауазымы) (лауазымы)
_______________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ __________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ __________________________
м.о. (бар болған жағдайда) м.о. (бар болған жағдайда)
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау Шарттарына
6-қосымша
20__ жылғы "___" _________. №
Орындаушымен әлеуеметтік маңызы бар қатынастар бойынша тіркелмелі және жолда
түспейтін вагондардың есебімен бірге жоспарланған жолаушылар айналымын қамтамасыз
етудің негізгі шарттары
Р/с
Поездың немесе тіркелмелі және жолда түспейтін вагондардың №
Қатынастың атауы
Вагон түрі
Жолаушылар айналымы, жол.км
купе
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
плацкарт
жалпы
электрпоезд
дизельпоезд
Барлығы
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы 20___ж. "__"_______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші" "Орындаушы"
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ __________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ __________________________
(лауазымы) (лауазымы)
_______________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ __________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ __________________________
м.о. (бар болған жағдайда) м.о. (бар болған жағдайда)
Әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар
бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау Шарттарына
7-қосымша
20__ жылғы "___" _________. №
Орындаушымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру кезінде станцияларда отырғызу және түсірудің негізгі шарттары
Р/с №
Поездың №
Қатынас
Станция тізбесі
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы 20___ж. "__" _______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші" "Орындаушы"
_______________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
_______________________ ________________________
(мекен-жайы) (мекен-жайы)
__________________________ __________________________
(деректемелер) (деректемелер)
_______________________ __________________________
(лауазымы) (лауазымы)
_______________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда)
_______________________ __________________________
(қолы) (қолы)
__________________________ __________________________
м.о. (бар болған жағдайда) м.о. (бар болған жағдайда)
20 __ жылғы __ ________ №____
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушының шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялау
шартына 8-қосымша
Орындаушының Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушінің ұстауға жататын тұрақсыздық айыппұлдары

1. Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
2. Повышение качества сервисных услуг
3. Повышение квалификации штата работников
4. Мероприятия по недопущению фактов перевозки неоформленных лиц и/или нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа
5. Повышение доходности перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа
6. Внедрение электронных услуг
7. Иные вопросы развития
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
___________________________________________
(полное наименование)
___________________________________________
(адрес)
___________________________________________
(реквизиты)
___________________________________________
(должность)
___________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________
(подпись)
___________________________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 3 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия к пассажирским вагонам (электро-, дизель поездам) для осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Наличие системы кондиционирования воздуха: нет – не предусмотрено заводской конструкцией, да – предусмотрено заводской конструкцией
Наличие подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках, да или нет
1
2
3
4
5
6.
Итого средний срок эксплуатации вагонов, в годах
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 4 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия долгосрочного субсидирования перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Сумма долгосрочного субсидирования, тыс.тенге
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 5 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия обеспечения предельного уровня повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям с учетом представления постельного белья, %
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 6 к Договору
на долгосрочное
субсидирование расходов
перевозчика, связанных с
осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия обеспечения планируемого объема пассажирооборота по социально значимым сообщениям с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Тип вагона
Объем пассажирооборота,
пасс.км
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
купе
плацкарт
общий
электропоезда
дизельпоезда
итого
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 7 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям
№ 623 от 22 августа 2016 г.
Основные условия обеспечения посадки и высадки пассажиров на станциях при осуществлении перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
№ поезда
Сообщение
Перечень станций
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ г.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
м.п. (при наличии)
Приложение 8 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тұрақсыздық айыппұлының туындауының негіздері
Тұрақсыздық айыппұлының көлемі
1.
Орындаушының белгіленген мерзімде Шарттың 9-тармағының барлық талаптарын орындамауы
Әрбір мерзімінен өткен күн үшін келісілген және бекітілген төлем бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың жалпы айлық сомасынан 0,1 % көлемінде
2.
Орындаушының төлем бойынша қаржыландыру жоспарын орындамауы
Әрбір мерзімінен өткен ай үшін келісілген және бекітілген төлем бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың жалпы айлық сомасынан 0,1 % көлемінде
Орындаушының Шарт бойынша міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидиялардың қайтарудың талаптары
Қайтару туындауының негіздері
Қайтару көлемі
1.
Тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген вагон айналымы көлемі және қатынау жиілігі бөлігінде Шарт талаптарын орындамауы
жыл қорытындысы бойынша орындалмаған тасымал көлеміне пропорционал
2.
Поездар, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген төмендемейтін айлық вагон айналамының көлемі бөлігінде Орындаушының Шарт талаптарын орындамауы
есептік айдың қорытындысы бойынша орындалмаған тасымал көлеміне пропорционал
3.
Орындаушының әрбір жылдың қорытындысы бойынша поездар, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген жолаушылар айналымы бөлігінде тиісті жылға вагон айналамы көлемін орындау шарты кезінде 3% артық Шарт талаптарын орындамауы
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%
4.
Орындаушының әрбір тоқсанның резервтік қорытындысы бойынша жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарды, келесі жағдайлардан орындамауы:
1) 2 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 10 вагонға дейін;
2) 4 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 20 вагонға дейін;
3) 6 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 30 вагонға дейін;
4) 8 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 40 вагонға дейін;
5) 10 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 50 вагонға дейін;
6) 12 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 60 вагонға дейін;
7) 14 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 70 вагонға дейін;
8) 16 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 80 вагонға дейін;
9) 18 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 90 вагонға дейін;

Сноска. Приложение 8 редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Неустойки, подлежащие удержанию Заказчиком за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
Основания возникновения неустойки
Размеры неустойки
1.
невыполнение Исполнителем всех требований пункта 9 Договора в установленные сроки
За каждый день просрочки в размере 0,1 % от общей месячной суммы субсидирования в соответствии с утвержденным и согласованным планом финансирования по платежам
2.
невыполнение Исполнителем плана финансирования по платежам
За каждый месяц просрочки в размере 0,1 % от общей месячной суммы субсидирования в соответствии с утвержденным и согласованным планом финансирования по платежам
Условия возвратов Исполнителем, выплаченных субсидий Заказчику, за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
Основания возникновения возврата
Размеры возврата
1.
невыполнение Исполнителем условий Договора в части объема вагонооборота и периодичности, указанных в основных условиях перевозок
пропорционально объему невыполненных перевозок по итогам года
2.
невыполнение Исполнителем условий Договора в части объема неснижаемого ежемесячного вагонооборота, указанного в основных условиях перевозок по поездам, прицепным и беспересадочным вагонам
пропорционально объему невыполненных перевозок по итогам отчетного месяца
3.
невыполнение по итогам каждого года Исполнителем условий Договора в части объема пассажирооборота, указанных в основных условиях обеспечения пассажирооборота по поездам и прицепным и беспересадочным вагонам более чем на 3% при условии выполнения объема вагонооборота на соответствующий год
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
4.
невыполнение Исполнителем основных условий к пассажирским вагонам по итогам года в разрезе следующего количества:
1) до 10 вагонов в пассажирских поездах – более 2 вагонов;
2) до 20 вагонов в пассажирских поездах – более 4 вагонов;
3) до 30 вагонов в пассажирских поездах – более 6 вагонов;
4) до 40 вагонов в пассажирских поездах – более 8 вагонов;
5) до 50 вагонов в пассажирских поездах – более 10 вагонов;
6) до 60 вагонов в пассажирских поездах – более 12 вагонов;
7) до 70 вагонов в пассажирских поездах – более 14 вагонов;
8) до 80 вагонов в пассажирских поездах – более 16 вагонов;
9) до 90 вагонов в пассажирских поездах – более 18 вагонов;

10) 20 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 100 вагонға дейін;
11) 22 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 100 вагонға дейін;.
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%
Бұл ретте, есептеу мынадай формуламен айқындалады:
мұндағы: N s – жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарына сәйкес келмейтін вагондардың саны;
N v– Шарт жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарға сәйкес вагондардың жалпы саны;
N 1,2,3,4... қатынаудың тиісті мерзімділігіне әр құрам бойынша жолаушылар вагондарына негізгі шарттарына сәйкес келетін вагондардың саны;
у – қатынау күндерінің саны;
5.
Орындаушымен өткізген зерттеп қараудың қорытындысы бойынша жолаушылар вагондарына негізгі жағдайларды орындамау
Техникалық параметрлер бойынша ұқсас жылы шығарылуы бойынша жаңа вагонға (-дарға) ауыстыруды есепке алмағанда, нақты вагонның (-дардың) нақты сәйкес еместігіне субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%;
ауаны баптау жүйесіндегі және мүгедек арбаларымен жүретін адамдарды отырғызу және түсіруге арналған көтергіш құрылғыларындағы ақаулықтарды қоса алғанда техникалық параметрлердің сәйкес келмеуі фактілерінің әрқайсысы субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
6.
Есептерді ұсыну қорытындысы бойынша дамудың негізгі талаптарындағы әрбір тармақ бойынша іс-шараларды орындамауы, онда көрсетілген мерзімдерді ескере отырып, күнтізбелік 30 күн ішінде әр тармақ бойынша орындалуы
Әр пунктқа субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,1% және
1. Теміржол жолаушылар паркі вагондарының жаңаруы бабының 1,2 тармақтары бойынша 5%
7.
Орындаушының айына тиісті маршрут бойынша, сондай-ақ зерттеп-қарау жүргізу қорытындысы бойынша отырғызу мен түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарына сәйкес орындамауы
Әрбір станция үшін субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
8.
Зерттеп-қарауды жүргізу қорытындысы бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне қойылатын талаптарын орындамаған фактісін(лерін) анықтау
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
9.
Мемлекеттік көліктік бақылау органдары тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарда билетсіз тіркелмеген адамдарды (бұдан әрі - адам) тасымалдау фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:

10) до 100 вагонов в пассажирских поездах – более 20 вагонов;
11) свыше 100 вагонов в пассажирских поездах – более 22 вагонов.
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
При этом, расчет определяется по формуле:
где: – Ns количество вагонов не соответствующих основными условиями к пассажирским вагонам;
Nv– общее количество вагонов в соответствии с основными условиями к пассажирским вагонам Договора;
N1,2,3,4...– количество вагонов, соответствующих основным условиям к пассажирским вагонам по каждому составу за соответствующий период курсирования;
y – количество дней курсирования.
5.
невыполнение Исполнителем основных условий к пассажирским вагонам по итогам проведенного обследования
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за фактическое несоответствие вагона(-ов) за исключением замены на наиболее свежий (-ие) вагон (-ы) по году выпуска аналогичные по техническим параметрам;
0,1% % от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждый факт несоответствия технических параметров в т.ч. неисправности системы кондиционирования воздуха и подъемных устройств для посадки и высадки лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках при их наличии
6.
неисполнение мероприятий основных условий развития по итогам проведения обследования и предоставления отчетов о ходе исполнения, с учетом указанных в них сроков исполнения по каждому пункту за 30 календарных дней
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждый пункт и 5 % по пунктам 1,2 главы 1.Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
7.
неисполнение Исполнителем основных условий обеспечения посадки и высадки по соответствующему маршруту в месяц, а также по итогам проведения обследования
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждую станцию
8.
выявление факта(ов) неисполнения требований к актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов) по итогам проведения обследования
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
9.
в случае выявления органами государственного транспортного контроля фактов перевозки неоформленных лиц (далее – лицо) в поездах, указанных в основных условиях перевозок
по каждому акту от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:

1) Жолаушылар поездарында 10 адамға дейін – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) Жолаушылар поездарында 20 адамға дейін – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) Жолаушылар поездарында 30 адамға дейін – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) Жолаушылар поездарында 40 адамға дейін – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) Жолаушылар поездарында 40 адамнан астам – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
10.
Мемлекеттік көліктік бақылау органдары Орындаушының Шарт бойынша міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидиялардың қайтарудың талаптарының 7-тармағында көрсетілген жағдайлардан басқа тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарда қозғалыс қауіпсіздігіне Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды тасымалдау қауіп төндірмейтін қағидаларын бұзу (бұдан әрі – бұзушылық) фактілерін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:
1) жолаушылар поездарында 10-нан бастап бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
11.
Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасының екінші бөлігіне сәйкес Тапсырыс берушімен жүргізілген зерттеп-қарау қорытындысы бойынша сәйкес келмеу фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген сәйкес келетін жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:
1) жолаушылар поездарында 10-нан бастап бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
12.
Орындаушымен Шарттың 7-тармағының 2), 3), 5), 6), 8), 9),10) тармақшаларын орындамауы
Жойғанға дейін әрбір күнтізбелік 10 күн үшін субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген жыл және тиісті әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,001%
13.
Мониторинг қорытындысы бойынша Тапсырыс берушімен анықталған сәйкессіздік фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген сәйкес келетін жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:

1) до 10 лиц в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) до 20 лиц в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) до 30 лиц в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) до 40 лиц в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 40 лиц в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
10.
в случае выявления органами государственного транспортного контроля фактов нарушении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа (далее – нарушение) в поездах, указанных в основных условиях перевозок, кроме случаев указанных в пункте 7 Условии возврата Исполнителем, выплаченных субсидий Заказчику, за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
по каждому акту от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:
1) от 10 нарушений в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 нарушений в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 нарушений в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 нарушений в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 нарушений в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
11.
в случае выявления Заказчиком фактов несоответствия по итогам обследования согласно части второй подпункта 1) пункта 4 Договора
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:
1) от 10 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
12.
неисполнение Исполнителем подпунктов 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10) пункта 7 Договора
0,01% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждые 5 календарных дней до устранения
13.
в случае выявления Заказчиком фактов несоответствия по итогам мониторинга согласно подпункту 2) пункта 4 Договора
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:

1) жолаушылар поездарында 20-ға дейін бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
14.
Орындаушының Шарттың 7-тармағының 4) тармақшасын орындамауы
Орындаушының кінәсі бойынша жыл қорытындысы бойынша екінші сағаттың бірінші минутынан бастап поездардың әрбір 1 сағат сайын кешігуіне субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,001%
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау туралы 20___жылғы "__" _______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші"
"Орындаушы"
______________________________
(толық атауы) ______________________________
(мекенжайы) ______________________________
(деректемелері) ______________________________
(лауазымы) ______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________________________
(қолы)
______________________________
(мөрдің орны(бар болған жағдайда)
______________________________
(толық атауы) ______________________________
(мекенжайы) ______________________________
(деректемелері) ______________________________
(лауазымы) ______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________________________
(қолы)
______________________________
(мөрдің орны(бар болған жағдайда)
20 __ жылғы __ ________ №____
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын жүзеге
асырумен байланысты
тасымалдаушының шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялау
шартына 9-қосымша
нұсқа
Ескерту. Шарт 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 793 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
_____________________________ жататын ___________________________________
қатынасындағы № ___ жолаушылар поезын 20__ жылғы ____ __________________
№ _____ шарт сәйкестігіне зерттеп қарау актісі
(20___ жылғы/_____/_______________)
Станциялар тізбесінің сәйкестігі:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда
орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне сәйкестігі:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Негізгі дамыту шарттарының іс-шараларын орындау:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыру үшін жолаушылар вагондарына (электро-, дизель поездарына) негізгі талаптарды орындау:
р/б
Вагонның №
Вагонның түрі
Құрастыру жылы
Ауа желдеткіш жүйесінің болуы: жоқ – зауыттық құрылысымен көзделмеген, иә – зауыттық құрылысымен көзделген
Мүгедектерге арналған кресло-арбалармен қозғалатын адамдар үшін мамандандырылған орындардың және мінгізу мен түсіру үшін көтеретін құрылғылардың болуы, иә/жоқ
Поездың құрамында нақты жүруі, иә/жоқ
1
2
3
4
5
6
7
Шартқа сәйкес, иә/жоқ
Нақты сәйкестік, иә/жоқ
Шартқа сәйкес, иә/жоқ
Нақты сәйкестік иә/жоқ
Вагондарды пайдалану мерзімінің орташа жиынтығы, жылмен:
Қосымша:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Комиссия мүшелері:
Осы тексеріс актісімен келісеміз және таныстық:

1) до 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
14.
неисполнение Исполнителем подпункта 4) пункта 7 Договора
0,001% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждые 1 час опоздания поездов по вине Исполнителя, начиная с первой минуты второго часа по итогам года
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20___ года.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________ (полное наименование) ______________________________ (адрес) ______________________________ (реквизиты) ______________________________ (должность) ______________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________ (подпись) ______________________________ место печати (при наличии)
______________________________ (полное наименование) ______________________________ (адрес) ______________________________ (реквизиты) ______________________________ (должность) ______________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________ (подпись) ______________________________ место печати (при наличии)
Приложение 9
к Договору на долгосрочное
субсидирование расходов
перевозчика, связанных с
осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
Форма
Сноска. Типовой договор дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 793 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Акт обследования пассажирского поезда № ______
сообщением _________________________________________________ принадлежности
____________________________________________________ на соответствие Договора
№ _____ от ___ ___________ 20___ года. (_________/_______________/20___ года.)
Соответствие перечня станций: ____________________________________________________
________________________________________________________________________________
Соответствие актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже
проездных документов (билетов): __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Исполнение мероприятий основных условий развития: ________________________________
_______________________________________________________________________________
Исполнение основных условий к пассажирским вагонам (электро-, дизель поездам) для
осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям:
№ п/п
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Наличие системы кондиционирования воздуха: нет – не предусмотрено заводской конструкцией, да – предусмотрено заводской конструкцией
Наличие подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках, да/нет
Фактическое курсирование в составе поезда, да/нет
1
2
3
4
5
6
7
Согласно договору, да/нет
Фактическое соответствие, да/нет
Согласно договору, да/нет
Фактическое соответствие, да/нет
Итого средний срок эксплуатации вагонов, в годах:
Дополнительно: _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Члены комиссии:
Ознакомлены и согласны с настоящим актом обследования: