Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды кіріс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 137 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 тамызда № 17313 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 54 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.04.2020 № 54 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" ҚР Президентінің 15.03.2020 № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдері ұзартылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.09.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосымша мәліметтер туралы есеп;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты активтер мен шартты міндеттемелер туралы есеп;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкаралық активтер және міндеттемелер бойынша есеп, сондай-ақ шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің, сондай-ақ ислам банкінің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп;

Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности банков второго уровня Республики Казахстан и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 137. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2018 года № 17313. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 54.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 21.04.2020 № 54 (вводится в действие с 01.07.2020).
Примечание ИЗПИ!
Сроки представления отчетности продлеваются в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента РК от 15.03.2020 № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 31.03.2020 № 42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2018 года.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности банков второго уровня Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) отчет о дополнительных сведениях по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) отчет об условных активах и условных обязательствах по форме согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) отчет по межбанковским активам и обязательствам, а также условным и возможным требованиям и обязательствам по форме согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) отчет о структуре портфеля ценных бумаг по форме согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) отчет об инвестициях банка, а также исламского банка в капитал других юридических лиц по форме согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, по форме согласно приложению 8 к настоящему постановлению;

9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыздар, оның ішінде егжей-тегжейлі көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша репо, кері репо операциялары туралы есеп;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтеуге дейін қалған төлем мерзімі туралы есеп;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілікті ұсыну қағидалары.
2. Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктері Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне осы қаулының 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есепті электрондық форматта мына мерзімдерде ұсынады:
күн сайынғы есеп – есепті күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бір мезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндеріндегі есептерді қоспағанда);
ай сайынғы есеп – есепті айдың соңғы күнінен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері ай сайын электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептерді есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей; осы қаулының 1-тармағының 10) тармақшасында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері ай сайын электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 13) тармақшасында көзделген есепті есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей ұсынады.
Есепті айда күнтізбелік тоқсан аяқталған кезде осы қаулының 1-тармағының 13) тармақшасында көзделген есеп аяқталған тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері (оның ішінде қорытынды айналымды жасамаған банктер) осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 11) және 12) тармақшаларында көзделген ай сайынғы есептілікті (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) желтоқсан айына қосымша ұсынады.

9) отчет о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, по форме согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) отчет о сделках с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, по форме согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) отчет об операциях репо, обратное репо по форме согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) отчет о сроке платежа, оставшемся до погашения, по форме согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) отчет об основных источниках привлеченных денег по форме согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) Правила представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему постановлению.
2. Банки второго уровня Республики Казахстан в электронном формате представляют в Национальный Банк Республики Казахстан отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня, предусмотренный подпунктом 2) пункта 1 настоящего постановления в следующие сроки:
ежедневный отчет - не позднее трех рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца, которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячный отчет - не позднее пяти рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца.
Банки второго уровня Республики Казахстан ежемесячно в электронном формате представляют отчеты, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 11) и 12) пункта 1 настоящего постановления - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем; отчетность, предусмотренную подпунктом 10) пункта 1 настоящего постановления – не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Банки второго уровня Республики Казахстан ежемесячно в электронном формате представляют отчет, предусмотренный подпунктом 13) пункта 1 настоящего постановления - не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
При завершении календарного квартала в отчетный месяц, отчет, предусмотренный подпунктом 13) пункта 1 настоящего постановления, предоставляется не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым кварталом.
Ежемесячная отчетность (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям), предусмотренная подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 11) и 12) пункта 1 настоящего постановления, предоставляется дополнительно за декабрь месяц банками второго уровня Республики Казахстан (в том числе банками, не проводившими заключительные обороты) не позднее первого февраля следующего финансового года.

3. Осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз және электрондық түрде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберсін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2), 3) тармақшаларында және осы қаулының 5-тармағында көзделген іс-шараларды орындау туралы ақпарат беру.
5. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов _____________
2018 жылғы "10" тамыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері есептілігінің тізбесі
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілігіне мыналар кіреді:
1) екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп;
2) қосымша мәліметтер туралы есеп;
3) шартты активтер мен шартты міндеттемелер туралы есеп;
4) банкаралық активтер және міндеттемелер бойынша есеп, сондай-ақ шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер;
5) бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп;

3. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
4. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 5 настоящего постановления.
5. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2018 года.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Н. Айдапкелов
10 августа 2018 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Перечень отчетности банков второго уровня Республики Казахстан
Отчетность банков второго уровня Республики Казахстан включает в себя:
1) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня;
2) отчет о дополнительных сведениях;
3) отчет об условных активах и условных обязательствах;
4) отчет по межбанковским активам и обязательствам, а также условным и возможным требованиям и обязательствам;
5) отчет о структуре портфеля ценных бумаг;

6) банктің, сондай-ақ ислам банкінің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп;
7) активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп;
8) қарыздар, оның ішінде егжей-тегжейлі көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп;
9) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп;
10) репо, кері репо операциялары туралы есеп;
11) өтеуге дейін қалған төлем мерзімі туралы есеп;
12) тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________ жағдай бойынша
Индекс: 700-Н
Кезеңділігі: күн сайын, ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:
күн сайын – есепті күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бір мезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндеріндегі есептерді қоспағанда);
ай сайын – есепті айдың соңғы күнінен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің толық атауы)
___________________________________
(мың теңгемен)
Шоттардың нөмірлері
Шоттардың атауы
Сомасы
1
АКТИВТЕР

6) отчет об инвестициях банка, а также исламского банка в капитал других юридических лиц;
7) отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;
8) отчет о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;
9) отчет о сделках с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату;
10) отчет об операциях репо, обратное репо;
11) отчет о сроке платежа, оставшемся до погашения;
12) отчет об основных источниках привлеченных денег.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня
Отчетный период: за "___" "_________________" 20__ года
Индекс: 700-Н
Периодичность: ежедневная, ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:
ежедневно - не позднее трех рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца, которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячно - не позднее пяти рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
_________________________________________________________________
(полное наименование банка второго уровня)
за _________________
(в тысячах тенге)
Номера счетов
Наименования счетов
Сумма
1
АКТИВЫ

1000
Ақша
1001
Кассадағы қолма-қол ақша
1002
Жолдағы банкноталар және монеталар
1003
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол ақша
1004
Кешкі кассадағы қолма-қол ақша
1005
Банкоматтар мен электронды терминалдардағы қолма-қол ақша
1006
Жолдағы жол чектеріндегі ақша
1007
Кассадағы қымбат металдардан жасалған монеталар
1008
Жол чектеріндегі ақша
1009
Кассадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық монеталар
1010
Тазартылған қымбат металдар
1011
Тазартылған қымбат металдар
1012
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
1013
Металл шоттардағы тазартылған қымбат металдар
1050
Корреспонденттік шоттар
1051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шот
1052
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар
1053
Банктердегі ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары
1054
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттардың және ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттарының шығындарын жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1055
Банктердің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттары
1100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
1101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар (бір түнге)
1102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етуге дейінгі салымдар
1103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі мерзімдік салымдар
1104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер
1105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1106
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1150
Айналысқа шығарғанға дейінгі ұлттық валюта банкноталары
1150
Айналысқа шығарғанға дейінгі ұлттық валюта банкноталары
1200
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
1201
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
1202
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың мерзімі өткен берешегі
1205
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1206
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1208
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың әділ құнын оң түзету шоты
1209
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1250
Басқа банктерге орналастырылған салымдар
1251
Басқа банктерге орналастырылған салымдар (бір түнге)
1252
Басқа банктерге орналастырылған талап етуге дейінгі салымдар
1253
Басқа банктерге орналастырылған қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдар

1000
Деньги
1001
Наличность в кассе
1002
Банкноты и монеты в пути
1003
Наличность в обменных пунктах
1004
Наличность в вечерней кассе
1005
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
1006
Деньги в дорожных чеках в пути
1007
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
1008
Деньги в дорожных чеках
1009
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
1010
Аффинированные драгоценные металлы
1011
Аффинированные драгоценные металлы
1012
Аффинированные драгоценные металлы в пути
1013
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
1050
Корреспондентские счета
1051
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
1052
Корреспондентские счета в других банках
1053
Текущие счета ипотечных организаций в банках
1054
Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в других банках и текущим счетам ипотечных организаций
1055
Текущие счета банков в Национальном Банке Республики Казахстан
1100
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
1101
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
1102
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
1103
Срочные вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
1104
Обязательные резервы в Национальном Банке Республики Казахстан
1105
Дисконт по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1106
Премия по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1200
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1201
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1202
Просроченная задолженность по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1205
Дисконт по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1206
Премия по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1208
Счет положительной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1209
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1250
Вклады, размещенные в других банках
1251
Вклады, размещенные в других банках (на одну ночь)
1252
Вклады до востребования, размещенные в других банках
1253
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного месяца)

1254
Басқа банктерге орналастырылған қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдар
1255
Басқа банктерге орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
1256
Басқа банктерге орналастырылған шартты салымдар
1257
Басқа банктердің салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі
1259
Басқа банктерге орналастырылған салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1260
Басқа банктерге орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
1261
Басқа банктерге орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
1262
Басқа банктерге орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
1263
Басқа банктерге орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
1264
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстанның даму банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету болып табылатын салым
1265
Басқа банктерге орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1266
Басқа банктерге орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1267
Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету (кепіл, кепілақы) ретінде берілген ақшаны сақтау шоты
1300
Басқа банктерге берілген қарыздар
1301
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт қарыздары
1302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді қарыздар
1303
Басқа банктерге берілген овернайт қарыздары
1304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар
1305
Басқа банктерге қаржы лизингі
1306
Қарыздар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1309
Қаржы лизингі бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1310
Басқа банктерге берілген қарыз құнын оң түзету шоты
1311
Басқа банктерге берілген қарыз құнын теріс түзету шоты
1312
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша дисконт
1313
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақы
1319
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1332
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін қарыздардың әділ құнын оң түзету шоты
1333
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін қарыздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1350
Филиалдармен есеп айырысу
1351
Бас офиспен есеп айырысу
1352
Жергілікті филиалдармен есеп айырысу
1353
Шетелдік филиалдармен есеп айырысу
1400
Клиенттерге қойылатын талаптар
1401
Клиенттерге берілген овердрафт қарыздары
1403
Клиенттердің кредиттік карталарының шоттары
1405
Клиенттердің есепке алынған вексельдері
1406
Клиенттердің есепке алынған вексельдері бойынша бұрынғы вексель ұстаушылар есептеген сыйақы
1407
Клиенттерге факторинг
1409
Факторинг бойынша клиенттердің мерзімі өткен берешегі
1411
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді қарыздар

1254
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного года)
1255
Долгосрочные вклады, размещенные в других банках
1256
Условные вклады, размещенные в других банках
1257
Просроченная задолженность других банков по вкладам
1259
Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
1260
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
1261
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
1262
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
1263
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
1264
Вклад, являющийся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1265
Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266
Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267
Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации
1300
Займы, предоставленные другим банкам
1301
Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302
Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303
Займы овернайт, предоставленные другим банкам
1304
Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305
Финансовый лизинг другим банкам
1306
Просроченная задолженность других банков по займам
1309
Просроченная задолженность других банков по финансовому лизингу
1310
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
1311
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
1312
Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313
Премия по займам, предоставленным другим банкам
1319
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1332
Счет положительной корректировки справедливой стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1333
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1350
Расчеты с филиалами
1351
Расчеты с головным офисом
1352
Расчеты с местными филиалами
1353
Расчеты с зарубежными филиалами
1400
Требования к клиентам
1401
Займы овердрафт, предоставленные клиентам
1403
Счета по кредитным карточкам клиентов
1405
Учтенные векселя клиентов
1406
Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями по учтенным векселям клиентов
1407
Факторинг клиентам
1409
Просроченная задолженность клиентов по факторингу
1411
Краткосрочные займы, предоставленные клиентам

1417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар
1420
Клиенттерге қаржы лизингі
1421
Қаржы лизингі бойынша клиенттердің мерзімі өткен берешегі
1422
Клиенттерге форфейтинг
1423
Форфейтинг бойынша клиенттердің мерзімі өткен берешегі
1424
Клиенттердің қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
1425
Клиенттердің наразылық білдірілген вексельдері
1426
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша клиентке қойылатын талаптар
1427
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша мерзімі өткен берешек
1428
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1429
Клиенттерге берілген басқа қарыздар
1430
Клиенттерге берілген қарыз құнын оң түзету шоты
1431
Клиенттерге берілген қарыз құнын теріс түзету шоты
1432
Есепке алынған вексельдер бойынша дисконт
1433
Есепке алынған вексельдер бойынша сыйлықақы
1434
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша дисконт
1435
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақы
1445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
1450
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
1452
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
1453
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1454
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1456
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың әділ құнын оң түзету шоты
1457
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1459
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек
1460
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
1461
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
1462
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша мерзімі өткен берешек
1463
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1470
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар
1471
Еншілес ұйымдарға инвестициялар
1472
Қауымдастырылған ұйымдарға инвестициялар
1473
Ислам банкінің өндірістік және сауда қызметіне инвестициялары
1475
Реттелген борышқа инвестициялар
1476
Басқа инвестициялар
1477
Капиталға және реттелген борышқа инвестицияларды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1480
Амортизацияланған құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
1481
Амортизацияланған құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
1482
Амортизацияланған құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша дисконт

1417
Долгосрочные займы, предоставленные клиентам
1420
Финансовый лизинг клиентам
1421
Просроченная задолженность клиентов по финансовому лизингу
1422
Форфейтинг клиентам
1423
Просроченная задолженность клиентов по форфейтингу
1424
Просроченная задолженность клиентов по займам
1425
Опротестованные векселя клиентов
1426
Требования к клиенту по операциям финансирования торговой деятельности
1427
Просроченная задолженность по операциям финансирования торговой деятельности
1428
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1429
Прочие займы, предоставленные клиентам
1430
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
1431
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
1432
Дисконт по учтенным векселям
1433
Премия по учтенным векселям
1434
Дисконт по займам, предоставленным клиентам
1435
Премия по займам, предоставленным клиентам
1445
Финансовые активы, переданные в доверительное управление
1450
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1452
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1453
Дисконт по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1454
Премия по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1456
Счет положительной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1457
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1459
Просроченная задолженность по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1460
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1461
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1462
Просроченная задолженность по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1463
Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1470
Инвестиции в капитал и субординированный долг
1471
Инвестиции в дочерние организации
1472
Инвестиции в ассоциированные организации
1473
Инвестиции исламского банка в производственную и торговую деятельность
1475
Инвестиции в субординированный долг
1476
Прочие инвестиции
1477
Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям в капитал и субординированный долг
1480
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
1481
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
1482
Дисконт по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости

1727
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша есептелген кіріс
1728
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстанның даму банкі" акционерлік қоғамы міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген кіріс
1729
Инвестициялық депозиттермен операциялар бойынша есептелген кіріс
1730
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кіріс
1731
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1735
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысу бойынша есептелген кіріс
1740
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кіріс
1741
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1744
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша есептелген кіріс
1745
Амортизациялаған құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша есептелген кіріс
1746
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша есептелген кіріс
1747
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген кіріс
1748
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген кіріс
1749
Басқа мерзімі өткен берешек
1750
Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1752
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген кіріс
1753
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кіріс
1755
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша есептелген кіріс
1756
Басқа операциялар бойынша есептелген кіріс
1757
"Қарыздар мен дебиторлық берешек" санатындағы басқа борыштық құралдар бойынша есептелген кіріс
1771
Ислам банкінің жалдау негізіндегі инвестициялық қызметі бойынша есептелген кіріс
1772
Жалдау негізінде инвестициялық қызмет бойынша мерзімі өткен берешек
1790
Сыйақы мен шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған қарыздар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдердің шығыстары
1799
Басқа алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кіріс
1811
Аударым операциялары қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1812
Агенттік қызметтер үшін есептелген комиссиялық кіріс
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу – сату қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1814
Шетел валютасын сатып алу – сату қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1815
Сенімгерлік операциялар қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1816
Кепілдіктермен операциялар бойынша есептелген комиссиялық кіріс
1817
Клиенттердің салымдарын қабылдау, банктік шоттарын ашу және жүргізу қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1818
Есептелген басқа комиссиялық кірістер

1727
Начисленные доходы по аффинированным драгоценным металлам, размещенным на металлических счетах
1728
Начисленные доходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1729
Начисленные доходы по операциям с инвестиционными депозитами
1730
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1731
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1735
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
1740
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1741
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1744
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1745
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
1746
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1747
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и субординированный долг
1748
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1749
Прочее просроченное вознаграждение
1750
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1752
Начисленные доходы по учтенным векселям
1753
Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
1755
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в доверительное управление
1756
Начисленные доходы по прочим операциям
1757
Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
1771
Начисленные доходы исламского банка по инвестиционной деятельности на условиях аренды
1772
Просроченная задолженность по инвестиционной деятельности на условиях аренды
1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1812
Начисленные комиссионные доходы за агентские услуги
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
1817
Начисленные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы

1819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша есептелген комиссиялық кіріс
1820
Төлем құжаттарын қабылдау үшін есептелген комиссиялық кіріс
1821
Кассалық операциялар қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1822
Құжаттық есеп айырысу бойынша есептелген комиссиялық кіріс
1823
Форфейтинг операциялары үшін есептелген комиссиялық кіріс
1824
Факторинг операциялары қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1825
Инкассация қызметтері бойынша есептелген комиссиялық кіріс
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1827
Сейфтік операциялары қызметтері үшін есептелген комиссиялық кіріс
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1832
Агенттік қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу – сату қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1834
Шетел валютасын сатып алу – сату қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1835
Сенімгерлік операциялар қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1836
Берілген кепілдіктер қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1837
Клиенттердің салымдарын қабылдау, банктік шоттарын ашу және жүргізу қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1838
Мерзімі өткен басқа комиссиялық кірістер
1839
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1840
Төлем құжаттарын қабылдау үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1841
Кассалық операциялар қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1842
Құжаттық есеп айырысу бойынша мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1843
Форфейтинг операциялары үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1844
Факторинг операциялары қызметтері үшін мерзімі өткен комиссиялық кіріс
1845
Есептелген және мерзімі өткен комиссиялық кіріс бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1850
Басқа дебиторлар
1851
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысу
1852
Бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларымен есеп айырысу
1853
Акционерлермен есеп айырысу (дивидендтер бойынша)
1854
Қызметкерлермен есеп айырысу
1855
Құжаттық есеп айырысу бойынша дебиторлар
1856
Күрделі салымдар бойынша дебиторлар
1857
Кейінге қалдырылған салық активтері
1858
Шетел валютасы бойынша қысқа валюта позициясы
1859
Шетел валютасының теңгедегі қарсы құны (ұзақ валюталық позиция)
1860
Банктік қызметтегі басқа дебиторлар
1861
Кепілдіктер бойынша дебиторлар
1864
Клиентке қабылданған вексельдер үшін қойылатын талаптар
1867
Негізгі емес қызметтегі басқа дебиторлар
1870
Басқа транзиттік шоттар

1819
Начисленные комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1832
Просроченные комиссионные доходы за агентские услуги
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1836
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
1837
Просроченные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1838
Просроченные прочие комиссионные доходы
1839
Просроченные комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
1840
Просроченные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1841
Просроченные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1842
Просроченные комиссионные доходы по документарным расчетам
1843
Просроченные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1844
Просроченные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1845
Резервы (провизии) на покрытие убытков по начисленным и просроченным комиссионным доходам
1850
Прочие дебиторы
1851
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
1852
Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг
1853
Расчеты с акционерами (по дивидендам)
1854
Расчеты с работниками
1855
Дебиторы по документарным расчетам
1856
Дебиторы по капитальным вложениям
1857
Отложенные налоговые активы
1858
Короткая валютная позиция по иностранной валюте
1859
Контрстоимость иностранной валюты в тенге (длинной валютной позиции)
1860
Прочие дебиторы по банковской деятельности
1861
Дебиторы по гарантиям
1864
Требования к клиенту за акцептованные векселя
1867
Прочие дебиторы по неосновной деятельности
1870
Прочие транзитные счета

1871
Шоттарды ашпай жеке тұлғалардың аударымдары үшін транзиттік шоттар
1873
Тазартылған қымбат металдар бойынша қысқа позиция
1874
Тазартылған қымбат металдардың теңгедегі қарсы құны (тазартылған қымбат металдардың ұзақ позициясы)
1876
Басқа банктік қызметтің шығындарын жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1877
Банктік қызметпен байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1878
Негізгі емес қызметпен байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1879
Есептелген тұрақсыздық айбы (айыппұл, өсімпұл)
1880
Секьюритилендірілген активтер
1880
Секьюритилендірілген активтер
1890
Туынды қаржы құралдарымен жасалатын операцияларға және дилингтік операцияларға қойылатын талаптар
1891
Фьючерстік операцияларға қойылатын талаптар
1892
Форвардтық операцияларға қойылатын талаптар
1893
Опциондық операцияларға қойылатын талаптар
1894
Спот операцияларға қойылатын талаптар
1895
Своп операцияларға қойылатын талаптар
1899
Басқа туынды қаржы құралдарымен жасалатын операцияларға қойылатын талаптар
2
МІНДЕТТЕМЕЛЕР
2010
Корреспонденттік шоттар
2011
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің корреспонденттік шоттары
2012
Шетелдік орталық банктердің корреспонденттік шоттары
2013
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
2014
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттары
2016
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдағы металл шоттары
2020
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
2021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етуге дейінгі салымдары
2022
Шетелдік орталық банктердің талап етуге дейінгі салымдары
2023
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
2024
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар
2031
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар бойынша сыйлықақы
2032
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар бойынша дисконт
2034
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
2035
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету шоты
2036
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ мерзімді қарыздар

1871
Транзитные счета для переводов физических лиц без открытия счета
1873
Короткая позиция по аффинированным драгоценным металлам
1874
Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге (длинной позиции по аффинированным драгоценным металлам)
1876
Резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности
1877
Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
1878
Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью
1879
Начисленная неустойка (штраф, пеня)
1880
Секьюритизируемые активы
1880
Секьюритизируемые активы
1890
Требования по операциям с производными финансовыми инструментами и дилинговым операциям
1891
Требования по операциям фьючерс
1892
Требования по операциям форвард
1893
Требования по опционным операциям
1894
Требования по операциям спот
1895
Требования по операциям своп
1899
Требования по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
2010
Корреспондентские счета
2011
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2012
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
2013
Корреспондентские счета других банков
2014
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2016
Металлические счета других банков в аффинированных драгоценных металлах
2020
Вклады до востребования других банков
2021
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
2022
Вклады до востребования иностранных центральных банков
2023
Вклады до востребования других банков
2024
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
2030
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2031
Премия по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2032
Дисконт по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2034
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2035
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2036
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга

2037
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан алынған қарыздың құнын теріс түзету шоты
2038
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, жергілікті атқарушы органдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
2040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар
2041
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша дисконт
2042
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйлықақы
2044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
2045
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету шоты
2046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын теріс түзету шоты
2048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
2050
Басқа банктерден және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
2051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар
2052
Шетелдік орталық банктерден алынған қарыздар
2054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді қарыздар
2055
Басқа банктерден және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын оң түзету шоты
2056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2057
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
2058
Басқа банктерден алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2064
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
2065
Басқа банктерден және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын теріс түзету шоты
2066
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2067
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі
2068
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2069
Алынған қарыздар бойынша сыйлықақы
2070
Алынған қарыздар бойынша дисконт
2110
Овернайт қарыздары
2111
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздары
2112
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт қарыздары
2113
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздары

2037
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2038
Просроченная задолженность по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2040
Займы, полученные от международных финансовых организаций
2041
Дисконт по займам, полученным от международных финансовых организаций
2042
Премия по займам, полученным от международных финансовых организаций
2044
Краткосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2045
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
2046
Долгосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2047
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
2048
Просроченная задолженность по займам, полученным от международных финансовых организаций
2050
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2051
Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2052
Займы, полученные от иностранных центральных банков
2054
Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2056
Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057
Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков
2059
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
2064
Краткосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2065
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066
Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2067
Финансовый лизинг, полученный от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2068
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2069
Премия по полученным займам
2070
Дисконт по полученным займам
2110
Займы овернайт
2111
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2112
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
2113
Займы овернайт, полученные от других банков

2707
Клиенттердің міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету(кепіл, кепілақы) ретінде берілген ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
2708
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдардағы металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2711
Басқа банктердің овернайт қарыздары бойынша есептелген шығыстар
2712
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2713
Басқа банктердің міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2714
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2715
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
2717
Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2718
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша есептелген шығыстар
2719
Клиенттердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2720
Клиенттердің талап етуге дейінгі салымдары бойынша есептелген шығыстар
2721
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2722
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары бойынша есептелген шығыстар
2723
Клиенттердің міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2725
Бағалы қағаздармен репо операциялары бойынша есептелген шығыстар
2727
Туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар бойынша есептелген шығыстар
2730
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша есептелген шығыстар
2731
Басқа операциялар бойынша есептелген шығыстар
2740
Реттелген борыш бойынша есептелген шығыстар
2741
Алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
2742
Талап етуге дейінгі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2743
Мерзімді салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2744
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2745
Алынған қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2746
Шартты салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2747
Басқа банктердің және клиенттердің міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша мерзімі өткен сыйақы
2748
Ағымдағы шоттар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2749
Басқа мерзімі өткен сыйақы
2755
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша есептелген шығыстар
2756
Реттелген облигациялар бойынша есептелген шығыстар
2757
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
2790
Сыйақыны және кірісті алдын-ала төлеу
2792
Берілген қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2793
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2794
Болашақ кезеңдердегі кірістер

2707
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
2708
Начисленные расходы по металлическим счетам других банков в аффинированных драгоценных металлах
2711
Начисленные расходы по займам овернайт других банков
2712
Начисленные расходы по срочным вкладам других банков
2713
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков
2714
Начисленные расходы по условным вкладам других банков
2715
Начисленные расходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
2717
Начисленные расходы по металлическим счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
2718
Начисленные расходы по текущим счетам клиентов
2719
Начисленные расходы по условным вкладам клиентов
2720
Начисленные расходы по вкладам до востребования клиентов
2721
Начисленные расходы по срочным вкладам клиентов
2722
Начисленные расходы по вкладам дочерних организаций специального назначения
2723
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств клиентов
2725
Начисленные расходы по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
2727
Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами
2730
Начисленные расходы по выпущенным в обращение ценным бумагам
2731
Начисленные расходы по прочим операциям
2740
Начисленные расходы по субординированному долгу
2741
Просроченное вознаграждение по полученным займам и финансовому лизингу
2742
Просроченное вознаграждение по вкладам до востребования
2743
Просроченное вознаграждение по срочным вкладам
2744
Просроченное вознаграждение по выпущенным в обращение ценным бумагам
2745
Начисленные расходы по полученному финансовому лизингу
2746
Просроченное вознаграждение по условным вкладам
2747
Просроченное вознаграждение по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков и клиентов
2748
Просроченное вознаграждение по текущим счетам
2749
Прочее просроченное вознаграждение
2755
Начисленные расходы по финансовым активам, принятым в доверительное управление
2756
Начисленные расходы по субординированным облигациям
2757
Начисленные расходы по бессрочным финансовым инструментам
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
2790
Предоплата вознаграждения и доходов
2792
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам
2793
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам
2794
Доходы будущих периодов

2874
Шот ашылмайтын жеке тұлғалардың аударымдары үшін транзиттік шоттар
2875
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2880
Секьюритилендірілген активтер бойынша міндеттемелер
2880
Секьюритилендірілген активтер бойынша міндеттемелер
2890
Туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар және дилингтік операциялар бойынша міндеттемелер
2891
Фьючерстік операциялар бойынша міндеттемелер
2892
Форвардтық операциялар бойынша міндеттемелер
2893
Опциондық операциялар бойынша міндеттемелер
2894
Спот операциялары бойынша міндеттемелер
2895
Своп операциялары бойынша міндеттемелер
2899
Басқа туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар бойынша міндеттемелер
3
МЕНШІКТІ КАПИТАЛ
3000
Жарғылық капитал
3001
Жарғылық капитал - жәй акциялар
3003
Сатып алынған жәй акциялар
3025
Жарғылық капитал - артықшылықты акциялар
3027
Сатып алынған артықшылықты акциялар
3100
Қосымша капитал
3101
Қосымша төленген капитал
3200
Жалпы банктік тәуекелдер бойынша резервтер (провизиялар)
3200
Жалпы банктік тәуекелдер бойынша резервтер (провизиялар)
3400
Динамикалық резервтер
3400
Динамикалық резервтер
3500
Резервтік капитал және қайта бағалау резервтері
3510
Резервтік капитал
3540
Негізгі құралдарды қайта бағалау резервтері
3561
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың құнын қайта бағалау резервтері
3562
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
3563
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін қарыздардың құнын қайта бағалау резервтері
3564
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін қарыздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
3580
Алдыңғы жылдардағы бөлінбеген таза пайда (өтелмеген шығын)
3589
Басқа қайта бағалау резервтері
3599
Бөлінбеген таза пайда (өтелмеген шығын)
4
КІРІСТЕР
4050
Корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шот бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4052
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4090
Сыйақы алуға байланысты басқа кірістер
4091
Басқа банктермен жасалған операциялар бойынша сыйақы алуға байланысты басқа кірістер
4100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде (бір түнге) орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған талап етуге дейінгі салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

2874
Транзитные счета для переводов физических лиц без открытия счета
2875
Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2890
Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами и дилинговым операциям
2891
Обязательства по операциям фьючерс
2892
Обязательства по операциям форвард
2893
Обязательства по опционным операциям
2894
Обязательства по операциям спот
2895
Обязательства по операциям своп
2899
Обязательства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
3
СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ
3000
Уставный капитал
3001
Уставный капитал - простые акции
3003
Выкупленные простые акции
3025
Уставный капитал - привилегированные акции
3027
Выкупленные привилегированные акции
3100
Дополнительный капитал
3101
Дополнительный оплаченный капитал
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3400
Динамические резервы
3400
Динамические резервы
3500
Резервный капитал и резервы переоценки
3510
Резервный капитал
3540
Резервы переоценки основных средств
3561
Резервы переоценки стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
3562
Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
3563
Резервы переоценки стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
3564
Резервы (провизии) на покрытие убытков по займам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
3580
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
3589
Резервы по прочей переоценке
3599
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
4
ДОХОДЫ
4050
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским счетам
4051
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентскому счету в Национальном Банке Республики Казахстан
4052
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским счетам в других банках
4090
Другие доходы, связанные с получением вознаграждения
4091
Другие доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям с другими банками
4100
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4101
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
4102
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан

4103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4200
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4201
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4202
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4250
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4251
Басқа банктерде (бір түнге) орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4252
Басқа банктерде орналастырылған талап етуге дейінгі салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер ГАУХАР
4255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4257
Басқа банктердің салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4260
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4263
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4264
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4265
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4267
Мiндеттемелердi қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретiнде берілген ақша сомасына сыйақы алуға байланысты кірістер
4270
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау кірістері

4103
Доходы, связанные с получением вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4104
Доходы, связанные с получением вознаграждения по обязательным резервам в Национальном Банке Республики Казахстан
4105
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4200
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4201
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4202
Доходы по амортизации дисконта по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4250
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в других банках
4251
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в других банках (на одну ночь)
4252
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в других банках
4253
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным вкладам, размещенным в других банках (до одного месяца)
4254
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным вкладам, размещенным в других банках (до одного года)
4255
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным вкладам, размещенным в других банках
4256
Доходы, связанные с получением вознаграждения по условным вкладам, размещенным в других банках
4257
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности других банков по вкладам
4260
Доходы, связанные с получением вознаграждения по аффинированным драгоценным металлам, размещенным на металлических счетах
4261
Доходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
4262
Доходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
4263
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
4264
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
4265
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
4266
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в других банках
4267
Доходы, связанные с получением вознаграждения на сумму денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств
4270
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков

4300
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4301
Басқа банктерге берілген овердрафт қарыздары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4303
Басқа банктерге берілген овернайт қарыздары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4305
Басқа банктерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4306
Қарыздар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4309
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша комиссиялық сыйақы
4310
Басқа банктерге берілген қарыздың құнын оң түзету түріндегі кірістер
4311
Басқа банктерден алынған қарыздың құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4312
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4331
Алынған қарыздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау кірістері
4350
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4351
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша кірістер
4352
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4353
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4400
Банктің клиенттерге қойылатын талаптары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4401
Клиенттерге берілген овердрафт қарыздары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4403
Клиенттердің кредит карточкалары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4405
Клиенттердің есепке алынған вексельдері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4407
Клиенттерге факторинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4411
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4420
Клиенттерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4422
Клиенттерге форфейтинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4424
Клиенттердің қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4426
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4427
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4428
Клиенттерге берілген басқа да қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4300
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам, предоставленным другим банкам
4301
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным другим банкам
4302
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным другим банкам
4303
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овернайт, предоставленным другим банкам
4304
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным другим банкам
4305
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному другим банкам
4306
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности других банков по займам
4309
Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным другим банкам
4310
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
4311
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков
4312
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным другим банкам
4325
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
4331
Доходы по амортизации премии по полученным займам
4350
Доходы по расчетам с филиалами
4351
Доходы по расчетам с головным офисом
4352
Доходы по расчетам с местными филиалами
4353
Доходы по расчетам с зарубежными филиалами
4400
Доходы, связанные с получением вознаграждения по требованиям банка к клиентам
4401
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным клиентам
4403
Доходы, связанные с получением вознаграждения по кредитным карточкам клиентов
4405
Доходы, связанные с получением вознаграждения по учтенным векселям клиентов
4407
Доходы, связанные с получением вознаграждения по факторингу клиентам
4411
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным клиентам
4417
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным клиентам
4420
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному клиентам
4422
Доходы, связанные с получением вознаграждения по форфейтингу клиентам
4424
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности клиентов по займам
4426
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям финансирования торговой деятельности
4427
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности по операциям финансирования торговой деятельности
4428
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим займам, предоставленным клиентам

4429
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша комиссиялық сыйақы
4430
Клиенттерге берілген қарыздың құнын оң түзету түріндегі кірістер
4431
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4432
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4433
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4434
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4435
Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздар құнының өзгеруінен болатын іске асырылған кірістер
4440
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау кірістері
4445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржылық активтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4450
Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4452
Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4453
Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4454
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау кірістері
4455
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша сыйлықақыны амортизациялау кірістері
4456
Реттелген борыш бойынша сыйлықақыны амортизациялау кірістері
4465
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4465
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4470
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4471
Еншілес ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4472
Қауымдасқан ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4475
Реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4476
Басқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4477
Ислам банкінің жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша сыйақы алуға байланысты кірістері
4480
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4481
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4482
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау кірістері

4429
Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным клиентам
4430
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
4431
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и международных финансовых организаций
4432
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от клиентов
4433
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от клиентов
4434
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным клиентам
4435
Реализованные доходы от изменения стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4440
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от клиентов
4445
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовым активам, переданным в доверительное управление
4450
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4452
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4453
Доходы по амортизации дисконта по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4454
Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение ценным бумагам
4455
Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение субординированным облигациям
4456
Доходы по амортизации премии по субординированному долгу
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
4470
Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям в капитал и субординированный долг
4471
Дивиденды, полученные по акциям дочерних организаций
4472
Дивиденды, полученные по акциям ассоциированных организаций
4475
Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям в субординированный долг
4476
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим инвестициям
4477
Доходы исламского банка, связанные с получением вознаграждения по инвестиционной деятельности на условиях аренды
4480
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
4481
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
4482
Доходы по амортизации дисконта по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости

4490
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын өзге қаржы активтері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4491
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын өзге қаржы активтері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4492
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын өзге қаржы активтері бойынша дисконтты амортизациялау кірістері
4500
Дилинг операциялары бойынша кірістер
4510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату кірістері
4530
Шетел валютасын сатып алу-сату кірістері
4540
Қымбат металдарды сатып алу-сату кірістері
4560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған кіріс
4570
Шетел валютасы бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4580
Тазартылған қымбат металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4590
Қаржы фьючерстерін қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4591
Опциондық операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4593
Своп операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4594
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операцияларды қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4600
Комиссиялық кірістер
4601
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4602
Агенттік қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4603
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4604
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4605
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4606
Кепілдіктермен операциялар бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4607
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4608
Басқа да комиссиялық кірістер
4609
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша комиссиялық кірістер
4610
Төлем құжаттарының акцепті үшін алынған комиссиялық кірістер
4611
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4612
Құжаттық есеп айырысулар бойынша комиссиялық кірістер
4613
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4614
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4615
Инкассациялау бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4616
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4617
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4618
Инвестициялық депозиттермен операциялар бойынша қызмет көрсету үшін кірістер
4619
Төлем карточкаларына қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер

4490
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
4491
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
4492
Доходы по амортизации дисконта по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
4500
Доходы по дилинговым операциям
4510
Доходы по купле-продаже ценных бумаг
4530
Доходы по купле-продаже иностранной валюты
4540
Доходы по купле-продаже драгоценных металлов
4560
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по ценным бумагам
4570
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по иностранной валюте
4580
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по аффинированным драгоценным металлам
4590
Нереализованный доход от переоценки финансовых фьючерсов
4591
Нереализованный доход от переоценки опционных операций
4593
Нереализованный доход от переоценки операций своп
4594
Нереализованный доход от переоценки операций с прочими производными финансовыми инструментами
4600
Комиссионные доходы
4601
Комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
4602
Комиссионные доходы за агентские услуги
4603
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
4604
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
4605
Комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
4606
Комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
4607
Комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
4608
Прочие комиссионные доходы
4609
Комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
4610
Комиссионные доходы, полученные за акцепт платежных документов
4611
Комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
4612
Комиссионные доходы по документарным расчетам
4613
Комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
4614
Комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
4615
Комиссионные доходы за услуги по инкассации
4616
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
4617
Комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
4618
Доходы за услуги по операциям с инвестиционными депозитами
4619
Комиссионные доходы за обслуживание платежных карточек

4700
Қайта бағалаудан болатын кірістер
4703
Шетел валютасын қайта бағалаудан болатын кіріс
4704
Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4705
Қарыздардың валюталық баламасын белгілей отырып, теңгедегі қарыздарды қайта бағалаудан болатын кіріс
4707
Салымдардың валюталық баламасын белгілей отырып теңгедегі салымдарды қайта бағалаудан болатын кіріс
4709
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен болатын іске асырылмаған кіріс
4710
Басқа да қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4711
Негізгі құралдардың құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4712
Материалдық емес активтердің құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4713
Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салынған инвестициялардың құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4714
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4730
Қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
4732
Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
4733
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы және өзге жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болатын іске асырылған кірістер
4734
Басқа да қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
4850
Сатудан болатын кірістер
4851
Еншілес және қауымдасқан ұйымдардың акцияларын сатудан болатын кірістер
4852
Негізгі құралдарды және материалдық емес активтерді сатудан болатын кірістер
4853
Қорларды сатудан болатын кірістер
4854
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтерді сатудан болатын кірістер
4856
Басқа да инвестицияларды сатудан болатын кірістер
4870
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4871
Еншілес ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4872
Қауымдасқан ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4880
Ислам банкінің өндірістік және сауда қызметін қаржыландырудан болатын кірістері
4890
Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар бойынша кірістер
4891
Фьючерс операциялары бойынша кірістер
4892
Форвард операциялары бойынша кірістер
4893
Опцион операциялары бойынша кірістер
4895
Своп операциялары бойынша кірістер
4896
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша кірістер
4897
Туынды қаржы құралдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4900
Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
4900
Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
4920
Басқа кірістер

4700
Доходы от переоценки
4703
Доход от переоценки иностранной валюты
4704
Нереализованный доход от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4705
Доход от переоценки займов в тенге с фиксацией валютного эквивалента займов
4707
Доход от переоценки вкладов в тенге с фиксацией валютного эквивалента вкладов
4709
Нереализованный доход от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4710
Нереализованный доход от прочей переоценки
4711
Доходы от восстановления убытка от обесценения основных средств
4712
Доходы от восстановления убытка от обесценения нематериальных активов
4713
Доходы от восстановления убытка от обесценения инвестиций, вложенных в уставный капитал других юридических лиц
4714
Доходы от восстановления убытка от обесценения долгосрочных активов, предназначенных для продажи
4730
Реализованные доходы от переоценки
4732
Реализованные доходы от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4733
Реализованные доходы от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток и через прочий совокупный доход
4734
Реализованные доходы от прочей переоценки
4850
Доходы от продажи
4851
Доходы от продажи акций дочерних и ассоциированных организаций
4852
Доходы от реализации основных средств и нематериальных активов
4853
Доходы от реализации запасов
4854
Доходы от реализации долгосрочных активов, предназначенных для продажи
4856
Доходы от реализации прочих инвестиций
4870
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале юридических лиц
4871
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале дочерних организаций
4872
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале ассоциированных организаций
4880
Доходы исламского банка от финансирования производственной и торговой деятельности
4890
Доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
4891
Доходы по операциям фьючерс
4892
Доходы по операциям форвард
4893
Доходы по опционным операциям
4895
Доходы по операциям своп
4896
Доходы по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
4897
Доходы, связанные с получением вознаграждения по производным финансовым инструментам
4900
Неустойка (штраф, пеня)
4900
Неустойка (штраф, пеня)
4920
Прочие доходы

4921
Банк қызметінен болатын басқа да кірістер
4922
Негізгі емес қызметтен болатын басқа да кірістер
4923
Акциялар бойынша дивидендтер алуға байланысты кірістер
4950
Резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4951
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4952
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4953
Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4954
Бағалы қағаздар бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4955
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4957
Есептелген және мерзімі өткен комиссиялық кірістер бойынша шығындарды өтеуге құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4958
Шартты міндеттемелер бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4959
Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4960
Бағалы қағаздармен "керi Репо" операциялары бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4999
Салықтарға дейінгі кіріс
4999
Салықтарға дейінгі кіріс
5
ШЫҒЫСТАР
5020
Корреспонденттiк шоттар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5022
Шетелдiк орталық банктердiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5023
Басқа банктердiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5024
Банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5026
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5030
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен, Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5034
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзiмдi қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5036
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған ұзақ мерзiмдi қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

4921
Прочие доходы от банковской деятельности
4922
Прочие доходы от неосновной деятельности
4923
Доходы, связанные с получением дивидендов по акциям
4950
Доходы от восстановления резервов (провизий)
4951
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по вкладам, размещенным в других банках
4952
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
4953
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
4954
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по ценным бумагам
4955
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
4957
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных на покрытие убытков по начисленным и просроченным комиссионным доходам
4958
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по условным обязательствам
4959
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью
4960
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
4999
Доход до налогов
4999
Доход до налогов
5
РАСХОДЫ
5020
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам
5021
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам Национального Банка Республики Казахстан
5022
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам иностранных центральных банков
5023
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам других банков
5024
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5026
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим счетам других банков в аффинированном драгоценном металле
5030
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
5034
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5036
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан

5037
Үкiметтен және Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5038
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қарыздар бойынша мерзiмi өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша мерзiмi өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5050
Басқа банктерден алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5052
Шетелдік орталық банктерден алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5053
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5055
Басқа банктерден алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5057
Басқа банктерге берілген қарыздың құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5058
Басқа банктерден алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5060
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5063
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5065
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар

5037
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5038
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5040
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от международных финансовых организаций
5044
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от международных финансовых организаций
5046
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от международных финансовых организаций
5047
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
5048
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от международных финансовых организаций
5050
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от других банков
5051
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
5052
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от иностранных центральных банков
5053
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовому лизингу, полученному от других банков
5054
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от других банков
5055
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков
5056
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от других банков
5057
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
5058
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от других банков
5059
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
5060
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5063
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовому лизингу, полученному от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5064
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5065
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций

5066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5069
Алынған қарыздар бойынша дисконтты амортизациялау шығыстары
5070
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5090
Сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5091
Басқа банктермен жүргізілетін операциялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5095
Басқа банктерден алынған қарыздар бойынша комиссиялық сыйақы
5110
Овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5111
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5112
Шетелдік орталық банктердің овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5113
Басқа банктердің овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5120
Басқа банктердің салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5122
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5123
Шетелдік орталық банктердің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5124
Шетелдік орталық банктердің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5125
Басқа банктердің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5126
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5127
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5128
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5129
Басқа банктерден тартылған салымдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5133
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5134
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5135
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5136
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар

5066
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5068
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5069
Расходы по амортизации дисконта по полученным займам
5070
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным другим банкам
5090
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения
5091
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям с другими банками
5095
Комиссионное вознаграждение по займам, полученным от других банков
5110
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт
5111
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт Национального Банка Республики Казахстан
5112
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт иностранных центральных банков
5113
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт других банков
5120
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам других банков
5121
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования Национального Банка Республики Казахстан
5122
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам Национального Банка Республики Казахстан
5123
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования иностранных центральных банков
5124
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам иностранных центральных банков
5125
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования других банков
5126
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам других банков (до одного месяца)
5127
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам других банков (до одного года)
5128
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным вкладам других банков
5129
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по вкладам, привлеченным от других банков
5130
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков
5133
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по условным вкладам других банков
5134
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
5135
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
5136
Расходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков

5137
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5138
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау шығыстары
5140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5141
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5150
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5151
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5152
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5153
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5200
Клиенттердің талаптары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5201
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5203
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5204
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5211
Клиенттердің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5212
Клиенттердің тазартылған бағалы металдардағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5215
Клиенттердің қысқа мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5216
Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5217
Клиенттердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5219
Клиенттердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5222
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5223
Клиенттердің міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5224
Клиенттердің талап етілмелі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5225
Клиенттермен жүргізілетін басқа да операциялар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5226
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5227
Алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5228
Мерзімінде орындалмаған нұсқаулар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5229
Клиенттердiң мiндеттемелерiн қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретiнде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5230
Қабылданған салымдар бойынша комиссиялық сыйақы
5232
Клиенттерге берілген қарыздың құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5233
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар

5137
Расходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
5138
Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
5140
Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
5141
Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в других банках
5150
Расходы по расчетам с филиалами
5151
Расходы по расчетам с головным офисом
5152
Расходы по расчетам с местными филиалами
5153
Расходы по расчетам с зарубежными филиалами
5200
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по требованиям клиентов
5201
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по деньгам государственного бюджета
5203
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по текущим счетам клиентов
5204
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовым активам, принятым в доверительное управление
5211
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования клиентов
5212
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
5215
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам клиентов
5216
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
5217
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным вкладам клиентов
5219
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по условным вкладам клиентов
5222
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам дочерних организаций специального назначения
5223
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств клиентов
5224
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по вкладам до востребования клиентов
5225
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по прочим операциям с клиентами
5226
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по срочным вкладам клиентов
5227
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по полученному финансовому лизингу
5228
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по указаниям, не исполненным в срок
5229
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
5230
Комиссионное вознаграждение по принятым вкладам
5232
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
5233
Расходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от клиентов

5234
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5235
Есепке алынған вексельдер бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5236
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау шығыстары
5237
Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздар құнының өзгеруінен болатын іске асырылған шығыстар
5240
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5250
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5250
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5300
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5301
Айналысқа шығарылған облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5303
Айналысқа шығарылған басқа да бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5305
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5306
Әділ құны бойынша жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5307
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау шығыстары
5308
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5309
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын басқа қаржы активтері бойынша сыйлықақыны амортизациялау шығыстары
5400
Реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5401
Өтеу мерзімі бес жылдан аз, реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5402
Өтеу мерзімі бес жылдан астам, реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5403
Реттелген борыш бойынша дисконтты амортизациялау шығыстары
5404
Айналысқа шығарылған, реттелген облигациялар бойынша дисконтты амортизациялау шығыстары
5406
Реттелген облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5407
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5450
Қамтамасыз етуге қаражат бөлу
5451
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5452
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5453
Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5455
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5457
Басқа да банк қызметінен болатын зияндарды жабуға арналған резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу

5234
Расходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от клиентов
5235
Расходы по амортизации премии по учтенным векселям
5236
Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным от клиентов
5237
Реализованные расходы от изменения стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
5240
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным клиентам
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5300
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по ценным бумагам
5301
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по выпущенным в обращение облигациям
5303
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по выпущенным в обращение прочим ценным бумагам
5305
Расходы по амортизации премии по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
5306
Расходы по амортизации премии по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
5307
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в обращение ценным бумагам
5308
Расходы по амортизации премии по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
5309
Расходы по амортизации премии по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
5400
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу
5401
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу со сроком погашения менее пяти лет
5402
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу со сроком погашения более пяти лет
5403
Расходы по амортизации дисконта по субординированному долгу
5404
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в обращение субординированным облигациям
5406
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированным облигациям
5407
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по бессрочным финансовым инструментам
5450
Ассигнования на обеспечение
5451
Ассигнования на резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
5452
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
5453
Ассигнования на резервы (провизии) по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
5455
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
5457
Ассигнования на резервы (провизии) на покрытие убытков по начисленным и просроченным комиссионным доходам

5459
Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5464
Бағалы қағаздар бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5465
Шартты міндеттемелер бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5468
Бағалау міндеттемелерін құру бойынша қаражат бөлу
5469
Бағалы қағаздармен "керi Репо" операциялары бойынша зияндарды жабуға арналған резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5500
Дилинг операциялары бойынша шығыстар
5510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5530
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша шығыстар
5540
Қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5570
Шетел валютасындағы форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5580
Тазартылған қымбат металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5590
Қаржылық фьючерстерді қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5591
Опцион операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5593
Своп операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5594
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операцияларды қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5600
Комиссиялық шығыстар
5601
Аударым операциялары бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5602
Алынған агенттік қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5603
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5604
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5605
Сенімгерлік операциялар бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5606
Кепілдіктер бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5607
Клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу қызметтері үшін комиссиялық шығыстар
5608
Басқа да комиссиялық шығыстар
5609
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша комиссиялық шығыстар
5610
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша комиссиялық шығыстар
5611
Кассалық операциялар қызметтері үшін комиссиялық шығыстар
5700
Қайта бағалау шығыстары
5703
Шетел валютасын қайта бағалаудан болатын шығыстар
5704
Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5705
Қарыздардың валюталық баламасын белгілей отырып, теңгедегі қарыздарды қайта бағалаудан болатын шығыс
5708
Салымдардың валюталық баламасын белгілей отырып, теңгедегі салымдарды қайта бағалаудан болатын шығыс
5709
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың құнын өзгертуден болатын, іске асырылмаған шығыс

5459
Ассигнования на резервы (провизии) по дебиторской задолженности, не связанной с основной деятельностью
5464
Ассигнования на резервы (провизии) по ценным бумагам
5465
Ассигнования на резервы (провизии) по условным обязательствам
5468
Ассигнования по созданию оценочных обязательств
5469
Ассигнования на резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
5500
Расходы по дилинговым операциям
5510
Расходы по купле-продаже ценных бумаг
5530
Расходы по купле-продаже иностранной валюты
5540
Расходы по купле-продаже драгоценных металлов
5560
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по ценным бумагам
5570
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по иностранной валюте
5580
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по аффинированным драгоценным металлам
5590
Нереализованный расход от переоценки финансовых фьючерсов
5591
Нереализованный расход от переоценки опционных операций
5593
Нереализованный расход от переоценки операций своп
5594
Нереализованный расход от переоценки операций с прочими производными финансовыми инструментами
5600
Комиссионные расходы
5601
Комиссионные расходы по полученным услугам по переводным операциям
5602
Комиссионные расходы по полученным агентским услугам
5603
Комиссионные расходы по полученным услугам по купле-продаже ценных бумаг
5604
Комиссионные расходы по полученным услугам по купле-продаже иностранной валюты
5605
Комиссионные расходы по полученным услугам по доверительным операциям
5606
Комиссионные расходы по полученным услугам по гарантиям
5607
Комиссионные расходы за услуги по открытию и ведению банковских счетов клиентов
5608
Прочие комиссионные расходы
5609
Комиссионные расходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
5610
Комиссионные расходы по документарным расчетам
5611
Комиссионные расходы за услуги по кассовым операциям
5700
Расходы от переоценки
5703
Расходы от переоценки иностранной валюты
5704
Нереализованный расход от переоценки аффинированных драгоценных металлов
5705
Расход от переоценки займов в тенге с фиксацией валютного эквивалента займов
5708
Расход от переоценки вкладов в тенге с фиксацией валютного эквивалента вкладов
5709
Нереализованный расход от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток

7405
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
7406
Басқа банктердегі салымдар
7407
Басқа да зейнетақы активтері
7408
Зейнетақы активтері орналастырылған Қазақстан Республикасының қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7409
Зейнетақы активтері орналастырылған Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7410
Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, зейнетақы активтері орналастырылған мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7411
Зейнетақы активтері орналастырылған халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7412
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа банктердегі салымдар бойынша есептелген сыйақы
7413
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа да қаржылық активтер бойынша есептелген сыйақы
7414
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен операциялар бойынша міндеттемелері
7416
Зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
7500
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар
7535
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар
7536
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған мерзімі өткен ипотекалық қарыздар
7542
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша есептелген сыйақы
7543
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
7544
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
7600
Клиенттердің сенімгерлік (инвестициялық) басқарудағы активтері
7601
Ақша
7602
Тазартылған қымбат металдар
7604
Орналастырылған салымдар
7610
Сыйақы
7611
Басқа да талаптар
7630
Сенімгерлік (инвестициялық) басқару операциялары бойынша міндеттемелер
7631
Төленетін шоттар
7632
Басқа да міндеттемелер
7650
Капитал
7651
Капитал
7660
Сенімгерлік (инвестициялық) басқару операциялары бойынша кірістер
7661
Клиенттен активтердің түсуі
7662
Сыйақы түріндегі кірістер
7663
Активтерді сатып алу-сатудан болатын кірістер
7664
Активтерді әділ құны бойынша қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
7665
Бағамдық айырма бойынша іске асырылған кірістер
7666
Активтерді әділ құны бойынша қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кірістер
7667
Бағамдық айырма бойынша іске асырылмаған кірістер

7405
Ценные бумаги международных финансовых организаций
7406
Вклады в других банках
7407
Прочие пенсионные активы
7408
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по краткосрочным государственным ценным бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7409
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по долгосрочным государственным ценным бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7410
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по негосударственным эмиссионным ценным бумагам, включенным в официальный список Казахстанской фондовой биржи, в которые размещены пенсионные активы
7411
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по ценным бумагам международных финансовых организаций, в которые размещены пенсионные активы
7412
Начисленное вознаграждение по вкладам в других банках, в которые размещены пенсионные активы
7413
Начисленное вознаграждение по прочим финансовым активам, в которые размещены пенсионные активы
7414
Обязательства добровольных накопительных пенсионных фондов по операциям с ценными бумагами, в которые размещены пенсионные активы
7416
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами, в которые размещены пенсионные активы
7500
Ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7535
Ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7536
Просроченные ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7542
Начисленное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
7543
Неустойка (штраф, пеня) по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
7544
Просроченное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
7600
Активы клиентов, находящиеся в доверительном (инвестиционном) управлении
7601
Деньги
7602
Аффинированные драгоценные металлы
7604
Вклады размещенные
7610
Вознаграждение
7611
Прочие требования
7630
Обязательства по операциям по доверительному (инвестиционному) управлению
7631
Счета к оплате
7632
Прочие обязательства
7650
Капитал
7651
Капитал
7660
Доходы по операциям по доверительному (инвестиционному) управлению
7661
Поступление активов от клиента
7662
Доходы в виде вознаграждения
7663
Доходы от купли-продажи активов
7664
Реализованные доходы от переоценки активов по справедливой стоимости
7665
Реализованные доходы по курсовой разнице
7666
Нереализованные доходы от переоценки активов по справедливой стоимости
7667
Нереализованные доходы по курсовой разнице

7882
Комиссиялық сыйақы төлеу шығыстары
7883
Активтерді сатып алу-сатудан болатын шығыстар
7884
Сыйлықақы амортизациясы бойынша шығыстар
7886
Бағамдық айырма бойынша шығыстар
7887
Активтерді әділ құны бойынша қайта бағалаудан болатын шығыстар
7888
Негізгі құрал-жабдықтар бойынша амортизациялық аударымдар
7889
Активтердің құнсыздануынан болатын зиян
7890
Басқа да шығыстар
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Орындаушы:_______________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екінші деңгейдегі банктердің
баланстық және баланстан тыс
шоттарындағы қалдықтар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды күн сайын және ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан екінші деңгейдегі банктің баланстық баптарының (активтері, міндеттемелері, капиталы, кірістері, шығыстары бойынша) және баланстан тыс баптарының (шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер, меморандум шоттары бойынша) құрылымын ашып көрсетеді.
6. Нысан екінші деңгейдегі банктің жүзеге асыратын қызметіне қарай жасалады.

7882
Расходы по выплате комиссионного вознаграждения
7883
Расходы от купли-продажи активов
7884
Расходы по амортизации премии
7886
Расходы по курсовой разнице
7887
Расходы от переоценки активов по справедливой стоимости
7888
Амортизационные отчисления по основным средствам
7889
Убытки от обесценения активов
7890
Прочие расходы
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
Номер телефона: ________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об остатках на
балансовых и внебалансовых
счетах банков второго уровня
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежедневно и ежемесячно, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру балансовых статей (по активам, обязательствам, капиталу, доходам, расходам) и внебалансовых статей (по условным и возможным требованиям и обязательствам, счетам меморандума) банка второго уровня.
6. Форма составляется в зависимости от осуществляемой деятельности банка второго уровня.

7. Нысанда шоттар топтары ашып көрсетіледі және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес шоттар бойынша сомалар көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қосымша мәліметтер туралы есеп
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индексі: 700-ДС
Кезеңділігі: ай сайынғы
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
____________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Шоттардың нөмірлері
Шоттардың атауы
1
2
31
Есепті күнгі деректер
8713
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша негізгі борыш сомасы
x
x
x
x
8714
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша үстеме баға сомасы
x
x
x
x
8715
"А-"-тен төмен емес (Standard & Poor’s және Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А3"-тен төмен емес (Moody’s Investors Service агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингі бар және банк холдингі немесе банкке қатысты ірі қатысушы болып табылмайтын банктің негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік тоқсан күннен аса мерзімі өткен берешегі бар, осы қарыздар бойынша келтірілген құнсызданудың шартсыз қамтамасыз етуі болып табылатын депозит сомасына өтелген қарыздары
x
x
x
x
8716
шетел валютасында номиналданған бағалы қағаздарды қосқанда, Қазақстан Республикасының ауыртпалық салынбаған мемлекеттік бағалы қағаздары
8717
"Самұрық-Қазына" әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған ауыртпалық салынбаған бағалы қағаздар
8718
2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге жасалған валюталық своп операциялары бойынша ұлттық валютадағы талаптар
8719
2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге жасалған валюталық своп операциялары бойынша ұлттық валютадағы міндеттемелер

7. В Форме раскрываются группы счетов и указываются суммы по счетам в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о дополнительных сведениях
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Индекс: 700-ДС
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
___________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Номера счетов
Наименования счетов
1
2
31
Данные на отчетную дату
8713
Сумма основного долга по операциям финансирования торговой деятельности
x
x
x
x
8714
Сумма наценки по операциям финансирования торговой деятельности
x
x
x
x
8715
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше девяноста календарных дней, покрытые на сумму депозита, являющегося безусловным обеспечением понесенного обесценения по данным займам, банка, имеющего рейтинг не ниже "А-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor’s и Fitch) или не ниже "А3" (по классификации рейтингового агентства Moody’s Investors Service) и не являющегося банковским холдингом или крупным участником по отношению к банку
x
x
x
x
8716
Необремененные государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая номинированные в иностранной валюте
8717
Необремененные ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
8718
Требования в национальной валюте по операциям валютный своп, заключенным на срок не более 2 (двух) рабочих дней
8719
Обязательства в национальной валюте по операциям валютный своп, заключенные на срок не более 2 (двух) рабочих дней

8720
Кері репо-овернайт
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы ________________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: ___________________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Ескерту: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қосымша мәліметтер туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қосымша мәліметтер туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қосымша мәліметтер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есепке қосымша мәліметтер құрылымын осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ашып көрсетеді.
6. Нысан екінші деңгейдегі банктің жүзеге асыратын қызметіне қарай жасалады.
7. Нысанда екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есепте көрсетілмейтін қосымша мәліметтер бар.
8. 8713 және 8714-шоттардың сомасы "Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша клиентке қойылатын талаптар" 1426-баланстық шоты бойынша қалдыққа сәйкес келеді және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-тарауында көзделген қызметті жүзеге асыратын ислам банктері жасайды.

8720
Обратное репо-овернайт
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о
дополнительных сведениях
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о дополнительных сведениях
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о дополнительных сведениях" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру дополнительных сведений к отчету об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня, по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
6. Форма составляется в зависимости от осуществляемой банком второго уровня деятельности.
7. Форма содержит дополнительные сведения, которые не отражаются в отчете об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня.
8. Сумма счетов 8713 и 8714 соответствует остатку по балансовому счету 1426 "Требования к клиенту по операциям финансирования торговой деятельности" и составляется исламскими банками, осуществляющими деятельность, предусмотренную главой 4-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".

9. 8713, 8714 және 8715-шоттар бойынша деректер "Есепті күнгі деректер" бағанында көрсетіледі.
10. 8715-шот бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік тоқсан күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздар, "А-"-тен (Standard & Poor’s және Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) төмен емес немесе "А3"-тен (Moody’s Investors Service рейтингілік агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес рейтингі бар және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13606 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банктің және банк конгломератының қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды белгілеу, сондай-ақ Ертерек ден қою шараларын қолдану қағидаларын және банк пен банк конгломератының қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды әдістемесін бекіту туралы" 2016 жылғы 29 ақпандағы № 69 қаулысына (бұдан әрі - № 69 қаулы) сәйкес екінші деңгейдегі банкке қатысты банк холдингі немесе ірі қатысушысы болып табылмайтын банктің осы қарыздар бойынша келтірілген құнсызданудың шартсыз қамтамасыз етуі болып табылған депозит сомасына өтелген қарыздар көрсетіледі.
11. 8716-шот бойынша № 69 қаулыға сәйкес шетел валютасында номиналданған бағалы қағаздарды қосқанда, Қазақстан Республикасының ауыртпалық салынбаған мемлекеттік бағалы қағаздары көрсетіледі.
8716-шот Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банк шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарын қамтиды.
12. 8717-шот бойынша № 69 қаулыға сәйкес "Самұрық-Қазына" әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған ауыртпалық салынбаған бағалы қағаздар көрсетіледі.
8717-шот "Самұрық-Қазына" әл-ауқат қоры" АҚ және "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ шығарған бағалы қағаздар, көрсетілген компаниялардың еншілес ұйымдары шығарған бағалы қағаздарды есепке алмай, көрсетіледі.
13. 8716 және 8717-шоттар бойынша бағалы қағаздардың баланстық құны (номиналдық құны, дисконт/сыйлықақы, оң/теріс түзету) ол бойынша есептелген сыйақыны есепке ала отырып, банктің кері сатып алу талабымен сатқан немесе кепілге берілген немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзгеше ауыртпалық салынған бағалы қағаздарды шегергенде, көрсетіледі.
8716 және 8717-шоттар бойынша баланстық құн осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есепте көрсетілген Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банк шығарған Қазақстан Республикасының ауыртпалық салынбаған мемлекеттік бағалы қағаздарының құнына, сондай-ақ "Самұрық-Қазына" әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар құнына сәйкес келуі тиіс.

9. Данные по счетам 8713, 8714 и 8715 указываются в графе "Данные на отчетную дату".
10. По счету 8715 указываются займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше девяноста календарных дней, покрытые на сумму депозита, являющегося безусловным обеспечением понесенного обесценения по данным займам банка, имеющего рейтинг не ниже "А-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor’s и Fitch) или не ниже "А3" (по классификации рейтингового агентства Moody’s Investors Service) и не являющегося банковским холдингом или крупным участником по отношению к банку второго уровня в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 69 "Об установлении факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата, а также утверждении Правил применения мер раннего реагирования и методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13606 (далее – Постановление № 69).
11. По счету 8716 указываются необремененные государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая номинированные в иностранной валюте, в соответствии с Постановлением № 69.
Счет 8716 включает государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан.
12. По счету 8717 указываются необремененные ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", в соответствии с Постановлением № 69.
Счет 8717 включает ценные бумаги, выпущенные АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", без учета ценных бумаг, выпущенных дочерними организациями указанных компаний.
13. По счетам 8716 и 8717 отражается балансовая стоимость ценных бумаг (номинальная стоимость, дисконт/премия, положительная/отрицательная корректировка) с учетом начисленного вознаграждения по ним, за минусом ценных бумаг, проданных банком на условиях их обратного выкупа или переданных в залог или обремененных иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Балансовая стоимость по счетам 8716 и 8717 должна соответствовать стоимости необремененных государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, а также стоимости ценных бумаг, выпущенных АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", отраженных в отчете о структуре портфеля ценных бумаг по форме согласно приложению 6 к настоящему постановлению.

14. 8718-шот бойынша № 69 қаулыға сәйкес 2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жасалған валюталық своп операциялары бойынша ұлттық валютадағы талаптар көрсетіледі.
15. 8719-шот бойынша № 69 қаулыға сәйкес 2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жасалған валюталық своп операциялары бойынша ұлттық валютадағы міндеттемелер көрсетіледі.
16. 8718 және 8719-шоттар бойынша сомалар мыналарды: бір күндік своп бойынша – жасалған күнгі талаптарды/міндеттемелерді, екі күндік своп бойынша – жасалған күнгі және своп жасалған күннен кейінгі күнгі талаптарды/міндеттемелерді қамтиды.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен беріледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы "29" маусымдағы
№ 137 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Шартты активтер мен шартты міндеттемелер туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" "__________" жағдай бойынша
Индекс: 4_ФС_УО
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
____________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Барлығы
контрагенттер - қаржылық ұйымдар
контрагенттер - басқалары
6 айға дейін мерзіммен
6 айдан астам мерзіммен
мерзімсіз
6 айға дейін мерзіммен
6 айдан астам мерзіммен
мерзімсіз
1
2
3
4
5
6
1
Кепілдіктер және аккредитивтер
1.1
Кепілдіктер

14. По счету 8718 указываются требования в национальной валюте по операциям валютный своп, заключенным на срок не более 2 (двух) рабочих дней, в соответствии с Постановлением № 69.
15. По счету 8719 указываются обязательства в национальной валюте по операциям валютный своп, заключенным на срок не более 2 (двух) рабочих дней, в соответствии с Постановлением № 69.
16. Суммы по счетам 8718 и 8719 включают: по однодневному свопу – требования/обязательства на дату заключения, по двухдневному свопу – требования/обязательства на дату заключения и на следующий день после даты заключения свопа.
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об условных активах и условных обязательствах
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: 4_ФС_УО
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
___________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Всего
контрагенты - финансовые организации
контрагенты - прочие
со сроком до 6 месяцев
со сроком более 6 месяцев
без срока
со сроком до 6 месяцев
со сроком более 6 месяцев
без срока
1
2
3
4
5
6
1
Гарантии и аккредитивы
1.1
Гарантии

11.17
басқа туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
12
басқа да шартты талаптар
кестенің жалғасы:
оның ішінде бейрезиденттер бойынша
контрагенттер - қаржылық ұйымдар
контрагенттер - басқалары
6 айға дейін мерзіммен
6 айдан астам мерзіммен
мерзімсіз
6 айға дейін мерзіммен
6 айдан астам мерзіммен
мерзімсіз
7
8
9
10
11
12
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы ______________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: ___________________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Ескерту: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Шартты активтер және шартты
міндеттемелер туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Шартты активтер мен шартты міндеттемелер туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Шартты активтер мен шартты міндеттемелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан банктің шартты және ықтимал активтер мен міндеттемелер бойынша баланстан тыс баптар құрылымын ашып көрсетеді.
6. Нысанда қаржы құралдары бөлігінде контрагенттер - қаржылық ұйымдарға және контрагенттер - қаржылық емес ұйымдарға (оның ішінде бейрезиденттерге) қатысты шартты талаптар сомасы және шартты міндеттемелер сомасы көрсетіледі.

11.17
условные обязательства по прочим производным финансовым инструментам
12
прочие условные требования
продолжение таблицы:
в том числе по нерезидентам
контрагенты - финансовые организации
контрагенты - прочие
со сроком до 6 месяцев
со сроком более 6 месяцев
без срока
со сроком до 6 месяцев
со сроком более 6 месяцев
без срока
7
8
9
10
11
12
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об условных активах
и условных обязательствах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об условных активах и условных обязательствах
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет об условных активах и условных обязательствах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру внебалансовых статей банка по условным и возможным активам и обязательствам.
6. В Форме указываются суммы условных требований и суммы условных обязательств в отношении контрагентов-финансовых и контрагентов-нефинансовых организаций (в том числе нерезидентов) в разрезе финансовых инструментов и сроков, оставшихся до погашения.

7. 10-жолда тәуекелдерді хеджирлеу мақсатында жасалған туынды қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша қалдықтар сомасы көрсетіледі.
8. 11-жолда барлық қалған туынды қаржы құралдары бойынша (өзгерістер және баға ауытқулары нәтижесінде пайда алуға ниеті бар алыпсатарлық мәмілелерді қоса алғанда) қалдықтар сомасы көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Банкаралық активтер мен міндеттемелер, сондай-ақ шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер бойынша есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" "__________" жағдай бойынша
Индекс: 5_ФС_МБ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
____________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Банктің атауы
Активтер
Міндеттемелер
баланстық шоттың нөмірі
баланстық шоттың атауы
валютаның түрі
есепті кезеңнің аяғындағы сома
баланстық шоттың нөмірі
баланстық шоттың атауы
валютаның түрі
есепті кезеңнің аяғындағы сома
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1-резидент банк
1.1.
1.2.
1.3.
Барлығы
2
2-резидент банк
2.1.
2.2.
2.3.
Барлығы
3
1-бейрезидент банк
3.1.
3.2.
3.3.
Барлығы
4
2-бейрезидент банк
4.1.
4.2.
4.3.
Барлығы
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Шартты және ықтимал талаптар
Шартты және ықтимал талаптар
Елі
баланстан тыс шоттың нөмірі
баланстан тыс шоттың атауы
есепті кезеңнің аяғындағы сома
баланстан тыс шоттың нөмірі
баланстан тыс шоттың атауы
есепті кезеңнің аяғындағы сома
9
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы _____________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: ___________________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Ескерту: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банкаралық активтер мен
міндеттемелер, сондай-ақ
шартты және ықтимал талаптар
мен міндеттемелер бойынша
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банкаралық активтер мен міндеттемелер, сондай-ақ шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер бойынша есеп

7. В строке 10 указывается сумма остатков по сделкам с производными финансовыми инструментами, заключенным с целью хеджирования рисков.
8. В строке 11 указывается сумма остатков по всем остальным производным финансовым инструментам (включая спекулятивные сделки с намерением получить прибыль в результате изменений и колебаний цен).
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по межбанковским активам и обязательствам, а также условным и возможным требованиям и обязательствам
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: 5_ФС_МБ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
_____________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Наименование банка
Активы
Обязательства
номер балансового счета
наименование балансового счета
вид валюты
сумма на конец отчетного периода
номер балансового счета
наименование балансового счета
вид валюты
сумма на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Банк-резидент 1
1.1.
Всего
2
Банк-резидент 2
2.1.
Всего
3
Банк-нерезидент 1
3.1.
Всего
4
Банк-нерезидент 2
4.1.
Всего
Итого
продолжение таблицы:
Условные и возможные требования
Условные и возможные обязательства
Страна
номер внебалансового счета
наименование внебалансового счета
сумма на конец отчетного периода
номер внебалансового счета
наименование внебалансового счета
сумма на конец отчетного периода
9
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета по
межбанковским активам
и обязательствам, а также
условным и возможным
требованиям и обязательствам
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет по межбанковским активам и обязательствам, а также условным и возможным требованиям и обязательствам

1-тарау. Жалпы ережелер
1.Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Банкаралық активтер мен міндеттемелер, сондай-ақ шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда банктің резидент банктер мен бейрезидент банктерге, резидент банктер мен бейрезидент банктердің алдындағы банктің міндеттемелері, банктің резидент банктер мен бейрезидент банктерге қатысты шартты және ықтимал талаптары, банктің резидент банктер мен бейрезидент банктер алдындағы шартты және ықтимал міндеттемелеріне қатысты барлық банкаралық активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Резидент банктерге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамы жатады.
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын жинақ шоттардағы және корреспонденттік шоттардағы, салымдардағы және банк пен ипотекалық ұйымның міндеттемелерін (қардарлық, қарымжы) қамтамасыз ету ретінде берілген ақша сақтау шоттарындағы ақша қалдықтары бойынша мәліметтер резидент банктер, бейрезидент банктер, Ұлттық пошта операторы, шетелдік орталық банктер, қаржылық резидент ұйымдар, қаржылық бейрезидент ұйымдар бойынша және валюталардың түрлері бойынша көрсетіледі.
6. Нысан банктің есепті күні өзара қатынастары бар әрбір контрагент банк бойынша (резидент банк, бейрезидент банк, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамы) жеке-жеке толтырылады.
"Банктің атауы" бағанында "Резидент банк", "Бейрезидент банк" шартты белгілеулерінің орнына толтыру кезінде нақты контрагент банктің атауы көрсетіледі.
7. 1, 2, 5, 6, 9, 10, 12, 13-бағандарды толтыру кезінде әрбір контрагент банк бойынша есепті кезеңнің аяғындағы сомаға сәйкес келетін активтердің, міндеттемелердің, шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің баланстық немесе баланстан тыс шоттары және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес олардың атауы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет по межбанковским активам и обязательствам, а также условным и возможным требованиям и обязательствам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения по всем межбанковским активам банка по отношению к банкам-резидентам и банкам-нерезидентам, обязательствам банка перед банками-резидентами и банками-нерезидентами, условным и возможным требованиям банка к банкам-резидентам и банкам-нерезидентам, условным и возможным обязательствам банка перед банками-резидентами и банками-нерезидентами.
К банкам-резидентам также относятся Национальный Банк Республики Казахстан и Акционерное общество "Банк Развития Казахстана".
Сведения по остаткам денег на сберегательных счетах и корреспондентских счетах, вкладах, являющихся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и счетах хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации указываются по банкам-резидентам, банкам-нерезидентам, Национальному оператору почты, иностранным центральным банкам, финансовым организациям-резидентам, финансовым организациям-нерезидентам и по видам валют.
6. Форма заполняется по каждому банку-контрагенту (банк-резидент, банк-нерезидент, Национальный Банк Республики Казахстан и Акционерное общество "Банк Развития Казахстана") в отдельности, с которым у банка имеются взаимоотношения на отчетную дату.
В графе "Наименование банка" вместо условных обозначений "Банк-резидент", "Банк-нерезидент" при заполнении указывается наименование конкретного банка-контрагента.
7. При заполнении граф 1, 2, 5, 6, 9, 10, 12, 13 указывается в отдельности каждый балансовый или внебалансовый счет активов, обязательств, условных и возможных требований и обязательств и их наименование в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793, соответствующий сумме на конец отчетного периода по каждому банку-контрагенту.

8. 3 және 7-бағандарда валютаның түрі ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
9. 4, 8, 11, 14-бағандарды толтыру кезінде контрагент банкке сәйкес келетін есепті кезеңнің аяғындағы сомалар тиісті баланстық немесе баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар бөлігінде: негізгі борыш бойынша (сатып алу құны), есептелген сыйақы, резервтер (провизиялар), дисконттар, сыйлықақылар, оң және теріс түзетілген шоттар бойынша бөлінеді.
10. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" "__________" жағдай бойынша
Индекс: 6_ФС_ССЦБ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
______________________
(банктің атауы)
Эмитенттің атауы
Эмитент елінің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (данасы)
Бағалы қағаздың номиналдық құны/сатып алу құны (мың теңге
Номиналдық құнның валютасы
Барлығы
Барлығы
ауыртпалық түскен бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде, репоға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары

8. В графах 3 и 7 вид валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
9. При заполнении граф 4, 8, 11, 14 суммы на конец отчетного периода, соответствующие банку-контрагенту, распределяются в разрезе остатков по соответствующим балансовым или внебалансовым счетам: по основному долгу (стоимости приобретения), начисленного вознаграждения, резервов (провизий), дисконтов, премий, счетов положительной и отрицательной корректировки.
10. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре портфеля ценных бумаг
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: 6_ФС_ССЦБ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
______________________________
(наименование банка)
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги
Валюта номинальной стоимости
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги
обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
государственные ценные бумаги Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда бағалы қағаздардың санаты портфелінің құрылымы туралы ақпарат олардың санаттары бөлігінде қамтылған:
1) басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар;
2) пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар;
3) амортизациялық құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар.
6. Нысанда банктің еншілес және үлестес ұйымдарының акцияларына (жарғылық капиталына қатысу үлестеріне) салымдарын, сондай-ақ Банктің, сондай-ақ ислам банкінің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есепте көрсетілген заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарындағы басқа да қатысуды қоспағанда, борыштық және үлестік бағалы қағаздарға салымдары туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. Резервтердің (провизиялардың) мөлшері абсолюттік мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
8. 9-бағанда номиналдық құн облигациялар бойынша толтырылады, сатып алу құны акциялар бойынша толтырылады.
9. 10-бағанда номиналдық құн валютасы көрсетіледі, акциялар бойынша толтырылмайды. Валютаның коды ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
10. 11-бағанда сатуға қолда бар бағалы қағаздардың сомасы сатып алу құны бойынша көрсетіледі.
11. 15-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін және репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
12.16-бағанда 3562 "Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар бойынша шығындардың орнын толтыруға резервтер (провизиялар)" баланстық шотындағы қалдықтар көрсетіледі.
13. 17-бағанда пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о структуре портфеля ценных бумаг" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит информацию о структуре портфеля ценных бумаг в разрезе их категорий:
1) ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход;
2) ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток;
3) ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости.
6. В Форме указываются сведения о вложениях банка в долговые и долевые ценные бумаги, за исключением вложений в акции (доли участия в уставных капиталах) дочерних и ассоциированных организаций, а также прочего участия в уставных капиталах юридических лиц, отраженные в Отчете об инвестициях банка, а также исламского банка в капитал других юридических лиц.
7. Размер резервов (провизий) в Форме указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
8. В графе 9 номинальная стоимость заполняется по облигациям, покупная стоимость - по акциям.
9. В графе 10 указывается валюта номинальной стоимости, по акциям не заполняется. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
10. В графе 11 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход.
11. В графе 15 указываются ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход и обремененные договорами репо.
12. В графе 16 указываются остатки на балансовом счете 3562 "Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход".
13. В графе 17 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.

14. 21-бағанда пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін және репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
15. 22-бағанда амортизациялық құны бойынша есептелетін бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі.
16. 26-бағанда амортизациялық құны бойынша есептелетін және репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
17. 32-бағанда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Бұл баған Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
18. 33-бағанда бағалы қағаз эмитентінің рейтингтік агенттік берген есепті күнгі рейтингісі көрсетіледі.
19. 34-бағанда рейтингтік агенттік берген бағалы қағаздың сатып алу күніндегі рейтингісі көрсетіледі, 35-бағанда рейтингтік агенттік берген бағалы қағаздың есепті кезеңдегі рейтингісі көрсетіледі.
20. 33, 34 және 35-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингтік агенттіктердің біреуі берген рейтинг көрсетіледі. 2 (екі) және одан астам рейтингтік агенттіктерден (Standard & Poor's немесе басқа рейтингтік агенттік) бірнеше рейтинг болған кезде рейтингті соңғы берген рейтингтік агенттіктің рейтингі көрсетіледі.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Банктің, сондай-ақ ислам банкінің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" "__________" жағдай бойынша
Индекс: 7_ФС_ИКДЮ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
___________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны
Инвестициялардың баланстық құны
Құнсыздану бойынша резервтер (провизиялар)
Баланстық шоттардың нөмірлері
Акциялардың саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
I
Қаржы ұйымдарына инвестициялардың барлығы
1
Қазақстан Республикасының резиденттері
1.1
екінші деңгейдегі банктер

14. В графе 21 указываются ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток и обремененные договорами репо.
15. В графе 22 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемых по амортизированной стоимости.
16. В графе 26 указываются ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости и обремененные договорами репо.
17. В графе 32 указывается категория ценных бумаг эмитентов - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. Данная графа не заполняется по ценным бумагам эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан.
18. В графе 33 указывается рейтинг эмитента ценной бумаги на отчетную дату, присвоенный рейтинговым агентством.
19. В графе 34 указывается рейтинг ценной бумаги на дату приобретения, присвоенный рейтинговым агентством, в графе 35 указывается рейтинг ценной бумаги на отчетную дату, присвоенный рейтинговым агентством.
20. При заполнении граф 33, 34 и 35 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При наличии нескольких рейтингов от 2 (двух) и более рейтинговых агентств (Standard & Poor's или другое рейтинговое агентство) указывается рейтинг рейтингового агентства, присвоившего рейтинг последним.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях банка, а также исламского банка в капитал других юридических лиц
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Индекс: 7_ФС_ИКДЮ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
___________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Наименование юридического лица
Покупная стоимость
Балансовая стоимость инвестиций
Резервы (провизии) по обесценению
Номера балансовых счетов
Количество акций (штук)
1
2
3
4
5
6
7
I
Всего инвестиции в финансовые организации
1
Резиденты Республики Казахстан
1.1
банки второго уровня

13.1
13.n
14
Басқа заңды тұлғалар
14.1
14.n
Инвестициялардың барлығы
кестенің жалғасы:
Банкке тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарды шегергенде) акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Эмитент акцияларының баланстық құнының немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің банктің меншікті капиталына қатынасы (пайызбен)
Сатып алынған күні
Үлестік қаржы құралдары
Қазақстан Республикасының бейрезидент заңды тұлғаларының акциялары еркін айналыста жүрген халықаралық қор биржасының атауы
сатып алу күніне
есептік күнге
8
9
10
11
12
13
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: __________
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банктің, сондай-ақ ислам
банкінің басқа заңды
тұлғалардың капиталына
инвестициялары туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сондай-ақ ислам банкінің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Банктің, сондай-ақ ислам банкінің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.

13.1
13.n
14
Иные юридические лица
14.1
14.n
Всего инвестиций
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих банку, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Отношение балансовой стоимости акций эмитента или доли участия в уставном капитале юридического лица к собственному капиталу банка
(в процентах)
Дата приобретения
Долевые финансовые инструменты
Наименование международной фондовой биржи, на которой находятся в свободном обращении акции юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан
на дату приобретения
на отчетную дату
8
9
10
11
12
13
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об инвестициях
банка, а также исламского банка
в капитал других юридических лиц
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестициях банка, а также исламского банка в капитал других юридических лиц
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет об инвестициях банка, а также исламского банка в капитал других юридических лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда банктің, ислам банкінің еншілес және қауымдастырылған ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанның барлық деректері капиталында банк қатысатын заңды тұлғаның қызметінің сипаты бойынша ұсынылады.
7. 3-бағанда бүкіл акциялар топтамасының (қатысу үлестерінің) сатып алу күнгі сатып алу құны көрсетіледі.
8. 4-бағанда инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі. Баланстық құн ретінде олар бойынша қалыптастырылған провизиялар (резервтер) шегерілгеннен кейін ол бойынша қаржы активі баланста танылатын сома түсініледі.
9. 6-бағанда Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 тіркелген "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есеп шоттарының үлгі жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы №3 қаулысына сәйкес инвестициялар және олар үшін құрылған резервтер (провизиялар) бойынша баланстық шоттар көрсетіледі.
10. 10-бағанда эмитент акцияларының немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің баланстық құнының банктің меншікті капиталына қатынасын есептеу үшін Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 тіркелген "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы міндетті нормалар мен лимиттерді маңызы мен есептеу әдістемелерін, белгілі бір күнге шекті банк капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына сәйкес есептелген реттеуіштік меншікті капитал пайдаланылады.
11. 11-бағанда бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесінде эмиссиялық бағалы қағаздармен мәмілелерді тіркеу күні көрсетіледі. Басқа мәмілелер бойынша заңнамаға сәйкес меншік құқығы туындаған күні (сәті) көрсетіледі.
12. Резервтер (провизиялар) сомасы абсолюттік мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" "__________" жағдай бойынша
Индекс: 8_ФС_КА_МСФО
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
_____________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Активтер
Стандартты
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Анықтама үшін: қамтамасыз етудің құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Салымдар (корреспонденттік шоттарды қоса алғанда), оның ішінде:
1.1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің
2
Қарыздар:

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о размере инвестиций банка, исламского банка в капитал дочерних и ассоциированных организаций, а также других юридических лиц.
6. Все данные Формы представляются по характеру деятельности юридического лица, в капитале которых участвует банк.
7. В графе 3 указывается покупная стоимость всего пакета акций (долей участия) на дату приобретения.
8. В графе 4 указывается балансовая стоимость инвестиций. Под балансовой стоимостью понимается сумма, по которой финансовый актив признается в балансе после вычета сформированных по ним провизий (резервов).
9. В графе 6 указываются балансовые счета по инвестициям и созданным по ним резервам (провизиям) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.
10. В графе 10 для расчета отношения балансовой стоимости акций эмитента или доли участия в уставном капитале юридического лица к собственному капиталу банка используется регуляторный собственный капитал, рассчитанный в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.
11. В графе 11 указывается дата регистрации сделки с эмиссионными ценными бумагами в системе реестров держателей ценных бумаг. По иным сделкам указывается дата (момент) возникновения права собственности в соответствии законодательством.
12. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Индекс: 8_ФС_КА_МСФО
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
____________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Активы
Стандартные
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Вклады (включая корреспондентские счета), в том числе:
1.1
нерезидентов Республики Казахстан
2
Займы:

Үмітсіз (50 пайыздан 100 пайызға дейінгі мөлшерде резервтер (провизиялар) есептелген жағдайда)
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Анықтама үшін: қамтамасыз етудің құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
49
50
51
52
53
54
55
56
кестенің жалғасы:
Барлығы
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Анықтама үшін: қамтамасыз етудің құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
Бiрiншi басшы ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ___________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: __________
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Активтердің және шартты
міндеттемелердің, сондай-ақ
халықаралық қаржылық
есептілік стандарттарына сәйкес
қалыптастырылған резервтердің
(провизиялардың) құрылымы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "Активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Безнадежные (в случае начисления резервов (провизий) в размере от 50 процентов до 100 процентов)
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная/отрицательная корректировка
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
49
50
51
52
53
54
55
56
продолжение таблицы:
Всего
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная/отрицательная корректировка
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
Всего
из них в иностранной валюте
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Исполнитель ________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о структуре
активов и условных обязательств,
а также резервов (провизий),
сформированных в соответствии
с международными стандартами
финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".

3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда резиденттілік белгісі бөлігінде жіктеуге жататын банктің активтері мен шартты міндеттемелері туралы ақпарат бар.
6. Активтердің және шартты міндеттемелердің жіктелген санаты халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес нақты қалыптастырылған резервтерге (провизияларға) байланысты Түсіндірменің 1-кестесіне сәйкес айқындалады.
1-кесте. Активтің, шартты міндеттеменің жіктеу санатын анықтау
Қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) деңгейі пайызбен
Жіктелген санат
0
Стандарт
0,01 - 5
1-санаттағы күмәнді
5,01 - 10
2- санаттағы күмәнді
10,01 - 20
3- санаттағы күмәнді
20,01 - 25
4- санаттағы күмәнді
25,01 - 50
5- санаттағы күмәнді

3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит информацию об активах и условных обязательствах банка, подлежащих классификации в разрезе признака резидентства и в иностранной валюте.
6. Классификационная категория активов и условных обязательств определяется в соответствии с Таблицей 1 Пояснения, в зависимости от фактически сформированных резервов (провизий) в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
Таблица 1. Определение классификационной категории актива, условного обязательства
Уровень сформированных резервов (провизий) в процентах
Классификационная категория
0
Стандартный
0,01 - 5
Сомнительный 1 категории
5,01 - 10
Сомнительный 2 категории
10,01 - 20
Сомнительный 3 категории
20,01 - 25
Сомнительный 4 категории
25,01 - 50
Сомнительный 5 категории

50,01 - 100
Үмітсіз
7. Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары бойынша қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) деңгейі резервтердің провизияларының (провизиялардың) сомасына ұлғайған бухгалтерлік есептің деректері бойынша активтің, шартты міндеттеменің баланстық құнынан есептелінеді.
8. 2-жолда әрбір бағандағы сома 2.1, 2.2, 2.3 және 2.4-жолдардағы тиісті бағандарындағы сомаға тең болады.
9. 2.2.1.1, 2.2.2.1, 2.4.1.1-жолдарда коммерциялық мақсатта қолданылатын жылжымайтын мүліктерді сатып алуға және құрылысына берілген қарыздар көрсетіледі.
10. 2.2.1.2, 2.2.2.2, 2.4.1.2-жолдарда тікелей тұрғын үйге арналған жылжымайтын мүлікті сатып алуға және құрылысына берілген қарыздар көрсетіледі.
11. 2.3.1.1, 2.3.2.1-жолдарда жеке тұлғаларға кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға байланысты емес тауарды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуға берілген қарыздар көрсетіледі. (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын, коммерциялық және тұрғын үй жылжымайтын мүлік сатып алуға және салуға берілген қарыздарды және кредиттік карталарды қоспағанда).
Тұтынушылық мақсатқа: автокөлік (тұрмыстық техника немесе жиһаз) сатып алу, қарыз алушының тұрғын үйін жөндеу немесе қайта салу (жылжымайтын мүлікпен қамтамасыз етусіз), білімге шығыстар, медициналық шығыстар, салықтар, демалысқа барулар, депозиттік шоттар бойынша овердрафттар кіреді.
Кредиттік карталар бойынша ақпарат 2.3.1.4.1 және 2.3.2.4.1-жолдарда көрсетіледі.
12. 2.3-жолда жеке кәсіпкерлерге өз мақсаттары үшін берілген қарыздар бойынша, сондай-ақ адвокаттар мен нотариустарға (заңды тұлғаның құрылуынсыз) берілген қарыздар бойынша несиелік және мерзімі өткен берешек туралы мәліметтер көрсетіледі.
13. 2.4-жолда Қазақстан Республикасының резиденттері шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне берілген қарыздар көрсетіледі. 2.4.2-жолда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін дара кәсіпкерлерге берілген қарыздар көрсетіледі.
14. 3-жолда кепіл шартын, кепілдеме немесе кепілдік шартын жасамай, жеке тұлғаларға тұтынушылық мақсатқа берілген қарыздар көрсетіледі.
15. 4-жолда біртекті қарыз портфеліне енгізілген қарыздар көрсетіледі.
16. 58-бағанда шетел валютасында негізгі борыш сомасы көрсетіледі.
17. 3, 11, 19, 27, 35, 43, 51 және 60-бағандарда есептелген, бірақ негізгі борыш бойынша алынбаған сыйақы көрсетіледі.
18. 5, 13, 21, 29, 37, 45, 53 және 62-бағандарда болашақ есептік ақша ағындарының дисконтталған құны көрсетіледі.
19. Болашақ есептік ақша ағындарының дисконтталған құны біртекті қарыз портфельдеріне кірмейтін дара қарыздар бойынша есептеледі.

50,01 - 100
Безнадежный
7. Уровень сформированных резервов (провизий) рассчитывается от балансовой стоимости актива, условного обязательства по данным бухгалтерского учета, увеличенной на сумму провизий резервов (провизий).
8. В строке 2 сумма в каждой графе равна сумме соответствующей графы в строках 2.1, 2.2, 2.3 и 2.4.
9. В строках 2.2.1.1, 2.2.2.1, 2.4.1.1 указываются займы, выданные на приобретение и строительство недвижимости, которая будет использоваться в коммерческих целях.
10. В строках 2.2.1.2, 2.2.2.2, 2.4.1.2 указываются займы, выданные на приобретение и строительство недвижимости, предназначенной непосредственно для жилья.
11. В строках 2.3.1.1, 2.3.2.1 указываются займы, выданные физическим лицам на приобретение товаров, работ и услуг, не связанных с осуществлением предпринимательской деятельности (за исключением ипотечных жилищных займов, займов выданных на приобретение и строительство коммерческой и жилой недвижимости, и кредитных карт).
Потребительские цели включают в себя: покупку автотранспорта (бытовой техники или мебели), ремонт или перестройку жилья заемщика (без обеспечения недвижимостью), расходы на образование, медицинские расходы, налоги, поездки на отдых, овердрафты по сберегательным счетам.
Информация по кредитным карточкам указывается по строкам 2.3.1.4.1 и 2.3.2.4.1.
12. В строке 2.3 указываются данные по ссудной и просроченной задолженности по займам, выданным индивидуальным предпринимателям на собственные цели, а также займам, выданным адвокатам и нотариусам (без образования юридического лица).
13. В строке 2.4 указываются займы, выданные субъектам малого и среднего предпринимательства-резидентам Республики Казахстан. В строке 2.4.2 указываются займы, выданные индивидуальным предпринимателям для осуществления предпринимательской деятельности.
14. В строке 3 указываются займы, выданные физическим лицам на потребительские цели без заключения договора залога, договора поручительства или гарантии.
15. В строке 4 указываются займы, включенные в портфель однородных займов.
16. В графе 58 указывается сумма основного долга в иностранной валюте.
17. В графах 3, 11, 19, 27, 35, 43, 51 и 60 указывается сумма начисленного, но неполученного вознаграждения по основному долгу.
18. В графах 5, 13, 21, 29, 37, 45, 53 и 62 указывается дисконтированная стоимость будущих денежных потоков.
19. Дисконтированная стоимость расчетных будущих денежных потоков рассчитывается по индивидуальным займам, не входящим в портфель однородных займов.

20. 6, 14, 22, 30, 38, 46, 54 және 63-бағандар қамтамасыз етудің нарықтық құны көрсетіледі.
21. 7, 15, 23, 31, 39, 47, 55 және 64-бағандарда резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде енгізілетін қамтамасыз ету құны көрсетіледі.
22. 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56 және 65-бағандарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі.
23. 66-бағанда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы шетел валютасында көрсетіледі.
24. Резервтер (провизиялар) сомасы абсолюттік мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
25. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 9_ФС_ЗПД_МСФО
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
____________________
(банк атауы)
(мың теңге)
Атауы
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс Түзету
Анықтама үшін: қамтамасыз ету құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеген кезде қосылатын қамтамасыз ету құны
1
2
3
4
5
6
7
1
Басқа банктерге берілген қарыздар, оның iшiнде
1.1.
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
1..2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:

20. В графах 6, 14, 22, 30, 38, 46, 54 и 63 указывается рыночная стоимость обеспечения.
21. В графах 7, 15, 23, 31, 39, 47, 55 и 64 указывается стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий).
22. В графах 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56 и 65 указывается сумма резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
23. В графе 66 указывается сумма резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, в иностранной валюте.
24. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
25. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Отчетный период: по состоянию на "___" "_____________" 20__ года
Индекс: 9_ФС_ЗПД_МСФО
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
______________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Наименование
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
1
2
3
4
5
6
7
1
Займы, предоставленные другим банкам, в том числе:
1.1.
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
1..2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:

1 күннен 15 күнге дейiн
4.2.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
4.2.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
4.2.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
4.2.2.5
91 күннен 180 күнге дейiн
4.2.2.6
181 күн және одан астам
4.3
тұтынушылық мақсаттарға, оның ішінде:
4.3.1
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
4.3.2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:
4.3.2.1
1 күннен 15 күнге дейiн
4.3.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
4.3.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
4.3.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
4.3.2.5
91 күннен 180 күнге дейiн
4.3.2.6
181 күн және одан астам
4.4
анықтама үшін: жеке тұлғаларға қамтамасыз етілмеген тұтынушылық қарыздар
4.4.1
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
4.4.2
негізгі борыш және/ немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар, оның ішінде
4.4.2.1
1 күннен 15 күнге дейiн
4.4.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
4.4.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
4.4.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
4.4.2.5
91 күннен 180 күнге дейiн
4.4.2.6
181 күн және одан астам
4.5
басқа мақсаттарға, оның ішінде:
4.5.1
мерзімі өткен берешегі жоқ қарыздар
4.5.2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:
4.5.2.1
1 күннен 15 күнге дейiн
4.5.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
4.5.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
4.5.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
4.5.2.5
91 күннен 180 күнге дейiн
4.5.2.6
181 күн және одан астам
5
Жеке кәсіпкерлерге берілген қарыздар, оның ішінде:
5.1
жылжымайтын мүлікті сатып алуға және салуға
5.1.1
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
5.1.2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:
5.1.2.1
1 күннен 15 күнге дейiн
5.1.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
5.1.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
5.1.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
5.1.2.5
90 күннен астам
5.1.2.6
181 күн және одан астам
5.2
басқа мақсаттарға, оның ішінде:
5.2.1
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
5.2.2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:
5.2.2.1
1 күннен 15 күнге дейiн
5.2.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
5.2.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
5.2.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
5.2.2.5
91 күннен 180 күнге дейiн
5.2.2.6
181 күн және одан астам
6
Кері репо операциялары
7
Несие портфелінің жиынтығы
8
Негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
9
Мерзiмi өткен берешегі
1 күннен 15 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
10
Мерзiмi өткен берешегі 16 күннен 30 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
11
Мерзiмi өткен берешегі 31 күннен 60 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
12
Мерзiмi өткен берешегі 61 күннен 90 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
13
Мерзiмi өткен берешегі 91 күннен 180 күнге дейiн қарыздар сомасы
14
Мерзiмi өткен берешегі күн болатын және одан асатын қарыздар сомасы
Бiрiншi басшы ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: __________
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қарыздар, оның ішінде жан-
жақты көрсетілген негізгі борыш
және (немесе) есептелген
сыйақы бойынша мерзімі өткен
берешегі бар, сондай-ақ
халықаралық қаржылық
есептілік стандарттарына сәйкес
қалыптастырылған резервтер
(провизиялар) мөлшері туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп

от 1 до 15 дней
4.​2.​2.​2
от 16 до 30 дней
4.​2.​2.​3
от 31 до 60 дней
4.​2.​2.​4
от 61 до 90 дней
4.​2.​2.​5
от 91 до 180 дней
4.​2.​2.​6
от 181 дня и более
4.3
на потребительские цели, в том числе:
4.3.1
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
4.3.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:
4.​3.​2.​1
от 1 до 15 дней
4.​3.​2.​2
от 16 до 30 дней
4.​3.​2.​3
от 31 до 60 дней
4.​3.​2.​4
от 61 до 90 дней
4.​3.​2.​5
от 91 до 180 дней
4.​3.​2.​6
от 181 дня и более
4.4
справочно: необеспеченные потребительские займы физическим лицам
4.4.1
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
4.4.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:
4.​4.​2.​1
от 1 до 15 дней
4.​4.​2.​2
от 16 до 30 дней
4.​4.​2.​3
от 31 до 60 дней
4.​4.​2.​4
от 61 до 90 дней
4.​4.​2.​5
от 91 до 180 дней
4.​4.​2.​6
от 181 дня и более
4.5
на прочие цели, в том числе:
4.5.1
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
4.5.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:
4.​5.​2.​1
от 1 до 15 дней
4.​5.​2.​2
от 16 до 30 дней
4.​5.​2.​3
от 31 до 60 дней
4.​5.​2.​4
от 61 до 90 дней
4.​5.​2.​5
от 91 до 180 дней
4.​5.​2.​6
от 181 дня и более
5
Займы, выданные субъектам малого и среднего предпринимательства резидентам Республики Казахстан-физическим лицам, в том числе:
5.1
на приобретение и строительство недвижимости
5.1.1
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
5.1.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:
5.​1.​2.​1
от 1 до 15 дней
5.​1.​2.​2
от 16 до 30 дней
5.​1.​2.​3
от 31 до 60 дней
5.​1.​2.​4
от 61 до 90 дней
5.​1.​2.​5
от 91 до 180 дней
5.​1.​2.​6
от 181 дня и более
5.2
на прочие цели, в том числе:
5.2.1
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
5.2.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:
5.​2.​2.​1
от 1 до 15 дней
5.​2.​2.​2
от 16 до 30 дней
5.​2.​2.​3
от 31 до 60 дней
5.​2.​2.​4
от 61 до 90 дней
5.​2.​2.​5
от 91 до 180 дней
5.​2.​2.​6
от 181 дня и более
6
Операции обратное репо
7
Итого ссудный портфель
8
Займы, по которым отсутствует просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению
9
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 1 до 15 дней
10
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 16 до 30 дней
11
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 31 до 60 дней
12
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 61 до 90 дней
13
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 91 до 180 дней
14
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 181 дня и более
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Исполнитель _______________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о займах, в том
числе, по которым имеется
просроченная задолженность по
основному долгу и (или)
начисленному вознаграждению
в деталях, а также о размере
резервов (провизий), сформированных
в соответствии с международными
стандартами финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі - Түсіндірмелер) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп" нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы мәліметтер көрсетіледі. Нысандағы деректер есепті күнгі қарыздың жіктеу санатына сәйкес кредит беру мақсаты бойынша және қамтамасыз ету түрі бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен күндер бойынша бөліп келтіріледі.
6. 3-жолда шағын және орта кәсіпкерлік субъекттері - заңды тұлғаларға берілген қарыздар көрсетіледі.
7. 4.4-баған бойынша резервтерді (провизияларды) есептеген кезде енгізілетін қамтамасыз етудің құны туралы ақпарат көрсетілмейді.
8. 5-жолда жеке кәсіпкерлерге берілген қарыздар көрсетіледі.
9. 3 және 5-бағандар сомасы Активтердің және шартты міндеттемелердің, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы жөніндегі мәліметтер туралы есептің 2.4-жолының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
10. Нысанда қарыздар кері репо операциясын есепке алмай ескеріледі, кері репо операциясының сомасы 6-жолда көрсетіледі.
11. 5-бағанда қамтамасыз етудің нарықтық құны көрсетіледі.
12. 6-бағанда резервтерді (провизияларды) есептеген кезде енгізілетін қамтамасыз етудің құны көрсетіледі.
13. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" "__________" жағдай бойынша
Индекс: 10_ФС_МӘМІЛЕЛЕР_ТІЗІЛІМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
___________________
(банк атауы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению. Данные в Форме приводятся с разбивкой дней просроченной задолженности по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, по целям кредитования и по виду обеспечения.
6. В строке 3 указываются займы, выданные юридическим лицам - субъектам малого и среднего предпринимательства.
7. По строке 4.4 информация о стоимости обеспечения, включаемой при расчете резервов (провизий) не указывается.
8. В строке 5 указываются займы, выданные индивидуальным предпринимателям.
9. Сумма строк 3 и 5 соответствует итоговой сумме строк 2.4 Отчета о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
10. В Форме займы учитываются без учета операции обратное репо, сумма операций обратное репо указывается в строке 6.
11. В графе 5 указывается рыночная стоимость обеспечения.
12. В графе 6 указывается стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий).
13. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Индекс: 10_ФС_СДЕЛКИ_РЕЕСТР
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
______________________________
(наименование банка)

1-кесте. Банкпен ерекше қатынаспен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ 20__ жылғы "___" _________________қолданыстағы мәмілелер
Атауы (заңды тұлға үшін), тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлға үшін)
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін)
Елі
Тұлғаның банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғаға жатқызылу белгісі
Операция түрі
Мәміле мақсаты
Шарт №
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы:
Шарттың (талаптары орындалу басталған күн) жасалған күні
Шарттың/мәміленің қолданылуы аяқталған күн (талаптарын орындау аяқталған күн)
Банктің директорлар кеңесінің не акционерлердің жалпы жиналысы шешімінің деректемелері
Шарт бойынша мәмілелер сомасы (мың теңгемен)
Валюта түрі
Қамтамасыз ету түрі
Қамтамасыз ету құны
(мың теңгемен)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз ету құны
Күні
Нөмірі
9
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Шарт бойынша сыйақы мөлшерлемесі
(жылдық пайызбен)
Есептелген кірістер/шығыстар
Баланстық құны, оның ішінде
Ескерту
банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғамен банктің пайдасына
банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғаның пайдасына
банктің ішкі құжаттарына сәйкес
Сомасы
(мың теңгемен)
Баланстық шот нөмірі
Негізгі борыш
есептелген сыйақы
Дисконттар, сыйлықақылар, оң/теріс түзету
Резервтер (провизиялар)
Баланстық шоттардың нөмірі
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Банктің өзімен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен жасаған банк мәмілесінің жалпы сомасы, банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен банктің әрбір операциясының түрі бойынша жасаған сомасы Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3924 тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктер үшiн пруденциалдық нормативтер есеп айырысуларының нормативтiк мәнi мен әдiстемесi туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2005 жылғы 30 қыркүйектегі № 358 қаулысына сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан аспайды, 20__ жылғы "__"_____ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
20 __ жылғы "__"_____ жағдай бойынша банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлға болып табылатын, сақтандыру ұйымында сақтандырылған банк клиенттерінің қарыздарының жалпы сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Банк есепті кезеңде банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғаларға жеңілдікті талаптар берілмегендігін және банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен 1-кестеде көрсетілгеннен өзге басқа мәмілелер жүзеге асырылмағандығын растайды.
20__ жылғы "__"_____ жағдай бойынша банктің өзімен ерекше қатынаста байланысқан тұлғамен банктің әрбір операциясының түрі бойынша жасаған сомасы Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 тіркелген "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы міндетті нормалар мен лимиттерді маңызы мен есептеу әдістемелерін, белгілі бір күнге шекті банк капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан аспайды, банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен мәмілелердің жалпы сомасы ________ мың теңге болады.
20 __ жылғы "__"_____ жағдай бойынша банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлға болып табылатын, сақтандыру ұйымында сақтандырылған банк клиенттерінің қарыздарының жалпы сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Банк есепті кезеңде банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғаларға жеңілдікті талаптар берілмегендігін растайды.
2-кесте. Банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалар тізілімі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін)
Атауы (заңды тұлға үшін), тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлға үшін)
Тұлғаның банкпен ерекше қатынаста байланысқан тұлғаға жатқызылу белгісі
1
2
3
4
Бiрiншi басшы ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ______________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі: __________
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банкпен ерекше қатынастар
арқылы байланысты
тұлғалармен есепті ай ішінде
жасалған, сондай-ақ есепті күні
қолданыстағы мәмілелер туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп

Таблица 1. Сделки с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенные в течение отчетного месяца, а также действующие на "___" _________________ 20__года
Наименование (для юридического лица), фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для физического лица)
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Страна
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с банком
Вид операции
Цель сделки
№ договора
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы:
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора/сделки
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора/сделки
Реквизиты решения совета директоров банка либо общего собрания акционеров
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Вид валюты
Вид обеспечения
Стоимость обеспечения (в тысячах тенге)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
Дата
Номер
9
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по договору (в процентах годовых)
Начисленные доходы/расходы
Балансовая стоимость сделки, в том числе
Приме-чание
лицом, связанным с банком особыми отношениями в пользу банка
банком в пользу лица, связанного с банком особыми отношениями
в соответствии с внутренними документами банка
Сумма (в тысячах тенге)
Номер балансового счета
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Дисконты, премии, положительная/ отрицательная корректировка
Резервы (провизии)
Номер балансовых счетов
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Общая сумма сделок банка с лицами, связанными особыми отношениями с ним, суммы которых по каждому виду операций банка с лицом, связанным особыми отношениями с ним, не превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала банка, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886, по состоянию на "__"_____ 20__ года, составляет ________ тысяч тенге.
Общая сумма займов клиентов банка, застрахованных у страховой организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с банком, по состоянию на "__"_____ 20__ года составляет _________ тысяч тенге.
Банк подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с банком, не предоставлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с банком особыми отношениями
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Наименование (для юридического лица), фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с банком
1
2
3
4
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Исполнитель ________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сделках с лицами,
связанными с банком особыми
отношениями, заключенных в
течение отчетного месяца, а
также действующих на
отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен банктің барлық мәмілелері (1-кесте) туралы мәліметтерді, сондай-ақ банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалардың тізілімін (2-кесте) ашып көрсетеді.
6. Тұлғаның банкпен ерекше қатынастар арқылы байланыстылық белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында, "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабында және "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабында айқындалады.
7. Тұлғалардың банкпен ерекше қатынастар арқылы байланыстылығының бір немесе бірнеше белгілері болуы мүмкін, осыған байланысты, көрсетілген тізілімді толтыру кезінде барлық белгілер көрсетіледі.
8. 1-кестеде банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен банктің әрбір операциясының түрі бойынша жасаған сомасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы міндетті нормалар мен лимиттерді маңызы мен есептеу әдістемелерін, белгілі бір күнге шекті банк капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталы мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын, онымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасаған банктің барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о сделках с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает сведения обо всех сделках банка с лицами, связанными особыми отношениями с ним (Таблица 1), а также реестр лиц, связанных с банком особыми отношениями (Таблица 2), заключенные в течение отчетного месяца, а также действующие на отчетную дату.
6. Признак связанности лица с банком особыми отношениями определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 12-1 Закона Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью" и статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
7. Лица могут иметь один или несколько признаков связанности особыми отношениями с банком, в связи с чем, при заполнении указанного реестра указываются все признаки.
8. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках банка с лицами, связанными особыми отношениями с ним, сумма которых по каждому виду операций банка с лицом, связанным особыми отношениями с ним, превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала банка, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции банка", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.

9. Егер банктің меншікті капиталының мәні теріс болса, 1-кестеде сомасы өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен банк операцияларының әрбір түрі бойынша банк активтерінің мөлшерінен жиынтығында 0,001 пайыздан асатын, онымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен банктің барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 1-кестенің 2-бағанында жеке тұлға үшін тегі, аты міндетті түрде, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-бағанын толтыру үшін операциялардың мынадай түрлері келтірілген:
1) қарыздар беру;
2) қарыздар алу;
3) депозитті орналастыру;
4) депозитті қабылдау;
5) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу;
6) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банкке қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
7) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға бағалы қағаздарды, оның ішінде банктің бағалы қағаздарын сату (банкке қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
8) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалардан оларды кері сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банкке қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
9) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға оларды кері сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банкке қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
10) туынды қаржы құралдарын сатып алу;
11) туынды қаржы құралдарын сату;
12) шетел валютасын сатып алу (спот, форвард);
13) шетел валютасын сату (спот, форвард);
14) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғадан қабылданған реттелген борыш;
15) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға берілген реттелген борыш;
16) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғадан мүлікті сатып алу;
17) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау;
18) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға мүлікті сату;
19) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау;
20) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға банктің болашақ талабы;
21) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер;
22) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғадан кепілдіктер қабылдау;

9. Если собственный капитал банка имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках банка с лицами, связанными особыми отношениями с ним, сумма которых по каждому виду операций банка с лицом, связанным особыми отношениями с ним, превышает 0,001 процент в совокупности от размера активов банка.
10. В графе 2 Таблицы 1 для физического лица фамилия, имя указывается обязательно, отчество (при его наличии).
11. Для заполнения графы 6 Таблицы 1 приведены следующие виды операций:
1) выдача займов;
2) получение займов;
3) размещение депозита;
4) принятие депозита;
5) покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми отношениями с банком;
6) покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с банком (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими банку определить контрагента);
7) продажа ценных бумаг, в том числе ценных бумаг банка, лицам, связанным особыми отношениями с банком (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими банку определить контрагента);
8) покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми отношениями с банком (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими банку определить контрагента);
9) продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам, связанным особыми отношениями с банком (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими банку определить контрагента);
10) покупка производных финансовых инструментов;
11) продажа производных финансовых инструментов;
12) покупка иностранной валюты (спот, форвард);
13) продажа иностранной валюты (спот, форвард);
14) субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с банком;
15) субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с банком;
16) покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с банком;
17) принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с банком;
18) продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с банком;
19) прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми отношениями с банком;
20) будущее требование банка к лицу, связанному особыми отношениями с банком;
21) выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с банком;
22) принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с банком;

23) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға болып табылатын сақтандыру ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша банк төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары) (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі);
24) банктің банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға болып табылатын сақтандыру ұйымынан алынған сақтандыру төлемдері;
25) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер;
26) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғадан алынған аккредитивтер;
27) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға төленген дивидендтер;
28) банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалардың банкке төленген дивидендтері;
29) мәмілелердің өзге түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер).
12. 1- кестенің 9-бағанында "банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға төленген дивидендтер" және "банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалардың банкке төленген дивидендтері" деген операциялар түрі бойынша төлем жүргізілген күнін және тиісінше дивиденттерді алу күнін көрсету қажет.
1- кестенің 13-бағанында төленген дивиденттер сомасын, 1- кестенің 21-бағанында есептелген дивиденттер сомасын көрсету қажет.
13. Шарттың қолданылу мерзімі ұзартылған жағдайда 1-кестенің 10-бағанында шарттың қолданылу мерзімі ұзартылған тиісті күн көрсетіледі, 1-кестенің 23-бағанында қолданылу мерзімі ұзартылған мәміле шартының қолданылу кезеңіндегі есепті күнге баланстық қалдық сомасы көрсетіледі.
14. 1-кестенің 13-бағанында мың теңгемен шартта көрсетілген мәміле сомасы көрсетіледі.
Шарт бойынша шетел валютасындағы мәміле сомасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысының 1-тармағында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында көзделген тәртіпте айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
15. 1-кестенің 14-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
16. Егер мәміле талаптары қамтамасыз етудің болуын, сыйақы төлеуді немесе резервтерді (провизияларды) есептеуді болжамайтын болса, онда 1-кестенің 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24 және 26-бағандары толтырылмауы тиіс.
17. Мәміле бойынша қамтамасыз етудің бірнеше түрлері болған жағдайда, 1-кестенің 15-бағанында қамтамасыз етудің барлық түрлері көрсетіледі.

23) страховые премии (взносы), оплаченные банком по договорам страхования, заключенным со страховой организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с банком (указывается страховая сумма по договору страхования);
24) страховые выплаты, полученные банком от страховой организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с банком;
25) выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями с банком;
26) полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с банком;
27) выплаченные дивиденды лицам, связанным с банком особыми отношениями;
28) выплаченные дивиденды банку лицами, связанными с банком особыми отношениями;
29) иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше).
12. В графе 9 Таблицы 1 необходимо указывать по виду операции "выплаченные дивиденды лицам, связанным с банком особыми отношениями" и "выплаченные дивиденды банку лицами, связанными с банком особыми отношениями" дату выплаты и дату получения дивидендов соответственно.
В графе 13 Таблицы 1 необходимо указывать сумму выплаченных дивидендов, в графе 21 Таблицы 1 - сумму начисленных дивидендов.
13. В случае пролонгации действия договора, в графе 10 Таблицы 1 указывается соответствующая дата, до которой пролонгировано действие договора, в графе 23 Таблицы 1 - сумма балансового остатка на отчетную дату в период действия пролонгированного договора сделки.
14. В графе 13 Таблицы 1 отражается сумма сделки, указанная в договоре, в тысячах тенге.
Сумма сделки по договору в иностранной валюте указывается в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, предусмотренном в пункте 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказе Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378, на дату заключения договора.
15. В графе 14 Таблицы 1 вид валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
16. Если условия сделки не предполагают наличие обеспечения, выплату вознаграждения или начисление резервов (провизий), то графы 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24 и 26 Таблицы 1 не подлежат заполнению.
17. В случае наличия нескольких видов обеспечения по сделке, в графе 15 Таблицы 1 указываются все виды обеспечения.

18. 1-кестенің 16-бағанында қамтамасыз етудің кепілдік құны көрсетіледі.
19. 1-кестенің 21-бағанында Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес 4 және 5-кластарының тиісті баланстық шоттарында көрсетілген мәміле бойынша есепті күнге жинақталған кірістер/шығыстар көрсетіледі.
20. 1-кестенің 27-бағанда баланстық шоттардың нөмірлері көрсетіледі, олардан мәміленің баланстық құны үтір арқылы көрсетіледі.
21. Егер мәмілені жасау сәтінде тұлғаның банкпен ерекше қатынас арқылы байланыстылығы болмаса, 1-кестенің 28-бағанында "тұлға жжжж. аа. кк. бастап банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға болып табылады" деген ескерту көрсетіледі.
22. Банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Репо, кері репо операциялары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___" "______________" жағдай бойынша
Индекс: 11_ФС_РЕПО
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
___________________
(банктің атауы)
Операция мазмұны
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Қарсы агенттің атауы
Репо мәмілесі жасалған күн
Растайтынқұжаттың нөмірі
Күні
репо ашу
репо жабу
мәміле ____ мерзімге дейін ұзартылды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Репо операциялары
1.1.
Ұйымдастырылған нарық

18. В графе 16 Таблицы 1 указывается залоговая стоимость обеспечения.
19. В графе 21 Таблицы 1 указываются суммы накопленных доходов/расходов по сделке на отчетную дату, отраженные на соответствующих балансовых счетах 4 и 5 классов в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.
20. В графе 27 Таблицы 1 указываются номера балансовых счетов, из которых отражается балансовая стоимость сделки, через запятую.
21. Если на момент заключения сделки лицо не имело признака связанности с банком особыми отношениями, в графе 28 Таблицы 1 указывается примечание: "лицо является связанным с банком особыми отношениями с дд.мм.гггг.".
22. В случае отсутствия сделок с лицами, связанными с банком особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях репо, обратное репо
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Индекс: 11_ФС_РЕПО
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
______________________________
(наименование банка)
Содержание операции
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
Наименование контрагента
Дата заключения сделки репо
Номер подтверждающего документа
Дата
открытия репо
закрытия репо
сделка пролонгирована до
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Операции репо
1.1.
Организованный рынок

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Репо, кері репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті күнге мәміленің (тура немесе автоматты) тәсілін көрсетумен ұйымдастырылған және ұйымдастырылмаған нарықта репо операцияларында қатысушы бағалы қағаздардың барлық түрлері бойынша беріледі.
6. 7-бағанда ұйымдастырылған нарықта жүзеге асырылған мәмілелер бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушылар берген нөмір көрсетіледі; ұйымдастырылмаған нарықта жүргізілетін мәмілелер бойынша репо шартының нөмірі көрсетіледі.
7. 17-бағанда бағалы қағаздарды пайдалану құқығы мәміле тараптарының қайсысына тиесілі екені көрсетіледі.
8. 1-жолдағы жиынтық сома осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есептің 15, 21, 27-бағандарының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Өтеуге дейін қалған төлем мерзімі туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___" "______________" жағдай бойынша
Индекс: 12_ФС_ГА
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ желтоқсан айына қосымша (банкішілік операциялар бойынша қорытынды айналымдарды есепке ала отырып) келесі қаржы жылының бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Нысан
___________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Активтер
негізгі борыш және есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі жоқ, сондай-ақ негізгі борыш және/немесе есептелген сыйақы бойынша 30 күннен аспайтын мерзімі өткен берешегі бар
Талап етілгенге дейін

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет об операциях репо, обратное репо" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма представляется по всем видам ценных бумаг, участвующих в операциях репо на организованном и на неорганизованном рынке с указанием способа сделки (прямой или автоматический) на отчетную дату.
6. В графе 7 по сделкам, осуществленным на организованном рынке, указывается номер, присвоенный организаторами торгов; по сделкам, проводимым на неорганизованном рынке, указывается номер договора репо.
7. В графе 17 указывается кому из сторон сделки принадлежит право пользования ценными бумагами.
8. Итоговая сумма строки 1 соответствует итоговой сумме граф 15, 21, 26 отчета о структуре портфеля ценных бумаг по форме согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сроке платежа, оставшемся до погашения
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Индекс: 12_ФС_ГА
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, а также дополнительно за декабрь месяц (с учетом заключительных оборотов по внутрибанковским операциям) - не позднее первого февраля следующего финансового года.
Форма
______________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Активы
по которым отсутствует просроченная задолженность по основному долгу и начисленному вознаграждению, а также по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению не более 30 дней
До востребования

1 күннен 30 күнге дейін
31 күннен 90 күнге дейін
91 күннен 180 күнге дейін
181 күннен 365 күнге дейін
1 жылдан 2 жылға дейін
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Заңды және жеке тұлғаларға берілген қарыздар (резервтерді (провизияларды) шегергенде), оның ішінде:
1.1.
бейрезиденттерге
2
Банктерге қойылатын талаптар (резервтерді (провизияларды) шегергенде), оның ішінде:
2.1
бейрезиденттерге
3
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
4
Бағалы қағаздар (резервтерді (провизияларды) шегергенде), оның ішінде:
4.1
бейрезиденттердің
5
Кері репо операциялары (резервтерді (провизияларды) шегергенде), оның ішінде:
5.1
бейрезиденттермен
6
Реттелген борыш (резервтерді (провизияларды) шегергенде), оның ішінде:
6.1
бейрезиденттерге
7
Өзге қаржы активтері, оның ішінде:
7.1
бейрезиденттерге
8
Жиынтығы, оның ішінде:
8.1
бейрезиденттерге
9
Анықтама үшін: өзге қаржы активтері, оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
9.1
бейрезиденттерге
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
10
Анықтама үшін: қаржылық емес активтер, оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
10.1
бейрезиденттерге
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
11
Анықтама үшін: теңгемен номинирленген, шетел валютасына индекстелген активтер
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Міндеттемелер
Талап етілгенге дейін

от 1 до 30 дней
от 31 до 90 дней
от 91 до 180 дней
от 181 до 365 дней
от 1 до 2 лет
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Займы, предоставленные юридическим и физическим лицам (за вычетом резервов (провизий), в том числе:
1.1.
нерезидентам
2
Требования к банкам (за вычетом резервов (провизий), в том числе:
2.1
нерезидентам
3
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
4
Ценные бумаги (за вычетом резервов (провизий), в том числе:
4.1
нерезидентов
5
Операции обратное репо (за вычетом резервов (провизий), в том числе:
5.1
с нерезидентами
6
Субординированный долг (за вычетом резервов (провизий), в том числе:
6.1
нерезидентам
7
Прочие финансовые активы, в том числе:
7.1
нерезидентам
8
Итого, в том числе:
8.1
нерезидентам
9
Справочно: прочие финансовые активы, в том числе:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
9.1
нерезидентам
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
10
Справочно: нефинансовые активы, в том числе:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
10.1
нерезидентам
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
11
Справочно: активы, номинированные в тенге, индексированные к иностранной валюте
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Обязательства
До востребования

20.1.
бейрезиденттерден
21
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары
22
Өзге қаржы міндеттемелері, оның ішінде:
22.1.
бейрезиденттердің алдында
23
Жиынтығы, оның ішінде:
23.1
бейрезиденттердің алдында
24
Анықтама үшін: өзге қаржы міндеттемелері, оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
24.1
бейрезиденттердің алдында
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
25
Анықтама үшін: қаржылық емес міндеттемелер, оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
25.1
бейрезиденттердің алдында
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
26
Анықтама үшін: банктің алған қарыздары бойынша бас ұйымның алдындағы міндеттемелері
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
27
Анықтама үшін: теңгемен номинирленген, шетел валютасына индекстелген міндеттемелер
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
28
Анықтама үшін: қаржы жылына жай акциялар бойынша жарияланған дивидендтер
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
29
Анықтама үшін: толық жұмыс күні жұмыс істеген қызметкерлер саны
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
негізгі борыш және есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі жоқ, сондай-ақ негізгі борыш және/немесе есептелген сыйақы бойынша 30 күннен аспайтын мерзімі өткен берешегі бар
негізгі борыш және/немесе есептелген сыйақы бойынша 30 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар
Барлығы
2 жылдан 3 жылға дейін
3 жылдан 5 жылға дейін
5 жылдан астам
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Барлығы
2 жылдан 3 жылға дейін
3 жылдан 5 жылға дейін
5 жылдан астам
Барлығы
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде шетел валютасында
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Орындаушы:_________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Өтеуге дейін қалған төлем
мерзімі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Өтеуге дейін қалған төлем мерзімі туралы есеп

20.1
от нерезидентов
21
Вклады дочерних организаций специального назначения
22
Прочие финансовые обязательства, в том числе:
22.1
перед нерезидентами
23
Итого, в том числе:
23.1
перед нерезидентами
24
Справочно: прочие финансовые обязательства, в том числе:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
24.1
перед нерезидентами
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
25
Справочно: нефинансовые обязательства, в том числе:
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
25.1
перед нерезидентами
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
26
Справочно: обязательства банка перед родительской организацией по полученным займам
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
27
Справочно: обязательства, номинированные в тенге, индексированные к иностранной валюте
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
28
Справочно: объявленные дивиденды по простым акциям за финансовый год
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
29
Справочно: количество работников, занятых полный рабочий день
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
продолжение таблицы:
по которым отсутствует просроченная задолженность по основному долгу и начисленному вознаграждению, а также по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению не более 30 дней
по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению свыше 30 дней
Всего
от 2 до 3 лет
от 3 до 5 лет
более 5 лет
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Всего
от 2 до 3 лет
от 3 до 5 лет
более 5 лет
Всего
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
Всего
из них в иностранной валюте
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сроке платежа,
оставшемся до погашения
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сроке платежа, оставшемся до погашения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өтеуге дейін қалған төлем мерзімі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда өтеуге дейін түпкілікті мерзім бойынша, оның ішінде бейрезиденттер мен шетел валютасы бойынша бөле отырып активтер мен міндеттемелер туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Активтер сомасы есептелген сыйақы, оң (теріс) түзетулер, дисконттар мен сыйлықақылар ескеріле отырып, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастылған резервтер (провизиялар) шегеріліп көрсетіледі.
7. Негізгі борыш және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі жоқ, сондай-ақ негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша 30 күннен аспайтын мерзімі өткен берешегі бар активтердің барлығы өтеуге дейін түпкілікті мерзім бойынша бөлінеді (өзге қаржы активтерін қосқанда). Негізгі борыш және/немесе есептелген сыйақы бойынша 30 күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар активтер 19-бағанда көрсетіледі (өзге қаржы активтерін қосқанда).
8. Активтер мен міндеттемелер халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып, қаржы және қаржылық емес активтер мен міндеттемелерге бөлінеді.
9. 4-жолда бағалы қағаздар резервтерді (провизияларды) шегере отырып көрсетіледі. Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құн бойынша ескерілетін, амортизацияланған құны бойынша ескерілетін, сондай-ақ пайда немесе шығын арқылы әділ құн бойынша ескерілетін акциялар 1 және 2-бағандарда көрсетіледі.
10. 7-жолды толтыру мақсатында өзге қаржы активтеріне Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары) сәйкес мынадай шоттар жатады:
1753 "Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер";
1855 "Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша дебиторлар";
1860 "Банк қызметі бойынша басқа да дебиторлар";
1861 "Кепілдіктер бойынша дебиторлар";
1864 "Акцептелген вексельдер үшін клиентке қойылатын талаптар";
1877 "Банк қызметімен байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)";
1890 шоттар тобы "Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар мен дилинг операциялары бойынша талаптар".

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о сроке платежа, оставшемся до погашения" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения об активах и обязательствах в разбивке по конечному сроку до погашения, в том числе по нерезидентам и иностранной валюте.
6. Сумма активов указывается за вычетом резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, с учетом начисленного вознаграждения, положительных (отрицательных) корректировок, дисконтов и премий.
7. Все активы, по которым отсутствует просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, а также по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению не более 30 (тридцати) дней, распределяются по конечному сроку до погашения (включая прочие финансовые активы). Активы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 30 дней, указываются в графе 19 (включая прочие финансовые активы).
8. Активы и обязательства распределяются на финансовые и нефинансовые активы и обязательства с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. В строке 4 ценные бумаги указываются за вычетом резервов (провизий). Акции, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход, учитываемые по амортизированной стоимости, а также учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток, указываются в графах 1 и 2.
10. В целях заполнения строки 7 к прочим финансовым активам относятся следующие счета в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793 (далее - Типовой план счетов):
1753 "Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами";
1855 "Дебиторы по документарным расчетам";
1860 "Прочие дебиторы по банковской деятельности";
1861 "Дебиторы по гарантиям";
1864 "Требования к клиенту за акцептованные векселя";
1877 "Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью";
группа счетов 1890 "Требования по операциям с производными финансовыми инструментами и дилинговым операциям".

11. Барлық міндеттемелер өтеуге дейін түпкілікті мерзім бойынша бөлінеді (өзге қаржы міндеттемелерін қосқанда).
12. Міндеттемелер сомасы есептелген шығыстар, оң (теріс) түзетулер, сондай-ақ дисконттар мен сыйлықақылар ескеріле отырып көрсетіледі.
13. 20-жолды толтыру мақсатында өзге қаржы міндеттемелеріне Үлгі шот жоспарының мынадай шоттары жатады:
2451 "Мерзімсіз қаржы құралдары";
2727 "Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар";
2757 "Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша есептелген шығыстар";
2855 "Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша кредиторлар";
2860 "Банк қызметі бойынша басқа да кредиторлар";
2864 "Акцептер бойынша міндеттемелер";
2890 шоттар тобы "Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар мен дилинг операциялары бойынша міндеттемелер".
14. 9-жолда анықтама үшін 7-жолда көрсетілмеген өзге қаржы активтері көрсетіледі, 24-жолда анықтама үшін 22-жолда көрсетілмеген өзге қаржы міндеттемелері көрсетіледі.
15. 10 және 25-жолдарда анықтама үшін тиісінше қаржылық емес активтердің және міндеттемелердің жиынтық сомалары көрсетіледі.
16. 26-жолда анықтама үшін банктің алған қарыздар бойынша бас ұйымы алдындағы міндеттемелері көрсетіледі.
17. 28-жолда есепті жыл ішінде анықтама үшін өткен қаржы жылында жай акциялар бойынша жарияланған дивидендтер сомасы көрсетіледі.
18. 29-жолда анықтама үшін толық жұмыс күні жұмыс істеген қызметкерлер саны және баламалары (жарты ақыға жұмыс істеген екі қызметкер толық жұмыс күні жұмыс істеген бір қызметкер болып есептеледі) көрсетіледі.
19. 1 және 2-бағандарда мыналар көрсетілмейді:
1) заңды және жеке тұлғаларға берілген қарыздар бойынша талаптар (арнайы резервтерді (провизияларды) шегергенде);
2) халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша міндеттемелер;
3) Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарынан алынған қарыздар бойынша міндеттемелер;
4) реттелген борыш бойынша міндеттемелер.
20. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___" "______________" жағдай бойынша
Индекс: 13_ФС_ОИ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей.
Есепті айда күнтізбелік тоқсан аяқталғаннан кейін аяқталған тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
___________________
(банктің атауы)
(мың теңгемен)
Депозитордың (кредитордың) атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер үшін бар болса)
Кредитор (депозитор) санаты
ЭҚЖЖ бойынша саланың коды
Ағымдағы шоттар
Баланстық құн, барлығы
оның ішінде шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
1
х
1.1.
2
х
2.1.
3
х
3.1.
4
х
4.1.
5
х
5.1.
6
х
6.1.
7
х
7.1.
8
х
8.1.
9
х
9.1.
10
х

11. Все обязательства распределяются по конечному сроку до погашения (включая прочие финансовые обязательства).
12. Сумма обязательств указывается с учетом начисленных расходов, положительных (отрицательных) корректировок, а также дисконтов и премий.
13. В целях заполнения строки 22 к прочим финансовым обязательствам относятся следующие счета Типового плана счетов:
2451 "Бессрочные финансовые инструменты";
2727 "Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами";
2757 "Начисленные расходы по бессрочным финансовым инструментам";
2855 "Кредиторы по документарным расчетам";
2860 "Прочие кредиторы по банковской деятельности";
2864 "Обязательства по акцептам";
группа счетов 2890 "Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами и дилинговым операциям".
14. В строке 9 справочно указываются прочие финансовые активы, не отраженные в строке 7, в строке 24 справочно указываются прочие финансовые обязательства, не отраженные в строке 22.
15. В строках 10 и 25 справочно указываются итоговые суммы нефинансовых активов и обязательств соответственно.
16. В строке 26 справочно указывается сумма обязательств банка перед родительской организацией по полученным займам.
17. В строке 28 в течение отчетного года справочно указывается сумма дивидендов, объявленных по простым акциям за прошедший финансовый год.
18. В строке 29 справочно указывается количество работников, занятых полный рабочий день и эквиваленты (двое сотрудников, работающих на полставки, считаются как один работник, занятый полный рабочий день).
19. В графах 1 и 2 не указываются:
1) требования по займам, предоставленным юридическим и физическим лицам (за вычетом специальных резервов (провизий));
2) обязательства по займам, полученным от международных финансовых организаций;
3) обязательства по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан и местных органов власти Республики Казахстан;
4) обязательства по субординированному долгу.
20. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об основных источниках привлеченных денег
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Индекс: 13_ФС_ОИ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня Республики Казахстан
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно - не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
При завершении календарного квартала в отчетный месяц - не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым кварталом.
Форма
_______________________________
(наименование банка)
(в тысячах тенге)
Наименование депозитора (кредитора)
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица) или индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя при наличии)
Категория кредитора (депозитора)
Код отрасли по ОКЭД
Текущие счета
Балансовая стоимость, всего
из них в иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
1
х
1.1.
2
х
2.1.
3
х
3.1.
4
х
4.1.
5
х
5.1.
6
х
6.1.
7
х
7.1.
8
х
8.1.
9
х
9.1.
10
х

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтыру кезінде банктер жеке және заңды тұлғалар (жиынтығында банктің олардың алдында міндеттемелердің ең көп сомасы бар тұлғалар банктің ірі депозиторлары (кредиторлары) болып табылады) бөлігінде банктің 25 ірі депозиторын (кредиторын) ашып көрсетеді. Нысандағы мәліметтер банктің әр депозитор (кредитор) алдындағы міндеттемелерінің жиынтықты сомасы азаю ретімен келтіріледі.
6. Нысанда банк тартқан ақшаның баланстық құны, сондай-ақ мерзімді салымдар, айналысқа шығарылған бағалы қағаздар, мерзімсіз қаржы құралдары және алынған қарыздар бойынша орташа мөлшерленген жылдық тиімді мөлшерлеме (дисконттарды/сыйлықақыларды және түзетулерді ескермей есептелген) көрсетіледі.
7. Банктің 25 ірі депозиторы (кредиторы) тізіміне кіретін заңды тұлғаның алдында банк міндеттемелері және осы тұлғаның ірі қатысушылары (қатысу үлесі 10 пайыз және асатын)/еншілес ұйымдары алдында міндеттемелері болған жағдайда, Нысанның тиісті тармақшаларында ірі қатысушылары (қатысу үлесі 10 пайыз және асатын)/еншілес ұйымдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. Банктің жиынтығында 25 ірі депозиторы (кредиторы) тізіміне кіретін заңды тұлғаның және оның ірі қатысушылары (қатысу үлесі 10 пайыз және асатын)/еншілес ұйымдары алдында міндеттемелері болған жағдайда, осы тұлға және ірі қатысушылары (қатысу үлесі 10 пайыз және асатын)/еншілес ұйымдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. Түсіндірменің 8 және 9-тармақтары мақсатында заңды тұлғалардың ірі қатысушыларын (қатысу үлесі 10 пайыз және асатын)/еншілес ұйымдарын айқындауды банк әрбір күнтізбелік тоқсанның басындағы жағдай бойынша жүзеге асырады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет об основных источниках привлеченных денег" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы банки раскрывают 25 крупнейших депозиторов (кредиторов) банка в разрезе физических и юридических лиц (крупнейшими депозиторами (кредиторами) банка являются лица, перед которыми у банка в совокупности имеется наибольшая сумма обязательств). Сведения в Форме приводятся в порядке убывания совокупной суммы обязательств банка перед каждым депозитором (кредитором).
6. В Форме указывается балансовая стоимость привлеченных банком денег, а также средневзвешенная годовая эффективная ставка вознаграждения (рассчитанная без учета дисконтов/премий и корректировок) по срочным вкладам, выпущенным в обращение ценным бумагам, бессрочным финансовым инструментам и займам полученным.
7. В случае наличия у банка обязательств перед юридическим лицом, которое входит в число 25 крупнейших депозиторов (кредиторов) банка, и обязательств перед крупными участниками (доля участия которых составляет 10 и более процентов)/дочерними организациями данного лица, в Форме указываются также сведения по крупным участникам (доля участия которых составляет 10 и более процентов)/дочерним организациям в соответствующих подпунктах Формы.
8. В случае наличия у банка обязательств перед юридическим лицом и его крупными участниками (доля участия которых составляет 10 и более процентов)/дочерними организациями, которые в совокупности входят в число 25 крупнейших депозиторов (кредиторов) банка, указываются сведения по данному лицу и его крупным участникам (доля участия которых составляет 10 и более процентов)/дочерним организациям.
9. Определение крупных участников (доля участия которых составляет 10 и более процентов)/дочерних организаций юридических лиц в целях пунктов 8 и 9 Пояснения осуществляется банком по состоянию на начало каждого календарного квартала.

10. Банк "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамын (бұдан әрі – БЖЗҚ) банктің айналысқа шығарылған бағалы қағаздары, БЖЗҚ инвестициялық портфельге сатып алған зейнетақы активтері бойынша кредитор ретінде көрсетеді. Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы ақпарат БЖЗҚ-ның ресми сайтында https://www.enpf.kz/ru/pokaz/invest/struktura-investitsionnogo-portfelya-dlya-smi.php сілтеме бойынша жарияланады.
Банктің 25 ірі депозиторы (кредиторы) қатарында Ұлттық Банк БЖЗҚ зейнетақы активтерін сенімгерлік басқарушы ретінде орналастырған қаражаты болған жағдайда 2 және 3-бағандарда БЖЗҚ салымшысы (кредиторы) ретінде БЖЗҚ бизнес сәйкестендіру нөмірі де көрсетіледі.
БЖЗҚ өзі және Ұлттық Банк арқылы орналастырған қаражаты Нысанда міндеттемелер түрі бойынша жалпы сомамен көрсетіледі.
11. Жеке тұлғалар бойынша 2-баған толтырылмайды.
12. Нысанда бір заңды тұлғаның әрбір филиалы алдындағы банктің берешегі жеке көрсетілмейді, мәліметтер бір заңды тұлға бойынша жиынтығымен көрсетіледі.
13. 4-бағанда егер кредитор (депозитор) заңды тұлға болып табылса "1" коды, кредитор (депозитор) жеке тұлға болып (дара кәсіпкерлерді қоса алғанда) табылса "2" коды көрсетіледі.
14. 24-бағанды ислам банктері толтырады, қалдықтар 7830 "Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша міндеттемелер" баланстық шотында көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілікті табыс ету қағидалары
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілікті табыс ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң) және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің (бұдан әрі – банк) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілікті табыс ету тәртібін айқындайды.
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілігі тізбесінде белгіленген есептілік нысандарын жасау мақсатында Банктер туралы заңда көзделген ұғымдар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) қарыз – банктің банктік қарыз, лизингтік, факторингтік, форфейтингтік операцияларды жүзеге асыруы; ислам банкінің Банктер туралы заңның 52-5-бабы 1-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген операцияларды, сондай-ақ вексельдерді есепке алуды, кері репо операцияларын жүзеге асыруы;

10. Банк отражает в качестве кредитора Акционерное общество "Единый накопительный пенсионный фонд" (далее – ЕНПФ) по выпущенным в обращение ценным бумагам банка, приобретенным в инвестиционный портфель пенсионных активов ЕНПФ. Информация о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов публикуется на официальном сайте ЕНПФ по ссылке https://www.enpf.kz/ru/pokaz/invest/struktura-investitsionnogo-portfelya-dlya-smi.php.
В случае наличия в числе 25 крупнейших депозиторов (кредиторов) банка средств, размещенных Национальным Банком в качестве доверительного управляющего пенсионными активами ЕНПФ, в графах 2 и 3 указывается в качестве вкладчика (кредитора) ЕНПФ и бизнес идентификационный номер ЕНПФ.
Средства ЕНПФ, размещенные им самостоятельно и через Национальный Банк Республики Казахстан, в Форме отражаются общей суммой по виду обязательства.
11. По физическим лицам графа 2 не заполняется.
12. В Форме не указывается отдельно задолженность банка перед каждым филиалом одного юридического лица - сведения отражаются в совокупности по одному юридическому лицу.
13. В графе 4 указывается код "1", если кредитором (депозитором) является юридическое лицо, код "2", если кредитором (депозитором) является физическое лицо (включая индивидуальных предпринимателей).
14. Графа 24 заполняется исламскими банками, указываются остатки на балансовом счете 7830 "Обязательства по договору об инвестиционном депозите".
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Правила представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан
Правила представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках) и от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан (далее - банк) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
1. В целях составления форм отчетности, установленных Перечнем отчетности банков второго уровня Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению используются понятия, предусмотренные Законом о банках, а также следующие понятия:
1) заем - осуществление банком банковских заемных, лизинговых, факторинговых, форфейтинговых операций; осуществление исламским банком операций, указанных в подпунктах 3), 4) и 5) пункта 1 статьи 52-5 Закона о банках, а также учет векселей, операции обратное репо;

2) мерзімді ұзарту – шарт қолданылуының түпкілікті мерзімін ұзарту бөлігінде шарттың талаптарын өзгерту;
3) шартты міндеттеме:
банктің толық бақылауында болмайтын, бір немесе бірнеше айқындалмаған болашақты оқиғалар туындаған (туындамаған) кезде ғана танылуы мүмкін;
банк үшінші тұлғаның пайдасына клиент үшін қабылдаған және шарт талаптарынан туындайтын клиенттің кредиттік тәуекелдерін көтеретін міндеттеме.
2. Банк өзінің барлық филиалдары бойынша деректерді қоса алғанда, уәкілетті органға есептілікті ұсынады.
3. Банктің қағаз тасымалдағыштағы есептілігіне бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды және ол банкте сақталады.
4. Есептілік уәкілетті органға электрондық форматта автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесі арқылы ұсынылады.
5. Уәкілетті органның қателерді (нысан ішілік және нысан аралық бақылау) айқындауы есептілікті түзету үшін банкке қайтару үшін негіз болып табылады.
6. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін, сондай-ақ электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін банктің бірінші басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қамтамасыз етеді.
7. Есептілікті жасау мақсатында активтер мен шетел валютасындағы міндеттемелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысының 1-тармағында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында көзделген тәртіпте айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 137 қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының күші жойылды деп танылған қаулыларының тізбесі
1. "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 74 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11160 болып тіркелді, 2015 жылғы 2 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды).
2. "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 76 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11159 болып тіркелді, 2015 жылғы 3 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды).

2) пролонгация - изменение условий договора в части продления конечного срока действия договора;
3) условное обязательство - обязательство:
признание которого возможно только при наступлении (ненаступлении) одного или более неопределенных будущих событий, которые не находятся под полным контролем банка;
принятое банком за клиента в пользу третьих лиц и несущее кредитные риски клиента, вытекающие из условий договора.
2. Банк представляет в уполномоченный орган отчетность, включая данные по всем своим филиалам.
3. Отчетность банка на бумажном носителе подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными на подписание отчета и исполнителем, и хранится в банке.
4. Отчетность в уполномоченный орган представляется в электронном формате посредством автоматизированной информационной подсистемы.
5. Выявление уполномоченным органом ошибок (внутриформенного и межформенного контроля) является основанием для возврата отчетности в банк для исправления.
6. Полнота и достоверность данных в отчетности, а также идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем банка, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными на подписание отчета.
7. В целях формирования отчетности активы и обязательства в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, предусмотренном в пункте 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказе Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378, на отчетную дату.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 137
Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, признанных утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 74 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11160, опубликовано 2 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 76 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности банков второго уровня Республики Казахстан и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11159, опубликовано 3 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

3. "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 76 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 69 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15292 болып тіркелді, 2017 жылғы 12 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланды).

3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 69 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 76 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности банков второго уровня Республики Казахстан и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15292, опубликовано 12 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).