Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 тамызда № 17314 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-бабының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 17.08.2022 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қоғамдық даму министрі
Д. Кәлетаев
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 15 тамыздағы
№ 19 бұйрығына қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандарты

Об утверждении Стандарта государственного социального заказа
Приказ Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2018 года № 17314.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 17.08.2022 № 325 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Стандарт государственного социального заказа, согласно приложению к настоящему приказу;
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направить его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
общественного развития
Республики Казахстан
Д. Калетаев
Приложение
к приказу Министра общественного развития Республики Казахстан
от 15 августа 2018 года № 19
Стандарт государственного социального заказа

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандарты (бұдан әрі – Стандарт) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленген және үкіметтік емес ұйымдар көрсететін қызметтердің сапасына, шарттарына, мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ олардың сапасын бағалау өлшемшарттарын белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 17.08.2022 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Стандарт келесі көрсетілетін қызметтерге қолданылады:
1) оқыту қызметтері;
2) консультациялық қызметтер;
3) ақпараттық және әдістемелік қызметтер;
4) зерттеу-аналитикалық қызметтер;
5) іс-шараларды ұйымдастыру бойынша қызметтер;
6) азаматтық (ресурстық) орталықты ұйымдастыру бойынша қызметтер.
2-1. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандарттары:
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттаманы әзірлеу кезінде;
үкіметтік емес ұйымдардың мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс арқылы әлеуметтік жобаларды іске асыруы кезінде;
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс арқылы көрсетілген қызметтердің іске асырылуына мониторинг жүргізу және нәтижелерін бағалау кезінде қолданылады.
Ескерту. 1-тарау 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы Стандартта мынадай айқындаулар қолданылады:
1) әлеуметтік бағдарлама – өзара байланысты әлеуметтік жобалар кешені;
2) әлеуметтік жоба – әлеуметтік мәні бар салалардағы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған, бір жыл ішінде және үш жылға дейін іске асырылатын ұйымдастырушылық, экономикалық және техникалық шаралардың жиынтығы;
3) байқау – бұл заттарды нақты қабылдаудың мақсатты процесі, оның нәтижелері сипаттамада жазылады;
4) вебинар – орналасқан жеріне қарамастан барлық тілек білдірушілер қатыса алатын тікелей трансляция режимінде ұйымдастырылған онлайн-семинар, дәріс, курс, таныстырылым;
5) дәріс – бұл кез келген мәселе, әдіс, тақырып бойынша материалды ауызша жүйелі және дәйекті ұсынуды қамтитын жаңа білімді хабарлау әдісі;
6) жаттықтырушыларға арналған тренинг – қатысушылардың әртүрлі санаттарына арналған тренингтерді, оның ішінде жаттықтырушыларға арналған тренингтерді әзірлеу мен өткізудің практикалық тәжірибесі бар жаттықтырушы-консультанттар өткізетін, кәсіби дағдыларды және жеке өсуді жетілдіру саласында ересектерге арналған әртүрлі жетекші оқыту іс-шараларын дайындау жөніндегі мамандандырылған тренинг;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Стандарт государственного социального заказа (далее – Стандарт) разработан в соответствии с подпунктом 4) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" и определяет требования к качеству, условиям, содержанию услуг, оказываемых неправительственными организациями, а также критерии оценки их качества.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 17.08.2022 № 325 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящий Стандарт распространяется на следующие услуги:
1) обучающие услуги;
2) консультационные услуги;
3) информационные и методические услуги;
4) исследовательско-аналитические услуги;
5) услуги по организации мероприятий;
6) услуги по организации гражданских (ресурсных) центров.
2-1. Стандарты государственного социального заказа применяются:
при разработке конкурсной документации по государственным закупкам услуг, предусмотренных в рамках государственного социального заказа;
при реализации социальных проектов посредством государственного социального заказа неправительственными организациями;
при проведении мониторинга реализации и оценки результатов услуг, оказанных посредством государственного социального заказа.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 2-1 в соответствии с приказом Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В настоящем Стандарте применяются следующие определения:
1) социальная программа – комплекс взаимосвязанных социальных проектов;
2) социальный проект – совокупность организационных, экономических и технических мер, направленных на достижение целей в социально значимых сферах, реализующихся в течение одного года и до трех лет;
3) наблюдение – это целенаправленный процесс восприятия предметов действительности, результаты которого фиксируются в описании;
4) вебинар – онлайн-семинар, лекция, курс, презентация, организованные в режиме прямой трансляции, участниками которых могут стать все желающие вне зависимости от месторасположения;
5) лекция – это метод сообщения новых знаний, предполагающий устное систематическое и последовательное изложение материала по какой-либо проблеме, методу, теме;
6) тренинг для тренеров – специализированный тренинг по подготовке ведущих различных обучающих мероприятий для взрослых в сфере совершенствования профессиональных навыков и личностного роста, проводимый тренерами-консультантами, имеющими практический опыт разработки и проведения тренингов для различных категорий участников, в том числе тренингов для тренеров;

7) интерактивті әдістер – белгілі бір білімді талдау, түсіндіру, талқылау, практикада қолдану, міндеттерді шешу нұсқаларын әзірлеу, әртүрлі жағдайларда мінез-құлық тәсілдерін құрастыру процестеріне қатысушыларды белсенді тартуға негізделген оқытудың қазіргі заманғы әдістер тобы;
8) консалтингтік жоба – консультант пен Тапсырыс берушінің ұйымды, саланы, бағытты оңтайландыру және дамыту жөніндегі міндеттер кешенін шешетін кезең-кезеңімен құрылған бірлескен қызметі;
9) консультация – жағдайды түсіндіру және осы жағдайға байланысты проблемаларды ықтимал шешуді ұсыну мақсатында заңды немесе жеке тұлғаға көрсетілетін қызмет нысаны;
10) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс – үкіметтік емес ұйымдар бюджет қаражаты есебінен орындайтын, әлеуметтік саладағы міндеттерді шешуге бағытталған, бәсекелес ортаға жүзеге асыру үшін берілген орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың әлеуметтік бағдарламаларын, әлеуметтік жобаларын, функцияларын іске асыру нысаны;
11) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың өнім берушісі (бұдан әрі – Өнім беруші) – мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыруға арналған шарт бойынша әлеуметтік бағдарламаларды, әлеуметтік жобаларды іске асыратын үкіметтік емес ұйым;
12) оқыту мектебі – қатысушылардың оқытудың бірнеше деңгейін меңгеруін болжайтын, қисынды құрылған оқыту блоктары; әрбір блокта оқыту әртүрлі нысанды пайдалана отырып құрылған және белгілі бір уақыт аралықтарымен іске асырылған;
13) оқыту курсы – қатысушылардың белгілі бір тақырыпты терең теориялық және практикалық зерделеуін болжайтын оқыту нысаны;
14) оқыту консультация беру – консультант идеяларды жинап, шешімдерді талдап қана қоймай, сонымен қатар консультация берілетін адамға және (немесе) ұйымға дәрістер, семинарлар, құралдар нысанында тиісті теориялық және практикалық ақпаратты ұсына отырып, олардың туындауы үшін негіз дайындайды;
15) сауалнама – қоғамның қандай да бір мәселелер бойынша пікірін анықтау үшін ақпарат жинау әдісі (сауалнама жүргізу, онлайн сұрау, сұхбат беру, фокус-топ, контент-талдау, ми шабуылы, "құпия сатып алушы");
16) семинар – қатысушы жаңа білімнің белгілі бір көлемін және оларды практикалық қолдану тәсілдерін қабылдауын болжайтын белсенді оқыту нысаны;
17) сараптамалық консультация беру – консультант диагностиканы, оларды енгізу бойынша шешімдер мен ұсыныстарды әзерлеуді дербес жүзеге асырады;
18) тапсырыс беруші (бұдан әрі – Тапсырыс беруші) – республикалық және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері;
19) техникалық ерекшелік – бұл мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс арқылы сатып алынған көрсетілетін қызметтердің функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасы;

7) интерактивные методы – группа современных методов обучения, основанных на активном вовлечении участников в процессы анализа, интерпретации, обсуждения, практического применения определенных знаний, выработки вариантов решения задач, конструирования способов поведения в различных ситуациях;
8) консалтинговый проект – поэтапно выстроенная совместная деятельность консультанта и заказчика, решающая комплекс задач по оптимизации и развитию организации, сферы, направления;
9) консультация – форма услуги, оказываемой юридическому или физическому лицу с целью разъяснения ситуации и предложения возможного решения проблем, связанных с данной ситуацией;
10) государственный социальный заказ – форма реализации социальных программ, социальных проектов, функций центральных и (или) местных исполнительных органов, переданных для осуществления в конкурентную среду, направленных на решение задач в социальной сфере, выполняемых неправительственными организациями за счет бюджетных средств;
11) поставщик государственного социального заказа (далее – Поставщик) – неправительственная организация, реализующая социальные программы, социальные проекты по договору на осуществление государственного социального заказа;
12) обучающая школа – логически выстроенные обучающие блоки, предполагающие освоение участниками нескольких уровней обучения; обучение в каждом блоке выстроено с использованием различных форм и реализовано с определенными временными промежутками;
13) обучающий курс – форма обучения, предполагающая глубокое теоретическое и практическое изучение участниками определенной темы;
14) обучающее консультирование – консультант не только собирает идеи, анализирует решения, но и подготавливает почву для их возникновения, предоставляя консультируемому лицу и (или) организации соответствующую теоретическую и практическую информацию в форме лекций, семинаров, пособий;
15) опрос – метод сбора информации для выяснения мнения общества по тем или иным вопросам (анкетирование, онлайн опрос, интервьюирование, фокус-группа, контент-анализ, мозговой штурм, "тайный покупатель");
16) семинар – форма активного обучения, предполагающая восприятие участником некоторого объҰма новых для него знаний и способов их практического применения;
17) экспертное консультирование – консультант самостоятельно осуществляет диагностику, разработку решений и рекомендаций по их внедрению;
18) заказчик (далее – Заказчик) – администраторы республиканских и местных бюджетных программ;
19) техническая спецификация – это описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик закупаемых услуг посредством государственного социального заказа;

20) тренинг – теориялық білім мен практикалық дағдыларды кешенді игеруге, қажетті дағдыларды қалыптастыруға, тиімді мінез-құлық пен іс-әрекет тәсілдерін меңгеруге, типтік қиындықтарды еңсеру тәсілдерін анықтауға және тұжырымдауға бағытталған белсенді оқыту нысаны;
21) тағылымдама – маманның кәсіптік қызметтің жаңа әдістерін, технологиялары мен элементтерін игеруіне бағытталған, олар туындаған және қолданылатын кәсіптік оқыту түрі;
22) табыс тарихы (кейс) – сандық және/немесе сапалық нәтижелерді көрсете отырып, жобаның және/немесе көрсетілетін қызметтің нақты тұтынушының және/немесе ұйымның жағдайына оң әсерінің қысқаша сипаттамасы.
23) үкіметтік емес ұйым – ортақ мақсаттарға жету үшін азаматтар және (немесе) мемлекеттік емес заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ерікті негізде құрған коммерциялық емес ұйым (саяси партияларды, кәсіптік одақтарды және діни бірлестіктерді қоспағанда);
24) шеберлік-сыныбы – жаңа технологиямен, жаңа әдістемелермен, авторлық әзірлемелермен танысуға мүмкіндік беретін білім мен дағдыларды беру, тәжірибе алмасу нысаны;
25) ішкі мониторинг – басшылар мен басқа да мүдделі тараптарды әлеуметтік жобаның қаншалықты сәтті орындалғаны, қойылған мақсаттарға қаншалықты қол жеткізілгені және ресурстардың қалай пайдаланылатыны туралы мәліметтермен қамтамасыз ету үшін алдын ала таңдалған индикаторлардың мәндері туралы ақпаратты жүйелі түрде жинау.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қызметтің сапасына қойылатын талаптар
4. Қызметтің сапасына қойылатын негізгі талаптар қызмет көрсетудің толық циклін қамтамасыз ету, көрсетілетін қызметті тұтынушылардың ақпараттандырылуы және қанағаттануы, көрсетілетін қызметті тұтынушылардың қамтылу деңгейі, практикалық қолдану болып табылады.
5. Өнім беруші қызмет көрсетудің толық циклін, қызмет көрсету процесін ұйымдастыру үшін дайындық жұмыстарын, тікелей қызметті көрсетуді, көрсетілетін қызметті жүзеге асырудың ішкі мониторингін қоса алғанда қаматамасыз етеді.
6. Оқыту, консультациялық, ақпараттық және әдістемелік, зерттеу-талдамалық қызметтердің, сондай-ақ іс-шараларды ұйымдастыру және азаматтық (ресурстық) орталық жөніндегі қызметтердің қатысушыларын хабардар етуді өнім беруші мынадай бір немесе бірнеше:
1) бұқаралық ақпарат құралдарында (бұдан әрі - БАҚ) жариялау, оның ішінде хабарландыру-шақыруды интернет желісіне, жеке сайтына немесе нысаналы топтың арасындағы ең танымал сайттарға орналастыру;

20) тренинг – форма активного обучения, направленная на комплексное освоение теоретических знаний и практических умений, формирование необходимых навыков, усвоение способов эффективного поведения и действия, выявление и выработку способов преодоления типичных затруднений;
21) стажировка – вид профессионального обучения, направленный на усвоение специалистом новых методов, технологий и элементов профессиональной деятельности, где они возникли и применяются;
22) история успеха (кейс) – это краткое описание положительного влияния проекта и (или) услуги на ситуацию конкретного потребителя и (или) организации с указанием количественных и (или) качественных результатов;
23) неправительственная организация – некоммерческая организация (за исключением политических партий, профессиональных союзов и религиозных объединений), созданная гражданами и (или) негосударственными юридическими лицами на добровольной основе для достижения ими общих целей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
24) мастер-класс – форма передачи знаний и умений, обмена опытом, которая дает возможность познакомиться с новой технологией, новыми методиками, авторскими разработками;
25) внутренний мониторинг – систематический сбор информации о значениях заранее выбранных индикаторов для обеспечения руководителей и других заинтересованных сторон сведениями о том, насколько успешно выполняется социальный проект, в какой степени достигаются поставленные цели и как используются ресурсы.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Требования к качеству услуг
4. Основными требованиями к качеству услуг являются обеспечение полного цикла оказания услуги, информированность и удовлетворенность потребителей услуг, степень охвата потребителей услуг, практическая применимость.
5. Поставщик обеспечивает полный цикл оказания услуг, включая подготовительные работы для организации процесса оказания услуг, непосредственное оказание услуг, внутренний мониторинг реализующей услуги.
6. Информирование участников обучающих, консультационных, информационных и методических, исследовательско-аналитических услуг, а также услуг по организации мероприятий и гражданского (ресурсного) центра осуществляется Поставщиком одним или несколькими из следующих способов:
1) публикациями в средствах массовой информации (далее – СМИ), в том числе размещением объявлений-приглашений в сети интернет, на собственном сайте или одном из популярных среди целевой группы сайтов;

2) Өнім берушінің базасында, әлеуетті қатысушылардың жұмыс және (немесе) оқыту орындарында ақпараттық материалдарды ресімдеу;
3) оқыту қызметтерінің әлеуетті қатысушыларының жұмыс орындарына ақпараттық парақтарды, шақыртуларды тарату;
4) жария іс-шаралардағы хабарламалар-таныстырылымдар;
5) телефон қоңырау - шақырту;
6) оқыту іс-шаралары туралы ақпараттарды мекенжайлық электрондық жөнелтулер тәсілдерімен жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Өнім беруші "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 4) тармақшасына және 9-бабына сәйкес қызметті жүзеге асырудағы мемлекеттік бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалануға қатысты ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 17.08.2022 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Үкіметтік емес ұйымдардың қызмет көрсетуі кезінде қатысушылардың қанағаттану және практикалық қолдану көрсеткіштері осы Стандартқа қосымшаның 1, 2, 3, 4 және 5-кестелерінде көрсетілген.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті тұтынушылардың қамтылу деңгейі әлеуметтік жобаның мақсатына, сандық индикаторларына (ең төмен және ең жоғарғы мәндері) байланысты.
9-1. Қызмет көрсетудің сапасы мен шарттарына қойылатын талаптар бойынша мәндерді Тапсырыс беруші техникалық ерекшелікте қызмет көрсетуді әлеуметтік жобалардың мақсаттарына, міндеттеріне және қаржыландыру көлемдеріне қарай белгілейді.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Қызмет көрсету жағдайына қойылатын талаптар
10. Оқыту қызметтерін көрсететін Өнім беруші осы Стандартқа қосымшаның 7-кестесіне сәйкес оқыту қызметтерін көрсету жағдайына қойылатын талаптарды орындау қажет.
11. Оқыту қызметтерді, штатта білікті мамандар болған кезде Өнім берушінің мамандары немесе Өнім беруші іс-шараның ұйымдастыру процестерін қамтамасыз еткен жағдайда тартылған білікті мамандар көрсетеді.
12. Оқыту қызметтерін көрсететін тұлға:

2) оформлением информационных материалов на базе Поставщика, в местах работы и (или) обучения потенциальных участников;
3) распространением информационных листов, приглашений в местах работы потенциальных участников обучающих услуг;
4) сообщениями-презентациями на публичных мероприятиях;
5) телефонными звонками-приглашениями;
6) адресными электронными рассылками информации об обучающем мероприятии.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Поставщик, в соответствии с подпунктом 4) статьи 8 и статьи 9 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации", обеспечивает доступ к информации касающейся реализации услуг, использования средств, выделенных из государственного бюджета.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 17.08.2022 № 325 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Показатели удовлетворенности участников и практической применимости при оказании неправительственными организациями услуг указаны в таблицах 1, 2, 3, 4 и 5 приложения к настоящему Стандарту.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Степень охвата потребителей услуг зависит от целей социального проекта, количественных индикаторов (минимальные и максимальные значения).
9-1. Значения по требованиям к качеству и условиям оказания услуг устанавливаются Заказчиком в технической спецификации в зависимости от целей, задач социальных проектов и объемов финансирования.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Требования к условиям оказания услуг
10. Поставщику, оказывающему обучающие услуги, необходимо выполнить требования к условиям оказания обучающих услуг, согласно таблице 7 приложения к настоящему Стандарту.
11. Обучающие услуги оказываются специалистами Поставщика, при наличии в штате квалифицированных специалистов или привлеченными квалифицированными специалистами, при условии обеспечения Поставщиком процессов организации мероприятия.
12. Лицо, оказывающее обучающие услуги:

1) осы Стандартқа қосымшадағы 7-кестеде көрсетілген оқыту қызметтерін көрсету жағдайына қойылатын талаптарға сәйкес қаралатын мәселелерде теориялық дайындығының жеткілікті деңгейіне ие;
2) оқыту қызметтерін өткізудің практикалық тәжірибесі бар.
13. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс 1 (бір) қаржылық жылдан асатын мерзімге орналастырылған кезде, Өнім беруші оқыту қызметтерін көрсету үшін материалдық-техникалық базасына қойылатын шартты осы Стандартқа қосымшаның 8-кестесіне сәйкес орындайды.
14. Консультациялық қызметтерді Өнім берушінің мамандары және (немесе) консультация беру жұмысынан практикалық тәжірибесі бар тартылған консультанттар:
1) бөлек әдістерді, жұмыс тәсілдерін қолдану, үлгілік құжаттарды дайындау мәселелері бойынша консультациялар үшін – кемінде 6 (алты) ай;
2) тұтынушылардың әртүрлі санатына көрсетілетін қызметтер сапасын жақсарту, қаржыландыруды тарту, есептерді дайындау үшін құжаттарды әзірлеу бойынша консультациялар үшін – кемінде 1 (бір) жыл;
3) басқару процестерін орнату және жетілдіру бойынша, сондай-ақ проблемалық жағдайларды шешу үшін кешенді әдістерді қолдану бойынша консультациялар үшін – кемінде 2 (екі) жыл жүзеге асырады.
15. Консультациялық қызметтер көрсету үшін консультант:
1) консультация беру шеңберіндегі тақырыптар бойынша білімді меңгерген;
2) кеңес беру үшін жеткілікті кеңес беру дағдыларын меңгерген;
3) үкіметтік емес ұйымдардың қызметінің ерекшелігі және консультациялық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың қажеттіліктер спектрі туралы ақпаратты біледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Ақпараттық және әдістемелік қызметтерді штатта қоғаммен байланыс жөніндегі білікті және (немесе) дайындалған мамандары болған жағдайда Өнім берушінің мамандары немесе Өнім беруші қызмет көрсету процестерін қамтамасыз еткен жағдайда тартылған білікті және (немесе) даярланған мамандар өткізеді.
17. Ақпараттық және әдістемелік қызметтерді көрсету үшін қоғаммен байланыс жөніндегі маман:
1) Ақпараттандыру, БАҚ және жарнама туралы заңнаманың негіздерін меңгерген;
2) қоғаммен байланыс саласындағы халықаралық және ұлттық кәсіби және этикалық кодекстерді сақтайды;
3) үкіметтік емес ұйымдардың қызметінің ерекшелігі және ақпараттық және әдістемелік қызметтерді тұтынушы нысанылы топтардың қажеттіліктер спектрі туралы ақпараттарды біледі.
18. Тартылған мамандардың саны ақпараттық және әдістемелік қызметтердің күрделілік деңгейімен, қолда бар қаржыландыру көлемімен айқындалады.

1) обладает достаточным уровнем теоретической подготовки рассматриваемых вопросов, согласно требованиям к условиям оказания обучающих услуг, указанным в таблице 7 приложения к настоящему Стандарту;
2) имеет практический опыт проведения обучающих услуг.
13. В случае размещения государственного социального заказа на срок более 1 (одного) финансового года, Поставщик выполняет условия к материально-технической базе для оказания обучающих услуг, согласно таблице 8 приложения к настоящему Стандарту.
14. Консультационные услуги оказываются специалистами Поставщика и (или) привлеченными консультантами, имеющими практический опыт работы по консультированию:
1) не менее 6 (шести) месяцев – для консультаций по вопросам применения отдельных методов, приемов работы, подготовки типовых документов;
2) не менее 1 (одного) года – для консультаций по улучшению качества услуг разным категориям потребителей услуг, разработке документов для привлечения финансирования, подготовки отчетности;
3) не менее 2 (двух) лет – для консультаций по выстраиванию и усовершенствованию управленческих процессов, а также по применению комплекса методов для разрешения проблемной ситуации.
15. Консультант для оказания консультационных услуг:
1) обладает знаниями по тематике, в рамках которых оказываются консультации;
2) обладает навыками консультирования для проведения консультаций;
3) владеет информацией о специфике деятельности неправительственных организаций и спектре потребностей потребителей консультационных услуг.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Информационные и методические услуги оказываются специалистами Поставщика, при наличии в штате квалифицированных и (или) подготовленных специалистов по связям с общественностью или привлеченными квалифицированными и (или) подготовленными специалистами, при условии обеспечения Поставщиком процессов оказания услуг.
17. Специалист по связям с общественностью для оказания информационных и методических услуг:
1) владеет основами законодательства об информатизации, СМИ и рекламе;
2) соблюдает международные, национальные и этические кодексы в области связи с общественностью;
3) владеет информацией о специфике деятельности неправительственных организаций и спектре потребностей целевой группы в информационных и методических услугах.
18. Количество привлеченных специалистов определяется уровнем сложности информационных и методических услуг, имеющимися объемами финансирования.

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Зерттеу-аналитикалық қызметтерді штатта білікті мамандар болған кезде Өнім берушінің мамандары немесе Өнім беруші зерттеу-аналитикалық қызметтерін ұйымдастырудың процестерін қамтамасыз еткен жағдайда тартылған білікті мамандар жүзеге асырады.
20. Зерттеудің қиындық деңгейіне, сондай-ақ зерттеу әдістерін пайдалану ерекшелігіне байланысты далалық зерттеулер (сұхбаттар, сауалнама жүргізушілер) жүргізу үшін мамандар, сарапшылар (техникалық ерекшеліктері талаптарына сүйеніп социолог, экономист, психолог, заңгер) зерттеу-аналитикалық қызметтер көрсетеді.
21. Зерттеу-талдамалық қызметтерді көрсетуге тартылатын мамандар:
1) зерттеулер жүргізу саласында білімді меңгерген және (немесе) олардың практикалық тәжірибесі бар;
2) жағдайлар мен алынған деректердің объективті және тәуелсіз талдауын жүргізеді;
3) тұжырымды қалыптастыру және ұстанымдарды әзірлеу кезінде болған жағдайды, сондай-ақ оның дамуын бағалауға ықтимал нұсқаларды және тәсілдерді келтіреді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді штатта іс-шараларды жүргізуші, әкімші болған кезде Өнім берушінің мамандары немесе Өнім беруші іс-шараларды ұйымдастырудың процестерін қамтамасыз еткен жағдайда тартылған білікті және (немесе) даярланған мамандар өткізеді.
23. Өнім беруші Азаматтық (ресурстық) орталықтың жұмысын ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету үшін :
1) әлеуетті қатысушылардың және қызметті тұтынушылардың дерекқорын қалыптастырады;
2) қызметтерді көрсетуге білікті мамандарды, оның ішінде әр облыстан, қаладан, ауданнан тартады(қажет болған жағдайда);
3) қызмет көрсету барысы және нәтижелері туралы ақпаратты БАҚ-та, әлеуметтік желілерде жариялайды;
4) мамандардың шығуын қамтамасыз етеді (көшпелі консультациялар жүргізу кезінде).
24. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс 1 (бір) қаржылық жылдан асатын мерзімге орналасқан жағдайда Өнім беруші осы Стандартқа қосымшадағы 9-кестеде көрсетілген тиісті материалдық-техникалық базаға қойылатын шартты орындайды.
4-тарау. Қызметтің мазмұнына қойылатын талаптар
25. Оқыту қызметтері мынадай нысандарда көрсетіледі:
1) семинар;
2) тренинг, жаттықтырушыларға арналған тренинг;
3) шеберлік сыныбы;

Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исследовательско-аналитические услуги оказываются специалистами Поставщика, при наличии в штате квалифицированных специалистов, либо привлеченными квалифицированными специалистами, при условии обеспечения Поставщиком процессов организации исследовательско-аналитических услуг.
20. Исследовательско-аналитических услуги в зависимости от уровня сложности исследования, а также специфики используемых методов исследования оказываются специалистами для проведения полевых исследований (интервьюеры, анкетеры), экспертами (социолог, экономист, психолог, юрист исходя из требований технической спецификации).
21. Специалисты, привлекаемые к оказанию исследовательско-аналитических услуг:
1) обладают знаниями и (или) имеют практический опыт в сфере проведения исследований;
2) проводят объективный и независимый анализ ситуации и полученных данных;
3) при формулировке выводов и выработке рекомендаций приводят все возможные варианты и подходы к оценке сложившейся ситуации, а также ее развитию.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Услуги по организации мероприятий оказываются специалистами Поставщика при наличии в штате ведущих мероприятий, администратора или привлеченными квалифицированными и (или) подготовленными специалистами, при условии обеспечения Поставщиком процессов организации мероприятия.
23. Для оказания услуги по организации работы гражданского (ресурсного) центра Поставщик:
1) формирует базу данных потенциальных участников и потребителей услуг;
2) привлекает к оказанию услуг квалифицированных специалистов, в том числе в разных областях, городах, районах (при необходимости);
3) публикует информацию о ходе и результатах оказания услуг в СМИ, социальных сетях;
4) обеспечивает выезд специалистов (при проведении выездных консультаций).
24. В случае размещения государственного социального заказа на срок более 1 (одного) финансового года, Поставщик выполняет условия к материально-технической базе, согласно таблице 9 приложения к настоящему Стандарту.
Глава 4. Требования к содержанию услуг
25. Обучающие услуги оказываются в следующих формах:
1) семинар;
2) тренинг, тренинг для тренеров
3) мастер-класс;

4) дәріс;
5) вебинар, бейнесабақ;
6) оқыту мектебі;
7) оқыту курсы;
8) тағылымдама.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Оқыту қызметін көрсетудің толық циклі мынадай 3 кезеңнен тұрады:
1) оқыту қызметін көрсету үшін материалдарды дайындау және (немесе) әзірлеу;
2) оқыту қызметін көрсету;
3) оқыту қызметін көрсету процесінің ішкі мониторингі.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Оқыту қызметтерін көрсету кезінде оқыту қызметтерін әлеуетті тұтынушыларды ақпараттандыру үшін Өнім беруші мынадай ақпаратты құрайтын ақпараттық парақтарды әзірлейді:
1) оқыту қызметінің тақырыбын қоса алғанда көрсетілетін қызмет нысанының атауы;
2) бағдарлама және қаралатын мәселелер;
3) жаттықтырушылар (ұқсас іс-шаралар өткізу саласындағы тәжірибенің қысқаша сипаттамасы);
4) оқудың болжанатын нысандары мен әдістері, оның ішінде интерактивті әдістер;
5) оқыту-әдістемелік және ақпараттық материалдардың, сертификаттардың болуы;
6) өткізу мерзімі және орны, оқыту іс-шарасының барысындағы жұмыс режимі;
7) қатысу шарттары, оның ішінде басқа қалалықтар үшін қатысу шарттары;
8) жауапты адамдар және оқыту іс-шараларына қатысуға тіркелудің тәсілдері туралы ақпарат.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Консультациялық қызмет мынадай нысандарда жүзеге асырылады:
1) көрсетудің әдістері бойынша:
жеке кездесулер (жеке, топтық);
сенім телефондарын қосқанда, телефон арқылы консультациялар;
интернет-ресурстары арқылы консультациялар;
2) көлемі және ұзақтығы бойынша:
бір реттік консультация;
консалтингтік жоба;
3) нысаналы топпен өзара іс-қимыл жасау тәсілі бойынша:
сараптамалық консультация беру;
процестік консультация беру;
оқыту бойынша консультация беру.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Консультациялық қызметтер көрсетудің толық циклі мынадай кезеңдерден тұрады:
1) қызмет көрсету үшін материалдарды дайындау және (немесе) әзірлеу;
2) консультация өткізу;
3) консультация беру нәтижелерінің ішкі мониторингі.

4) лекция;
5) вебинар, видеоурок;
6) обучающая школа;
7) обучающий курс;
8) стажировка.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Полный цикл оказания обучающих услуг включает следующие 3 этапа:
1) подготовка и (или) разработка материалов для оказания обучающих услуг;
2) оказание обучающей услуги;
3) внутренний мониторинг процесса оказания обучающей услуги.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. При оказании обучающих услуг для информирования потенциальных потребителей услуг обучающей услуги Поставщик разрабатывает информационные листы, содержащую следующую информацию:
1) наименование формы услуги, включая тему обучающей услуги;
2) программа и рассматриваемые вопросы;
3) тренер (краткое описание опыта в сфере проведения подобных мероприятий);
4) предполагаемые формы и методы обучения, в том числе интерактивные методы;
5) наличие учебно-методических и информационных материалов, сертификатов;
6) сроки и место проведения, режим работы в ходе обучающей услуги;
7) условия участия, в том числе для иногородних;
8) информация об ответственных лицах и способах регистрации на участие в обучающем мероприятии.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Консультационные услуги оказываются в следующих формах:
1) по способу оказания:
личные встречи (индивидуальные, групповые);
телефонные консультации, включая телефоны доверия;
консультации посредством интернет-ресурсов;
2) по объему и продолжительности:
разовые консультации;
консалтинговый проект;
3) по способу взаимодействия с целевой группой:
экспертное консультирование;
процессное консультирование;
обучающее консультирование.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Полный цикл оказания консультационных услуг включает следующие этапы:
1) подготовка и (или) разработка материалов для оказания услуг;
2) проведение консультации;
3) внутренний мониторинг результатов консультации.

Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Консультациялық қызметтер көрсету кезінде консультациялық қызметті тұтынушыларды ақпараттандыру үшін Өнім беруші келесі ақпараттардан тұратын ақпараттық парақтарды әзірлейді:
1) консультациялар нысанының атауы және мазмұны;
2) осы консультацияларды алуы мүмкін тұтынушылардың санаты;
3) қызметтерді тұтынушылар үшін консултациялардың нәтижелері;
4) консультанттар (аты-жөні Т.А.Ә. (болған жағдайда), қызмет саласы және (немесе) ерекшелігі, жұмыс тәжірибесі);
5) консультация алу жағдайы мен тәртібі.
31. Консультацилық қызметті тұтынушыға ыңғайлы жағдай жасалады: консультация берушімен сөйлесу үшін ыңғайлы орын, консультация барысын бекіту мүмкіндігі, консультация тақырыбы бойынша ақпараттық және әдістемелік материалдарға қол жетімділігі.
32. Консультация тақырыбына байланысты консультант тұтынушы үшін консультация қызметінің түрлері бойынша Өнім берушіде бар ресуртарға негізделіп баспа және (немесе) электронды түрде ақпараттық және әдістемелік материалдар топтамасын дайындайды.
33. Ақпараттық және әдістемелік қызметті көрсету мынадай нысандарда жүзеге асырылады:
1) ақпараттық іс-шаралар өткізу:
БАҚ-тың қатысуымен іс-шаралар (баспасөз-конференциялар, баспасөз-турлары, брифингтер);
интернет ресурстарды құру және ілгерілету, виртуалды диалог алаңдарын қоса алғандағы әлеуметтік желілермен жұмыс;
ақпараттық және таныстырылым материалдары (буклеттер, брошюралар, плакаттар, флаерлар, парақшалар, бейнероликтер, баннерлер, бюллетеньдер);
ақпараттық-ағартушылық (промо-акциялар, ақпараттық топтар);
2) әдістемелік материалдарды әзірлеу: модульдар, бағдарламалар, сценариилер, көрнекіліктер.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Ақпараттық және әдістемелік қызметті көрсетудің толық циклі мынадай кезеңдерден тұрады:
1) қызмет көрсету материалдарын дайындау және (немесе) әзірлеу;
2) ақпараттық және әдістемелік қызметтері жүргізу;
3) ақпараттық және әдістемелік қызметтердің ішкі мониторингі.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35. Ақпараттық-әдістемелік материалдарды әзірлеу және шығару процесі келесі кезеңдерден тұрады:

Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. При оказании консультационных услуг, для информирования потенциальных потребителей консультационных услуг, Поставщик разрабатывает информационные листы, которые содержат следующую информацию:
1) наименование и содержание формы консультаций;
2) категории потребителей услуг, которые получают данные консультации;
3) результаты консультаций для потребителей услуг;
4) консультанты (Ф.И.О. (при наличии), сфера деятельности и (или) спецификации, опыт работы);
5) условия и порядок получения консультаций.
31. Для потребителя консультационных услуг создаются соответствующие условия: удобное место для беседы с консультантом, фиксации хода консультации, доступ к информационным и методическим материалам по теме консультации.
32. В зависимости от темы консультации, консультант готовит для потребителя услуг пакет информационных и методических материалов в печатном и (или) электронном виде на основе имеющихся у Поставщика ресурсов по видам консультационных услуг.
33. Информационные и методические услуги оказываются в следующих формах:
1) информационные мероприятия:
мероприятия с участием СМИ (пресс-конференции, пресс-туры, брифинги);
создание и продвижение интернет ресурсов, работа с социальными сетями, включая виртуальные диалоговые площадки;
информационные и презентационные материалы (буклеты, брошюры, плакаты, флаеры, листовки, видеоролики, баннеры, бюллетени);
информационно-просветительские (промо-акции, информационные группы).
2) разработка методических материалов: модули, программы, сценарии и пособия.
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Полный цикл оказания информационных и методических услуг включает следующие этапы:
1) подготовка и (или) разработка материалов для оказания услуг;
2) проведение информационных и методических услуг;
3) внутренний мониторинг информационных и методических услуг.
Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Процесс разработки и выпуска информационно-методических материалов состоит из следующих этапов:

1) ақпараттық және әдістемелік материалдардың түрін және тақырыбын айқындау;
2) деректерді жинау және жүйелендіру;
3) материалдардың техникалық сипаттамаларын айқындау (баспадағы парақтар саны, айдарлардың, бөлімдердің, тақырыптық парақтардың, болжанатын бейнетүсірілімдердің болуы (фотолар, суреттер);
4) материалдардың беттелуі және таралымы;
5) материалдарды тарату (оның ішінде электрондық тарату арқылы).
36. Зерттеу-талдамалық қызметтер мынадай нысандарда көрсетіледі:
1) зерттеу объектісі бойынша:
қоғамдық және сараптамалық пікірді зерделеу;
жобалардың/бағдарламаларды мониторингілеу және бағалау;
саланың/объектінің даму үрдісін талдау;
халық топтарының қажеттіліктерін бағалау;
басқару жүйесі тиімділігін бағалау;
заңнамалық актілерді сараптау;
2) зерттеу әдістері бойынша:
бақылау;
сауал;
сауалнама жүргізу;
онлайн сұрау;
сұхбат алу (жартылай құрылымдық, терең сұхбатты қоса алғанда);
фокус-топ;
контент-талдау;
ой шабуылы;
"Құпия сатып алушы";
3) талдаудың тереңдігі бойынша:
барлау зерттеуі;
сипаттама зерттеу;
талдамалық зерттеу.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Зерттеу-аналитикалық қызметтерді көрсетудің толық циклі келесі кезеңнен тұрады:
1) зерттеу бағдарламасын әзірлеу (техникалық ерекшеліктерге сәйкес);
2) деректерді жинау бойынша жұмысты ұйымдастыру;
3) алынған ақпаратты өңдеу және деректер талдауы;
4) тұжырым мен ұстанымдарды қоса алғанда қорытынды құжатты дайындау.
Зерттеудің қиын деңгейіне және таңдалған әдістеріне байланысты осы Стандартқа қосымшадағы 10-кестеде көрсетілген ақпаратты жинаудың шарттарын ескеру қажет.
38. Өнім берушінің мамандары Тапсырыс берушінің техникалық ерекшеліктерде көрсеткен формат бойынша қорытынды құжатты жасайды.
Зерттеу қорытындысы бойынша құжат мақсаттарға, күтілетін нәтижелерге және зерттеудің қиындығына байланысты есеп, баяндама, құжаттама немесе портфель түрінде ұсынылады.
Қорытынды құжатқа таңдалған зерттеу әдістеріне байланысты және техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкес растайтын материалдар қоса беріледі. Растайтын құжаттарға сауалнама бланкілері (толтырылған сауалнамалардың жалпы санының кемінде 3% - ы ұсынылады), сұхбат хаттамалары (бланкілері), деректерді өңдеу барысында алынған кестелер мен диаграммалар, жүргізілген жұмыс туралы фото/бейне/аудио есептер жатуы мүмкін.
Зерттеу-аналитикалық қызметтерді көрсету мерзімін осы Стандартқа қосымшаның 11-кестесінде көрсетілген талаптарға сәйкес Тапсырыс беруші айқындайды.

1) определение вида и тематики информационно-методических материалов;
2) сбор и систематизация данных;
3) определение технических характеристик материалов (количество страниц в издании, наличие рубрик, разделов, тематических страниц, предполагаемый видеоряд (фотографии, рисунки);
4) верстка и тиражирование материалов;
5) распространение материалов (в том числе, посредством электронной рассылки).
36. Исследовательско-аналитические услуги оказываются в следующих формах:
1) по объекту исследования:
изучение общественного и экспертного мнения;
мониторинг и оценка проектов/программ;
анализ тенденций развития сферы/объекта;
оценка потребностей групп населения;
оценка эффективности систем управления;
экспертиза законодательных актов;
2) по методам исследования:
наблюдение;
опрос:
анкетирование;
онлайн опрос;
интервьюирование (включая полуструктурированное, глубинное интервью);
фокус-группа;
контент-анализ;
мозговой штурм;
"Тайный покупатель";
3) по глубине анализа:
разведывательное исследование;
описательное исследование;
аналитическое исследование.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Полный цикл оказания исследовательско-аналитических услуг включает следующие этапы:
1) разработка программы исследования (в соответствии с технической спецификацией);
2) организация работ по сбору данных;
3) обработка полученной информации и анализ данных;
4) подготовка итогового документа, включая выводы и рекомендации.
В зависимости от уровня сложности и выбранных методов исследования, необходимо учитывать условия к сбору информации по оказанию исследовательско-аналитических услуг, обозначенные в таблице 10 приложения к настоящему Стандарту.
38. Специалисты Поставщика, составляют итоговый документ по формату, обозначенному Заказчиком, в технической спецификации.
Документ по итогам исследования в зависимости от целей, ожидаемых результатов и сложности исследования, представляется в виде отчета, доклада, досье или портфеля.
К итоговому документу прикладываются подтверждающие материалы, в зависимости от выбранных методов исследования и в соответствии с требованиями технической спецификации. К подтверждающим документам могут относиться бланки анкет (предоставляются не менее 3% от общего количества заполненных анкет), протоколы (бланки) интервью, таблицы и диаграммы, полученные в ходе обработки данных, фото/видео/аудио отчеты о проведенной работе.
Сроки оказания исследовательско-аналитических услуг определяются Заказчиком в соответствии с требованиями, обозначенными в таблице 11 приложения к настоящему Стандарту.

Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Өнім беруші Тапсырыс берушімен келісім бойынша зерттеу жүргізу үшін қажетті ақпараттарды алу мақсатында мемлекеттік органдарға сұрау жолдауға құқылы.
40. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша қызметтер мынадай нысандарда жүзеге асырылады:
1) ақпараттық-пікірталастық іс-шаралар;
2) демалыс және ойын іс-шаралары;
3) спорттық іс-шаралар.
Тапсырыс беруші іс-шараларды ұйымдастыру жөніндегі әлеуметтік жобаның техникалық ерекшелігін әзірлеу кезінде бір міндетті шешуге бағытталған, осы Стандарттың 13-кестесінде көрсетілген бірнеше нысанның жиынтығын көздейді.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша қызметтердің толық циклі мынадай кезеңдерді құрайды:
1) іс-шараларды ұйымдастыру бойынша дайындық жұмыстары;
2) іс-шараларды өткізу;
3) нәтижелердің ішкі мониторингі.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Өнім беруші іс-шараны ұйымдастыру қызметтерін көрсету кезінде:
1) Тапсырыс берушінің нұсқауы бойынша іс-шараны көзбен көретін безендіруді бір немесе бірнеше санамаланған тәсілмен (баннер, стенд, созу, көрнекі ақпаратты көрсету және беру құрылғысы) қамтамасыз етеді;
2) электрондық және (немесе) баспа БАҚ-та жарық көрген барлық материалдардың көрсетілуімен жарияланымдар тізбесін жүргізеді;
3) республикалық деңгейдегі іс-шараларды іске асыру кезінде республикалық БАҚ-та және өңірлік деңгейдегі іс-шараларды іске асыру кезінде өңірлік БАҚ-та 5 (бес) тақырыптық жарияланымды, сондай-ақ әлеуметтік желілерде 3 (үш) жарияланымды орналастыру арқылы әр іс-шараның жариялануын қамтамасыз ету.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Азаматтық (ресурстық) орталық қызметтерді келесі нысандарда жүзеге асырады:
1) институционалды және ұйымдастырушылық әлеуетін дамытуға бағытталған үкіметтік емес ұйымдарды оқыту;
2) мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл арқылы азаматтық қоғамның дамуын және қоғамда пайда болған әлеуметтік проблемаларды шешу мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдар мен азаматтарға консультация беру;

Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Поставщик по согласованию с Заказчиком направляет запросы в государственные органы в целях получения необходимой информации для проведения исследования.
40. Услуги по организации мероприятий оказываются в следующих формах:
1) информационно-дискуссионные мероприятия;
2) досуговые и игровые мероприятия;
3) спортивные мероприятия.
Заказчик при разработке технической спецификации социального проекта по организации мероприятий предусматривает совокупность нескольких форм, указанных в таблице 13 настоящего Стандарта, направленных на решение одной задачи.
Сноска. Пункт 40 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. Полный цикл оказания услуг по организации мероприятий включает следующие этапы:
1) подготовительные работы по организации мероприятия;
2) проведение мероприятия;
3) внутренний мониторинг результатов.
Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. При оказании услуг по организации мероприятий Поставщик:
1) обеспечивает визуальное оформление мероприятия одним или несколькими из перечисленных способов (баннер, стенд, растяжка, устройство отображения и передачи визуальной информации) с указанием Заказчика;
2) ведет перечень публикаций с указанием всех материалов, вышедших в электронных и (или) печатных СМИ;
3) обеспечивает освещение каждого мероприятия через размещение 5 (пяти) тематических публикаций в республиканских СМИ при реализации мероприятий на республиканском уровне и в региональных СМИ при реализации мероприятий на региональном уровне, а также размещение 3 (трех) публикаций в социальных сетях.
Сноска. Пункт 42 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Гражданский (ресурсный) центр оказывают услуги в следующих формах:
1) обучение неправительственных организаций, нацеленных на наращивание институционального и организационного потенциала;
2) консультирование неправительственных организаций и граждан по вопросам развития гражданского общества и решения социальных проблем, возникающих в обществе через взаимодействие с государственными органами;

3) азаматтық қоғамның дамуы мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдар мен азаматтарға әдістемелік көмек көрсету, үкіметтік емес ұйымдардың мен мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылы;
4) үкіметтік емес ұйымдар, азаматтар, мемлекеттік органдар үшін өз қызметтері туралы ақпаратты ұсыну;
44. Азаматтық (ресурстық) орталықтың қызметтер көрсетуінің толық циклі мынадай кезеңдерді құрайды:
1) қызмет көрсету үшін материалдарды дайындау және (немесе) әзірлеу;
2) қызмет көрсету;
3) көрсетілген қызметтердің ішкі мониторингі.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.07.2021 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Осы Стандарттардың талаптары арнайы әлеуметтік қызметтер көрсететін орталықтарға қолданылмайды.
46. Азаматтық (ресурстық) орталық қызметті пайдалану үшін келесі ақпараттарды қамтитын қызметтерді тұтынушылар үшін ақпараттық және көрсетілім топтамаларын әзірлейді:
1) орталықтың атауы;
2) орталық қызметінің тізбесі;
3) орталықтың жұмыс кестесі;
4) орталық қызметкерлерінің байланыс деректері;
5) кері байланыс жүйесі (арыздар, қызметтің сапасын арттыру бойынша ұсыныстар).
5-тарау. Қызметтерді көрсету нәтижелерінің сапасын бағалау өлшемшарттары
47. Оқыту қызметтерін көрсету сапасын бағалаудың өлшемшарттары осы Стандартқа қосымшадағы 1-кестеде оқыту қызметтері сапасына қойылатын талаптарда көрсетілген.
48. Консультациялық қызметтеріді көрсету сапасын бағалаудың өлшемшарттары осы Стандартқа қосымшадағы 2-кестеге сәйкес консультациялық қызметтер сапасына қойылатын талаптарда көрсетілген.
49. Ақпараттық және әдістемелік қызметтерді көрсету сапасын бағалаудың өлшемшарттары осы Стандартқа қосымшадағы 12-кестеде көрсетілген.
50. Зерттеу-аналитикалық қызметтерді көрсету сапасын бағалаудың өлшемшарттары осы Стандартқа қосымшадағы 10 және 11-кестелерде көрсетілген.
51. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету нәтижелерінің сапасын бағалаудың өлшемшарттары осы Стандартқа қосымшадағы 13-кестеде көрсетілген.
52. Азаматтық (ресурстық) орталықтың жұмысын ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау оқыту, консультациялық, зерттеу-талдамалық, ақпараттық және әдістемелік көрсетілетін қызметтердің және азаматтық (ресурстық) орталықтың көрсетілетін қызметтер пакетіне кіретін іс-шараларды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтердің сапасына қойылатын талаптар негізінде жүргізіледі.

3) оказание методической помощи неправительственным организациям и гражданам по вопросам развития гражданского общества, взаимодействия неправительственных организаций с государственными органами;
4) предоставление информации о своей деятельности для неправительственных организаций, гражданам, государственным органам.
44. Полный цикл оказания услуг гражданского (ресурсного) центра включает следующие этапы:
1) подготовка и (или) разработка материалов для оказания услуг;
2) оказание услуг;
3) внутренний мониторинг оказанных услуг.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.07.2021 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Требования настоящего Стандарта не распространяются на центры, оказывающие специальные социальные услуги.
46. Гражданский (ресурсный) центр разрабатывает пакет информационных и презентационных материалов для потребителей услуг, содержащий следующую информацию:
1) наименование центра;
2) перечень услуг центра;
3) график работы центра;
4) контактные данные сотрудников центра;
5) система обратной связи (жалобы, предложения по улучшению качества услуг).
Глава 5. Критерии оценки качества оказания услуг
47. Критерии оценки качества оказания обучающих услуг приведены в требованиях к качеству обучающих услуг, согласно таблице 1 приложения к настоящему Стандарту.
48. Критерии оценки качества оказания консультационных услуг приведены в требованиях к качеству консультационных услуг, согласно таблице 2 приложения к настоящему Стандарту.
49. Критерии оценки качества оказания информационных и методических услуг приведены в таблице 12 приложения к настоящему Стандарту.
50. Критерии оценки качества оказания исследовательско-аналитических услуг приведены в таблицах 10 и 11 приложения к настоящему Стандарту.
51. Критерии оценки качества оказания услуг по организации мероприятий приведены в таблице 13 приложения к настоящему Стандарту.
52. Оценка качества услуг по организации работы гражданского (ресурсного) центра проводится на основе требований к качеству обучающих, консультационных, исследовательско-аналитических, информационных и методических услуг и услуг по организации мероприятий, входящих в пакет услуг гражданского (ресурсного) центра.

* Оқыту қызметтерін тұтынушылардың қанағаттану деңгейін бағалау үшін іс-шараның барлық қатысушыларынан жауап алынады. Бағалау шәкілі 1-ден 5-ке дейін қолданылады, мұнда 1 – толық қанағаттандырмайды, 5 – толық қанағаттандырады. Қанағаттанудың жалпы деңгейін есептеу үшін формула қолданылады: (алынған балдардың жалпы сомасы/қатысушылар саны)/5) * 100.
2-кесте. Консультациялық қызметтер сапасына қойылатын талаптар
Консультациялық көрсетілетін қызметтер
Қатысушылардың қанағаттанушылығы
Практикалық қолданылуы
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
Ақпарат көзі
Пікірлер*
Консультация журналы*
Консультациялардың барлық түрлері
60%
85%
50%
85%
* Консультациялық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың қанағаттану деңгейін бағалау үшін консультациялар журналында тіркелген тұтынушылардың жалпы санының кемінде 20% - ы сұралады. Бағалау әкілі 1-ден 5-ке дейін қолданылады, мұнда 1 – толық қанағаттандырмайды, 5 – толық қанағаттандырады. Қанағаттанудың жалпы деңгейін есептеу үшін формула қолданылады: (алынған балдардың жалпы сомасы/сұралған қатысушылардың саны)/5) * 100.
* Практикалық қолданылуын бағалау үшін консультациялар нәтижелеріне мониторинг жүргізіледі, алынған ақпарат консультациялар журналының тиісті бағанында тіркеледі. Пайыздар былайша есептеледі: нәтижелері бойынша тұтынушы алынған ұсынымдарды және (немесе) материалдарды /консультациялардың жалпы санына қолданған консультациялар саны * 100.
3-кесте. Зерттеу-талдамалық қызметтер сапасына қойылатын талаптар
Сапа өлшемшарты
Индикаторлар
Ақпарат көздері
Алынған деректердің анықтығы
Кемінде: зерттеудің үш әдісін; талдаудың үш әдісін және деректерді салыстыруды; сауалнама жүргізу кезіндегі деректерді өңдеу үшін мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану.
Сарапшылар тізімі; зерттеу бағдарламасы (қажет жағдайда); қорытынды құжаттар.
Әзірленген ұстанымдарды практикалық қолдану
Зерттеу саласының сарапшыларынан кемінде үш пікір болуы.
пікірлер/сарапшылар қорытындысы.
4-кесте. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер сапасына қойылатын талаптар
Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызмет нысандары
Қатысушылардың қанағаттанушылығы
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
Ақпарат көзі
Қайта байланыс сауалнамалары немесе пікірлері*
Ақпараттық-пікірталас
50%
85%
Бос уақыт және ойындар
70%
85%
Спорттық
50%
85%
* Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың қанағаттану деңгейін бағалау үшін қатысушылардың жалпы санының кемінде 10% - ы сұралады. Бағалау шәкілі 1-ден 5-ке дейін қолданылады, мұнда 1 – толық қанағаттандырмайды, 5 – толық қанағаттандырады. Қанағаттанудың жалпы деңгейін есептеу үшін формула қолданылады: (алынған балдардың жалпы сомасы/сұралған қатысушылардың саны)/5) * 100.
5-кесте. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша қызметтер сапасына қойылатын талаптар
Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер нысаны
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
Ақпараттық-пікірталас
Практикалық қолданылуы
50%-84%
85%-100%
Ақпарат көздері
Қатысушылардың шолулары, хаттамалар, ұсынымдар
Бос уақыт және ойындар
Қатысушылардың тартылуы
60%-84%
85%-100%
Ақпарат көздері
Іс-шараның бейнежазбасы, қатысушылар пікірлері
Спорттық
Қатысушылық
20 адам
Ақпарат көздері
Іс-шараның бейне жазбасы, фотоматериалдар, ұйымдастырушылар есебі

* Для оценки уровня удовлетворенности потребителей обучающих услуг опрашиваются все участники мероприятия. Используется шкала оценки от 1-го до 5-ти, где 1 – полностью не удовлетворен, 5 – полностью удовлетворен. Для подсчета общего уровня удовлетворенности используется формула: (общая сумма полученных баллов/количество участников)/5) * 100.
Таблица 2. Требования к качеству консультационных услуг
Консультационные услуги
Удовлетворенность участников
Практическая применимость
минимальное значение
максимальное значение
минимальное значение
максимальное значение
Источник информации
Отзывы*
Журнал консультаций*
Все виды консультаций
60%
85%
50%
85%
* Для оценки уровня удовлетворенности потребителей консультационных услуг опрашиваются не менее 20% потребителей от общего числа зафиксированных в журнале консультаций. Используется шкала оценки от 1-го до 5-ти, где 1 – полностью не удовлетворен, 5 – полностью удовлетворен. Для подсчета общего уровня удовлетворенности используется формула: (общая сумма полученных баллов/количество опрошенных участников)/5) * 100.
* Для оценки практической применимости проводится мониторинг результатов консультаций, полученная информация фиксируется в соответствующей графе журнала консультаций. Проценты рассчитываются следующим образом: количество консультаций, по результатам которых потребитель применил полученные рекомендации и (или) материалы/на общее количество консультаций * 100.
Таблица 3. Требования к качеству исследовательско-аналитических услуг
Критерии качества
Индикаторы
Источники информации
Достоверность полученных данных
Использование не менее: трех методов исследования; трех методов анализа и сопоставления данных; специализированное программ обеспечение для обработки данных при проведении анкетирования
Список экспертов; программа исследования (при необходимости); итоговые документы
Практическая применимость разработанных рекомендаций
Наличие не менее трех отзывов от экспертов в области исследования
отзывы/заключения экспертов
Таблица 4. Требования к качеству услуг по организации мероприятий
Формы услуг по организации мероприятий
Удовлетворенность участников
минимальное значение
максимальное значение
Источник информации
анкеты обратной связи или отзывы*
Информационно-дискуссионные
50%
85%
Досуговые и игровые
70%
85%
Спортивные
50%
85%
* Для оценки уровня удовлетворенности потребителей услуг по организации мероприятий опрашиваются не менее 10% от общего числа участников. Используется шкала оценки от 1-го до 5-ти, где 1 – полностью не удовлетворен, 5 – полностью удовлетворен. Для подсчета общего уровня удовлетворенности используется формула: (общая сумма полученных баллов/количество опрошенных участников)/5) * 100.
Таблица 5. Требования к качеству услуг по организации мероприятий
Формы услуг по организации мероприятий
минимальное значение
максимальное значение
Информационно-дискуссионные
Практическая применимость
50%
85%
Источники информации
Отзывы участников*, протоколы, рекомендации
Досуговые и игровые
Вовлеченность участников
60%
85%
Источники информации
Видеозапись мероприятия или отзывы участников
Спортивные
Посещаемость
20 человек
Источники информации
Видеозапись мероприятия, фотоматериалы, отчет организаторов

* Практикалық қолдануды бағалау үшін қатысушылардың жалпы санының кемінде 10% - ы жауап алады. Пайыздар былайша есептеледі: практикалық қолданылуын растайтын сұралғандардың саны/сұралғандардың жалпы санына * 100.
7-кесте. Оқыту қызметтерін көрсету жағдайына қойылатын талаптар
Оқыту қызметтерінің нысандары
Қатысушылар саны (офлайн)
Қатысушылар саны (онлайн)
Ұзақтығы
Оқыту қызметтерін көрсететін тұлғаның жұмыс тәжірибесі
ең төменгі мәні
ең жоғарғы гі мәні
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
Семинар
12 адам
35 адам
20 адам
60 адам
1 сағат
36 сағат
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 1 жыл
Тренинг
10 адам
30 адам
20 адам
40 адам
4 сағат
24 сағат
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 2 жыл
Жаттықтырушыларға арналған тренинг
10 адам
30 адам
20 адам
40 адам
4 сағат
140 сағат
Тренингтерді, оның ішінде жаттықтырушыларға арналған тренингтерді әзірлеу мен өткізудің кемінде 5 жыл практикалық тәжірибесі
Шеберлік сыныбы
5 адам
40 адам
10 адам
50 адам
1 сағат
4 сағат
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 3 жыл
Дәріс
15 адам
100 адам
20 адам
0,5 сағат
2 сағат
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 1 жыл
Вебинар, бейнесабақ
5 адам
5 адам
0,5 сағат
2 сағат
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 1 жыл
Оқыту курсы (мектеп)
10 адам
30 адам
20 адам
50 адам
21 сағат
140 сағат
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 2 жыл
Тағылымдама
1 адам
20 адам
-
-
3 сағат
4 күн
бағыттар бойынша оқыту қызметтері саласында кемінде 3 жыл
8-кесте. Оқыту қызметтерін көрсету үшін материалдық-техникалық базаға қойылатын шарт
Оқыту қызметтерінің нысандары
Үй-жай
Жабдықтар
офлайн
онлайн
ноутбук
проектор
фото және бейне түсірілімге арналған жабдықтар
интернетке қол жеткізу
офлайн
онлайн
офлайн
онлайн
офлайн
онлайн
офлайн
онлайн
Семинар
от 20 м2
-
+
+
+
-
+
-
-
+
Тренинг
от 20 м2
-
+
+
+
-
+
-
-
+
Шеберлік -сыныбы

* Для оценки практической применимости опрашиваются не менее 10% от общего числа участников. Проценты рассчитываются следующим образом: количество опрошенных, подтвердивших практическую применимость/на общее количество опрошенных * 100.
Таблица 7. Требования к условиям оказания обучающих услуг
Формы обучающих услуг
Количество участников (офлайн)
Количество участников (онлайн)
Продолжительность
Опыт работы лица, оказывающего обучающие услуги
минимальное значение
максимальное значение
минимальное значение
максимальное значение
минимальное значение
максимальное значение
минимальное значение
максимальное значение
Семинар
12 человек
35 человек
20 человек
60 человек
1 час
36 часов
не менее 1 года в сфере обучающих услуг по направлению
Тренинг
10 человек
30 человек
20 человек
40 человек
4 часа
24 часа
не менее 2 лет* в сфере обучающих услуг по направлению
Тренинги для тренеров
10 человек
30 человек
20 человек
40 человек
24 часа
140 часов
не менее 5 лет практического опыта разработки и проведения тренингов, в том числе тренингов для тренеров
Мастер-класс
5 человек
40 человек
10 человек
50 человек
1 час
4 часа
не менее 3 лет в сфере обучающих услуг по направлению
Лекция
15 человек
100 человек
20 человек
0,5 часа
2 часа
не менее 1 года в сфере обучающих услуг по направлению
Вебинар, видеоурок
5 человек
5 человек
0,5 часа
2 часа
не менее 1 года в сфере обучающих услуг по направлению
Обучающий курс (школа)
10 человек
30 человек
20 человек
50 человек
21 час
140 часов
не менее 2 лет в сфере обучающих услуг по направлению
Стажировка
1 человек
20 человек
-
-
3 часа
140 часов
не менее 3 лет в сфере обучающих услуг по направлению
Таблица 8. Условия к материально-технической базе для оказания обучающих услуг
Формы обучающих услуг
Помещение
Оборудование
офлайн
онлайн
ноутбук
проектор
оборудование для фото и видеосъемки
доступ в интернет
офлайн
онлайн
офлайн
онлайн
офлайн
онлайн
офлайн
онлайн
Семинар
от 20 м2
-
+
+
+
-
+
-
-
+
Тренинг
от 20 м2
-
+
+
+
-
+
-
-
+
Мастер-класс

100 м2 бастап
+
+
Қалалық (қалалық маңызы бар қала) және аудандық деңгей
Азаматтық (ресурстық) орталық
30 м2 бастап
+
+
10-кесте. Зерттеу-талдамалық қызметтерін көрсету бойынша ақпаратты жинауға қойылатын шарт
Зерттеу әдістері
Респонденттер саны және зерттеу көзі
Тұрғындардан сауалнамалық сұрау
Сұрыптау қателігі 5%-дан артық емес, өрісті бақылау кемінде 15% (25%-дан артық емес)
Сараптамалық сұрау
Кемінде 5 адам
Фокус-топ
8-12 адам
Ой шабуылы
Кемінде 5 адам
Контент-талдау
Кемінде 10 көз
11-кесте. Зерттеу-талдамалық қызметтерді көрсету мерзімдеріне қойылатын талаптар
Зерттеу-талдамалық көрсетілетін қызметтер
Зерттеу-талдамалық қызметтер көрсету кезеңі
Қоғамдық және сараптамалық пікірді зерделуге бағытталған зерттеулер
кемінде 3 ай
Жобаларды/бағдарламаларды/ көрсетілетін қызметтерді мониторингтеу
кемінде 3 ай
Жобаларды/бағдарламаларды/ көрсетілетін қызметтерді бағалау
кемінде 3 ай
Саланы/объектіні дамыту үдерісін талдау
кемінде 3 ай
Халық топтарының қажеттілігін бағалау
кемінде 1,5 ай
Басқару жүйелерінің тиімділігін бағалау
кемінде 6 ай
Заңнамалық актілерді сараптау
кемінде 3 ай
12-кесте. Ақпараттық және әдістемелік қызметтерді көрсету сапасын бағалау өлшемшарттары
Сапа өлшемшарты (негізгі)
Индикаторлар
Ақпарат көздері
Қолжетімділік
Дайындалған және таратылған ақпараттық және әдістемелік материалдардың саны (түрлері бойынша);
таралым, шығару мерзімділігі;
қамтылған нысаналы топтардың сандық және сапалық құрамы;
ақпаратты таратудың әртүрлі тәсілі мен арнасын пайдалану.
Өнім берушінің есептері;
ақпараттық және әдістемелік материалдар пакеті;
БАҚ контент-талдауы;
сараптамалық қорытындылар;
ақпараттық және әдістемелік материалдарды тұтынушылардың пікірлері.
Өзектілік
Ақпарат пен әдістердің қызмет көрсету саласының қазіргі заман ағымына сәйкестігі;
ақпараттың және ұсынылған әдістердің нысаналы топтардың қажеттіліктеріне сәйкестігі;
рейтингтік материалдардың болуы
Ақпараттық - әдістемелік материалдар
Форматы
Сандық мәндері
Ең төменгі мәні
Ең жоғарғы мәні
Баспасөз хабарламасы
А4
150 сөз
500 сөз
Буклет
А4, екіжақты
1 парақ
4 парақ
Брошюра
А4, А5
40 парақ
Көрнекліктер
А4, А5
50 парақ
120 парақ
Бюллетень
А4
1 парақ
Флаер
А4, А5
1 парақ
-
Плакат
А1, А2, А3
-
-
Парақшалар
А5
1 парақ
Баннер
от 768 x 90 см
-
-
Іс-шара
Қатысушылар саны
Ұзақтығы
mіn
max
Баспасөз-конференция
10 және одан көп адам
30 минут
1 сағат
Брифинг
5 және одан көп адам
30-40 мин.
Баспасөз-тур
10 және одан көп адам
4 сағат
2 күн
Іс-шара
Баспа және электронды БАҚ-тағы жарияланым/сұхбат саны
Әлеуметтік желідегі жариялымдар/сұхбат саны
БАҚ-тағы ақпараттық жариялану
кемінде 5
кемінде 3
Ақпараттық науқан
кемінде 5
кемінде 3
13-кесте. Іс-шараларды ұйымдастыру бойынша қызметтерді көрсету сапасын бағалау өлшемшарттары
Нысан
Қатысушылар саны (офлайн)
Қатысушылар саны
(онлайн)
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
ең төменгі мәні
ең жоғарғы мәні
Ақпараттық-пікірталас іс-шаралары
Дөңгелек үстел, таныстырылым, диалог алаңдары
15 адам
50 адам
20 адам
60 адам
Конференциялар, форумдар, симпозиумдар, конгрестер, қоғамдық тыңдау
35 адам
100 адам
50 адам
Демалыс және ойын
Фестивальдар, концерттер
50 адам
500 адам
50 адам
Көрмелер, жәрмеңкелер, парадтар
35 адам
400 адам
50 адам
Байқаулар, викториналар
15 адам
20 адам
Акциялар, флеш-мобтар
50 адам
50 адам
Спорттық
Спартакиадалар, матчтар
20 адам
-
-
Чемпионаттар, жарыстар (спорт түріне байланысты)
20 адам
-
-

от 100 м2
+
+
Городской (города районного значения) и районный уровень
Гражданский (ресурсный) центр
от 30 м2
+
+
Таблица 10. Условия к сбору информации по оказанию исследовательско-аналитических услуг
Методы исследования
Количество респондентов и источников исследования
Анкетный опрос населения
Ошибка выборки не более 5%, контроль поля не менее 15% (не более 25%)
Экспертный опрос
Не менее 5 человек
Фокус-группа
8-12 человек
Мозговой штурм
Не менее 5 человек
Контент-анализ
Не менее 10 источников
Таблица 11. Требования к срокам оказания исследовательско-аналитических услуг
Исследовательско-аналитические услуги
Период оказания исследовательско-аналитических услуг
Исследования, направленные на изучение общественного и экспертного мнения
не менее 3 месяцев
Мониторинг проектов/программ/услуг
не менее 3 месяцев
Оценка проектов/программ/услуг
не менее 3 месяцев
Анализ тенденций развития сферы/объекта
не менее 3 месяцев
Оценка потребностей групп населения
не менее 1,5 месяцев
Оценка эффективности систем управления
не менее 6 месяцев
Экспертиза законодательных актов
не менее 3 месяцев
Таблица 12. Критерии оценки качества оказания информационных и методических услуг
Критерии качества (ключевые)
Индикаторы
Источники информации
Доступность
Количество подготовленных и распространенных информационных и методических материалов (по видам); тираж, периодичность выпуска; количественный и качественный состав охваченных целевых групп; использование различных способов и каналов распространения информации.
Отчеты Поставщика; пакеты информационных и методических материалов; контент-анализ СМИ; экспертные заключения; отзывы потребителей информационных и методических материалов.
Актуальность
Соответствие информации и методик современным тенденциям сфере оказания услуг; соответствие информации и предлагаемых методик потребностям целевых групп; наличие рейтинговых материалов.
Информационно-методические материалы
Формат
Количественные значения
Минимальное значение
Максимальное значение
Пресс-релиз
А4
150 слов
500 слов
Буклет
А4, двусторонний
1 лист
4 листа
Брошюра
А4, А5
до 40 страниц
Пособие
А4, А5
до 50 страниц
до 120 страниц
Бюллетень
А4
1 лист
Флаер
А4, А5
1 лист
-
Плакат
А1, А2, А3
-
-
Листовка
А5
1 лист
Баннер
от 768 x 90 см
-
-
Мероприятие
Количество участников
Продолжительность
min
min
Пресс-конференция
10 и более человек
30 минут
30 минут
Брифинг
5 и более человек
30-40 мин.
Пресс-тур
10 и более человек
4 часа
4 часа
Мероприятие
Количество публикаций/интервью печатных и электронных СМИ
Количество публикаций/интервью в социальных сетях
Информационное освещение в СМИ
не менее 5
не менее 3
Информационная кампания
не менее 5
не менее 3
Таблица 13. Критерии оценки качества оказания услуг по организации мероприятий
Формы
Количество участников (офлайн)
Количество участников (онлайн)
Минимальное значение
Максимальное значение
Минимальное значение
Максимальное значение
Информационно-дискуссионные мероприятия
Круглые столы, презентации, диалоговые площадки
15 человек
50
20
60
Конференции, форумы, слеты, симпозиумы, конгрессы, общественные слушания
35 человек
100
50
Досуговые и игровые
Фестивали, концерты
50 человек
500
50
Выставки, ярмарки, парады
35 человек
400
50
Конкурсы, викторины
15 человек
20
Акции, флеш-мобы
50 человек
50
Спортивные
Спартакиады, матчи
20 человек
-
-
Чемпионаты, соревнования (в зависимости от вида спорта)
20 человек
-
-