Жарқайың ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 6С-3/6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 2 маусымда № 5406 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 шілдедегі № 6С-56/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 23.07.2020 № 6С-56/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жарқайың ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. "Жарқайың ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Жарқайың аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 5С-39/3 (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4601 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 қаңтарында "Жарқайың тынысы" және "Целинное знамя" аудандық газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Ж.Мыңбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ұ.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімі А.Үйсімбаев
25.04.2016
Жарқайың аудандық мәслихатының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 6С-3/6 шешіміне
қосымша
Жарқайың ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің тәртібі
1. Жарқайың ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің тәртібі "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңына сәйкес әзірленген.
2. Жарқайың ауданында жиналыстар және митингілер өткізу орындары анықталсын:
1) Державин қаласы, орталық алаң, Ленин көшесі, 34;

О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаркаинском районе
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 25 апреля 2016 года № 6С-3/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 июня 2016 года № 5406. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 23 июля 2020 года № 6С-56/2
Сноска. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2020 № 6С-56/2 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаркаинском районе согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Жаркаинского районного маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаркаинском районе" от 22 декабря 2014 года № 5С-39/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4601, опубликовано 30 января 2015 года в районных газетах "Жарқайың тынысы" и "Целинное знамя").
3. Настоящее решение вступает с силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
Ж.Мынбаев
Секретарь районного маслихата У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаркаинского района А.Уисимбаев
25.04.2016
Приложение
к решению Жаркаинского
районного маслихата
от 25 апреля 2016 года
№ 6С-3/6
Порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаркаинском районе
1. Порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаркаинском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
2. Местами проведения собраний и митингов в Жаркаинском районе определить:
1) город Державинск, центральная площадь, улица Ленина, 34;

2) Державин қаласы, аудандық мәдениет үйінің алдындағы кіші алаң, Захаров көшесі, 37.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 22.08.2016 № 6С-4/6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Жарқайың ауданында шерулер және демонстрациялар өткізу үшін келесі бағыттар анықталсын:
1) Державин қаласы, Вокзал және Ленин көшелері қиылысынан Ленин көшесі бойымен орталық алаңға дейін;
2) Державин қаласы, Майкөтов және Захаров көшелері қиылысынан Захаров көшесі бойымен кіші алаңға дейін.
4. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындарында мыналарға жол берілмейді:
1) транспаранттар, ұрандар, өзге де материалдарды (көзбен шолу, аудио/бейне) пайдалануға, сондай-ақ қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, біреудің атына тіл тигізуге шақырып көпшілік алдында сөйлеуге;
2) алкогольдік ішімдіктер ішуге, есірткі заттар, психотропты заттар немесе оларға ұқсас заттар пайдалануға.
5. Қоғамдық тәртіпті және пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) әртүрлі жекелеген пикеттерге қатысушылар бір-бірінен кем дегенде 50 метр қашықтықта орналасулары қажет;
2) бір уақытта және бір күнде, бір нысанда кем дегенде үштен аспайтын жекелеген пикеттерді өткізуге рұқсат беріледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 22.08.2016 № 6С-4/6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Пикетке шығу кезінде:
1) пикетке шығу нысанының алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын қолдануға;
3) пикет тақырыбы бойынша қысқаша ұрандар, слогандар қышқыруға рұқсат беріледі.
7. Митинг, жиналыс, шеру, пикет және демонстрация өткізуден Жарқайың ауданы әкімдігінің бас тартуын алғанда немесе оған тыйым салу туралы шешім болған жағдайда уәкілдері (ұйымдастырушылары) тез арада барлық дайындық шараларын болдырмауға және барлық ынталы қатысушыларға осы туралы тиісті хабар беруге шара қолданады.

2) город Державинск, малая площадь перед районным Домом культуры, улица Захарова, 37.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2016 № 6С-4/6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Для проведения шествий и демонстраций в Жаркаинском районе определить следующие маршруты:
1) город Державинск, от пересечения улиц Вокзальной и Ленина по улице Ленина до центральной площади;
2) город Державинск, от пересечения улиц Майкутова и Захарова по улице Захарова до малой площади.
4. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было;
2) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов.
5. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2016 № 6С-4/6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. При пикетировании допускается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
7. В случаях, когда получен отказ акимата Жаркаинского района в проведении митинга, собрания, шествия, пикета и демонстраций или состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.