Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын және Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық көрсетілген қызметтердің құнын төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2018 жылғы 29 наурыздағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16685 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № ҚР ДСМ-210/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 25-бабының 3 және 4-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық көрсетілген қызметтердің құнын төлеу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил оплаты услуг субъектов здравоохранения и Правил оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16685. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-210/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии c пунктами 3 и 4 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оплаты услуг субъектов здравоохранения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридический службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін ақтарушы
Л. Ақтаева
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 29 наурыздағы
№ 138 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидалары
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің (бұдан әрі – Денсаулық туралы кодекс) 25-бабының 3-тармағына сәйкес және оларды сатып алу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 591 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15604 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде (бұдан әрі – ТМККК) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ағымдағы мониторинг – ақпараттық жүйелерде және (немесе) денсаулық субъектісіне бару арқылы тұрақты негізде жүргізілетін ағымдағы есепті кезеңдегі медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін бағалаудан тұратын сапа мен көлемге мониторинг жүргізу түрі;
2) амбулаториялық - емханалық көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті (бұдан әрі – АЕК КШН кепілдік берілген компоненті) – түзету коэффициенттерін есепке ала отырып, медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) және консультациялық-диагностикалық көмек (бұдан әрі – КДК) нысандарында амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
3) медициналық-санитариялық алғашқы көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті (бұдан әрі – МСАК КЖН кепілдік берілген компоненті) – түзету коэффициенттерін ескере отырып, ТМККК шеңберінде МСАК қызметтері кешенінің есептік құны;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Л. Ақтаева
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 марта 2018 года № 138
Правила оплаты услуг субъектов здравоохранения
Раздел 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оплаты услуг субъектов здравоохранения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс о здоровье) и определяют порядок оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС), закуп которых осуществляется в соответствии с Правилами закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15604) (далее – Правила закупа).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) фонд социального медицинского страхования (далее – фонд) –некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) текущий мониторинг – вид проведения мониторинга качества и объема, представляющего собой оценку качества и объемов медицинских услуг в текущем отчетном периоде, проводимого на регулярной основе в информационных системах и (или) путем посещения субъекта здравоохранения;
3) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива первичной медико-санитарной помощи (далее – гарантированный компонент КПН ПМСП) – расчетная стоимость комплекса услуг ПМСП в рамках ГОБМП с учетом поправочных коэффициентов;

4) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – МСАК КЖН) – МСАК субъектісіне "Бекітілген халық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – БХТ) тіркелген, МСАК КЖН кепілдік берілген компонентінен және МСАК КЖН ынталандырушы компонентінен тұратын, бекітілген бір адамға ТМККК шеңберінде МСАК қызметтері кешенінің құны;
5) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттері есепке алынған, ауыл халқына қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
6) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттерін ескере отырып, ауыл халқына көрсетілетін МСАК қызметтері кешенінің есептік құны;
7) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алуды және оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
8) базалық мөлшерлеме – стационарлық және стационарды алмастыратын көмек деңгейінде бір емделіп шығу жағдайына есептегендегі медициналық көмек көрсетуге арналған қаржы қаражатының орташа көлемі;
9) бір онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен, лимфоидты және қан өндіру тінінің қатерлі ісіктерімен ауыратын науқастарға және он сегіз жасқа дейінгі балаларға көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ОНЭТ" АЖ) тіркелген бір онкологиялық науқасқа есептегендегі медициналық көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
10) бірлесіп орындаушы – дерекқорға қосылған медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін орындау үшін қызметтер беруші азаматтық-құқықтық шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
11) денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісі (бұдан әрі – АС) – денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру аясында қызметті жүзеге асыратын немесе құқықтық қатынастарға түсетін мемлекеттік органдар, жеке және заңды тұлғалар;
12) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

4) комплексный подушевой норматив на оказание первичной медико-санитарной помощи (далее – КПН ПМСП) – стоимость комплекса услуг ПМСП в рамках ГОБМП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в информационной системе "Регистр прикрепленного населения" (далее – РПН) к субъекту ПМСП, состоящая из гарантированного компонента КПН ПМСП и стимулирующего компонента КПН ПМСП;
5) субъект села – субъект здравоохранения районного значения и села, входящий в одну из следующих административно-территориальных единиц: город районного значения, район, сельский округ, село, поселок, и предоставляющий комплекс услуг населению, зарегистрированному в РПН;
6) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на сельское население – расчетная стоимость комплекса услуг ПМСП, оказываемых сельскому населению, с учетом поправочных коэффициентов;
7) комплексный подушевой норматив на оказание услуг сельскому населению (далее – комплексный подушевой норматив на сельское население) – стоимость комплекса услуг в расчете на одного сельского жителя, зарегистрированного в РПН, состоящая из гарантированного компонента комплексного подушевого норматива на сельское население и СКПН;
8) базовая ставка – средний объем финансовых средств на оказание медицинской помощи в расчете на один пролеченный случай на уровне стационарной и стационарозамещающей помощи;
9) комплексный тариф на одного онкологического больного – стоимость комплекса медицинских услуг в расчете на одного онкологического больного, зарегистрированного в информационной системе "Электронный регистр онкологических больных" (далее – ИС "ЭРОБ"), за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани и медицинской помощи детям в возрасте до восемнадцати лет, утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
10) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных, с которым поставщик заключил гражданско-правовой договор для исполнения части обязательств поставщика по договору закупа медицинских услуг;
11) субъекты информатизации в области здравоохранения (далее – СИ) – государственные органы, физические и юридические лица, осуществляющие деятельность или вступающие в правоотношения в сфере информатизации в области здравоохранения;
12) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контроля за качеством медицинских услуг;

13) емделіп шыққан жағдай – пациентке емделуге түскен сәттен бастап емделіп шыққанға дейін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілген медициналық қызметтер кешені;
14) жыныстық-жастық түзету коэффициенті – халықтың әртүрлі жыныстық-жастық санаттарының медициналық көмекті тұтыну деңгейіндегі айырмашылықтар ескерілетін коэффициент;
15) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір адамға арналған кешенді тариф – адамның иммун тапшылығы вирусын (бұдан әрі – АИТВ) жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен (бұдан әрі – ЖИТС) ауыратын науқастарға ТМККК шеңберінде клиникалық хаттамалар негізінде қалыптастырылатын бір АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын адамға есептегендегі медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
15-1) АИТВ/ЖИТС бойынша халықты зерттеп-қарауға арналған тариф – АИТВ/ЖИТС-қа зерттеп-қарау бойынша бір өтініш білдірушіге есептегендегі көрсетілетін қызметтердің құны;
15-2) Достық кабинетіне бір өтініш білдірушіге арналған кешенді тариф – Достық кабинетіне бір өтініш білдірушіге есептегендегі ТМККК шеңберіндегі медициналық қызметтер кешенінің құны;
16) кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – КЖНЫК) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 мамырдағы № 429 бұйрығымен (бұдан әрі – № 429 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11526 болып тіркелген) айқындалған тәртіппен түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторларының негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлерін ынталандыруға бағытталған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы құрамдаушысы;
17) клиникалық-шығындық топтар (бұдан әрі - КШТ) - емдеуге арналған шығындары бойынша ұқсас аурулардың клиникалық біртектес топтары;
18) қызметтер беруші – Сатып алу қағидаларына сәйкес қор медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
19) медициналық көмек көрсету ақауы (бұдан әрі – ақау) – денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан және клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқуды білдіретін медициналық көмек көрсету, емдеу-диагностикалық іс-шаралар тәртібінің бұзылуы;

13) пролеченный случай – комплекс медицинских услуг, оказанных пациенту в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях с момента поступления до выписки;
14) половозрастной поправочный коэффициент – коэффициент, учитывающий различия в уровне потребления медицинской помощи разными половозрастными категориями населения;
15) комплексный тариф на одного инфицированного вирусом иммунодефицита человека и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита – стоимость комплекса медико-социальных услуг инфицированным вирусом иммунодефицита человека (далее – ВИЧ) и (или) больным синдромом приобретенного иммунодефицита (далее – СПИД) в рамках ГОБМП в расчете на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД, формируемая на основе клинических протоколов;
15-1) тариф на обследование населения по поводу ВИЧ/СПИД - стоимость услуг в расчете на одного обратившегося по поводу обследования на ВИЧ/СПИД;
15-2) комплексный тариф на одного обратившегося в Дружественный кабинет – стоимость комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП в расчете на одного обратившегося в Дружественный кабинет;
16) стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) – составляющая комплексного подушевого норматива, направленная на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основе достигнутых индикаторов конечного результата в порядке, определенном приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11526) (далее – приказ № 429);
17) клинико-затратные группы (далее – КЗГ) – клинически однородные группы заболеваний, сходные по затратам на их лечение;
18) поставщик – субъект здравоохранения, с которым фонд заключил договор закупа медицинских услуг в соответствии с Правилами закупа;
19) дефект оказания медицинской помощи (далее – дефект) – нарушение порядка оказания медицинской помощи, лечебно-диагностических мероприятий, выражающееся в необоснованном отклонении от стандартов в области здравоохранения и клинических протоколов;

20) медициналық көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) – нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдік, оңалту немесе паллиативтік бағыты бар денсаулық субъектісілерінің іс-қимылдары;
21) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсетуді көздейтін қор мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
22) медициналық қызметтерді тұтынушыларға көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемі бойынша шарттық міндеттемелерді мониторингтеу (бұдан әрі - медициналық қызметтердің сапа мен көлемді мониторингтеу) – көрсетілген медициналық қызметтердің негізділігін және ақауларды анықтаған кезде айыппұл санкцияларын қолдануды жүйелік бағалау;
23) МСАК субъектісі – "БХТ" АЖ порталында тіркелген, бекітілген халыққа МСАК және амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенін көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;
24) нысаналы мониторинг – бұзушылықтардың профилактикасы мен олардың алдын алу үшін тиісті ақпараттық жүйелерде және (немесе) денсаулық субъектісіне бару арқылы жүргізілетін ағымдағы мониторингтің нәтижелері бойынша және (немесе) қор айқындаған тақырыптық бағыттар бойынша медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін бағалаудан тұратын сапа мен көлемге мониторинг жүргізу түрі;
25) психикалық денсаулық орталығының бар бір науқасына арналған кешенді тариф – Кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде тіркелген психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа есептегендегі ТМККК шеңберінде психикалық денсаулық орталығының бар науқастарына медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
26) алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27) республикалық денсаулық сақтау ұйымдары – уәкілетті орган қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, дербес білім беру ұйымының, медициналық білім беру ұйымдарының денсаулық сақтау ұйымдары;
28) ретроспективалық талдау – сараптама жүргізу кезінде медициналық көмек алған пациенттердің медициналық құжаттамасын зерделеу негізінде талдау;
29) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған шекті баға – Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағына 20-тармақшасына сәйкес уәкілетті органмен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде одан жоғары бағамен сатып алу жүргізіле алмайтын, дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған баға;

20) медицинские услуги (далее – услуги) – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную или паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
21) договор закупа медицинских услуг (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи потребителям медицинских услуг;
22) мониторинг договорных обязательств по качеству и объему медицинской помощи, оказанной потребителям медицинских услуг (далее – мониторинг качества и объема медицинских услуг) – систематическая оценка обоснованности оказанных медицинских услуг и применение штрафных санкций при выявлении дефектов;
23) субъект ПМСП – субъект здравоохранения, оказывающий ПМСП и комплекс амбулаторно-поликлинических услуг прикрепленному населению, зарегистрированному в портале РПН;
24) целевой мониторинг – вид проведения мониторинга качества и объема, представляющего собой оценку качества и объема медицинских услуг по результатам текущего мониторинга и (или) по определенным фондом тематическим направлениям, проводимого в соответствующих информационных системах и (или) путем посещения субъекта здравоохранения для профилактики и предотвращения нарушений;
25) комплексный тариф на одного больного центра психического здоровья – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным центра психического здоровья, в рамках ГОБМП в расчете на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением психоактивных веществ, зарегистрированного в информационной системе "Электронный регистр диспансерных больных", утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса;
26) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020);
27) комплексный тариф на одного больного туберкулезом – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным туберкулезом в расчете на одного больного туберкулезом, зарегистрированного в подсистеме "Национальный регистр больных туберкулезом" (далее – ИС "НРБТ") ИС "ЭРДБ", утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
28) республиканские организации здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций медицинского образования;
29) ретроспективный анализ – анализ на основе изучения медицинской документации пациентов, получивших медицинскую помощь на момент проведения экспертизы;

30) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф (бұдан әрі – тариф) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) бекітілген көрсетілетін қызмет бірлігінің немесе медициналық көрсетілетін қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
31) туберкулезбен ауыратын бір науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен "ДНЭТ" АЖ "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" кіші жүйесінде (бұдан әрі – ТАНҰТ) тіркелген туберкулезбен ауыратын бір науқасқа есептегенде туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
32) түзету коэффициенттері – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) бекітілген Медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне (бұдан әрі – Тарифтерді қалыптастыру әдістемесі) сәйкес тарифті түзету мақсатында уәкілетті орган қолданатын коэффициенттер;
33) алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34) шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы (бұдан әрі – Сызықтық шкала) – сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерін есепке алмай, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының айлық сомасынан асып кеткен жағдайларда ақы төлеу сомасын есептеу тетігі;
35) шығын сыйымдылығы коэффициенті – КШТ-ның базалық мөлшерлемесінің құнына шығындылық дәрежесін айқындайтын коэффициент;
36) Республикалық ауыр акушерия орталығы - денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындаған және Қазақстан Республикасында босанулардан/аборттардан кейінгі ауыр жай-күйдегі әйелдерге стационарлық медициналық көмек көрсету бойынша медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының астанасында медициналық ұйымның құрылымдық бөлімшесі.

30) предельная цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования – цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия, выше которой не может быть произведен закуп в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования утвержденная уполномоченным органом согласно подпункту 20) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье;
31) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – тариф) – расчетная стоимость единицы услуги или комплекса медицинских услуг, утвержденная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17353);
32) поправочные коэффициенты – коэффициенты, применяемые уполномоченным органом с целью корректировки тарифа в соответствии с Методикой формирования тарифов на медицинские услуги, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946) (далее – Методика формирования тарифов);
33) исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019);
34) линейная шкала оценки исполнения договора (далее – Линейная шкала) – механизм расчета суммы оплаты в случаях превышения месячной суммы договора закупа услуг без учета результатов мониторинга качества и объема;
35) коэффициент затратоемкости – коэффициент, определяющий степень затратности КЗГ к стоимости базовой ставки;
36) Республиканский центр критического акушерства - структурное подразделение медицинской организации в столице Республики Казахстан, определяемое уполномоченным органом в области здравоохранения и осуществляющее координацию деятельности медицинских организаций по оказанию стационарной медицинской помощи женщинам в критическом состоянии после родов/абортов в Республики Казахстан.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-бөлім. Медициналық қызмет түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу тәртібі
1-кіші бөлім. Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу тәртібі
1-параграф. Жалпы ережелер
3. Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеуді әкімшінің тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде және (немесе) Қордың активтер есебінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде трансферттер есебінен жүзеге асырады, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындаған сомалардың шегінде, алдыңғы қаржы жылына ТМККК көрсетуге шарттар жасасқан қызметтер берушілермен ағымдағы қаржы жылының бюджет қаражаты есебінен алдыңғы қаржы жылының соңғы айында көрсетілген медициналық қызметтер үшін ТМККК көрсетуге жасалған шарттардың негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
4. Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлеміне жүргізілген мониторинг есепке алынып, жүргізіледі.
5. Сатып алу шарты бойынша ақы төлеудің есептік кезеңі күнтізбелік ай болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу көрсетілген қызметтер актісінің негізінде тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
7. Мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған қызметтер берушілердің (коммуналдық қызметтерге, ғимараттарды, құрылыстар мен жабдықтарды ағымдағы жөндеу шығыстардың ұлғаюы, басқа қызметтер) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша көзделген сомадан көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуге жататын сома асып кеткен жағдайда, осы шығыстарды өтеу жергілікті өкілді органның шешімі бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019); от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Раздел 2. Порядок оплаты услуг по видам медицинской деятельности
Подраздел 1. Порядок оплаты услуг субъектов здравоохранения
Параграф 1. Общие положения
3. Оплата услуг субъектов здравоохранения осуществляется фондом за счет трансфертов из республиканского бюджета на основании договоров закупа услуг в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора на соответствующий финансовый год, и (или) за счет активов фонда, а также за медицинские услуги, оказанные рамках ГОБМП в последний месяц предшествующего финансового года - за счет бюджетных средств текущего финансового года с поставщиками, заключившими договоры на оказание ГОБМП в предшествующем финансовом году.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Оплата услуг субъектов здравоохранения производится с учетом результатов мониторинга качества и объема услуг.
5. Отчетным периодом оплаты по договору закупа услуг является календарный месяц.
6. Оплата услуг осуществляется по тарифам на основании акта оказанных услуг.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. В случае превышения суммы, подлежащей к оплате за оказанные услуги, над суммой, предусмотренной по договору закупа услуг с поставщиком, созданным в организационно-правовой форме государственного предприятия, оплата суммы превышения (увеличение расходов на коммунальные услуги, текущий ремонт зданий, сооружений и оборудования, прочие услуги) осуществляется по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, города республиканского значения и столицы.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

8. Қор қызметтер берушімен келісу бойынша аванстық (алдын ала) ақы төлеу:
1) қызметтер көлемін орналастыру кезінде қызметтерді сатып алу шартын немесе қосымша келісім жасау кезінде авансты ұстау кестесіне сәйкес кейіннен төленген аванстық (алдын ала) төлемнің сомасын ұстап қалу арқылы шарт сомасының 30 (отыз) пайызынан аспайтын мөлшерде;
2) желтоқсан айында ұстап қалуға жататын аванс сомасын есептегендегі шарт бойынша қалған сомадан аспайтын мөлшерде желтоқсан айына арналған жоспарлы сомадан жетпіс пайыздан аспайтын мөлшерде;
3) Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында төтенше жағдай қолданылатын кезеңде, сондай-ақ COVІD-19 коронавирусына қарсы күрес шеңберінде іс-шараларды жүзеге асыру кезеңінде қызметтердің көлемін орналастыру кезінде қызметтерді сатып алу шартын немесе қосымша келісім жасау кезінде ұстап қалу кестесіне сәйкес кейіннен төленген аванстық (алдын ала) ақы төлеу сомасын сәйкес ұстай отырып, қызметтерді сатып алу шарты сомасының 50 (елу) пайызынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Авансты ұстап қалу кестесі қызмет көрсету айынан бастап ағымдағы жылдың қарашасына дейін есепті желтоқсан айына қызмет көрсетуге ақы төлеу кезінде ұсталынатын желтоқсанда қызмет көрсетуге ақы төлеуге арналған авансты қоспағанда, бірқалыпты белгіленеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Егер ағымдағы кезеңде ұсталуы тиіс аванстық ақы төлеу (алдын ала) сомасы есепті кезеңдегі көрсетілген қызметтердің актісі бойынша ақы төлеуге қабылданған сомадан артық немесе оған тең болған жағдайда ақы төлеуге қабылданған тең сома ұсталады, ағымдағы кезеңде ұсталуы тиіс соманың қалдығы келесі кезеңде ұсталуы тиіс ақы төлеу (алдын ала) сомасымен жиынтықта келесі кезеңде ұсталады.
Егер желтоқсан ағымдағы кезеңінде ұсталуы тиіс аванстық ақы төлеу (алдын ала) сомасы есепті кезеңдегі көрсетілген қызметтердің актісі бойынша ақы төлеуге қабылданған сомадан артық немесе оған тең болған жағдайда ақы төлеуге қабылданған тең сома ұсталады, ағымдағы кезеңде ұсталуы тиіс соманың қалдығы Қор шотына қайтарылып беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша аванстық (алдын-ала) ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасаспаған, сондай-ақ ағымдағы қаржы жылының алты және одан да кем ай кезеңіне көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан қызметтер берушілерге:

8. Фонд по согласованию с поставщиком осуществляет авансовую (предварительную) оплату в следующих случаях:
1) при заключении договора закупа услуг или дополнительного соглашения при размещении объемов услуг в размере не более тридцати процентов от суммы договора закупа услуг, с последующим удержанием суммы, выплаченной авансовой (предварительной) оплаты, согласно графику ее удержания;
2) в размере не более семидесяти процентов от плановой суммы на декабрь месяц, но не более суммы остатка по договору закупа услуг с учетом суммы аванса, подлежащая удержанию в декабре.
3) на период действия чрезвычайного положения, а также на период осуществления мероприятий в рамках борьбы с короновирусом COVID-19 на всей территории Республики Казахстан при заключении договора закупа услуг или дополнительного соглашения при размещении объемов услуг в размере не более 50 (пятидесяти) процентов от суммы договора закупа услуг, с последующим удержанием суммы, выплаченной авансовой (предварительной) оплаты, согласно графику ее удержания.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
9. График удержания аванса устанавливается равномерно начиная c месяца оказания услуг до ноября текущего года, за исключением аванса для оплаты услуг декабря, который удерживается при оплате услуг за отчетный декабрь месяц.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
10. В случае, когда сумма аванса, подлежащая удержанию в текущем периоде, превышает или равна сумме, принятой к оплате по актам оказанных услуг за отчетный период, удерживается сумма, равная принятой к оплате, остаток суммы, подлежащей удержанию в текущем периоде, удерживается в следующем периоде совокупно с суммой авансовой (предварительной) оплаты, подлежащей удержанию в следующем периоде.
В случае, когда сумма аванса для оплаты услуг декабря, подлежащая удержанию при оплате услуг за отчетный декабрь месяц, превышает или равна сумме, принятой к оплате по актам оказанных услуг за отчетный декабрь месяц, удерживается сумма, равная принятой к оплате, остаток суммы, подлежащей удержанию, зачисляется поставщиком на счет Фонда.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
11. Авансовая (предварительная) оплата по договору закупа услуг не осуществляется поставщику, который заключил договор закупа услуг на период шесть и менее месяцев текущего финансового года, а также ранее не заключал договора закупа услуг, за исключением поставщиков, оказывающих медицинскую помощь, по следующим направлениям:

1) балаларға және босандыру кезіндегі станционарлық көмек көрсету;
2) әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен (туберкулез, онкология, психиатрия, наркология, инфекциялық аурулар) науқастарға станционарлық көмек көрсету
3) жедел медициналық көмек көрсету бағыттар бойынша медициналық көмек кқрсететін қызмет берушілерді қоспағанда жүзеге асырылмайды.
12. Сапа мен көлемді мониторингтеу түрлері:
1) медициналық көмектің түрлері мен нысандары, медициналық қызметтің түрлері бойынша ағымдағы мониторингтеу;
2) медициналық көмектің түрлері мен нысандары, медициналық қызметтің түрлері бойынша нысаналы мониторингтеу;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген мониторингтеу мәніне кірмеген көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарының орындаулуын мониторингтеу.
13. Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу:
1) қызметтер беруші денсаулық ақпараттық жүйелеріне енгізілген көрсетілген қызметтерді бағалау. Денсаулық сақтау ақпараттық жүйелерінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша автоматтандырылған тәсілмен белгіленген ақаулар расталады немесе қабылданбайды, сондай-ақ өзде де анықталған ақаулар тағайындалды;
2) қағаз жеткізгіштерде бастапқы медициналық құжаттаманы зерделеу, бастапқы медициналық құжаттамамен ақпараттық жүйелерге енгізілген деректерді медициналық қызметтердің салыстыруды және қызметтерді сатып алу шартының талаптарын орындау бойынша шараларды қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асыру үшін денсаулық сақтау субъектілеріне бару арқылы жүзеге асырылады.
Қордың медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу үшін, қажет болған жағдайда, тәуелсіз сарапшыларды тартады.
Тәуелсіз сарапшылар мынадай жағдайларда:
1) қайтыс болу жағдайларын, сирек аурулармен емделген жағдайларды, клиникалық тұрғыда мамандандырылған емделген жағдайларды, асқынумен емделген жағдайларды қарау кезінде, медициналық көмектің тиісті сапасын растау қажеттілігі, сондай-ақ нақты келтірілген шығыстар үшін көрсетілген қызметтерге ақы төлеу кезінде медициналық көмектің тиісті сапасын растау қажеттілігі;
2) көрсетілген медициналық қызметтердің жоспарлы, тақырыптық (нысаналы) мониторингін жүргізу;
3) қордың сот істеріне қатысуы кезінде тартылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Қызметтер беруші қор медициналық құжаттаманы сұратқан сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде қордың мекенжайына сұратылған құжаттардың электрондық сканерленген көшірмелерін ұсынады. Қор сұрау салуды ресми хатпен жүзеге асырады.
Құжаттардың электрондық сканерленген көшірмесі қызметтер берушінің мекенжайына қайтаруға жатпайды.

1) оказание стационарной помощи детскому населению и при родовспоможении;
2) оказание стационарной помощи больным с социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих (туберкулез, онкология, психиатрия, наркология, инфекционные заболевания);
3) оказание скорой медицинской помощи.
12. Виды мониторинга качества и объема:
1) текущий мониторинг по видам и формам медицинской помощи, видам медицинской деятельности;
2) целевой мониторинг по видам и формам медицинской помощи, видам медицинской деятельности;
3) мониторинг исполнения условий договора закупа услуг, не вошедших в предмет мониторинга, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
13. Мониторинг качества и объема медицинских услуг осуществляется путем:
1) оценки оказанных услуг, введенных поставщиком в информационные системы здравоохранения. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг в информационных системах здравоохранения подтверждаются или отклоняются дефекты, установленные автоматизированным способом, а также присваиваются иные выявленные дефекты;
2) посещения субъектов здравоохранения для изучения первичной медицинской документации на бумажных носителях, осуществления сверки данных, внесенных в информационные системы, с первичной медицинской документацией и иных мероприятий в целях обеспечения мер по исполнению условий договора закупа услуг.
Для проведения мониторинга качества и объема медицинских услуг фонд, при необходимости, привлекает независимых экспертов.
Независимые эксперты привлекаются в случаях:
1) необходимости подтверждения надлежащего качества медицинской помощи при рассмотрении летальных случаев, пролеченных случаев с редкими заболеваниями, узкоспециализированными в клиническом плане пролеченных случаев, пролеченных случаев с осложнениями, а также при оплате услуг за фактически понесенные расходы;
2) проведения планового, тематического (целевого) мониторинга оказанных медицинских услуг;
3) участия фонда в судебных делах.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
14. Поставщик в течение 3 (трех) рабочих дней, с момента запроса фондом медицинской документации, предоставляет в адрес фонда запрашиваемые электронные сканированные копии документов. Запрос фондом осуществляется официальным письмом.
Электронная сканированная копия документов не подлежат возврату в адрес поставщика.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. АС осы Қағидаларға, Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне және "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына сәйкес төлем ақпараттық жүйелерінде тарифтерді енгізу және қызметтер құнын автоматты түрде есептеу, оның ішінде ақаулар бойынша айыппұл санкцияларының дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
16. Сапа мен көлемін мониторингтеу қызметтер берушінің орналасқан жеріне бару арқылы жоспарлы және жоспардан тыс тәртіппен жүзеге асырылады.
17. Жоспарлы тәртіппен қызметтер берушінің орналасқан жеріне бару арқылы сапа мен көлемін мониторингтеу қор бекіткен орналасқан жеріне бару жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жоспарлы тәртіппен сапа мен көлемін мониторингтеу кезінде қор ағымдағы жылдың барлық өткен кезеңдерінің көрсетілген медициналық қызметтерін ретроспективалық талдауды жүзеге асырады және ағымдағы кезеңдегі ақы төлеу кезінде мониторинг нәтижелерін есепке алады.
18. Қызметтер берушіні жоспардан тыс мониторингтеу:
1) қор қызметтер беруші көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарының немесе денсаулық сақтау саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері талаптарының мүмкін бұзушылықтары туралы ақпарат алған;
2) қызметтер беруші басқа қызмет берушінің сапа мен көлемі мониторингін жүргізу нәтижелері бойынша денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарының болуы мүмкін бұзушылықтарын анықталған;
3) осы Қағидаларда және Сатып алу қағидаларында көзделген соның ішінде ұсынылған төлем құжаттарында нысандар мен есептер бойынша, қызметтер берушінің дұрыс емес, толық емес және сапасыз орындалған құжаттарды ұсынуы немесе ақпараттық жүйелерге енгізу фактілері анықталған;
4) қызметтер берушіден сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерімен келіспеу туралы өтініш келіп түскен кезде өтінішті қарау қызметтер берушінің орналасқан жеріне барусыз мүмкін болмаған кезде;
5) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының шеңберінде қызметтер берушінің қызметіне немесе ол көрсеткен медициналық қызметтердің сапасына медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардан шағымдар, өтініштер келіп түскен;

Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
15. СИ обеспечивает в платежных информационных системах корректность ввода тарифов и автоматического расчета стоимости услуг, в том числе штрафных санкций по дефектам, в соответствии с настоящими Правилами, Методикой формирования тарифов и приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17353).
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. Мониторинг качества и объема путем посещения поставщика осуществляется в плановом и внеплановом порядке.
17. Мониторинг качества и объема путем посещения поставщика в плановом порядке осуществляется в соответствии с планами посещения, утверждаемыми фондом на финансовый год.
При мониторинге качества и объема в плановом порядке фондом осуществляется ретроспективный анализ оказанных медицинских услуг всех прошедших периодов текущего года, результаты которого учитываются при оплате в текущем периоде.
18. Внеплановый мониторинг поставщика проводится в случаях:
1) получения фондом информации о возможных нарушениях поставщиком условий договора закупа услуг или требований нормативных правовых актов Республики Казахстан в области здравоохранения;
2) выявления возможных случаев нарушения требований нормативных правовых актов в области здравоохранения поставщиком по результатам проведения мониторинга качества и объема другого поставщика;
3) выявления фактов предоставления или ввода поставщиком в информационные системы недостоверных, неполных, некачественно исполненных документов или некорректных данных по формам и отчетам, предусмотренных настоящими Правилами и Правилам закупа, в том числе содержащихся в представленных платежных документах;
4) поступления от поставщика обращения о несогласии с результатами мониторинга качества и объема, когда объективное рассмотрение обращения невозможно без посещения поставщика;
5) поступления жалоб, обращений от потребителей медицинских услуг на деятельность поставщика или качество оказанных им медицинских услуг в рамках договора закупа услуг;

6) сапасы мен көлемге ағымдағы мониторингтің нәтижелері бойынша нысаналы мониторинг жүргізу;
7) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарын орындауды мониторингтеу.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Қызметтер берушінің орналасқан жеріне бару арқылы сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу бойынша қорытынды қалыптастырылады.
20. Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша қор әрбір қайтыс болу жағдайына (өліммен аяқталған), ана өлімі жағдайларын қоспағанда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытындыны қалыптастырады.
Медициналық қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі уәкілетті органның ведомствосы қорға сараптама аяқталған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ана өлімінің әрбір жағдайына сараптамалық қорытынды қалыптастыра отырып ана өлімі жағдайларына сараптаманың нәтижелерін ұсынады.
Ана өлімі жағдайларын сараптау нәтижелері медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу кезінде ескеріледі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісін қор есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей қалыптастырады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 4-1 қосымшаға сәйкес медициналық көмектің нысандары, түрлері мен медициналық қызмет түрлері бойынша ақаулардың бірыңғай жіктеліміне (бұдан әрі – Ақаулардың бірыңғай жіктелімі) сәйкес қордың қызметтер берушіге төлеуге жататын соманы азайту арқылы айыппұл санкцияларын қолдану үшін негіздеме болып табылатын медициналық көмек көрсетудің ақаулары анықталады.

6) проведения целевого мониторинга по результатам текущего мониторинга качества и объема медицинских услуг;
7) проведения мониторинга исполнения условий договора закупа услуг.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
19. По результатам мониторинга качества и объема с посещением поставщика формируется заключение по мониторингу качества и объема медицинских услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
20. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг фондом формируется экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, за исключением случаев материнской смертности.
Ведомство уполномоченного органа по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг предоставляет в фонд результаты экспертизы случаев материнской смертности с формированием экспертного заключения на каждый случай материнской смертности по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с момента завершения экспертизы.
Результаты экспертизы случаев материнской смертности учитываются при мониторинге качества и объема медицинских услуг.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
21. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
22. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
23. Акт мониторинга качества и объема медицинских услуг по видам и формам медицинской помощи формируется фондом не позднее 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
24. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг выявляются дефекты оказания медицинской помощи, являющиеся основанием для применения штрафных санкций путем уменьшения фондом суммы, подлежащей оплате поставщику, в соответствии с единым классификатором дефектов по формам, видам медицинской помощи и видам медицинской деятельности согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам (далее – Единый классификатор дефектов).

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері медициналық көмектің әрбір нысаны және (немесе) бейіні бойынша сапа мен көлемді мониторингтеуден өткен көрсетілетін қызметтердің тізілімінде көрсетіледі, олардың негізінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеудің жиынтық актісі қалыптастырылады.
Алдағы уақыттағы медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторинг жүргізу бойынша өнімділік іс-шаралар үшін медициналық қызметтердің сапасы мен көлемдеріне жүргізілген ағымдағы мониторингтің шешімі бойынша қормен тоқсан сайын қызметтер берушілердің қызметін бағалау жүзеге асырады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25-1. Қызметтер берушінің қызметіне және қызметтерді сатып алу шартының шеңберінде олардың көрсеткен медициналық қызметтерінің сапасына медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардан шағымдар, арыздар келіп түскен жағдайда, қызметтер беруші 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде Қорға сұрау салуы бойынша қажетті ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 1-параграф 25-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыру көрсетілген қызметтер үшін шот-тізілім, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының орындалу хаттамасы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
27. Қызметтер беруші есепті кезең аяқталған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей басшы немесе уәкілетті лауазымды тұлға қол қойған және қызметтер берушінің мөрімен (ол болған жағдайда) расталған қағаз жеткізгіште немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілген қызметтер үшін шот-тізілімді (шот-тізілімдерді) көрсетілетін қызметтерді сатып алудың әрбір шартына жеке қалыптастырады және қорға береді.
МСАК және ауыл субъектілері есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен (он) кешіктірмей қолмен және (немесе) автоматтандырылған режімде басшы немесе уәкілетті лауазымды тұлға, оның ішінде ЭЦҚ арқылы қол қойған және қызметтер берушінің мөрімен (ол бар болса) куәландырылған көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімді қалыптастырады және қорға жібереді.
Қызметтер беруші қол режімде шот-тізілімді дұрыс емес қалыптастырған және (немесе) қағаз жеткізгіштерде дұрыс емес деректері бар шот-тізілімді ұсынған жағдайда қор 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қызметтер берушіге шот-тізілімді оны қайта қалыптастыру мен ұсыну үшін қайтарады.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көрсетілген жойылмайтын күш жағдайлары және (немесе) ақпараттық жүйелердегі жаңартуларға байланысты мән-жайлар туындаған жағдайда қор көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
ТМККК шеңберінде ағымдағы жылғы қаңтар үшін шот-тізілім алдыңғы жылғы 1 желтоқсаннан бастап ТМККК шеңберінде шот-тізілімге кірмеген қызметтерді ескере отырып, жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
25. Результаты мониторинга качества и объема отражаются в реестрах услуг, прошедших мониторинг качества и объема медицинских услуг по каждой форме и (или) профилю медицинской помощи, на основании которых формируется сводный акт мониторинга качества и объема медицинских услуг.
По результатам текущего мониторинга качества и объема медицинских услуг фондом ежеквартально осуществляется оценка деятельности поставщиков для выработки мероприятий по дальнейшему мониторингу качества и объема медицинских услуг.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
25-1. При поступлении жалоб, обращений от потребителей медицинских услуг на деятельность поставщика или качество оказанных им медицинских услуг в рамках договора закупа услуг, поставщик в течении 1 (одного) календарного дня представляет в фонд необходимую информацию по запросу.
Сноска. Правила дополнены пунктом 25-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
26. Формирование акта оказанных услуг осуществляется на основании счет-реестра за оказанные услуги, протокола исполнения договора закупа услуг.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
27. Поставщик в срок не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем завершения отчетного периода, формирует в ручном или в автоматизированном режиме и передает фонду подписанный руководителем или уполномоченным должностным лицом на бумажном носителе и заверенный печатью поставщика (при ее наличии) или в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) счет-реестр (счет-реестров) за оказанные услуги отдельно на каждый договор закупа услуг.
Субъекты ПМСП и субъекты села формируют в автоматизированном режиме и передают фонду подписанный руководителем или уполномоченным должностным лицом на бумажном носителе и заверенный печатью поставщика (при ее наличии) или в виде электронного документа, подписанного ЭЦП, счет-реестр за оказанные услуги не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В случае некорректного формирования поставщиком счета-реестра в ручном режиме и (или) предоставлении счет-реестра на бумажном носителе с некорректными данными, фонд в течение 1 (одного) рабочего дня после его получения возвращает поставщику счет-реестр для его повторного формирования и представления.
В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, указанных в договоре закупа услуг и (или) обстоятельств, связанных с обновлениями в информационных системах, подтвержденных письмом уполномоченного органа, фонд принимает счет-реестр за оказанные услуги позднее установленного срока.
Счет-реестр за январь текущего года в рамках ГОБМП формируется с учетом услуг, не вошедших в счет-реестр в рамках ГОБМП с 1 декабря предыдущего года.

Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
28. Көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімде көрсетілуі ағымдағы есепті кезең ішінде аяқталған қызметтерді саны, сондай-ақ, қызметтер беруші ақы төлеуге ұсынатын сома көрсетіледі.
29. Қор көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімнің, сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерінің негізінде қолмен және (немесе) автоматтандырылған режімде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын қалыптастырады.
30. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы көрсетілетін медициналық көмектің нысанына қарай әрбір жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына жеке қалыптастырылады, оған қордың уәкілетті лауазымды тұлғасы қол қояды және қызметтер берушіге танысу үшін беріледі.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасында мыналар:
1) өзге де төлемдер – сот органдарының шешімі, жүргізілген төлемдер бойынша өткен төлем кезеңдері үшін салыстыру, Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты не осы Қағидаларда және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша төленуге жататын сомаларды қайта есептеу нәтижелері болған жағдайда;
2) өзге де шегерімдер – сот органдарының шешімі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жылдық сомасы асып кеткен, жүргізілген төлемдер бойынша өткен төлем кезеңдері үшін салыстыру нәтижелері, есепті кезең жабылғаннан кейін нысаналы мониторинг немесе жоспардан тыс мониторинг нәтижелері бойынша айыппұл санкциялары қолданылған, Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты не осы Қағидаларда және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де негіздер бойынша төленуге жататын сомалар қайта есептелген жағдайларда көрсетіледі.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Қор көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – көрсетілген қызметтердің актісі) құрады.
Көрсетілген қызметтердің актісі қолмен және (немесе) автоматтандырылған режімде әрбір жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына жеке қалыптастырылады, оған қор мен қызметтер берушінің уәкілетті лауазымды тұлғалары қол қояды және қор мен қызметтер берушінің мөрлерімен (бар болса) куәландырылады.
32. Төлем құжаттары қызметтер беруші үшін бір данадан және қор үшін екі данадан үш данада қалыптастырылады.

Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
28. В счете-реестре за оказанные услуги отражается количество услуг, оказание которых завершилось в течение текущего отчетного периода, а также сумма, предъявляемая поставщиком к оплате.
29. На основании представленного счета-реестра за оказанные услуги, результатов мониторинга качества и объема фонд формирует в ручном или автоматизированном режиме протокол исполнения договора закупа услуг.
30. Протокол исполнения договора закупа услуг формируется в зависимости от формы оказываемой медицинской помощи, отдельно на каждый договор закупа услуг, подписывается уполномоченным должностным лицом фонда и предоставляется поставщику для ознакомления.
В протоколе исполнения договора закупа услуг отражаются:
1) иные выплаты - в случаях наличия решения судебных органов, результатов сверки за прошедшие платежные периоды по проведенным платежам, перерасчета сумм, подлежащих оплате ввиду изменения законодательства Республики Казахстан либо по иным основаниям, предусмотренным настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан.
2) иные вычеты - в случаях наличия решения судебных органов, превышения годовой суммы договора закупа услуг, предусмотренной договором закупа услуг, результатов сверки за прошедшие платежные периоды по проведенным платежам, применения штрафных санкций по результатам целевого мониторинга или внепланового мониторинга после закрытия отчетного периода, перерасчета сумм, подлежащих оплате ввиду изменения законодательства Республики Казахстан либо по иным основаниям, предусмотренным настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
31. Фонд на основании протокола исполнения договора закупа услуг составляет акт оказанных услуг (далее - акт оказанных услуг).
Акт оказанных услуг формируется в ручном или автоматизированном режиме отдельно на каждый договор закупа услуг и подписывается руководителем или уполномоченным должностным лицом фонда и поставщика на бумажном носителе и заверяется печатями фонда и поставщика (при ее наличии) или формируется в виде электронного документа, подписанного их ЭЦП.
32. Платежные документы на бумажном носителе формируются в трех экземплярах, по одному экземпляру для поставщика, по два экземпляра для фонда.

33. Көрсетілген қызметтер, оның ішінде ағымдағы есепті кезеңде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу аяқталмаған өліммен аяқталған жағдайлар көрсетілген қызметтердің актісінде көрсетілмейді және олар бойынша ақы төлеу медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу аяқталғаннан кейін келесі есепті кезеңдерде жүзеге асырылады.
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлем мониторингін жүргізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттың қолданысы уақытында ақы төлеуге қабылданбаған осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген көрсетілген қызметтерге ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы жылынан кейінгі жылы жүргізіледі.
Ағымдағы қаржы жылының шот-тізіліміне алдыңғы қаржы жылында медициналық көмек көрсету басталған және ағымдағы қаржы жылында аяқталған жағдайлар қосылады.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрықтарымен.
34. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33-1. Көрсетілген қызметтерді сатып алу шартына сәйкес ТМККК шеңберінде көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу сапа мен көлем мониторингін жүргізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылу мерзімінде ақы төлеуге қабылданбаған, сондай-ақ көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылу мерзімі аяқталған күнге дейін шот-тізілімге кірмеген қызметтер сатып алу шартының қолданылу жылынан кейінгі жылы жүргізіледі.
Бұл ретте, алдыңғы жылғы желтоқсанда көрсетілген ТМККК шеңберіндегі қызметтер үшін сома алдыңғы қаржы жылының 11 айы үшін ақы төлеуге қабылданған сома бойынша орташа айлық нақты орындалу сомасынан аспайды.
Ескерту. 33-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
35. Қор мен қызметтер беруші арасындағы төлем құжаттарымен алмасу ресми хат алмасу жүргізу арқылы жүзеге асырылады.
36. Қол қойылған көрсетілген қызметтердің актілері бойынша ақы төлеуді қор есепті кезең аяқталғаннан кейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей екінші деңгейдегі банктегі қызметтер беурішінің есеп айырысу шотына немесе медициналық қызметтер көрсеткені үшін алынған қаражатты есептеу және жұмсау бойынша банк операцияларын жүргізу үшін ашылған қолма-қол бақылау шоттарына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.

33. Оказанные услуги, в том числе случаи с летальными исходами, по которым не завершен мониторинг качества и объема медицинских услуг в текущем отчетном периоде, не отражаются в акте оказанных услуг, и оплата по ним осуществляется после завершения мониторинга качества и объема медицинских услуг в последующих отчетных периодах.
Оплата за оказанные услуги, указанные в части первой настоящего пункта, не принятые к оплате в течении действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема медицинских услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.
В счет-реестр текущего финансового года включаются случаи, начало оказания медицинской помощи по которым начато в предыдущем финансовом году и завершено в текущем финансовом году.
Сноска. Пункт 33 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
33-1. Оплата за оказанные услуги в рамках ГОБМП в соответствии с договором закупа услуг, не принятые к оплате в течение действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует договор закупа услуг, до даты окончания срока действия договора закупа услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.
При этом, сумма за услуги в рамках ГОБМП, оказанные в декабре предыдущего года, не превышает сумму среднемесячного фактического исполнения по принятой к оплате сумме за 11 месяцев предыдущего финансового года.
Сноска. Правила дополнены пунктом 33-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
34. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
35. Обмен платежными документами между фондом и поставщиком осуществляется путем ведения официальной переписки.
36. Оплата по подписанным актам оказанных услуг осуществляется фондом не позднее 20 (двадцати) календарных дней после завершения отчетного периода, путем перечисления денежных средств на расчетный счет поставщика в банке второго уровня или на контрольные счета наличности, открытые для проведения банковских операций по зачислению и расходованию средств, полученных за оказание услуг.

Қайта түзетілген шот-тізілім ұсынылған жағдайда және еңсерілмейтін күш мән-жайлары туындаған кезде осы Қағидалардың 27-тармағында көзделген негіздер бойынша ақы төлеу түзетілген шот-тізілім ұсынылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүзеге асырылады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Қызметтерге ақы төлеу сатып алу шартының жылдық сомасынан аспайтын сомада жүзеге асырылады.
38. Қызметтер беруші көрсетілген қызметтер актісімен келіспеген жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей қорды бас тарту себептерінің негіздемесімен және бас тарту себебін растайтын есеп айырысулар мен құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілген қызметтер актісіне қол қоюдан бас тарту туралы хабардар етеді.
Қор көрсетілген қызметтер актісіне қол қоюдан бас тартуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей қабылданған шешім туралы қызметтер берушіге хабарлайды:
- көрсетілген қызметтер актісін түзету және көрсетілген қызметтер актісін шешімнің дұрыстығын растайтын есептер мен құжаттарды қоса бере отырып, қол қоюға қайта жіберу;
- көрсетілген қызметтер актісін оған осындай шешімнің негіздемесі бар өзгерістер енгізбей қайта жіберу.
Қол қойылған көрсетілген қызметтер актілері бойынша ақы төлеу мерзімі қор мен қызметтер берушінің көрсетілген қызметтер актісіне қол қою бойынша келісімге қол жеткізуге жұмсалған уақыт кезеңіне ұзартылады.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Ақы төлеу нәтижелері бойынша қор тоқсан сайын тиісті салыстыру актісін қалыптастыра отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары бойынша медициналық қызметтер мен қаржылық міндеттемелердің орындалуын салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Салыстыру актілерінде жылына екі рет ағымдағы жылғы шілдеде, қарашада және келесі жылғы қаңтарда алдын алуға болмайтын өлім жағдайларын қоспағанда, сапа мен көлемді және медициналық көрсетілетін қызметтер көлемінің орындалуын мониторингтеу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының азайту сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
40. МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде ұсталған айыппұл санкцияларының, қызметтер берушілер төлеген тұрақсыздық айыбының сомалары Қордың ағымдағы қаржы жылында медициналық қызметтерді орналастыру үшін пайдалануына жатады.

В случае предоставления повторного скорректированного счета-реестра и при возникновении обстоятельств непреодолимой силы, по основаниям, предусмотренным пунктами 27 настоящих Правил, оплата осуществляется не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня предоставления скорректированного счета-реестра.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
37. Оплата услуг производится в пределах суммы, не превышающей годовую сумму договора закупа услуг.
38. Поставщик в случае несогласия с актом оказанных услуг не позднее трех рабочих дней со дня его получения информирует фонд об отказе от подписания акта оказанных услуг с обоснованием причин отказа и приложением расчетов и документов, подтверждающих причину отказа.
Фонд не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения отказа от подписания акта оказанных услуг сообщает поставщику о принятом решении:
- корректировка акта оказанных услуг и повторное направление акта оказанных услуг на подписание с приложением расчетов и документов, подтверждающих правильность решения;
- повторное направление акта оказанных услуг без внесения в него изменений с обоснованием такого решения).
Срок оплаты по подписанным актам оказанных услуг продлевается на период времени, затраченный фондом и поставщиком на достижение согласия по подписанию акта оказанных услуг.
Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
39. По результатам оплаты фонд ежеквартально осуществляет сверку исполнения объемов медицинских услуг и финансовых обязательств по договорам закупа услуг с формированием соответствующего акта сверки.
В актах сверки два раза в год в июле, в ноябре текущего года и в январе следующего года отражаются суммы уменьшения договора закупа услуг по результатам мониторинга качества и объема и исполнения объемов медицинских услуг, за исключением непредотвратимых летальных случаев.
Сноска. Пункт 39 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
40. Суммы штрафных санкций, удержанные в период действия договора закупа услуг по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, неустойки, уплаченные поставщиками в соответствии с условиями договора закупа услуг в системе ОСМС, подлежат использованию Фондом для размещения на оказание медицинской помощи услуг в текущем финансовом годе.

Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
40-1. ТМККК шеңберінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ұсталған айыппұл санкцияларының сомалары көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу үшін пайдалануға жатады.
ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық айыбы қызметтер берушілердің республикалық бюджеттің кірісіне есептеуіне жатады.
Ескерту. 1-параграф 40-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрықтарымен.
41. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
41-1. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
42. Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін жалға алу жағдайында Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын, "Байқоңыр" кешені ресейлік ұйымдарының жұмыскерлері болып табылмайтын және Байқоңыр кешенінің аумағында уақытша жүрген Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетілетін қызметтер үшін денсаулық сақтау ұйымдарына ақы төлеу 2010 жылғы 31 мамырдағы Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін жалға алу жағдайында Байқоңыр ғарыш айлағының персоналына, Байқоңыр қаласының, Төретам және Ақай кенттерінің тұрғындарына медициналық қызмет көрсету тәртібі туралы келісімге сәйкес федералды денсаулық сақтау ұйымдары және қор арасындағы шарт негізінде жүзеге асырылады. Ақы төлеу ай сайын қағаз жеткізгіштерде ресімделетін төлем құжаттарының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42-1. Тарифтік саясатты жетілдіруге, денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін жаңғыртуға бағытталған медициналық қызметтерге тарифтердің апробациясы мақсатында пилоттық жобаларды іске асыру кезінде олардың қызметтеріне ақы төлеу осы Қағидалардың 3-5, 12-41-тармақтарында көзделген тәртіпте жүзеге асырылады.
Пилоттық жобаларды іске асыру шеңберінде медициналық көмектің жеке нысандары, түрлері мен бейіндері бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеудің ерекшеліктері уәкілетті органның құқықтық актілерімен айқындалады.
Ескерту. 1-параграф 42-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 40 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
40-1. Суммы штрафных санкций, удержанные по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг в рамках ГОБМП, подлежат использованию для оплаты услуг по оказанию медицинской помощи в период действия договора закупа услуг.
Неустойки, начисленные в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках ГОБМП, подлежат зачислению поставщиками в доход республиканского бюджета.
Сноска. Правила дополнены пунктом 40-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
41. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
41-1. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
42. Оплата услуг, оказываемых федеральными медицинскими организациями Российской Федерации гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай, не являющимся работниками российских организаций комплекса "Байконур" и временно находящимся на территории комплекса "Байконур", осуществляется в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке медицинского обслуживания персонала космодрома "Байконур", жителей города Байконыр, поселков Торетам и Акай в условиях аренды Российской Федерацией комплекса "Байконур", ратифицированным Законом Республики Казахстан от 31 мая 2010 года, на основании договоров между федеральными медицинскими организациями и фондом. Оплата осуществляется ежемесячно на основании платежных документов, оформляемых на бумажных носителях.
Сноска. Пункт 42 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

42-1. Тарифтерді тестілеу бойынша пилоттық жобаларды іске асыру кезінде қызметтерге ақы төлеу осы Қағидалардың 3-6, 12-41 1-тармақтарында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-параграф 42-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42-2. COVID-19 коронавирусының таралуын алдын алу және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған сатып алу шарты бойынша ақы төлеу COVID-19 коронавирусының таралуын болдырмау және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі қызметтер көрсету басталған күннен бастап және COVID-19 коронавирусының таралуын болдырмау және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі іс-шаралар аяқталған күнге дейінгі кезеңде жүзеге асырылады.
Ескерту. 42-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Осы параграфтың ережелері осы қағидалардың қосымшаларына сәйкес медициналық көмектің жеке түрлері бойынша ақы төлеудің ерекшеліктері ескеріліп, қолданылады.
2-параграф. Бірлесіп орындаушының қызметтеріне ақы төлеу тәртібі
44. Қызметтер беруші Сатып алу қағидаларына сәйкес қормен келісім бойынша бірлесіп орындаушыны тартады және олармен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының сомасы шегінде бірлесіп орындау шартын жасасады.
45. Бірлесіп орындаушының көрсетілген қызметтеріне ақы төлеуді қызметтер берушілер, бірлесіп орындаушының туберкулезбен, психикалық және мінез-құлық бұзылулары және ПБӘ заттарды тұтынудан туындайтын психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету кезіндегі көрсетілген қызметтерін қоспағанда, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтердің мөлшерінен аспайтын тарифтер бойынша жүзеге асырады.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Бірлесіп орындаушының қызметтеріне ақы төлеу бойынша төлем құжаттарын қалыптастыру тиісті ақпараттық жүйелерде немесе қағаз жеткізгіштерде жүзеге асырылады.
47. Бірлесіп орындаушы осы Қағидаларға және Көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес қызметтер берушіге қойылатын талаптарға ұқсас деректерді, нысандарды және есептерді енгізуді (ұсынуды), растауды және қалыптастыруды қамтамасыз етеді.

42-1. При реализации пилотных проектов по тестированию тарифов оплата услуг осуществляется в порядке, предусмотренном пунктами 3 – 6, 12 – 41-1 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 42-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
42-2. Оплата по договору закупа услуг на оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 осуществляется за период с даты начала оказания услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 и до даты завершения мероприятий по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19.
Сноска. Правила дополнены пунктом 42-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
43. Положения настоящего параграфа применяются с учетом особенностей оплаты услуг по отдельным видам медицинской помощи согласно настоящим Правилам.
Параграф 2. Порядок оплаты услуг соисполнителя
44. Поставщик при необходимости привлекает в соответствии с Правилами закупа соисполнителя и заключает с ним договор соисполнения в пределах сумм договора закупа услуг.
45. Оплата за оказанные услуги соисполнителя осуществляется поставщиками по тарифам, не превышающим размеры тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП и в системе ОСМС за исключением оказанных услуг соисполнителя при оказании медико-социальной помощи больным туберкулезом, больным с психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ.
Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
46. Формирование платежных документов по оплате услуг соисполнителя осуществляется в соответствующих информационных системах или на бумажных носителях.
47. Соисполнитель обеспечивает введение (представление), подтверждение и формирование данных, форм и отчетов аналогично требованиям, предъявляемым поставщику согласно настоящим Правилам и Правилам закупа.

47-1. Бірлесіп орындаушының қызметтеріне ақы төлеу бірлесіп орындау шартында көзделген соманың шегінде жүзеге асырылады;
Ескерту. 47-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-кіші бөлім. Медициналық көмек нысандары бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу тәртібі
1-тарау. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
1-параграф. Кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша амбулаториялық-емханалық көмекке ақы төлеу тәртібі
48. Қызметтер берушілердің – МСАК және бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенін көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің (бұдан әрі – МСАК субъектілері) қызметтеріне ақы төлеу:
1) бекітілген халыққа АЕК көрсеткені;
2) жеделдігі 4 санаттағы шақыруларға қызмет көрсету үшін бекітілген халыққа тәуліктік кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсеткені;
3) ақуыз мөлшері төмен мамандандырылған емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен қамтамасыз еткені үшін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген сома шегінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48-1. Бекітілген халыққа АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу МСАК КЖН тарифі бойынша жүзеге асырылады, ол мыналарды қамтиды:
1) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес шығындары кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қалалық маңызы бар, аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтер кешені үшін ақы төлеу кезінде ескерілетін қызметтер тізбесі бойынша бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенін қамтамасыз ету.
2) № 429 бұйрықпен және Тарифтерді қалыптастыру әдістемесінде айқындалған тәртіппен МСАК субъектілері қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін МСАК қызметтерін көрсететін қызметтер берушінің қызметкерлерін ынталандыру (бұдан әрі – МСАК қызметкерлерін ынталандыру).
Ескерту. 48-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48-2. Жеделдігі 4-санаттағы шақыртуларға қызмет көрсету үшін бекітілген халыққа тәулік бойы кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу кезек күттірмейтін көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 48-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

47-1. Оплата услуг соисполнителя осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором соисполнения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 47-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Подраздел 2. Порядок оплата услуг по формам медицинской помощи
Глава 1. Порядок оплаты за оказание амбулаторно-поликлинической помощи
Параграф 1. Порядок оплаты амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу
48. Оплата услуг поставщиков – субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП и комплекс амбулаторно-поликлинических услуг прикрепленному населению (далее – субъекты ПМСП) осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за оказание:
1) АПП прикрепленному населению;
2) круглосуточной неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковые продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
48-1. Оплата за оказание АПП прикрепленному населению осуществляется по тарифу КПН ПМСП, который включает:
1) обеспечение комплекса амбулаторно-поликлинических услуг прикрепленному населению по перечню услуг, затраты по которым учитываются при оплате за комплекс амбулаторно-поликлинических услуг, оказанный субъектами здравоохранения городского значения, районного значения и села по комплексному подушевому нормативу, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) стимулирование работников поставщика, оказывающего услуги ПМСП, за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъектов ПМСП в порядке, определенном приказом № 429 и Методикой формирования тарифов (далее – стимулирование работников ПМСП).
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
48-2. Оплата за оказание круглосуточной неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов осуществляется по подушевому нормативу на оказание неотложной помощи.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).

48-3. Фенилкетонуриямен ауыратын бекітілген халыққа қызмет көрсететін МСАК субъектілері үшін – ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен қамтамасыз еткені үшін ақы төлеу нақты шығындары бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 48-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48-4. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының (бұдан әрі – ДСБ) шешімі бойынша ақуыз мөлшері төмен мамандандырылған емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен орталықтандырып қамтамасыз ету үшін МСАК субъектілерін айқындауға жол беріледі.
Ақы төлеу мақсатында ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен босатуға "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ДҚ" АЖ) тіркеледі.
Ескерту. 48-4-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48-5. Медициналық көмек көрсеткені үшін МСАК мобильді бригадасына ақы төлеу 1 шақырту тарифі бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 48-5-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Есепті кезең үшін МСАК субъектілеріне АЕК КЖН бойынша АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы МСАК субъектілері үшін АЕК КЖН есепті кезең үшін БХТ-да тіркелген бекітілген халықтың орташа тізімдік санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезең үшін бекітілген халықтың орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күні үшін БХТ-да тіркелген бекітілген халықтың санын қосу және алынған соманы айдың күнтізбелік күндерінің санына бөлу арқылы айқындалады.
Қалалық және ауыл халқына қызмет көрсететін МСАК субъектілері үшін ауылдық жердегі жұмыс үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті тек ауыл халқының санына ғана қолданылады, қала халқы үшін коэффициент 1-ге (бірлікке) тең.
Есепті кезең үшін АЕК КЖН бойынша МСАК субъектісінің АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы көрсетілген қызметтер көлеміне байланысты емес.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49-1. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 ((01.09.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

48-3. Оплата за обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина для субъектов ПМСП, обслуживающих прикрепленное население с заболеванием фенилкетонурия осуществляется по фактическим затратам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-3 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
48-4. По решению местного органа государственного управления здравоохранением области, города республиканского значения и столицы (далее – УЗ) допускается определение субъектов ПМСП для централизованного обеспечения лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина.
В целях оплаты отпуск лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина регистрируется в информационной системе "Лекарственное обеспечение" (далее – ИС "ЛО").
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-4 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
48-5. Оплата за оказание медицинской помощи мобильной бригады ПМСП осуществляется по тарифу за 1 вызов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-5 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.07.2020).
49. Сумма оплаты за оказание АПП субъектам ПМСП по КПН АПП за отчетный период определяется путем умножения КПН АПП для субъектов ПМСП на среднесписочную численность прикрепленного населения, зарегистрированного в РПН за отчетный период.
Среднесписочная численность прикрепленного населения за отчетный период определяется путем суммирования численности прикрепленного населения, зарегистрированных в РПН за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней месяца.
Для субъектов ПМСП, обслуживающих городское и сельское население, коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности применяется только на численность сельского населения, для городского населения - коэффициент равен 1 (единице).
Сумма оплаты за оказание АПП субъекта ПМСП по КПН АПП за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
Сноска. Пункт 49 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.01.2020).
49-1. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.09.2019).
50. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).

51. Қор осы Қағидалардың 39-тармағында көрсетілген салыстыру актісінің негізінде МСАК субъектісіне бекітілген фенилкетонурия ауруы бар адамдар санының немесе мамандандыралған емдік өнімдердің түрлерінің өзгеруіне байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының сомасын түзетуді жүзеге асырады.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. АЕК қызметтерін сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "Бірыңғай төлем жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БТЖ" АЖ) жүзеге асырады.
53. Қор "БТЖ" АЖ "Төлем жүйесі" модуліндегі "Шарттың негізгі талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және МСАК көрсетуге арналған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының және бар болса көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.
54. Ақы төлеу процесін жүзеге асыру кезінде АС "БТЖ" АЖ-ға жасалған бірлесіп орындау шарттарына сәйкес бірлесіп орындаушылар және олар көрсететін консультациялық-диагностикалық қызметтер (бұдан әрі – КДҚ) бойынша деректерді енгізеді және растайды.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі-АЕК шот-тізілімі) автоматтандырылған қалыптастыру кезінде ақы төлеуді жүргізу және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші мыналарды қамтамасыз етеді:
1) күн сайын медициналық ақпараттық жүйенің (бұдан әрі – МАЖ) "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақырулар бойынша мәліметтерді енгізуді;
2) күн сайын "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 907 бұйрық) бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 025/е, № 025-5/е және № 025-7/е нысандары бойынша халыққа МСАК және КДК мамандары көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерді дербестендірілген тіркеуді;
3) күн сайын "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да №907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың 201/е нысаны бойынша КДҚ-ға сыртқы жолдамаларды енгізуді;

51. Фонд на основании акта сверки, указанного в пункте 39 настоящих Правил, осуществляет корректировку суммы договора закупа услуг в связи с изменением количества лиц с заболеванием фенилкетонурия, прикрепленных к субъекту ПМСП или видов специализированных лечебных продуктов по медицинским показаниям.
Сноска. Пункт 51 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
52. Автоматизированный учет договоров закупа услуг АПП, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в информационной системе "Единая платежная система" (далее – ИС "ЕПС").
53. Фонд вводит данные во вкладке "Основные условия договора" в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС", подтверждает их и прикрепляет копии договора закупа услуг на оказание ПМСП и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
54. При осуществлении процесса оплаты СИ в ИС "ЕПС" вводит и подтверждает данные по соисполнителям и оказываемым ими консультативно-диагностическим услугам (далее – КДУ) в соответствии с заключенными договорами соисполнения.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
55. Для проведения оплаты при автоматизированном формировании счет-реестра за оказание амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр АПП) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом в модуле "Регистратура" медицинской информационной системе (далее - МИС);
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в МИС интегрированной с ИС "ЕПС", оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП по формам № 025/у, № 025-5/у и № 025-7/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – приказ № 907);
3) ежедневный ввод внешних направлений КДУ в МИС, интегрированной с ИС "ЕПС" по форме № 201/у первичной медицинской документации, утвержденной приказом № 907;

4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күн сайын енгізуді;
5) жасалған қоса орындау шарттары бойынша деректерді "БТЖ" АЖ-ның "Төлем жүйесі" модулінде олар жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізуді және растауды;
6) "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушінің бекітілген халыққа КДК көрсетуге қоса орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халыққа қоса орындау шарты бойынша КДК көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыруды;
7) оны есептеу мен бөлу осы параграфқа сәйкес жүзеге асырылатын КЖНЫК төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-ға енгізуді және беруді;
8) бастапқы бухгалтерлік құхаттардың негізінде есепті кезеңде "БТЖ" АЖ-да мыналар:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат қалыптастыруды;
9) осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
"БТЖ" АЖ-да осы тармақтың 7) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезеңдегі АЕК көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпаратты енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Қызметтер беруші қордың сұрау салуы бойынша оның негізінде осы тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрықтарымен.

4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ввод и подтверждение данных по заключенным договорам соисполнения в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
6) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному населению поставщика, акта оказанных услуг КДП по договору соисполнения прикрепленному населению поставщика;
7) ввод и передачу в ИС "ЕПС" данных, необходимых для выплаты СКПН, расчет и распределение которого осуществляется в соответствии с настоящим параграфом;
8) на основании первичных бухгалтерских документов за отчетный период формирование в ИС "ЕПС" информации о:
структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
9) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 8) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В случае отсутствия в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 7) настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание АПП за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанной информации.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 7) настоящего пункта.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019); от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

55-1. МСАК субъектілеріне есепті кезеңде АЕК КЖН бойынша АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы № 281 бұйрықтың 8-тармағында көзделген бір жалпы практика дәрігеріне азаматтарды бекіту нормативінен асып кеткені үшін ұстап қалу сомасына азайтылады.
Ұстап қалу сомасы осы Қағидаларға 11-1-қосымшаға сәйкес бір жалпы практика дәрігеріне азаматтарды бекіту нормативінен асып кеткені үшін ұстап қалу сомасын есептеу формуласы бойынша есептеледі.
Ескерту. 55-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. АЖ-ға енгізу нәтижелері бойынша деректер қорға және АС-ға функциялары мен құзыреттері шегінде қордың өз құзыреті шеңберінде осы Қағидаларда айқындалған басқарушылық шешімдерді қабылдауы мақсатында күнделікті медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу, талдау және бағалау үшін қолжетімді болады.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
58. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – АЕК көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) Қор осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "БТЖ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режимде қалыптастырады, онда "Жан басына шаққандағы нормативтің қосымша (ынталандырушы) компоненті" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ЖБНҚК" АЖ) автоматтандырылған режимде есептелген түпкілікті нәтиженің индикаторларына қызметтер берушінің қол жеткізу нәтижелері ескеріледі.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
59. Амбулаториялық-емханалық көмектің сапасы мен көлеміне мониторингтің нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 14-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімі;
3) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі;
4) осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
5) осы Қағидаларға 54-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;

55-1. Сумма оплаты за оказание АПП субъектам ПМСП по КПН АПП за отчетный период уменьшается на сумму удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики, предусмотренного пунктом 8 приказа № 281.
Сумма удержания рассчитывается по формуле расчета суммы удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики согласно приложению 11-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 55-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.01.2020).
56. По результатам ввода в ИС данные становятся доступными фонду и СИ в пределах функций и полномочий, определенных настоящими Правилами для ежедневного мониторинга качества и объема медицинских услуг, анализа и оценки с целью принятия управленческих решений фондом в рамках его компетенции.
Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
57. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
58. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи формируется фондом по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию АПП) в ИС "ЕПС" в ручном или автоматизированном режиме, в котором учитываются результаты достижения поставщиком индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в информационной системе "Дополнительный (стимулирующий) компонент подушевого норматива" (далее – ИС "ДКПН").
Сноска. Пункт 58 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
59. По результатам мониторинга качества и объема амбулаторно-поликлинической помощи формируются:
1) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 14-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
4) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
5) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 54-1 к настоящим Правилам;

6) осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі қалытастырылады.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Кор АЕК көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде қолмен немесе автоматтандырылған режімде "БТЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек бойынша көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – АЕК бойынша көрсетілген қызметтердің актісі) қалыптастырады.
61. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
62. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
65. КЖШНЫК мөлшерін уәкілетті орган Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес айқындайды.
66. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК сомасын төлеуді қор Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
67. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне ЖБНҚК төлеу үшін медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері:
1) "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "МҚСБЖ" АЖ):
есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бөлінісінде негіздемені көрсете отырып, МСАК субъектісі мен ауыл субъектісінің қызметіне бекітілген халық арасында жеке тұлғалардың өтініштері (шағымдары) бойынша деректер енгізуді;
2) "ЖБНҚК" АЖ-да:
есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық ана өлімі жағдайларын, сондай-ақ сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша КЖНЫК сомасын есептеуде көрсетілген жағдайлардың қатысуы туралы мәліметтерді тіркеуді;
медициналық қызметтер көрсету саласындағы аяқталмаған мемлекеттік бақылауға байланысты есепті кезеңде КЖНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтерді қамтамасыз етеді.

6) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 55 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 59 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
60. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию АПП в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" формируется акт оказанных услуг по амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг по АПП).
61. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
62. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
63. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
64. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
65. Размер СКПН рассчитывается в соответствии с Методикой формирования тарифов.
66. Оплата суммы СКПН субъектам ПМСП и субъектам села осуществляется фондом в соответствии с Методикой формирования тарифов.
Сноска. Пункт 66 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
67. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
68. Для оплаты СКПН субъектам ПМСП и субъектам села ведомство уполномоченного органа по государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг и его территориальные подразделения обеспечивают:
1) в информационной системе "Система управления качеством медицинских услуг" (далее – ИС "СУКМУ"):
в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода, ввод данных по обращениям физических лиц (жалоб) среди прикрепленного населения на деятельность субъекта ПМСП и субъекта села с указанием их обоснованности в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села;
2) в ИС "ДКПН":
в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода, регистрацию всех случаев материнской смертности, произошедших в течение отчетного периода (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП, а также сведения об участии указанных случаев в расчете суммы СКПН по результатам мониторинга качества и объема;
сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным государственным контролем в сфере оказания медицинских услуг.

Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. "ЖШНҚК" АЖ-да МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бойынша қор:
1) әрбір облыс, астана және республикалық маңызы бар қала бойынша ағымдағы қаржы жылына бекітілген КЖНЫК-тың жоспарлы жылдық сомалары мен халықтың саны бойынша деректерді енгізуді және растауды;
2) өңір деңгейінде КЖНЫК-тың жылдық сомасын айларға бөлу деректерін енгізуді және растауды;
3) әрбір облыстың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың ДСБ-мен келісім бойынша уәкілетті орган ұсынған түпкілікті нәтиженің әрбір индикаторы бойынша белгіленген нысаналы мәнді енгізуді және растауды;
4) мыналар:
халық бойынша;
халық және балдар бойынша;
халық, балдар және МСАК қызметтерін көрсетудің кешенділігіне нақты МСАК субъектісінің сәйкестік коэффициенті бойынша 1 (бір) бекітілген тұрғынға есептегенде 150 (жүз елу) теңгеден жоғары КЖНЫК сомасын бөлу өлшемшартын ай сайынғы (есепті кезеңнің басында) белгілеу;
5) МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бөлінісінде әрбір өңір бойынша есепті кезеңдегі түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларын алдын ала автоматтандырылған есептеуді (есепті кезеңнің жабылуына дейін) жүргізу;
6) есепті кезең аяқталған күннен кейінгі айдың келесі 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растау. Есепті кезеңді жабу халық бекітілген учаскелер бөлінісінде МСАК субъектілері бойынша бөлінбеген жағдайлар болған кезде тоқтатыла тұрады. Есепті кезеңді жабуды растаған күннен бастап қорды қоспағанда, енгізілген деректерді өзгертуге рұқсат берілмейді;
7) түпкілікті нәтиже индикаторының мәндері мен КЖНЫК сомаларын есептеуге әсер ететін сәйкессіздіктер немесе қатысушылардың қате іс-қимылы анықталған жағдайда, МСАК субъектілерінің есепті кезеңді жабуына дейін есепті кезеңнің жабылуын растауды алып тастау;
8) есепті кезеңде МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі бір бекітілген тұрғынға есептегенде 150 (жүз елу) теңгеден жоғары КЖНЫК сомасынан асып кету фактісі болған кезде, көрсетілген қызметтерге ақы төлеуге ағымдағы есепті айда қабылдау. Бұл ретте, осы алгоритм 1 (бір) тоқсан ішінде қолданылады;
9) "АЕК" АЖ-да түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ақы төлеуге арналған КЖНЫК сомаларын автоматтандырылған есептеу деректерін алу;
10) есепті кезеңдегі түпкілікті нәтижелердің қол жеткізілген индикаторларын бағалау қорытындысы бойынша МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК сомасын аудару;
11) МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бөлінісінде қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелерін бағалау қорытындыларын қалыптастыру және ДСБ-ға мәлімет үшін жібереді;

Сноска. Пункт 68 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
69. По субъектам ПМСП и субъектам села в ИС "ДКПН" фонд обеспечивает:
1) ввод и подтверждение данных по утвержденным плановым годовым суммам СКПН и численности населения на текущий финансовый год по каждой области, столице, городу республиканского значения;
2) ввод и подтверждение данных помесячного распределения годовой суммы СКПН на уровне региона;
3) ввод и подтверждение установленного целевого значения по каждому индикатору конечного результата, представленного уполномоченным органом по согласованию с УЗ каждой области, столице, городу республиканского значения;
4) ежемесячное (в начале отчетного периода) установление критерия распределения суммы СКПН свыше 150 (ста пятидесяти) тенге в расчете на 1 (одного) прикрепленного жителя:
по населению;
по населению и баллам;
по населению, баллам и коэффициенту соответствия конкретного субъекта ПМСП комплексности оказания услуг ПМСП;
5) проведение предварительного (до закрытия отчетного периода) автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН за отчетный период по каждому региону, в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села;
6) подтверждение закрытия отчетного периода в срок не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за днем завершения отчетного периода. Закрытие отчетного периода приостанавливается при наличии нераспределенных случаев по субъектам ПМСП в разрезе участков, к которым прикреплено население. Изменение внесенных данных за исключением фонда, со дня подтверждения закрытия отчетного периода не допускаются;
7) снятие подтверждения о закрытии отчетного периода до закрытия отчетного периода субъектами ПМСП, в случае выявления несоответствий или некорректных действий участников, влияющих на расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН;
8) принятие к оплате оказанных услуг в текущем отчетном месяце при наличии в отчетном периоде факта превышения суммы СКПН в расчете на одного прикрепленного жителя свыше 150 (ста пятидесяти) тенге по субъекту ПМСП и субъекту села. При этом данный алгоритм применяется в течение 1 (одного) квартала;
9) выгрузку данных автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН на оплату в ИС "АПП";
10) перечисление суммы СКПН субъектам ПМСП и субъектам села по итогам оценки достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период;
11) формирование итогов оценки достигнутых конечных результатов деятельности в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села и направление в УЗ для сведения;

12) есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық бала өлімі 7 (жеті) күннен бастап 5 (бес) жасқа дейінгі жағдайларын, сондай-ақ сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша КЖНЫК сомасын есептеуде көрсетілген жағдайлардың қатысуы туралы мәліметтерді тіркеуді;
13) есепті кезеңде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық бала өлімі 7 (жеті) күннен бастап 5 (бес) жасқа дейінгі жағдайлары бойынша сапа мен көлемнің аяқталмаған мониторингіне байланысты есепті кезеңде КЖНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтер.
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. "ЖБНҚК" АЖ-да МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК-ты төлеуге арналған төлем құжаттарын сапалы және уақтылы қалыптастыру үшін АЖ:
1) әрбір МСАК субъектісі мен оның аумақтық учаскелері бөлінісінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін медициналық көмек көрсету жағдайлары бойынша БХТ, "МҚСБЖ" АЖ, "ОНЭТ" АЖ дерекқорларынан автоматтандырылған режимде деректерді күн сайын дұрыс алуды;
2) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 3 (үшінші) күнінен кешіктірмей "ТАНҰТ" АЖ дерекқорынан өзара іс-қимыл сервисін іске асырған жағдайда автоматтандырылған режимде немесе осы сервис жоқ кезде қол режимінде деректерді ай сайын дұрыс алуды;
3) есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей қорға ұсыну үшін осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыс, астана және республикалық маңызы бар қала бойынша түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің сомаларын есептеу үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің дұрыстығы мен нақтылығы жөніндегі есепті қалыптастыруды қамтамасыз етеді;
4) деректердің жүктелуіне қарай ДСБ-мен бірлесіп, ДСБ жанынан құрылған комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне (ана өлімі жағдайларын қоспағанда) әсер ететін даулы жағдайларды нақты МСАК субъектілеріне жатқызу бойынша түзетулерді есепті кезеңнің жабылуына дейін енгізеді.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
70-1. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.

12) в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода, регистрацию всех случаев детской смертности от 7 (семи) дней до 5 (пяти) лет, произошедших в течение отчетного периода (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП, а также сведения об участии указанных случаев в расчете суммы СКПН по результатам мониторинга качества и объема;
13) сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным мониторингом качества и объема по случаям детской смертности от 7 (семи) дней до 5 (пяти) лет, произошедших в течение отчетного периода (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП.
Сноска. Пункт 69 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
70. Для качественного и своевременного формирования платежных документов на оплату СКПН субъектам ПМСП и субъектам села в ИС "ДКПН" СИ обеспечивают:
1) ежедневную корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме из баз данных РПН, ИС "СУКМУ", ИС "ЭРОБ" по случаям оказания медицинской помощи, влияющих на значения индикаторов конечного результата, по каждому субъекту ПМСП и в разрезе его территориальных участков;
2) ежемесячную корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме в случае реализации сервиса взаимодействия или в ручном режиме при отсутствии данного сервиса из базы данных ИС "НРБТ" не позднее 3 (третьего) числа месяца, следующего за отчетным периодом;
3) формирование отчета по корректности и достоверности загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов конечного результата и сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива по области, столице и городу республиканского значения по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам для предоставления в фонд в срок не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за днем завершения отчетного периода;
4) по мере загрузки данных совместно с УЗ вносит до закрытия отчетного периода коррективы по отнесению спорных случаев, влияющих на значение индикаторов конечного результата (за исключением случаев материнской смертности), к конкретным субъектам ПМСП на основании протокольного решения комиссии, созданной при УЗ.
Сноска. Пункт 70 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
70-1. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

71. МСАК субъектісі төлем құжаттарын қалыптастыру үшін:
1) қор есепті кезеңді аяқтаған күннен кейінгі келесі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңдегі есеп айырысулардың нәтижесі бойынша алынған КЖШНЫК-тың жалпы сомасының 5 (бес) пайызынан кем емес мөлшерде МСАК қызметкерлерінің біліктілігін арттыруға жіберу үшін жоспарланып отырған шығыстардың сомалары туралы деректерді енгізуді;
2) қор есепті кезеңді аяқтаған күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей кейін енгізілген деректерді кез келген өзгерту мүмкін болмайтын есепті кезеңнің жабылауын растауды және аумақтық учаскелердің бөлінісінде МСАК қызметкерлеріне түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖШНЫК сомаларын автоманттандырылған есептеуді жүзеге асыруды;
3) түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін нақты жағдай бойынша бекіту учаскесі туралы ақпарат болмаған жағдайда БХТ порталына деректерді енгізуді;
4) есепті кезеңді аяқтаған күннен кейінгі келесі айдың 25-күніне дейін № 429 бұйрыққа сәйкес МСАК қызметкерлерін ынталандыру бойынша КЖНШЫК сомаларын бөлу нәтижесі бойынша есепті айдағы жиынтық деректерді енгізуді және осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің сомаларын бөлу бойынша есеп қалыптастыруды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 71-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. Уәкілетті органның хатымен расталған ақпараттық жүйелерде жаңартулармен байланысты сатып алу шарты және (немесе) жағдайларында көрсетілген еңсерілмес күш жағдайлары пайда болған жағдайда қор көрсетілген қызметтерге шот-тізілімді КЖШНЫК-сыз қабылданады және кейінгі есептесумен және келесі есептік кезендегі басқа төлемдер арқылы төленеді.
72-1. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72-2. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72-3. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72-4. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72-5. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

71. Субъект ПМСП для формирования платежных документов обеспечивает:
1) в срок не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем завершения отчетного периода фондом, введение данных о суммах расходов, планируемых для направления на повышение квалификации работников ПМСП в размере не менее 5 (пяти) процентов от общей суммы СКПН, полученной по результатам расчетов за отчетный период;
2) подтверждение закрытия отчетного периода в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней за днем завершения отчетного периода фондом, после чего любые изменения внесенных данных невозможны, и осуществление автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН работникам ПМСП в разрезе территориальных участков;
3) ввод данных в РПН, в случае отсутствия информации об участке прикрепления по конкретному случаю, влияющему на значение индикаторов конечного результата;
4) ввод сводных данных за отчетный месяц по результатам распределения сумм СКПН по стимулированию работников ПМСП в соответствии с приказом № 429 и формирование отчета по распределению сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива работникам субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам в срок до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за днем завершения отчетного периода.
Сноска. Пункт 71 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
72. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, указанных в договоре закупа услуг и (или) обстоятельств, связанных с обновлениями в информационных системах, подтвержденных письмом уполномоченного органа, фонд принимает счет-реестр за оказанные услуги без СКПН с последующим расчетом и оплатой в следующих отчетных периодах посредством иных выплат.
72-1. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
72-2. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
72-3. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
72-4. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
72-5. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).

72-6. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-параграф. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу
73. Осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерін көрсеткені үшін ақы төлеуді қор амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеген шығындары ескерілмейтін амбулаториялық-емханалық көмек көрсету жөніндегі қызметтердің тізбесі бойынша жүзеге асырады.
74. АЕК қызметтерін көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы түзету коэффициенттерін ескеріле отырып, медициналық көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтерді нақты көрсетілген АЕК қызметтерінің санына көбейту арқылы айқындалады.
74-1. Интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарының білім алушыларына, бекітілген бір мектеп оқушысына медициналық көмек көрсеткені үшін МСАК субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу жан басына шаққандағы тариф бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 74-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74-2. Профилактикалық медициналық қарап-тексеру жүргізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы №685 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5918 болып тіркелген) бекітілген Профилактикалық медициналық қарап-тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидалары мен кезеңділігіне сәйкес интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарының білім алушыларын профилактикалық қарап-тексеруді қоспағанда, профилактикалық медициналық қарап-тексерудің (скрининг) әрбір түрі бойынша профилактикалық қарап-тексеру аяқталған кезде жүзеге асырылады.
Ескерту. 74-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
75. АЕК қызметтерін сатып алу бойынша жасалған шарттарды, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "БТЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
Қор "БТЖ" АЖ "Төлем жүйесі" модуліндегі "Шарттың негізгі талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және АЕК көрсетуге арналған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының және бар болса көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.
76. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – АЕК қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілім) автоматтандырылған түрде қалыптастыру және "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушіге ақы төлеуге ұсынылған соманы дұрыс есептеу үшін № 907 бұйрықпен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттамасының № 025/е нысанының негізінде деректерді енгізуді және растауды қамтамасыз етеді.

72-6. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
Параграф 2. Порядок оплаты за оказание амбулаторно-поликлинической помощи
73. Оплата поставщикам за оказание услуг АПП осуществляется фондом по перечню услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи, затраты по которым не учитываются при оплате по комплексному подушевому нормативу на оказание амбулаторно-поликлинической помощи согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
74. Сумма оплаты за оказание услуг АПП определяется путем умножения тарифов на медицинские услуги на количество фактически оказанных услуг АПП с учетом поправочных коэффициентов.
74-1. Оплата за оказание услуг субъектов ПМСП медицинской помощи обучающимся организаций среднего образования, не относящихся к интернатным организациям, на одного прикрепленного школьника согласно договору закупа услуг, осуществляется по подушевому нормативу.
Сноска. Правила дополнены пунктом 74-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
74-2. Оплата услуг по проведению профилактического медицинского осмотра согласно Правилам и периодичности проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 685 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5918) осуществляется при завершении профилактического осмотра по каждому виду профилактического медицинского (скринингового) осмотра, за исключением профилактических осмотров обучающихся организаций среднего образования, не относящихся к интернатным организациям.
Сноска. Правила дополнены пунктом 74-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
75. Для оплаты услуг автоматизированный учет заключенных договоров закупа услуг АПП, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "ЕПС".
Фонд вводит данные во вкладке "Основные условия договора" в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС", подтверждает их и прикрепляет копии договора закупа услуг на оказание АПП и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
76. Для автоматизированного формирования счета-реестра за оказание амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание услуг АПП) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате поставщик в ИС "ЕПС" обеспечивает ввод и подтверждение данных по форме № 025/у первичной медицинской документации, утвержденной приказом № 907.

77. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
78. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – АЕК көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қор осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "БТЖ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде қалыптастырады.
79. АЕК қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеудің нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
2) осы Қағидаларға 24-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
3) осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған консультациялық-диагностикалық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.
Ескерту. 79-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
80. Қор АЕК көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде "БТЖ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлем шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмектің көрсетілген қызметтерінің актісін (бұдан әрі – АЕК көрсетілген қызметтерінің актісі) қалыптастырады.
80-1. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсеткені үшін ақы төлеу полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVІD-19 вирусының РНК-сын анықтауға диагностикалық зерттеу үшін тариф бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 80-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
80-2. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу және медициналық қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы төлеу осы Қағидаларға 6, 12 және 16-қосымшаларға сәйкес нысан негізінде жүзеге асырылады.

77. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
78. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи формируется фондом в ручном или в автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию АПП).
79. По результатам мониторинга качества и объема услуг АПП формируются:
1) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
2) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 24-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 79 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
80. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию АПП в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" формируется акт оказанных услуг амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг АПП).
80-1. Оплата за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется за диагностическое исследование на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции – по тарифу.
Сноска. Правила дополнены пунктом 80-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
80-2. Оплата за надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в предотвращении распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечении больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется на основании форм согласно приложениям 6, 12 и 16 к настоящим Правилам.

Ескерту. 80-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
81. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
82. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-тарау. Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
1-параграф. Жалпы ережелер
83. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін қызметтер берушілерге ақы төлеуді қор сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерін ескере отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде жүзеге асырады.
84. Қызметтер берушілерге стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу:
1) шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін;
2) аурулардың, операциялар мен манипуляциялардың тізбесі бойынша іс жүзіндегі шығыстар бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін;
3) бір төсек-күн үшін;
4) есептеудің орташа құны бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін;
5) медициналық-экономикалық тарифтер бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
85. Күндізгі стационардың бір емделіп шыққан жағдайы үшін ақы төлеу:
1) терапиялық бейіндегі күндізгі стационардың бір емделіп шыққан жағдайы үшін ақы төлеу стационарлық көмектің шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтің 1/2 (екіден бір) тарифі бойынша жүзеге асырылады;
2) хирургиялық бейіндегі күндізгі стационардың бір емделіп шыққан жағдайы үшін ақы төлеу стационарлық көмектің шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтің 3/4 (төрттен үш) тарифі бойынша жүзеге асырылады.
Осы тармақтың нормалары осы Қағидалардың 106, 107 және 124-тармақтарына қолданылмайды.
Ескерту. 85-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
85-1. Күндізгі стационардың бір төсек-күні үшін ақы төлеу стационарлық көмектің бір төсек күні үшін тарифтен және орташа есеп айырысу құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтен 1/2 (екіден бір) тарифі бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-параграф 85-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (01.10.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Сноска. Правила дополнены пунктом 80-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
81. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
82. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Глава 2. Порядок оплаты за оказание стационарной и стационарозамещающей помощи
Параграф 1. Общие положения
83. Оплата поставщикам за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи осуществляется фондом на основании договоров закупа услуг с учетом результатов мониторинга качества и объема.
84. Оплата поставщикам за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи осуществляется по тарифам:
1) за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости;
2) за один пролеченный случай по фактическим расходам по перечню заболеваний, операций и манипуляций;
3) за один койко-день;
4) за один пролеченный случай по расчетной средней стоимости;
5) за один пролеченный случай по медико-экономическим тарифам.
Сноска. Пункт 84 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
85. Оплата за один пролеченный случай дневного стационара:
1) терапевтического профиля осуществляется по тарифу 1/2 (одной второй) от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости стационарной помощи;
2) хирургического профиля дневного стационара осуществляется по тарифу 3/4 (треть четверти) от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости стационарной помощи.
Нормы настоящего пункта не распространяются на пункты 106, 107 и 124 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 85 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
85-1. Оплата за один койко-день дневного стационара осуществляется по тарифу 1/2 (одной второй) от тарифа за один койко-день и от тарифа за один пролеченный случай по расчетной средней стоимости стационарной помощи.
Сноска. Параграф 1 дополнен пунктом 85-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5); в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.10.2019).

86. Үйдегі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеу стационарлық көмектің шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 (алтындан бір) тарифі бойынша және тәуліктік стационарларда емделіп шығу жағдайы үшін төсек-күн құнының 1/6 (алтыдан бір) тарифі бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
86-1. Науқастың ұзақ уақыт болуына паллиативтік көмек көрсету кезінде ақы төлеу тоқсан күн болған кезде бір төсек-күн үшін тариф бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте, есепті кезеңде бір пациент тоқсан күн болған кезде барлық төсек-күндер бір емделген жағдай ретінде есептеледі.
Ақы төлеу бір аяқталған емделген жағдай ретінде қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі нәтижелерін ескере отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 86-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
86-2. Үш жасқа дейінгі баланы, сондай-ақ дәрігерлердің қорытындысы бойынша қосымша күтімді қажет ететін ересек ауыр науқас балаларды шұғыл емдеуге жатқызу кезінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 126 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16793 болып тіркелген) бекітілген "Инфекциялық аурулардың алдын алу бойынша санитариялық-эпидемияға қарсы, санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыруға және жүргізуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына сәйкес балаға тікелей күтім жасауды жүзеге асыратын, атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан анасын (әкесі), "Алтын алқамен", "Күміс алқамен" наградталған көп балалы аналарды, мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдарды, бала кезінен бірінші топтағы мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдарды зерттеп-қарау бойынша қызметтерге ақы төлеу емделген жағдай құнына қосымша тариф бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 86-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
87. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек қызметтерін сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтаныдырлған есепке алуды қор "МҚСБЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
88. Қор "МҚСБЖ" АЖ "Бірыңғай төлеуші" модулінде "Шарттарды жүргізу" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтерді сатып алу шартының және бар болса оған қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.

86. Оплата за один пролеченный случай стационара на дому осуществляется по тарифу 1/6 (одной шестой) от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости стационарной помощи и 1/6 (одной шестой) от стоимости койко-дня пролеченного случая в круглосуточных стационарах.
Сноска. Пункт 86 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.07.2020).
86-1. При оказании паллиативной помощи долговременного пребывания больного оплата осуществляется по тарифу за один койко-день при пребывании девяноста дней.
При этом, все койко-дни при пребывании девяносто дней одного пациента за отчетный период считаются как один пролеченный случай.
Оплата осуществляется с учетом результатов мониторинга качества и объема услуг как за один завершенный пролеченный случая.
Сноска. Правила дополнены пунктом 86-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
86-2. При экстренной госпитализации ребенка в возрасте до трех лет, а также тяжело больных детей старшего возраста, нуждающихся по заключению врачей в дополнительном уходе, оплата услуг по обследованию в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 марта 2018 года № 126 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно – эпидемиологические требования к организации и проведению санитарно – противоэпидемических, санитарно – профилактических мероприятий по предупреждению инфекционных заболеваний" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан 16793) матери (отца), непосредственно осуществляющего уход за ребенком, из числа получателей адресной социальной помощи, многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", неработающих лиц, осуществляющих уход за ребенком-инвалидом; неработающих лиц, осуществляющих уход за инвалидом первой группы с детства, производится дополнительно к стоимости пролеченного случая по тарифу.
Сноска. Правила дополнены пунктом 86-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
87. Автоматизированный учет договоров закупа услуг стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "СУКМУ".
88. Фонд вводит данные во вкладке "Введение договоров" в модуле "Единый плательщик" ИС "СУКМУ", подтверждает их и прикрепляет копии договора закупа услуг на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи и дополнительных соглашений к нему при их наличии.

89. "МҚСБЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтерді көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін шот-тізілім) автоматтандырылған түрде қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші АЖ-да, соның ішінде "Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "СНЭТ" АЖ) мыналарды:
1) күн сайын № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № № 003/е нысаны бойынша деректерді енгізуді және растауды қамтамасыз етеді.
Гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, енгізудің дұрыстығы расталғаннан кейін "СНЭТ" АЖ-да деректер түзетуге жатпайды;
2) стационардан пациент жазылып шыққан күннен кейін 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 066/е және № 003/е нысандары бойынша стационардан шыққан науқастың статистикалық карталарын қалыптастыру;
3) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде мынадай есептерді:
осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер үшін шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер үшін қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсетуге аванстың жоспарлы сомасын бөлу;
осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер үшін кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпаратты қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу.
"СНЭТ" АЖ-да осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезең үшін стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпаратты енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Қызметтер беруші қордың сұрау салуы бойынша осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көрсетілген негізінде ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 89-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

89. Для автоматизированного формирования в ИС "СУКМУ" счет-реестра за оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание стационарной и стационарозамещающей помощи) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает в ИС, в том числе в информационной системе "Электронный регистр стационарных больных" (далее - ИС "ЭРСБ"):
1) ежедневный ввод и подтверждение данных по формам № 003/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907.
После подтверждения правильности ввода данные в ИС "ЭРСБ" не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода результатов гистологических и патоморфологических исследований;
2) формирование не позднее 1 (одного) рабочего дня после дня выписки пациента из стационара статистических карт выбывшего из стационара по формам № 066/у и № 003/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907;
3) ввод данных, необходимых для формирования следующих отчетов, в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом информации о:
структуре расходов за оказанную специализированную медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников за оказанную специализированную медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса на оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров за оказанную специализированную медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия в ИС "ЭРСБ" информации, предусмотренной подпунктом 3) части первой настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанной информации.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании сформировавшейся информации, указанной в подпункте 3) части первой настоящего пункта.
Сноска. Пункт 89 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).

90. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
91. Ағымдағы қаржы жылының қаңтардағы стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге медициналық көмек көрсету алдыңғы қаржы жылында басталған және ағымдағы қаржы жылында аяқталған жағдайлар қосылады.
92. Қор "МҚСБЖ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қалыптастырады.
93. Қызметтер беруші ұсынған сома көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген айлық сомадан асып кеткен жағдайда сапа мен көлемді мониторингтеуді есепке алмай, Шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылады.
94. Сызықтық шкаланы қолдана отырып, көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын көмек үшін қызметтер берушіге ақы төлеу сомасын есептеу осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкаланы қолдана отырып, көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын көмек үшін қызметтер берушіге ақы төлеу сомасын есептеу алгоритмі негізінде жүзеге асырылады.
95. Сызықтық шкала:
1) облыстық және қалалық босандыру ұйымдарына;
2) емделіп шыққан жағдайлардың 45 (қырық бес) пайызы және одан астам босандыру үлесімен босандыру қызметтерін көрсететін көпбейінді стационарларға;
3) емделіп шыққан жағдайлардың 45 (қырық бес) пайызы және одан астам 1 (бір) жасқа дейінгі балалар үлесімен 1 (бір) жасқа дейінгі балаларға қызметтер көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына;
4) емделіп шыққан жағдайлардың 45 (қырық бес) пайызы және одан астам 1 (бір) жасқа дейінгі балалар мен босандыру қызметтерінің жиынтық үлесімен 1 (бір) жасқа дейінгі балаларға қызмет және босандыру қызметтерін көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына;
5) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысаны бойынша көрсетілген гемодиализ бен перитонеалдық диализ қызметтеріне;
6) ақы төлеу осы тараудың 3-параграфына сәйкес жүзеге асырылатын онкологиялық аурулары бар балаларға көрсетілетін қызметтерге;
7) онкологиялық науқастарға және туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымдары ұсынатын қызметтерге;
8) осы Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес Аурулар және денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі – 10 (бұдан әрі – АХЖ-10) кодтары бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктерінің және қан, қан өндіру ағзалары ауруларының тізбесі бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары және "University Medical Center" Корпоративтік қоры ұсынатын қызметтерге;

90. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
91. В счет-реестр за оказание стационарной и стационарозамещающей помощи за январь текущего финансового года включаются случаи, начало оказания медицинской помощи по которым начато в предыдущем финансовом году и завершено в текущем финансовом.
92. Фондом в ручном или автоматизированном режиме в ИС "СУКМУ" формируется протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг по форме согласно приложению 31 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию стационарной и стационарозамещающей помощи).
93. В случае превышения суммы, предъявленной поставщиком над месячной суммой, предусмотренной договором закупа услуг, применяется Линейная шкала оценки исполнения договора закупа услуг без учета мониторинга качества и объема.
94. Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную стационарную и стационарозамещающую помощь с применением Линейной шкалы осуществляется на основании расчета суммы оплаты поставщику за оказанную стационарную и стационарозамещающую помощь с применением Линейной шкалы согласно приложению 32 к настоящим Правилам.
95. Линейная шкала не применяется:
1) к областным и городским организациям родовспоможения;
2) к многопрофильным стационарам, оказывающим услуги родовспоможения с долей родовспоможения 45 (сорок пять) процентов и выше от пролеченных случаев;
3) к стационарам, в том числе республиканским организациям здравоохранения, оказывающим услуги детям до 1 (одного) года с долей детей до 1 (одного) года 45 (сорок пять) процентов и более от пролеченных случаев;
4) к стационарам, в том числе республиканским организациям здравоохранения, оказывающим услуги детям до 1 (одного) года и услуги родовспоможения с совокупной долей детей до 1 (одного) года и услуг родовспоможения 45 (сорок пять) процентов и более от пролеченных случаев;
5) на услуги гемодиализа и перитонеального диализа, оказанные по форме стационарозамещающей медицинской помощи;
6) на услуги детям с онкологическими заболеваниями, оплата по которым осуществляется согласно параграфу 3 настоящей главы;
7) на услуги, предоставляемые республиканскими организациями здравоохранения, оказывающими медицинскую помощь онкологическим больным и больным туберкулезом;
8) на услуги, предоставляемые организациями здравоохранения и Корпоративным фондом "University Medical Center", оказывающие медицинскую помощь больным со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей и болезней крови, кроветворных органов по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем - 10 (далее – МКБ-10) согласно приложению 33 к настоящим Правилам;

9) жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерге;
10) сәбиді күту бойынша (жаңа туған сәбидің дәрі қобдишасы) жинақпен қамтамасыз етуге;
11) тәуліктік стационар деңгейінде инфекциялық бейін төсектеріндегі инфекциялық аурулармен ауыратын науқастарға көрсетілетін қызметтерге қолданылмайды.
Ескерту. 95-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
95-1. Қор стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткен кездегі өлім жағдайлары бойынша "МҚСБЖ" АЖ-ға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір өлім жағдайына (өліммен аяқталған) сараптамалық қорытындыны сканерленген түрінде бекітеді.
Ескерту. 1-параграф 95-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
96. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің сапасы мен көлемін мониторингтеудің нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
4) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі;
5) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің нәтижелері бойынша, ақы төлеуге жататын және жатпайтын, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жататын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі қалыптастырылады.
Ескерту. 96-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
97. Қор стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде қолмен немесе автоматтандырылған режімде осы Қағидаларға 47-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер бойынша көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің көрсетілген қызметтерінің актісі) қалыптастырады.
98. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
99. "Ресурстарды басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "РБЖ" АЖ) тіркелген оқшауландырлылған стационардың бөлімшелерінің арасында пациентті ауыстырған жағдайда пациентті емдегені үшін ақы төлеу қорытынды диагноз бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін ақы төлеу ретіне жүзеге асырылады.

9) на высокотехнологичные медицинские услуги;
10) за обеспечение комплектом по уходу за младенцем (аптечка новорожденного);
11) на услуги, оказанные больным инфекционными заболеваниями на койках инфекционного профиля на уровне круглосуточного стационара.
Сноска. Пункт 95 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
95-1. Фонд по летальным случаям при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи прикрепляет в ИС "СУКМУ" в сканированном варианте экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 95-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
96. По результатам мониторинга качества и объема стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи формируются:
1) реестр случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих оплате по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализации, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
3) реестр случаев госпитализации, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
4) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
5) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 96 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
97. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию стационарной и стационарозамещающей помощи в ручном или автоматизированном режиме в ИС "СУКМУ" формируется акт оказанных услуг по специализированной медицинской помощи и высокотехнологичным медицинским услугам по форме согласно приложению 47 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг стационарной и стационарозамещающей помощи).
98. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
99. В случаях перевода пациента между отделениями (подразделениями) обособленного стационара, зарегистрированного в информационной системе "Система управления ресурсами" (далее – ИС "СУР") оплата за лечение пациента осуществляется как за один пролеченный случай по заключительному диагнозу.

100. Медициналық оңалту және паллативтік көмек бойынша қосарлап кодталған жағдайларды қоспағанда, осы Қағидаларға 48-қосымшаға сәйкес Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі АХЖ-10 сәйкес негізгі диагноз болып табылмайтын және Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі бойынша КШТ тізбесінен алып тасталған диагноздардың тізбесі бойынша ақы төлеу жүзеге асырылмайды.
Ескерту. 100-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
101. Ауыстыруға, пациенттің өз еркімен кетуіне байланысты пациенттің тәуліктік стационарда қысқа мерзімді (3 (үш) тәулікке дейін қоса алғанда) болуына негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан нақты өткізген төсек-күндері бойынша ақы төленеді.
Қысқа мерзімді болу кезінде (үш тәулікке дейін қоса алғанда) алдын алуға болмайтын өлім жағдайларында ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнының елу пайызы мөлшерінде жүргізіледі.
Ескерту. 101-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
102. Крон ауруы мен спецификалық емес ойық колит ауруын емдеу кезінде тәулік бойы стационарларда биологиялық терапияны қолдану жағдайында биологиялық терапия препараттарының құнын төлей отырып, негізгі диагноздың КШТ бойынша емделіп шығу жағдайы үшін құны бойынша төленеді.
Ескерту. 102-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
103. Бейінді емес стационарларда онкологиялық аурулардың мен туберкулездің диагнозын алғаш анықтаған кезде емделіп шыққан жағдай үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның тиісті КШТ құны бойынша жүзеге асырылады.
103-1. Инфекциялық аурулармен ауыратын науқастарға инфекциялық бейіндегі төсектерде көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделген жағдайға арналған тариф бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 103-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
104. Денсаулық туралы Кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес тарифтерді бекіткен кезде уәкілетті орган айқындаған қызмет берушілер тізбесі бойынша стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек үшін ақы төлеу, бір төсек-күн үшін, есептік орташа құны бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін және медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Есептік орташа құны бойынша емделіп шыққан жағдайлар үшін ақы төлеу жүзеге асырылатын қызметтер берушілерге емдеу ұзақтығын негізді қысқарту жағдайларында ақы төлеу есептеу бір төсек-күннің орташа құны бойынша нақты төсек-күндер үшін жүзеге асырылатын бір емделіп шыққан жағдай үшін тариф бойынша жүргізіледі, бұл ретте, бір төсек-күннің құны бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтің құнын төсек-күндердің белгілі бір жоспарлы санына бөлу арқылы есептеледі.

100. Оплата не осуществляется по перечню диагнозов, которые согласно Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем МКБ-10 не являются основным диагнозом и исключены из Перечня КЗГ по статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем, согласно приложению 48 к настоящим Правилам, за исключением случаев двойного кодирования по медицинской реабилитации, паллиативной помощи и родовспоможению.
Сноска. Пункт 100 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
101. Кратковременное (до 3 (трех) суток включительно) пребывание пациента в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ основного диагноза или операции.
Оплата в случае непредотвратимых летальных исходов при кратковременном пребывании (до трех суток включительно) производится по пятидесятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции.
Сноска. Пункт 101 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
102. В случаях применения биологической терапии при лечении болезни Крона и неспецифического язвенного колита в круглосуточных стационарах оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза с оплатой стоимости препаратов биологической терапии.
Сноска. Пункт 102 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
103. При первичном установлении диагноза онкологического заболевания, туберкулеза в непрофильных стационарах, оплата за пролеченный случай осуществляется по стоимости соответствующих КЗГ основного диагноза или операции.
103-1. Оплата медицинских услуг, оказываемых больным инфекционными заболеваниями на койках инфекционного профиля осуществляется по тарифу за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости.
Сноска. Правила дополнены пунктом 103-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
104. Оплата за специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи осуществляется по тарифам за 1 (один) койко-день, за пролеченные случаи по расчетной средней стоимости и медико-экономическим тарифам в отношении поставщиков, тарифы для которых определены согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.
Поставщикам, оплата которым за пролеченные случаи осуществляется по расчетной средней стоимости, в случаях обоснованного сокращения длительности лечения, оплата производится по тарифу за один пролеченный случай, расчет которого осуществляется за фактические койко-дни по средней стоимости одного койко-дня, при этом стоимость одного койко-дня исчисляется путем деления стоимости тарифа за один пролеченный случай на определенное плановое количество койко-дней.

104-1. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсеткені үшін қызметтерді көрсеткені үшін ақы төлеу:
1) 1 (бір) төсек-күн үшін тариф бойынша емделіп шығу жағдайы үшін;
2) полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVІD-19 вирусының РНҚ-сын анықтауға диагностикалық зерттеу үшін - тарифтер бойынша;
3) антиденелерді иммуноферменттік талдау әдісімен анықтауға диагностикалық зерттеу үшін;
4) экстракорпоралдық мембраналық оксигенация үшін осы Қағидалардың 111-тармағына сәйкес нақты келтірілген шығыстар үшін;
5) COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы үшін;
6) кеуде қуысының компьютерлік томографиясын жүргізгені үшін тариф бойынша;
7) емдеудің ауыр жағдайларында ультракүлгін сүзуді жүргізгені үшін-тарифтер бойынша;
8) Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтері есебінен өтеусіз негізде алынған препараттарды қоспағанда, вирусқа қарсы препараттармен қамтамасыз етілгені үшін - препараттардың шекті бағасынан аспайтын нақты (сатып алу) құны бойынша жүзеге асырылады.";
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу және медициналық қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы төлеу осы Қағидаларға 26, 31 және 47-қосымшаларға сәйкес нысан негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 104-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
105. 4,0 астигматизм және одан да артық диоптрий, 5,0 анизиметропия және одан да артық диоптрий кезінде көз мөлдірқабығының рефракциялық қасиеттерін түзету операциялары бойынша ақы төлеу шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тариф бойынша жүзеге асырылады.
106. Күндізгі стационар жағдайында "Коронарлық артериография" қызметін өткізген жағдайда ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнының елу пайыздық сома мөлшерінде жүргізіледі.

104-1. Оплата за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется:
1) за пролеченный случай по тарифу за 1 (один) койко-день;
2) за диагностическое исследование на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции – по тарифам;
3) за диагностическое исследование на определение антител методом иммуноферментного анализа;
4) за оказание экстракорпоральной мембранной оксигенации – за фактически понесенные расходы на ЛС, МИ и медицинские услуги;
5) за надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19;
6) за проведение компьютерной томографии грудной клетки по тарифу;
7) за проведение ультра гемофильтрации при тяжелых случаях лечения - по тарифам;
8) за обеспечение противовирусными препаратами, за исключением препаратов, полученных на безвозмездной основе за счет резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, - по фактической (закупочной) стоимости препаратов, не превышающей их предельную цену.";
Оплата за надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в предотвращении распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечении больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется на основании форм согласно приложениям 26, 31 и 47 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 104-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
105. Оплата по операциям по исправлению рефракционных свойств роговицы глаза в случаях проведения при астигматизмах 4,0 и более диоптрий, анизометропии 5,0 и более диоптрий, осуществляется по тарифу за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости.
106. В случае проведения услуги "Коронарная артериография" в условиях дневного стационара оплата производится по пятидесятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции.

107. Тарифтер бойынша күндізгі стационар жағдайында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу "Созылмалы бүйрек функциясының жеткіліксіздігі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БСЖ" АЖ) тіркелген пациенттерге нақты көрсетілген сеанстар үшін жүргізіледі.
Ескерту. 107-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
108. Есепті кезеңдегі бір пациенттің барлық сеанстары бір емделіп шыққан жағдай ретінде есептеледі, бұл ретте негізгі диагноздың тарифі нөлдік мөлшерлеме бойынша есептеледі.
109. Гемодиализ қызметтеріне мұқтаж пациентті "БСЖ" АЖ-да тіркеуді гемодиализ қызметтерін беруші пациенттің еркін таңдауы мен еркін нысанда жазылған жеке өтінішінің негізінде жүзеге асырады.
109-1. Қабылдау бөлімшесінде қызмет көрсету үшін ақы төлеу шығын сыйымдылық коэффициентін ескере отырып, стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қабылдау бөлімшелері үшін КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 109-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
110. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-параграф. Нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төленуі тиіс немесе қосымша шығыстарды өтеп, клиникалық-шығынды топтар бойынша ақы төленуі тиіс стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету жағдайларына ақы төлеу тәртібі
111. Осы Қағидаларға 49-қосымшаға сәйкес нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша операциялар үшін ақы төлеу шығыстардың мынадай баптары:
1) жалақы;
2) салықтар немесе бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер, Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес төленетін кәсіптік зейнетақы жарналары, "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін әлеуметтік аударымдар, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
3) тамақтану;
4) дәрілік заттар, медициналық бұйымдар (бұдан әрі – МБ);
5) тарифтер бойынша медициналық қызметтер;
6) бір пациентке қайта есептегенде алдыңғы айда қызметтер берушінің коммуналдық және басқа шығыстарына арналған нақты шығындар бойынша есептелетін коммуналдық шығыстар.
Нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төлеу кезінде дәрілік заттар мен МБ-ға шекті құнынан аспайтын олардың нақты (сатып алу) құны бойынша ақы төленеді, қызметтер беруші көрсетілген құнға арналған растайтын құжаттарды ұсына отырып, ақпараттық жүйелерге дәрілік заттар мен МБ-ның нақты (сатып алу) құнын енгізеді.
Нақты келтірілген шығыстар үшін төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша операция жүргізу кезінде транспланттау мақсатында кадаврды бір мәйіттен ағзаларды және/немесе тіндерді мультағзанық алуына дайындау бойынша қызмет көрсету үшін ақы төлеу бір рет жүзеге асырылады. Сол мәйіттен ағзалардың және/немесе тіндердің мультиоргандық қоршауына кадаврды дайындау бойынша қызметке ақы төлеуге басқа да денсаулық сақтау субъектісі мәлімдеген жағдайда ақы төлеу жүзеге асырылмайды.

107. Оплата за услуги гемодиализа в условиях дневного стационара производится по тарифам за фактически оказанные сеансы пациентам, зарегистрированным в информационной системе "Хроническая почечная недостаточность" (далее - ИС "ХПН").
Сноска. Пункт 107 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
108. Все сеансы одного пациента за отчетный период считаются как один пролеченный случай, при этом тариф основного диагноза считается по нулевой ставке.
109. Регистрация пациента, нуждающегося в услугах гемодиализа, в ИС "ХПН" осуществляется поставщиком услуг гемодиализа, на основании свободного выбора пациента и его личного заявления, написанного в произвольной форме.
109-1. Оплата за оказание услуг в приемном отделении осуществляется по тарифу за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих стационарную помощь.
Сноска. Правила дополнены пунктом 109-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
110. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Параграф 2. Порядок оплаты случаев оказания стационарной и стационарозамещающей помощи, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы или подлежащих оплате по клинико-затратным группам, с оплатой дополнительных расходов
111. Оплата за операции по перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, согласно приложению 49 к настоящим Правилам, производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов:
1) заработная плата;
2) налоги или иные обязательные платежи в бюджет, обязательные профессиональные пенсионные взносы, уплачиваемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, социальные отчисления, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании", отчисления на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании";
3) питание;
4) лекарственные средства, медицинские изделия (далее – МИ);
5) медицинские услуги по тарифам;
6) коммунальные расходы, исчисляемые по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы поставщика в предыдущем месяце в пересчете на одного пациента.
При оплате за фактически понесенные расходы лекарственные средства и МИ оплачиваются по их фактической (закупочной) стоимости, не превышающей предельных цен, поставщик вводит в информационные системы фактическую (закупочную) стоимость лекарственных средств и МИ с предоставлением подтверждающих документов на указанную стоимость.
При проведении операции по перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, оплата за оказание услуги по подготовке кадавра к мультиорганному забору органов и/или тканей от одного трупа с целью трансплантации осуществляется один раз. В случае предъявления к оплате услуги по подготовке кадавра к мультиорганному забору органов и/или тканей от того же трупа другим субъектом здравоохранения, оплата не осуществляется.

Ескерту. 111-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
111-1. Республикалық ауыр акушерия орталығына емдеуге жатқызылған босанғаннан/аборттан кейін ауыр жағдайдағы әйелдерге мамандандырылған және жоғары технологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу осы Қағидаларының 111-тармағына сәйкес нақты шығындар бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте, дәрілік заттарға, МБ және медициналық қызметтерге арналған шығыстарға ақы төлеу осы Қағидалардың 118-тармағында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 111-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
112. Осы Қағидаларға 50-қосымшаға сәйкес қосымша шығыстарға ақы төлей отырып, клиникалық-шығындық топтардың құны бойынша ақы төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша ақы төлеу:
1) тарифтер бойынша негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленетін емделіп шыққан жағдайдың құнын;
2) уәкілетті орган белгілейтін шекті бағалардан аспайтын нақты (сатып алу) құны бойынша ақы төленетін дәрілік заттар мен МБ-ның құнын;
3) тарифтер бойынша төленетін медициналық көрсетілетін қызметтердің құнын қосу арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 112-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
112-1. Республикалық деңгейдегі медициналық ұйымдарда Аяқталмаған остеогенез диагнозы бар науқастарға мамандандырылған және жоғары технологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін әрбір жағдай бойынша ақы төлеу пациентке дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды беруді негіздей отырып, көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлеміне мониторинг жүргізілгеннен кейін нақты шығындар бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 112-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (01.10.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
113. Терминалдық сатыдағы бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі бар науқастарға тәуліктік стационар жағдайында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі және ілеспе диагноз болып табылатын, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және көрсетілген сеанстардың құнына тарифтер бойынша ақы төлене отырып жүргізіледі.
Ескерту. 113-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 111 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
111-1. Оплата за оказание специализированной и высокотехнологичной медицинской помощи женщинам в критическом состоянии после родов/абортов, госпитализированным в Республиканский центр критического акушерства, осуществляется по фактическим затратам, согласно пункту 111 настоящих Правил.
При этом, оплата за расходы на лекарственные средства, МИ и медицинские услуги осуществляются в порядке, предусмотренном пунктом 118 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 111-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.07.2020).
112. По перечню случаев, подлежащих оплате по стоимости клинико-затратных групп с оплатой дополнительных расходов, согласно приложению 50 к настоящим Правилам, оплата осуществляется путем суммирования:
1) стоимости пролеченного случая, которая оплачивается по КЗГ основного диагноза или операции по тарифам;
2) стоимости лекарственных средств и МИ, которая оплачивается по фактической (закупочной) стоимости, не превышающей предельных цен, устанавливаемых уполномоченным органом;
3) стоимости медицинских услуг, оплачиваемых по тарифам.
Сноска. Пункт 112 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
112-1. Оплата по каждому случаю за оказание специализированной и высокотехнологичной медицинской помощи больным с диагнозом Незавершенный остеогенез в медицинских организациях республиканского уровня осуществляется по фактическим расходам после мониторинга качества и объема оказанной медицинской помощи с обоснованием предоставления пациенту лекарственных средств и МИ.
Сноска. Правила дополнены пунктом 112-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.10.2019).
113. Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара больным с хронической почечной недостаточностью в терминальной стадии, являющейся основным или сопутствующим диагнозом, производится по КЗГ основного диагноза или операции и с оплатой стоимости оказанных сеансов по тарифам.
Сноска. Пункт 113 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

114. Дәрі-дәрмектік терапиямен беті қайтарылмаған, жіті бүйрек функциясының жеткіліксіздігімен асқынған аурулардың ауыр жағдайлары кезінде тәуліктік стационар жағдайларында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және тарифтер бойынша көрсетілген сеанстардың құнына ақы төлей отырып жүргізіледі.
Ескерту. 114-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
115. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
116. Осы Қағидаларға 50-1-қосымшаға сәйкес қосымша шығыстарға ақы төлей отырып, клиникалық-шығындық топтардың құны бойынша ақы төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша тәуліктік стационар жағдайында жүктілік пен босанудың асқынған ағымы үшін ақы төлеу дәрілік заттар мен МБ-ға арналған қосымша шығыстарға ақы төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құны бойынша өңірлендіру қағидаттарын ескере отырып, жүзеге асырылады.
Тәуліктік стационар жағдайларында альбуминдік және перитонеалдық диализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша және тарифтер бойынша көрсетілген сеанстардың құнын төлей отырып, жүргізіледі.
Денсаулық сақтау ұйымдарына "СНЭТ" АЖ-да сканереленген түрде бекітілген жөнелтпе құжат бойынша үйде перитонеалдық диализді өз бетінше жүргізу үшін пациентке берілген шығыс материалдарына арналған шығындар өтеледі.
Ескерту. 116-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
116-1. Өкпе гипертензиясын, сондай-ақ тәулік бойы стационар жағдайында асқынған өкпе гипертензиясын емдеу кезінде азот монооксидін қолданған жағдайда ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша тарифтер бойынша қызметтің құнын төлей отырып жүргізіледі.
Ескерту. 116-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
117. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
118. Қор тәуліктік стационар жағдайында жүргізілетін терапияның тиімсіздігі және осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін дәрілік заттар мен МБ-ны өмірлік көрсетілімдері бойынша науқасқа негізді ұсыну жағдайында емделіп шыққан жағдай үшін осы қосымша шығындарға ақы төлейді және осы Қағидалардың 30-тармағында көзделген тәртіппен стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасында көрсетеді.
Қосымша шығындарға ақы төлеу мыналардың:

114. Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара при тяжелых случаях заболеваний, осложненных острой почечной недостаточностью, которая не купировалась медикаментозной терапией, производится по КЗГ основного диагноза или операции и с оплатой стоимости оказанных сеансов по тарифам.
Сноска. Пункт 114 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
115. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
116. Оплата за осложненное течение беременности и родов в условиях круглосуточного стационара по перечню случаев, подлежащих оплате по стоимости клинико-затратных групп с оплатой дополнительных расходов, согласно приложению 50-1 к настоящим Правилам осуществляется с учетом принципов регионализации по стоимости КЗГ основного диагноза или операции с оплатой дополнительных расходов на лекарственные средства и МИ.
Оплата за услуги альбуминового и перитонеального диализов в условиях круглосуточного стационара производится по КЗГ основного диагноза или операций и с оплатой стоимости оказанных сеансов по тарифам.
Организациям здравоохранения оплачиваются затраты на расходные материалы, выданные пациенту для самостоятельного проведения перитонеального диализа на дому по накладной, прикрепленной в сканированном виде в ИС "ЭРСБ".
Сноска. Пункт 116 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
116-1. В случае применения монооксида азота при лечении легочной гипертензии, а также состояний осложненных легочной гипертензией в условиях круглосуточного стационара оплата производится по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой стоимости услуги по тарифам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 116-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-140 (вводится в действие с 01.06.2019).
117. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
118. Фонд, в случае неэффективности проводимой терапии в условиях круглосуточного стационара и обоснованного предоставления больному по жизненным показаниям, лекарственных средств и МИ, не входящих в условия настоящих Правил, оплачивает данные дополнительные затраты за пролеченный случай и отражает в протоколе исполнения договора закупа услуг по оказанию стационарной и стационарозамещающей помощи в порядке, предусмотренном пунктом 30 настоящих Правил.
Оплата дополнительных затрат осуществляется на основании:

1) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей қорға жіберілетін, осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін қосымша дәрілік заттарды және МБ-ны науқасқа ұсынғаны үшін мәлімделген шығындарды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, қызметтер берушінің жазбаша өтінішінің;
2) осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін қосымша дәрілік заттар мен МБ-ны пациентке ұсынудың негізділігі туралы сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерінің;
3) қор құратын комиссияның дәрілік заттар мен МБ-ға қосымша шығындардың негізділігі туралы комиссияның оң қорытындысының негізінде жүзеге асырылады. Комиссияның құрамына уәкілетті органның және қордың өкілдері кіреді;
4) қордың және қызметтер берушінің лауазымды тұлғалары қол қойған салыстыру актісінің негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 118-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
118-1. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
119. Тәуліктік стационар жағдайында химиялық терапия жүргізілген лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар пациенттерге көрсетілетін медициналық көмекке ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша оның шекті көлемінен аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 119-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
120. Лимфоидты және қан өндіру тінін қатерлі ісіктерінің жіті нысандарын және қан өндіру депрессиясын емдеу кезінде тәуліктік стационарға алғашқы емдеуге жатқызуға нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленеді, кейінгі емдеуге жатқызуларға ақы төлеу оның шекті көлемінен аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлеу отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шыққан жағдай құнының отыз пайызы мөлшерінде жүргізіледі.
Ескерту. 120-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
121. Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктерінің жіті нысандарын және қан өндіру депрессиясын емдеу кезінде жоғары дозалық химиялық терапияны қолданатын қызметтер берушілерге тәуліктік стационарға кейінгі емдеуге жатқызулар кезінде сүйек кемігін транспланттау операциясын жүргізу жағдайларынан басқа, шекті құнынан аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының жетпіс бес пайыздық құны бойынша төленеді. Сүйек кемігін транспланттау операциясын жүргізе отырып, лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар пациенттерді емдеу нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, уәкілетті орган айқындаған шекті құнынан аспайтын негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының құны бойынша төленеді.

1) письменного обращения поставщика с приложением документов, подтверждающих предъявленные затраты за предоставление больному дополнительных лекарственных средств и МИ, не входящих в условия настоящих Правил, которое направляется в фонд не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) результатов мониторинга качества и объема об обоснованности предоставления пациенту дополнительных лекарственных средств и МИ, не входящих в условия настоящих Правил;
3) положительного заключения комиссии об обоснованности дополнительных затрат на лекарственные средства и МИ, создаваемой фондом. В состав комиссии включаются представители уполномоченного органа и фонда.
4) акта сверки, подписанного должностными лицами фонда и поставщика.
Сноска. Пункт 118 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
118-1. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.07.2020).
119. Оплата медицинской помощи пациентам со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, которым в условиях круглосуточного стационара проведена химиотерапия, осуществляется по КЗГ основного диагноза или операций и с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей ее предельную цену.
Сноска. Пункт 119 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
120. При лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткани и депрессии кроветворения, первичная госпитализация круглосуточного стационара оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам, оплата последующих госпитализаций производится по тридцатипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.
Сноска. Пункт 120 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
121. Поставщикам, применяющим высокодозную химиотерапию при лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткани и депрессии кроветворения, при последующих госпитализациях круглосуточного стационара оплачивается по семидесятипятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену, кроме случаев проведения операции по трансплантации костного мозга. Лечение пациентов со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани с проведением операции по трансплантации костного мозга, оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.

Ескерту. 121-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
122. Тәуліктік стационар жағдайларында онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымына емделіп шыққан науқастар үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және химиялық терапияның, сәулелік терапияның, иммундық-гистохимиялық зерттеудің құны төлене отырып, жүргізіледі.
Ескерту. 122-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
123. Бауыр циррозы мен фиброзын емдеу кезінде ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның тиісті КШТ бойынша және республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы шығыстар төлене отырып, жүргізіледі.
124. Күндізгі стационар жағдайында онкологиялық науқастарға және лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарға медициналық қызмет көрсететін қызметтер берушілерге ақы төлеу:
1) стационарлық көмектің шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып және нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлеумен КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің ¼ тарифі бойынша химиотерапия сеансы үшін;
2) стационарлық көмектің шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып және сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын төлеумен КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің ¼ тарифі бойынша сәулелік терапия көрсету кезінде;
3) стационарлық көмектің шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып және нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын және сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын өтей отырып, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің ¼ тарифі бойынша химиялық және сәулелік терапия сеанстары үшін жүргізіледі.
Есепті кезеңдегі 1 (бір) науқасқа арналған химиотерапия мен сәулелік терапияның барлық сеанстары бір емделген жағдай ретінде есептеледі.
Ескерту. 124-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (01.10.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
124-1. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету кезінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдары нақты шығыстар бойынша қайта зарядтау және сәулелік иондауышқа сервистік қызмет көрсету қызметтеріне арналған шығыстарды төлейді.
Ескерту. 124-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 121 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
122. В условиях круглосуточного стационара республиканской организации здравоохранения, оказывающей медицинские услуги онкологическим больным, оплата за пролеченных больных производится по КЗГ основного диагноза или операций и с оплатой стоимости химиотерапии, лучевой терапии, иммуногистохимического исследования, молекулярно-генетических исследований и услуг по инновационным методам лечения.
Сноска. Пункт 122 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
123. При лечении цирроза и фиброза печени оплата производится по соответствующим КЗГ основного диагноза или операции и с оплатой расходов в республиканских организациях здравоохранения.
124. В условиях дневного стационара поставщикам, оказывающим медицинские услуги онкологическим больным и больным со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани оплата производится:
1) за сеансы химиотерапии по тарифу 1/4 (одной четвертой) от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости стационарной помощи и с оплатой стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам;
2) при оказании лучевой терапии по тарифу 1/4 (одной четвертой) от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости стационарной помощи и с оплатой стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии;
3) за сеансы химио- и лучевой терапии по тарифу 1/4 (одной четвертой) от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости стационарной помощи и с оплатой возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам и стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии.
Все сеансы химиотерапии и лучевой терапии на 1 (одного) больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай.
Сноска. Пункт 124 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.10.2019).
124-1. При оказании медицинской помощи онкологическим больным республиканскими организациями здравоохранения оплачиваются расходы на услуги перезарядки и сервисное обслуживание ионизирующего излучения по фактическим расходам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 124-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).

125. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-параграф. Медициналық-экономикалық тарифтер бойынша онкологиялық аурулары бар балаларға стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету жағдайларына ақы төлеу тәртібі
126. Тәуліктік стационар деңгейінде онкологиялық аурулары бар балаларға блоктар (схемалар) бойынша көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу емдеудің ұзақтығы мен стационарды алмастыратын көмекті қоса алғанда, нақты нозологияны емдеудің толық курсының құны түзету коэфициенттерін ескере отырып, медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 126-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
127. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
128. Нақты нозологияны емдегені үшін ақы төлеу сомасы емдеудің толық курсының құнынан аспайды. Медициналық-экономикалық тарифтер бойынша ақы төлеу кезең-кезеңмен емдеу курсының блоктары (сызбалары) бойынша жүзеге асырылады.
Егер өткізілген төсек-күндердің саны бір емдеу блогының (сызбасының) белгіленген емдеу мерзімінің 50 (елу) және одан да аз пайызын құраса, ақы төлеу емдеу блогы (сызбасы) құнының 30 (отыз) пайызы ұсталып, жүргізіледі.
129. Емдеу блоктары (сызбалары) арасындағы емдеу үзілісінде онкологиялық аурулары бар балаларды байқау қажет болған кезде ақы төлеу стационарды алмастыратын көмек деңгейінде жүзеге асырылады.
Онкологиялық аурулары бар балалар үшін оңалтуды көрсету кезінде қызметтер беруші қормен келісім бойынша қызметтер көрсету бойынша міндеттемелерінің бір бөлігін беру арқылы бірлесіп орындаушыларды тартады. Бірлесіп орындаушылардың көрсетілген қызметтеріне ақы төлеу осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 129-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
130. Амбулаториялық емдеу кезеңі бар нозологиялар үшін дәрілік заттар стационарлық емдеу курсы аяқталған соң беріледі, бұл ретте пациентке берілген дәрілік заттардың құнына ақы төлеу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15724 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 666 бұйрық) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесіне кіретін дәрілік заттарды қоспағанда, "СНЭТ" АЖ-да сканерленген түрде бекітілген жөнелтпе құжаттың негізінде жүзеге асырылады.

125. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Параграф 3. Порядок оплаты случаев оказания стационарной и стационарозамещающей помощи детям с онкологическими заболеваниями по медико-экономическим тарифам
126. Оплата медицинских услуг, оказываемых детям с онкологическими заболеваниями на уровне круглосуточного стационара за лечение по блокам (схемам), длительность лечения и стоимость полного курса лечения конкретной нозологии, включая стационарозамещающую помощь осуществляется по медико-экономическим тарифам с учетом поправочных коэффициентов.
Сноска. Пункт 126 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
127. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
128. Сумма оплаты за лечение конкретной нозологии не превышает стоимость полного курса лечения. Оплата по медико-экономическим тарифам осуществляется поэтапно по блокам (схемам) курса лечения.
Если количество проведенных койко-дней составляет пятьдесят процентов и менее установленных сроком лечения одного блока (схемы) лечения, оплата производится с удержанием 30 (тридцати) процентов от стоимости блока (схемы) лечения.
129. При необходимости наблюдения за детьми с онкологическими заболеваниями в перерыве лечения между блоками (схемами) лечения, оплата осуществляется на уровне стационарозамещающей помощи.
При оказании реабилитации для детей с онкологическими заболеваниями поставщик по согласованию с фондом привлекает соисполнителей путем передачи им части своих обязательств по оказанию услуг. Оплата оказанных услуг соисполнителей осуществляется в соответствии с пунктом 45 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 129 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
130. Для нозологий, имеющих этап амбулаторного лечения, лекарственные средства выдаются по завершению курса стационарного лечения, при этом, оплата стоимости выданных пациенту лекарственных средства осуществляется на основании прикрепленной в сканированном виде в ИС "ЭРСБ" накладной, за исключением лекарственных средств, входящих в Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне, утвержденный приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15724) (далее – приказ № 666).

Ескерту. 130-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
131. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-тарау. Жедел медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
132. Жедел медициналық көмек көрсеткені үшін қызметтер берушіге ақы төлеу:
1) білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты жедел медициналық көмек және медициналық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив бойынша;
2) тромболитикалық терапия жүргізгені үшін – Денсаулық туралы кодекстің 7-бабы 1-тармағының 20) және 68) тармақшаларына сәйкес уәкілетті орган айқындаған шекті құнынан аспайтын препараттың нақты (сатып алу) құны бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 132-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
132-1. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу және медициналық қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы төлеу осы Қағидаларға 51, 52 және 61-қосымшаларға сәйкес нысан негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 132-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
133. Қызметтер берушіге жедел медициналық көмек көрсеткені үшін есепті кезең үшін ақы төлеу сомасы көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына сәйкес жедел көмектің жан басына шаққандағы нормативін халық санына көбейту арқылы айқындалады.
Жедел көмектің жан басына шаққандағы нормативі бойынша қызметтер берушіге жедел медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы көрсетілген қызметтердің көлеміне байланысты емес.
Ескерту. 133-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
133-1. Білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты жедел медициналық көмек және медициналық көмек қызметтерін сатып алу шарттарын есепке алуды қор қол немесе автоматтандырылған режимде "БТЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
Автоматтандырылған режимде Қор "БТЖ" АЖ-ның "Төлем жүйесі" модулінде "Шарт талаптары" салымына деректерді енгізеді, оларды растайды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының және болған жағдайда оған қосымша келісімдердің көшірмесін тіркейді.

Сноска. Пункт 130 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
131. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Глава 3. Порядок оплаты за оказание скорой медицинской помощи
132. Оплата поставщику за оказание скорой медицинской помощи осуществляется:
1)по подушевому нормативу на оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом.
2) за проведение тромболитической терапии - по фактической (закупочной) стоимости препарата, не превышающей ее предельную стоимость, определенную уполномоченным органом в соответствии с подпунктами 20) и 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье.
Сноска. Пункт 132 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
132-1. Оплата за надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в предотвращении распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечении больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется на основании форм согласно приложениям 51, 52 и 61 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 132-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
133. Сумма оплаты за оказание скорой медицинской помощи поставщику за отчетный период определяется путем умножения подушевого норматива скорой помощи на численность населения согласно договору закупа услуг.
Сумма оплаты за оказание скорой медицинской помощи поставщику по подушевому нормативу скорой помощи за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
Сноска. Пункт 133 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
133-1. Учет договоров закупа услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, осуществляется фондом в ручном или в автоматизированном режиме в ИС "ЕПС".
При автоматизированном режиме Фонд вводит данные во вкладке "Условия договора" в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС", подтверждает их и прикрепляет копию договора закупа услуг и дополнительных соглашений к нему при их наличии.

Ескерту. 133-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
133-2. Жедел медициналық көмек және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім (бұдан әрі – жедел медициналық көмек, білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім) осы Қағидаларға 51-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "ЕТЖ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде қалыптастырылады.
Ескерту. 133-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
134. Жедел медициналық көмек, білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді автоматтандырылған түрде қалыптастыру және төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 110/е, № 110-2/е және № 114/е нысандары бойынша (бар болса) деректерді күн сайын дербестендірілген енгізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 134-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
135. Осы Қағидаларға 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты жедел медициналық көмек және медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы (бұдан әрі – жедел медициналық көмек қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасы) қолмен немесе автоматтандырылған режимде "БТЖ" АЖ-ға.
Ескерту. 135-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
136. Жедел медициналық көмек және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек қызметтерінің сапасы мен көлеміне мониторинг жүргізу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтеуден өткен жедел медициналық көмек және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 54-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;

Сноска. Правила дополнены пунктом 133-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
133-2. Счет-реестр за оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом формируется в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" по форме согласно приложению 51 к настоящим Правилам (далее - счет-реестр за оказание скорой медицинской помощи, медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом).
Сноска. Правила дополнены пунктом 133-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
134. Для автоматизированного формирования счета-реестра за оказание скорой медицинской помощи, медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает ежедневный персонифицированный ввод данных по формам № 110/у, № 110-2/у и № 114/у первичной медицинской документации, утвержденной приказом № 907 в МИС интегрированной с ИС "ЕПС" (при ее наличии).
Сноска. Пункт 134 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
135. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, по форме согласно приложению 52 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг скорой медицинской помощи) в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС".
Сноска. Пункт 135 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
136. По результатам мониторинга качества и объема услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом формируются:
1) реестр услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 54-1 к настоящим Правилам;

3) осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.
Ескерту. 136-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
137. Қызметтер беруші бухгалтерлік есептің бастапқы құжаттарының негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейінгі мерзімде "БТЖ" АЖ-да есепті кезеңде:
1) осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
2) осы Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
3) осы Қағидаларға 58-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек көрсету кезінде қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
4) осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек көрсету кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
5) осы Қағидаларға 60-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек көрсету кезінде аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты қалыптастыруды қамтамасыз етеді.
Осы тармақта көзделген ақпарат ұсынылмаған жағдайда, көрсетілген ақпарат ұсынғанға дейін қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезең үшін көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыру жүргізілмейді.
Қызметтер беруші Қордың сұратуы бойынша оның негізінде осы тармақта көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 137-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
138. Қор жедел медициналық көмек қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде қолмен немесе автоматтандырылған режимде "БТЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 61-қосымшаға сәйкес нысан бойынша білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты жедел медициналық көмек және медициналық көмек бойынша көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – жедел медициналық көмек қызметтерінің актісі) қалыптастырады.
Ескерту. 138-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
139. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.

3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом по форме согласно приложению 55 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 136 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
137. Поставщик на основании первичных документов бухгалтерского учета в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом, обеспечивает в ИС "ЕПС" формирование за отчетный период информацию о:
1) структуре доходов при оказании скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 56 к настоящим Правилам;
2) структуре расходов при оказании скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 57 к настоящим Правилам;
3) дифференцированной оплате труда работников при оказании скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 58 к настоящим Правилам;
4) повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 59 к настоящим Правилам;
5) распределении плановой суммы аванса при оказании скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 60 к настоящим Правилам;
В случае непредоставления информации, предусмотренной настоящим пунктом, формирование акта оказанных услуг за текущий отчетный период поставщику не производится до предоставления указанной информации.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в настоящем пункте.
Сноска. Пункт 137 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
138.Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг скорой медицинской помощи в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" формируется акт оказанных услуг по скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом по форме согласно приложению 61 к настоящим Правилам (далее - акт оказанных услуг скорой медицинской помощи).
Сноска. Пункт 138 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
139. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

140. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
141. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
142. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
143. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
144. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
145. Қор жедел медициналық көмектің көрсетілетін қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде осы Қағидаларға 61-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмектің және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмектің көрсетілген қызметтерінің актісін (бұдан әрі – жедел медициналық көмектің көрсетілген қызметтерінің актісі) қалыптастырады.
146. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
147. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
147-1. Қызметтер берушілер – ТМККК шеңберінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне және бекітілген ауыл халқына (бұдан әрі – ауыл субъектілері) амбулаториялық-емханалық қызметтер кешеніне ақы төлеу ТМККК шеңберінде мына қызметтерді көрсеткені үшін сатып алу шартында көзделген сома шегінде жүзеге асырылады:
1) стационарды алмастыратын, стационарлық медициналық көмек көрсетуді және тірі туған нәрестесімен босанған әйелді тәулік бойы стационардан шығару кезінде нәрестені күту бойынша жиынтықтың құнын қамтамасыз етуді (жаңа туған нәрестенің дәрі қобдишасы) қоса алғанда, АЕК КЖН тарифі бойынша бекітілген халыққа АЕК;
2) жеделдігі 4-санаттағы шақыртуларға қызмет көрсету үшін бекітілген халыққа тәулік бойы шұғыл медициналық көмек көрсету;
3) ақуыз мөлшері төмен мамандандырылған емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен қамтамасыз ету.
Ескерту. 147-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4 – тарау. Медициналық көмек нысандарының кешенін көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
1-параграф. Ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі

140. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
141. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
142. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
143. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
144. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
145. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг скорой медицинской помощи формируется акт оказанных услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом по форме согласно приложению 61 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг скорой медицинской помощи).
146. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
147. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
147-1. Оплата услуг поставщиков – субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП и комплекс амбулаторно-поликлинических услуг прикрепленному сельскому населению (далее – субъекты села) в рамках ГОБМП осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за оказание:
1) АПП прикрепленному населению по тарифу КПН АПП, включая оказание стационарозамещающей, стационарной медицинской помощи и обеспечение при выписке из круглосуточного стационара родильницы с живым новорожденным стоимости комплекта по уходу за младенцем (аптечка новорожденного);
2) круглосуточной неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковые продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина.
Сноска. Правила дополнены пунктом 147-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Глава 4. Порядок оплаты за оказание комплекса форм медицинской помощи
Параграф 1. Порядок оплаты за оказание медицинской помощи сельскому населению

148. Ауыл субъектілерінің көрсеткен қызметтеріне ақы төлеу ауыл халқына кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына КЖН) бойынша жүзеге асырылады, ол мыналарды қамтиды:
1) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес шығындары қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері мен аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтер кешені үшін кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде ескерілетін қызметтер тізбесі бойынша бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенін қамтамасыз ету:
2) МСАК қзметкерлерін ынталандыру.
Ескерту. 148-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
148-1. Жеделдігі 4-санаттағы шақыртуларға қызмет көрсету үшін бекітілген ауыл халқына тәулік бойы кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу кезек күттірмейтін көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 148-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
148-2. Фенилкетонуриямен ауыратын бекітілген ауыл халқына қызмет көрсететін ауыл субъектілері үшін ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен қамтамасыз ету үшін ақы төлеу нақты шығындар бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 148-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
148-3. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының (бұдан әрі – ДСБ) шешімі бойынша ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өніммен орталықтандырылған қамтамасыз ету үшін ауыл субъектілерін аййқындауға жол беріледі.
ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдермен және фенилаланин мөлшері төмен өнімді босату үшін ақы төлеу мақсатында "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ДҚ" АЖ) тіркеледі.
Ескерту. 148-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
149. БХТ-ға тіркелген бекітілген халықтың саны бойынша МСАК көрсететін ауыл субъектілері үшін есепті кезең үшін КЖН ауыл халқына есепті кезеңнің соңғы күнінде айқындалады.
Ескерту. 149-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.

148. Оплата услуг, оказанных субъектами села, осуществляется по комплексному подушевому нормативу на сельское население (далее – КПН на сельское население), который включает в себя:
1) обеспечение комплекса амбулаторно-поликлинических услуг прикрепленному населению по перечню услуг, затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг субъектами здравоохранения городского значения и субъектами здравоохранения районного значения и села по комплексному подушевому нормативу согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) стимулирование работников ПМСП.
Сноска. Пункт 148 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
148-1. Оплата за оказание круглосуточной неотложной медицинской помощи прикрепленному сельскому населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов осуществляется по подушевому нормативу на оказание неотложной помощи.
Сноска. Правила дополнены пунктом 148-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
148-2. Оплата за обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина для субъектов села, обслуживающих прикрепленное сельское население с заболеванием фенилкетонурия осуществляется по фактическим затратам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 148-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
148-3. По решению местного органа государственного управления здравоохранением области, города республиканского значения и столицы (далее – УЗ) допускается определение субъектов села для централизованного обеспечения лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина.
В целях оплаты отпуск лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина регистрируется в информационной системе "Лекарственное обеспечение" (далее – ИС "ЛО").
Сноска. Правила дополнены пунктом 148-3 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
149. КПН на сельское население за отчетный период для субъектов села, оказывающих ПМСП по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в РПН, определяется на последнюю дату отчетного месяца.
Сноска. Пункт 149 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

150. Есепті кезеңде ауыл халқына қызмет көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы ауыл халқына арналған КЖН-ны есепті кезеңде БХТ-да тіркелген, бекітілген ауыл халқының орташа тізімдік санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңдегі бекітілген ауыл халқының орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күні үшін БХТ-да тіркелген бекітілген ауыл халқының санын қосу және алынған соманы айдың күнтізбелік күндерінің санына бөлу арқылы айқындалады.
Ескерту. 150-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
151. Есепті кезеңдегі ауыл халқына арналған КЖШН бойынша ауыл халқына қызмет көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы көрсетілген қызметтердің көлеміне байланысты емес.
152. Қор осы Қағидалардың 39-тармағында көрсетілген салыстыру актісі негізінде ауыл субъектісіне бекітілген фенилкетонуриямен ауыратын адамдар санының немесе медициналық көрсетілімі бойынша мамандандырылған емдік заттар түрінің және сәбиді күту бойынша жиынтық (жаңа туған нәрестенің дәрі қобдишасы) алған аламдар санының өзгеруіне байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының сомасын түзетуді жүзеге асырады.
Ескерту. 152-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
152-1. МӘМС жүйесінде стационарды алмастыратын және стационарлық медициналық көмек көрсету үшін ақы төлеу 2-тарауға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 152-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
153. Ауыл халқына қызметтер көрсету үшін қызметтерді сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "БТЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
Қор "БТЖ" АЖ "Төлем жүйесі" модуліндегі "Шарттың негізгі талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының және бар болса көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.
154. Осы Қағидаларға 65-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу және шот-тізілімді (бұдан әрі – ауыл халқына қызмет көрсеткені үшін шот-тізілім) "БТЖ" АЖ-да автоматтандырылған түрде қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін ауыл субъектісі мыналарды қамтамасыз етеді:
1) күн сайын МАЖ-дың "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақыртулар бойынша мәліметтерді енгізу;

150. Сумма оплаты за оказание услуг сельскому населению за отчетный период определяется путем умножения КПН на сельское население на среднесписочную численность прикрепленного сельского населения, зарегистрированного в РПН на отчетный период.
Среднесписочная численность прикрепленного сельского населения за отчетный период определяется путем суммирования численности прикрепленного сельского населения, зарегистрированных в РПН за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней месяца.
Сноска. Пункт 150 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие с 01.01.2020).
151. Сумма оплаты за оказание услуг сельскому населению по КПН на сельское население за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
152. Фонд на основании акта сверки, указанного в пункте 39 настоящих Правил, осуществляет корректировку суммы договора закупа услуг в связи с изменением количества лиц с заболеванием фенилкетонурия, прикрепленных к субъекту села, или видов специализированных лечебных продуктов по медицинским показаниям и лиц, получивших комплект по уходу за младенцем (аптечку новорожденного).
Сноска. Пункт 152 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
152-1. Оплата за оказание стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи в системе ОСМС субъектам села осуществляется согласно Главе 2.
Сноска. Правила дополнены пунктом 152-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
153. Автоматизированный учет договоров закупа услуг за оказание услуг сельскому населению, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "ЕПС".
Фонд вводит данные во вкладке "Основные условия договора" в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС", подтверждает их и прикрепляет копии договоров закупа услуг и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
154. Для оплаты и автоматизированного формирования в ИС "ЕПС" счета-реестра за оказание медицинской помощи сельскому населению по форме согласно приложению 65 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание услуг сельскому населению) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, субъект села обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом в модуле "Регистратура" МИС;

2) күн сайын "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 025/е және № 025-7/е нысандары бойынша халыққа МСАК және КДК мамандары көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерді дербестендірілген тіркеу;
3) күн сайын "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да №907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың 201/е нысаны бойынша КДҚ-ға сыртқы жолдамаларды енгізу;
4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күн сайын енгізу;
5) бірлесіп орындау шарттары бойынша деректерді "БТЖ" АЖ-ның "Төлем жүйесі" модулінде олар жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізу және растау;
6) "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушінің бекітілген халыққа КДК көрсетуге бірлесіп орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халыққа бірлесіп орындау шарты бойынша АЕК көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыру;
7) оны есептеу мен бөлу осы Қағидалардың 2-бөлімінің 1-кіші бөлімі 1-тарауының 1-параграфында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылатын КЖНЫК төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-ға енгізу;
8) бастапқы бухгалтерлік құхаттардың негізінде есепті кезеңде "БТЖ" АЖ-да мыналар:
осы Қағидаларға 66-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 68-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер мен шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 71-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат қалыптастыру;
9) осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады;
10) осы Қағидалардың 2-бөлімінің 2-кіші бөлімі 1-тарауының 1-параграфына сәйкес "ЖБНҚК" АЖ-ға деректерді енгізу;
11) № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 003/е нысандары бойынша "СНЭТ" АЖ-да деректерді күн сайын енгізу және растау. "СНЭТ" АЖ-ға гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, енгізілген деректер расталғаннан кейін түзетуге жатпайды;

2) ежедневную персонифицированную регистрацию в МИС интегрированной с ИС "ЕПС", оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП по формам № 025/у и № 025-7/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907;
3) ежедневный ввод внешних направлений на КДУ в МИС интегрированной с ИС "ЕПС" по форме № 201/у, утвержденной приказом № 907;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ввод и подтверждение в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" данных по договорам соисполнения в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
6) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному населению поставщика, акта оказанных услуг АПП по договору соисполнения прикрепленному населению поставщика;
7) ввод данных, необходимых для выплаты СКПН, расчет и распределение которого осуществляется в порядке, определенном параграфом 1 главы 1 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил;
8) формирование в ИС "ЕПС" информации за отчетный период на основании первичных бухгалтерских документов о:
структуре доходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 66 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 67 к настоящим Правилам;
структуре доходов и расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 68 настоящим Правилам
дифференцированной оплате труда работников при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 70 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 71 к настоящим Правилам;
9) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 8) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом;
10) ввод данных в ИС "ДКПН" в соответствии с параграфом 1 главы 1 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил;
11) ежедневный ввод и подтверждение данных в ИС "ЭРСБ" по формам № 003/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907. Введенные данные после их подтверждения не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода в ИС "ЭРСБ" результатов гистологических и патоморфологических исследований;

12) пациенттің стационардан шыққан күнінен кейінгі күннен кешіктірмей "СНЭТ" АЖ-да шығару эпикризін қалыптастыру;
13) медициналық карталардан "СНЭТ" АЖ-да деректерді енгізу нәтижелері бойынша стационардан шыққан адамның статистикалық картасын қалыптастыру (№907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 066/е және № 003/е нысандары).
"БТЖ" АЖ-да осы тармақтың 8) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, ағымдағы есепті кезең үшін ауыл субъектісіне ауыл халқына қызмет көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпарат енгізілгенге дейін жүргізілмейді.
Ауыл субъектісі қордың сұрау салуы бойынша оның негізінде осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 154-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
155. Қор ауыл субъектілері бойынша:
1) "МҚСБЖ" АЖ-ға стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасын сараптау нәтижелерін енгізеді;
2) "БТЖ" АЖ-да стационарлық науқастардың әрбір өлім жағдайына (өлімімен аяқталған) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытындыны сканерленген түрінде қоса береді.
Ескерту. 155-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
156. Қор қолмен немесе автоматтандырылған режімде "БТЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 72-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – ауыл халқына көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қалыптастырады, онда "ЖБНҚК" АЖ-да автоматтандырылған режімде есептелген түпкілікті нәтиже индикаторларына ауыл субъектісінің қол жеткізу нәтижелері ескеріледі.
157. Ауыл халқына көрсетілген медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 14-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімін;
3) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
4) осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;

12) формирование выписного эпикриза в ИС "ЭРСБ", в срок не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара;
13) формирование по результатам ввода данных в ИС "ЭРСБ" из медицинских карт статистическую карту выбывшего из стационара (формы № 066/у и № 003/у первичной медицинской документации, утвержденные приказом № 907).
В случае отсутствия в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 8) настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание услуг сельскому населению за текущий отчетный период субъекту села не производится до введения указанной информации.
Субъект села по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов на основании которой осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 8) настоящего пункта.
Сноска. Пункт 154 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
155. Фонд по субъектам села:
1) в ИС "СУКМУ" вводит результаты экспертизы качества стационарной и стационарозамещающей помощи;
2) в ИС "ЕПС" прикрепляет в сканированном варианте экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) стационарных больных по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 155 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
156. Фондом в ручном или в автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" формируется протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медицинской помощи сельскому населению (далее – протокол исполнения договора закупа услуг сельскому населению) по форме согласно приложению 72 к настоящим Правилам, в котором учитываются результаты достижения субъектом села индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ИС "ДКПН".
157. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных сельскому населению, формируются:
1) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 14-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
4) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;

5) осы Қағидаларға 54-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
6) осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмекті медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
7) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
8) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтеуден өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
9) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмекті медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.
Ескерту. 157-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
158. Қор қолмен немесе автоматтандырылған режімде "БТЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 79-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – ауыл халқына көрсетілген қызметтердің актісі) қалыптастырады.
158-1. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсету үшін ақы төлеу биологиялық материалдан СОVІD-19 вирусының РНК-сын анықтауға диагностикалық зерттеу үшін полимеразды тізбекті реакция әдісімен-тариф бойынша жүзеге асырылады.
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының жаңа COVІD-19 коронавирусын пандемия деп жариялауына байланысты дағдарыстық жағдай кезеңінде COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу жөніндегі іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу және медициналық қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы төлеу осы Қағидаларға 65, 72 және 79-қосымшаларға сәйкес нысан негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 158-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
159. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
160. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
161. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 54-1 к настоящим Правилам;
6) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 55 к настоящим Правилам;
7) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
8) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
9) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 157 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
158. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг сельскому населению в ручном или в автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" формируется акт оказанных услуг за оказание медицинской помощи сельскому населению по форме согласно приложению 79 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг сельскому населению).
158-1. Оплата за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется за диагностическое исследование на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции – по тарифу.
Оплата за надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в предотвращении распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечении больных с коронавирусом COVID-19 в период кризисной ситуации, связанной с объявлением Всемирной организацией здравоохранения нового коронавируса COVID-19 пандемией осуществляется на основании форм согласно приложениям 65, 72 и 79 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 158-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
159. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
160. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
161. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

162. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-параграф. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу
163. Қызметтер берушілердің – облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдардың және көпбейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелерінің (бұдан әрі – онкодиспансер) көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген соманың шегінде:
1) осы тармақтың 2)-9) тармақшаларында көзделген қызметтерді қоспағанда, қатерлі ісіктерден зардап шегетін (С00-С80, С97, С81-С85 АХЖ-10 кодтары бойынша) 18 жастағы және одан асқан онкологиялық науқастарға Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес медициналық көрсетілетін қызметтер кешенін көрсеткені үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша;
2) онкологиялық науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз еткені үшін – шекті құнынан аспайтын химиялық препараттардың нақты (сатып алу) құны бойынша;
3) жоғары технологиялық медициналық қызметтерді қоспағанда, онкологиялық науқастарға сәулелік терапия сеанстарын көрсеткені үшін –тарифтер бойынша;
4) еркін таңдау құқығын іске асыру шеңберінде осы онкодиспансерде есепте тұрмайтын онкологиялық науқастарға (бұдан әрі – өзге қалалық науқас), диагнозын верификациялауға жіберілетін обыралды аурулары бар науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін – осы Қағидаларға 79-1-қосымшаға сәйкес қызметтерді/операцияларды қоспағанда, шығын сыйымдылығы коэффициентін (С00-С80, С97, С81-С85, С97 АХЖ-10 кодтары бойынша) ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтер бойынша;
5) ерекше ем жүргізуге мүмкіндік бермейтін, ауырлататын ілеспе патологиясы бар IV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға мобильдік бригадалардың паллиативтік көмек көрсеткені үшін – уәкілетті орган бекіткен тарифтер бойынша;
6) телепатология жүйесі арқылы ісіктердің биоүлгілеріне халықаралық телеконсультация өткізгені үшін - тарифтер бойынша;
7) молекулалық-генетикалық және молекулалық-биологиялық диагностиканы жүргізгені үшін – тарифтер бойынша;
8) сәулелік жабдықты қайта зарядтау қызметтерін және иондаушы сәулелеуге сервистік қызмет көрсеткені үшін нақты шығыстар бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 163-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
164. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "ОНЭТ" АЖ-да жүзеге асырады.
Қор "ОНЭТ" АЖ "Қаржы блогы" модуліндегі "Шарттың талаптары" қосымша бетіне деректерді енгізеді, оларды растайды және онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін қызметтерді сатып алу шартының және бар болса оған қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.

162. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Параграф 2. Порядок оплаты за оказание медицинской помощи онкологическим больным
163. Оплата услуг поставщиков – областных, региональных, городских онкологических организаций и онкологических отделений многопрофильных клиник (далее – онкодиспансер) осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг:
1) по комплексному тарифу на одного онкологического больного за оказание комплекса медицинских услуг в соответствии с Методикой формирования тарифов, онкологическим больным в возрасте 18 лет и старше, страдающим злокачественными новообразованиями (по кодам МКБ-10 С00-С80, С97, С81-С85), за исключением услуг, предусмотренных подпунктами 2) – 9) настоящего пункта;
2) за обеспечение химиопрепаратами онкологических больных - по фактической (закупочной) стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену;
3) за оказание сеансов лучевой терапии онкологическим больным, за исключением высокотехнологичных медицинских услуг – по тарифам;
4) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным не состоящим на учете в данном онкодиспансере, в рамках реализации их права на свободный выбор (далее – иногородний больной), больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза –по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости (по кодам МКБ-10 С00-С80, С81-С85, С97) за исключением услуг/операций согласно приложению 79-1 к настоящим Правилам;
5) за оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение - по тарифам, утвержденном уполномоченным органом;
6) за проведение международных телеконсультаций биообразцов опухолей через систему телепатологии – по тарифам;
7) за проведение молекулярно-генетической и молекулярно-биологической диагностики – по тарифам.
8) за проведение услуг перезарядки лучевого оборудования и сервисного обслуживания ионизирующего излучения – по фактическим расходам.
Сноска. Пункт 163 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
164. Автоматизированный учет договоров закупа услуг по оказанию медицинской помощи онкологическим больным, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "ЭРОБ".
Фонд вводит данные во вкладке "Условия договора" в модуле "Финансовый блок" ИС "ЭРОБ", подтверждает их и прикрепляет копии договора закупа услуг на оказание медицинской помощи онкологическим больным и дополнительных соглашений к нему при их наличии.

165. Есепті кезеңдегі бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін онкодиспансерлерге ақы төлеу сомасы онкологиялық аурулары бар он сегіз жасқа дейінгі балаларды және "ОНЭТ" АЖ-да қатерлі лимфоидтік және қан өндіру тінінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тарифті есепті кезеңдегі онкологиялық науқастардың ортатізімдік санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңдегі онкологиялық науқастардың ортатізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күнінде "ОНЭТ" АЖ-да тіркелген онкологиялық науқастардың санын қосу және алған қосындыны айдың күнтізбелік күндерінің санына бөлу арқылы айқындалады.
166. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім) қалыптастыру осы Қағидаларға 80-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолмен немесе автоматтандырылған режимде "ОНЭТ" АЖ-да жүзеге асырылады.
Ескерту. 166-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
167. Онкодиспансердің есепті кезеңдегі ақы төлеуге ұсынатын және онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімде көрсететін сомасын автоматтандырылған есептеу денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінде есепті кезең ішінде:
1) онкологиялық науқастардың есепке қойылуын;
2) онкологиялық науқастардың есептен шығарылуын;
3) онкологиялық науқастарға медициналық көмекті көрсету жағдайларын тіркеудің (қайта тіркеудің) негізінде қамтамасыз етіледі.
168. Онкологиялық науқастарға көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу кезінде онкологиялық науқастарды есепке қоюды тіркеуді (қайта тіркеуді) онкодиспансер күн сайын "ОНЭТ"АЖ-да автоматтандырылған режімде:
1) № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 090/е, № 025/е немесе № 003/е нысандары;
2) басқа онкодиспансерге қайта тіркелу туралы онкологиялық науқастың жеке өтініші (еркін нысанда ресімделген);
3) онкодиспансердің сканирленген түрде бекітілетін, осы онкодиспансерге берілген онкологиялық науқастың жеке өтінішінің (еркін нысанда ресімделген) негізінде басқа онкодиспансерге онкологиялық науқасты тіркеуге (орналастыруға) сұрау салуы негізінде жүзеге асырады.
169. Онкодиспансер онкологиялық науқасты басқа онкодиспансерге орналастырудан бас тартқан жағдайда онкодиспансер бас тартудың уәжделген себебін көрсетеді және онкодиспансердің басшысы қол қойған бас тарту туралы шешімді сканирленген түрде "ОНЭТ" АЖ-де бекітеді.

165. Сумма оплаты онкодиспансерам за оказание медицинской помощи онкологическим больным по комплексному тарифу на одного онкологического больного за отчетный период определяется путем умножения комплексного тарифа на одного онкологического больного на среднесписочную численность онкологических больных за отчетный период, за исключением детей до восемнадцати лет с онкологическими заболеваниями и больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ".
Среднесписочная численность онкологических больных за отчетный период определяется путем суммирования численности онкологических больных, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней месяца.
166. Формирование счета-реестра за оказание медицинской помощи онкологическим больным осуществляется в ИС "ЭРОБ" в ручном или автоматизированном режиме по форме согласно приложению 80 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание медицинской помощи онкологическим больным).
Сноска. Пункт 166 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
167. Автоматизированный расчет суммы, предъявляемой онкодиспансером к оплате за отчетный период и отражаемой в счете-реестре за оказание медицинской помощи онкологическим больным, обеспечивается на основании регистрации (перерегистрации) в течение отчетного периода в информационных системах здравоохранения:
1) постановки на учет онкологических больных;
2) снятия с учета онкологических больных;
3) случаев оказания медицинской помощи онкологическим больным.
168. При оплате услуг, оказываемых онкологическим больным, осуществляется регистрация (перерегистрации) постановки на учет онкологических больных онкодиспансером ежедневно в автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ" на основании:
1) форм № 090/у, № 025/у или № 003/у первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907;
2) личного заявления онкологического больного (оформленного в произвольной форме) о перерегистрации в другой онкодиспансер;
3) запроса онкодиспансера на регистрацию (дислокацию) онкологического больного в другой онкодиспансер, на основании личного заявления (оформленного в произвольной форме) онкологического больного поданного в данный онкодиспансер, которое прикрепляется в сканированном виде.
169. Онкодиспансер в случае отказа в дислокации онкологического больного в другой онкодиспансер указывает мотивированную причину отказа и прикрепляет в ИС "ЭРОБ" в сканированном виде решение об отказе, подписанное руководителем онкодиспансера.

170. Онкологиялық науқастардың есепке қойылуын тіркеудің (қайта тіркеудің) нәтижесі бойынша "ОНЭТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде:
1) бір онкологиялық диспансерден басқасына ауыстырылған;
2) МСАК ұйымына бекітілген және осы өңірдің онкодиспансерінде есепте тұрмаған;
3) осы өңірдің онкодиспансерінде есепте тұрған және басқа өңірдің МСАК ұйымына бекітілген онкологиялық науқастардың тізімі қалыптастырылады.
171. Онкологиялық науқастарды есептен шығаруды тіркеуді онкодиспансер "ОНЭТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде:
1) онкодиспансердің диспансерлік бөлімшесінің онкологиялық науқастың сауығуы туралы қорытындысы;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінен (бұдан әрі – АХАТБ органдары) келіп түсетін қайтыс болу туралы мәліметтерді;
3) БХТ порталында тіркелген онкологиялық науқастың қайтыс болуы туралы куәлікті;
4) Қазақстан Республикасынан тысқары тұрақты тұруға кеткен Қазақстан Республикасының азаматтары туралы ішкі істер органдарының ресми деректерінің негізінде жүзеге асырады.
Онкодиспансер АХАТБ органы онкологиялық науқастың қайтыс болуын тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей автоматты түрде есептен алынған қайтыс болғандарды қоспағанда, онкологиялық науқастың қайтыс болу себептерін "ОНЭТ" АЖ-да нақтылайды. Онкологиялық науқастардың есептен шығарылуын тіркеу нәтижесі бойынша "ОНЭТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде автоматты түрде есептен шығарылған онкололгиялық науқастардың және есептен шығарылмаған қайтыс болған онкологиялық науқастардың тізімдері қалыптастырылады.
172. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету жағдайларын "ОНЭТ" АЖ-да тіркеу:
1) № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 066-2/е, № 003/е және 025/е нысандары бойынша стационарлық, стационарды алмастыратын және амбулаториялық-емханалық медициналық көмек көрсету туралы деректерді күн сайын растауды енгізу;
2) пациенттің стационардан шығуынан немесе амбулаториялық емдеудің аяқталуынан кейінгі келесі үш жұмыс күнінен кешіктірмей шығару эпикризін растауды енгізу;
3) емдеудің барлық кезеңдерінде таргеттік препараттарды қоса алғанда, онкологиялық науқастар есепті кезеңде пайдаланған химиопрепараттар туралы деректерді растауды.
Ескерту. 172-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
173. Онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды нақты қолдану бойынша деректерді "ОНЭТ" АЖ-ға енгізуді онкодиспансердің дәрігер химиотерапевті шекті құнынан аспайтын химиялық препараттардың нақты (сатып алу) бағасын ескере отырып, химиялық препараттарды қолдану сызбасына сәйкес жүзеге асырады.

170. По результатам регистрации (перерегистрация) постановки на учет онкологических больных в ИС "ЭРОБ" в автоматизированном режиме формируются списки онкологических больных:
1) дислоцированных из одного онкологического диспансера в другой;
2) прикрепившихся в организацию ПМСП, и не состоящих на учете в онкодиспансере данного региона;
3) состоящих на учете в онкодиспансере данного региона, и прикрепившихся в организацию ПМСП другого региона.
171. Регистрация снятия с учета онкологических больных осуществляется онкодиспансером в автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ" на основании:
1) заключения диспансерного отделения онкодиспансера о выздоровлении онкологического больного;
2) сведений о смерти, поступающих из отделов регистрации актов гражданского состояния областей, городов республиканского значения (далее – органы ОРАГС);
3) свидетельства о смерти онкологического больного, зарегистрированного в РПН.
4) официальных данных органов внутренних дел Республики Казахстан о гражданах Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства.
В целях оплаты услуг онкодиспансер уточняет в ИС "ЭРОБ" причины смерти онкологических больных, за исключением умерших, снятых с учета автоматически, не позднее десяти календарных дней со дня регистрации смерти онкологического больного органом ОРАГС. По результатам регистрации снятия с учета онкологических больных в ИС "ЭРОБ" в автоматизированном режиме формируются списки онкологических больных, снятых с учета автоматически и умерших онкологических больных, не снятых с учета.
172. Регистрация случаев оказания медицинской помощи онкологическим больным осуществляется в ИС "ЭРОБ" путем ввода:
1) ежедневного подтверждения данных об оказании стационарной, стационарозамещающей и амбулаторно-поликлинической медицинской помощи по формам № 066-2/у, № 003/у и 025/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907;
2) подтверждения выписного эпикриза в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за выбытием пациента из стационара или завершением амбулаторного лечения;
3) подтверждения данных об использованных в отчетном периоде химиопрепаратах онкологическим больным, включая таргетные препараты, на всех этапах лечения.
Сноска. Пункт 172 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
173. Ввод в ИС "ЭРОБ" данных по фактическому использованию химиопрепаратов онкологическим больным осуществляется врачом химиотерапевтом онкодиспансера в соответствии со схемой применения химиопрепаратов с учетом фактической (закупочной) стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.

Ескерту. 173-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
173-1. "ОНЭТ" АЖ-да ұсынылған шығындарды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, иондаушы сәулеленуді қайта зарядтауды және сервистік қызмет көрсетуді нақты жүргізу бойынша деректерді енгізу жүзеге асырылады.
Ескерту. 173-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
174. Онкодиспансер есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың отызыншы күніне дейін "ОНЭТ" АЖ-ға алдыңғы есепті кезеңдегі мынадай есептерді:
1) осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсету кезіндегі кірістердің құрылымы;
2) осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсету кезіндегі шығыстардың құрылымы;
3) осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған ақы төлеу;
4) осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
5) осы Қағидаларға 85-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге арналған аванстың жоспарлы соммасын бөлу туралы ақпаратты енгізеді.
"ОНЭТ" АЖ-да осы тармақпен көзделген ақпарат болмаған жағдайда, онкодиспансерге ағымдағы есепті кезеңдегі онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген деректерді енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Онкодиспансер қордың сұрау салуы бойынша негізінде осы тармақта көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
175. Осы Қағидаларға 86-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қор қолмен немесе автоматтандырылған режімде "ОНЭТ" АЖ-да қалыптастырады.
176. Онкодиспансер көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдық мониторингтеуден өткен емханаға жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдық мониторингтеуден өткен емханаға жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтер сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;

Сноска. Пункт 173 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
173-1. В ИС "ЭРОБ" осуществляется ввод данных по фактическому проведению перезарядки и сервисного обслуживания ионизирующего излучения с приложением документов, подтверждающих предъявленные затраты.
Сноска. Правила дополнены пунктом 173-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
174. Онкодиспансер в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, вводит в ИС "ЭРОБ" следующие отчеты за предыдущий отчетный период, содержащие информацию о:
1) структуре доходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам;
2) структуре расходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам;
3) дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 83 к настоящим Правилам;
4) повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам;
5) распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия в ИС "ЭРОБ" информации, предусмотренной настоящим пунктом, формирование счет-реестра за оказание медицинской помощи онкологическим больным за текущий отчетный период онкодиспансеру не производится до введения указанных данных.
По запросу фонда онкодиспансер предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которой осуществлено формирование информации, указанной в настоящем пункте.
175. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медицинской помощи онкологическим больным по форме согласно приложению 86 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медицинской помощи онкологическим больным), формируется фондом в ручном или в автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ.
176. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных онкодиспансером формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;

4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жататын және жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімін.
Ескерту. 176-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
177. Қор қайтыс болған онкологиялық науқастар бойынша "ОНЭТ" АЖ-да осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір өлім (өліммен аяқталған) жағдайға сараптамалық қорытындыны сканерленген түрінде бекітеді.
Ескерту. 177-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
178. Қайтыс болған күні өткен есепті кезеңде тіркелген онкологиялық науқастарды қайтыс болу себебі бойынша "ОНЭТ" АЖ-да есептен шығарған жағдайда ақы төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап онкологиялық науқастың есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.
Ескерту. 178-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
179. Онкологиялық науқасты уақтылы есептен шығармағаны және оның қайтыс болуы туралы мәліметтерді "ОНЭТ" АЖ- алмағаны және уақтылы тіркемегені үшін айыппұл санкциялары лимфоидтік және қан өндіру тінінің қатерлі ісіктері бар науқастарға, қайтыс болғаннан кейін тіркелген онкологиялық науқастарға, 2012 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған онкологиялық науқастарға қатысты қолданылмайды.
180. Қор онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде "ОНЭТ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде осы Қағидаларға 88-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға медициналық көмекті көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі) қалыптастырады.
181. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
182. Онкодиспансер онкологиялық науқастарға (диагнозын растауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін бірлесіп орындаушыны тартады. Бірлесіп орындаушының көрсетілген қызметтері үшін ақы төлеу:

4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 176 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
177. Фонд по умершим онкологическим больным прикрепляет в ИС "ЭРОБ" в сканированном варианте экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 177 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
178. В случае снятия с учета в ИС "ЭРОБ" онкологических больных по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется в отчетном периоде с учетом снятия суммы, рассчитанной за каждый календарный день нахождения онкологического больного на учете со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу на одного онкологического больного в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.
Сноска. Пункт 178 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
179. При оплате штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о смерти онкологического больного в ИС "ЭРОБ" не применяются в отношении больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, посмертно зарегистрированных онкологических больных, а также онокологических больных умерших до 1 января 2012 года.
180. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию медицинской помощи онкологическим больным в ручном или в автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ" формируется акт оказанных услуг за оказание медицинской помощи онкологическим больным по форме согласно приложению 88 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг за оказание медицинской помощи онкологическим больным).
181. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
182. Онкодиспансер с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) привлекает соисполнителя для оказания медицинской помощи онкологическим больным. Оплата за оказанные услуги соисполнителя осуществляется по заключенному с соисполнителем договору в соответствии с гражданским законодательством, в пределах суммы договора закупа услуг:

1) көрсетілген КДҚ үшін – тарифтер бойынша;
2) онкологиялық науқастарға (диагнозын растауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін – шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтер бойынша (С00-С80, С97, С81-С85 АХЖ-10 кодтары бойынша) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының сомасы шегінде азаматтық заңнамаға сәйкес бірлесіп орындаушымен жасалған шарт бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 182-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
183. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
184. Жоғары технологиялық медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Амбулаториялық деңгейде сәулелік терапия өткізгені үшін ақы төлеу нақты көрсетілген сәулелік терапия сеанстары үшін тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте, қызметтер беруші сәулелік терапия құнының есебінен науқастарың пансионтта тұруын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 184-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
185. Мобильдік бригада қызметтерін қоспағанда, спецификалық емдеуді жүргізуге мүмкіндік бермейтін, ауырлататын іліспелі патологиясы бар IV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға паллиативтік көмек және мейіргерлік күтімді көрсету үшін ақы төлеу тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 185-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-параграф. Туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
186. Қызмет берушілер - туберкулезге қарсы дисансерлерге туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу:
1) туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша;
2) № 666 бұйрыққа сәйкес олардың шекті құнынан аспайтын туберкулезге қарсы препараттардың нақты (сатып алу) құны бойынша медициналық ұйымдардың дәрілік формулярына сәйкес туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз еткені үшін.
3) уәкілетті орган бекіткен ұйымдарға өңіраралық деңгейде туберкулез кезінде хирургиялық көмек көрсету үшін клиникалық-шығынды топтар бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша жүзеге асырылады, ол мыналарға:

1) за оказанные КДУ – по тарифам;
2) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) – по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости (по кодам МКБ-10 С00-С80, С81-С85, С97).
Сноска. Пункт 182 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
183. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
184. Оплата за оказание высокотехнологичных медицинских услуг осуществляется по тарифам.
Оплата за проведение лучевой терапии на амбулаторном уровне осуществляется за фактически оказанные сеансы лучевой терапии по тарифам. При этом, поставщик обеспечивает пациентов проживанием в пансионате за счет стоимости лучевой терапии.
Сноска. Пункт 184 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
185. Оплата за оказание паллиативной помощи и сестринского ухода онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение, осуществляется по тарифу за один койко-день, за исключением услуг мобильных бригад.
Сноска. Пункт 185 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Параграф 3. Порядок оплаты за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
186. Оплата поставщикам - противотуберкулезным диспансерам за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг:
1) по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом;
2) за обеспечение противотуберкулезными препаратами в соответствии с лекарственным формуляром медицинских организаций по фактической (закупочной) стоимости противотуберкулезных препаратов, не превышающей их предельную цену и в соответствии с приказом № 666;
3) по клинико-затратным группам за оказание хирургической помощи при туберкулезе на межрегиональном уровне организациям утвержденным уполномоченным органом.
Оплата услуг осуществляется по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом, который предусматривает затраты на:

1) туберкулез ауруының болуына күдікті адамдарға туберкулезді анықтау бойынша емдеу-диагностикалық іс-шараларды жүзеге асыруға;
2) туберкулезбен ауыратын (белсенді туберкулез) адамдарды емдеу-диагностикалық іс-шаралармен қамтамасыз ету және туберкулезге қарсы диспансерлерде диспансерлік есепте тұратын адамдарды диспансерлік бақылауға;
3) туберкулезбен ауыратын науқастарға әлеуметтік-психологиялық және паллиативтік көмек көрсетуге;
4) динамикалық бақылаудан алып тасталғандарды қоспағанда, туберкулезбен ауыратын және туберкулезді басынан өткерген ересектер мен балаларға қалпына келтіру емін және медициналық оңалтуды көрсетуге;
5) латентті туберкулез инфекциясына профилактикалық ем көрсетуге шығындарды көздейді.
Республикалық ұйымда туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін бір төсек-күн үшін тариф бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 186-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
187. Туберкулезге қарсы диспансерлерде диспансерлік есепте тұратын адамдарды амбулаториялық емдеуді және диспансерлікбақылауды ұйымдастыратын диспансерлік бөлімшелер болмағанжағдайда осы медициналық қызметтерді көрсетуге қормен келісім бойынша, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген қаражаттың есебінен бірлесіп орындаушылар ретінде МСАК субъектілері тартылады.
187-1. Туберкулезге қарсы диспансерлерде туберкулезбен ауыратын және туберкулезді басынан өткерген ересек адамдар мен балаларға қалпына келтіру емін және медициналық оңалтуды жүзеге асыратын бөлімшелер болмаған жағдайда, қордың келісу бойынша денсаулық сақтау субъектілері қызметтерді сатып алу шарты бойынша көзделген қаражат есебінен бірлесіп орындаушы ретінде тартылады.
Ескерту. 187-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
188. Туберкулезге қарсы диспансер туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы есепті кезеңдегі туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тарифті есепті кезеңде туберкулездің белсенді түрімен ауратын науқастардың орташа тізімдік санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңде туберкулездін белсенді науқастардың орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күніне "ТАҰТ" АЖ-да тіркелген туберкулезбен ауратын науқастардың санын қосу арқылы және алынған соманы айдың күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы айқындалды.

1) осуществление лечебно-диагностических мероприятий по выявлению туберкулеза у лиц с подозрением на наличие данного заболевания;
2) обеспечение лечебно-диагностическими мероприятиями больных туберкулезом (активный туберкулез) и диспансерное наблюдение за лицами, состоящими на диспансерном учете в противотуберкулезных диспансерах;
3) оказание социально-психологической и паллиативной помощи больным туберкулезом.
4) оказание восстановительного лечения и медицинской реабилитации взрослым и детям больным туберкулезом и перенесшим туберкулез, за исключением снятых с динамического наблюдения;
5) оказание профилактического лечения латентной туберкулезной инфекции.
Оплата за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом в республиканской организации осуществляется за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи по тарифу за один койко-день.
Сноска. Пункт 186 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
187. При отсутствии в противотуберкулезных диспансерах диспансерных отделений с организацией амбулаторного лечения и диспансерного наблюдения лиц, состоящих на диспансерном учете, к оказанию данных медицинских услуг, по согласованию с фондом, привлекаются в качестве соисполнителя субъекты ПМСП за счет средств, предусмотренных по договору закупа услуг.
187-1. При отсутствии в противотуберкулезных диспансерах подразделений, осуществляющих восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию взрослым и детям больным туберкулезом и перенесшим туберкулез, по согласованию с фондом, привлекаются в качестве соисполнителя субъекты здравоохранения за счет средств, предусмотренных по договору закупа услуг.
Сноска. Правила дополнены пунктом 187-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
188. Сумма оплаты за оказание медико-социальной помощи по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом противотуберкулезным диспансерам за отчетный период определяется путем умножения комплексного тарифа на одного больного туберкулезом на среднесписочную численность активных больных туберкулезом за отчетный период.
Среднесписочная численность активных больных туберкулезом за отчетный период определяется путем суммирования численности больных туберкулезом, зарегистрированных в ИС "НРБТ" за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней месяца.

Ескерту. 188-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
189. Туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша жасалған қызметтерді сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "ОНЭТ" АЖ-да жүзеге асырады. Қор "ОНЭТ" АЖ "Қаржы блогы" модуліндегі "Шарттың талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартының және бар болса көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.
190. Осы Қағидаларға 89-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық- әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім) қалыптастыруды туберкулезге қарсы диспансер "ОНЭТ" АЖ-да қолмен және автоматтандырылған режімде жүзеге асырады.
191. Туберкулезге қарсы диспансер ақы төлеуге ұсынатын және туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімде көрсетілетін соманы автоматтандырылған есептеу:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 16 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-127 бұйрығымен (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2019 жылғы 17 қыркүйекте № 19383 болып тіркелген) бекітілген Инфекциялық, паразиттік, кәсіптік аурулар мен уланулар жағдайларын тіркеу, есепке алуды жүргізу қағидаларын және олар бойынша есептілікті жүргізу қағидаларына сәйкес "ТАНҰТ" АЖ-да белсенді туберкулезі бар адамдарды тіркеу (қайта тіркеу), есепке қою және есептен шығару;
"ДҚ" АЖ-да туберкулезге қарсы препараттардың жұмсалуын (кіріс, есептен шығару) тіркеу негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 191-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
192. Туберкулезбен ауыратын науқастардың есепке қойылуын тіркеуді (қайта тіркеуді) туберкулезге қарсы диспансер № ТБ 01/е нысанындағы немесе ТБ 01/е – IV санат нысанындағы туберкулезбен ауыратын науқастың медициналық картасының негізінде күн сайын "ТАНҰТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде жүзеге асырады. Туберкулезбен ауыратын белсенді науқастың есептен шығарылуын тіркеуді туберкулезге қарсы диспансер "ТАНҰТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде:
1) № 907 бұйрықпен бекітілген емдеудің аяқталуы туралы № ТБ 01/е нысанындағы немесе ТБ 01/е – IV санат нысанындағы бастапқы медициналық құжаттаманың нысандары;

Сноска. Пункт 188 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
189. Автоматизированный учет договоров закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи больным туберкулезом, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "ЭРОБ". Фонд вводит данные во вкладке "Условия договора" в модуле "Финансовый блок" ИС "ЭРОБ", подтверждает их и прикрепляет копии договоров закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи больным туберкулезом и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
190. Формирование счета-реестра за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом по форме согласно приложению 89 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом) осуществляется противотуберкулезным диспансером в ИС "ЭРОБ" в ручном или автоматизированном режиме.
191. Автоматизированный расчет суммы, предъявляемой противотуберкулезным диспансером к оплате за отчетный период и отражаемой в счете-реестре за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом, осуществляется на основании:
регистрации (перерегистрации), постановки на учет и снятия с учета лиц с активным туберкулезом в ИС "ЭРДБ" в соответствии с Правилами регистрации, ведения учета случаев инфекционных, паразитарных, профессиональных заболеваний и отравлений, и правил ведения отчетности по ним, утвержденными Приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 сентября 2019 года № ҚР ДСМ-127. (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2019 года № 19383.);
регистрации расхода (приход, списание) противотуберкулезных препаратов в ИС "ЛО".
Сноска. Пункт 191 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
192. Регистрация (перерегистрация) постановки на учет больных туберкулезом, осуществляется противотуберкулезным диспансером ежедневно в автоматизированном режиме в ИС "НРБТ" на основании медицинской карты больного туберкулезом формы № ТБ 01/у или формы ТБ 01/у – категория IV. Регистрация снятия с учета активного больного туберкулезом осуществляется противотуберкулезным диспансером в автоматизированном режиме в ИС "НРБТ" на основании:
1) форм первичной медицинской документации: формы № ТБ 01/у или формы № ТБ 01/у – категория IV об окончании лечения, утвержденной приказом № 907;

2) АХАТБ органдарынан келіп түсетін қайтыс болу туралы мәліметтер;
3) БХТ тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастың қайтыс болуы туралы куәлік;
4) "ТАҰТ" АЖ-да туберкулезбен ауыратын науқастың қайтыс болу жағдайын тіркеу фактісі;
5) № 907 бұйрықпен бекітілген ТБ 01/е нысаны бойынша белгіленген туберкулезбен ауыратын науқастың басқа өңірге кетуін растау;
6) Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұрғылықты жерге кету;
7) емдеудің үзілуі туралы (2 (екі) ай бойы емнің болмауы) № ТБ 01/е нысанындағы немесе ТБ 01/е – IV санат нысанындағы медициналық картаның деректері негізінде жүзеге асырады.
Туберкулезбен ауыратын белсенді науқастарды есептен шығарылуын тіркеу нәтижелелері бойынша "ТАҰТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде белсенді науқастардың есебінен шығарылған туберкулезбен ауыратын науқастардың тізімдері қалыптастырылады.
Ескерту. 192-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
193. Көрсетілтін қызметтерге ақы төлеу үшін туберкулезге қарсы диспансер туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді тіркеу кезінде "СНЭТ" АЖ-да және МАЖ-да мыналарды қатамасыз етеді:
1) № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 003/е, 025/е нысандары бойынша деректерді күн сайын енгізу және растау. Гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, енгізудің дұрыстығы расталғаннан кейін "СНЭТ" АЖ-да деректер түзетуге жатпайды;
2) пациент стационардан емделіп шыққан күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 003/е, № ТБ 01/е немесе № ТБ 01 – IV санаттағы нысандарды қалыптастыру;
3) пациент стационардан емделіп шыққан күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 066/е және № 003/е нысандары бойынша стационардан емделіп шыққан адамның статистикалық карталарын қалыптастыру;
4) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30 (отызыншы) күніне дейін мынадай:
осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған ақы төлеу;
осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
осы Қағидаларға 85-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге арналған аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты қамтитын есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу.
"ОНЭТ" АЖ-да осы тармақтың бірінші бөлігінің 4) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезеңдегі науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген деректерді енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Қызметтер беруші қордың сұрау салуы бойынша бастақы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады, оның негізінде осы тармақта көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылады.

2) сведений о смерти, поступающих из ОРАГС;
3) свидетельства о смерти больного туберкулезом, зарегистрированного в РПН;
4) факта регистрации случая смерти больного туберкулезом в ИС "НРБТ";
5) подтверждения выбытия больного туберкулезом в другой регион, установленного по форме ТБ 01/у, утвержденной приказом № 907;
6) выезда за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства;
7) данных медицинской карты формы № ТБ 01/у или формы ТБ 01/у – категория IV об отрыве от лечения (отсутствие лечения в течение 2 (двух) месяцев).
По результатам регистрации снятия с учета активных больных туберкулезом в ИС "НРБТ" в автоматизированном режиме формируются списки больных туберкулезом, снятых с учета активных больных.
Сноска. Пункт 192 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
193. Для оплаты услуг противотуберкулезный диспансер при регистрации услуг по оказанию медицинской помощи больным туберкулезом в ИС "ЭРСБ" и МИС обеспечивает:
1) ежедневный ввод и подтверждение данных по формам № 003/у, 025/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907. После подтверждения правильности ввода, данные в ИС "ЭРСБ" не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода результатов гистологических и патоморфологических исследований;
2) формирование не позднее 1 (одного) рабочего дня после дня выписки пациента из стационара - форм № 003/у, № ТБ 01/у или № ТБ 01-категория IV первичной медицинской документации, утвержденной приказом № 907;
3) формирования не позднее 1 (одного) рабочего дня после дня выписки пациента из стационара статистических карт выбывшего из стационара по формам № 066/у и № 003/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907.
4) ввод данных в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, необходимых для формирования следующих отчетов, содержащих информацию о:
структуре доходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате работников по форме согласно приложению 83 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия в ИС "ЭРОБ" информации, предусмотренной подпунктом 4) части первой настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание медико-социальной помощи больным за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанных данных.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в настоящем пункте.

Ескерту. 193-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
194. Қайтыс болған күні өткен есепті кезеңде тіркелген науқастарды қайтыс болу себебі бойынша "ТАНҰТ" АЖ-да туберкулезбен ауыратын белсенді науқас ретінде есептен шығарған жағдайда ақы төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап туберкулезбен ауыратын науқастың есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.
Ескерту. 194-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
195. "ТАНҰТ" АЖ-да туберкулездің белсенді түрімен ауыратын науқасты уақтылы есептен шығармағаны және адамның қайтыс болуы туралы, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін туберкулезбен ауырған қайтыс болған науқастар туралы мәліметтерді уақтылы тіркемегені үшін айыппұл санкциялары қайтыс болғаннан кейін тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастарға қатысты қолданылмайды.
Ескерту. 195-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
196. Туберкулезге қарсы препараттарға кеткен шығыстарды "ДҚ" АЖ-да тіркеуді туберкулезге қарсы диспансер жүзеге асырады.
Туберкулез бойынша медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 994 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16831 болып тіркелген) басқа денсаулық сақтау ұйымдарымен туберкулезге қарсы препараттарды жіберуді тіркеу үшін туберкулезге қарсы диспансерлер олармен дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге өтеусіз шарттар жасасады. Өтеусіз азаматтық-құқықтық шарт бойынша туберкулезге қарсы препараттарды жіберуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары "ДҚ" АЖ-ға туберкулезге қарсы препараттардын шығынын енгізеді және растайды.
197. Осы Қағидаларға 90-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі –туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қор "ОНЭТ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде қалыптастырады.

Сноска. Пункт 193 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
194. В случае снятия с учета в ИС "НРБТ" активных больных туберкулезом по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется в отчетном периоде с учетом снятия суммы, рассчитанной за каждый календарный день нахождения активного больного туберкулезом на учете со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.
Сноска. Пункт 194 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
195. Штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета активного больного туберкулезом и несвоевременную регистрацию сведений о смерти больного туберкулезом в ИС "НРБТ" не применяются в отношении посмертно зарегистрированных туберкулезных больных, а также больных туберкулезом умерших до 1 января 2018 года.
Сноска. Пункт 195 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
196. Регистрация расхода противотуберкулезных препаратов в ИС "ЛО" осуществляется противотуберкулезным диспансером.
Для регистрации выдачи противотуберкулезных препаратов другими организациями здравоохранения в соответствии с Инструкцией по организации оказания медицинской помощи по туберкулезу, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года № 994 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16381) противотуберкулезный диспансер заключает с ними безвозмездный договор на лекарственное обеспечение. Организации здравоохранения, осуществляющие отпуск противотуберкулезных препаратов по безвозмездному гражданско-правовому договору, вносят и подтверждают в ИС "ЛО" расход противотуберкулезных препаратов.
197. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи больным туберкулезом, по форме согласно приложению 90 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи больным туберкулезом), формируется фондом в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ".

198. Туберкулезге қарсы диспансер көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың медициналық қызметтердің сапасын мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуіне және ақы төлеуге жатпайтын, оның ішінде ішінара ақы төлеуіне жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі қалыптастырылады.
Ескерту. 198-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
199. Қор туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде "ОНЭТ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде осы Қағидаларға 91-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмект көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі) қалыптастырады.
200. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
201. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
4-параграф. АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
202. Қызметтер берушілер – жұқтырылған иммун тапшылығы синдромының профилактикасы және онымен күрес жөніндегі облыстық, қалалық орталықтардың (бұдан әрі – ЖИТС-тің профилактикасы және онымен күрес жөніндегі орталықтар) қызметтеріне ақы төлеу:
1) бір АИТВ жұқтырған және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа арналған кешенді тариф бойынша;
2) Достық кабинеттерінде халықтың осал топтарына арналған кешенді тариф бойынша;
3) халықты АИТВ-инфекциясына зерттеп-қарау тарифтері бойынша;
4) № 666 бұйрыққа сәйкес және олардың шекті құнынан аспайтын антиретровирустық препараттардың нақты (сатып алу) құны бойынша медициналық ұйымдардың дәрілік формулярларына сәйкес антиретровирустық препараттармен қамтамасыз еткені үшін жүзеге асырылады.
Консультациялық-диагностикалық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымына ақы төлеу бір медициналық қызмет көрсеткені үшін уәкілетті орган бекіткен тариф бойынша жүзеге асырылады.

198. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных противотуберкулезным диспансером формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 198 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
199. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи больным туберкулезом в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ" формируется акт оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом, по форме согласно приложению 91 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом).
200. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
201. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Параграф 4. Порядок оплаты за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным синдромом приобретенного иммунодефицита
202. Оплата услуг поставщиков – областных, городских центров по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунодефицита (далее - центры по профилактике и борьбе со СПИД) осуществляется:
1) по комплексному тарифу на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД;
2) по комплексному тарифу для уязвимых групп населения в Дружественных кабинетах;
3) по тарифам за обследование населения на ВИЧ-инфекции;
4) за обеспечение антиретровирусными препаратами в соответствии с лекарственным формуляром медицинских организаций по фактической (закупочной) стоимости антиретровирусных препаратов, не превышающей их предельную цену и в соответствии с приказом № 666.
Оплата республиканской организации здравоохранения, оказывающей специализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи, осуществляется по тарифу за оказание одной медицинской услуги, утвержденному уполномоченным органом.

Ескерту. 202-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
203. Қызметтерге ақы төлеу бір АИТВ жұқтырғанға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа арналған кешенді тариф бойынша жүзеге асырылады, ол амбулаториялық-емханалық көмек нысанындағы білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік көмекпен: АИТВ жұқтырғанға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа консультациялық-диагностикалық көмекпен, оның ішінде анадан ұрыққа және ерте жастағы балаға АИТВ инфекциясын жұқтыру қаупін төмендету бойынша профилактикалық іс-шаралармен қамтамасыз етуді қамтиды.
Ескерту. 203-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
204. ТМККК шеңберінде АИТВ жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ЖИТС-тың алдын алу және оған қарсы күрес орталықтарына ақы төлеу сомасы бір АИТВ-жұқтырғанға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа арналған кешенді тарифті есепті кезеңдегі АИТВ-жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың ортатізімдік санына көбейту арқылы айқындалады.
205. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
205-1. АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді есепке алуды қор "ОНЭТ" АЖ-да автоматтандырылған режимде немесе қағаз жеткізгіште жүзеге асырады.
Қор "ОНЭТ" АЖ-да "Қаржы блогы" модуліндегі "Шарт талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шарттарының және олар болған кезде оған қосымша келісімдердің көшірмелерін тіркейді.
Ескерту. 205-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
206. Республикалық денсаулық сақтау ұйымының қызметтерді көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы медициналық көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтерді нақты көрсетілген қызметтердің санына көбейту арқылы айқындалады.
206-1. Достық кабинеттерде халықтың осал топтары үшін медициналық көмек көрсеткені үшін ЖИТС-тің профилактикасы және онымен күрес жөніндегі орталықтар ақы төлеу сомасы Достық кабинеттерде халықтың осал топтары үшін кешенді тарифті түзету коэффициенттерін ескере отырып, қызметтер санына көбейту арқылы нақты көрсетілген қызметтер бойынша айқындалады.

Сноска. Пункт 202 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
203. Оплата услуг осуществляется по комплексному тарифу на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД, который включает обеспечение квалифицированной, специализированной, медико-социальной помощи в форме амбулаторно-поликлинической помощи: консультативно-диагностической помощи ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, в том числе осуществление профилактических мероприятий по снижению риска передачи ВИЧ-инфекции от матери к плоду и ребенку раннего детского возраста.
Сноска. Пункт 203 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
204. Сумма оплаты центрам по профилактике и борьбе со СПИД за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД определяется путем умножения комплексного тарифа на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД на среднесписочную численность ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД за отчетный период.
205. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
205-1. Учет договоров закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ" или на бумажном носителе.
Фонд вводит данные во вкладке "Условия договора" в модуле "Финансовый блок" ИС "ЭРОБ", подтверждает их и прикрепляет копии договоров закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
Сноска. Правила дополнены пунктом 205-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
206. Сумма оплаты за оказание услуг республиканской организацией здравоохранения определяется путем умножения тарифов на медицинские услуги на количество фактически оказанных услуг.
206-1. Сумма оплаты центрам по профилактике и борьбе со СПИД за оказание медицинской помощи для уязвимых групп населения в Дружественных кабинетах определяется по фактическим оказанным услугам путем умножения комплексного тарифа для уязвимых групп населения в Дружественных кабинетах на количество услуг с учетом поправочных коэффициентов.

Ескерту. 206-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
206-2. Халықты АИТВ инфекциясына зерттеп-қарағаны үшін ЖИТС-тің профилактикасы және онымен күрес жөніндегі орталықтарға ақы төлеу сомасы халықты АИТВ инфекциясына тексергені үшін тарифті түзету коэффициенттерін ескере отырып, қызметтер санына көбейту арқылы нақты көрсетілген қызметтер бойынша айқындалады.
Ескерту. 206-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
207. АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім (бұдан әрі – АИТВ/ЖИТС кезінде медициналық-әлеуметтік көрсеткені үшін шот-тізілім) осы Қағидаларға 92-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымы осы Қағидаларға 93-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының АИТВ-жұқтырғанға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімдерді қалыптастырады.
Ескерту. 207-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
208. Есепті кезеңде ЖИТС-тің профилактикасы және онымен күрес жөніндегі орталықтар ақы төлеуге ұсынған және АИТВ/ЖИТС кезінде медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімде көрсетілетін соманы есептеу:
1) АИТВ жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың есепке қойылуын және есептен шығарылуын тіркеу (қайта тіркеу);
2) стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмекті және амбулаториялық - емханалық көмекті көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің пациенттері үшін АИТВ инфекциясына зертханалық зерттеу жүргізу;
3) достық кабинеттерінде халықтың осал топтарына медициналық көмек көрсету;
4) "ДҚ" АЖ-да қамтамасыз етілген антиретровирустық препараттар рецептілерін тіркеу негізінде қамтамасыз етіледі.
Ескерту. 208-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
209. АИТВ жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың есепке қойылуын тіркеуді (қайта тіркеуді) ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес орталығы күн сайын автоматтандырылған және қол режімінде ҚР Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 маусымдағы № 451 бұйрығымен бекітілген (НҚА мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12085 болып тіркелген) Инфекциялық, паразиттік, кәсіптік аурулар мен уланулар жағдайларын тіркеу, есепке алуды жүргізу қағидаларына және олар бойынша есептілікті жүргізу қағидаларына сәйкес:

Сноска. Правила дополнены пунктом 206-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
206-2. Сумма оплаты центрам по профилактике и борьбе со СПИД за обследование населения на ВИЧ-инфекции определяется по фактическим оказанным услугам путем умножения тарифа за обследование населения на ВИЧ-инфекции на количество услуг с учетом поправочных коэффициентов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 206-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
207. Счет-реестр за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД формируется по форме согласно приложению 92 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД).
Республиканская организация здравоохранения формирует счет-реестр за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД республиканской организацией здравоохранения по форме согласно приложению 93 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 207 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
208. Расчет суммы, предъявляемой центром по профилактике и борьбе со СПИД к оплате за отчетный период и отражаемой в счете-реестре за оказание медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД, обеспечивается на основании:
1) регистрации (перерегистрации) постановки на учет и снятия с учета ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД;
2) проведения лабораторных исследований на ВИЧ-инфекции для пациентов субъектов здравоохранения, оказывающих стационарную и стационарозамещающую медицинскую помощи и амбулаторно-поликлинической помощи;
3) оказания медицинской помощи для уязвимых групп населения в Дружественных кабинетах;
4) регистрации обеспеченных рецептов антиретровирусных препаратов в ИС "ЛО".
Сноска. Пункт 208 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
209. При оплате осуществляется регистрация (перерегистрация) постановки на учет ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД осуществляется центром по профилактике и борьбе со СПИД в соответствии с Правилами регистрации, ведения учета случаев инфекционных, паразитарных, профессиональных заболеваний и отравлений, и правил ведения отчетности по ним, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июня 2015 года № 451 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12083), ежедневно в автоматизированном и ручном режиме на основании:

1) АИТВ инфекциясының зертханалық диагностика алгоритмі бойынша жүргізілген зерттеулердің негізінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "ЖИТС-тың алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны берген және ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі аумақтық орталықтарға жіберілген АИТВ инфекциясының бар болуы туралы расталған нәтиже;
2) тұрғылықты жерін ауыстыруға байланысты пациентті ауыстыру туралы басқа ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықты хабардар ету негізінде ҚР-ның өзге әкімшілік-аумақтық бірлігінен АИТВ жұқтырғанның және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастың келуі, сондай-ақ бұрын белгіленген АИТВ/ЖИТС диагнозы бар шетелден ҚР аумағында тұрақты тұруға келген ҚР азаматтары, оралмандар, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың незігінде жүзеге асырылады.
210. Ақы төлеу үшін АИТВ жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың есептен шығарылуын тіркеуді ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталық:
1) басқа ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталыққа есепке қою және диспансерлік байқау үшін тұрғылықты жерін ауыстыруға байланысты пациентті ауыстыру туралы хабарламаны жолдай отырып, АИТВ жұқтырғанның және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастың ҚР әкімшілік-аумаутық бірлігінің қызмет көрсететін ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықтан тысқары кетуі;
2) Қазақстан Республикасынан тысқары тұрақты тұрғылықты жерге кеткен Қазақстан Республикасының азаматтары туралы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ресми деректері;
3) АХАТБ органдарынан келіп түскен қайтыс болу туралы мәліметтер;
4) БХТ тіркелген АИТВ жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың қайтыс болуы туралы куәлік;
5) АИТВ жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың қайтыс болу жағдайын "СНЭТ" АЖ-да тіркеу фактісі негізінде жүзеге асырады.
211. ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталық, республикалық денсаулық сақтау ұйымы бастапқы бухгалтерлік есеп құжаттарының негізінде есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне (отызыншы) дейін алдыңғы есепті кезеңдегі мынадай есептерді:
1) осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсеткен кездегі кірістердің құрылымы туралы ақпаратты;
2) осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсеткен кездегі шығыстардың құрылымы туралы ақпаратты;
3) осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған ақы төлеу туралы ақпаратты;

1) подтвержденного результата о наличия ВИЧ-инфекции, выданного Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр по профилактике и борьбе со СПИД" Министерства здравоохранения Республики Казахстан на основании проведенных исследований по алгоритму лабораторной диагностики ВИЧ-инфекции и направленного в территориальные центры по профилактике и борьбе со СПИД;
2) прибытия ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД из иной административно-территориальной единицы Республики Казахстан установленного на основании уведомления другого центра по профилактике и борьбе со СПИД о переводе пациента, в связи со сменой места жительства, а также прибывших из зарубежных стран граждан Республики Казахстан, оралманов, иностранцев и лиц без гражданства на постоянное проживание на территории Республики Казахстан, с ранее установленным диагнозом ВИЧ/СПИД.
210. Для оплаты производится регистрация снятия с учета ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, которая осуществляется центром по профилактике и борьбе со СПИД на основании:
1) выбытия ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД за пределы обслуживаемой центром по профилактике и борьбе со СПИД административно-территориальной единицы Республики Казахстан, с направлением уведомления о переводе пациента в связи со сменой места жительства для постановки на учет и диспансерного наблюдения в другой центр по профилактике и борьбе со СПИД;
2) официальных данных органов внутренних дел Республики Казахстан о гражданах Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства;
3) сведений о смерти, поступающих из ОРАГС;
4) свидетельства о смерти ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, зарегистрированного в РПН;
5) факта регистрации случая смерти больного ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД в ИС "ЭРСБ".
211. В процессе оплаты центр по профилактике и борьбе со СПИД, республиканская организация здравоохранения на основании первичных документов бухгалтерского учета в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляют следующие отчеты за предыдущий отчетный период, содержащие информацию о:
1) структуре доходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам;
2) структуре расходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам;
3) дифференцированной оплате работников по форме согласно приложению 83 к настоящим Правилам;

4) осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпаратты;
5) осы Қағидаларға 85-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге арналған аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты ұсынады.
Осы тармақта көзделген ақпаратты ұсынбаған жағдайда ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталығына, республикалық денсаулық сақтау ұйымына есепті кезеңдегі көрсетілген қызметтердің актісін қалыптастыру көрсетілген ақпаратты ұсынғанға дейін жүргізілмейді.
ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталық, республикалық денсаулық сақтау ұйымы қордың сұрау салуы бойынша осы тармақта көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
212. Қызметтерге ақы төлеу үшін қор:
1) Осы Қағидаларға 94-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – АИТВ/ЖИТС жағдайында медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) Қор қалыптастырады.
2) Республикалық денсаулық сақтау ұйымы осы Қағидаларға 95-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ-жұқтырғанға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын қалыптастырады.
213. ЖИТС-тің профилактикасы және онымен күрес жөніндегі орталықтардың сапасы мен көлемін мониторингтеу жартыжылда 1 (бір) рет қызметтер берушіге бару арқылы жүзеге асырылады. Сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша қор әрбір бұзушылық үшін бір АИТВ жұқтырған және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа шаққанда бір кешенді тариф мөлшерінде ағымдағы және өткен кезеңдерде анықталған бұзушылықтар бойынша ағымдағы кезеңде ақы төлеу сомасын ұстап қалуды жүзеге асырады.
Сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен, амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
2) осы Қағидаларға 24-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен, амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
3) осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған, консультациялық-диагностикалық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі қалыптастырылады.

4) повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам;
5) распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам;
В случае непредоставления информации, предусмотренной настоящим пунктом, формирование акта оказанных услуг за текущий отчетный период центру по профилактике и борьбе со СПИД, республиканской организации здравоохранения не производится до предоставления указанной информации.
Центр по профилактике и борьбе со СПИД, республиканская организация здравоохранения по запросу фонда предоставляют копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в настоящем пункте.
212. Для оплаты услуг Фондом формируются:
1) протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД по форме согласно приложению 94 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД);
2) протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД республиканской организацией здравоохранения по форме согласно приложению 95 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД республиканской организацией).
213. Мониторинг качества и объема центров по профилактике и борьбе со СПИД осуществляется 1 (один) раз в полугодие путем посещения поставщика. По результатам мониторинга качества и объема, фондом осуществляется удержание суммы оплаты в текущем периоде, по нарушениям, выявленным в текущем и прошедших периодах в размере одного комплексного тарифа на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД за каждое нарушение.
По результатам мониторинга качества и объема формируются:
1) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
2) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 24-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам.

Ескерту. 213-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
213-1. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
214. Қор АИТВ/ЖИТС жағдайында медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының және республикалық ұйымның АИТВ/ЖИТС кезінде медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде осы Қағидаларға 99-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – АИТВ/ЖИТС жағдайында медициналық көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі) және (немесе) осы Қағидаларға 104-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ жұқтырғандарға және көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісін қалыптастырады.
215. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
216. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
5-параграф. Психикалық бұзылудан (аурудан) және психикалық және мінез-құлықтық бұзылудан және психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылудан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
Ескерту. 5-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
217. Қызметтер берушілер – психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары және психикаға белсенді әсер ететін заттарды (бұдан әрі – ПБЗ) тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының (бұдан әрі – психикалық денсаулық орталықтары) қызметтеріне ақы төлеу ТМККК шеңберінде ақы төлеу есептік орташа құны бойынша емделіп шығу жағдайы үшін және бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілеріне (бұдан әрі – психикалық денсаулық орталықтарының науқастарына медициналық-әлеуметтік көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі) ТМККК шеңберінде психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 213 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
213-1. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
214. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД и протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД республиканской организацией формируются акт оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД по форме согласно приложению 99 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг за оказание медицинской помощи при ВИЧ/СПИД) и акт оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД республиканской организацией здравоохранения по форме согласно приложению 100 к настоящим Правилам (акт оказанных услуг за оказание медицинской помощи при ВИЧ/СПИД республиканской организацией).
215. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
216. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Параграф 5. Порядок оплаты за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением психоактивных веществ
Сноска. Заголовок параграфа 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
217. Оплата услуг поставщикам – организациям здравоохранения (далее – центры психического здоровья), оказывающим медико-социальную помощь больным с психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением психоактивных веществ (далее - ПАВ), в рамках ГОБМП осуществляется по комплексному тарифу на одного больного центров психического здоровья субъектам здравоохранения, за исключением республиканских организаций здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, оплата которым осуществляется за пролеченный случай по расчетной средней стоимости и за один койко-день в рамках ГОБМП (далее – субъект здравоохранения, оказывающий медико-социальную помощь больным центров психического здоровья).

Ескерту. 217-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
218. Қызметтерге ақы төлеу денсаулық сақтау орталығының бір науқасына арналған кешенді тариф бойынша жүзеге асырылады, ол:
1) психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың) профилактикасына, психикалық денсаулығын зерттеп-қарауға, психикалық бұзылулардың диагностикасына, психикалық бұзылудан (аурудан) зардап шегетін адамдарды емдеуге, күтуге және медициналық-әлеуметтік оңалтуға бағытталған қызметтерге;
2) диспансерлік есепте тұрмайтын азаматтардың психикалық және мінез-құлықтық бұзылуларының (аурулардың) профилактикасына, психикалық денсаулығын зерттеп-қарауға бағытталған қызметтерге;
3) психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарға жедел медициналық көмек, амбулаториялық-емханалық көмек, консультациялык-диагностикалық көмек, стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысандарында білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, оның ішінде мәжбүрлеп емдеу шараларын қолдану туралы туралы сот шешімі бойынша стационарлық емдеуге;
4) алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсетуге, ПБЗ тұтынудан туындаған алкоголизмді, нашақорлық пен уытқұмарлықты диагностикалауға, ПБЗ тұтынудан туындаған алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарды емдеуге, күтуге және медициналық-әлеуметтік оңалтуға, ПБЗ тұтыну фактісін белгілеу үшін медициналық куәландыруға, оның ішінде мәжбүрлеп емдеу шараларын қолдану туралы сот шешімі бойынша стационарлық емдеуге, уақытша бейімдеу және детоксикациялау орталықтарында ұстауға бағытталған қызметтерге;
5) алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарға жедел медициналық көмек, консультациялык-диагностикалық көмек, стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысандарында білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, оның ішінде әлеуметтік-еңбекпен оңалтуға арналған шығындарды қамтиды.
Ескерту. 218-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
219. Осы Қағидалардың 2-тарауының 2-бөлімнің 2- кіші бөліміне сәйкес Психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетілгені үшін ақы төлеу республикалық ұйымда бір емделген жағдайға ортаесептік құны және бір төсек-күн тарифі бойынша стационарлық медициналық көмек көрсеткені үшін жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 217 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
218. Оплата услуг осуществляется по комплексному тарифу на одного больного центров психического здоровья, который включает затраты на:
1) услуги, направленные на профилактику психических и поведенческих расстройств (заболеваний), обследование психического здоровья, диагностику психических нарушений, лечение, уход и медико-социальную реабилитацию лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями);
2) услуги, направленные на профилактику психических и поведенческих расстройств (заболеваний), обследование психического здоровья граждан, не состоящих на диспансерном учете;
3) оказание лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) квалифицированной, специализированной, медико-социальной помощи, в том числе социально-трудовую реабилитацию, в следующих формах: скорой медицинской помощи, амбулаторно-поликлинической помощи: консультативно-диагностической помощи, стационарной и стационарозамещающей помощи, в том числе стационарное лечение по решению суда о применении мер принудительного лечения.
4) услуги, направленные на оказание медицинской помощи лицам, страдающим алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, диагностику алкоголизма, наркомании и токсикомании, вызванных употреблением ПАВ, лечение, уход и медико-социальную реабилитацию лиц, страдающих алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией вызванных употреблением ПАВ, медицинское освидетельствование для установления факта употребления ПАВ, в том числе стационарное лечение по решению суда о применении мер принудительного лечения, содержание в центрах временной адаптации и детоксикации;
5) оказание лицам, страдающим алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, квалифицированной, специализированной, медико-социальной помощи, в том числе социально-трудовую реабилитацию, в следующих формах: скорой медицинской помощи, консультативно-диагностической помощи, стационарной и стационарозамещающей помощи.
Сноска. Пункт 218 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
219. Оплата за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) в республиканской организации, осуществляется за оказание стационарной медицинской помощи по тарифу за пролеченный случай по расчетной средней стоимости и за один койко-день согласно главе 2 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил.

220. Психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін психиатриялық ұйымдарға ай сайынғы ақы төлеу сомасы есептік кезеңде психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастардың орташа тізімдік санына психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар бір науқасқа арналған кешенді тарифті көбейту арқылы айқындалады.
Есептік кезеңде санына психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастардың орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күнінде "ПНЭТ" АЖ-да тіркелген санына психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастар санын қосу және алынған санды аталған есепті кезеңдегі айдың күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы есептеледі.
Ескерту. 220-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
221. Психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша жасалған қызметтерді сатып алу шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "ОНЭТ" АЖ-да жүзеге асырады. Қор "ОНЭТ" АЖ-да "Қаржы блогы" модуліндегі "Шарттың талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және бар болса көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.
Ескерту. 221-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
222. Есепті кезеңдегі ақы төлеуге психикалық денсаулық орталықтары ұсынатын және психикалық денсаулық орталықтары науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімде көрсетілетін соманы автоматтандырылған есептеу денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінде:
1) психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарды есепке қоюды;
2) психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарды есептен шығаруды;
3) психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету жағдайларын;
4) ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарды есепке қоюды;
5) ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарды есептен шығаруды;
6) ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарға медициналық көмек көрсету жағдайларын тіркеу (қайта тіркеу) негізінде қамтамасыз етіледі.
Ескерту. 222-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

220. Ежемесячная сумма оплаты психиатрическим организациям за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) определяется путем умножения комплексного тарифа на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами на среднесписочную численность больных с психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) за отчетный период.
Среднесписочная численность больных с психическими и поведенческими расстройствами за отчетный период рассчитывается путем суммирования численности больных с психическими и поведенческими расстройствами, зарегистрированных в ИС "ЭРПБ" за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней в месяце данного отчетного периода.
Сноска. Пункт 220 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
221. Автоматизированный учет договоров закупа услуг по оказанию медико-социальную помощь больным центров психического здоровья, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "ЭРОБ". Фонд вводит данные во вкладке "Условия договора" в модуле "Финансовый блок" ИС "ЭРОБ", подтверждает их и прикрепляет копии договора закупа услуг и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
Сноска. Пункт 221 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
222. Автоматизированный расчет суммы, предъявляемой центрами психического здоровья к оплате за отчетный период, и отражаемой в счете-реестре за оказание медико-социальную помощь больным центров психического здоровья, обеспечивается на основании регистрации (перерегистрации) в информационных системах здравоохранения:
1) постановки на учет лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями);
2) снятия с учета лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями);
3) случаев оказания медицинской помощи лицам, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями);
4) постановки на учет больных с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ;
5) снятия с учета больных с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ;
6) случаев оказания медицинской помощи больным с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ.
Сноска. Пункт 222 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).

223. Психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамдарды есепке қоюды тіркеуді (қайта тіркеуді) психикалық денсаулық ұйымдары күн сайын автоматтандырылған режімде "ПНЭТ" АЖ-да:
1) № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 25/е нысандарының;
2) пациенттің (немесе оның заңды өкілінің) медициналық зерттеп-қарауға жазбаша келісімінің;
тұрғылықты жерін ауыстыруға байланысты пациентті ауыстыру туралы басқа психиатриялық ұйымды хабардар ету негізінде белгіленген Қазақстан Республикасының өзге әкімшілік-аумақтық бірлігінен психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамдардың келуі, сондай-ақ бұрын белгіленген психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары (аурулары) бар шетелден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың келуінің;
3) адамды ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқас деп тану туралы медициналық куәдандырудың және (немесе) сот-наркологиялық қорытындының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 223-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
224. Психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдардың есептен шығарылуын тіркеуді психиатриялық ұйым "ПНЭТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде:
1) Психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін адамның сауығуы туралы психиатр-дәрігерлер комиссиясының қорытындысы;
2) БХТ порталында тіркелген психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін адамның қайтыс болуы туралы куәлік;
3) қызмет көрсететін психиатриялық ұйымнан тысқары кетіп, тұрақты тұрғылықты жерінің өзгеруі;
4) Қазақстан Республикасынан тысқары тұрақты тұрғылықты жерге кеткен Қазақстан Республикасының азаматтары туралы Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарының ресми деректері;
5) АХАТБ органдарынан келіп түсетін қайтыс болуы туралы мәліметтер;
6) 12 (он екі) ай ішінде психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін адамның орналасқан жері туралы қандай да болсын дұрыс мәліметтердің болмауы;
7) бас бостандығынан айыруға байланысты расталған сотталу фактісі (Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен сұрау салуға жауап алғаннан кейін 3 айдың ішінде есептен шығару жүргізіледі);

223. Регистрация (перерегистрация) постановки на учет лиц, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ осуществляется центрами психического здоровья ежедневно в автоматизированном режиме в ИС "ЭРПБ" на основании:
1) форм № 25/у первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907;
2) письменного согласия пациента (или его законного представителя) на медицинское обследование;
прибытия лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ из иной административно-территориальной единицы Республики Казахстан, установленного на основании уведомления другой психиатрической организации о переводе пациента в связи со сменой места жительства, а также прибывших из зарубежных стран граждан Республики Казахстан, оралманов, иностранцев и лиц без гражданства на постоянное место жительства в Республики Казахстан с ранее установленными психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями);
3) медицинского освидетельствования о признании лица больным с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ и (или) судебно-наркологического заключения.
Сноска. Пункт 223 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
224. Регистрация снятия с учета лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями) осуществляется психиатрической организацией в автоматизированном режиме в ИС "ЭРПБ" на основании:
1) заключения комиссией врачей-психиатров о выздоровлении лица, страдающего психическими расстройствами (заболеваниями);
2) свидетельства о смерти лица, страдающего психическими расстройствами (заболеваниями), зарегистрированного в РПН;
3) изменения постоянного места жительства с выездом за пределы обслуживаемой психиатрической организацией территории;
4) официальных данных органов внутренних дел Республики Казахстан о гражданах Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства;
5) сведений о смерти, поступающих из ОРАГС;
6) отсутствия каких-либо достоверных сведений о местонахождении лица, страдающего психическими расстройствами (заболеваниями) в течение 12 (двенадцати) месяцев;
7) подтвержденного факта осуждения, связанного с лишением свободы (снятие производится в течение 3 (трех) месяцев после получения ответа на запрос с Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан);

8) хабарсыз кеткен деп тану немесе қайтыс болуы туралы хабарлама негізінде жүзеге асырады.
224-1. "ННЭТ" АЖ автоматтандырылған режимде ПБЗ қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастың есептен шығарылуын тіркеу:
1) ДКК төрағасы немесе бірінші басшының орынбасары қол қойған емдеуші нарколог дәрігердің есептен шығару туралы қорытындысы;
2) пациенттің құжаттарын жаңа тұрғылықты жері бойынша өңірлік психикалық денсаулық орталығына жіберу арқылы басқа психикалық денсаулық орталығына диспансерлік/профилактикалық қадағалауға наркологиялық есепке қоюға бере отырып, қызмет көрсететін психикалық денсаулық орталығының аумағынан тыс жерге кете отырып, тұрақты тұрғылықты жерінің өзгеруі;
3) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен Қазақстан Республикасының азаматтары туралы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ресми деректері;
4) барлық қабылданған шараларға қарамастан (оның ішінде ішкі істер органдарына және әділет органдарына тоқсанына 1 (бір) рет, оның тұрған жері туралы объективті мәліметтер болмаған, психикалық денсаулық орталығы 1 жыл бойы науқасты қарап-тексеруді қамтамасыз ете алмаған жағдайда науқасты бақылаудан алу туралы психикалық денсаулық орталығының ДКК шешімі;
5) 3 (үш) жылдан астам мерзімге бас бостандығынан айыруға байланысты соттау; (шығару Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен сұрау салуға жауап алынғаннан кейін 3 (үш) ай ішінде жүргізіледі;
6) БХТ-да тіркелген алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастың қайтыс болғаны туралы куәлік;
7) АХАТБ-дан келіп түсетін қайтыс болуы туралы мәліметтер;
8) анықталған нозология бойынша есепке ала отырып, осы нозология бойынша диагнозды өзгерту немесе нақтылау негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 224-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
225. Психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарға стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанында медициналық көмек көрсету жағдайларын тіркеу "СНЭТ" АЖ-да № 907 бұйрықпен бекітілген № 066-3/е және № 066-1/е нысаны бойынша стационарлық, стационарды алмастыратын, медициналық-әлеуметтік көмек көрсету туралы деректерді күн сайын енгізу және растау арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 225-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8) признания безвестно отсутствующим или объявления умершим.
224-1. Регистрация снятия с учета больного центров психического здоровья в автоматизированном режиме в ИС "ЭРНБ" на основании:
1) заключения лечащего врача-нарколога, подписанного председателем ВКК или заместителем первого руководителя о снятии с учета;
2) изменения постоянного места жительства с выездом за пределы обслуживаемого центром психического здоровья территории с передачей на наркологический учет и на диспансерное/профилактическое наблюдение в другой центр психического здоровья путем направления документов пациента в региональный центр психического здоровья по новому месту жительства;
3) официальных данных органов внутренних дел Республики Казахстан о гражданах Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства;
4) решения ВКК центра психического здоровья о снятии с наблюдения больного, когда центр психического здоровья не может в течение 1 (одного) года обеспечить осмотр больного, несмотря на все принятые меры (в том числе обращения в органы внутренних дел и в органы юстиции 1 (один) раз в квартал, при отсутствии объективных сведений о его месте нахождения;
5) осуждения, связанные с лишением свободы на срок свыше 3 (трех) лет; (снятие производится в течение 3 (трех) месяцев после получения ответа на запрос с Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан);
6) свидетельства о смерти больного алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, зарегистрированного в РПН.
7) сведений о смерти, поступающих из ОРАГС;
8) изменения или уточнения диагноза по данной нозологии с взятием на учет по уточненной нозологии.
Сноска. Правила дополнены пунктом 224-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
225. Регистрация случаев оказания медицинской помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ в форме стационарной и стационарозамещающей помощи осуществляется в ИС "ЭРСБ" путем ежедневного ввода и подтверждения данных об оказании стационарной, стационарозамещающей, медико-социальной помощи по форме № 066-3/у и № 066-1/у, утвержденной приказом № 907.
Сноска. Пункт 225 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).

226. Осы Қағидаларға 101-қосымшаға сәйкес нысан бойынша психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – психикалық ауытқулар жағдайында медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім) "ОНЭТ" АЖ-де автоматтандырылған түрде қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманың дұрыс есептелуі үшін қызметтер беруші ақпараттық жүйелерде:
1) күн сайын № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 025/е, № 030-2/е нысандары бойынша деректерді енгізу және растау. Гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, енгізудің дұрыстығы расталғаннан кейін "СНЭТ" АЖ-да деректер түзетуге жатпайды;
2) пациент стационардан жазылып шыққан күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 066-3/е, №066-1/е және № 027/е нысандары бойынша психитариялық стационардан шыққан науқастың статистикалық картасын қалыптастыру;
3) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30 (отыз) күніне дейін мынадай:
осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған ақы төлеу;
осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
осы Қағидаларға 85-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге арналған аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты қамтитын есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу.
Қызметтер беруші қордың сұрау салуы бойынша осы тармақта көзделген негізінде ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы медициналық құжаттамалардың көшірмелерін ұсынады.
"ОНЭТ" АЖ-да осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, ағымдағы есепті кезеңдегі науқастарға психикалық бұзылулар кезінде медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген деректерді енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Ескерту. 226-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
227. Осы Қағидаларға 102-қосымшаға сәйкес нысан бойынша психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – психикалық бұзылулар кезінде медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қор автоматтандырылған режімде "ОНЭТ" АЖ-да қалыптастырады.

226. Для автоматизированного формирования ИС "ЭРОБ" счета-реестра за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ по форме, согласно приложению 101 к настоящим Правилам (далее - счет-реестр за оказание медико-социальной помощи при психических расстройствах) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает в информационных системах:
1) ежедневный ввод и подтверждение данных по формам № 025/у, № 030-2/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907. После подтверждения правильности ввода данные в ИС "ЭРСБ" не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода результатов гистологических и патоморфологических исследований;
2) формирование не позднее 1 (одного) рабочего дня после дня выписки пациента из стационара статистических карт выбывшего из психиатрического стационара по формам № 066-3/у, №066-1/у и № 027/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907;
3) ввод данных в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, необходимых для формирования следующих отчетов, содержащих информацию о:
структуре доходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате работников по форме согласно приложению 83 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в настоящем пункте.
В случае отсутствия в ИС "ЭРОБ" информации, предусмотренной подпунктом 3) части первой настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание медико-социальной помощи при психических расстройствах за текущий отчетный период не производится до введения указанных данных.
Сноска. Пункт 226 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
227. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ по форме согласно приложению 102 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи при психических расстройствах) формируется фондом в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ".

Ескерту. 227-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
228. Психикалық денсаулық орталықтары көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі;
4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуіне жататын, ақы төленуіне жатпайтын, оның ішінде ішінара ақы төлеуіне жататын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі қалыптастырылады.
Қайтыс болу күні өткен есепті кезеңде тіркелген психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамның қайтыс болу себебі бойынша ағымдағы есепті кезеңде есептен шығарған жағдайда ақы төлеу пациенттің қайтыс болуын уақтылы тіркемегені үшін сома шешіле отырып, жүзеге асырылады.
Уақтылы тіркемегені үшін ақы төлеуден шешілетін сома төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамның есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.
Ескерту. 228-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
228-1. Психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамдар туралы мәліметтерді есептен уақтылы шығармағандығы және уақтылы тіркемегені үшін айыппұл санкцияларын төлеу кезінде психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін қайтыс болған адамдарды, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шеккен адамдарға қатысты қолданылмайды.

Сноска. Пункт 227 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
228. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных центрами психического здоровья формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
В случае снятия с учета лица, страдающего психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ в текущем отчетном периоде по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется со снятием суммы за несвоевременную регистрацию смерти пациента.
Сумма снятия с оплаты за несвоевременную регистрацию рассчитывается за каждый календарный день нахождения на учете лица, страдающего психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.
Сноска. Пункт 228 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
228-1. При оплате штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о лицах, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ не применяются в отношении посмертно зарегистрированных лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, а также лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ умерших до 1 января 2018 года.

Ескерту. 228-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
229. Қор психикалық аурулар жағдайында медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде "ОНЭТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде осы Қағидаларға 103-қосымшаға сәйкес нысан бойынша психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – психикалық бұзылулар кезінде медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі) қалыптастырады.
Ескерту. 229-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
230. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
231. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
6-параграф. Алкоголизм, нашақорлық және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу тәртібі
Ескерту. 6-параграф алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-кіші бөлім. Зертханалық диагностикаға ақы төлеу тәртібі
248. Зертханалық диагностика қызметтеріне ақы төлеу, мыналарды:
1) осы Қағидалардың 2-бөлімнің 2-кіші бөлімі 1-тарауының 1-параграфына сәйкес төленетін қызметтерді;
2) осы Қағидалардың 111-тармағында көрсетілген және осы Қағидаларға 49-қосымшаларға сәйкес нақты келтірілген шығыстары үшін ақы төлеуге тиіс жағдайлар тізбесіндегі жағдайлардан басқа, осы Қағидалардың 2-бөлімі 2-кіші бөлімінің 2-тарауына сәйкес төленетін қызметтерді қоспағанда тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 248-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
249. Қызметтерді көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы медициналық қызметтерге тарифтерді нақты көрсетілген қызметтерінің санына көбейту арқылы айқындалады.
4 – кіші бөлім. Патологиялық-анатомиялық диагностикаға ақы төлеу тәртібі
250. Клиникалық-шығындық топтар және медициналық-экономикалық тарифтер бойынша емделіп шығу жағдайының құнына ақы төленетін қызметтерден басқа, патологиялық-анатомиялық ашу және патологиялық-анатомиялық диагностика (бұдан әрі – ПАБ) қызметтерін көрсеткені үшін қызметтер берушілерге ақы төлеу патологиялық-анатомиялық диагностика көрсетуге арналған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының (бұдан әрі – ПАБ шарты) негізінде биологиялық материал алу және оның гистологиялық, цитологиялық және өзге де, оның ішінде тірі кезінде жүргізілетін зерттеулер жүзеге асырылады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 228-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
229. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи при психических расстройствах в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЭРОБ" формируется акт оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ по форме согласно приложению 103 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи при психических расстройствах).
Сноска. Пункт 229 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
230. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
231. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Параграф 6. Порядок оплаты за оказание медико-социальной помощи больным алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией
Сноска. Параграф 6 исключен приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Подраздел 3. Порядок оплаты лабораторной диагностики
248. Оплата услуг лабораторной диагностики осуществляется по тарифам, за исключением:
1) услуг, оплачиваемых в соответствии с параграфом 1 главы 1 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил;
2) услуг, оплачиваемых в соответствии с главой 2 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил кроме случаев, указанных в пункте 111 и в перечне случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы согласно приложению 49 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 248 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
249. Сумма оплаты за оказание услуг определяется путем умножения тарифов на медицинские услуги на количество фактически оказанных услуг.
Подраздел 4. Порядок оплаты патологоанатомической диагностики
250. Оплата поставщикам за оказание услуг патолого0ического вскрытия и патологоанатомической диагностики (далее – ПАБ) на основании договора закупа услуг на оказание патологоанатомической диагностики (далее – договор ПАБ) осуществляется забор биологического материала и его гистологическое, цитологическое и иные исследования, в том числе проводимые прижизненно, за исключением услуг, которые оплачиваются в стоимости пролеченного случая по клинико-затратным группам и медико-экономическим тарифам.

Ескерту. 250-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
251. Патологиялық-анатомиялық қызметтерді көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы түзету коэффициенттерін ескере отырып, тарифтерді патологиялық-анатомиялық диагностиканың нақты көрсетілген қызметтерінің санына көбейту арқылы айқындалады.
252. ПАБ шарттарын, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді автоматтандырылған есепке алуды қор "БТЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
Қор "БТЖ" АЖ-ның "Төлем жүйесі" модуліндегі "Шарттың талаптары" қосымша бетінде деректерді енгізеді, оларды растайды және ПАБ шартының және бар болса көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдердің көшірмелерін бекітеді.
Ескерту. 252-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
253. ПАБ осы Қағидаларға 107-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – ПАБ қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілім) қолмен немесе автоматтандырылған режимде "БТЖ" АЖ-да қалыптастырады және қорға береді.
Ескерту. 253-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
254. ПАБ қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілімді автоматтандырылған қалыптастыру кезінде ақы төлеуді жүргізу және ақы төлеуге ұсынылған соманы дұрыс есептеу үшін:
патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтері бойынша:
1) стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі пациенттің биологиялық өлімін белгілеген күннен кейінгі бірінші жұмыс күнінен кешіктірмей "СНЭТ" АЖ-ға № 907 бұйрықпен бектіліген № 066/е нысаны бойынша деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді, олар патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін берушіге қолжетімді болады;
2) ПАБ күн сайын "СНЭТ" АЖ және "БТЖ" АЖ-мен интеграция болған жағдайда зертханалық ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – ЗАЖ) № 907 бұйрықпен бектіліген № 004/е нысаны бойынша деректерді енгізуді және растауды қамтамасыз етеді;
патогистологиялық диагностика қызметтері бойынша:
1) денсаулық сақтау субъектісі "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-ға № 907 бұйрықпен бектіліген № 201/е нысанына қосымша параққа сәйкес гистологиялық зерттеуге арналған жолдаманы енгізеді;
2) ПАБ күн сайын "Емхана" ААЖ немесе ЗАЖ-да № 907 бұйрықпен бектіліген № 201/е нысаны бойынша деректерді енгізуді және растауды қамтамасыз етеді;
3) ПАБ "Емхана" ААЖ немесе ЗАЖ-да жүргізілген гистологиялық зерттеулердің саны және олардың санаттары туралы статистикалық есепті қалыптастыруды қамтамасыз етеді.

Сноска. Пункт 250 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
251. Сумма оплаты за оказание услуг патологоанатомической диагностики определяется путем умножения тарифов на количество фактически оказанных услуг патологоанатомической диагностики с учетом поправочных коэффициентов.
252. Автоматизированный учет договоров ПАБ, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "ЕПС" или на бумажном носителе.
Фонд вводит данные во вкладке "Условия договора" в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС", подтверждает их и прикрепляет копию договора ПАБ и дополнительных соглашений к нему при их наличии.
Сноска. Пункт 252 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
253. ПАБ формирует счет-реестр за оказанные услуги патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 107 к настоящим Правилам (далее - счет-реестр за оказание услуг ПАБ) в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" и передает в фонд.
Сноска. Пункт 253 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
254. Для проведения оплаты при автоматизированном формировании счет-реестра за оказание услуг ПАБ и корректного расчета суммы, предъявленной к оплате:
По услугам патологоанатомической диагностики:
1) субъект здравоохранения, оказывающий стационарную помощь, не позднее первого рабочего дня следующего за днем констатации биологической смерти пациента обеспечивает ввод в ИС "ЭРСБ" данных по форме № 066/у, утвержденной приказом № 907, которые становятся доступными поставщику услуг патологоанатомической диагностики;
2) ПАБ обеспечивает ежедневный ввод и подтверждение данных по форме № 004/у, утвержденной приказом № 907, в лабораторной информационной системе (далее – ЛИС), при наличии интеграции с ИС "ЭРСБ" и ИС "ЕПС";
по услугам патогистологической диагностики:
1) субъект здравоохранения вносит в МИС, интегрированную с ИС "ЕПС" направление на гистологическое исследование согласно вкладному листу к форме № 201/у, утвержденной приказом № 907;
2) ПАБ обеспечивает ежедневный ввод и подтверждение данных по форме 201/у, утвержденной приказом № 907, в АИС "Поликлиника" или ЛИС;
3) ПАБ обеспечивает формирование статистического отчета в АИС "Поликлиника" или в ЛИС о количестве проведенных гистологических исследований и их категорий.

Ескерту. 254-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
255. Қор қолмен немесе автоматтандырылған режимде "БТЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 108-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасы) қалыптастырады.
Ескерту. 255-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
256. Патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 110-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мониторингтен өткен патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 111-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патологиялық-анатомиялық диагностиканың сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.
Ескерту. 256-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
257. Қор патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде қолмен немесе автоматтандырылған режимде "БТЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 112-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патологиялық-анатомиялық диагностиканың көрсетілген қызметтерінің актісін (бұдан әрі – патологиялық-анатомиялық диагностиканың көрсетілген қызметтерінің актісі) қалыптастырады.
Ескерту. 257-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
258. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
259. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
5-кіші бөлім. Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтерге ақы төлеу
260. Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтер берушілерге (бұдан әрі – қан орталығы) ақы төлеу денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қан компоненттері мен препараттарына арналған тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 931 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7404 болып тіркелген) бекітілген Қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары туралы ережеге сәйкес ағзалардың және тіндердің транспланттауын зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету қызметтеріне ақы төлеу тарифтер бойынша жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 254 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
255. Фонд формирует в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" протокол исполнения договора закупа услуг патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 108 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора закупа услуг патологоанатомической диагностики).
Сноска. Пункт 255 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
256. По результатам мониторинга качества и объема услуг патологоанатомической диагностики формируются:
1) реестр услуг патологоанатомической диагностики, прошедших мониторинг по форме согласно приложению 110 к настоящим Правилам;
2) акт мониторинга качества и объема патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 111 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 256 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
257. Фондом на основании протокола исполнения договора закупа услуг патологоанатомической диагностики в ручном или автоматизированном режиме в ИС "ЕПС" формируется акт оказанных услуг патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 112 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг патологоанатомической диагностики).
Сноска. Пункт 257 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
258. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
259. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Подраздел 5. Порядок оплаты услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови
260. Оплата поставщикам услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови (далее - центр крови) осуществляется за выданные субъектам здравоохранения компоненты и препараты крови по тарифам.
Оплата услуг центров крови по обеспечению лабораторного сопровождения трансплантации органов и тканей в соответствии с Положением об организациях здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере службы крови, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 931 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7404) осуществляется по тарифам.

Ескерту. 260-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
261. Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру қызметтері үшін қан орталықтарына ақы төлеу сомасы тариф мөлшерін ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қан компоненттері мен препараттарының санына көбейту арқылы айқындалады.
Ескерту. 261-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
262. Қан орталықтары № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 422/е, № 422-2/е, № 422-3/е , № 422-4/е, № 422-5/е нысандарынының негізінде қол режімінде осы Қағидаларға 113-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша көрсетілген қызметтердің шот-тізілімін (бұдан әрі – қан препараттарымен және оның компоненттерімен қамтамасыз ету бойынша көрсетілген қызметтердің шот-тізілімі) қалыптастырады.
263. Қор осы Қағидаларға 114-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – қан препараттарымен және оның компоненттерімен қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) қалыптастырады.
264. Қан және оның компоненттерін дайындау, өндеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 116-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 116-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру қызметтерінің тізілімі;
3) осы Қағидаларға 117-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.
Ескерту. 264-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
265. Қан препараттарымен және оның компоненттерімен қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде қор осы Қағидаларға 118-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – қан препараттарымен және оның компоненттерімен қамтамасыз ету бойынша көрсетілген қызметтердің актісі) қалыптастырады.

Сноска. Пункт 260 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
261. Сумма оплаты центрам крови за услуги по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови определяется путем умножения размера тарифов на количество компонентов и препаратов крови, выданных субъектам здравоохранения в рамках ГОБМП и в системе ОСМС.
Сноска. Пункт 261 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
262. Центры крови на основании форм № 422/у, № 422-2/у, № 422-3/у, № 422-4/у, № 422-5/у первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907, формируют в ручном режиме счет-реестр оказанных услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению 113 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр оказанных услуг по обеспечению препаратами крови и ее компонентами).
263. Фонд формирует в ручном режиме протокол исполнения договора закупа услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению 114 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора закупа услуг по обеспечению препаратами крови и ее компонентами).
264. По результатам мониторинга качества и объема услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови формируются:
1) реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 116 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 116-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению 117 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 264 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
265. Акт оказанных услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению 118 к настоящим Правилам (далее – акт оказанных услуг по обеспечению препаратами крови и ее компонентами) формируется фондом в ручном режиме на основании протокола исполнения договора закупа услуг по обеспечению препаратами крови и ее компонентами.

266. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
267. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (қолданысқа енгізілу тәртінбін 5-т. қараңыз) бұйрығымен.
6-кіші бөлім. Шетелдік мамандарды тарта отырып пациентті емдегені үшін шығындарды өтеу
Ескерту. 2-тарау 6-кіші бөліммен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
268. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларына (бұдан әрі – Азаматтарды шетелде емделуге жіберу қағидалары) сәйкес негіздемелер бойынша пациентке отандық медициналық ұйымдардың жағдайларында медициналық көмекті көрсету қызметтеріне ақы төлеу нақты шығындар бойынша шығындардың мынадай баптары бойынша жүргізіледі:
1) жалақы;
2) салықтар немесе бюджетке төленетін өзге де төлемдер, Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы Заңнамасына сәйкес төленетін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін әлеуметтік аударымдар, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
3) тамақтану;
4) дәрілік заттар, МБ;
5) тарифтер бойынша медициналық қызметтер;
6) шетелдік мамандардың қызметтері;
7) бір пациентке қайта есептегенде алдыңғы айда қызметтер берушінің нақты коммуналдық және басқа шығыстарына арналған шығындар бойынша есептелетін коммуналдық шығыстар.
Бұл ретте, емделген жағдайдың құны Азаматтарды шетелде емделуге жіберу қағидаларында айқындалған тәртіппен қордың соңғы есепті қаржы жылында аталған ауру бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға жіберу жағдайларын талдаудын ұсынуын ескере отырып айқындалған құнынан аспайды.
Аталған нозология бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға жіберілген науқастар болмаған жағдайда, ауру бойынша емделген жағдайдың құны қор ұсынған кемінде екі шетелдік медициналық ұйымның бағалық ұсынысына және емдеу бағдарламасы негізінде анықталады.

266. Исключен приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
267. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35(порядок введения в действие см. п. 5).
Подраздел 6. Возмещение затрат за лечение пациента с привлечением зарубежных специалистов
Сноска. Раздел 2 дополнен подразделом 6 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
268. Оплата услуг за оказание медицинской помощи в условиях отечественных медицинских организаций пациенту с привлечением зарубежных специалистов по основаниям в соответствии с Правилами направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11795) (далее – Правила направления граждан на лечение за рубеж), производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов:
1) заработная плата;
2) налоги или иные обязательные платежи в бюджет, обязательные профессиональные пенсионные взносы, уплачиваемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, социальные отчисления, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании", отчисления на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании";
3) питание;
4) лекарственные средства, МИ;
5) медицинские услуги по тарифам;
6) услуги зарубежных специалистов;
7) коммунальные расходы, исчисляемые по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы поставщика в предыдущем месяце в пересчете на одного пациента.
При этом, стоимость пролеченного случая не превышает стоимость, определяемую с учетом представленного фондом анализа случаев направления в зарубежные медицинские организации по данному заболеванию за последний отчетный финансовый год в порядке, определенном Правилами направления граждан на лечение за рубеж.
В случае отсутствия по данной нозологии направленных больных в зарубежные медицинские организации, стоимость пролеченного случая по заболеванию определяется на основании анализа ценовых предложений не менее двух зарубежных медицинских организаций, предоставляемого фондом, и программы лечения.

269. Қызметтерге ақы төлеу үшін негіздеме шетелде емделуге үміткер медициналық қызметтерді тұтынушының шетелдік мамандарды тарта отырып отандық медициналық ұйымдарға емделуге жіберу туралы қорытындысы болып табылады.
270. Шетелдік мамандарды тарта отырып, пациентке медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шарттарының, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерінің автоматтандырылған есебін қор осы Қағидалардың 88-тармағына сәйкес "МҚСБЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
271. Шетелдік мамандарды тарта отырып, пациентке медициналық көмек көрсету бойынша төлем құжаттарын қалыптастыру және қызметтерге ақы төлеу автоматты түрде осы Қағидалардың 89-92, 96-99-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
272. Пациентті сүйек кемігін немесе гемопоэздік дің жасушаларын транспланттауға (бұдан әрі – СКТ) жіберген кезде Қызметтерді сатып алу шартында бір емделген жағдай үшін қызметтерге кезеңмен ақы төлеу көзделеді және ол мыналарды қамтиды:
1) 1-кезең – донорды іздеу:
сүйек кемігінің немесе гемопоэздік дің жасушалары құнынан 70% мөлшерінде донорды іздеу үшін ақы төлеу. Ақы төлеу үшін негіздеме отандық ұйымның халықаралық донорлар тіркелімінде донорды іздеу, іріктеу және активациялау үшін қажетті зерттеулерді жүргізу үшін донорды іздеу бойынша халықаралық тіркеліммен жасалған шарты болып табылады, донорды іздеу теріс нәтиже берген жағдайда, халықаралық донорлар тіркелімінде іздегені үшін нақты келтірілген шығындар өтелуі тиіс;
1-кезең бойынша түпкілікті ақы төлеу отандық медициналық ұйымда ТКМ жүргізу үшін сүйек кемігі жеткізілгеннен кейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 272-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
20______ жылғы "______" _______________№____/____ медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингілеу туралы қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тапсырыс берушінің атауы: ______________________________________________________
("ӘМСҚ" КЕАҚ филиалының толық атауы)
2. Өнім берушінің атауы:
________________________________________________________________________________
(Денсаулық сақтау субъектісінің толық атауы)
3. Медициналық көмек/қызмет түрінің нысаны::
________________________________________________________________________________

269. Основанием для оплаты услуг является протокольное решение комиссии по направлению граждан Республики Казахстан на лечение в зарубежные медицинские организации за счет бюджетных средств о проведении лечения пациента с привлечением зарубежных специалистов.
270. Автоматизированный учет договоров закупа услуг по оказанию медицинской помощи пациенту с привлечением зарубежных специалистов, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "СУКМУ" согласно пункту 88 настоящих Правил.
271. Автоматизированное формирование платежных документов и оплата услуг по оказанию медицинской помощи пациенту с привлечением зарубежных специалистов, осуществляется согласно пунктам 8992, 9699 настоящих Правил.
272. При направлении пациента на трансплантацию костного мозга или стволовых гемопоэтических клеток (далее - ТКМ) Договор закупа услуг предусматривает поэтапную оплату услуг за один пролеченный случай и включает:
1) Этап 1 - поиск донора:
оплата за запуск поиска донора в размере 70% от стоимости костного мозга или стволовых гемопоэтических клеток. Основанием для оплаты является договор отечественной организации с международным регистром по поиску донора для проведения необходимых исследований для поиска, подбора и активации донора в международном регистре доноров, в случае отрицательного результата поиска донора возмещению подлежат фактически понесенные затраты за поиск в международном регистре доноров;
окончательная оплата по этапу 1 осуществляется после доставки костного мозга для проведения ТКМ в отечественной медицинской организации.
окончательная оплата по этапу 1 осуществляется после доставки костного мозга для проведения ТКМ в отечественной медицинской организации.
Сноска. Пункт 272 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Заключение по мониторингу качества и объема медицинских услуг
№____/____ от "______" _______________ 20______ года
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
1. Наименование заказчика:
________________________________________________________________________________
(полное наименование филиала НАО "ФСМС")
2. Наименование поставщика:
________________________________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
3. Форма/вид медицинской помощи/вид деятельности:
________________________________________________________________________________

4. Мониторингтеу үшін негіздеме:
________________________________________________________________________________
5. "ӘМСҚ" КЕАҚ маманының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/ лауазымы:
________________________________________________________________________________
6. Мониторинг жүргізу мерзімі: "___" ________ 20____жылғы "_____" _______.
7. Мониторингтеу нәтижелері:
Жіктеуіш бойынша медициналық картаның/ қызмет кодының №
ЖСН
Қызметтің атауы
Айқындалған ақаулықтар *
ЖИЫНЫ, ақаулықтар саны
Ескертпе:
* - медициналық көмектің нысанына немесе қызмет түріне байланысты ақаулар кодтары (кіші кодтар) көрсетіледі.
8. Ұсыныстар, ұсынымдар:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ маманы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Өнім беруші:
Бірінші басшы:
___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Пациентке қолдау көрсету және ішкі бақылау қызметінің басшысы:
___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
2-қосымша
Сараптамалық қорытынды
1. Сараптаманы өткізген адамның Т.А.Ә. (бар болса) және лауазымы, оның ішінде тәуелсіз сарапшының мамандығы, біліктілік санаты, ғылыми дәрежесі, аккредиттеу туралы куәліктің № көрсетіледі.
2. Сараптама өткізілген денсаулық сақтау субъектісінің (объектісінің) атауы.
3. Сараптаманы өткізуге негіздеме немесе тапсырыс беруші туралы мәліметтер.
4. Сараптаманы өткізу мерзімдері.
5. Сараптаманы өткізу кезеңі.
6. Сараптаманың мәні.
7. Сараптама нәтижелері туралы, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты туралы мәліметтер.
8. Қорытындылар.
9. Ұсыныстар.
10. Сараптаманы өткізген адамның Т.А.Ә. (бар болса)/ қолы.
11. Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Есептік кезеңде өліммен аяқталатын жағдайларды қоспағанда ҚДСК АД-ның медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасына сыртқы сараптамадан өткен емделіп шыққан жағдайлардың тізбесі* 20__ жылғы "__"____ - дан 20__ жылғы "__"____ - ға дейінгі кезең
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сараптамалық бағалау парағы

4. Основание для мониторинга:
________________________________________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /должность специалиста НАО "ФСМС":
________________________________________________________________________________
6. Сроки проведения мониторинга: с "_____" _______ по "___" ________ 20____года.
7. Результаты мониторинга:
№ медицинской карты/ код услуги по тарификатору
ИИН
Наименование услуги
Выявленные дефекты*
ИТОГО, количество дефектов
Примечание:
* - перечисляется коды (подкоды) дефектов в зависимости от формы медицинской помощи или вида деятельности.
8. Предложения, рекомендации:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Специалист НАО "Фонд социального медицинского страхования":
____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Поставщик:
Первый руководитель:
__________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Руководитель Службы поддержки пациента и внутреннего контроля:
___________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе))
Приложение 2
к Правилам оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, проводившего
экспертизу, в том числе независимого эксперта, с указанием специальности,
квалификационной категории, ученой степени, № свидетельства об аккредитации.
2. Наименование субъекта (объекта) здравоохранения, в котором проводилась
экспертиза.
3. Основание проведения экспертизы, либо сведения о заказчике.
4. Сроки проведения экспертизы.
5. Период проведения экспертизы.
6. Предмет экспертизы.
7. Сведения о результатах экспертизы, в том числе о выявленных нарушениях, об их
характере.
8. Выводы.
9. Рекомендации.
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, проводившего
экспертизу
11. Дата "____" ___________ 20 ___ года
Приложение 3
к Правилам оплаты услуг субъектов здравоохранения
Форма
Перечень
пролеченных случаев за отчетный период, прошедших внешнюю экспертизу качества
медицинских услуг ТД КООЗ, за исключением случаев с летальными исходами
период с "__"____20__года по "__"____20__года
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 4
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Лист экспертной оценки медицинских услуг

Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Медициналық көмектің нысандары, түрлері және медициналық қызмет түрлері бойынша ақаулардың бірыңғай жіктеуіші
Ескерту. Қағида 4-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
№ р/с
Ақау
коды
Ақау атауы
Амбулаториялық-емханалық көмек
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек (емделген жағдайдың құнынан)

Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 4-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Единый классификатор дефектов по формам, видам медицинской помощи и видам медицинской деятельности
Сноска. Правила дополнены приложением 4-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
№ п/п
Код дефекта
Наименование дефекта
Амбулаторно-поликлиническая помощь
Стационарная и стационарозамещающая помощь (от стоимости пролеченного случая)

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің (бұдан әрі – МСАК) кешенді жан басына шаққандағы нормативі және ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне (бұдан әрі – ТМККК тізбесі), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11958 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелге) и Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 669 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12106 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес АЕК қызметтерін, оның ішінде мына қызметтерді қамтиды:
МСАК жалпы практика дәрігерлерімен және орта медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілуін ұлғайтуға арналған шығындар;
ерте анықтауға және алдын алуға бағытталған халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеріп-қарауды жүргізу бойынша;
ТМККК шеңберінде ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив МӘМС жүйесінде емделетін емжделіп шығу жағдайларын қоспағанда ауыл халқына стационарлық және стационарды алмастыратын көмекті қамтиды.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
5-1- қосымша
Азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасын есептеу формуласы
Ескерту. 5-1-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шот-тізілім 20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезеңі: 20___ жылғы "___" _______ және 20___ жылғы "___" _______ аралығында 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі: __________________________________________________
Қызмет берушініңатауы: ______________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Бекітілген халық саны _________________________адам
оның ішінде ауыл халқы _________________________адам*
"БХТ" порталында тіркелген бір адамға арналған МСАК-тың базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі, айына___________теңге;
"БХТ" порталында тіркелген бір адамға арналған МСАК-тың базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі, айына (ауыл) ___________теңге *
КЖБН бойынша ақы төлеу кезіндегі түзету коэффициенттеры**:
Жыныстық-жас шамасы бойынша түзету коэффициенті________;
Халық тығыздығы коэффициенті________;
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті;
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенті ________;
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені бойынша ақы төлеу кезіндегі түзету коэффициенттеры**:
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті;
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенті ________;
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCІ, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі _____;
Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті______.
"БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив, айына: ___ теңге, оның ішінде:
МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға арналған МСАК кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті, айына ___________теңге;
МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға ЖБНЫК сомасы, айына ____________ теңге.
"БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға арналған ауыл халқына медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив, айына (ауыл): ___ теңге*, оның ішінде:
ауыл субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға арналған МСАК кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті, айына: ___________тенге*;
МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға ЖБНЫК сомасы, айына ____________ теңге.
МСАК субъектісіне "БХТ" АЖ-да тіркелген бір бекітілген адамға шұғыл көмек (бұдан әрі - ШК) көрсетуге арналған базалық жан басына шаққандағы норматив ____ теңге;
МСАК субъектісіне "БХТ" АЖ - да тіркелген, бекітілген бір адамға шұғыл көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив ____ теңге;
Айына бір оқушыға ШМ көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив ____ теңге
Оқушылар саны _________________________адам
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін жиыны, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін:
1.2.
медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйым қызметкерлерін бағалау индикаторлары негізінде олардың қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін ынталандыруға
1.3.
емдік ақуызы төмен азық-түлікпен және құрамында фенилаланин аз азық-түлікпен қамтамасыз ету
1.4.
шұғыл көмек көрсетуге арналған сома
1.5.
қатерлі ауруларды ерте анықтауға скринингтік тексеру жүргізу үшін
1.6.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін, оның ішінде:

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Комплексный подушевой норматив первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) и комплексный подушевой норматив на сельское население включают услуги АПП в соответствии с Перечнем гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 (далее – Перечень ГОБМП), приказами Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11268), Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11958), Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12204) и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 августа 2015 года № 669 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12106):
в том числе услуги:
затраты на увеличение обеспеченности ПМСП врачами общей практики и средними медицинскими работниками;
по проведению профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, направленных на раннее выявление и предупреждение:
Комплексный подушевой норматив на сельское население в рамках ГОБМП включает стационарную медицинскую помощь сельскому населению и стационарозамещающую помощь сельскому населению, за исключением случаев лечения в системе ОСМС.
Приложение 5-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Формула расчета суммы удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики
Сноска. Правила дополнены приложением 5-1 приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.09.2019); исключено приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Счет-реестр
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи
№_______ от "___" _________ 20 ___ года период:
с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: __________________________________________________
Наименование поставщика: ______________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Количество прикрепленного населения _________________________человек
в том числе сельское население _________________________человек*
Базовый комплексный подушевой норматив ПМСП на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц___________тенге;
Базовый комплексный подушевой норматив ПМСП на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село)___________тенге*
Поправочные коэффициенты при оплате по КПН**:
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Поправочные коэффициенты при оплате по КДУ вне КПН**:
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении
аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI,
США):_______;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих
медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе
Байконыр, поселках Торетам и Акай:_______.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической
помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН",
в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива ПМСП на одного
прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП,
в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале
"РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание первичной медико-санитарной
помощи сельскому населению на одного прикрепленного человека,
зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село): ___ тенге*, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива ПМСП на одного
прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту села,
в месяц: ___________тенге*;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале
"РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Базовый подушевой норматив на на оказание неотложной помощи (далее – НП) на
одного прикрепленного человека, зарегистрированного в ИС "РПН" к субъекту
ПМСП ____ тенге;
Подушевой норматив на оказание неотложной помощи (далее – НП) на одного
прикрепленного человека, зарегистрированного в ИС "РПН" к субъекту
ПМСП ____ тенге;
Подушевой норматив на оказание ШМ на одного школьника в месяц ____ тенге
Количество школьников _________________________человек
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи:
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.4.
сумма на оказание неотложной медицинской помощи
1.5.
за проведение скрининговых осмотров на раннее выявление злокачественных заболеваний
1.6.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:

1.6.1.
консультациялық-диагностикалық қызметтер (1 бекітілген тұрғынға арналған КДҚ кешені)
1.6.2.
ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оған теңестірілген адамдарына мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін қызметтер
1.6.3.
ұйымдарда оқушыларға медициналық қызмет көрсету
1.6.4.
арнайы көлік құралының негізінде жылжымалы медициналық кешендер қызметтері
1.6.5.
темір жол көлігі негізінде жылжымалы медициналық кешендердің көрсетілетін қызметтеріне

1.6.1.
за оказание консультативно-диагностических услуг (комплекс КДУ на 1 жителя)
1.6.2.
услуги участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения или организациях здравоохранения, определенных местными органами государственного управления здравоохранением
1.6.3.
медицинское обслуживание школьников в организациях образования
1.6.4.
услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта
1.6.5.
услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта

1.6.6.
маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат тұратын түрлерін жүргізгені үшін (КТ, МРТ)
1.6.7.
маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат тұратын түрлерін жүргізгені үшін (ПЭТ)
1.6.8.
жарақат орындарындағы қызметтер
1.6.9.
тері-венерологиялық диспансерлердегі (және/немесе көп бейіндік ауруханалар жанындағы бөлімшелерде) қызметтер

1.6.6.
дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (КТ, МРТ)
1.6.7.
дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (ПЭТ)
1.6.8.
услуги в травматологических пунктах
1.6.9.
услуги в кожно-венерологических диспансерах (и/или отделениях при многопрофильных больницах)

1.6.10
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы қызметтер
1.7.
амбулаториялық деңгейде үшінші кезеңді медициналық оңалтуды жүргізгені үшін
1.8.
COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусымен ауыратын науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсету: полимеразды тізбектік реакция әдісі арқылы биологиялық материалдан COVІD-19 вирусының РНҚ-сын анықтауға
1.9.
COVІD-19 коронавирусымен күресс шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды адам): _________________ /__________ (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Қызмет берушініңбас бухгалтері: ______________________________ /____________ (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Мөрдің орны (бар болса)/( қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Күні 20___ жылғы "_____"_________
Осы шот-тіркелімге мынадай қосымшалар қоса беріледі:

1.6.10
услуги в республиканских организациях здравоохранения
1.7.
за проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне
1.8.
оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19: диагностические исследования на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
1.9.
надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
1.10.
услуги мобильной бригады ПМСП
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________________ /_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения:

1) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер;
2) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға ұсынылған соманы есептеу;
3) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек қызметтерінің тізілімі;
4) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
5) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тартпай көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
6) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
7) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 6-дан 17 жасқа дейінгі балаларға көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
8) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 10 санаттағы шұғыл медициналық көмекті шақыру тізілімі;
9) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилаланин аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім;
10) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусымен ауыратын науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметкерлерін көтермелеу бойынша тізілім;
Ескертпе:
* - деректерді ауылдық жерде тұратын тіркелген халқы бар жеткізушілер енгізеді;
** - КДҚ көрсететін нақты денсаулық сақтау субъектісіне қолданылатын түзету коэффициенттері көрсетіледі.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер

1) данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
2) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
3) реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
4) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
5) реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
6) реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
7) реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
8) реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
9) реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 9 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
10) реестр по поощрению работников субъекта здравоохранения за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 по форме согласно приложению 10 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
Примечание:
* - данные вводятся поставщиками, имеющими прикрепленное население, проживающее в сельской местности;
** - указываются поправочные коэффициенты, применительные к конкретному субъекту здравоохранения.
Приложение 1 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма

2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:
қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына;
елден тыс жерге шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /__________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/ (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"________
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға арналған ақы төлеуге ұсынылған сомманы есептеу

2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти/перинатальной смерти;
по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2 к счету-реестру за
оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жедел респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың салыстырмалы үлесі
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
Сүт безінің және жатыр мойнының қатерлі ісіктерін қоспағанда, 0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________ /___________ (Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) Қызмет берушінің бас бухгалтері: _______________________ /_____________ (Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы) (қағаз жеткізгіштегішот-тізілім үшін) Мөрдің орны (болған жағдайда/ қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) Күні 20__жылғы "___"__________
Ескертпе:
* - нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген
** - нысаналы көрсеткіштің мәні "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;
балдардың саны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен екітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесіне сәйкес ең жоғары мәнде көрсетілген;
КЖНЫК сомасы жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген;
*** - деректер Қордың "ЖБНҚК" порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
3-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің көрсетілген қызметтерінің тізбесі*
кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
1
2
3
4
5
6
1.
2.
Қатерлі ісіктерді ерте диагностикалау үшін скринингтік зерттеулерді (скрининг түріне қарай) жүргізу қызметтері
2.1.
Сүт безі қатерлі ісігін анықтау
2.2.
Жатыр мойны қатерлі ісігін анықтау
2.3.
Колоректалды қатерлі ісікті анықтау
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): __________ /______________ (Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________ (Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Күні 20__жылғы "___"_______
Ескертпе:
* - деректер МАЖ-ға енгізілген деректер негізінде қалыптасырылады;
** - сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
4-қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультацциялық-диагностикалық қызметтер тізбесі*
кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін қызметтер
1.1.
1.2.
2.
Арнайы автокөлік базасындағы жылжымалы медициналық кешендердің қызметтері
2.1
2.2.
3.
Теміржол көлігі базасындағы жылжымалы медициналық кешендердің қызметтері
3.1.
3.2.
4.
Маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат түрлері (КТ, МРТ онкожоспар шеңберінде)
4.1
4.2.
5.
Маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат түрлері (онкожоспар шеңберінде ПЭТ)
5.1.
5.2.
6.
Травматологиялық пункттердегі қызметтер
6.1.
6.2.
7.
Көп бейінді ауруханалар жанындағы тері-венерологиялық диспансерлерде және/немесе бөлімшелердегі қызметтер
7.1.
7.2.
8.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы қызметтер
8.1.
8.2.
9.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсету
9.1.
9.2.
10.
Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - расчет фактического показателя приведен на основании данных портала "Регистр прикрепленного населения"
** - значение целевого показателя соответствует данным портала "ДКПН";
количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с Методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра Здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован с Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 49236;
сумма распределена по индикаторам конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных по заключенному договору на оказание ГОБМП;
*** - значения соответствуют данным портала "ДКПН" после закрытия отчетного периода в портале "ДКПН" Фондом.
Приложение 3 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи* период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
6
1.
2.
Услуги по проведению скрининговых исследований на раннюю диагностику злокачественных новообразований (в разрезе видов скринингов)
2.1.
На выявление рака молочной железы
2.2.
На выявление рака шейки матки
2.3.
На выявление колоректального рака
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 4 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных
в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной
поликлинической помощи* период: с "___" _______ 20___ года
по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Услуги участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения
1.1.
1.2.
2.
Услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта
2.1
2.2.
3.
Услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта
3.1.
3.2.
4.
Дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (КТ, МРТ в рамках онкоплана)
4.1
4.2.
5.
Дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (ПЭТ в рамках онкоплана)
5.1.
5.2.
6.
Услуги в травматологических пунктах
6.1.
6.2.
7.
Услуги в кожно-венерологических диспансерах и/или отделениях при многопрофильных больницах
7.1.
7.2.
8.
Услуги в республиканских организациях здравоохранения
8.1.
8.2.
9.
Медицинское обслуживание школьников в организациях образования
9.1.
9.2.
10.
Проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне

10.1
10.2
11.
Консультациялық-диагностикалық қызметтер (1 бекітілген тұрғынға арналған КДҚ кешені)
11.1.
11.2.
12.
Қатерлі ісіктердің ерте диагностикасына скринингтік зерттеулер жүргізу бойынша қызметтер (скринингтер түрлері бойынша)
12.1.
Сүт безі обырын анықтау
12.2.
Жатыр мойны обырын анықтауға
12.3
Колоректалды обырды анықтауға
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ______________ /__________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Ескертпе: * - деректер МАЖ-ға енгізілген деректер негізінде қалыптасырылады.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
5-қосымша
нысан
Бірлесіп орындаушыны қатыстырмай көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі*
кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1
2
Жалпы саны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________ /__________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Ескертпе:
* - деректер МАЖ-ға енгізілген деректер негізінде қалыптасырылады;
** - қорытынды сома есепті кезеңдегі төлемге әсер етпейді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
6-қосымша
Нысан
Бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі*
кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Қосалқы мердігердің атауы_________( _________№___ шарт бойынша)
1.1.
1.2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Ескертпе:
* - деректер МАЖ-ға енгізілген деректер негізінде қалыптасырылады;
** - қорытынды сома есепті кезең үшін ақы төлеуге әсер етпейді, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бірлесіп орындаушыларға төленуге тиіс.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
7-қосымша
Нысан
6-дан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі *
кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
Р/с №
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сома, теңге **
1
2
3
4
5
1.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Ескертпе:
* - деректер МАЖ-ға енгізілген деректер негізінде қалыптасырылады;
** - қорытынды сома есепті кезең үшін ақы төлеуге әсер етпейді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
8-қосымша
Нысан

10.1
10.2
11.
Оказание консультативно-диагностических услуг (комплекс КДУ на 1 жителя)
11.1.
11.2.
12.
Услуги по проведению скрининговых исследований на раннюю диагностику злокачественных новообразований (в разрезе видов скринингов)
12.1.
На выявление рака молочной железы
12.2.
На выявление рака шейки матки
12.3
На выявление колоректального рака
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________________ /_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС.
Приложение 5 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя* период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
___________________________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 6 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя* период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Наименование соисполнителя ______________________________ (по договору соисполнения от №___ )
1.1.
1.2.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате
соисполнителям в порядке и сроки, определенные настоящими Правилами.
Приложение 7 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно* период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
1.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
______________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:__________________________________ /_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 8 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма

Жеделдігі 4-санаттағы кезек күттірмейтін медициналық көмек шақыртуларының тізілімі * кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
р/с №
ЖСН
Қызметтер атауы
Саны
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Х
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Ескертпе:
* - деректер МАЖ-ға енгізілген деректер негізінде қалыптасырылады.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
9-қосымша
Нысан
Емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилалині аз өнімдермен қамтамасыз етуі бойынша тізілім
кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін
Р/с №
Атауы
Саны
Құны
Сома, мың теңге
1
2
3
4
5
1.
Жиыны
Х
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
10-қосымша
Нысан
COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы бойынша шот-тізілім*
Бір айға бір қызметкерге көтермелеу мөлшері: ______ теңге (тәуекел топтарына байланысты)
№ р/с
Бөлімшенің атауы
Штат бірліктерінің саны
Көтермелеу сомасы, теңге
1- тәуекел тобы
1
2
2- тәуекел тобы
1
2
3- тәуекел тобы
1
2
3
Барлығы
* кестеге Үстемеақы белгілеу қағидаларына қосымшаға сәйкес нысан бойынша COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлері мен жедел медициналық көмек жүргізушілерінің жалақысына үстемеақы туралы ақпарат қоса беріледі.
Денсаулық сақтау субъектісінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға):_________________________/________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Денсаулық сақтау
субъектісінің бас бухгалтері: ____________________________ /_______
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) / (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына

Реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности * период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Наименование услуги
Количество
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Х
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:_________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС.
Приложение 9 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Количество
Стоимость
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
4
5
1.
Итого
Х
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:_________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 10 к счету-реестру
за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр по надбавкам к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19*
Размер поощрения на одного работника за месяц: ______ тенге (в зависимости от групп риска)
№ п/п
Наименование отделения
Количество штатных единиц
Сумма поощрения, тенге
1-группа риска
1
2
2-группа риска
1
2
3-группа риска
1
2
3
Всего
* к таблице прилагается Информация о надбавки к заработной плате медицинских работников и водителей скорой медицинской помощи, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 по форме согласно приложению Правилам установления надбавок.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ___________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года

6-1-қосымша
Нысан
CОVID-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) CОVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілім
Ескерту. 6-1-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезіндегі кіріс құрылымы туралы ақпарат 20 ___ жылғы "___" _______ және 20 ___ жылғы "___" _______ кезең
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________ (Қызмет берушінің атауы)
р/с №
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
барлығы
Бюджет қаражаты есебінен
Бюджеттен тыс қаражат есебінен
1
2
3
4
5
1.
Есепті кезеңдегі кіріс, барлығы
оның ішінде:
1.1.
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету:
1.2.
медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйым қызметкерлерін бағалау индикаторлары негізінде олардың қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін ынталандыруға
1.3.
емдік ақуызы төмен азық-түлікпен және құрамында фенилаланин аз азық-түлікпен қамтамасыз ету
1.4.
шұғыл көмек көрсетуге арналған сома
1.5.
қатерлі ауруларды ерте анықтауға скринингтік тексеру жүргізу үшін
1.6.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін
1.7.
амбулаториялық деңгейде үшінші кезеңді медициналық оңалтуды жүргізгені үшін
1.8.
Өзге де қызметтер
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан

Приложение 6-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Счет-реестр
за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19
и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19
Сноска. Правила дополнены приложением 6-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 7
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
№ п/п
Наименование услуги
Источники дохода, тыс.тенге
всего
за счет бюджетных средств
за счет внебюджетных средств
1
2
3
4
5
1.
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
1.1.
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи:
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.4.
сумма на оказание неотложной медицинской помощи
1.5.
за проведение скрининговых осмотров на раннее выявление злокачественных заболеваний
1.6.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.7.
за проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне
1.8.
Другие услуги (указать)
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ____________________________________ /_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)                         Дата "_____"_________20___ года
Приложение 8
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре расходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь

Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін Қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстар құрылымы туралы ақпарат 20 ___ жылғы "___" _______ және 20 ___ жылғы "___" _______ кезең
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
(қызмет берушінің атауы)
Атауы
Өткен жылғы кассалық шығыстар (мың теңге)
Есепті жылға арналған бюджет қаражатының жоспары
Есепті кезеңдегі өсім бойынша кассалық шығыстар (мың теңге)
Оның ішінде есепті айда (мың теңге)
Барлығы есепті кезеңдегі өсім бойынша нақты шығыстар (мың теңге)
Нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы (мың теңге)
Өсім бойынша кредиторлық берешек (мың теңге)
Өсім бойынша дебиторлық берешек (мың теңге)
барлығы
Оның ішінде аванс
барлығы
Оның ішінде аванс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
өткен жылғының алдындағы нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы, мың теңге
Х
X
X
X
X
X
Х
Өткен жылғы нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы, мың теңге
Х
X
X
X
X
X
Х
Есеп шоттағы қаражаттың қалдығы
X
X
аражаттың түсімі, барлығы:
Х
X
X
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
1.
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету, барлығы:
Х
Х
Х
2.
медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйым қызметкерлерін бағалау индикаторлары негізінде олардың қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін ынталандыруға
3.
емдік ақуызы төмен азық-түлікпен және құрамында фенилаланин аз азық-түлікпен қамтамасыз ету
4.
шұғыл көмек көрсетуге арналған сома
5.
қатерлі ауруларды ерте анықтауға скринингтік тексеру жүргізу үшін
6.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін
7.
амбулаториялық деңгейде үшінші кезеңді медициналық оңалтуды жүргізгені үшін
8.
Бірге орындау шарты бойынша медициналық көмек көрсету
Х
Х
Х
Барлығы шығыстар
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
I.
АҒЫМДАҒЫ ШЫҒЫСТАР:
1.
Жалақы барлығы:
1.1.
Еңбекақы төлеу
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
дәрігерлік персонал мен провизорлар
б)
орта медицина және фармацевтика персонал
в)
кіші медицина персоналы
г)
басқа персонал
1.2.
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйлықақылар және сараланған төлем, демалысқа бір жолғы жәрдемақы, материалдық көмек)
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
дәрігерлік персонал мен провизорлар
б)
орта медицина және фармацевтика персонал
в)
кіші медицина персоналы
г)
басқа персонал
1.2.1.
Сараланған төлем
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
дәрігерлік персонал мен провизорлар
б)
орта медицина және фармацевтика персонал
в)
кіші медицина персоналы
г)
басқа персонал

период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование поставщика)
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Кассовые расходы за прошедший год (тыс. тенге)
План бюджетных средств на отчетный год
Кассовые расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
в т.ч. за отчетный месяц (тыс.тенге)
Всего Фактические расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
Отклонение фактических расходов от кассовых расходов (тыс.тенге)
Кредиторская задолженность по нарастанию (тыс. тенге)
Дебиторская задолженность по нарастанию (тыс.тенге)
всего
в т.ч. аванс
всего
в т.ч. аванс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Отклонение фактических расходов от кассовых за позапрошлый год, тыс.тенге
Х
X
X
X
X
X
Х
Отклонение фактических расходов от кассовых за прошлый год, тыс.тенге
Х
X
X
X
X
X
Х
Остаток средств на расчетном счету
X
X
Поступление средств, всего:
Х
X
X
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
1.
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи всего:
Х
Х
Х
2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
4.
сумма на оказание неотложной медицинской помощи
5.
за проведение скрининговых осмотров на раннее выявление злокачественных заболеваний
6.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
7.
за проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне
8.
Оказание медицинской помощи по договору соисполнителя
Х
Х
Х
Всего расходов
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
I.
ТЕКУЩИЕ РАСХОДЫ:
1.
Заработная плата всего:
1.1.
Оплата труда
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
младший медицинский персонал
г)
прочий персонал
1.2.
Дополнительные денежные выплаты (премии и дифференцированная оплата, единовременное пособие к отпуску, материальная помощь)
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
младший медицинский персонал
г)
прочий персонал
1.2.1.
Дифференцированная оплата
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
младший медицинский персонал
г)
Прочий персонал

1.2.2.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыру
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
дәрігерлік персонал мен провизорлар
б)
орта медицина және фармацевтика персонал
в)
басқа персонал
1.2.3.
Учаскелік қызмет қызметкерлерін ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмысқа ынталандыру
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
дәрігерлік персонал мен провизорлар
б)
орта медицина және фармацевтика персонал
2.
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндеттемелер барлығы:
2.1.
Әлеуметтік салық
2.2.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
2.3.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
3.
Тауарлар сатып алу барлығы:
3.1.
Азық-түлік өнімдерін сатып алу
3.2.
Дәрі-дәрмектер және өзге де медициналық бұйымдар сатып алу
3.3.
Басқа да тауарлар сатып алу
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
жұмсақ мүлік
4.
Емдік ақуызы аз өнімдер мен құрамында фенилаланині аз өнімдерді сатып алу
5.
Емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын сатып алу
6.
Коммуналдық және өзге де қызметтер барлығы:
6.1.
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
ыстық, суық суға, кәрізге
б)
газға, электр энергиясына
в)
жылу энергиясына
г)
Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
6.2.
Басқа да қызметтер мен жұмыстар
Оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
б)
Азық-түлікпен қамтамасыз ету бойынша қызметтерге
в)
Бірге орындау шарты бойынша қызметтерге ақы төлеу
г)
Ғимараттарды, құрылыстар мен жабдықтарды жөндеуге шығыстар
д)
Жалға алуға
7.
Басқа да ағымдағы шығындар барлығы:
7.1.
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
а)
оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға
7.2.
Елден тыс жерлерге іссапарлар мен қызметтік сапарлар
а)
оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға
7.3.
Басқа да ағымдағы шығындар
8.
Лизингтік төлемдер
II
НЕГІЗГІ ҚҰРАЛДАРДЫ САТЫП АЛУ
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ______________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
9- қосымша
Нысан

1.2.2.
Стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
прочий персонал
1.2.3.
Стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет всего:
2.1.
Социальный налог
2.2.
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
2.3.
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
3.
Приобретение товаров всего:
3.1.
Приобретение продуктов питания
3.2.
Приобретение медикаментов и прочих медицинских изделий
3.3.
Приобретение прочих товаров
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
мягкий инвентарь
4.
Приобретение лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина
5.
Приобретение адаптированных заменителей грудного молока
6.
Коммунальные и прочие услуги, всего:
6.1.
Оплата коммунальных услуг
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
за горячую, холодную воду, канализацию
б)
за газ, электроэнергию
в)
за теплоэнергию
г)
оплата услуг связи
6.2.
Прочие услуги и работы
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
на повышение квалификации и переподготовку кадров
б)
на услуги по обеспечению питания
в)
на оплата услуг по договору соисполнения
г)
расходы на текущий ремонт зданий, сооружений и оборудования
д)
на аренду
7.
Другие текущие затраты, всего:
7.1.
Командировки и служебные разъезды внутри страны
а)
в том числе на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
7.2.
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
а)
в том числе на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
7.3.
Прочие текущие затраты
8.
Лизинговые платежи
II
ПРИОБРЕТЕНИЕ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 9
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация
о дифференцированной оплате труда работников при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь

Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпарат 20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "___"______ дейінгі кезең _________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с№
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
оның ішінде қосымша ақшалай төлемдер
жиыны
оның ішінде сараланған ақы алғандар
жиыны
оның ішінде сараланған еңбекақы төлеуге
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
1
Дәрігерлік персонал мен провизорлар
2
Орта медицина және фармацевтика персоналы
3
Кіші медицина персоналы
4
Басқа персонал
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі

период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_________________________________________________________
(Наименование поставщика)
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Дополнительные денежные выплаты, тыс. тенге
всего
в т.ч. получившие дифференцированную оплату
всего
в т.ч. на дифференцированную оплату труда
1
2
3
4
5
6
ВСЕГО
в том числе:
Х
Х
Х
Х
1
Врачебный персонал и провизоры
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):_____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 10
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация
о повышении квалификации и переподготовке кадров
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком,

кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпарат 20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "___"______дейінгі кезең
_______________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
р/с
Атауы
Қызметкерлердің жиыны, адам
оның ішінде
Барлық сома, мың е
Оның ішінде бюджет қаражатының есебінен
Дәрігерлер
оның ішінде МСАК дәрігерлері
Фармацевттер (жоғары білімі бар), провизорлар
Орта медицина қызметкерлері
оның ішінде Орта медицина қызметкерлері
Орта фармацев қызметкерлері
Медициналық емес білімі бар мамандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Мамандардың жиыны, оның ішінде:
1.1
біліктілікті арттырды
1.2
қайта даярлаудан өтті
Жиыны
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): __________________/______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _____________________________________________/_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"______________________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі медициналық қызмет көрсетуге аванстық жоспарлы соманы бөлу туралы ақпарат
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
__________________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
____________________________________________________________________
бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Шығындардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Жиыны
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тамақ өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен МБ сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға):
__________________/____________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері:
________________________/________________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"______________________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
11-1- қосымша
Нысан
Азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасын есептеу формуласы

оказывающим первичную медико-санитарную помощь период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года _______________________________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Всего работников, человек
в том числе
Всего сумма, тыс. тенге
в том числе за счет бюджетных средств
Врачей
из них врачей ПМСП
Фармацевтов (с высшим образованием), провизоров
Средних медицинских работников
из них средних медицинских работников ПМСП
Средних фармацевтических работников
Специалистов с немедицинским образованием
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Всего специалистов, из них:
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
Итого:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):_______________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии) (для документа на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 11
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса при оказании амбулаторно-
поликлинической помощи по договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование поставщика)
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс. тенге)
Дополнительный аванс (тыс. тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и медицинских изделий
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
_________________________________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Приложение 11-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Формула расчета суммы удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики

Ескерту. 11-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
Азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасы есепті айға мына формула бойынша есептеледі:
S = 10 % * КНЖБМСК х ЧЖПД,:
S – айына, азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасы;
КНЖБМСК – "БХТ" АЖ-да тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы норматив;
ЧЖПД – "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды алғашқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 тіркелген) 10-тармағында көзделген есепті кезеңдегі айдың соңғы күніне нормативтерден тыс МСАК субъектісінің жалпы практика дәрігерлеріне бекітілген халық саны жалпы практика дәрігерлеріне бекітілген халық санын қоспағанда, халқының саны 3 (үш) мың адамнан кем ауылдарда және кенттерде көрсетілетін медициналық көмек, нормативтен тыс есепті кезең айының соңғы күні.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
12-қосымша
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасы 20 ___ жылғы "___" _____________№_______
кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап
20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Правила дополнены пунктом 11-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сумма удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики за отчетный месяц рассчитывается по следующей формуле:
S = 10% * КПНПМСП х ЧВОП, где:
S – сумма удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики, в месяц;
КПНПМСП – комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в ИС "РПН", в месяц, определенный для субъекта ПМСП;
ЧВОП – численность населения прикрепленного к врачам общей практики субъекта ПМСП на последний день месяца отчетного периода сверх норматива, предусмотренного пунктом 10 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11268), за исключением численности населения прикрепленного к врачам общей практики, оказывающим медицинскую помощь в селах и поселках с численностью населения менее 3 (трех) тысяч человек, на последний день месяца отчетного периода сверх норматива.
Приложение 12 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Протокол исполнения договора закупа услуг
по оказанию амбулаторно-поликлиническую помощи
№_______ от "___" _________ 20 ___ года период:
с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года по
Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Қаржыландыру көзі ____________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Шарт бойынша жалпы құны _______________________________________ теңге
Аванстың жалпы сомасы ________________________________ теңге
Желтоқсанда төленген аванстың жалпы сомасы: ______________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
Орындалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
№1 кесте. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін бекітілген халыққа ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Халықтың саны/ қызмет саны
сома, теңге
Халықтың саны/ қызмет саны
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін жиыны
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін, оның ішінде:
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилалині аз өнімдермен қамтамасыз ету
1.4.
шұғыл көмек көрсетуге арналған сома
1.5.
қатерлі ауруларды ерте анықтауға скринингтік тексеру жүргізу үшін
1.6.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін, оның ішінде:
1.6.1.
консультациялық-диагностикалық қызметтер (1 бекітілген тұрғынға арналған КДҚ кешені)
1.6.2.
ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оған теңестірілген адамдарына мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін қызметтер
1.6.3.
ұйымдарда оқушыларға медициналық қызмет көрсету
1.6.4.
арнайы көлік құралының негізінде жылжымалы медициналық кешендер қызметтері
1.6.5.
темір жол көлігі негізінде жылжымалы медициналық кешендердің көрсетілетін қызметтеріне
1.6.6.
маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат тұратын түрлерін жүргізгені үшін (КТ, МРТ)

Сноска. Приложение 16 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: __________________________________________________
Наименование поставщика: _________________________________________
Наименование бюджетной программы:
___________________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:
________________________________________
Общая сумма Договора: _______________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: _______________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг):
________________________тенге
Общая стоимость исполненных работ
(оказанных услуг):________________________тенге
Таблица №1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи прикрепленному населению
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
численность населения /кол-во услуг
сумма, тенге
численность населения/ кол-во услуг
сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Всего за оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
1.1.
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи:
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.4.
сумма на оказание неотложной медицинской помощи
1.5.
за проведение скрининговых осмотров на раннее выявление злокачественных заболеваний
1.6.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:
1.6.1.
за оказание консультативно-диагностических услуг (комплекс КДУ на 1 жителя)
1.6.2.
услуги участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения или организациях здравоохранения, определенных местными органами государственного управления здравоохранением
1.6.3.
медицинское обслуживание школьников в организациях образования
1.6.4.
услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта
1.6.5.
услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта
1.6.6.
дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (КТ, МРТ)

1.6.7.
маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат тұратын түрлерін жүргізгені үшін (ПЭТ)
1.6.8.
жарақат орындарындағы қызметтер
1.6.9.
тері-венерологиялық диспансерлердегі (және/немесе көп бейіндік ауруханалар жанындағы бөлімшелерде) қызметтер
1.6.10
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы қызметтер
1.7.
амбулаториялық деңгейде үшінші кезеңді медициналық оңалтуды жүргізгені үшін
1.8.
COVІD-19 коронавирус таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсету: полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVІD-19 вирусының РНК анықтауға диагностикалық зерттеулер
1.9.
COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға қатысатын медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы
2.
Жиыны
№2 Кесте. Түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылған
Аұы төлеуге қабылдандған
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
1.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жедел респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
Сүт бездерінің және жатыр мойнының қатерлі ісіктерін қоспағанда, -1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісігі 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
№3 кесте. Өзге төлемдер/шегерулер есептеу
р/с №
Негіздеме
Төлемдер сомасы, теңге
Шегерулер сомасы, теңге
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Барлығы ақы төлеуге қабылданғаны: _____________ теңге, оның ішінде:

1.6.7.
дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (ПЭТ)
1.6.8.
услуги в травматологических пунктах
1.6.9.
услуги в кожно-венерологических диспансерах (и/или отделениях при многопрофильных больницах)
1.6.10
услуги в республиканских организациях здравоохранения
1.7.
за проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне
1.8.
оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19: диагностические исследования на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
1.9.
надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
1.10.
услуги мобильной бригады ПМСП
2.
Итого
Таблица №2. Расчет суммы, принятой к оплате на стимулирование работников в разрезе индикаторов конечного результата
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
1.
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2.
Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица №3. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:

1. ұсталған сома : _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем монитрингісінің нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. шарттан тыс қызметтер бойынша:__________ теңге;
3. шешілген сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге,соның ішінде:
3.1. төлемдер: ______________ теңге,
3.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома__________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы __________ теңге
Аудару үшін жиыны____________________________________________теңге.
Тапсырыс беруші : __________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші: ___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы: ______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: _________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
16-1- қосымша
Нысан
CОVID-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) CОVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсеткені үшін көрсетілген қызметтер актісі
Ескерту. 16-1-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына 17-қосымша
Нысан
МСАК субъектісінің қызметіне жеке тұлғалардың негізделген өтініштері (шағымдары) жағдайлары бойынша есеп облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша
Ескерту. 17-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына 18-қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек деңгейіндегі ана өлімі жағдайлары бойынша есеп
облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша __________________________

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1 по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2 по услугам вне договора ____________тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1 выплаты: _____________ тенге,
2.2 вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий
период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик :__________________________ (наименование заказчика)
Адрес: ____________________________ БИН: _____________________________ ИИК: ____________________________ БИК: _____________________________ __________________________________ (наименование бенефициара) КБЕ: _____________________________ Руководитель: _____________________/_____________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при наличии) (для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________ (наименование поставщика)
Адрес:______________________________ БИН:_______________________________ ИИК:_______________________________ БИК:_______________________________ Наименование банка:_________________ ____________________________________ КБЕ:_______________________________ Руководитель: ____________________/______________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при наличии) (для акта на бумажном носителе)
Приложение 16-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Акт оказанных услуг
по предотвращению распространения коронавируса COVID-19
и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19
Сноска. Правила дополнены приложением 16-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 17
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Отчет
по случаям обоснованных обращений физических лиц (жалоб)
на деятельность субъекта ПМСП и субъекта села
по области, столице и городу республиканского значения__________________________ период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 17 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 18
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Отчет
по случаям материнской смертности на уровне первичной медико-санитарной
помощи по области, столице и городу республиканского
значения__________________________ период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 18-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек деңгейіндегі балалар (7 (жеті) күннен 5 (бес) жасқа дейін) өлімі жағдайлары бойынша есеп облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша__________________________
Ескерту. 19-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
20- қосымша
Нысан
__________________________ облыс, астана және республикалық маңызы бар қала бойынша түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндерін және ынталандырушы кешенді жан басына шаққандағы нормативтің мәнін есептеу үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің дұрыстығы мен шынайылығы бойынша есеп 20 ___ жылғы "___" _______ және 20 ___ жылғы "___" _______ кезең
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 бұйрығымен.
р/с №
Индикатордың атауы
Деректер көзі
Жүктелген деректер кезеңі
Деректерді жүктеу күні
Жүктеу сапасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
СИ басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға):_______________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) /қолы)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса) (қағаз тасығыштағы акті үшін)
20___ жылғы "_____"_________
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің индикаторлары мен сомаларының мәнін есептеу үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің дұрыстығы мен толықтығы
Денсаулық сақтау субъектілерінің
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің сомаларын бөлу бойынша есеп 20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "__"_________дейінгі кезең
20___жылғы "__"_________№_______шарт бойынша
Өнім берушінің атауы: _________________________________
Халық (БХТ бойынша), адам: ____________________________
Нәтижеге қол жеткізу деңгейі, %: ______________________
КЖНЫК-ның жоспарлы сомасы, теңге:______________________
КЖНЫК-ның нақты сомасы, теңге:_________________________
Айына 1 тұрғынға шаққандағы КЖНЫК, теңге ______________
80% және одан да көп нәтиже үшін қордан қосымша, теңге:________
Нәтижеге қол жеткізбегені үшін шығасылар (80%-ға дейін), теңге:__________________
Біліктілікті арттыруға жіберілді, теңге:________________
КЖНЫК жалпы сомасынан үлесі, %:________
Салықтар мен бюджетке берілетін басқа міндетті төлемдерге жіберілді, теңге:________ _________ КЖНЫК жалпы сомасынан үлесі, %:_
Қызметкерлерге бөлу үшін КЖНЫК сомасы, теңге:____________________
Мамандардың атауы
ЖИЫНЫ
ЖПД бөлімі
Терапия бөлімі
Педиатрия бөлімі
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Учаскелік қызмет бойынша жиыны
Дәрігерлер
ОМҚ
Әлеуметтік қызметкерлер
Психологтар
Акушерлер
2
Учаскеден тыс қызмет бойынша жиыны
Жекеше Отбасы денсаулығы орталығының немесе дәрігерлік амбулаторияның бірінші басшысы
Бөлім меңгерушісі
Аға мейіргер
ОДО-ның профилактикалық және әлеуметтік-психологиялық бөлімінің дәрігерлері
ОДО-ның профилактикалық және әлеуметтік-психологиялық бөлімінің ОМҚ
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері :___________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін) 20__жылғы "__"______
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге кешені үшін кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде есептелмейтін амбулаториялық-емханалық көмек көрсету бойынша қызметтер тізімі

Сноска. Приложение 18 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 19
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Отчет
по случаям детской (от 7 (семи) дней до 5 (пяти)) смертности
на уровне первичной медико-санитарной помощи по области, столице и городу
республиканского значения__________________________ период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 19 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 20
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Отчет
по корректности и достоверности загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов конечного результата и сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива по области, столице и городу
республиканского значения __________________________
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 20 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 05.11.2019 № ҚР ДСМ-142 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование индикатора
Источник данных
Период загруженных данных
Дата загрузки данных
Качество загрузки
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель СИ
(уполномоченное должностное лицо):_________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии) (для отчета на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Примечание:
* корректность и полнота загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов и сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива в соответствии с Методикой формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801.
Приложение 21
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Отчет
по распределению сумм стимулирующего компонента комплексного
подушевого норматива работникам субъекта здравоохранения, оказывающего
первичную медико-санитарную помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: _______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Население прикрепленное в Регистре прикрепленного населения______________ человек
Уровень достижения индикаторов конечного результата ___________________________%
Плановая сумма стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива ____________ тенге
(стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива на 1 жителя в месяц_______ тенге
Фактическая сумма стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива _______________ тенге
(стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива на 1 жителя в месяц__________ тенге
Дополнительно из фонда за результат 80% и более______________ тенге
Потери за не достижение результата (до 80%)___________________ тенге
Направлено на повышение квалификации________________________ тенге
доля от общей суммы стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива______ %
Направлено на налоги и другие обязательные платежи в бюджет_______________ тенге
доля от общей суммы стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива _________ %
Сумма стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива для распределения работникам___________________ тенге
п/п
Наименование специальностей
Всего
Отделение ВОП
Терапевтическое отделение
Педиатрическое отделение
Количество работников
Сумма СК ПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СК ПН на 1 работника, тенге
Количество работников
Сумма СК ПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СК ПН на 1 работника, тенге
Количество работников
Сумма СК ПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СК ПН на 1 работника, тенге
Количество работников
Сумма СК ПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СК ПН на 1 работника, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Итого по работникам участковой службы
Врачи
СМР
Социальные работники
Психологи
Акушеры
Итого по работникам вне участка
Первый руководитель самостоятельного или врачебной амбулатории
Заведующий отделением
Старшая медицинская сестра
Врачи отделения профилактической и социально-психологической помощи ЦСЗ
СМР отделения профилактической и социально-психологической помощи ЦСЗ
• СКПН – стимулирующий компонент подушевого норматива
• ЦСЗ - Центр семейного здоровья
• СМР – средние медицинские работники
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо): _________________/______
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии) (для отчета на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 22
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи, затраты по которым не учитываются при оплате по комплексному подушевому нормативу на оказание амбулаторно-поликлинической помощи

Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ТМККК шеңберінде тіркелген 1 тұрғынға есептегенде, МСАК ұйымдарында орналастырылатын консультациялық-диагностикалық қызметтер кешені;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін қызметтер;
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсету;
Арнайы автокөлік базасындағы жылжымалы медициналық кешендердің қызметтері;
Теміржол көлігі базасындағы жылжымалы медициналық кешендердің қызметтері;
Маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат түрлері (КТ, МРТ онкожоспарн шеңберінде);
Маманның жолдамасы бойынша онкологиялық ауруларға күдікті пациенттер үшін диагностикалық зерттеулердің қымбат түрлері (онкоплан шеңберінде ПЭТ);
Травматологиялық пункттердегі қызметтер;
Көп бейінді ауруханалар жанындағы тері-венерологиялық диспансерлерде және/немесе бөлімшелердегі қызметтер;
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы қызметтер.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
23-қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген
консультативтік-диагностикалық қызметтердің ақаулар тізімі

Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Консультативно-диагниостические услуги (комплекс КДУ на 1 жителя);
Услуги участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения;
Медицинское обслуживание школьников в организациях образования;
Услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта;
Услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта;
Дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (КТ, МРТ);
Дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста (ПЭТ);
Услуги в травматологических пунктах;
Услуги в кожно-венерологических диспансерах и/или отделениях при многопрофильных больницах;
Услуги в республиканских организациях здравоохранения.
Приложение 23
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень
дефектов услуг АПП, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи

Ескерту. 23-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
24-қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген сапа мен көлем ағымдағы мониторингінен өткен консультативтік-диагностикалық қызметтердің тізілімі
20___жылғы "___" _____ бастап 20___жылғы "___" _____ дейінгі кезең

Сноска. Приложение 23 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 24
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание
амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)

20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейінгі кезең
Ескерту. 25-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
Тізбе бойынша коды
Жағдайдың атауы
Алуға жатады
Қызмет саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
1
I. Ағымдық мониторингтеуден өткен амбулаториялық емханалық көмек көрсетуге кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген косультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі
2
оның ішінде есепті кезең бойынша
3
оның ішінде өткен кезең бойынша
4
Барлығы ақаулар, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:*
5
1.0.
Негізсіз емделуге жатқызу
6
2.0.
Медициналық құжаттаманы ресімдеудегі ақаулар
7
3.0.
Көрсетілген медициналық көмекті/қызметтердің көлемін негізсіз көтеру
8
5.0.
Медициналық көмектің (қызметтің) расталмаған жағдайы
9
6.0.
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардан, денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан, қағидалардан/клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқу
10
7.0.
Медициналық қызметтерді ұзақ күту
11
8.0.
Медициналық қызметтерді көрсету сапасына шағымдар:
12
11.0
Шартқа енгізілмеген, медициналық қызметтер тізбесі бойынша және ЖТМҚ қызметтері
13
12.0
ТМККК/МӘМС енетін медициналық көмек көрсету кезінде медикаменттер, медициналық бұйымдар мен пациенттің ақша қаражатын тартуы
14
I. Мақсатты мониторингтеуден өткен амбулаториялық емханалық көмек көрсетуге кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген косультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі
1415
оның ішінде есепті кезең бойынша
1516
оның ішінде өткен кезең бойынша
1617
Барлығы ақаулар, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:*
18
17
1.0.
Негізсіз емделуге жатқызу
1819
2.0.
Медициналық құжаттаманы ресімдеудегі ақаулар
1920
3.0.
Көрсетілген медициналық көмекті/қызметтердің көлемін негізсіз көтеру
2021
5.0.
Медициналық көмектің (қызметтің) расталмаған жағдайы
2122
6.0.
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардан, денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан, қағидалардан/клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқу
2223
7.0.
Медициналық қызметтерді ұзақ күту
2324
8.0.
Медициналық қызметтерді көрсету сапасына шағымдар:
25
11.0
Шартқа енгізілмеген, медициналық қызметтер тізбесі бойынша және ЖТМҚ қызметтері
26
11.0.
ТМККК/МӘМС енетін медициналық көмек көрсету кезінде медикаменттер, медициналық бұйымдар мен пациенттің ақша қаражатын тартуы
27
ЖИЫНЫ медициналық қызметтер сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) :
__________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы ___________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) :
_________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
20 ___ жылғы "___" _________
Тапсырыс берушінің уәкілетті тұлғасы
________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына

период с "__"____20__года по "__"____20__года
_____________________________________________________________________
(Наименование заказчика)
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
Сноска. Приложение 25 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
№ п/п
Код по Перечню
Наименование случая
Подлежит к снятию
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
I. Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг
2.
в том числе за отчетный период
3.
в том числе за предыдущие периоды
4.
всего дефектов, из них по видам:
5.
1.0
Необоснованная госпитализация
6.
2.0.
Дефекты оформления медицинской документации
7.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
8.
5.0.
Случаи приписок
9.
6.0.
Необоснованное отклонение лечебно-диагностических мероприятий, оказания услуг от стандартов, правил в области здравоохранения/ клинических протоколов
10.
7.0.
Длительность ожидания медицинских услуг
11.
8.0.
Обоснованные жалобы на качество оказания медицинских услуг:
12.
11.0.
Услуги ВТМУ и по перечню медицинских услуг, не включенные в договор
13.
12.0
Привлечение медикаментов, медицинских изделий и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП/ОСМС
14.
I. Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг
15.
в том числе за отчетный период
16.
в том числе за предыдущие периоды
17.
всего дефектов, из них по видам:
18.
1.0
Необоснованная госпитализация
19.
2.0.
Дефекты оформления медицинской документации
20.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
21.
5.0.
Случаи приписок
22.
6.0.
Необоснованное отклонение лечебно-диагностических мероприятий, оказания услуг от стандартов, правил в области здравоохранения/ клинических протоколов
23.
7.0.
Длительность ожидания медицинских услуг
24.
8.0.
Обоснованные жалобы на качество оказания медицинских услуг:
25.
11.0.
Услуги ВТМУ и по перечню медицинских услуг, не включенные в договор
26.
12.0.
Привлечение медикаментов, медицинских изделий и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП/ОСМС
27.
ИТОГО по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Руководитель заказчика                                                       Должностное лицо заказчика
(уполномоченное должностное лицо)
________________________________/____________                               _________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)                               (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)                                                 (для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для отчета на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года

25-1- қосымша
Нысан
COVID-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасы
Ескерту. 25-1-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
26-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ Мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялы медициналық қызмет көрсетуге шот-тізілім кезең:
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
Қаржыландыру көзі ______________________________________
Қызмет берушінің атауы: ________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:____________________________________________
№1 кесте. Мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызмет көрсету үшін клиникалық-шығынды топтар бойынша ақы төлеуге ұсынылған сома есебі
Базалық тарифтің құны __________ теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
1 төсек-күн құны: ____________ карантиндік емдеуге жатқызу бойынша теңге;
______ провизорлық емдеуге жатқызу бойынша теңге;
______ COVІD-19 коронавирусы бар емделген науқас үшін теңге;
1 қызметтің құны: ____________ тариф бойынша теңге;
____________ тариф бойынша теңге.
Бір айға бір қызметкерге көтермелеу мөлшері:______ (тәуекел топтарына байланысты)
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноздың/операцияның коды
КШТ бойынша шығын сыйымдылық коэффициенті
Емделген науқастардың саны
Базалық тарифтердің саны (мөлшерлеме)
Ақы төлеуге ұсынылды
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Барлығы, оның ішіндев том числе:
1.1
барлығы стационарлық көмек, оның ішінде:

Приложение 25-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Протокол
исполнения договора на оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению
больных с коронавирусом COVID-19
Сноска. Правила дополнены приложением 25-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 26 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Счет-реестр
за оказание специализированной медицинской помощи и
высокотехнологичных медицинских услуг
№ ______от "___" _______________ 20 _____ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
Сноска. Приложение 26 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: __________________________________________________
Наименование поставщика: __________________________________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _____________________________________
Таблица №1. Расчет суммы, предъявленной к оплате по клинико-затратным группам
за оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных
медицинских услуг
Стоимость базового тарифа (ставки)__________ тенге
Поправочные коэффициенты: _______________
Стоимость 1 койко-дня: ____________тенге по карантинной госпитализации;
____________тенге по провизорной госпитализации;
____________ тенге за пролеченного больного коронавирусом COVID-19;
Стоимость 1 услуги: ____________ тенге по тарифу;
____________ тенге по тарифу.
Размер поощрения на одного работника за месяц: ______
(в зависимости от групп риска)
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/
операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных
Количество базовых тарифов (ставок)
Предъявлено к оплате,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего, в том числе:
1.1
всего стационарная помощь, в том числе:

Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек және жоғарытехнологиялық медициналық қызмет үшін шығыстардың құрылымы
20 ___ ж. "___" _________ № _______ 20 ___ ж. "___" _____ бастап
20 ___ ж. "___" _______ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Өнім берушінің атауы
____________________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Шығыстардың атауы
Өткен жылғы кассалық шығыстары (мың теңге)
Есептік жылға бюджеттік қаражат жоспары
Есептік кезеңнің өсу бойынша кассалық шығыстары (мың теңге)
Оның ішінде есеп беру айы үшін (мың теңге
Есептік кезеңнің өсу бойынша барлық нақты шығыстары (мың теңге)
Нақты шығыстардың кредиторлық берешектен ауытқуы (мың.тенге)
Өсу бойынша кредиторлық берешек
Өсу бойынша дебиторлық берешек, тыс.тенге
жиыны
Оның ішінде аванс
жиыны
Оның ішінде аванс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Алдыңғы жылға арналған кредиторлық берешек
X
X
X
X
X
X
X
Өткен жылға арналған кредиторлық берешек
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Есеп шоттағы қалдық қаражат
X
X
ОВ
Қаражаттың түсуі, оның ішінде жиыны
Х
X
X
1
Стационарлық медициналық көмек
Х
X
X
2
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек
Х
X
X
3
Стационарды алмастыратын медициналық көмек
Х
X
X
4
клиникалық-диагностикалық қызметтер
Х
X
X
5
лизинг
Х
X
X
6
Амортизациялық шығыстар
Х
X
X
7
Осы БҒ бойынша өзге де түсулер
Х
X
X
0Г Шығыстардың жиыны (мың теңге)
I
Ағымдағы шығыстар
1
Жалақы
А
Еңбекке ақы төлеу
оның ішінде
а)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
б)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
в)
Кіші медицина персоналы
г)
Өзге персонал
Б
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйлықақы және сараланған төлем, демалысқа біржолғы жәрдемақы, материалдық көмек)
д)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
ж)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
з)
Кіші медицина персоналы
и)
Өзге персонал
В
Оның ішінде сараланған еңбекақы
й)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
к)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
л)
Кіші медицина персоналы
м)
Өзге персонал
2.
Салықтар және бюджетке басқа міндеттемелер
н)
Әлеуметтік салық
о)
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
п)
Міндетті сақтандыруға арналған жарна
3.
Тауарларды сатып алу
р)
Тамақ өнімдерін сатып алу
с)
Дәрі-дәрмектерді және өзге медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу
т)
Өзге тауарларды сатып алу
Оның ішінде жұмсақ жабдықтарды сатып алу
4.
Коммуналдық және өзге қызметтер
ф)
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, жиыны
Оның ішінде:
х)
Ыстық, суық су, кәріз үшін
ц)
газ, электр қуаты үшін
Ч)
Жылу энергиясы үшін
ш)
Байланыс қызметтері үшін ақы төлеу
щ)
Басқа қызметтер және жұмыстар, жиыны
э)
Оның ішінде біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау үшін
ю)
Оның ішінде азық-түлікпен қамтамасыз ету бойынша қызметтер үшін
5.
Ағымдағы басқа шығыстар
а)
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
А.1
Оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін
б)
Шетелге іссапарлар және қызметтік сапарлар
Б.1
Оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін мекемелеріндегі кадрларды қайта даярлауға
в)
Ағымдағы басқа шығыстар
6.
Лизинг төлемдері
II
Негізгі құралдарды сатып алу, жиыны

Сноска. Приложение 27 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о структуре расходов за оказанную специализированную медицинскую
помощь и высокотехнологичные медицинские услуги
№ _______ от "___" _________ 20 ___ года Период с "___" _____ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
____________________________________________________________________________
Наименование поставщика
_____________________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы
№ п/п
Наименование расходов
Кассовые расходы за прошедший год (тыс. тенге)
План бюджетных средств на отчетный год
Кассовые расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
в т.ч. за отчетный месяц (тыс. тенге)
Всего Фактические расходы по нарастанию за отчетный период (тыс. тенге)
Отклонение фактических расходов от кассовых расходов (тыс. тенге)
Кредиторская задолженность по нарастанию
Дебиторская задолженность по нарастанию, тыс.тенге
всего
в т.ч. аванс
всего
в т.ч. аванс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Отклонение фактических расходов от кассовых за позапрошлый год, тыс.тенге
X
X
X
X
X
X
X
Отклонение фактических расходов от кассовых за прошлый год, тыс.тенге
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Остаток средств на расчетном счету
X
X
ОВ
Поступление средств, всего в т.ч.
Х
X
X
1
стационарной медицинской помощи
Х
X
X
2
стационарной медицинской помощи с применением высокотехнологичных медицинских услуг
Х
X
X
3
стационарозамещающей медицинской помощи
Х
X
X
4
стационарозамещающей медицинской помощи с применением высокотехнологичных медицинских услуг
Х
X
X
5
клинико-диагностические услуги
Х
X
X
6
лизинг
Х
X
X
7
амортизационные отчисления
8
прочие поступления по данной БП
Х
X
X
0Г Всего расходов (тыс. тенге)
I
Текущие расходы
1
Заработная плата
А
Оплата труда
в т.ч.
а)
Врачебный персонал и провизоры
б)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
Младший медицинский персонал
г)
Прочий персонал
Б
Дополнительные денежные выплаты (премии и дифференцированная оплата, единовременное пособие к отпуску, материальная помощь)
д)
Врачебный персонал и провизоры
е)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
е)
Младший медицинский персонал
ж)
Прочий персонал
В
в.т.ч. дифференцированная оплата
з)
Врачебный персонал и провизоры
и)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
й)
Младший медицинский персонал
к)
Прочий персонал
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет
л)
Социальный налог
м)
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
н)
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
3.
Приобретение товаров
о)
Приобретение продуктов питания
п)
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения
р)
Приобретение прочих товаров
в т.ч. мягкого инвентаря
4.
Коммунальные и прочие услуги
с)
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
т)
за горячую, холодную воду, канализацию
у)
за газ, электроэнергию
ф)
за теплоэнергию
х)
Оплата услуг связи
щ)
Прочие услуги и работы, всего
ц)
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров
ш)
в т.ч. на услуги по обеспечению питания
5.
Другие текущие затраты
а)
Командировки и служебные разъезды внутри страны
А.1
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
б)
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
Б.1
в.т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
в)
Прочие текущие затраты
6.
Лизинговые платежи
II
Приобретение основных средств, всего

2. Материалдық құндылықтардың қозғалысын есепке алу
Көрсеткіштер
Есепті жылғы басындағы қалдық
Есепті кезеңде өсу бойынша түсті
Есепті кезеңде өсу бойынша жұмсалды
Есепті кезеңде түсті
Есепті кезеңде жұмсалды
Жылғы соңына қалдық
1
2
3
4
5
6
7 (гр.2+гр.3-гр.4)
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар
Тамақ өнімдері
Отын, ЖЖМ
тауарлар
Барлық қор
Қызмет беруші басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға):______________ / _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: __________________________ / __________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
28-қосымша
Нысан
Көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек және жоғарытехнологиялық медициналық қызметтер үшін
қызметкерлердің сараланған еңбек ақысы бойынша ақпарат 20 ___ ж. "___" _________ № _______20 ___ ж. "___" _____ бастап
20 ___ ж. "___" _______ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Өнім берушінің атауы
_____________________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Қосымша ақшалай төлемдер, мың тенге
жиыны
оның ішінде сараланған еңбекақы алғандар
жиыны
оның ішінде сараланған еңбекақыға
1
2
3
4
5
6
Жиыны
оның ішінде:
х
х
х
х
1
Дәрігерлік персонал және провизорлар
2
Орта медициналық және фармацевтикалық персонал
3
Кіші медициналық персонал
4
Өзге персонал
Қызмет беруші басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға):___________________ / ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: __________________________ / _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін
Күні 20 ___ жылғы "_____" __________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
29-қосымша
Нысан

2. Учет движения материальных ценностей
Показатели
Остаток на начало отчетного года
Поступило по нарастанию за отчетный период
Израсходовано по нарастанию за отчетный период
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Остаток на конец года
1
2
3
4
5
6
7=(гр.2+гр.3-гр.4)
Лекарственные средства и медицинские изделия
Продукты питания
Топливо, ГСМ
Прочие товары
Всего запасов
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
______________________________________________________________ /_________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Приложение 28
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация
о дифференцированной оплате труда работников за оказанную специализированную
медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги № _______ от "___" _________ 20 ___ года Период с "___" _____ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года __________________________________________________________
Наименование поставщика __________________________________________________________
Наименование бюджетной программы
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Дополнительные денежные выплаты, тыс. тенге
всего
в т.ч. получившие дифференцированную оплату
всего
в т.ч. на дифференцированную оплату труда
1
2
3
4
5
6
ВСЕГО
в том числе:
х
х
х
х
1
Врачебный персонал и провизоры
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): __________________________ /___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика ______________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Приложение 29
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения

Ескерту. 29-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Медициналық қызмет көрсетуге аванстық жоспарлы соманы бөлу
20 ___ жылғы "___" _________№ _____ шарт бойынша
__________________________________________________
Өнім берушінің атауы
_____________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Жиыны
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тамақ өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен медициналық бұйымдар сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Қызмет беруші басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға):___________-___ /____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _______________________ / ______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау бойынша ақпарат
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" ________ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы _____________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы ___________________________________________________
Шарттың жалпы сомасы ______________________________________________________ теңге
р/с №
Атауы
Жиыны, адам
Оның ішінде
Дәрігерлер (адам)
Фармацевтер (жоғары білімі бар), провизорлар (адам)
Орташа медициналық қызметкерлер (адам)
Орташа фармацевтикалық қызметкерлер (адам)
Медициналық білімі жоқ мамандар (адам)
Барлық сома (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Мамандардың жиыны, оның ішінде:
1.1
Біліктілігін арттырғандар
1.2
Қайта даярлаудан өткендер
Жиыны
Қызмет беруші басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға):___________________ / ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: __________________________ / _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін
Күні 20 ___ жылғы "_____" __________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
31-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсету кезінде қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы

Сноска. Приложение 29 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса на оказание
специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________
Наименование поставщика
_____________________________________________________________
Наименование бюджетной программы
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс.тенге)
Дополнительный аванс (тыс.тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и медицинских изделий
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
_________________________________________________________________/______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_________________________________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Приложение 30
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о повышении квалификации и переподготовке кадров Период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ года По Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: ______________________________________________________
Наименование бюджетной программы:_____________________________________________
Общая сумма Договора, тенге: ___________________________________________________
№ п/п
Наименование
Всего, человек
в том числе
Врачей (человек)
Фармацевтов
(с высшим образованием), провизоров (человек)
Средних медицинских работников (человек)
Средних фармацевтических работников (человек)
Специалистов с немедицинским образованием (человек)
Всего сумма (тыс.тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Всего специалистов, из них:
х
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо): _____________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика ____________________ /_______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии) "_____" _________20___ года
Приложение 31 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию специализированной
медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг
№ ______от "___" _______________ 20 _____ года
период с "___" _____ 20 ___ года по "___" _____ 20 ___ год
_______________________________________________________________________________
(наименование заказчика)
_____________________________________________________________________
(наименование поставщика)

Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Сызықтық шкаланы қолданумен стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету үшін қызмет берушіге ақы төлеу сомасын есептеу (бұдан әрі – Ақы төлеу сомасы) "МҚСБЖ" АЖ-де автоматтандырылған түрде сапа мен көлем мониторингісі нәтижесін есепке алмай мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша асып кету сомасын анықтау;
2) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша жоспарлық сомадан асып кету сомасының асып кету пайызын анықтау;
3) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша ақы төлеу пайызын анықтау;
4) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша асып кету сомасын түзеу;
5) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша ақы төлеу сомасын есептеу.
2. Асып кету сомасы медициналық көмектің әрбір түрі бойынша стационарлық және стациоанрды алмастыратын медициналық көмек нысанында көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылған сома (ұсынылған сома) мен қызметтерді сатып алу шартында көрсетілген жоспарлық соманың (бұдан әрі – жоспарлы сома) арасындағы ауытқу ретінде есептеледі.
Бұл ретте:
1) ақы төлеуге ұсынылған сома "СНЭТ" АЖ-де тіркеу күні бойынша емделіп шығу жағдайларының құнын кезекпен қосу жолымен анықталады;
2) құны жоспарлық соманы асып кетуге алып келген емделіп шыққан жағдайның құны "СНЭТ" АЖ-де тіркелу сәтінен бастап анықталады;
3) асып кету сомасы құралған сәттен бастап емделіп шыққан жағдайның құны 1,0-ге тең түзету коэффициенттермен есептеледі;
4) егер жоспарлы соманың асып кету сәтінде пайда болған сома жоспарлы соманың асып кетуі басталатын емделіп шығу жағдайының құнынан 51% және одан астам болса, онда осы емделіп шығу жағдайының құны 1,0-ге тең түзету коэффициентін қолдана отырып қалыптастырылады.
3. Жоспарлы сомаға есептелген асып кету сомасының асып кету пайызын айқындау мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
%асып кету = Сасып кету/Сшарт х 100, мұндағы
%асып кету - асып кету пайызы;
С асып кету - асып кету сомасы;
Сжоспар. - жоспарлы сома.
4. Өтеу пайызын айқындау мына кестеге сәйкес аралыққа сәйкес жүзеге асырылады:
аралық (i) №
асып кету пайызы
(%асып кету)
Өтеу пайызы
(%өтем.i)
1
100 % бастап 105 % дейін
50 %
2
105 % жоғары
0 %
5. медициналық көмектің әрбір түрі бойынша асып кету сомасын түзету мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) егер арту пайызы 105% және одан да төмен болса, онда түзетілген арту сомасын арту сомасын 50%-ға көбейту арқылы есептеледі;

Сноска. Приложение 32 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
1. Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную стационарную и стационарозамещающую помощь по каждому виду медицинской помощи, с применением Линейной шкалы (далее - сумма оплаты) осуществляется в автоматизированном режиме в ИС "СУКМУ", без учета результатов мониторинга качества и объема, в следующей последовательности:
1) исчисление суммы превышения по каждому виду медицинской помощи;
2) определение процента превышения исчисленной суммы превышения к плановой сумме по каждому виду медицинской помощи;
3) определение процента возмещения по каждому виду медицинской помощи;
4) корректировка суммы превышения по каждому виду медицинской помощи;
5) исчисление суммы оплаты по каждому виду медицинской помощи.
2. Сумма превышения исчисляется как разница между суммой, предъявленной по счету-реестру за оказанные медицинские услуги в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи по каждому виду медицинской помощи (далее - предъявленная сумма), от месячной суммы, предусмотренной договором закупа услуг (далее - плановая сумма).
При этом:
1) предъявленная сумма исчисляется путем последовательного суммирования стоимости пролеченных случаев по дате регистрации их подтверждения в ИС "ЭРСБ";
2) образование суммы превышения признается с момента регистрации подтверждения в ИС "ЭРСБ" пролеченного случая, стоимость которого привела к превышению плановой суммы;
3) с момента образования суммы превышения, исчисление стоимости пролеченных случаев осуществляется с применением поправочного коэффициента равного 1,0;
4) в случае, если сумма, образовавшаяся в момент превышения плановой суммы, составляет 51% и более от стоимости пролеченного случая, с которого начинается превышение плановой суммы, то стоимость данного пролеченного случая формируется с применением поправочного коэффициента равного 1,0.
3. Определение процента превышения исчисленной суммы превышения к плановой сумме осуществляется по следующей формуле:
%превыш=Спревыш/ Сплан. х 100+100, где
%превыш - процента превышения;
Спревыш - сумма превышения;
Сплан. - плановая сумма.
4. Определение процента возмещения осуществляется в соответствии с интервалом согласно следующей таблице:
№ интервала (i)
Процент превышения (%превыш)
Процент возмещения (%возм.i)
1
от 100 % до 105 %
50 %
2
свыше 105 %
0 %
5. Корректировка суммы превышения осуществляется по каждому виду медицинской помощи в следующей порядке:
1) в случае, если процент превышения составляет 105% и ниже, то скорректированная сумма превышения рассчитывается путем умножения суммы превышения на 50%;

2) егер арту сомасы 105%-дан артық болса, онда түзетілген арту сомасы мыналарды:
50%-ға көбейтілген 105% дейіңгі арту сомасын;
0%-ға көбейтілген 105%-дан жоғары арту сомасын қосу арқылы есептеледі.
5. Ақы төлеу сомасын есептеу көмектің әрбір түрі бойынша жоспарлы сома мен түзетілген арту сомасын қосу арқылы есептеледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
33-қосымша
Нысан
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі бойынша -10 бойынша гематологиялық аурулар тізбесі бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктерінің тізбесі
р/с
АХЖ-10 коды
Гематологиялық аурулардың атауы
1
2
3
1

2) в случае, если сумма превышения выше 105%, то скорректированная сумма превышения исчисляется путем суммирования:
суммы превышения до 105% умноженной на 50%;
суммы превышения свыше 105%, умноженной на 0%.
5. Исчисление суммы оплаты осуществляется путем суммирования плановой суммы и скорректированной суммы превышения по каждому виду помощи.
Приложение 33
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей и болезней крови, кроветворных органов по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем – 10
п/п
Код МКБ-10
Наименование гематологических болезней
1
2
3
1

D64.4
Туа біткен дизэритропоэздік анемия
68
D76.0
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларынан гистиоцитоз
69
С96.1
Қатерлі гистиоцитоз
70
С95.0
Анықталмаған жасушалы түрдегі жіті лейкоз
71
D80.8
Антиденелер ақауы басым, басқа иммунитет тапшылықтары
72
D81.1
Т- және В-клеткалары санының азаюымен байланысты ауыр құрамды иммунитет тапшылығы
73
D84.9
Анықталмаған иммунитет тапшылығы
74
D70
Агранулоцитоз
75
D69.3
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
34-қосымша
Нысан
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі – 9 кодтары бойынша медициналық қызметтердің тізбесі
Ескерту. 34-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
35-қосымша
Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек ақауларының тізімі
Ескерту. 35-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
36- қосымша
Нысан
Ақы төленуі тиіс есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
Ескерту. 36-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "___" __________ бастап 20__жылғы "___" ______________ дейінгі кезең
_____________________________________________________________________
(Қызмет беруші атауы)
Тариф: клиникалық-шығынды топтар бойынша, іс жүзіндегі шығындар бойынша, бір емделіп шыққан жағдай үшін, төсек-күндер бойынша, кешенді тариф*
р/с
ЖСН
Медициналық картаның №
Ем
деуге жат
қызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
КШТ №
Базалық мөлшерлемелердің саны**
Жағдайлардың саны
Ақы төлеу сомасы, теңге
АХЖ-10 коды
Атауы
Код
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ММК жағдайлары
Х
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
Х
ЖММК бойынша жиыны
САТ жағдайлары
Х
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
Жиыны
Ескертпе:
* - медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингілеу және сапасын сыртқы сараптау нәтижесінен кейін төлеуге жататын жағдайлар енгізіледі
тізілім онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде қалыптастырылмайды.
тізілім ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша ақы төлеу кезінде қалыптаспайды

D64.4
Врожденная дизэритропоэтическая анемия
68
D76.0
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
69
С96.1
Злокачественный гистиоцитоз
70
С95.0
Острый лейкоз неуточненного клеточного типа
71
D80.8
Другие иммунодефициты с преимущественной недостаточностью антител
72
D81.1
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким содержанием T- и B-клеток
73
D84.9
Иммунодефицит неуточненный
74
D70
Агранулоцитоз
75
D69.3
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Примечание:
МКБ-10 – Международная статистическая классификация болезней и проблем,
связанных со здоровьем 10 пересмотра.
Приложение 34
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень
медицинских услуг по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем – 9
Сноска. Приложение 34 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 35
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень дефектов стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи
Сноска. Приложение 35 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 36
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих оплате
период с "___" __________ 20 ___ года по "___" __________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
Сноска. Приложение 36 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Тариф: по клинико-затратным группам, по фактическим затратам, за один пролеченный случай, по койко-дням, по комплексному тарифу, по комплексному подушевому нормативу села*
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок**
Количество случаев
Сумма оплаты, тенге
Код МК Б-10
Наименование
Код
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Случаи СМП
1.
Х
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
1.
Х
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
1.
Х
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
1.
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Примечание:
* - включаются случаи, подлежащие оплате после результатов мониторинга качества и объема медицинских услуг;
реестр не формируется при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико - социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями);

бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф бойынша, төсек-күндер бойынша төлеу кезінде 10,11-бағандар қалыптастырылмайды және тізілімді қалыптастыру кезінде көрсетілмейді
Тізілімде жеткізуші қаржыландыратын тиісті тарифтер көрсетіледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
37-қосымша
Нысан
Ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі* 20___жылғы "___" _____ бастап 20___жылғы "___" _____дейінгі кезең

реестр не формируется при оплате по комплексному подушевому нормативу села при оплате по тарифу за один пролеченный случай, по койко - дням столбцы 10,11 не формируются, и не отражаются при формировании реестра;
в реестре указываются соответствующие тарифы, по которым поставщик финансируется.
Приложение 37
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг*
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)

* - қызмет беруші екі немесе одан көп тарифтер бойынша қызметтерді ұсынған жағдайда тізбе кестесі әрбір тариф типіне сәйкес онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес қалыптастырылады және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша 26, 37 бағандар қалыптастырылмайды және онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес тізілімді қалыптастыру кезінде көрсетілмейді, "ТС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ бойынша жиыны", "КС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ" бойынша жиыны" деген жолдар қалыптастырылмайды және тізбені қалыптастырған кезде көрсетілмейді;
** - "Тізбе бойынша коды" бағанында расталған ақаулар бойынша ақау бойынша "1" қойылады, егер ақау болмаған кезде немесе ақпарат болмаған кезде "х" белгісімен белгіленеді, "жиыны" жолында "Тізбе бойынша коды" расталған ақаулар жағдайларының жалпы саны көрсетіледі;
*** - мониторинг актісінің және шартты орындау хаттамасының жиынтық жолдарында көрсетіледі;
тізілімде медициналық ұйым қаржыландырылатын тарифтерге сәйкес көрсетіледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
38-қосымша
Нысан

* - в случае предоставления поставщиком услуг по двум и более тарифам, таблица реестра формируется отдельно для каждого типа тарифа при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, столбцы 26,37 не формируются и не отражаются при формировании реестра при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, строки "Случаи ВТМУ КС", "Итого по ВТМУ КС", "Случаи ВТМУ ДС", "Итого по ВТМУ ДС" не формируются и не отражаются при формировании реестра;
** - в столбце "Код по перечню" по подтвержденным дефектам ставится "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации, в строке "итого" граф "Код по перечню*" указываются общее количество случаев с подтвержденными дефектами;
*** - указывается в итоговых строках акта мониторинга и протокола исполнения договора;
в реестре указываются соответствующие тарифы, по которым медицинская организация финансируется.
Приложение 38
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг*

* - қызмет беруші екі немесе одан көп тарифтер бойынша қызметтерді ұсынған жағдайда тізбе кестесі әрбір тариф типіне сәйкес онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес қалыптастырылады және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша 26, 37 бағандар қалыптастырылмайды және онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес тізілімді қалыптастыру кезінде көрсетілмейді, "ТС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ бойынша жиыны", "КС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ" бойынша жиыны" деген жолдар қалыптастырылмайды және тізбені қалыптастырған кезде көрсетілмейді;
** - "Тізбе бойынша коды" бағанында расталған ақаулар бойынша ақау бойынша "1" қойылады, егер ақау болмаған кезде немесе ақпарат болмаған кезде "х" белгісімен белгіленеді, "жиыны" жолында "Тізбе бойынша коды" расталған ақаулар жағдайларының жалпы саны көрсетіледі;
*** - мониторинг актісінің және шартты орындау хаттамасының жиынтық жолдарында көрсетіледі;
тізілімде медициналық ұйым қаржыландырылатын тиісті тарифтер көрсетіледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
39-қосымша
Нысан
Шартты орындауды талдау нәтижелері бойынша сапа мен көлем мониторингісінен өткен есепті кезең бойынша емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
Ескерту. 39-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
40-қосымша
Нысан
Өлім жағдайларынан басқа денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісінің бағалауынан кейін ҚДСК АД медициналық қызметтердің сапасын сыртқы сараптамасынан өткен есепті кезең бойынша емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі *
Ескерту. 40-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерініңь көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
41-қосымша
Нысан
ҚДСК АД бақылауынан өткен ағымдағы және өткен кезеңдер үшін өлім жағдайларының тізбесі

* - в случае предоставления поставщиком услуг по двум и более тарифам, таблица реестра формируется отдельно для каждого типа тарифа при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, столбцы 26, 37 не формируются и не отражаются при формировании реестра при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медик-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, строки "Случаи ВТМУ КС", "Итого по ВТМУ КС", "Случаи ВТМУ ДС", "Итого по ВТМУ ДС" не формируются и не отражаются при формировании реестра;
** - в столбце "Код по перечню" по подтвержденным дефектам ставится "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации, в строке "итого" граф "Код по перечню* указываются общее количество случаев с подтвержденными дефектами;
*** - указывается в итоговых строках акта мониторинга и протокола исполнения договора;
в реестре указываются соответствующие тарифы, по которым медицинская организация финансируется.
Приложение 39
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр
случаев госпитализации за отчетный и прошедшие периоды, прошедших мониторинг качества и объема по результатам анализа исполнения договора закупа услуг
Сноска. Приложение 39 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 40
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализаций за отчетный период, прошедших внешнюю экспертизу
качества медицинских услуг, ТД КООЗ, после оценки субъекта информатизации
в сфере здравоохранения, за исключением случаев с летальными исходами
Сноска. Приложение 40 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 41
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр летальных случаев за отчетный и предыдущие периоды, прошедших контроль ТД КООЗ

Ескерту. 41-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
42-қосымша
Нысан
Ақы төлеуге жатпайтын, оның ішінде ішінара жатпайтын ҚДСК АД жоспардан тыс және өзге тексеру нәтижелері бойынша анықталған ағымдағы және өткен кезеңдер үшін жағдайлар тізбесі
Ескерту. 42-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
43-қосымша
Нысан
20____жылғы №______ "____"________________ Стационарлық және стацонарды алмастырушы медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингілеу актісі 20__жылғы "__"____ бастап 20__жылғы "__"____ дейінгі кезең

Сноска. Приложение 41 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 42
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленные ТД КООЗ по результатам внеплановых проверок и иных форм контроля, не подлежащих оплате, в том числе частично
Сноска. Приложение 42 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 43
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи
№______ от "____"________________20____года
период с "__"____20__года по "__"____20__года
_____________________________________________________________________
(Наименование заказчика)
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)

* - қызмет беруші екі немесе одан көп тарифтер бойынша қызметтерді ұсынған жағдайда акті кестесі әрбір тариф типіне сәйкес онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша 3-10, 12,14,16, 18-26 бағандар қалыптастырылмайды және мониторинг актісін қалыптастыру кезінде көрсетілмейді;
мониторингілеу актісінде медициналық ұйым қаржыландырылатын тиісті тарифтер көрсетіледі.
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) :
_______________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы
__________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
44-қосымша
Нысан
Сапа мен көлем мониторингі нәтижесі бойынша ақы төлеуге жатпайтын, оның ішінде ішінара жатпайтын, емделіп шығу жағдайларының тізбесі
Ескерту. 44-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
45-қосымша
Нысан
Медициналық қызметтер сапасын сырттай сараптау және сапа мен көлем мониторингісінің жиынтық актісі
Ескерту. 45-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
46- қосымша
Нысан
Сапа және көлем мониторингісі және медициналық қызметтер сапасының сыртқы сараптамасы қорытындысы бойынша ақы төлеуге жатпайтын емделіп шығу жағдайларының тізбесі
Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "___" ______________ бастап 20__жылғы "___" ______________ дейінгі кезең _______________________________________
_________________________________________
(Қызмет беруші атауы)
Тариф: клиникалық-шығынды топтар бойынша, іс жүзіндегі шығындар бойынша, бір емделіп шыққан жағдай үшін, төсек-күндер бойынша, кешенді тариф *
р/с №
ЖСН
Медициналық карта №
Емделуге жатқызу күні
Негізгі қортынды диагноз
Негізгі қортынды диагноз
Негізгі операция
№ КШТ
Базалық мөлшерле
мелердің саны
Сапа және көлем мониторингі актісі жолы (шартты орындау хаттамасы)
Жағдайдың ұсынылған құны, теңге
Алынатын сома
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-10 коды
Атауы
II
III
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
ММК жағдайлары
ММК жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ жиыны
САТ жағдайлары
САТ жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
Жиыны
оның ішінде есепті кезең бойынша
оның ішінде өткен кезең бойынша
Ескертпе:
*- қызмет беруші екі немесе одан көп тарифтер бойынша қызметтерді ұсынған жағдайда тізбе әрбір тариф типіне сәйкес онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес қалыптастырылады және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша 14 баған қалыптастырылмайды және онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес тізілімді қалыптастыру кезінде көрсетілмейді және кешенді тариф бойынша "ТС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ бойынша жиыны", "КС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ бойынша жиыны" жолдар қалыптастырылмайды және тізбені қалыптастырған кезде көрсетілмейді;
тізілімде медициналық ұйым қаржыландырылатын тарифтерге сәйкес көрсетіледі;
мониторинг актісінің және шартты орындау хаттамасының жиынтық жолдарында көрсетіледі;
тізілімде мониторингтеуден өткен және мониторинг актісінің немесе шарттардың орындалу хаттамасының бірнеше жолдарында көрсетілген жағдайлар көрсетіледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
47-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ мамандандырылған медициналық көмек және жоғарытехнологиялық медициналық қызметтер бойынша көрсетілген қызметтер актісі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

* - в случае предоставления поставщиком услуг по двум и более тарифам, таблица акта формируется отдельно для каждого типа тарифа при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, столбцы 3-10, 12,14,16, 18-26 не формируются и не отражаются при формировании акта мониторинга;
в акте мониторинга указываются соответствующие тарифы, по которым медицинская организация финансируется.
Руководитель заказчика                                                             Должностное лицо заказчика
(уполномоченное должностное лицо)                                                 ________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
_________________________________/___________                                           (для отчета на бумажном носителе)
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/
(для отчета на бумажном носителе)
"_____"____________20___ года
Приложение 44
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализации, подлежащих и не подлежащих оплате,
в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских
услуг всеми участниками
Сноска. Приложение 44 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 45
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Сводный акт мониторинга качества и объема и внешней экспертизы качества медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи
Сноска. Приложение 45 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 46
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга
качества и объема медицинских услуг
период с "___"_____20___года по "___"_____20___года
_____________________________________________________
(Наименование поставщика)
Сноска. Приложение 46 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Тариф: по клинико-затратным группам, по фактическим затратам, за один пролеченный случай, по койко-дням, по комплексному тарифу*
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Строка акт мониторинга качества и объема (протокола исполнения договора)
Предъявленная стоимость случая, тенге
Сумма к снятию
Код МК Б -10
Наименование
Код
Наименование
II
III
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Случаи СМП
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
в том числе за отчетный период
в том числе за прошедшие периоды
Примечание:
*в случае предоставления поставщиком услуг по двум и более тарифам, таблица реестра формируется отдельно для каждого типа тарифа при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, столбец 14 не формируются и не отражаются при формировании реестра при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, строки "Случаи ВТМУ КС", "Итого по ВТМУ КС", "Случаи ВТМУ ДС", "Итого по ВТМУ ДС" не формируются и не отражаются при формировании реестра;
в реестре указываются соответствующие тарифы, по которым медицинская организация финансируется;
в реестре указываются случаи, которые прошли мониторинг и отражены в нескольких строках акта мониторинга или протокола исполнения договоров.
Приложение 47 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг по специализированной медицинской помощи
и высокотехнологичным медицинским услугам
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года

1. ұстап қалған сомасы: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлемді мониторингілеу нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. сапа мен көлем мониторингілеуден өтпеген өліммен аяқталған ағымдағы кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
1.3. сапа мен көлем мониторингісінен өтпеген Шарт талаптарынан тыс көрсетілген ағымдағы кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
1.4. шарттың жоспарлы сомасынан асырғаны үшін сызықтық шкала бойынша: _____________ теңге;
2. қабылданған сома: _____________ теңге, олардың ішінде:
2.1. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингісінен өткен алдын алуға келмейтін өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
2.2. сапа мен көлем мониторингісінен өткен Шарт талаптарынан тыс көрсетілген ағымдағы кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
3. шешілген сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, олардың ішінде:
3.1. төлемдер: _____________ теңге,
3.2. шегерімдер: _____________ теңге.
Бұрын төленген аванстан ұстап қалатын сома: _____________ теңге;
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы: _____________ теңге;
Аударуға есептелген, жиыны: _____________ теңге.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
48-қосымша
КШТ Тізбесінен шығарылған және негізгі диагноз болып табылмайтын
"Аурулар мен денсаулыққа байланысты мәселелердің халықаралық статистикалық жіктемесі анықтамалығына сәйкес,
диагноздар тізбесі
№ КШТ
АХЖ 10 бойынша диагноз
1
2
3
1
B95
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі стрептококтар мен стафилококтар
2
B95.0
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі A тобының стрептококтары
3
B95.1
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі B тобының стрептококтары
4
B95.2
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі D тобының стрептококтары
5
B95.3
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Streptococcus pneumonia
6
B95.4
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі басқа стрептококтар
7
B95.5
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі анықталмаған стрептококтар
8
B95.6
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың себебі ретіндегі Staphylococcus aureus
9
B95.7
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың себебі ретіндегі басқа стафилококтар
10
B95.8
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың себебі ретіндегі анықталмаған стафилококтар
11
B96
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі басқа бактериялар
12
B96.0
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Mycoplasma pneumoniae [M.pneumoniae]
13
B96.1
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Klebsiella pneumoniae [K.pneumoniae]
14
B96.2
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Echerichia coli [E.coli]
15
B96.3
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Haemophilus influenzae [H.influenzae]
16
B96.4
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Proteus (mirabilis) (morganii)
17
B96.5
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі Pseudomonas (aeruginosa) (mallei) (pseudomallei)
18

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. по услугам вне договора: _________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие
мониторинг качества и объема: _____________ тенге;
1.4. за пролеченные случаи текущего периода, оказанные вне условий Договора,
не прошедшие мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.5. по линейной шкале за превышение плановой суммы договора:
_____________ тенге;
2. принятая сумма: _____________ тенге, из них:
2.1. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным
исходом, прошедшие мониторинг качества и объема в отчетном периоде:
_____________ тенге;
2.2. за пролеченные случаи прошедшего периода, оказанные вне условий Договора,
прошедшие мониторинг качества и объема: _____________ тенге;
3. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
3.1. выплаты: _____________ тенге,
3.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий
период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик :__________________________ (наименование заказчика)
Адрес: ____________________________ БИН: _____________________________ ИИК: ____________________________ БИК: _____________________________ __________________________________ (наименование бенефициара) КБЕ: _____________________________ Руководитель: _____________________/_____________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при его наличии) (для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________ (наименование поставщика)
Адрес:______________________________ БИН:_______________________________ ИИК:_______________________________ БИК:_______________________________ Наименование банка:_________________ ____________________________________ ____________________________________ КБЕ:_______________________________ Руководитель: ____________________/______________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при его наличии) (для акта на бумажном носителе)
Приложение 48
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень диагнозов, которые согласно Международной статистической классификации
болезней и проблем, связанных со здоровьем МКБ-10 не являются основным
диагнозом и исключены из Перечня КЗГ по статистической и проблем, связанных
со здоровьем
МКБ 10
Диагноз по МКБ 10
1
2
3
1
B95
Стрептококки и стафилококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
2
B95.0
Стрептококки группы А как причина болезней, классифицированных в других рубриках
3
B95.1
Стрептококки группы В как причина болезней, классифицированных в других рубриках
4
B95.2
Стрептококки группы D как причина болезней, классифицированных в других рубриках
5
B95.3
Streptococcus pneumonia как причина болезней, классифицированных в других рубриках
6
B95.4
Другие стрептококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
7
B95.5
Неуточненные стрептококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
8
B95.6
Staphylococcus aureus как причина болезней, классифицированных в других рубриках
9
B95.7
Другие стафилококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
10
B95.8
Неуточненные стафилококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
11
B96
Другие бактерии как причина болезней, классифицированных в других рубриках
12
B96.0
Mycoplasma pneumoniae [M.pneumoniae] как причина болезней, классифицированных в других рубриках
13
B96.1
Klebsiella pneumoniae [K.pneumoniae] как причина болезней, классифицированных в других рубриках
14
B96.2
Echerichia coli [E.coli] как причина болезней, классифицированных в других рубриках
15
B96.3
Haemophilus influenzae [H.influenzae] как причина болезней, классифицированных в других рубриках
16
B96.4
Proteus (mirabilis) (morganii) как причина болезней, классифицированных в других рубриках
17
B96.5
Pseudomonas (aeruginosa) (mallei) (pseudomallei) как причина болезней, классифицированных в других рубриках
18

136
H13.0*
Көздің шырықты қабығына филяриндік ену (В74.-)
137
H13.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шырықты қабығының жіті қабынуы
138
H13.2*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шырықты қабығының қабынуы
139
H13.3*
Көздік пемфигоид (L12.-)
140
H13.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шырықты қабығының басқа зақымдануы
141
H19*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабық пен мөлдір қабықтың зақымданулары
142
H19.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабық қабынуы мен эписклерит (А52.7†, А18.5†, В02.3†)
143
H19.1*
Қарапайым герпес вирусымен шартталған кератит пен кератоконъюнктивит (B00.5†)
144
H19.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа инфекциялық және паразиттік аурулар барысындағы кератиттер мен кератоконъюнктивит (В30.0 †, В60.1 †, В05.8 †, А50.3 †, А18.5 †, В02.3 †)
145
H19.3*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы кератит пен кератоконъюнктивит (М35.0 †)
146
H19.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабық пен мөлдір қабықтың басқа зақымданулары (Q90.– †)
147
H22*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы нұрлы қабық пен кірпікті дененің бұзылулары
148
H22.0*
Басқа айдарларда жіктелген инфекциялық аурулар барысындағы иридоциклит (А54.3†, B00.5†, А51.4†, А18.5†, В02.3†)
149
H22.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы иридоциклит (М45†, D86.8†)
150
H22.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы нұрлы қабық пен кірпікті дененің басқа бұзылулары
151
H28*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы катаракта мен көзбұршақтың басқа зақымданулары
152
H28.0*
Диабеттік катаракта (E10-E14† ортақ санымен .3)
153
H28.1*
Басқа айдарларда жіктелген зат алмасу бұзылулары, тамақтану бұзылуы және эндокриндік жүйесінің басқа ауруы барысындағы катаракта
154
H28.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы катаракта
155
H28.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көзбұршақтың басқа зақымданулары
156
H32*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы хориоретиналдық бұзылулар
157
H32.0*
Басқа айдарларда жіктелген инфекциялық және паразиттік аурулар барысындағы хориоретиналдық қабынулар (А52.7 †, В58.О †, А18.5 †)
158
H32.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы хориоретиналдық бұзылулар
159
H36*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы торқабықтың зақымдануы
160
H36.0*
Диабеттік ретинопатия (E10-E14†) оратақ санмен бірге .3
161
H36.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы торқабықтың басқа зақымданулары (I70.8†, D57.– †, Е75.– †)
162
H42*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы глаукома

136
H13.0*
Филярийная инвазия конъюнктивы (В74.-)
137
H13.1*
Острый конъюнктивит при болезнях, классифицированных в других рубриках
138
H13.2*
Конъюнктивит при болезнях, классифицированных в других рубриках
139
H13.3*
Глазной пемфигоид (L12.-)
140
H13.8*
Другие поражения конъюнктивы при болезнях, классифицированных в других рубриках
141
H19*
Поражения склеры и роговицы при болезнях, классифицированных в других рубриках
142
H19.0*
Склерит и эписклерит при болезнях, классифицированных в других рубриках
143
H19.1*
Кератит, обусловленный вирусом простого герпеса, и кератоконъюнктивит (В00.5)
144
H19.2*
Кератит и кератоконъюнктивит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
145
H19.3*
Кератит и кератоконъюнктивит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
146
H19.8*
Другие поражения склеры и роговицы при болезнях, классифицированных в других рубриках
147
H22*
Поражения радужной оболочки и цилиарного тела при болезнях, классифицированных в других рубриках
148
H22.0*
Иридоциклит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
149
H22.1*
Иридоциклит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
150
H22.8*
Другие поражения радужной оболочки и цилиарного тела при болезнях, классифицированных в других рубриках
151
H28*
Катаракта и другие поражения хрусталика при болезнях, классифицированных в других рубриках
152
H28.0*
Диабетическая катаракта (Е10-Е14 с общим четвертым знаком .3)
153
H28.1*
Катаракта при других болезнях эндокринной системы, расстройствах питания и нарушениях обмена веществ, классифицированных в других рубриках
154
H28.2*
Катаракта при других болезнях, классифицированных в других рубриках
155
H28.8*
Другие поражения хрусталика при болезнях, классифицированных в других рубриках
156
H32*
Хориоретинальные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
157
H32.0*
Хориоретинальное воспаление при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
158
H32.8*
Другие хориоретинальные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
159
H36*
Поражения сетчатки при болезнях, классифицированных в других рубриках
160
H36.0*
Диабетическая ретинопатия (Е10-Е14) с общим четвертым знаком .3)
161
H36.8*
Другие ретинальные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
162
H42*
Глаукома при болезнях, классифицированных в других рубриках

163
H42.0*
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылулары мен зат алмасуының бұзылуы барыстарындағы глаукома (Е85.– †, Е72.0†)
164
H42.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы глаукома
165
H45*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы шыны тəрізді дене мен көз алмасының зақымданулары
166
H45.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы шыны тәрізді денеге қан құйылу
167
H45.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы эндофтальмит
168
H45.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында шыны тәрізді дене мен көз алмасының басқа зақымданулары
169
H48*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көру нервілері [2-ші] мен көру жолдарының зақымданулары
170
H48.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көру нервінің атрофиясы (А52.1†)
171
H48.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ретробульбалық неврит (А52.1†, А39.8†, G35†)
172
H48.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көру нервілер мен көру жолдарының басқа зақымданулары
173
H58*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз бен оның қосалқы аппаратының басқа бұзылулары
174
H58.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қарашық қызметінің қалыптан ауытқуы
175
H58.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында көрудің бұзылулары
176
H58.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз бен оның қосалқы аппаратының басқа бұзылулары (А50.0†, А50.3†, А51.4†, А52.7†)
177
H62*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы сыртқы құлақтың зақымданулары
178
H62.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы сыртқы отит (А46†)
179
H62.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирустық аурулар барысындағы сыртқы отит (В00.1†, В02.8†)
180
H62.2*
Микоздар барысындағы сыртқы отит (В44.8†, В37.2†, В36.9†)
181
H62.3*
Басқа айдарларда жіктелген басқа паразиттік және инфекциялыққ аурулар барысындағы сыртқы отит
182
H62.4*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы сыртқы отит
183
H62.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы сыртқы құлақтың басқа зақымданулары
184
H67*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ортаңғы отит
185
H67.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы ортаңғы отит (АЗ8†, A18.6†)
186
H67.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирусты аурулар барысындағы ортаңғы (J10-J11†, В05.3†)
187
H67.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы ортаңғы отит
188
H75*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ортаңғы құлақ пен емізік тəрізді өсіндінің басқа зақымданулары
189
H75.0*
Басқа айдарларда жіктелген инфекциялық және паразиттік аурулар барысындағы мастоидит (А18.0†)

163
H42.0*
Глаукома при болезнях эндокринной системы, расстройствах питания и нарушениях обмена веществ
164
H42.8*
Глаукома при других болезнях, классифицированных в других рубриках
165
H45*
Поражения стекловидного тела и глазного яблока при болезнях, классифицированных в других рубриках
166
H45.0*
Кровоизлияние в стекловидное тело при болезнях, классифицированных в других рубриках
167
H45.1*
Эндофтальмит при болезнях, классифицированных в других рубриках
168
H45.8*
Другие поражения стекловидного тела и глазного яблока при других болезнях, классифицированных в других рубриках
169
H48*
Поражения зрительного [2-го] нерва и зрительных путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
170
H48.0*
Атрофия зрительного нерва при болезнях, классифицированных в других рубриках
171
H48.1*
Ретробульбарный неврит при болезнях, классифицированных в других рубриках
172
H48.8*
Другие поражения зрительного нерва и зрительных путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
173
H58*
Другие поражения глаза и его придаточного аппарата при болезнях, классифицированных в других рубриках
174
H58.0*
Аномалии зрачковой функции при болезнях, классифицированных в других рубриках
175
H58.1*
Нарушения зрения при болезнях, классифицированных в других рубриках
176
H58.8*
Другие нарушения глаза и его придаточного аппарата при болезнях, классифицированных в других рубриках
177
H62*
Поражения наружного уха при болезнях, классифицированных в других рубриках
178
H62.0*
Наружный отит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
179
H62.1*
Наружный отит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
180
H62.2*
Наружный отит при микозах
181
H62.3*
Наружный отит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
182
H62.4*
Наружный отит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
183
H62.8*
Другие поражения наружного уха при болезнях, классифицированных в других рубриках
184
H67*
Средний отит при болезнях, классифицированных в других рубриках
185
H67.0*
Средний отит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
186
H67.1*
Средний отит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
187
H67.8*
Средний отит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
188
H75*
Другие поражения среднего уха и сосцевидного отростка при болезнях, классифицированных в других рубриках
189
H75.0*
Мастоидит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках

356
N08*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы гломерулалық зақымданулар
357
N08.0*
Басқа айдарларда жіктелген инфекциялық жəне паразиттік аурулар барысындағы гломерулалық зақымданулар (B52.0, B26.8†, B65.–†, A40-A41†, B78.–†, A52.7†)
358
N08.1*
Өспелер барысындағы гломерулярлық зақымданулар
359
N08.2*
Қан аурулары мен иммундық бұзылулар барысындағы гломерулалық зақымданулар (D89.1†), D65†, D59.3†, D69.0-†, D57.–†)
360
N08.3*
Қантты диабет барысындағы гломерулалық зақымданулар (E10-14† ортақ төртінші санмен .2)
361
N08.4*
Ішкі секреция бездерінің басқа аурулары, тамақтанудың бұзылуы мен зат алмасудың барысындағы гломерулалық зақымданулар (Е85.–†, Е75.2†, Е78.6†)
362
N08.5*
Дәнекер тіннің жүйелік аурулары барысындағы гломерулалық зақымданулар (М31.0†, M30.0†, М32.1†, М31.1†, М31.3†)
363
N08.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы шумақтық зақымданулар (I33.0†)
364
N16*
Бүйректің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында түтікше-интерстициалды зақымданулары
365
N16.0*
Бүйректің басқа айдарларда жіктелген инфекциялық және паразиттік аурулар барысындағы түтікше-интерстициалды зақымданулары (А23.–†, А36.8†, А02.2†, А40-А41†, В58.8†)
366
N16.1*
Бүйректің өспелер барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (С91-С95†, С81-С85†, С96.–†, С90.0†)
367
N16.2*
Имундық механизмды қатыстыратын, бұзылыстар және қан аурулары барысындағы түтікше-интерстициалдық бүйрек зақымдануы
368
N16.3*
Бүйректің зат алмасуы бұзылуы барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (Е72.0†, Е74.0†, Е83.0†)
369
N16.4*
Бүйректің дәнекер тіннің жүйелік аурулары барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (М35.0†, М32.1†)
370
N16.5*
Бүйректің трансплантат ажырау барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (T86.-†)
371
N16.8*
Бүйректің басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысында түтікшеинтерстициалдық зақымдануы
372
N22*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы несеп жолдарының тастары
373
N22.0*
Шистосомоз [бильгарциоз] барысындағы несептік тастар (В65.-)
374
N22.8*
Несеп жолдарының басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы тастары
375
N29*
Бүйрек пен несепағардың басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында басқа зақымданулары
376
N29.0*
Бүйректің кеш мерезі (А52.7)
377
N29.1*
Бүйрек пен несепағардың басқа айдарларда жіктелген инфекциялық және паразиттік аурулар барысында басқа зақымданулары
378
N29.8*
Бүйрек пен несепағардың басқа айдарларда жіктелген, басқа аурулар барысында басқа зақымданулары (B65.— †, A18.1†)
379
N33*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы несепқуық зақымданулары
380
N33.0*
Несепқуықтың туберкулездік қабынуы (A18.1†)

356
N08*
Гломерулярные поражения при болезнях, классифицированных в других рубриках
357
N08.0*
Гломерулярные поражения при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
358
N08.1*
Гломерулярные поражения при новообразованиях
359
N08.2*
Гломерулярные поражения при болезнях крови и иммунных нарушениях
360
N08.3*
Гломерулярные поражения при сахарном диабете (Е10-Е14) с общим четвертым знаком .2)
361
N08.4*
Гломерулярные поражения при других болезнях эндокринной системы, расстройствах питания и нарушениях обмена веществ
362
N08.5*
Гломерулярные поражения при системных болезнях соединительной ткани
363
N08.8*
Гломерулярные поражения при других болезнях, классифицированных в других рубриках
364
N16*
Тубулоинтерстициальные поражения почек при болезнях, классифицированных в других рубриках
365
N16.0*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
366
N16.1*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при новообразованиях
367
N16.2*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при болезнях крови и нарушениях, вовлекающих иммунный механизм
368
N16.3*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при нарушениях обмена веществ
369
N16.4*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при системных болезнях соединительной ткани
370
N16.5*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при отторжении трансплантанта (Т86.-)
371
N16.8*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при других болезнях, классифицированных в других рубриках
372
N22*
Камни мочевых путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
373
N22.0*
Мочевые камни при шистосомозе [бильгарциозе] (В65.-)
374
N22.8*
Камни мочевых путей при других болезнях, классифицированных в других рубриках
375
N29*
Другие поражения почки и мочеточника при болезнях, классифицированных в других рубриках
376
N29.0*
Поздний сифилис почки (А52.7)
377
N29.1*
Другие поражения почки и мочеточника при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
378
N29.8*
Другие поражения почки и мочеточника при других болезнях, классифицированных в других рубриках
379
N33*
Поражения мочевого пузыря при болезнях, классифицированных в других рубриках
380
N33.0*
Туберкулезный цистит (А18.1)

381
N33.8*
Несепқуықтың басқа айдарларда жіктелген, басқа аурулар барысындағы зақымданулары (В65.— †)
382
N37*
Несеп шығаратын өзектің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымдануы
383
N37.0*
Еркек несеп шығаратын өзегінің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қабынуы (В37.4†)
384
N37.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы несеп шығаратын өзектің басқа зақымданулары
385
N51*
Ерлер жыныс ағзаларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары
386
N51.0*
Қуық асты безінің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары (A54.2†, A59.0†, A18.1†)
387
N51.1*
Аталық бездің мен оның қосалқыларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары (A56.1†, A 56.1†, A 54.2†, A54.2†, A 18.1†,A18.1†)
388
N51.2*
Үпектің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қабынуы (A06.8†, B37.4†)
389
N51.8*
Ерлер жыныс ағзаларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы басқа зақымданулары (B74.—†, A60.0†, A18.1†)
390
N74*
Жатыр мойнының туберкулездік жұқпасы (A18.1†)
391
N74.0*
Жатыр мойнының туберкулездік жұқпасы (A18.1†)
392
N74.1*
Əйелдердің жамбас астау ағзаларының туберкулез этиологиялы қабынба аурулары (A18.1†)
393
N74.2*
Əйелдердің жамбас астау ағзаларының мерез тудырған қабынба аурулары (A51.4†, A52.7†)
394
N74.3*
Əйелдердің жамбас астау ағзаларының гонококк тудырған қабынба аурулары (A54.2†)
395
N74.4*
Əйелдердің жамбас астау ағзаларының хламидиялар тудырған қабынба аурулары (A56.1†)
396
N74.8*
Əйелдер жамбас астау ағзаларының басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы қабынба аурулары
397
N77*
Қынап пен сарпайдың басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы жара болуы мен қабынуы
398
N77.0*
Сарпайдың басқа айдарларда жіктелген инфекциялық және паразиттік аурулар барысында жара болуы (A60.0†, A18.1†)
399
N77.1*
Басқа айдарларда жіктелген инфекциялық және паразиттік аурулар барысында қынаптың, сарпайдың және қынап-сарпай қабынуы (B37.3†, A60.0†, B80†)
400
N77.8*
Қынап пен сарпайдың басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы жара болуы мен қабынуы (M35.2†)
401
P00
Осы жүктілікпен байланысы болуы мүмкін, анасының жағдайларымен шартталған ұрық пен нəрестенің зақымдары
402
P00.0
Анасының гипертензиялық бұзылыстарымен шартталған ұрық пен нəрестенің зақымдары
403
P00.1
Анасынның бүйрек және несеп жолдарының ауруларымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
404
P00.2
Анасының инфекциялық жəне паразиттік ауруларымен шартталған ұрық пен нəрестенің зақымдары
405
P00.4
Ұрық пен нəрестенің анасының тамақтануы бұзылуларымен шартталған зақымдары
406
P00.8
Анасының басқа жағдайларымен шартталған ұрық пен нəрестенің зақымдары

381
N33.8*
Поражения мочевого пузыря при других болезнях, классифицированных в других рубриках
382
N37*
Поражения уретры при болезнях, классифицированных в других рубриках
383
N37.0*
Уретрит при болезнях, классифицированных в других рубриках
384
N37.8*
Другие поражения уретры при болезнях, классифицированных в других рубриках
385
N51*
Поражения мужских половых органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
386
N51.0*
Поражения предстательной железы при болезнях, классифицированных в других рубриках
387
N51.1*
Поражения яичка и его придатков при болезнях, классифицированных в других рубриках
388
N51.2*
Баланит при болезнях, классифицированных в других рубриках
389
N51.8*
Другие поражения мужских половых органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
390
N74*
Воспалительные болезни женских тазовых органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
391
N74.0*
Туберкулезная инфекция шейки матки (А18.1)
392
N74.1*
Воспалительные болезни женских тазовых органов туберкулезной этиологии (А18.1)
393
N74.2*
Воспалительные болезни женских тазовых органов, вызванные сифилисом (А51.4, А52.7)
394
N74.3*
Гонококковые воспалительные болезни женских тазовых органов (А54.2)
395
N74.4*
Воспалительные болезни женских тазовых органов, вызванные хламидиями (А56.1)
396
N74.8*
Воспалительные болезни женских тазовых органов при других болезнях, классифицированных в других рубриках
397
N77*
Изъязвление и воспаление вульвы и влагалища при болезнях, классифицированных в других рубриках
398
N77.0*
Изъязвление вульвы при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
399
N77.1*
Вагинит, вульвит и вульвовагинит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
400
N77.8*
Изъязвление и воспаление вульвы и влагалища при других болезнях, классифицированных в других рубриках
401
P00
Поражения плода и новорожденного, обусловленные состояниями матери, которые могут быть связаны с настоящей беременностью
402
P00.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные гипертензивными расстройствами матери
403
P00.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные болезнями почек и мочевых путей у матери
404
P00.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные инфекционными и паразитарными болезнями у матери
405
P00.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные расстройствами питания у матери
406
P00.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими состояниями матери

407
P01
Ұрық пен нəрестенің анасының жүктілігінің асқынуларымен шартталған зақымдары
408
P01.0
Ұрық пен нəрестенің жатыр мойнағының қылтасы мен жатыр мойнының жеткіліксіздігімен шартталған зақымдары
409
P01.1
Ұрық пен нəрестенің ұрық қабығының мерзімінен бұрын жыртылуымен шартталған зақымдары
410
P01.2
Ұрық пен нәрестенің қағанақ суының өте аздығымен шартталған зақымдары
411
P01.3
Ұрық пен нəрестенің қағанақ суының көптігімен шартталған зақымдары
412
P01.5
Ұрық пен нәрестенің көп ұрықты жүктілікпен шартталған зақымдары
413
P01.7
Ұрық пен нəрестенің ұрықтың босану алдында, алдыңғы жағында жатуының бұрыстығымен шартталған зақымдары
414
P01.8
Ұрық пен нəрестенің анасының жүктілікті асқындыратын басқа ауруларымен шартталған зақымдары
415
P02
Бала жолдасы, кіндік бау жəне ұрық қабықтары тарапынан болған асқынулармен шартталған ұрық пен нəрестенің зақымдары
416
P02.0
Ұрық пен нəрестенің бала жолдасының алда жатуымен шартталған зақымдары
417
P02.1
Ұрық пен нəрестенің бала жолдасының бөлінуімен жəне қан кетуімен байланысты басқа асқынулармен шартталған зақымдары
418
P02.3
Ұрық пен нәрестенің бала жолдасы трансфузиясы синдромымен шартталған зақымдары
419
P02.4
Ұрық пен нəрестенің кіндікбаудың шығып кетуімен шартталған зақымдары
420
P02.5
Ұрық пен нəрестенің кіндікбау қысылуының басқа түрлерімен шартталған зақымдары
421
P02.7
Ұрық пен нəрестенің хориоамнионитпен шартталған зақымдары
422
P02.9
Ұрық пен нəрестенің қағанақ пен ұрықтың сыртқы қабығының анықталмаған ауытқуларымен шартталған зақымдары
423
P03
Ұрық пен нəрестенің босану мен босандырудың басқа асқынуларымен шартталған зақымдары
424
P03.0
Ұрық пен нəрестенің нəресте жамбасымен келгенде босандыру мен нəрестені тартып туғызумен шартталған зақымдары
425
P03.4
Ұрық пен нəрестенің кесар тілігі арқылы босандырумен шартталған зақымдары
426
P03.5
Ұрық пен нəрестенің қарқынды босанумен шартталған зақымдары
427
P03.6
Ұрық пен нəрестенің жатырдың жиырылу əрекетінің бұзылуымен шартталған зақымдары
428
P03.8
Ұрық пен нәрестенің босану мен босандырудың басқа асқынуларымен шартталған зақымдары
429
P03.9
Ұрық пен нəрестенің босану мен босандырудың асқынуларымен шартталған анықталмаған зақымдары
430
P04
Ұрық пен нəрестенің баланың жолдасы мен ана сүті арқылы өткен зиянды заттар əсерімен шартталған зақымдары
431
P04.0
Ұрық пен нəрестенің жүктілік, босану жəне босандыру кезінде анасына анестезия немесе ауырсынуды басатын заттарды қолданумен шартталған зақымдары
432
P04.3
Ұрық пен нəрестенің анасының алкоголь пайдалануымен шартталған зақымдары

407
P01
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями беременности у матери
408
P01.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные истмико-цервикальной недостаточностью
409
P01.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные преждевременным разрывом плодных оболочек
410
P01.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные олигогидрамнионом
411
P01.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные полигидрамнионом
412
P01.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные многоплодной беременностью
413
P01.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неправильным предлежанием плода перед родами
414
P01.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими болезнями матери, осложняющими беременность
415
P02
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями со стороны плаценты, пуповины и плодных оболочек
416
P02.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные предлежанием плаценты
417
P02.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями, связанными с отделением плаценты и кровотечением
418
P02.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные синдромом плацентарной трансфузии
419
P02.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные выпадением пуповины
420
P02.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими видами сдавления пуповины
421
P02.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные хорионамнионитом
422
P02.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными аномалиями хориона и амниона
423
P03
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями родов и родоразрешения
424
P03.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением в тазовом предлежании и с экстракцией плода
425
P03.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением с помощью кесарева сечения
426
P03.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные стремительными родами
427
P03.6
Поражения плода и новорожденного, обусловленные нарушениями сократительной деятельности матки
428
P03.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями родов и родоразрешения
429
P03.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями родов и родоразрешения, неуточненные
430
P04
Поражения плода и новорожденного, обусловленные воздействием вредных веществ, проникающих через плаценту и грудное молоко
431
P04.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные применением анестезии и аналгезирующих средств у матери во время беременности, родов и родоразрешения
432
P04.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные потреблением алкоголя матерью

541
R86
Еркектің жыныс ағзалары препараттарын зертеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
542
R87
Əйелдің жыныс ағзалары препараттарын зертеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
543
R89
Басқа ағзалар, жүйелер мен тіндер препараттарын зертеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
544
R90
Орталық нерв жүйесін зерттеу барысында диагностикалық бейнелерді түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
545
R91
Өкпелерді зерттеу барысында диагностикалық бейнелерді түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
546
R92
Сүт бездерін зерттеу барысында диагностикалық бейнелерді түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
547
R93
Басқа ағзалар мен дене аймақтарын зерттеу барысында диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
548
R93.1
Жүрек пен коронарлық қанайналымды зерттеу барысында диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
549
R93.2
Бауыр мен өт түтіктерінің диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
550
R93.3
Ас қорыту жолдарының басқа бөлімдерінің диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
551
R93.4
Несеп ағзаларының диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
552
R93.5
Құрсақтың, ішпердеарты кеңістігін қоса алғандағы, басқа аймақтарын зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
553
R93.6
Аяқ-қолды зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
554
R93.7
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа бөлімдерін зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
555
R93.8
Дененің басқа анықталған құрылымдарын зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
556
R94
Функциялық зерттеулер жүргізу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
557
R94.1
Шеткі нервілер жүйесі мен жеке сезу ағзаларын функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
558
R94.2
Өкпелерді функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
559
R94.3
Жүрек-қан тамырлары жүйесін функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
560
R94.4
Бүйрек қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
561
R94.5
Бауыр қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
562
R94.6
Қалқанша бездің қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
563
R94.7
Басқа эндокриндік бездердің қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар

541
R86
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании препаратов из мужских половых органов
542
R87
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании препаратов из женских половых органов
543
R89
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании препаратов из других органов, систем и тканей
544
R90
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностических изображений в ходе исследования центральной нервной системы
545
R91
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования легких
546
R92
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования молочной железы
547
R93
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других органов и областей тела
548
R93.1
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования сердца и коронарного кровообращения
549
R93.2
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования печени и желчных протоков
550
R93.3
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других отделов пищеварительного тракта
551
R93.4
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования мочевых органов
552
R93.5
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других областей живота, включая забрюшинное пространство
553
R93.6
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования конечностей
554
R93.7
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других отделов костно-мышечной системы
555
R93.8
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других уточненных структур
556
R94
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований
557
R94.1
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований периферической нервной системы и органов чувств
558
R94.2
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований легких
559
R94.3
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований сердечно-сосудистой системы
560
R94.4
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции почек
561
R94.5
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции печени
562
R94.6
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции щитовидной железы
563
R94.7
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции других эндокринных желез

48-3-қосымша
Нысан
COVID -19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша көрсетілген қызметтер актісі
Ескерту. 48-3-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына 49-қосымша
Қосымша шығындарды төлеумен клиникалық-шығындық топтардың құны бойынша төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі

Приложение 48-3
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Акт оказанных услуг
по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19
Сноска. Правила дополнены приложением 48-3 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 49
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень случаев, подлежащих оплате по стоимости клинико-затратных групп с оплатой дополнительных расходов

83.755
Гемофилия кезінде сіңірлерді транспланттау және орнын ауыстыру
Шығындарды қосымша өтей отырып, КШТ құны бойынша ақы төлеуге жататын қызметтердің/манипуляциялардың тізбесі
17.
39.7916
Түрлі аймақтағы біріншілік және екіншілік метастатикалық қатерлі ісіктердің эндоваскулярлық химиоэмболизациясы
18.
39.7949
Гепатоцеллюлярлық карцином кезінде бауыр артерияларының химиоэмболизациясы
19.
92.231
Конформдық сәулелік терапия
20.
92.241
Түрлі ошақтардағы қатерлі ісіктердің жіті-модулирленген сәулелік терапиясы
21.
92.242
Лимфомалар және кіші жанбас, құрсақ қуысы, висцералдық кеуде ағзаларының қатерлі ісіктерді жіті-модулирленген сәулелік терапиясы (IMRT)
22.
92.243
Сут безінің обырындағы сәулелендіру кезінде түйін ішінде жітілігінің (флюенса) модуляциясымен (өзгеруімен) сәулелік терапиясы
23.
92.244
Бас және мойын ісіктері обырындағы сәулелендіру кезінде түйін ішінде жітілігінің (флюенса) модуляциясымен (өзгеруімен) сәулелік терапиясы
24.
92.245
Әйел жыныс мүшелерінің обырындағы жіті-модуляцияланған сәулелендіру терапиясы (IMRT)
25.
92.246
Жеке ошақтардағы ісіктер үшін бейнелермен басқармалы сәулелік терапиясы
26
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
27.
92.202
Еркектік бездің жергілікті обыры кезіндегі интерстициальдық сәулелік терапия (брахитерапия)
28.
92.201
Еркектік без обырындағы жоғары мөлшердегі брахитерапия
29.
99.25
Полихимиотерапия (онкология)
30.
99.2900
Балалардағы идиопатиялық тромбоцитопендік қанталау бөртпесінің рефрактерлық түрлерін иммуноглобулин және моноклоналдық денелермен емдеу
31.
99.2901
Балалардағы аплазиялық анемияның құрама иммуносупрессивтік терапиясы
32.
99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
33.
99.2903
Жіті лейкоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (ALL-BFM, AML-BFM)
34.
99.0601
Оның дефицитiнде VIII-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
35.
99.0602
Оның дефицитiнде IX-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
36.
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
37.
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
38.
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
39.
B09.766.016
Сүйек кемігі жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
40.
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
41.
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
42.

83.755
Перемещение или трансплантация сухожилия при гемофилии
Перечень услуг/манипуляций подлежащих оплате по стоимости КЗГ основного диагноза с дополнительным возмещением затрат
17.
39.7916
Эндоваскулярная химиоэмболизация первичных и вторичных метастатических опухолей различных локализаций
18.
39.7949
Химиоэмболизация печеночных артерий при гепатоцеллюлярной карциноме
19.
92.231
Конформная лучевая терапия
20.
92.241
Интенсивно-модулированная лучевая терапия опухолей различных локализаций
21.
92.242
Интенсивно-модулированная лучевая терапия (IMRT) злокачественных новообразований висцеральных органов грудной клетки, брюшной полости, малого таза и лимфом
22.
92.243
ЛТМИ -лучевая терапия с модуляцией (изменением) интенсивности (флюенся) внутри пучка во время облучения при раке молочной железы
23.
92.244
ЛТМИ -лучевая терапия с модуляцией (изменением) интенсивности (флюенся) внутри пучка во время облучения органов головы и шеи
24.
92.245
Интенсивности-модулированная лучевая терапия (IMRT) при раке женских гениталий
25.
92.246
Лучевая терапия, управляемая изображениями для опухолей отдельных локализаций
26.
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
27.
92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
28.
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
29.
99.25
Полихимиотерапия (онкология)
30.
99.2900
Лечение рефрактерных форм идиопатической тромбоцитопенической пурпуры иммуноглобулинами и моноклональными антителами
31.
99.2901
Комбинированная иммуно-супрессивная терапия апластической анемии у детей
32.
99.2902
Высокодозная химиотерапия гистицитоза из клеток Лангерганса (LСН – III)
33.
99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
34.
99.0601
Введение наследственного фактора VIII при его дефиците
35.
99.0602
Введение наследственного фактора IX при его дефиците
36.
B06.573.008
Иммунофенотипирование "панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
37.
B06.574.008
Иммунофенотипирование "панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
38.
B06.576.008
Иммунофенотипирование "панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
39.
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
40.
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
41.
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
42.

B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
43.
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
44.
D92.320.024
Қашықтықтан сәулелік терапия
45.
D92.320.025
Қашықтықтан сәулелік терапия, РОД Гр
46.
D92.201.029
Жолақішілік гамматерапия (жатыр мойыны және тоқ ішек обыры кезінде), РОД 5Гр
47.
D92.060.023
Сәуле алдыңғы топометриялық дайындау-центрация
48.
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
49.
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
50.
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көп маркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
51.
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
52.
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
53.
B06.669.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
54.
B06.673.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
55.
C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
56.
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
57.
C04.001.009
Миокардттың статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
58.
C04.002.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
59.
C04.003.009
Скелеттің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
60.
C04.004.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы - одан кейінгі әрбір кескін
61.
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
62.
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
63.
C04.006.009
Қалқанша безінің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
64.
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
65.
C04.001.010
Бір анатомиялық аймақтың позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
66.
C04.002.010
Барлық дененің позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
67.
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
68.

B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-.генетический методом
43.
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
44.
D92.320.024
Дистанционная лучевая терапия
45.
D92.320.025
Дистанционная лучевая терапия, РОД Гр
46.
D92.201.029
Внутриполостная гамматерапия (при раке шейки матки и прямой кишки), РОД 5Гр
47.
D92.060.023
Предлучевая топометрическая подготовка - центрация
48.
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
49.
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
50.
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
51.
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
52.
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
53.
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
54.
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
55.
C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
56.
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
57.
C04.001.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая миокарда (3 проекции)
58.
C04.002.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета (1 проекция)
59.
C04.003.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая скелета (1 проекция)
60.
C04.004.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета - каждая последующая проекция
61.
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
62.
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
63.
C04.006.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая щитовидной железы
64.
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
65.
C04.001.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография одной анатомической зоны
66.
C04.002.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография всего тела
67.
B08.851.021
Исследование биопсийного материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
68.

K50.0
Аш ішектің кронасы ауруы
117.
K50.1
Тоқ ішектің Крон ауруы
118.
K50.8
Крон ауруының басқа түрлері
119.
K50.9
Крон ауруы анықталмаған
120.
K51.0
Жара (созылмалы) энтероколит
121.
K51.1
Жара (созылмалы) илеоколит
122.
K51.2
Ойық жара (созылмалы) проктит
123.
K51.3
Жаралы (созылмалы) ректосигмоидит
124.
K51.9
Анықталмаған жаралы колит
Ескертпе:
* - аортокоронарлық шунттау және жүрек қақпақшаларын протездеу операцияларын бір мезгілде жүргізу жағдайлары үшін.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына 50-1- қосымша
Нысан
АХЖ-10 бойынша негізгі қорытынды диагноздардың асқынуларына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және қызметтерді тіркеу тізімі
Ескерту. Қағида 50-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
ҚолжетімдіДЗ/ММБ
Қолжетімді қызметтер
Атауы
Қызмет коды
Қызмет коды
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
1.
A34
Акушерлік сіреспе
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
2.
A39.2
Жіті менингококцемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
3.
A40.0
А Тобының стрептококі тудырған септицемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)

K50.0
Болезнь Крона тонкой кишки
117.
K50.1
Болезнь Крона толстой кишки
118.
K50.8
Другие разновидности болезни Крона
119.
K50.9
Болезнь Крона неуточненная
120.
K51.0
Язвенный (хронический) энтероколит
121.
K51.1
Язвенный (хронический) илеоколит
122.
K51.2
Язвенный (хронический) проктит
123.
K51.3
Язвенный (хронический) ректосигмоидит
124.
K51.9
Язвенный колит неуточненный
Примечание:
* - для случаев с одновременным проведением операций аортокоронарного шунтирования и протезирования сердечных клапанов.
Приложение 50-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень привязок лекарственных средств и медицинских изделий и услуг к осложнениям основного заключительного диагноза по МКБ-10
Сноска. Правила дополнены приложением 50-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
№ п/п
Код по МКБ10
Наименование МКБ10
Доступные ЛС/МИ
Доступные услуги
Наименование
Характеристика
Код услуги
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
1.
A34
Акушерский столбняк
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
2.
A39.2
Острая менингококкемия
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
3.
A40.0
Септицемия, вызванная стрептококком группы А
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)

O88.8
Акушерлік басқа эмболия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
44.
O90.4
Босанудан кейінгі кезеңдегі бүйрек қызметінің жіті жеткіліксіздігі
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
D50.920.035
MARS - жасанды бауыр аппаратында альбуминдік диализ (экстракорпорлық бауырлық жәрдем)
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
51-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ жедел медициналық көмек және санитариялық көлікпен жоғары білікті маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім кезең:
20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 51-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі______________________________________
Қызмет берушінің атауы: _______________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________________
Бекітілген халықтың саны ________________ адам
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті________;
Халық тығыздылығының коэффициенті________;
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті ________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті________;
Түзету коэфициенті________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге
Айына, денсаулық сақтау субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы МК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге;
№ 1 кесте. Медициналық көмек және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсеткені қабылданатын соманың есебі
№ р/с
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылғаны (теңге)
1
2
3
1.
Жедел медициналық көмек
2.
Тромболитикалық терапия жүргізу
3.

O88.8
Другая акушерская эмболия
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
44.
O90.4
Послеродовая острая почечная недостаточность
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
D50.920.035
Альбуминовый диализ на аппарате искусственная печень - MARS (экстракорпоральное печеночное пособие)
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Приложение 51 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи,
связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или)
больного санитарным транспортом
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года
по "___" _______ 20___ года по
Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 51 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: ______________________________________
Наименование поставщика: _______________________
Наименование бюджетной программы: __________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_______________________
Количество прикрепленного населения _________________________человек
Половозрастной поправочный коэффициент:________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Экологический коэффициент__________;
Региональные коэффициенты__________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц
______________тенге;
Подушевой норматив на СП на одного жителя для субъекта здравоохранения,
оказывающего СП, в месяц:______________ тенге;
Таблица № 1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание скорой медицинской
помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных
специалистов и (или) больного санитарным транспортом помощи
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Скорая медицинская помощь
2.
Проведение тромболитической терапии
3.

COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектісінің және медициналық ұйымның қызметкерлерін көтермелеу
БАРЛЫҒЫБ
Ақы төлеуге жиыны: ________________________________ теңге Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________ /___________ (Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /__________ (Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін) Күні 20__жылғы "___"__________
Ескертпе: осы шот-тізілімге мыналар қоса беріледі:

Поощрения работникам субъекта здравоохранения и немедицинской организации за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и лечению больных с коронавирусом COVID-19
ИТОГО
Итого к оплате: ________________________________ тенге
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
__________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание: к данному счету-реестру прилагается:

1) жедел медициналық көмек және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек көрсету кезіндегі ауруларға тромболитикалық препараттарды қолдану бойынша тізілім;
2) жедел медициналық көмек және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсету бойынша тізілім.
Жедел медициналық көмек және
білікті маманды және (немесе)
науқасты санитариялық
көлікпен тасымалдаумен
байланысты медициналық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан
Жедел медициналық көмек көрсету кезіндегі нақастарға тромболитикалық препараттарды қолдану бойынша тізілім кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
Пациенттің ЖСН
Диагноздың атауы
Тромболитикалық препараттарға арналған шығыстар
Шығару нысаны
1 бірлік дозасы, мг
1 бірлік құны, теңге
Тағайындалған доза, в мг
Препараттың саны
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Барлығы қолданылған тромболитикалық препараттар, оның ішінде:
1.
2.
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________ /___________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /__________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Жедел медициналық көмек
және білікті маманды және
(немесе) науқасты санитариялық
көлікпен тасымалдаумен
байланысты медициналық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан
Жедел медициналық көмек және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсету бойынша тізілім кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
Пациенттің ЖСН
Диагноздың атауы
Шақырулар саны
Шақырудың ұзақтығы
1
2
3
1
1.
2.
Жиыны:
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________ /___________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /__________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Жедел медициналық көмек
және білікті маманды және
(немесе) науқасты санитариялық
көлікпен тасымалдаумен
байланысты медициналық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
3-қосымша
Нысан
COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы бойынша тізілім *
Айына бір қызметкерге көтермелеу мөлшері: ______ теңге (тәуекел тобына қарай)
№ р/с
Бөлімшенің атауы
Штат бірліктерінің саны
Көтермелеу сомасы, теңге
1-тәуекел тобы
1
2
2-тәуекел тобы
1
2
3-тәуекел тобы
1
2
3
Барлығы
* кестеге Үстемеақы белгілеу қағидаларына қосымшаға сәйкес нысан бойынша COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлері мен жедел медициналық көмек жүргізушілерінің жалақысына үстемеақы туралы ақпарат қоса беріледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
52-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _________ №_______ жедел медициналық көмек және санитариялық көлікпен жоғары мамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсету кезінде қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы
кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша

1) реестр по применению тромболитических препаратов больным при оказании скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом;
2) реестр по оказанию медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом помощи по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом.
3) реестр по поощрению работников субъекта здравоохранения за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19*
Приложение 1 к счету-реестру за
оказание скорой медицинской
помощи и медицинской помощи,
связанной с транспортировкой
квалифицированных
специалистов и (или) больного
санитарным транспортом
Форма
Реестр по применению тромболитических препаратов
больным при оказании скорой медицинской помощи период:
с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
ИИН пациента
Наименование диагноза
Расход на тромболитические препараты
Форма выпуска
Доза 1 единицы, мг
Стоимость 1 единицы, тенге
Назначенная доза, в мг
Количество препарата
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Всего применено тромболитических препаратов, в том числе:
1.
2.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
__________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2 к счету-реестру за
оказание скорой медицинской
помощи и медицинской помощи,
связанной с транспортировкой
квалифицированных
специалистов и (или) больного
санитарным транспортом
Форма
Реестр по оказанию медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом помощи период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
ИИН пациента
Наименование диагноза
Количество вызовов
Длительность вызова
1
2
3
1
1.
2.
Итого:
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
_________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
__________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 3 к счету-реестру за
оказание скорой медицинской
помощи и медицинской помощи,
связанной с транспортировкой
квалифицированных
специалистов и (или) больного
санитарным транспортом
Форма
Реестр по надбавкам к заработной плате медицинских работников,
задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках
борьбы с коронавирусом COVID-19 *
Размер поощрения на одного работника за месяц: ______ тенге (в зависимости от групп риска)
№ п/п
Наименование отделения
Количество штатных единиц
Сумма поощрения, тенге
1-группа риска
1
2
2-группа риска
1
2
3-группа риска
1
2
3
Всего
* к таблице прилагается Информация о надбавки к заработной плате медицинских работников и водителей скорой медицинской помощи, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 по форме согласно приложению Правилам установления надбавок.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 52 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Протокол
исполнения договора закупа услуг по оказанию скорой медицинской
помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой
квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 52-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі______________________________________
Қызмет берушінің атауы: _______________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________________
№ 1 кесте. Ақы төлеуге қабылданған жедел медициналық көмектің және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданатын соманың есебі
№ р/с
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған сома, теңге
Шешуге жатады және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайтын сома, теңге
Ақы төлеуге қабылданған, теңге
1
2
3
1.
Жедел медициналық көмек
2.
Тромболитикалық терапия жүргізу
3.
COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы
БАРЛЫҒЫ
№ 2 кесте. Өзге де төлемдер/шегерімдер сомасы
р/с №
Негіздеме
Төлем сомасы, теңге
Шегерім сомасы, теңге
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Ақы төлеуге ұсынылған жиыны _______________________ теңге;
Ақы төлеуге қабылданған ___________________________ теңге
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ______________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): _____________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
53-қосымша
Жедел медициналық көмектің ақаулар тізілімі

Сноска. Приложение 52 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: ________________________________________
Наименование поставщика: ________________________________________
Наименование бюджетной программы: ______________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ___________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом помощи
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
1
2
3
1.
Скорая медицинская помощь
2.
Проведение тромболитической терапии
3.
надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
ИТОГО
Таблица № 2. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Всего предъявлено к оплате _________________________ тенге;
Всего принято к оплате _____________________________ тенге;
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо):
_________________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика:
___________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
____________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
______________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен (уполномоченное должностное лицо поставщика):
________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 53
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень дефектов скорой медицинской помощи

Ескерту. 53-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
54-қосымша
Нысан
Ағымдағы мониторингтеуден өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмек қызметтерінің тізілімі кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін

Сноска. Приложение 53 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 54
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр услуг скорой медицинской помощи и услуг, связанных с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или)
больного санитарным транспортом, прошедших текущий мониторинг
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)

20__жылғы "__"_____бастап 20___жылғы "__"_______
дейінгі кезең ______________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
ЖИЫНЫ
бюджет қаражатының еебінен
бюджет қаражатының есебінен тыс
1
2
3
4
5
1
Есепті кезеңдегі кіріс, жиыны
оның ішінде:
1.1
Жедел медициналық көмек станциясы деңгейіндегі жедел медициналық көмек (1-3 категория)
Жедел медициналық көмек және Санитариялық көлікпен жоғарымамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсету
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): __________________/______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің) бас бухгалтері: _____________________________/_______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"______________________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
57-қосымша
Нысан

период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года _____________________________________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование услуги
Источники дохода, тыс.тенге
ВСЕГО
за счет бюджетных средств
за счет внебюджетных средств
1
2
3
4
5
1
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
1.1
Оказание скорой медицинской помощи 1-3 категории срочности вызовов
1.2.
Медицинская помощь, связанная с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):________________________
____________________________/___________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________________________
_____________________________________________/_________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии) (при его наличии)
(для документа на бумажном носителе)                         "_____"_________20___ года
Приложение 57
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре расходов
при оказании скорой медицинской помощи

Ескерту. 60-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
Жедел медициналық көмек көрсету кезіндегі жоспарланған аванстық соманы бөлу туралы ақпарат
_______________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
___________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
№ р/с
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Жиыны
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тамақ өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен медициналық бұйымдарды сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________/____________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің) бас бухгалтері: _____________________________/_______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"______________________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
61-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _________№_______ жедел медициналық көмек және санитариялық көлікпен білікті маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмек көрсетілген қызметтер актісі кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 61-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_______________________________________________
Қызмет берушінің атауы: _______________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
Шарт бойынша жалпы құны _______________________________________ теңге
Аванстың жалпы сомасы ________________________________ теңге
Желтоқсанда төленген аванстың жалпы сомасы: ______________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
Орындалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________________________ теңге
№ 1 кесте. Ақы төлеуге қабылданған жедел медициналық көмектің және білікті маманды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдаумен байланысты медициналық көмектің сомасын есептеу
р/с №
Жұмыс (қызметтің) атауы
Ақы төлеуге ұсынылған, теңге
Ақы төлеуге қабылданданған, теңге
1
2
3
4
1.
Жедел медициналық көмек
2.
Тромболитикалық терапияны жүргізу
3.
COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы
БАРЛЫҒЫ
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерулер сомасы
р/с №
Негіздеме
Төлем сомасы, теңге
Шегерім сомасы, теңге
1
2
3
4
3.
4.
Жиыны
Жиыны, төлемге қабылданған: _____________ теңге, оның ішінде:

Сноска. Приложение 60 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса при оказании
скорой медицинской помощи по договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование поставщика)
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс. тенге)
Дополнительный аванс (тыс. тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и медицинских изделий
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
_______________________________________________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
____________________________________________________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Приложение 61
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг скорой медицинской помощи
и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных
специалистов и (или) больного санитарным транспортом
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ год
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 61 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: ___________________________________________
Наименование поставщика: __________________________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма по Договору ________________________________________тенге
Общая сумма выплаченного аванса: _____________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг):
________________________тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):
________________________тенге
Таблица № 1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом
№ п/п
Наименование работ (услуг)
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Скорая медицинская помощь
2.
Проведение тромболитической терапии
3.
надбавки к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
Таблица № 2. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
1
2
3
4
3.
4.
Итого
Всего принято к оплате: ______________________________ тенге

1. ұстап қалған сомасы: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлемді мониторингілеу нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
2. Шешілген сома: ____________ теңге /қабылданған: ___________ теңге, оның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,
2.2. шегерімдер:_____________теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу сомасы: _____________ теңге;
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы: _____________ теңге;
Өзге де аударуға есептелгені, жиыны: _____________ теңге.
Тапсырыс беруші :____________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы) КБЕ:
_____________________________
Басшы: _________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: _________________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
61-1-қосымша
Нысан
COVID -19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілім 20 ___ жылғы "___" _______________ №___ 20 __ жылғы "___" ___________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейінгі кезең үшін
Ескерту. 61-1-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
61-2-қосымша
Нысан
COVID-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша көрсетілген қызметтер актісі 20 ___ жылғы "___" _______________ №___ 20 __ жылғы "___" ___________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейінгі кезең үшін 20 ___ жылғы "___" _______________ №___ шарт бойынша
Ескерту. 61-2-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
62-қосымша
Нысан
Санитариялық көлікпен жоғары мамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмек бойынша индикаторлар тізбесі

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий
период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
Заказчик :__________________________ (наименование заказчика) Адрес: ____________________________ БИН: _____________________________ ИИК: ____________________________ БИК: _____________________________ (наименование бенефициара) КБЕ: _____________________________ Руководитель: _____________________/_____________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при наличии) (для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________ (наименование поставщика) Адрес:______________________________ БИН:_______________________________ ИИК:_______________________________ БИК:_______________________________ Наименование банка:_________________ КБЕ:_______________________________ Руководитель: ____________________/______________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при его наличии) (для акта на бумажном носителе)
Приложение 61-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Счет-реестр
за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19
Сноска. Правила дополнены приложением 61-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 61-2
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Акт оказанных услуг
по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19
Сноска. Правила дополнены приложением 61-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 62
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень индикаторов по медицинской помощи, связанной с транспортировкой
квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом

Ескерту. 62-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
63- қосымша
Нысан
Санитариялық көлікпен жоғары мамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмек ағымдағы мониторингтеуден өткен қызметтерінің тізілімі

Сноска. Приложение 62 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 63
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Реестр услуг, связанных с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом,
прошедших текущий мониторинг
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)

Ескерту. 63-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___жылғы "__" _________ бастап 20___жылғы "__"______дейінгі кезең
________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
ЖСН
Шақырған күні
Тізімілім бойынша ақау коды *
Алынуы тиіс (сома, теңге)
2.2.
3.1.
5.2.
6.7.
12.0.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ, барлық ақаулар
Х
оның ішінде есепті кезең бойынша
Х
оның ішінде өткен кезең бойынша
Х
ЖИЫНЫ, шешілген сома, теңге
Х
Х
Х
Х
Х
оның ішінде есепті кезең бойынша
Х
Х
Х
Х
Х
оның ішінде өткен кезең бойынша
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе: * - расталған ақаулары бар шақыртулар бойынша ақау бойынша "1" қойылады, ақауы жок әлде ақпараты жоқ жағдайда "х" белгісімен таңбаланады.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
63-1- қосымша
Нысан
Санитариялық көлікпен жоғары мамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмектің нысаналы мониторингтеуден өткен қызметтерінің тізілімі
Ескерту. Қағида 63-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23№ ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___жылғы "__" _________ бастап 20___жылғы "__"______дейінгі кезең
________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
ЖСН
Шақырған күні
Тізімілім бойынша ақау коды *
Алынуы тиіс (сома, теңге)
2.2.
3.1.
5.2.
6.7.

Сноска. Приложение 63 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
№ п/п
ИИН
Дата вызова
Код дефекта по перечню*
Подлежит снятию (сумма в тенге)
2.2.
3.1.
5.2.
6.7.
12.0.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
ИТОГО, всего дефектов
Х
в том числе за отчетный период
Х
в том числе за прошедшие периоды
Х
ИТОГО, сумма снятия, в тенге
Х
Х
Х
Х
Х
в том числе за отчетный период
Х
Х
Х
Х
Х
в том числе за прошедшие периоды
Х
Х
Х
Х
Х
Примечание: *- по услугам с подтвержденными дефектами ставится "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации.
Приложение 63-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр услуг, связанных с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших целевой мониторинг
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
Сноска. Правила дополнены приложением 63-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
№ п/п
ИИН
Дата вызова
Код дефекта по перечню*
Подлежит снятию (сумма в тенге)
2.2.
3.1.
5.2.
6.7.

Ескерту. 64-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20____жылғы "___"_______________№______
20 ___ жылғы "___" _________ 20 ___ жылғы "___" _________ дейінгі кезең
_____________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
Тізбе бойынша коды
Атауы
Алуға жатады және ақы төленбейді
Шақыру саны
Сома, теңге
1
2
3
4
1
I. Ағымдық мониторингтеуден өткен білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитарлық көлікпен тасымалдаумен байланысты қызметтер тізілімі
2
оның ішінде есепті кезең бойынша
3
оның ішінде өткен кезең бойынша
4
Барлығы ақаулар, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:
5
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
6
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
7
5.0.
Артық жазу жағдайлары
8
12.0.
ТМККК/МӘМС енетін медициналық көмек көрсету кезінде медикаменттер мен пациенттің ақша қаражатын тартуы
9
II. Мақсатты мониторингтеуден өткен білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитарлық көлікпен тасымалдаумен байланысты қызметтер тізілімі
10
оның ішінде есепті кезең бойынша
11
оның ішінде өткен кезең бойынша
12
Барлығы ақаулар, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:*
13
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
14
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
15
5.0.
Артық жазу жағдайлары
16
12.0.
ТМККК/МӘМС енетін медициналық көмек көрсету кезінде медикаменттер мен пациенттің ақша қаражатын тартуы
17
ЖИЫНЫ медициналық көрсетілетін қызметтерің сапасы мен көлемі мониторингінің нәтижелері бойынша
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) : _______________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы
_____________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
65-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім
кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Приложение 64 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
№ п/п
Код по Перечню
Наименование
Подлежит к снятию и не подлежит оплате
Количество вызовов
Сумма, тенге
1
2
3
4
1.
I. Реестр услуг, связанная с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших текущий мониторинг
2.
за отчетный период
3.
за предыдущие периоды
4.
всего дефектов, из них по видам:
5.
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
6.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
7.
5.0.
Случаи приписок
8.
12.0.
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП/ОСМС
9.
II. Реестр услуг, связанная с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших целевой мониторинг
10.
за отчетный период
11.
за предыдущие периоды
12.
всего дефектов, из них по видам:
13.
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
14.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
15.
5.0.
Случаи приписок
16.
12.0.
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП/ОСМС
17.
ИТОГО по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо)
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для отчета на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Должностное лицо заказчика
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Приложение 65 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание медицинской помощи сельскому населению
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 65-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі: ________________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Бекітілген ауыл халқының саны ________________ адам;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы МСАК базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив айына _________теңге,
КЖБН бойынша ақы төлеу кезіндегі түзету коэффициенттеры**:
Жыныстық-жас шамасы бойынша түзету коэффициенті________;
Халық тығыздығы коэффициенті________;
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті;
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенті ________;
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені бойынша ақы төлеу кезіндегі түзету коэффициенттеры**:
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті;
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенті ________;
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCІ, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі _____;
Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті______.
Айына, бір тұрғынға шаққандағы стационарлық және стационарды алмастыратын көмекті көрсетуге арналған сома _________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы ауыл халқына жан басына шаққандағы кешенді норматив айына _________ теңге
оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті айына _________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге
Оқушылар саны_________ адам;
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
Бекітілген халыққа медициналық көмек көрсету үшін жиыны, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсетуге:

Сноска. Приложение 65 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: _____________________________________
Наименование поставщика: ______________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Количество прикрепленного сельского населения ________________________человек;
Базовый комплексный подушевой норматив ПМСП на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения",
в месяц___________тенге;
Поправочные коэффициенты при оплате по КПН**:
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Поправочные коэффициенты при оплате по КДУ вне КПН**:
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении
аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии
(JCI, США)_____;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай_____.
Сумма на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на сельское население в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения" к субъекту первичной медико-санитарной помощи, в месяц ___________тенге;
сумма стимулирующий компонент подушевого норматива на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения" к субъекту в месяц ____________ тенге.
Подушевой норматив на оказание ШМ на одного школьника в месяц ____ тенге
Количество школьников _________________________человек;
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
за оказание медицинской помощи:

CОVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсету: полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVІD-19 вирусының РНК анықтауға диагностикалық зерттеулер
1.9.
СОVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"___________
Осы шот-тізілімге төмендегі қосымшалар қоса беріледі:
1) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер;
2) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға ақы төлеуге ұсынылған соманың есебі;
3) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген медициналық-санитарлық алғашқы көмек қызметтерінің тізілімі;
4) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
5) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тартпай көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
6) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
7) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 6 жастан 17 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
8) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 4 санаттағы шұғыл медициналық көмекті шақыру тізілімі;

оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19: диагностические исследования на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
1.9.
надбавка к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
1.10.
услуги мобильной бригады ПМСП
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________ /_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
1) данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
2) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
3) реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
4) реестр оказанных клинико-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
5) реестр клинико-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
6) реестр клинико-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
7) реестр клинико-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
8) реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание медицинской помощи сельскому населению;

9) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилаланин аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім;
10) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазып берілген стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген науқастардың дербестендірілген тізілімі;
11)ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі.
12) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша COVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі тізілім;
Ескертпе: - КДҚ көрсететін нақты денсаулық сақтау субъектісінде қолданылатын түзету коэффициенттері көрсетіледі.
Қызмет берушінің ауыл халқына
медициналық көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер*

9) реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 9 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
10) персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная и стационарозамещающая помощь по форме согласно приложению 10 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
11) реестр оказанных клинико-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 11 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
12) реестр по поощрению работников субъекта здравоохранения за оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19 по форме согласно приложению 12 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
Примечание: - указываются поправочные коэффициенты, применительные к конкретному субъекту здравоохранения.
Приложение 1 к счету-реестру за
оказание медицинской помощи
поставщиком сельскому
населению
Форма

2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:
- қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына;
- елден тыс жерге шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе: * "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер ақпарат ретінде ұсынылады және есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені
үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға арналған ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу

2) количеству открепленного населения соответствует:
- по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти
- по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
___________________________________ /_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"____________20___ года
Примечание: * - данные таблицы представляются в качестве информации о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" и не влияют на оплату за отчетный период.
Приложение 2 к счету-реестру за
оказание медицинской помощи
сельскому населению
Форма

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жіті респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың салыстырмалы үлесі
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген;
** - нысаналы көрсеткіштің мәні Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі мен облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімі арасында жасалған ағымдағы қаржы жылына арналған нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес белгіленген және " ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки.
Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - расчет фактического показателя приведен на основании данных портала "Регистр прикрепленного населения";
** - значение целевого показателя установлено в соответствии с Соглашением о результатах по целевым трансфертам на текущий финансовый год, заключенным между Министром здравоохранения Республики Казахстан и Акимом области, городов республиканского значения и столицы и соответствует данным портала "ДКПН";

6-дан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген консультациялық- диагностикалық қызметтердің тізбесі *
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сомасы, теңге**
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады;
** - қорытынды сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені
үшін шот-тізілімге
8-қосымша
Нысан
Жеделдігі 4-санаттағы кезек күттірмейтін медициналық көмек шақыртуларының тізбесі *
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
ЖСН
Қызметтің атауы
Саны
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені
үшін шот-тізілімге
9-қосымша
Нысан
Емдік ақуызы аз өнімдермен және құрамында фенилаланині аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Атауы
Саны
Құны
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені
үшін шот-тізілімге
10-қосымша
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсетілген емделіп шыққан науқастардың дербестелген тізбесі*
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
№1 кесте: Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету
р/с №
ЖСН
медициналық картаның №
Келіп түскен күні
Шыққан күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Емдеу нәтижесі
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар ______, оның ішінде:
1.1.
Жиыны стационарлық көмек ________, оның ішінде:
1.2.
Жиыны стационарды алмастыратын көмек ________, оның ішінде:
1.3.
Жиыны үйдегі стационар ________, оның ішінде:
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің "СНЭТ" АЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені
үшін шот-тізілімге
11-қосымша
Нысан
COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлерінің жалақысына үстемеақы бойынша шот-тізілім*
Айына бір қызметкерге көтермелеу мөлшері _____ теңге (тәуекел топтарына қарай)
№ р/с
Бөлімшенің атауы
Штат бірліктерінің саны
Көтермелеу сомасы, теңге
1- тәуекел тобы
1
2
2- тәуекел тобы
1
2
3- тәуекел тобы
1
2
3
Барлығы
* кестеге Үстемеақы белгілеу қағидаларына қосымшаға сәйкес нысан бойынша COVІD-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлері мен жедел медициналық көмек жүргізушілерінің жалақысына үстемеақы туралы ақпарат қоса беріледі.
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
66- қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмекті көрсететін қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпарат
20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "___"______ дейінгі кезең

населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге**
1
2
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:_____________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 8 к счету-реестру за
оказание амбулаторно-
поликлинической помощи
Форма
Реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Наименование услуги
Количество
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС.
Приложение 9 к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком сельскому
населению
Форма
Реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами
и продуктами с низким содержанием фенилаланина
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Количество
Стоимость
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
____________ ____________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 10 к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком сельскому
населению
Форма
Персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана специализированная медицинская помощи в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи * период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Таблица №1: Оказание специализированная медицинская помощи в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпита
лизации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Код МКБ-10
Основная операция
Наименование
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
12
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь ________, в том числе:
1.2.
итого стационарозамещающая помощь _____, в том числе:
1.3.
итого стационар на дому________, в том числе:
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпита
лизации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Код МКБ-10
Основная операция
Наименование
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
12
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь ________, в том числе:
1.2.
итого стационарозамещающая помощь _____, в том числе:
1.3.
итого стационар на дому________, в том числе:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основе данных, введенных поставщиком в ИС "ЭРСБ".
Приложение 11 к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком сельскому
населению
Форма
Реестр по надбавкам к заработной плате медицинских работников, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 *
Размер поощрения на одного работника за месяц: ______ тенге (в зависимости от групп риска)
№ п/п
Наименование отделения
Количество штатных единиц
Сумма поощрения, тенге
1-группа риска
1
2
2-группа риска
1
2
3-группа риска
1
2
3
Всего
* к таблице прилагается Информация о надбавки к заработной плате медицинских работников и водителей скорой медицинской помощи, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 по форме согласно приложению Правилам установления надбавок.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
___________________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 66
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)

Ескерту. 71-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ауыл халқына медициналық көрсетуі кезіндегі аванстық жоспарлы соманы бөлу
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
___________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Жиыны
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тамақ өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен медициналық бұйымдарды сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _____________/_____________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _____________________ _______/__________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___" _____________________________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
72-қосымша
Нысан
20___жылғы "__"____________№_____ ауыл халқына медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы

Сноска. Приложение 71 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса при оказании медицинской помощи субъектом села по договору
№ _____ от "___" _________ 20 ___ года
______________________________________________________________________
(наименование поставщика)
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс. тенге)
Дополнительный аванс (тыс. тенге)
1
2
3
4
Всего:
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и медицинских изделий
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
_________________________________________________________/______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
__________________________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Приложение 72 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию
медицинской помощи сельскому населению
№_______ от "___" _________ 20 ___ года

0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
№ 4 Кесте. Өзге төлемдер/шегерулер сомасы
р/с №
Медициналық көмектің түрлері
Негіздеме (Өзге төлемдер/шегерулер енгізгенде анықтамалығынан таңдалған себептер)
Төлемдер сомасы, теңге
Шегерулер сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Ақы төлеуге барлығы _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге барлығы ____________ теңге қабылданды
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): __________ /____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
___________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): _____________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
73-қосымша
Нысан
Ауыл халқы үшін стациоанрлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек ақауларының тізбесі
Ескерту. 73-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
74-қосымша
Нысан
Өлім жағдайларын есепке алмағанда денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісінің бағалауынан кейін ҚДСК АД медициналық қызметтердің сапасын сыртқы сараптауынан өткен есепті кезең үшін ауыр жағдайда емделіп шығу жағдайларының тізбесі
Ескерту. 74-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
75-қосымша
Нысан
Есепті және өткен кезеңдер үшін сапаны бақылау нәтижесі бойынша өлім жағдайларының тізбесі
Ескерту. 75-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
76-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуі кезіндегі ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесі бойынша жағдайлардың тізбесі
Ескерту. 76-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау субъектілерінің
көрсетілетін қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
77-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерің стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуі кезіндегі ТМККК қызметтерінің көлемін бақылау нәтижесі бойынша жағдайлардың тізбесі
Ескерту. 77-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
78-қосымша
Нысан
ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемі мониторингісі және медициналық қызметтердің сапасыз сыртқы сараптау нәтижелері бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету жағдайларының жиынтық тізбесі
Ескерту. 78-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
79-қосымша
Нысан
20___жылғы "__"____________№_____ ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге көрсетілген қызметтер актісі
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін 20___жылғы "__"_______№_____шарт бойынша

Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица №4. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов / выплат)
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге;
Всего принято к оплате ___________________________тенге.
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо):
_________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика:
______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/(Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен (уполномоченное должностное лицо поставщика):
_____________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/ ( для документа на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 73
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень дефектов стационарной и стационарозамещающей медицинской
помощи для субъектов села
Сноска. Приложение 73 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 74
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализации с осложнениями за отчетный период,
прошедших внешнюю экспертизу качества медицинских услуг ТД КООЗ, после оценки
субъекта информатизации в сфере здравоохранения, за исключением случаев
с летальными исходами
Сноска. Приложение 74 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 75
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев с летальным исходом по результатам контроля ТД КООЗ
за отчетный и предыдущие периоды период с "____" _____________ 20 ___ года по "____" ____________________ 20 ___ года
и предыдущие периоды
Сноска. Приложение 75 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 76
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр Перечень случаев по результатам внешней экспертизы качества
медицинских услуг ТД КООЗ при оказании стационарной и стационарозамещающей
помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
Сноска. Приложение 76 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 77
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев по результатам мониторинга качества и объема
медицинских услуг при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи
субъектами здравоохранения районного значения и села
Сноска. Приложение 77 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 78
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Сводный акт случаев оказания стационарной и стационарозамещающей помощи
по результатам мониторинга качества и объема и внешней экспертизы качества
медицинских услуг
Сноска. Приложение 78 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 79 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг
за оказание медицинской помощи сельскому населению
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 79-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (01.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі ____________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Шарт бойынша жалпы құны _______________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы _____________________________ теңге
Желтоқсанда төленген аванстың жалпы сомасы __________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
Жасалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
№1 кесте. Бекітілген халыққа медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған соманың есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Халық/ қызмет саны
сома, теңге
Халық/ қызмет саны
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Бекітілген халыққа медициналық көмек көрсету үшін жиыны, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсетуге:

Сноска. Приложение 79 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 18.07.2020 № КР ДСМ - 86/2020 (вводится в действие с 01.04.2020).
Источник финансирования: __________________________________
Наименование поставщика : ____________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Общая сумма Договора:
_________________________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: _____________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг):
_______________________________тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):
______________________________тенге
Таблица №1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медицинской помощи прикрепленному населению
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
численность населения /кол-во услуг
сумма, тенге
численность населения/ кол-во услуг
сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Всего на оказание медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
за оказание медицинской помощи:

1.3. сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген өліммен аяқталғанмен ағымдағы кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
1.4. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингінен өткен, алдын алуға болмайтын өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге
2. алынған сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, соның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,
2.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома _____________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы ____________________________________ теңге
Аудару үшін жиыны_________________________________________теңге.
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _____________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банктің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: __________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына

1.3. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие
мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.4. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным
исходом, прошедшие мониторинга качества и объема в отчетном периоде:
_____________ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2 вычеты: _____________ тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий
период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик :__________________________ (наименование заказчика)
Адрес: ____________________________ БИН: _____________________________ ИИК: ____________________________ БИК: _____________________________ __________________________________ (наименование бенефициара) КБЕ: _____________________________ Руководитель: _____________________/_____________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при наличии) (для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________ (наименование поставщика)
Адрес:______________________________ БИН:_______________________________ ИИК:_______________________________ БИК:_______________________________ Наименование банка:_________________ ____________________________________ ____________________________________ КБЕ:_______________________________ Руководитель: ____________________/______________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись) (для акта на бумажном носителе) Место печати (при наличии) (для акта на бумажном носителе)

79-1- қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек түрінде мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені АХЖ-9 кодтары бойынша қызметтер/операциялар тізбесіне
Ескерту. Қағида 79-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Операция коды
Атауы
1.
03.4
Жұлын немесе жұлын қабығының зақымданған бөлігін кесу немесе бұзу
2.

Приложение 79-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень услуг/операций по кодам МКБ-9 оказываемые в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской
помощи онкологическим больным
Сноска. Правила дополнены приложением 79-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.01.2019).
№ п/п
Код операции
Наименование
1.
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
2.

99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғары мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
38.
99.2903
Қан өндіру жүйесі ауруларының жоғары мөлшердегі химиотерапиясы
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
80-қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсеткені үшін Шот-тізілім 20___жылғы "__"____________№_____ кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
20___жылғы "__"_______№_____шарт бойынша

99.2902
Высокодозная химиотерапия гистиоцитоза из клеток Лангерганса (LCH-III)
38.
99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
Приложение 80
к Правилам оплаы услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр
за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 80-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі ____________________________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
№1. Кесте Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
Барлығы онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін, оның ішінде:
1.1.
бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тариф бойынша
1.2.
нақты шығындар бойынша, оның ішінде:
1.2.1.
Онкологиялық науқастарға химиялық препараттар қолдану
1.2.2.
сәулелік терапия көрсету
1.2.3.
клиникалық шығындық топтар бойынша онкологиялық науқастарға еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмек көрсеткені үшін
1.2.4.
ерекше ем жүргізуге мүмкіндік бермейтін ауырлататын ілеспе паталогиясы бар ІV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға мобильді бригадалардың паллиативтік көмек көрсетуі
1.2.5.
телепатология жүйесі арқылы ісік биоүлгілерін халықаралық телеконсультацияларын өткізу
1.2.6.
молекулалық-генетикалық және молекулалық биологиялық диагностиканы жүргізу
1.2.7.
Қайта зарядтау және сервистік қызмет көрсету қызметтері
№2 Кесте. Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек көрсету үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тариф бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
Айына бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тариф: _______________ тенге
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің басында ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың саны
Есепке алынған онкологиялық науқастардың саны
Есептен алынған онкологиялық науқастардың саны
Есепті кезеңнің соңында ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың саны
Онкологиялық науқастардың орта тізімдік саны
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
Жиыны
оның ішінде басқа өңірлерден
Жиыны
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсету, барлығы
1.
2.
Жиыны
№3 Кесте. Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін нақты шығындар бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманы еспетеу
р/с №
Атауы
Онкологиялық науқастарға химиопрепараттарды қолдану
Сәулелік терапия көрсету
Барлығы төлемге ұсынылған сома, теңге
нкологиялық науқастардың саны
Төлемге ұсынылған сома, теңге
Онкологиялық науқастардың саны
Сәулелік терапия сеанстарының саны
Төлемге ұсынылған сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде:
1.2.
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
1.3.
стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде
№ 4 кесте. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу (онкологиялық науқастарға (диагнозды верификациялауға бағытталған қатерлі ісік аурулары бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында медициналық қызмет көрсету)
Базалық тарифтің (мөлшерлеменің) құны)__________ теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноз коды/ операциялар
КСГ бойынша шығын сыйымдылығы коэффициенті
Емделген науқастардың саны
Базалық тарифтердің (мөлшерлемелердің) саны)
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1.
барлық стационарлық көмек
1.2.
барлық стационарды алмастыратын көмек
№5 Кесте. Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тарифтен тыс консультативтік- диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Онкологиялық науқастардың саны
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
5
1.
Ерекше ем жүргізуге мүмкіндік бермейтін ауырлататын ілеспе паталогиясы бар ІV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға мобильді бригадалардың паллиативтік көмек көрсетуі
2.
телепатология жүйесі арқылы ісік биоүлгілерінің халықаралық телеконсультациясын өткізу
3.
молекулалық-генетикалық және молекулалық биологиялық диагностика жүргізу
Жиыны ақы төлеуге: ______________________________________________ теңге
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі*:

Сноска. Приложение 80 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: __________________________________________
Наименование поставщика: _________________________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, предъявленной к оплате за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медицинской помощи онкологическим больным, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу на одного онкологического больного
1.2.
по фактическим затратам, в том числе:
1.2.1.
применение химиопрепаратов онкологическим больным
1.2.2.
оказание лучевой терапии
1.2.3.
по клинико-затратным группам за оказание медицинской помощи онкологическим больным при реализации их права на свободный выбор
1.2.4.
оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение
1.2.5.
проведение международных телеконсультаций биообразцов опухолей через систему телепатологии
1.2.6.
проведение молекулярно-генетической и молекулярно-биологической диагностики
1.2.7.
услуги перезарядки и сервисного обслуживания
Таблица № 2. Расчет суммы, предъявленной к оплате по комплексному тарифу на одного онкологического больного за оказание медицинской помощи онкологическим больным
Комплексный тариф на одного онкологического больного в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на начало отчетного периода
Количество онкологических больных взятых на учет
Количество онкологических больных снятых с учета
Количество онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Средне-списочная численность онкологических больных
Предъявлено к оплате, тенге
Всего
в том числе
из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оказанная медицинская помощь онкологическим больным, всего
1.
2.
Итого
Таблица № 3. Расчет суммы, предъявленной к оплате по фактическим затратам за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№ п/п
Наименование
Применение химиопрепаратов онкологическим больным
Оказание лучевой терапии
Всего предъявлено к оплате, тенге
Количество онкологических больных
Предъявлено к оплате, тенге
Количество онкологических больных
Количество сеансов лучевой терапии
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Всего, в том числе:
1.1.
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи:
1.2.
при оказании стационарной медицинской помощи
1.3.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи
Таблица № 4. Расчет суммы, предъявленной к оплате по клинико-затратным группам за оказание медицинской помощи онкологическим больным (оказание медицинских услуг с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при реализации их права на свободный выбор)
Стоимость базового тарифа (ставки)__________ тенге
Поправочные коэффициенты: _______________
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/ операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных
Количество базовых тарифов (ставок)
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
всего стационарная помощь
1.2.
всего стационарозамещающая помощь
Таблица № 5. Расчет суммы, предъявленной к оплате за оказание консультативно-диагностических услуг вне комплексного тарифа на одного онкологического больного за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№ п/п
Наименование
Количество онкологических больных
Количество услуг
Всего предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
8
1.
Оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение
2.
Проведение международных телеконсультаций биообразцов опухолей через систему телепатологии
3.
Проведение молекулярно-генетической и молекулярно-биологической диагностики
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):_____________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"____________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения*:

1) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетукені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастар қозғалысының тізілімі;
2) онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетукені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір онкологиялық науқасқа кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық көмектің тізілімі;
3) мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану жөніндегі тізілім: онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек;

1) реестр движения онкологических больных по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
2) реестр оказанной медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по комплексному тарифу на одного онкологического больного по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
3) реестр по применению химиопрепаратов онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи при оказании специализированной медицинской помощи по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;

4) мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға көрсетілген сәулелік терапия тізілімі: онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек;
5) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға (диагнозды верификациялауға бағытталған қатерлі ісік аурулары бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында көрсетілген мамандандырылған медициналық көмектің тізілімі.

4) реестр оказанной лучевой терапии онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи при оказании специализированной медицинской помощи по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
5) реестр оказанной специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при реализации их права на свободный выбор по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;

7) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тарифке енгізілмеген консультативтік- диагностикалық қызметтер бойынша тізбесі.
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек
көрсету үшін шот-тізілімге
1-қосымшаға
Онкологиялық науқастар қозғалысының тізілімі* кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Кезең (айдың күнтізбелік күні)
Айдың күнтізбелік күнінің басында СНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың саны
Есепке алынған онкологиялық науқастардың саны
Есептен шығарылған онкологиялық науқастардың саны
Айдың күнтізбелік күнінің соңына СДТБТ-да тіркелген онкологиялық науқастардың саны
Онкологиялық науқастардың орташа тізімдік саны
Жиыны
оның ішінде басқа өңірлерден
Жиыны
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек
көрсету үшін шот-тізілімге
2-қосымшаға
Онкологиялық науқастарға бір онкологиялық науқасқа кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық көмек тізілімі* кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
№ 1 кесте. Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі:
р/с №
Қызмет коды
Қызмет атауы
Қызмет саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
1.
Жиыны
Х
№ 2 кесте. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмектің емделген жағдайларының тізбесі
№ п/п
Төсек бейіні
ЖСН
Медициналық карта №
Емдеуге жатқызу күні
Көшірме күні
Жүгіну себебі
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Емдеу нәтижесі
Код АХЖ-10
Атауы
Код АХЖ-9
Атау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар______оның ішінде:
1.1.
стационарлық көмек жиыны________оның ішінде:
1.2
стационарды алмастыратын көмек жиыны_______, оның ішінде:
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек
көрсету үшін шот-тізілімге
3-қосымшаға
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану жөніндегі нысандары бойынша тізілім: стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек* кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
пациенттің ЖСН
медициналық картаның №
Негізгі қорытынды диагноз
Химиопрепараттарға кеткен шығын
АХЖ-10 коды
Атауы
Препарат атауы
Шығарылым түрі
Доза 1 бірлік, мг
1 бірлік құны, теңге
Тағайындалған доза, мг
Препараттың саны
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Онкологиялық науқастарға химиопрепараттардың барлығы қолданылғаны, оның ішінде:
1.1.
онкологиялық диспансерде есепте тұрған онкологиялық аурулар бойынша жиыны
1.2.
онкологиялық диспансерде есепте тұрмаған онкологиялық аурулар бойынша жиыны
__________________________________________________________, жиыны
(онкологиялық науқас есепте тұрған онкологиялық диспансердің атауы)
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек
көрсету үшін шот-тізілімге
4-қосымшаға
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде нысандары бойынша онкологиялық науқастарға көрсетілген сәулелік терапия қызметтерінің тізілімі: стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек* кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
ЖСН
Медициналық картаның №
Негізгі қорытынды диагноз
Қызмет коды
Қызмет атауы
Қызмет құны, теңге
Сеанстар саны
Грей сәулелендіру жиынтығының ошақтық дозасы (Гр)
Төлемге ұсынылды, теңге
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Онкологиялық науқастарға химиопрепараттардың барлығы қолданылғаны, оның ішінде:
1.1.
онкологиялық диспансерде есепте тұрған онкологиялық аурулар бойынша жиыны
1.2.
онкологиялық диспансерде есепте тұрмаған онкологиялық аурулар бойынша жиыны
__________________________________________________________, жиыны
(онкологиялық науқас есепте тұрған онкологиялық диспансердің атауы)
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек көрсету
үшін шот-тізілімге
5-қосымшаға
Онкологиялық науқастарға олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде (диагнозды верификациялауға бағытталған қатерлі ісік алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында көрсетілген мамандандырылған медициналық көмектің тізілімі кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Төсек бейіні
ЖСН
Медициналық карта №
Емдеуге жатқызу күні
Шығару күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
КШТ тобының нөмірі
КШТГ бойынша шығын сыйымдылығы коэффициенті
Төлемге ұсынылған сома, теңге
АХЖ -10 коды
Атауы
АХЖ-9 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1.
стационарлық көмектің жиыны, оның ішінде:
_______________________________________________________, жиыны
(онкологиялық науқас есепте тұрған онкологиялық диспансердің атауы)
1.2.
стационарды алмастыратын көмектің жиынтығы, оның ішінде:
______________________________________________________, жиыны
(онкологиялық науқас есепте тұрған онкологиялық диспансердің атауы)
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек
көрсету үшін шот-тізілімге
6-қосымшаға
Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тарифінен тыс консультативтік- диагностикалық қызметтер бойынша тізбесі* кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Қызмет коды
Қызмет атауы
қызмет көрсету ақысы, теңге
Қызмет саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
ерекше ем жүргізуге мүмкіндік бермейтін, ауырлататын ілеспе патологиясы бар IV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға ұтқыр бригадалардың паллиативтік көмек көрсетуі
2.
телепатология жүйесі арқылы ісік биоүлгілерінің халықаралық телеконсультациясын өткізу
3.
молекулалық-генетикалық және молекулалық биологиялық диагностиканы жүргізу
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
81-қосымша
Нысан
Медициналық қызмет көрсету кезіндегі кірістер құрылымы туралы ақпарат 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең

7) реестр консультативно-диагностических услуг вне комплексного тарифа на одного онкологического больного за оказание медицинской помощи онкологическим больным по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным.
Примечание:
* - источник данных – информационная система "Электронный регистр диспансерных больных";
Приложение 1
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи онкологическим больным
Реестр движения онкологических больных*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Период (календарный день месяца)
Количество онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на начало календарного дня месяца
Количество онкологических больных взятых на учет
Количество онкологических больных снятых с учета
Количество онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на конец календарного дня месяца
Среднесписочная численность онкологических больных
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):______________________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание: *- источник данных – информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 2
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи онкологическим больным
Реестр
оказанной медицинской помощи онкологическим больным по комплексному тарифу на одного онкологического больного*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Таблица № 1. Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
Итого
Х
Таблица № 2. Перечень пролеченных случаев специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи
№ п/п
Профиль койки
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Повод обращения
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
Код МКБ-9
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь ________, в том числе:
1.2
итого стационарозамещающая помощь _____, в том числе:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):________________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________________________ /______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/( для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"____________20___ года
Примечание: *- источник данных – информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 3
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи онкологическим больным
Реестр по применению химиопрепаратов онкологическим больным при оказании специализированной медицинской помощи
по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН пациента
№ медицинской карты
Основной заключительный диагноз
Расход на химиопрепараты
Код МКБ-10
Наименование
Наименование препарата
Форма выпуска
Доза 1 единицы, мг
Стоимость 1 единицы, тенге
Назначенная доза, в мг
Количество препарата
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Всего применено химиопрепаратов онкологическим больным, в том числе:
1.1.
по онкологическим больным, состоящим на учете в онкологическом диспансере, итого
1.2.
по онкологическим больным, не состоящим на учете в онкологическом диспансере, итого
__________________________________________________________, итого
(наименование онкологического диспансера, где состоит на учете онкологический больной)
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):___________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание: *- источник данных – информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 4
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи онкологическим больным
Реестр оказанной лучевой терапии онкологическим больным при оказании
специализированной медицинской помощи по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Основной заключительный диагноз
Код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество сеансов
Суммарная очаговая доза облучения грей (Гр)
Предъявлено к оплате, тенге
Код МКБ-10
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Всего оказано сеансов лучевой терапии онкологическим больным, в том числе:
1.1.
по онкологическим больным, состоящим на учете в онкологическом диспансере, итого
1.2.
по онкологическим больным, не состоящим на учете в онкологическом диспансере, итого
__________________________________________________________, итого
(наименование онкологического диспансера, где состоит на учете онкологический больной)
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):___________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:_________________________________________ /______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_______________20___ года
Примечание: *- источник данных – информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 5
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи онкологическим больным
Реестр оказанной специализированной медицинской помощи с целью обеспечения доступности и качества медицинской
помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза)
при реализации их права на свободный выбор*
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Профиль койки
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Номер группы КЗГ
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Сумма, предъявленная к оплате, тенге
Код МКБ -10
Наименование
Код МКБ-9
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь, в том числе:
_______________________________________________________, итого
(наименование онкологического диспансера, где состоит на учете онкологический больной)
1.2.
итого стационарозамещающая помощь, в том числе:
______________________________________________________, итого
(наименование онкологического диспансера, где состоит на учете онкологический больной)
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________________ /______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание: *- источник данных – информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 6
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи онкологическим больным
Реестр консультативно-диагностических услуг вне комплексного тарифа на одного онкологического больного за оказание
медицинской помощи онкологическим больным*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение
2.
Проведение международных телеконсультаций биообразцов опухолей через систему телепатологии
3.
Проведение молекулярно-генетической и молекулярно-биологической диагностики
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
*- источник данных – информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 81
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре доходов при оказании медицинских услуг
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
____________________________________________________________
(наименование поставщика)

1.2.1.
туберкулезбен ауыратын бір науқасқа кешенді тариф бойынша
1.2.2.
туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету үшін
1.3.
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек
1.4.
АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы:
1.4.1
АИТВ жұқтырған және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын бір адамға кешенді тариф бойынша

1.2.1.
по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом
1.2.2.
за обеспечение противотуберкулезными препаратами
1.3.
Оказанная медико-социальная помощь лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
1.4.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД в том числе:
1.4.1
по комплексному тарифу на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД

1.4.2
Достық кабинеттердегі халықтың осал топтары үшін кешенді тариф бойынша
1.4.3
халықты АИТВ-инфекциясына тексергені үшін
1.4.4
антиретровирустық препараттармен қамтамасыз ету үшін
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
82-қосымша
Нысан

1.4.2
по комплексному тарифу для уязвимых групп населения в дружественных кабинетах
1.4.3
за обследование населения на ВИЧ-инфекции
1.4.4
за обеспечение антиретровирусными препаратами
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):________________________
__________________________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________ /__________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для документа на бумажном носителе)                   "_____"_________20___ года
Приложение 82
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре расходов при оказании медицинских услуг

Ескерту. 88-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі _________________________________________________
Қызмет берушінің атауы: _________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________________
Шарттың жалпы сомасы: _______________________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы: ___________________________ теңге
Желтоқсан айында төленген аванстың сомасы: ___________________________ теңге
Төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны):____________ теңге
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны:____________________ теңге
№ 1 кесте. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
Айына бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф: ____________ теңге
р/с №
Атауы
Төлемге ұсынылды, теңге
Төлемге қабылданды, теңге
1
2
3
4
1.
Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
бір онкологиялық науқасқа кешенді тариф бойынша
1.2.
нақты шығындар бойынша, оның ішінде:

Сноска. Приложение 88 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: __________________________________________
Наименование поставщика: _________________________________________________
Наименование бюджетной программы: _______________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________________
Общая сумма Договора: _______________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: ___________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг):_____________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):____________________ тенге
Таблица № 1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медицинской помощи онкологическим больным
Комплексный тариф на одного онкологического больного в месяц: ____________ тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего за оказание медицинской помощи онкологическим больным, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу на одного онкологического больного
1.2.
по фактическим затратам, в том числе:

1. ұсталған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа және көлем мониторингі нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. сапа мен көлем мониторингінен өтпеген өліммен аяқталған ағымдағы кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
1.3. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингінен өткен, болжанбаған өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: ___________ теңге;
2. Алынған сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, оның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,
2.2. шегерімдер: ______________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу сомасы:_____________ теңге;
Келесі кезеңде ұстауға жататын бұрын төленген аванстың қалдығы: ________ теңге;
Аударуға есептелген барлығы: _____________ теңге.
Тапсырыс беруші :__________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы) КБЕ: _____________________________
Басшы: _____________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: __________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Ескертпе:
* - Деректер көзі – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
89-қосымша
Нысан
Туберкулезбен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 89-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Шарт бойынша науқастардың саны: ___________
№ 1 кесте. Туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге ұсынылған соманың есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
Туберкулезбен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
туберкулезбен ауыратын бір науқасқа кешенді тариф бойынша
1.2.
туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету үшін
2.
Төлемге жиыны
№ 2 кесте. Туберкулезбен ауыратындарға медициналық көмек көрсету кешенді тариф бойынша төлеуге ұсынылған соманы есептеу
Айына кешенді тариф: _______________ теңге
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің басында тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
Есепке алынған туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
Есептен шығарылған туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
Есепті кезеңнің соңына тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
Туберкулезбен ауыратын науқастардың орташа тізімдік саны
Төлемге ұсынылды, теңге
барлығы
оның ішінде басқа өңірлерден
барлығы
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
туберкулезбен ауыратындарға кешенді тариф бойынша медициналық көмек көрсету
№3 кесте. Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету үшін төлеуге ұсынылған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Туберкулезге қарсы препараттарды қолдану
Туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
1.
Барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
1.2.
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
Төлеуге жиыны: ______________________________________________ теңге
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі*:

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие мониторинг качества и объема в отчетном периоде: ___________ тенге;
2. Сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: ______________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса:_____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: ________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик :__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Примечание:
- источник данных - информационная система "Электронный регистр онкологических больных".
Приложение 89
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр
за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 89 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: _______________________________________
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Численность больных по договору: ___________
Таблица №1. Расчет суммы, предъявленной к оплате за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом
1.2.
за обеспечение противотуберкулезными препаратами
2.
Итого к оплате
Таблица №2. Расчет суммы, предъявленной к оплате по комплексному тарифу оказание медицинской помощи больным туберкулезом
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество больных туберкулезом, зарегистрированных на начало отчетного периода
Количество больных туберкулезом взятых на учет
Количество больных туберкулезом снятых с учета
Количество больных туберкулезом, зарегистрированных на конец отчетного периода
Средне-списочная численность больных туберкулезом,
Предъявлено к оплате, тенге
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
оказание медицинской помощи больным туберкулезом по комплексному тарифу
Таблица №3. Расчет суммы, предъявленной к оплате за обеспечение противотуберкулезными препаратами
№ п/п
Наименование
Применение противотуберкулезных препаратов
Количество больных туберкулезом
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего, в том числе:
1.1.
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
при оказании стационарной медицинской помощи
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ______________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения*:

1) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туберкулезбен ауыратын науқастар қозғалысының тізілімі;
2) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық көмектің тізілімі;
3) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп Орындаушыны тарта отырып, көрсетілген медициналық көмектің және консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;

1) реестр движения больных туберкулезом по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом;
2) реестр оказанной медицинской помощи больным туберкулезом по комплексному тарифу по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом;
3) реестр оказанной медицинской помощи и консультативно-диагностических услуг с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом;

Ескерту. 90-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі __________________________________________
Қызмет берушінің атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
№ 1 кесте. Туберкулезбен науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданатын соманың есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
Алынған, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
Туберкулезбен науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін жиыны, оның ішінде:
1.1.
Кешенді тариф бойынша
1.2.
Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз еткені үшін
2.
Итого
№2 кесте. Туберкулезбен науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін кешенді тариф бойынша ақы төлеуге қабылданатын соманың есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
Алуға жатады және төлеуге жатпайды, оның ішінде ішінара
Төлемге қабылданды, теңге
Оқиғалар / науқастар саны
Сома, теңге
Оқиғалар / науқастар саны
Сома, теңге
Оқиғалар / науқастар саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Туберкулезбен ауыратын науқастардың орташа тізімдік саны
Х
Х
Х
Х
2.
Ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі
2.1.
есепті кезеңде
2.2.
өткен кезеңде
3.
Нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі
3.1.
есепті кезеңде
3.2.
өткен кезеңде
4.
Өліммен аяқталған жағдайлар бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін сома
4.1.
есепті кезеңде
4.2.
өткен кезеңде
5.
Медициналық көмек (қызмет) көрсетудің расталмаған фактілері үшін ұстап қалу сомасы
5.1.
есепті кезеңде
5.2.
өткен кезеңде
6.
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі нәтижелері бойынша жиыны
№3 кесте. Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету бойынша төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Туберкулезбен ауыратын науқастарға туберкулезге қарсы препараттарды қолдану
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
Ақы төлеуден алынды, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
Барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
1.2.
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
№ 4 кесте. Өзге төлемдер/шегерімдер сомасының есебі
р/с №
Тағайындау (өзге шегерімдерді / төлемдерді енгізу кезінде анықтамалықтан таңдалған себептер)
Төлемдер, сомасы теңге
Шегерімдер, сомасы теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге барлығы _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге барлығы ____________ теңге қабылданды
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ___________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: _____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): ___________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Ескертпе: - деректер көзі- "Туберкулезбен науқастардың ұлттық тізілімі" ақпараттық жүйесі.
Туберкулезбен науқастарға
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсету бойынша қызметтерді
сатып алу шартын орындау
хаттамасына
қосымша
нысан
Қайтыс болғаны туралы мәлімет уақытылы тіркелмеген туберкулезбен науқастардың тізілімі*
Айына кешенді тариф:_________ теңге
Күніне кешенді тариф: ______ теңге
р/с №
ЖСН
Есепке қойылғаны күні
Қайтыс болған күні
Есептен шығарылған күні
Қайтыс болған күнінен кейін есепте болған күндерінің саны
Шешуге жататын сома, теңге
барлығы
Оның ішінде
Есептен уақытылы шығарыламағыны үшін
айыппұл санкциялары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Жиыны
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ___________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: _____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): ___________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Ескертпе*: - деректер көзі- "Туберкулезбен науқастардың ұлттық тізілімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
91-қосымша
Нысан
Туберкулезбен науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтер актісі 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Приложение 90 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: _______________________________________
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Таблица №1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Снято, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу
1.2.
за обеспечение противотуберкулезными препаратами
2.
Итого
Таблица №2. Расчет суммы, принимаемой к оплате по комплексному тарифу за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате, тенге
Количество случаев/больных
Сумма, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Среднесписочная численность больных туберкулезом
Х
Х
Х
Х
2.
Реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг
2.1.
за отчетный период
2.2.
за прошедший период
3.
Реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг
3.1.
за отчетный период
3.2.
за прошедший период
4.
Сумма за отчетный и прошедший периоды по случаям с летальным исходом
4.1.
за отчетный период
4.2.
за прошедший период
5.
Сумма удержания за неподтвержденные факты оказания медицинской помощи (услуги)
5.1.
за отчетный период
5.2.
за прошедший период
6.
ИТОГО по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Таблица №3. Расчет суммы, принятой к оплате по обеспечению противотуберкулезными препаратами
№ п/п
Наименование
Применение противотуберкулезных препаратов больным туберкулезом
Предъявлено к оплате, тенге
Снято с оплаты, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Всего, в том числе:
1.1.
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
при оказании стационарной медицинской помощи
Таблица № 4. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов / выплат)
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
Итого
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге;
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо): ____________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: __________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
__________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
___________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен
(уполномоченное должностное лицо поставщика): _______________________________________ /_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание: - источник данных- информационная система "Национальный регистр больных туберкулезом".
Приложение
к протоколу исполнения договора закупа
услуг по оказанию медико-социальной
помощи больным туберкулезом
Форма
Реестр больных туберкулезом с несвоевременной регистрацией сведений о смерти*
Комплексный тариф в месяц:_________ тенге
Комплексный тариф в день: ______ тенге
№ п/п
ИНН
Дата постановки на учет
Дата смерти
Дата снятия с учета
Количество дней нахождения на учете после даты смерти
Сумма, подлежащая снятию, тенге
всего
в.т.ч.
за несвоевременное снятия с учета
штрафные санкции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: __________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
_______________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
______________________________/______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен
(уполномоченное должностное лицо поставщика): ______________________________________ /_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание: * - источник данных - информационная система "Национальный регистр больных туберкулезом".
Приложение 91
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг
за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 91-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі: ____________________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Шарттың жалпы сомасы:
_________________________________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасыа: _____________________________________ теңге
Желтоқсан айында төленген аванстың сомасы
Төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы сомасы: ___________ теңге
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны:
______________________________теңге
№1 кесте. Туберкулезбен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған соманың есебі
Айына кешенді тариф: _______________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
Аұы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
1.
Туберкулезбен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
кешенді тариф бойынша
1.2.
туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету үшін
2.
Жиыны ақы төлеуге
№ 2 кесте. Кешенді тариф бойынша төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің соңында ОНЭТ-те тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастардың орташа тізімдік саны
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
Аұы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
Туберкулезбен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету
№3 кесте. Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету бойынша төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Туберкулезбен ауыратын науқастарға туберкулезге қарсы препараттарды қолдану
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
Аұы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
1.
Барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
1.2.
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
№ 4 кесте. Өзге төлемдер/шегерімдер сомасының есебі
р/с №
Тағайындау (өзге шегерімдерді / төлемдерді енгізу кезінде анықтамалықтан таңдалған себептер)
Төлемдер, сомасы теңге
Шегерімдер, сомасы теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Барлығы ақы төлеуге қабылданғаны: _____________ теңге, оның ішінде:

Сноска. Приложение 91 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ____________________________________
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма Договора: _________________________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: _____________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): _______________________________тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): ______________________________тенге
Таблица №1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу
1.2.
за обеспечение противотуберкулезными препаратами
2.
Итого к оплате
Таблица №2. Расчет суммы, принятой к оплате по комплексному тарифу
п/п
Наименование
Среднесписочная численность больных туберкулезом, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом
Таблица №3. Расчет суммы, принятой к оплате по обеспечению противотуберкулезными препаратами
№ п/п
Наименование
Применение противотуберкулезных препаратов больным туберкулезом
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего, в том числе:
1.1.
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
при оказании стационарной медицинской помощи
Таблица № 4. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов / выплат)
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
Итого
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:

1. ұсталған сома : _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем монитрингісінің нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. шарттан тыс қызметтер бойынша:__________ теңге;
1.3
2. шешілген сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге,соның ішінде:
2.1. төлемдер: ______________ теңге,
2.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома__________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы____________________теңге
Аудару үшін жиыны____________________________________________теңге.
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы:
_____________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: ________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Ескертпе*: - деректер көзі- "Туберкулезбен науқастардың ұлттық тізілімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
92-қосымша
Нысан
АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 92-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі __________________________________________
Қызмет берушінің атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
№ 1 кесте. АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратындарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы:
1.1.
АИТВ жұқтырған және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын бір адамға кешенді тариф бойынша
1.2.
Достық кабинеттердегі халықтың осал топтары үшін кешенді тариф бойынша
1.3.
халықты АИТВ-инфекциясына тексергені үшін
1.4.
антиретровирустық препараттармен қамтамасыз ету үшін
Айына кешенді тариф: _______________ теңге
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің басында "ОНЭТ" АЖ тіркелген АИТВ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есепке алынған АИТҚ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есептен шығарылған АИТҚ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есепті кезеңнің соңында "ОНЭТ" АЖ тіркелген АИТВ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
АИТҚ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың орташа тізімдік саны
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
Барлығы
Оның ішінде басқа өңірлерден
барлығы
Оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
АИТВ жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек
1.
2.
№ 3 кесте. Антиретровирустық препараттармен қамтамасыз ету үшін төлеуге ұсынылған соманы есептеу *
р/с №
Атауы
Антиретровирустық препараттарды қолдану
АИТВ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
1
2
3
4
1.
Барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
1.2.
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
Жиыны ақы төлеуге: ______________________________________________ теңге
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
сы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі *:

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие мониторинга качества и объема : _____________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие мониторинга качества и объема в отчетном периоде: _____________ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
Заказчик :__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Примечание: -источник данных - информационная система "Национальный регистр больных туберкулезом".
Приложение 92
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 92 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ___________________________________
Наименование поставщика: ___________________________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:______________________
Таблица № 1. Расчет суммы, предъявленной к оплате за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД
1.2.
по комплексному тарифу для уязвимых групп населения в дружественных кабинетах
1.3.
за обследование населения на ВИЧ-инфекции
1.4.
за обеспечение антиретровирусными препаратами
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество больных ВИЧ-инфицированных и больных СПИД, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" на начало отчетного периода
Количество ВИЧ-инфицированных и больных СПИД взятых на учет
Количество ВИЧ-инфицированных и больных СПИД снятых с учета
Количество ВИЧ-инфицированных и больных СПИД, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" на конец отчетного периода
Средне-списочная численность ВИЧ-инфицированных и больных СПИД
Предъявлено к оплате, тенге
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оказанная медико-социальная помощь ВИЧ-инфицированным и больным СПИД
1.
2.
Таблица № 3. Расчет суммы, предъявленной к оплате за обеспечение антиретровирусными препаратами*
№ п/п
Наименование
Применение антиретровирусных препаратов
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего, в том числе:
1.1.
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
при оказании стационарной медицинской помощи
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):_________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)       Дата "_____"_________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения*:

1) АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастар қозғалысының тізілімі;
2) АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешенді тариф бойынша АИТВ жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсетілген медициналық көмектің тізілімі;
3) АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға Достық кабинеттерде халықтың осал топтары үшін кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмектің тізілімі;
4) АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықты АИТВ инфекциясына тексеру кезінде көрсетілген қызметтер тізілімі;
5) АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлеуге жататын антиретровирустық препараттардың қамтамасыз етілген рецептілері туралы деректердің жиынтық тізілімі;
Ескертпе*: - деректер көзі- "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесі.
АИТВ жұқтырғандарға және
(немесе) ЖИТС-пен ауыратын
науқастарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан
АИТВ жұқтырғандар және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастар қозғалысының тізілімі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
________________________________________________ (Қызмет берушінің атауы)
р/с №
Кезең (календарный день месяца)
Айдың күнтізбелік күнінің басында "ОНЭТ" АЖ тіркелген АИТВ жұқтырғандар және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастар саны
Есепке алынған АИТҚ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есептен шығарылған АИТҚ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есепті кезеңнің соңында "ОНЭТ" АЖ тіркелген АИТВ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
АИТҚ жұқтырғандар мен ЖИТС-пен ауыратын науқастардың орташа тізімдік саны
Барлығы
Оның ішінде басқа өңірлерден
барлығы
Оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
АИТВ жұқтырғандарға және
(немесе) ЖИТС-пен ауыратын
науқастарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан
АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмектің тізілімі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
________________________________________________
(Қызмет берушінің атауы)
Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі:
р/с№
Қызметтің коды
Қызметтің атауы
Қызметтердің саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
Х
2.
Х
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
АИТВ жұқтырғандарға және
(немесе) ЖИТС-пен ауыратын
науқастарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
3-қосымша
Нысан
Достық кабинеттердегі халықтың осал топтары үшін кешенді тариф бойынша АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмектің тізілімі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
________________________________________________
(Қызмет берушінің атауы)
Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі:
р/с№
Қызметтің коды
Қызметтің атауы
Қызметтердің саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
АИТВ жұқтырғандарға және
(немесе) ЖИТС-пен ауыратын
науқастарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
4-қосымша
Нысан
Халықты АИТВ-инфекциясына тексеру кезінде көрсетілген қызметтер тізілімі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
________________________________________________
(Қызмет берушінің атауы)
Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі:
р/с№
Қызметтің коды
Қызметтің атауы
Қызметтердің саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
АИТВ жұқтырғандарға және
(немесе) ЖИТС-пен ауыратын
науқастарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
5-қосымша
Нысан
Төлеуге жататын антиретровирустық препараттардың қамтамасыз етілген рецептілері туралы деректердің жиынтық тізілімі * кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
________________________________________________
(Қызмет берушінің атауы)
р/с №
Қамтамасыз етілген рецептінің № мен күні
Халықаралық патенттелмеген атауы
Сауда атауы
Шғару нысаны, дозалау
Өлшем бірлігі
Өлшем білігінің бағасы (теңге) **
Өлшем бірлігіндегі саны
Сомасы
(теңге)

1) реестр движения ВИЧ-инфицированных и больных СПИД по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
2) реестр оказанной медицинской помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД по комплексному тарифу по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
3) реестр оказанной медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД по комплексному тарифу для уязвимых групп населения в дружественных кабинетах по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
4) реестр оказанных услуг при обследовании населения на ВИЧ-инфекции по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
5) сводный реестр данных об обеспеченных рецептах антиретровирусных препаратов, подлежащих оплате по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
Примечание:
* -источник данных - информационная система "Лекарственное обеспечение".
Приложение 1
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Реестр движения ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Период (календарный день месяца)
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" на начало календарного дня месяца
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД взятых на учет
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД снятых с учета
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" на конец календарного дня месяца
Среднесписочная численность ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):____________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Реестр оказанной медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД по комплексному тарифу
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
Х
2.
Х
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 3
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Реестр оказанной медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД по комплексному тарифу для
уязвимых групп населения в дружественных кабинетах
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 4
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Реестр оказанных услуг при обследовании населения на ВИЧ-инфекции
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 5
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Сводный реестр данных об обеспеченных рецептах антиретровирусных препаратов, подлежащих оплате*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
№ и дата обеспеченного рецепта
Международное непатентованное наименование
Торговое наименование
Форма выпуска, дозировка
Единица измерения
Цена за единицу измерения (тенге) **
Количество в единице измерения

(гр.7* гр8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны ақы төлеу сомасы ____________________ теңге.
(жазумен)
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер көзі- "Туберкулезбен науқастардың ұлттық тізілімі" ақпараттық жүйесі;
** бірыңғай дистрибьютормен жасалған шарт бойынша сатып алу бағасы көрсетіледі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
93-қосымша
Нысан
Республикалық денсаулық сақтау ұйымының АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сумма (тенге) (гр.7* гр8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого сумма оплаты ____________________ тенге.
(прописью)
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ___________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носите)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - источник данных - информационные системы "Лекарственное обеспечение";
** указывается закупочная цена по договору с единым дистрибьютором.
Приложение 93
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД республиканской
организацией здравоохранения
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 93-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі: ___________________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ___________________________
р/с №
Атауы
Қызметтер саны
Қызметтердің құны
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
4
5
1.
Консультациялық диагностикалық медициналық көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
1.2.
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі:
1) Республикалық денсаулық сақтау ұйымы АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсеткен медициналық-әлеуметтік көмек үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халыққа көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
3) республикалық денсаулық сақтау ұйымы АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсеткен медициналық-әлеуметтік көмек үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі.
Республикалық денсаулық
сақтау қйымының АИТВ
жұқтырғандарға және (немесе)
ЖИТС науқастарға
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан
Халыққа көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтің саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
1
ЖИЫНЫ
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Республикалық денсаулық
сақтау қйымының АИТВ
жұқтырғандарға және (немесе)
ЖИТС науқастарға
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке лизингтік төлем, теңге
Қызметтің саны
Ақы төлеуге лизингтік төлемнің сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
ЖИЫНЫ
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
94-қосымша
Нысан
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету үшін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Приложение 93 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ___________________________________
Наименование поставщика: _____________________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Стоимость услуги
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
1.
Всего за оказание консультативно диагностической медицинской помощи, в том числе:
1.1.
1.2.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ______________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                         Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
1) реестр оказанных населению консультативно-диагностических услуг по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказанные медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД республиканской организацией здравоохранения;
3) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказанные медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД республиканской организацией здравоохранения.
Приложение 1
к счету-реестру за оказанные
медико-социальной помощи
ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД республиканской
организацией здравоохранения
Форма
Реестр оказанных населению консультативно-диагностических услуг
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1
ИТОГО
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер: _________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2
к счету-реестру за оказанные
медико-социальной помощи
ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД республиканской
организацией здравоохранения
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием медицинской техники,
приобретенной на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _______________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 94
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной
помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 94-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі ____________________________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
№1 кесте. АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету үшін қабылданған соманың есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған сома, теңге
Шешілген сома, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға кешендік тарифпен медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге жиыны, оның ішінде:
1.1.
кешенді тариф бойынша
1.2.
Достық кабинеттердегі халықтың осал топтары үшін кешенді тариф бойынша
1.3.
халықты АИТВ-инфекциясына тексергені үшін
1.4.
Антиретровирустық препараттардың қамтамасыз ету үшін
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге барлығы _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге барлығы ____________ теңге қабылданды
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ___________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): ___________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
95-қосымша
Нысан
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету үшін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 95-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі ____________________________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
№1 кесте. АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге қабылданған ақы сомасының есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған сома, теңге
Ақы төлеуден алып тасталды, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
р/с №
1
2
3
4
5
6
1.
АИТВ жұқтырғандарға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге барлығы _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге барлығы ____________ теңге қабылданды
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ___________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): ___________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
96-қосымша
Нысан
АИТВ/ ЖИТС кезіндегі медициналық-әлеуметтік көмек ақаулар тізімі

Сноска. Приложение 94 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ___________________________________
Наименование поставщика: _________________________________________
Наименование бюджетной программы: _______________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Снято, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу
1.2.
по комплексному тарифу для уязвимых групп населения в дружественных кабинетах
1.3.
за обследование населения на ВИЧ-инфекции
1.4.
за обеспечение антиретровирусными препаратами
Таблица № 2. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
Итого
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо):______________________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: ________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
________________________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
__________________________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен
(уполномоченное должностное лицо поставщика):______________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 95
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным
СПИД республиканской организации здравоохранения
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 95 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ___________________________________
Наименование поставщика: ___________________________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Предъявлено к оплате, тенге
Снято с оплаты*, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД, в том числе:
Таблица № 2. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо): _______________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: _________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
_________________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен:
(уполномоченное должностное лицо поставщика)________________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 96
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма

Ескерту. 96-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
97-қосымша
Нысан
Сапа мен көлемді мониторингісін өткеннен кейіңгі АИТВ/ЖИТС кезіндегі медициналық-әлеуметтік көмекті көрсету бойынша қызметтер тізбесі
Ескерту. 97-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
98-қосымша
Нысан
АИТВ/ЖИТС кезіндегі медициналық-әлеуметтік көмек сапа мен көлем мониторингісінің актісін
Ескерту. 98-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (01.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
99-қосымша
Нысан
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 99-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Шарттың жалпы сомасы: ______________________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы: _______________________________ теңге
Желтоқсан айында төленген аванстың сомасы_____________________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы _____________________ теңге
Орындалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы: _____________________теңге
Айына кешендік тариф: _______________ теңге
№1 Кесте. АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған сома есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
1
2
3
1.
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
кешенді тариф бойынша
1.2.
Достық кабинеттердегі халықтың осал топтары үшін кешенді тариф бойынша
1.3.
халықты АИТВ-инфекциясына тексергені үшін
1.4.
Антиретровирустық препараттардың қамтамасыз ету үшін
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге қабылданғанның жиыны:___________________________теңге, оның ішінде:

Сноска. Приложение 96 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 97
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр услуг по оказанию медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД,
прошедших мониторинг качества и объема Период с "___" _____20___года по "___" _____20___года ________________________________________________
(наименование поставщика)
Сноска. Приложение 97 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 98
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт мониторинга качества и объема медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД №______ от "____"________________20____года
Сноска. Приложение 98 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-23 (вводится в действие с 01.04.2019).
Приложение 99
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг
за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 99 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ________________________________
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма Договора: ___________________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: _______________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая сумма оплаченных (оказанных) услуг__________________________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):________________________тенге
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
Таблица № 1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу
1.2.
по комплексному тарифу для уязвимых групп населения в дружественных кабинетах
1.3.
за обследование населения на ВИЧ-инфекции
1.4.
за обеспечение антиретровирусными препаратами
Таблица № 2. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
ИТОГО
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:

1. ұсталынған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем мониторингілерінің нәтижелері бойынша: _____________ тенге;
1.2. сапа мен көлем мониторингінен өтпеген өліммен аяқталған ағымдағы кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін : _____________ теңге;;
1.3. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингінен өткен, болжанбаған өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ теңге;
2. Алынған сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге,соның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,
2.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома_____________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы __________теңге
Аудару үшін жиыны_________________________________________теңге;
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: ________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: __________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
100-қосымша
Нысан
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие мониторинга качества и объема : _____________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие мониторинга качества и объема в отчетном периоде: _____ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в том числе:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса:_____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
Заказчик :__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 100
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг
за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
республиканской организацией здравоохранения
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 101-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Шарт бойынша науқастардың саны _______________________
Айына кешенді тариф: _______________ теңге
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің басындағы психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Есепке алынған психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Есептен шығарылған психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Есепті кезеңнің соңына психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың орташа тізімдік саны
Төлемге ұсынылды, теңге
Барлығы
оның ішінде басқа өңірлерден
Барлығы
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек
Жиыны
Жиыны ақы төлеуге: ______________________________________________ теңге
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі:
1) психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдар қозғалысының тізілімі;
2) психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмектің тізілімі;

Сноска. Приложение 101 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: _____________________________
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________
Наименование бюджетной подпрограммы:________________
Численность больных по договору _______________________
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ на начало отчетного периода
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ взятых на учет
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ снятых с учета
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ на конец отчетного периода
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Предъявлено к оплате, тенге
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оказанная медико-социальная помощь лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Итого
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" _________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения:
1) реестр движения лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями);
2) реестр оказанной медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ по комплексному тарифу по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями);

3) психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген медициналық көмектің және консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі.
Ескертпе: * - деректер көзі - " Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Психикалық және мінез-
құлықтың бұзылуымен және
ПБЗ тұтынудан туындаған
психикалық және мінез-
құлықтық бұзылумен ауыратын
адамдарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдар қозғалысының тізілімі
№1 кесте: психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын адамдардың саны
р/с №
Кезең (айдың күнтізбелік күні)
Есепті кезеңнің басындағы психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын адамдардың саны
Есепке алынған психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын адамдардың саны
Есептен шығарылған психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын адамдардың саны
Есепті кезеңнің соңына психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын адамдардың саны
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын адамдардың орташа тізімдік саны
Барлығы
оның ішінде басқа өңірлерден
Барлығы
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
жиыны
№2 кесте: ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
р/с №
Кезең (айдың күнтізбелік күні)
Есепті кезеңнің басындағы ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Есепке алынған ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Есептен шығарылған ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
Есепті кезеңнің соңына ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың саны
ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың орташа тізімдік саны
Барлығы
оның ішінде басқа өңірлерден
Барлығы
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе: * - деректер көзі - " Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Психикалық және мінез-
құлықтың бұзылуымен және
ПБЗ тұтынудан туындаған
психикалық және мінез-
құлықтық бұзылумен ауыратын
адамдарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмектің тізілімі* кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
№1 кесте: Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі:
р/с №
Қызмет коды
Қызмет атауы
Қызмет саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
№ 2 кесте. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмектің емделген жағдайларының тізбесі
р/с №
Төсек бейіні
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Көшірме күні
Жүгіну себебі
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Емдеу нәтижесі
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-9 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар______оның ішінде:
1.1.
стационарлық көмек жиыны________оның ішінде:
1.2.
стационарды алмастыратын көмек жиыны_______, оның ішінде:
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе: * - деректер көзі - " Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Психикалық және мінез-
құлықтың бұзылуымен және
ПБЗ тұтынудан туындаған
психикалық және мінез-
құлықтық бұзылумен ауыратын
адамдарға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
3-қосымша
Нысан
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген медициналық көмектің және консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі. кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
№1 кесте: Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі:
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызмет атауы
Қызмет құны, теңге
Қызметтер саны
Сома, теңге**
1
2
3
4
5
6
Бірлесіп орындаушының атауы______________________________ (бірлесіп орындау шарты бойынша _________№___)
1.
Бірлесіп орындау шарты бойынша қызметтер, жиыны:
1.1.
МСАК мамандарының жолдамасы бойынша, жиыны
1.2.
шұғыл көрсеткіштер бойынша, жиыны
1.3.
медициналық көрсеткіштер бойынша орындаушының бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
2.
Бірлесіп орындау шартына енгізілмеген қызметтер, жиыны:
2.1.
МСАК мамандарының жолдамасы бойынша, жиыны
2.2.
шұғыл көрсеткіштер бойынша, жиыны
2.3.
медициналық көрсеткіштер бойынша орындаушының бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
3.
Жиыны:
№ 2 кесте. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмектің емделген жағдайларының тізбесі
р/с №
Төсек бейіні
ЖСН
Медициналық карта №
Емдеуге жатқызу күні
Көшірме күні
Өтініш себебі
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
АХЖ-10 код
атауы
АХЖ-9 код
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бірлесіп орындаушының атауы______________________________ (бірлесіп орындау шарты бойынша _________№___)
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1.
стационарлық көмектің жиыны, оның ішінде:
1.2.
стационарды алмастыратын көмектің жиыны, оның ішінде:
2.
Бірлесіп орындау шартына енгізілмеген барлық жағдайда, барлығы
2.1.
стационарлық көмектің жиыны, оның ішінд:
2.2.
стационарды алмастыратын көмектің жиыны, оның ішінде:
Кестенің жалғасы
Емдеу нәтижесі
Емделген жағдайлардың саны
Төсек-күн саны
Оқиғалар саны
12
13
14
15
Бірлесіп орындаушының атауы______________________________
(бірлесіп орындау шарты бойынша _________№___)
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
Бірлесіп орындау шартына енгізілмеген барлық жағдайда, барлығы
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе: * - деректер көзі - " Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
102-қосымша
Нысан
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы 20 ___ жылғы "___" _________ кезең: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

3) реестр оказанной медицинской помощи и консультативно-диагностических услуг лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями).
Примечание: -источник данных - информационная система "Электронный регистр психических больных".
Приложение 1
к счету-реестру за оказание медико-
социальной помощи лицам, страдающим
психическими и поведенческими
расстройствами (заболеваниями)
Форма
Реестр движения лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и
психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Таблица №1: Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами
№ п/п
Период (календарный день месяца)
Количество лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями)," на начало календарного дня месяца
Количество лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями) взятых на учет
Количество лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями)снятых с учета
Количество лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями), на конец календарного дня месяца
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями)
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Итого
Таблица №2: Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
№ п/п
Период (календарный день месяца)
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ на начало календарного дня месяца
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ взятых на учет
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ снятых с учета
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ на конец календарного дня месяца
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):_______________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:_____________________________________ /_________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание: *- источник данных - информационная система "Электронный регистр психических больных".
Приложение 2
к счету-реестру за оказание медико-
социальной помощи лицам, страдающим
психическими и поведенческими
расстройствами (заболеваниями)
Форма
Реестр
оказанной медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими
и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ по комплексному тарифу*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Таблица №1: Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Таблица №2. Перечень пролеченных случаев специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи
№ п/п
Профиль койки
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Повод обращения
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
Код МКБ-9
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь ________, в том числе:
1.2.
итого стационарозамещающая помощь _____, в том числе:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ____________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" _________20___ года
Примечание: -источник данных - информационная система "Электронный регистр психических больных".
Приложение 3
к счету-реестру за оказание медико-
социальной помощи лицам, страдающим
психическими и поведенческими
расстройствами (заболеваниями)
Форма
Реестр оказанной медицинской помощи и консультативно-диагностических услуг лицам, страдающим психическими и
поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ с
привлечением соисполнителя)
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Таблица №1: Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
6
Наименование соисполнителя ______________________________ (по договору соисполнения от _________№___)
1.
услуги по договору соисполнения, итого:
1.1.
по направлениям специалистов ПМСП, итого
1.2.
по экстренным показаниям, итого
1.3.
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов соисполнителя (дополнительные услуги), итого
2.
услуги, не включенные в договор соисполнения, итого:
2.1.
по направлениям специалистов ПМСП, итого
2.2.
по экстренным показаниям, итого
2.3.
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов соисполнителя (дополнительные услуги), итого
3.
Итого:
Таблица №2. Перечень пролеченных случаев специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи
№ п/п
Профиль койки
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Повод обращения
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Исход лечения
Количество пролеченных случаев
Количество койко-дней
Количество случаев
Код МКБ-10
Наименование
Код МКБ-9
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Наименование соисполнителя ____________________(по договору соисполнения от _________№___)
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь, в том числе:
1.2.
итого стационарозамещающая помощь, в том числе:
2.
Всего случае, не включенных в договор соисполнения, итого
2.1.
итого стационарная помощь, в том числе:
2.2.
итого стационарозамещающая помощь, в том числе:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ____________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание: -источник данных - информационная система "Электронный регистр психических больных".
Приложение 102
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол
исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной
помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими
расстройствами, вызванных употреблением ПАВ №_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 102-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
№ 1 кесте. Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданатын соманы есептеу
р/с №
Атауы
Төлемге ұсынылды, теңге
Алынған, теңге
Төлемге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға кешенді тариф бойынша медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін барлығы
№ 2 кесте. Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін кешенді тариф бойынша төлеуге қабылданатын соманы есептеу
р/с №
Атауы
Төлемге ұсынылды, теңге
Алуға жатады және төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды
Төлемге қабылданды, теңге
Оқиғалар / науқастар саны
Сома, тенге
Оқиғалар / науқастар саны
Сома, тенге
Оқиғалар / науқастар саны
Сома, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдардың орташа тізімдік саны
Х
Х
Х
Х
2.
Ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі
2.1.
есепті кезеңде
2.2.
өткен кезеңде
3.
Нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі
3.1.
есепті кезеңде
3.2.
өткен кезеңде
4.
Өліммен аяқталған жағдайлар бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін сома
4.1.
есепті кезеңде
4.2.
өткен кезеңде
5.
Медициналық көмектің (қызметтің) расталмаған жағдайы үшін ұстау сомасы
5.1.
есепті кезеңде
5.2.
өткен кезеңде
6.
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі нәтижелері бойынша ЖИЫНЫ
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге барлығы _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге барлығы ____________ теңге қабылданды
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ___________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): ___________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Ескертпе: * - деректер көзі - "Диспансерлық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Психикалық және мінез-
құлықтың бұзылуымен және
ПБЗ тұтынудан туындаған
психикалық және мінез-
құлықтық бұзылумен ауыратын
адамдарға көрсетілген
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсету бойынша қызметтерді
сатып алу шартын орындау
хаттамасына
1-қосымша
Қайтыс болғаны туралы мәліметтері уақтылы тіркемеген психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын ауыратын науқастардың тізілімі*
Айына кешенді тариф:_________ теңге
Күніне кешенді тариф: ______ теңге
№ 1 кесте: Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен ауыратын ауыратын науқастардың
р/с №
ЖСН
Есепке қою күні
Қайтыс болған күні
Есептен шығару күні
Қайтыс болған күннен кейін есепте болған күндердің саны
Алуға жататын сома, теңге
барлығы
оның ішінде
есептен уақтылы шығармағаны үшін
экономикалық ықпал ету шаралары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Жиыны
№ 2 кесте: ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын науқастар
р/с №
ЖСН
Есепке қою күні
Қайтыс болған күні
Есептен шығару күні
Қайтыс болған күннен кейін есепте болған күндердің саны
Алуға жататын сома, теңге
барлығы
оның ішінде
есептен уақтылы шығармағаны үшін
экономикалық ықпал ету шаралары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Жиыны
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ___________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ____________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): ___________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Ескертпе: * - деректер көзі - "Диспансерлық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
103-қосымша
Нысан
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету актісі 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Приложение 102 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: _____________________________
Наименование поставщика: _________________________________________
Наименование бюджетной программы: _______________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:____________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание медицинской помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Снято, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ по комплексному тарифу
Таблица №2. Расчет суммы, принимаемой к оплате по комплексному тарифу за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Х
Х
Х
Х
2.
Реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг
2.1.
за отчетный период
2.2.
за прошедший период
3.
Реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг
3.1.
за отчетный период
3.2.
за прошедший период
4.
Сумма за отчетный и прошедший периоды по случаям с летальным исходом
4.1.
за отчетный период
4.2.
за прошедший период
5.
Сумма удержания за неподтвержденные факты оказания медицинской помощи (услуги)
5.1.
за отчетный период
5.2.
за прошедший период
6.
ИТОГО по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Таблица № 2. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
Итого
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо):______________________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: ________________________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
________________________________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
__________________________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен
(уполномоченное должностное лицо поставщика):______________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
- источник данных- информационная система "Электронный регистр психических больных".
Приложение 1
к протоколу исполнения
договора закупа услуг по оказанию
медико-социальной помощи лицам,
страдающим психическими и
поведенческими расстройствами и
психическими и поведенческими
расстройствами, вызванных
употреблением ПАВ
Реестр лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами,
вызванных употреблением ПАВ с несвоевременной регистрацией сведений о смерти*
Комплексный тариф в месяц:_________ тенге
Комплексный тариф в день: ______ тенге
Таблица №1: Лица, страдающие психическими и поведенческими расстройствами
№ п/п
ИНН
Дата постановки на учет
Дата смерти
Дата снятия с учета
Количество дней нахождения на учете после даты смерти
Сумма, подлежащая снятию, тенге
всего
в.т.ч.
за несвоевременное снятия с учета
штрафные санкции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Таблица №2: Лица, страдающи психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
№ п/п
ИНН
Дата постановки на учет
Дата смерти
Дата снятия с учета
Количество дней нахождения на учете после даты смерти
Сумма, подлежащая снятию, тенге
всего
в.т.ч.
за несвоевременное снятия с учета
штрафные санкции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо):_______________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: ______________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
______________________________________/_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен
(уполномоченное должностное лицо поставщика):______________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документов на бумажном носителе)                   Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание: * - источник данных - информационная система "Электронный регистр диспансерных больных".
Приложение 103
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг
за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и
психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 103-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Шарттың жалпы сомасы: ______________________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы: _______________________________ теңге
Желтоқсан айында төленген аванстың сомасы: ____________________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы _____________________ теңге
Орындалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы: ___________________ теңге
№ 1 кесте. Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
Айына кешенді тариф: _______________ теңге
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің соңында ОНЭТ-те тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастардың орташа тізімдік саны
Ақы төлеуге ұсынылғаны, теңге
Аұы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылумен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге қабылданғанның жиыны:___________________________теңге, оның ішінде:
1. Ұсталынған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. Сапа мен көлем мониторингілерінің нәтижелері бойынша: _____________ тенге;
1.2. есепті кезеңде сапа және көлемнің сараптамасынан өткен алдын алуға болмайтын өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін қабылданған сома: _____________ теңге;
1.3. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингісін өткен алдын алуға болмайтын өлім жағдайы болған өткен кезеңнің емделіп шыққан жағдай: _____________ тенге;
2. Алынған сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, оның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,

Сноска. Приложение 103 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: _____________________________
Наименование поставщика: _____________________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_________________________
Общая сумма Договора: __________________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: _______________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: ______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): _______________________тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): ______________________тенге
Таблица № 1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Сумма
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Сумма
1
2
3
4
5
6
1.
Оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами и психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ
Таблица № 2. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
Итого
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие мониторинга качества и объема : _____________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие мониторинг качества и объема в отчетном периоде: _ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,

2.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома_____________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы ____________________________________теңге
Аудару үшін жиыны_________________________________________теңге
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: _______________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _______________/_____________ (Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: __________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Ескертпе: * - деректер көзі - "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
104- қосымша
Нысан
Алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілім
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 104-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
105- қосымша
Нысан
Алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасы
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 105-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
106- қосымша
Нысан
Алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмекті көрсету актісі
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

2.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса:_____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге
Заказчик :__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Примечание: - источник данных - информационная система "Электронный регистр диспансерных больных".
Приложение 104
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Счет-реестр за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией
Сноска. Приложение 104 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 105
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Протокол
исполнения договора закупа услуг за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией
Сноска. Приложение 105 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 106
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Акт оказанных услуг
за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией

Ескерту. 106-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
107-қосымша
Нысан
Патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін көрсетуге шот-тізілім 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Приложение 106 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 107
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр
за оказание услуг патологоанатомической диагностики
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

Ескерту. 107-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Түзету коэффициенттері (көрсетілсін)
№ 1 кесте. Патологоанатомиялық диагностика қызметтерін көрсеткені үшін төлеуге ұсынылатын соманың есебі.
р/с №
Атауы
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
4
1.
Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсетуге жиыны, оның ішінде:
1.1.
Патологоанатомиялық ашу
1.2.
Биологиялық материалды алу және оның гистологиялық, цитологиялық және өзге де зерттеулері
Жиыны ақы төлеуге
№ 2 кесте. Көрсетілген патогисталогиялық диагностика қызметтері үшін ақы төлеуге қабылданатын соманы есептеу.
р/с №
Атауы
Қызметтер саны
Қызмет құны
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
4
1.
Патогисталогиялық диагностика көрсету бойынша жиыны, оның ішінде:
Жиыны ақы төлеуге
№ 2 кесте. Патологоанатомиялық диагностиканың (биологиялық материалды алу және оның гистологиялық, цитологиялық және өзге де зерттеулер) көрсетілген қызметтерін көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданатын соманы есептеу
р/с №
Қызметтердің атауы
Төлеуге ұсынылғаны
Алуға жатады және төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды
Ақы төлеуге қабылданды
Қызметтер саны
сомасы, теңге
Қызметтер саны
сомасы, теңге
Қызметтер саны
сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Патогисталогиялық диагностика көрсету бойынша жиыны, оның ішінде:
Жиыны:
Жиыны ақы төлеуге _________________________________________ теңге
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
108-қосымша
Нысан
Патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін сатып алу шартын орындау хаттамасы 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

Сноска. Приложение 107 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: ___________________________
Наименование поставщика: ______________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________
Наименование бюджетной подпрограммы_________________________
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США)_____;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай_____.
Таблица № 1. Расчет суммы, предъявляемой к оплате за оказание оказанных услуг патологоанатомической диагностики.
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
1.
Итого по оказанию патологоанатомической диагностики, в том числе:
1.1.
Патологоанатомическое вскрытие
1.2.
Забор биологического материала и его гистологическое, цитологическое и иные исследования
Итого к оплате
Таблица № 2. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание услуг патологоанатомического вскрытия.
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Стоимость услуги
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
1.
Итого по оказанию патологоанатомической диагностики, в том числе:
Итого к оплате
Таблица № 3. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание оказанных услуг патологоанатомической диагностики (Забор биологического материала и его гистологическое, цитологическое и иные исследования).
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Стоимость услуги
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
1.
Итого по оказанию патологоанатомической диагностики, в том числе:
Итого к оплате
Итого к оплате _________________________________________ тенге
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ________________ _________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                         Дата "_____"_________20___ года
Приложение 108
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол
исполнения договора закупа услуг патологоанатомической диагностики
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

1. Ұсталынған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем мониторингісі және сапа сараптамасының нәтижелері бойынша: ____ теңге;
2. Комисия шешімі бойынша сома: төлемдер ______________________________теңге
2.1. төлемдер _____________________ теңге
2.2. шегерімдер _____________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстауға сома ______________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстауға тиісті бұрын ұсталған аванстың қалдығы ______________________________ теңге
Жиынында аударуға есптелген ______________________________ теңге
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _______________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: ________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
113-қосымша
Нысан
Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің шот-тізілімі 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Ескерту. 113-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржыландыру көзі_____________________________
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Ғимаратты ұстау коэффициенті
Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі _____;
Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті______.
Атауы
Ұсынылған сома, теңге
1
2
3
1.
Қанды, оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтерін, ағзалар мен тіндерді транспланттауды зертханалық сүйемелеуді қамтамасыз ету қызметтерінің барлық көлемі
1.1.
Қанды, оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтері
1.2.
Ағзалар мен тіндерді транспланттауды зертханалық сүйемелеуді қамтамасыз ету бойынша қан орталықтарының қызметтері
Жиыны:
Жиыны ақы төлеуге _________________________________________ теңге
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Осы шот-тізілімге Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің тізбесі қоса беріледі;
Ескертпе:
* - бекітілген коэффициенттер болған кезде;
Қан және оның компоненттерін
дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу,
қан препараттарын өндіру
бойынша қызметтердің
шот-тізіліміне
қосымша
Нысан
Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің тізбесі период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
Қан компонентінің атауы
Өлшем бірлігі
Құны, теңге
Саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Қанды, оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтерін, ағзалар мен тіндерді транспланттауды зертханалық сүйемелеуді қамтамасыз ету қызметтерінің барлық көлемі
1.1.
Қанды, оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтері
1.2.
Ағзалар мен тіндерді транспланттауды зертханалық сүйемелеуді қамтамасыз ету бойынша қан орталықтарының қызметтері
Жиыны:
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ /_________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)/ (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне
ақы төлеу қағидаларына
114-қосымша
Нысан
Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы 20 ___ жылғы "___" _____________№_______ кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін 20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема и экспертизы качества: __________ тенге;
2. сумма по решению комиссии снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в том числе:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик :__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 113
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр
оказанных услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 113 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.03.2020 № ҚР ДСМ-16/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
Источник финансирования: __________________________________________
Наименование поставщика: ______________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________
Наименование бюджетной подпрограммы_________________________
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия*:___________
Коэффициент на содержания здания**:__________
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США)_____;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай_____.
Наименование
Предъявленная сумма, тенге
1
2
3
1.
Общий объем услуг по заготовке, переработке, хранение, реализации крови, ее компонентов, по производству препаратов крови, услуг по обеспечению лабораторного сопровождения трансплантации органов и тканей
1.1.
услуги по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови
1.2.
услуг центров крови по обеспечению лабораторного сопровождения трансплантации органов и тканей
Итого:
Итого к оплате _________________________________________ тенге
Руководитель поставщик
(уполномоченное должностное лицо): __________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
К данному счету-реестру прилагается реестр оказанных услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению к счету-реестру;
Примечание:
* - указывается при наличии утвержденных коэффициентов;
Приложение
к счету-реестру оказанных
услуг по заготовке, переработке,
хранению и реализацию крови и
ее компонентов, производству
препаратов крови
Форма
Реестр оказанных услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов,
производству препаратов крови
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
Наименование
Единица измерения
Стоимость, тенге
Количество
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Общий объем услуг по заготовке, переработке, хранение, реализации крови, ее компонентов, по производству препаратов крови, услуг по обеспечению лабораторного сопровождения трансплантации органов и тканей
1.1.
услуги по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови
1.2.
услуг центров крови по обеспечению лабораторного сопровождения трансплантации органов и тканей
Итого:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 114
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол
исполнения договора закупа услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству
препаратов крови
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года

1. Ұсталынған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем мониторингісі және сапа сараптамасының нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
2. Комисия шешімі бойынша сома: төлемдер ______________________________теңге
2.1. төлемдер _____________________ теңге
2.2. шегерімдер _____________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстауға сома ______________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстауға тиісті бұрын ұсталған аванстың қалдығы ______________________________ теңге
Жиынында аударуға есптелген ______________________________ теңге
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _______________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы)
(бар болса) (қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: __________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты /қолы) (бар болса)
(қағаз тасығыштағы акті үшін)
Мөр орны (бар болса) (қағаз тасығыштағы акті үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 29 наурыздағы
№ 138 бұйрығына
2-қосымша
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналымы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық көрсетілген қызметтердің құнын төлеу қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналымы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің (бұдан әрі – Денсаулық туралы кодекс) 25-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналымы саласындағы субъектілерге (бұдан әрі – субъектілер) фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в том числе:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик :__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 марта 2018 года № 138
Правила оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс о здоровье) и определяют порядок оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (далее - субъекты).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. Субъектілерге фармацевтикалық қызметтер құнын төлеуді Денсаулық туралы кодекстің 25-бабының 4-тармағына сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүзеге асырады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу шарты (бұдан әрі – фармацевтикалық қызметтерге ақы төлеу шарты) – бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық қызметтер құнын төлеуге қор мен бірыңғай дистрибьютор арасында жазбаша түрде жасалған шарт, онда тараптардың құқықтары, міндеттері және фармацевтикалық қызметтерді төлеуге байланысты өзге де талаптар айқындалады;
2) фармацевтикалық қызметтер көрсету туралы шарт – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларына (бұдан әрі – 1729 қағидалар) сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша № 1729 қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жазбаша нысанда белгіленген, тараптар қол қойған немесе бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және тараптардың электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған барлық қосымшалармен бірге облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары (бұдан әрі – жергілікті денсаулық сақтау органдары) мен қызметтер беруші арасында жасалған шарт;
3) бірыңғай дистрибьютор – қызметін Денсаулық туралы кодекстің
77-бабына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеу – бірыңғай дистрибьютордың немесе дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналымы саласындағы субъектілердің № 1729 қағидаларға және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 515 қаулысымен бекітілген Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес бірыңғай дистрибьютор немесе жергілікті денсаулық сақтау органдары сатып алу нәтижесі бойынша белгілеген, фармацевтикалық қызметпен байланысты шығындарын өтеу;

2. Оплату стоимости фармацевтических услуг субъектам осуществляют фонд социального медицинского страхования или администраторы бюджетных программ в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Кодекса о здоровье.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) договор оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору (далее – договор оплаты фармацевтических услуг) - договор, заключенный в письменной форме между фондом и единым дистрибьютором, определяющий права, обязанности сторон, и иные условия, связанные с оплатой фармацевтических услуг;
2) договор об оказании фармацевтических услуг - договор, заключенный по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с Правилами организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года №1729 (далее – Правила № 1729), между местными органами государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы (далее – местные органы здравоохранения)и поставщиком на закуп фармацевтических услуг в соответствии с Правилами № 1729 и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами или сформированный в информационной системе единого дистрибьютора и удостоверенный электронными цифровыми подписями сторон, со всеми приложениями;
3) единый дистрибьютор - юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования деятельность в соответствии со статьей 77 Кодекса о здоровье;
4) оплата стоимости фармацевтических услуг – возмещение затрат единому дистрибьютору или субъектам, связанных с фармацевтической услугой, установленных по результатам закупа единым дистрибьютором или местными органами здравоохранения в соответствии с Правилами № 1729 и Правилами закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и изделий медицинского назначения, услуг по учету и реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 515;

5) ақы төленуі тиіс фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құны туралы деректердің жиынтық тізілімі (бұдан әрі – Жиынтық тізілім) – бірыңғай дистрибьютор қағаз жеткізгіште және (немесе) электрондық нысанда амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құны туралы деректердің жиынтық тізілімі;
6) бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізімі (бұдан әрі – бірыңғай дистрибьютордың тізімі) – Денсаулық туралы кодекстің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың сипаттамаларын, олардың шекті бағаларын, отандық тауар өндірушілермен жеткізудің ұзақ мерзімді шартын жасау мүмкіндіктерін, дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы үшін, медициналық бұйымдардың атауы немесе құрамы үшін нұсқаманы, техникалық ерекшеліктің және жинақтауыштың атауын, бір бірлігі үшін және жинақтауыш бөлінісіндегі құнын, тауардың әрбір атауы бойынша жеткізу мерзімдерін қамтитын құжат;
7) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналымы саласындағы субъектілер – фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар;
8) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және жағдайларда медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерді сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының фармацевтикалық қызметтердің құнын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге ақы төлеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қор фармацевтикалық қызметтердің құнын бірыңғай дистрибьютордың тізімі бойынша амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету шеңберінде төлейді.

5) сводный реестр данных о стоимости фармацевтических услуг, подлежащий оплате (далее - Сводный реестр) - сформированный единым дистрибьютором на бумажном носителе и (или) в электронной форме в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения, удостоверенный электронной цифровой подписью сводный реестр данных о стоимости фармацевтических услуг;
6) список лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора (далее – список единого дистрибьютора) - разрабатываемый и утверждаемый уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье документ, содержащий характеристики лекарственных средств и медицинских изделий, их предельные цены, возможности заключения долгосрочного договора поставки с отечественными товаропроизводителями, указание для лекарственных средств международного непатентованного наименования или состава, для медицинских изделий - наименования или состава, технической спецификации и комплектации, стоимость за единицу и в разрезе комплектации, сроки поставки по каждому наименованию товара;
7) субъекты в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий - физические или юридические лица, осуществляющие фармацевтическую деятельность;
8) фонд социального медицинского страхования (далее - фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказами Министра здравоохранения РК от 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оплаты фондом социального медицинского страхования стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Фонд оплачивает стоимость фармацевтических услуг в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения по списку единого дистрибьютора.

5. Бірыңғай дистрибьюторға амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді көрсететін субъектілер мен денсаулық сақтау ұйымдарының нақты көрсеткен фармацевтикалық қызметтері үшін ақы төлеуді қор әкімшінің тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары негізінде республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттердің есебінен және (немесе) қор активтерінің есебінен, сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілген фармацевтикалық қызметтер үшін - ағымдағы қаржы жылындағы бюджет қаражаты есебінен және қор активтерінің есебінен алдыңғы қаржы жылының соңғы айында жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.02.2020 № ҚР ДСМ-8/2020 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Қор бірыңғай дистрибьютордың отандық өндірушіге немесе шетелдік өндірушіге (дайындаушы зауытқа), Қазақстан Республикасында заңды тұлға ретінде тіркелген шетелдік заңды тұлға филиалына немесе шетелдік заңды тұлғаның еншілес компаниясына немесе фармацевтикалық компания тобына енетін заңды тұлғаға Қазақстан Республикасында тіркелген халықаралық патенттелмеген атауы (құрамы) және (немесе) сипаттамасы бойынша аналогтары жоқ дәрілік заттар (бұдан әрі - ДЗ) мен медициналық бұйымдар (бұдан әрі - МБ) үшін, сондай-ақ бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеу шартының талаптарына сәйкес ақша аудару арқылы Біріккен Ұлттар Ұйымының Бас ассамблеясы құрған халықаралық ұйымдар арқылы бірыңғай дистрибьютор сатып алған ДЗ мен МБ үшін ақы төлеу бойынша міндеттемелерін орындауын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 2-тарау 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Бірыңғай дистрибьторға фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу үшін күнтізбелік ай есептік кезең болып табылады.
Ағымдағы жылғы желтоқсан айы үшін фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеу шартының қолданылу мерзімі өткенге дейін жасалған қосымша келісімнің негізінде келесі қаржы жылында жүргізіледі
7. Бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу үшін:

5. Оплата стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору за фактически оказанные фармацевтические услуги субъектами или организациями здравоохранения, оказывающими амбулаторное лекарственное обеспечение, осуществляется фондом за счет трансфертов из республиканского бюджета на основании договоров закупа услуг в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора на соответствующий финансовый год, и (или) за счет активов фонда, а также за фармацевтические услуги, оказанные в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в последний месяц предшествующего финансового года - за счет бюджетных средств текущего финансового года и активов фонда.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.02.2020 № ҚР ДСМ-8/2020 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-1. Фонд обеспечивает исполнение единым дистрибьютором обязательств по оплате отечественному производителю или иностранному производителю (заводу-изготовителю), филиалу иностранного юридического лица, либо дочерней компании, зарегистрированной в Республике Казахстан в качестве юридического лица, или юридическому лицу, входящему в группу фармацевтической компании, за лекарственные средства (далее – ЛС) и медицинские изделия (далее – МИ), не имеющих зарегистрированных в Республике Казахстан аналогов по международному непатентованному наименованию (составу) и (или) характеристике, а также за ЛС и МИ, закупленные единым дистрибьютером через международные организации, учрежденные Генеральной ассамблеей Организации Объединенных Наций, путем перечисления единому дистрибьютору денежных средств в соответствии с условиями договора оплаты стоимости фармацевтических услуг.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 06.12.2018 № ҚР ДСМ-35 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Отчетным периодом для оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору является календарный месяц.
Оплата стоимости фармацевтических услуг за декабрь текущего года производится в следующем финансовом году на основании дополнительного соглашения, заключенного до истечения срока действия договора оплаты стоимости фармацевтических услуг.
7. Основанием для оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору является:

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төленуге жататын фармацевтикалық қызметтер құны туралы деректердің жиынтық тізілімі;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеу актісі негіз болып табылады.
8. Амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді көрсететін денсаулық сақтау субъектілері есепті кезеңнен кейінгі айдың оны күнінен кешіктірмей, бірыңғай дистрибьюторға қағаз жеткізгіште екі данада және (немесе) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық нысанда, амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған, халыққа ДЗ мен МБ босату жөніндегі рецептілердің тізілімін береді.
Бірыңғай дистрибьютор қағаз жеткізгіште және (немесе) электрондық нысанда рецептілердің тізілімін алған күннен бастап халыққа босатылған ДЗ және МБ туралы берілген деректерді амбулаториялық дәрілік заттармен қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесіндегі деректермен салыстырады.
Бірыңғай дистрибьюторға ұсынылмаған және амбулаториялық дәрілік заттармен қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесіне енгізілмеген қамтамасыз етілген ДЗ немесе МБ туралы мәліметтерді амбулаториялық дәрілік заттармен қамтамасыз етуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілері есепті кезең өткеннен кейін бірыңғай дистрибьютордың қарауы үшін жібереді.
Қараудың қорытындысы бойынша және негіздер болғанда бірыңғай дистрибьютор осы деректерді, медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушы ДЗ және МБ қамтамасыз етілген нақты кезеңді көрсете отырып, жарты жылда бір реттен асырмай, ал өткен есепті жылға келесі қаржы жылының ақпан айынан кешіктірмей, қорға Жиынтық тізілімді беру кезінде көрсетеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Жиынтық тізілім облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың бөлінісінде қалыптастырылады және бірыңғай дистрибьютор мен қор үшін бір-бір данадан екі данада (егер қағаз жеткізгіште болса) не электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық нысанда беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Жиынтық тізілімді бірыңғай дистрибьютор қорға ай сайын, есептік кезеңнен келесі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей ұсынады.
Ағымдағы жылғы желтоқсан айы үшін фармацевтикалық қызметтер құнын төлеуге арналған жиынтық тізілім есептік қаржы жылынан кейінгі келесі жылдың 25 қаңтарына дейін ұсынылады.

1) сводный реестр данных о стоимости фармацевтических услуг, подлежащей оплате, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) акт оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – акт оплаты стоимости фармацевтических услуг).
8. Субъектами здравоохранения, оказывающими амбулаторное лекарственное обеспечение, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляется единому дистрибьютору сформированный в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения реестр рецептов по отпуску ЛС и МИ населению на бумажном носителе в двух экземплярах и (или) в электронной форме, удостоверенной электронной цифровой подписью.
Единый дистрибьютор со дня получения реестра рецептов на бумажном носителе и (или) в электронной форме сверяет представленные данные об отпущенных ЛС и МИ населению с данными в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения.
Сведения об обеспеченных ЛС или МИ, не представленных единому дистрибьютеру и не внесенных в информационную систему учета амбулаторного лекарственного обеспечения после истечения отчетного периода, направляются субъектами здравоохранения, осуществляющими амбулаторное лекарственное обеспечение для рассмотрения единому дистрибьютору.
По итогам рассмотрения и наличия обоснований данные сведения указываются единым дистрибьютором не более, чем одного раза в полугодие, а за истекший отчетный год не позднее февраля месяца следующего финансового года, при подаче фонду Сводного реестра, с указанием фактического периода, в котором потребитель медицинских услуг обеспечен ЛС или МИ.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Сводный реестр формируется в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и предоставляется в двух экземплярах, по экземпляру для единого дистрибьютора и фонда (если на бумажном носителе), либо в электронной форме, удостоверенной электронной цифровой подписью.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Сводный реестр предоставляется единым дистрибьютором фонду ежемесячно не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводный реестр для оплаты стоимости фармацевтических услуг за декабрь текущего года предоставляется до 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом.

11. Қор қағаз жеткізгіште және (немесе) электрондық нысандағы Жиынтық тізілімді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінің ішінде қамтамасыз етілген рецептілер туралы деректерді амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесіндегі деректермен салыстырады.
Бірыңғай дистрибьютор ұсынған Жиынтық тізіліммен келіспеген жағдайда, қор бірыңғай дистрибьюторға қағаз жеткізгіште немесе амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесіндегі қалыптастырылған дәлелді қарсылықты жолдайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Бірыңғай дистрибьютор қордан дәлелді қарсылық алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде деректерді түзетуді жүргізіп, Жиынтық тізілімді қорға қайта ұсынады.
Қор бірыңғай дистрибьютор түзеткеннен кейін қайта ұсынған Жиынтық тізілімді 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды және ескертулер болмаған жағдайда осы келіседі.
Қор бірыңғай дистрибьютор түзеткеннен кейін қайта ұсынған Жиынтық тізіліммен келіспеген жағдайда, оны осы Қағидалардың 11-тармағынің екінші бөлігіне сәйкес жібереді.
Бірыңғай дистрибьютор деректерді түзетуді жүргізіп, Жиынтық тізілімді қорға осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес ұсынады.
13. Бірыңғай дистрибьютор қор Жиынтық тізілімді келіскеннен кейін оған фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу актісін жібереді.
14. Қор төлемді бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу актісіне қол қойылғаннан кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде төлейді.
15. Қорға ТМККК-ге трансферт уақтылы аударылмаған жағдайда ол аударылған кезге дейін осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген төлем мерзімі тоқтатыла тұрады.
16. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Қор фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнына ақы төлеу шарты сомасының 30 (отыз) пайызынан аспайтын мөлшерде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнына ақы төлеу шартына сәйкес төленген аванстық (алдын ала) төлемнің сомасын кейіннен шегере отырып жүзеге асырады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-1. Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында төтенше жағдай қолданылатын кезеңде Қор фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеу шартына сәйкес аванстық (алдын ала) ақы төленген соманы кейіннен ұстап тұра отырып, фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеу шарты сомасының 100 (жүз) пайызына дейінгі мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемді жүзеге асырады.

11. Фонд в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения Сводного реестра на бумажном носителе и (или) в электронной форме сверяет представленные данные об обеспеченных рецептах с данными в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения.
В случае несогласия с представленным единым дистрибьютором Сводным реестром, фонд направляет единому дистрибьютору на бумажном носителе или сформированное в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения мотивированное возражение.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. Единый дистрибьютор после получения мотивированного возражения от фонда в срок не более 5 (пяти) рабочих дней производит корректировку данных и повторно представляет фонду Сводный реестр.
Фонд в срок не более 5 (пяти) рабочих дней рассматривает представленный повторно после корректировки единым дистрибьютором Сводный реестр и, в случае отсутствия замечаний, согласовывает его.
Фонд, в случае несогласия с представленным повторно после корректировки единым дистрибьютором Сводным реестром, направляет его в соответствии с частью второй пункта 11 настоящих Правил.
Единый дистрибьютор производит корректировку данных и предоставляет фонду Сводный реестр в соответствии с частью первой настоящего пункта.
13. Единый дистрибьютор после согласования фондом Сводного реестра направляет ему акт оплаты стоимости фармацевтических услуг.
14. Фонд осуществляет оплату единому дистрибьютору в течение 10 (десяти) календарных дней после подписания акта оплаты стоимости фармацевтических услуг.
15. Срок оплаты, предусмотренный пунктом 14 настоящих Правил, приостанавливается в случае несвоевременного перечисления фонду трансферта на ГОБМП до момента их перечисления.
16. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Фонд осуществляет авансовую (предварительную) оплату в размере не более 30 (тридцати) процентов от суммы договора оплаты стоимости фармацевтических услуг с последующим удержанием суммы, выплаченной авансовой (предварительной) оплаты согласно договору оплаты стоимости фармацевтических услуг.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.10.2018 № ҚР ДСМ-24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17-1. На период действия чрезвычайного положения на всей территории Республики Казахстан Фонд осуществляет авансовую (предварительную) оплату в размере до 100 (ста) процентов от суммы договора оплаты стоимости фармацевтических услуг с последующим удержанием суммы, выплаченной авансовой (предварительной) оплаты согласно договору оплаты стоимости фармацевтических услуг.

Ескерту. 17-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналымы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Жергілікті денсаулық сақтау органдары қамтамасыз етілген рецепттер (рецепттер тізілімі) туралы ұсынылған деректерді амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді есепке алудың ақпараттық жүйесіндегі деректермен салыстыру арқылы орындалған жұмыстардың актілеріне сәйкес нақты көрсетілген қызметтер үшін фармацевтикалық қызметтерді жеткізулердің (орындаушылардың) фармацевтикалық қызметтеріне ақы төлеуді жүзеге асырады. Шарттың сомасы нақты көрсетілген көлемі ескеріліп, түзетіледі.
19. ТМККК шеңберінде фармацевтикалық қызметтер құнын төлеу № 1729 қағидаларына сәйкес, өткізілген сатып алу қорытындылары бойынша айқындалатын жергілікті денсаулық сақтау органдары облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың жергілікті атқарушы органының қаражаты есебінен:
1) Денсаулық туралы кодекстің 88-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар халықты амбулаториялық деңгейде ТМККК шеңберінде тегін қамтамасыз ету үшін ДЗ мен МБ тізбесіне кіретін, бірақ бірыңғай дистрибьютордың тізіміне кірмейтін ДЗ және МБ-мен амбулаториялық дәрілік заттармен қамтамасыз ету мақсатында;
2) медициналық қолданылуы бойынша нұсқаулығында № 1729 қағидалардың 19-тармағының 2) тармақшасына дәрілік заттардың айналымы саласында уәкілетті орган бекіткен балаларға қолдануға қарсы көрсетілімдер туралы нұсқама бар ДЗ-ны бірыңғай дистрибьютор сатып алған жағдайларда балаларды қамтамасыз ету мақсатында;
3) дәрілік-консультативтік комиссияның қорытындысы және облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі негізінде ДЗ мен МБ-ны пациенттің жеке көтере алмаушылығы жағдайында жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдардың айналысы
саласындағы субъектілерге
фармацевтикалық көрсетілген
қызметтердің құнын төлеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан

Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.03.2020 № ҚР ДСМ-21/2020 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок оплаты стоимости фармацевтических услуг местными органами государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18. Местные органы здравоохранения осуществляют оплату фармацевтических услуг поставщикам (исполнителям) фармацевтических услуг за фактически оказанные услуги, в соответствии с актами выполненных работ, путем сверки представленных данных об обеспеченных рецептах (реестр рецептов) с данными в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения в пределах выделенных средств. Сумма договора корректируется с учетом фактически оказанного объема услуг.
19. Оплата стоимости фармацевтических услуг в рамках ГОБМП, определяемой по итогам закупа фармацевтических услуг, проведенного в соответствии с Правилами № 1729, осуществляется местными органами здравоохранения за счет средств местного исполнительного органа областей, города республиканского значения и столицы:
1) в целях амбулаторного лекарственного обеспечения ЛС и МИ, входящих в перечень ЛС и МИ для бесплатного обеспечения населения в рамках ГОБМП на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденный уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса о здоровье, но не входящих в список единого дистрибьютора;
2) в целях обеспечения детей, в случаях закупа единым дистрибьютором ЛС, в инструкции, утвержденной уполномоченным органом в сфере обращения лекарственных средств в соответствии с подпунктом 2) пункта 19 Правил № 1729, по медицинскому применению которого имеется указание о противопоказаниях к применению у детей;
3) в случае индивидуальной непереносимости пациента ЛС или МИ, на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и решения местных представительных органов областей, города республиканского значения и столицы.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оплаты стоимости
фармацевтических услуг
субъектам в сфере обращения
лекарственных средств и
медицинских изделий
Форма
Сводный реестр данных о стоимости фармацевтических услуг, подлежащей оплате в _________ за _______ (указать период) в разрезе регионов

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өңірлер бөлінісінде _________ ______ (кезең көрсетілсін) төленуі тиіс фармацевтикалық қызметтердің құны туралы деректердің жиынтық тізілімі
Өңір
Р/с №
Қамтамасыз етілген рецептінің № мен күні
ХПА
СА
Шығарылу нысаны, доза лау
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін баға, (теңге)*
Өлшем бірлікте саны
Сома, (теңге) (8-баған* 9-баған)
Есепке алу және өткізу жөніндегі қызмет шартының немесе өтеусіз жеткізу шартының № мен күні
Есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтің құны, теңге (10-баған* ____ %)**
Фармацевтикалық қызметтер көрсету туралы шарттың № мен күні ***
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Фармацевтикалық қызметтің құны, теңге***
Ақы төленуі тиіс фармацевтикалық қызметтердің жалпы құны (теңге)(10-баған +12-баған +14-баған)
14
15
Фармацевтикалық қызмет құнының жиыны _______________________ теңгені құрады.
(жазбаша) (жазбаша)
Ұсынылды: "СҚ-Фармация" ЖШС _________________ ________________________
(қолы, М.Ө.)**** (ТАӘ, лауазымы)
Келісілді:
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ ____________________________
(қолы, М.Ө.)**** (ТАӘ, лауазымы)
Ескертпе:
Фармацевтикалық қызмет құнының жиыны ______________________теңгені құрады.
(жазбаша) (жазбаша)
Ұсынылды:
"СҚ-Фармация" ЖШС _____________________ ___________________
(қолы, М.Ө.)**** (ТАӘ, лауазымы)
Келісілді:
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ __________________ __________
(қолы, М.Ө.)****(ТАӘ, лауазымы)
Ескертпе:
ХПА - Халықаралық патенттелмеген атауы
СА - Саудалық атауы
* Бағалары бекітілген баға бойынша көрсетілетін құрамында есірткі заттары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қоспағанда, бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы бойынша баға көрсетіледі.
** Құрамында құрамында есірткі заттары, психотроптық заттар мен прекурсорлар жоқ дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар үшін көрсетіледі. Өтеусіз жеткізу шарты арқылы дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өткізген жағдайда көрсетілген баған толтырылмайды.
*** Құрамында есірткі заттары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар үшін көрсетіледі.
**** Жиынтық тізілім электрондық нысанда, екі тараптан электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған жағдайда, мөр қойылмайды.
Дәрілік заттардың, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканың
айналысы саласындағы
субъектілерге фармацевтикалық
көрсетілетін қызметтердің
құнын төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеу актісі

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Регион
№ п/п
№ и дата обеспеченного рецепта
М Н Н
Т Н
Форма выпуска, дозировка
Единица измерения
Цена за единицу измерения (тенге) *
Количество в единицу измерения
Сумма (тенге) (гр.8* гр9)
№ и дата Договора услуги по учету и реализации или безвозмездного договора по ставки
Стоимость услуги по учету и реализации, тенге (гр. 10* ____ %)**
№ и дата Договора об оказании фармацевтических услуг * * *
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Стоимость фармацевтической услуги, тенге * * *
Общая стоимость фармацевтических услуг, подлежащая к оплате (тенге) (гр. 10 + гр.1 2+ гр.1 4)
14
15
Итого стоимость фармацевтической услуги в __________ составила__________ тенге.
(прописью)                   (прописью)
Представлено: ТОО "СК-Фармация" ________________ ______________________________
(подпись, М.П.)***(ФИО, должность)
Согласовано: НАО "Фонд социального медицинского страхования"
_____________________________
(подпись, М.П.)****
________________________________________________________________________________
(ФИО, должность)
Примечание:
МНН
Международное непатентованное наименование
ТН
Торговое наименование
*
Указывается цена по прайс-листу единого дистрибьютора, за исключением лекарственных средств и медицинских изделий, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, цена по которым указывается по фиксированной цене.
**
Указывается для лекарственных средств и медицинских изделий, не содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры. В случае реализации лекарственных средств и медицинских изделий через безвозмездный договор поставки, указанная графа не заполняется.
***
Указывается для лекарственных средств и медицинских изделий, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры.
****
В случае если Сводный реестр в электронной форме, подписан электронной цифровой подписью обеим сторонами, печать не проставляется.
Приложение 2
к Правилам оплаты стоимости
фармацевтических услуг
субъектам в сфере обращения
лекарственных средств и
медицинских изделий
Форма

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №
20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20 ___ жылғы "___" _________
аралығындағы кезең
20 ___ жылғы "___" _________ бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық
қызметтердің құнына ақы төлеу шарты бойынша
________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:
______________________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:
Бірыңғай дистрибьюторға фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнына ақы төлеу шартының жалпы сомасы:________________________________ теңге
оның ішінде төленген аванстың жалпы сомасы:_____________________________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Шегерілуі тиіс аванстың (алдын ала төлемнің) сомасы, теңге
Шегерілуі тиіс сома, аванстың (алдын ала төлемнің) сомасын қоспағанда, теңге
Бірыңғай дистрибьюторға төленуі тиіс сома, теңге, (4-баған – 5- баған 6)
Қамтамасыз етілген рецептілердің саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1
Ақы төленуі тиіс фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құны туралы деректердің жиынтық тізіліміне сәйкес ақы төленуі тиіс фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің жалпы құны
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ
Мекенжай: ____________________________
БСН: _________________________________
ЖСК: _________________________________
БСК: _________________________________
Код: __________________________________
КБЕ: __________________________________
_____________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) /қолы)
(қағаз жеткізгіште акт үшін)
Қағаз жеткізгіште акт үшін мөр орны) (бар болса)
"СҚ-Фармация" ЖШС
Мекенжай:__________________________
БСН:_______________________________
ЖСК:_______________________________
БСК:_______________________________
Банктің атауы:_______________________
___________________________________
КБЕ:_______________________/_______
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) /қолы)
(қағаз жеткізгіште акт үшін)
Қағаз жеткізгіште акт үшін мөр орны) (бар болса)

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 06.03.2019 № ҚР ДСМ-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Акт оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору
№_______ от "___" _________ 20 ___ года период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
по Договору оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору от "___" _________ 20 ___ года
Наименование бюджетной программы: ______________________________
Наименование подпрограммы: _____________________________________
Общая сумма Договор оплаты стоимости фармацевтических услуг единому дистрибьютору:
_____________________________________________________________________ тенге,
в том числе общая сумма выплаченного аванса: ____________________________ тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Сумма аванса (предварительной платы), подлежащая удержанию, тенге
Сумма, подлежащая удержанию, за исключением суммы аванса (предварительной платы) тенге
Сумма, подлежащая оплате единому дистрибьютору, тенге (гр. 4 - гр. 5-гр.6)
Ко-во обеспеченных рецептов
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Общая стоимость фармацевтической услуги, подлежащая к оплате согласно Сводного реестра данных о стоимости фармацевтической услуги, подлежащей оплате
НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Адрес: ________________________________
БИН: _________________________________
ИИК: _________________________________
БИК: _________________________________
______________________________________
Код: __________________________________
КБЕ: __________________________________
_____________________/________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати для акта на бумажном носителе)
(при наличии)
ТОО "СК-Фармация"
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати для акта на бумажном носителе) (при наличии)