Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық бойынша қызметін көрсету нұсқаулығын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 24 наурыздағы № 31 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 4 сәуірде № 14978 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 1 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 08.01.2021 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсанындағы "Мемлекеттік құқықтық статитистика және арнайы есепке алу туралы" Заңының 7-бабы 2-тармағының 5-тармақшасын, 12-бабы 1-тармағы 3-тармақшасын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы "Прокуратура туралы" Заңы 37-бабының 6)-тармақшасын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 07.12.2017 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық бойынша қызметін көрсету нұсқаулығы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығына" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 24 наурыздағы
№ 31 бұйрығымен бекітілген
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық бойынша қызметін көрсету нұсқаулығы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық бойынша қызметін көрсету нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы "Құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Заңының 7-бабымен қарастырылған жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтама қызметін көрсету бойынша міндеттерді жүзеге асыру мақсатында әзірленген.

Об утверждении Инструкции по информационно-справочному обслуживанию физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2017 года № 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2017 года № 14978. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 января 2021 года № 1.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.01.2021 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 5) пункта 2 статьи 7, подпункта 3) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального прокурора РК от 07.12.2017 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по информационно-справочному обслуживанию физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Утверждена
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 марта 2017 года № 31
Инструкция
по информационно-справочному обслуживанию физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов
Глава 1. Общие положения
1. Инструкция по информационно-справочному обслуживанию физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов (далее – Инструкция) разработана в целях реализации обязанности по информационно-справочному обслуживанию физических лиц, предусмотренной статьей 7 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах".

2. Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің және оның аумақтық органдарының (бұдан әрі – Комитет, аумақтық органдар) жеке тұлғаларды тексеруді жүргізу тәсілдері мен мерзімін және оның нәтижесін беруді нақтылайды.
3. Осы Нұсқаулықта келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) автоматтандырылған дактилоскопиялық ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - АДАЖ) - саусақ таңбалары бойынша қалыптастырылатын дактилоскопиялық ақпараттарды жүргізуді, жинақтауды, өңдеуді және ұсынуды іске асыратын ақпараттық жүйе;
2) "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - АЕА ААЖ) - Заңмен қарастырылған арнайы есепке алу мәліметтерін жүргізуді, жинақтауды, өңдеуді және ұсынуды іске асыратын ақпараттық жүйе;
3) арнайы есепке алу - мемлекеттік органдарды, жеке және заңды тұлғаларды ақпараттық қамтамасыз етуге арналған мемлекеттік құқықтық статистика саласындағы құжатталған ақпаратты жинақтау, тіркеу, өңдеу, жинау, жүйелендіру, жіктеу, сақтау;
4) арнайы есепке алу субъектілері – қылмыстық қудалауды, қылмыстық жазаны орындауды іске асыратын мемлекеттік органдар, арнайы мекемелер, сот органдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы әкімшілік және көші-қон полициясының бөлімшелері;
5) графикалық көшірме - jpeg және jpg форматтарындағы мәліметтерді қамтитын графикалық ақпарат;
6) тегі бойынша есепке алу - қылмыс жасаған, қылмыстық жауапкершілікке тартылған, сотталған, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданған қоғамға қауіпті әрекеттер жасаған ессіз күйдегі тұлғаларды сауалнамалық деректері бойынша, яғни туылған жылы (күні, айы, жылы) мен жерін көрсетіп, тегі, аты және әкесінің атымен тіркеу жолымен жүргізілетін есеп.
2-тарау. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық көрсету тәсілдері мен мерзімдері
4. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсету тәсілдері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру";
2) Комитеттің есебінде бар жеке тұлғаларға қатысты мәліметтерді ұсыну, түсіндіру.
5. Комитеттің тегі бойынша есебінен мәліметтерді ұсыну "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету аясында жүзеге асырылады (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету Комитеттің аумақтық органдарымен ақысыз негізде, Мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "Электронды үкімет" веб-портал (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

2. Инструкция детализирует способы и сроки информационно-справочного обслуживания физических лиц Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными органами и предоставления их результатов.
3. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) автоматизированная дактилоскопическая информационная система (далее – АДИС) – информационная система, в которой осуществляется ведение, накопление, обработка и предоставление дактилоскопической информации, формируемой по отпечаткам пальцев рук;
2) автоматизированная информационная система "Специальные учеты" (далее – АИС СУ) – информационная система, в которой осуществляется ведение, накопление, обработка и предоставление сведений специальных учетов, предусмотренных Законом;
3) специальный учет - сбор, регистрация, обработка, накопление, систематизация, классификация, хранение документированной информации в сфере государственной правовой статистики для информационного обеспечения государственных органов, физических и юридических лиц;
4) субъекты специальных учетов - государственные органы, осуществляющие уголовное преследование, исполнение уголовного наказания, специальные учреждения, судебные органы, а также подразделения административной и миграционной полиции Республики Казахстан;
5) графическая копия - графическая информация, представляющая собой сведения в форматах jpeg и jpg.
6) пофамильный учет - учет, осуществляемый путем регистрации лиц, совершивших преступления, привлекаемых к уголовной ответственности, осужденных; невменяемых лиц, совершивших общественно-опасные деяния, к которым применены принудительные меры медицинского характера по их анкетным данным, т.е. фамилии, имени и отчеству, с указанием даты (день, месяц, год) и места рождения.
Глава 2. Способы и сроки информационно-справочного обслуживания физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов
4. Информационно-справочное обслуживание физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов осуществляется следующими способами:
1) оказание государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости";
2) предоставление разъяснений по имеющимся в отношении физических лиц сведениям в учетах Комитета.
5. Оказание государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" (далее – государственная услуга) осуществляется путем предоставления сведений по пофамильному учету Комитета.
6. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета на бесплатной основе в соответствии со Стандартом государственной услуги через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінгенде - 10 (он) минут ішінде;
2) қосымша тексерулер жүргізу қажет болған жағдайда - 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
3) шетелге шығу жағдайында - 5 (бес) жұмыс күн ішінде.
8. Комитетпен Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға қатысты Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы келіп түскен Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелерінің сұраулары бойынша шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларға қатысты мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге қатысты құжаттарын талап ету тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
9. Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтамада (бұдан әрі – анықтама) тұлғаның жойылмаған, алынып тасталған соттылығы туралы мәлімет, жүгінген аумағына, тексеру күніндегі жағдайға байланыссыз, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 79 және 89 баптарына сәйкес көрсетіледі.
Соттылықтың жойылуын есептеу Комитеттің және оның аумақтық органдарының қызметкерлерімен жүргізіледі.
10. Шетелде сотталған Қазақстан Республикасы азаматтарының соттылығы туралы мәлімет анықтамада көрсетілмейді.
11. Анықтама Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңына сәйкес рәсімделген электрондық құжат нысанында беріледі, осы Қағиданың 1 және 2 қосымшаларына сәйкес, сондай-ақ қағаз жүзінде осы Қағиданың 3 қосымшасына сәйкес.
Бұрынғы сауалнамалық деректері бойынша қағаз жүзінде өтінішпен жүгінген жеке тұлғалар, олардың өзгергендігі туралы растайтын құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 07.12.2017 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды – ҚР Бас прокурорының 07.12.2017 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Басқа жеке тұлғаға анықтаманы ұсыну мәлімет сұратылған тұлғаның нотариалды расталған сенімхатының негізінде жүзеге асырылады.
14. Бар мәліметтер анықтамада автоматтандырылған ақпараттық жүйелерге мәліметтерді енгізу тілінде көрсетіледі.
15. Өтініш берушінің іздеуде жүргені туралы немесе Қазақстан Республикасы Қылмыстық процестік-кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 45-бабының 1-бөлігі 3-тармағы бойынша қылмыстық іс бойынша іс жүргізуі тоқтатылған, сондай-ақ 45-бабы 7-бөлігінің 2-тармағы бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген адамдарға қатысты мәліметтер анықталған кезде, Комитеттің аумақтық органы, оны ұстау бойынша шаралар қабылдау үшін іздеу салған бастамашыға дереу хабарлайды. Егер осы тұлға, ТМД елдері уәкiлеттi органдарының іздеуінде болса, ақпарат аумақтық ішкі істер органдарына жолданады.

7. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 10 (десять) минут;
2) в случае необходимости проведения дополнительной проверки – 5 (пять) рабочих дней;
3) в случае выезда за рубеж– 5 (пять) рабочих дней.
8. Комитетом государственная услуга оказывается в отношении граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства по запросам загранучреждений Республики Казахстан, поступающим через Министерство иностранных дел Республики Казахстан, в соответствии с нормативными правовыми актами, регулирующими порядок истребования документов, касающихся обеспечения прав и законных интересов граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства.
9. В справке о наличии либо отсутствии судимости (далее – справка) указываются сведения о непогашенной, неснятой судимости лица, в соответствии со статьями 79 и 89 Уголовного кодекса Республики Казахстан, независимо от региона обращения, по состоянию на день проверки.
Расчет погашения судимости осуществляется сотрудниками Комитета и его территориальных органов.
10. Не подлежат отражению в справке сведения о судимости граждан Республики Казахстан, осужденных за рубежом.
11. Справка выдается в форме электронного документа, оформленного в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", согласно приложениям 1 и 2 к настоящей Инструкции, а также на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.
Физические лица, обратившиеся с заявлением о выдаче справки на бумажном носителе по прежним анкетным данным, предоставляют подтверждающие документы об их изменениях.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 07.12.2017 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 07.12.2017 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Предоставление справки другому физическому лицу осуществляется на основании доверенности, удостоверенной нотариально, выданной лицом, в отношении которого запрашиваются сведения.
14. Имеющиеся сведения отражаются в справке на языке ввода сведений в автоматизированные информационные системы.
15. При установлении сведений о нахождении заявителя в розыске или в отношении которого производство по уголовному делу приостановлено по пункту 3 части 1 статьи 45 Уголовного процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), а также сроки досудебного расследования прерваны по пункту 2 части 7 статьи 45 УПК РК, территориальный орган Комитета незамедлительно информирует инициатора розыска для принятия мер к его задержанию. В случае, если данное лицо разыскивается уполномоченными органами стран СНГ, информация направляется в территориальный орган внутренних дел.

16. Сұрауларды өңдеу барысында өткен жылдардың қылмыстық істері бойынша қабылданған процестік шешімдер, адамның босатылуы туралы мәліметтердің АЕА ААЖ болмауы, сонымен бірге осы жеке тұлғаға қатысты қандай да бір мәліметтер АЕА ААЖ болмастан адамды ұстау не қамауда ұстау (қамауға алу) туралы мәліметтердің АДАЖ болмауы анықталса, Комитеттің және оның аумақтық органдарының қызметкерлерімен жоқ мәліметтерді анықтау бойынша жұмыстар жүргізіледі:
тегі бойынша картотекада тиісті әліпбилік есеп карточкасының болуын,
дактилоскопиялық картотекада қабылданған процестік шешімдердің болуын,
осы іс бойынша ақпарат алу үшін, арнайы есептің субъектілеріне;
2009 жылғы 22 мамырында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Үкіметтері басшыларымен бекітілген Қылмысқа қарсы күрес саласында ақпарат алмасу туралы келісімге орай Ресей Федерациясының Ішкі істер министрлігінің Бас ақпараттық-талдау орталығына осы іс бойынша сұраудың жолдануын.
17. Қағаз жүзінде рәсімделген анықтамаға Комитеттің аумақтық органы бастығының болмаса Комитеттің арнайы есепке алу басқармасы бастығының болмаса олардың қызмет атқарушы тұлғалардың қолдары қойылады және Комитеттің және оның аумақтық органының мөрімен бекітіледі.
Тексеру нәтижесі артқы бетіне "Мәліметтер бар" болмаса "Мәліметтер жоқ" мөртабанын қойып көрсетіледі.
18. Анықтамалар қылмыстық істер бойынша процестік шешімдерді қабылдаған кезде, сондай-ақ мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті және оларға теңестірілген адамдарға қатысты арнайы тексерулерді жүргізген кезде қолдануға жатпайды.
19. Жеке тұлғаларға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға заңнамамен уәкілеттік берілген органдарға ұсынудағы дәлелді қажеттілікпен жеке тұлғалардың жүгінулері бойынша есепке алу мәліметтерін ұсынуға жол берілмейді.
20. Анықтамада ұсынылған мәліметтер қолданыстағы заңнамаға сәйкес, соның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген заңмен қорғалатын құпияны қорғайтын мәліметтерді жариялауға қойылған талаптарды сақтай отырып қолдануға жатады.
21. Комитет есептеріндегі өздеріне қатысты мәліметтер туралы, есептерге түзетулер енгізу мәселелері бойынша жеке тұлғалардың өтініштері (бұдан әрі – өтініштер) еркін нысанда, Комитеттің аумақтық органдарына қылмыстық жауаптылыққа тартылған немесе сотталған орны бойынша, қағаз жүзінде немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған электрондық құжат нысанында жолданады.
22. Өтінішті Комитетке берген кезде, осы сұрақ бойынша Комитеттің аумақтық органы бастығының қолымен бұрын берілген жауабы қоса беріледі.
Қағаз жүзіндегі өтінішке өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса беріледі. Өтініште көрсетілген сауалнамалық деректер өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат мәліметтерімен сәйкес келуі тиіс. Тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда), туған күнін өзгерткен жеке тұлғалар қазіргі және бұрынғы сауалнамалық деректерін толтырады.

16. Если, в ходе обработки запросов установлено отсутствие в АИС СУ сведений о процессуальных решениях по уголовным делам прошлых лет, об освобождении лица, а также сведения АДИС о задержании лица либо содержании под стражей (аресте) с одновременным отсутствием каких-либо сведений на данное физическое лицо в АИС СУ, сотрудниками Комитета и его территориальных органов проводится работа по уточнению отсутствующих сведений путем:
проверки наличия соответствующей алфавитной учетной карточки в пофамильной картотеке;
проверки наличия сведений о процессуальном решении в дактилоскопической картотеке;
направления запросов субъектам специальных учетов;
направления запросов в Главный информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел Российской Федерации для получения информации по данному делу, в соответствии с Соглашением об обмене информацией в сфере борьбы с преступностью, утвержденным главами Правительств стран Содружества Независимых Государств от 22 мая 2009 года.
17. Справка, оформленная на бумажном носителе, подписывается начальником территориального органа Комитета или начальником управления специальных учетов Комитета или лицами, исполняющими их обязанности, и скрепляется печатью Комитета или его территориального органа.
Результаты проверки отражаются на оборотной стороне с проставлением штампов "Сведения имеются", "Сведений нет".
18. Справки не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, а также при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним.
19. Предоставление справки по обращениям физических лиц, мотивированным необходимостью их представления органам, уполномоченным законодательством на осуществление проверочных мероприятий в отношении физических лиц, не допускается.
20. Предоставленные в справке сведения подлежат использованию в соответствии с действующим законодательством, в том числе с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
21. Обращения физических лиц по вопросам наличия в отношении них сведений в учетах Комитета и внесения корректировок в учеты (далее – обращения), составляются в произвольной форме и направляются в территориальные органы Комитета по месту привлечения к уголовной ответственности, либо осуждения, на бумажном носителе либо в форме электронного документа, заверенного электронной цифровой подписью.
22. При подаче обращения в Комитет к запросу прилагается ответ, по этому же вопросу, ранее выданный за подписью начальника территориального органа Комитета.
К обращению на бумажном носителе прилагается копия документа, удостоверяющего личность заявителя.
Анкетные данные, указанные в заявлении, должны совпадать со сведениями документа, удостоверяющего личность заявителя. Физические лица, изменившие фамилию, имя, отчество (при наличии), дату рождения указывают настоящие и прежние анкетные данные.