Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 190 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 қарашада № 15960 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.11.2024 № 372 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) "Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1-1/1069 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12677 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларында:
7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тексеру одағы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі – басқарма) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
8. Басқарма тексеру одағы өтінім берген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді. Шарттарға сәйкес болған жағдайда субсидиялар төлеу туралы, ал сәйкессіздік жағдайында субсидиялар төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
9. Субсидиялар төлеу туралы шешім қабылданған күннен бастап –басқарма 1 (бір) жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тексеру одағының шотына субсидияларды аудару үшін төлем құжаттарын ұсынады, субсидияларды төлеуден бас тартқан жағдайда тексеру одағын субсидиялар бермеу себептерін көрсете отырып, жазбаша хабардар етеді.";
10-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 190. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2017 года № 15960.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 06.11.2024 № 372 (вводится в действие с 01.01.2025).
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069 "Об утверждении Правил субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов" зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12677, опубликованный 19 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах субсидирования затрат ревизионных союзов, сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов, утвержденных указанным приказом:
пункты 7, 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"7. Ревизионный союз подает в управление сельского хозяйства области, города республиканского значения, столицы (далее – управление) заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Управление в течение 3 (трех) рабочих дней с момента предоставления ревизионным союзом заявки проверяет ее на предмет соответствия условиям, указанным в пункте 5 настоящих Правил. В случае соответствия условиям принимает решение о выплате субсидий, а в случае несоответствия принимает решение об отказе в выплате субсидий.
9. Со дня принятия решения о выплате субсидий – управление в течение 1 (одного) рабочего дня представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате для перечисления субсидий на счета ревизионного союза, в случае отказа в выплате субсидий, письменно уведомляет ревизионный союз с указанием причин непредставления субсидий.";
пункт 10 исключить;
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2017 жылғы 10 қазан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 10 қазан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 21 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 2 мамырдағы
№ 190 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.11.2024 № 372 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 2 мамырдағы
№ 190 бұйрығына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы
кооперативтерінің
тексеру одақтарының ауыл
шаруашылығы
кооперативтерінің ішкі аудитін
жүргізуге арналған шығындарын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: ________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
Өтінім
Ауыл шаруашылығы кооперативтеріне жүргізілген ішкі аудит үшін ауыл шаруашылығы кооперативтері тексеру одағының шығындарын ________ теңге сомасына субсидиялау жүргізуді сұраймын.
Субсидиялау шарттарына сәйкестікті растайтын мәліметтер:
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)
алғашқы тіркелген күні
атауы (толық)
орналасқан жерінің мекенжайы
2.
Тексеру одағының ағымдағы шотының бар-жоғы туралы екінші деңгейлі банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
бенефициар коды (КБЕ)
банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның деректемелері:
банктің немесе ұйымның атауы:
банктік сәйкестендіру коды (БСК)
жеке сәйкестендіру коды (ЖСК)
бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
бенефициар коды (Кбе)
3.
Ішкі аудит жүргізілген ауыл шаруашылығы кооперативін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама**
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)
алғашқы тіркелген күні
атауы (толық)
орналасқан жерінің мекенжайы
4.
Ішкі аудит қорытындысы
қорытынды берілген күн
Ескертпе:
* өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін талап етуге жол берілмейді.

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
10 октября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов
10 октября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
21 июля 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 мая 2017 года № 190
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 06.11.2024 № 372 (вводится в действие с 01.01.2025).
Приложение 1
к Правилам субсидирования развития
систем управления производством
сельскохозяйственной продукции
Форма
Заявка
на субсидирование затрат субъекта агропромышленного комплекса
по развитию системы управления в соответствии с требованиями
международного стандарта (международных стандартов)
и сертификации на его (их) соответствие
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 мая 2017 года № 190
Приложение 1
к Правилам субсидирования затрат
ревизионных союзов
сельскохозяйственных
кооперативов на проведение
внутреннего аудита
сельскохозяйственных кооперативов
Форма
В___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного области, города республиканского
значения, столицы)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
Заявка
Прошу произвести субсидирование затрат ревизионного союза сельскохозяйственных кооперативов
за проведенный внутренний аудит сельскохозяйственных кооперативов на сумму _______ тенге.
Сведения, подтверждающие соответствие условиям субсидирования:
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации)
бизнес идентификационный номер (БИН)
дата первичной регистрации
наименование (полное)
адрес места нахождения
2.
Справка банка второго уровня, либо организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций о наличий банковского счета ревизионного союза
бизнес идентификационный номер (БИН)
код бенефициара (КБЕ)
реквизиты банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций: наименование банка или организации:
банковский идентификационный код (БИК)
индивидуальный идентификационный код (ИИК)
бизнес идентификационный номер (БИН)
код бенефициара (КБЕ)
3.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) сельскохозяйственного кооператива в отношении которого проведен внутренний аудит**
бизнес идентификационный номер (БИН)
дата первичной регистрации
наименование (полное)
адрес места нахождения
4.
Заключение внутреннего аудита
дата выдачи заключения
Примечание:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у
заявителя не допускается;

** жоғарыда баяндалған кестенің 3 және 4-жолдарында көрсетілген мәліметтер ішкі аудитке арналған шығындарды субсидиялау бойынша оған қатысты осы өтінім беріліп отырған әрбір ауыл шаруашылығы кооперативі үшін толтырылады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы __________ ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
Бас бухгалтер (бар болса) ______ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20__жылғы "___"______________
Өтiнiм 20__жылғы "___"____________ қарауға қабылданды.
________ _________________________________________________________
(қолы) (өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 2 мамырдағы
№ 190 бұйрығына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы
кооперативтерінің
тексеру одақтарының ауыл
шаруашылығы
кооперативтерінің ішкі аудитін
жүргізуге арналған шығындарын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_______________ облысы, республикалық маңызы бар
қала, астана бойынша ___ жылдың ______ субсидиялау туралы
(ай)
жиынтық ақпараты
№-
Ауданның атауы
Өтінім берген тексеру одағының атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Заңды мекенжайы
Оларға қатысты ішкі аудит жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау бойынша өтінім берілген ауыл шаруашылығы кооперативтерінің саны
Оларға қатысты өтінім берілген және олар бойынша субсидия төлеу туралы шешім қабылданған ауыл шаруашылығы кооперативтерінің саны
Төленген субсидиялардың сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
__________________________________________________________ басшысы
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасының толық атауы)
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы)

** сведения, указанные в строках 3 и 4 вышеизложенной таблицы
заполняются на каждый сельскохозяйственный кооператив, по
субсидированию затрат на внутренний аудит, в отношении которого
подается настоящая заявка.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в
соответствии с законами Республики Казахстан.
Руководитель _____________ ______________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Главный бухгалтер (при наличии)________ __________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при
наличии в документе,
удостоверяющем личность))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
_________ ______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 мая 2017 года № 190
Приложение 2
к Правилам субсидирования затрат
ревизионных союзов
сельскохозяйственных
кооперативов на проведение
внутреннего
аудита сельскохозяйственных
кооперативов
Форма
Сводная информация о субсидировании за________ _______года
(месяц) по ________________, области, городу республиканского значения, столице
Наименование района
Наименование ревизионного союза подавшего заявку
Бизнес идентификационный номер (БИН)
Юридический адрес
Количество сельскохозяйственных кооперативов, по субсидированию затрат на внутренний аудит в отношении которых подана заявка
Количество сельскохозяйственных кооперативов, в отношении которых подана заявка и по которым принято решение о выплате субсидий
Сумма выплаченной субсидии (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Руководитель ________________________________________________________
(полное наименование управления сельского хозяйства
местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), подпись)