"Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 11-1-2/619 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 қаңтарда № 14748 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 85-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың заңнамада көрсетілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары М.Б. Тілеубердіге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
Е. Ашықбаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
______________ М. Бекетаев
2016 жылғы "__"__________
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы "_"____________
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 11-1-2/619 бұйрығына
1-қосымша
"Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру" бағдарламасы бойынша
республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысына сәйкес әзірленген және қиын жағдайда, соның ішінде форс-мажорлық жағдайлар салдарынан болған қиын жағдайда (бұдан әрі – қиын жағдай) қалған, Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау бойынша іс-шараларды іске асыру кезінде Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерімен "Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану, сондай-ақ шетелде қайтыс болған Қазақстан Республикасының азаматтарына қатысты шаралар қолдану (бұдан әрі – қаржылық көмек) тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представление интересов Республики Казахстан за рубежом"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 11-1-2/619. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2017 года № 14748.
В соответствии с пунктом 85 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представление интересов Республики Казахстан за рубежом" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Тлеуберди М. Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Е.Ашикбаев
"Согласовано"
Министр юстиции
Республики Казахстан
__________________ М. Бекетаев
"___"_____________ 2016 года
"Согласовано"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________ Б. Султанов
"___"_____________ 2016 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 11-1-2/619
Правила
использования средств, предусмотренных в республиканском
бюджете по программе "Представление интересов
Республики Казахстан за рубежом"
Глава 1. Общие положения
1. Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представление интересов Республики Казахстан за рубежом" (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 85 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и определяют порядок использования загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представление интересов Республики Казахстан за рубежом" при реализации мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан, оказавшихся в затруднительном положении, в том числе вследствие форс-мажорных обстоятельств (далее – затруднительное положение), а также принятия мер в отношении умерших граждан Республики Казахстан за рубежом (далее – финансовая помощь).

2. Осы Қағидалардың күші Қазақстан Республикасының аумағындағы Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсетуге қолданылмайды.
3. Осы Қағидалар бойынша Қиын жағдайлар деп осындай оқиғалар түсініледі:
1) форс-мажорлық ахуалдарға орай пайда болған жағдайлар;
2) Қазақстан Республикасының азаматтарын шет мемлекетке заңсыз әкелу;
3) Қазақстан Республикасына қарсы бағытталған құқыққа қайшы әрекеттер;
4) Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелде денсаулығының нашарлауы және күтпеген қазасына әкеліп соғатын оқиғалар.
Форс-мажорлық жағдайларға еңсерілмейтін күштер, яғни Қазақстан Республикасының азаматы тарапынан алдын алуға, бақылауға алуға келмейтін және осындай ахуал жағдайларда күтпеген сипат алған төтенше жағдайлар, соның ішінде әскери іс-қимылдар, террористік актілер, дүлей апат құбылыстары жатады.
4. Қаржылық көмек түрлеріне төмендегідей шығыстар жатады:
1) шет мемлекеттен Қазақстан Республикасына келу үшін көлік шығыстарын өтеу (экономкласты авиабилет құнынан аспайды);
2) аудармашы көрсеткен қызметті өтеу (бір күнге 15 АҚШ долларына балама сомадан аспайды);
3) адвокат көрсеткен қызметті өтеу (бір күнге 45 АҚШ долларына балама сомадан аспайды);
4) бір жолғы материалдық көмек:
тамақтану (бір күнге 80 АҚШ долларына балама сомадан аспайды);
тұру (бір күнге 200 АҚШ долларына балама сомадан аспайды);
бірінші қажеттіліктегі заттар болмаған жағдайда, оларды сатып алу (280 АҚШ долларына балама сомадан аспайды);
5) мүрдені бальзамдауға, мәйітханада сақтауға немесе болу елінде жерлеуге жұмсалатын шығыстарды төлей отырып, жүкті жөнелтуге, "200" жүгін ресімдеуге (Қазақстан Республикасына қайтыс болған азаматтардың табыттарын және күлімен сауыттарын жөнелту) жұмсалатын шығыстар.
5. Қаржылық көмек өтеусіз негізде ұсынылады.
2-тарау. "Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану тәртібі
6. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі және/немесе шет елдердегі мекемелер Қазақстан Республикасы азаматтарынан, туыстарынан немесе өзге өкілетті адамдардан өзінің жеке басын куәландыратын құжаты, Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекенжай, болу еліндегі тұрақты мекенжай, қиын жағдайға тап болу мән-жайларын және өзге де мүмкін болған ақпарат көрсетілген қаражат бөлу қажеттілігінің негіздемесі бар өтініштерді қабылдайды.
Өтінішке болу елінің құзыретті органдары берген және форс-мажорлық жағдайлар мен қиын жағдайдың туындауына орай қаржылық көмек көрсету туралы өтінішке қатысы бар құжаттар бірге беріледі.
Зорлық, денсаулық нашарлау немесе өлім фактісі болған жағдайда болу елінің медициналық немесе өзге де құзыретті мекемесі берген құжат беріледі.

2. Действие настоящих Правил не распространяется на оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, находящимся на территории Республики Казахстан.
3. В настоящих Правилах под затруднительным положением понимаются ситуации, возникшие вследствие:
1) форс-мажорных обстоятельств;
2) незаконного ввоза граждан Республики Казахстан в иностранное государство;
3) противоправных деяний, направленных против Республики Казахстан;
4) случаев ухудшения здоровья и неожиданной смерти граждан Республики Казахстан за рубежом.
Под форс-мажорными обстоятельствами понимаются обстоятельства непреодолимой силы, чрезвычайные, непредотвратимые и неподвластные контролю со стороны граждан Республики Казахстан и имеющие непредвиденный характер, включая военные действия, террористические акты, стихийные явления.
4. К видам финансовой помощи относятся расходы на:
1) возмещение транспортных расходов из иностранного государства в Республику Казахстан (не более стоимости авиабилета экономкласса);
2) возмещение услуг переводчика (не более суммы, эквивалентной 15 долларам США за один день);
3) возмещение услуг адвоката (не более суммы, эквивалентной 45 долларам США за один день);
4) единовременная материальная помощь на:
питание (не более суммы, эквивалентной 80 долларам США в день);
проживание (не более суммы, эквивалентной 200 долларам США в день);
приобретение вещей первой необходимости в случае их отсутствия (не более суммы, эквивалентной 280 долларам США);
расходы за отправку багажа, оформление груза "200" (гробов и урн с прахом умерших граждан Республики Казахстан для отправки в Республику Казахстан) с оплатой расходов за бальзамирование, хранение тела в морге или захоронение в государстве пребывания.
5. Финансовая помощь предоставляется на безвозмездной основе.
Глава 2. Порядок использования средств, предусмотренных
в республиканском бюджете по программе "Представление интересов
Республики Казахстан за рубежом"
6. Министерство иностранных дел Республики Казахстан и/или загранучреждения принимают заявления от граждан Республики Казахстан, родственников или иных уполномоченных лиц с указанием документа, удостоверяющего личность, адреса места жительства в Республике Казахстан, место жительства в государстве пребывания, обстоятельств попадания в затруднительное положение, иной возможной информации с обоснованием потребности в получении финансовой помощи.
К заявлению прикладываются документы, выданные уполномоченными органами страны пребывания и имеющие отношение к обстоятельствам обращения за финансовой помощью в связи с наступлением затруднительного положения.
В случае факта насилия, ухудшения здоровья либо смерти прикладываются подтверждающие документы, выданные медицинским либо иным уполномоченным учреждением страны пребывания.

7. Шет елдегі мекеме осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттармен бірге қабылданған қаржылық көмек көрсету туралы өтініштер негізінде қаржылық көмек көрсету немесе одан бас тарту туралы шетелдегі мекеменің басшысы немесе оның міндетін атқаратын адам бекіткен ерікті нысанда қорытындыны жасайды.
8. Шетелдегі мекеме қаржылай көмек көрсетуден келесі жағдайларда бас тартады:
1) біле тұра жалған айғақтарды хабарлау;
2) қиын жағдайға тап болуына себеп болған Қазақстан Республикасы азаматының болу елінің заңнамасын бұзғанын растайтын құжаттардың болуы;
3) Қазақстан Республикасы азаматының кінәсінен болған оқиғалар (соның ішінде алкогольге немесе есірткіге мас болған жағдайда);
4) Азаматының ықтимал тәуекелдерді сезініп, өз еркімен қалуды растайтын фактілерді анықтағанда.
9. Қаржылық көмек көрсету туралы қорытынды осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттардың көшірмелерімен бірге үш жұмыс күннің ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) шешім қабылдау үшін жолданады.
10. Министрлік тиісті қаржылық жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат көлемдеріне байланысты, шетелдегі мекеменің қорытындысын, Консулдық қызмет департаментінің және Валюта-қаржы департаментінің бірлескен қорытындысын негізге ала отырып, қаржылай көмек көрсетуге арналған қаражатты бөлу туралы шешім қабылдайды және сұрау келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күннің ішінде шетелдегі мекемеге жолданады.
11. Шетелдегі мекеме Министірліктің оң шешімін алғаннан кейін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша іс жүзіндегі қаржылық көмек көрсету туралы акт ресімдей отырып, қаржылық көмек көрсетеді.
12. Қазақстан Республикасының азаматына, туысына не өзге де адамға қолма-қол ақшалай қаражат түрінде қаржылық көмек беруге рұқсат етілмейді.
"Шетелде Қазақстан
Республикасының мүдделерін
білдіру" бағдарламасы бойынша
республикалық бюджетте
көзделген қаражатты пайдалану
қағидаларына қосымша
Іс жүзінде қаржылық көмек көрсету туралы 20__ жылғы "____" __________ № ____ акт
________________________________________ шет елдерде форс-мажорлық
(ҚР шетелдегі мекемесінің атауы)
жағдайларға тап болған Қазақстан Республикасы азаматының өтінішін қарастырып,
________________________________________
(өтініш білдірушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Тұрып жатқан мекенжайы _____________________________________________,
Жеке басын куәландыратын құжаты ____________________________________
____________________________________________________________________,
(жеке басын куәландыратын құжат түрі, сериясы және нөмірі)
_____________________________________________________________ берілді,
(берілген күні, берген мекеме атауы)
мекеменің 20___ жылғы "____"__________қорытындысы бойынша және Қазақстан
Республикасы Сыртқы істер министрлігінің 20___ жылғы "____" __________
№ ____________ шешімі негізінде қаржылай көмек көрсету туралы
___________________________________
(өтініш білдірушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
өтініші бойынша жұмсалған шығыстар төленгені туралы осы актіні жасады:

7. На основании принятых заявлений об оказании финансовой помощи вместе с предоставленными документами, предусмотренными в пункте 6 настоящих Правил, загранучреждение составляет заключение в произвольной форме об оказании либо отказе в оказании финансовой помощи, утверждаемое приказом руководителя загранучреждения либо лица, исполняющего его обязанности.
8. Загранучреждение отказывает в оказании финансовой помощи в следующих случаях:
1) сообщение заявителем заведомо ложных сведений;
2) наличие документально подтвержденных фактов нарушения гражданином Республики Казахстан законодательства страны пребывания, явившихся причиной возникновения затруднительного положения;
3) происшествие, случившееся по вине гражданина Республики Казахстан (в том числе, в состоянии алкогольного или наркотического опьянения);
4) выявление фактов, подтверждающих, что гражданин Республики Казахстан оказался в затруднительном положении добровольно, осознавая возможные риски.
9. Заключение об оказании финансовой помощи с приложением копий документов, предусмотренных в пункте 6 настоящих Правил, в течение трех рабочих дней направляется в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство) для принятия решения.
10. Решение о выделении средств для оказания финансовой помощи принимается Министерством исходя из объемов средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на основании заключения загранучреждения, совместного заключения Департамента консульской службы и Валютно-финансового департамента Министерства и в течение пяти рабочих дней с момента поступления запроса направляется в загранучреждение.
11. Загранучреждение оказывает финансовую помощь после получения положительного решения Министерства с оформлением акта о фактическом оказании финансовой помощи по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
12. Предоставление финансовой помощи в форме передачи гражданину Республики Казахстан, родственнику либо иному уполномоченному лицу наличных денежных средств не допускается.
Приложение
к Правилам использования средств,
предусмотренных в республиканском бюджете
по программе "Представление интересов
Республики Казахстан за рубежом"
Акт
№ ________ от "__" ________ 20__ г.
о фактическом оказании финансовой помощи
_____________________________________________, рассмотрев заявление
(наименование загранучреждения)
гражданина Республики Казахстан (родственников или иных
уполномоченных лиц), оказавшегося в затруднительном положении, в том
числе в форс-мажорных обстоятельствах, за рубежом, и
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
проживающий по адресу: _____________________________________________,
документ, удостоверяющий личность __________________________________
____________________________________________________________________,
(вид документа, удостоверяющего личность, его серия и номер)
выдан ______________________________________________________________,
(дата выдачи, кем выдан)
составило настоящий акт о том, что в соответствии с заключением
загранучреждения от "__" ____________ 20___ г. и на основании решения
Министерства иностранных дел Республики Казахстан
от "__" ____________ 20___ г. № ____________ об оказании финансовой
помощи по заявлению _________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
были оплачены расходы на:

1. ________________________________________________________ мөлшерінде
(сандармен және жазбаша)
__________________________________________________ шығыстарын өтеу
(өтініш білдірушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
_______________________________________________бағыты бойынша Қазақстан
Республикасына келу үшін көлік шығысы _______________________
2. _____________________________________________________ мөлшерінде
(сандармен және жазбаша)
_______________________________________________ аудармашы көрсеткен
(өтініш білдірушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
қызметті өтеу
3. ______________________________________ адвокат көрсеткен қызметті өтеу
(өтініш білдірушінің Т.А.Ә.)
__________________________________________________________мөлшерінде
(сандармен және жазбаша)
4. ________________________________________________________ мөлшерінде
(сандармен және жазбаша)
____________________________ бір жолғы материалдық көмек төлемдерінің
(өтініш білдірушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
__________________________________________________орнын толтыру үшін
(көрсетілген бір жолғы материалдық көмек түрлері)
5. ________________________________________________________ мөлшерінде
(сандармен және жазбаша)
жүк жөнелтуге, "200" жүгін (Қазақстан Республикасына қайтыс болғандардың
табыттарын және күлімен сауыттарын жөнелту) ресімдеу үшін жүмсалған шығыстар
Растаушы құжаттар осы актіге ____ парақта қоса берілді.
Шетелдегі мекенің өкілетті қызметкерлері:
_________________________/ /
_________________________/ /
_________________________/ /
М.О.
Қаржылық көмектің алынғанын растаймын, акт көшірмесін алдым:
__________________________________/ /
қолы                               қолының ашып жазылуы
20__ жылғы "____" ________
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 11-1-2/619 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің күші жойылған
кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Республикалық бюджетте "Шетелдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 28 қарашадағы № 08-1/361 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4037 болып тіркелген).
2. "Республикалық бюджете "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 28 қарашадағы № 08-1/361 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2006 жылғы 29 мамырдағы № 08-1/155 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4256 болып тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 11 тамызда жарияланған, № 147 (953)).

1. Возмещение для ___________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
транспортных расходов по маршруту ___________________________________
для выезда в Республику Казахстан в размере _____________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
2. Возмещение услуг переводчика для _________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
в размере ___________________________________________________________
(цифрами и прописью)
3. Возмещение услуг адвоката для ____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
в размере ___________________________________________________________
(цифрами и прописью)
4. Единовременная материальная помощь в виде ________________________
_____________________________________________________________________
(виды оказанной единовременной материальной помощи)
для _________________________________ в размере _____________________
(Ф.И.О. (при наличии) заявителя) (цифрами и прописью)
5. Расходы за отправку багажа, оформление груза "200" (гробов и урн с
прахом умерших граждан Республики Казахстан для отправки в Республику
Казахстан) в размере ________________________________________________
(цифрами и прописью)
Подтверждающие документы прилагаются к настоящему акту на ___листах.
Уполномоченные сотрудники загранучреждения:
__________________________/ /
_________________________/ /
_________________________/ /
М.П.
Получение финансовой помощи подтверждаю, копию акта получил:
__________________________________/ /
подпись расшифровка подписи
"__" ________ 20__ г.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 11-1-2/619
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министра иностранных дел
Республики Казахстан
1. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года № 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4037).
2. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 мая 2006 года № 08-1/155 "О внесении дополнения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года № 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4256, опубликован в газете "Юридическая газета" от 11 августа 2006 года № 147 (1127)).

3. "Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 28 қарашадағы № 08-1/361 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 08-1-1-1/323 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 6639 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 4 ақпанда жарияланған № 36-37 (26439)).

3. Приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 08-1-1-1/323 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года № 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6639, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 29 ноября 2010 года,
№ 325(26386)).