Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 80 "Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттарды айқындау туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 19 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 ақпанда № 4693 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 7 наурыздағы № 54 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 07.03.2025 № 54 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы №920 "Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2016 жылғы 29 наурыздағы №80 "Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттарды айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4378 тіркелген, 2016 жылғы 16 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен айқындалған коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттар осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Батыс Қазақстан облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А.Б.Салахатдинова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б.Т. Қонысбаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
27 қаңтардағы №19 қаулысына
қосымша
2016 жылғы 29 наурыздағы №80
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына қосымша
Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттар
р/с
Өлшемшарттардың атауы
Иеліктен айыру түрлері
1
Жекешелендіру объектісін әрі қарай бақылауға мемлекет мүдделілігінің болмауы;
сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту;
объектіні барынша мүмкін баға бойынша сату.
Сауданы аукцион нысанында өткізу
2
Жекешелендіру объектісінің қызмет бейінін белгілі бір уақыт кезеңіне сақтау;
объектіні барынша мүмкін баға бойынша сату.
Сауданы коммерциялық тендер нысанында өткізу
3
Жекешелендіру объектісіне белгілі бір уақыт кезеңіне мемлекеттің бақылауын сақтай отырып, қаржылық қаражатты тарту;
сенімгерлік басқарушының, жалдаушының (жалға алушының) кейіннен сатып алу құқығымен мүліктік жалдау (жалға алу) немесе сенімгерлік басқару шартының талаптарын орындауы.
Тікелей атаулы сату
4
Мемлекетке тиесілі бағалы қағаздарды әрі қарай бақылауға мүдделілік болмағанда оларды сату;
сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын, оның ішінде шетелдік инвесторларды тарту;
жекешелендіру объектісінің тиісті қор биржасының биржалық сауда-саттық қағидаларына сәйкестігі.
Қор биржасындағы сауда-саттықтар
5
Мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың акцияларына құқықты куәландыратын өтімді бағалы қағаздарды сатудың қажеттігі;
сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын, оның ішінде шетелдік инвесторларды тарту.
Туынды бағалы қағаздарды сату
6
Жекешелендіру объектісінің республикалық бюджет туралы заңда белгіленген, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарынан әрекет ететін
айлық есептік көрсеткіштің 2 500 000 еселенген мөлшерінен асатын баланстық құнында;
тәуелсіз консультантты тарту.
Екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс
7
Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындайтын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қауiпсiздiгiн, қоршаған табиғи ортасын қорғауды, сыртқы экономикалық жағдайын қозғайтын Объектіні сату.
Сауда-саттықты жабық тендер нысанында өткізу

О внесении изменения в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 марта 2016 года № 80 "Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 27 января 2017 года № 19. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 февраля 2017 года № 4693. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 7 марта 2025 года № 54
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 07.03.2025 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года №920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 марта 2016 года №80 "Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4378, опубликованное 16 мая 2016 года в информационно–правовой системе "Әділет") следующее изменение:
критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества, определенные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление финансов Западно-Казахстанской области" (А.Б.Салахатдинова) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Б.Т.Конысбаеву.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 27 января 2017 года № 19
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 29 марта 2016 года №80
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества
п/н
Наименование критериев
Виды отчуждения
1
Отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над объектом приватизации;
привлечение широкого круга участников торгов;
реализация объекта приватизации по максимально возможной цене.
Проведение торгов в форме аукциона
2
Сохранение профиля деятельности объекта приватизации на определенный период времени;
реализация объекта приватизации по максимально возможной цене.
Проведение торгов в форме коммерческого тендера
3
Привлечение финансовых средств с сохранением контроля государства над объектом приватизации на определенный период времени;
выполнение условий договора доверительного управления или имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
Прямая адресная продажа
4
Реализация ценных бумаг, принадлежащих государству, при отсутствии заинтересованности в дальнейшем их контроле;
привлечение широкого круга участников торгов, в том числе иностранных инвесторов;
соответствие объекта приватизации правилам биржевой торговли соответствующей фондовой биржи.
Торги на фондовой бирже
5
Необходимость реализации производных ценных бумаг, удостоверяющих права на акции акционерных обществ, принадлежащие государству;
привлечение широкого круга участников торгов, в том числе иностранных инвесторов.
Продажа производных ценных бумаг
6
При балансовой стоимости объекта приватизации более 2 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете действующем на 1 января текущего финансового года;
привлечение независимого консультанта.
Конкурс путем двухэтапных процедур
7
Реализация Объекта, затрагивающего государственную безопасность, охрану окружающей природной среды, внешнеэкономическое положение Республики Казахстан, определяемого Правительством Республики Казахстан.
Проведение торгов в форме закрытого тендера