"Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 304 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 шілдеде № 17191 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 11 қарашадағы № 428/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.11.2022 № 428/НҚ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасы бекітілсін.
2. "Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 158 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14492 болып тіркелген, 2017 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпараттандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
міндетін атқарушы
М. Нургужин
2018 жылғы "__"_________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
2018 жылғы "__"_________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және
коммуникациялар министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 304 бұйрығымен
бекітілді
"Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасы

Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 304. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2018 года № 17191. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 ноября 2022 года № 428/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 11.11.2022 № 428/НҚ (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии с подпунктом 18) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Типовую архитектуру "электронного акимата".
2. Признать утратившим силу приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 19 сентября 2016 года № 158 "Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14492, опубликован 19 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту информатизации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра оборонной и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
М. Нургужин
"__"___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"__"_________2018 года
Утверждены
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 304
Типовая архитектура "электронного акимата"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасы (бұдан әрі – Үлгілік архитектура) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 18) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының жүйесін ескере отырып, жергілікті атқарушы органдардың функциялары мен көрсетілетін қызметтерді іске асыруына, ұйымдық құрылымына, ақпараттар легіне, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымына қойылатын стандарттық құрамдастар мен талаптардың сипаттамасын білдіреді.
2. "Электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы Үлгілік архитектураны "электрондық үкімет" архитектурасының құрамдасы ретінде дамытудың әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады және Үлгілік архитектураға, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 159 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14492 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік органдардың архитектураларын әзірлеу, іске асырылуын қолдап отыру және дамыту қағидаларына (бұдан әрі – Талаптар) сәйкес, сондай-ақ мемлекеттік органның мақсаттары мен міндеттері негізінде жергілікті атқарушы органдар үшін мемлекеттік органдардың архитектурасын (бұдан әрі – архитектура) әзірлейді.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) жергілікті атқарушы органның қызмет бағыттарын ескере отырып Үлгілік архитектураның енгізілуін қамтамасыз етеді.
4. ЖАО Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы №790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесіне және Үлгілік архитектураға сәйкес әзірленген аумақтарды дамыту бағдарламаларында белгіленген ақпараттандыру басымдықтарын ескере отырып, ақпараттық жүйелерді құрады немесе дамытады, бағдарламалық қамтылымды (бұдан әрі – БҚ) және (немесе) ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін сатып алады.
5. Осы Үлгілік архитектурада мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) ақпараттандыру индикаторлары – ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (бұдан әрі – АКТ) қолдану тиімділігі нәтижелерінің көрсеткіштері;
2) ақпараттық ресурстар – жекелеген құжаттар мен жекелеген құжаттар ауқымы, ақпараттық жүйелердегі (бұдан әрі – АЖ) (кітапханаларда, архивтерде, қорларда, деректер банкінде, АЖ) құжаттар мен құжаттар ауқымы;
3) жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігі көрсеткіштерінің базалық тізбесі (бұдан әрі – көрсеткіштердің базалық тізбесі) – аумақтарды дамытудың түйінді бағыттарының деңгейлерін көрсететін және жергілікті атқарушы органдар қызметі тиімділігінің көрсеткіштері болып табылатын аумақтарды дамыту бағдарламаларының біріздендірілген нысаналы индикаторлары мен нәтижелерінің көрсеткіштер жиынтығы.
Осы Үлгілік архитектурада пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының заңнамасына және Заңға сәйкес қолданылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Типовая архитектура "электронного акимата" (далее – Типовая архитектура) разработана в соответствии с подпунктом 18) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" (далее – Закон) и представляет описание стандартных компонентов и требований к реализации функций и услуг, организационной структуры, информационных потоков, информационно-коммуникационной инфраструктуры местных исполнительных органов с учетом системы административно-территориального устройства Республики Казахстан.
2. Сервисный интегратор "электронного правительства" осуществляет методологическое обеспечение развития Типовой архитектуры как компонента архитектуры "электронного правительства" и разрабатывает архитектуру государственных органов для местных исполнительных органов (далее – архитектура) в соответствии с Типовой архитектурой, Правилами разработки, сопровождения реализации и развития архитектуры государственных органов утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 19 сентября 2016 года № 159 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14523), (далее – Требования), а также на основании целей и задач государственного органа.
3. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы (далее – МИО) обеспечивают внедрение Типовой архитектуры с учетом направлений деятельности местного исполнительного органа.
4. МИО создают или развивают информационные системы, приобретают программное обеспечение (далее – ПО) и (или) объекты информационно-коммуникационной инфраструктуры с учетом приоритетов информатизации, определенных в программах развития территорий, разработанных в соответствии с Системой государственного планирования Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 и Типовой архитектурой.
5. В настоящей Типовой архитектуре используются следующие основные понятия и сокращения:
1) индикаторы информатизации – показатели результатов эффективности применения информационно-коммуникационных технологий (далее – ИКТ);
2) информационные ресурсы – отдельные документы и отдельные массивы документов, документы и массивы документов в информационных системах (далее – ИС) (библиотеках, архивах, фондах, банках данных, ИС);
3) базовый перечень показателей эффективности деятельности местных исполнительных органов (далее – базовый перечень показателей) – совокупность унифицированных целевых индикаторов и показателей результатов программ развития территорий, отражающих уровни ключевых направлений развития территорий и являющихся показателями эффективности деятельности местных исполнительных органов.
Иные понятия и термины, используемые в настоящей Типовой архитектуре, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Законом.

2-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың функциялары мен көрсетілетін қызметтерді іске асыруына қойылатын стандарттық құрамдастар мен талаптардың сипаттамасы
6. ЖАО өзіне:
стандарттық шешімдер ретінде көп рет пайдалануға жататын ақпараттық жүйелерді (немесе олардың бөліктерін);
үлгілік ақпараттық ресурстар мен ақпараттық ағымдарды;
ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы (бұдан әрі – АК-инфрақұрылым) құрамдастарының үлгілік құрамын қамтитын стандарттық құрамдастардың негізінде мемлекеттік функциялар мен олардан туындайтын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандырудың біркелкі біріздендірілген деңгейін қамтамасыз етеді.
7. ЖАО қызметінің архитектурасын әзірлеу мақсатында осы Үлгілік архитектураға 1-қосымшаға сәйкес функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағы (бұдан әрі – Функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағы) пайдаланылады.
8. ЖАО функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағы әкімшілік-аумақтық құрылыс деңгейлері бойынша топтастырылған ЖАО мемлекеттік функциялары мен олардан туындайтын көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізбесін білдіреді.
ЖАО функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағын әкімшілік-аумақтық бірліктің қызмет бағыттарын және әлеуметтік-экономикалық даму ерекшеліктерін ескере отырып бейімдейді.
9. Ақпараттық жүйелердің нысаналы архитектурасын әзірлеу кезінде ЖАО функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағында көрсетілген функционалдық мүмкіндіктерді автоматтандырудың оңтайлы, стандарттық тәсілдерін пайдаланады және мынадай талаптарды басшылыққа алады:
1) орталық уәкілетті органның, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органның (бұдан әрі – ОМО) АЖ немесе тиісті функционалдық мүмкіндікті автоматтандыратын ведомствоаралық АЖ болған жағдайда, ЖАО оны өз қызметінде пайдаланады;
2) орталық уәкілетті органның АЖ немесе тиісті функционалдық мүмкіндікті автоматтандыратын ведомствоаралық АЖ болмаған жағдайда, ЖАО АЖ әзірлеуді жүзеге асырады, бұл ретте функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағында көрсетілген көлемде функционалдық мүмкіндіктерді автоматтандырады;
3) меншікті АЖ әзірлеу кезінде ЖАО функционалдық мүмкіндіктерді автоматтандырудың кез келген көрсетілген деңгейін таңдайды (бірнеше автоматтандыру деңгейі келтірілген функционалдық мүмкіндіктер үшін).
10. Үлгілік архитектураны енгізу шеңберінде әкімшілік-аумақтық бірліктерді ақпараттандыру жөніндегі іс-шаралар аумақтарды дамыту бағдарламаларында көрсетілетін өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуының нысаналы индикаторларына қол жеткізу мақсатында жүргізіледі.

Глава 2. Описание стандартных компонентов и требований к реализации функций и услуг местных исполнительных органов
6. МИО обеспечивают равномерный унифицированный уровень автоматизации государственных функций и вытекающих из них государственных услуг на основе стандартных компонентов, включающие в себя:
информационные системы (или их части), подлежащие многократному использованию в качестве стандартных решений;
типовые информационные ресурсы и информационные потоки;
типовой состав компонентов информационно-коммуникационной инфраструктуры (далее – ИК-инфраструктура).
7. В целях разработки архитектуры деятельности МИО используется типовой набор функциональных возможностей согласно приложению 1 к настоящей Типовой архитектуре (далее – Типовой набор функциональных возможностей).
8. Типовой набор функциональных возможностей МИО представляет сгруппированный по уровням административно-территориального устройства перечень государственных функций и вытекающих из них государственных услуг МИО.
МИО адаптируют типовой набор функциональных возможностей с учетом направлений деятельности и особенностей социально-экономического развития административно-территориальной единицы.
9. При разработке целевой архитектуры информационных систем МИО используют описание оптимальных, стандартных способов автоматизации функциональных возможностей, указанные в типовом наборе функциональных возможностей и руководствуются следующими требованиями:
1) при наличии ИС центрального уполномоченного органа, государственного органа, непосредственно подчиненного и подотчетного Президенту Республики Казахстан (далее – ЦГО) или межведомственной ИС, автоматизирующей соответствующую функциональную возможность, МИО используют ее в своей деятельности;
2) в случае отсутствия ИС центрального уполномоченного органа или межведомственной ИС, автоматизирующей соответствующую функциональную возможность, МИО осуществляют разработку ИС, при этом автоматизируют функциональные возможности в объеме, указанные в типовом наборе функциональных возможностей;
3) при разработке собственных ИС МИО выбирают любой указанный уровень автоматизации функциональных возможностей (для тех функциональных возможностей, где приведено несколько уровней автоматизации).
10. Мероприятия по информатизации административно-территориальных единиц в рамках внедрения Типовой архитектуры проводятся с целью достижения целевых индикаторов социально-экономического развития регионов, отражаемых в программах развития территорий.

11. Әкімшілік-аумақтық бірліктердің ақпараттандырылуын, "электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын автоматтандыру мен енгізу процестерін мониторингтеуді жүзеге асыру үшін осы Үлгілік архитектураға 2-қосымшаға сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктерді ақпараттандырудың нысаналы индикаторларының үлгілік жинағы қолданылады.
12. Әкімшілік-аумақтық бірліктерді ақпараттандырудың нысаналы индикаторлары төмендегі санаттар бойынша топтастырылған:
1) ЖАО АК-инфрақұрылымы дамыту және ЖАО қызметтерін автоматтандыру дәрежесінің индикаторлары;
2) әкімшілік-аумақтық бірліктің тұрғындары арасында АКТ ену дәрежесін көрсететін тұрғындарды ақпараттандыру индикаторлары.
13. ЖАО АК-инфрақұрылымын дамыту және ЖАО қызметтерін автоматтандыру дәрежесінің индикаторлары халыққа мемлекеттік қызмет көрсету сапасының дәрежесін көрсететін "Мемлекеттік қызметтер" бағытының шеңберінде аумақтарды дамыту бағдарламасына енгізіледі. Аталған бағыт шеңберінде ЖАО мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасына интернет-ресурстардың көшуін және олардың дамуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ бекітілген архитектураға сәйкес мемлекеттік функциялар мен олардан туындайтын қызметтерді автоматтандыратын АЖ-ны, сервистік бағдарламалық өнімдерді енгізуді жүзеге асырады және олар мен байланыс арналарының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді.
14. Әкімшілік-аумақтық бірліктің тұрғындары арасында АКТ-ның ену дәрежесін көрсететін халықты ақпараттандыру индикаторлары ақпараттық қоғам мен инновациялық экономикаға көшу мақсатында әкімшілік-аумақтық бірліктің АКТ даму дәрежесін көрсететін "Инфрақұрылым" бағыты шеңберінде аумақтарды дамыту бағдарламасына енгізіледі. Осы топтағы индикаторларға қол жеткізу цифрлық сауаттылықты арттыруға, халық арасында электрондық түрдегі қызметтерді насихаттау мен танымал етуге, сондай-ақ ЖАО АК-инфрақұрылымын жаңғырту мен дамытуға бағытталған іс-шаралар арқылы жүзеге асырылады.
3-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың ұйымдық құрылымының сипаттамасы
15. ЖАО ұйымдық құрылымын құру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымына негізделеді.
16. ЖАО ұйымдық құрылымын қалыптастыру кезінде мыналар:
1) құрылымдық бөлімше функцияларының оның қызмет саласындағы міндеттеріне сәйкес болуы;
2) құрылымдық бөлімшелердің міндеттері мен функцияларының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өкілеттіктерге сәйкес болуы;

11. Для осуществления мониторинга информатизации административно-территориальных единиц, процессов автоматизации и внедрения типовой архитектуры "электронного акимата" применяется типовой набор целевых индикаторов информатизации административно-территориальных единиц, согласно приложению 2 к настоящей Типовой архитектуре.
12. Целевые индикаторы информатизации административно-территориальных единиц сгруппированы по следующим категориям:
1) индикаторы развития информационно-коммуникационной инфраструктуры МИО и степени автоматизации функций МИО;
2) индикаторы информатизации населения, отражающие степень проникновения информационно-коммуникационных технологий среди населения административно-территориальной единицы.
13. Индикаторы развития ИК-инфраструктуры МИО и степени автоматизации функций МИО включаются в программу развития территории в рамках направления "Государственные услуги", отражающего степень качества оказания государственных услуг населению. В рамках данного направления МИО обеспечивается миграция интернет-ресурсов на единую платформу интернет-ресурсов государственных органов и их развитие, а также осуществляется в соответствии с утвержденной архитектурой внедрение ИС, сервисных программных продуктов, автоматизирующих государственные функции и вытекающие из них услуги и, обеспечивается их функционирование и каналов связи.
14. Индикаторы информатизации населения, отражающие степень проникновения ИКТ среди населения административно-территориальной единицы, включаются в программу развития территорий в рамках направления "Инфраструктура", отражающего степень развития ИКТ административно-территориальной единицы с целью перехода к информационному обществу и инновационной экономике. Достижение индикаторов данной группы осуществляется посредством мероприятий, нацеленных на повышение цифровой грамотности, пропаганду и популяризацию услуг в электронной форме среди населения, а также модернизацию и развитие ИК-инфраструктуры МИО.
Глава 3. Описание организационной структуры местных исполнительных органов
15. Создание организационной структуры МИО основывается на Базовой структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608.
16. При формировании организационной структуры МИО учитывается:
1) соответствие функций структурного подразделения его задачам согласно сфере деятельности;
2) соответствие задач и функций структурных подразделений полномочиям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан;

3) бір ЖАО құрылымы шеңберінде түрлі құрылымдық бөлімшелерде функциялар мен құзыреттердің қайталануын болдырмау
4) автоматизация есебінен жергілікті атқарушы органдар құрылымын оңтайландыру ескеріледі.
4-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық ағымдарының сипаттамасы
17. ЖАО ақпараттық жүйелердің ықпалдасуы, ақпараттық ресурстарды ұсыну және жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық ағымдарын төмендету арқылы орталық атқарушы органдармен және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдармен ақпараттық өзара іс-қимылды оңтайландыру мен біріздендіруді қамтамасыз етеді.
18. ЖАО деректер архитектурасын әзірлеу барысында Функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағында көрсетілген ақпараттық ресурстардың үлгілік жинағын пайдаланады.
19. ЖАО ақпараттық ресурстарының үлгілік жинағы ЖАО үлгілік ақпараттық ағымдарымен құрылатын ақпарат негізінде қалыптастырылатын мәліметтер мен құжаттар жинағының тізбесін білдіреді.
20. ЖАО үлгілік ақпараттық ағымдары:
1) ішкі;
2) сыртқы болып бөлінеді.
21. Сыртқы ақпараттық ағымдар бағыты бойынша:
1) кіріс;
2) шығыс болып бөлінеді.
22. ЖАО ақпараттық ресурстарының үлгілік жинағы Қазақстан Республикасының барлық әкімшілік-аумақтық бірлігі үшін ортақ болып табылатын деректер жинақтарын қамтиды.
ЖАО ақпараттық ресурстарының үлгілік жинағын әкімшілік-аумақтық бірліктің қызмет бағыттары мен әлеуметтік-экономикалық даму ерекшеліктерін ескере отырып бейімдейді.
23. "Электрондық үкіметтің" ықпалдастыру контурының төмендегі құрамдастары ЖАО электрондық ақпараттық ресурстарында жүргізілетін объектілер мен субъектілер туралы мәліметтердің түпкі дереккөзі болып табылады:
1) мемлекеттік жүйе құрушы (эталондық) деректер базалары – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы, "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы, "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасы;
2) бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпараттың ақпараттық жүйесі.
24. Жеке және заңды тұлғалардың мекенжайлары туралы мәліметтерді ЖАО АЖ-де жүргізу мекенжай тіркелімінің жүйе құрушы деректер базасы деректерінің негізінде жүзеге асырылады.
25. ЖАО өз құзыреті шегінде:
1) ЖАО-ның электрондық ақпараттық ресурстарын өңдеу, қорғау және оларға қол жеткізу режимі мен қағидаларын белгілейді;
2) электрондық ақпараттық ресурстарды сақтау, көшірме жасау және тарату кезінде оларға иелік ету шарттарын айқындайды.
26. ЖАО ОМО-ға төмендегі тәсілдердің бірі арқылы меншікті электрондық ақпараттық ресурстарына қол жеткізуді ұсынады:
1) электрондық почтаны пайдаланумен және сәйкестендіру нөмірін көрсетумен немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде не ЖАО-ның өзге белгіленген тәсілдерімен электрондық ақпараттық ресурстарға қол жеткізу жөніндегі ОМО сұрау салуды алу арқылы;

3) исключение дублирования функций и компетенций в разных структурных подразделениях в рамках структуры одного МИО;
4) оптимизация структуры местных исполнительных органов за счет автоматизации.
Глава 4. Описание информационных потоков местных исполнительных органов
17. МИО обеспечивают оптимизацию и унификацию информационного взаимодействия с центральными исполнительными органами и государственными органами, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан посредством интеграции информационных систем, предоставления информационных ресурсов и минимизации информационных потоков местных исполнительных органов.
18. В ходе разработки архитектуры данных МИО используют типовой набор информационных ресурсов, указанные в Типовом наборе функциональных возможностей.
19. Типовой набор информационных ресурсов МИО представляет перечень наборов сведений и документов, которые формируются на основе информации, образуемой типовыми информационными потоками МИО.
20. Типовые информационные потоки МИО подразделяются на:
1) внутренние;
2) внешние.
21. Внешние информационные потоки по направленности подразделяются на:
1) входящие;
2) исходящие.
22. Типовой набор информационных ресурсов МИО содержит наборы данных, являющихся общими для всех административно-территориальных единиц Республики Казахстан.
МИО адаптируют типовой набор информационных ресурсов с учетом направлений деятельности и особенностей социально-экономического развития административно-территориальной единицы.
23. Первоисточниками сведений об объектах и субъектах, ведение которых осуществляется в электронных информационных ресурсах МИО, являются следующие компоненты интеграционного контура "электронного правительства":
1) государственные системообразующие (эталонные) базы данных – государственная база данных "Физические лица", государственная база данных "Юридические лица", государственная база данных "Регистр недвижимости";
2) информационная система единой нормативно-справочной информации.
24. Ведение сведений об адресах физических и юридических лиц в ИС МИО осуществляется на основе данных систем образующей базы данных адресного регистра.
25. МИО в пределах своей компетенции:
1) устанавливают режим и правила обработки, защиты и доступа к электронным информационным ресурсам МИО;
2) определяют условия распоряжения электронными информационными ресурсами при их хранении, копировании и распространении.
26. МИО предоставляют доступ ЦГО к собственным электронным информационным ресурсам одним из следующих способов:
1) путем получения запроса ЦГО по доступу к электронным информационным ресурсам с использованием электронной почты и указанием идентификационного номера или в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, или иными установленными способами МИО;

2) пайдаланушының жалпыға қолжетімді электрондық ақпараттық ресурстарға, ақпараттық жүйелерге тікелей жүгінуі арқылы.
27. ЖАО Заңның 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес жеке және заңды тұлғаларға ашық деректердің интернет-порталы арқылы ашық деректерді ұсынады.
5-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының сипаттамасы
28. ЖАО АК-инфрақұрылымының архитектурасын әзірлеу мақсатында осы Тарауда көрсетілген АК-инфрақұрылымы құрамдастарының үлгілік құрамын пайдаланады.
29. ЖАО АК-инфрақұрылымы құрамдастарының үлгілік құрамы:
1) ЖАО-ның қамтамасыз етуші қызметін автоматтандыруға арналған АЖ және мемлекеттік қызметтерді көрсетуді автоматтандыруға немесе ақпараттық қолдауға және оларды іске асыру ерекшеліктері нақты жергілікті атқарушы органға тән мемлекеттік функцияларды орындауға арналған АЖ;
2) АК-инфрақұрылымының үлгілік құрамдастары – технологиялық функцияларды атқаратын бағдарламалық-техникалық кешендер мен құралдар;
3) "электрондық үкімет" инфрақұрылымының құрамдастары.
30. ЖАО АК-инфрақұрылымының үлгілік құрамдастарына:
1) жалпы пайдаланымдағы жұмыс станциялары – пайдаланушының тікелей жұмысына, оның ішінде қажетті перифериялық жабдықты қоса алғанда, серверлік қуаттылыққа қашықтықтан қол жеткізу режимінде арналған есептеуіш техника құралдары, оның ішінде жекелеген жұмыс орындарында орналастырылатын принтерлер мен сканерлер, жалпыжүйелік БҚ, АЖ қатысы жоқ әмбебап пайдаланымдағы БҚ;
2) деректерді өңдеу орталықтарының құрамына кірмейтін серверлік жабдық – деректерді өңдеудің технологиялық және аумақтық жекелендірілген орталықтарында орналастырылмаған серверлер және сервер топтары, сондай-ақ олардың жалпы жүйелік БҚ, олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті технологиялық жабдық (тіреулер, шкафтар, коммутаторлар, үздіксіз қоректендіру көздері);
3) деректерді басып шығару мен көшірмесін жасау құралдары – желілік принтерлер мен сканерлер, сканерлейтін, көшірме жасайтын, басып шығаратын құрылғылар кешендері;
4) ішкі телекоммуникациялық инфрақұрылым – мемлекеттік органның орынжайларында деректерді беруді қамтамасыз ететін жергілікті есептеуіш желілер мен өзге де техникалық және бағдарламалық құралдар;
5) сыртқы байланысты қамтамасыз ететін телекоммуникациялық инфрақұрылым – сыртқы мобильді кешендермен, құрылғылармен, желілермен өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін техникалық және бағдарламалық құралдар; Интернетке қол жеткізуді қамтамасыз ету құралдары; бейнеконференцбайланыс жатады.
31. ЖАО пайдаланатын "электрондық үкімет" инфрақұрылымының құрамдастары:

2) путем непосредственного обращения пользователя к общедоступным электронным информационным ресурсам, информационным системам.
27. МИО предоставляют физическим и юридическим лицам открытые данные посредством интернет-портала открытых данных в соответствии с подпунктом 13) статьи 10 Закона.
Глава 5. Описание информационно-коммуникационной инфраструктуры местных исполнительных органов
28. В целях разработки архитектуры ИК - инфраструктуры МИО используют типовой состав компонентов ИК-инфраструктуры, указанные в настоящей Главе.
29. Типовой состав компонентов ИК-инфраструктуры МИО:
1) ИС, предназначенные для автоматизации обеспечивающей деятельности МИО, и ИС, предназначенные для автоматизации либо информационной поддержки предоставления государственных услуг и исполнения государственных функций, особенности реализации которых специфичны для конкретного местного исполнительного органа;
2) типовые компоненты ИК-инфраструктуры – программно-технические комплексы и средства, выполняющие технологические функции;
3) компоненты инфраструктуры "электронного правительства".
30. К типовым компонентам ИК-инфраструктуры МИО относятся:
1) рабочие станции общего назначения – средства вычислительной техники, предназначенные для непосредственной работы пользователя, в том числе, в режиме удаленного доступа к серверным мощностям, включая необходимое периферийное оборудование, в том числе принтеры и сканеры, размещаемые на отдельных рабочих местах, общесистемное ПО, ПО универсального назначения, не относящееся к ИС;
2) серверное оборудование, не входящее в состав центров обработки данных – серверы и группы серверов, не размещенные в технологически и территориально обособленных центрах обработки данных, а также их общесистемное ПО, технологическое оборудование, необходимое для обеспечения их функционирования (стойки, шкафы, коммутаторы, источники бесперебойного питания);
3) средства печати и копирования данных – сетевые принтеры и сканеры, комплексы сканирующих, копирующих, печатающих устройств;
4) внутренняя телекоммуникационная инфраструктура – локальные вычислительные сети и иные технические и программные средства, обеспечивающие передачу данных в помещениях государственного органа;
5) телекоммуникационная инфраструктура, обеспечивающая внешнюю связь – технические и программные средства, обеспечивающие взаимодействие с внешними мобильными комплексами, устройствами, сетями; средства обеспечения доступа в Интернет; видеоконференцсвязь.
31. Компоненты инфраструктуры "электронного правительства", используемые МИО:

1) сыртқы контурда:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы;
мобильді үкіметтің ақпараттық жүйесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі;
2) ықпалдастыру контурында:
дербес деректер мен анықтамалық ақпаратты жинауды, сақтауды, есепке алуды, беруді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелер;
стандарттық шешімдер;
"электрондық үкіметтің" шлюзі;
3) АК-инфрақұрылымында:
мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы базасындағы мемлекеттік органдардың телекоммуникациялық желісі;
деректерді өңдеу орталықтарының желісі;
4) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін:
"электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері ақпараттық қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуіне мониторинг жүйесі;
ашық кілттер инфрақұрылымы.
32. АК-инфрақұрылымы құрамдастарының үлгілік құрамынан басқа ЖАО мыналарды:
1) азаматтардың өтініштеріне жедел жауап беру арқылы олардың ЖАО-мен өзара іс-қимылын ұйымдастыру үшін Байланыс орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін;
2) "ақылды қалаларды" дамыту шеңберіндегі бастамаларды іске асыруға арналған мамандандырылған бағдарламалық-аппараттық кешендерді қолданады.
Байланыс орталықтарының бағдарламалық-аппараттық кешені Байланыс орталықты басқарудың бағдарламалық қамтылымын орнатуға арналған серверлерді, байланыс операторын желіге қосуға арналған шлюздерді, сөйлесу құрылғыларын (гарнитураларды, IP-телефондарды), сондай-ақ электрондық почта арқылы өзара іс-қимылды, хабарлармен жедел алмасу жүйесін қолдауға арналған БҚ қамтиды.
"Ақылды қалаларды" дамыту шеңберінде құрылатын шешімдердің бағдарламалық-аппараттық кешендері серверлік жабдық пен ақпаратты жинау мен талдаудың БҚ-дан басқа, фото- және бейне бақылау құралдарын, көлік ағындарының бергіштерін, жол жүру қозғалысының бұзылуын тіркеу бергіштерін, су мен газдың ағып кету бергіштерін, коммуналдық ресурстарды есепке алудың зияткерлік құралдарын, LED-шамдары бар жеке басқарылатын шамдарды, тегін Интернетті ұсынуды қамтамасыз етуге арналған коммутаторлар мен бағыттауыштарды және өзге мамандандырылған аппараттық құралдарды қамтиды.
33. ЖАО Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарында көзделген ЖАО АК-инфрақұрылымына қойылатын функционалдық емес талаптардың іске асырылуын қамтамасыз етеді.
34. Сервистік интегратор әкімшілік-аумақтық бірліктерді ақпараттандыруды іске асыру шеңберінде қажеттілікке қарай ЖАО архитектурасын іске асыру шеңберінде АК-қызметтеріне қажеттілік көлемі туралы хабарламаны АК-инфрақұрылымы операторына жібереді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13282 болып тіркелген) бекітілген Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларына сәйкес ЖАО-ға арналған сервистік бағдарламалық өнімдерді жасауды ұйымдастырады.
"Электрондық әкімдіктің"
үлгілік архитектурасының
талаптарына
1-қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағы
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2021 № 142/НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 24.11.2021 № 406/НҚ (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.09.2022 № 352/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1) во внешнем контуре:
веб-портал "электронного правительства";
информационная система мобильного правительства;
платежный шлюз "электронного правительства";
2) в интеграционном контуре:
информационные системы, обеспечивающие сбор, хранение, учет, предоставление персональных данных и справочной информации;
стандартные решения;
шлюз "электронного правительства";
3) в ИК-инфраструктуре:
телекоммуникационная сеть государственных органов на базе единой транспортной среды государственных органов;
сеть центров обработки данных;
4) для обеспечения информационной безопасности:
система мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства";
инфраструктура открытых ключей.
32. Кроме типового состава компонентов ИК-инфраструктуры, МИО применяют специализированные программно-аппаратные комплексы:
1) обеспечивающие функционирование Контакт-центров для организации взаимодействия граждан с МИО путем оперативного реагирования на их обращения;
2) предназначенные для реализации инициатив в рамках развития "умных городов".
Аппаратно-программный комплекс Контакт-центра включает серверы для установки программного обеспечения управления Контакт-центром, шлюзы для подключения к сети оператора связи, переговорные устройства (гарнитуры, IP-телефоны), а также ПО для поддержки взаимодействия через электронную почту, системы мгновенного обмена сообщениями.
Аппаратно-программный комплекс решений, создаваемых в рамках развития "умных городов", включают, помимо серверного оборудования и ПО сбора и анализа информации, приборы фото- и видеонаблюдения, датчики транспортных потоков, датчики фиксации нарушений дорожного движения, датчики протечки воды и газа, интеллектуальные приборы учета коммунальных ресурсов, индивидуально управляемые фонари с LED-лампами, коммутаторы и маршрутизаторы для обеспечения безвозмездного предоставления Интернета и иные специализированные аппаратные средства.
33. МИО обеспечивают реализацию нефункциональных требований к ИК-инфраструктуре МИО, предусмотренным едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утверждаемыми постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 и Требованиями.
34. Сервисный интегратор в рамках реализации информатизации административно-территориальных единиц по мере необходимости, направляет уведомления оператору ИК-инфраструктуры об объеме потребности в ИК-услугах в рамках реализации архитектуры МИО, а также организует создание сервисных программных продуктов для МИО в соответствии с Правилами реализации сервисной модели информатизации утвержденными приказом исполняющий обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13282).
Приложение 1
к Требованиям архитектуры
"электронного акимата"
Типовой набор функциональных возможностей местных исполнительных органов

1-бөлім. Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана
Ескерту. 1-бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2021 № 142/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Функционалдық мүмкіндік
Функция
АЖ
Автоматтандыру тәсілі
Ақпараттық ресурс
Құрылымдық бөлімше
1.
Бюджетті басқару
жергілікті бюжеттердің орындалуын қамтамасыз етеді
ЖБЖ АЖ
Бюджет жобасын дайындау және жинақтау, қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік сатып алу жоспарларын құру және жинақтау, қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау және бақылау процестерін автоматтандыру
ЭҚБ
2.
жергілікті бюджетті әзірлейді және оның орындалуын қамтамасыз етеді
ЭҚБ
3.
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауды, негіздеуді, іске асыруды және нәтижелерге қол жеткізуді жүзеге асырады
АШБ
4.
денсаулық сақтаудың бюджеттік бағдарламалары әкімшілерінің функцияларын жүзеге асырады
ДБ
5.
бюджеттік өтінімдерді, төлемдер және бағдарламалар мен кіші бағдарламалар бойынша міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың жылдық жоспарларын әзірлейді
ӘА
6.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қызметін байланыс құралдарымен, ақпараттық есептеуіш және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету, ақпараттық жүйелерді құру, оларды пайдалану және жөндеу жөніндегі бағдарламалардың әкімшісі функциясын орындайды
ӘА
7.
тиісті қаржы жылының бірінші тоқсанына арналған жергілікті қаржылық жоспарды бекітеді
ЭҚБ
8.
Меншіктің мемлекеттік мониторингі
уәкілетті органның бастамасы бойынша мониторингілеу объектілерін тікелей зерттеуге, меншіктің мемлекеттік мониторингі мәніне қатысты ақпаратты жинауға және талдауға қатысу үшін өкілдерді жібереді
МММ ЭДҚ (Мемлекеттік мүлік тізілімі АЖ)
ЭҚБ
9.
меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты уәкілетті органға ұсынады
ЭҚБ
10.
Жер қойнауын зерделеу және пайдалану саласындағы қызметті ұйымдастыру
жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған жобалық сметалық құжаттаманың сараптамасын қоспағанда, кең таралған пайдалы қазбалар бойынша, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға жобалық құжаттардың сараптамасын жүргізуді ұйымдастырады
Кең таралған пайдалы қазбалар бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурстарды жүргізуді автоматтандыру.
Жер қойнауын пайдалану саласындағы рұқсаттар туралы мәліметтерді алу бөлігінде ЕЛ МДҚ АЖ-мен ықпалдастыру.
Жер қойнауын пайдаланушылардан есептілікті қабылдауды қоса алғанда, жер қойнауын пайдалану жөніндегі шарттарды орындауды келісу, тіркеу және есепке алу және мониторинг бойынша процестерді автоматтандыру
ТРБ
11.
облыс аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және өндірушілердің тізбесін құруды жүзеге асырады
Облыс аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және өндірушілердің тізбесі
ТРБ
12.
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттардың орындалуын немесе қолданысының тоқтатылуын қамтамасыз етеді
ТРБ
13.
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттардың қолданысын қайта жаңарту туралы шешім жобаларын дайындауды жүзеге асырады
ТРБ
14.
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттық міндеттемелердің орындалуына мониторингті және бақылауды жүзеге асырады
ТРБ
15.
жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарттардың талаптары туралы келіссөздер жүргізеді және жер қойнауын пайдаланушымен бірлесіп кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған жобалық құжаттарды дайындауды жүзеге асырады
ТРБ
16.
жер қойнауын пайдаланушыға кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге құқық беруге арналған конкурстарды дайындайды және ұйымдастырады
Жер қойнауын пайдаланушыға кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге құқық беруге арналған конкурстар туралы мәліметтер
ТРБ
17.
тауарлардағы, жұмыстардағы, көрсетілетін қызметтердегі, кадрлардағы жергілікті қамту мен аумақтарды әлеуметтік дамыту, оның ішінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі бөлігінде жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелерді орындауының мониторингін жүзеге асыруға қатысады
ТРБ
18.
жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін құру мен жүргізу мақсатында құзыретті органға облыстың аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізбесі бойынша ақпаратты тоқсан сайын ұсынады
ТРБ
19.
жер қойнауын пайдалану жөніндегі келісімшарттарды қарайды және экономикалық қорытынды береді
ЭҚБ
20.
жер қойнауын пайдалану мақсаты үшін (өндіру, бірлесіп барлау мен өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін), магистралдық құбырларды, мұнай мен газды қайта өңдеу объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілерді салу (қайта жаңғарту) үшін, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің индустриялық-инновациялық жобалары үшін, басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін жер учаскелерін беру, ерекше қорғалатын жергілікті маңызы бар табиғи аумақтарды құру және кеңейту, сондай-ақ пайдалы қазбалар кен орындарын тапқан кезде және оларды өндіруге магистралдық құбырларды салу (қайта жаңарту) үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иеліктен шығару бойынша облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешім жобаларын әзірлейді
ЖҚБ
21.
жер қойнауын пайдаланумен байланысты, экологиялық, ғылыми, тарихи-мәдени және рекреациялық маңызы бар объектілердің сақталуына жәрдемдеседі
ТРБ
22.
ТКШ саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы (тек Алматы және Астана қалалары үшін)
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің бар немесе жоқ екенін жергілікті атқарушы органның тексеруіне келісімі көрсетілген коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою туралы өтініштер тізілімі.
Кезектегі реттік нөмірі көрсетілген, есепке қою туралы хабарламалар тізілімі.
Тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу тізілімі
ЭТКШБ
23.
тұрғын үй көмегін тағайындау (тек Алматы және Астана қалалары үшін)
Тұрғын үй көмегін алуға өтініштер тізілімі Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларға тұрғын үй көмегі тағайындалған тұлғалардың тізілімі
ЭТКШБ
24.
ТКШ саласындағы өзге де қызметтерді көрсету

Раздел 1. Область, город республиканского значения, столица
Сноска. Заголовок раздела 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 21.04.2021 № 142/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказами Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 21.04.2021 № 142/НҚ (порядок введения в действие см. п.4); от 24.11.2021 № 406/НҚ (вводится в действие с 01.01.2022); от 29.09.2022 № 352/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Функциональная возможность
Функция
ИС
Способ автоматизации
Информационный ресурс
Структурное подразделение
1.
Управление бюджетом
обеспечивает исполнение местных бюджетов
ИС МБП
Автоматизация процессов подготовки и свода проекта бюджета, составления и свода планов финансирования, планов госзакупок, анализа и контроля исполнения планов финансирования
УЭФ
2.
разрабатывает местный бюджет и обеспечивает его исполнение
УЭФ
3.
осуществляет планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программ
УСХ
4.
осуществляет функций администраторов бюджетных программ здравоохранения
УЗ
5.
разрабатывает бюджетные заявки, планы финансирования по платежам и обязательствам по программам и подпрограммам, годовые планы государственных закупок товаров, работ и услуг
АА
6.
выполняет функции администратора программ по обеспечению деятельности акима области (города республиканского значения, столицы) средствами связи, информационно-вычислительной и оргтехникой, созданию информационных систем, их эксплуатации и ремонту
АА
7.
утверждает местный финансовый план на первый квартал соответствующего финансового года
УЭФ
8.
Государственный мониторинг собственности
по инициативе уполномоченного органа направляет представителей для участия в непосредственном обследовании объектов мониторинга, сборе и анализе информации, относящейся к предмету государственного мониторинга собственности
ЭБД ГМС (ИС Реестр госимущества)
УЭФ
9.
предоставляет уполномоченному органу информацию, необходимую для осуществления государственного мониторинга собственности
УЭФ
10.
Организация деятельности в сфере изучения и использования недр
организует проведение экспертизы проектных документов по общераспространенным полезным ископаемым, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, за исключением экспертизы проектно-сметной документации на проведение работ по государственному геологическому изучению недр
Автоматизация проведения конкурсов по предоставлению права недропользования в части общераспространенных полезных ископаемых.
Интеграция с ИС ГБД ЕЛ в части получения сведений о разрешениях в сфере недропользования.
Автоматизация процессов по согласованию, регистрации, учету и мониторингу исполнения договоров по недропользованию, включая прием отчетности от недропользователей
УПР
11.
осуществляет формирование перечня товаров, работ и услуг, производимых на территории области, и производителей
Перечень товаров, работ и услуг, производимых на территории области, и производителей
УПР
12.
обеспечивает исполнение и прекращение действия контрактов на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
13.
осуществляет подготовку проектов решений о возобновлении действия контрактов на разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
14.
осуществляет мониторинг и контроль за исполнением контрактных обязательств по общераспространенным полезным ископаемым и строительству и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
15.
ведет переговоры с недропользователем об условиях контрактов и осуществляет подготовку совместно с недропользователем проектных документов на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
16.
подготавливает и организует конкурсы для предоставления права недропользования на проведение разведки или добычи общераспространенных полезных ископаемых
Сведения о проводимых конкурсах для предоставления права недропользования на проведение разведки или добычи общераспространенных полезных ископаемых
УПР
17.
принимает участие в осуществлении мониторинга исполнения контрактных обязательств недропользователями в части местного содержания в товарах, работах, услугах, кадрах и социального развития территорий, в том числе через реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
УПР
18.
ежеквартально представляет в компетентный орган информацию по перечню товаров, работ и услуг, производимых на территории области, и производителей, в целях формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
УПР
19.
рассматривает контракты по недропользованию и выдает экономическое заключение
УЭФ
20.
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) по предоставлению земельных участков для целей недропользования (для проведения работ по добыче, по совмещенной разведке и добыче, по строительству и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей), строительства (реконструкции) магистральных трубопроводов, объектов переработки нефти и газа, объектов по использованию возобновляемых источников энергии, для индустриально-инновационных проектов субъектов индустриально-инновационной деятельности, реализации инвестиционных приоритетных проектов, создания и расширения особо охраняемых природных территорий местного значения, а также по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд при обнаружении и под разработку месторождений полезных ископаемых, для строительства (реконструкции) магистральных трубопроводов, создания и расширения особо охраняемых природных территорий местного значения
УЗО
21.
содействует сохранению объектов, связанных с недропользованием, имеющих экологическое, научное, историко-культурное и рекреационное значение
УПР
22.
Оказание государственных услуг в сфере ЖКХ
постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде (только для городов Астана и Алматы)
ПЭП, ИС РШЭП
Реестр заявлений о постановке на учет граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда, с указанием согласия на проверку услугодателем о наличии или отсутствия жилища из коммунального жилищного фонда
Реестр уведомлений о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди
Реестр учета граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда
УЭЖКХ
23.
назначение жилищной помощи (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на получение жилищной помощи
Реестр уведомлений о назначении жилищной помощи
Реестр лиц, которым назначена жилищная помощь
УЭЖКХ
24.
Оказание прочих услуг в сфере ЖКХ

"Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметінің басталғаны туралы хабарлаған байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын есепке алуды жүзеге асырады
Байқаудан өткізушілердің және тұқым сарапшыларының қызметі басталғандығы туралы хабарламалар тізілімі
Байқаудан өткізушілердің және тұқым сарапшыларының тізілімі
АШБ
91.
Астықты өндіру және сату, мақта саласын дамыту, биоотынды өндіру және оның айналымы, а/ш техниканы пайдалану, ветеринария, өсімдік шаруашылығындағы, тұқым шаруашылығындағы міндетті сақтандыру саласындағы бақылау және қадағалау
астықты қабылдайтын кәсіпорындарды бақылауды жүзеге асырады, оның ішінде:
бекітілген кестелерге сәйкес астық қабылдайдын кәсіпорындарды жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығы тұрғысынан жыл сайынғы тексеру;
астық қабылдайдын кәсіпорындарды зерттеу актілерін ресімдеу
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электрондық түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру.
АШБ
92.
дәнді дақылдар егуге арналған екі жүз елу гектар және одан да көп егіс алаңы бар отандық астық өндірушілердің мемлекеттік астық ресурстарын құру жөніндегі міндетін орындауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
93.
астықты қайта өңдеу ұйымдарының мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын нысаналы пайдалануын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
94.
астық қабылдайтын кәсіпорындардың мына ережелерді сақтауын бақылауды жүзеге асырады:
астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу;
астықты сақтау;
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлер кодексіне сәйкес астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және оларды өтеу
АШБ
95.

осуществляет учет апробаторов и семенных экспертов, уведомивших о начале деятельности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях"
Реестр уведомлений о начале деятельности апробаторов и семенных экспертов
Реестр апробаторов и семенных экспертов
УСХ
91.
Контроль и надзор в сферах производства и реализации зерна, развития хлопковой отрасли, производства и оборота биотоплива, эксплуатации с/х техники, ветеринарии, обязательного страхования в растениеводстве, семеноводства
осуществляет контроль за хлебоприемными предприятиями, включающий:
ежегодное обследование хлебоприемных предприятий на предмет готовности к приему зерна нового урожая в соответствии с утвержденными графиками;
оформление актов обследований хлебоприемных предприятий
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля, камерального контроля на основании отчетности.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УСХ
92.
осуществляет контроль за выполнением отечественными производителями зерна, имеющими посевные площади зерновых культур двести пятьдесят гектаров и более, обязанности по формированию государственных ресурсов зерна
УСХ
93.
осуществляет контроль за целевым использованием зерноперерабатывающими организациями зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна
УСХ
94.
осуществляет контроль за соблюдением хлебоприемными предприятиями правил:
ведения количественно-качественного учета зерна;
хранения зерна;
выдачи, обращения и погашения зерновых расписок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
УСХ
95.

"Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының бұзылуы туралы нұсқамалар береді, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды
АШБ
96.
астық қауiпсiздiгi мен сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
97.
астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу және астықтың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарының қызметін инспекциялауды (тексеруді) жүзеге асырады
АШБ
98.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексерулердің жартыжылдық жоспарларын бекітеді
АШБ
99.
астық нарығына қатысушылардың астығының нақты бар-жоғы мен сапасын және оның есепті деректерге сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады
АШБ

выдает предписания о нарушении Закона "О зерне" Республики Казахстан от 19 января 2001 года, рассматривает дела об административных правонарушениях
УСХ
96.
осуществляет государственный контроль безопасности и качества зерна
УСХ
97.
осуществляет инспектирование (проверку) деятельности хлебоприемных предприятий на предмет соблюдения требований по ведению количественно-качественного учета и обеспечению сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
УСХ
98.
утверждает полугодовые планы проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
УСХ
99.
проводит проверку фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетными данными
УСХ

100.
астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сандық-сапалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады
Астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сандық-сапалық жай-күйі туралы мәліметтер
АШБ
101.
агенттен мемлекеттік астық ресурстарын құру жөніндегі міндетін орындаған отандық астық өндірушілердің тізбесін сұратады
Мемлекеттік астық ресурстарын құру жөніндегі міндеттерін орындаған отандық астық өндірушілер тізбесі
АШБ

100.
осуществляет контроль количественно-качественного состояния зерна, в том числе зерна государственных ресурсов
Сведения о количественно-качественном состоянии зерна, в том числе зерна государственных ресурсов
УСХ
101.
запрашивает от агента перечень отечественных производителей зерна, исполнивших обязанность по формированию государственных ресурсов зерна
Перечень отечественных производителей зерна, исполнивших обязанность по формированию государственных ресурсов зерна
УСХ

102.
"Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабы 2-тармағымен көзделген негіздер болған жағдайда, астықты астық қабылдайтын кәсіпорыннан кез келген көлікке тиеуге тыйым салады
АШБ
103.
мемлекеттік астық ресурстарын құру жөніндегі міндетін орындамаған отандық астық өндірушілерге осы міндетті орындағанын растау қажеттігі туралы хабарлама жібереді
АШБ
104.
отандық астық өндіруші мемлекеттік астық ресурстарын құру жөніндегі міндетін орындағанын растамаған жағдайда, оған Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасын бұзушылықты жою туралы бір ай ішінде ұйғарым береді
АШБ
105.
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасайды және әкімшілік жазалар қолданады
АШБ
106.
астықтың қауіпсіздігін және сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
107.
астықты сақтау, сандық-сапалық есепке алу мәселелерi жөнiндегi, сондай-ақ астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және оларды өтеу жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң бұзылғаны байқалған, астық қабылдау кәсiпорындарының лауазымды адамдарының сол астық қабылдау кәсiпорны берген астық қолхаттарын ұстаушылардың мүдделерiне қатер төндiруi мүмкiн құқыққа сыйымсыз әрекеттерi немесе әрекетсiздiгi анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі астық қабылдау кәсiпорнына "Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабымен көзделген жауапкершілік түрлерінің бірін қолданады
АШБ
108.
биоотынды өндіру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
109.
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады (тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды пайдалану қағидаларын сақтауды қадағалау)
АШБ
110.
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады
АШБ
111.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарын сақтауын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады
АШБ
112.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте техникалық регламенттермен белгіленген талаптардың орындалуын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады
АШБ

102.
налагает запрет на отгрузку любым видом транспорта зерна с хлебоприемного предприятия при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"
УСХ
103.
направляет уведомления отечественным производителям зерна, не исполнившим обязанности по формированию государственных ресурсов зерна, о необходимости подтверждения исполнения данной обязанности
УСХ
104.
выдает предписания отечественным производителем зерна об устранении нарушения законодательства Республики Казахстан о зерне в случае не подтверждения ими исполнения обязанности по формированию государственных ресурсов зерна в течение одного месяца
УСХ
105.
составляет протокола об административных правонарушениях и накладывает административные взыскания
УСХ
106.
осуществляет государственный контроль безопасности и качества зерна
УСХ
107.
применяет к хлебоприемному предприятию один из видов ответственности, предусмотренных статьей 25 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" в случаях обнаружения нарушений нормативных правовых актов по вопросам хранения, количественно-качественного учета зерна, а также по выдаче, обращению и погашению зерновых расписок, выявления неправомерных действий или бездействия должностных лиц хлебоприемных предприятий, которые могут угрожать интересам держателей зерновых расписок, выданных данным хлебоприемным предприятием
УСХ
108.
осуществляет государственный контроль в области производства биотоплива
УСХ
109.
осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса (надзор за соблюдением правил эксплуатации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости)
УСХ
110.
осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса
УСХ
111.
организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
УСХ
112.
организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за выполнением требований, установленных техническими регламентами, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
УСХ

113.
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарын орындау тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады
АШБ
114.
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады
АШБ
115.
жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісі
АШБ
116.

113.
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии
УСХ
114.
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов
УСХ
115.
составляет акт государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц
Акт государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
УСХ
116.

Өсімдік өнімін өндірушілердің "Өсімдік шаруашылығы туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген міндетті сақтандыру шартын жасасу жөніндегі міндетін орындауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
117.
Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығы саласындағы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
118.
агенттің, қоғамның қызметін, олардың Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
119.
сақтанушылардың міндетті сақтандыру шарттарын жасасудан жалтаруы туралы және қоғамның "Өзара сақтандыру туралы" 2006 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңнамасының және "Өсімдік шаруашылығы саласында міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңның талаптарын сақтамауы туралы істерді қарайды
Сақтанушылардың міндетті сақтандыру шарттарын жасасудан жалтаруы туралы және қоғамның Қазақстан Республикасының өзара сақтандыру туралы заңнамасының және "Өсімдік шаруашылығы саласында міндетті сақтандыру туралы" Заңның талаптарын сақтамауы туралы мәліметтер
АШБ
120.
өздерінің бақылау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушыдан, сақтандырушыдан, агенттен және қоғамнан сұратады және алады
АШБ
121.
өздерiнiң бақылау функцияларын жүзеге асыру үшiн қажеттi ақпарат пен құжаттарды сақтанушының, сақтандырушының, агенттің және қоғамның ұсыну нысаны мен мерзiмдерiн белгiлейдi
АШБ
122.
агенттен өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан сақтанушылардың тиiстi аумақтағы сақтандырылған өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнiң түрлерi көрсетiлген тiзбесiн сұратады
Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан сақтанушылардың тиiстi аумақтағы сақтандырылған өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнiң түрлерi көрсетiлген тiзбесi
АШБ
123.
әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасайды және әкiмшiлiк жаза қолданады
АШБ
124.
мақта өндіруші ұйымдарды лицензиялық бақылауды жүзеге асырады, оның ішінде:
бекітілген кестелер негізінде мақта иелерін біліктілік талаптарына сәйкестігі және шитті мақтаның жаңа өнімін қабылдауға дайындығы тұрғысынан жыл сайын жоспарлы тексеруді;
мақта өндіруші ұйымдарды тексеру актілерін ресімдеуді;
АШБ
125.
мақтаның қауіпсіздігі мен сапасын;
аккредиттелген сынау зертханаларының (орталықтарының) қызметін;
сарапшылық ұйымның қызметін;
сарапшылық ұйымның мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығының сапа паспортын беру қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ

осуществляет государственный контроль за выполнением производителями продукции растениеводства обязанности по заключению договора обязательного страхования, установленной Законом Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве"
УСХ
117.
осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области растениеводства
УСХ
118.
осуществляет контроль за деятельностью агента, общества, соблюдением ими законодательства Республики Казахстан об обязательном страховании в растениеводстве
УСХ
119.
рассматривает дела об уклонении от заключения договоров обязательного страхования страхователями и несоблюдении обществом требований законодательства Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании" и Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве"
Сведения об уклонении от заключения договоров обязательного страхования страхователями и несоблюдении обществом требований законодательства Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании" и Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве"
УСХ
120.
запрашивает и получает от страхователя, страховщика, агента и общества информацию и документы, необходимые для осуществления им своих контрольных функций
УСХ
121.
устанавливает формы и сроки предоставления страхователем, страховщиком, агентом и обществом информации и документов, необходимых для осуществления им контрольных функций
УСХ
122.
запрашивает от агента перечень страхователей, заключивших договор обязательного страхования в растениеводстве, с указанием застрахованных видов продукции растениеводства на соответствующей территории
Перечень страхователей, заключивших договор обязательного страхования в растениеводстве, с указанием застрахованных видов продукции растениеводства на соответствующей территории
УСХ
123.
составляет протокола об административных правонарушениях и накладывает административные взыскания
УСХ
124.
осуществляет лицензионный контроль за хлопкоперерабатывающими организациями, включающий:
ежегодную плановую проверку хлопкоперерабатывающей организации в целях защиты интересов владельцев хлопка на предмет соответствия квалификационным требованиям и готовности к приемке хлопка-сырца нового урожая на основании утвержденных графиков;
оформление актов проверки хлопкоперерабатывающих организаций
УСХ
125.
осуществляет контроль:
безопасности и качества хлопка;
за деятельностью аккредитованных испытательных лабораторий (центров);
за деятельностью экспертной организации;
за соблюдением экспертной организацией правил проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна
УСХ

126.
мақта өңдеу ұйымдарының қызметін инспекциялауды (тексеруді) жүзеге асырады
АШБ
127.
анықталған Қазақстан Республикасының мақта саласын дамыту туралы заңнамасын бұзушылықтарды ұйғарымда белгіленген мерзімде жою туралы орындалуы міндетті жазбаша ұйғарымдар береді
АШБ
128.
"Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 32-бабының 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде мақтаны беруге уақытша тыйым салады
АШБ
129.
мақта өңдеу ұйымдарының
мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізуді;
мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын құруды, сақтауды және пайдалануды;
мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, күшін жою және өтеу қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ

126.
осуществляет инспектирование (проверку) деятельности хлопкоперерабатывающих организаций
УСХ
127.
выдает обязательные для исполнения письменные предписания об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о развитии хлопковой отрасли в установленные в предписании сроки
УСХ
128.
налагает временный запрет на отпуск хлопка при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 "О развитии хлопковой отрасли"
УСХ
129.
осуществляет контроль за соблюдением хлопкоперерабатывающими организациями правил:
ведения количественно-качественного учета хлопка;
формирования, хранения и использования государственных ресурсов семян хлопчатника;
выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок
УСХ

130.
мақта өңдеу ұйымдарының мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, күшін жою және өтеу қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
131.
сарапшылық ұйымның мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығының сапа паспортын беру қағидаларын сақтауын жыл сайынғы бақылауды жүзеге асырады
АШБ
132.
сұрыптық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, сұрыптық егiстіктердi байқаудан өткiзуді, жерге егiп бағалауды, зертханалық сұрыптық сынақтарды, тұқым сапасына сараптама жүргізу тәртібінің орындалуын бақылауды жүзеге асырады
АШБ

130.
осуществляет контроль за соблюдением хлопкоперерабатывающими организациями правил выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок
УСХ
131.
осуществляет ежегодный контроль за соблюдением экспертной организацией правил проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна
УСХ
132.
осуществляет контроль за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян
УСХ

133.
тұқымдардың мемлекеттiк ресурстарының саны-сапасы жағынан жай-күйiн бақылауды жүзеге асырады
АШБ
134.
өсімдік шаруашылығы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
135.
субсидияланған бiрегей және элиталық тұқымдардың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
136.
ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасына сараптама жүргiзу жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң сақталуына бақылауды жүзеге асырады
АШБ

133.
осуществляет контроль за количественно-качественным состоянием государственных ресурсов семян
УСХ
134.
осуществляет государственный контроль в области семеноводства
УСХ
135.
осуществляет контроль за целевым использованием просубсидированных оригинальных и элитных семян
УСХ
136.
осуществляет контроль за соблюдением нормативных правовых актов по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений
УСХ

137.
Астықты өндіру және өткізу саласындағы қызметті ұйымдастыру
ішкі нарықтың мұнай өнімдері қажеттіліктерін уақтылы қамтамасыз ету бойынша қажетті шараларды қабылдайды
ЭҚАБЖ
Астық нарығын мониторингілеу мақсатында астық қабылдайтын кәсіпорындардан есептілікті қабылдауды автоматтандыру.
Мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарын өткізуге арналған астық өндіруші және нан пісіруші кәсіпорындарын анықтау жөніндегі тендерлік рәсімдерді автоматтандыру
АШБ
138.
Әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде астық нарығын мониторингілеуді жүзеге асырады
Әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде астық нарығын мониторингілеу жөніндегі мәліметтер
АШБ
139.
мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарын құру көлемін бекіту үшін астық мұқтажын бәсекелестік секторы қамтамасыз етпеген өтінімдерді уәкілетті органға ұсынады
Бәсекелестік секторымен қамтамасыз етілмеген астық мұқтажы туралы мәліметтер
АШБ
140.
тендерлік негізде:
ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын оларға өткізу үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарын;
мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндірілген ұнды оларға өткізу үшін нан пісіру ұйымдарын айқындауды ұйымдастырады
Тендерлік негізде:
ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын оларға өткізу үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарын;
мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндірілген ұнды оларға өткізу үшін нан пісіру ұйымдарын айқындау үшін өткізілетін тендерлер туралы мәліметтер
АШБ
141.
Астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқару
астық қолхаттарын ұстаушыларға астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатуралар ұсыну туралы хабарлама жібереді
1-деңгей:
уақытша басқаруды жүргізу фактілерін және уақытша бақылау барысында құрылатын құжаттарды (жолданған өтініштерді, хабарламаларды, комиссия шешімдерін, уақытша әкімшілік есептерін және т.б.) есепке алу
2-деңгей:
уақытша бақылаудың толық циклін автоматтандыру: уақытша басқаруды жүргізу шарттарын автоматты айқындау, өтініштерді беру бөлігінде жоғарғы соттың АЖ ықпалдастыру, астық қабылдайтын кәсіпорынға және қолхаттарды ұстаушыларға хабарламаларды электрондық түрде жолдау, әкімдіктің интернет–ресурсында хабарландыруларды жариялау, комиссия хаттамаларын автоматты құру және электрондық түрде келісу, уақытша әкімдіктің есептерін электрондық түрде қабылдау.
Астық қолхаттарын ұстаушылардың тізілімі
АШБ

137.
Организация деятельности в сфере производства и реализации зерна
принимает необходимые меры по своевременному обеспечению потребностей внутреннего рынка в нефтепродуктах
ЕСЭДО
Автоматизация приема отчетности от хлебоприемных предприятий в целях мониторинга зернового рынка.
Автоматизация тендерных процедур по определению зерноперерабатывающих и хлебопекарных предприятий для реализации государственных стабилизационных ресурсов зерна.
УСХ
138.
осуществляет мониторинг зернового рынка в пределах административно территориальной единицы
Сведения по мониторингу зернового рынка в пределах административно территориальной единицы
УСХ
139.
представляет уполномоченному органу заявки не обеспеченной конкурентным сектором потребности в зерне для утверждения объемов формирования государственных стабилизационных ресурсов зерна
Сведения о не обеспеченной конкурентным сектором потребности в зерне
УСХ
140.
организует определение на тендерной основе:
зерноперерабатывающих организаций для реализации им зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
хлебопекарных организаций для реализации им муки, произведенной из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна
Сведения о проводимых тендерах для определения:
зерноперерабатывающих организаций для реализации им зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
хлебопекарных организаций для реализации им муки, произведенной из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна
УСХ
141.
Временное управление хлебоприемным предприятием
направляет держателям зерновых расписок уведомления о представлении кандидатур для включения в состав комиссии по временному управлению хлебоприемным предприятием
1-уровень:
Учет фактов введения временного управления и документов, формируемых в ходе временного управления (направленных заявлений, уведомлений, решений комиссии, отчетов временной администрации и пр.).
2-уровень:
Автоматизация полного цикла временного управления: автоматическое выявление условий ведения временного управления, интеграция с ИС Верховного суда в части подачи заявлений, электронное направление уведомлений хлебоприемному предприятияю и держателям расписок, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, автоматическое формирование и электронное согласование протоколов комиссии, прием отчетов временной администрации в электронном виде
Реестр держателей зерновых расписок
УСХ

142.
астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруды жүргізу және оны мерзімнен бұрын аяқтау туралы сотқа арыз береді
АШБ
143.
астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруды жүргізу жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
144.
Биоотынды өндіру және оның айналымы саласындағы қызметті ұйымдастыру
биоотынды өндірудің мониторингін жүргізеді
ЭҚАБЖ
Өндірушілерден есептілікті қабылдау жолымен биоотынды өндіруді мониторингілеуді автоматтандыру
Биоотынды өндірудің мониторингі бойынша мәліметтер
АШБ
145.
биоотынды өндіретін зауытты салуға техникалық-экономикалық негіздеменің салалық сараптамасын жүргізеді
Биоотынды өндіретін зауытты салуға техникалық-экономикалық негіздеменің салалық сараптамасы қорытындыларының тізілімі
АШБ
146.
АӨК саласында ақпаратты талдау, мониторингілеу және беру
агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне сыртқы және ішкі азық-түлік нарығындағы жағдайды талдау нәтижелеріне қолжетімділікті қамтамасыз етеді
ЭҚАБЖ, әкімдіктердің ресми интернет-порталдары
АӨК дамуының жай-күйі, азық-түлік нарықтары, әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлік қауіпсіздігі туралы ақпаратты жинау және талдау процестерін автоматтандыру
АШБ
147.
ішкі және сыртқы азық-түлік нарықтарындағы жағдайды талдауды жүргізеді
Ішкі және сыртқы азық-түлік нарықтарындағы жағдай туралы мәліметтер
АШБ
148.
азық-түлік қауіпсіздігі жай-күйінің, бағалардың және агроөнеркәсіптік кешен өнімдері нарықтарының мониторингін жүргізуді жүзеге асырады
АШБ
149.
әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілу теңгерімін жасайды
Әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілу теңгерімі
АШБ
150.
тиісті өңірде азық-түлік тауарлары қорларын есепке алуды жүргізеді және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға есептілікті ұсынады
Тиісті өңірдегі азық-түлік қорларын есепке алу бойынша мәліметтер
АШБ

142.
подает в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлебоприемным предприятием
УСХ
143.
разрабатывает предложения по введению временного управления хлебоприемным предприятием
УСХ
144.
Организация деятельности в сфере производства и оборота биотоплива
ведет мониторинг производства биотоплива
ЕСЭДО
Автоматизация мониторинга производства биотоплива путем приема отчетности от производителей
Сведения по мониторингу производства биотоплива
УСХ
145.
проводит отраслевую экспертизу технико-экономического обоснования на строительство завода по производству биотоплива
Реестр заключений отраслевой экспертизы технико-экономического обоснования на строительство завода по производству биотоплива
УСХ
146.
Анализ, мониторинг и предоставление информации в сфере АПК
обеспечивает доступ к результатам анализа ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках субъектам агропромышленного комплекса
ЕСЭДО, интернет-порталы акиматов
Автоматизация сбора и анализа информации о состоянии развитии АПК, продовольственных рынках, продовольственной безопасности административно-территориальной единицы.
УСХ
147.
проводит анализ ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках
Сведения о ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках
УСХ
148.
осуществляет мониторинг состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса
УСХ
149.
составляет баланс продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы
Баланс продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы
УСХ
150.
ведет учет запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе и представление отчетности в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса
Сведения по учету запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе
УСХ

151.
агроөнеркәсіптік кешенді және ауыл аумақтарын дамыту мәселелері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдарға агроөнеркәсіптік кешеннің және ауыл аумақтарының жай-күйі және дамуы туралы ақпаратты береді
АШБ
152.
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен белгіленген мерзімде және тәртіпте өз интернет ресурсында агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесін орналастырады
АШБ

151.
предоставляет информацию о состоянии и развитии агропромышленного комплекса и сельских территорий в уполномоченные государственные органы по вопросам развития агропромышленного комплекса и сельских территорий
УСХ
152.
размещает на собственном интернет-ресурсе перечень заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса
УСХ

153.
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар қызметінің мониторингін жүеге асырады
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар қызметінің мониторингі бойынша мәліметтер
АШБ
154.
АӨК саласындағы қызметті ұйымдастыру
ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердің, сою алаңдарының (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарының), мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын салуды, ұстауды және реконструкциялауды ұйымдастырады және қаржыландырады
ЭМС ААЖ, МОИП
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердің, сою алаңдарының (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарының), мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарының тізбесі
АШБ
155.
жоғары сыныпты асыл тұқымды малды сатып алуды, ұстауды және кең ауқымда өз төлi есебінен өсiру үшін мал басын молықтыратын төл өсiрудi ұйымдастырады;
АШБ
156.
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын құру және пайдалану үшін мамандандырылған ұйымдардан қызметтер сатып алуды жүзеге асырады
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорлары туралы мәліметтер
АШБ
157.
зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастырады
АШБ
158.
өңірдің агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асырады
АШБ
159.
мыналарды:
агроөнеркәсіптiк кешен салаларына инвестициялар мен екiншi деңгейдегi банктердің кредиттерiн тарту;
бәсекеге қабiлеттi өндiрiстердi құру және дамыту, оларды жаңғырту және сапа менеджментiнiң халықаралық жүйесiне көшiру үшiн жағдай жасау;
тоған, тауарлы көл, балық өсiретiн су шаруашылықтарын және балықты қайта өңдеу кәсіпорындарын дамыту;
мамандандырылған мал шаруашылығы қожалықтарының өсуi үшiн жағдай жасау бойынша iс-шаралар әзiрлейді
АШБ

153.
осуществляет мониторинг деятельности заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса
Сведения по мониторингу деятельности заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса
УСХ
154.
Организация деятельности в сфере АПК
организует и финансирует строительство, содержание и реконструкцию государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
АИС ЭГЗ, ИПГО
Перечень государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
УСХ
155.
организует приобретение, содержание высококлассных племенных животных и выращивания ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
УСХ
156.
осуществляет закуп услуг у специализированных организаций для формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
Сведения о региональных стабилизационных фондах продовольственных товаров
УСХ
157.
организует проведение мероприятий по борьбе с вредными организмами
УСХ
158.
разрабатывает и реализует мероприятия по распространению и внедрению инновационного опыта в области агропромышленного комплекса региона
УСХ
159.
разрабатывает мероприятия по:
привлечению инвестиций и кредитов банков второго уровня в отрасли агропромышленного комплекса;
созданию условий для становления и развития конкурентоспособных производств, их модернизации и переходу на международные системы менеджмента качества;
развитию прудовых, озерно-товарных, рыбоводных хозяйств и рыбоперерабатывающих предприятий;
созданию условий для роста специализированных животноводческих хозяйств
УСХ

160.
шығарылатын өнім ассортименті бойынша өңірлік көрмелерді, жәрмеңкелерді ұйымдастырушының функцияларын атқарады
Шығарылатын өнім ассортименті бойынша өткізілетін өңірлік көрмелер, жәрмеңкелер туралы мәліметтер
АШБ
161.
агроөнеркәсіптік кешеннің өнімдерін сату жөніндегі көтерме сауда нарығын ұйымдастырады
Агроөнеркәсіптік кешеннің өнімдерін сату жөніндегі ұйымдастырылған көтерме сауда нарықтары туралы мәліметтер
АШБ
162.
ауыл аумақтарын дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісілген ауыл аумақтарының әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі жергілікті басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі жобалардың тізбесін қалыптастырады
Ауыл аумақтарының әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі жергілікті басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі
АШБ

160.
исполняет функции организатора региональных выставок, ярмарок по ассортименту выпускаемой продукции
Сведения о проводимых региональных выставках, ярмарках по ассортименту выпускаемой продукции
УСХ
161.
организует оптовые рынки по торговле продукцией агропромышленного комплекса
Сведения об организованных оптовых рынках по торговле продукцией агропромышленного комплекса
УСХ
162.
формирует перечень приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий, согласованных с уполномоченным органом в области развития сельских территорий, и проектов по развитию агропромышленного комплекса, финансируемых за счет бюджетных средств
Перечень приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий
УСХ

163.
Ветеринария саласындағы іс-шараларды өткізу
ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, аса қауіпті аурулардың алдын алу жөніндегі ветеринариялық препараттарды сақтауды, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, МОИП
АШБ
164.
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды тасымалдауды (жеткізуді), ветеринариялық төлқұжатты дайындау жөнінде көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады
АШБ

163.
Проведение мероприятий в сфере ветеринарии
организует хранение, транспортировку (доставку) ветеринарных препаратов по профилактике особо опасных болезней животных, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов, местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
АИС ЭГЗ, ИПГО
УСХ
164.
осуществляет государственный закуп и транспортировку (доставку) изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное
УСХ

165.
ветеринариялық мақсаттағы (құралдарды) атрибуттарды жеткізушілерге ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін оларды жеткізуге арналған шартты жасасу алдында процессингтік орталықтан алынған ауыл шаруашылығы жануарлардың жеке нөмірлерін беруді қамтамасыз етеді
АШБ
166.
жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастырады
АШБ
167.
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларға қатысады
АШБ
168.
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен бірлесіп, халық денсаулығын жануарлар мен адамға ортақ аурулардан қорғауды ұйымдастыру және өзара ақпарат алмасуды жүзеге асырады
АШБ
169.
облыс аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жүргізуді ұйымдастырады
АШБ

165.
обеспечивает передачу индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, полученных от процессингового центра, поставщикам изделий (средств) и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных до заключения с ними договоров на их поставку
УСХ
166.
осуществляет государственный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организует их хранение и транспортировку (доставку) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
УСХ
167.
принимает участие в государственных комиссиях по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
УСХ
168.
Организует охрану здоровья населения от болезней, общих для животных и человека, совместно с уполномоченным государственным органом в области здравоохранения и осуществляет взаимный обмен информацией
УСХ
169.
организует проведение ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории области
УСХ

170.
уәкілетті органмен келісім бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жоспарының жобасын әзірлейді
АШБ
171.
уәкілетті орган бекіткен тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың энзоотиялық және басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етеді
АШБ

170.
разрабатывает проект плана ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территорий области по согласованию с уполномоченным органом
УСХ
171.
обеспечивает выполнение ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утвержденному уполномоченным органом, а также энзоотических и других болезней животных
УСХ

172.
ветеринария мәселелері бойынша халық арасында ағарту жұмысын ұйымдастырады және жүргізеді
АШБ
173.
Ветеринария саласындағы есепке алу
эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды зерттеп-қарауды жүргізеді
АТЖ, АЖБ
Жануарлардың карантині бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
АШБ
174.
эпизоотиялық зерттеу актісін береді
Жануарларды карантинге қою жөніндегі қоры (эпизоотиялық бақылау актілер тізілімі)
АШБ
175.
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастырады
АШБ

172.
организует и проводит просветительскую работу среди населения по вопросам ветеринарии
УСХ
173.
Учет в сфере ветеринарии
проводит обследование эпизоотических очагов в случае их возникновения
ИАС, ИСЖ
Автоматизация учета сведений по карантину животных
УСХ
174.
выдает акт эпизоотологического обследования
База по карантинированию животных (реестр актов эпизоотологического контроля)
УСХ
175.
организует проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
УСХ

176.
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қорын жүргізуді ұйымдастырады
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қоры
АШБ
177.
ветеринариялық есеп пен есептілікті жинақтауды, талдауды жүзеге асырады
Ветеринарлық есепке алудың деректер қоры
АШБ
178.
ветеринариялық есеп жинағын уәкілетті органға ұсынады
АШБ
179.
бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректердің есебін жүргізеді
Бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректер есебі жөніндегі мәліметтер
АШБ
180.
асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін жүргізеді
Асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу үшін мәліметтер
АШБ
181.
асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін шығарады
АШБ
182.
бағалау туралы деректерді қорытады
Бағалау туралы мәліметтер
АШБ
183.
жоғары бағалы асыл тұқымды жануарларды пайдалануды ынталандыру мақсатында бағалау нәтижелері туралы мүдделі адамдарды хабардар етеді
АШБ
184.
Өсімдіктер дің карантині
өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау объектілерінде осы объектілерінің иелері - жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ мемлекеттік басқару органдарымен іс шараларды жүргізуді ұйымдастырады
Карантинді объектілердің таралуы туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
АШБ
185.
карантиндік объектілердің таралуы туралы мәліметтердің есебін жүргізеді
АШБ
186.
карантиндік объектілердің таралуы туралы ақпаратты уәкілетті органға және мүдделі адамдарға береді
АШБ
187.
Мақта өндіру саласындағы қызметті ұйымдастыру
мақта қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқару мерзімнен бұрын аяқталғандығы туралы сотқа арыз береді
Мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын есепке алуды автоматтандыру.
Мақта өндіретін ұйымды уақытша басқару процестерін автоматтандыру (астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруға ұқсас).
Мақта қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқару туралы мәліметтер
АШБ
188.
мақта қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруды енгізу туралы шешім қабылдайды
АШБ
189.
мақта қабылдайтын кәсіпорынды мәжбүрлеп тарату туралы сотқа талап қою арызын береді
АШБ
190.
мақта тұқымының мемлекеттiк ресурстарын қалыптастыруды және оларды басқаруды және олардың сандық-сапалық жай-күйін бақылауды қамтамасыз етеді
АШБ
191.
шитті мақта сапасына сараптама жүргізуді ұйымдастырады
АШБ
192.
Тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
сынақтан өткізушілер мен тұқым сарапшыларын даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшылары кадрларын оқыту қажеттілігін есепке алу, жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру.
тұқымдар теңгерімін жасау жөніндегі процестерді автоматтандыру
АШБ

176.
организует ведение базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных
База по идентификации сельскогохозяйственных животных
УСХ
177.
осуществляет свод, анализ ветеринарного учета и отчетности
База данных по ветеринарному учету
УСХ
178.
предоставляет свод ветеринарного учета в уполномоченный орган
УСХ
179.
ведет учет данных в области племенного животноводства по утвержденным формам
Сведения по учету данных в области племенного животноводства по утвержденным формам
УСХ
180.
ведет государственный регистр племенных животных
Сведения для ведения Государственного регистра племенных животных
УСХ
181.
издает государственный регистр племенных животных
УСХ
182.
обобщает данные о бонитировке
Сведения о бонитировке
УСХ
183.
информирует заинтересованных лиц о результатах бонитировки в целях стимулирования эффективного использования высокоценных племенных животных
УСХ
184.
Карантин растений
организует проведение мероприятий на объектах государственного контроля и надзора в области карантина растений физическими и юридическими лицами – владельцами этих объектов, а также органами государственного управления
Автоматизация учета сведений о распространении карантинных объектов
УСХ
185.
ведет учет сведений о распространении карантинных объектов
УСХ
186.
предоставляет информацию о распространении карантинных объектов уполномоченному органу и заинтересованным лицам
УСХ
187.
Организация деятельности в хлопковой отрасли
подает в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлопкоперерабатывающей организацией
Автоматизация учета государственных ресурсов семян хлопчатника.
Автоматизация процессов временного управления хлопкоперерабатывающей организацией (по аналогии с временным управлением хлебоприемным предприятием)
Сведения о временном управлении хлебоприемным предприятием
УСХ
188.
принимает решение о введении временного управления хлопкоперерабатывающей организацией
УСХ
189.
предъявляет иск в суд о принудительной ликвидации хлопкоперерабатывающей организации
УСХ
190.
обеспечивает формирование и управление государственными ресурсами семян хлопчатника и контроль за их количественно-качественным состоянием
УСХ
191.
организует проведение экспертизы качества хлопка-сырца
УСХ
192.
Организация деятельности в сфере семеноводства
организует подготовку и повышение квалификации кадров апробаторов и семенных экспертов
Автоматизация процессов по учету, планированию и прогнозированию потребности в обучении кадров апробаторов и семенных экспертов
Автоматизация процессов по составлению балансов семян.
УСХ

193.
ауыл шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi органға ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығы саласындағы қажеттi ақпарат береді
АШБ
194.
облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша тұқымдар теңгерімін жасайды
АШБ
195.
Құрылыс саласындағы қызметті ұйымдастыру
облыстық маңызы бар облыстық коммуналдық меншік объектілері мен әлеуметтік-мәдени маңыздағы объектілердің құрылысы, қайта құрылымдауы және жөндеуі бойынша тапсырыс беруші болады
ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Пайдалануға енгізілетін объектілерді (кешендерді) есепке алуды автоматтандыру
ҚБ
196.
облыс аумағындағы сәулет-құрылыс бақылау мен қадағалау істері жөніндегі мемлекеттік органдар жұмысына жәрдемдеседі
ҚБ
197.
мемлекеттік инвестициялар есебінен қаржыландырылатын объектілердің және кешендердің құрылысының жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларын және қаржыландыру көздеріне қарамастан, құрылыстың жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларын бекітеді, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялар есебінен салынып жатқан жобаларды бекітеді
ҚБ
198.
пайдалануға енгізілетін объектілерді (кешендерді) тіркеуді және есепке алуды жүзеге асырады
Пайдалануға енгізілетін құрылыс объектілерінің (кешендердің) тізбесі
ҚБ
199.
Тілдерді дамыту саласындағы бақылау
Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы заңнамасында белгіленген талаптарды бұзуларды жою туралы ұсынымдар береді, әкімшілік әсер ету шараларын қолданады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру.
ТДБ
200.
орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлiмшелерiнiң және аудандық атқарушы органдардың Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы заңнаманы сақтауын бақылауды жүзеге асырады
ТДБ
201.
деректемелер мен көрнекі ақпаратты орналастыру бөлігінде Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы заңнаманың сақталуын бақылауды жүзеге асырады
ТДБ
202.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексерулер жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлейді және бекітеді
ТДБ

193.
предоставляет в уполномоченный орган в сфере сельского хозяйства необходимую информацию в области семеноводства сельскохозяйственных культур
УСХ
194.
составляет балансы семян по области (городу республиканского значения, столицы)
УСХ
195.
Организация деятельности в сфере строительства
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов областной коммунальной собственности и объектов социально-культурного назначения областного значения
ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
УС
196.
оказывает содействие в работе государственных органов архитектурно-строительного контроля и надзора на территории области
УС
197.
утверждает предпроектную и проектную (проектно-сметную) документацию на строительство объектов и комплексов, финансируемых за счет государственных инвестиций, и проектную (проектно-сметную) документацию на строительство независимо от источников финансирования, а также утверждение проектов, строящихся за счет государственных инвестиций
УС
198.
осуществляет регистрацию и учет объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
Перечень строительных объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
УС
199.
Контроль в сфере развития языков
дает рекомендации об устранении нарушений требований, установленных законодательством Республики Казахстан о языках, применяет меры административного воздействия
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП
УРЯ
200.
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках территориальными подразделениями центральных исполнительных органов и районными исполнительными органами
УРЯ
201.
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации
УРЯ
202.
разрабатывает и утверждает полугодовые планы проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
УРЯ

203.
Тілдерді дамыту саласындағы қызметті ұйымдастыру
мемлекеттiк тiлдi және басқа тiлдердi дамытуға бағытталған облыстық маңызы бар шаралар кешенiн жүзеге асырады
МОИП
ТДБ
204.
Көлік және автомобиль жолдары саласындағы рұқсат беру қызметі
шағын көлемді кемелердің жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстардың қызметі басталғандығы туралы хабарламаларды қабылдау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Шағын көлемді кемелердің жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстардың қызметі басталғандығы туралы хабарламалар тізілімі
Шағын көлемді кемелердің жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстардың қызметін жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ЖКАЖБ
205.
жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензия алуға өтініштер тізілімі
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензиялар тізілімі
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығы бар субъектілер тізілімі
ЖКАЖБ
206.
халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғандығы туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалар тізілімін жүргізеді
Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғандығы туралы хабарламалар тізілімі
Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ЖКАЖБ

203.
Организация деятельности в сфере развития языков
осуществляет комплекс мер областного значения, направленных на развитие государственного и других языков
ИПГО
УРЯ
204.
Разрешительная деятельность в сфере транспорта и автомобильных дорог
прием уведомлений о начале деятельности курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр уведомлений о начале деятельности курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
УПТАД
205.
выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Реестр заявлений на получение лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Реестр лицензий на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Реестр субъектов, имеющих право осуществления деятельности по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
УПТАД
206.
ведет реестр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
Реестр уведомлений о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
УПТАД

207.
өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктерді алуға өтініштер тізілімі
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына берілген куәліктер тізілімі
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізуге құқығы бар адамдар тізілімі
ЖКАЖБ
208.
техникалық байқаудың халықаралық сертификатын беру
Техникалық байқаудың халықаралық сертификатын алуға өтініштер тізілімі
Техникалық байқаудың халықаралық сертификаттар тізілімі
ЖКАЖБ
209.
облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға арналған төлқұжатты алуға өтініштер тізілімі
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға арналған төлқұжаттар тізілімі
ЖКАЖБ
210.
Автокөлік жолдары және жол қызметі саласындағы бақылау
облыстық маңызы бар автокөлік жолдарын, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы көшелерді салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
Бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру.
ЖКАЖБ
211.
облыстық және аудандық маңызы бар жолдарда, елді мекендердегі көшелерде жол қозғалысын техникалық реттеу құралдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі барлық жұмыстардың орындалуын және оларды бақылауды жүзеге асырады
ЖКАЖБ
212.
Автокөлік көлігі саласындағы өзара іс-қимылды есепке алу және ұйымдастыру
жолаушылар мен багажды автокөлікпен қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада – қалалық және қала маңындағы тұрақты тасымалдауды ұйымдастырады, оларға қызмет көрсету құқығына конкурстарды өткізеді
1-деңгей:
Автовокзалдарды, автостанцияларды, жолаушыларға қызмет көрсету пункттерді, ауданаралық (қалааралық облысішілік) автокөлікпен тұрақты тасымалдау маршруттарын есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Ведомстволық бағынысты ұйымдармен өзара іс-қимыл бизнес-процестерін автоматтандыру (маршруттарды және жол жүру кестелерін келісу, тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау және т.б.).
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық, облысаралық, ауданаралық тұрақты тасымалдауға қызмет көрсету құқығына конкурстық рәсімдерді автоматтандыру
Жолаушылар мен багажды автокөлікпен қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада – қалалық және қала маңындағы тұрақты тасымалдауды ұйымдастыратын ұйымдар туралы мәліметтер
ЖКАЖБ

207.
выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Реестр заявлений на получение удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Реестр выданных удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Реестр лиц, имеющих право управления самоходными маломерными судами
УПТАД
208.
выдача международного сертификата технического осмотра
Реестр заявлений на получение международного сертификата технического осмотра
Реестр международных сертификатов технического осмотра
УПТАД
209.
выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Реестр заявлений на получение паспорта на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Реестр паспортов на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
210.
Контроль в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности
осуществляет государственный контроль при производстве работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог областного значения, улиц в городе республиканского значения, столице
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УПТАД
211.
обеспечивает выполнение и контроль за всеми видами работ по строительству, реконструкции, ремонту, внедрению и содержанию технических средств регулирования дорожного движения на дорогах областного и районного значения, улицах населенных пунктов
УПТАД
212.
Учет и организация взаимодействия в сфере автомобильного транспорта
организует регулярные междугородные межобластные, межрайонные (междугородные внутриобластные), а в городах республиканского значения, столице - городские и пригородные перевозки пассажиров и багажа, проводит конкурсы на право их обслуживания
1-уровень:
Автоматизация учета автовокзалов, автостанций, пунктов обслуживания пассажиров, маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок.
2-уровень:
Автоматизация бизнес-процессов взаимодействия с подведомственными организациями (согласование маршрутов и расписания движения, субсидирование убытков перевозчиков и пр.).
Автоматизация конкурсных процедур на право обслуживания регулярных междугородных межобластных, межрайонных перевозок пассажиров и багажа.
Сведения об организациях, осуществляющих междугородные межобластные, межрайонные (междугородные внутриобластные), а в городах республиканского значения, столице - городские и пригородные перевозки пассажиров и багажа
УПТАД

213.
республикалық маңызы бар қалаларда, астанада жолаушылар мен багажды таксимен тасымалдауы ұйымдастырады
ЖКАЖБ
214.
қалааралық облысішілік автомобильмен тұрақты тасымалдаудың маршруттарын және қозғалыс кестелерін келіседі
қалааралық облысішілік автомобильмен тұрақты тасымалдаудың маршруттары және қозғалыс кестелері
ЖКАЖБ
215.
жолаушыларды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада- қалалық және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік- маңызды тасымалдауын жүзеге асырған кезде тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялауды жүзеге асырады
Әлеуметтік-маңызды маршруттар бойынша нақты кірістер мен шығыстар туралы есеп
Әлеуметтік-маңызды маршруттар бойынша орындалған жұмыстар актілерінің тізілімі
Тасымалдаушының жолаушыларды ішкі су көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру бойынша тікелей шығындарының тізілімі
ЖКАЖБ
216.
Жолаушылар мен багажды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада - қалалық және қала маңында тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестесін бекітеді
ЖКАЖБ
217.
автовокзалдардың, автостанциялардың және жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің тізілімін жүргізеді
Автовокзалдардың, автостанциялардың және жолаушыларға қызмет көрсету пункттердің тізілімі
ЖКАЖБ
218.
жолаушылар мен багажды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада - қалалық және қала маңында автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының тізілімін жүргізеді
Жолаушылар мен багажды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада- қалалық және қала маңында автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының тізілімі
ЖКАЖБ
219.
жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдалануға беру туралы шешімді қабылдайды
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдалануға беру туралы шешімдер тізілімі
ЖКАЖБ
220.
Автомобиль жолдары және жол қозғалысы саласындағы қызметті ұйымдастыру
облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдары желісін, елді мекендер көшелерін басқаруды жүзеге асырады
ЭҚАБЖ. МОИП
Облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын пайдалану бойынша мәліметтер және олардың тізбесі
ЖКАЖБ

213.
в городах республиканского значения, столице организует перевозки пассажиров и багажа на такси
УПТАД
214.
согласовывает маршруты и расписания движения по регулярным междугородным межобластным автомобильным перевозкам пассажиров и багажа
Маршруты и расписания движения по регулярным междугородным межобластным автомобильным перевозкам пассажиров и багажа
УПТАД
215.
осуществляет субсидирование убытков перевозчиков при осуществлении социально значимых перевозок пассажиров на межрайонном (междугородном внутриобластном), а в городах республиканского значения, столице - городском и пригородном сообщениях
Отчет о фактических доходах и расходах по социально значимым убыточным маршрутам
Реестр актов выполненных работ по социально значимым убыточным маршрутам
Реестр прямых расходов перевозчика по организации перевозок пассажиров внутренним водным транспортом
УПТАД
216.
утверждает маршруты и расписания движения регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных), а в городах республиканского значения, столице - городских и пригородных перевозок пассажиров и багажа
УПТАД
217.
ведет реестр автовокзалов, автостанций и пунктов обслуживания пассажиров
Реестры автовокзалов, автостанций, пунктов обслуживания пассажиров
УПТАД
218.
ведет реестр маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных), а в городах республиканского значения, столице - городских и пригородных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Реестр маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных), а в городах республиканского значения, столице - городских и пригородных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
УПТАД
219.
принимает решение о предоставлении автомобильных дорог общего пользования областного значения или их участков в безвозмездное временное пользование
Реестр решений о предоставлении автомобильных дорог общего пользования областного значения или их участков в безвозмездное временное пользование
УПТАД
220.
Организация деятельности в сфере автомобильных дорог и дорожного движения
осуществляет управление сетью автомобильных дорог областного значения общего пользования, улиц населенных пунктов
ЕСЭДО, ИПГО
Перечень и сведения по эксплуатации автомобильных дорог общего пользования областного значения
УПТАД

221.
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) коммуналдық меншігіндегі жолдарды және жол кәсіпорындарын басқаруды жүзеге асырады
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) коммуналдық меншігіндегі жол кәсіпорындарының тізбесі
ЖКАЖБ
222.
зияткерлік көлік жүйелерінің жұмысын қамтамасыз етуге мамандандырылған ұйымдарды құрады
Зияткерлік көлік жүйелерінің жұмысын қамтамасыз етуге мамандандырылған ұйымдардың тізбесі
ЖКАЖБ

221.
осуществляет управление дорогами и дорожными предприятиями, находящимися в коммунальной собственности области (города республиканского значения, столицы)
Перечень дорожных предприятий, находящихся в коммунальной собственности области (города республиканского значения, столицы)
УПТАД
222.
создает организации, специализирующиеся на обеспечении функционирования интеллектуальных транспортных систем
Перечень организации, специализирующихся на обеспечении функционирования интеллектуальных транспортных систем
УПТАД

223.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, елдi мекендердiң көшелерiн салу, реконструкциялау, жөндеу және күтiп ұстау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады
ЖКАЖБ
224.
кiрме жолдарды және жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар жолдарға жалғасатын жолдарды салуды келіседі
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға арналған төлқұжаттар тізілімі
ЖКАЖБ
225.
жолдардағы жол жүрісін қалпына келтіру үшін жол-көлік оқиғалар салдарын жояды
ЖКАЖБ

223.
организует работы по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог общего пользования областного значения, улиц в городе республиканского значения, столице в соответствии с законодательством Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках"
УПТАД
224.
согласовывает строительство подъездных дорог и примыканий к дорогам общего пользования областного и районного значения
Реестр паспортов на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
225.
ликвидирует последствия дорожно-транспортных происшествий для восстановления дорожного движения на дорогах
УПТАД

226.
тиісті аумақта өз құзыреті шегінде жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етеді
ЖКАЖБ
227.
жол жүрісі қауіпсіздігін медициналық қамтамасыз ету жөніндегі шаралар кешенін ұйымдастырады, жүргізеді және олардың орындалуын бақылайды
ЖКАЖБ
228.
жолдарда жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асырады
ЖКАЖБ
229.
қала құрылысы құжаттамасында жол жүрісін аумақтық-көліктік жоспарлау және ұйымдастыру бойынша құжаттаманың болуын қамтамасыз етеді
ЖКАЖБ

226.
обеспечивает безопасность дорожного движения на соответствующей территории в рамках своей компетенции
УПТАД
227.
организует и проводит комплекс мер по медицинскому обеспечению безопасности дорожного движения и контролирует их исполнение
УПТАД
228.
разрабатывает и реализует мероприятия по организации дорожного движения на дорогах
УПТАД
229.
обеспечивает в градостроительной документации наличие раздела по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения
УПТАД

230.
жол-көлік оқиғаларынан жоғалтулардың және жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған бюджет шығындарының, сондай-ақ жолдарда апаттық деңгейін азайту үшін қабылданатын шаралар тиімділігінің мониторингін жүзеге асырады
Жол-көлік оқиғаларынан жоғалтулардың және жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған бюджет шығындарының, сондай-ақ жолдарда апаттық деңгейін азайту үшін қабылданатын шаралар тиімділігінің мониторингі бойынша мәліметтер
ЖКАЖБ
231.
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар тізілімі
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға өтініштер тізілімі
ТРБ
232.
барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар тізілімі
Қазақстан Республикасында барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актілерінің тізілімі
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасуға, тіркеуге және сақтауға өтініштер тізілімі
ТРБ
233.
алдағы салынатын құрылыс учаскесі астында пайдалы қазбалар жоқтығы немесе оның маңызының аздығы туралы қорытынды беру
Алдағы салынатын құрылыс учаскесі астында пайдалы қазбалардың болмауы немесе оның маңызының аздығы туралы қорытындылар тізілімі
Алдағы салынатын құрылыс учаскесі астында пайдалы қазбалардың болмауы немесе оның маңызының аздығы туралы қорытындыны алуға өтініштер тізілімі
ТРБ
234.
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу
Барлауды және өндіруді жүргізу үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеуге өтініштер тізілімі
Барлауды және өндіруді жүргізу үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған тіркелген сервитуттардың тізілімі
ТРБ

230.
осуществляет мониторинг потерь от дорожно-транспортных происшествий и бюджетных затрат на обеспечение безопасности дорожного движения, а также эффективности принимаемых мер на снижение уровня аварийности на дорогах
Сведения по мониторингу потерь от дорожно-транспортных происшествий и бюджетных затрат на обеспечение безопасности дорожного движения, а также эффективности принимаемых мер на снижение уровня аварийности на дорогах
УПТАД
231.
Оказание государственных услуг в сфере изучения и использования недр
заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр заявлений на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
232.
заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр актов государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр заявлений на заключение, регистрацию
и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
233.
выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Реестр заключений об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Реестр заявлений на получение заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
УПР
234.
регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр заявлений на регистрацию сервитута на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи
Реестр зарегистрированных сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи
УПР

235.
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы рұқсат беру қызметі
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті алуға өтініштер тізілімі
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ТРБ
236.
пайдалы қазбалар жатқан алаңдарға құрылыс салуға және олар жатқан орындарда жерасты ғимараттарын орналастыруға рұқсат беру
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарға құрылыс салуға рұқсат алуға өтініштер тізілімі
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарға құрылыс салуға рұқсаттар тізілімі
ТРБ
237.
жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын, темір жолдарды және гидроқұрылыстарды салған (реконструкциялаған) және жөндеген кезде жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсат беруді қамтамасыз етеді
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын, темір жолдарды және гидроқұрылыстарды салған (реконструкциялаған) және жөндеген кезде жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсат алуға өтініштер тізілімі
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын, темір жолдарды және гидроқұрылыстарды салған (реконструкциялаған) және жөндеген кезде жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсаттар тізілімі
ТРБ
238.
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды жасау, тіркеу және сақтауға өтініштер тізілімі
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар тізілімі
Қазақстан Республикасында барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актілерінің тізілімі
ТРБ
239.
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы рұқсат беру қызметі
судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды келiсу, орналастыру және пайдалануға енгізуді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын өз құзыреті шегінде келісуді жүзеге асырады
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды келiсу, орналастыру және пайдалануға енгізуді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісуді алуға өтініштер тізілімі
Судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды келiсу, орналастыру және пайдалануға енгізуді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу туралы хаттар тізілімі
ТРБ

235.
Разрешительная деятельность в сфере изучения и использования недр
регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение свидетельства о регистрации договора залога права недропользования
Реестр свидетельств о регистрации договора залога права недропользования
УПР
236.
выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений
Реестр заявлений на получение разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых
Реестр разрешений на застройку площадей залегания полезных ископаемых
УПР
237.
обеспечивает выдачу разрешения на право недропользования при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений
Реестр заявлений на получение разрешений на право недропользования при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений
Реестр разрешений на право недропользования при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений
УПР
238.
Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Реестр заявлений на заключение, регистрацию, и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Реестр контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр актов государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
239.
Разрешительная деятельность в сфере использования и охраны водного фонда
осуществляет согласование размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных, дноуглубительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах в пределах своей компетенции
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение согласования размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, или условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
Реестр писем о согласовании размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, или условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
УПР

240.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы рұқсат беру қызметі
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты алуға өтініштер тізілімі
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар тізілімі
ТРБ
241.
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларын беру
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларын алуға өтініштер тізілімі
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларының тізілімі
ТРБ
242.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы рұқсат беру қызметі
жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттарды алуға өтініштер тізілімі
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар тізілімі
ТРБ
243.
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану саласындағы рұқсат беру қызметі
орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде құрылыс объектілерін салуға учаскелерді пайдалануға рұқсат беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде құрылыс объектілерін салуға учаскелерді пайдалануға рұқсатты алуға өтініштер тізілімі
Орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде құрылыс объектілерін салуға учаскелерді пайдалануға рұқсатттар тізілімі
ТРБ
244.
Су қорын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану және қорғау, қоршаған ортаны қорғау орман қорын пайдалану салаларындағы бақылау мен қадағалау
өз құзыреті шегінде су қорын пайдалану және қорғау саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ТРБ

240.
Разрешительная деятельность в сфере охраны окружающей среды
выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ, ЕИС ООС
Реестр заявлений на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категории
Реестр разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий
УПР
241.
выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
Реестр заявлений на получение заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
Реестр заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
УПР
242.
Разрешительная деятельность в сфере охраны, воспроизводства и использования животного мира
выдача разрешения на пользование животным миром
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение разрешений на пользование животным миром
Реестр разрешений на пользование животным миром
УПР
243.
Разрешительная деятельность в сфере охраны, защиты, пользования лесным фондом
выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
Реестр разрешений на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
УПР
244.
Контроль и надзор в сферах использования и охраны водного фонда, особо охраняемых природных территорий, охраны окружающей среды, пользования лесным фондом
осуществляет государственный контроль в области использования и охраны водного фонда в соответствии со своей компетенцией
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП
УПР

245.
су заңнамасын бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қолданады
ТРБ
246.
су объектiлерiне белгiленген талаптарды бұза отырып жүргiзiлген сарқынды су ағызуды шектеу, тоқтата тұру және оған тыйым салу туралы, сондай-ақ су объектiлерiнiң жай-күйiне терiс әсер ететiн жекелеген өндiрiс объектiлерiнiң, цехтар мен кәсiпорындардың қызметiн тоқтату жөнiнде ұсыныстарды белгіленген тәртіппен енгізеді
ТРБ
247.
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және оның қарамағындағы мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына және пайдалануына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады
ТРБ

245.
принимает меры к устранению нарушений водного законодательства
УПР
246.
вносит в установленном порядке предложения о приостановлении и запрещении сброса сточных вод в водные объекты, производимого с нарушением установленных требований, а также о запрещении деятельности отдельных производственных объектов, цехов и предприятий, отрицательно влияющих на состояние вод
УПР
247.
осуществляет государственный контроль и надзор за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда, находящихся в его ведении
УПР

248.
қалдықтардың пайда болу көлеміне бақылауды жүзеге асырады
Қалдықтардың пайда болу көлемі туралы мәліметтер
ТРБ
249.
олардың функционалдық қарамағындағы мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйiне және толықтырылуына қауiп төндiретiн жұмыстарды тоқтата тұрады, шектейдi және тоқтатады
ТРБ
250.
шаруа және фермер қожалықтары мен өзге де ауыл шаруашылығы ұйымдарының орман қорына iргелес аумақтардағы ауыл шаруашылығы алқаптарында, жайылымдық және шабындық жерлерде сабантүбiн, аңыздарды және өзге де өсiмдiк қалдықтарын өртеуiне, қау шөбiн өртеуiне бақылау жасауды қамтамасыз етедi
Шаруа және фермер қожалықтары мен өзге де ауыл шаруашылығы ұйымдарының орман қорына iргелес аумақтардағы ауыл шаруашылығы алқаптарында, жайылымдық және шабындық жерлерде сабантүбiн, аңыздарды және өзге де өсiмдiк қалдықтарын өртеудi, қау шөбiн өртеудi жүргізгені туралы мәліметтер
ТРБ
251.
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру жөніндегі конкурсқа қатысуға өтініштер тізілімі су объектісін оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы облыстардың жергілікті атқарушы органдары шешімінің және (немесе) конкурс нәтижесі туралы конкурстық комиссияның хаттамасы негізінде берілген облыстардың жергілікті атқарушы органдары мен конкурстың жеңімпазы арасындағы су объектісін оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы қағаз түріндегі шарттар тізілімі
ТРБ

248.
осуществляет контроль объемов образования отходов
Сведения об объемах образования отходов
УПР
249.
приостанавливает, ограничивает, прекращает права лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работы, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, находящихся в их функциональным ведении
УПР
250.
обеспечивает контроль за проведением крестьянскими и фермерскими хозяйствами и иными сельскохозяйственными организациями сжигания стерни, пожнивных и иных растительных остатков на сельскохозяйственных полях, пастбищах и сенокосах, отжигов травянистой растительности на территориях, прилегающих к лесному фонду
Сведения о проведении крестьянскими и фермерскими хозяйствами и иными сельскохозяйственными организациями сжигания стерни, пожнивных и иных растительных остатков на сельскохозяйственных полях, пастбищах и сенокосах, отжигов травянистой растительности на территориях, прилегающих к лесному фонду
УПР
251.
Оказание государственных услуг в сфере использования и охраны водного фонда
предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на участие в конкурсе по предоставлению водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Реестр договоров о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между местным исполнительным органом области и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса
УПР

252.
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
коммуналдық меншігіндегі су шаруашылығы ғимараттарды басқарады, оларды қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады
СРББАТЖ, ЭМС ААЖ, МОИП
Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру жөніндегі конкурстық рәсімдерді автоматтандыру
ТРБ
253.
су қорының сапалық және сандық жай-күйінің өзгеруін тексеруді және сараптама жүргізуді ұйымдастырады
ТРБ

252.
Учет и организация деятельности в сфере использования и охраны водного фонда
управляет водохозяйственными сооружениями, находящимися в коммунальной собственности, осуществляет меры по их защите
ЕИАСУВР, АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация конкурсных процедур по предоставлению водных объектов в обособленное или совместное пользование
УПР
253.
организует проверку и экспертизу изменения качественного и количественного состояния водного фонда
УПР

254.
өз құзыреті шегінде су объектлерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға береді
Су объектлерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру үшін өткізілетін конкурстар туралы мәліметтер
ТРБ
255.
өз құзыреті шегінде бассейндік кеңестердің жұмысына және бассейндік келісімге қатысады, су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі ұсыныстарды бассейндік кеңестердің қарауына енгізеді, бассейндік кеңестердің ұсынымдарын зерделейді, оларды іске асыру жөнінде шаралар қолданады
ТРБ

254.
в пределах своей компетенции предоставляет водные объекты в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Сведения о проводимых конкурсах для предоставления водных объектов в обособленное или совместное пользование
УПР
255.
в пределах своей компетенции принимает участие в работе бассейновых советов и бассейновом соглашении, вносит на рассмотрение бассейновых советов предложения по рациональному использованию водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, изучает рекомендации бассейновых советов, принимает меры по их реализации
УПР

256.
өз құзыреті шегінде су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі, оның ішінде жерді гидромелиорациялау, су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді
ТРБ
257.
тиісті аумақтарда су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша шешімдер қабылдайды
ТРБ

256.
обеспечивает реализацию мероприятий по рациональному использованию водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, в том числе по гидромелиорации земель, обеспечению безопасности водохозяйственных систем и сооружений в пределах своей компетенции
УПР
257.
принимает решения по вопросам обеспечения безопасности водохозяйственных систем и сооружений на соответствующих территориях
УПР

258.
су шаруашылығы құрылыстарындағы авариялардың зардаптарын жою жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады
ТРБ
259.
тиiстi аумақтарда орналасқан су объектiлерiнiң, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйi туралы халықты хабардар етудi жүзеге асырады
ТРБ
260.
мемлекеттік меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының есебін жүргізеді, иесіз су шаруашылығы құрылыстары табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген рәсімдерді жүргізеді
Мемлекеттік меншігіндегі су шаруашылығы ғимараттардың тізбесі
ТРБ

258.
организует мероприятия по ликвидации последствий аварий водохозяйственных сооружений
УПР
259.
осуществляет информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на соответствующей территории
УПР
260.
ведет учет водохозяйственных сооружений, находящихся в государственной собственности, при обнаружении бесхозяйных водохозяйственных сооружений проводит процедуры, предусмотренные гражданским законодательством Республики Казахстан
Перечень водохозяйственных сооружений, находящихся в государственной собственности
УПР

261.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
өздерiнiң қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарларын әзiрлейдi және бекiтедi, оларды күзету, қорғау және қалпына келтiру жөніндегі iс-шараларын, ғылыми зерттеулердiң жүргiзiлуiн қамтамасыз етедi
ЭҚАБЖ, ЕҚТАК АЖ
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарлары
ТРБ
262.
жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрудың және кеңейтудiң жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi ұйымдастырады және оларға мемлекеттiк экологиялық сараптама өткiзiлуiн қамтамасыз етедi
ТРБ
263.
жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдарды таратуды және олардың аумағын азайтуды келіседі
ТРБ
264.
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастрын жүргiзуге қатысады
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастрын жүргiзу үшін мәліметтер
ТРБ
265.
уәкiлеттi органмен келiсе отырып, өздерiнiң қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың паспорттарын бекiтедi, оларды уәкiлеттi органға тiркеуге (қайта тіркеуге) ұсынады
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың паспорттары
ТРБ
266.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
жерүсті су объектілері жоқ, бірақ сапалы ауызсудың жерасты жеткілікті қорларына ие аумақтардағы ауызсулық және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтаумен байланысты емес мақсаттар үшін жерасты сапалық ауызсуларын пайдалануға рұқсат беру
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ сапалы ауызсудың жерасты жеткілікті қорларына ие аумақтардағы ауызсулық және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтаумен байланысты емес мақсаттар үшін жерасты сапалық ауызсуларын пайдалануға рұқсат беруге өтініштер тізілімі
Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ сапалы ауызсудың жерасты жеткілікті қорларына ие аумақтардағы ауызсулық және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтаумен байланысты емес мақсаттар үшін жерасты сапалық ауызсуларын пайдалануға рұқсат беру туралы хаттар тізілімі
ТРБ

261.
Учет и организация деятельности в сфере особо охраняемых природных территорий
разрабатывает и утверждает планы управления особо охраняемыми природными территориями, находящимися в ведении, обеспечение проведения их охраны, защиты и восстановления, а также научных исследований
ЕСЭДО, ИС КООПТ
Планы управления особо охраняемыми природными территориями
УПР
262.
организует разработку и обеспечение проведения государственной экологической экспертизы естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР
263.
согласовывает упразднение государственных природных заказников местного значения и уменьшения их территории
УПР
264.
участвует в ведении государственного кадастра особо охраняемых природных территорий
Сведения для ведения Государственного кадастра особо охраняемых территорий
УПР
265.
разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом паспорт особо охраняемых природных территорий, находящихся в ведении, и представляет паспорт на регистрацию (перерегистрацию) в уполномоченный орган
Паспорта особо охраняемых природных территорий
УПР
266.
Оказание государственных услуг в сфере охраны окружающей среды
выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на получение разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
Реестр писем о разрешении на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
УПР

267.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
сарапшылық жұмыстарды жүргізу үшін қоршаған ортаны қорғау саласында қызмет көрсетуді жүзеге асыратын сыртқы сарапшыларды (жеке және заңды тұлғаларды) тартады
ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ, МОИП
Қоғамдық экологиялық сараптаманы өткізуді есепке алуды автоматтандыру
ТРБ
268.
коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуді ұйымдастырады
ТРБ

267.
Учет и организация деятельности в сфере охраны окружающей среды
привлекает для проведения экспертных работ внешних экспертов (физических и юридических лиц), осуществляющих оказание услуг в области охраны окружающей среды
ЕСЭДО, АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация учета проведения общественной экологической экспертизы
УПР
268.
организует проведение прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области обращения с коммунальными отходами
УПР

269.
қоршаған ортаны қорғау саласындағы инвестициялық экологиялық жобаларды әзірлейді және оларды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынады
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы инвестициялық экологиялық жобалардың тізбесі
ТРБ
270.
өз құзыреті шегінде қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлейді
Қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
ТРБ
271.
қалдықтарды жою және орналастыру жөніндегі объектілерді салуды қамтамасыз етеді
ТРБ
272.
коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеген кезде экологиялық талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді
ТРБ
273.
қалдықтардың пайда болу көлеміне бақылауды жүзеге асырады және қалдықтардың пайда болу көлемін азайтуға, оларды қайталап немесе балама пайдалану деңгейін арттыруға және көмуге жатқызылатын қалдықтардың көлемін қысқартуға бағытталған іс-шаралар мен экономикалық ынталандыруларды әзірлейді
ТРБ
274.
облыстың аумағындағы табиғи объектілердің жағдайы туралы тұрғындарға хабарлап отыруды жүзеге асырады
ТРБ

269.
разрабатывает и представляет уполномоченному органу в области охраны окружающей среды инвестиционные экологические проекты в области охраны окружающей среды
Перечень инвестиционных экологических проектов в области охраны окружающей среды
УПР
270.
разрабатывает в пределах своей компетенции целевые показатели качества окружающей среды
Целевые показатели качества окружающей среды
УПР
271.
обеспечивают строительство объектов по удалению и размещению отходов
УПР
272.
обеспечивает соблюдение экологических требований при обращении с коммунальными отходами
УПР
273.
Осуществляет разработку мероприятий и экономических стимулов, направленных на снижение объемов образования отходов, повышение уровня их повторного или альтернативного использования и сокращение объемов отходов, подлежащих захоронению
УПР
274.
осуществляет информирование населения о состоянии природных объектов, находящихся на территории области
УПР

275.
парниктік газдар шығарындыларын қысқарту және сіңіру жөніндегі жобаларды әзірлейді және оларды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келіседі
Парниктік газдар шығарындыларын қысқарту және сіңіру жөніндегі жобалар тізбесі
ТРБ
276.
өз құзыреті шегінде табиғатты қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарларын келіседі
ТРБ
277.
өз құзыреті шегінде мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындылары негізінде кәсіпорындарды, ғимараттарды және өзге объектілерді салуға немесе реконструкциялауға тыйым салу немесе рұқсат беру туралы шешім шығарады
ТРБ

275.
разрабатывает и согласовывает с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды проекты по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов
Перечень проектов по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов
УПР
276.
согласовывает планы природоохранных мероприятий в пределах своей компетенции
УПР
277.
выносит решение в пределах своей компетенции о запрещении или разрешении строительства или реконструкции предприятий, сооружений и иных объектов на основании заключений государственных экологической и санитарно-эпидемиологической экспертиз
УПР

278.
қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізуін тіркеуді жүзеге асырады
Қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізу туралы мәліметтер
ТРБ
279.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
облыстың жергілікті атқарушы органдарымен жануарлар дүниесiн пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнiнде шешім қабылдау
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Облыстың жергілікті атқарушы органдарымен жануарлар дүниесiн пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнiнде шешім қабылдауға өтініштер тізілімі
Облыс әкімдігінің жануарлар дүниесiн пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнiндегі қаулылар тізілімі
ТРБ
280.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметтерді есепке алу және ұйымдастыру
аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарынның және (немесе) учаскелерiнің резервті қорларында жануарлар дүниесін қорғауды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді
ЖДК АЖ, БШК АЖ, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
ТРБ
281.
жануарларға ауырып қалған, бекітіліп берілмеген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде олардың қырылу қаупі төнген жағдайда, оларға көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады
ТРБ
282.
сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру, сондай-ақ қолдан өсiру жөнiндегi қызметтi ұйымдастырады
ТРБ
283.
ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттауды жүргізеді
Ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің паспорттары
ТРБ
284.
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шарттарының тізілімі
ТРБ

278.
осуществляет регистрацию проведения общественной экологической экспертизы
Сведения о проведении общественных экологических экспертиз
УПР
279.
Оказание государственных услуг в сфере охраны, воспроизводства и использования животного мира
принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Реестр постановлений акимата области по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
УПР
280.
Учет и организация деятельности в сфере охраны, воспроизводства и использования животного мира
организует и обеспечивает охрану животного мира в резервных фондах охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
ИС КЖМ, ИС КРР, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
УПР
281.
организует мероприятия по оказанию помощи животным в случае их заболеваний, угрозы их гибели на незакрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
УПР
282.
организует деятельность по интродукции, реинтродукции и гибридизации, а также по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных
УПР
283.
ведет паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании научных рекомендаций
Паспорта рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании научных рекомендаций
УПР
284.
Оказание государственных услуг в сфере охраны, защиты, пользования лесным фондом
государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений о государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
Реестр зарегистрированных договоров долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
УПР

285.
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
орманда өрт қаупі болатын маусымда мемлекеттік орман қоры аумағында өрттерді сөндіру үшін жанар-жағармай материалдарының резервін құрады
МОҚ АЖ, ЭМС ААЖ, МОИП
Орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендерлік рәсімдерді автоматтандыру
Орманда өрт қаупі болатын маусымда мемлекеттік орман қоры аумағында өрттерді сөндіру үшін жанар-жағармай материалдарының резерві бойынша мәліметтер
ТРБ

285.
Учет и организация деятельности в сфере охраны, защиты, пользования лесным фондом
создает резерв горюче-смазочных материалов на пожароопасный сезон в лесу для тушения пожаров на территории государственного лесного фонда
ИС ГЛК, АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация тендерных процедур по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование
Сведения по резерву горюче-смазочных материалов на пожароопасный сезон в лесу для тушения пожаров на территории государственного лесного фонда
УПР

286.
мемлекеттік орман қоры аумағында ормандағы өрттің алдын алу және оларға қарсы күрес жөніндегі іс-шаралардың жыл сайынғы жоспарларын әзірлейді және іске асырады
ТРБ
287.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ерікті өртке қарсы құрылымдардың жұмысына жәрдем көрсетеді
ТРБ
288.
орман қоры аумағында орманды зиянкестер мен аурулардан қорғау және оның санитариялық жағдайын жақсарту жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастырады
ТРБ

286.
разрабатывает и реализует выполнение ежегодных планов мероприятий по профилактике лесных пожаров и борьбе с ними на территории государственного лесного фонда
УПР
287.
оказывает содействие функционированию добровольных противопожарных формирований в соответствии с законодательством Республики Казахстан
УПР
288.
организует на территории лесного фонда работы по борьбе с вредителями и болезнями леса и улучшению его санитарного состояния
УПР

289.
олардың функцционалдық қарауындағы мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі аяқталған объектілерді және орман шаруашылық іс-шараларды жүргізу нәтижесінде өндірілген дайын өнімді қабылдайды
ТРБ
290.
өртке қарсы насихатты, бұқаралық ақпарат құралдарында ормандарды сақтау, ормандарда өрт қауiпсiздiгi ережелерін орындау туралы мәселелердiң тұрақты жариялануын ұйымдастырады
ТРБ
291.
уәкiлеттi органның және облыстың жергілікті өкiлдi органының қатысуымен өздерiнiң қарауындағы мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi пайдалануға беру жөнiнде тендерлер ұйымдастырады және өткiзедi
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi пайдалануға беру жөнiндегі өткізілген тендерлер туралы мәліметтер
ТРБ

289.
принимает законченные объекты и готовую продукцию, произведенную в результате проведения лесохозяйственных мероприятий на участках государственного лесного фонда находящихся в их функциональным ведении
УПР
290.
организует противопожарную пропаганду, регулярное освещение в средствах массовой информации вопросов о сбережении лесов, выполнении правил пожарной безопасности в лесах
УПР
291.
организует и проводит тендера по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда, с участием уполномоченного органа и местного представительного органа области
Сведения о проводимых тендерах по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда
УПР

292.
өздерiнiң функционалдық қарауындағы орман қорының мемлекеттiк есебi, мемлекеттiк орман кадастры, мемлекеттiк орман мониторингi жөнiнде материалдарды әзiрлейдi
Орман қорының мемлекеттiк есебi, мемлекеттiк орман кадастры бойынша мәліметтер
ТРБ
293.
өздерiнiң функционалдық қарауындағы орман қорының мемлекеттiк есебi, мемлекеттiк орман кадастры, мемлекеттiк орман мониторингi жөнiнде материалдарды уәкілетті органға береді
ТРБ
294.
Туристік қызмет және жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
туристік маршруттары мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінді
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Туристік қызметті жүзеге асыратын адамдардың мемлекеттік тізілімінен және туристік маршруттары мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінділер тізілімі Туристік қызметті жүзеге асыратын адамдардың мемлекеттік тізілімінен және туристтік маршруттары мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінділер тізілімін алуға өтініштер тізілімі
КБ
295.
туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру
Берілген туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат тізілімі
Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беруге өтініштер тізілімі
КБ
296.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия алуға өтініштер тізілімі
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне берілген субсидиялар туралы мәліметтер
КБ
297.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік беру
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктерді алуға өтініштер тізілімі "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер бойынша мәліметтер
КБ
298.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттарды беру
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттарды беру жөніндегі конкурстық іріктеуге қатысуға өтініштер тізілімі
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында мемлекеттік гранттарды беру туралы шарттардың тізілімі
КБ

292.
подготавливает материалы по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру, государственному мониторингу лесов, находящихся в их функциональном ведении
Сведения по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру
УПР
293.
предоставляет материалы по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру, государственному мониторингу лесов, находящихся в их функциональном ведении, уполномоченному органу
УПР
294.
Оказание государственных услуг в сферах туристской деятельности и частного предпринимательства
выписка из государственного реестра туристских маршрутов и троп
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр выписок из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп
Реестр заявлений на получение выписки из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп
УП
295.
предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Реестр предоставленной туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Реестр заявлений на предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
УП
296.
предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения по выданным субсидиям части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП
297.
предоставление гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения по предоставленным гарантиям по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП
298.
предоставление государственных грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на участие в конкурсном отборе по предоставлению грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр договоров о предоставлении гранта в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП

299.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриалды) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриалды) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау алуға өтініштер тізілімі "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша көрсетілген қолдау туралы мәліметтер
КБ
300.
Туристік қызмет саласындағы рұқсат беру қызметі
туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия алуға өтініштер тізілімі
Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензиялар тізілімі
Туристік операторлық қызмет (туроператорлық қызмет) субъектілерінің тізілімі
КБ
301.
Туристік қызмет және жеке кәсіпкерлік саласындағы бақылау
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электрондық түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
КБ

299.
предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения об оказанной поддержке по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП
300.
Разрешительная деятельность в сфере туристской деятельности
выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Реестр лицензий на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Реестр субъектов туристской операторской (туроператорской) деятельности
УП
301.
Контроль в сферах туристской деятельности и частного предпринимательства
осуществляет государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УП

302.
өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті рұқсат етілген мөлшерін сақтауды мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
КБ
303.
Сауда саласындағы қызметті ұйымдастыру
сауда инфрақұрылымын дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды әзірлейді және іске асырады
МОИП, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Сауда инфрақұрылымын дамытуға бағытталған инвестициялық жобалар туралы мәліметтер
КБ

302.
осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
УП
303.
Организация деятельности в сфере торговли
разрабатывает и реализует инвестиционные проекты, направленные на развитие торговой инфраструктуры
ИПГО, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Сведения об инвестиционных проектах, направленных на развитие торговой инфраструктуры
УП

304.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде сауда қызметіне қолайлы жағдайлар жасау жөніндегі шараларды әзірлейді
КБ
305.
халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативіне қол жеткізу жөнінде шаралар әзірлейді және іске асырады
КБ
306.
көрмелер мен жәрмеңкелер ұйымдастыруды жүзеге асырады
Ұйымдастырылған көрмелер және жәрменкелер туралы мәліметтер
КБ
307.
сауда қызметкерлерін кәсіптік даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін дамыту және жетілдіру, кәсіби негізде еңбек нарығын қалыптастыру арқылы сауда қызметін қолдауды жүзеге асырады
КБ

304.
разрабатывает меры по созданию условий, благоприятствующих торговой деятельности в соответствующих административно-территориальных единицах
УП
305.
разрабатывает и реализует меры по достижению минимального норматива обеспеченности населения торговой площадью
УП
306.
осуществляет организацию выставок и ярмарок
Сведения об организованных выставках и ярмарках
УП
307.
реализует мероприятия по развитию и совершенствованию системы профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации работников торговли, формированию рынка труда на профессиональной основе
УП

308.
сауда қызметі субъектілерін, оның ішінде отандық өндірістің азық-түлік тауарлары саудасын жүзеге асырушыларға экономикалық ынталандыру шараларын қолданады
КБ
309.
электрондық сауданы дамыту жөніндегі шараларды іске асырады
КБ
310.
шекара маңындағы сауданы дамыту жөніндегі шараларды іске асырады
КБ
311.
отандық сауда желілерін дамыту жөніндегі шараларды іске асырады
КБ
312.
Туризм саласындағы қызметті ұйымдастыру
туристік қызметтер нарығын талдайды
МОИП, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Туристік маршруттарды және соқпақтарды есепке алуды автоматтандыру.
Аудармашы-гидтерді оқытуды жоспарлау және қажеттілігін болжау, оның ішінде өтінімдерді электрондық түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру.
Өңір аумағында туризмнің дамуы туралы деректерді жинауды және талдауды автоматтандыру
Туристік қызметтер нарығын талдау бойынша мәліметтер
КБ

308.
применяет меры экономического стимулирования субъектов торговой деятельности, в том числе осуществляющих торговлю продовольственными товарами отечественного производства
УП
309.
реализует мероприятия по развитию электронной торговли
УП
310.
реализует мероприятия по развитию приграничной торговли
УП
311.
реализует мероприятия по развитию отечественных торговых сетей
УП
312.
Организация деятельности в сфере туризма
анализирует рынок туристских услуг
ЕСЭДО, ИПГО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета туристских маршрутов и троп.
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении гидов-переводчиков, включая прием заявок в электронном виде.
Автоматизация сбора и анализа данных о развитии туризма на территории региона.
Сведения по анализу рынка туристических услуг
УП

313.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы қажетті мәліметтерді уәкілетті органға береді
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы мәліметтер
КБ
314.
гидті (гид-аудармашыны) кәсіби даярлауды ұйымдастырады
Кәсіби даярлықтан өткен гидтер (гид-аудармашылар) туралы мәліметтер
КБ
315.
туристік қызмет субъектілеріне туристік қызметті ұйымдастыруға байланысты мәселелерде әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді
КБ

313.
представляет в уполномоченный орган необходимые сведения о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Сведения о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УП
314.
организует профессиональную подготовку гида (гида-переводчика)
Сведения о гидах (гидах-переводчиках), прошедших профессиональную подготовку
УП
315.
оказывает субъектам туристской деятельности методическую и консультативную помощь в вопросах, связанных с организацией туристской деятельности
УП

316.
уәкілетті органның келісімі бойынша туристік саланы дамыту бойынша іс-шаралар жоспарын бекітеді
КБ
317.
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) туристік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлейді және енгізеді
КБ
318.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіреді
КБ
319.
балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне және өз бетінше туризмді дамытуға жәрдем көрсетеді
КБ
320.
халықты жұмыспен қамтуды ұлғайту шарасы ретінде туристік қызмет саласындағы кәсіпкерлікті дамытады және қолдайды
КБ

316.
утверждает по согласованию с уполномоченным органом план мероприятий по развитию туристской отрасли
УП
317.
разрабатывает и внедряет меры по защите областных (города республиканского значения, столицы) туристских ресурсов
УП
318.
координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УП
319.
оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма
УП
320.
развивает и поддерживает предпринимательство в области туристской деятельности как меру увеличения занятости населения
УП

321.
туристік ақпараттық орталықты құрады
КБ
322.
туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізеді
Туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімі
КБ
323.
Жеке кәсіпкерлік саласындағы қызметті ұйымдастыру
шағын және орта кәсіпкерлік үшін мамандарды және персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, МОИП
Шағын және орта кәсіпкерлік үшін мамандарды және персоналды оқытуды жоспарлау және қажеттелігін болжау, оның ішінде өтініштерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру
Шағын және орта кәсіпкерліктің оқытылған, даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілігін арттырудан өткен мамандары және персоналы туралы мәліметтер
КБ
324.
жергілікті атқарушы органдардың жеке кәсіпкерлік субъектілерімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлік палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен өзара қатынасын дамыту стратегиясын белгілейді
КБ
325.
жеке кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасайды
КБ
326.
өңірде шағын және орта кәсіпкерлікті және инновациялық қызметті қолдау инфрақұрылымының объектілерін құруды және дамытуды қамтамасыз етеді
КБ
327.
жеке кәсіпкерлікті жергілікті деңгейде мемлекеттік қолдауды қамтамасыз етеді
КБ
328.
Бала құқықтарын және мүдделерін реттеу саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
қамқоршылық және қорғаншылық бойынша анықтамалар беру
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Автоматтандырылмаған қызметтер үшіін өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Қамқоршылық және қорғаншылық бойынша анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
ЖҚӘББ
329.
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру (тек қана Астана, Алматы қалалары үшін)
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
Бірыңғай жинақтаушы зейнтақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін берілген анықтамалар тізілімі
ЖҚӘББ
330.
меншік құқығы негізінде кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қамқоршылық және қорғаншылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру (тек қана Астана, Алматы қалалары үшін)
Меншік құқығы негізінде кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қамқоршылық және қорғаншылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын алуға өтініштер тізілімі
Меншік құқығы негізінде кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қамқоршылық және қорғаншылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың берілген анықтамалар тізілімі
ЖҚӘББ

321.
учреждает туристский информационный центр
УП
322.
ведет государственный реестр туристских маршрутов и троп
Реестр туристских маршрутов и троп
УП
323.
Организация деятельности в сфере частного предпринимательства
организует обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства, включая прием заявок в электронном виде.
Сведения об обученных, прошедших подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
УП
324.
определяет стратегию развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан и объектами рыночной инфраструктуры
УП
325.
создает условия для развития частного предпринимательства
УП
326.
обеспечивает создание и развитие в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого и среднего предпринимательства и инновационной деятельности
УП
327.
обеспечивает государственную поддержку на местном уровне частного предпринимательства
УП
328.
Оказание государственных услуг в сфере регулирования прав и интересов ребенка
выдача справок по опеке и попечительству
ПЭП, ИС РШЭП
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений для неавтоматизированных услуг
Реестр заявлений на получение справки об опеке и попечительстве
Реестр выданных справок об опеке и попечительстве
УКЗСП
329.
выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на получение справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Реестр выданных справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
УКЗСП
330.
выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на получение справки органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
Реестр выданных справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
УКЗСП

331.
жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылықты немесе қорғаншылықты белгілеу
Қамқоршылықты немесе қорғаншылықты белгілеуге өтініштер тізілімі
Астана қаласы, аудан және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің Қамқоршылықты немесе қорғаншылықты белгілеу туралы қаулылар тізілімі
ЖҚӘББ
332.
жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қамқоршыларына және қорғаншыларына жәрдемақыны тағайындау (тек қана Астана, Алматы қалалары үшін)
Жәрдемақыны тағайындауға арналған қамқоршының және қорғаншының өтініштер тізілімі
жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қамқоршыларына және қорғаншыларына жәрдемақыны тағайындау туралы шешімдер тізілімі Оларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдмақы тағайындалған қамқоршылар және қорғаншылар тізілімі
ЖҚӘББ
333.
Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ (1 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер үшін өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Мемлекеттік орта білім беру мекемесінің басшысы лауазымына орналасу конкурсына қатысушының бос лауазымының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы конкурстық комиссия шешімдерінің тізілімі
Мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысуға өтініштер тізілімі
ББ
334.
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қоюға өтініштер тізілімі
Мектепке дейінгі балалар ұйымына берілген жолдамалар тізілімі
ББ
335.
жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды беруге өтініштер тізілімі
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыру туралы берілген анықтамалар тізілімі
ББ
336.
аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау және оларға жолдамалар беру
Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін жолдамалар алуға өтініштер тізілімі
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдамалар тізілімі
ББ

331.
установление опеки или попечительства над ребенком - сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Реестр заявлений на установление опеки или попечительства
Реестр постановлений акимата города Астаны, района и города областного значения об установлении опеки или попечительства
УКЗСП
332.
назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений опекуна или попечителя для назначения пособия
Реестр решений о назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей–сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр опекунов или попечителей, которым назначены пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
УКЗСП
333.
Оказание государственных услуг в сфере образования
прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
ПЭП, ИС РШЭП
(1 услуга)
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных услуг
Реестр решений конкурсной комиссии о соответствии участников Конкурса на замещение должности руководителя государственного учреждения среднего образования квалификационным требованиям вакантной должности
Реестр заявлений на участие в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
УО
334.
постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр заявлений на постановку на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр выданных направлений в детскую дошкольную организацию
УО
335.
предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр заявлений на предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр выданных справок о предоставлении бесплатного и льготного питания в общеобразовательной школе;
УО
336.
прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр заявлений на получение направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр направлений (путевок) в загородные и пришкольные лагеря
УО

337.
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестаттаудан өту үшін құжаттарды қабылдау
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестаттаудан өтуге өтініштер тізілімі
Педагог қызметкердің біліктілік санатын алу/растау үшін аттестаттаудан өткені туралы берілген куәліктер тізілімі
ББ
338.
мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді
Экстернат нысанында оқытуға арналған өтініштер тізілімі.
Жергілікті атқарушы орган басшысының экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру жөніндегі бұйрықтар тізілімі
Экстернат нысанында оқытылатын балалар туралы мәліметтер
ББ
339.
"Үздік педагог" атағын алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдайды
"Үздік педагог" атағын алуға өтініштер тізілімі
"Үздік педагог" атағын беру туралы куәліктер тізілімі
ББ
340.
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын алуға конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдау
"Орта білім беретін үздік ұйым" конкурсына қатысуға өтініштер тізілімі
Өтініштің нөмірін, қабылданған күнін және уақытын көрсете отырып, барлық құжаттардың алынғаны туралы қолхаттар тізілімі
ББ
341.
Білім беру саласындағы кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету
кадрларды қайта даярлауды және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
ЭОЖ E-learning (ішінара), ЭМС ААЖ
Білім беру ұйымдарының оқытудағы және материалдық техникалық қамтамасыз етудегі қажетсінулерін жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру
ББ
342.
мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрлармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің кадрлар тізілімі
ББ
343.
берілген өтінімдерге сәйкес кейіннен жұмысқа орналастыра отырып, ауылдық жердің кадрлар қажетсінуі туралы өтінімді білім беру және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдарға жыл сайын 15 сәуірге дейін ұсынады
Ауылдық жердің кадрлар қажетсінуі туралы мәліметтер
ББ
344.
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруін және солармен қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады
ББ

337.
прием документов для прохождения аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр заявлений на прохождение аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр выданных удостоверений об аттестации педагогического работника на присвоение/подтверждение квалификационной категории
УО
338.
выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы
Реестр заявлений на обучение в форме экстерната
Реестр приказов руководителя местного исполнительного органа по разрешению на обучение в форме экстерната
Сведения о детях, обучающихся в форме экстерната
УО
339.
осуществляет прием документов для участия в конкурсе на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр заявлений на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр свидетельств о присуждении звания "Лучший педагог"
УО
340.
прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования"
Реестр заявлений на участие в конкурсе "Лучшая организация среднего образования"
Реестр расписок о получении всех документов с указанием номера, даты и времени приема заявления
УО
341.
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере образования
организует переподготовку кадров и повышение квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении и материально-техническом обеспечении организаций образования.
УО
342.
организует кадровое обеспечение государственных организаций образования
Реестр кадров работников государственных организаций образования
УО
343.
ежегодно до 15 апреля представляет в уполномоченные органы в области образования и здравоохранения заявки о потребности в кадрах в сельской местности с последующим трудоустройством, согласно представленным заявкам
Сведения о потребности в кадрах в сельской местности
УО
344.
организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием
УО

345.
мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін қағаз және электрондық жеткізгіштерде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді қамтамасыз етеді
ББ
346.
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ББ
347.
әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді
Әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасы туралы мәліметтер
ББ
348.
Білім беру саласындағы қызметті ұйымдастыру
оқытылатындардың бірыңғай ұлттық тестілеуге қатысуын ұйымдастырады
ЭОЖ E-learning (ішінара), ЭМС ААЖ
Мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын өткізу туралы мәліметтерді есепке алуды атвоматтандыру.
мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық, кәсіптік орта білімнен кейінгі оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын бітірген адамдардың жұмысқа орналасуы туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
ББ

345.
обеспечивает приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов на бумажных и электронных носителях для организаций образования, реализующих на основе государственного заказа профессиональные образовательные учебные программы технического и профессионального образования, а также специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы
УО
346.
осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы (за исключением организаций в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
Сведения о материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы (за исключением организаций в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
УО
347.
обеспечивает материально-техническую базу методических кабинетов
Сведения о материально-технической базе методических кабинетов
УО
348.
Организация деятельности в сфере образования
организует участие обучающихся в едином национальном тестировании
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ
Автоматизация учета сведений о проведении школьных олимпиад и конкурсов научных проектов.
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования.
УО

349.
білім монитрингін жүзеге асырады
Білім монитрингі туралы мәліметтер
ББ
350.
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді қамтамасыз етеді
ББ
351.
балаларды арнайы оқу бағдарламалары бойынша оқытуды қамтамасыз етеді
ББ
352.
мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды оқытуды қамтамасыз етеді
ББ
353.
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерін білім беру саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құрады, қайта ұйымдастырады және таратады
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерінің тізбесі
ББ

349.
осуществляет образовательный мониторинг
Сведения по образовательному мониторингу
УО
350.
обеспечивает предоставление технического и профессионального, послесреднего образования
УО
351.
обеспечивает обучение детей по специальным общеобразовательным учебным программам
УО
352.
обеспечивает обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
УО
353.
создает, реорганизует и ликвидирует в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по согласованию с уполномоченным органом в области образования государственные организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детские юношеские спортивные школы
Перечень государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детских юношеских спортивных школ
УО

354.
мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы ұстауға бөлінетін бюджет қаражатының кемінде бір пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге қаражат жұмсайды
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы ұстауға бөлінетін бюджет қаражатының кемінде бір пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге жұмсалған қаражат туралы мәліметтер
ББ

354.
направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ
Сведения о средствах, направленных на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ
УО

355.
облыс ауқымында жалпы білім беретін пәндер бойынша мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын, орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді
Облыс ауқымында жалпы білім беретін пәндер бойынша өткізілген мектеп олимпиадалары және ғылыми жобалар конкурстары, орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстары туралы мәліметтер
ББ
356.
балаларға облыстық деңгейде жүзеге асырылатын қосымша білім беруді қамтамасыз етеді
ББ
357.
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді
Білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыру туралы мәліметтер
ББ
358.
дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді қамтамасыз етеді
ББ
359.
жетім балаларды, ата-анаcының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады
Жетім балалардың, ата-анаcының қамқорлығынсыз қалған балалардың тізімдері
ББ

355.
обеспечивает организацию и проведение школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства областного масштаба
Сведения о проводимых школьных олимпиадах и конкурсах научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсах исполнителей и конкурсах профессионального мастерства областного масштаба
УО
356.
обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на областном уровне
УО
357.
содействует трудоустройству лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Сведений о трудоустройстве лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования
УО
358.
обеспечивает реабилитацию и социальную адаптацию детей и подростков с проблемами в развитии
УО
359.
осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Списки детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
УО

360.
кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді
ББ
361.
кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарында ұсталатын адамдарға жағдай жасайды
ББ
362.
қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді
ББ
363.
Жастар саясаты саласындағы қызметті ұйымдастыру
өзекті проблемаларды айқындау және шешу үшін, мемлекеттік жастар саясатының тиімділігін арттыру үшін жастардың қажетсінулерін мониторингілеуді және бағалауды жүргізуді қамтамасыз етеді
МОИП, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Жастардың қажетсінулерін мониторингілеу және бағалау, еңбек нарығын және жұмысқа орналастыру практикасын мониторингілеу процестерін автоматтандыру
Жастардың қажетсінулерін мониторингілеу және бағалау туралы мәліметтер
ЖСБ

360.
обеспечивает функционирование Центра адаптации несовершеннолетних
УО
361.
обеспечивает условия лицам, содержащимся в Центре адаптации несовершеннолетних
УО
362.
оказывает содействие попечительским советам
УО
363.
Организация деятельности в сфере молодежной политики
обеспечивает проведение мониторинга и оценки потребностей молодежи для выявления и решения актуальных проблем, повышения эффективности реализации государственной молодежной политики
ИПГО, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация процессов мониторинга и оценки потребностей молодежи, мониторинга рынка труда и практики трудоустройства
Сведения по мониторингу и оценке потребностей молодежи
УМП

364.
еңбек нарығын және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасын мониторингілеуді ұйымдастырады
Еңбек нарығын және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасын мониторингілеу бойынша мәліметтер
ЖСБ
365.
өңірлік жастар форумын өткізуді қамтамасыз етеді
ЖСБ
366.
қазақстандық патриотизмді, конфессияаралық келісім мен этносаралық толерантты нығайту жөнінде шаралар қолданады
ЖСБ
367.
жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру саясатын іске асыруды қамтамасыз етеді
ЖСБ

364.
организует мониторинг рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов
Сведения по мониторингу рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов
УМП
365.
обеспечивает проведение регионального форума молодежи
УМП
366.
принимает меры по укреплению казахстанского патриотизма, межконфессионального согласия и межэтнической толерантности
УМП
367.
обеспечивает реализацию политики занятости и трудоустройства молодежи
УМП

368.
жастардың волонтерлік қызметін және жастардың өзін-өзі басқаруын дамытуға жәрдемдеседі
ЖСБ
369.
жастар ресурстық орталықтарын құрады, олардың қызметін қамтамасыз етеді және үйлестіреді
Жастар ресурстық орталықтарының тізілімі
ЖСБ
370.
Жұмыспен қамту саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу
жастар практикасын ұйымдастыру жөніндегі қызметті үйлестіреді
"Еңбек нарығы" ААЖ
ЖҚӘББ
371.
қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуының мониторингін жүзеге асырады
Қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу бойынша мәліметтер
ЖҚӘББ
372.
интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуының мониторингін жүзеге асырады
Интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу бойынша мәліметтер
ЖҚӘББ
373.
Жұмыспен қамту саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу
жалпы жұмыс орындарынан үш пайыз көлемінде мүгедектігі бар адамдарға белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеуді жүзеге асырады
"Еңбек нарығы" ААЖ
жалпы жұмыс орындарынан үш пайыз көлемінде мүгедектерге белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
374.
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер аумағында тұратын нысаналы топтарды және оларды қорғау жөнiндегi әлеуметтiк шараларды жыл сайын анықтап отырады
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер аумағында тұратын нысаналы топтар және оларды қорғау жөнiндегi әлеуметтiк шаралар туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
375.
жеке кәсiпкерлiктi, шағын және орта бизнестi дамыту арқылы қосымша жұмыс орындарын ашуды қолдауды жүзеге асырады
ЖҚӘББ
376.
қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады
ЖҚӘББ
377.
еңбек ресурстарына қажеттілікті қалыптастырады, халықты жұмыспен қамтуды ұйымдастырады және жұмысқа орналасуға жәрдемдеседі
ЖҚӘББ
378.
Жұмыспен қамту саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнаулы жұмыс орындарын құруға жәрдемдеседі
"Еңбек нарығы" ААЖ
ЖҚӘББ
379.
жұмыссыздарға әлеуметтiк қорғау көрсету
ЖҚӘББ
380.
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға жұмысқа орналасуға жәрдемдеседі
Қылмыстық-атқару мекемелерінен босатылған адамдар тізбесі
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар тізбесі
ЖҚӘББ

368.
содействует развитию волонтерской деятельности молодежи и молодежного самоуправления
УМП
369.
создает молодежные ресурсные центры, обеспечивает и координирует их деятельность
Реестр молодежных ресурсных центров
УМП
370.
Организация работ и мониторинг в сфере занятости
координирует работу по организации молодежной практики
АИС "Рынок труда"
УКЗСП
371.
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы
УКЗСП
372.
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
УКЗСП
373.
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
УКЗСП
374.
ежегодно определяет целевые группы, проживающих на территории соответствующих административно-территориальных единиц, и социальных мер по их защите
Сведения о целевых группах, проживающих на территории соответствующих административно-территориальных единиц, и социальных мерах по их защите
УКЗСП
375.
осуществляет поддержку создания дополнительных рабочих мест через развитие индивидуального предпринимательства, малого и среднего бизнеса
УКЗСП
376.
организует общественные работы
УКЗСП
377.
формирует потребность в трудовых ресурсах, организует занятость населения и содействует в трудоустройстве
УКЗСП
378.
оказывает содействие в создании специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
УКЗСП
379.
оказывает социальную защиту безработным
УКЗСП
380.
обеспечивает меры по содействию занятости лицам, освобожденным из учреждений, а также состоящим на учете службы пробации;
Перечень лиц, освобожденных из учреждений уголовно-исполнительной системы
Перечень лиц, состоящих на учете службы пробации
УКЗСП

381.
Көші-қон саласындағы рұқсат беру қызметі
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттарды бередi және олардың мерзімін ұзартады
ЭҮП, ШЖК АЖ, ЕЛ МДҚ АЖ
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттарды алуға өтініштер тізілімі
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттар тізілімі
ЖҚӘББ
382.
Көші-қон саласындағы мемлекеттік және өзге қызметтерді көрсету, есепке алу
Қандас мәртебесін беру
"Қандас" ДҚ ААЖ (ішінара)
Өтініштерді тіркеу, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру.
Қазақстан Республикасының азаматтарынан өтініштерді электрондық түрде қабылдауды автоматтандыру
Қандас мәртебесін беру туралы өтініштер тізілімі Қандас куәліктерінің тізілімі
ЖҚӘББ
383.
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарын, уақытша орналастыру орталықтарын құрады және олардың қызметін ұйымдастырады
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарының, уақытша орналастыру орталықтарының тізбесі
ЖҚӘББ
384.
Қазақстан Республикасы азаматтарынан қоныс аударушы мәртебесін беру және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізу үшін қажетті құжаттар қоса тіркелген өтінішті қабылдайды
Қоныс аударушы мәртебесін алуға өтініш
Қоныс аударушылар тізілімі
ЖҚӘББ
385.
қоныс аударушы мәртебесін беру және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізу және қоныс аудару квотасына енгізілген қоныс аударушыларға біржолғы жәрдемақыны төлеуді тағайындау туралы шешім қабылдайды
ЖҚӘББ
386.
қоныс аударушы куәлігін береді
ЖҚӘББ
387.
бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініш хат бередi
Бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініштер тізілімі
Бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініш хаттар тізілімі
ЖҚӘББ
388.
еңбекші көшіп-қонушыларды есепке алуды және тіркеуді жүзеге асырады
Еңбекші көшіп-қонушылар тізілімі
ЖҚӘББ
389.
Көші-қон саласындағы мемлекеттік және өзге қызметтерді көрсету, есепке алу
Қандастарды есепке алуды және тіркеуді жүзеге асырады
"Қандас" ДҚ ААЖ (ішінара)
ЖҚӘББ
390.
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етеді
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Автоматтандырылмаған МҚ үшін өтініштерді тіркеу, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емделуіне өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға санаторлық-курорттық емделуді беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емдеу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

381.
Разрешительная деятельность в сфере миграции
выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ПЭП, ИС ИРС, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Реестр разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УКЗСП
382.
Оказание государственных и иных услуг, учет в сфере миграции
присвоение статуса кандаса
АИС БД "Кандас" (частично)
Автоматизация процессов регистрации, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений.
Автоматизация приема заявлений в электронном виде от граждан Республики Казахстан
Реестр заявлений о присвоении статуса кандаса
Реестр удостоверений кандаса
УКЗСП
383.
организует деятельность центров адаптации и интеграции кандасов, центров временного размещения
Перечень центров адаптации и интеграции кандасов, центров временного размещения
УКЗСП
384.
принимает заявление с приложением необходимых документов от граждан Республики Казахстан на присвоение статуса переселенца и включение в квоту переселения внутренних мигрантов
Заявление на предоставление статуса переселенца
Реестр переселенцев
УКЗСП
385.
принимает решения о присвоении статуса переселенца, включении в квоту переселения внутренних мигрантов и назначении выплат единовременных пособий переселенцам, включенным в квоту переселения внутренних мигрантов
УКЗСП
386.
выдает удостоверение переселенца
УКЗСП
387.
выдает ходатайство на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам
Реестр заявлении на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам
Реестр ходатайств на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам
УКЗСП
388.
осуществляет учет и регистрацию трудовых мигрантов
Реестр трудовых мигрантов
УКЗСП
389.
Оказание государственных и иных услуг, учет в сфере миграции
осуществляет учет и регистрацию кандасов
АИС БД "Кандас" (частично)
УКЗСП
390.
Оказание государственных услуг в сфере социального обеспечения
обеспечивает санаторно-курортное лечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
ПЭП, ИС РШЭП
Автоматизация процессов регистрации, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных ГУ
Реестр заявлений на получение санаторно-курортного лечения лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью санитарно-курортного лечения
Сведения о представлении санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью в соответствии с индивидуальными программами реабилитации лиц с инвалидностью
УКЗСП

391.
мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу (тек қана Астана және Алматы қалалары үшін)
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындалған мүгедектігі бар балалар тізілімі
ЖҚӘББ
392.
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарға техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарын және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарын алуға өтініштер тізілімі Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарға техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарын және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарын беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
393.
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдарды оңалту жөнiндегi мамандарды, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандарын, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандарды даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
1-деңгей:
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шараларды есепке алуды автоматтандыру.
Ұсынылған материалдық-техникалық қамтамасыз етуді есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Кадрларды қажетсінулерді жоспарлау және болжау, оның ішінде өтініштерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру.
Материалдық-техникалық қамтамасыз етудегі қажетсінулерді жоспарлау және болжау, оның ішінде өтініштерді электрондық түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру
Мүгедектігі бар адамдарды оңалту жөнiндегi мамандар, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандары, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандар тізілімі
ЖҚӘББ
394.
арнайы білім беру ұйымдарында және психикалық және (немесе) дене дамуының кемшіліктерін айқындау, есепке алу және түзету саласында жұмыс істейтін кадрларды қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды және аттестаттауды жоспарлайды және ұйымдастырады
Арнайы білім беру ұйымдарында және психикалық және (немесе) дене дамуының кемшіліктерін айқындау, есепке алу және түзету саласында жұмыс істейтін кадрлар тізілімі
ЖҚӘББ

391.
возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью (только для городов Нур-Султан и Алматы)
Реестр заявлений на возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр уведомлений о назначении пособия на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр детей с инвалидностью, которым назначены пособия на обучение на дому
УКЗСП
392.
организует обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Реестр заявлений на получение технических вспомогательных (компенсаторных) средств и (или) специальных средств передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью технических вспомогательных (компенсаторных) средств и (или) специальных средств передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Сведения об обеспечении лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
УКЗСП
393.
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере социальной помощи
организует подготовку, переподготовку и повышение классификации специалистов по реабилитации лиц с инвалидностью, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля
АИС ЭГЗ
1-уровень:
Автоматизация учета мероприятий по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в сфере социального обеспечения.
Автоматизация учета предоставленного материально-технического обеспечения.
2-уровень:
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в кадрах, включая прием заявок в электронном виде.
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в материально-техническом обеспечении, включая прием заявок в электронном виде.
Реестр специалистов по реабилитации лиц с инвалидностью, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля
УКЗСП
394.
планирует и организует переподготовку, повышение квалификации и аттестацию кадров, работающих в специальных организациях образования и в сфере выявления, учета и коррекции психических и (или) физических недостатков
Реестр кадров, работающих в специальных организациях образования и в сфере выявления, учета и коррекции психических и (или) физических недостатков
УКЗСП

395.
арнайы әлеуметтік қызмет көрсететін субъектілерді кадрлық қамсыздандыруын, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіби даярлауды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Әлеуметтік қызметкерлерді кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
396.
мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық коррекциялық қолдау мәселелерімен айналысатын мемлекеттік ұйымдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады
мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық коррекциялық қолдау мәселелерімен айналысатын мемлекеттік ұйымдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
397.
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы есепке алу және мониторингілеу
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қандастарға бюджеттік қаражат есебінен әлеуметтік көмек көрсетеді
"Е-собес" ААЖ, ӘК ААЖ, МОДҚ АЖ, ЭМС ААЖ
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмысы қолайсыз отбасыларды есепке алуды автоматтандыру
Қандастарға бюджеттік қаражат есебінен әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

395.
организует кадровое обеспечение субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников
Сведения о профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации социальных работников
УКЗСП
396.
осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций, занятых вопросами социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями
Сведения о материально-техническом обеспечении организаций, занятых вопросами социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями
УКЗСП
397.
Учет и мониторинг в сфере социальной помощи
оказывает кандасам социальную помощь за счет бюджетных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан
АИС "Е-собес", АИС СП, ИС ЦБДИ, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей
Сведения об оказании кандасам социальной помощи за счет бюджетных средств
УКЗСП

398.
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы есепке алу және мониторингілеу
мүгедектігі бар адамдарға қайырымдылық және әлеуметтік көмек көрсетуді үйлестіреді
"Е-собес" ААЖ, ӘК ААЖ, МОДҚ АЖ, ЭМС ААЖ
ЖҚӘББ
399.
мүгедектігі бар адамдарды оңалтуды жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелерді құрады
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтуды жүзеге асыратын ұйымдар тізбесі
ЖҚӘББ
400.
мүгедектігі бар адамдарды кәсіптік оқытуды (қайта оқытуды) ұйымдастырады
Өткізілген мүгедектігі бар адамдарды кәсіптік оқыту (қайта оқыту) туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

398.
координирует оказание благотворительной и социальной помощи лицам с инвалидностью
УКЗСП
399.
создает государственные учреждения и предприятия, осуществляющие реабилитацию лиц с инвалидностью
Перечень организаций, осуществляющих реабилитацию лиц с инвалидностью
УКЗСП
400.
организует профессиональное обучение (переобучение) лиц с инвалидностью
Сведения по проведенному профессиональному обучению (переобучению) лиц с инвалидностью
УКЗСП

401.
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес тиісті аумақта медициналық, әлеуметтік, кәсіптік оңалтуды ұйымдастырады
ЖҚӘББ
402.
дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен және мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектігі бар адамдар арасында сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi ұйымдастырады
ЖҚӘББ
403.
мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мәдени-көпшілік және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады
ЖҚӘББ
404.
көмек көрсету орталықтарын құрады және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
ЖҚӘББ
405.
Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамасында белгіленген тәртіпте арнаулы әлеметтік қызметтерді көрсетуді ұйымдастырады
ЖҚӘББ
406.
тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмысы қолайсыз отбасыларды анықтайды және оларды есепке алуды жүргiзедi
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандардың және тұрмысы қолайсыз отбасылардың тізілімі
ЖҚӘББ
407.
ауыр науқасы бар балаларды күтіп-бағу бойынша әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қызметті үйлестіреді
ЖҚӘББ
408.
жалпы мемлекеттік стандарттарды сақтай отыра кепілді медициналық қызмет көрсетілуіне және тегін білім алуға, сондай-ақ әлеуметтік көмек алуға құқықтарды іске асыруды қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
409.
мүмкіндіктері шектеулі балаларды тәрбиелеп отырған отбасылардың құқықтарын қорғауды және оларға консультативті көмек көрсетуді қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
410.
үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерін құрады
Үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінің тізбесі
ЖҚӘББ
411.
алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету мекемелерінде, балалар емханаларында, босанатын әйелдерге дәрігерлік жәрдем беретін мекемелерде скринингті ұйымдастырады
ЖҚӘББ
412.
ата-ананың және өзге заңды өкілдерінің келісімімен скрининг нәтижесінде айқындалған "қатер" тобындағы балаларды психологиялық-педогогикалық консультацияларға жолдауды қамтамасыз етеді
Скрининг нәтижесінде айқындалған "қатер" тобындағы балалардың тізбесі
ЖҚӘББ
413.
мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы білім беру ұйымдарында оқытуды ұйымдастырады және олардың басқа білім беру ұйымдарында оқуына жағдай жасайды
ЖҚӘББ
414.
мүмкіндіктері шектеулі балалардың жұмысқа орналасуына жәрдемдеседі
ЖҚӘББ
415.
халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге деген мұқтаждығына талдау жүргізуді қамтамасыз етеді
Халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулерін талдау туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

401.
организует на соответствующей территории медицинскую, социальную, профессиональную реабилитацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
УКЗСП
402.
организует совместно с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и общественными объединениями лиц с инвалидностью проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди лиц с инвалидностью
УКЗСП
403.
организует совместно с общественными объединениями лиц с инвалидностью культурно-массовые и просветительские мероприятия
УКЗСП
404.
создает организации по оказанию помощи и обеспечивают их функционирование;
УКЗСП
405.
организует предоставление специальных социальных услуг потерпевшим в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
УКЗСП
406.
выявляют и ведут учет несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей;
Реестр несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей
УКЗСП
407.
координирует деятельность по организации и оказанию социальной помощи по уходу за детьми с тяжелыми недостатками
УКЗСП
408.
обеспечивает реализацию прав на гарантированное медицинское обслуживание и бесплатное образование с соблюдением общегосударственных стандартов, а также получение социальной помощи
УКЗСП
409.
обеспечивает защиту прав и консультативную помощь семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями
УКЗСП
410.
создает отделения социальной помощи на дому
Перечень отделений социальной помощи на дому
УКЗСП
411.
организует скрининг в учреждениях первичной медико-санитарной помощи, детских поликлиниках, родовспомогательных учреждениях
УКЗСП
412.
обеспечивает с согласия родителей и иных законных представителей направление выявленных в результате скрининга детей группы "риска" в психолого-медико-педагогические консультации
Перечень детей группы "риска", выявленных в результате скрининга
УКЗСП
413.
организует обучение детей с ограниченными возможностями в специальных организациях образования, и создают условия для их обучения в других организациях образования
УКЗСП
414.
содействует в трудоустройстве детей с ограниченными возможностями
УКЗСП
415.
обеспечивает проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах
Сведения об анализе потребностей населения в специальных социальных услугах
УКЗСП

416.
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалармен, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады
ЖҚӘББ
417.
өз құзыреті шегінде мемлекеттік сатып алуларды жүзеге асырады, сондай-ақ арнаулы әлеуметтік қызметтерде және арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаждықтарды бағалау және анықтау жөніндегі қызметтерді көрсетеді
ЖҚӘББ
418.
арнаулы әлеуемттік қызметтерді көрсететін субъектілерді құру және олардың қызметі бойынша шараларды қамтамасыз етеді
Арнаулы әлеуемттік қызметтерді көрсететін субъектілер тізілімі
ЖҚӘББ

416.
осуществляет взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг
УКЗСП
417.
осуществляет государственные закупки в пределах своей компетенции, а также размещает государственный социальный заказ по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
УКЗСП
418.
обеспечивает меры по созданию и деятельности субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их введении
Реестр субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги
УКЗСП

419.
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілердің арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсетуін қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
420.
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту жөнінде шараларды қабылдайды
ЖҚӘББ
421.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға әлеуметтік-құқықтық немесе өзге де көмек көрсетуді үйлестіреді;
ЖҚӘББ
422.
қылмыстық жазаларды және өзге де қылмыстық-құқықтық ықпал ету шараларын орындайтын мекемелер мен органдардың қызметіне жәрдемдесу, сондай-ақ қылмыстық жазаларын өтеген адамдарға әлеуметтік және өзге де көмекті ұйымдастыру бойынша консультациялық-кеңесші органды құрады;
Қылмыстық жазаларын өтеген адамдарға әлеуметтік және өзге де көмекті ұйымдастыратын ұйымдар тізбесі
ЖҚӘББ

419.
обеспечивает предоставление субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг
УКЗСП
420.
принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг
УКЗСП
421.
координирует оказание социально-правовой и иной помощи лицам, состоящим на учете службы пробации
УКЗСП
422.
образует консультативно-совещательные органы по содействию деятельности учреждений и органов, исполняющих уголовные наказания и иные меры уголовно-правового воздействия, а также организации социальной и иной помощи лицам, отбывшим уголовные наказания
Перечень организаций социальной и иной помощи лицам, отбывшим уголовные наказания
УКЗСП

423.
мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
424.
пробация қызметінің есебінде тұрған мүмкіндіктері шектеулі кәмелетке толмағандарды ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің келісімімен психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберуді қамтамасыз етеді;
ЖҚӘББ

423.
обеспечивает предоставление специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации
УКЗСП
424.
обеспечивает с согласия родителей или иных законных представителей направление несовершеннолетних с ограниченными возможностями, находящихся на учете службы пробации, на психолого-медико-педагогические консультации
УКЗСП

425.
Еңбек саласындағы реттеу
халықтың тұрмыс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарда (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ереуілдер өткізуді келіседі;
Еңбек саласындағы қызметтерді көрсеткен кезде өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру.
Еңбек саласындағы салалық және өңірлік келісімдерді есепке алуды автоматтандыру
Халықтың тұрмыс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарда (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ереуілдерді өткізу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
426.
көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар жұмыскерлерінің еңбек нормаларын және еңбегіне ақы төлеу жүйесінің өлшемдерін еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен қарайды және келіседі;
Көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар жұмыскерлерінің еңбек нормалары және еңбегіне ақы төлеу жүйесінің өлшемдері туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
427.
жұмыс берушілердің өңірлік бірлестіктерімен және жұмыскерлердің өңірлік бірлестіктерімен өңірлік (облыстық, қалалық, аудандық) келісімдер жасайды;
Жұмыс берушілердің өңірлік бірлестіктерімен және жұмыскерлердің өңірлік бірлестіктерімен өңірлік (облыстық, қалалық, аудандық) келісімдер тізілімі
ЖҚӘББ
428.
қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық және өңірлік келісімдерді тіркеуді жүзеге асырады;
Қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық және өңірлік келісімдердің тізілімі
ЖҚӘББ
429.
Жерді пайдалануды және қорғауды мемлекеттік бақылау
жерді пайдалануды және қорғауды мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
Жерді пайдалануды және қорғауды мемлекеттік бақылау субъектілерін және объектілерін, тексерулер жоспарларын, өткізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚ туралы істерді актілерді, шағымдануларды, ауыртпалықтарды есепке алуды автоматтандыру
2-деңгей:
Бақылау объектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, ұйғарымдарды, хабарламаларды бақылау субъектілеріне электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚР БП ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдаыстыру, ауыртпалықтарды тіркеу бөлігінде МО АЖ-мен ықпалдастыру
ЖҚӘББ
430.
жер заңнамасын анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде орындалуы міндетті нұсқамалар береді
ЖББ
431.
жер заңнамасы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды
ЖББ

425.
Регулирование в сфере труда
согласовывает проведение забастовок в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений при оказании услуг в сфере труда.
Автоматизация учета отраслевых и региональных соглашений в сфере труда.
Сведения о проведении забастовок в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
УКЗСП
426.
рассматривает и согласовывают нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду
Сведения по нормам труда и параметрам системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов
УКЗСП
427.
заключает региональные (областные, городские, районные) соглашения с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
Реестр соглашений с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
УКЗСП
428.
осуществляет регистрацию отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне
Реестр отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне
УКЗСП
429.
Государственный контроль за использованием и охраной земель
осуществляет государственный контроль за использованием и охраной земель
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов государственного контроля за использованием и охраной земель, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований, обременений
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ ГП РК в части регистрации проверок и протоколов АП, интеграция с ИС ГО в части регистрации обременений
УКЗ
430.
выдает обязательные для исполнения предписания по устранению выявленных нарушений земельного законодательства
УКЗ
431.
рассматривает дела об административных правонарушениях в области земельного законодательства
УКЗ

432.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 148-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша сотқа талап қоюды дайындайды және береді
ЖББ
433.
пайдаланылмай жатқан не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерді анықтау және мемлекеттік меншікке қайтарады
ЖББ
434.
егер құрылыс, пайдалы қазбалар кен орындарын қазу, объектілерді пайдалану, геологиялық-барлау және басқа жұмыстар жер заңнамасын, жерді пайдаланудың белгіленген режимін бұза отырып жүзеге асырылып жатса, сондай-ақ бұл жұмыстар сараптамадан өтпеген немесе теріс қорытынды алған жобалар бойынша жүргізіліп жатса, оларды тоқтата тұрады
ЖББ

432.
подготавливает и предъявляет иски в суд по вопросам, указанным в подпункте 4) пункта 1 статьи 148 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года
УКЗ
433.
выявляет и осуществляет возврат в государственную собственность земель, не используемых либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан
УКЗ
434.
приостанавливает строительство, разработку месторождений полезных ископаемых, эксплуатацию объектов, геологоразведочных и других работ, если они осуществляются с нарушением земельного законодательства, установленного режима использования земель, а также, если эти работы ведутся по проектам, не прошедшим экспертизу или получившим отрицательное заключение
УКЗ

435.
мемлекеттiк органдардың, кәсiпорындардың, мекемелердiң, ұйымдар мен азаматтардың Қазақстан Республикасының жер заңнамасын, жер учаскелерiн нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланудың белгiленген режимiн сақтауына;
жер учаскелерiн өз бетiнше иеленiп алуға жол бермеуге;
жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың құқықтарының сақталуына;
жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың топырақтың құнарлылығын қалпына келтiру және сақтау жөнiндегi ұйымдастыру-шаруашылық, агротехникалық, орман мелиорациялық және эрозияға қарсы гидротехникалық iс-шаралар кешенiн уақтылы және дұрыс жүргiзуiне;
жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың өздерiнде жердiң бар-жоғы, олардың жай-күйi мен пайдаланылуы туралы мәлiметтердi мемлекеттiк органдарға уақтылы беруiне;
жердiң жай-күйiне әсер ететiн тұрғын жай және өндiрiстiк объектiлердiң жобалануына, орналастырылуы мен салынуына;
жердi жақсарту жөнiндегi, топырақ эрозиясының, тұздану, батпақтану, су басу, шөлейттену, құрғақтану, тығыздалу, қоқыстану, ластану және жердiң тозуын туғызатын басқа да процестердiң салдарын болғызбау мен жою жөнiндегi iс-шаралардың уақтылы және сапалы орындалуына;
азаматтардың өздерiне жер учаскелерiн беру туралы өтініштерін (өтiнiшхаттарын) қараудың белгiленген мерзiмдерiнiң сақталуына;
межелiк белгiлердiң сақталуына;
жергiлiктi атқарушы органдар уақытша жер пайдалануға берген жердiң уақтылы қайтарылуына;
бүлiнген жердiң қалпына келтірілуіне;
жердiң бүлiнуiне байланысты жұмыстар жүргiзiлген кезде топырақтың құнарлы қабатының сыдырып алынуына, сақталуына және пайдаланылуына;
жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi жерге орналастыру жобаларының және басқа да жобалардың жүзеге асырылуына мемлекеттiк бақылауды ұйымдастырады және жүргiзедi.
ЖББ
436.
орталық уәкілетті органға 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 92 және 93-баптарына сәйкес заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде жер учаскелері мәжбүрлеп алып қойылған тұлғалар туралы ақпаратты ұсынады
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 92 және 93- баптарына сәйкес заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде жер учаскелері мәжбүрлеп алып қойылған тұлғалар туралы мәліметтер
ЖҚБ
437.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 94-бабы 2-тармағының үшінші бөліміне сәйкес жер учаскесіне ауыртпалықты белгілеу немесе оны тоқтату үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы уәкілетті органға арыз береді
ЖҚБ

435.
организует и проводит государственный контроль за:
соблюдением государственными органами, предприятиями, учреждениями, организациями и гражданами земельного законодательства Республики Казахстан, установленного режима использования земельных участков в соответствии с их целевым назначением;
недопущением самовольного занятия земельных участков;
соблюдением прав собственников земельных участков и землепользователей;
своевременным и правильным проведением собственниками земельных участков и землепользователями комплекса организационно - хозяйственных, агротехнических, лесомелиоративных и гидротехнических противоэрозионных мероприятий по восстановлению и сохранению плодородия почв;
своевременным предоставлением в государственные органы собственниками земельных участков и землепользователями сведений о наличии, состоянии и использовании земель;
проектированием, размещением и строительством жилых и производственных объектов, оказывающих влияние на состояние земель;
своевременным и качественным выполнением мероприятий по улучшению земель, предотвращению и ликвидации последствий эрозии почвы, засоления, заболачивания, подтопления, опустынивания, иссушения, переуплотнения, захламления, загрязнения и других процессов, вызывающих деградацию земель;
соблюдением установленных сроков рассмотрения заявлений (ходатайств) граждан о предоставлении им земельных участков;
сохранностью межевых знаков;
своевременным возвратом земель, предоставленных местными исполнительными органами во временное землепользование;
рекультивацией нарушенных земель;
снятием, сохранением и использованием плодородного слоя почвы при проведении работ, связанных с нарушением земель;
осуществлением проектов землеустройства и других проектов по использованию и охране земель
УКЗ
436.
предоставляет информацию в центральный уполномоченный орган о лицах, у которых принудительно изъяты земельные участки на основании вступившего в законную силу решения суда, в соответствии со статьями 92 и 93 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года
Сведения о лицах, у которых принудительно изъяты земельные участки на основании вступившего в законную силу решения суда, в соответствии со статьями 92 и 93 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года
УЗО
437.
подает заявление в уполномоченный орган в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество на установление и прекращение обременения на земельный участок в соответствии с частью третьей пункта 2 статьи 94 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года
УЗО

438.
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы бақылау
Қазақстан Республикасының тарих және мәдениет ескерткiштерiн қорғау және пайдалану туралы заңдарын бұзған жеке және заңды тұлғаларды жауапкершiлiкке тарту туралы өтiнiш жасайды
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру
2-деңгей:
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ММҚБ
439.
тиісті аумақтарда жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің пайдаланылу және күтіп-ұстау тәртібін, сондай-ақ оларда археологиялық және ғылыми-реставрациялау жұмыстарының орындалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
ММҚБ
440.
тарих және мәдениет ескерткіштерінің меншік иелеріне және пайдаланушыларына олардың Қазақстан Республикасының тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және пайдалану туралы заңнамасын бұзғаны туралы нұсқамалар береді
ММҚБ
441.
меншік иелерінің және пайдаланушылардың қорғау міндеттемелерін орындауын бақылайды
ММҚБ
442.
тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау міндеттемелерін ресімдейді
Мәдениет саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
ЭМС ААЖ, МОИП
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін есепке алуды автоматтандыру.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріне қорғау міндеттемелерін беру және оларды есепке алу процестерін автоматтандыру.
Мәдениет ұйымдарымен өзара іс-қимыл процестерін автоматтандыру (қызметті аттестаттау, мониторингілеу және т.б.)
Республикалық немесе жергілікті маңызы бар ескерткіш мәртебесін беру туралы хабарлама
Тарих және мәдениет ескерткіштеріне қорғау міндеттемелері тізілімі
ММҚБ

438.
Контроль в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия
ходатайствует о привлечении к ответственности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан об охране и использовании памятников истории и культуры
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УКАД
439.
осуществляет государственный контроль за использованием и порядком содержания, а также за исполнением археологических и научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения на соответствующих территориях
УКАД
440.
выдает собственникам и пользователям памятников истории и культуры предписания о нарушении ими законодательства Республики Казахстан по охране и использованию объектов историко-культурного наследия
УКАД
441.
контролирует выполнение охранных обязательств собственниками и пользователями
УКАД
442.
Учет и организация деятельности в сфере культуры
оформляет охранные обязательства на памятники истории и культуры
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация учета памятников истории и клуьтуры местного значения.
Автоматизация процессов по выдаче и учету охранных обязательств на памятники истории и культуры.
Автоматизация процессов по взаимодействию с организациями культуры (аттестация, мониторинг деятельности и пр.).
Реестр уведомлений о придании статуса памятника республиканского значения или местного значения
Реестр охранных обязательств на памятники истории и культуры
УКАД

443.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттауды жүргізеді
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттау бойынша мәліметтер
ММҚБ
444.
мемлекет меншігі болып табылатын, жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін пайдалануға беру туралы мәселені шешеді
ММҚБ
445.
уәкiлеттi органмен келiсе отырып, қалаларды және басқа да елдi мекендердi жоспарлау, салу және қайта құру жобаларын әзiрлеу және бекiту кезiнде барлық санаттағы тарих және мәдениет ескерткiштерiн анықтау, зерделеу, сақтау жөнiндегi iс-шаралардың орындалуын, тарихи-архитектуралық тiрек жоспарларын және карта-схемаларды жасауды қамтамасыз етедi
ММҚБ
446.
тарихи-мәдени мұра объектiлерiн жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткiштерi деп таниды және тарихи-мәдени сараптама қорытындысының негізінде жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізіміне қосады
Жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінің мәліметтері
ММҚБ

443.
проводит аттестацию государственных организаций культуры области, города республиканского значения и столицы
Сведения по аттестации государственных организаций культуры области, города республиканского значения и столицы
УКАД
444.
решает вопрос о предоставлении в пользование памятников истории и культуры местного значения, являющихся государственной собственностью
УКАД
445.
обеспечивает, по согласованию с уполномоченным органом при разработке и утверждении проектов планировки, застройки и реконструкции городов и других населенных пунктов, выполнение мероприятий по выявлению, изучению, сохранению памятников истории и культуры всех категорий, составление историко-архитектурных опорных планов и карт-схем
УКАД
446.
признает объекты историко-культурного наследия памятниками истории и культуры местного значения и включает в Государственный список памятников истории и культуры местного значения на основании заключения историко-культурной экспертизы
Сведения Государственного списка памятников истории и культуры местного значения
УКАД

447.
жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішін мәртебесінен айырады және тарихи-мәдени сараптама қорытындысының негізінде объекті толығымен заттай жойылған және (немесе) тарихи-мәдени маңызын жоғалтқан жағдайда, Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тастайды
ММҚБ
448.
тиiстi аумақтардың экономикалық және әлеуметтiк даму жоспарларында жергiлiктi маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін есепке алуды, қорғауды және оларда ғылыми-реставрациялау жұмыстарын ұйымдастыру жөнiндегi iс-шараларды көздейдi
ММҚБ
449.
тарих және мәдениет ескерткiштерi мен оларды қорғау аймақтары бойынша жұмыстардың барлық түрлерiне ғылыми-жобалық құжаттаманы, жоспарлау, салу және қайта жөндеу жобаларын қарайды және келiседi
ММҚБ
450.
тарихи-мәдени мұра объектілерін анықтауды, есепке алуды, қорғауды, пайдалануды және тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз етеді
ММҚБ

447.
лишает памятник истории и культуры местного значения его статуса и исключает из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения на основании заключения историко-культурной экспертизы, в случае полной физической утраты объекта и (или) утраты историко-культурного значения
УКАД
448.
предусматривает мероприятия по организации учета, охраны и научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения в планах экономического и социального развития соответствующих территорий
УКАД
449.
рассматривает и согласовывает научно-проектную документацию на все виды работ по памятникам истории и культуры и их охранным зонам, проекты планировки, застройки и реконструкции
УКАД
450.
обеспечивает выявление, учет, охрану, использование объектов историко-культурного наследия и проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
УКАД

451.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың рухани мәдениет құндылықтарын есепке алу, қорғау, консервациялау, реставрациялау және пайдалану, сондай-ақ елдің көрнекті мәдениет қайраткерлерін мәңгі есте қалдыру жөніндегі жұмысты ұйымдастырады
Мәдени құндылықтар тізілімі
ММҚБ
452.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдени мақсаттағы объектілерін салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болып табылады
Мәдени маңызы бар объектілер тізілімі
ММҚБ

451.
организует работу по учету, охране, консервации и реставрации, а также использованию культурных ценностей области, города республиканского значения, столицы, увековечению памяти видных деятелей культуры страны
Реестр культурных ценностей
УКАД
452.
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного назначения области, города республиканского значения и столицы
Реестр объектов культурного значения
УКАД

453.
тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдары қызметінің мониторингін жүзеге асырады
Тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдары қызметінің мониторингі бойынша мәліметтер
ММҚБ
454.
уәкілетті органға тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдарының қызметіне мониторинг бойынша ақпарат сондай-ақ статистикалық есептер береді
ММҚБ
455.
театр, цирк, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметін және халық шығармашылығын, кітапхана және мұражай ісін дамыту жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдайды және үйлестіреді, облыс, республикалық маңызы бар қала және астана мекемелерінің мәдениет саласындағы қызметін қамтамасыз етеді
ММҚБ
456.
театр, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметін, кітапхана және мұражай ісін дамыту жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын құрады, қайта ұйымдастырады, таратады.
Театр, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметін, кітапхана және мұражай ісі саласындағы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының тізілімі
ММҚБ

453.
осуществляет мониторинг деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории
Сведения по мониторингу деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории
УКАД
454.
предоставляет в уполномоченный орган информацию по мониторингу деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории, а также статистические отчеты установленной формы
УКАД
455.
поддерживает и координирует деятельность государственных организаций культуры области, города республиканского значения, столицы по развитию театрального, циркового, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности и народного творчества, библиотечного и музейного дела, обеспечивает деятельность учреждений области, города республиканского значения и столицы в области культуры
УКАД
456.
создает, реорганизует, ликвидирует государственные организации культуры области, города республиканского значения и столицы в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела
Реестр государственных организации культуры области, города республиканского значения и столицы в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела
УКАД

457.
шығармашылық қызметтің түрлі салаларында облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді ұйымдастырады
Шығармашылық қызметтің түрлі салаларында өткізілетін облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар туралы мәліметтер
ММҚБ
458.
уәкілетті органмен келісім бойынша шығармашылық қызметтің түрлі салаларында республикалық конкурстар мен фестивальдер өткізуді ұйымдастырады
Уәкілетті органмен келісім бойынша шығармашылық қызметтің түрлі салаларында өткізілген республикалық конкурстар мен фестивальдер туралы мәліметтер
ММҚБ

457.
организует проведение областных (региональных) смотров, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности
Сведения о проводимых областных (региональных) смотрах, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности
УКАД
458.
организовывает проведение республиканских конкурсов и фестивалей в различных сферах творческой деятельности по согласованию с уполномоченным органом
Сведения о республиканских конкурсах и фестивалях в различных сферах творческой деятельности, проводимых по согласованию с уполномоченным органом
УКАД

459.
облыстық, республикалық маңызы бар қалалық және астаналық деңгейде сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізуді жүзеге асырады
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалық және астаналық деңгейде өткізілетін сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шаралар туралы мәліметтер
ММҚБ
460.
тарихи-мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады, тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлер мен салттардың дамуына ықпал жасайды
ММҚБ
461.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік кітапханаларының біреуіне "Орталық" мәртебесін береді
ММҚБ

459.
осуществляет проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий на уровне области, города республиканского значения и столицы
Сведения о проводимых зрелищных культурно-массовых мероприятиях на уровне области, города республиканского значения и столицы
УКАД
460.
организует работу по сохранению историко-культурного наследия, содействует развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев
УКАД
461.
присваивает одной из государственных библиотек области, города республиканского значения, столицы статус "Центральная"
УКАД

462.
дарынды жастарды және перспективалы шығармашылық ұжымдарды iздестiрiп, қолдауға бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асырады
ММҚБ
463.
мәдениет саласында әлеуметтiк мәндi iс-шаралар өткiзудi жүзеге асырады
ММҚБ
464.
ұлттық-мәдени игiлiк объектiлерiнiң айрықша режимiнiң сақталуын қамтамасыз етедi
ММҚБ
465.
Мемлекеттік мүлікті басқару
2011 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Заңмен белгіленген тәртіпте басқарушы компанияға қатысады
Мемлекеттік мүлік тізілімі АЖ
ИИДБ
466.
Өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асырады
ММҚБ
467.
Мәдениет саласындағы рұқсат беру қызметі
мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік алуға өтініштер тізілімі
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәліктер тізілімі
ММҚБ
468.
жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізуді келісу
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізуге келісім-хатты алуға өтініштер тізілімі
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізуге келісім-хаттар тізілімі
ММҚБ
469.
Ұлттық архив қоры мен архивтер саласындағы мемлекеттік қызметттерді көрсету
архивтік анықтамаларды беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ
Архивтік анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
Берілген архивтік анықтамалар тізілімі
ММҚБ

462.
осуществляет комплекс мероприятий, направленных на поиск и поддержку талантливой молодежи и перспективных творческих коллективов
УКАД
463.
осуществляет проведение социально значимых мероприятий в области культуры
УКАД
464.
обеспечивает соблюдение особого режима объектов национального культурного достояния
УКАД
465.
Управление государственным имуществом
участвует в управляющей компании в порядке, установленном Законом от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан"
ИС Реестр госимущества
УИИР
466.
в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью в области культуры
УКАД
467.
Разрешительная деятельность в сфере культуры
выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
Реестр свидетельств на право временного вывоза культурных ценностей
УКАД
468.
согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
Реестр заявлений на получение письма-согласования на проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
Реестр писем-согласований на проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
УКАД
469.
Оказание государственных услуг в сфере Национального архивного фонда и архивов
выдача архивных справок
ПЭП, ИС РШЭП
Реестр заявлений на получение архивных справок
Реестр выданных архивных справок
УКАД

470.
Ұлттық архив қоры мен архивтарды жүргізуді ұйымдастыру
облыс аумағында орналасқан Ұлттық архив қорын толықтыру көздерінің ұйымдарында ұйымдастырушылық-әдістемелік басқаруды және ондағы іс жүргізудің, құжаттар сақталуының жай-күйін бақылауды жүзеге асырады
БЭМҚ АЖ
ММҚБ
471.
жеке және заңды тұлғалардың сұрау салуларын орындауды ұйымдастырады
ММҚБ
472.
облыстың мемлекеттік архивінде сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттары бойынша деректер қорын құруды ұйымдастырады
Облыстың мемлекеттік архивында сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттары бойынша деректер қоры
ММҚБ
473.
облыстың мемлекеттік архивына қабылданған Ұлттық архив қорының құжаттарын сақтауды, жинақтауды және пайдалануды ұйымдастырады
ММҚБ
474.
коммуналдық меншiктегi тарих және мәдениеттің құжаттағы ескерткіштерін қорғауды, оларды сақтауды және пайдалануды жүзеге асырады
ММҚБ
475.
құжаттар құндылығының ғылыми және практикалық сараптамасын ұйымдастырады
ММҚБ
476.
Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорының құжаттарын мемлекеттің, жеке және заңды тұлғалардың сұрау салуларын қанағаттандыру үшін пайдалануды ұйымдастырады
ММҚБ
477.
облыстың тарихы бойынша архивтіқ құжаттарды жинауды және қайтаруды жүзеге асырады
ММҚБ
478.
облыстың мемлекеттік архивінде сақталатын Ұлттық архив қоры құжаттарының мемлекеттік еебін жүргізеді және олардың сақталуын қамтамасыз етеді
ММҚБ

470.
Организация ведения Национального архивного фонда и архивов
осуществляет организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области
ИС ЕЭАД
УКАД
471.
организует исполнение запросов физических и юридических лиц
УКАД
472.
организует формирование баз данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области
База данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области
УКАД
473.
организует хранение, комплектование и использование документов Национального архивного фонда, принятых на хранение в государственные архивы области
УКАД
474.
осуществляет защиту документальных памятников истории и культуры, находящихся в области коммунальной собственности, их хранение и использование
УКАД
475.
организует экспертизу научной и практической ценности документов
УКАД
476.
организует использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц
УКАД
477.
осуществляет сбор и возвращение архивных документов по истории области
УКАД
478.
осуществляет государственный учет и обеспечивает сохранность документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области
УКАД

479.
Өнеркәсіп саласындағы рұқсат беру қызметі
заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына лицензия беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына лицензия алуға өтініштер тізілімі
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына лицензиялар тізілімі
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын адамдар тізілімі
ИИДБ
480.
Индустриялық-инновациялық саласындағы қызметті ұйымдастыру
Олардың негізгі қызметі инновацияларды дамытуға бағытталған заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құрады және (немесе) оған қатысады
ЭҚАБЖ, МОИП
Ұйымның сатып алуларындағы жергілікті мазмұны бойынша ақпаратты жинауды және талдауды автоматтандыру.
Коммерцияландыруға жәрдемдесу бағдарламаларын іске асыру мониторингін автоматтандыру
ИИДБ

479.
Разрешительная деятельность в сфере промышленности
выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
Реестр лицензий на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
Реестр лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
УИИР
480.
Организация деятельности в индустриально-инновационной сфере
создает и (или) участвует в уставном капитале юридических лиц, основная деятельность которых направлена на развитие инноваций
ЕСЭДО, ИПГО
Автоматизация сбора и анализа информации по местному содержанию в закупках организаций.
Автоматизация мониторинга реализации программ содействия коммерциализации.
УИИР

481.
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды жүзеге асырып жатқан индустриялық-инновациялық инфрақұрылымның элементтеріне, индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілеріне әдістемелік, консультациялық, практикалық және өзге де көмек көрсетеді
ИИДБ
482.
Қазақстан Республикасы Үкіметімен бекітілген ("Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы қазақстандық қамтудың мониторингіне жататын ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы № 366 қаулысы) тізбе бойынша ұйымның сатып алуларындағы жергілікті қамту бойынша ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау жөніндегі уәкілетті органға береді
Қазақстан Республикасы Үкіметімен бекітілген тізбе бойынша ұйымның сатып алуларындағы жергілікті мазмұны бойынша мәліметтер
ИИДБ

481.
оказывает методическую, консультационную, практическую и иную помощь элементам индустриально-инновационной инфраструктуры, субъектам индустриально-инновационной системы, осуществляющим государственную поддержку индустриально-инновационной деятельности
УИИР
482.
осуществляет сбор, анализ и предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию по местному содержанию в закупках организаций согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан (Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 366 "Об утверждении перечня организаций, закупки товаров, работ и услуг которых подлежат мониторингу казахстанского содержания" )
Сведения о местном содержании в закупках организаций согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан
УИИР

483.
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы ақпаратты ұсынады
ИИДБ
484.
олардың қызметі ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыруда (практикалық қолдануда) тұратын заңды тұлғалардың, оның ішінде стартап-компаниялардың жарғылық капиталын құруға және (немесе) пайдалануға қатысады
ИИДБ

483.
предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию о реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
УИИР
484.
участвует в создании и (или) в уставном капитале юридических лиц, деятельность которых заключается в коммерциализации (практическом применении) результатов научной и (или) научно-технической деятельности, в том числе стартап-компаний
УИИР

485.
уәкілетті органмен және салалық уәкілетті органдармен бірлесіп, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыру саласындағы әдістемелік қамсыздандыруға қатысады
ИИДБ
486.
ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жөніндегі бағдарламалардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асырады
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жөніндегі бағдарламалардың іске асырылуына мониторинг бойынша мәліметтер
ИИДБ
487.
ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын қаржыландыру үшін жеке кәсіпкерлік субъектілерінің гранттарын және инвестицияларын тарту бойынша көмек көрсетеді, оларды бірлесіп қаржыландыруға қатысады
ИИДБ

485.
участвует совместно с уполномоченным органом и отраслевыми уполномоченными органами в методологическом обеспечении в области коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
УИИР
486.
осуществляет мониторинг реализации программ содействия коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Сведения по мониторингу реализации программ содействия коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
УИИР
487.
оказывает содействие по привлечению грантов и инвестиций субъектов частного предпринимательства для финансирования проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, участие в их софинансировании
УИИР

488.
АЭА саласындағы қызметті ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының жер заңнамасымен белгіленген тәртіпте арнайы экономикалық аймақты орналастыру үшін жер учаскесін беруге және басқарушы компаниямен, автономды кластерлік қормен жер учаскесін және бюджет қаражаты есебінен салынған инфрақұрылым объектілерін жалға алу шарттарын жасасуға қатысады
Шарттардың талаптарын орындауды есепке алуды және оның мониторингін автоматтандыру
ИИДБ
489.
Қызметті жүзеге асыру туралы шарттар талаптарының орындалуын мониторингілеуді, сондай-ақ мониторинг деректерін талдауды жүзеге асырады
ИИДБ
490.
арнайы экономикалық аймақтың қатысушыларын арнайы экономикалық аймақтың қызметіне қатысуға тартуды жүзеге асырады
ИИДБ
491.
Жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтама беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (1 қызмет)
Атвоматтандырылмаған қызметтер үшін өтініштерді қабылдау және қарау, жауаптарды келісу және бері процестерін автоматтандыру.
ҚР ИДМ ЖРБК МСА ААЖ-мен ықпалдастыру
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтамалар тізілімі
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
ЖҚБ
492.
мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту
Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекітуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалық) құнынының бекітілген актілерінінің тізілімі
ЖҚБ
493.
суармалы егістіктерді суарылмайтын алқаптарға ауыстыруға рұқсат беру
Суармалы егістіктерді суарылмайтын алқаптарға ауыстыру бойынша шешімі туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулылары тізілімі
Суармалы егістіктерді суарылмайтын алқаптарға ауыстыруға өтініштер тізілімі
ЖҚБ
494.
елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру
Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беруге өтініштер тізілімі
Жер-кадастрлық жоспары мен уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шарты қоса берілген жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімдер тізілімі
ЖҚБ
495.
Шарттарды басқару
өз құзыреті шегінде жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасады және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
Жасалған шарттардыы есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Шарттардың талаптарын орындау мониторингі процесін автоматтандыру, оның ішінде есептілікті электронды түрде қабылдау жолымен (болған жағдайда).
Жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарының тізілімі
ЖҚБ

488.
Организация деятельности в сфере СЭЗ
участвует в предоставлении земельного участка для размещения специальной экономической зоны в порядке, установленном земельным законодательством Республики Казахстан, и заключении с управляющей компанией, автономным кластерным фондом договоров аренды земельного участка и объектов инфраструктуры, построенных за счет бюджетных средств
Автоматизация учета и мониторинга выполнения условий договоров.
УИИР
489.
осуществляет мониторинг за выполнением условий договоров об осуществлении деятельности, а также анализ данных мониторинга
УИИР
490.
осуществляет привлечение участников специальной экономической зоны для участия в деятельности специальной экономической зоны
УИИР
491.
Оказание государственных услуг в сфере регулирования земельных отношений
выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
ПЭП, ИС РШЭП
(1 услуга)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи ответов для неавтоматизированных услуг.
Интеграция с АИС ГЗК КУЗР МРР РК
Реестр справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр заявлений на получение справок о наличии личного подсобного хозяйства
УЗО
492.
утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Реестр заявлений на утверждение кадастровой стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Реестр утвержденных актов кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
УЗО
493.
выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
Реестр постановлений услугодателя о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
Реестр заявлений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
УЗО
494.
предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр заявлений на предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр решений о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования
УЗО
495.
Управление договорами
заключает договора купли-продажи и договора аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования в пределах своей компетенции и осуществляет контроль за исполнением условий заключенных договоров
1-уровень:
Автоматизация учета заключенных договоров.
2-уровень:
Автоматизация процессов мониторинга исполнения условий договоров, в т.ч. путем приема отчетности в электронном виде (при наличии).
Реестр договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования
УЗО

496.
Жер саудасы
өз құзыреті шегінде жер сауда-саттығын (аукциондар) жүргізуді ұйымдастырады
Жер саудасын өткізуді автоматтандыру
Жүргізілетін жер сауда-саттықтары (аукциондар) туралы мәліметтер
ЖҚБ
497.
Жерлерді есепке алу және мониторингілеу
облыстың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Жердің жай-күйі туралы еептілікті қабылдау, қарау және бекіту жөніндегі процестерді автоматтандыру
ЖҚБ
498.
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жер ресурстарын басқару жөніндегі тиісті уәкілетті органдарға жыл сайын оларға ағымдағы жылда жер учаскелері берілген жер учаскелері иелерінің және жер пайдаланушылардың тізбесін және осы жер учаскелерінің орналасқан орны көрсетілген жер кадастрлық картасын, сондай-ақ жер учаскелері иелерінің және жер пайдаланушыларының тізбесіндегі өзгерістер туралы мәліметтерді ай сайын ұсынады
ЖҚБ
499.
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың деректері негізінде облыстың жертеңгерімін жасау
Өңірдің жер теңгерімі
ЖҚБ
500.
жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын жобалар мен схемаларға сараптама жүргізеді
ЖҚБ
501.
Жер қатынастары саласындағы рұқсат беру қызметі
жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекітуге өтініштер тізілімі
Бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларының тізілімі
ЖҚБ
502.
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулылар тізілімі
ЖҚБ
503.
жер учаскелерін іздестіру жұмыстары үшін пайдалануға рұқсат беру
Жер учаскелерін іздестіру жұмыстары үшін пайдалануға өтініштер тізілімі
Жер учаскелерін іздестіру жұмыстары үшін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулылар тізілімі
ЖҚБ
504.
Денсаулық сақтау саласындағы кадрлық және материалдық- техникалық қамтамасыз ету
мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарының кадрмен қамтамасыз етiлуiн ұйымдастырады
Кадрлар ААЖ, ИС ТЭП
Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерінің кадрлар тізілімі
ДБ
505.
денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi қызметтi ұйымдастырады және үйлестiредi
ДБ
506.
ведомстволық бағынысты мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары басшыларын кәсiби бiлiктiлiкке аттестаттауды жүргiзедi
Ведомстволық бағынысты мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары басшыларын кәсiби бiлiктiлiкке аттестаттау бойынша мәліметтер
ДБ

496.
Земельные торги
организует проведение земельных торгов (аукционов) в пределах своей компетенции
Автоматизация проведения земельных торгов
Сведения о проводимых земельных торгах (аукционах)
УЗО
497.
Учет и мониторинг земель
организует разработку проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель области
АИС ГЗК, ЕСЭДО
Автоматизация процессов по приему, рассмотрению и утверждению отчетности о состоянии земель
УЗО
498.
представляет соответствующим территориальным органам по управлению земельными ресурсами областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно перечень собственников земельных участков и землепользователей, которым в текущем году предоставлены земельные участки, и земельно-кадастровую карту с указанием местоположения таких земельных участков, а также ежемесячно - сведения о происшедших изменениях в перечне собственников земельных участков и землепользователей
УЗО
499.
составляет баланс земель области на основании данных районов, городов областного значения
Баланс земель региона
УЗО
500.
проводит экспертизу проектов и схем областного, городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель
УЗО
501.
Разрешительная деятельность в сфере земельных отношений
утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на утверждение землеустроительного проекта по формированию земельного участка
Реестр утвержденных землеустроительных проектов по формированию земельного участка
УЗО
502.
выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр заявлений на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр постановлений об изменении целевого назначения земельного участка
УЗО
503.
выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр заявлений на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр постановлений о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
УЗО
504.
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере здравоохранения
организует кадровое обеспечение государственных организаций здравоохранения
АИС Кадры, ИС ТЭП
Реестр кадров работников государственных организаций здравоохранения
УЗ
505.
организует и координирует деятельность по подготовке, повышению квалификации и переподготовке кадров в области здравоохранения
УЗ
506.
проводит аттестацию на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций здравоохранения
Сведения по аттестации на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций здравоохранения
УЗ

507.
денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіби құзыреттігін аттестаттауды жүргізеді
Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіби құзыреттілігін аттестаттау бойынша мәліметтер
ДБ
508.
мемлекеттiк медициналық ұйымдарды жарақтандыруды қамтамасыз етедi
Мемлекеттiк медициналық ұйымдарды жарақтандыру туралы мәліметтер
ДБ
509.
мемлекеттiк медициналық ұйымдарды жарақтандыруды қамтамасыз етедi
ДБ
510.
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті ұйымдастыру
қандастар мен көшіп келушілердің медициналық көмек алуын қамтамасыз етеді
"Медстат" ААЖ, "Денсаулық көрсеткіштері" АЖ, ДҚБЖ, МОИП, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Қандастар мен көшіп келушілердің медициналық көмек алуы туралы мәліметтер
ДБ

507.
проводит аттестацию на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения
Сведения по аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения
УЗ
508.
обеспечивает оснащение государственных организаций здравоохранения
Сведения об оснащении государственных организаций здравоохранения
УЗ
509.
обеспечивает оснащение государственных организаций здравоохранения
УЗ
510.
Организация деятельности в сфере здравоохранения
обеспечивает получение кандасами и иммигрантами медицинской помощи
АИС "Медстат", ИС "Показатели здоровья", СУЛО, ИПГО, АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
Сведения о получении кандасами и иммигрантами медицинской помощи
УЗ

511.
денсаулық сақтау саласындағы аймақаралық және халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады
ДБ
512.
азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша халықаралық және үкіметтік емес қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасасады
ДБ
513.
тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету және оның шығындарын өтеу жөніндегі медициналық және фармацевтикалық қызметтерді жеткізушіні таңдауды жүзеге асырады
ДБ
514.
медициналық техниканы, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық емес жабдықтарды, санитариялық көлікті, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымына күрделі жөндеу жүргізуге арналған қызметтерді сатып алуды ұйымдастырады
ДБ
515.
тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету шеңберінде дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, зарарсыздандыру) препараттарды сатып алуды және сақтауды жүзеге асырады
ДБ
516.
уақытша бейімделу және уытсыздандыру орталықтарында жатқан адамдарды күтіп-ұстауды бақылауды жүзеге асырады
ДБ
517.
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында қызметін жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін мониторингілеуді және бақылауды жүзеге асырады
ДБ
518.
мемлекеттік және мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторларының қызметін үйлестіреді
ДБ
519.
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті ұйымдастыру
азаматтарды және қандастарды тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде медициналық көмекпен, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, оның ішінде уақытша бейімдеу және уытсыздандыру жөніндегі қызметтермен қамтамасыз етеді
"Медстат" ААЖ, "Денсаулық көрсеткіштері" АЖ, ДҚБЖ, МОИП, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Азаматтарды және қандастарды тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде медициналық көмекпен және дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен, оның ішінде уақытша бейімдеу және уытсыздандыру жөніндегі қызметтермен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ДБ
520.
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары қызметінің тұрақтылығын және тегін медициналық көмектің кепілді көлемі үшін бюджет қаражатын пайдалануды қамтамасыз етеді
ДБ
521.
белгіленген ұлттық стандарттарды сақтай отырып, халыққа білікті және мамандандырылған медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың профилактикасын және олардан емдеуді, оған қоса тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрімен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
ДБ
522.
төтенше жағдайлар кезінде тегін медициналық көмек көрсетуді, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
ДБ

511.
осуществляет межрегиональное и международное сотрудничество в области здравоохранения
УЗ
512.
взаимодействует с международными и неправительственными общественными объединениями по вопросам охраны здоровья граждан
УЗ
513.
осуществляет выбор поставщика медицинских и фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещение его затрат
УЗ
514.
организует закуп изделий медицинского назначения и медицинской техники, немедицинского оборудования, санитарного транспорта, а также услуг на проведение капитального ремонта государственных организаций здравоохранения
УЗ
515.
осуществляет закуп и хранение лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов в рамках оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
УЗ
516.
осуществляет контроль за содержанием лиц, находящихся в центрах временной адаптации и детоксикации
УЗ
517.
осуществляет мониторинг и контроль за деятельностью субъектов здравоохранения, за исключением организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
УЗ
518.
координирует деятельность государственного и негосударственного секторов здравоохранения
УЗ
519.
обеспечивает граждан и кандасов медицинской помощью, лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, включая медицинские услуги по временной адаптации и детоксикации
Сведения об обеспечении граждан и кандасов медицинской помощью, лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, включая медицинские услуги по временной адаптации и детоксикации
УЗ
520.
обеспечивает стабильность в деятельности государственных организаций здравоохранения, финансируемых из местного бюджета, и использование бюджетных средств для гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
УЗ
521.
организует оказание населению квалифицированной и специализированной медицинской помощи, в том числе профилактику и лечение социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, включая лекарственное обеспечение в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с соблюдением установленных национальных стандартов
УЗ
522.
организует оказание бесплатной медицинской помощи, обеспечение лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения при чрезвычайных ситуациях
УЗ

523.
дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануға, сауықтандыруға және демалуға арналған инфрақұрылымының қолжетімдігін қамтамасыз етеді
ДБ
524.
салауатты өмір салтын ынталандыру жөніндегі іс-шаралар кешенін ұйымдастырады
ДБ
525.
денсаулықты нығайту, аурулардың профилактикасы, салауатты өмір салтын және дұрыс тамақтануды қалыптастыру үшін қажетті іс-шараларды жүзеге асырады
ДБ
526.
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, тұрмыстық және жол-көліктік жарақаттанудың алдын алу бойынша шаралар қолданады
ДБ
527.
денсаулық сақтау ресурстарын тиімді жоспарлауды және пайдалануды қамтамасыз етеді
ДБ
528.
медициналық қызметтер сапасын арттыру бойынша шаралар қабылдайды
ДБ
529.
денсаулық сақтау ұйымдарының желісін дамыту мен оларды қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі, оның ішінде дәріханалардың мемлекеттік желісін дамыту және дәріхана қоймаларын құру жөніндегі шараларды қабылдайды
ДБ
530.
гигиеналық оқытуды, салауатты өмір салты мен дұрыс тамақтануды насихаттау мен қалыптастыруды ұйымдастырады
ДБ
531.
қан мен оның компоненттерінің ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді
ДБ
532.
ұлпаның (ұлпа бөлігінің) және органдардың (органдар бөлігінің) ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді
ДБ
533.
жоғары және орта медициналық оқу орындары үшін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарындағы клиникалық базаларды береді
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарындағы клиникалық базалар тізілімі
ДБ
534.
туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы сот шешімін орындауға жәрдемдеседі
ДБ
535.
профилактикалық дезинсекцияны және дератизацияны жүргізеді (жұқпалы және паразиттік аурулардың табиғи ошақтары аумағындағы, сондай-ақ жұқпалы және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
ДБ

523.
обеспечивает доступность инфраструктуры для занятия физической культурой и спортом, оздоровления и досуга
УЗ
524.
организует комплекс мероприятий по стимулированию здорового образа жизни
УЗ
525.
осуществляет мероприятия, необходимые для укрепления здоровья, профилактики заболеваний, формирования здорового образа жизни и здорового питания
УЗ
526.
принимает меры по безопасности и охране труда, профилактике бытового и дорожно-транспортного травматизма
УЗ
527.
обеспечивает эффективное планирование и использование ресурсов здравоохранения
УЗ
528.
принимает меры по повышению качества медицинских услуг
УЗ
529.
принимает меры по развитию сети организаций здравоохранения и их финансовому и материально-техническому обеспечению, в том числе по развитию государственной сети аптек и созданию аптечных складов
УЗ
530.
организует гигиеническое обучение, пропаганду и формирование здорового образа жизни и здорового питания
УЗ
531.
обеспечивает реализацию мер по развитию добровольного безвозмездного донорства крови и ее компонентов
УЗ
532.
обеспечивает реализацию мер по развитию добровольного безвозмездного донорства тканей (части ткани) и (или) органов (части органов)
УЗ
533.
предоставляет клинические базы в государственных организациях здравоохранения, финансируемых за счет средств местного бюджета, для высших и средних медицинских учебных заведений
Реестр клинических баз в государственных организациях здравоохранения
УЗ
534.
содействует выполнению решения суда о направлении гражданина, больного туберкулезом, на принудительное лечение
УЗ
535.
проводят профилактическую дезинсекцию и дератизацию (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
УЗ

536.
денсаулық сақтау саласында өңірлік электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құруды және олардың жұмысын қамтамасыз етеді
ДБ
537.
халықтың денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі ақпаратқа қолжетімділігін қамтамасыз етеді
ДБ
538.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде статистикалық әдіснама талаптарын сақтай отырып, денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқауларды жүзеге асырады
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқаулар туралы мәліметтер
ДБ

536.
обеспечивает создание и функционирование региональных электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения
УЗ
537.
обеспечивает доступ населения к информации по вопросам здравоохранения
УЗ
538.
осуществляет ведомственные статистические наблюдения в области здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы с соблюдением требований статистической методологии
Сведения о ведомственных статистических наблюдениях в области здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
УЗ

539.
медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімін жүргізеді
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ДБ
540.
медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімін жүргізеді
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ДБ
541.
мектепке дейінгі балаларды тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын, білім беру, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарын йодталған ас тұзымен және басқа да йод қосындыларымен байытылған тамақ өнімдерімен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
ДБ
542.
халықты әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың таралуы туралы хабардар етеді
ДБ
543.
Денсаулық сақтау саласындағы рұқсат беру қызметі
медициналық қызметке лицензия беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Медициналық қызметке лицензия алуға өтініштер тізілімі
Медициналық қызметке лицензиялар тізілімі
Медициналық қызмет ұйымдарының тізілімі
ДБ
544.
фармацевтикалық қызметке лицензия беру
Фармацевтикалық қызметке лицензия алуға өтініштер тізілімі
Фармацевтикалық қызметке лицензиялар тізілімі
Фармацевтикалық қызмет ұйымдарының тізілімі
ДБ
545.
денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыруға лицензияны алуға өтініштер тізілімі
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыруға лицензиялар тізілімі
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ДБ
546.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіпте денсаулық сақтау саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдауды, сондай-ақ рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізуді жүзеге асырады
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыру басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар
ДБ
547.
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды аудандық орталықтан қашықта орналасқан елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-дагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және жылжымалы дәріханалық пункттер арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды аудандық орталықтан қашықта орналасқан елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-дагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және жылжымалы дәріханалық пункттер арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттауға өтініштер тізілімі
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды аудандық орталықтан қашықта орналасқан елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-дагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және жылжымалы дәріханалық пункттер арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандар тізілімі
ДБ

539.
ведет реестр субъектов, осуществляющих розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
Реестр субъектов, осуществляющих розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
УЗ
540.
ведет реестр субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
Реестр субъектов, осуществляющих оптовую реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
УЗ
541.
организует обеспечение детских организаций дошкольного воспитания и обучения, организаций образования, здравоохранения и социальной защиты населения йодированной пищевой солью и другими обогащенными соединениями йода пищевыми продуктами
УЗ
542.
информирует население о распространенности социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих
УЗ
543.
Разрешительная деятельность в сфере здравоохранения
выдача лицензии на медицинскую деятельность
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение лицензии на медицинскую деятельность
Реестр лицензий на медицинскую деятельность
Реестр организаций медицинской деятельности
УЗ
544.
выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
Реестр заявлений на получение лицензии на фармацевтическую деятельность
Реестр лицензий на фармацевтическую деятельность
Реестр организаций фармацевтической деятельности
УЗ
545.
выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Реестр заявлений на получение лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Реестр лицензий осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
УЗ
546.
осуществляет прием уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в области здравоохранения в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", а также ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений
Реестр уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в области здравоохранения
УЗ
547.
аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Реестр заявлений на аттестацию специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Реестр специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
УЗ

548.
Дін саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты орын-жайларды орналастыруды бекіту туралы шешім беру,
Өтініштері қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты орын-жайларды орналастыруды бекіту туралы шешімдер тізілімі
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты орын-жайларды орналастыруды бекіту туралы шешімдерді алуға өтініштер тізілімі
ДІБ
549.
ғибадат үйлерінен (ғимараттардан) тыс жерлерде діни жораларды өткізу үшін орын-жайларды орналастыруды келісу туралы шешім беру
Ғибадат үйлерінен (ғимараттардан) тыс жерлерде діни жораларды өткізу үшін орын-жайларды орналастыруға келісім-хаттар тізілімі
ғибадат үйлерінен (ғимараттардан) тыс жерлерде діни жораларды өткізу үшін орын-жайларды орналастыруды келісуге өтініштер тізілімі
ДІБ
550.
миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуге және қайта тіркеуге өтініштер тізілімі
Миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктер тізілімі
ДІБ
551.
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасу орнын анықтау туралы шешім беру
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасу орнын анықтау туралы шешімді алуға өтініштер тізілімі
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасу орнын анықтау туралы шешімдер тізілімі
ДІБ
552.
Дін саласындағы есепке алу және талдау
өңірдегі діни ахуалға зерттеу және талдау жүргізеді
Діни бірлестіктерді құруға бастамашы-азаматтардың тізімін есепке алуды автоматтандыру.
Өңірдегі діни ахуал, діни бірлестіктердің қызметі туралы мәліметтерді жинауды және талдауды, автоматтандыру
Өңірдегі діни ахуал туралы мәліметтер
ДІБ
553.
діни бірлестіктерді құруға бастамашы-азаматтардың тізімін тексеруді қамтамасыз етеді
діни бірлестіктерді құруға бастамашы-азаматтардың тізімі
ДІБ
554.
өңірдегі діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани (діни) білім беру ұйымдарының қызметіне зерделеу мен талдау жүргізеді
Өңірдегі діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани (діни) білім беру ұйымдарының қызметі туралы мәліметтер
ДІБ

548.
Оказание государственных услуг в сфере религии
выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр решений об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Реестр заявлений на получение решений об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
УДР
549.
выдача решения о согласовании расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Реестр писем-согласований расположения помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Реестр заявлений на согласование расположения помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
УДР
550.
проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
Реестр заявлений на регистрацию (перерегистрации) миссионера
Реестр свидетельств о регистрации (перерегистрации) миссионера
УДР
551.
выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
Реестр заявлений на получения решения для строительства культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
Реестр решений о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
УДР
552.
Учет и анализ в сфере религии
проводит изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
Автоматизация учета списков граждан-инициаторов создания религиозных объединений.
Автоматизация сбора и анализа сведений о религиозной ситуации в регионе, деятельности религиозных объединений
Сведения о религиозной ситуации в регионе
УДР
553.
обеспечивает проведение проверки списков граждан-инициаторов создания религиозных объединений
Списки граждан-инициаторов создания религиозных объединений
УДР
554.
проводит изучение и анализ деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных (религиозных) организаций образования, действующих в регионе
Сведения о деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных (религиозных) организаций образования, действующих в регионе
УДР

555.
ЖК және ЗТ өзара іс-қимыл
Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) оның филиалдарының және өкілдіктерінің жарнамалық қызмет мәселелері бойынша жүгінулерін қарайды
1-деңгей:
Азаматтардың және ұйымдардың жүгінулерін есепке алуды автоматтандыру, жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алудың бірыңғай АЖ-мен ықпалдастыру.
2-деңгей:
1) Жүгінулерге жауаптарды әкімдіктің интернет ресурсы арқылы қабылдауды және беруді автоматтандыру.
2) Әкімдіктің интернет ресурсы арқылы ЖАО қабылдауға жазылу, қабылдау кестесін жүргізу процестерін автоматтандыру.
3-деңгей:
ЖАО және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері жөніндегі Бірыңғай Байланыс орталығы, азаматтармен және ұйымдармен интернет ресурс, интернет-чат, Call-орталық арқылы өзара әрекеттеседі
ІСБ
556.
оның құзыретіне жататын мәселелер бойынша жергілікті деңгейде түсіндірме жұмысын жүргізеді
ДІБ
557.
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімімен, әкімнің орынбасарларымен және "Әкім аппараты (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың)" мемлекеттік мекемесінің өкілдерімен азаматтарды қабылдауды ұйымдастырады
ӘА
558.
жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзушылыққа қатысты өтініштерін қарайды
ДІБ
559.
Әлеуметтік тапсырыс саласындағы реттеу
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын мемлекеттік емес ұйымдарға ақпараттық, консультациялық, әдістемелік қолдау көрсетеді
ЭМС ААЖ
Көрсеткіштер бойынша әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін автоматтандыру
ІСБ
560.
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты құруды және іске асыруды жүзеге асырады
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс туралы мәліметтер
ІСБ
561.
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру жөніндегі ақпаратты уәкілетті органға ұсынады
ІСБ
562.
өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастырады, орналастырады және оның жүзеге асырылуын бақылайды
ІСБ
563.
Мемлекеттік рәміздерді пайдалануды, телерадиохабар туралы, БАҚ туралы, жарнама туралы заңнаманы сақтауды бақылау
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін пайдалануды (орнатуды, орналастыруды) бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ІСБ

555.
Взаимодействие с ФЛ и ЮЛ
рассматривает обращения физических и (или) юридических лиц и (или) его филиалов и представительств по вопросам рекламной деятельности
1-уровень:
Автоматизация учета обращений граждан и организаций, интеграция с единой ИС учета обращений физических и юридических лиц.
2-уровень:
1) Автоматизация приема и выдачи ответов на обращения через интернет-ресурс акимата.
2) Автоматизация процессов записи на прием в МИО через интернет-ресурс акимата, ведение графика приема.
3-уровень:
Единый контакт-центр по вопросам МИО и подведомственных организаций, взаимодействие с гражданами и организациями через интернет-ресурс , интернет-чаты, Call-центр.
УВП
556.
проводит разъяснительную работу на местном уровне по вопросам, относящимся к его компетенции
УДР
557.
организует прием граждан акимом области (города республиканского значения, столицы), заместителями акима и представителями государственного учреждения "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)"
АА
558.
рассматривает обращения физических и юридических лиц, касающиеся нарушений законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях
УДР
559.
Регулирование в сфере социального заказа
оказывает информационную, консультативную, методическую поддержку неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ
АИС ЭГЗ
Автоматизация мониторинга реализации социального заказа по показателям
УВП
560.
осуществляет формирование и реализацию государственного социального заказа
Сведения о государственном социальном заказе
УВП
561.
предоставляет информацию по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган
УВП
562.
формирует, размещает и контролирует осуществление государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
УВП
563.
Контроль за использованием государственных символов, за соблюдением законодательства о телерадиовещании, о СМИ, о рекламе
осуществляет контроль за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории области (города республиканского значения, столицы)
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УВП

564.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында Қазақстан Республикасының телерадиохабар тарату саласындағы заңнамасының сақталуын бақылайды
ІСБ
565.
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асырады
ІСБ
566.
өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асырады
ІСБ

564.
контролирует соблюдение законодательства Республики Казахстан в области телерадиовещания на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УВП
565.
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан средствами массовой информации на соответствующей административно-территориальной единице
УВП
566.
осуществляет в пределах своей компетенции контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе
УВП

567.
БАҚ саласындағы рұқсат беру қызметі
шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу бойынша, ақпаратты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау бойынша мәліметтерді бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органға береді
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
ІСБ
568.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтамалар тізілімі
ІСБ
569.
Мемлекеттік сәулеттік бақылау және қадағалау
объектілерді салу сапасына мемлекеттік архитектуралық-құрылыстық бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электрондық түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
МСҚББ
570.
жобалау құжаттамасының сапасына қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асырады
МСҚББ
571.
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдайды
МСҚББ
572.
Мемлекеттік сәулеттік бақылау және қадағалау саласындағы рұқсат беру қызметі
құрылыс-монтаждау жұмыстары өндірісінің басталғаны туралы хабарламаларды қабылдау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталағаны туралы хабарламалар тізілімі
МСҚББ
573.
жобалау қызметіне лицензия беру
Жобалау қызметіне лицензия алуға өтініштер тізілімі
Жобалау қызметіне лицензиялар тізілімі
Жобалау қызметін жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
МСҚББ
574.
іздестіру қызметіне лицензия беру
Іздестіру қызметіне лицензия алуға өтініштер тізілімі
Іздестіру қызметіне лицензиялар тізілімі
Іздестіру қызметін жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
МСҚББ
575.
құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия алуға өтініштер тізілімі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензиялар тізілімі
МСҚББ

567.
Разрешительная деятельность в сфере СМИ
предоставляет в уполномоченный орган области средств массовой информации информацию по учету иностранных периодических печатных изданий, а также сведения по соблюдению законодательства Республики Казахстан
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
УВП
568.
учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы
Реестр заявлений на получение справок об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столиц
Реестр справок об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы
УВП
569.
Государственный архитектурный контроль и надзор
осуществляет государственный архитектурно-строительный контроль и надзор за качеством строительства объектов
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований
2-уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УГАСК
570.
организует и осуществляет надзор за качеством проектной документации
УГАСК
571.
принимает решения о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
УГАСК
572.
Разрешительная деятельность в сфере государственного архитектурного контроля и надзора
прием уведомлений о начале производства строительно-монтажных работ
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр уведомлений о начале производства строительно-монтажных работ
УГАСК
573.
выдача лицензии на проектную деятельность
Реестр заявлений на получение лицензии на проектную деятельность
Реестр лицензий на проектную деятельность
Реестр субъектов, осуществляющих проектную деятельность
УГАСК
574.
выдача лицензии на изыскательскую деятельность
Реестр заявлений на получение лицензии на изыскательскую деятельность
Реестр лицензий на изыскательскую деятельность
Реестр субъектов, осуществляющих изыскательскую деятельность
УГАСК
575.
выдача лицензии на строительно-монтажные работы
Реестр заявлений на получение лицензии на строительно-монтажные работы
Реестр лицензий на строительно-монтажные работы
УГАСК

576.
үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензияны беру
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензияны алуға өтініштер тізілімі
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензиялар тізілімі Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
МСҚББ
577.
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшының аттестатын алуға өтініштер тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшылар аттестаттарының тізілімі
МСҚББ
578.
Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетеді
объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу
Сәулет және қала құрылысы саласындағы қызметтерді көрсеткен кезде өтініштерді қабылдау, қарау, шешімді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеуден өтуге өтініштер тізілімі
Объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеуден өткені туралы куәліктер тізілімі
СҚБ
579.
Сәулет және қала құрылысы саласындағы реттеу
қала құрылысын жобалаудың (облысты немесе оның бiр бөлігiн аудандық жоспарлау жобасының) кешендi схемасын, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағындағы елдi мекендердiң белгiленген тәртiппен бекiтiлген бас жоспарларын iске асыру жөніндегi қызметтi үйлестiреді
МҚК ААЖ
Әкімдік ресми интернет–ресурсы арқылы халықты хабардар ету.
Қала құрылысы құжаттамасын келісу процестерін автоматтандыру
СҚБ

576.
выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Реестр заявлений на получение лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Реестр лицензий на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
УГАСК
577.
аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр заявлений на получение аттестата эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр аттестатов экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
УГАСК
578.
Оказание государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений при оказании услуг в сфере архитектуры и градостроительства
Реестр заявлений на прохождение аттестации юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Реестр свидетельств о прохождении аттестации юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
УАГ
579.
Регулирование в сфере архитектуры и градостроительства
координирует деятельность по реализации комплексной схемы градостроительного планирования территорий (проекта районной планировки области или ее части), утвержденных в установленном порядке генеральных планов населенных пунктов на территории области (города республиканского значения, столицы)
АИС ГГК
Информирование населения через интернет-ресурс акимата.
Автоматизация процессов согласования градостроительной документации
УАГ

580.
мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпарат және (немесе) мәліметтер береді
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін ақпарат және (немесе) мәліметтер
СҚБ
581.
құрылыс салу не өзге де қала құрылысы өзгерістері туралы халыққа хабарлап отырады
СҚБ
582.
халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың бас жобаларының кешенді қала құрылыс сараптамасын жүргізуді ұйымдастырады
СҚБ

580.
предоставляет в установленном порядке информацию и (или) сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
Информация и (или) сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
УАГ
581.
информирует население о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях
УАГ
582.
организует проведение комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей
УАГ

583.
республикалық маңызы бар қалалардың оларды облыс аумақтары, резервтiк аумақтар, қала маңындағы аймақ, сондай-ақ заң арқылы қала ықпал ететiн аймаққа жатқызылған өзге де аумақтар есебiнен дамыту бөлiгiндегi бас жоспарларының жобаларына келiсiм беруді қамтамасыз етеді
СҚБ
584.
облыстық маңызы бар қалалар бас жоспарының жобаларына келiсiм береді
СҚБ
585.
халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қаланың бас жоспарының жобасын кейіннен Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне ұсыну үшін облыстық мәслихаттың қарауына енгізу үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ

583.
обеспечивает согласование проектов генеральных планов городов республиканского значения в части их развития за счет территории области, резервных территорий, пригородной зоны, а также иных территорий, законодательно отнесенных к зоне влияния города
УАГ
584.
согласовывает проекты генеральных планов городов областного значения
УАГ
585.
разрабатывает материалы для внесения на рассмотрение областного маслихата проекта генерального плана города областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей для последующего представления в Правительство Республики Казахстан на утверждение
УАГ

586.
облыстық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеуді ұйымдастырады және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынады
Халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарлары
СҚБ
587.
ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлік аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын (аудандық жоспарлау жобаларын), сондай-ақ қалалық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарларын облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
Халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарлары
Ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлік аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемалары (аудандық жоспарлау жобалары)
СҚБ
588.
Өңірдің жай-күйін мониторингілеу және талдау, жоспарлау және болжау
өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды әзірлейді
ЖАО барлық жауапкершілік салалары бойынша басқару шешімдерін қабылдау үшін қажетті ақпаратты жинауды, талдауды және өңдеуді (оның ішінде өңірдің әлеуметтік-экономикалық жетістіктерінің мониторингін) автоматтандыру. Статистика АЖ-мен, ЖАО электрондық ақпараттық ресурстарымен, сондай-ақ ОМО АЖ ықпалдастыру. Өңірдің жай-күйін болжау және нысаналы көрсеткіштерге жету жөніндегі іс-шараларды жоспарлау процестерін автоматтандыру.
БАҚ мониторингін және талдауды автоматтандыру
Өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалық материалдар
ӘА

586.
организует разработку и представляет в Правительство Республики Казахстан на утверждение генеральные планы городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренные областным маслихатом
Генеральные планы городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей
УАГ
587.
разрабатывает материалы для представления на утверждение областному маслихату комплексных схем градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц (проектов районной планировки), а также проектов генеральных планов развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей, одобренных городскими маслихатами
Генеральные планы развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей
Комплексные схемы градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц (проектов районной планировки)
УАГ
588.
Мониторинг и анализ, планирование и прогнозирование состояния региона
разрабатывает информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
Автоматизация сбора, анализа и обработки информации, необходимой для принятия управленческих решений по всем сферам ответственности МИО (включая мониторинг достижения социально-экономических показателей региона). Интеграция с ИС статистики, электронными информационными ресурсами МИО, а также ИС ЦГО. Автоматизация процессов прогнозирования состояния региона и планирования мероприятий по достижению целевых показателей.
Автоматизация мониторинга и анализа СМИ.
Информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
АА

589.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық ахуал мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды ұсынады
ӘА
590.
ішкі саясат мәселелері бойынша ақпаратты жинауды, өңдеуді жүзеге асырады
ӘА
591.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мәселелері туралы ақпаратты ұсынады
ӘА
592.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне ішкі саясат мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды ұсынады
ӘА

589.
предоставляет информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе акиму области (города республиканского значения, столицы)
АА
590.
осуществляет сбор, обработку информации по вопросам внутренней политики
АА
591.
предоставляет акиму области (города республиканского значения, столицы) информацию по вопросам реализации государственных программ
АА
592.
предоставляет акиму области (города республиканского значения, столицы) информационно-аналитические материалами по вопросам внутренней политики
АА

593.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімнің және әкімдігінің қызметі туралы ақпаратты БАҚ және Интернет желісінде жариялайды
ӘА
594.
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алу
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің және әкімдігінің нормативтік құқықтық актілері, консультациялық-кеңестік органдардың құжаттары туралы халықты хабардар етеді
"Әділет" НҚА АҚЖ
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алуды және ресми интернет-порталда жариялауды автоматтандыру
ӘА
595.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің және әкімдігінің актілерін тіркеу және сақтау бойынша жұмысты орындайды
ӘА
596.
Іс жүргізу
Әкім, әкімнің орынбасары және "(Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме атына түсетін қызметтік немесе өзге хат-хабарды есепке алу, қарау және жолдау бойынша жұмысты орындайды
ЭҚАБЖ
ӘА
597.
іс жүргізу, оның ішінде құпия іс жүргізу бойынша жұмысты орындайды
ӘА
598.
Архивқа тапсыруға жататын істердің дұрыс құрылуын, ресімделуін және сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді
ӘА
599.
Бухгалтерлік есеп
бухгалтерлік есеп пен есептіліктің дұрыс ұйымдастырылуын, ақшалай қаражаттың, материалдық құндылықтардың дұрыс жұмсалуын және сақталуын қамтамасыз етеді;
СЕӨЖ, ҚК АЖ
Үлгілік шешімдер негізінде бухгалтерлік есеп пен есептілікті автоматтандыру. Есептеуіш техника құралдарына қажеттіліктерді есепке алуды және жоспарлауды автоматтандыру.
ӘА
600.
Ішкі бақылау
нормативтік құқықтық актілерді және тапсырмалардың орындалмау себебін және шарттарын айқындайды, айқындалған бұзушылықтарды жою бойынша шараларды қолданады
1-деңгей:
анықталған бұзушылықтарды есепке алуды.
2-деңгей:
Функцияларды атқару регламенттерін жүргізуді автоматтандыру, регламенттерді орындау мерзімдерін мониторингілеу үшін бар АЖ ықпалдастыру, бұзушылықтарды автоматты түрде анықтау.
ӘА

593.
публикует в СМИ и сети Интернет информацию о деятельности акима и акимата области (города республиканского значения, столицы)
АА
594.
Учет актов акима и акимата
информирует население о нормативных правовых актах акима и акимата области (города республиканского значения, столицы), документах консультативно-совещательных органов
ИПС НПА "Әділет"
Автоматизация учета и публикации на интернет-портале актов акима и акимата
АА
595.
исполняет работу по регистрации и хранению актов акимата и акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
596.
Делопроизводство
исполняет работу по учету поступающей служебной и иной корреспонденции в адрес акима, заместителей акима и государственного учреждения "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)", рассмотрению и отправке корреспонденции
ЕСЭДО
АА
597.
исполняет работу по ведению делопроизводства, в т.ч. секретного
АА
598.
обеспечивает контроль за правильностью формирования, оформления и хранения дел, подлежащих сдаче в архив
АА
599.
Бухгалтерский учет
обеспечивает правильную организацию бухгалтерского учета и отчетности, правильное расходование и сохранность денежных средств, материальных ценностей
СОНО, ИС КК
Автоматизация бухгалтерского учета и отчетности на базе типовых решений.
Автоматизация учета и планирования потребности в средствах вычислительной техники.
АА
600.
Внутренний контроль
выявляет причины и условия невыполнения нормативных правовых актов и поручений, принимает меры по устранению выявленных нарушений
1-уровень:
Автоматизация учета выявленных нарушений.
2-уровень:
Автоматизация ведения регламентов осуществления функций, интеграция с существующими ИС для мониторинга сроков выполнения регламентов, автоматическое выявление нарушений.
АА

601.
тиісті лауазымды тұлғалардың ауызша түсініктемелерін тыңдайды, қажет болған жағдайда, жазбаша түсініктемелерді талап етеді, нәтижелер және олар бойынша жасалған қорытындылар туралы облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне баяндайды
ӘА
602.
мониторинг негізінде өңірдің жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылайды
Өңірдің жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасы туралы мәліметтер
ӘА

601.
заслушивает, требует устные, при необходимости, письменные объяснения соответствующих должностных лиц, докладывает систематически акиму области (города республиканского значения, столицы) о результатах и сделанных по ним выводам
АА
602.
контролирует качество предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
Сведения о качестве предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
АА

603.
мониторинг негізінде өңірдің жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу мерзімін бақылайды
ӘА
604.
қолданыстағы ақпараттық жүйелерді басқаруды, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің интернет-ресурсының жай-күйін және орналастыру үшін ақпараттың уақытында түсуін бақылайды
ӘА
605.
жергілікті атқарушы органдардың персоналды басқару жөніндегі қызметін бағалау бойынша жұмысты жүргізеді
ӘА

603.
контролирует сроки разработки нормативных правовых актов по оказанию государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
АА
604.
контролирует управление действующими информационными системами, состояние интернет-ресурс акима области (города республиканского значения, столицы) и своевременное поступление информации для ее размещения
АА
605.
проводит работу по оценке деятельности местных исполнительных органов по управлению персоналом
АА

606.
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің тапсырмаларының орындалуын бақылайды
ӘА
607.
"(Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі аппараты" мемлекеттік мекемедегі құпиялылық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімімен тағайындалатын қызметкерлердің, басқа лауазымды тұлғалардың құпия құжаттарға қол жеткізу бойынша материалдарды ресімдейді
ӘА

606.
контролирует выполнение поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
607.
обеспечивает соблюдение режима секретности в государственном учреждении "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)", оформляет материалы на допуск к секретным документам сотрудников, других должностных лиц, назначаемых акимом области (города республиканского значения, столицы)
АА

608.
Талап-арыз жұмысы
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің, әкімдіктің, әкім аппаратының талап-арыз жұмысын жүргізеді, прокурорлық әрекет ету актілерін қарайды
Істің қозғалысын (аралық орындау, ұзарту, біржола орындау) тұрақты толықтыра отырып, түсетін сот және атқару құжаттарының есебін жүргізу
ӘА
609.
Кадрлық есепке алу
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімімен тағайындалатын тұлғалардың кадрлық есебін жүзеге асырады
"Е-кызмет" ЫАЖ
ӘА
610.
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлауға жолдау туралы шешім қабылдайды және қаржыландырады
ӘА
611.
"(Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілерін, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімімен тағайындалатын басқа лауазымды тұлғаларды аттестаттауды және олардың қызметін жыл сайынғы бағалауды жүргізеді
ӘА
612.
Наградталған адамдардың есебі
құрметті және өзге атақтар берілген тұлғалар мен адамдар наградаларының есебін жүргізеді
Марапатталған адамдарды есепке алуды автоматтандыру
Құрметті және өзге атақтар берілген мемлекеттік наградалармен марапатталған тұлғалар тізілімі
ӘА
613.
Жұмылдыру дайындығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
жалпыға бірдей әскери міндеттерді орындау аясында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғанысы бойынша іс-шараларды әзірлейді және жүзеге асырады
МОИП,
ЭҚАБЖ
ӘА
614.
аудан, облыстық маңызы бар қала әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келіседі
ӘА
615.
Өзара іс-қимылды ұйымдастыру
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорын басқару жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастырады
БЭПЖ арқылы жедел өзара іс-қимыл
1-деңгей:
Өткізілген мәжілістерді, отырыстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Мәжілістерді жоспарлауды автоматтандыру, әкімдіктің интернет-ресурсында хабарландыруларды жариялау, қатысушы тұлғаларға шақыру қағаздарын жолдау.
3-деңгей:
Мәжіліс хаттамаларын қатысушы тұлғалармен құру және келісу процестерін автоматтандыру
АШБ

608.
Претензионно-исковая работа
ведет претензионно-исковую работу акима и акимата, аппарата акима области (города республиканского значения, столицы), рассматривает акты прокурорского реагирования
Учет поступающих судебных и исполнительных документов с постоянным дополнением движения дела (промежуточное исполнение, продление, окончательное исполнение)
АА
609.
Кадровый учет
осуществляет кадровый учет лиц, назначаемых акимом области (города республиканского значения, столицы)
ИИС "Е-кызмет"
АА
610.
принимает решение о направлении и финансирует профессиональную переподготовку государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета
АА
611.
проводит аттестацию административных государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)", других должностных лиц, назначаемых акимом области (города республиканского значения, столицы) и ежегодную оценку их деятельности
АА
612.
Учет награжденных лиц
ведет учет награжденных лиц и лиц, которым присвоены почетные и иные звания
Автоматизация учета награжденных лиц
Реестр награжденных государственными наградами, лиц, которым присвоены почетные и иные звания
АА
613.
Организация деятельности в сфере мобилизационной подготовки
разрабатывает и осуществляет мероприятия по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области (города республиканского значения, столицы), в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
ИПГО, ЕСЭДО
АА
614.
согласовывает мобилизационные планы акиматов районов, городов областного значения
АА
615.
Организация взаимодействия
организует работу комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров
Оперативное взаимодействие через ЕЭПС
1-уровень:
Автоматизация учета проведенных совещаний, заседаний.
2-уровень:
Автоматизация планирования совещаний, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, рассылка повестки участвующим лицам.
3-уровень:
Автоматизация формирования и согласования протоколов совещаний участвующими лицами.
УСХ

616.
азық-түлік тауарларын сатып алу бағдарламаларының қатысушыларын анықтау жөніндегі комиссия жұмысын ұйымдастырады
АШБ
617.
облыстық ономастикалық комиссияның, республикалық маңызы бар қалалық, астаналық ономастикалық комиссияның жұмысын қамтамасыз етеді
ТДБ
618.
мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізген кезде қоғамдық тыңдауларды ұйымдастырады
ТРБ
619.
қажетті жағдайларда осы мақсатта арнайы комиссияларды құрып, облыс аумағындағы орман өртіне қарсы күрес жөніндегі жұмыстарды үйлестіреді
ТРБ
620.
сарапшылық кеңестердің қызметін ұйымдастырады
КБ
621.
жергілікті деңгейде тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу субъектілерінің өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу субъектілерінің тізілімі
ЖҚӘББ

616.
организует работу комиссий по определению участников программ закупа продовольственных товаров
УСХ
617.
обеспечивает деятельность областной ономастической комиссии, ономастических комиссий города республиканского значения, столицы
УРЯ
618.
организует общественные слушания при проведении государственной экологической экспертизы
УПР
619.
координирует работы по борьбе с лесными пожарами на территории области с созданием в необходимых случаях для этой цели специальных комиссий
УПР
620.
организует деятельность экспертных советов
УП
621.
обеспечивает взаимодействие субъектов профилактики бытового насилия на местном уровне
Реестр субъектов профилактики бытового насилия
УКЗСП

622.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың театр, музыка, кино өнері, мәдени-сауық қызметі, кітапхана және музей ісі саласындағы мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін үйлестіруді жүзеге асырады
ММҚБ
623.
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сарапшылық комиссияны құрады
ММҚБ
624.
жоғары технологиялық өнімді шығаруды және (немесе) жаңа технологияларды енгізуді жүзеге асыратын бірлескен өндірістерді құру мақсатында жеке кәсіпкерлік, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету бойынша шараларды жүзеге асырады
ИИДБ

622.
осуществляет координацию деятельности государственных организаций культуры области, города республиканского значения и столицы в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела
УКАД
623.
создает экспертную комиссию по временному вывозу культурных ценностей
УКАД
624.
осуществляет меры по обеспечению взаимодействия субъектов частного предпринимательства, квазигосударственного сектора с субъектами научной и (или) научно-технической деятельности с целью создания совместных производств, осуществляющих выпуск высокотехнологичной продукции и (или) внедрение новых технологий
УИИР

625.
Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарымен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді
ӘА
626.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қалалардың, аудандардың әкімдерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
ӘА
627.
ұйымдастырушы функцияларын атқарады және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігінің отырыстарын, іс-шараларын, мәжілістерді, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қатысуымен семинарларды, шетел делегациялардың келуін, әкімнің өңірлерге шығуын, сондай-ақ облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қатысуымен басқа да іс-шараларды өткізуді қаржыландырады
ӘА

625.
обеспечивает взаимодействие с депутатами Парламента Республики Казахстан
АА
626.
обеспечивает взаимодействие акима области (города республиканского значения, столицы) с акимами городов и районов
АА
627.
исполняет функции организатора и финансирует проведение заседаний акимата области (города республиканского значения, столицы), мероприятий, совещаний, семинаров с участием акима области (города республиканского значения, столицы), визитов иностранных делегаций, выездов акима в регионы, а также иных мероприятий с участием акима области (города республиканского значения, столицы)
АА

628.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі және әкімдігі жанында құрылатын консультациялық-кеңестік органдардың өзара іс-қимылын және олардың қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді (террорға қарсы комиссия, облыстық Қазақстан халқының Ассамблеясы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі комиссия, әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі комиссия, кадрлық комиссия және т.б.)
ӘА
629.
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
қалалар және аудандар бөлінісінде облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамын әзірлейді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
1-деңгей:
ЖАО бекітілген НҚА есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
НҚА жобаларын жүргізу және жариялауды автоматтандыру, мүдделі тұлғалардан/органдардан ұсыныстарды жинау, ұсыныстар бойынша шешім қабылдау, бекітілген НҚА жариялау
ЭҚБ

628.
обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности консультативно-совещательных органов, создаваемых при акиме и акимате области (города республиканского значения, столицы) (антитеррористической комиссии, областной Ассамблеи народов Казахстана, комиссии по борьбе с коррупцией, комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике, кадровой комиссии и др.)
АА
629.
Разработка программ и НПА
разрабатывает прогноз социально-экономического развития области в разрезе городов и районов
ЕСЭДО, ИПС НПА "Әділет"
1-уровень:
Автоматизация учета утвержденных НПА МИО.
2-уровень:
Автоматизация ведения и публикации проектов НПА, сбор предложений от заинтересованных лиц/органов, принятие решений по предложениям, публикация утвержденных НПА.
УЭФ

630.
Әлеуметтік-экономикалық дамудың орта мерзімді жоспарын, алдағы үш жылдық мерзімге арналған орта мерзімді фискалдық саясатты, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарының жобаларын және алдағы қаржылық жылға арналған жергілікті бюджет жобасына салынған шешімдерді ашатын түсініктеме жазбаны ұсынады
ЭҚБ
631.
оларға қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын стратегиялық маңызы бар экономика салаларының объектілер тізбесін құруға, өзгертуге және (немесе) толықтыруға қатысады
Стратегиялық маңызы бар экономика салаларының объектілер тізбесі
ЭҚБ

630.
представляет среднесрочный план социально-экономического развития, среднесрочную фискальную политику на предстоящий трехлетний период, проекты паспортов местных бюджетных программ и пояснительную записку, раскрывающую решения, заложенные в проект местного бюджета на предстоящий финансовый год
УЭФ
631.
участвует в формировании, изменении и (или) дополнении перечней объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности
Перечень объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение
УЭФ

632.
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттік комиссиясын құрады, ол туралы ережені бекітеді, оның құрамын айқындайды
ЭҚБ
633.
аумақты дамыту бағдарламаларын, оны іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын әзірлейді
ЭҚБ
634.
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың алдағы қаржылық жылға арналған бюджетінің жобасын ағымдағы қаржылық жылдың 15 қазанынан кешіктірмей енгізеді
ЭҚБ
635.
алдағы үш жылдық мерзімге арналған орта мерзімді фискалдық саясатын ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін бекітеді
ЭҚБ
636.
есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы қаулыларды әзірлейді
есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары
ЭТКШБ
637.
тиісті аумақты дамыту бағдарламасына энергияны үнемдеу және энергияның тиімділігін арттыру жөніндегі іс шараларды енгізуді қамтамасыз етеді
ЭТКШБ
638.
облыстағы жылыту маусымын дайындау және жүргізу қағидаларын әзірлейді
ЭТКШБ
639.
коммуналдық қызметтерді ұсыну қағидаларын әзірлейді
ЭТКШБ
640.
коммуналдық қалдықтардың пайда болу және жиналу нормаларын есептеу қағидаларын әзірлеуге қатысады
ЭТКШБ
641.
аумақтарды абаттандыру және инженерлiк жағынан қамтамасыз етудiң қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй қорын, өзге де тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, инженерлiк коммуникацияларды, тарихи және мәдени ескерткiштерiн, мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн сақтау мен күтiп-ұстау қағидаларын әзірлеуге қатысады
ЭТКШБ

632.
образует бюджетную комиссию области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), утверждает положение о ней, определяет ее состав
УЭФ
633.
разрабатывает Программы развития территории, Плана мероприятий по ее реализации
УЭФ
634.
вносит проект областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы на предстоящий финансовый год в соответствующий маслихат не позднее 15 октября года текущего финансового года
УЭФ
635.
утверждает среднесрочную фискальную политику на предстоящий трехлетний период до 1 мая текущего года
УЭФ
636.
разрабатывает проекты постановлений об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета
Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению,водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета
УЭЖКХ
637.
обеспечивает включение мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития соответствующей территории
УЭЖКХ
638.
разрабатывает правила подготовки и проведения отопительного сезона в области
УЭЖКХ
639.
разрабатывает правила предоставления коммунальных услуг
УЭЖКХ
640.
участвует в разработке правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов
УЭЖКХ
641.
участвует в разработке правил благоустройства и инженерного обеспечения территорий, а также правил сохранения и содержания жилищного фонда, иных зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения, инженерных коммуникаций, памятников истории и культуры, объектов государственного природно-заповедного фонда
УЭЖКХ

642.
облыстың елді мекендерінің шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді егу, күтіп-ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихатқа бекітуге ұсыну
ЭТКШБ
643.
тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормаларын бекітеді
Тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормалары
ЭТКШБ
644.
өңірдің агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді
АШБ

642.
участвует в разработке правил создания, содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ населенных пунктов области
УЭЖКХ
643.
утверждает нормы потребления товарного и сжиженного нефтяного газа
Нормы потребления сжиженного нефтяного газа на территории области
УЭЖКХ
644.
разрабатывает проект правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса региона
УСХ

645.
профилактикасы мен диагностикасы бюджеттік қаражат есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесін бекіту туралы
Профилактикасы мен диагностикасы бюджеттік қаражат есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі
АШБ
646.
субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталарды:
тұқым шаруашылығы саласында аттестатталған әрбір субъект үшін – бірегей тұқымдар бойынша;
әрбір әкімшілік-аумақтық бірлік үшін элиталық тұқымдар бойынша айқындайды
Субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталар
АШБ

645.
утверждает перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
Перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
УСХ
646.
определяет ежегодные квоты по каждому виду семян, подлежащих субсидированию:
по оригинальным семенам – для каждого аттестованного субъекта в области семеноводства;
по элитным семенам – для каждой административно-территориальной единицы
Ежегодные квоты по каждому виду семян, подлежащих субсидированию
УСХ

647.
Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте объектілерді (кешендерді) қабылдау жөніндегі комиссияны тағайындайды және оның құрамын айқындайды
ҚБ
648.
облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға бірдей пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібін және шарттарын бекітеді
ЖКАЖБ
649.
жолаушылар көлігін дамыту схемасын және жол қозғалысын ұйымдастыру жобаларын әзірлейді
Жолаушылар көлігін дамыту схемасы және жол қозғалысын ұйымдастыру жобалары
ЖКАЖБ
650.
облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру тәртібін бекітеді
ЖКАЖБ
651.
елді мекендердің көшелерін күтіп-ұстау, ағымдағы, орташа және күрделі жөндеу кезінде орындалатын жұмыстар түрлерінің сыныптамасын бекітеді
ЖКАЖБ
652.
уәкілетті органмен келісім бойынша облыстық маңызы бар автомобиль жолдарының тізбесін бекітеді
Облыстық маңызы бар автомобиль жолдарының тізбесі
ЖКАЖБ
653.
қоғамдық жолаушылар көлігін дамыту есебінен жеке меншік көлік құралдарын пайдалануды азайтуды ескере отырып, елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу, қабылдау және орындау;
қаланың жекелеген аумақтарына көлік құралдарының кіруіне әртүрлі шектеулер енгізу жолымен жол жүрісін ұйымдастырудың арнайы аймақтарын белгілеу;
елді мекендерде жол жүрісін ақпараттық жағынан қамтамасыз ету арқылы елді мекендерге көліктік жүктемені азайту бойынша шаралар қабылдайды
ЖКАЖБ

647.
определяет состав и назначение комиссии по приемке объектов (комплексов) в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан
УС
648.
утверждает порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
649.
разрабатывает комплексную схему развития пассажирского транспорта и проекты организации дорожного движения
Схема развития пассажирского транспорта и проекты организации дорожного движения
УПТАД
650.
утверждает порядок размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
651.
утверждает классификацию видов работ, выполняемых при содержании, текущем, среднем и капитальном ремонтах улиц населенных пунктов
УПТАД
652.
утверждает перечень автомобильных дорог областного значения по согласованию с уполномоченным органом
Перечень автомобильных дорог областного значения
УПТАД
653.
принимает меры по снижению транспортной нагрузки на населенные пункты путем:
участия в разработке, принятии и выполнении генерального плана населенных пунктов с учетом развития общественного транспорта и организации дорожного движения;
установления специальных зон организации дорожного движения путем введения различных ограничений на въезд транспортных средств на отдельные городские территории;
информационного обеспечения дорожного движения в населенных пунктах
УПТАД

654.
жерүстi көздерiндегi су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемақы ставкаларын әзiрлейді
ТРБ
655.
бассейндік су шаруашылығы басқармаларының келісімімен су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілейді
ТРБ
656.
су пайдаланушылар арасында су пайдалану лимиттерін бөледі
Су пайдаланушылар арасында су пайдалану лимиттерін бөлу туралы мәліметтер
ТРБ
657.
су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мәселелерге қатысты нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысады
ТРБ
658.
уәкілетті органмен келісім бойынша жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту бойынша шешімдер жобаларын әзірлейді
ТРБ
659.
қалдықтарды басқару жөніндегі бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастырады
ТРБ
660.
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау аймақтары шегінде осы аумақтардың экологиялық жүйелерінің, экологиялық дәліздердің жай-күйіне, сондай-ақ оларды қорғау және пайдалану режиміне теріс әсер ететін қызметтің барлық түрін шектей отырып, осындай аймақтарды белгілеу жөнінде шешімдердің жобаларын әзірлейді
ТРБ
661.
облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті өкілді органдарына жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлем мөлшерін ұсынады
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлем мөлшері
ТРБ
662.
әр түрлі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру үшін жерлерді резервілеу бойынша шешім жобаларын әзірлейді
ТРБ
663.
мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбiрiмен босатылатын сүрек үшiн белгiленетiн ставкаларды қоспағанда) әзірлейді
ТРБ
664.
өз құзыреті шегінде сауда қызметі субъектілерінің қызметін реттеуді жүзеге асырады
КБ
665.
білім беру ұйымдарының ішкі тәртібінің үлгілік қағидаларын әзірлейді
ББ

654.
разрабатывает ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников
УПР
655.
устанавливает режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос по согласованию с бассейновыми водохозяйственными управлениями
УПР
656.
распределяет лимиты водопользования среди водопользователей
Сведения о распределении лимитов водопользования среди водопользователей
УПР
657.
участвует в подготовке нормативных правовых актов, касающихся вопросов в области использования и охраны водного фонда
УПР
658.
разрабатывает проекты решений по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения по согласованию с уполномоченным органом
УПР
659.
организует разработку программ по управлению отходами и обеспечивает их выполнение
УПР
660.
разрабатывает проекты решений по установлению охранных зон особо охраняемых природных территорий всех видов с ограничением в пределах этих зон деятельности, отрицательно влияющей на состояние экологических систем этих территорий, экологических коридоров, а также режима их охраны и использования
УПР
661.
предоставляет на утверждение местным представительным органам областей (города республиканского значения, столицы) ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
Ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР
662.
разрабатывает проекты решений по резервированию земель для создания особо охраняемых природных территорий всех видов
УПР
663.
разрабатывает проекты ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
УПР
664.
осуществляет в пределах своей компетенции регулирование деятельности субъектов торговой деятельности
УП
665.
разрабатывает типовые правила внутреннего распорядка организации образования
УО

666.
орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызмет жұмысының қағидаларын әзірлеуді ұйымдастырады және бекітеді
ББ
667.
білім беру ұйымдарының ішкі тәртібінің үлгілік қағидаларын әзірлейді және бекітеді
ББ
668.
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітеді
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы туралы мәліметтер
ББ

666.
организует разработку и утверждает правила деятельности психологической службы в организациях среднего образования
УО
667.
разрабатывает и утверждает типовые правила внутреннего распорядка организации образования
УО
668.
утверждает государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием
Сведения о государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием
УО

669.
жергілікті өкілді органмен келісім бойынша азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін белгілейді
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
ЖҚӘББ
670.
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
мүгедектігі бар адамдар санынан мүмкіндіктері шектеулі балаларға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі туралы ережені әзірлейді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
ЖҚӘББ

669.
по согласованию с местным представительным органом определяет перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
УКЗСП
670.
разрабатывает положение об отделении социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями из числа лиц с инвалидностью
УКЗСП

671.
арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінен тыс көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің қосымша көлемін көрсетудің тізбесі мен тәртібін әзірлейді және оларды жергілікті өкілді органдарының бекітуіне ұсынады
ЖҚӘББ
672.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген халық санаттарын жұмысқа орналастыру үшін квоталарды белгілейді
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген халық санаттарын жұмысқа орналастыру үшін квоталар
ЖҚӘББ

671.
обеспечивает разработку и представление для утверждения местному представительному органу области перечень и порядок предоставления дополнительного объема специальных социальных услуг, предоставляемых сверх гарантированного объема специальных социальных услуг
УКЗСП
672.
устанавливает квоту для трудоустройства категорий населения, определенных законодательными актами Республики Казахстан
Квоты для трудоустройства категорий населения, определенных законодательными актами Республики Казахстан
УКЗСП

673.
пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының квотасын белгілейді
Пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының квотасын белгілейді
ЖҚӘББ
674.
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сарапшылық комиссия туралы ережені бекітеді
ММҚБ
675.
сарапшылық-тексеру комиссиясы туралы ережені бекітеді
ММҚБ
676.
өңірлік индустрияландыру карталарын әзірлейді және бекітеді
Өңірлік индустрияандыру карталары
ИИДБ

673.
устанавливает квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
Квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
УКЗСП
674.
утверждает положение о экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей
УКАД
675.
утверждает положение об экспертно-проверочной комиссии
УКАД
676.
разрабатывает и утверждает региональные карты индустриализации
Региональные карты индустриализации
УИИР

677.
облыстық өкілді органның бірлескен шешімімен жеке меншікте бола алатын жер учаскелерінің шекті (ең көп) өлшемін белгілейді:
жеке қосалқы шаруашылықты жүргізу үшін (оның ішінде үй жанындағы учаске және даладағы жер үлесі);
жеке тұрғын үй құрылысы үшін; бақшалық, сондай-ақ саяжай құрылысы үшін;
ЖҚБ
678.
Қазақстан Республикасының Үкіметімен келісім бойынша облыстық өкілді органның бірлескен шешімі бойынша елді мекендердің шекарасын (шегін) белгілейді және өзгертеді
ЖҚБ

677.
устанавливает совместным решением областного представительного органа предельных (максимальных) размеров земельных участков, которые могут находиться в частной собственности:
для ведения личного подсобного хозяйства (включая приусадебный и полевой наделы);
для индивидуального жилищного строительства;
для садоводства, а также дачного строительства
УЗО
678.
устанавливает и изменяет границы (черты) населенных пунктов совместным решением областного представительного органа по согласованию с Правительством Республики Казахстан
УЗО

679.
өз құзыреті шегінде жер учаскелерінің бөлінетіндігін және бөлінбейтіндігін анықтайды
ЖҚБ
680.
бір ауданның, облыстық маңызы бар қаланың аумағында жатқан жерлерді басқа ауданға облыстық маңызы бар қалаға ұзақ мерзімді пайдалануға беру бөлігінде жер қатынастарын реттейді
ЖҚБ
681.
аумақтарды абаттандыру және инженерлiк жағынан қамтамасыз етудiң қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй қорын, өзге де тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, инженерлiк коммуникацияларды, тарихи және мәдени ескерткiштерiн, мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн сақтау мен күтiп-ұстау қағидаларын облыстық мәслихаттың бекiтуiне ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ

679.
определяет делимость и неделимость земельных участков в пределах своей компетенции
УЗО
680.
регулирует земельные отношения в части предоставления земель, находящихся на территории одного района, города областного значения, в долгосрочное пользование другому району, городу областного значения
УЗО
681.
разрабатывает материалы для представления на утверждение областному маслихату правил благоустройства и инженерного обеспечения территорий, а также правил сохранения и содержания жилищного фонда, иных зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения, инженерных коммуникаций, памятников истории и культуры, объектов государственного природно-заповедного фонда
УАГ

682.
аумақтарда құрылыс салудың аумақтық қағидаларын облыстық мәслихаттың бекiтуiне ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ
683.
облыстың елді мекендерінің шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді егу, күтіп-ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихатқа бекітуге ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ
684.
елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын, құрылыс жобаларын) бекіту және іске асыру жөніндегі әкімнің актілерін дайындауды жүзеге асырады
СҚБ

682.
разрабатывает материалы для представления на утверждение областного маслихата территориальных правил застройки территорий
УАГ
683.
разрабатывает материалы для представления на утверждение областному маслихату правил создания, содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ населенных пунктов области
УАГ
684.
осуществляет подготовку актов акима по утверждению и реализации градостроительных проектов (проектов детальной планировки, проектов застройки), разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) населенных пунктов
УАГ

685.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің және әкімдігінің қарауына енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің құқықтық талдауын жүзеге асырады
ӘА
686.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі қаулыларының, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі шешімдері мен өкімдерінің жобаларын әзірлейді
ӘА
687.
қалаларды және аудандарды дамыту бағдарламаларын әзірлеген, түзеткен, мониторингілеген кезде аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың уәкілетті органдарының жұмысын әдістемелік басқару және үйлестіру
ЭҚБ

685.
осуществляет правовой анализ нормативных правовых актов, вносимых на рассмотрение акимата и акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
686.
разрабатывает проекты постановлений акимата области (города республиканского значения, столицы), решений и распоряжений акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
687.
методическое руководство и координация работы уполномоченных органов районов, городов областного значения при разработке, корректировке, мониторинге программ развития городов и районов
УЭФ

688.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін облысты (республикалық маңызы бар қаланы, астананы) басқару схемасының жобасын әзірлейді
ӘА
689.
Ұсыныстарды әзірлеу
меншіктің мемлекеттік мониторингінің нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік әлеуметтік-экономикалық саясатты әзірлеу мен түзету жөнінде, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншік нысандарының құрылымын оңтайландыру жөнінде ұсыныстар енгізеді
ЭҚАБЖ
1-деңгей:
Әзірленген ұсыныстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Ұсыныстарды енгізу, қарау, келісу жөніндегі процестерді автоматтандыру
ЭҚБ

688.
разрабатывает для акима области (города республиканского значения, столицы) проект схемы управления области (города республиканского значения, столицы)
АА
689.
Разработка предложений
по результатам государственного мониторинга собственности вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по выработке и корректировке государственной социально-экономической политики, по оптимизации структуры форм собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение
ЕСЭДО
1-уровень:
Автоматизация учета
разработанных предложений.
2-уровень:
Автоматизация процессов по внесению, рассмотрению, согласованию предложений.
УЭФ

690.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін тиiстi облыстың дәндi дақылдар егуге арналған екi жүз елу гектар және одан да көп егiс алаңы бар отандық астық өндiрушiлерiнiң мемлекеттiк астық ресурстарына азық-түлiктiк астық жеткiзу мөлшерiн жалпы түсiмге пайыздық қатынаспен бекiтуді қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлейді
АШБ
691.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін мемлекеттiк сатылатын және мемлекеттiк тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндiрiлген ұнның және нан-тоқаш өнiмдерiнiң шектi бағасын айқындау және астықты қайта өңдеу ұйымдарының, нан пiсiру ұйымдарының және көтерме-бөлшек сауда ұйымдарының оны сақтауына бақылауды жүзеге асыру бойынша ұсыныстар әзірлейді
АШБ
692.
мемлекеттiк астық ресурстарының көлемi, құрылымы, қалыптастыру, сақтау, жаңарту, ауыстыру және пайдалану ережелерi жөнiнде ұсыныстар әзірлейді
АШБ
693.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін ол бойынша кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін сатып алынатын ауыл шаруашылығы өнімін субсидиялау нормативтерін бекіту бойынша ұсыныстар әзірлейді
Ол бойынша кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін сатып алынатын ауыл шаруашылығы өнімді субсидиялау нормативтері
АШБ
694.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауыл аумақтарын дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін мемлекеттік қолдау бойынша ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
695.
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын басқару жөніндегі комиссияның ұсыныстары негізінде сатып алу және тауарлық интервенцияларды жүргізу, азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын жаңарту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
696.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін облыстың аумағында орналасқан екі және одан көп ауданда жануарлардың жұқпалы аурулары пайда болған жағдайда, тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы ұсыныстарды әзірлейді
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу бойынша мәліметтер
АШБ
697.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін осы облыстың аумағында орналасқан екі және одан көп ауданда пайда болған жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын жою жөнінде ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы ұсыныстар әзірлейді
АШБ

690.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по обеспечению утверждения в процентном соотношении к валовому сбору размера поставок продовольственного зерна в государственные ресурсы зерна отечественными производителями зерна соответствующей области, имеющими посевные площади зерновых культур двести пятьдесят гектаров и более
УСХ
691.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по определению предельного уровня цен на муку и хлебобулочные изделия, произведенные из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна, и осуществление контроля за его соблюдением зерноперерабатывающими организациями, хлебопекарными организациями и организациями оптово-розничной торговли
УСХ
692.
разрабатывает предложения по объемам, структуре, правилам формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна
УСХ
693.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по утверждению норматива субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена
Нормативы субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена
УСХ
694.
разрабатывает предложения по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и другими нормативными правовыми актами в данной сфере
УСХ
695.
разрабатывает предложения о проведении закупочных и товарных интервенций, освежения регионального стабилизационного фонда продовольственных товаров на основании рекомендации комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров
УСХ
696.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора области в случае возникновения заразных болезней животных в двух и более районах, расположенных на территории области
Сведения по установлению карантинов или ограничительных мероприятий на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УСХ
697.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора области после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных, возникших в двух и более районах, расположенных на территории области
УСХ

698.
ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлеріне қажеттіліктерді анықтау бойынша ұсыныстарды әзірлейді және ақпаратты процессингтік орталыққа береді
Ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлеріне қажетсінулер туралы мәліметтер
АШБ
699.
уәкілетті органның ұйғарымы бойынша тиісті аумақтарда карантин режимін енгізіп, карантин аумағын белгілеу немесе оны тоқтату туралы шешім қабылдау туралы ұсыныстар әзірлейді
700.
уәкілетті орган үшін мақта саласын дамыту саласындағы нормативтік құқықтық актілерді стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді
701.
уәкiлеттi орган үшін элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарының элиталық тұқымдар өндiрiсi және өткiзу көлемi жөнiнде ұсыныстарды әзірлейді
702.

698.
разрабатывает предложения в акимат области по определению потребности в индивидуальных номерах сельскохозяйственных животных и передача информации в процессинговый центр
Сведения о потребности в индивидуальных номерах сельскохозяйственных животных
УСХ
699.
разрабатывает предложения о принятии решения об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима или его отмене на соответствующих территориях по представлению уполномоченного органа
УСХ
700.
разрабатывает для уполномоченного органа предложения по совершенствованию нормативных документов по стандартизации, нормативных правовых актов в области развития хлопковой отрасли
УСХ
701.
разрабатывает для уполномоченного органа предложения по объемам производства и реализации элитно-семеноводческими хозяйствами элитных семян
УСХ
702.

облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-1-бабы 12) тармақшасына сәйкес квоталар шегінде субсидиялауға жататын тұқымның шекті өткізу бағасын белгілеу бойынша ұсыныстар әзірлейді
Субсидиялауға жататын тұқымның шекті өткізу бағасы туралы мәліметтер
703.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін тұқым шаруашылығы бойынша:
субъектінің тұқым шаруашылығы саласында қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын аттестаттау туралы куәліктің қолданысын;
тұқымдардың сорттық және егістік сапасына сараптама жүргізу жөніндегі қызметін тоқтата тұру туралы ұсыныстар әзірлейді
АШБ

разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по установлению предельной цены реализации на подлежащие субсидированию семена в пределах квот, определяемых в соответствии с подпунктом 12) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве"
Сведения о предельной цене реализации на подлежащие субсидированию семена
УСХ
703.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, района) по семеноводству о приостановлении:
действия свидетельства об аттестации, удостоверяющего право субъекта на осуществление деятельности в области семеноводства;
деятельности по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян
УСХ

704.
облыстық әкімдікке құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, аяқталмаған құрылыс объектілерін консервациялау, облыстық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
705.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін құзыретті және уәкілетті орталық атқарушы органдармен келісім бойынша жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи-қорық қорының геологиялық, геоморфологиялық және гидрогеологиялық объектілері мен жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар санатына жатқызылған, айрықша экологиялық, ғылыми, тарихи-мәдени және рекреациялық құндылығы бар жер қойнауы учаскелерінің тізбелерін бекіту бойынша ұсыныстарды енгізеді
Жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи-қорық қорының геологиялық, геоморфологиялық және гидрогеологиялық объектілері мен жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар санатына жатқызылған, айрықша экологиялық, ғылыми, тарихи-мәдени және рекреациялық құндылығы бар жер қойнауы учаскелерінің тізбелері
ТРБ

704.
разрабатывает в областной акимат предложения о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, консервации строительства незавершенных объектов, проведении комплекса работ по постутилизации объектов областного значения
УС
705.
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) на утверждение по согласованию с компетентным и уполномоченными центральными исполнительными органами перечней геологических, геоморфологических и гидрогеологических объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения и участков недр, представляющих особую экологическую, научную, историко-культурную и рекреационную ценность, отнесенных к категории особо охраняемых природных территорий местного значения
Перечни геологических, геоморфологических и гидрогеологических объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения и участков недр, представляющих особую экологическую, научную, историко-культурную и рекреационную ценность, отнесенных к категории особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР

706.
облыс әкімдігіне құрамында кең таралған пайдалы қазбалар бар, конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді
Құрамында кең таралған пайдалы қазбалар бар, конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесі
ТРБ
707.
облыс әкімдігіне кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурстық комиссиялардың құрамын бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
708.
уәкiлеттi органға жергiлiктi маңызы бар мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және экологиялық желілер жүйесін дамыту, жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту бойынша ұсыныстар әзірлейді
Жергiлiктi маңызы бар мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi
ТРБ
709.
облыс әкімдігіне мемлекеттiк экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда уәкiлеттi органмен келiсе отырып, жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды функционалдық аймақтауды түзету жобаларын бекiтуге ұсыныстарды әзірлейді
710.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне заңды тұлға мәртебесiн алған жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететiн қызметтер үшiн тарифтер мөлшерiн бекiту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
Заңды тұлға мәртебесiн алған жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететiн қызметтер үшiн тарифтер
ТРБ
711.
облыс әкімдігіне жергілікті маңызы бар табиғат ескерткіштерінің шекараларын және режим түрлерін бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
712.
облыс әкімдігіне жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрудың және кеңейтудiң жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелерiн бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
713.
қоршаған ортаны қорғау саласындағы құжаттарды әзірлеу бойынша ұсыныстарды әзірлейді, осындай құжаттардың бастамашылық жобаларын қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның қарауына береді
714.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне комммуналдық қалдықтардың пайда болу және жинақталу нормаларын есептеу қағидаларын бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
715.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне табиғи ресурстарды Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген тәртіпте табиғатты пайдалануға беру туралы шешім қабылдау жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді
716.
облыс әкімдігіне жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту бойынша ұсыныстар әзірлейді
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
ТРБ

706.
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению перечня участков недр, содержащих общераспространенные полезные ископаемые, подлежащих выставлению на конкурс
Перечень участков недр, содержащих общераспространенные полезные ископаемые, подлежащих выставлению на конкурс
УПР
707.
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению состава конкурсных комиссий по предоставлению права недропользования на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых
УПР
708.
разрабатывает предложения в уполномоченный орган по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей, созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения
Перечень объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения
УПР
709.
разрабатывает предложения в акимат области на утверждение проектов корректировки функционального зонирования особо охраняемых природных территорий местного значения при положительном заключении государственной экологической экспертизы
УПР
710.
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по утверждению размеров тарифов за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями местного значения со статусом юридического лица
Тарифы за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями местного значения со статусом юридического лица
УПР
711.
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению границ и видов режима охраны территории государственных памятников природы местного значения
УПР
712.
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР
713.
разрабатывает предложения по разработке документов в области охраны окружающей среды, передает на рассмотрение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды инициативные проекты таких документов
УПР
714.
разрабатывает предложении в акимат области (города республиканского значения, столицы) на утверждение правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов
УПР
715.
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по принятию решений о предоставлении природных ресурсов в природопользование в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан
УПР
716.
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
УПР

717.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне рекреациялық балық аулау аймағын белгілеу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
Рекреациялық балық аулау аймағы туралы мәліметтер
ТРБ
718.
облыс әкімдігіне балық шаруашылығы учаскелерінің шекараларын белгілеу, ұйықтарды (ұйықтық учаскелерді) ашу және жабу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
719.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне жеке және заңды тұлғаларды, сондай-ақ ұйымдардың өрт сөндiру техникаларын, көлiктерi мен басқа да құралдарын ормандағы өрттердi сөндiруге тарту тәртiбiн айқындау, осы жұмысқа тартылған жеке тұлғаларды жүрiп-тұру өрт сөндiру құралдарымен, тамақпен және медициналық көмекпен қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлейді
720.
облыс әкімдігіне орман зиянкестерi мен ауруларына қарсы күресте авиахимиялық, авиабиологиялық және аэрозольдық iс-шаралар жүргiзген кезде, сондай-ақ орманда өрт қаупi жоғары болып тұрған кезеңдерде жеке тұлғалардың мемлекеттiк орман қоры аумағында болуына тыйым салу туралы, орман пайдалану құқығын шектеу туралы шешiм қабылдау бойынша ұсыныстарды әзірлейді
721.
халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең аз нормативтері бойынша ұсыныстар әзірлейді
Халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең аз нормативтері
КБ
722.
мәслихатқа оқушылардың қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүруі туралы ұсыныс енгізеді
ББ
723.
облыс әкімдігіне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерін білім беру саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құру, қайта ұйымдастыру және тарату бойынша ұсыныстарды енгізеді
ББ
724.
халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органға еңбек ресурстарындағы қажеттіліктерді ескере отырып, ішкі қоныс аударушылардың қоныс аудару квотасын қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді
Еңбек ресурстарындағы қажеттіліктерді есекере отырып, ішкі қоныс аударушылардың қоныс аудару квотасы
ЖҚӘББ
725.
халықтың көшi-қон мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органға шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзедi
ЖҚӘББ
726.
облыстың жергілікті өкілді органына тарихи және мәдени ескерткіштерін қорғау жөніндегі комиссияны құру бойынша ұсыныстар енгізеді
ММҚБ
727.
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган үшін экономиканың басым секторларын белгілеу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ИИДБ

717.
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по установлению зоны рекреационного рыболовства
Сведения о зоне рекреационного рыболовства
УПР
718.
разрабатывает предложения в акимат области по установлению границ рыбохозяйственных участков, открытию и закрытию тоней (тоневых участков)
УПР
719.
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по определению порядка привлечения физических и юридических лиц, а также противопожарной техники, транспортных и других средств организаций для тушения лесных пожаров, обеспечение привлекаемых к этой работе физических лиц средствами передвижения, пожаротушения, питанием и медицинской помощью
УПР
720.
разрабатывает предложения в акимат области по принятию решений о запрещении пребывания физических лиц на территории государственного лесного фонда, об ограничении права лесопользования при проведении авиахимических, авиабиологических и аэрозольных мероприятий по борьбе с вредителями и болезнями леса, а также в периоды высокой пожарной опасности в лесу
УПР
721.
разрабатывает предложения по минимальным нормативам обеспеченности населения торговой площадью
Минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью
УП
722.
вносит предложения в маслихат о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте
УО
723.
вносит в акимат области предложения по созданию, реорганизации и ликвидации в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственные организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детских юношеских спортивных школ
УО
724.
вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения по формированию квоты переселения внутренних мигрантов с учетом потребностей в трудовых ресурсах
Квота переселения внутренних мигрантов с учетом потребностей в трудовых ресурсах
УКЗСП
725.
вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения по формированию квоты на привлечение иностранной рабочей силы
УКЗСП
726.
вносит в местный представительный орган области предложения по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры
УКАД
727.
разрабатывает предложения в уполномоченный орган по государственному планированию по определению приоритетных секторов экономики
УИИР

728.
уәкілетті орган үшін арнайы экономикалық аймақты құру туралы ұсыныстар енгізеді
ИИДБ
729.
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының ауданаралық маңызы бар уақытша пайдаланылатын мал айдау жолдарына жер учаскелерiн беру жөніндегі ұсыныстарының және шешімдер жобаларын әзірлейді
Ауданаралық маңызы бар уақытша пайдаланылатын мал айдау жолдарына жер учаскелерiн беру туралы мәліметтер
ЖҚБ

728.
разрабатывает в уполномоченный орган предложения о создании специальной экономической зоны
УИИР
729.
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) по предоставлению земельных участков под скотопрогонные трассы временного пользования межрайонного значения
Сведения о предоставлении земельных участков под скотопрогонные трассы временного пользования
УЗО

730.
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының мемлекеттiк ғылыми-зерттеу ұйымдары мен олардың тәжiрибе шаруашылықтарына, сондай-ақ мемлекеттiк тұқым өсiру шаруашылықтары мен асыл тұқымды мал зауыттарына жер учаскелерiн беру жөніндегі ұсыныстарын және шешімдер жобасын әзірлейді
ЖҚБ
731.
аумақтық сулар алып жатқан жер учаскелерін жасанды ғимараттар салу үшін беру жөніндегі облыстың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешімдерінің жобаларын әзірлейді
ЖҚБ
732.
жерлерді резервке алу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ЖҚБ
733.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 69-бабына сәйкес бұқаралық сервитуттерді белгілеу бойынша облыстың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешімдерінің жобаларын әзірлейді
ЖҚБ
734.
ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөнінде ұсыныстар әзірлейді
ЖҚБ
735.
уәкiлеттi органға Қазақстан Республикасының дiни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын жетiлдiру жөнінде ұсыныстар енгiзедi
ДІБ
736.
құқық қорғау органдарына Қазақстан Республикасының діни қызмет және дiни бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғалардың қызметiне тыйым салу жөнiнде ұсыныстар енгiзедi
ДІБ
737.
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ведомстволық бағынысты әкiмшiлiк-аумақтық бөлiнiстердiң шекараларын белгiлеу немесе өзгерту жөнiнде қала құрылысынан туындайтын факторларға байланысты ұсыныстарды әзірлейді және облыстық мәслихатқа енгізеді
СҚБ
738.
облыстық мәслихатқа тарихи және мәдени ескерткiштерiн қорғау жөнiндегi комиссиялар құруға ұсыныстар әзірлейді
СҚБ
739.
қоғамдық маңызы бар проблемалар бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
740.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін өңірдің саяси стратегиясы, қалалардың, аудандардың өкілді және атқарушы органдарының бірлескен сындарлы жұмысы бойынша, олардың облыстық және өңірлік атқарушы және өкілді органдармен өзара іс-қимылы бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
741.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін өңірді әлеуметтік-экономикалық дамытудың стратегиялық жоспарлары, бағдарламалары бойынша ұсыныстар әзірлейді
ӘА
742.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдарды және оған және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне бағынысты және есеп беретін консультациялық-кеңестік органдарды құру, тарату және қайта құру туралы ұсыныстарды әзірлейді
ӘА

730.
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) по предоставлению земельных участков государственным научно-исследовательским организациям и их опытным хозяйствам, а также государственным семеноводческим хозяйствам и племенным заводам
УЗО
731.
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области по предоставлению земельных участков, занятых территориальными водами, для строительства искусственных сооружений
УЗО
732.
разрабатывает предложения по резервированию земель
УЗО
733.
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области по установлению публичных сервитутов в соответствии со статьей 69 Земельного кодекса Республики Казахстан
УЗО
734.
разрабатывает предложения по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
УЗО
735.
вносит в уполномоченный орган предложения по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях
УДР
736.
вносит предложения в правоохранительные органы по запрещению деятельности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях
УДР
737.
разрабатывает и вносит в областной маслихат предложения, обусловленные градообразующими факторами, по установлению или изменению границ подведомственных административно-территориальных единиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан
УАГ
738.
разрабатывает предложения в областной маслихат по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры
УАГ
739.
разрабатывает предложения по общественно значимым проблемам
АА
740.
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по стратегии региональной политики, конструктивной совместной работе представительных и исполнительных органов городов и районов, их взаимодействию с областными и центральными исполнительными и представительными органами
АА
741.
разрабатывает для акимата области (города республиканского значения, столицы) предложения по стратегическим планам, программам социально-экономического развития региона
АА
742.
разрабатывает предложения для акима области (города республиканского значения, столицы) об образовании, упразднении и реорганизации государственных органов, финансируемых из местного бюджета, и консультативно-совещательных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных ему и акимату области (города республиканского значения, столицы)
АА

743.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін қала және аудан әкімдерінің актілерін толық немесе ішінара тоқтату туралы ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
744.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін шешімдерді мәслихатпен қарау басымдығын белгілеу, сессиялар арасында мәслихаттың кезектен тыс отырыстарына шақыру, әкімнің мәслихат отырыстарына қатысу орындылығы бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА

743.
разрабатывает для акима области(города республиканского значения, столицы) предложения об отмене либо приостановлении полностью или частично актов акимов городов и районов
АА
744.
разрабатывает для акима области (города республиканского значения, столицы) предложения по определению приоритетности рассмотрения маслихатом проектов решений, созыву в период между сессиями внеочередных заседаний маслихата, целесообразности присутствия акима на заседаниях маслихата
АА

745.
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдерінің тапсырмаларын орындау сапасын және толықтығын бақылауды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
746.
жергілікті атқарушы органдардың персоналды басқару жөніндегі қызметін бағалау көрсеткіштерін жақсарту бойынша ұсыныстар енгізеді
ӘА
747.
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан әкімінің Құрмет грамоталарымен және алғыс хаттарымен марапататтуға ұсыну үшін ұсыныстар әзірлейді және тиісті құжаттарды дайындайды
ӘА

745.
разрабатывает предложения по совершенствованию контроля за полнотой и качеством исполнения поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
746.
вносит предложения по улучшению показателей оценки деятельности местных исполнительных органов по управлению персоналом
АА
747.
разрабатывает предложения для акима области (города республиканского значения, столицы) и подготавливает соответствующие документы для представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан, Почетными грамотами и благодарностями акимов области (города республиканского значения, столицы), района
АА

748.
жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру көлемі бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ӘА
749.
облыстың биоотынды өндіру саласындағы уәкілетті органына биоотын өндірісі бойынша өндірістік қуаттардың шекті көлемін айқындау жөнінде ұсыныстар енгізеді
Биоотын өндірісі бойынша өндірістік қуаттардың шекті көлемі туралы мәліметтер
АШБ
750.
Алқабилер тізімін құру
өңір бойынша алқабилер тізімін құрады және облыстық және оған теңестірілген сотқа ұсынады
Әкімшілік-аумақтық бірлік халқының тізімі негізінде алқабилер тізімін құруды автоматтандыру
Өңір бойынша алқабилер тізімі
ӘА
2-бөлім. Аудан, облыстық маңызы бар қала
Ескерту. 2-бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2021 № 142/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-бөлімге өзгеріс енгізілді– ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2021 № 142/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.09.2022 № 352/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Функционалдық мүмкіндік
Функция
АЖ
Автоматтандыру әдісі
Ақпараттық ресурс
Ұйымдастырушылық құрылым
1
Бюджетті басқару
міндеттемелер бойынша жинақтық қаржыландыру жоспарын, жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жоспарын жасайды
ХБП АЖ, ЭҚАБЖ
Бюджетті дайындау және жинақтау, қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік сатып алулар жоспарларын құру және жинақтау, қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау және бақылау процестерін автоматтандыру
ЭҚБ
2
міндеттемелер бойынша жинақтық қаржыландыру жоспарын, жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жоспарын бекітеді және жүргізеді
ЭҚБ
3
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобалары нәтижелер көрсеткіштерін таңдаудың дұрыстығы, нәтижелер көрсеткіштерінің аумақтарды дамыту бағдарламаларының мақсаттарымен, нысаналы индикаторларымен өзара байланыстылығы, нәтижелер көрсеткіштеріне қолжетімділік дәрежесі тұрғысынан, сондай-ақ олардың бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің функцияларына, өкілеттіктеріне, қызметінің бағыттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды
ЭҚБ
4
бюджеттік өтінімдер және бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындыларды құрады және оларды тиісті бюджеттік комиссия қарауына жолдайды
ЭҚБ
5
қала бюджетінің жобасын әзірлейді және оны қаланың бюджет комиссиясының қарауына енгізеді
ЭҚБ
6
бюджетті орындауды ұйымдастырады және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджетті орындау бойынша қызметін үйлестіреді
ЭҚБ
7
бюджеттен қайтаруларды және (немесе) артық (қателесіп) төленген сомаларды есепке алуды жүргізеді және бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерді, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсімдерді, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларын, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерді, қарыздарды бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
8
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес бюджеттік ақшаны басқарады
ЭҚБ
9
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиiстi қаржы жылына арналған бюджетi туралы аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының шешiмiн iске асыру туралы қаулы қабылдайды
ЭҚБ
10
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiнiң атқарылуы туралы жылдық есептi тиiстi мәслихатқа және облыстың тексеру комиссиясына тапсырады
ЭҚБ
11
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қарайды
ЭҚБ
12
бюджеттік бағдарламалардың бюджеттік инвестициялық жобалары бойынша экономикалық қорытындыларды жібереді
ЭҚБ
13

748.
разработка предложений по объемам финансирования мероприятий по мобилизационной подготовке и территориальной обороне
АА
749.
вносит предложения в уполномоченный орган в области производства биотоплива по определению предельных объемов производственных мощностей по производству биотоплива
Сведения о предельных объемах производственных мощностей по производству биотоплива
УСХ
750.
Формирование списков присяжных
формирует и предоставляет в областной и приравненный к нему суд списки присяжных заседателей по региону
Автоматизация формирования списков присяжных на основе списков населения административно-территориальной единицы
Списки присяжных заседателей по региону
АА
Раздел 2. Район, город областного значения
Сноска. Заголовок раздела 2 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 21.04.2021 № 142/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Функциональная возможность
Функция
ИС
Способ автоматизации
Информационный ресурс
Организационная структура
1
Управление бюджетом
составляет сводный план финансирования по обязательствам, сводный план поступлений и финансирования по платежам местного бюджета
ИС МБП, ЕСЭДО
Автоматизация процессов подготовки и свода проекта бюджета, составления и свода планов финансирования, планов госзакупок, анализа и контроля исполнения планов финансирования.
ОЭФ
2
утверждает и ведет сводный план финансирования по обязательствам, сводный план поступлений и финансирования по платежам местного бюджета
ОЭФ
3
рассматривает проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ на предмет правильности выбора показателей результатов, наличия взаимоувязки показателей результатов с целями, целевыми индикаторами программ развития территорий, степени достижимости показателей результатов, а также их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ
ОЭФ
4
формирует заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ, и направляют их на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии
ОЭФ
5
составляет проект бюджета города и вносит его на рассмотрение бюджетной комиссии города
ОЭФ
6
организует исполнение бюджета и координирует деятельность администраторов бюджетных программ по исполнению бюджета
ОЭФ
7
производит возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляет контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов
ОЭФ
8
управляет бюджетными деньгами в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан
ОЭФ
9
принимает постановление о реализации решения маслихата района (города областного значения) о бюджете района (города областного значения) на соответствующий финансовый год
ОЭФ
10
представляет в соответствующий маслихат и ревизионную комиссию области годовой отчет об исполнении бюджета района (города областного значения)
ОЭФ
11
рассматривает бюджетные инвестиционные проекты администраторов бюджетных программ
ОЭФ
12
направляет экономическое заключение по бюджетным инвестиционным проектам бюджетных программ
ОЭФ
13

Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 154-бабының 6-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ұсынысы мен экономикалық қорытынды негізінде заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттiк инвестицияларды iрiктеуді жүзеге асырады және қорытындыны тиісті бюджет комиссиясының қарауына жібереді
ЭҚБ
14
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдармен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстардың (қызметтердің) басым бағыттарын және міндетті көлемін белгілейді
ЭҚБ
15
бюджеттік өтінімдерді, бағдарламалар және қосалқы бағдарламалар бойынша төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың жылдық жоспарларын әзірлейді
ӘА
16
аудан (облыстық маңыздағы қала) әкімінің қызметін байланыс құралдарымен, ақпараттық-есептеуіш және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету жөніндегі бағдарламалардың әкімшісі функциясын атқарады
ӘА
17
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-бабымен көзделген жергілікті бюджеттердің түсімдерін болжауды өңірдің орта мерзімді әлеуметтік-экономикалық даму жоспары және алдағы үш жылға арналған орта мерзімді фискалдық саясаты негізінде жүзеге асырады
ЭҚБ
18
бюджеттік мониторингті жүзеге асырады
ЭҚБ
19
салық төлеушінің есептік тіркеу орны бойынша мемлекеттік кірістер органының аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджетке толық көлемде түсетін салықтарды төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімінің өзгеруі туралы шешімін келіседі
ЭҚБ
20
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік-құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
1-деңгей:
ЖАО бекітілген НҚА есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
НҚА жобаларын жүргізу және жариялауды автоматтандыру, мүдделі тұлғалардан/органдардан ұсыныстарды жинау, ұсыныстар бойынша шешім қабылдау, бекітілген НҚА жариялау
ЭҚБ
21
ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) дамыту бағдарламасын әзірлейді және мәслихаттың бекiтуiне ұсынады, оның орындалуын қамтамасыз етедi
ЭҚБ
22
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиясын құрады, ол туралы ережені бекітеді және оның құрамын айқындайды
ЭҚБ
23
өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық меншікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді
ҚТҚШБ
24
мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыру және ата-ананың ақы төлеу мөлшерін бекітеді
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыру және ата-ананың ақы төлеу мөлшері туралы мәліметтер
ББ
25
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарына квоталар белгілейді
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарына квоталар
ЖӘББ
26
интернаттық ұйымдардың кәмелетке толмаған түлектері үшін жұмыс орындарына квоталар белгілейді
Интернаттық ұйымдардың кәмелетке толмаған түлектері үшін жұмыс орындарына квоталар
ЖӘББ
27
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу

осуществляет отбор бюджетных инвестиций, планируемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, на основании предложения администратора бюджетных программ и экономического заключения, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 6 статьи 154 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и направляет заключение на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии
ОЭФ
14
определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемые из бюджета, коммунальных государственных предприятий, созданных местными исполнительными органами районов, городов областного значения
ОЭФ
15
разрабатывает бюджетные заявки, планы финансирования по платежам и обязательствам по программам и подпрограммам, годовые планы государственных закупок товаров, работ и услуг
АА
16
выполняет функции администратора программ по обеспечению деятельности акима района (города областного значения) средствами связи, информационно-вычислительной и оргтехникой
АА
17
осуществляет прогнозирование поступлений местных бюджетов, предусмотренной статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан на основе среднесрочного плана социально-экономического развития региона и среднесрочной фискальной политики на предстоящий трехлетний период
ОЭФ
18
осуществляет бюджетный мониторинг
ОЭФ
19
согласовывает решения органа государственных доходов по месту регистрационного учета налогоплательщика об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов, поступающих в полном объеме в районный (города областного значения) бюджет
ОЭФ
20
Разработка программ и НПА
разрабатывает, утверждает нормативные правовые акты, регулирующие отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции
ЕСЭДО, ИПС НПА "Әділет"
1-уровень:
Автоматизация учета утвержденных НПА МИО.
2-уровень:
Автоматизация ведения и публикации проектов НПА, сбор предложений от заинтересованных лиц/органов, принятие решений по предложениям, публикация утвержденных НПА.
ОЭФ
21
разрабатывает и представляет на утверждение маслихата программу развития района (города областного значения), обеспечивает ее исполнение
ОЭФ
22
образует бюджетную комиссию района (города областного значения), утверждает положение о ней и определяет ее состав
ОЭФ
23
разрабатывает, утверждают нормативные правовые акты, регулирующие отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции
ОСЖКХ
24
утверждает государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер подушевого финансирования и родительской платы
Сведения о государственном образовательном заказе на дошкольное воспитание и обучение, о размере подушевого финансирования и родительской платы
ОО
25
устанавливает квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
Квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
ОЗСП
26
устанавливает квоты рабочих мест для лиц для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
Квоты рабочих мест для лиц для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
ОЗСП
27.

Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" және 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңдарында айқындалған халық санаттарын жұмысқа орналастыру үшін квота белгілейді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген халық санатын жұмысқа орналастыру үшін квоталар
ЖӘББ
28
облыстың жергiлiктi өкiлдi органына бекiту үшін жануарларды асырау қағидаларын, иттер
мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларын, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын, жануарларды асыраудың санитариялық аймақтарының шекараларын белгiлеу жөнiнде ұсыныстар енгізеді
ЖҚАШБ
29
елді мекендерде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау және жаю қағидаларын әзірлейді
ЖҚАШБ
30
тиісті өкілді органмен бекіту және олардың орындалуын қамтамасыз ету үшін ауылдық атқарушы органдарының қарамағына берiлген ауыл шаруашылығы алқаптарын қоса алғанда, елдi мекендер аумағының жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзірлейді
ЖҚАШБ
31
ауданның өкілді органына жерлерді аумақтау жобаларын (схемаларын) бекітуге береді
ЖҚАШБ
32
кономинимум объектісінің жанындағы тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарды), аумақты күтіп-ұстау сапасын бақылау және коммуналдық қызметтерді көрсету бойынша нормативтік және әдістемелік құжаттарды дайындауға қатысады
ТИБ
33
жергілікті жағдайларды ескере отырып, жиналыстарды, митингтерді, шерулерді, пикеттерді және демонстрацияларды өткізу тәртібін регламенттейді
ІСБ
34
қаланың бас жоспарының жобасын, қала шегі мен қала маңы аймағының шекараларын, сондай-ақ қаланың әкімшілік бағыныстылығына берілген аудандардың және елді мекендердің шекараларын белгілеу және өзгерту жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру және қала мәслихатының мақұлдауына ұсынады
СҚБ
35
объектілерді (кешендерді) пайдалануға қабылдау жөніндегі комиссияны тағайындайды және оның құрамын белгілейді
СҚБ
36
қала құрылысы құжаттамасын қалалық мәслихатқа бекітуге ұсынады
СҚБ
37
ведомстволық бағынысты аумақтарды абаттандыру және инженерлiк жағынан қамтамасыз етудiң қалалық қағидаларын қалалық мәслихаттың бекiтуiне ұсынады
СҚБ
38
қала шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді егу, күтіп ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихатқа бекітуге ұсынады
СҚБ
39
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қаулылары, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын әзірлейді
ӘА
40
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі үшін ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару схемасын әзірлейді
Әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемасы
ӘА
41
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің және әкімінің қарауына енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің құқықтық талдауын жүзеге асырады
ӘА
42
Мемлекеттік мүлікті басқару
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды құрады, аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкіметі бекiткен жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының жалпы лимитi және нормативтері шегiнде белгiлейдi
Мемлекеттік мүлік тізілімі АЖ, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
ЭҚБ
43
жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру мониторингін және бақылауын жүзеге асырады
ЭҚБ
44
мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру мониторингін және бақылауын жүзеге асырады
ЭҚБ
45
аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың жарғысын (ережесін) бекітеді, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді немесе жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, аудандық коммуналдық мүлікке билік етуге уәкілетті атқарушы органға осыған уәкілеттік береді
ЭҚБ
46
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті басқарады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады
ЭҚБ
47
аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіру туралы шешім қабылдайды
ЭҚБ
48
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіру бойынша сауда-саттық өткізу туралы хабарламаны жариялау үшін мерзімді баспа басылымын айқындау жөнінде конкурс өткізеді
ЭҚБ
49
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалға (жалдауға), сенімгерлік басқаруға береді
ЭҚБ
50
аудандық коммуналдық заңды тұлғаларды құру, қайта ұйымдастыру және тарату туралы, сондай-ақ олардың акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысуы, оларды құру, қайта ұйымдастыру, тарату, акционерлік қоғамдардың өздеріне тиесілі акцияларын, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін иеліктен шығару туралы шешімдер қабылдайды
ЭҚБ
51
аудандық коммуналдық мүлікті аудандық коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіп береді
ЭҚБ
52
аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың филиалдар мен өкілдіктер құруына келісім береді;
ЭҚБ
53
аудандық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшаны жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына не акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге беру туралы шешім қабылдайды
ЭҚБ
54
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, мүліктік жалға (жалдауға), өтеусіз пайдалануға және сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімдер қабылдайды
ЭҚБ
55
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауында белгіленген талаптар бойынша реквизициялау туралы шешім қабылдайды
ЭҚБ
56
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауында белгіленген жағдайларда және талаптарда реквизицияланған мүлікке ақшалай өтем төлейді
ЭҚБ
57
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-тарауында белгіленген жағдайларда жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті иеліктен шығарған кезде өтем төлейді
ЭҚБ
58
жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарт жасайды;
Жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар тізілімі
ЭҚБ
59
аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады
ЭҚБ
60
жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді
ЭҚБ
61
жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын әзірлеу мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
62
жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша жергілікті өзін-өзі басқару қаражаты есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығару туралы шешім қабылдайды
Жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша жергілікті өзін-өзі басқару қаражаты есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығару туралы мәліметтер
ЭҚБ
63
аудандық коммуналдық мүлікті пайдалануын және сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді
ЭҚБ
64
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарды, мемлекетпен бақыланатын акционерлік қоғамдарды және жауапкершілігі шектеулі серіктестерді дамыту жоспарларының орындалуына бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
65
сенімгерлікпен басқарушының облыстық коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындауын бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
66
коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), иесі жоқ деп танылған, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен аудандық коммуналдық мүліктің, сондай-ақ коммуналдық меншікке өтеусіз өткізілген иесіз қалған мүліктің, олжаның, қараусыз қалған жануарлардың, құрамында мәдени құндылықтарға жататын зат жоқ көмбелердің үлестерін есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастырады
ЭҚБ
67
коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), иесі жоқ деп танылған, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен аудандық коммуналдық мүліктің, сондай-ақ коммуналдық меншікке өтеусіз өткізілген иесіз қалған мүліктің, олжаның, қараусыз қалған жануарлардың, құрамында мәдени құндылықтарға жататын зат жоқ көмбелердің үлестерін есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастырады
ҚТКШБ
68
өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асырады
МТДБ
69
жер учаскелерін мемлекеттік қажеттіктер үшін алып қою, оның ішінде сатып алу арқылы алып қоюды жүзеге асырады
ЖҚАШБ
70
ведомстволық бағынысты жер учаскелерін құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда алып қою жөнінде шешім қабылдайды
Ведомстволық бағынысты жер учаскелерін құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда алып қою жөнінде шешімдер тізілімі
СҚБ
71
ведомстволық бағынысты жер учаскелерін құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда алып қою жөнінде шешім қабылдайды
СҚБ
72
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігін басқарады, оны қорғау бойынша шараларды жүзеге асырады
ӘА
73
бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға шоғырландырылған қаржылық есептілікті ұсынады
ЭҚБ
74
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету

устанавливает квоту для трудоустройства категорий населения, определенных законами Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и от 6 апреля 2016 года "О занятости населения"
Квоты для трудоустройства категорий населения, определенных законодательными актами Республики Казахстан
ОЗСП
28
вносит в местный представительный орган области для утверждения правила содержания животных, правила содержания и выгула собак и кошек, правила отлова и уничтожения бродячих собак и кошек, предложения по установлению границ санитарных зон содержания животных
ОЗОСХ
29
разрабатывает правила содержания и выпаса сельскохозяйственных животных в населенных пунктах
ОЗОСХ
30
разрабатывает проекты земельно-хозяйственного устройства территории населенных пунктов, включая сельскохозяйственные угодья, переданные в ведение сельских исполнительных органов, для утверждения соответствующим представительным органом и обеспечение их выполнения
ОЗОСХ
31
представляет на утверждение проекты (схемы) зонирования земель представительному органу района
ОЗОСХ
32
принимает участие в подготовке нормативных и методических документов по контролю качества содержания жилых домов (жилых зданий), территории прилегающей к объекту кондоминиума и предоставлению коммунальных услуг
ОЖИ
33
регламентирует порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций с учетом местных условий
ОВП
34
организует разработку и внесение на одобрение городскому маслихату проекта генерального плана города, проектов установления и изменения городской черты и границ пригородной зоны, а также границ районов и населенных пунктов, переданных в административное подчинение городу
ОАГ
35
определяет состав и назначение комиссии по приемке объектов (комплексов) в эксплуатацию
ОАГ
36
представляет на утверждение городскому маслихату градостроительную документацию
ОАГ
37
представляет на утверждение городскому маслихату проект городских правил благоустройства и инженерного обеспечения подведомственной территории
ОАГ
38
представляет на утверждение городскому маслихату правила создания, содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ города
ОАГ
39
разрабатывает проекты постановлений акимата района (города областного значения), решений и распоряжений акима района (города областного значения)
АА
40
разрабатывает для акима района (города областного значения) проект схемы управления района (города областного значения)
Схема управления территориально-административной единицей
АА
41
осуществляет правовой анализ нормативных правовых актов, вносимых на рассмотрение акимата и акима района (города областного значения)
АА
42
Управление государственным имуществом
создает в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, государственные учреждения и государственные предприятия, устанавливает лимит штатной численности исполнительных органов, финансируемых из районного (города областного значения) бюджета в пределах лимита штатной численности, доведенного областным исполнительным органом и нормативов, установленных Правительством Республики Казахстан
ИС Реестр госимущества, АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
ОЭФ
43
осуществляет мониторинг и оценку реализации местных бюджетных инвестиционных проектов
ОЭФ
44
осуществляет мониторинг и оценку реализации местных бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
ОЭФ
45
утверждает устав (положение) районных коммунальных юридических лиц, вносят в него изменения и дополнения или уполномочивают на это исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение районным коммунальным имуществом
ОЭФ
46
управляет районным коммунальным имуществом, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан, осуществляют меры по его защите
ОЭФ
47
принимают решение о приватизации районного коммунального имущества
ОЭФ
48
проводит конкурс в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации районного коммунального имущества
ОЭФ
49
предоставляет районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан
ОЭФ
50
принимает решение о создании, реорганизации и ликвидации районных коммунальных юридических лиц, а также об участии в акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью, их создании, реорганизации, ликвидации, отчуждении принадлежащих им акций акционерных обществ, долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью
ОЭФ
51
закрепляет районное коммунальное имущество за районными коммунальными юридическими лицами
ОЭФ
52
дает согласие на создание районными коммунальными юридическими лицами филиалов и представительств
ОЭФ
53
принимает решение о передаче районного коммунального имущества, а также денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерных обществ
ОЭФ
54
принимает решение об использовании районного коммунального имущества, в том числе о передаче его в залог, имущественный наем (аренду), безвозмездное пользование и доверительное управление, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан
ОЭФ
55
принимает решение о реквизиции при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера на условиях, установленных главой 4 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе"
ОЭФ
56
выплачивает денежное возмещение за реквизируемое имущество в случаях и на условиях, установленных главой 4 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе"
ОЭФ
57
выплачивает возмещение при отчуждении земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд на условиях, установленных главой 6 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе"
ОЭФ
58
заключает договоры о выкупе земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд
Реестр договоров о выкупе земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд
ОЭФ
59
осуществляет приватизацию районного коммунального имущества, в том числе привлекают посредника для организации процесса приватизации
ОЭФ
60
обеспечивают оценку объекта приватизации
ОЭФ
61
осуществляют подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи
ОЭФ
62
по согласованию с собранием местного сообщества принимает решение об отчуждении имущества, приобретенного за счет средств местного самоуправления
Сведения об отчуждении имущества, приобретенного за счет средств местного самоуправления
ОЭФ
63
обеспечивает контроль за использованием и сохранностью районного коммунального имущества
ОЭФ
64
осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, созданных местными исполнительными органами районов, городов областного значения, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью
ОЭФ
65
осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления районным коммунальным имуществом
ОЭФ
66
Организует учет, хранение, оценку и дальнейшее использование районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям
ОЭФ
67
Организует учет, хранение, оценку и дальнейшее использование районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям
ОСЖКХ
68
в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью в области культуры
ОКРЯ
69
осуществляет изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей
ОЗОСХ
70
принимает решение по выбору, предоставлению, а в случаях, предусмотренных законодательными актами, и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения
Реестр решений по выбору, предоставлению, изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения
ОАГ
71
принимает решение по выбору, предоставлению и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения
ОАГ
72
управляет коммунальной собственностью района (города областного значения), осуществляет меры по ее защите
АА
73
представляет консолидированную финансовую отчетность в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
ОЭФ
74
Оказание государственных услуг в сфере физической культуры и спорта

спорттық разрядтарды: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1- разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 2-разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 3-разрядты спортшы және біліктілік санаттарды беру: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Спорттық разрядтарды беруге өтініштер тізілімі
спорттық разрядты беру туралы куәліктердің, біліктілік санатты тағайындау туралы куәліктердің тізілімі немесе спорттық разрядты, біліктілік санатты тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі
ДШСБ
75
Дене шынықтыру және спорт саласындағы қызметті ұйымдастыру және оның мониторингі
жеке адамдардың тұрғылықты жерi бойынша және олардың көпшiлiк демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшiн инфрақұрылымды құрады
ЭМС ААЖ, МОИП
Бұқаралық-спорттық іс-шаралардың өңірлік күнтізбесін жүргізуді автоматтандыру.
Спорт түрлері бойынша өткізілетін спорттық жарыстар туралы мәліметтерді есепке алу.
олимпиада чемпиондарын және жеңімпаздарын тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы мәліметтерді автоматтандыру.
әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды және талдауды автоматтандыру.
Жеке адамдардың тұрғылықты жерi бойынша және олардың көпшiлiк демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшiн инфрақұрылым бойынша мәліметтер
ДШСБ
76
жергілікті аккредиттелген спорт федерацияларымен бірлесіп спорт түрлерi бойынша аудандық облыстық маңызы бар қалалық деңгейде жарыстар өткiзедi
Жергілікті аккредиттелген спорт федерацияларымен бірлесіп спорт түрлерi бойынша өткізілген спорттық жарыстар туралы мәліметтер
ДШСБ
77
спорттың әр түрi бойынша аудандық, облыстық маңызы бар қалалық құрама командаларды дайындауды және олардың облыстық спорт жарыстарында өнер көрсетуiн қамтамасыз етеді
ДШСБ
78
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді
ДШСБ
79
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында аудандық, облыстық маңыздағы қалалық дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi
Дене шынықтыру-спорт ұйымдарының тізбесі
ДШСБ
80
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында спорттық iс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi
ДШСБ
81
ресми дене шынықтыру және спорттық іс-шаралардың медициналық қамсыздандыруын ұйымдастырады
ДШСБ
82
дене шынықтыру және спорттық іс-шараларды өткізген кезде қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді
ДШСБ
83
спорт ұйымдарына әдiстемелiк және консультациялық көмек көрсетедi
ДШСБ
84
аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектептерінің қызметін қамтамасыз етеді
Аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектептерінің тізбесі
ДШСБ
85
өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша аудандық, облыстық маңызы бар қалалық құрама командалардың тізімін құрады және бекітеді
Спорт түрлері бойынша аудандық, облыстық маңызы бар қалалық құрама командалардың тізімі
ДШСБ
86

присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на присвоение спортивного разряда
Реестр удостоверений о присвоении спортивного разряда, удостоверение о присвоении квалификационной категории или копия приказа о присвоении спортивного разряда, квалификационной категории
ОФКС
75
Организация деятельности и мониторинг в сфере физической культуры и спорта
создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация ведения регионального календаря спортивно-массовых мероприятий.
Автоматизация учета сведений о проводимых спортивных соревнованиях по видам спорта.
Автоматизация учета сведений об обеспечении чемпионов и призеров олимпиад жилищем.
Автоматизация сбора и анализа информации по развитию физической культуры и спорта на территории административно-территориальной единицы.
Сведения по инфраструктуре для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха
ОФКС
76
проводит районные, городов областного значения спортивные соревнования по видам спорта совместно с местными аккредитованными спортивными федерациями
Сведения о проведенных спортивных соревнований по видам спорта совместно с местными аккредитованными спортивными федерациями
ОФКС
77
обеспечивает подготовку районных, городов областного значения сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях
ОФКС
78
обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
79
координирует деятельность районных, городов областного значения физкультурно-спортивных организаций на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Перечень физкультурно-спортивных организаций
ОФКС
80
координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
81
организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий
ОФКС
82
обеспечивает общественный порядок и общественную безопасность при проведении физкультурных и спортивных мероприятий
ОФКС
83
оказывает методическую и консультативную помощь спортивным организациям
ОФКС
84
обеспечивает деятельность районных и городских неспециализированных детско-юношеских школ
Перечень районных и городских неспециализированных детско-юношеских школ
ОФКС
85
формирует и утверждает районные, городов областного значения списки сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций
Списки сборных команд по видам спорта
ОФКС
86

2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық чемпиондарын және жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз етеді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Олимпияда, Паралимпияда және Сурдлимпияда чемпиондарын және жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ДШСБ
87
аудан, облыстық маңызы бар қала аумағында спорттық ғимараттарды салу мәселелерін үйлестіреді және олардың халыққа қолжетімдігін қамтамасыз етеді
ДШСБ
88
спорттық-бұқаралық іс-шаралардың өңірлік күнтізбесін іске асырады
ДШСБ
89
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша дене шынықтыру мен спортты дамыту туралы мәлiметтердi жинауды және талдауды жүзеге асырады
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша дене шынықтыру мен спортты дамыту туралы ақпарат
ДШСБ
90
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша дене шынықтыру мен спортты дамыту туралы мәлiметтердi ұсынады
ДШСБ
91
ТКШ және құрылыс саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
тұрғын үй көмегін тағайындау
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (2 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер үшін өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Тұрғын үй көмегін алуға өтініштер тізілімі
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларға тұрғын үй көмегі көрсетілген адамдар тізілімі
ҚТКШБ
92
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы
Қызметті берушімен коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй болуын немесе жоқтығын тексеруге келісімін көрсетіп, коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу туралы өтініштер тізілімі
Кезектің реттік нөмірі көрсетілген есепке алу туралы хабарламалар тізілімі
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу тізілімі
ҚТКШБ
93
мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы анықтама беру
Мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы берілген анықтамалар тізілімі
ҚТКШБ
94
тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім алуға өтініштер тізілімі
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) қызмет берушінің шешімдер тізілімі
ҚТКШБ
95
ТҚШ саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
тұрғын үй қорын басқару саласында мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, МОИП
Тұрғын үй қоры туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру.
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу.
Кондоминимум объектісіне техникалық паспорттарды жасауға жұмсалған шығындарды өтеу процестерін автоматтандыру
ҚТКШБ
96
кондоминиум объектісін басқару органдарының тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөніндегі қызметін бақылау бойынша тұрғын үй инспекциясының жұмысын ұйымдастырады
ҚТКШБ
97
тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөнінде іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз етеді
ҚТКШБ
98
Республиканың сейсмикалық қауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмикалық тұрақтылығын сақтауға бағытталған іс-шараларды жүргізеді
ҚТКШБ
99

обеспечивает жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте"
Сведения об обеспечении жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр
ОФКС
87
координирует вопросы строительства спортивных сооружений на территории района, города областного значения и обеспечивает их доступность населению
ОФКС
88
реализует единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий
ОФКС
89
осуществляет сбор, анализ информации по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Информация по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
90
предоставляет местному исполнительному органу области, города республиканского значения, столицы информацию по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
91
Оказание государственных услуг в сфере ЖКХ и строительства
назначение жилищной помощи
ПЭП, ИС РШЭП
(2 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений для неавтоматизированных услуг
Реестр заявлений на получение жилищной помощи
Реестр уведомлений о назначении жилищной помощи
Реестр лиц, которым оказана жилищная помощь
ОСЖКХ
92
постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Реестр заявлений о постановке на учет граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда, с указанием согласия на проверку услугодателем о наличии или отсутствия жилища из коммунального жилищного фонда
Реестр уведомлений о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди
Реестр учета граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда
ОСЖКХ
93
выдача справки о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
Реестр заявлений на получение справки о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
Реестр выданных справок о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
ОСЖКХ
94
выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Реестр заявлений на получение решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Реестр решений услугодателя на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
ОСЖКХ
95
Учет и организация деятельности в сфере ЖКХ
организует государственный контроль в сфере управления жилищным фондом
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация учета сведений о жилищном фонде.
Автоматизация учета граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда.
Автоматизация процессов по возмещению расходов на изготовление технических паспортов на объект кондоминиума.
ОСЖКХ
96
организует работу жилищной инспекции по контролю деятельности органов управления объектом кондоминиума по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда
ОСЖКХ
97
обеспечивает организацию мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда
ОСЖКХ
98
проводит мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах республики
ОСЖКХ
99

1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 32-бабының 2-2-тармағымен көзделген жағдайда кондоминиум объектісіне техникалық паспорт дайындау бойынша шығындарды бюджет қаражаты есебінен өтеуді қамтамасыз етеді
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорт дайындау бойынша шығындарды өтеу туралы мәліметтер
ҚТКШБ
100
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген шарттармен Қазақстан Республикасы азаматтарының меншігіне беруді жүзеге асырады
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді азаматтарының меншігіне беру туралы мәліметтер
ҚТКШБ
101
Аппатты үйді бұзуды ұйымдастырады
Аппатты тұрғын үйді бұзу туралы мәліметтер
ҚТКШБ
102
тұрғын үй қорын түгендеуді жүргізеді
Тұрғын үй қорын түгендеу туралы мәліметтер
ҚТКШБ
103
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алуды және кезекке қоюды жүзеге асырады
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу бойынша мәліметтер
ҚТКШБ
104
Құрылыс саласындағы қызметті ұйымдастыру
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желiлерiн және басқа да көлiктiк және инженерлiк инфрақұрылымдар объектiлерiнiң құрылысын салуды және пайдалануды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
Салынып жатқан (салуға белгіленген) объектілерді есепке алуды және олардың мониторингін автоматтандыру
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желiлерiн және басқа да көлiктiк және инженерлiк инфрақұрылымдар объектiлерiнiң құрылысын пайдалану тізбелері және мәліметтер
ҚТКШБ
105
аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) маңызы бар жолдарды салуды, пайдалануды және күтiп ұстауды ұйымдастырады
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) маңызы бар жолдарды пайдалану бойынша тізбелер және мәліметтер
ҚТКШБ
106
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуын және оны бөлуін ұйымдастырады
Коммуналдық тұрғын үй қоры бойынша мәліметтер
ҚТКШБ
107
жеке тұрғын үй құрылысы аумағында әлеуметтік, инженерлік және көліктік инфрақұрылымдарды салуды және пайдалануды қамтамасыз етеді
Жеке тұрғын үй құрылысы аумағында әлеуметтік, инженерлік және көліктік инфрақұрылымдарды пайдалану тізбесі және мәліметтер
ҚТКШБ
108
жеке тұрғын үйлерді, басқа құрылыстарды салу және пайдалану және жер учаскелерін пайдалану туралы қағидалары туралы азаматтарды хабардар етеді
ҚТКШБ
109
Құрылыс саласындағы бақылау және қадағалау

обеспечивает возмещение расходов по изготовлению технических паспортов на объект кондоминиума в случае, предусмотренном пунктом 2-2 статьи 32 Закона Республики Казахстан 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" от, за счет бюджетных средств
Сведения о возмещении расходов по изготовлению технических паспортов на объект кондоминиума
ОСЖКХ
100
осуществляет передачу в собственность граждан Республики Казахстан жилищ из коммунального жилищного фонда на условиях, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях"
Сведения о передаче в собственность граждан жилищ из коммунального жилищного фонда
ОСЖКХ
101
организует снос аварийного жилья
Сведения о сносе аварийного жилья
ОСЖКХ
102
проводит инвентаризацию жилищного фонда
Сведения по инвентаризации жилищного фонда
ОСЖКХ
103
осуществляет постановку на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Сведения по учету граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда
ОСЖКХ
104
Организация деятельности в сфере строительства
организует строительство и эксплуатацию водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры района (города областного значения)
АИС ЭГЗ
Автоматизация учета и мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов.
Перечни и сведения по эксплуатации водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры района (города областного значения)
ОСЖКХ
105
организует строительство, эксплуатацию и содержание дорог районного (города областного значения) значения
Перечни и сведения по эксплуатации дорог районного (города областного значения) значения
ОСЖКХ
106
организует строительство жилья коммунального жилищного фонда и его распределение
Сведения по коммунальному жилищному фонду
ОСЖКХ
107
обеспечивает строительство и эксплуатацию объектов социальной, инженерной и транспортной инфраструктур на территории индивидуальной жилой застройки
Перечень и сведения по эксплуатации объектов социальной, инженерной и транспортной инфраструктур на территории индивидуальной жилой застройки
ОСЖКХ
108
информирует граждан о правилах строительства и эксплуатации индивидуальных жилых домов, других строений и использования земельных участков
ОСЖКХ
109
Контроль и надзор в сфере строительства

қағидалармен белгіленген құрылыс салу мерзімі ішінде жер учаскелерін беруді, жобаларды келісу, техникалық шарттарды беруді, құрылыс үшін кредитті бөлуді, құрылыс материалдарын, үй құрылысы бұйымдарын, құрылыстарын және заттарын сатуды, құрылыс кезінде қызмет көрсетуді жүзеге асыратын аудандық (қалалық) қызметтердің жұмысын, сондай-ақ жеке құрылыс салушылардың мүдделерін қорғайтын және 1994 жылғы 3 қарашадағы "Жеке тұрғын үй құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік актілерінде көзделген нормалардың сақталуын бақылайды
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
Бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электрондық түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ҚТКШБ
110
бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес құрылыс, реконструкциялау жобаларының іске асырылуын қадағалауды жүзеге асырады
ҚТКШБ
111
Энергияны үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы рұқсат беру қызметі
белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа дайындық паспорттарын беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын алуға өтініштер тізілімі
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беруден бас тарту немесе паспортты жою туралы хабарлама
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспорттар тізілімі
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беруден бас тарту немесе паспортты жою туралы хабарлама
ҚТКШБ

контролирует деятельность районных (городских) служб, осуществляющих в установленные правилами застройки сроки подготовку материалов по предоставлению земельных участков, согласованию проектов, выдачу технических условий, выделение кредита для строительства, торговлю строительными материалами, изделиями, конструкциями и предметами домоустройства, оказание услуг при строительстве, а также за соблюдением норм, защищающих интересы индивидуальных застройщиков и предусмотренных Законом Республики Казахстан от 3 ноября 1994 года "Об индивидуальном жилищном строительстве", другими нормативными актами Республики Казахстан
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОСЖКХ
110
осуществляет надзор за реализацией проектов строительства, реконструкции в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией
ОСЖКХ
111
Разрешительная деятельность в сфере энергосбережения и повышения энергоэффективности
выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях, отказ в выдаче паспорта готовности либо уведомление об аннулировании паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
Реестр паспортов готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях, отказ в выдаче паспорта готовности либо уведомление об аннулировании паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
ОСЖКХ

112
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындыны беру
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындыны беруге өтініштер тізілімі
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындылар тізілімі
ҚТКШБ
113
Көлік саласындағы рұқсат беру қызметі
жолаушыларды және багажды таксимен тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғаны туралы хабарламаны қабылдау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жолаушыларды және багажды таксимен тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғаны туралы хабарламалар тізілімі
Жолаушыларды және багажды таксимен тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын адамдар тізілімі
ЖКАЖБ
114
(электрондық) цифрлық тахографтарды орнатуды жүзеге асыратын сервистік орталықтар қызметінің басталғаны туралы хабарламаларды қабылдау
(Электрондық) цифрлық тахографтарды орнатуды жүзеге асыратын сервистік орталықтар қызметінің басталғаны туралы хабарламалар тізілімі
(Электронды) цифрлық тахографтарды орнатуды жүзеге асыратын сервистік орталықтар тізілімі
ЖКАЖБ
115
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдеерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Қалалық рельстік көліктің көлік құрылдарын мемлекеттік тіркеуге өтініштер тізілімі
Қалалық рельстік көліктің көлік құрылдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ЖКАЖБ
116
Ұсыныстарды әзірлеу
халықтың сауда алаңымен қамтылуының ең аз нормативтері бойынша ұсыныстар әзірлейді
ЭҚАБЖ
1-деңгей:
Әзірленген ұсыныстарды есепке алуды автоматтандыру .
2-деңгей:
Ұсыныстарды енгізу, қарау, келісу процестерін автоматтандыру.
КБ

112
выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
Реестр заявлений на выдачу заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
Реестр заключений о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
ОСЖКХ
113
Разрешительная деятельность в сфере транспорта
прием уведомлений о начале осуществления деятельности по перевозке пассажиров и багажа такси
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр уведомлений о начале осуществления деятельности по перевозке пассажиров и багажа такси
Реестр лиц, осуществляющих деятельность по перевозке пассажиров и багажа такси
ОПТАД
114
прием уведомлений о начале деятельности сервисных центров, осуществляющих установку (электронных) цифровых тахографов
Реестр уведомлений о начале деятельности сервисных центров, осуществляющих установку (электронных) цифровых тахографов
Реестр сервисных центров, лиц, осуществляющих установку (электронных) цифровых тахографов
ОПТАД
115
Оказание государственных услуг в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог
государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на регистрацию транспортных средств городского рельсового транспорта
Реестр свидетельств о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта
ОПТАД
116
Разработка предложений
разрабатывает предложения по минимальным нормативам обеспеченности населения торговой площадью
ЕСЭДО
1-уровень:
Автоматизация учета разработанных предложений.
2-уровень:
Автоматизация процессов по внесению, рассмотрению, согласованию предложений.
ОП

117
оқушылардың қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүруі туралы ұсыныстарды мәслихатқа енгізеді
ББ
118
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына немесе олардың құзыреті шегінде уәкілетті органдарға тарих және мәдениет ескерткіштерінің бұзылу қатерін, олардың бұзылуын жою бойынша ұсыныстар енгізеді
МТДБ
119
Тарихи-мәдени сараптама негізінде тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғалатын деп жариялау туралы ұсыныстар енгізеді
МТДБ
120
облыстардың атқарушы органдарына ауылдардың, ауыл округтарының атаулары және олардың атауларын өзгерту, сондай-ақ транскрипциясын өзгерту туралы ұсыныстар енгізеді
МТДБ
121
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының профилактикасы жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар бойынша ұсыныстар енгізеді;
ЖҚАШБ
122
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі бойынша ұсыныстар енгізеді
ЖҚАШБ
123
облыстың жергілікті атқарушы органына тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар туралы ұсыныстар енгізеді
ЖҚАШБ
124
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығару туралы ұсыныстарды дайындайды
ЖҚАШБ
125
қалалық мәслихатқа тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі комиссияны құру бойынша ұсыныстар енгізеді
СҚБ
126
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі үшін өңірлік саясат стратегиясы, өкілдік және атқарушы органдардың бірлескен сындарлы жұмысы бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
127
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі үшін өңірді әлеуметтік-экономикалық дамыту жоспарлары, бағдарламалары бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
128
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі үшін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдарды және оған және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне бағынысты және есеп беретін консультациялық-кеңестік органдарды құру, тарату және қайта құру туралы ұсыныстарды әзірлейді
ӘА

117
вносит предложения в маслихат о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте
ОО
118
вносит предложения в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы или в уполномоченный орган в пределах их компетенции, по устранению порчи, угрозы разрушения памятников истории и культуры
ОКРЯ
119
на основании историко-культурной экспертизы вносит предложения об объявлении охраняемыми объекты историко-культурного наследия
ОКРЯ
120
вносит предложения в исполнительные органы областей о наименовании и переименовании сел, поселков, сельских округов, а также изменении их транскрипции
ОКРЯ
121
вносит предложения в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы по ветеринарным мероприятиям по профилактике заразных и незаразных болезней животных
ОЗОСХ
122
вносит предложения в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
ОЗОСХ
123
вносит предложения в местный исполнительный орган области о ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОЗОСХ
124
готовит предложения по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд
ОЗОСХ
125
вносит в городской маслихат предложения по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры
ОАГ
126
разрабатывает предложения для акимата района (города областного значения) по стратегии региональной политики, конструктивной совместной работе представительных и исполнительных органов
АА
127
разрабатывает для акимата района (города областного значения) предложения по планам, мероприятиям, программам социально-экономического развития региона
АА
128
разрабатывает предложения для акима района (города областного значения) об образовании, упразднении и реорганизации государственных органов, финансируемых из местного бюджета, и консультативно-совещательных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных ему и акимату района (города областного значения)
АА

129
персоналды басқару көрсеткіштерін жақсарту бойынша ұсыныстар енгізеді
ӘА
130
қоғамдық маңызы бар проблемалар бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
131
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің Құрмет грамоталарымен және алғыс хаттарымен марапттауға ұсыну үшін ұсыныстар әзірлейді және тиісті құжаттарды дайындайды
ӘА

129
вносит предложения по улучшению показателей по управлению персоналом
АА
130
разрабатывает предложения по общественно значимым проблемам
АА
131
разрабатывает предложения для акима района (города областного значения) и подготавливает соответствующие документы для представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан, Почетными грамотами и благодарностями акима района (города областного значения)
АА

132
Сауда саласындағы қызметті ұйымдастыру
өз құзыреті шегінде сауда қызметі субъектілерінің қызметін реттеуді жүзеге асырады
МОИП, ЭМС ААЖ
КБ
133
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде сауда қызметі үшін қолайлы жағдай жасау бойынша шараларды әзірлейді
КБ
134
халықтың сауда алаңымен қамтылуының ең аз нормативтеріне жету бойынша шараларды әзірлейді жәнеіске асырады
КБ
135
көрмелерді және жәрмеңкелерді ұйымдастыруды жүзеге асырады
Өткізілетін көрмелер және жәрмеңкелер туралы мәліметтер
КБ
136
Туризм саласындағы қызметті есепке алу, мониторингілеу және ұйымдастыру
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады
ЭҚАБЖ
Туристік маршруттарды және соқпақтарды, туризм объектілерін және туризм қызметін жүзеге асыратын адамдарды есепке алуды автоматтандыру.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы ақпаратты жинауды, талдауды автоматтандыру
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы мәліметтер
КБ

132
Организация деятельности в сфере торговли
осуществляет в пределах своей компетенции регулирование деятельности субъектов торговой деятельности
ИПГО, АИС ЭГЗ
ОП
133
разрабатывает меры по созданию условий, благоприятствующих торговой деятельности в соответствующих административно-территориальных единицах
ОП
134
разрабатывает и реализует меры по достижению минимального норматива обеспеченности населения торговой площадью
ОП
135
осуществляет организацию выставок и ярмарок
Сведения о проводимых выставках и ярмарках
ОП
136
Учет, мониторинг и организация деятельности в сфере туризма
осуществляет сбор, анализ информации о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ЕСЭДО
Автоматизация учета туристских маршрутов и троп, объектов туризма и лиц, осуществляющих туристскую деятельность.
Автоматизация сбора и анализа информации о развитии туризма на территории административно-территориальной единицы.
Сведения о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОП

137
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы ақпаратты ұсынады
КБ
138
аудандық туристтік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлейді және енгізеді
КБ
139
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіреді
КБ
140
балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне және өз бетінше туризмді дамытуға жәрдем көрсетеді
КБ

137
предоставляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы информацию о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОП
138
разрабатывает и внедряет меры по защите районных туристских ресурсов
ОП
139
координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОП
140
оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма
ОП

141
туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты береді
Туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер
КБ
142
аудандағы туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімін жүргізеді
туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімі
КБ
143
Жеке кәсіпкерлік саласындағы қызметті ұйымдастыру
жергілікті атқарушы органдардың жеке кәсіпкерлік субъектілер бірлестіктерімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен өзара қарым-қатынасы дамуының стратегиясын айқындайды
ЭМС ААЖ, МОИП
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандарды және персоналды оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттырудағы кажетсінулерін жоспарлау және болжау жөніндегі процестерді автоматтандыру
КБ
144
жеке кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасайды
КБ
145
өңірде шағын және орта кәсіпкерлікті және инновациялық қызметті қолдау инфрақұрылымының объектілерін құруды және дамытуды қамтамасыз етеді
КБ
146
сарапшылық кеңестердің қызметін ұйымдастырады
КБ
147
жеке кәсіпкерлікке жергілікті деңгейде мемлекеттік қолдау көрсетуді қамтамасыз етеді
КБ
148
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандарды және персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандарды және персоналды оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру туралы мәліметтер
КБ
149
Кәсіпкерлік және сауда қызметі саласындағы бақылау және қадағалау
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру
Бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
КБ
150
өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
КБ

141
предоставляет туристскую информацию, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Сведения о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
ОП
142
ведет реестр туристских маршрутов и троп в районе
Реестр туристских маршрутов и троп
ОП
143
Организация деятельности в сфере частного предпринимательства
определяет стратегию развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан и объектами рыночной инфраструктуры
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении, подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства.
ОП
144
создает условия для развития частного предпринимательства
ОП
145
обеспечивает создание и развитие в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого и среднего предпринимательства и инновационной деятельности
ОП
146
организует деятельность экспертных советов
ОП
147
обеспечивает государственную поддержку на местном уровне частного предпринимательства
ОП
148
организует обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
Сведения об обучении, подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
ОП
149
Контроль и надзор в сфере частного предпринимательства и торговой деятельности
осуществляет государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля, камерального контроля на основании отчетности.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОП
150
осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
ОП

151
Жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік қызметтерді
көрсету
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерінің бір бөлігіне субсидия береді
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерінің бір бөлігіне субсидия алуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерінің бір бөлігіне берілген субсидиялар туралы мәліметтер
КБ
152
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік береді
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік алуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер туралы мәліметтер
КБ
153
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында гранттарды береді
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында гранттарды беру жөніндегі конкурстық іріктеуге қатысуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында гранттарды беру туралы шарттардың тізілімі
КБ
154
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамытуға қолдау көрсетеді
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриалды) инфрақұрылымды дамытуға қолдауды алуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамытуға қолдау көрсетілгені туралы мәліметтер
КБ
155
Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою
ЭҮП, ЭҮӨШ (1 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қоюға өтініштер тізілімі
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына берілген жолдамалар тізілімі
ББ

151
Оказание государственных услуг в сфере частного предпринимательства
предоставляет субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на получение субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения о выданных субсидиях части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
152
предоставляет гарантии по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения о предоставленных гарантиях по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
153
предоставляет государственные гранты в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на участие в конкурсном отборе по предоставлению грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр договоров о предоставлении гранта в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
154
предоставляет поддержку по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения об оказанной поддержке по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
155
Оказание государственных услуг в сфере образования
постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
ПЭП, ИС РШЭП
(1 услуга)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на постановку на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр выданных направлений в детскую дошкольную организацию
ОО

156
жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсынуға өтініштер тізілімі
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну туралы берілген анықтамалар тізілімі
Жалпы білім беру мектептердегі тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсынылған адамдар тізілімі
ББ
157
аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау және оларға жолдамалар беру
Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау және оларға жолдамалар алуға өтініштер тізілімі
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдамалар тізілімі
ББ
158
негізгі орта, орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
Экстернат нысанында оқуға өтініштер тізілімі
Экстернат нысанында оқуға рұқат беру бойынша жергілікті атқарушы орган басшысының бұйрықтары тізілімі
Экстернат нысанында оқытылып жатқан адамдар тізілімі
ББ
159
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын алуға конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдау
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын алуға конкурсқа қатысуға өтініштер тізілімі
Өтініштің нөмірі, қабылдау күні мен уақыты көрсетілген барлық құжаттарды қабылдау туралы қолхаттар тізілімі
ББ
160
орта білім беру мемлекеттік мекемелері басшыларының лауазымына тағайындау конкурсына қатысуға құжаттарды қабылдау
Орта білім беру мемлекеттік мекемелері басшысы лауазымына тағайындау конкурсына қатысушылардың бос орынның біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы конкурстық комиссия шешімдерінің тізілімі
Орта білім беру мемлекеттік мекемелері басшыларының лауазымына тағайындау конкурсына қатысуға өтініштер тізілімі
ББ
161
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарын беруге (растауға) аттестатаудан өту үшін құжаттарды қабылдау
Негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестатаудан өтуге өтініштер тізілімі Педагог қызметкерін біліктілік санаттарды беруге/растауға аттестатау туралы берілген куәліктер тізілімі
ББ

156
предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр заявлений на предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр выданных справок о предоставлении бесплатного и льготного питания в общеобразовательной школе
Реестр лиц, которым предоставлено бесплатное и льготное питание в общеобразовательной школе
ОО
157
прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр заявлений на получение направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр направлений (путевок) в загородные и пришкольные лагеря
ОО
158
выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Реестр заявлений на обучение в форме экстерната
Реестр приказов руководителя местного исполнительного органа по разрешению на обучение в форме экстерната
Реестр лиц, обучающихся в форме экстерната
ОО
159
прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования"
Реестр заявлений на участие в конкурсе "Лучшая организация среднего образования"
Реестр расписок о получении всех документов с указанием номера, даты и времени приема заявления
ОО
160
прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
Реестр решений конкурсной комиссии о соответствии участников Конкурса на замещение должности руководителя государственного учреждения среднего образования квалификационным требованиям вакантной должности
Реестр заявлений на участие в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
ОО
161
прием документов для прохождения аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр заявлений на прохождение аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр выданных удостоверений об аттестации педагогического работника на присвоение/подтверждение квалификационной категории
ОО

162
"Үздік педагог" атағын алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдайды
"Үздік педагог" атағын алуға өтініштер тізілімі
"Үздік педагог" атағын тағайындау туралы куәлітер тізілімі
ББ
163
Баланың құқықтары мен мүдделерін қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
қорғаншылық және қамқоршылық бойынша анықтамалар беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (4 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Қорғаншылық және қамқоршылық бойынша анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Қорғаншылық және қамқоршылық бойынша берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
164
жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
Қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеуге өтініштер тізілімі
Астана қаласы, аудан және облыстық маңызы бар қала әкімдігінің қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу туралы қаулылар тізілімі
ЖӘББ
165
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
166
кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру
Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың жылжымайтын мүлік тұрған орны бойынша берілетін анықтамаларын алуға өтініштер тізілімі
Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың жылжымайтын мүлік тұрған орны бойынша берілгенн анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
167
баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру
Патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдіру туралы өтініштер тізілімі
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру туралы шарттар тізілімі
Бала (балалар) патронаттық тәрбиеге берілген адамдар тізілімі
ЖӘББ

162
принимает документы для участия в конкурсе на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр заявлений на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр свидетельств о присуждении звания "Лучший педагог"
ОО
163
Оказание государственных услуг в сфере регулирования прав и интересов ребенка
выдача справок по опеке и попечительству
ПЭП, ИС РШЭП
(4 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на получение справки об опеке и попечительстве
Реестр выданных справок об опеке и попечительстве
ОЗСП
164
установление опеки или попечительства над ребенком- сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Реестр заявлений на установление опеки или попечительства
Реестр постановлений акимата города Астаны, района и города областного значения об установлении опеки или попечительства
ОЗСП
165
выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Реестр заявлений на получение справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Реестр выданных справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
ОЗСП
166
выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям
Реестр заявлений на получение справки органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
Реестр выданных справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
ОЗСП
167
передача ребенка (детей) на патронатное воспитание
Реестр заявлений о желании стать патронатным воспитателем
Реестр договоров о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание
Реестр лиц, которым передан ребенок (дети) на патронатное воспитание
ОЗСП

168
патронаттық тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Патронаттық тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындауға өтініштер тізілімі
Баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеу тағайындалған патронаты тәрбиешілер тізілімі
ЖӘББ
169
балаларды асырап алуға ниет білдірген адамдарды есепке қою
Балаларды асырап алуға ниет білдіру туралы өтініштер тізілімі
Азаматтардың асырап алушыға кандидат бола алатындығы (бола алмайтындығы) туралы қорытындылар тізілімі
Асырап алушыға кандидаттар тізілімі
ЖӘББ
170
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындауға өтініштер тізілімі
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау туралы шешімдер тізілімі
ЖӘББ
171
Білім беру саласындағы материалдық-техникалық және кадрлық қамтамасыз ету
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) материалдық-техникалық қамтамасыз етуіне қолдау көрсетеді және жәрдемдеседі
E-learning ЭОЖ(ішінара), ЭМС ААЖ
Білім беру ұйымдарының оқытудағы және материалдық-техникалық қамсыздандырудағы қажеттіліктерін жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру
ББ
172
мектеп алдындағы, бастапқы, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді ұйымдастырады
Мектеп алдындағы, бастапқы, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының тізілімі
ББ
173
аудандық әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді
Аудандық әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасы туралы мәліметтер
ББ
174
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруін және солармен қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады
Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілерді есепке алу туралы мәліметтер
ББ

168
назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Реестр заявлений на назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Реестр решений о назначении денежных средств, выделяемых патронатным воспитателям на содержание ребенка (детей)
Реестр патронатных воспитателей, которым назначены денежные средства на содержание ребенка (детей)
ОЗСП
169
постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
Реестр заявлений о желании усыновить детей
Реестр заключений о возможности (невозможности) граждан быть кандидатами в усыновители
Реестр кандидатов в усыновители
ОЗСП
170
назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Реестр заявлений на назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Реестр решений о назначении единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
ОЗСП
171
Материально-техническое и кадровое обеспечение в сфере образования
поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении и материально-техническом обеспечении организаций образования.
ОО
172
организует приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего и общего среднего образования
Реестр организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего и общего среднего образования
ОО
173
обеспечивает материально-техническую базу районных методических кабинетов
Сведения о материально-технической базе районных методических кабинетов
ОО
174
организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием
Сведения по учету бланков документов государственного образца об образовании
ОО

175
облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша аудандық (қалалық) білім беру бөлімдерінің басшыларын тағайындайды
ББ
176
мемлекеттік білім беру ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуді жүзеге асырады
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрлық құрамы туралы мәліметтер
ББ
177
Білім беру саласындағы қызметті есепке алу, мониторингілеу және ұйымдастыру
кешкі (ауысымды) оқыту нысанын және интернат үлгісіндегі ұйымдар арқылы ұсынылатын жалпы орта білім беруді қоса алғанда, міндетті жалпы орта білім беруді қамтамасыз етеді
E-learning ЭОЖ(ішінара), ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Мектепке дейінгі балаларды есепке алуды автоматтандыру.
Өткізілетін мектеп олимпиадалары және ғылыми жобалардың конкурстары бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру.
Білім беру ұйымдарында оқу бітірген адамдарды жұмысқа ұйымдастыру туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру.
ББ

175
назначает первых руководителей районных (городских) отделов образования по согласованию с местным исполнительным органом области
ОО
176
осуществляет кадровое обеспечение государственных организаций образования
Сведения о кадровом составе государственных организаций образования
ОО
177
Учет, мониторинг и организация деятельности в сфере образования
обеспечивает предоставление начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения, и общего среднего образования, предоставляемого через организации интернатного типа
СЭО
E-learning (частично), АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
Автоматизация учета детей дошкольного возраста.
Автоматизация учета сведений по проводимым школьным олимпиадам и конкурсам научных проектов.
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве лиц, окончивших обучение в организациях образования.
ОО

178
білім алушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастырады
ББ
179
мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды, оларды міндетті орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастырады;
Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балалар тізілімі
ББ
180
арнайы және мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту және балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын қоспағанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құрады, қайта ұйымдастырады және таратады
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта жалпы білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізілімі
ББ

178
организует участие обучающихся в едином национальном тестировании
ОО
179
Организует учет детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования
Реестр детей дошкольного и школьного возраста
ОО
180
создает, реорганизует и ликвидирует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, государственные организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, за исключением государственных организаций образования, реализующих специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы, а также общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения и дополнительные образовательные программы для детей
Реестр государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования
ОО

181
балаларға арналған қосымша білім беруді қамтамасыз етеді
ББ
182
жалпы білім беру пәндері бойынша мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалардың конкурстарын, аудан (қала) ауқымындағы конкурстарды ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді
Өткізілген жалпы білім беру пәндері бойынша мектеп олимпиадалары және ғылыми жобалардың конкурстары туралы мәліметтер
ББ
183
мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы органымен белгіленетені өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге жалпы білім беру мектептерін ұстауға бөлінетін бюджеттік қаражаттың бір пайызынан кем емес мөлшерде қаражатты жұмсайды
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы органымен белгіленетін өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге жолданған қаражат туралы мәліметтер
ББ

181
обеспечивает дополнительное образование для детей
ОО
182
обеспечивает организацию и проведение школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов районного (городского) масштаба
Сведения о проводимых школьных олимпиадах и конкурсах научных проектов по общеобразовательным предметам
ОО
183
направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ
Сведения о направленных средствах на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования
ОО

184
білім беру ұйымдарындағы психологиялық қызметті әдістемелік басқаруды қамтамасыз етеді;
ББ
185
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз етеді
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру туралы мәліметтер
ББ
186
халыққа психологиялық- медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуді қамтамасыз етеді
ББ
187
мектепке дейінгі ұйымдарды қоспағанда, білім беру ұйымдарында білім алушыларға және тәрбиеленушілерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады
ББ

184
обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях образования
ОО
185
обеспечивает обследование психического здоровья детей и подростков
Сведения о психическом обследовании здоровья детей и подростков
ОО
186
обеспечивает оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
ОО
187
организует медицинское обслуживание обучающихся и воспитанников организаций образования, за исключением дошкольных
ОО

188
білім беру ұйымдарында оқу бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдеседі
Білім беру ұйымдарында оқу бітірген адамдарды жұмысқа орналастыру туралы мәліметтер
ББ
189
ауылдық жердегі білім беру ұйымдарына жұмыс істеуге келген жас мамандарды тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі
Ауылдық жердегі білім беру ұйымдарына жұмыс істеуге келген жас мамандарды тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлармен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ББ
190
мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарына және отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді
ББ
191
Білім берудің мониторингін жүзеге асырады;
Білім берудің мониторингінің мәліметтері
ББ
192
Ұлттық архив қоры мен архивтер саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
Архив анықтамаларын беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ
Архив анықтамаларын алуға өтініштер тізілімі
Берілген архив анықтамалары тізілімі
МТДБ
193
Мәдениет, тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
тарихи-мәдение мұраны қорғау және пайдалану Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауды қамтамасыз етеді
ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Мәдени құндылықтарды есепке алуды автоматтандыру.
Театр, музыка және кино өнерi, кітапхана және мұражай iсi, мәдени-демалыс қызметi өткізілетін мәдени-көпшілік іс-шаралар саласындағы мемлекеттік мәдениет ұйымдарын есепке алуды автоматтандыру.
мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттау бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
МТДБ

188
содействует трудоустройству лиц, окончивших обучение в организациях образования
Сведения о трудоустройстве лиц, окончивших обучение в организациях образования
ОО
189
содействует обеспечению жилищно-бытовых условий молодых специалистов, прибывших на работу в организации образования, находящиеся в сельской местности
Сведения об обеспечении жилищно-бытовых условий молодых специалистов, прибывших на работу в организации образования, находящиеся в сельской местности
ОО
190
оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения и семьям необходимую методическую и консультативную помощь
ОО
191
осуществляет образовательный мониторинг
Сведения образовательного мониторинга
ОО
192
Оказание государственных услуг в сфере Национального архивного фонда и архивов
выдача архивных справок
ПЭП, ИС РШЭП
Реестр заявлений на получение архивных справок
Реестр выданных архивных справок
ОКРЯ
193
Учет и организация деятельности в сферах культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия
обеспечивает соблюдение законодательства Республики Казахстан об охране и использовании объектов историко-культурного наследия
ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета культурных ценностей.
Автоматизация учета государственных организаций культуры в сфере театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы, проводимых зрелищных культурно-массовых мероприятий.
Автоматизация учета сведений по аттестации государственных организаций культуры.
ОКРЯ

194
уәкілетті органның ұсынысы бойынша тарих және мәдениет ескерткіштеріне қауіп төндіретін құрылыс және өзге де жұмыстарды тоқтата тұру, сондай-ақ , оларға тыйым салу туралы мәселені шешеді
МТДБ
195
жеке және заңды тұлғалардың тарих және мәдениет ескерткіштерін қамқорлыққа алуына жәрдемдеседі;
МТДБ
196
жұртшылықты тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және насихаттау жөніндегі іс-шараларды өткізуге тартады;
МТДБ
197
театр, музыка және кино өнерi, мәдени-демалыс қызметi, кiтапхана және мұражай iсi саласында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын құрады, сондай-ақ олардың қызметiн үйлестiрудi жүзеге асырады
Театр, музыка және кино өнерi, мәдени-демалыс қызметi, кiтапхана және мұражай iсi саласындағы облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының тізілімі
МТДБ

194
по представлению уполномоченного органа решает вопрос о приостановлении, а также запрещении строительных и иных работ, создающих опасность для памятников истории и культуры
ОКРЯ
195
содействует организации шефства физических и юридических лиц над памятниками истории и культуры
ОКРЯ
196
привлекает общественность к проведению мероприятий по охране и пропаганде памятников истории и культуры
ОКРЯ
197
создает государственные организации культуры района, города областного значения в сфере театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы, а также осуществляет поддержку и координацию их деятельности
Реестр государственных организаций культуры района, города областного значения в сфере театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы
ОКРЯ

198
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сауықтыру мәдени-бұқаралық iс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бiрлестiктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткiзудi жүзеге асырады
Өткізілетін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сауықтыру мәдени-бұқаралық iс-шаралары, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бiрлестiктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар туралы мәліметтер
МТДБ
199
ауданның облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткiзедi
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын аттестаттау бойынша мәліметтер
МТДБ
200
ауданның, облыстық маңызы бар қаланың мәдени мақсаттағы объектiлерiнiң құрылысы, реконструкциясы және жөнделуi бойынша тапсырыс беруші болады;
МТДБ
201
мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын қолдайды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде жәрдем көрсетедi;
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер
МТДБ
202
ауданның, облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік кітапханаларының біріне "Орталық" мәртебесін береді
МТДБ
203
мәдени құндылықтарды есепке алу, қорғау және пайдалану бойынша жұмысты ұйымдастырады
Мәдени құндылықтар тізілімі
МТДБ
204
мемлекеттік және өзге тілдерді дамытуға бағытталған аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейдегі іс-шараларды өткізеді
МТДБ
205.
Мемлекеттік жәрдемақы, халықты жұмыспен қамту, мүгедектігі бар адамдарға қолдау көрсету, әлеуметтік көмек көрсету және әлеуметтік қызметтер саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (2 қызмет)
Автоматандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алуға өтініштер тізілімі
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламалар тізілімі
Жәрдемақы тағайындалған он сегіз жасқа дейінгі адамдар тізілімі
ЖӘББ
206.
жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке алу
Жұмыссыз азаматтарды тіркеуге және есепке алуға өтініштер тізілімі
Жұмыссыз азаматтар тізілімі
ЖӘББ
207.
адамдарға жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру
Жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдама алуға өтініштер тізілімі Жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға берілген жолдамалар тізілімі:
1) жұмысқа орналасуға берілген жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға берілген жолдама;
3) тұлғаларға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға берілген жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға берілген жолдама;

198
осуществляет проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий района, города областного значения, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений
Сведения о проводимых зрелищных культурно-массовых мероприятий района, города областного значения, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений
ОКРЯ
199
проводит аттестацию государственных организаций культуры района, города областного значения
Сведения по аттестации государственных организаций культуры
ОКРЯ
200
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного назначения района, города областного значения
ОКРЯ
201
поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций культуры
Сведения о материально-техническом обеспечении государственных организаций культуры
ОКРЯ
202
присваивает одной из государственных библиотек района, города областного значения статус "Центральная"
ОКРЯ
203
организует работу по учету, охране и использованию культурных ценностей
Реестр культурных ценностей
ОКРЯ
204
проводит мероприятия районного (города областного значения) уровня, направленные на развитие государственного и других языков
ОКРЯ
205.
Оказание государственных услуг в сферах государственных пособий, занятости населения, поддержки лиц с инвалидностью, социальной помощи и социальных услуг
назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
ПЭП, ИС РШЭП
(2 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на получение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Реестр уведомлений о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Реестр лиц до 18 лет, которым назначены пособия
ОЗСП
206.
регистрация и постановка на учет безработных граждан
Реестр заявлений на регистрацию и постановку на учет в качестве безработного
Реестр безработных граждан
ОЗСП
207.
выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Реестр заявлений на выдачу направления на участие в активных формах содействия занятости
Реестр выданных направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;

5) жастар іс-тәжірибесіне берілген жолдама;
6) тұлғаларға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсетуге жолдама
ЖӘББ
208.
жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру
Жұмыссыз азаматтардың анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Жұмыссыз ретінде тіркелу туралы берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
209.
мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Үйде оқытуға жәрдемақы тағайындалған мүгедектігі бар балалардың тізілімі
ЖӘББ
210.
мүгедектігі бар адамдарға протез-ортопедиялық көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу
Мүгедектігі бар адамдарға протез-ортопедиялық көмек көрсетуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға протез-ортопедиялық көмек көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
211.
мүгедектігі бар адамдарды сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдарды сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдарды беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
212.
жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау сөйлеу тілі маманының қызметін көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін көрсетуге өтініштер тізілімі
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау сөйлеу тілі маманының қызметін көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
213.
Мүгедектігі бар адамдарға кресло-арбаларды беру
Кресло-арбаны алуға өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға кресло-арбаларды беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
214.
мүгедектігі бар адамды реабилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторийлік-курорттық емделуін, мүгедектігі бар баланы санаторийлік-курорттық емдеуге алып жүретін заңды өкілдің санаторийлік-курорттық ұйымда болуын қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балаларды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ

5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
ОЗСП
208.
выдача справок безработным гражданам
Реестр заявлений на получение справок безработным гражданам
Реестр выданных справок о регистрации в качестве безработного
ОЗСП
209.
возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр заявлений на возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр уведомлений о назначении пособия на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр детей с инвалидностью, которым назначены пособия на обучение на дому
ОЗСП
210.
оформление документов на лиц с инвалидностью для предоставления им протезно-ортопедической помощи
Реестр заявлений на предоставление лицам с инвалидностью протезно-ортопедической помощи
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью протезно-ортопедической помощи
ОЗСП
211.
обеспечение лиц с инвалидностью сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Реестр заявлений на обеспечение лиц с инвалидностью сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств
ОЗСП
212.
оформление документов на лиц с инвалидностью для предоставления им услуги индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
Реестр заявлений на предоставление социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью услуги индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
ОЗСП
213.
предоставление лицам с инвалидностью кресла-колясок
Реестр заявлений на получение кресла-коляски
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью кресла-коляски
ОЗСП
214.
обеспечение санаторно-курортным лечением лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, пребывание в санаторно-курортной организации законного представителя, сопровождающего ребенка с инвалидностью на санаторно-курортное лечение
Реестр заявлений на обеспечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью санаторно-курортным лечением
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью санаторно-курортного лечения
ОЗСП

215.
қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақыны төлеуді тағайындау
Қамқоршының немесе қорғаншының жәрдемақыны тағайындау туралы өтініштер тізілімі
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақыны төлеуді тағайындау туралы шешімдер тізілімі
Жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындалған қамқоршылар немесе қорғаншылар тізілімі
ЖӘББ
216.
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындау
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті алуға өтініштер тізілімі
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламалар тізілімі
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындалған адамдар тізілімі
ЖӘББ
217.
жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындауға өтініштер тізілімі
Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Әлеуметтік көмек тағайындалған адамдар тізілімі
ЖӘББ
218.
ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмекті алуға өтініштер тізілімі
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
219.
ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру
Ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтар ретінде тіркеуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасы азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы куәліктер тізілімі
ЖӘББ
220.
ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсыну
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсынуға өтініштер тізілімі
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын тағайындау туралы хабарламалар тізілімі.
ЖӘББ

215.
назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр заявлений опекуна или попечителя для назначения пособия
Реестр решений о назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей–сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр опекунов или попечителей, которым назначены пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
ОЗСП
216.
назначение государственной адресной социальной помощи
Реестр заявлений на получение государственной адресной социальной помощи
Реестр уведомлений о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи
Реестр лиц, которым назначена государственная адресная социальная помощь
ОЗСП
217.
назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Реестр заявлений для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Реестр уведомлений о назначении социальной помощи
Реестр лиц, которым назначена социальная помощь
ОЗСП
218.
назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Реестр заявлений на получение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Реестр уведомлений о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
ОЗСП
219.
регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Реестр заявлений на регистрацию в качестве граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний
Реестр удостоверений о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
ОЗСП
220.
предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Реестр заявлений на предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Реестр уведомлений о назначении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
ОЗСП

221.
оңалтылған тұлғаға куәлік беру
Оңалтылған тұлғаға бірыңғай үлгідегі куәлікті беруге өтініштер тізілімі
Оңалтылған тұлғаға бірыңғай үлгідегі куәлікті алуға үміткер тұлғалар тізілімі
Оңалтылған тұлға куәліктерінің тізілімі
ЖӘББ
222.
үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге өтініштер тізілімі
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
223.
медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге өтініштер тізілімі
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
224.
өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
225
Халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметті ұйымдастыру
әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады
"Еңбек нарығы" ААЖ
Құрылатын әлеуметтік орындарды есепке алуды автоматтандыру
Әлеуметтік жұмыс орындарының тізбесі
ЖӘББ
226
жұмыссыздарға әлеуметтік көмек көрсетеді
ЖӘББ
227
жастар саясатын ұйымдастыру
ЖӘББ
228
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға әлеуметтік-құқықтық және өзге көмекті көрсетуді үйлестіреді
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға әлеуметтік-құқықтық және өзге көмекті көрсету туралы мәліметтер
ЖӘББ
229
еңбек ресурстарындағы, халықты жұмыспен қамтудағы және жұмысқа орналасуға жәрдемдесудегі қажетсінулерді қалыптастырады
ЖӘББ
230
жұмыссыздар үшін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады
ЖӘББ
231.
Көші-қон саласындағы қызметті ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес халықтың нысаналы топтарына жататын қандастарға жұмысқа орналасуға, кәсiптiк даярлықтан өтуге, қайта даярлаудан өтуге және бiлiктiлiгiн арттыруға жәрдем көрсетедi
"Қандас" ДҚ ААЖ
Қандастарды жұмысқа орналастыру, кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес халықтың нысаналы топтарына жататын қандастарға жұмысқа орналасуға, кәсiптiк даярлықтан өтуге, қайта даярлаудан өтуге және бiлiктiлiгiн арттыруға жәрдем көрсетуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес қандастарға арналған жұмысқа орналасу, кәсiптiк даярлықтан өту, қайта даярлаудан өту және бiлiктiлiгiн арттыру туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ

221.
выдача удостоверения реабилитированному лицу
Реестр заявлений о выдаче удостоверения единого образца реабилитированному лицу
Реестр лиц, претендующих на получение удостоверения единого образца реабилитированному лицу
Реестр удостоверений реабилитированного лица
ОЗСП
222.
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Реестр заявлений на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
ОЗСП
223.
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Реестр заявлений на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
ОЗСП
224.
выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр заявлений на получение справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр выданных справок, подтверждающих принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи
ОЗСП
225
Организация деятельности в сфере занятости населения
организует социальные рабочие места
АИС "Рынок труда"
Автоматизация учета создаваемых социальных мест
Перечень социальных рабочих мест
ОЗСП
226
оказывает социальную защиту безработным
ОЗСП
227
организация молодежной практики
ОЗСП
228
координирует оказание социально-правовой и иной помощи лицам, состоящим на учете службы пробации
Сведения об оказании социально-правовой и иной помощи лицам, состоящим на учете службы пробации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
ОЗСП
229
формирует потребности в трудовых ресурсах, организации занятости населения и содействия в трудоустройстве
ОЗСП
230
организует общественные работы для безработных
ОЗСП
231.
Организация деятельности в сфере миграции
оказывают кандасам, относящимся к целевым группам населения, содействие в трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения
АИС БД "Кандас"
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации кандасов
Реестр заявлений на содействие кандасам в трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения
Реестр уведомлений кандасам о трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения
ОЗСП

232
көшiп-қонушыларға мектептерден, мектепке дейiнгi ұйымдардан, сондай-ақ медициналық-әлеуметтiк мекемелерден орын бередi
Көшiп-қонушыларға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен мектептерден, мектепке дейiнгi ұйымдардан, сондай-ақ медициналық-әлеуметтiк мекемелерден орын беруге өтініштер тізілімі
Көшiп-қонушыларға мектептерден, мектепке дейiнгi ұйымдардан, сондай-ақ медициналық-әлеуметтiк мекемелерден орын беру туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
233.
Көші-қон саласындағы қызметті ұйымдастыру
қандастарға қазақ тiлiн және өздерiнiң қалауы бойынша орыс тiлiн үйрену үшiн жағдай жасайды
"Қандас" ДҚ ААЖ
ЖӘББ
234
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың профилактикасы саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
жергілікті деңгейде тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасы субъектілерінің өзара іс-қимыл жасауын қамтамасыз етеді
ЭМС ААЖ
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмыс жағдайы қолайсыз отбасыларды есепке алуды автоматтандыру.
Тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасы субъектілерінің тізілімі
ЖӘББ
235
көмек көрсету жөніндегі ұйымдарды құрады және оларды жұмысын қамтамасыз етеді
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккендерге көмек көрсету жөніндегі ұйымдар тізілімі
ЖӘББ
236
тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмыс жағдайы қолайсыз отбасыларды анықтайды және есепке алады.
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандардың тізілімі
ЖӘББ
237
Қазақстан Республикасының арнайы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамасымен белгіленген тәртіпте зардап шеккендерге арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді ұйымдастырады
ЖӘББ
238
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік төлемдер саласындағы қызметті ұйымдастыру
еңбек ету қабілетінен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау
"Е-собес" ААЖ, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Әлеуметтік қызметкерлерді оқыту, кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттырудағы қажетсінулерді жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру.
Халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулерін жинақтауды және талдауды автоматтандыру
Еңбек ету қабілетінен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына тағайындалған әлеуметтік төлемдер туралы мәліметтер
ЖӘББ

232
предоставляют мигрантам места в школах, дошкольных организациях, а также в медико-социальных учреждениях
Реестр заявлений на предоставление мигрантам мест в школах, дошкольных организациях, а также в медико-социальных учреждениях
Реестр уведомлений мигрантам о предоставлении места в школах, дошкольных организациях, а также в медико-социальных учреждениях
ОЗСП
233
создают условия кандасам для изучения казахского языка и, по их желанию, русского языка
ОЗСП
234
Учет и организация деятельности в сфере профилактики бытового насилия
обеспечивает взаимодействие субъектов профилактики бытового насилия на местном уровне
АИС ЭГЗ
Автоматизация учета несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей.
Реестр субъектов профилактики бытового насилия
ОЗСП
235
создает организации по оказанию помощи и обеспечивают их функционирование
Реестр организаций по оказанию помощи пострадавшим от бытового насилия
ОЗСП
236
выявляют и ведут учет несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей
Реестр несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия
ОЗСП
237
организует предоставление специальных социальных услуг потерпевшим в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
ОЗСП
238
Организация деятельности в сфере социальной помощи и специальных социальных услуг
назначает социальную выплату на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
АИС "Е-собес", АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении, профессиональной подготовке, переподготовке и повышению квалификации социальных работников.
Автоматизация свода и анализа потребностей населения в специальных социальных услугах.
Сведения о назначенных социальных выплатах на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
ОЗСП

239
олардың қарамағындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін субъектілерді құруды және олардың қызметін қамтамасыз етеді
ЖАО қарамағындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін субъектілер тізілімі
ЖӘББ
240
арнайы әлеуметтік қызметтерді және арнайы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастырады
ЖӘББ
241
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту жөнінде шараларды қабылдайды
ЖӘББ

239
обеспечивает создание и деятельность субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их ведении
Реестр субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в ведении МИО
ОЗСП
240
осуществляет государственные закупки, а также размещают государственный социальный заказ по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
ОЗСП
241
принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг
ОЗСП

242
халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттіліктеріне талдауды жүргізуді қамтамасыз етеді
Халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулері туралы мәліметтер
ЖӘББ
243
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерді кадрмен қамтамасыз етуді, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Әлеуметтік қызметкерлер тізілім
ЖӘББ
244
жеке және заңды тұлғалармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады
ЖӘББ
245
мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады
ЖӘББ
246
Еңбек саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
жергілікті өкілді органмен келісім бойынша азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдар тізбесін белгілейді
Жұмыс берушілер мен жұмысшылар бірлестіктерінің салалық және өңірлік келісімдерін есепке алуды автоматтандыру.
Ереуілдерді өткізу туралы өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру.
Олардың қызметтеріне тарифтерді мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдардың қызметкерлерінің еңбек нормаларын және еңбекақы төлеу параметрлерін келісу процестерін автоматтандыру.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдар тізбесі
ЖӘББ
247
қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық, өңірлік келісімдерді тіркеуді жүзеге асырады;
Салалық, өңірлік келісімдер тізілімі
ЖӘББ
248
халықтың өмір тіршілігін қамтамасыз ететін (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ұйымдарда ереуілдерді өткізу тәртібін келіседі;
Халықтың өмір тіршілігін қамтамасыз ететін (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ұйымдардағы ереуілдер туралы мәліметтер
ЖӘББ
249
өңірлік жұмыс берушілербірлестіктерімен және өңірлік жұмысшылардың бірлестіктерімен өңірлік (облыстық, қалалық, аудандық) келісімдерді жасайдыө
Өңірлік жұмыс берушілер бірлестіктерімен және өңірлік жұмысшылардың бірлестіктерімен келісімдер тізілімі
ЖӘББ
250
еңбек жөніндегі уәкілетті органмен белгіленген тәртіпте қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормаларын және (немесе) еңбекақы жүйесі жөніндегі параметрлерін қарайды және келіседі
Қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормалары және (немесе) еңбекақы жүйесі жөніндегі параметрлері туралы мәліметтер
ЖӘББ

242
обеспечивает проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах
Сведения о потребностях населения в специальных социальных услугах
ОЗСП
243
организует кадровое обеспечение субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников
Реестр социальных работников
ОЗСП
244
взаимодействует с физическими и юридическими лицами по вопросам предоставления специальных социальных услуг
ОЗСП
245
взаимодействует с государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг
ОЗСП
246
Учет и организация деятельности в сфере труда
по согласованию с местным представительным органом определяет перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Автоматизация учета отраслевых и региональных соглашений с объединениями работодателей и работников.
Автоматизация приема и рассмотрения заявок, согласования и выдачи решений о проведении забастовок.
Автоматизация процессов по согласованию норм труда и параметров системы оплаты труда работников организаций, на услуги которых вводится государственное регулирование тарифов.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
ОЗСП
247
осуществляет регистрацию отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне
Реестр отраслевых и региональных соглашений
ОЗСП
248
согласовывает проведение забастовок в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
Сведения о забастовках в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
ОЗСП
249
заключает региональные (областные, городские, районные) соглашения с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
Реестр соглашений с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
ОЗСП
250
рассматривает, и согласовывают нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду
Сведения о нормах труда и параметрах системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов
ОЗСП

251
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды қолдау саласында қызметті ұйымдастыру
қылмыстық жазаларды және өзге қылмыстық-құқықтық ықпал ету шараларын атқаратын мекемелер мен органдардың қызметіне жәрдемдесу, сондай-ақ қылмыстық жазаны өтеген адамдарға әлеуметтік немесе өзге көмек көрсетуді ұйымдастыру бойынша консультациялық-кеңестік органдарын құрады
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету, жұмыспен қамтуға жәрдемдесу, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға медициналық-педагогикалық кеңеске жолдау туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
Қылмыстық жазаны өтеген адамдарға әлеуметтік көмек көрсетуді ұйымдарының тізбесі
ЖӘББ
252
Қазақстан Республикасының арнайы әлеуметтік көмек көрсету туралы заңнамасына сәйкес мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген деп танылған адамдарға арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді
Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы заңнамасына сәйкес мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген деп танылған адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы заңнамасына сәйкес мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген деп танылған адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
253
мекемелерден босатылған, сондай-ақ пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бойынша шараларды қамтамасыз етеді
Қылмыстық атқару мекемелерінен босатылған адамдар тізілімі
ЖӘББ
254
пробация қызметінің есебінде тұрған мүмкіндіктері шектеулі кәмелетке толмағандарды ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің келісімімен психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберуді қамтамасыз етеді
Пробация қызметінің есебінде тұрған мүмкіндіктері шектеулі кәмелетке толмағандарды психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберу тізбесі
ЖӘББ
255
Ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
облыстың жергілікті атқарушы органдарының аңшылық алқаптарын және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) оның учаскелерін жануарлар дүниесін пайдаланушаларға бекіту және аңшылық пен балық шаруашылығы мұқтаждығы үшін сервитуттарды белгілеу бойынша шешім қабылдауы
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (1 қызмет)
Автоматандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының аңшылық алқаптарын және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) оның учаскелерін жануарлар дүниесін пайдаланушаларға бекіту және аңшылық пен балық шаруашылығы мұқтаждығы үшін сервитуттарды белгілеу бойынша шешім қабылдауына өтінітер тізілімі
Аңшылық алқаптарын және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) оның учаскелерін жануарлар дүниесін пайдаланушаларға бекіту және аңшылық пен балық шаруашылығы мұқтаждығы үшін сервитуттарды белгілеу бойынша облыс әкімдігінің қаулылар тізілімі
ОЗОСХ

251
Организация деятельности в сфере поддержки лиц, состоящих на учете службы пробации
образует консультативно-совещательные органы по содействию деятельности учреждений и органов, исполняющих уголовные наказания и иные меры уголовно-правового воздействия, а также организации социальной и иной помощи лицам, отбывшим уголовные наказания
Автоматизация учета сведений об оказании специальных социальных услуг, о содействии занятости, направлении на медико-педагогические консультации лицам, находящимся на учете службы пробации.
Перечень организаций социальной помощи лицам, отбывшим уголовное наказание
ОЗСП
252
обеспечивает предоставление специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
Реестр заявлений на предоставление специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
Реестр уведомлений о предоставлении специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
ОЗСП
253
обеспечивает меры по содействию занятости лицам, освобожденным из учреждений, а также состоящим на учете службы пробации
Перечень лиц, освобожденных из учреждений уголовно-исполнительной системы
ОЗСП
254
обеспечивает с согласия родителей или иных законных представителей направление несовершеннолетних с ограниченными возможностями, находящихся на учете службы пробации, на психолого-медико-педагогические консультации
Перечень несовершеннолетних лиц с ограниченными возможностями, находящихся на учете службы пробации, на психолого-медико-педагогические консультации
ОЗСП
255
Оказание государственных услуг в сфере ветеринарии
принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
ПЭП, ИС РШЭП
(1 услуга)
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных услуг
Реестр заявлений на принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Реестр постановлений акимата области по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
ОЗОСХ

256
жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтама беру
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтамалар тізілімі
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтама алуға өтініштер тізілімі
ЖҚАШБ
257
ветеринарялық анықтама беру
Ветеринарялық анықтама алуға өтініштер тізілімі
Берілген ветеринарялық анықтамалар тізілімі
ЖҚАШБ
258
ветеринариялық паспортты бере отырып, ауыл шаруашылығы жануарларына бірдейлендіруді жүргізу
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге өтініштер тізілімі
Жануарлардың ветеринариялық паспорттарының, берілген ветеринариялық паспорттардан үзінділер тізілімі
ЖҚАШБ
259
Ветеринария және мал шаруашылығы саласындағы рұқсат беру қызметі
ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ, АӨК БАБЖ
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттауды өтуге өтініштер тізілімі
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын аттестатталған жеке және заңды тұлғалардың тізілімі
ЖҚАШБ
260
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны беруді жүзеге асырады
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алуға өтініштер тізілімі
Анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар көрсетілген, объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарына және қағидаларына сәйкестігі; объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарына және қағидаларына сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындылар тізілімі
ЖҚАШБ
261
ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдау
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар тізілімі
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын адамдар тізілімі
ЖҚАШБ
262
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерге, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірді беруге өтініштерді қабылдауды жүзеге асырады
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерге, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірді беруге немесе берілген есептік нөмірді қайта ресімдеуге өтініштер тізілімі
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілер, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдар тізілімі
ЖҚАШБ

256
выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр заявлений на получение справок о наличии личного подсобного хозяйства
ОЗОСХ
257
выдача ветеринарной справки
Реестр заявлений на получение ветеринарной справки
Реестр выданных ветеринарных справок
ОЗОСХ
258
проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта
Реестр заявлений на проведение идентификации сельскохозяйственных животных
Реестр ветеринарных паспортов животных, выданных выписок из ветеринарного паспорта
ОЗОСХ
259
Разрешительная деятельность в сфере ветеринарии и животноводства
аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ, ЕАСУ АПК
Реестр заявлений на прохождении аттестации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
Реестр аттестованных лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
ОЗОСХ
260
осуществляет выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Реестр заявлений на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Реестр ветеринарно-санитарных заключений о: соответствии объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям; несоответствии объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям с рекомендацией об устранении выявленных нарушений
ОЗОСХ
261
прием уведомлений о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии
Реестр уведомлений о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии
Реестр лиц, осуществляющих деятельность в области ветеринарии
ОЗОСХ
262
осуществляет прием заявлений на присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
Реестр заявлений на присвоении учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок или переоформление присвоенного учетного номер
Реестр объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
ОЗОСХ

263
Ветеринария саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастырады
ЫАЖ, ЖАЖ, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Жануарлардың карантині бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
ЖҚАШБ
264
ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес мал қорымын
(биотермиялық шұңқырларды) салуды және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізбесі
ЖҚАШБ
265
мүдделі тұлғаларға өткізіліп жатқан ветеринариялық іс-шаралар туралы ақпарат беруді ұйымдастырады
ЖҚАШБ
266
ветеринария мәселелері бойынша халықтың арасында ағарту жұмыстарын ұйымдастырады
ЖҚАШБ
267
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
268
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды,
жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай залалсыздандырады (зарарсыздандыру) және
қайта өңдейді
ЖҚАШБ
269
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай
залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтейді
ЖҚАШБ

263
Учет и организация деятельности в сфере ветеринарии
организует отлов и уничтожение бродячих собак и кошек
ИАС, ИСЖ, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета сведений по карантину животных
ОЗОСХ
264
организует строительство скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями
Перечень скотомогильников (биотермических ям)
ОЗОСХ
265
организует предоставление заинтересованным лицам информации о проводимых ветеринарных мероприятиях
ОЗОСХ
266
организует просветительные работы среди населения по вопросам ветеринарии
ОЗОСХ
267
организует государственные комиссии по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
ОЗОСХ
268
обезвреживает (обеззараживает) и перерабатывает без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
ОЗОСХ
269
возмещает владельцам стоимость обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
ОЗОСХ

270
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында пайда жануарлардың жұқпалы аурулары болған жағдайда, тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы шешімдер қабылдайды
Карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
271
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жануарлардың жұқпалы ауруларының
ошақтарын жою жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы шешімдер қабылдайды
ЖҚАШБ

270
принимает решение об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории в случае возникновения заразных болезней животных на территории района (города областного значения)
Сведения об установлении карантина или ограничительных мероприятий
ОЗОСХ
271
принимает решение о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных на территории района (города областного значения)
ОЗОСХ

272
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектілеріне ветеринария-лық-санитариялық қорытынды беру құқығы бар ветеринариялық дәрігерлердің тізімін бекітеді
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру құқығы бар ветеринариялық дәрігерлердің тізімі
ЖҚАШБ
273
эпизоотиялық ошақтар пайда болған жағдайда, оларға тексеру жүргізеді
Эпизоотиялық тексеру актілері тізілімі
ЖҚАШБ

272
утверждает списки государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Списки государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
ОЗОСХ
273
проводит обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения
Реестр актов эпизоотологического обследования
ОЗОСХ

274
эпизоотиялық тексеру актісін береді
ЖҚАШБ
275
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жануарлардың энзоотиялық аурулары
бойынша ветеринариялық іс-шаралар өткізуді ұйымдастырады
ЖҚАШБ
276
уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастырады
ЖҚАШБ
277
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер қорын жүргізу жөніндегі шараларды өткізуді ұйымдастырады
ЖҚАШБ
278
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілікті айқындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына ақпарат береді
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруге арналған бұйымдарға (құралдарға) қажеттілік туралы мәліметтер
ЖҚАШБ

274
выдает акт эпизоотологического обследования
ОЗОСХ
275
организует проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОЗОСХ
276
организует проведение ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных
ОЗОСХ
277
организует проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных, ведению базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных
ОЗОСХ
278
определяет потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и передача информации в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы
Сведения о потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
ОЗОСХ

279
ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен сатып алынған ветеринариялық препараттарды сақтауды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
280
ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
281
экспорт кезінде тасымалданатын объектілерге ветеринариялық сертификатты беруді жүзеге асырады
Экспорт кезінде тасымалданатын объектілерге берілетін ветеринариялық сертификаттар тізілімі
ЖҚАШБ
282
ветеринариялық зертханалармен берілетін сараптама актін (сынақ хаттамасын) беруді жүзеге асырады
Ветеринариялық зертханалармен берілетін сараптама актілерінің (сынақ хаттамаларының) тізілімі
ЖҚАШБ
283
ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жинақтау, талдайды және оларды облыстың жергілікті атқарушы органына ұсынады;
Ветеринариялық есепке алу және есептілік бойынша мәліметтер
ЖҚАШБ
284
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуді, мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, күтіп ұстауды және қайта құруды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
285
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерден асыл тұқымды мал туралы деректер жинауды жүзеге асырады
Асыл тұқымды мал туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
286
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктегі асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімін жүргізу үшін деректер жинауды жүзеге асырады;
Мемлекеттік асыл тұқымдар тіркелімі үшін мәліметтер
ЖҚАШБ
287
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерден және асыл тұқымды малы бар жеке және заңды тұлғалардан бекітілген нысандар бойынша есептер қабылдайды
Асыл тұқымды малы бар субъектілер тізілімі Асыл тұқымды малы бар жеке және заңды тұлғалардан есептер
ЖҚАШБ
288
асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, асыл тұқымды мал орталығы, дистрибьютерлiк орталық, асыл тұқымдық репродуктор және ірі қара малдың тұқымдары бойынша республикалық палата беретін асыл тұқымдық куәліктердің есебін жүргізеді
Асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, асыл тұқымды мал орталығы, дистрибьютерлiк орталық, асыл тұқымдық репродуктор және ірі қара малдың тұқымдары бойынша республикалық палата беретін асыл тұқымдық куәліктердің есебі туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
289
бағалау туралы деректерді қабылдайды және қорытады
Бағалау туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
290
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің асыл тұқымдық өнімді (материалды) жыл сайынғы өткізу көлемдеріне өтінімдер қабылдауды жүзеге асырады
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің асыл тұқымдық өнімді (материалды) жыл сайынғы өткізу көлемдеріне өтінімдер тізілімі
ЖҚАШБ
291
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік бойынша бағалау туралы деректерді қабылдап, қорытады және оның нәтижелері туралы мүдделі адамдарды хабардар етеді
ЖҚАШБ

279
организует хранение ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов
ОЗОСХ
280
организует санитарный убой больных животных
ОЗОСХ
281
осуществляет выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
Реестр ветеринарных сертификатов на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
ОЗОСХ
282
осуществляет выдачу акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
Реестр актов экспертизы (протоколов испытаний), выдаваемых ветеринарными лабораториями
ОЗОСХ
283
анализирует ветеринарный учет и отчетность и их предоставляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы
Сведения по ветеринарному учету и отчетности
ОЗОСХ
284
организует проведение идентификации сельскохозяйственных животных, строительства, содержания и реконструкции скотомогильников (биотермических ям)
ОЗОСХ
285
осуществляет сбор данных о племенных животных от субъектов в области племенного животноводства
Сведения о племенных животных
ОЗОСХ
286
осуществляет сбор данных для ведения государственного регистра племенных животных в соответствующей административно-территориальной единице
Сведения для государственного регистра племенных животных
ОЗОСХ
287
принимает отчеты от субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, имеющих племенных животных, по утвержденным формам
Реестр субъектов, имеющих племенных животных
Отчеты от субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, имеющих племенных животных
ОЗОСХ
288
ведет учет племенных свидетельств, выданных племенным заводом, племенным хозяйством, племенным центром, дистрибьютерным центром, племенным репродуктором и республиканской палатой по породам крупного рогатого скота
Сведения по учету племенных свидетельств, выданных племенным заводом, племенным хозяйством, племенным центром, дистрибьютерным центром, племенным репродуктором и республиканской палатой по породам крупного рогатого скота
ОЗОСХ
289
принимает и обобщает данные о бонитировке
Сведения о бонитировке
ОЗОСХ
290
осуществляет прием заявок на объемы ежегодной реализации племенной продукции (материала) субъектами в области племенного животноводства
Реестр заявлений на объемы ежегодной реализации племенной продукции (материала) субъектами в области племенного животноводства
ОЗОСХ
291
информирует заинтересованных лиц о результатах бонитировки по соответствующей административно-территориальной единице
ОЗОСХ

292
а/ш техниканы пайдалану, өсімдік шаруашылығын міндетті сақтандыру саласындағы бақылау және қадағалау
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ЖҚАШБ
293
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының сақталуы тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды:
ішкі сауда объектілерінде;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда (импортпен және экспортпен байланыстыларды қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларда;
экспортын (импортын) және транзитін қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша;
тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді өсіретін, сақтайтын, қайта өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметінде жүзеге асырады
ЖҚАШБ
294
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады
ЖҚАШБ

292
Контроль и надзор в сфере ветеринарии, эксплуатации с/х техники, обязательного страхования в растениеводстве
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОЗОСХ
293
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии за исключением производства ветеринарных препаратов;
при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых) объектов в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);
на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
ОЗОСХ
294
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов
ОЗОСХ

295
жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актілер тізілімі
ЖҚАШБ
296
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады
ЖҚАШБ
297
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы белгілеген нысан бойынша өздерінің бақылау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушыдан, сақтандырушыдан және агенттен сұратады және алады
ЖҚАШБ

295
составляет акт государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц
Реестр актов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
ОЗОСХ
296
осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса
ОЗОСХ
297
запрашивает и получает от страхователя, страховщика и агента информацию и документы, необходимые для осуществления им своих функций, по форме, установленной местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы
ОЗОСХ

298
АӨК саласындағы рұқсат беру қызметі
тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер алуға өтініштер тізілімі
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына берілген куәліктер тізілімі
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығы бар адамдар тізілімі
ЖҚАШБ
299
тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарға тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмір белгісін беру
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарға тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмір белгісін алуға өтініштер тізілімі
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарға тіркеу құжаттарының (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмір белгілерінің тізілімі
ЖҚАШБ
300
тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары менмеханизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары менмеханизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізуге өтініштер тізілімі Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары менмеханизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы мәліметтер тізілімі
ЖҚАШБ

298
Разрешительная деятельность в сфере АПК
выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Реестр выданных удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Реестр лиц, имеющих право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
ОЗОСХ
299
выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на получение регистрационных документов (дубликата) и государственных номерных знаков для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр регистрационных документов (дубликата) и государственных номерных знаков для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
ОЗОСХ
300
проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр сведений о пройденном техническом осмотре тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
ОЗОСХ

301
АӨК саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тiркеу
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдар тізілімі
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тіркеуге өтініштер тізілімі
ЖҚАШБ
302
тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеуге өтініштер тізілімі
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы тіркелген куәліктер тізілімі
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу тізілімі
ЖҚАШБ

301
Оказание государственных услуг в сфере АПК
регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
Реестр заявлений на регистрацию лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
ОЗОСХ
302
государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на государственную регистрацию залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр зарегистрированных свидетельств о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
ОЗОСХ

303
тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беруге өтініштер тізілімі
Жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу тізілімінен үзінділер тізілімі
ЖҚАШБ
304
АӨК саласындағы есепке алу және мониторинг
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін мемлекеттік қолдауды жүзеге асырады
Азық-түлік тауарларының қорын есепке алуды автоматтандыру.
ауыл аумақтарын дамытуды мониторингілеу процесін автоматтандыру.
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің тізілімі
ЖҚАШБ
305
ауыл аумақтарын дамыту мониторингін жүргізеді
Ауыл аумақтарын дамыту мониторингі бойынша мәліметтер
ЖҚАШБ
306
"Агроөнеркәсіптік кешенінде кәсібі бойынша ең үздік" конкурсын өткізеді
Өткізілген "Агроөнеркәсіптік кешенінде кәсібі бойынша ең үздік" конкурстары туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
307
агроөнеркәсіп кешені және ауыл аумақтары саласындағы жедел ақпаратты жинауды жүргізеді
Агроөнеркәсіптік кешені және ауыл аумақтары саласындағы жедел ақпарат
ЖҚАШБ
308
агроөнеркәсіп кешені және ауыл аумақтары саласындағы ақпаратты облыстың жергілікті атқарушы органына (әкімдікке) береді
ЖҚАШБ
309
тиісті өңірдегі азық-түлік тауарлары қорларының есебін жүргізеді және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына (әкімдігіне) есептілік береді
Азық -түлік тауарлары қорларының есебі бойынша мәліметтер
ЖҚАШБ
310
Ауыл шаруашылығындағы субсидиялау
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығы өнімділігін және өнімінің сапасын арттыруға субсидиялар береді
Ауыл шаруашылығында өтініштерді беру, есептеу және субсидияларды беруді бақылау процестерін автоматтандыру
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығы өнімділігін және өнімінің сапасын арттыруға субсидиялар алуға өтініштер тізілімі
Тиесілі бюджеттік субсидияларды қызметті алушылардың банктік шоттарына аудару үшін облыстар, Астана, Алматы қаласы бойынша жинақтық акт
ЖҚАШБ
311
басым дақылдар өндiрудi және ауыл шаруашылық дақылдарын өсіруге жұмсалған шығындар құнын субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау
Басым дақылдар өндiрудi және ауыл шаруашылық дақылдарын өсіруге жұмсалған шығындар құнын субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына субсидия алуға өтініштер тізілімі
Басым дақылдар өндiрудi және ауыл шаруашылық дақылдарын өсіруге жұмсалған шығындар құнын субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
312
ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын субсидиялау
Ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарына субсидия алуға өтініштер тізілімі
Ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
313
көп жылдық жеміс-жидек тұқымдас өсімдіктер және жүзімді отырғызу және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) шығындар құнын субсидиялау
Көп жылдық жеміс-жидек тұқымдас өсімдіктер және жүзімді отырғызу және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) шығындар құнына субсидиялар алуға өтініштер тізілімі
Көп жылдық жеміс-жидек тұқымдас өсімдіктер және жүзімді отырғызу және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) шығындар құнына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ

303
предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр выписок из реестра регистрации залога движимого имущества
ОЗОСХ
304
Учет и мониторинг в сфере АПК
осуществляет государственную поддержку субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года и другими нормативными правовыми актами в данной сфере
Автоматизация учета запасов продовольственных товаров.
Автоматизация процессов мониторинга развития сельских территорий.
Реестр субъектов агропромышленного комплекса
ОЗОСХ
305
проводит мониторинг развития сельских территорий
Сведения по мониторингу развития сельских территорий
ОЗОСХ
306
проводит конкурс "Лучший по профессии в агропромышленном комплексе"
Сведения о проводимых конкурсах "Лучший по профессии в агропромышленном комплексе"
ОЗОСХ
307
проводит сбор оперативной информации в области агропромышленного комплекса и сельских территорий
Оперативная информация в области агропромышленного комплекса
ОЗОСХ
308
предоставляет информацию в области агропромышленного комплекса и сельских территорий местному исполнительному органу (акимату) области
ОЗОСХ
309
Ведет учет запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе и представление отчетности в местные исполнительные органы (акиматы) областей, городов республиканского значения, столицы
Сведения по учету запасов продовольственных товаров
ОЗОСХ
310
Субсидирование в сельском хозяйстве
предоставляет субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Автоматизация процессов подачи и рассмотрения заявок, расчета и контроля выдачи субсидий в сельском хозяйстве
Реестр заявлений на получение субсидий для развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Сводный акт по области, городам Астана и Алматы для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей
ОЗОСХ
312
субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Реестр заявлений на получение субсидий стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Реестр выданных субсидий стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
ОЗОСХ
313
субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Реестр заявлений на получение субсидий стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Реестр выданных субсидий стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
ОЗОСХ

314
тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялауға өтініштерді қабылдауды жүзеге асырады
Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнына субсидия алуға өтініштер тізілімі
Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
315
тұқым шаруашылығын дамытуға субсидиялар береді
Тұқым шаруашылығын дамытуға субсидиялар алуға өтініштер тізілімі
Тұқым шаруашылығын дамытуға берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
316
Жер қатынастары саласындағы рұқсат беру қызметі
Жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларын бекіту
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
ЕЛ МДҚ АЖ
Жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініштер тізілімі
Бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларының тізілімі
ЖҚАШБ
317
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулылар тізілімі
ЖҚАШБ
318
Жер учаскесін іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беру
Жер учаскесін іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға өтініштер тізілімі
Жер учаскесін іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулылар тізілімі
ЖҚАШБ
319
ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға өтініштер тізілімі
Қызмет берушінің ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсаттар тізілімі
ЖҚАШБ
320
Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық құнын бекітуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актілер тізілімі
ЖҚАШБ
321
елді мекен шегінде объекті салу үшін жер учаскесін беру
Елді мекен шегінде объекті салу үшін жер учаскесін беруге өтініштер тізілімі
Жер-кадастрлық жоспары қоса берілген жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімдер тізілімі
Уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шарттардың тізілімі
ЖҚАШБ

314
осуществляет прием заявлений на субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
Реестр заявлений на получение субсидий стоимости удобрений (за исключением органических)
Сведения о выданных субсидиях стоимости удобрений (за исключением органических)
ОЗОСХ
315
предоставляет субсидирование на развития семеноводства
Реестр заявлений на получение субсидий развития семеноводства
Сведения о выданных субсидиях на развитие семеноводства
ОЗОСХ
316
Разрешительная деятельность в сфере земельных отношений
утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на утверждение землеустроительного проекта по формированию земельного участка
Реестр утвержденных землеустроительных проектов по формированию земельного участка
ОЗОСХ
317
выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр заявлений на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр постановлений об изменении целевого назначения земельного участка
ОЗОСХ
318
выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр заявлений на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр постановлений о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
ОЗОСХ
319
выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
Реестр заявлений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
Реестр разрешений услугодателя о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
ОЗОСХ
320
Оказание государственных услуг в сфере земельных отношений
утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр заявлений на утверждение кадастровой стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Реестр актов кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
ОЗОСХ
321
предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр заявлений на предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр решений о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана
Реестр договоров временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования
ОЗОСХ

322
Жер қатынастары саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
жер учаскелерін жеке меншікке және жер пайдалануға береді
МЖК ААЖ, ЭҚАБЖ
Жер сауда-саттығын жүргізуді автоматтандыру
ЖҚАШБ
323
жер учаскесін мемлекеттік мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге жылжымайтын мүлікті мәжбүрлеп иеліктен шығаруды бастау немесе жер учаскесін мемлекеттік мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығаруды тоқтату туралы қаулыны қабылдайды
ЭҚБ

322
Учет и организация деятельности в сфере земельных отношений
предоставляет земельные участки в частную собственность и землепользование
АИС ГЗК, ЕСЭДО
Автоматизация проведения земельных торгов
ОЗОСХ
323
принимает постановление о начале принудительного отчуждения земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд или о прекращении принудительного отчуждения земельного участка для государственных нужд
ОЭФ

324
бекітілген қала құрылысы құжаттамасына сәйкес белгіленген аумақтарда жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелерін белігенген тәртіпте береді
Жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелері туралы мәліметтер
ҚТКШБ
325
жер учаскелерін жер қойнауын пайдалану мақсаттарына береді
Жер учаскелерін жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеумен және барлаумен байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін беру туралы шешімдер тізілімі
ҚТКШБ

324
предоставляют в установленном порядке земельные участки для индивидуального жилищного строительства на территориях, определенных в соответствии с утвержденной градостроительной документацией
Сведения о земельных участках, предоставленных для индивидуального жилищного строительства
ОСЖКХ
325
предоставляет земельные участки для целей недропользования
Реестр решений предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой
ОЗОСХ

326
жерлерді резервілеуді жүзеге асырады
ҚТКШБ
327
елдi мекендердің аумақтарын жер-шаруашылық орналастырудың бекітілген жобаларын тұрғындар үшін қолжетімді орындардағы арнаулы ақпараттық стендтерде орналастырады
ҚТКШБ
328
арнайы жер қорын құруды жүзеге асырады
ҚТКШБ
329
жер учаскелерін елді мекендер жеріндегі ортақ пайдаланудағы жерлерге жатқызуды, сондай-ақ олардың нысаналы мақсатының өзгеруіне байланысты ортақ пайдаланудағы жердің құрамынан шығаруды жүзеге асырады
ҚТКШБ
330
иесі жоқ жер учаскелерін айқындайды оларды есепке алу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады
Иесі жоқ жер учаскелері туралы мәліметтер
ҚТКШБ
331
жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту бойынша ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешім жобаларын дайындайды
ҚТКШБ
332
жер учаскелерін жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеумен және барлаумен байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін беру бойынша ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешім жобаларын дайындайды
ҚТКШБ
333
жер учаскелерінің бөлінетіндігін және бөлінбейтіндігін белгілейді
ҚТКШБ
334
жерлерді аумақтарға бөлу жобаларын, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жерлерін ұтымды пайдалану бойынша жобаларды және схемаларды әзірлеуді ұйымдастырады
ҚТКШБ
335
елдi мекендердің аумақтарын жер-шаруашылық орналастырудың жобаларын әзірлеуді ұйымдастырады
ҚТКШБ

326
осуществляет резервирование земель
ОЗОСХ
327
размещает утвержденные проекты земельно-хозяйственного устройства территории населенных пунктов на специальных информационных стендах в местах, доступных для населения
ОЗОСХ
328
осуществляет образование специального земельного фонда
ОЗОСХ
329
осуществляет отнесение земельных участков к землям общего пользования на землях населенных пунктов, а также исключение из состава земель общего пользования в связи с изменением их целевого назначения
ОЗОСХ
330
выявляет бесхозяйные земельные участки и организует работы по постановке их на учет
Сведения о бесхозяйных земельных участках
ОЗОСХ
331
готовит предложения и проекты решений местного исполнительного органа района, города областного значения по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения
ОЗОСХ
332
готовит предложения и проекты решений районного исполнительного органа по предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой
ОЗОСХ
333
определяет делимость и неделимость земельных участков
ОЗОСХ
334
организует разработку проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель районов, городов областного значения
ОЗОСХ
335
организует разработку проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенных пунктов
ОЗОСХ

336.
өз құзыреті шегінде жер сауда-саттығын (аукциондар) жүргізуді ұйымдастырады
Жүргізілетін жер сауда-саттықтары (аукциондар) туралы мәліметтер
ҚТКШБ
337
жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізеді
ҚТКШБ
338
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер балансын жасайды
Жерлердің теңгерімі
ҚТКШБ
339
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарын береді
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарын алуға өтініштер тізілімі
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарының тізілімі
ҚТКШБ
340
жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасады және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады
Жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарының тізілімі
ҚТКШБ
341
пайдаланылмай жатқан және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерді анықтау
ҚТКШБ
342
жер-кадастрлық жоспарды бекітеді
ҚТКШБ
343
жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу
Жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың тізілімі
ҚТКШБ
344
Өсімдік шаруашылығы саласында міндетті сақтандыру саласындағы қызметті ұйымдастыру
шаруашылық жүргізетін субъектілердің міндетті сақтандыруын ұйымдастырады
ЭҚАБЖ
Сақтандырушылардың комиссия құру туралы өтініштерін қабыладуды және есепке алуды, комиссияның тексеру актілерін есепке алуды автоматтандыру.
Сақтандыруға жататын өнім өндірушілерін есепке алуды автоматтандыру.
Өсімдік шаруашылығында сақтандыру туралы мәліметтер
ҚТКШБ

336.
организует проведение земельных торгов (аукционов)
Сведения о проводимых земельных торгах (аукционах)
ОЗОСХ
337
проводит экспертизу проектов и схем городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель
ОЗОСХ
338
составляет баланс земель районов, городов областного значения
Баланс земель
ОЗОСХ
339
Выдает паспорта земельных участков сельскохозяйственного назначения
Реестр заявлений на получение паспорта земельных участков сельскохозяйственного назначения
Реестр паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения
ОЗОСХ
340
заключает договора купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров
Реестр договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования
ОЗОСХ
341
проводит выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан
ОЗОСХ
342
утверждает земельно-кадастровый план
ОЗОСХ
343
ведет учет собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений
Реестр собственников земельных участков и землепользователей
ОЗОСХ
344
Организация деятельности в сфере обязательного страхования в растениеводстве
организует обязательное страхование хозяйствующими субъектами
ЕСЭДО
Автоматизация приема и учета заявлений страхователей о создании комиссии, учета актов обследовании комиссии.
Автоматизация учета производителей продукции, подлежащих страхованию.
Сведения о страховании в растениеводстве
ОЗОСХ

345
өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруға жататын өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрлерi бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлiгiндегi тиiстi аумақта егiс жұмыстардың басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзiмдерiн белгiлейдi
ҚТКШБ
346
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ағымдағы жылы сақтандырылуға тиіс өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің тізбесін ұсынады
Ағымдағы жылы сақтандырылуға тиіс өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің тізбесі
ҚТКШБ

345
определяет оптимальные сроки начала и завершения посевных работ на соответствующей территории в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве
ОЗОСХ
346
представляет местному исполнительному органу области, города республиканского значения и столицы перечень производителей продукции растениеводства, подлежащих страхованию в текущем году
Перечень производителей продукции растениеводства, подлежащих страхованию в текущем году
ОЗОСХ

347
2004 жылғы 10 наурыздағы "Өсімдік шаруашылығы саласындағы міндетті сақтандыру туралы" Заңға сәйкес комиссиялар құрады
ҚТКШБ
348
Кондоминимум объектілерін басқару саласындағы қызметті ұйымдастыру
кондоминимум объектісінің ортақ мүлігіне техникалық тексеруді ұйымдастырады
Кондоминимум объектілерін және субъектілерін, кондоминимум объектілерінің ортақ мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізу тізбелерін, мерзімдерін және мерзімділігін есепке алуды автоматтандыру.
Кондоминимум объектілерінің ортақ мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге жұмсалған шығындар сметасын келісу процестерін автоматтандыру
ТИБ
349
кондоминимум объектілерінің ортақ мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізу тізбелерін, мерзімдерін және кезектілігін белгілейді
Кондоминимум объектілерінің жалпы мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізу тізбелері, мерзімдері және кезектілігі туралы мәліметтер
ТИБ
350
кондоминиум объектісін басқару органы ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған, тұрғын үй көмегінің қатысуымен қаржыландырылатын шығыстардың сметасын келіседі
ТИБ
351
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысады
ТИБ
352
1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайда кондоминиум объектісін басқару органының функцияларын жүзеге асырушы қызмет көрсететін ұйымды айқындайды
ТИБ
353
бақыланатын объектілердің иелеріне, кәсіпорындарға, ұйымдарға немесе тұрғын үйлерді (тұрған ғимараттарды), үй іргесіндегі аумақты пайдаланатын азаматтарға консультациялық көмек көрсетеді
ТИБ
354

347
создает комиссии в соответствии с Законом от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве"
ОЗОСХ
348
Организация деятельности в сфере управления объектами кондоминиума
организует техническое обследование общего имущества объекта кондоминиума
Автоматизация учета объектов и субъектов кондоминиума, перечней, периодов и периодичности проведения отдельных видов ремонтов общего имущества объектов кондоминиума.
Автоматизация процессов согласования сметы расходов на проведение отдельных видов ремонта общего имущества объекта кондоминиума.
ОЖИ
349
определяет перечень, периоды и очередность проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
Сведения о перечне, периодах и очередности проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
ОЖИ
350
согласовывает смету расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, представленную органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи
ОЖИ
351
принимает участие в комиссиях по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
ОЖИ
352
определяет обслуживающую организацию, которая осуществляет функции органа управления объектом кондоминиума в случае, предусмотренном пунктом 1-1 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях"
ОЖИ
353
оказывает консультационную помощь владельцам подконтрольных объектов, предприятиям, организациям или гражданам, осуществляющим эксплуатацию жилых домов (жилых зданий) и придомовых территорий
ОЖИ
354

"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 43-бабының 7-тармағына сәйкес үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жалпы жиналысына кооператив басқармасының төрағасы қызметіне уәкілетті орган бекіткен біліктілік талаптарына сәйкес келетін кандидатураны ұсынады
ТИБ
355
Кондоминимумдерді басқару саласындағы бақылау және қадағалау
кондоминимум объектілерін басқару органдарын:
1) тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) жалпы үйдің жылу, энергия, газ және су ресурстарын есептеу құралдары болуына;
2) кондоминиум объектісінде және кондоминиум объектісіне қарасты аумақтағы жайлардың (пәтерлердің) иелерінің ортақ мүлігін пайдалану, күту, пайдалану және жөндеу тәртібінің сақталуына;
3) кондоминиум объектісінде жай иелерінің ортақ мүлігінің техникалық
жай күйіне және оның инженерлік жабдығына, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкес оны күтіп-ұстау және жөндеу бойынша жұмыстардың уақытында орындалуына
4) кондоминиум объектісінің ортақ мүлігіне күрделі жөндеудің кейбір түрлері бойынша орындалған жұмыстың сапасына
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) маусымдық пайдалануға дайындау
бойынша іс-шаралардың орындалуына;
6) анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шешімдер
мен ұйғарымдардың орындалуына бақылауды (тексерулер түрінде) жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
Бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ТИБ
356
кондоминиум объектісінің жайлар (пәтерлер) иелері жүгінген кезде кондоминиум объектісін пайдалану жөніндегі есептің болуын тексеруді жүзеге асырады
ОЖИ
357
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамаларды жасайды және істерді қарайды
ОЖИ
358
Мемлекеттік рәміздер мен жарнаманы пайдалануды реттеу саласындағы бақылау және қадағалау
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін пайдалануға (орнатуға, орналастыруға) тиісті аумақта бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ІСБ

рекомендует общему собранию собственников помещений (квартир) кандидатуру на должность председателя правления кооператива соответствующего квалификационным требованиям, утверждаемым уполномоченным органом согласно пункту 7 статьи 43 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях"
ОЖИ
355
Контроль и надзор в сфере управления кондоминиумами
осуществляет контроль органов управления объектами кондоминиума (в форме проверок):
1) на наличие в жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло -, энерго -, газо - и водоресурсов
2) на соблюдение порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума и территорий прилегающей к объекту кондоминиума
3) на техническое состояние общего имущества собственников помещений в объекте кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременное выполнение работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства
4) за качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
5) выполнение мероприятий по подготовке жилого дома (жилого здания) к сезонной эксплуатации
6) на выполнение принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля, камерального контроля на основании отчетности.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОЖИ
356
осуществляет проверку наличия отчета по управлению объектом кондоминиума при обращении собственников помещений (квартир) объекта кондоминиума
ОЖИ
357
составляет протокола и рассматривает дела об административных правонарушениях
ОЖИ
358
Контроль и надзор в сферах регулирования использования государственных символов и рекламы
осуществляет контроль за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на соответствующей территории
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОВП

359
өз құзыреті шегінде 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының "Жарнама туралы" заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асырады
ІСБ
360
Бейбіт жиналыстарды, митингтерді өткізу саласындағы қызметті ұйымдастыру
жиналысты, митингті, шеруді, пикетті немесе демонстрацияны өткізу туралы шешім қабылдайды
Жиналыстарды, митингттерді өткізу, киіз үйді орнату туралы өтініштерді қабылдау және қарау, шешімді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Жиналысты, митингті, шеруді, пикетті немесе демонстрацияны өткізуге өтініштер тізілімі
Өткізілетін жиналыстар, митингтер, шерулер, пикетттер немесе демонстрациялар туралы мәліметтер
ІСБ
361
киіз үйлерді, палаткаларды, өзге уақытша құрылыстарды орнатуды келіседі
Киіз үйлерді, палаткаларды, өзге уақытша құрылыстарды орнатуға өтініштер тізілімі Киіз үйлерді, палаткаларды, өзге уақытша құрылыстарды орнату бойынша мәліметтер
ІСБ
362
ЖТ және ЗТ өзара іс-қимыл
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімімен, әкім орынбасарларымен және "(Аудан, облыстық маңыз бар қала) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме өкілдерімен азаматтарды қабылдауды ұйымдастырады
1-деңгей:
азаматтардың және ұйымдардың жүгінулерін есепке алуды автоматтандыру, жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алудың бірыңғай жүйесімен ықпалдастыру.
2-деңгей:
1) Әкімдіктің интернет –ресурсы арқылы жүгінулерді қабылдауды және оларға жауаптарды беруді автоматтандыру.
2) Әкімдіктің интернет –ресурсы арқылы ЖАО қабылдауға жазылу, қабылдау кестесін жүргізу процестерін автоматтандыру.
3-деңгей:
ЖАО және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығы, азаматтармен және ұйымдармен интернет-ресурс ,интернет-чаттар, Call-орталықтар арқылы өзара іс-қимыл жасасу
ӘА
363
жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) оның филиалдарының жарнамалық қызмет мәселелері бойынша жүгінулерін қарайды
ІСБ
364
Сәулет және қала құрылысы саласындағы рұқсат беру қызметі
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беруге өтініштер тізілімі
Сәулет-жоспарлау тапсырмаларының тізілімі
СҚБ
365
елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға рұқсат береді
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға бірдей пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеулерінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін тұрақты орналастыруға паспорт алуға өтініштер тізілімі
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға бірдей пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеулерінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін тұрақты орналастыруға паспорттар тізілімі
СҚБ

359
осуществляет в пределах своей компетенции контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года "О рекламе"
ОВП
360
Организация деятельности в сфере проведения мирных собраний, митингов
принимает решение о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений о проведении собраний, митингов, об установке юрт
Реестр заявлений на проведение собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации
Сведения о проводимых собраниях, митингах, шествиях, пикетах или демонстрациях
ОВП
361
согласует установку юрт, палаток, иных временных сооружений
Реестр заявлений на установку юрт, палаток, иных временных сооружений
Сведения по установке юрт, палаток, иных временных сооружений
ОВП
362
Взаимодействие с ФЛ и ЮЛ
организует прием граждан акимом района (города областного значения), заместителями акима и представителями государственного учреждения "Аппарат акима (района, города областного значения)"
1-уровень:
Автоматизация учета обращений граждан и организаций, интеграция с единой ИС учета обращений физических и юридических лиц.
2-уровень:
1) Автоматизация приема и выдачи ответов на обращения через интернет-ресурс акимата.
2) Автоматизация процессов записи на прием в МИО через интернет-ресурс акимата, ведение графика приема.
3-уровень:
Единый контакт-центр по вопросам МИО и подведомственных организаций, взаимодействие с гражданами и организациями через интернет-ресурс , интернет-чаты, Call-центр.
АА
363
рассматривают обращения физических и (или) юридических лиц и (или) его филиалов и представительств по вопросам рекламной деятельности
ОВП
364
Разрешительная деятельность в сфере архитектуры и градостроительства
выдача архитектурно-планировочного задания
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на выдачу архитектурно-планировочного задания
Реестр архитектурно-планировочных заданий
ОАГ
365
выдает разрешение на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах
Реестр заявлений на получение паспорта на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Реестр паспортов на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
ОАГ

366
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында лицензиялауды жүзеге асырады
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында лицензияны алуға өтініштер тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы лицензиялар тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметін жүзеге асыратын тұлғалар тізілімі
СҚБ
367
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына сарапшыларды аттестаттайды
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына аттестаттаудан өтуге өтініштер тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшылардың аттестаттар тізілімі Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын тұлғалар тізілімі
СҚБ
368
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын объектілердің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтадыру
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын объектілердің мекенжайын айқындау бойынша анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
мекенжайының тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын объектінің мекенжайын нақтылау, беру, жою бойынша берілген анықтамалар тізілімі
СҚБ
369
Сәулет, қала құрылысы саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
мекенжайларды беру және оларды "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде тіркеу, оларды өзгерту және жою
МТ АЖ, МҚБ АЖ, ЭҚАБЖ
Салынып жатқан (салуға жоспарланған) объектілерді есепке алуды және олардың мониторингін автоматтандыру
Жылжымайтын объектінің мекенжайын нақтылауға, беруге, жоюға берілген өтініштер тізілімі
Мекенжайының тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын объектінің мекенжайын нақтылау, беру, жою бойынша берілген анықтамалар тізілімі
СҚБ

366
осуществляет лицензирование в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр заявлений на получение лицензии в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр лицензий в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр лиц, осуществляющих деятельность в архитектурной, градостроительной и строительной сфере
ОАГ
367
проводит аттестацию экспертов на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр заявлений на прохождение аттестации на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр аттестатов экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр лиц, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
ОАГ
368
Оказание государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр заявлений на получение справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Реестр выданных справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса
ОАГ
369
Учет и организация деятельности в сфере архитектуры и градостроительства
присвоение адресов и их регистрация в информационной системе "Адресный регистр", их изменение и упразднение
ИС АР, ИС ГГК, ЕСЭДО
Автоматизация учета и мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов
Реестр заявлений на уточнение, присвоение, упразднение адресов объекта недвижимости
Реестр выданных справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса
ОАГ

370
қаланың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспарын, заңнамада белгіленген тәртіппен қала ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес жатқан аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын (аудандық жоспарлау жобасын) іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіреді
Қаланың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспары, заңнамада белгіленген тәртіппен қала ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес жатқан аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасы
СҚБ

370
координирует деятельность по реализации утвержденного в установленном законодательством порядке генерального плана города, комплексной схемы градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города
Генеральный план города, комплексная схема градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города
ОАГ

371
қаланың және қала маңы аймағының бекітілген бас жоспарын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын бекітеді және іске асырады
Қаланың және қала маңы аймағының бекітілген бас жоспарын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жобаларының тізбесі
СҚБ
372
пайдалануға енгізілетін объектілерді (кешендерді) тіркейді және олардың есебін жүргізеді
Пайдалануға енгізілетін құрылыс объектілерінің (кешендерінің) тізілімі
СҚБ
373
құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу), қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылысты (объектіні) консервациялау, қалалық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдайды
Құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу), қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылысты (объектіні) консервациялау, қалалық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер тізілімі
СҚБ
374
халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалауға техникалық ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы аккредиттелген республикалық спорт федерацияларымен келіседі
СҚБ
375
жергілікті бюджет, сондай-ақ жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландыруға бөлінген республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын объектілердің және кешендердің құрылысының жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларын бекітеді
СҚБ
376
мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпаратты және (немесе) мәліметтерді береді
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін мәліметтер
СҚБ
377
құрылыс салу не өзге де қала құрылысы өзгерістері туралы халыққа хабарлап отыр
СҚБ
378
салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүргізеді
Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің тізілімі
СҚБ

371
утверждает и реализует градостроительные проекты, разрабатываемых для развития утвержденного генерального плана (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) города и пригородной зоны
Перечень градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденного генерального плана (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) города и пригородной зоны
ОАГ
372
регистрирует и ведет учет объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
Реестр строительных объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
ОАГ
373
принимает решение о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов городского значения
Реестр решений о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов городского значения
ОАГ
374
согласует с аккредитованными республиканскими спортивными федерациями технической спецификации и технического задания на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровней
ОАГ
375
утверждает предпроектную и проектную (проектно-сметную) документацию на строительство объектов и комплексов, финансируемых за счет местного бюджета, а также республиканского бюджета, выделенного на финансирование местного бюджетного инвестиционного проекта
ОАГ
376
предоставляет в установленном порядке информацию и (или) сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
Сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
ОАГ
377
информирует население города о планируемой застройке либо иных градостроительных изменениях
ОАГ
378
ведет мониторинг строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства
Реестр строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов
ОАГ

379
Сәулет және қала құрылысы саласындағы бақылау және қадағалау
тұрғын үй қорын, коммуникацияларды тарих және мәдениет ескерткiштерiн, мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн қорғауды және олардың нормативті мәнін (пайдалануды) бақылауды ұйымдастырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электрондық түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
СҚБ
380
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдайды
СҚБ
381
жобалық құжаттама сапасын қадағалауды жүзеге асырады
СҚБ
382
объектілер құрылысының сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асырады, осы объектілерде сәулет-қала құрылысы тәртібін бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолданады
СҚБ
383
Өңірдің жай-күйін мониторингілеу және талдау, жоспарлау және болжау
өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік экономикалық ахуал бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды әзірлейді
ЖАО жауапкершілігінің барлық салалары бойынша басқарушылық шешімдерді қабылдау үшін қажетті ақпараттық жинау, талдау және өңдеу процестерін автоматтандыру (оның ішінде өңірдің әлеуеметтік-экономикалық көрсеткіштеріне жетудің мониторингі). Статистика АЖ, ЖАО, ОМО АЖ электронды ақпараттық ресурстарымен ықпалдастыру. Өңірдің жай-күйін болжау және нысаналы көрсеткіштерге жету жөніндегі іс-шараларды жоспарлау процестерін автоматтандыру.
БАҚ-қа мониторингі мен талдауды автоматтандыру
Өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік экономикалық ахуал бойынша ақпараттық-талдамалық материалдар, қоғамдық маңызы бар проблемалар бойынша ұсыныстар
ӘА
384
ішкі саясат мәселелері жөніндегі ақпараттық-талдамалық материалдарды жинауды, өңдеуді жүзеге асырады және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімін осы материалмен қамтамасыз етеді
Ішкі саясат мәселелері жөніндегі ақпараттық-талдамалық материалдар
ӘА

379
Контроль и надзор в сфере архитектуры и градостроительства
организует сохранение жилищного фонда, коммуникаций, памятников истории и культуры, объектов государственного природно-заповедного фонда и ведения контроля за их нормативным содержанием (использованием, эксплуатацией
1-уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2-уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОАГ
380
принимает решение о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
ОАГ
381
осуществляет надзор за качеством проектной документации
ОАГ
382
осуществляет государственный архитектурно-строительный контроль и надзор за качеством строительства объектов, применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях административных мер воздействия к нарушителям архитектурно-градостроительной дисциплины на этих объектах
ОАГ
383
Мониторинг и анализ, планирование и прогнозирование состояния региона
разрабатывает информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
Автоматизация сбора, анализа и обработки информации, необходимой для принятия управленческих решений по всем сферам ответственности МИО (включая мониторинг достижения социально-экономических показателей региона). Интеграция с ИС статистики, электронными информационными ресурсами МИО, а также ИС ЦГО. Автоматизация процессов прогнозирования состояния региона и планирования мероприятий по достижению целевых показателей.
Автоматизация мониторинга и анализа СМИ.
Информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе, предложения по общественно значимым проблемам
АА
384
осуществляет сбор, обработку информации и обеспечивает акима района (города областного значения) информационно-аналитическими материалами по вопросам внутренней политики
Информационно-аналитические материалы по вопросам внутренней политики
АА

385
БАҚ-та және Интернет желісінде аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің және әкімдігінің қызметі туралы ақпаратты жариялайды
Әкімінің және әкімдіктің қызметі туралы ақпарат
ӘА
386
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне Өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік экономикалық ахуал бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды береді
ӘА
387
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алу
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімнің және әкімдігінің актілерін тіркеу және сақтау бойынша жұмысты орындайды
"Әділет" НҚА АҚЖ
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алуды және ресми интернет –ресурста жариялауды автоматтандыру
ӘА
388
аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің және әкімдігінің нормативтік-құқықтық актілері, консультациялық-кеңестік органдардың құжаттары туралы халықты хабардар етеді
әкімнің және әкімдіктің нормативтік-құқықтық актілері
ӘА
389
Өзара іс-қимылды ұйымдастыру
аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімі және әкімдігі жанында құрылатын консультациялық-кеңестік органдардың өзара іс-қимылын және қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді
БЭПЖ арқылы жедел өзара іс-қимыл
1-деңгей:
Өткізілген мәжілістерді, отырыстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
мәжілістерді жоспарлауды автоматтандыру, хабарландыруды әкімдіктің интернет-ресурсында жариялау, қатысушы тұлғаларға шақыру-қағаздарды жіберу.
3-деңгей:
Мәжілістердің хаттамаларын құруды және қатысушы тұлғалармен келісуді автоматтандыру.
ӘА

385
публикует в СМИ и сети Интернет информацию о деятельности акима и акимата района (города областного значения)
Информация о деятельности акима и акимата
АА
386
предоставляет для акима района (города областного значения) информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
АА
387
Учет актов акима и акимата
исполняет работу по регистрации и хранению актов акимата и акима района (города областного значения)
ИПС НПА "Әділет"
Автоматизация учета и публикации на интернет-портале актов акима и акимата
АА
388
информирует население о нормативных правовых актах акима и акимата района (города областного значения), документах консультативно-совещательных органов
Нормативные правовые акты акима и акимата
АА
389
Организация взаимодействия
обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности консультативно-совещательных органов, создаваемых при акиме и акимате района (города областного значения)
Оперативное взаимодействие через ЕЭПС
1-уровень:
Автоматизация учета проведенных совещаний, заседаний.
2-уровень:
Автоматизация планирования совещаний, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, рассылка повестки участвующим лицам.
3-уровень:
Автоматизация формирования и согласования протоколов совещаний участвующими лицами.
АА

390
аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) әкімдіктің отырыстарын, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қатысуымен іс-шараларды, мәжілістерді, семинарларды, сондай-ақ аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қатысуымен өзге де шараларды өткізуді ұйымдастырады
ӘА
391
Өзін-өзі басқаратын органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді
ӘА
392
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің төменде тұрған әкімдермен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
ӘА

390
организует проведение заседаний акимата района (города областного значения), мероприятий, совещаний, семинаров с участием акима района (города областного значения), а также иных мероприятий с участием акима района (города областного значения)
АА
391
обеспечивает взаимодействие с органами местного самоуправления
АА
392
обеспечивает взаимодействие акима района (города областного значения) с нижестоящими акимами
АА

393
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің жергілікті мәслихат депутаттарымен, орталық атқарушы органдармен, саяси партиялармен және қозғалыстармен, басқа да қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
ӘА
394
Ішкі бақылау
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, жоғары тұрған әкімнің, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің тапсырмаларының орындалуын бақылайды, тапсырмалардың толық және сапалы орындалуын бақылауды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді
1-деңгей:
Анықталған бұзушылықтарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
функцияларды жүзеге асыру регламенттерін жүргізуді автоматтандыру, регламенттерді орындау мерзімін регламенттеу, бұзушылықтарды автоматты түрде айқындау үшін қолданыстағы АЖ ықпалдастыру
ӘА

393
обеспечивает взаимодействие акима района (города областного значения) с депутатами местного маслихата, центральными исполнительными органами, политическими партиями и движениями, другими общественными объединениями
АА
394
Внутренний контроль
контролирует выполнение поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, вышестоящего акима, акима района (города областного значения), разрабатывает предложения по совершенствованию контроля за полнотой и качеством исполнения поручений
1-уровень:
Автоматизация учета выявленных нарушений.
2-уровень:
Автоматизация ведения регламентов осуществления функций, интеграция с существующими ИС для мониторинга сроков выполнения регламентов, автоматическое выявление нарушений.
АА

395
құқықтық актілерді және тапсырмаларды орындамау себептерін және шарттарын айқындайды, анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдайды
ӘА
396
тиісті лауазымды тұлғалардың түсініктемелерін тыңдайды, ауызша, қажет болған жағдайда, жазбаша түсініктеме беруді талап етеді
ӘА
397
ауданның атқарушы органдарының аппараттарында, кент және ауыл округтері әкімдерінің атқарушы тәртібінің жалпы деңгейін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастырады
ӘА
398
мониторинг негізінде өңірдегі жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бақылайды
ӘА

395
выявляет причины и условия невыполнения правовых актов и поручений, принимает меры по устранению выявленных нарушений
АА
396
заслушивает, требует устные, при необходимости, письменные объяснения соответствующих должностных лиц
АА
397
организация работы по повышению общего уровня исполнительской дисциплины в аппаратах исполнительных органов района, акимов поселков и сельских округов
АА
398
контролирует на основании мониторинга качество предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
АА

399
Жергілікті атқарушы органдардың персоналды басқару бойынша қызметін бағалау жөніндегі жұмысты жүргізеді
ӘА
400
Талап-арыз жұмысы
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің, әкімдігінің, әкім аппаратының талап-арыз жұмысын жүргізеді, прокурорлық әрекет ету актілерін қарайды
Істерді іс қозғалысын тұрақты толтыра отырып, келіп түсетін сот және атқарушылық құжаттарды есепке алу (аралық орындау, ұзарту, біржола орындау)
АА

399
проводит работу по оценке деятельности местных исполнительных органов по управлению персоналом
АА
400
Претензионно-исковая работа
ведет претензионно-исковую работу акима и акимата, аппарата акима района (города областного значения), рассматривает акты прокурорского реагирования
Учет поступающих судебных и исполнительных документов с постоянным дополнением движения дела (промежуточное исполнение, продление, окончательное исполнение)
АА

401
Кадрлық есепке алу
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімімен тағайындалатын адамдардың кадрлық есебін жүргізуді жүзеге асырады
"Е-кызмет"ААЖ
АА
402
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлауға жіберу туралы шешім қабылдайды және қаржыландырады
АА
403
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін аттестаттауды жүргізеді
АА
404
мемлекеттік қызметшілерге олардың құқықтық жағдайлар мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық қызмет көрсетеді
АА
405
Іс жүргізу
іс жүргізу, оның ішінде құпия іс жүргізу бойынша жұмысты орындайды
ЭҚАБЖ"
АА
406
Архивке тапсыруға жататын істердің дұрыс құрылуына, ресімделуіне және сақталуына бақылауды қамтамасыз етеді
АА
407
"(аудан, облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемедегі құпиялық режимді сақтауды қамтамасыз етеді, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімімен тағайындалатын қызметкерлерге және өзге лауазымды тұлғаларға құпия құжаттарға қол жеткізуге материалдарды ресімдейді
АА
408
әкім, әкімнің орынбасарлары және "(Аудан, облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемеде атына түсетін қызметтік және өзге хат-хабарды есепке алу, хат-хабарды қарау және жолдау бойынша жұмысты орындайды
АА
409
Бухгалтерлік есеп
бухгалтерлік есеп пен есептіліктің дұрыс ұйымдастырылуын, ақшалай қаражаттың, материалдық құндылықтардың дұрыс жұмсалуын және сақталуын қамтамасыз етеді
СЕӨЖ, ҚК АЖ
Үлгілік шешімдер негізінде бухгалтерлік есеп пен есептілікті автоматтандыру. Есептеуіш техника құралдарындағы қажетсінулерді есепке алуды және жоспарлауды автоматтандыру
АА
410
Неке-отбасылық қатынастар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізу
АХАТ АЖ
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру, АХАТ АЖ ықпалдастыру
Атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер, енгізілген өгертулермен, толықтырулармен және түзетулермен атын, әкесінің атын, тегін өзгерту туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
411
қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Қайтыс болуды тіркеу мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Өзгертулер, толықтырулар және түзетулер енгізілген қайтыс болуды тіркеу мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ӘА

401
Кадровый учет
осуществляет кадровый учет лиц, назначаемых акимом района (города областного значения)
ИИС "Е-кызмет"
АА
402
принимает решение о направлении и финансирует профессиональную переподготовку государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета
АА
403
проводит аттестацию административных государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета
АА
404
оказывает методическую и практическую помощь государственным служащим по вопросам их правового положения
АА
405
Делопроизводство
исполняет работу по ведению делопроизводства, в т.ч. секретного
ЕСЭДО
АА
406
обеспечивает контроль за правильностью формирования, оформления и хранения дел, подлежащих сдаче в архив
АА
407
обеспечивает соблюдение режима секретности в государственном учреждении "Аппарат акима (района, города областного значения)", оформляет материалы на допуск к секретным документам сотрудников и иным должностным лицам, назначаемым акимом района (города областного значения)
АА
408
исполняет работу по учету поступающей служебной и иной корреспонденции в адрес акима, заместителей акима и государственного учреждения "Аппарат акима (района, города областного значения)", рассмотрению и отправке корреспонденции
АА
409
Бухгалтерский учет
обеспечивает правильную организацию бухгалтерского учета и отчетности, правильное расходование и сохранность денежных средств, материальных ценностей
СОНО, ИС КК
Автоматизация бухгалтерского учета и отчетности на базе типовых решений.
Автоматизация учета и планирования потребности в средствах вычислительной техники.
АА
410
Оказание государственных услуг в сфере брачно-семейных отношений
регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
ИС ЗАГС
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений, интеграция с ИС ЗАГС
Реестр заявлений о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии
Реестр свидетельств о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии, повторных свидетельств о перемене имени, отчества, фамилии с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями
АА
411
регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации смерти
Реестр свидетельств (справок) о смерти, повторных свидетельств (справок) о смерти с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями
АА

412
азаматтық хал актілері жазбаларын қалпына келтіру
Азаматтық хал актілері жазбаларын қалпына келтіру туралы өтініштер тізілімі
Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ӘА
413
азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктерді немесе анықтамаларды беру
Туу, некеге тұру, некені бұзу, әкелікті (аналықты) анықтау, баланы асырап алу, тегін, атын, әкесінің атын өзгерту, қайтыс болу, туралы қайталама куәлікті (анықтаманы) және некеге құқықтық қабілеті туралы анықтаманы беру туралы өтініштер тізілімі
Берілген қайталама куәліктер немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтамалар тізілімі
ӘА
414
неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы өтініштер тізілімі
Неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы куәліктерді, Неке қию (ерлік-зайыптылық) туралы қайталама куәліктерді мемлекеттік тіркеу
ӘА
415
некені (ерлік-зайыптылықты) бұзуды тіркеу оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер, некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
416
бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Бала тууды тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Туу туралы куәліктер, туу туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
417
Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Әкелікті анықтауды мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Әкелікті анықтау туралы куәліктер, әкелікті анықтау туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
418
баланы асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Баланы асырап алуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Баланы асырап алу және туу туралы куәліктер, баланы асырап алу туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
419
Наградталған адамдарды есепке алу
марапатталған адамдардың және құрметті және өзге атақтар берілген адамдардың есебін жүргізеді
Марапатталған адамдарды есепке алуды автоматтандыру
Мемлекеттік наградалармен марапатталған адамдардың , құрметті және өзге атақтар берілген адамдардың тізілімі
ӘА
420
Кәсіпқой емес медиаторларды есепке алу
кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізуді қамтамасыз етеді
Кәсіпқой емес медиаторларды есепке алуды автоматтандыру
Кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімі
ӘА

412
восстановление записей актов гражданского состояния
Реестр заявлений о восстановлении актовой записи гражданского состояния
Реестр свидетельств о государственной регистрации акта гражданского состояния
АА
413
выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Реестр заявлений о выдаче повторного свидетельства (справки) о рождении, заключении брака, расторжении брака, установлении отцовства (материнства), усыновлении (удочерении), перемене фамилии, имени, отчества, смерти и справки о брачной правоспособности
Реестр выданных повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
АА
414
регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о вступлении в брак (супружество)
Реестр свидетельств о государственной регистрации заключения брака (супружества), повторных свидетельств о заключении брака (супружества)
АА
415
регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
Реестр свидетельств о государственной регистрации расторжения брака (супружества), повторных свидетельств о расторжении брака (супружества)
АА
416
регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о регистрации рождения
Реестр свидетельств о рождении, повторных свидетельств о рождении
АА
417
регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации установления отцовства
Реестр свидетельств об установлении отцовства, повторных свидетельств об установлении отцовства
АА
418
регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации усыновления (удочерения) ребенка
Реестр свидетельств об усыновлении (удочерении) и о рождении ребенка, повторных свидетельств об усыновлении (удочерении)
АА
419
Учет награжденных лиц
ведет учет награжденных лиц и лиц, которым присвоены почетные и иные звания
Автоматизация учета награжденных лиц
Реестр награжденных государственными наградами, лиц, которым присвоены почетные и иные звания
АА
420
Учет непрофессиональных медиаторов
обеспечивает ведение реестра непрофессиональных медиаторов
Автоматизация учета непрофессиональных медиаторов
Реестр непрофессиональных медиаторов
АА

421
Жұмылдыру дайындығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
жалпыға бірдей әскери міндеттерді орындау аясында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғанысы бойынша іс-шараларды әзірлейді және жүзеге асырады
МОИП, ЭҚАБЖ
ӘА
422
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын әзірлейді және облыстың жергілікті атқарушы органдарымен келіседі
ӘА
423
әскери қызметке шақырту бойынша іс шараларды қаржыландыруды ұйымдастырады және іске асырады
Әскери тіркелу учаскесіне шақыртылуға жататын азаматтар тізімі
ӘА
3-бөлім. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауыл округі
Ескерту. 3-бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2021 № 142/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-бөлімге өзгеріс енгізілді– ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2021 № 142/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.09.2022 № 352/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Функцио-
налдық мүмкіндік
Функция
АЖ
Автоматтан-дыру әдісі
Ақпараттық ресурс
1.
ЖТ-мен және ЗТ-мен өзара іс-қимыл
Азаматтардың жүгінулерін, өтініштерін, шағымдарын қабылдайды, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау бойынша шара қабылдайды
1-деңгей:
Азаматтар мен ұйымдардың жүгінулерін есепке алуды автоматтандыру, жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алудың бірыңғай АЖ ықпалдастыру.
2-деңгей:
1) Әкімнің интернет –ресурсы арқылы жүгінулерді қабылдау мен оларға жауаптарды беруді автоматтандыру.
2) Әкімнің интернет –ресурсы арқылы ЖАО-ға қабылдауға жазылу, қабылдау кестесін жүргізу процестерін автоматтандыру.
3-деңгей:
ЖАО және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығы, азаматтармен және ұйымдармен интернет-ресурс , интернет-чаттар, Call-орталық арқылы өзара іс-қимыл.
2.
Жер қатынастары саласында мемлекеттік қызмет көрсету
Елді мекен шекарасында объектіні салу үшін жер учаскесін беру
Өтініштерді қабылдау мен қарау, шешімдерді келісу мен беруді автоматтандыру
Елді мекен шекарасында объектіні салу үшін жер учаскесін беруге өтініштер тізілімі
Жер-кадастрлық жоспарын қоса берумен жер учаскесін пайдалану құқығын беру туралы шешімдер тізілімі
Уақытша (қысқа мерзімді, ұзақ мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шарттарының тізілімі
3.
Ауыл шаруышылығы саласында мемлекеттік қызмет көрсету
Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ АЖО
Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтамалар тізілімі
Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
4.
Білім беру саласында мемлекеттік қызмет көрсету
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды кезекке қою
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ АЖО
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды кезекке қою туралы өтініштер тізілімі
Мектепке дейінгі балалар ұйымына берілген жолдамалар тізілімі
5.
Арнайы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік қызмет көрсету
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтаманы беру
Өтініштерді қабылдау мен қарау, шешімдерді келісу мен беруді автоматтандыру
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілігінің жоқтығын) растайтын берілген анықтамалардың тізілімі
6.
Жер қатынастары саласындағы рұқсат беру қызметі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулылар тізілімі
7.
Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік қызмет көрсету

421
Организация деятельности в сфере мобилизационной подготовки
разрабатывает и осуществляет мероприятия по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне района (города областного значения), в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
ИПГО, ЕСЭДО
АА
422
разрабатывает и согласовывает с местным исполнительном органом области мобилизационные планы акиматов районов (городов областного значения)
АА
423
организует и осуществляет финансирование мероприятий по воинской приписке и призыву на воинскую службу
Список граждан, подлежащих приписке к призывному участку
АА
Раздел 3. Район в городе, город районного значения, поселок, село, сельский округ
Сноска. Заголовок раздела 3 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 21.04.2021 № 142/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Функциональная возможность
Функция
ИС
Способ автоматизации
Информационный ресурс
1.
Взаимодействие с ФЛ и ЮЛ
рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан
1-уровень:
Автоматизация учета обращений граждан и организаций, интеграция с единой ИС учета обращений физических и юридических лиц.
2-уровень:
1) Автоматизация приема и выдачи ответов на обращения через интернет-ресурсе акима.
2) Автоматизация процессов записи на прием в МИО через интернет-ресурс акима, ведение графика приема.
3-уровень:
Единый контакт-центр по вопросам МИО и подведомственных организаций, взаимодействие с гражданами и организациями через интернет-ресурс, интернет-чаты, Call-центр.
2.
Оказание государственных услуг в сфере земельных отношений
предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр решений о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана
Реестр договоров временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования
3.
Оказание государственных услуг в сфере сельского хозяйства
выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
ПЭП, АРМ ИС РШЭП
Реестр справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр заявлений на получение справок справок о наличии личного подсобного хозяйства
4.
Оказание государственных услуг в сфере образования
постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
ПЭП, АРМ ИС РШЭП
Реестр заявлений на постановку на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр выданных направлений в детскую дошкольную организацию
5.
Оказание государственных услуг в сфере специальных социальных услуг
выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на получение справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр выданных справок, подтверждающих принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи
6.
Разрешительная деятельность в сфере земельных отношений
выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр постановлений об изменении целевого назначения земельного участка
7.
Оказание государственных услуг в сфере физической культуры и спорта

Спорттық разрядтарды: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 1-разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 2-разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 3-разрядты спортшы және біліктілік санаттарды беру: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі (тек Алматы және Астана қалаларының аудан әкімдері)
Өтініштерді қабылдау мен қарау, шешімдерді келісу мен беруді автоматтандыру
Спорттық разрядты беруге өтініштер тізілімі Спорттық разрядты беру туралы куәліктер, Біліктілік санатын беру туралы куәліктер тізілімі немесе спорттық разряд, біліктілік санатын беру туралы бұйрық көшірмесі
8.
Неке-отбасылық қатынастар саласында мемлекеттік қызмет көрсету
Нотариалдық іс-әрекеттер жасауды, азаматтық хал актілерін тіркеуді ұйымдастырады
АХАТ АЖ
9.
Өзара іс-қимылды ұйымдастыру
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара жұмыс істейді
БЭПЖ арқылы жедел өзара іс-қимыл
1-деңгей:
Өткізілген мәжілістерді, отырыстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Мәжілістерді жоспарлауды автоматтандыру, хабарландыруды әкімдіктің интернет-ресурсында жариялау, қатысушы тұлғаларға шақыру қағаздарын жіберу.
3-деңгей:
Қатысушы тұлғалармен мәжілістердің хаттамаларын құру мен келісуді автоматтандыру.
10.
Бюджетті басқару
Жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде қалалық, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихаты сессиясының жұмысына қатысады
ЖБЖ АҚ
Бюджет жобасын дайындау мен жинақтау, қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік сатып алу жоспарларын жасау және жинақтау, қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау мен бақылау процестерін автоматтандыру
11.
Туыстары жоқ адамдарды жерлеу және зираттарды күтіп ұстау
Туысы жоқ адамдарды жерлеуді және зираттар мен өзге де жерлеу орындарын тиісті қалпында күтіп ұстау жөніндегі қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
12.
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы жұмысты ұйымдастырады
Тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
13.
Жер қатынастары саласындағы жұмысты ұйымдастыру
Өз құзыреті шегінде жер қатынастарын реттеуді жүзеге асырады
ЭМС ААЖ
14.
Шаруашылық бойынша есепке алу
Шаруашылық бойынша есепке алуды жүзеге асырады
АӨК ААЖ
Шаруашылық бойынша есепке алу деректері
15.
Халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметті ұйымдастыру
Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінде есепте тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру туралы, ұйымдастырылған әлеуметтік жұмыс орындары туралы мәліметтерді автоматтандыру
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру туралы мәлімет
16.
Қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуемттік жұмыс орындарын ұйымдастырады
Ұйымдастырылған әлеуметтік жұмыс орындары туралы мәлімет
17.
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті ұйымдастыру
Ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі
ЭМС ААЖ, Кадрлар ААЖ
18.
Шұғыл медициналық көмек көрсету қажет болған жағдайда, ауруларды дәрігерлік көмек көрсететін таяу жердегі денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізіп салуды ұйымдастырады
19.
Кәсіби емес медиаторларды есепке алу
Кәсіби емес медиаторлардың есебін жүргізеді
Кәсіби емес медиаторларды есепке алуды автоматтандыру
Кәсіби емес медиаторлардың тізілімі
20.
Жұмылдыру дайындығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
Өз құзыреті шегінде әскери міндет және әскери қызмет, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғаныс саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді
МОИП, ЭҚАБЖ
21.
Білім беру және мәдениет саласындағы қызметті ұйымдастыру
Республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық маңызы бар қалаларда орналасқан мәдениет мекемелерін қоспағанда, мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді
АИС ЭГЗ
Мектепке дейінгі білім беру және мәдениет ұйымдарының тізбесі
22.
Әлеуемттік көмек көрсету саласындағы қызметті ұйымдастыру
Мүгедектігі бар адамдарға көмек көрсетуді ұйымдастырады
"Е-собес" ААЖ, ӘҚ АЖ, ЭМС ААЖ
23.
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі уәкiлеттi органмен және мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектігі бар адамдар арасында сауықтыру және спорттық iс-шаралар өткiзудi ұйымдастырады
24.
Мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мәдени-бұқаралық және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады
25.
Мүгедектігі бар адамдарға қайырымдылық және әлеуметтiк көмек көрсетуді үйлестiредi
26.
Аз қамтылған адамдарды анықтайды
Аз қамтылған адамдардың тізбесі
27.
Жалғыз басты қарт және еңбекке қабілетсіз азаматтарға үйде қызмет көрсетуді ұйымдастырады
Жалғыз басты қарт және еңбекке қабілетсіз азаматтардың тізілімі
28.
Халықтың әлеуметтiк жағынан әлсіз топтарына қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіреді
29.
"Алтын алқа" алқасымен наградталған аналарға тұрғын үй беруге жәрдемдеседі
30.
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi
31.
Сумен жабдықтау және су бөлу, көлік, дене шынықтыру және спорт, кәсіпкерлік салаларындағы қызметті ұйымдастыру
Елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
32.
Өз құзыретi шегiнде елдi мекендердi сумен жабдықтауды ұйымдастырады және су пайдалану мәселелерiн реттейдi
33.
Қоғамдық көліктің қозғалысын ұйымдастырады
34.
Жеке тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды
35.
Шаруа немесе фермерлік қожалықтарды ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдеседi
36.
Ұсыныстарды әзірлеу
Жоғары тұрған органдарға жұмыспен қамту, атаулы әлеуметтік көмек көрсетуді қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар енгізеді
ЭҚАБЖ
1-деңгей:
Әзірленген ұсыныстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Ұсыныстарды енгізу, қарау, келісу жөніндегі процестерді автоматтандыру
37
Аудан орталығымен көлік қатынасын ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар дайындайды, сондай-ақ ауылдық жерде оқушыларды мектепке дейін және қайта келуін тегін жеткізуді ұйымдастырады
ААЖ – Селекциялық және тұқым жұмысының бірыңғай ақпараттық қоры;
АЖБ – "Ауыл шаруашылық жануарларын бірдейлендіру";
АӨК БАБЖ – Агроөнеркәсіп кешенінің салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған басқару жүйесі;
АХАТ АЖ – Азаматтық хал актілерін тіркеу жөніндегі ақпараттық жүйесі;
АШБ – Ауыл шаруашылығы басқармасы;
ӘА – Әкім Аппараты;
"Әділет" НҚА АҚЖ – "Әділет" нормативтік-құқықтық актілер ақпараттық-құқықтық жүйесі;
ӘЕС БАЖ – Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі;
ӘҚ ААЖ – "Әлеуметтік қамсыздандыру" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ӘҚБ – Әкімшілік құқық бұзушылық;
ББ – Білім басқармасы;
ББ – Білім беру бөлімі;
БПМ АЖ – "Бюджеттік процестің мониторингі" ақпараттық жүйесі мемлекеттік мүлік тіркелімі;
БРК АЖ – "Балық ресурстарының кадастры" ақпараттық жүйесі;
БЭҚМ АЖ – "Бірыңғай электрондық құжаттар мұрағаты" ақпараттық жүйесі;
БЭПЖ – Бірыңғай электрондық пошталық жүйесі;
"Денсаулық көрсеткіштері" АЖ – "Денсаулық көрсеткіштері" ақпараттық жүйесі;
ДБ – Денсаулық сақтау басқармасы;
ДҚБЖ – Дәрімен қамсыздандыруды басқару жүйесі;
ДШСБ – Дене шынықтыру және спорт басқармасы;
ДШСБ – Дене шынықтыру және спорт бөлімі;
ДІБ – Дін істері басқармасы;
ЕҚТАК АЖ – "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар кадастры" ақпараттық жүйесі;
"Е-қызмет" ЫАЖ – "Е-қызмет" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі;
ЕЛ МДҚ АЖ – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі;
"Еңбек нарығы" ААЖ – "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
"Е-собес" ААЖ – "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ЖББ – Жерді бақылау басқармасы;
ЖКАЖБ – Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі;
ЖҚАШБ – Жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі;
ЖҚӘББ – Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
ЖҚБ – Жер қатынастары басқармасы;
ЖМК АЖ – "Жануарлар әлемінің мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесі;
ЖСБ – Жастар саясаты басқармасы;
ЖҮӘББ – Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
ИИДБ – Индустриалдық-инновациялық даму басқармасы;
"Кадрлар" ААЖ – "Кадрлар" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
КБ – Кәсіпкерлік басқармасы;
КБ – Кәсіпкерлік бөлімі;
"Қандас" ДҚ" ААЖ – "Қандас" деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ҚБ – Құрылыс басқармасы;
ҚК АЖ – "Қазнашылық-клиент" ақпараттық жүйесі;
ҚОҚ БАЖ – Қоршаған ортаны қорғаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі;
ҚР БП ҚСжАЕК АЖ – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің ақпараттық жүйесі;
ҚТКШБ – Құрылыс және тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық бөлімі;
"Медстат" ААЖ – "Медстат" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МЖК ААЖ – "Мемлекеттік жер кадастры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МҚК ААЖ – "Мемлекеттік қала құрылысы кадастры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ММҚБ – Мәдениет, мұрағат және құжаттама басқармасы;
МММ ЭДҚ – Меншіктің мемлекеттік мониторингі электрондық деректер қоры;
ММТ АЖ – Мемлекеттік мүлік тізілімі ақпараттық жүйесі;
МОДҚ ААЖ – "Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МОДҚ ААЖ – "Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МОИП – Мемлекеттік органдардың интранет-порталы;
МСҚББ – Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы;
МТ АЖ – "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
МТДБ – Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі;
СЕӨС – "Салық есептілігін өңдеу сервистері" ақпараттық жүйесі;
СҚБ – Сәулет және қала құрылысы басқармасы;
СҚБ – Сәулет және қала құрылысы бөлімі;
СРББАТЖ – Су ресурстарын басқару жөніндегі бірыңғай ақпараттық-талдамалық жүйе;
ТДБ – Тілдерді дамыту басқармасы;
ТИБ – Тұрғын үй инспекциясы бөлімі;
ТРБ – Табиғи ресурстар басқармасы;
ТЭК АЖ – "Техникалық-экономикалық көрсеткіштер" ақпараттық жүйесі;
ШЖК АЖ – "Шетелдік жұмыс күші" ақпараттық жүйесі;
ІСБ – Ішкі саясат басқармасы;
ІСБ – Ішкі саясат бөлімі;
ЭҚАБЖ – Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі;
ЭҚБ – Экономика және қаржы басқармасы;
ЭҚБ – Экономика және қаржы бөлімі;
ЭМС ААЖ – "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ЭТКШБ – Энергетика және тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық басқармасы;
ЭҮӨШ АЖ – "Электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі" қосалқы жүйесі ретінде" ақпараттық жүйесі;
ЭҮП – "Электрондық үкімет порталы";
ЭШК ААЖ – "Электрондық шаруашылық бойынша кітап" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
"e-Learning" ЭОЖ – "e-Learning" электрондық оқыту жүйесі.
"Электрондық әкімдіктің"
үлгілік архитектурасына
2-қосымша
Жергілікті атқарушы органдарды ақпараттандырудың нысаналы индикаторларының үлгілік жинағы
Индикатор
Өлшем бірлігі
1.
ЖАО АК-инфрақұрылымын дамытудың және ЖАО функцияларын автоматтандыру деңгейінің индикаторлары
1.1
Ведомствоаралық АЖ пайдалану индикаторлары:

присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья (только акимы районов в городах Астана и Алматы)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на присвоение спортивного разряда
Реестр удостоверений о присвоении спортивного разряда, удостоверение о присвоении квалификационной категории или копия приказа о присвоении спортивного разряда, квалификационной категории
8.
Оказание государственных услуг в сфере брачно-семейных отношений
организует совершение нотариальных действий, регистрацию актов гражданского состояния
ИС ЗАГС
9.
Организация взаимодействия
взаимодействует с органами местного самоуправления
Оперативное взаимодействие через ЕЭПС
1-уровень:
Автоматизация учета проведенных совещаний, заседаний.
2-уровень:
Автоматизация планирования совещаний, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, рассылка повестки участвующим лицам.
3-уровень:
Автоматизация формирования и согласования протоколов совещаний участвующими лицами.
10.
Управление бюджетом
принимает участие в работе сессий маслихата города, района (города областного значения) при утверждении (уточнении) местного бюджета
ИС МБП
Автоматизация процессов подготовки и свода проекта бюджета, составления и свода планов финансирования, планов госзакупок, анализа и контроля исполнения планов финансирования.
11.
Погребение безродных и содержание кладбищ
организует погребение безродных и общественные работы по содержанию в надлежащем состоянии кладбищ и иных мест захоронения
АИС ЭГЗ
12.
Организация работы в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия
организует работу по сохранению исторического и культурного наследия
АИС ЭГЗ
13.
Организация работы в сфере земельных отношений
в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений
АИС ГЗК
14.
Похозяйственный учет
Осуществляет похозяйственный учет
АИС ЭПК
Данные похозяйственного учета
15.
Организация деятельности в сфере занятости населения
обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказывает иную социально-правовую помощь
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве лиц, состоящих на учете службы пробации, об организованных социальных рабочих местах
Сведения о трудоустройстве лиц, состоящих на учете службы пробации
16.
организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места
Сведения об организованных социальных рабочих местах
17.
Организация деятельности в сфере здравоохранения
содействует кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения
АИС ЭГЗ, АИС Кадры
18.
в случае необходимости оказания неотложной медицинской помощи организует доставку больных до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
19.
Учет непрофессиональных медиаторов
Ведет реестр непрофессиональных медиаторов
Автоматизация учета непрофессиональных медиаторов
Реестр непрофессиональных медиаторов
20.
Организация деятельности в сфере мобилизационной подготовки
в пределах своей компетенции организует и обеспечивает исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты
ИПГО, ЕСЭДО
21.
Организация деятельности в сфере образования и культуры
обеспечивает деятельность организаций дошкольного воспитания и обучения, учреждений культуры, за исключением учреждений культуры, расположенных в городе республиканского значения, столице, городах областного значения
АИС ЭГЗ
Перечень организаций дошкольного образования и культуры
22.
Организация деятельности в сфере социальной помощи
организует помощь лицам с инвалидностью
АИС "Е-собес", АИС СП, АИС ЭГЗ
23.
организует совместно с уполномоченным органом по физической культуре и спорту и общественными объединениями лиц с инвалидностью проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди лиц с инвалидностью
24.
организует совместно с общественными объединениями лиц с инвалидностью культурно-массовые и просветительские мероприятия
25.
координирует оказание благотворительной и социальной помощи лицам с инвалидностью
26.
выявляет малообеспеченных лиц
Перечень малообеспеченных лиц
27.
организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому
Реестр одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан
28.
координирует оказание социально уязвимым слоям населения благотворительной помощи
29.
содействует выделению жилья матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа"
30.
содействует развитию местной социальной инфраструктуры
31.
Организация деятельности в сферах водоснабжения и водоотведения, транспорта, физической культуры и спорта, предпринимательства
организует работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов
АИС ЭГЗ
32.
организует в пределах своей компетенции водоснабжение населенных пунктов и регулирует вопросы водопользования
33.
организует движение общественного транспорта
34.
создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха
35.
содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности
36.
Разработка предложений
вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи
ЕСЭДО
1-уровень:
Автоматизация учета разработанных предложений.
2-уровень:
Автоматизация процессов по внесению, рассмотрению, согласованию предложений
37.
готовит предложения по организации транспортного сообщения с районным центром, а также организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Расшифровка аббревиатур:
ИАС – Единая информационная база селекционной и племенной работы;
ИСЖ – Идентификация сельскохозяйственных животных;
ЕАСУ АПК – Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса;
ИС ЗАГС – Информационная система по регистрации актов гражданского состояния;
УСХ – Управление сельского хозяйства;
АА – Аппарат акима;
ИПС НПА "Әділет" – Информационно-правовая система нормативных правовых актов Республики;
ЕИССТС – Единая информационная система социально-трудовой сферы;
АИС СП – Автоматизированная информационная система "Социальное обеспечение";
АП – Административное правонарушение;
УО – Управление образования;
ОО – Отдел образования;
ИС МБП – Информационная система "Мониторинг бюджетного процесса";
ИС КРР – Информационная система "Кадастр рыбных ресурсов";
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота;
ЕЭПС – Единая электронная почтовая система;
ИС "Показатели здоровья" – Информационная система "Показатели здоровья";
УЗ – Управление здравоохранения;
СУЛО – Система управления лекарственным обеспечением;
УФКС – Управление физической культуры и спорта;
ОФКС – Отдел физической культуры и спорта;
УДР – Управление по делам религий;
ИС КООПТ – Информационная система "Кадастр особо охраняемых природных территорий";
ИИС "Е-кызмет" – Интегрированная информационная система "Е-кызмет";
ИС ГБД ЕЛ – Информационная система Государственная база данных "Е-лицензирование";
АИС "Рынок труда" – Автоматизированная информационная система "Рынок труда";
АИС "Е-собес" – Автоматизированная информационная система "Е-собес";
УКЗ – Управление по контролю земель;
УПТАД – Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
ОЗОСХ – Отдел земельных отношений и сельского хозяйства;
ОЗСП – Отдел занятости и социальных программ;
УЗО – Управление земельных отношений;
ИС КЖМ – Информационная система "Государственный кадастр животного мира";
УМП – Управление молодежной политики;
УКЗСП – Управление координации занятости и социальных программ;
УИИР – Управление индустриально-инновационного развития;
АИС "Кадры" – Автоматизированная информационная система "Кадры";
УП – Управление предпринимательства;
ОП – Отдел предпринимательства;
АИС БД "Кандас" – Автоматизированная информационная система "База данных "Кандас";
УС – Управление строительства;
ИС КК – Информационная система "Казначейство-клиент";
ЕИС ООС – Единая информационная система охраны окружающей среды;
ИС КПСиСУ ГП РК – Информационная система Комитета по правовой статистике и специального учета генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
ОСЖКХ – Отдел строительства и жилищно-коммунального хозяйства;
АИС "Медстат" – Автоматизированная информационная система "Медстат";
АИС ГЗК – Автоматизированная информационная система "Государственный земельный кадастр";
АИС ГГК – Автоматизированная информационная система "Государственный градостроительный кадастр";
УКАД – Управление культуры, архивов и документации;
ЭБД ГМС – Электронная база данных государственного мониторинга собственности;
ИС "Реестр госимущества" – Информационная система Реестр государственного имущества;
АИС ЦБДИ – Автоматизированная информационная система "Центральная база данных лиц с инвалидностью";
ИПГО – Интранет-портал государственных органов;
УГАСК – Управление государственного архитектурно-строительного контроля;
ИС АР – Информационная система "Адресный регистр";
ОКРЯ – Отдел культуры и развития языков;
СОНО – Сервисы обработки налоговой отчетности;
УАГ – Управление архитектуры и градостроительства;
ОАГ – Отдел архитектуры и градостроительства;
ЕИАСУВР – Единая информационно-аналитическая система по управлению водными ресурсами;
УРЯ – Управление развития языков;
ОЖИ – Отдел жилищной инспекции;
УПР – Управление природных ресурсов;
ИС ТЭП – Информационная система "Технико-экономические показатели";
ИС ИРС – Информационная система "Иностранная рабочая сила";
УВП – Управление внутренней политики;
ОВП – Отдел внутренней политики;
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота;
УЭФ – Управление экономики и финансов;
ОЭФ – Отдел экономики и финансов;
АИС ЭГЗ – Автоматизированная информационная система "Электронные государственные закупки";
УЭЖКХ – Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства;
ИС РШЭП – Информационная система "Региональный шлюз как подсистема шлюза "электронного правительства";
ПЭП – портал "электронного правительства";
АИС ЭПК – Автоматизированная информационная система "Электронная похозяйственная книга";
СЭО "e-Learning" – Система электронного обучения "e-Learning".
Сноска. Расшифровка - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 21.04.2021 № 142/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.09.2022 № 352/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Триповой архитектуре
"электронного акимата"
Типовой набор целевых индикаторов информатизации местных исполнительных органов
Индикатор
Единица измерения
1.
Индикаторы развития ИК-инфраструктуры МИО и степени автоматизации функций МИО
1.1
Индикаторы использования межведомственных ИС:

1.1.1
Электрондық түрде қабылданған рұқсатты алуға арналған өтініштер (жолданған хабарламалар) үлесі (тек оларды ЕЛ МДҚ АЖ электрондық беру мүмкіндігі іске асырылған қызметтер үшін ғана қарастырылады )
%
1.1.2
Электрондық түрде берілген рұқсаттар (талондар) үлесі (рұқсаттар бөлігінде тек оларды ЕЛ МДҚ АЖ электрондық беру мүмкіндігі іске асырылған қызметтер үшін ғана қарастырылады)
%
1.1.3
Ведомствоаралық электрондық құжат айналымының үлесі
%
1.1.4
"Е-қызмет" ЫАЖ құрылған кадрлар жөніндегі бұйрықтар үлесі
%
1.1.5
Олардың орындалуын бақылау МОИП арқылы жүргізілетін іс-шаралар жоспарларының үлесі
%
1.1.6
Жүгінулерді бірыңғай есепке алу жүйесіне берілген ЖТ және ЗТ жүгінулерінің үлесі
%
1.2
ЖАО функцияларын автоматтандыру индикаторлары:
1.2.1
Электрондық түрде қабылданған ЖТ және ЗТ жүгінулерінің үлесі
%
1.2.2
Автоматттандырылған РБЖ негізінде өткізілген жоспарлы тексерулер үлесі
%
1.2.3
ексерулердің ақпараттық есептік құжаттардың және ақпараттық жүйелерді ықпалдастыру арқылы АЕ ААЖ берілген әкімшілік жауапкершілікке тарту жөніндегі ақпараттық есептік құжаттардың үлесі
%
1.2.4
Толық автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет саны (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
бірлік
1.2.5
Ішінара автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет саны (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
бірлік
1.2.6
Толық немесе ішінара автоматтандырылған қызмет үлесі (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
%
1.2.7
Қабылданған өтініштердің жалпы санынан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған электрондық өтініштер үлесі (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
%
1.2.8
Алынған құжаттардың жалпы санынан ЖТ және ЗТ электрондық түрде алынған өтініштер/хабарламалар/ есептер/
өтінімдер үлесі (мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді қоспағанда)
%
1.2.9
ЖАО қарамағындағы ұйымдардың автоматтандырылған қызмет саны
бірлік
1.2.10
ЖАО ақпараттық ресурстарының жалпы санынан электрондық ақпараттық ресурстар үлесі
%
1.2.11
Электрондық ақпараттық ресурстарды тарихи деректермен толықтыру деңгейі
%
1.2.12
Осы ресурстарды қамтитын АҚ ықпалдастыру жолымен ЖАО интернет-порталында орналастырылған және өзектілендірілген ақпараттық ресурстар үлесі
%
1.2.13
Электрондық түрде өткізілген салалық конкурстардың және тендерлердің үлесі (мемлекеттік ресурстарды пайдалану құқығын іске асыру немесе беру бойынша, астықтың мемлекеттік тұрақтандыру ресурстарын іске асыру бойынша, тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымды айқындау бойынша)
%
1.2.14
Автоматты түрде есептелетін әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің саны
бірлік

1.1.1
Доля принятых заявлений на получение разрешений (направленных уведомлений) в электронном виде (рассматривается только для тех услуг, где реализована возможность электронной подачи в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.1.2
Доля выданных разрешений (талонов) в электронном виде (в части разрешений рассматривается только для тех услуг, где реализована возможность электронной выдачи в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.1.3
Доля межведомственного электронного документооборота
%
1.1.4
Доля кадровых приказов, сформированных в ИИС "e-қызмет"
%
1.1.5
Доля планов мероприятий, контроль исполнения которых ведется через ИПГО
%
1.1.6
Доля обращений ФЛ и ЮЛ, переданных в Единую систему учета обращений
%
1.2
Индикаторы автоматизации функций МИО:
1.2.1
Доля обращений ФЛ и ЮЛ, принятых в электронном виде
%
1.2.2
Доля плановых проверок, проведенных на основе автоматизированной СУР
%
1.2.3
Доля информационных учетных документов проверок и информационных учетных документов по привлечению к административной ответственности, переданных в АИС СУ посредством интеграции информационных систем
%
1.2.4
Количество полностью автоматизированных государственных услуг (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
Единица
1.2.5
Количество частично автоматизированных государственных услуг (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
Единица
1.2.6
Доля услуг с полной или частичной автоматизацией (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.2.7
Доля электронных заявлений на получение государственных услуг от общего количества принятых заявлений (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.2.8
Доля заявлений/ уведомлений/ отчетов/ ходатайств, полученных от ФЛ и ЮЛ в электронном виде, от общего количества полученных документов (без учета государственных услуг)
%
1.2.9
Количество автоматизированных услуг организаций, находящихся в ведении МИО
Единица
1.2.10
Доля электронных информационных ресурсов от общего количество информационных ресурсов МИО
%
1.2.11
Уровень наполнения электронных информационных ресурсов историческими данными
%
1.2.12
Доля информационных ресурсов, размещенных и актуализируемых на интернет-портале МИО путем интеграции с ИС, содержащими данные ресурсы
%
1.2.13
Доля отраслевых конкурсов и тендеров, проведенных в электронном виде (по реализации или предоставлению права пользования государственными ресурсами, по реализации государственных стабилизационных ресурсов зерна, по определению организации на осуществление перевозок)
%
1.2.14
Количество показателей социально-экономического развития, рассчитываемых автоматически
Единица

3G және 4G қамту деңгейі
%
2.8
Тегін WiFi күнде пайдаланатын адамдар саны
бірлік
2.9
Тегін WiFi бар жолаушылар көлігі құралдарының саны
бірлік
2.10
Халықтың цифрлық сауаттылығы деңгейі
%
2.11
ЭЦҚ бар ересек халықтың үлесі
%
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕ ААЖ – "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
АК-инфақұрылым – ақпараттық-коммуникациялық инфақұрылым;
АКТ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар;
АЖ – ақпараттық жүйе;
ДК – дербес компьютер;
ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
ЕЛ МДҚ АЖ – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі;
"e-қызмет" ЫАЖ – "e-қызмет" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі;
ЖТ – жеке тұлғалар;
ЗТ – заңды тұлғалар;
КЖҚ – Интернетке кең жолақты қолжетімдік;
МО БКО – Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы;
МОИП – Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының интранет-порталы;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
3G - 3 буындағы ұтқыр байланыс технологиясы, Интернет желісінің қызметтеріне жоғары жылдамдылықты қолжетімдікті де, сондай-ақ деректерді беру арнасын құратын радиобайланыс технологиясын да біріктіретін қызметтер жинағы;
4G - жоғары талаптары бар ұтқыр байланыс буыны. Төртінші буынға жылжымалы абоненттерге деректерді 100 Мбит/с асатын, тұрақты абоненттерге - 1 Гбит/с жылдамдылықпен беруге мүмкіндік беретін перспективалық технологияларды жатқызады.

Уровень покрытия 3G и 4G
%
2.8
Количество человек, ежедневно использующих бесплатный WiFi
Единица
2.9
Количество средств пассажирского транспорта, имеющих бесплатный WiFi
Единица
2.10
Уровень цифровой грамотности населения
%
2.11
Доля взрослого населения, имеющего ЭЦП
%
Расшифровка аббревиатур:
АИС СУ – автоматизированная информационная система "Специальные учеты";
АК-инфраструктура – информационно-коммуникационная инфраструктура;
ИКТ – информационно-коммуникационные технологии;
ИС – информационная система;
ПК – персональный компьютер;
МИО – местный исполнительный орган;
ИС ГБД ЕЛ – информационная система Государственная база данных "Е-лицензирование";
ИИС "e-қызмет" - интегрированная информационная система "e-қызмет";
ФЛ – физические лица;
ЮЛ – юридические лица;
ШПД – широкополосный доступ в Интернет;
ЕТС ГО – Единая транспортная среда государственных органов Республики Казахстан;
ИПГО – Интранет-портал государственных органов Республики Казахстан;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
3G - технологии мобильной связи 3 поколения, набор услуг, который объединяет как высокоскоростной мобильный доступ с услугами сети Интернет, так и технологию радиосвязи, которая создает канал передачи данных;
4G - поколение мобильной связи с повышенными требованиями. К четвертому поколению принято относить перспективные технологии, позволяющие осуществлять передачу данных со скоростью, превышающей 100 Мбит/с -подвижным и 1 Гбит/с — стационарным абонентам.