Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 106/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 мамырда № 5121 болып тіркелді.
Ескерту. Атауына өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 20.03.2019 № 65/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабы 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 - қосымшаларына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 20.03.2019 № 65/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда Павлодар облысы әкімдігінің 25.12.2020 № 284/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ. Қ. Сәдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Терентьев
2016 жылғы "15" сәурдегі
Облыстық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы А. Оспанова
2016 жылғы "15" сәурдегі
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәурдегі
№ 106/3 қаулысына
1-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық
жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау саласындағы
мамандардың лауазымдар тізбесi

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Павлодарской области от 7 апреля 2016 года № 106/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 16 мая 2016 года № 5121.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 20.03.2019 № 65/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 20.03.2019 № 65/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.12.2020 № 284/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области Д. Турганов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель
сессии областного маслихата А. Терентьев
"15" апреля 2016 г.
Исполняющий обязанности
секретаря областного маслихата А. Оспанова
"15" апреля 2016 г.
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "7" апреля 2016 года № 106/3
Перечень должностей специалистов в области
здравоохранения, являющихся гражданскими служащими
и работающих в сельской местности

1. Мемлекеттік мекеменің және қазыналық кәсіпорнының басшысы және басшысының орынбасары.
2. Бөлімше (бөлімше, зертхана, филиал, бөлім) басшысы.
3. Дәріхана (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің) меңгерушісі.
4. Мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер, акушер, диеталық мейіргер, тіс дәрігері (дантист), тіс технигі (тіс протездеу бөлімшесінің зертханашысы), мейіргер, фельдшер, статистик, зертханашы (медициналық), медициналық тіркеуші, провизор (фармацевт), психолог, рентген зертханашысы, психолог-маманы, фармацевт, фельдшер (-зертханашы), әлеуметтік қызметші, қоғамдық денсаулық сақтау маманы (эпидемиолог, статистик, әдіскер), емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, нұсқаушы-дезинфектор.
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәурдегі
№ 106/3 қаулысына
2-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 03.10.2023 № 243/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулымен.
1. Мемлекеттік мекеменің және қазыналық кәсіпорнының басшысы және басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарынан басқа).
2. Құрылымдық бөлімше, бөлім, сектор басшысы, бөлімше меңгерушісі.
3. Мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер, нұсқаушы, диеталық мейіргер, мейіргер, қарттарға және мүгедектігі бар тұлғаларға күтім көрсету бойынша әлеуметтік қызметкер, мүгедектігі бар балаларға және психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан мүгедектігі бар тұлғаларға күтім көрсету бойынша әлеуметтік қызметкер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, мансап орталығының құрылымдық бөлімше (бөлім, сектор, топ) маманы, әлеуметтік жұмыс жөніндегі ассистент, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, жүзу жөніндегі нұсқаушы, еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) әдіскері, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, емдік дене шынықтыру жөніндегі маман, психолог, дефектолог, мансап орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанты, мансап орталығының ассистенті.
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәурдегі
№ 106/3 қаулысына
3-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн бiлiм беру саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 03.08.2022 № 222/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия.
2. Руководитель подразделения (отделения, лаборатории, филиала, отдела).
3. Заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения).
4. Специалисты: врачи всех специальностей, акушер(-ка), диетическая сестра, зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения), медицинская (ий) сестра (брат), фельдшер, статистик, лаборант (медицинский), медицинский регистратор, провизор (фармацевт), психолог, рентгенлаборант, специалист- психолог, фармацевт, фельдшер (-лаборант), социальный работник, специалист общественного здравоохранения (эпидемиолог, статистик, методист), инструктор по лечебной физкультуре, инструктор-дезинфектор.
приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 7 апреля 2016 года
№ 106/3
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата Павлодарской области от 03.10.2023 № 243/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия (кроме заместителя по административно-хозяйственной части).
2. Руководитель структурного подразделения, отдела, сектора, заведующий отделением.
3. Специалисты: врачи всех специальностей, инструктор, диетическая сестра, медицинская (ий) сестра (брат), социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями, специалист по социальной работе, специалист структурного подразделения (отдела, сектора, группы) карьерного центра, ассистент по социальной работе, консультант по социальной работе, инструктор по плаванию, инструктор по трудотерапии, методист медико-социальных учреждений (организаций), социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах, специалист по лечебной физической культуре, психолог, дефектолог, консультант по социальной работе карьерного центра, ассистент карьерного центра.
приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 7 апреля 2016 года
№ 106/3
Перечень должностей специалистов в области образования, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 03.08.2022 № 222/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Мемлекеттік мекеменің және қазыналық кәсіпорнының басшысы және басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарынан басқа).
2. Шеберхана, зертхана, сектор, бөлімше, кітапхана басшысы (меңгерушісі).
3. Мамандар: барлық мамандықтағы мұғалімдер, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін оқу ұйымының шебері-оқытушысы, жетекші, тәрбиеші, нұсқаушы, шебер, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін оқу ұйымдарының өндірістік оқыту шебері, әдіскер, музыкалық жетекші (негізгі қызмет), педагог-психолог, ұйымдастырушы педагог, әлеуметтік педагог, қосымша білім беретін педагог, барлық мамандықтағы дәрігерлер, диеталық мейіргер, мейіргер, кітапханашы, жаттықтырушы-оқытушы.
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәурдегі
№ 106/3 қаулысына
4-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 03.08.2022 № 222/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мәдениет және архив ісінің мемлекеттік мекемесі және қазыналық кәсіпорын басшысы және басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарынан басқа).
2. Архив, архив қоймасының, кітапхана, әдістемелік кабинет, өндірістік шеберхана басшысы (меңгерушісі), құрылымдық бөлімше, сектор, бөлім, филиал басшысы, көркемдік жетекші, ұжым (үйірме) жетекшісі, музыкалық жетекші.
3. Мамандар: аккомпаниатор, барлық атаулардың әртісі, библиограф, кітапханашы, дыбыс режиссері, дыбыс операторы, нұсқаушы, мәдени ұйымдастырушы, әдіскер, суретші, хореограф, қорлардың бас қорғаушысы, архивист, архивші, археограф, экскурсовод, музейлер қорын есепке алу архивисті, режиссер, концертмейстер, хормейстер, репетитор, редактор.
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәурдегі
№ 106/3 қаулысына
5-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде
жұмыс iстейтiн спорт саласындағы мамандардың лауазымдар тізбесi
1. Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын, филиал басшысы және басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарынан басқа).
2. Спорт ғимараты, бассейн меңгерушісі.
3. Мамандар: нұсқаушы, әдіскер, жаттықтырушы.
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәурдегі
№ 106/3 қаулысына
6-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық
жерде жұмыс iстейтiн ветеринария саласындағы
мамандардың лауазымдар тізбесi

1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия (кроме заместителя по административно-хозяйственной части).
2. Руководитель (заведующий) мастерской, лабораторией, сектором, отделения, библиотеки.
3. Специалисты: учителя всех специальностей, мастер-преподаватель организации технического и профессионального, послесреднего образования, вожатый, воспитатель, инструктор, мастер, мастер производственного обучения организаций технического и профессионального, послесреднего образования, методист, музыкальный руководитель (основных служб), педагог-психолог, педагог-организатор, социальный педагог, педагог дополнительного образования, врачи всех специальностей, диетическая сестра, медицинская (ий) сестра (брат), библиотекарь, тренер-преподаватель.
приложение 4
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 7 апреля 2016 года
№ 106/3
Перечень должностей специалистов в области культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 03.08.2022 № 222/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия культуры и архивного дела (кроме заместителя по административно-хозяйственной части).
2. Руководитель (заведующий) архивом, архивохранилищем, библиотеки, методическим кабинетом, производственной мастерской, руководитель структурного подразделения, сектора, отдела, филиала, художественный руководитель, руководитель коллектива (кружка), музыкальный руководитель.
3. Специалисты: аккомпаниатор, артист всех наименований, библиограф, библиотекарь, звукорежиссер, оператор звукозаписи, инструктор, культорганизатор, методист, художник, хореограф, главный хранитель фондов, архивист, архивариус, археограф, экскурсовод, архивист по учету фондов музеев, режиссер, концертмейстер, хормейстер, репетитор, редактор.
Приложение 5
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "7" апреля 2016 года № 106/3
Перечень должностей специалистов в области
спорта, являющихся гражданскими служащими
и работающих в сельской местности
1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, филиала (кроме заместителя по административно-хозяйственной части).
2. Заведующий спортивным сооружением, бассейном.
3. Специалисты: инструктор, методист, тренер.
Приложение 6
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "7" апреля 2016 года № 106/3
Перечень должностей специалистов в области
ветеринарии, являющихся гражданскими служащими
и работающих в сельской местности

1. Ветеринарлық дәрiгер.
2. Ветеринарлық фельдшер.
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" сәуірдегі
№ 106/3 қаулысына
7-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде
жұмыс істейтін орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Қаулы 7-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 20.03.2019 № 65/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Облыстық маңызы бар орман шаруашылығының коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы және орынбасары.
2. Облыстық маңызы бар коммуналдық мемлекеттік мекеменің орман шаруашылығы басшысы (бас орманшы).
3. Облыстық маңызы бар коммуналдық мемлекеттік мекеменің орман шаруашылығы басшысының орынбасары.
4. Орманды күзету және қорғау инженері, орманды пайдалану жөніндегі инженер, орманды қалпына келтіру жөніндегі инженер, ағаш отырғызушы-инженер.
5. Мамандар: орманшы (инспектор), аңшытанушы, орман (учаске) шебері.

1. Ветеринарный врач.
2. Ветеринарный фельдшер.
Приложение 7
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "7" апреля 2016 года № 106/3
Перечень должностей специалистов в области
лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий,
являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Постановление дополнено приложением 7 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 20.03.2019 № 65/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Руководитель и заместитель руководителя коммунального государственного учреждения лесного хозяйства областного значения.
2. Руководитель лесничества (главный лесничий) коммунального государственного учреждения областного значения.
3. Заместитель руководителя лесничества коммунального государственного учреждения областного значения.
4. Инженер по охране и защите леса, инженер по лесопользованию, инженер по лесовосстановлению, инженер - лесопатолог.
5. Специалисты: лесник (инспектор), охотовед, мастер леса (участка).