"Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1133 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 852 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 27 желтоқсанда № 14585 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексінің 292-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1113 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 12572 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімнің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау бойынша талаптарында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) шикізатты, материалдар мен жабдықтарды жеткізу:
пайдаланатын шикізат пен материалдар түрлерінің тізбесі;
Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық Экономикалық Одақ елдерінің аумағында өндірістің бар болуын есепке ала отырып, шикізат пен материалдар (отандық және импорттық) нарығын талдау (осы шикізат пен материалдардың импорты болған кезде толтырылады);
пайдаланылатын шикізат пен материалдардың атауы мен көлемін көрсете отырып, инвестициялық жоба шеңберінде жабдықта шығарылатын дайын өнім бірлігінің өндірісіне импортталатын шикізат пен материалдар шығыстарының орташа нормасы;
қажетті технологиялық жабдықтардың тізбесі;
технологиялық жабдықтың жаңалығы (жабдықтың шығарылған күні мен моделі);
инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді ұсынған заңды тұлғамен шарттық қатынастың бар болуын көрсете отырып, технологиялық жабдық пен шикізатты жеткізушілер;
көліктік шығыстарды, монтаждау және іске қосу-реттеу жұмыстарын есепке ала отырып, технологиялық жабдықтың құны.".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1133 "О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 852. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2016 года № 14585.
В соответствии с пунктом 1 статьи 292 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и статьей 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1133 "О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12572, опубликованный 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
форму заявки на предоставление инвестиционных преференций, утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в требованиях по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) поставки сырья, материалов и оборудования:
перечень видов используемого сырья и материалов;
анализ рынка сырья и материалов (отечественного и импортного) с учетом наличия производства на территории Республики Казахстан и странах Евразийского экономического союза (заполняется при импорте данного сырья и материалов);
усредненная норма расходов импортируемого сырья и материалов на производство единицы готовой продукции, выпускаемой на оборудовании в рамках инвестиционного проекта, с указанием наименования и объема используемого сырья и материалов;
перечень необходимого технологического оборудования;
новизна технологического оборудования (дата выпуска и модель оборудования);
поставщики технологического оборудования и сырья с указанием наличия договорных отношений с юридическим лицом, подавшим заявку на предоставление инвестиционных преференций;
стоимость технологического оборудования с учетом транспортных расходов, монтажных и пусконаладочных работ;".
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 26 желтоқсаннан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 14 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 852 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1133 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінім
1. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәліметтер
1.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы
2.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының тіркеуден (қайта тіркеуден) өткені туралы ақпарат (күні, негіздемесі)
3.
Орналасқан жері: заңды мекенжайы
нақты мекенжайы
4.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының басшысы
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________
(телефон, факс, электрондық поштасы)
6.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының бас бухгалтері
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________
(телефон, факс, электрондық поштасы)
7.
Инвестициялық жобаның менеджері
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
__________________________________
(телефон, факс, электрондық поштасы)
2. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер
8.
Инвестициялық жобаның атауы
_____________________________________
9.
Инвестициялық жобаны іске асыру орны
_____________________________________
10.
Инвестициялау үшін таңдалған қызметтің басым түрі(лері) (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуші сыныптарының деңгейінде)
11.
Қосылған құн салығын есепке алмай заңды тұлғаның тіркелген активтерге инвестициялардың көлемі (инвестициялық преферецияларды беруге арналған өтінімді берілген күнтізбелік жылында пайдалануға енгізілген және (немесе) келешек кезенде пайдалануға енгізіліп жатқан тіркелген активтер бойынша шығындар ескеріледі)
_____________________________________
(теңге)
12.
Жобаны қаржыландыру көздері, мыналардың болуы:

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 26 декабря 2016 года.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
14 декабря 2016 год
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 декабря 2016 года № 852
Приложение 1
к приказу Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 1133
форма
Заявка
на предоставление инвестиционных преференций
1. Сведения об юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование юридического лица Республики Казахстан
2.
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан (дата, основание)
3.
Местонахождение: юридический адрес фактическое местонахождение
4.
Бизнес идентификационный номер (БИН)
5.
Руководитель юридического лица Республики Казахстан
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
6.
Главный бухгалтер юридического лица Республики Казахстан
________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
7.
Менеджер инвестиционного проекта
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
2. Сведения об инвестиционном проекте
8.
Наименование инвестиционного проекта
___________________________________
9.
Место реализации инвестиционного проекта
___________________________________
10.
Выбранный (ые) для инвестирования приоритетный (ые) вид (ы) деятельности (на уровне классов общего классификатора видов экономической деятельности)
11.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица без учета налога на добавленную стоимость (учитываются затраты фиксированного актива, введенного в эксплуатацию в календарном году, в котором подана заявка на предоставление инвестиционных преференций, и (или) вводимого в эксплуатацию в будущем периоде)
_______________________________________ (тенге)
12.
Источники финансирования проекта, наличие:

1) меншік қаражаты
2) қарыз қаражаты
3) бюджеттік қаражат
1) _____________________________________
(меншік қаражатының болуын растайтын құжаттың атауы, №, күні)
2) ____________________________________
(жобаны қаржыландыру көздерін белгілейтін
құжаттың атауы, №, күні, кредитор)
3) _____________________________________
(бюджеттік қаражаттарын қаржыландыруды
растайтын құжаттың атауы, №, күні)
3. Жобаны іске асыру үшін қажетті инвестициялық преференциялар*
13.
1) технологиялық жабдықтың, оның жинақтауыштарының;
2) технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың импорты кезінде кеден баждарын төлеуден босату
1) _____________________________________
(жеңілдетілген сома)
2) _____________________________________
(жеңілдетілген сома)
13-1
Шикізат пен (немесе) материалдардың импорты кезінде қосылған құн салығын төлеуден босату
______________________________________
(жеңілдетілген сома)
14.
Кедендік тазарту жүргізу орны
15.
Мемлекеттік заттай грант
______________________________________
(алдын ала келісуді растайтын құжаттар)
16.
Жер салығы бойынша жеңілдіктер**
_____________________________________
(мерзімі)
17.
Мүлік салығы бойынша жеңілдіктер**
_____________________________________
(мерзімі)
18.
Корпоративтік табыс салығы бойынша жеңілдіктер**
_____________________________________
(мерзімі)
19.
Инвестициялық субсидия***
_________________________________________
(мың теңге)
Қосылған құн салығын және акциздерді есепке алмай, құрылыс-монтаждау жұмыстарына және жабдықты сатып алуға жұмсалған сома көрсетіледі
20.
Шетелдік жұмыс күшінің саны***, оның ішінде (инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімге қосымша):
1) басшылар,
2) жоғары білімі бар мамандар,
3) білікті жұмысшылар
1) ____________________________________
(адам саны)
2) _____________________________________
(адам саны)
3) _____________________________________
(адам саны)
Ескертпе:
* қажеттілігі болған жағдайда толтырылады;
** инвестициялық басым жобаны немесе инвестициялық стратегиялық жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған.
***инвестициялық басым жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған;
4. Инвестициялық жоба бойынша жұмыс бағдарламасы
_________________________________________________________________________
(атауы)
Инвестордың атауы: _______________________________________________________
1-бөлім: тіркелген активтерге инвестициялар, мың теңге
Шығын баптары
Растайтын құжаттар
Тіркелген активтерді пайдалануға беру күні
Күнтізбелік жыл
Барлығы
контрагент
күні
1-жартыжылдық
2-жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1-бөлім бойынша жиыны:

1) собственных средств
2) заемных средств
3) бюджетных средств
1) ________________________________________________ (наименование, №, дата документа,
подтверждающего наличие собственных средств)
2) ________________________________________________ (наименование, №, дата документа,
устанавливающего источники финансирования
проекта, кредитор)
3) ________________________________________________
(наименование, №, дата документа,
подтверждающего финансирование
из бюджетных средств)
3. Требуемые для реализации проекта инвестиционные преференции*
13.
Освобождение от обложения таможенными пошлинами при импорте:
1) технологического оборудования, комплектующих к нему;
2) запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов
1) ________________________________________
(льготируемая сумма)
2) ________________________________________
(льготируемая сумма)
13-1
Освобождение от уплаты налога на добавленную стоимость при импорте сырья и (или) материалов
_______________________________________
(льготируемая сумма)
14.
Место проведения таможенной очистки
15.
Государственный натурный грант
____________________________________________
(документы, подтверждающие предварительное
согласование)
16.
Льготы по земельному налогу**
___________________________________________
(срок)
17
Льготы по налогу на имущество**
__________________________________________
(срок)
18.
Льготы по корпоративному подоходному налогу**
__________________________________________
(срок)
19.
Инвестиционная субсидия***
_________________________________________
(тысяч тенге)
указывается сумма затрат на строительно-монтажные
работы и приобретение оборудования без учета налога
на добавленную стоимость и акцизов
20.
Количество иностранной рабочей силы***, из них (согласно приложению к заявке на предоставление инвестиционных преференций):
1) руководители,
2) специалисты с высшим образованием,
3) квалифицированные рабочие
1) ___________________________________________
(количество человек)
2) ___________________________________________
(количество человек)
3) ___________________________________________
(количество человек)
Примечание:
* заполняется при необходимости;
** для юридического лица, реализующего инвестиционный приоритетный, или инвестиционный стратегический проект;
*** для юридического лица, реализующего инвестиционный приоритетный проект.
4. Рабочая программа по инвестиционному проекту:
____________________________________________________________________
(наименование)
Наименование инвестора: ____________________________________________
Раздел 1: Инвестиции в фиксированные активы, тысяч тенге
Статьи затрат
Подтверждающие документы
Дата ввода в эксплуатацию фиксированных активов
Календарный год
Всего
контрагент
дата
1 полугодие
2 полугодие
Итого по году
Итого по разделу 1:

2-бөлім: технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектер, шикізат және материалдар импорты, саны*
Шығын баптары
Растайтын құжаттар
Өлшем бірлігі
Игеру кезеңі
Барлығы
контр агент
күні
1-
жарты-жылдық
2-жарты-жылдық
Жыл бойынша жиыны
1. Қосалқы бөлшектер, оның ішінде:
2. Шикізат, материалдар, оның ішінде:
2-бөлім бойынша жиыны:
3-бөлім. Өндірістік көрсеткіштер, заттай көріністегі саны
р/н
Тауарлардың жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы
күнтізбелік жыл
Барлығы
1-жарты-жылдық
2-жарты-жылдық
Жыл бойынша жиыны
3-бөлім бойынша жиыны
5. Еуразиялық Экономикалық Одақтың заңнамасына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден баждарын салудан босатылатын, импортталатын технологиялық жабдық пен оның жиынтықтауыштарының, қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың тізімі және көлемі*.
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН
Өлшем бірлігі
Саны
Тауарларды бірдей жіктеуге мүмкіндік беретін құжаттар**
1.
2.
Жиыны
Ескертпе:
* қажеттілігі болған жағдайда толтырылады;
** тауарларды жіктеу бойынша ақпарат тауарлардың толық коммерциялық атауын, фирмалық атауын, негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамаларын және өзге де ақпаратты, оның ішінде бұйымдардың фотосуреттерін, суреттерін, сызбаларын, паспорттарын және өтініш берген заңды тұлға басшысының қолымен және мөрімен куәландырылған басқа да құжаттарды қамтуы тиіс.
6. Инвестициялық басым жоба үшiн инвестициялық преференциялар 2016 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінінің 286-бабының 5-тармағының шарттары сақталған кезде беріледі.
_________________________________________                  ___________________________
(Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы                        (қолы, мөрі және күні)
басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Инвестициялық
преференцияларды
беруге арналған өтінімге
қосымша
нысан
Тартылатын шетел жұмыс күші туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты, (оның ішінде латын әріптерімен)
Туылған күні
Азаматтығы/ тұрғылықты елі
Төлқұжатының нөмірі, берілген күні мен берген орган (жеке басын куәландыратын құжат)
Тартылатын кезеңі (ай, жыл)
_________________________________________                  ___________________________
(Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы                        (қолы, мөрі және күні)
басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)

Раздел 2: импорт запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов, количество*
Статьи затрат
Подтверждающие
документы
Единица измерения
Период освоения
Всего
контрагент
дата
1 полугодие
2 полугодие
Итого по году
1. Запасные части, в том числе:
2. Сырье, материалы, в том числе:
Итого по разделу 2:
Раздел 3: Производственные показатели, количество в натуральном выражении
п/п
Наименование товаров, работ, услуг
календарный год
Всего
1 полугодие
2 полугодие
Итого по году
Итого по разделу 3:
5. Список и объем импортируемого технологического оборудования и комплектующих к нему, запасных частей, сырья и материалов, освобождаемых от обложения таможенными пошлинами в соответствии с законодательством Евразийского экономического союза и (или) законодательством Республики Казахстан*.
Наименование
ТН ВЭД ЕАЭС
Единица измерения
Количество
Документы, позволяющие однозначно классифицировать товары**
1.
2.
Итого
Примечание:
* заполняется при необходимости
** информация по классификации товаров содержащие полное коммерческое наименование, фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров и иную информацию, в том числе фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, и другие документы, заверенные подписью руководителя и печатью юридического лица подавшего заявку.
6. Инвестиционные преференции для инвестиционного приоритетного проекта предоставляются при соблюдении условий пункта 5 статьи 286 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2016 года.
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя юридического
лица Республики Казахстан)
___________________________
(подпись, печать и дата)
Приложение
к заявке на предоставление
инвестиционных преференций
форма
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе
Фамилия, имя, отчество (в том числе латинскими буквами)
Дата рождения
Гражданство/ Страна постоянного проживания
Номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность)
Период привлечения (месяц, год)
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя юридического
лица Республики Казахстан)
___________________________
(подпись, печать и дата)