"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 245 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шiлдедегi № 160 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 қыркүйекте № 17366 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 275 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 275 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнаманы жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің БасқармасыҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 245 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16256 болып тіркелген, 2018 жылғы 30 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакциядағы 4-1) және 4-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"4-1) осы қаулыға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
4-2) осы қаулыға 4-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есептің нысаны;";
1-тармақтың 21) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен мәмілелер туралы есептің нысаны;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 245 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера и Правил их представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 160. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2018 года № 17366. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 275.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 275 (вводится в действие с 01.07.2020).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п.5.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и в целях совершенствования законодательства о страховании и страховой деятельности Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 245 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера и Правил их представления" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16256, опубликованное 30 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктами 4-1) и 4-2) в следующей редакции:
"4-1) форму отчета о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, по форме согласно приложению 4-1 к настоящему постановлению;
4-2) форму отчета о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, по форме согласно приложению 4-2 к настоящему постановлению;";
подпункт 21) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"21) форму отчета о сделках с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, по форме согласно приложению 21 к настоящему постановлению;";

1-тармақтың 26) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"26) осы қаулыға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есептің нысаны;";
1-тармақ мынадай редакциядағы 36-1) тармақшамен толықтырылсын:
"36-1) осы қаулыға 36-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарының қайта сақтандыруына орналастыру талаптары туралы есептің нысаны;";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ай сайын - осы қаулының 1-тармағының 2), 4), 4-1), 4-2), 6), 7), 8), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 23) және 28) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сақтандыру брокері Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тоқсан сайын осы қаулының 1-тармағының 35) және 36) және 36-1) тармақшаларында көзделген есептілікті электрондық форматта, есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде табыс етеді.";
"Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі" 1-қосымшасы мынадай редакциядағы 36) тармақшамен толықтырылсын:
"36) Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыруға орналастыру талаптары туралы есеп.";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

подпункт 26) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"26) форму отчета о договорах страхования и перестрахования, заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, по форме согласно приложению 26 к настоящему постановлению;";
пункт 1 дополнить подпунктом 36-1) в следующей редакции:
"36-1) форму отчета о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан по форме согласно приложению 36-1 к настоящему постановлению;";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) ежемесячно - отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 4), 4-1), 4-2), 6), 7), 8), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 23) и 28) пункта 1 настоящего постановления, в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Страховой брокер представляет в Национальный Банк Республики Казахстан ежеквартально отчетность в электронном формате, предусмотренную подпунктами 35), 36) и 36-1) пункта 1 настоящего постановления, в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.";
приложение 1 "Перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера" дополнить подпунктом 36) в следующей редакции:
"36) отчет о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан.";
перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
отчет об остатках денег и размещенных вкладов по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;

2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар туралы есеп осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар туралы есеп осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакциядағы 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеппен толықтырылсын;
осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакциядағы 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеппен толықтырылсын;
осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес редакциядағы 4-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеппен толықтырылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кері репо, репо операциялары туралы есеп осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кері репо, репо операциялары туралы есеп осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

отчет об остатках денег и размещенных вкладов по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
отчет о ценных бумагах по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
отчет о ценных бумагах по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
дополнить отчетом о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, по форме согласно приложению 4-1 в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
дополнить отчетом о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, по форме согласно приложению 4-1 в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
дополнить отчетом о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях по форме согласно приложению 4-2 в редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
отчет об операциях обратное репо, репо по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
отчет об операциях обратное репо, репо по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению;

8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп осы қаулыға 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп осы қаулыға 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп осы қаулыға 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп осы қаулыға 28-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдері туралы есеп осы қаулыға 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдері туралы есеп осы қаулыға 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелердің көлемі бойынша есеп осы қаулыға 31-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелердің көлемі бойынша есеп осы қаулыға 32-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп осы қаулыға 33-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах по форме согласно приложению 8 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда по форме согласно приложению 9 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование" по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование" по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни" по форме согласно приложению 11 изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
отчет о страховых премиях по форме согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
отчет о страховых премиях по форме согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
отчет о крупных договорах страхования (перестрахования) по форме согласно приложению 13 изложить в редакции согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
отчет о крупных страховых выплатах и крупных заявленных требованиях по форме согласно приложению 14 изложить в редакции согласно приложению 26 к настоящему постановлению;
отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по форме согласно приложению 15 изложить в редакции согласно приложению 27 к настоящему постановлению;
отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по форме согласно приложению 15 изложить в редакции согласно приложению 28 к настоящему постановлению;
отчет о страховых выплатах по форме согласно приложению 16 изложить в редакции согласно приложению 29 к настоящему постановлению;
отчет о страховых выплатах по форме согласно приложению 16 изложить в редакции согласно приложению 30 к настоящему постановлению;
отчет по объему обязательств по форме согласно приложению 17 изложить в редакции согласно приложению 31 к настоящему постановлению;
отчет по объему обязательств по форме согласно приложению 17 изложить в редакции согласно приложению 32 к настоящему постановлению;
отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование по форме согласно приложению 18 изложить в редакции согласно приложению 33 к настоящему постановлению;

18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп осы қаулыға 34-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп осы қаулыға 35-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп осы қаулыға 36-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы есеп осы қаулыға 37-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен мәмілелері туралы есеп осы қаулыға 38-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен мәмілелер туралы есеп осы қаулыға 39-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі қатысушыларды немесе сақтандыру холдингтерін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтер осы қаулыға 40-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп осы қаулыға 41-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзге дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы есеп осы қаулыға 42-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп осы қаулыға 43-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп осы қаулыға 44-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп осы қаулыға 45-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование по форме согласно приложению 18 изложить в редакции согласно приложению 34 к настоящему постановлению;
отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан по форме согласно приложению 19 изложить в редакции согласно приложению 35 к настоящему постановлению;
отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан по форме согласно приложению 19 изложить в редакции согласно приложению 36 к настоящему постановлению;
отчет о членах совета по принципам исламского финансирования по форме согласно приложению 20 изложить в редакции согласно приложению 37 к настоящему постановлению;
отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 21 изложить в редакции согласно приложению 38 к настоящему постановлению;
отчет о сделках с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, по форме согласно приложению 21 изложить в редакции согласно приложению 39 к настоящему постановлению;
сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации, включая крупных участников или страховые холдинги, по форме согласно приложению 22 изложить в редакции согласно приложению 40 к настоящему постановлению;
отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах по форме согласно приложению 23 изложить в редакции согласно приложению 41 к настоящему постановлению;
отчет о прочей дебиторской и кредиторской задолженностях по форме согласно приложению 24 изложить в редакции согласно приложению 42 к настоящему постановлению;
отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда по форме согласно приложению 25 изложить в редакции согласно приложению 43 к настоящему постановлению;
отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации, по форме согласно приложению 26 изложить в редакции согласно приложению 44 к настоящему постановлению;
отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, по форме согласно приложению 26 изложить в редакции согласно приложению 45 к настоящему постановлению;

27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп осы қаулыға 46-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп осы қаулыға 47-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп осы қаулыға 48-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп осы қаулыға 49-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп осы қаулыға 50-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп осы қаулыға 51-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп осы қаулыға 52-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру өнімдері туралы есеп осы қаулыға 53-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыру қызметі туралы есеп осы қаулыға 54-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп осы қаулыға 55-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп осы қаулыға 56-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп осы қаулыға 57-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 58-қосымшаға сәйкес редакцияда 36-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыруға орналастыру талаптары туралы есеппен толықтырылсын.

отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня, по форме согласно приложению 27 изложить в редакции согласно приложению 46 к настоящему постановлению;
отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня, по форме согласно приложению 27 изложить в редакции согласно приложению 47 к настоящему постановлению;
отчет об общих и административных расходах по форме согласно приложению 28 изложить в редакции согласно приложению 48 к настоящему постановлению;
отчет об остатках по внебалансовым счетам по форме согласно приложению 29 изложить в редакции согласно приложению 49 к настоящему постановлению;
отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности по форме согласно приложению 30 изложить в редакции согласно приложению 50 к настоящему постановлению;
отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан, по форме согласно приложению 31 изложить в редакции согласно приложению 51 к настоящему постановлению;
отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан, по форме согласно приложению 31 изложить в редакции согласно приложению 52 к настоящему постановлению;
отчет о страховых продуктах по форме согласно приложению 32 изложить в редакции согласно приложению 53 к настоящему постановлению;
отчет о перестраховочной деятельности согласно приложению 33 изложить в редакции согласно приложению 54 к настоящему постановлению;
отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни"), по форме согласно приложению 34 изложить в редакции согласно приложению 55 к настоящему постановлению;
отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан по форме согласно приложению 35 изложить в редакции согласно приложению 56 к настоящему постановлению;
отчет о заключенных договорах страхования с участием страховых брокеров Республики Казахстан по форме согласно приложению 36 изложить в редакции согласно приложению 57 к настоящему постановлению;
дополнить отчетом о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан по форме согласно приложению 36-1 в редакции согласно приложению 58 к настоящему постановлению.

2. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы, осы қаулының 1-тармағының 2018 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізілетін екінші, үшінші, төртінші, он бірінші, он екінші, он жетінші, жиырма бесінші және жиырма жетінші абзацтарын және осы қаулының 1-тармағының 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, он сегізінші, жиырмасыншы, жиырма екінші, жиырма төртінші, жиырма алтыншы, жиырма тоғызыншы, отыз бірінші, отыз үшінші, отыз жетінші, қырықыншы, қырық төртінші, қырық алтыншы, қырық сегізінші, елуінші, елу екінші, елу бесінші, алпыс бірінші, алпыс үшінші және алпыс сегізінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі. Осы қаулының 1-тармағының он бесінші және он алтыншы абзацтары 2018 жылғы 1 қазанға дейін қолданыста болады. Осы қаулының 1-тармағының он жетінші, он тоғызыншы, жиырма бірінші, жиырма үшінші, жиырма бесінші, жиырма сегізінші, отызыншы, отыз екінші, отыз алтыншы, отыз тоғызыншы, қырық үшінші, қырық бесінші, қырық жетінші, қырық тоғызыншы, елу бірінші, елу төртінші, алпысыншы, алпыс екінші және алпыс жетінші абзацтары 2019 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов

2. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направления на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев второго, третьего, четвертого, одиннадцатого, двенадцатого, семнадцатого, двадцать пятого и двадцать седьмого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 октября 2018 года и абзацев пятого, шестого, седьмого, восьмого, восемнадцатого, двадцатого, двадцать второго, двадцать четвертого, двадцать шестого, двадцать девятого, тридцать первого, тридцать третьего, тридцать седьмого, сорокового, сорок четвертого, сорок шестого, сорок восьмого, пятидесятого, пятьдесят второго, пятьдесят пятого, шестьдесят первого, шестьдесят третьего и шестьдесят восьмого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2019 года. Абзацы пятнадцать и шестнадцать пункта 1 настоящего постановления действуют до 1 октября 2018 года. Абзацы семнадцать, девятнадцать, двадцать один, двадцать три, двадцать пять, двадцать восемь, тридцать, тридцать два, тридцать шесть, тридцать девять, сорок три, сорок пять, сорок семь, сорок девять, пятьдесят один, пятьдесят четыре, шестьдесят, шестьдесят два и шестьдесят семь пункта 1 настоящего постановления действуют до 1 января 2019 года.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов

2018 жылғы "10" қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
1-қосымша
Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі
Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі мыналарды қамтиды:
1) ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп;
2) ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп;
3) бағалы қағаздар туралы есеп;
4) сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
5) сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп;
6) исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
7) кері репо, репо операциялары туралы есеп;
8) қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
9) инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп;
10) инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп;
11) "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп;
12) "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп;
13) сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
14) ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп;
15) ірі сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп;
16) сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп;
17) сақтандыру төлемдері туралы есеп;
18) міндеттемелердің көлемі бойынша есеп;
19) қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
20) Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп;
21) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы есеп;
22) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен мәмілелер туралы есеп;
23) ірі қатысушыларды немесе сақтандыру холдингтерін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтер;
24) ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп;

10 сентября 2018 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера
Перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера включает:
1) отчет об остатках денег и размещенных вкладов;
2) отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда;
3) отчет о ценных бумагах;
4) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях;
5) отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях;
6) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда;
7) отчет об операциях обратное репо, репо;
8) отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников;
9) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах;
10) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда;
11) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование";
12) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни";
13) отчет о страховых премиях;
14) отчет о крупных договорах страхования (перестрахования);
15) отчет о крупных страховых выплатах и крупных заявленных требованиях;
16) отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности;
17) отчет о страховых выплатах;
18) отчет по объему обязательств;
19) отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование;
20) отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан;
21) отчет о членах совета по принципам исламского финансирования;
22) отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации;
23) сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации, включая крупных участников или страховые холдинги;
24) отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах;

25) өзге дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы есеп;
26) басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп;
27) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп;
28) екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп;
29) жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп;
30) баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп;
31) экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп;
32) Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп;
33) сақтандыру өнімдері туралы есеп;
34) қайта сақтандыру қызметі туралы есеп;
35) сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп;
36) Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп;
37) Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп;
38) Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыруға орналастыру талаптары туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
1-қосымша
Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі
Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесі мыналарды қамтиды:
1) ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп;
2) ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп;
3) бағалы қағаздар туралы есеп;
4) сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
5) сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп;

25) отчет о прочей дебиторской и кредиторской задолженностях;
26) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда;
27) отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации;
28) отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня;
29) отчет об общих и административных расходах;
30) отчет об остатках по внебалансовым счетам;
31) отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности;
32) отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан;
33) отчет о страховых продуктах;
34) отчет о перестраховочной деятельности;
35) отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни");
36) отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан;
37) отчет о заключенных договорах страхования с участием страховых брокеров Республики Казахстан;
38) отчет о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера
Перечень отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера включает:
1) отчет об остатках денег и размещенных вкладов;
2) отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда;
3) отчет о ценных бумагах;
4) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях;
5) отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях;

33) сақтандыру өнімдері туралы есеп;
34) қайта сақтандыру қызметі туралы есеп;
35) сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп;
36) Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп;
37) Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп;
38) Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыруға орналастыру талаптары туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 2 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
р/с №
Баптың атауы (банктер және өзге заңды тұлғалар бойынша)
Банк коды
Рейтингтік агенттіктің атауы
Рейтинг
Ақша сомасы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
Жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша сомасы
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша
3.1
4
Жинақ шоттарындағы ақша
4.1
5
Басқалары
5.1
6
Барлық ақша
Салымдар
х
Х
х
7
Талап еткенге дейiнгi салымдар
х
Х
х
7.1
х
Х
х
х
Х
х
8
Мерзімді салымдар
х
Х
х
8.1
х
Х
х
х
Х
х
9
Жинақ салымдары
х
Х
х
9.1
х
Х
х
х
Х
х
10
Шартты салымдар
х
Х
х
10.1
х
Х
х
х
Х
х
11
Барлық салым
кестенің жалғасы:
Салым бойынша негізгі борыш
Салым бойынша сыйақы
Құнсыздануға арналған резервтер
Ескертпе
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
теңге-мен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы __________________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ақшаның және
орналастырылған
салымдардың қалдықтары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп

33) отчет о страховых продуктах;
34) отчет о перестраховочной деятельности;
35) отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни");
36) отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан;
37) отчет о заключенных договорах страхования с участием страховых брокеров Республики Казахстан;
38) отчет о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и размещенных вкладов
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Индекс: 2 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование статьи (в разрезе банков и прочих юридических лиц)
Код банка
Наименование рейтингового агентства
Рейтинг
Сумма денег
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
Сумма денег
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах
3.1
4
Деньги на сберегательных счетах
4.1
5
Прочие
5.1
6
Денег всего
Вклады
х
Х
х
7
Вклады до востребования
х
Х
х
7.1
х
Х
х
х
Х
х
8
Срочные вклады
х
Х
х
8.1
х
Х
х
х
Х
х
9
Сберегательные вклады
х
Х
х
9.1
х
Х
х
х
Х
х
10
Условные вклады
х
Х
х
10.1
х
Х
х
х
Х
х
11
Вклады всего
продолжение таблицы:
Основной долг по вкладу
Вознаграждение по вкладу
Резервы на обесценение
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель __________________________________________________ ___________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об остатках денег
и размещенных вкладов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет об остатках денег и размещенных вкладов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Ақшаның және орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 2-тармағына (бұдан әрі – № 385 қаулы) сәйкес рейтингтік агенттіктің атауы көрсетіледі. Бұл ретте рейтингтік агенттік болмаған жағдайда 4-бағанда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 385 қаулыға сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі.
7. 5-жолда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті және (немесе) инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың шотындағы, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде және орталық депозитарийде орналастырылған ақшасы, сондай-ақ 1, 2, 3 және 4-жолдарға енгізілмеген басқа ақша көрсетіледі.
8. 16-бағанда:
1) егер меншік құқығына шектеу болса, мың теңгемен ауыртпалық салу сомасы және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі;
2) егер сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті және (немесе) инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарында болса, "сенімгерлік басқару", "брокерлік қызмет көрсету" деп, сондай-ақ осы ұйымның атауы көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об остатках денег и размещенных вкладов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее - Постановление № 385). При отсутствии рейтингового агентства в столбце 4 указывается "нет рейтинга".
6. В столбце 5 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с Постановлением № 385.
7. В строке 5 указываются деньги страховой (перестраховочной) организации, находящиеся на счете у организаций осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и (или) деятельность по управлению инвестиционным портфелем, размещенные в банках второго уровня Республики Казахстан и в центральном депозитарии, а также прочие деньги, не включенные в строки 1, 2, 3 и 4.
8. В столбце 16:
1) если имеется ограничение на право собственности, указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения;
2) если деньги страховой (перестраховочной) организации находятся на счетах у организации осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и (или) деятельность по управлению инвестиционным портфелем, указывается "доверительное управление", "брокерское обслуживание", а также наименование данной организации;

3) егер екінші деңгейдегі банк сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға болса, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызуға негіз болған белгі көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" "________" жағдай бойынша
Индекс: 3 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Баптың атауы (банктер және өзге заңды тұлғалар бойынша)
Банк коды
Рейтинг агенттігінің атауы
Рейтингі
Ақша сомасы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасындағы ақша қалдығы
Жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша сомасы
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша
3.1
4
Жинақ шоттарындағы ақша
4.1
5
Басқалары
5.1
6
Барлық ақша
Салымдар
х
х
х
7
Талап етуге дейiнгi салымдар
х
х
х
7.1
х
х
х
х
х
х
8
Мерзімді салымдар
х
х
х
8.1
х
х
х
х
х
х
9
Жинақ салымдары
х
х
х
9.1
х
х
х
х
х
х
10
Шартты салымдар
х
х
х
10.1
х
х
х
х
х
х
11
Барлық салым
кестенің жалғасы:
Салым бойынша негізгі борыш
Салым бойынша сыйақы
Құнсыздануға арналған резервтер
Ескертпе
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы __________________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ақшаның және исламдық
сақтандыру қорының активтері
есебінен орналастырылған
салымдардың қалдықтары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп

3) если банк второго уровня является лицом, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, указывается признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями со страховой (перестраховочной) организацией.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Индекс: 3 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование статьи (в разрезе банков и прочих юридических лиц)
Код банка
Наименование рейтингового агентства
Рейтинг
Сумма денег
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
Сумма денег
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах
3.1
4
Деньги на сберегательных счетах
4.1
5
Прочие
5.1
6
Денег всего
Вклады
х
х
х
7
Вклады до востребования
х
х
х
7.1
х
х
х
х
х
х
8
Срочные вклады
х
х
х
8.1
х
х
х
х
х
х
9
Сберегательные вклады
х
х
х
9.1
х
х
х
х
х
х
10
Условные вклады
х
х
х
10.1
х
х
х
х
х
х
11
Вклады всего
продолжение таблицы:
Основной долг по вкладу
Вознаграждение по вкладу
Резервы на обесценение
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об остатках денег и вкладов,
размещенных за счет активов
исламского страхового фонда
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (бұдан әрі – № 385 қаулы) сәйкес рейтинг агенттігінің атауы көрсетіледі. Бұл ретте рейтинг агенттігі болмаған жағдайда 4-бағанда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 385 қаулыға сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген халықаралық шкала бойынша немесе ұлттық шкала бойынша ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг көрсетіледі.
7. 5-жолда Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде және орталық депозитарийде орналастырылған, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті және (немесе) инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың шотындағы ақша, сондай-ақ 1, 2, 3 және 4-жолдарға енгізілмеген басқа да ақша көрсетіледі.
8. 16-бағанда:
1) егер меншік құқығына шектеу болса, мың теңгемен ауыртпалық салу сомасы және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі;
2) егер ақша бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті және (немесе) инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарында болса, "сенімгерлік басқару", "брокерлік қызмет көрсету" деп, сондай-ақ осы ұйымның атауы көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее - Постановление № 385). При отсутствии рейтингового агентства в столбце 4 указывается "нет рейтинга".
6. В столбце 5 указывается долгосрочный кредитный рейтинг по международной шкале или по национальной шкале, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с Постановлением № 385.
7. В строке 5 указываются деньги, находящиеся на счете у организации осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и (или) деятельность по управлению инвестиционным портфелем, размещенные в банках второго уровня Республики Казахстан и в центральном депозитарии, а также прочие деньги, не включенные в строки 1, 2, 3 и 4.
8. В столбце 16:
1) если имеется ограничение на право собственности, указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения;
2) если деньги находятся на счетах у организаций, осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и (или) деятельность по управлению инвестиционным портфелем, указывается "доверительное управление", "брокерское обслуживание", а также наименование данной организации;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң) 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың атауы көрсетіледі.
6. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 5-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 9-бағанда облигациялар бойынша облигацияның номиналдық/сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияларды сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
9. 10-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығару валютасы, акциялар бойынша сатып алу валютасы көрсетіледі.
10. 11-бағанда қолда бар, сатуға арналған үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың есепті күнгі номиналдық құны көрсетіледі.
11. 16-бағанда пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың есепті күнгі номиналдық құны көрсетіледі.
12. 20-бағанда өтелгенге дейін ұсталатын үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың есепті күнгі номиналдық құны көрсетіледі.
13. 24-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың баланстық құны көрсетіледі.
14. 25-бағанда репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың баланстық құны көрсетіледі.
15. 28-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
16. 29 және 30-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 тіркелген) "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысына (бұдан әрі – № 54 қаулы) сәйкес көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 29 және 30-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ценных бумагах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховой деятельности).
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование приобретенной ценной бумаги.
6. В столбце 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
7. В столбце 5 указывается национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер ценной бумаги.
8. В столбце 9 по облигациям указывается денежное выражение номинальной/покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
9. В столбце 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.
10. В столбце 11 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, имеющихся в наличии для продажи.
11. В столбце 16 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
12. В столбце 20 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, удерживаемых до погашения.
13. В столбце 24 указывается балансовая стоимость обремененных ценных бумаг.
14. В столбце 25 указывается балансовая стоимость ценных бумаг, обремененных договорами репо.
15. В столбце 28 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
16. В столбцах 29 и 30 указывается категория ценных бумаг - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в столбцах 29 и 30 указывается "нет листинга". Данные столбцы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

17. 31, 32, 33 және 34-бағандарды толтыру кезінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 31, 32, 33 және 34-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 35-бағанда "иә" деген сөз жазылады.
19. 36-бағанда, егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, репо мәмілесінің объектісі болып табылады), ауыртпалық салу сомасы мың теңгемен және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі және (немесе), егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестесі болып табылатын заңды тұлға болса, "иә" деген сөз жазылады.
20. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Индекс: 4 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с №
Эмитенттің атауы
Эмитент елдің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN)
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық құны/сатып алу құны
Бағалы қағаз валюта-сы
Бар-лығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
екінші деңгейдегі банктер
2.1.1
2.2
екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1
3
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
7
Басқалары
7.1
8
Барлығы
Х
кестенің жалғасы:
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
номиналдық құны/сатып алу құны
дисконт, сыйлықақы
есептелген сыйақы
оң /теріс түзету
резервтердің (провизиялардың) мөлшері
номиналдық құны/сатып алу құны
дисконт, сыйлықақы
есептелген сыйақы
оң/теріс түзету
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу күні
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Қор биржасы тізімінің санаты
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Барлығы
оның ішінде репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
номиналдық құны/сатып алу құны
дис-конт, сый-лықақы
есептелген сыйақы
резервтер-дің (провизия-лардың) мөлшері
сатып алу күнгі
есепті күнгі
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің жалғасы:
Рейтингі
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Ескертпе
эмитенттің, сатып алу күнгі
эмитенттің, есепті күнгі
бағалы қағаздың, сатып алу күнгі
бағалы қағаздың, есепті күнгі
31
32
33
34
35
36
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы __________________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бағалы қағаздар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Бағалы қағаздар туралы есеп

17. При заполнении столбцов 31, 32, 33 и 34 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбцах 31, 32, 33 и 34 указывается "нет рейтинга". Данные столбцы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
18. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале юридических лиц) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 35 указывается слово "да".
19. В столбце 36, если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки репо), указываются сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилиированным страховой (перестраховочной) организации, указывается слово "да".
20. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Индекс: 4 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
№ п/п
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Международный идентификационный номер (ISIN)
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги
Обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, обремененные договорами репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня
2.1.1
2.2
юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов – нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
Х
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
номинальная стоимость/стоимость приобретения
дисконт, премия
начисленное вознаграждение
положительная /отрицательная корректировка
размер резервов (провизий)
номинальная стоимость/стоимость приобретения
дисконт, премия
начисленное вознаграждение
положительная /отрицательная корректировка
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Балансовая стоимость (нетто) по обремененным ценным бумагам, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Категория списка фондовой биржи
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Всего
в том числе ценные бумаги, обремененные договорами репо
номинальная стоимость/стоимость приобретения
дисконт, премия
начисленное вознаграждение
размер резервов (провизий)
на дату приобретения
на отчетную дату
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
продолжение таблицы:
Рейтинг
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Примечание
эмитента на дату приобретения
эмитента на отчетную дату
ценной бумаги на дату приобретения
ценной бумаги на отчетную дату
31
32
33
34
35
36
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах

17. 31, 32, 33 және 34-бағандарды толтыру кезінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 31, 32, 33 және 34-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 35-бағанда "иә" сөзі жазылады.
19. 36-бағанда егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, репо мәмілесінің объектісі болып табылады), ауыртпалық салу сомасы мың теңгемен және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты заңды тұлға болып табылатын болса, "иә" сөзі жазылады.
20. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
4-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 4-1 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
р/с №
Қордың (сыртқы қордың) атауы
Эмитенттің атауы
Эмитент-елдің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық құны/сатып алу құны
Бағалы қағаз валюта-сы
Барлығы
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
екінші деңгейдегі банктер
2.1.1
2.2
заңды тұлғалар, екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда
2.2.1
2.3
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1
3
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық пай қорлары
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Барлығы
Х
кестенің жалғасы:
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу күні
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Қор биржасы тізімінің санаты
Рейтинг
Ескертпе
сатып алу күнгі
есепті күнгі
эмитенттің сатып алу күнгі
эмитенттің есепті күнгі
бағалы қағаздың сатып алу күнгі
бағалы қағаздың есепті күнгі
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы __________________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтанушының
инвестицияларға
қатысу талабын көздейтін
сақтандыру шарттарының
шеңберінде сақтанушылар
активтерінің есебінен сатып
алынған бағалы қағаздар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есептің нысанын толтыру бойынша түсініктеме

17. При заполнении столбцов 31, 32, 33 и 34 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбцах 31, 32, 33 и 34 указывается "нет рейтинга". Данные столбцы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
18. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале юридических лиц) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 35 указывается слово "да".
19. В столбце 36, если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки репо), указываются сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, связанное со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, указывается слово "да".
20. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 4-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 4-1 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность по отрасли "страхование жизни"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
№ п/п
Наименование фонда (внешнего фонда)
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги, всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня
2.1.1
2.2
юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
Х
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость (нетто) по обремененным ценным бумагам, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Категория списка фондовой биржи
Рейтинг
Примечание
на дату приобретения
на отчетную дату
эмитента на дату приобретения
эмитента на отчетную дату
ценной бумаги на дату приобретения
ценной бумаги на отчетную дату
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме отчета
о ценных бумагах, приобретенных
за счет активов страхователей
в рамках договоров страхования,
предусматривающих условие участия
страхователя в инвестициях
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттарының шеңберінде сақтанушылар активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіле отырып, оның атауы көрсетіледі.
6. 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 9-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналдық/сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияларды сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
8. 10-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығару валютасы, акциялар бойынша – сатып алу валютасы көрсетіледі.
9. 11-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың баланстық құны көрсетіледі. 11-бағандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
10. 14-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
11. 15 және 16-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты, оған талаптар (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген) "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысына сәйкес көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 15 және 16-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет активов страхователей в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, осуществляющей деятельность по отрасли "страхование жизни", по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
6. В столбце 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
7. В столбце 9 по облигациям указывается денежное выражение номинальной/покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
8. В столбце 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.
9. В столбце 11 указывается балансовая стоимость обремененных ценных бумаг. Данные в столбце 11 указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
10. В столбце 14 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
11. В столбцах 15 и 16 указывается категория ценных бумаг - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан, требования к которому установлены постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в столбцах 15 и 16 указывается "нет листинга". Данные столбцы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. 5 және 6-бағандарда сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шартын жасау кезінде сақтандыру сыйлықақылары бөлігінің сомалары көрсетіледі.
7. 7 және 8-бағандарда сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шартына сәйкес сақтандыруды қорғаудың басталу және аяқталу күні көрсетіледі.
8. 9-бағанда пай ұстаушысы сақтанушы болып табылатын қордың (сыртқы қордың) атауы көрсетіледі. Инвестициялық портфельді басқарушы тартылған жағдайда сыртқы қордың атауымен қоса оның инвестициялық портфельді басқарушысының атауы көрсетіледі.
9. 11-бағанда пай ұстаушысы сақтанушы болып табылатын қордың (сыртқы қордың) есепті күнгі жағдай бойынша бір пайдың құны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 5 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с №
Эмитенттің атауы
Эмитент-елдің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық/сатып алу құны
Бағалы қағаз валютасы
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
екінші деңгейдегі банктер
2.1.1
2.2
екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1
3
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Барлығы
кестенің жалғасы:
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
номиналдық құны/сатып алу құны
дисконт, сыйлықақы
есептелген сыйақы
оң/теріс түзету
резервтердің (провизиялардың) мөлшері
номиналдық құны/сатып алу құны
дисконт, сыйлықақы
есептелген сыйақы
оң/теріс түзету
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу құны
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
номиналдық құны/сатып алу құны
дисконт, сыйлықақы
есептелген сыйақы
резервтердің (провизиялар-дың) мөлшері
19
20
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы:
Қор биржасы тізімінің санаты
Рейтингі
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Ескерту
сатып алу күніне
есепті күні
эмитенттің сатып алу күнінде
эмитенттің есепті күні
бағалы қағаздың сатып алу күнінде
бағалы қағаздың есепті күні
27
28
29
30
31
32
33
34
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _____________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)       қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Исламдық сақтандыру қоры
есебінен сатып алынған бағалы
қағаздар туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни", по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам страхования, предусматривающим условие участия страхователя в инвестициях.
6. В столбцах 5 и 6 указываются суммы частей страховых премии на момент заключения договора страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях.
7. В столбцах 7 и 8 указывается дата начала и окончания страховой защиты согласно договору страхования, предусматривающему условие участия страхователя в инвестициях.
8. В столбце 9 указывается наименование фонда (внешнего фона), держателем паев которого является страхователь. В случае привлечения управляющего инвестиционным портфелем рядом с наименованием внешнего фонда указывается наименование его управляющего инвестиционным портфелем.
9. В столбце 11 указывается стоимость одного пая фонда (внешнего фонда), держателем паев которого является страхователь, по состоянию на отчетную дату.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 5 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
№ п/п
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги, всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня
2.1.1
2.2
юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов – нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
номинальная стоимость/стоимость приобретения
дисконт, премия
начисленное вознаграждение
положительная /отрицательная корректировка
размер резервов (провизий)
номинальная стоимость/стоимость приобретения
дисконт, премия
начисленное вознаграждение
положительная /отрицательная корректировка
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Балансовая стоимость (нетто) по обремененным ценным бумагам, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
номинальная стоимость/
стоимость приобретения
дисконт, премия
начисленное вознаграждение
размер резервов (провизий)
19
20
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы:
Категория списка фондовой биржи
Рейтинг
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Примечание
на дату приобретения
на отчетную дату
эмитента на дату приобретения
эмитента на отчетную дату
ценной бумаги на дату приобретения
ценной бумаги на отчетную дату
27
28
29
30
31
32
33
34
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах, приобретенных за счет
исламского страхового фонда
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы заң) 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың атауы көрсетіледі.
6. 5-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі және халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі..
7. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі.
8. 8-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналдық/сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай мәні, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияларды сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
9. 9-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығару валютасы, акциялар бойынша – сатып алу валютасы көрсетіледі.
10. 10-бағанда есепті күні, сатуға арналған қолда бар үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
11. 15-бағанда есепті күні, пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
12. 19-бағанда есепті күні, өтелгенге дейін ұсталатын үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
13. 23-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың баланстық құны көрсетіледі.
14. 26-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
15. 27 және 28-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген) "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысында белгіленген Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 27 және 28-бағаналарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховой деятельности).
3. Форма заполняется исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование приобретенной ценной бумаги.
6. В столбце 5 указывается национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер ценной бумаги.
7. В столбце 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
8. В столбце 8 по облигациям указывается денежное выражение номинальной/покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
9. В столбце 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.
10. В столбце 10 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, имеющихся в наличии для продажи.
11. В столбце 15 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
12. В столбце 19 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, удерживаемых до погашения.
13. В столбце 23 указывается балансовая стоимость обремененных ценных бумаг.
14. В столбце 26 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
15. В столбцах 27 и 28 указывается категория ценных бумаг - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан, требования к которому установлены постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в столбцах 27 и 28 указывается "нет листинга". Данные столбцы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

16. 29, 30, 31 және 32-бағандарды толтыру кезінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 29, 30, 31 және 32-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
17. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 33-бағанда "иә" сөзі жазылады.
18. 34-бағанда, егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, репо мәмілесінің объектісі болып табылады), ауыртпалық салу сомасы мың теңгемен және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастармен байланысты болып табылатын заңды тұлға болса, "иә" сөзі жазылады.
19. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Кері репо, репо операциялары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 6 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Операция мазмұны/Бағалы қағаз эмитентінің атауы
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Репо шарты жасалған күні
Репо шартының нөмірі
Күні
Репо ашу
Репо жабу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
"Автоматты" тәсiлмен жасалатын кері репо операциясы
1.1
2
Репо операциясы
2.1
"Тікелей" тәсілі
2.1.1
2.2
"Автоматты" тәсіл
2.2.1
кестенің жалғасы:
Репо операциясының мерзімі
(күндер)
Сыйақы мөлшерлемесі (пайызбен)
Репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың саны
Репо сомасы
теңгемен
Бағалы қағаз валютасы
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кері репо, репо операциялары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Кері репо, репо операциялары туралы есеп

16. При заполнении столбцов 29, 30, 31 и 32 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбцах 29, 30, 31 и 32 указывается "нет рейтинга". Данные столбцы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
17. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 33 указывается слово "да".
18. В столбце 34, если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, объектом сделки репо), указываются сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, связанное со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, указывается слово "да".
19. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях обратное репо, репо
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 6 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Содержание операции/Наименование эмитента ценной бумаги
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
Дата заключения договора репо
Номер договора репо
Дата
Открытия репо
Закрытия репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Операции обратное репо, совершаемые "Автоматическим" способом
1.1
2
Операции репо
2.1
"Прямой" способ
2.1.1
2.2
"Автоматический" способ
2.2.1
продолжение таблицы:
Срок операции репо (дней)
Ставка вознаграждения (в процентах)
Количество ценных бумаг, обремененных договорами репо
Сумма репо в тенге
Валюта ценной бумаги
Примечание
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об операциях обратное
репо, репо
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях обратное репо, репо

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Кері репо, репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң) 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда репо мәмілесінің объектісі болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 3-бағанда "иә" сөзі жазылады.
7. 4-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
8. 5-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 6-бағанда репо шарты жасалған күн көрсетіледі.
10. 8-бағанда репо ашылған күн көрсетіледі.
11. 9-бағанда репо жабылған күн көрсетіледі.
12. 10-бағанда репо операциясының мерзімі (күндері) көрсетіледі.
13. 11-бағанда репо және (немесе) кері репо операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасын және жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
14. 12-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
15. 13-бағанда репо сомасы (теңгемен) көрсетіледі.
16. 14-бағанда репо операциясына сәйкес бағалы қағаз валютасы ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Кері репо, репо операциялары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 6 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Операция мазмұны/Бағалы қағаз эмитентінің атауы
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Бағалы қағаздар түрі
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN)
Репо шарты жасалған күні
Репо шартының нөмірі
Күні
Репо ашу
Репо жабу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
"Автоматты" тәсiлмен жасалатын кері репо операциясы
1.1
2
Репо операциясы
2.1
"Тікелей" тәсілі
2.1.1
2.2
"Автоматты" тәсіл
2.2.1
кестенің жалғасы:
Репо операциясының мерзімі
(күндер)
Сыйақы мөлшерлемесі (пайызбен)
Репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың саны
Репо сомасы
теңгемен
Бағалы қағаз валютасы
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________________ ________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кері репо, репо операциялары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Кері репо, репо операциялары туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об операциях обратное репо, репо (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон о страховой деятельности).
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся объектом сделки репо.
6. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 3 указывается слово "да".
7. В столбце 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо.
8. В столбце 5 указывается национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо.
9. В столбце 6 указывается дата заключения договора репо.
10. В столбце 8 указывается дата открытия репо.
11. В столбце 9 указывается дата закрытия репо.
12. В столбце 10 указывается срок операции репо (дней).
13. В столбце 11 указывается ставка вознаграждения по операциям репо и (или) обратное репо, установленная участниками операции репо и (или) обратное репо и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.
14. В столбце 12 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) обратное репо.
15. В столбце 13 указывается сумма репо (в тенге).
16. В столбце 14 указывается валюта ценной бумаги согласно операции репо в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях обратное репо, репо
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 6 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Содержание операции/Наименование эмитента ценной бумаги
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Вид ценных бумаг
Международный идентификационный номер (ISIN)
Дата заключения договора репо
Номер договора репо
Дата
Открытия репо
Закрытия репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Операции обратное репо, совершаемые "Автоматическим" способом
1.1
2
Операции репо
2.1
"Прямой" способ
2.1.1
2.2
"Автоматический" способ
2.2.1
продолжение таблицы:
Срок операции репо (дней)
Ставка вознаграждения (в процентах)
Количество ценных бумаг, обремененных договорами репо
Сумма репо в тенге
Валюта ценной бумаги
Примечание
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об операциях обратное
репо, репо
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях обратное репо, репо

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша берешегі бар қайта сақтандырушылардың, сақтандыру агенттерінің, сақтандыру брокерлерінің, қайта сақтанушылардың (цеденттердің) және сақтанушылардың атауы көрсетіледі.
6. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарда сақтандыру агенттері берешегінің жалпы сомасындағы ең көп үлесі бар сақтандыру агенттері көрсетіледі, қалған сақтандыру агенттерінің жиынтық берешегі "Басқа сақтандыру агенттері" 2.6-жолында көрсетіледі.
7. 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5-жолдарда сақтанушылар берешегінің жалпы сомасындағы ең көп үлесі бар сақтанушылар көрсетіледі, қалған сақтанушылардың жиынтық берешегі "Басқа сақтанушылар" 5.6-жолында көрсетіледі.
8. 6-бағанада 90 күннен асатын мерзімі өткен берешек бойынша ақпарат көрсетіледі.
9. 8-бағанада егер қайта сақтандырушы, сақтандыру агенті, сақтандыру брокері, қайта сақтанушы немесе сақтанушы ірі қатысушы, еншілес ұйым, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушы болып табылатын немесе елеулі үлесі бар немесе өзге де үлестес ұйым болып табылатын ұйым болса, "иә" сөзі жазылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 7 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Қайта сақтандырушының /сақтандыру агентінің/ қайта сақтанушының (цеденттің)/
сақтандыру брокерінің/
сақтанушының атауы
Берешек сомасы
Құнсыздануға арналған резервтер
Ескертпе
Барлығы
оның ішінде
мерзімі өтпеген берешек
90 күнге дейінгі мерзімге мерзімі өткен берешек
басқа берешек
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қайта сақтандырушылар
1.1
2
Сақтандыру агенттері
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
Басқа сақтандыру агенттері
3
Сақтандыру брокерлері
3.1
4
Қайта сақтанушылар (цеденттер)
4.1
5
Сақтанушылар
5.1
5.2
5.3
5.4
5.5
5. 6
Басқа сақтанушылар
6
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қайта сақтандырушылардан
алынатын сомалар,
сақтанушылардан (қайта
сақтанушылардан) және
делдалдардан алынатын
сақтандыру сыйлықақылары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается наименование перестраховщиков, страховых агентов, страховых брокеров, перестрахователей (цедентов) и страхователей, имеющих задолженность по договорам страхования или перестрахования.
6. В строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 указываются страховые агенты, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страховых агентов, суммарная задолженность остальных страховых агентов указывается в строке 2.6 "Прочие страховые агенты".
7. В строках 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5 указываются страхователи, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страхователей, суммарная задолженность остальных страхователей указывается в строке 5.6 "Прочие страхователи".
8. В столбце 6 отражается информация по задолженности, просроченной на срок свыше 90 дней.
9. В столбце 8 указывается слово "да" если перестраховщик, страховой агент, страховой брокер, перестрахователь или страхователь является крупным участником, дочерней организацией, организацией, в которой страховая (перестраховочная) организация является крупным участником или имеет значительное участие, или является иной аффилиированной организацией.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 7 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование перестраховщика/страхового агента/перестрахователя (цедента)/страхового брокера/страхователя
Сумма задолженности
Резервы на обесценение
Примечание
Всего
в том числе
Задолженность не просроченная
задолженность, просроченная на срок до 90 дней
Прочая задолженность
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Перестраховщики
1.1
2
Страховые агенты
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
Прочие страховые агенты
3
Страховые брокеры
3.1
4
Перестрахователи (цеденты)
4.1
5
Страхователи
5.1
5.2
5.3
5.4
5.5
5. 6
Прочие страхователи
6
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о суммах к
получению от перестраховщиков,
страховых премиях к получению
от страхователей (перестрахователей)
и посредников
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат көрсетіледі.
6. Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі құрал-жабдықтарға инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа негізгі құрал-жабдықтар" 3-жолында көрсетіледі.
7. 5-бағанда егер жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық мүлік/негізгі құрал-жабдықтар бойынша меншік құқығына шектеу бар болса, "иә" деген сөз жазылады және ауыртпалық салу негіздері көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
19- қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 9 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат
Сатып алу құны
Баланстық
құны
Ескерту
1
2
3
4
5
1
Инвестициялық мүлік
1.1
2
Жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтар
2.1
3
Өзге де негізгі құрал-жабдықтар
4
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _____________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Инвестициялық мүлік және
исламдық сақтандыру қоры
есебінен сатып алынған
негізгі құрал-жабдықтар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах.
6. Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, указывается в строке 3 "Прочие основные средства".
7. В столбце 5, если по инвестиционному имуществу/основным средствам в виде недвижимого имущества имеется ограничение права собственности, указывается слово "да" и указывается основание для обременения.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Индекс: 9 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Информация об инвестиционном имуществе
и основных средствах
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
Примечание
1
2
3
4
5
1
Инвестиционное имущество
1.1
2
Основные средства в виде недвижимого имущества
2.1
3
Прочие основные средства
4
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об инвестиционном имуществе
и основных средствах,
приобретенных за счет
исламского страхового фонда
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат көрсетіледі.
6. Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі құрал-жабдықтарға инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа негізгі қаражат" 3-жолында көрсетіледі.
7. 5-бағанда инвестициялық мүлік/жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтар бойынша меншік құқығын шектеу бар болса, "иә" деген сөз көрсетіледі және ауыртпалық салудың негіздемесі көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 10 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Сақтандыру сыныптарының атауы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві, жалпы сомасы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резерві
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
1
2
3
4
5
6
7
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгiн сақтандыру
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах.
6. Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, указывается в строке 3 "Прочие основные средства".
7. В столбце 5, если по инвестиционному имуществу/основным средствам в виде недвижимого имущества имеется ограничение права собственности, указывается слово "да" и указывается основание для обременения.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование"
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 10 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность по отрасли "общее страхование", исламская страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность по отрасли "общее страхование"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование классов страхования
Резерв незаработанной премии, общая сумма
Доля перестраховщика в резерве незаработанной премии
Чистая сумма резерва незаработанной премии
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
Доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков
1
2
3
4
5
6
7
1
Обязательное страхование
1.1
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
страхование гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций
1.7
страхование гражданско-правовой ответственности туроператора и турагента
1.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
6. Сақтандыру резервтері (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9529 тіркелген) "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 6 мамырдағы № 76 қаулысына сәйкес есептеледі.
7. 4-бағанда еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві бөлігінде қайта сақтандырушының үлесі цедентке сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақы және қайта сақтандырушыдан қайта сақтандыруға берілетін тәуекелдер бойынша сақтандыруды қорғауға жатпайтын өзге өтеулер шегеріле отырып көрсетіледі.
8. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттағы актуарийі туралы деректер толығымен көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 10 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Сақтандыру сыныптарының атауы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві, жалпы сомасы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резерві
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
1
2
3
4
5
6
7
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгiн сақтандыру
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, осуществляющими деятельность по отрасли "общее страхование" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
6. Страховые резервы рассчитываются в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 76 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9529.
7. В столбце 4 доля перестраховщика в резерве незаработанной премии указывается за исключением комиссионного вознаграждения цеденту по договору перестрахования (страхования) и иных возмещений от перестраховщика, не относящихся к страховой защите по рискам, передаваемым в перестрахование.
8. В Форме указывается информация о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование"
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 10 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность по отрасли "общее страхование", исламская страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность по отрасли "общее страхование"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование классов страхования
Резерв незаработанной премии, общая сумма
Доля перестраховщика в резерве незаработанной премии
Чистая сумма резерва незаработанной премии
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
Доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков
1
2
3
4
5
6
7
1
Обязательное страхование
1.1
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
страхование гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций
1.7
страхование туриста
1.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей

1.2.1
зейнетақы аннуитеті шарттары
1.2.2
аннуитет шарттары
1.2.3
аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері
1.3
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
1.4
ауырған жағдайдан сақтандыру, оның ішінде
1.4.1
шетелге шығатындарды
1.5
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру
1.6
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
кестенің жалғасы:
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервінің таза сомасы
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резерві
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервінің таза сомасы
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резерві
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резервінің таза сомасы
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резерві
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резервінің таза сомасы
Сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтандырушының барлық үлесі
Барлық сақтандыру резервтері
14
15
16
17
18
19
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттағы актуарийі туралы ақпарат
Р/с
Атауы
Ақпарат
1
2
3
1
Актуарийдің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
2
Лицензияның берілген нөмірі мен күні
3
Актуарийлердің ең аз міндетті оқыту бағдарламасынан өту туралы мәліметтер
4
Біліктілік емтиханын тапсыру туралы мәліметтер
5
Тұрғылықты мекенжайы
6
Байланыс телефондары
7
Факс
8
Электрондық пошта
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _____________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Өмірді сақтандыру" саласы
бойынша сақтандыру
резервтерiн есептеу туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп

1.2.1
договоры пенсионного аннуитета
1.2.2
договоры аннуитета
1.2.3
иные виды аннуитетного страхования
1.3
страхование от несчастных случаев
1.4
страхование на случай болезни, в том числе:
1.4.1
выезжающие за рубеж
1.5
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.6
иные виды (классы) страхования
продолжение таблицы:
Доля перестраховщика в резерве не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
Чистая сумма резерва не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
Резерв не произошедших убытков по договорам аннуитета
Доля перестраховщика в резерве не произошедших убытков по договорам аннуитета
Чистая сумма резерва не произошедших убытков по договорам аннуитета
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
Доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Чистая сумма резерва произошедших, но незаявленных убытков
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков
Доля перестраховщика в резерве заявленных, но неурегулированных убытков
Чистая сумма резерва заявленных, но неурегулированных убытков
Всего доли перестраховщика в страховых резервах
Всего страховых резервов
14
15
16
17
18
19
Информация о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации
№ п/п
Наименование
Информация
1
2
3
1
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) актуария
2
Номер и дата выдачи лицензии
3
Сведения о прохождении минимальной обязательной программы обучения актуариев
4
Сведения о сдаче квалификационного экзамена
5
Адрес проживания
6
Контактные телефоны
7
Факс
8
Электронная почта
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о расчете страховых резервов
по отрасли "страхование жизни"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
6. Сақтандыру резервтері (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9529 тіркелген) "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 6 мамырдағы № 76 қаулысына сәйкес есептеледі.
7. 4-бағанда еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінде қайта сақтандырушының үлесі цедентке сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақы және қайта сақтандырушыдан қайта сақтандыруға берілетін тәуекелдер бойынша сақтандыруды қорғауға жатпайтын өзге өтеулер шегеріле отырып көрсетіледі.
8. 1.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
9. 1.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары көрсетіледі.
10. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттағы актуарийі туралы деректер толығымен көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 12 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с№
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
барлығы
оның ішінде
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
резиденттен
бейрезиденттен
резиденттен
бейрезиденттен
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлік құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жеке нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгі
х
х
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгi
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
6. Страховые резервы рассчитываются в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 76 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9529.
7. В столбце 4 доля перестраховщика в резерве незаработанной премии указывается за исключением комиссионного вознаграждения цеденту по договору перестрахования (страхования) и иных возмещений от перестраховщика, не относящихся к страховой защите по рискам, передаваемым в перестрахование.
8. В строке 1.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
9. В строке 1.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
10. В Форме указывается информация о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 12 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование классов страхования
Страховые премии, принятые по договорам страхования (перестрахования)
всего
в том числе
страховые премии, принятые по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам перестрахования
всего
в том числе
всего
в том числе
от резидента
от нерезидента
от резидента
от нерезидента
физические лица
юридические лица
Физические лица
юридические лица
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Обязательное страхование
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
х
х
1.7
гражданско-правовая ответственность туроператора и турагента
1.8
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 49-бабының 1-тармағына және 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңде (айда, онкүндікте) күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары (көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру сыныбы және жинақтаушы өмірді сақтандыру бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) бойынша ақпарат, сақтандыру резервтерінде қайта сақтандырушының үлестері болып табылатын активтерді шегере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері сомасына тең немесе оның он пайызынан асатын жиынтық жауапкершілік лимиті (жалпы сақтандыру сомасы) көрсетіледі.
6. 3-бағанда сақтанушы көрсетіледі.
7. 4-бағанда пайда алушы көрсетіледі.
8. 5-бағанда сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда жауапкершілік лимиті (сақтандыру сомасы) көрсетіледі.
10. 8-бағанда сақтандыру/қайта сақтандыру шартының талаптарына сәйкес сақтандыруды қорғау кезеңі көрсетіледі. Сақтандыруды қорғаудың әр түрлі кезеңдері бар бірнеше сақтандыру (қайта сақтандыру) объектілері болғанда бір сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты шеңберінде сақтандыруды қорғаудың ең ерте басталу күні мен ең кеш аяқталу күні көрсетіледі.
11. 9-бағанда сақтандыру объектісінің қысқаша сипаттамасы көрсетіледі.
12. 10-бағанда (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2405 тіркелген) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша ірі мәмілені тануға арналған нормативті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 17 маусымдағы № 186 қаулысының талаптарына сәйкес келетін сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша ірі мәмілені жасау туралы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесінің шешімі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о крупных договорах страхования (перестрахования)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 1 статьи 49 и пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по вступившим в силу в отчетном периоде (месяце, декаде) договорам страхования (перестрахования) (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни), совокупный лимит ответственности (общая страховая сумма) по которым равен или превышает десять процентов от суммы активов страховой (перестраховочной) организации, за вычетом активов, являющихся долей перестраховщика в страховых резервах.
6. В столбце 3 указывается страхователь.
7. В столбце 4 указывается выгодоприобретатель.
8. В столбце 5 указывается сумма страховых премий.
9. В столбце 6 указывается лимит ответственности (страховая сумма).
10. В столбце 8 указывается период страховой защиты, в соответствии с условиями договора страхования/перестрахования. При наличии нескольких объектов страхования (перестрахования) с различными периодами страховой защиты указывается самая ранняя дата начала и поздняя дата завершения страховой защиты в рамках одного договора страхования (перестрахования).
11. В столбце 9 указывается краткое описание объекта страхования.
12. В столбце 10 указывается решение совета директоров страховой (перестраховочной) организации о совершении крупной сделки по страхованию (перестрахованию), соответствующей требованиям постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 июня 2003 года № 186 "Об утверждении норматива для признания крупной сделки по страхованию (перестрахованию)", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2405.

3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тиісті сақтандыру сыныбы бойынша қалыптастырылған таза сақтандыру резервтерінің жалпы сомасына тең немесе оның он пайызынан асатын мөлшерде есепті кезеңде (айда, онкүндікте) мәлімделген, бірақ сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша реттелмеген талаптар бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті кезеңде (айда, онкүндікте) (көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру сыныбы және жинақтаушы өмірді сақтандыру бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) жүргізілген сақтандыру төлемдері бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 15 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі шығыстар
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
резидент-терден
бейрезидент
терден
резидент-терге
бейрезидент
терге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.3
өсімдік шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жеке нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.7
туроператордың және турагенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.8
қызметі үшінші тұлғаға зиян келтіру қаупімен байланысты болатын объект иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.9
қызметкерді еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде жазатайым жағдайлардан сақтандыру
1.10
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
2
Ерікті жеке сақтандыру:
2.1
өмірді сақтандыру
2.2
аннуитеттік сақтандыру, оның ішінде:
2.2.1
зейнетақы аннуитеті шарттары
2.2.2
аннуитет шарттары
2.2.3
аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері
2.3
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
2.4
ауырған жағдайдан сақтандыру, оның ішінде:
2.4.1
шетелге шығатындар
2.5
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
3
Ерікті мүліктік сақтандыру:
3.1
автомобиль көлігін сақтандыру
3.2
теміржол көлігін сақтандыру
3.3
әуе көлігін сақтандыру
3.4
су көлігін сақтандыру
3.5
жүктерді сақтандыру
3.6
осы Нысанның 3.1-3.5-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлікті зияннан сақтандыру
3.7
автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
3.8
әуе көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
3.9
су көлік иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
3.10
осы Нысанның 3.7-3.9-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру
3.11
қарыздарды сақтандыру
3.12
ипотекалық сақтандыру
3.13
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.14
өзге де қаржылық шығындардан сақтандыру
3.15
осы Нысанның 3.11-3.14-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығыстарын сақтандыру
3.16
титулдық сақтандыру
3.17
сот шығыстарын сақтандыру
3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _____________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтандыру қызметі бойынша
комиссиялық сыйақы түріндегі
кірістер мен шығыстар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп

3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по страховым выплатам, произведенным в отчетном периоде (месяце, декаде)  по договорам страхования (перестрахования), по заявленным в отчетном периоде (месяце, декаде), но неурегулированным требованиям по осуществлению страховых выплат (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни) в размере, равном или превышающем десять процентов от общей суммы чистых страховых резервов, сформированных по соответствующему классу страхования.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 15 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование классов страхования
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
Расходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
всего
в том числе
всего
в том числе
от резидентов
от нерезидентов
резидентам
нерезидентам
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
1.7
гражданско-правовая ответственность туроператора и турагента
1.8
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.10
иные виды (классы) страхования
2
Добровольное личное страхование:
2.1
страхование жизни
2.2
аннуитетное страхование, в том числе:
2.2.1
договоры пенсионного аннуитета
2.2.2
договоры аннуитета
2.2.3
иные виды аннуитетного страхования
2.3
страхование от несчастных случаев
2.4
страхование на случай болезни, в том числе:
2.4.1
выезжающие за рубеж
2.5
иные виды (классы) страхования
3
Добровольное имущественное страхование:
3.1
страхование автомобильного транспорта
3.2
страхование железнодорожного транспорта
3.3
страхование воздушного транспорта
3.4
страхование водного транспорта
3.5
страхование грузов
3.6
страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в строках 3.1-3.5 настоящей Формы
3.7
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
3.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
3.9
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
3.10
страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в строках 3.7-3.9 настоящей Формы
3.11
страхование займов
3.12
ипотечное страхование
3.13
страхование гарантий и поручительств
3.14
страхование от прочих финансовых убытков
3.15
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.11-3.14 настоящей Формы
3.16
титульное страхование
3.17
страхование судебных расходов
3.18
иные виды (классы) страхования
4
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о доходах и расходах
в виде комиссионного вознаграждения
по страховой деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Міндеттемелер көлемі бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4 және 6-бағандарда оларға сүйене отырып, сақтандыру сыйлықақысының мөлшері айқындалатын сақтандыру нысандары бірліктерінің саны көрсетіледі.
6. Азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандырудың ерікті және міндетті түрлері бойынша, көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандырудан, тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды қоспағанда, әрбір сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша 4 және 6-бағандарда сақтандырудың бір нысаны көрсетіледі.
7. Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыныбында 4 және 6-бағандарда көлік құралдарының саны көрсетіледі.
8. 7-бағанда қолданыстағы сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелердің және кіріс қайта сақтандырудың жалпы көлемі көрсетіледі.
9. 10-бағанда қолданыстағы сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және кіріс қайта сақтандырудың сомасы көрсетіледі.
10. Сақтандырудың бірнеше сыныптары шегінде ерікті сақтандыру шартын жасаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша ақпарат:
1) 3, 4, 5, 6-бағандарда осы шарт бойынша міндеттемелердің көлемінде ең үлкен үлесі бар сақтандыру сыныбына сәйкес көрсетіледі;
2) 7, 8, 9, 10-бағандарда әрбір сақтандыру сыныбы бойынша жеке көрсетіледі.
11. Аннуитеттік сақтандыру сыныбында қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелер көлемі көрсетілмейді.
12. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
13. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по объему обязательств" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбцах 4 и 6 указывается количество единиц объектов страхования, исходя из которых, определяется размер страховой премии.
6. По добровольным и обязательным видам страхования гражданско-правовой ответственности, за исключением обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, по каждому договору страхования (перестрахования) в столбцах 4 и 6 указывается один объект страхования.
7. В классе обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, в столбцах 4 и 6 указывается количество транспортных средств.
8. В столбце 7 указывается общий объем обязательств по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
9. В столбце 10 указывается сумма страховых премий по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
10. В случае заключения договора добровольного страхования в пределах нескольких классов страхования информация по договору страхования (перестрахования):
1) в столбцах 3, 4, 5, 6 указывается в соответствии с классом страхования, имеющим наибольшую долю в объеме обязательств по данному договору;
2) в столбцах 7, 8, 9, 10 указывается отдельно по каждому классу страхования.
11. В классе аннуитетное страхование объем обязательств по действующим договорам страхования (перестрахования) не указывается.
12. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
13. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".

14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 18 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с
Қайта сақтандыру ұйымының атауы
Рейтингі
Рейтингілік агенттіктің атауы
Қайта сақтандыру ұйымының орналасқан жері (елі)
Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің атауы
Бейрезидент- сақтандыру брокерінің атауы
атауы
ел коды
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Резидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Барлығы
кестенің жалғасы:
Бейрезидент-сақтандыру брокерінің орналасқан жері (елі)
Қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер көлемі (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең ішінде) (мың теңгемен)
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер көлемі (мың теңгемен)
Қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақылары (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең ішінде)
(мың теңгемен)
атауы
ел коды
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақылары (мың теңгемен)
Қайта сақтандыру түрі
(факультативтік/
облигаторлық)
Қайта сақтандыру нысаны
(пропорционалды/
пропорционалды емес)
Сақтандыру сыныбының атауы
14
15
16
17
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қайта сақтандыруға берілген
сақтандыру сыйлықақылары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп

14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 33
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 18 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
№ п/п
Наименование перестраховочной организации
Рейтинг
Наименование рейтингового агентства
Местонахождение (страна) перестраховочной организации
Наименование страхового брокера Республики Казахстан
Наименование страхового брокера нерезидента
наименование
Код страны
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты
1.1
2
Страховые (перестраховочные) организации резиденты
2.1
3
Всего
продолжение таблицы:
Местонахождение (страна) страхового брокера - нерезидента
Объем обязательств, переданных на перестрахование (за период с начала текущего года) (в тысячах тенге)
Объем обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Страховые премии, переданные перестраховочной организации (за период с начала текущего года) (в тысячах тенге)
наименование
код
страны
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Страховые премии, переданные перестраховочной организации по действующим договорам страхования  (перестрахования) (в тысячах тенге)
Вид перестрахования
(факультативное/
облигаторное)
Форма перестрахования (пропорциональное/ непропорциональное)
Наименование класса страхования
14
15
16
17
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о страховых премиях,
переданных на перестрахование
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық атауы (аббревиатураларды және қысқартуларды қолданусыз) көрсетіледі.
6. 3-бағанда (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 3-бағанда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі.
7. 11-бағанда міндеттемелер көлемі есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша көрсетіледі.
8. 12-бағанда қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің жиынтық сомасы аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша міндеттемелер көлемінің сомасын қоспағанда, міндеттемелер көлемі бойынша есептің 8 және 9-бағандарының сомасына сәйкес келеді.
9. 12-бағанның "Резиденттер-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" жолы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасы аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша міндеттемелер көлемінің сомасын қоспағанда, міндеттемелер көлемі бойынша есептің 8-бағанның жиынтық сомасына сәйкес келеді.
10. 12-бағанның "Бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" жолы бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасы аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша міндеттемелер көлемінің сомасын қоспағада, міндеттемелер көлемі бойынша есептің 9-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается полное наименование страховой (перестраховочной) организации (без использования аббревиатур и сокращений).
6. В столбце 3 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбце 3 указывается "нет рейтинга".
7. Объем обязательств в столбце 11 указывается по договорам перестрахования, заключенным за период с начала отчетного периода.
8. Итоговая сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) в столбце 12, соответствует сумме столбцов 8 и 9 отчета по объему обязательств, за исключением суммы объема обязательств по классу аннуитетного страхования.
9. Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) резидентам Республики Казахстан, по строке "Страховые (перестраховочные) организации резиденты" столбца 12 соответствует итоговой сумме столбца 8 отчета по объему обязательств, за исключением суммы объема обязательств по классу аннуитетного страхования.
10. Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) нерезидентам Республики Казахстан по строке "Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты" столбца 12 соответствует итоговой сумме столбца 9 отчета по объему обязательств, за исключением суммы объема обязательств по классу аннуитетного страхования.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелерінің болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бағанда исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес мүшесінің нақты тұрған жері көрсетіледі.
7. Нысанда исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес мүшелерінің болуы туралы ақпарат болмаған жағдайда 2-бағанда "жоқ" деп көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
21-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен мәмілелері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 21 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
1-кесте (Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартын жасау)
(мың теңгемен)
р/с №
Сақтанушының (қайта сақтанушының) атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін болған кезде)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты тұлғаға жатқызылған тұлға соған сәйкес белгі
Сақтандыру (қайта сақтандыру) түрі (сыныбы)
Сақтандыру сыйақысының сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру тарифі (сақтандыру сомасы пайызбен)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күні (талаптарды орындау басталған күн)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (талаптарды орындау аяқталған күн)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша
сақтандыру төлемдері сомасы (мың теңгемен)
Пайда алушының атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) үлестес тұлғалармен мәміле жасау туралы шешімінің деректемелері
Ескертпе
9
10
11
12
13
14
15
2-кесте (Өзге операциялар)
(мың теңгемен)
р/с №
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін болған кезде)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты тұлғаға жатқызылған тұлға соған сәйкес белгі
Операциялардың түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күн (талаптарды орындауды бастаған күн)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (талаптарды орындауды аяқтаған күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
кестенің жалғасы:
Шарт талаптары бойынша қамтамасыз ету
Төленетін сыйақы (жылдық пайызбен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) үлестес тұлғалармен мәміле жасау туралы шешімінің деректемелері
Есепті күндегі ағымдағы қалдық (мың теңгемен)
Ескертпе
түрі
құны (мың теңгемен
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пайдасына үлестес тұлға
үлестес тұлғаның пайдасына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
10
11
12
13
14
15
16
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мәмілелерінің жалпы сомасы (сақтандыру төлемдерін қоспағанда) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 тіркелген) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігін табыс ету қағидаларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №304 қаулысына сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғамен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы мөлшерінен жиынтықты 0,1 пайыздан аспайды, 20_жылғы "____" ________ жағдай бойынша __________ мың теңгені құрайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларға жеңілдікті талаптар ұсынылмағанын және осы Нысанда көрсетілгендерден басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен басқа мәмілелерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жүзеге асырылмағанын растайды.
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының үлестес
тұлғаларымен мәмілелері
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен мәмілелері туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о членах совета по принципам исламского финансирования" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается информация о наличии членов совета по принципам исламского финансирования.
6. В столбце 3 указывается фактическое местонахождение члена совета по принципам исламского финансирования.
7. В случае отсутствия в Форме информации о наличии членов совета по принципам исламского финансирования в столбце 2 указывается "нет".
Приложение 38
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 21 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до десятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1 (Заключение договора страхования (перестрахования))
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхователя (перестрахователя)
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), Индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями со страховой (перестраховочной) организацией
Вид (класс) страхования (перестрахования)
Сумма страховых премий (в тысячах тенге)
Страховая сумма (в тысячах тенге)
Страховой тариф (в процентах от страховой суммы)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Итого
продолжение таблицы:
Комиссионные вознаграждения по договору страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Сумма страховой выплаты по договору страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) выгодоприобретателя
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) о заключении сделки с аффилиированными лицами
Примечание
9
10
11
12
13
14
15
Таблица 2 (Иные операции)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), Индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями со страховой (перестраховочной) организацией
Вид операции
Вид валюты
Сумма сделки по договору
(в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
продолжение таблицы:
Обеспечение по условиям договора
Выплачиваемое вознаграждение (в процентах годовых)
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) о заключении сделки с аффилиированными лицами
Текущий остаток на отчетную дату (в тысячах тенге)
Примечание
вид
стоимость (в тысячах тенге)
аффилиированным лицом в пользу страховой (перестраховочной) организации
страховой (перестраховочной) организацией в пользу аффилиированного лица
10
11
12
13
14
15
16
Общая сумма сделок страховой (перестраховочной) организации с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации (за исключением страховых выплат), суммы которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с аффилиированным лицом страховой (перестраховочной) организации не превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14794, по состоянию на "___" _________ 20 __ года, составляет _____________ тысяч тенге.
Страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия аффилиированным лицам страховой (перестраховочной) организации не предоставлялись и других сделок с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, кроме, указанных в настоящей Форме, страховой (перестраховочной) организацией не осуществлялось.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сделках
с аффилиированными лицами
страховой (перестраховочной)
организации исламской страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған мәмілелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тиісті есепті күндегі жағдай бойынша, оның ішінде Нысанда көрсетілген мәмілелер бойынша (бірақ олармен шектелмей) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 болып тіркелген) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігін табыс ету қағидаларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №304 қаулысына сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғамен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы мөлшерінен жиынтықты 0,1 пайыздан аспайтын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық мәмілесі туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения обо всех сделках страховой (перестраховочной) организации с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, сумма которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с аффилиированным лицом страховой (перестраховочной) организации превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14794, по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в Форме (но не ограничиваясь ими).

6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша мәмілелердің сомасын анықтаған кезде сақтандыру сыйлықақысы немесе сақтандыру төлемдері сомасы негізге алынады.
7. Егер басқа операциялар бойынша мәмілелердің талаптары қамтамасыз етудің немесе сыйақы төлеудің болуын көздемесе, 10, 11 немесе 12, 13-бағандар толтырылмайды.
8. Нысанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде жасалған мәмілелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен беріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
39-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен мәмілелер туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 21 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
1-кесте (Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартын жасау)
(мың теңгемен)
Р/с №
Сақтанушының (қайта сақтанушының) атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін болған кезде)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызылған тұлға соған сәйкес белгі
Сақтандыру (қайта сақтандыру) түрі (сыныбы)
Сақтандыру сыйақысының сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру тарифі (сақтандыру сомасының пайызымен)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақы (мың теңгемен)
Шарт күні (талаптарды орындау басталған күн)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (талаптарды орындау аяқталған күн)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша
сақтандыру төлемдері сомасы (мың теңгемен)
Пайда алушының атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен мәміле жасау туралы шешімінің деректемелері
Ескертпе
9
10
11
12
13
14
15
2-кесте (Өзге операциялар)
(мың теңгемен)
Р/с №
Сақтанушының (қайта сақтанушының) атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін болған кезде)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызылған тұлға соған сәйкес белгі
Операциялардың түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күн (талаптарды орындауды бастаған күн)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (талаптарды орындауды аяқтаған күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
кестенің жалғасы:
Шарт талаптары бойынша қамтамасыз ету
Төленетін сыйақы
(жылдық пайызбен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты тұлғалармен мәміле жасау туралы шешімінің деректемелері
Есепті күндегі ағымдағы қалдық (мың теңгемен)
Ескертпе
түрі
құны (мың теңгемен
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пайдасына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның пайдасына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
10
11
12
13
14
15
16
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мәмілелерінің жалпы сомасы (сақтандыру төлемдерін қоспағанда) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 болып тіркелген) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігін табыс ету қағидаларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №304 қаулысына сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы мөлшерінен жиынтықты 0,1 пайыздан аспайды, 20_жылғы "____" ________ жағдай бойынша __________ мың теңгені құрайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға жеңілдікті талаптар ұсынылмағанын және осы Нысанда көрсетілгендерден басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен басқа мәмілелерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жүзеге асырылмағанын растайды.
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ______________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымымен, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымымен ерекше қатынастар
арқылы байланысты
тұлғалармен мәмілелер
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен мәмілелер туралы есеп

6. При определении суммы сделки по договору страхования (перестрахования) за основу принимается сумма страховых премий или страховых выплат.
7. Если условия сделки по иным операциям не предполагают наличие обеспечения или выплату вознаграждения, столбцы 10, 11 или 12, 13 не заполняются.
8. В Форме указываются сведения по сделкам, совершенным за период с начала текущего года.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 39
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 21 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до десятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1 (Заключение договора страхования (перестрахования))
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхователя (перестрахователя))
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), Индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Вид (класс) страхования (перестрахования)
Сумма страховых премий (в тысячах тенге)
Страховая сумма (в тысячах тенге)
Страховой тариф (в процентах от страховой суммы)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Итого
продолжение таблицы:
Комиссионные вознаграждения по договору страхования (перестрахования)
(в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Сумма страховой выплаты по договору страхования (перестрахования)
(в тысячах тенге)
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) выгодоприобретателя
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) о заключении сделки с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Примечание
9
10
11
12
13
14
15
Таблица 2 (Иные операции)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), Индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Вид операции
Вид валюты
Сумма сделки по договору
(в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
продолжение таблицы:
Обеспечение по условиям договора
Выплачиваемое вознаграждение (в процентах годовых)
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) о заключении сделки с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Текущий остаток на отчетную дату (в тысячах тенге)
Примечание
вид
стоимость (в тысячах тенге)
лицом, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями в пользу страховой (перестраховочной) организации
страховой (перестраховочной) организацией в пользу лица, связанного со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
10
11
12
13
14
15
16
Общая сумма сделок страховой (перестраховочной) организации с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями (за исключением страховых выплат), суммы которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с лицом, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями не превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14794, по состоянию на "___" _________ 20 __ года, составляет _____________ тысяч тенге.
Страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями не предоставлялись и других сделок с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, кроме, указанных в настоящей Форме, страховой (перестраховочной) организацией не осуществлялось.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сделках с лицами,
связанными со страховой (перестраховочной)
организацией, исламской страховой
(перестраховочной) организацией
особыми отношениями
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен мәмілелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тиісті есепті күндегі жағдай бойынша, оның ішінде Нысанда көрсетілген мәмілелер бойынша (бірақ олармен шектелмей) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 болып тіркелген) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігін табыс ету қағидаларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №304 қаулысына сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты тұлғамен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы мөлшерінен жиынтықты 0,1 пайыздан аспайтын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық мәмілесі туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о сделках с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения обо всех сделках страховой (перестраховочной) организации с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с лицом, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14794, по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в Форме (но не ограничиваясь ими).

6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша мәмілелердің сомасын анықтаған кезде сақтандыру сыйлықақысы немесе сақтандыру төлемдері сомасы негізге алынады.
7. Егер басқа операциялар бойынша мәмілелердің талаптары қамтамасыз етудің немесе сыйақы төлеудің болуын көздемесе, 10, 11 немесе 12, 13-бағандар толтырылмайды.
8. Нысанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде жасалған мәмілелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен беріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
40-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ірі қатысушыларды немесе сақтандыру холдингтерін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтер Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 22 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
Тармақша №
Акционердің атауы
Орналасқан жері (елі)
Тиесілі акциялардың саны (дана)
Жарғылық капиталда қатысу үлесі
(мың теңгемен)
Тиесілі акциялардың орналастырылған (артықшылықты және өтелгендерді шегергенде) акциялардың санына немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының санына пайыздық қатынасы
Ауыртпалық салынған акциялар үлесі
(мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
өзге акционерлер
Х
Сақтандыру (қайта сақтандыру ұйымының) сатып алынған акциялары
Х
Х
Х
Х
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Қатысушы акционердің атауы
Орналасқан жері (елі)
Акционердің жарғылық капиталына қатысушы
акционердің
қатысу пайызы
(% -бен)
Бейрезиденттің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы үлесі
қатысу сомасы
(тікелей қатысу сомасы:
(5-баған),
жанама қатысу сомасы:
(5-баған)*
(10-баған)
жарғылық капиталда қатысу пайызы
барлығы
(%-бен)
((13-баған) +
(14-баған))
тікелей
(%-бен)
(6-баған)
жанама
(%-бен)
(6-баған)*
(10-баған)
8
9
10
11
12
13
14
1.1
1.2
1.n
басқа қатысушылар
Х
2.1
2.2
2.n
басқа қатысушылар
Х
басқа қатысушылар
Х
n.1
n.2
n.n
басқа қатысушылар
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ірі қатысушыларды немесе
сақтандыру холдингтерін қоса
алғанда, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының,
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
акционерлерi туралы мәлiметтер
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ірі қатысушыларды немесе сақтандыру холдингтерін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлерi туралы мәлiметтер

6. При определении суммы сделки по договору страхования (перестрахования) за основу принимается сумма страховых премий или страховых выплат.
7. Если условия сделки по иным операциям не предполагают наличие обеспечения или выплату вознаграждения, столбцы 10, 11 или 12, 13 не заполняются.
8. В Форме указываются сведения по сделкам, совершенным за период с начала текущего года.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 40
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации, включая крупных участников или страховые холдинги
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 22 - I(R)O_ Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до десятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
№ подпункт
Наименование акционера
Местонахождение (страна)
Количество принадлежащих акций (штук)
Доля участия в уставном капитале (в тысячах тенге)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций или к количеству голосующих акций страховой (перестраховочной) организации
Доля акций, находящихся в обременении (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
прочие акционеры
Х
Выкупленные акций страховой (перестраховочной) организации
Х
Х
Х
Х
Итого
продолжение таблицы:
Наименование участника акционера
Местонахождение (страна)
Процент участия (в %) участника акционера в уставном капитале акционера
Доля нерезидента в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации
Сумма участия (сумма прямого участия:
(графа 5),
Сумма косвенного участия:
(графа 5)*
(графа 10)
процент участия в уставном капитале
Всего (в %)
((графа 13) + (графа 14))
Прямое (в %) (графа 6)
Косвенное (в %)
(графа 6)*
(графа 10)
8
9
10
11
12
13
14
1.1
1.2
1.n
прочие участники
Х
2.1
2.2
2.n
прочие участники
Х
прочие участники
Х
n.1
n.2
n.n
прочие участники
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
сведения об акционерах страховой
(перестраховочной) организации,
исламской страховой (перестраховочной)
организации, включая крупных участников
или страховые холдинги
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации, включая крупных участников или страховые холдинги

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Ірі қатысушыларды немесе сақтандыру холдингтерін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлерi туралы мәлiметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда ірі қатысушыларды немесе сақтандыру холдингтерін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлерінің қатысушылары (акционерлері), сондай-ақ Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталында үлесі бойынша, оның ішінде тікелей және жанама қатысу үлесі бойынша ақпарат көрсетіледі. Акционерлердің тікелей қатысу үлесі бухгалтерлік теңгерім бойынша төленген жарғылық капиталдың сомасына, ал жалпы қатысу үлесі – жүз пайызға тең. Орналастырылған акциялардың жалпы санынан бес және одан да көп пайызға ие акционерлер туралы мәліметтер әрбір акционер бойынша жеке көрсетіледі. Қалған акционерлер бойыша мәліметтер "өзге акционерлер" жолы бойынша көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының бейрезидентінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталында үлесі Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тікелей акционерлеріне тиесілі акциялар санының пайыздық үлесі (бағанда реттік нөмірі 6) және Қазақстан Республикасының бейрезиденттері сақтандырудың (қайта сақтандыру) жарғылық капиталына жанама қатысуға тиесілі акциялар санының пайыздық арақатынасы ретінде есептеледі. Жанама қатысу пайызы Қазақстан Республикасының резиденті-акционердің тікелей қатысу пайызын Қазақстан Республикасының бейрезиденті–қатысушы акционердің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы қатысу пайызына көбейту жолымен анықталады (бағандардың реттік нөмірі 6 және 10).
7. 7-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің акцияларына ауыртпалық салынған болса, ауыртпалық сомасы мың теңгемен және ауыртпалықтың негізі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации, включая крупных участников или страховые холдинги" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражается информация по акционерам, страховой (перестраховочной) организации, исламской (страховой) перестраховочной организацией, включая крупных участников или страховые холдинги, участникам (акционерам) акционеров страховой (перестраховочной) организации, а также по доле нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации, в том числе по доле прямого и косвенного участия. Общая доля участия прямых акционеров равна сумме оплаченного уставного капитала по бухгалтерскому балансу, а суммарный процент участия - ста процентам. Сведения об акционерах, владеющих пятью и более процентами от общего количества размещенных акций, отражаются по каждому акционеру отдельно. Сведения по остальным акционерам указываются по строке "прочие акционеры".
6. Доля нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации рассчитывается как сумма процентного соотношения количества принадлежащих акций прямым акционерам страховой (перестраховочной) организации - нерезидентов Республики Казахстан (по столбцу порядковый номер 6) и суммы процентного соотношения количества принадлежащих акций косвенному участию нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной). Процент косвенного участия определяется путем умножения процента прямого участия акционера-резидента Республики Казахстан на процент участия участника акционера-нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале акционера страховой (перестраховочной) организации (столбцы порядковые номера 6 и 10).
7. В столбце порядковый номер 7, если акции акционеров страховой (перестраховочной) организации находятся в обременении, указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения.

8. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сатып алынған акциялары" жолында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы сатып алған акцияларының саны көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен беріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
41-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 23 - I(R)O_М
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Көрсеткіштің атауы
Талап етілгенге дейін
30 күнге дейін
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
теңгемен
АҚШ долларымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
теңгемен
АҚШ долларымен
Еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валюта
сымен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
АКТИВТЕР
1
Ақша қаражаты және ақша қаражатының баламалары
2
Орналастырылған салымдар
3
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
сатуға арналған
қолда бар бағалы
қағаздар
3.2
өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
3.3
пайда немесе шығын құрамында өзгерістері көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Қайта сақтандыру активтері
5
Сақтандырушылардан (қайта сақтандырушылардан) және делдалдардан алуға сақтандыру сыйлықақылары, оның ішінде:
5.1
Мерзімі 90 күннен асқан берешек
5.2
Құнсыздануға резервтер
6
Басқа дебиторлық берешек
7
Басқа активтер
8
Мерзімі жоқ басқа активтер
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Активтер жиынтығы
МІНДЕТТЕМЕЛЕР
9
Резервтер, оның ішінде:
9.1
еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві
9.2
өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған шығындар резерві
9.3
аннуитет шарттары бойынша болмаған шығындар резерві
9.4
болған, бірақ мәлімделмеген шығындар
бойынша резервтер
9.5
мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар бойынша резервтер
10
Қайта сақтандырушылармен есеп айырысулар
11
Басқа міндеттемелер
12
Мерзімі жоқ басқа міндеттемелер
Міндеттемелер жиынтығы
кестенің жалғасы:
3 айға дейін
6 айға дейін
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
теңгемен
АҚШ долларымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
теңгемен
АҚШ долла
рымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
1 жылға дейін
Барлығы
оның ішінде
теңгемен
АҚШ долла
рымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
27
28
29
30
31
32
х
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
3 жылға дейін
5 жылға дейін
Барлығы
оның ішінде
Барлы
ғы
оның ішінде
теңгемен
АҚШ долларымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
теңгемен
АҚШ долла
рымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
10 жылға дейін
Барлы ғы
оның ішінде
теңгемен
АҚШ долла
рымен
Еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасы-мен
45
46
47
48
49
50
х
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
10 жылдан астам
Жиынтығы
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
теңгемен
АҚШ
долларымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасымен
теңгемен
АҚШ долларымен
еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасымен
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ұлттық және шетел
валюталарындағы
активтер мен міндеттемелердің
мерзімдерін салыстыру туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп

8. В строке "выкупленные акции страховой (перестраховочной) организации" указывается количество выкупленных акций страховой (перестраховочной) организацией.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 41
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 23 - I(R)O_М
Периодичность: ежемесячная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование показателя
До востребования
До 30 дней
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в тенге
в долларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в тенге
в долларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
АКТИВЫ
1
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
2
Вклады размещенные
3
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
3.2
ценные бумаги, удерживаемые до погашения
3.3
ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
4
Активы перестрахования
5
Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников, в том числе:
5.1
задолженность с просрочкой свыше 90 дней
5.2
Резервы на обесценение
6
Прочая дебиторская задолженность
7
Прочие активы
8
Прочие активы, не имеющие срока
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Итого активы
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
9
Резервы, в том числе:
9.1
резерв незаработанной премии
9.2
резерв не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
9.3
резерв не произошедших убытков по договорам аннуитета
9.4
резерв произошедших, но незаявленных убытков
9.5
резерв заявленных, но неурегулированных убытков
10
Расчеты с перестраховщиками
11
Прочие обязательства
12
Прочие обязательства, не имеющие срока
Итого обязательства
продолжение таблицы:
До 3 месяцев
До 6 месяцев
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в тенге
в дол-ларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в тенге
в дол-ларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
продолжение таблицы:
До 1 года
Всего
в том числе
в тенге
в долларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
27
28
29
30
31
32
х
х
х
х
х
х
продолжение таблицы:
До 3 лет
До 5 лет
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в тенге
в дол-ларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в тенге
в дол-ларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
продолжение таблицы:
До 10 лет
Всего
в том числе
в тенге
в дол-ларах США
в Евро
в росс-ийских рублях
в прочей иностран-ной валюте
45
46
47
48
49
50
х
х
х
х
х
х
продолжение таблицы:
Свыше 10 лет
Итого
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в тенге
в долларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в тенге
в долларах США
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о сравнении сроков активов
и обязательств в национальной и
иностранной валютах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Әрбір активке (міндеттемеге) арналған Нысанды толтырған кезде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы дебиторлардың міндеттемелерді орындауын талап ететін және кредиторлардың талаптарын орындайтын барынша аз мерзім көзделеді.
6. Активтер күмәнді борыштар бойынша қалыптастырылған резервтерді шегере отырып енгізіледі.
7. "Басқа активтер" деген 7-жол бойынша, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Нысанның 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолдарында көрсетілгендерді қоспағанда, дебиторлардың міндеттемелерді орындауын талап ететін мерзімі бар активтер көрсетіледі.
8. "Басқа міндеттемелер" деген 11-жол бойынша, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Нысанның 9 және 10-жолдарында көрсетілгендерді қоспағанда, кредиторлардың талаптарды орындауын талап ететін мерзімі бар міндеттемелер көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
42-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өзге дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 24 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: жартыжылдықтар бойынша
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жартыжылдықтар бойынша есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Берешек түрі
Берешек сомасы
Құнсыздануға арналған резервтер
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
Өзге дебиторлық берешек, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:
1.1
аяқталмаған құрылыс
1.2
регресс бойынша берешек
1.3
активтерді сатуға байланысты берешек
1.4
кепілдік берілген жарна бойынша берешек
1.5
жалақы бойынша берешек
1.6
жеткізушілерге және мердігерлерге төленген аванстар бойынша берешек
1.7
талан-тараж, ысырап және басқа да теріс пайдалану бойынша берешек
1.8
айыппұл, өсімпұл және тұрақсыздық айыбы бойынша берешек
1.9
берілген қаржылық көмек

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы для каждого актива (обязательства) предусматривается наименьший срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация требует исполнение обязательств дебиторов и исполняет требования кредиторов.
6. Активы включаются за вычетом сформированных резервов по сомнительным долгам.
7. По строке 7 "Прочие активы", отражаются активы, имеющие срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация требует исполнение обязательств дебиторов, за исключением указанных в строках 1, 2, 3, 4, 5 и 6 Формы.
8. По строке 11 "Прочие обязательства", отражаются обязательства, имеющие срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация исполняет требования кредиторов, за исключением указанных в строках 9 и 10 Формы.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 42
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прочей дебиторской и кредиторской задолженностях
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 24 - I(R)O_Q
Периодичность: по полугодиям
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: по полугодиям в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным полугодием
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Вид задолженности
Сумма задолженности
Резервы на обесценение
Примечание
1
2
3
4
5
1
Прочая дебиторская задолженность, в том числе по видам:
1.1
незавершенное строительство
1.2
задолженность по регрессу
1.3
задолженность, связанная с реализацией активов
1.4
задолженность по гарантийным взносам
1.5
задолженность по заработной плате
1.6
задолженность по авансам, оплаченным поставщикам и подрядчикам
1.7
задолженность по хищениям, растратам и прочим злоупотреблениям
1.8
задолженность по штрафу, пени и неустойке
1.9
выданная финансовая помощь

1.10
жалдау бойынша есептелген кірістер
1.11
жалға алынған мүлікті күрделі жөндеу
1.12
сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдарға берілген аванстар
1.13
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі, және орталық депозитарийдегі бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның шоттарындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы
1.14
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның шоттарындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы
1.15
өзге дебиторлық берешек
2
Өзге кредиторлық берешек, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:
2.1
жөндеуге есептелген шығыстар
2.2
жарнамаға есептелген шығыстар
2.3
есептелген өкілеттік шығыстар
2.4
есептелген басқа да жалпы шаруашылық шығыстары
2.5
жалдау бойынша есептелген шығыстар
2.6
активтерді сатып алуға байланысты берешек
2.7
үлестес тұлғаларға берешек
2.8
алынған қаржылық лизинг
2.9
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" АҚ-қа міндетті жарналар

1.10
начисленные доходы по аренде
1.11
капитальный ремонт арендованного имущества
1.12
авансы, выданные посредникам по страховой (перестраховочной) деятельности
1.13
деньги страховой (перестраховочной) организации на счетах у организации, осуществляющей брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, находящиеся в банках второго уровня Республики Казахстан, и в центральном депозитарии
1.14
деньги страховой (перестраховочной) организации на счетах у организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем, находящиеся в банках второго уровня Республики Казахстан
1.15
прочая дебиторская задолженность
2
Прочая кредиторская задолженность, в том числе по видам:
2.1
начисленные расходы за ремонт
2.2
начисленные расходы за рекламу
2.3
начисленные представительские расходы
2.4
начисленные прочие общехозяйственные расходы
2.5
начисленные расходы по аренде
2.6
задолженность, связанная с покупкой активов
2.7
задолженность аффилиированным лицам
2.8
финансовый лизинг полученный
2.9
обязательные взносы в АО "Фонд гарантирования страховых выплат"

2.10
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" АҚ-қа төтенше жарналар
2.11
өзге кредиторлық берешек
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Өзге дебиторлық және
кредиторлық берешектер туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өзге дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өзге дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы 1 қаңтардағы және 1 шілдедегі жағдай бойынша, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. "Өзге дебиторлық берешек" деген 1.15-жолда берешек сомасы Нысанға түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
6. "Өзге кредиторлық берешек" деген 2.11-жолда берешек сомасы Нысанға түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
43-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 25 - FI(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны
(мың теңгемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Акциялар саны (дана)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына тиесілі акциялар санының эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Эмитент акциялары баланстық құнының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті капиталына қатынасы немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті капиталына заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестері (пайызбен)
Сатып алу күні
Барлығы
оның ішінде жиынтық есептелген сыйақы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қазақстан Республикасының резидент қаржы ұйымдары
1.1
екінші деңгейдегі банктер

2.10
чрезвычайные взносы в АО "Фонд гарантирования страховых выплат"
2.11
прочая кредиторская задолженность
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о прочей дебиторской
и кредиторской задолженностях
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прочей дебиторской и кредиторской задолженностях
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прочей дебиторской и кредиторской задолженностях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется по состоянию на 1 января и на 1 июля страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Сумма задолженности в строке 1.15 "прочая дебиторская задолженность" раскрывается в пояснительной записке к Форме.
6. Сумма задолженности в строке 2.11 "прочая кредиторская задолженность" раскрывается в пояснительной записке к Форме.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 43
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 25 - FI(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
№ п/п
Наименование юридического лица
Покупная стоимость
(в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Соотношение количества акций, принадлежащих страховой (перестраховочной) организации, к общему количеству голосующих акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица
(в процентах)
Отношение балансовой стоимости акций эмитента к собственному капиталу страховой (перестраховочной) организации или доли участия в уставном капитале юридического лица к собственному капиталу страховой (перестраховочной) организации (в процентах)
Дата приобретения
Всего
в том числе суммарное начисленное вознаграждение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Финансовые организации- резиденты Республики Казахстан
1.1
банки второго уровня

6.4.1
жай акциялар
6.4.1.1
6.4.2
артықшылықты акциялар
6.4.2.1
6.4.3
жарғылық капиталда қатысу үлестері
6.4.3.1
7
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына исламдық
сақтандыру қоры есебінен
инвестицияланған
инвестициялар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялардың сомасы көрсетіледі.
6. "Жай акциялар" және "артықшылықты акциялар" деген жолдарда акционерлік қоғамдар нысанында құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
7. "Жарғылық капиталда қатысу үлестері" деген жолда акционерлік қоғамнан басқа, шаруашылық серіктестігі нысанында және өзге де ұйымдық-құқықтық нысанда құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.

6.4.1
простые акции
6.​4.​1.​1
6.4.2
привилегированные акции
6.​4.​2.​1
6.4.3
доли участия в уставном капитале
6.​4.​3.​1
7
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об инвестициях в капитал других
юридических лиц, инвестированных
за счет исламского страхового фонда
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма инвестиций в дочерние и ассоциированные организации.
6. В строках "простые акции" и "привилегированные акции" указывается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме акционерного общества.
7. В строке "доли участия в уставном капитале" указывается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме хозяйственного товарищества или иной организационно-правовой форме, за исключением акционерного общества.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен ағымдағы жыл басындағы кезеңде (өспелі жиынтығымен) жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңде сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығыстарды есептегенде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
7. 10-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
8. 17-бағанда есепті кезеңде сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығыстарды есептегенде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
9. 18-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
10. 20-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
11. 21-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан алынған өтемақы сомасы көрсетіледі.
12. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению отчет формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
6. В столбце 3 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации с учетом расходов, связанных с расторжением договоров страхования в отчетный период.
7. В столбце 10 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
8. В столбце 17 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации с учетом расходов, связанных с расторжением договоров перестрахования в отчетный период.
9. В столбце 18 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
10. В столбце 20 указывается сумма страховых премий, переданных на перестрахование аффилиированным страховым (перестраховочным) организациям страховой (перестраховочной) организации.
11. В столбце 21 указывается сумма возмещения, полученного от аффилиированных страховых (перестраховочных) организаций страховой (перестраховочной) организации.
12. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен ағымдағы жыл басындағы кезеңде (өспелі жиынтығымен) жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңде сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығыстарды есептегенде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
7. 10-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
8. 17-бағанда есепті кезеңде сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығыстарды есептегенде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
9. 18-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
10. 20-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
11. 21-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан алынған өтемақы сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
6. В столбце 3 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, заключенным с лицами, связанными страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями с учетом расходов, связанных с расторжением договоров страхования в отчетный период.
7. В столбце 10 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организации особыми отношениями.
8. В столбце 17 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам входящего перестрахования, заключенным со страховыми (перестраховочными) организациями, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями с учетом расходов, связанных с расторжением договоров перестрахования в отчетный период.
9. В столбце 18 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам входящего перестрахования, заключенным со страховыми (перестраховочной) организациями, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями.
10. В столбце 20 указывается сумма страховых премий, переданных на перестрахование страховым (перестраховочным) организациям, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями.
11. В столбце 21 указывается сумма возмещения, полученного от страховых (перестраховочных) организаций, связанных со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями.

12. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
13. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
46-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 27 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: жартыжылдықтар бойынша
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жартыжылдықтар бойынша есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
1-кесте
(мың теңгемен)
р/с
Сақтандыру сыныптарының атауы
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
барлығы
оның ішінде:
барлығы
оның ішінде:
екінші деңгейдегі банк пайда алушы болып табылады
қарыз алушы пайда алушы болып табылады
екінші деңгейдегі банкке
қарыз алушыға
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.3
өсімдік шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.7
туроператордың және турагенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.8
қызметі үшінші тұлғаға зиян келтіру қаупімен байланысты болатын объект иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.9
қызметкер еңбек (қызметтік) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру
1.10
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
2
Ерiктi жеке сақтандыру:
2.1
өмірді сақтандыру
2.2
аннуитеттік сақтандыру, оның ішінде:
2.2.1
зейнетақы аннуитеті шарттары
2.2.2
аннуитет шарттары
2.2.3
аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері
2.3
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
2.4
ауырған жағдайдан сақтандыру, оның ішінде:
2.4.1
шетелге шығушылар
2.5
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
3
Ерікті мүліктік сақтандыру:
3.1
автомобиль көлігін сақтандыру
3.2
теміржол көлігін сақтандыру
3.3
әуе көлігін сақтандыру
3.4
су көлігін сақтандыру
3.5
жүктерді сақтандыру
3.6
осы Нысанның 3.1 - 3.5-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлiктi залалдан сақтандыру
3.7
автомобиль көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.8
әуе көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.9
су көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.10
осы Нысанның 3.7-3.9-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершiлiкті сақтандыру
3.11
қарыздарды сақтандыру
3.12
ипотекалық сақтандыру
3.13
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.14
басқа да қаржы шығындарынан сақтандыру
3.15
осы Нысанның 3.11-3.14-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығындарын сақтандыру
3.16
титулдық сақтандыру
3.17
сот шығындарынан сақтандыру
3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы:
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдері
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша және қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының жалпы сомасы
(3-баған + 10-баған)
10
11
12
13
2-кесте
(мың теңгемен)
р/с
Банктің атауы
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
барлығы
оның ішінде:
барлығы
оның ішінде:
екінші деңгейдегі банк пайда алушы болып табылады
қарыз алушы пайда алушы болып табылады
екінші деңгейдегі банкке
қарыз алушыға
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдері
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелерінің көлемі
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша және қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының жалпы сомасы
(3-баған + 10-баған)
9
10
11
12
13
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _______________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екінші деңгейдегі банктердің
қатысуымен жасалған
сақтандыру шарттары туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп

12. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
13. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 46
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 27 - I(R)O_Q
Периодичность: по полугодиям
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: по полугодиям в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным полугодием
Форма
Таблица 1
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование классов страхования
Страховые премии, принятые по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
Страховые выплаты, осуществленные по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
Объем обязательств по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
всего
в том числе:
всего
в том числе:
по которым выгодоприобретателем является банк второго уровня
по которым выгодоприобретателем является заемщик
банку второго уровня
заемщику
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
1.7
гражданско-правовая ответственность туроператора и турагента
1.8
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.10
иные виды (классы) страхования
2
Добровольное личное страхование:
2.1
страхование жизни
2.2
аннуитетное страхование, в том числе:
2.2.1
договоры пенсионного аннуитета
2.2.2
договоры аннуитета
2.2.3
иные виды аннуитетного страхования
2.3
страхование от несчастных случаев
2.4
страхование на случай болезни, в том числе:
2.4.1
выезжающие за рубеж
2.5
иные виды (классы) страхования
3
Добровольное имущественное страхование:
3.1
страхование автомобильного транспорта
3.2
страхование железнодорожного транспорта
3.3
страхование воздушного транспорта
3.4
страхование водного транспорта
3.5
страхование грузов
3.6
страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в строках 3.1-3.5 настоящей Формы
3.7
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
3.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
3.9
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
3.10
страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в строках 3.7-3.9 настоящей Формы
3.11
страхование займов
3.12
ипотечное страхование
3.13
страхование гарантий и поручительств
3.14
страхование от прочих финансовых убытков
3.15
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.11-3.14 настоящей Формы
3.16
титульное страхование
3.17
страхование судебных расходов
3.18
иные виды (классы) страхования
4
Всего
продолжение таблицы:
Страховые премии по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Страховые выплаты по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Объем обязательств по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Общая сумма страховых премий, принятых по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями и по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями (графа 3 + графа 10)
10
11
12
13
Таблица 2
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование банка
Страховые премии, принятые по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
Страховые выплаты, осуществленные по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
всего
в том числе:
всего
в том числе:
по которым выгодоприобретателем является банк второго уровня
по которым выгодоприобретателем является заемщик
банку второго уровня
заемщику
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Итого
продолжение таблицы:
Объем обязательств по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
Страховые премии по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Страховые выплаты по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Объем обязательств по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Общая сумма страховых премий, принятых по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями и по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями (графа 3 + графа 10)
9
10
11
12
13
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о договорах страхования, заключенных
с участием банков второго уровня
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. "Өзгелер" деген 33-жолдағы ақпарат Нысанға түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
6. 35-жолда толық жұмыс күні жұмыс істейтін қызметкерлердің саны мен баламалары (жарты мөлшерлемеде жұмыс істейтін екі қызметкер толық жұмыс күні жұмыс істейтін бір қызметкер болып есептеледі) анықтама ретінде көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
49-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 29 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
р/с
Баланстан тыс шоттардың атауы
есепті кезеңнің соңында
өткен жылдың соңында
1
2
3
4
Шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
1
Кепілдіктер бойынша талаптар шоттары
1.1
берілген немесе расталған кепілдіктер бойынша ықтимал талаптар
1.2
қабылданған кепілдіктер бойынша ықтимал талаптар
1.3
Қазақстан Республикасының Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру туралы заңнамасына сәйкес шартты төтенше жарналар
2
Болашақта қарыздар беру (алу) бойынша талаптар
шоттары
2.1
берілетін қарыздар бойынша шартты талаптар
2.2
болашақта қарыздар алу бойынша шартты талаптар
3
Туынды қаржы құралдары бойынша талаптар шоттары
3.1
қаржы активтерін сатып алу бойынша шартты талаптар
3.2
қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты талаптар
3.3
қаржы фьючерстерін сату бойынша шартты талаптар
3.4
белгіленген пайыздық своп
3.5
өзгермелі пайыздық своп
3.6
сатып алынған опцион - "колл" мәмілелері
3.7
сатып алынған опцион - "пут" мәмілелері
3.8
сатылған опцион "пут" - контршот мәмілелері
3.9
сатылған опцион "колл" - контршот мәмілелері

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об общих и административных расходах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Информация в строке 33 "Прочие" раскрывается в пояснительной записке к Форме.
6. В строке 35 справочно указывается количество работников, занятых полный рабочий день, и эквиваленты (двое сотрудников, работающих на полставки, считаются как один работник, занятый полный рабочий день).
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 49
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 29
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках по внебалансовым счетам
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 29 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламской страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование внебалансовых счетов
на конец отчетного периода
на конец предыдущего года
1
2
3
4
Условные и возможные требования и обязательства
1
Счета требований по гарантиям
1.1
возможные требования по выданным или подтвержденным гарантиям
1.2
возможные требования по принятым гарантиям
1.3
условные чрезвычайные взносы в соответствии с законодательством Республики Казахстан о гарантировании страховых выплат
2
Счета требований по предоставлению (получению) займов в будущем
2.1
условные требования по предоставляемым займам
2.2
условные требования по получению займов в будущем
3
Счета требований по производным финансовым инструментам
3.1
условные требования по покупке финансовых активов
3.2
условные требования по покупке финансовых фьючерсов
3.3
условные требования по продаже финансовых фьючерсов
3.4
фиксированный процентный своп
3.5
плавающий процентный своп
3.6
приобретенные сделки опцион - "колл"
3.7
приобретенные сделки опцион - "пут"
3.8
проданные сделки опцион "пут" - контрсчет
3.9
проданные сделки опцион "колл" - контрсчет

3.10
болашақтағы сыйақы - контршот туралы сатып алынған келісім
3.11
болашақтағы сыйақы туралы іске асырылған келісім
3.12
басқа да туынды қаржы құралдары бойынша шартты талаптар
4
Кепілдіктер бойынша міндеттемелер шоттары
4.1
берілген немесе расталған кепілдіктер бойынша ықтимал міндеттемелер
4.2
қабылданған кепілдіктер бойынша талаптарды ықтимал азайту
4.3
Қазақстан Республикасының сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру туралы заңнамасы бойынша шартты міндеттемелер
5
Болашақта қарыздар беру (алу) бойынша міндеттемелер шоттары
5.1
болашақта қарыздар беру бойынша шартты міндеттемелер
5.2
алынатын қарыздар бойынша шартты міндеттемелер
6
Туынды қаржы құралдары бойынша міндеттемелер шоттары
6.1
қаржы активтерін сату бойынша шартты міндеттемелер
6.2
қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты міндеттемелер
6.3
қаржы фьючерстерін сату бойынша шартты міндеттемелер
6.4
өзгермелі пайыздық своп
6.5
белгіленген пайыздық своп
6.6
сатып алынған опцион "колл" - контршот мәмілелері
6.7
сатып алынған опцион "пут" - контршот мәмілелері
6.8
сатылған опцион "пут" мәмілелері
6.9
сатылған опцион "колл" мәмілелері
6.10
болашақтағы сыйақы туралы сатып алынған келісім
6.11
болашақтағы сыйақы - контршот туралы іске асырылған келісім
6.12
басқа да туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
Меморандум шоттары
7
Меморандум шоттары - активтер
7.1
жалға берілген машиналар, жабдықтар, көлік және басқа да құрал-жабдықтар
7.2
бөліп төлеу арқылы сатылатын негізгі құрал-жабдықтар
7.3
залалға есептен шығарылған борыштар
7.4
инкассоға жіберілген құжаттар мен құндылықтар
7.5
міндеттемелерді қамтамасыз етуге (кепілге) берілген мүлік
7.6
оригинаторға сенімгерлік басқаруға берілген акциялар (қатысу үлестері)
8
Меморандум шоттары - пассивтер
8.1
жалға алу үшін қабылданған машиналар, жабдықтар, көлік және басқа да құрал-жабдықтар
8.2
инкассоға қабылданған құжаттар мен құндылықтар
8.3
клиенттің міндеттемесін қамтамасыз етуге (кепілге) қабылданған мүлік
8.4
талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар
8.4.1
талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша есептелген сыйақы
8.4.2
талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
9
Меморандум шоттары - басқалары
9.1
мерзімінде төленбеген төлем құжаттары
9.2
шет мемлекеттер және шетел банктері ашқан кредиттік желілер
9.3
әртүрлі құндылықтар мен құжаттар
9.4
есебіне жіберілген және берілген әртүрлі құндылықтар мен құжаттар
9.5
сақтаудағы аффинирленген бағалы металдар
9.6
сақтаудағы акциялар және басқа бағалы қағаздар
9.7
"депо" шоты
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Баланстан тыс шоттар
бойынша қалдықтар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп

3.10
приобретенное соглашение о будущем вознаграждении - контрсчет
3.11
реализованное соглашение о будущем вознаграждении
3.12
условные требования по прочим производным финансовым инструментам
4
Счета обязательств по гарантиям
4.1
возможные обязательства по выданным или подтвержденным гарантиям
4.2
возможное уменьшение требований по принятым гарантиям
4.3
условные обязательства по законодательству Республики Казахстан о гарантировании страховых выплат
5
Счета обязательств по представлению (получению) займов в будущем
5.1
условные обязательства по предоставлению займов в будущем
5.2
условные обязательства по получаемым займам
6
Счета обязательств по производным финансовым инструментам
6.1
условные обязательства по продаже финансовых активов
6.2
условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов
6.3
условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов
6.4
плавающий процентный своп
6.5
фиксированный процентный своп
6.6
приобретенные сделки опцион "колл" - контрсчет
6.7
приобретенные сделки опцион "пут" - контрсчет
6.8
проданные сделки опцион "пут"
6.9
проданные сделки опцион "колл"
6.10
приобретенное соглашение о будущем вознаграждении
6.11
реализованное соглашение о будущем вознаграждении -контрсчет
6.12
условные обязательства по прочим производным финансовым инструментам
Счета меморандума
7
Счета меморандума - активы
7.1
машины, оборудование, транспортные и другие средства, переданные в аренду
7.2
основные средства, реализуемые с рассрочкой платежа
7.3
долги, списанные в убыток
7.4
документы и ценности, отосланные на инкассо
7.5
имущество, переданное в обеспечение (залог) обязательств
7.6
акции (доли участия), переданные в доверительное управление оригинатору
8
Счета меморандума - пассивы
8.1
машины, оборудование, транспортные и другие средства, принятые в аренду
8.2
документы и ценности, принятые на инкассо
8.3
имущество, принятое в обеспечение (залог) обязательств клиента
8.4
ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
8.4.1
начисленное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
8.4.2
неустойка (штраф, пеня) по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
9
Счета меморандума - прочие
9.1
платежные документы, не оплаченные в срок
9.2
кредитные линии, открытые иностранными государствами и зарубежными банками
9.3
разные ценности и документы
9.4
разные ценности и документы, отосланные и выданные в подотчет
9.5
аффинированные драгоценные металлы на хранении
9.6
акции и другие ценные бумаги на хранении
9.7
счет "депо"
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об остатках по
внебалансовым счетам
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках по внебалансовым счетам

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5348 болып тіркелген) "Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 22 қыркүйектегі № 79 қаулысына сәйкес баланстан тыс шоттардың атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда баланстан тыс шоттар бойынша есепті кезеңнің соңындағы жиынтық сома көрсетіледі.
7. 4-бағанда баланстан тыс шоттар бойынша өткен жылдың соңындағы жиынтық сома көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
50-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 30 - I(R)O_Y
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
р/с
Экономикалық қызмет түрінің атауы
Сақтандыру сыйлықақылары
Сақтандыру төлемдері
1
2
3
4

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об остатках по внебалансовым счетам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указываются наименования внебалансовых счетов в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 79 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5348.
6. В столбце 3 указывается итоговая сумма на конец отчетного периода по внебалансовым счетам.
7. В столбце 4 указывается итоговая сумма на конец предыдущего года по внебалансовым счетам.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 50
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 30
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 30 - I(R)O_Y
Периодичность: ежегодно
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным годом
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование вида экономической деятельности
Страховые премии
Страховые выплаты
1
2
3
4

94-96
Өзге де қызметтер түрлерін ұсыну
94
Мүшелік ұйымдар қызметі
95
Компьютерлерді, жеке пайдаланатын заттар мен тұрмыстық бұйымдарды жөндеу
96
Өзге де дербес қызметтер көрсету
97-98
Үй қызметшісін жалдайтын және өзі тұтыну үшін тауарлар мен қызметтер өндіретін үй шаруашылықтары қызметі
97
Үй қызметшісін жалдайтын үй шаруашылықтарының қызметі
98
Жеке тұтыну үшін тауарлар өндіру жөніндегі үй шаруашылықтарының қызметі
99
Бұрынғы аумақтық ұйымдардың және органдардың қызметі
Анықтама үшін: жеке тұлғалар
Жиынтығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ______________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Экономикалық қызмет түрлері
бойынша сақтандыру
сыйлықақыларын
және сақтандыру төлемдерін
жіктеу туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.

94-96
Предоставление прочих видов услуг
94
Деятельность членских организаций
95
Ремонт компьютеров, предметов личного потребления и бытовых товаров
96
Предоставление прочих индивидуальных услуг
97-98
Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу и производящих товары и услуги для собственного потребления
97
Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу
98
Деятельность домашних хозяйств по производству товаров для собственного потребления
99
Деятельность экстерриториальных организаций и органов
Справочно: физические лица
Итого
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о классификации страховых премий
и страховых выплат по видам
экономической деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрілігінің Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 683-од бұйрығымен бекітілген Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрлерінің атауы пайдаланылады.
6. Нысанда тікелей сақтандыру шарттары бойынша есепті кезеңнің басындағы кезеңде жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары және сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
7. Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері сақтанушының экономикалық қызметінің негізгі түрі бойынша жіктеледі.
8. 3-бағанда сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы сақтандыру сыйлықақылары туралы есептің 4-бағанында көрсетілген сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары сомасына сәйкес болады.
9. 4-бағанда сақтандыру төлемдерінің жиынтық сомасы сақтандыру төлемдері туралы есептің қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерін шегергенде сақтандыру төлемдерінің сомасына сәйкес болады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
51-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
31-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 31 - I(R)O_Y
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
р/с
Сақтандыру сыныптарының атауы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Ақмола облысы
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі шығыстар
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі шығыстар
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгі
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгi
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.9
қызметкер еңбек (қызметтік) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме используются наименования видов экономической деятельности в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности, утвержденным приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од.
6. В Форме указываются страховые премии и страховые выплаты, осуществленные за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования.
7. Страховые премии и страховые выплаты классифицируются по основному виду экономической деятельности страхователя.
8. Итоговая сумма страховых премий в столбце 3 соответствует сумме страховых премий, принятых по договорам страхования, указанной в столбце 4 отчета о страховых премиях.
9. Итоговая сумма страховых выплат в столбце 4 соответствует сумме страховых выплат за вычетом страховых выплат, осуществленных по договорам, принятым на перестрахование отчета о страховых выплатах.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 51
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 31
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 31 - I(R)O_Y
Периодичность: ежегодно
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным годом
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование классов страхования
город Астана
город Алматы
Акмолинская область
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
1.7
гражданско-правовая ответственность туроператора и турагента
1.8
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
6. Нысанда қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерін шегергенде сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
7. Сақтандыру сыйақыларының жиынтық сомасы сақтандыру сыйақылары туралы есептің 4-бағанына сәйкес келеді.
8. Нысанда сақтандыру сыйақыларын аумақтық белгісі бойынша жіктеу сақтандыру объектісінің (тәуекелдің) орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады. Сақтандыру объектісі ретінде сақтандыру шартында көрсетілген сақтандыру жағдайымен тікелей байланысты мүлік немесе тұлға түсіндіріледі. Сондай-ақ сақтандыру объектісі бойынша тіркеу құжаттардың болуы немесе болмауы ескеріледі.
9. Сақтандыру сыйақыларын және төлемдерін аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін мыналар ескеріледі:
1) жеке сақтандыру бойынша - сақтанушының тұрғылықты жері (тіркелген) орны, заңды мекенжайы;
2) сақтандырудың мүліктік түрі бойынша - мүлікті тіркеу орны немесе сақтандырушының тіркеу орны;
3) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру сыныбы бойынша - мүлікті тіркеу орны немесе сақтандырушының тіркеу орны;
4) сақтандыру сыйақыларын аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін кәсіби жауапкершілікті сақтандыру деп арнайы рұқсаттың негізінде жүргізілетін және арнайы білім, тәжірибе және біліктілікті талап ететін қызметтің барысында немесе нәтижесінде басқа адамдарға зиян келтірумен байланысты тұлғаны азаматтық құқықтық жауапкершілігін сақтандырумен байланысты сақтандыру түрлері түсіндіріледі, оның ішінде осы тұлғаның қызметкерлерінде де бар болса.
Тіркелмейтін мүлікті сақтандырған жағдайда, сақтандыру сыйлықақысы және төлем сақтанушының тіркеу орнына сәйкес көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых премий, принятых по договорам страхования.
6. В Форме указывается сумма страховых выплат за вычетом страховых выплат, осуществленных по договорам, принятым на перестрахование.
7. Итоговая сумма страховых премий соответствует столбцу 4 отчета о страховых премиях.
8. Классификация страховых премий и выплат по территориальному признаку в Форме осуществляется по местонахождению объекта страхования (риска). Под объектом страхования понимается имущество или лицо, которое непосредственно связано со страховым случаем, указанным в договоре страхования. Также учитывается наличие или отсутствие регистрационных документов по объекту страхования.
9. Для отнесения по территориальному признаку страховых премий и выплат учитывается следующее:
1) по личному страхованию - место постоянного проживания (регистрации), юридический адрес застрахованного;
2) по имущественным видам страхования - место регистрации имущества или место регистрации страхователя;
3) по классам страхования гражданско-правовой ответственности - место регистрации имущества или место регистрации страхователя;
4) для отнесения страховых премий и выплат по территориальному признаку под страхованием профессиональной ответственности понимаются виды страхования, связанные со страхованием гражданско-правовой ответственности лица, в связи с причинением вреда другим лицам в процессе или в результате деятельности, проводимой им на основании специального разрешения и требующей специальных знаний, опыта и квалификации, в том числе, при наличии, и у работников данного лица.
В случае страхования имущества, не подлежащего регистрации, страховая премия и выплата указывается согласно месту регистрации страхователя.

10. Қазақстан Республикасының түрлі аумақтарындағы мүлікті сақтандырғанда, Нысанда сақтандыру сыйақылары мүлікті (егер мүлік тіркелуі тиіс болса) немесе сақтанушыны (егер мүлік тіркелмейтін болса) тіркеу орнына сәйкес көрсетіледі.
11. Егер көлік құралдары басқа мемлекеттерде тіркелген және Қазақстан Республикасының аумағына уақытша енгізілген жағдайда, сыйлықақылар және/немесе төлемдер сомасы көлік құралдарын Қазақстан Республикасында уақытша тіркеу орны бойынша көрсетіледі.
12. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
13. 2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
52-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
31-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 31 - I(R)O_Y
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті жылдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
р/с
Сақтандыру ұйымының атауы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Ақмола облысы
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгі
1.7
туристі сақтандыру
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру

10. При страховании имущества, находящегося в разных регионах Республики Казахстан, страховые премии в Форме указываются согласно месту регистрации имущества (в случае если имущество подлежит регистрации) или страхователя (в случае если имущество не подлежит регистрации).
11. В случае если транспортные средства зарегистрированы в других государствах и временно ввезены на территорию Республики Казахстан, то сумма премий и/или выплат указывается по месту временной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан.
12. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
13. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 52
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 31
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 31 - I(R)O_Y
Периодичность: ежегодно
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным годом
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование классов страхования
город Астана
город Алматы
Акмолинская область
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
1.7
страхование туриста
1.8
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтандыру өнімдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан әр сақтандыру өнімі бойынша ерікті сақтандыру сыныптары бойынша жеке толтырылады. Сақтандыру өнімі ретінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы әзірлейтін және сақтанушыға ұсынатын сақтандыру шартын жасау арқылы сақтандырудың бір немесе бірнеше сыныптары шегіндегі қызметтерінің жиынтығы түсіндіріледі.
6. Сақтандыру өніміне қатысты мәліметтер есепті кезеңде қолданылатын сақтандыру шарты бар болса, осы өнімнің талаптарымен сақтандырудың тоқтатылғанына қарамастан толтырылады.
7. 8-бағанды толтыру үшін мәліметтер төменде келтірілген кодификацияға сәйкес көрсетіледі.
Код р/с
Атауы
01
азаматтардың сақтандыру шартында белгіленген жасқа немесе сақтандыру шартында белгіленген мерзімге жетуімен, қайтыс болуымен, азаматтардың өмірінде белгілі бір оқиғалардың орын алуымен байланысты мүліктік мүдделер
02
жазатайым оқиға және өзге оқиғалар, аурулар нәтижесінде азаматтардың өмірі мен денсаулығына зиян келтірумен байланысты мүліктік мүдделер
03
мүлікті иеленумен, пайдаланумен және басқарумен байланысты мүліктік мүдделер
04
басқа тұлғаларға келтірілген зиянды, оның ішінде шартты (міндеттемелерді) бұзу нәтижесінде келтірілген зиянды өтеу міндеттемесімен байланысты мүліктік мүдделер
05
Басқалар
8. 8-бағанда кодтың бірде-бір санатына келмейтін және Басқаларға жататын ақпарат Нысанда мәтін форматында көрсетіледі.
9. 10-бағанда жеке сақтандыру өнімі бойынша үлесі есепті кезеңде жасалған сақтандыру шарттарының жалпы санынан есептеледі.
10. Нысанда сақтандыру өнімдері туралы ақпарат болмаған жағдайда, 2-бағанда "жоқ" деп көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
54-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
33-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 33 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с №
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына берілген сақтандыру сыйлықақылары
Қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдерді өтеу
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдері
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Қазақстан Республикасының резиденттері-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _____________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қайта сақтандыру қызметі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о страховых продуктах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется только по классам добровольного страхования по каждому страховому продукту отдельно. Под страховым продуктом понимается, разрабатываемая и предоставляемая страховой (перестраховочной) организацией страхователю, совокупность услуг в пределах одного или нескольких классов страхования посредством заключения договора страхования.
6. Сведения в отношении страхового продукта заполняются независимо от прекращения страхования на условиях данного продукта при наличии действующих за отчетный период договоров страхования.
7. Для заполнения столбца 8 сведения указываются согласно нижеуказанной кодификации.
Код п/п
Наименование
01
имущественные интересы, связанные с достижением граждан определенного возраста или срока, установленного договором страхования, смертью, наступлением определенных событий в жизни граждан
02
имущественные интересы, связанные с причинением вреда жизни и здоровью граждан в результате несчастных случаев и иных событий, заболеваний
03
имущественные интересы, связанные с владением, пользованием и распоряжением имуществом
04
имущественные интересы, связанные с обязанностью возместить вред, причиненный другим лицам, в том числе в результате нарушения договора (обязательств)
05
Прочее
8. Информация в столбце 8, неподпадающая ни под одну категорию кода и относящаяся к Прочему, указывается в Форме в текстовом формате.
9. В столбце 10 доля по отдельному страховому продукту рассчитывается от общего количества договоров страхования, заключенных за отчетный период.
10. В случае отсутствия в Форме информации о страховых продуктах в столбце 2 указывается "нет".
Приложение 54
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 33
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о перестраховочной деятельности
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 33 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование страховой (перестраховочной) организации
Страховые премии, переданные страховой (перестраховочной) организации
Возмещение по рискам, полученное по договорам перестрахования
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
Страховые выплаты по договорам, принятым на перестрахование
1
2
3
4
5
6
1
Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты Республики Казахстан
1.1
2
Страховые (перестраховочные) организации резиденты Республики Казахстан
2.1
3
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о перестраховочной деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о перестраховочной деятельности

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы берген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдерді өтеу туралы деректер көрсетіледі.
7. 5-бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
8. 6-бағанда қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
55-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 34 - I(R)O_Y
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын: "өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Сақтанушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сақтандыру шартының нөмірі
Сақтандыру шарты жасалған күн
Сақтандыру шарты аяқталған күн
Қарыз ұсынылған күн
Қарыз беру мерзімі
Сақтандыру сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Барлығы
кестенің жалғасы:
Сатып алу сомасы
Берілген қарыз сомасы
Сыйақы мөлшерлемесі
(пайызбен)
Берешек сомасы
Ескертпе
барлығы
оның ішінде
негізгі борыш сомасы
сыйақы сомасы
құнсыздану резерві
мерзімі өткен берешек
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _______________________________________________ _________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтанушыларға ("өмірді
сақтандыру" саласындағы
қызметті жүзеге асыратын
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары үшін)
берілген қарыздар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о перестраховочной деятельности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 3 указываются суммы страховых премий, переданных страховой (перестраховочной) организации.
6. В столбце 4 указываются данные о возмещении по рискам, полученным по договорам перестрахования.
7. В столбце 5 указываются суммы страховых премий, принятых по договорам перестрахования.
8. В столбце 6 указываются суммы страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 55
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 34
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни")
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 34 - I(R)O_Y
Периодичность: ежегодно
Представляет: страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность в отрасли "страхование жизни"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно в срок до шестого рабочего дня (включительно), следующего за отчетным годом
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхователя
Номер договора страхования
Дата заключения договора страхования
Дата окончания договора страхования
Дата предоставления займа
Срок предоставления займа
Страховая сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Всего
продолжение таблицы:
Выкупная сумма
Сумма выданного займа
Ставка вознаграждения (в процентах)
Сумма задолженности
Примечание
всего
в том числе
сумма основного долга
сумма вознаграждения
резервы на обесценение
просроченная задолженность
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о займах,
предоставленных страхователям
(для страховых (перестраховочных)
организаций, осуществляющих
деятельность в отрасли
"страхование жизни")
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни")

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар Нысанға қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда "өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сақтанушыларға ұсынған қарыздар туралы ақпарат көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
56-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 35 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру брокері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с №
Қайта сақтанушының (цеденттің) атауы
Қайта сақтанушының (цеденттің)
орналасқан жері (елі)
Қайта сақтандыру шартының деректемелері (коверноттар)
Қазақстан Республикасының бейрезиденті қайта сақтандыру брокерінің атауы
Қазақстан Республикасының бейрезиденті қайта сақтандыру брокерінің орналасқан жері (елі)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының орналасқан жері (елі)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
1.1
2.
2.1
Барлығы
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушының рейтингі
Рейтенгілік агенттіктің атауы
Сақтандыру сыныбы (түрі)
Қайта сақтандыру түрі/ныса-ны
Сақтанушының атауы
(бар болса)
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының көлемі (мың теңгемен)
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы (мың теңгемен)
Қайта сақтандырушының жауапкершілік лимиті (мың теңгемен)
Сақтандыру брокерінің комиссиясы (пайызбен)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _______________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасының
сақтандыру брокерлерінің
қатысуымен жасалған
қайта сақтандыру шарттары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховой (перестраховочной) организации, осуществляющей деятельность в отрасли "страхование жизни") (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется страховой (перестраховочной) организацией, осуществляющей деятельность в отрасли "страхование жизни", по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация о займах, предоставленных страхователям страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни".
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 56
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 35
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 35 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: страховой брокер
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
№ п/п
Наименование перестрахователя (цедента)
Местонахождение (страна) перестрахователя (цедента)
Реквизиты договора перестрахования (коверноты)
Наименование перестраховочного брокера-нерезидента Республики Казахстан
Местонахождение (страна) перестраховочного брокера-нерезидента Республики Казахстан
Наименование перестраховщика
Местонахождение (страна) перестраховщика
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1.1
2.
2.1
Всего
продолжение таблицы:
Рейтинг перестраховщика
Наименование рейтингового агентства
Класс (вид) страхования
Вид/форма перестрахования
Наименование страхователя (при наличии)
Сумма страховых премий, переданных на перестрахование (в тысячах тенге)
Страховая сумма по договору страхования (в тысячах тенге)
Лимит ответственности перестраховщика (в тысячах тенге)
Комиссия страхового брокера (в процентах)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о заключенных договорах
перестрахования с участием
страховых брокеров
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру брокері тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резиденттері - сақтандыру брокерлерінің делдалдығы арқылы (сақтандыру брокерінің қатысуымен) есепті кезеңнің басынан бастап жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
57-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 36- I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру брокері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с
Сақтандыру шартының нөмірі
Сақтандыру шартын жасасу күні
Сақтандыру шартының қолданылу мерзімі
Сақтанушының атауы
Сақтандырушының атауы
1
2
3
4
5
6
1
2
3
...
Барлығы
кестенің жалғасы:
Пайда алушының атауы
Сақтандыру сыныбы (түрі)
Сақтандыру сыйлықақысының мөлшері, (мың теңгемен)
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы (міндеттеме көлемі) (мың теңгемен)
Сақтандыру брокерінің комиссиясы
(сақтандыру сыйлықақысынан пайызбен)
7
8
9
10
11
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________________ __________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасының
сақтандыру брокерлерінің
қатысуымен жасалған
сақтандыру шарттары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально страховым брокером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам перестрахования, заключенным с начала отчетного периода при посредничестве страховых брокеров - резидентов Республики Казахстан (с участием страхового брокера).
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 57
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160
Приложение 36
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заключенных договорах страхования с участием страховых брокеров Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 36- I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: страховой брокер
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
№ п/п
Номер договора страхования
Дата заключения договора страхования
Период действия договора страхования
Наименование страхователя
Наименование страховщика
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Всего
продолжение таблицы:
Наименование выгодоприобретателя
Класс (вид) страхования
Сумма страховой премии, (тыс. тенге)
Страховая сумма (объем обязательства) по договору страхования
(тыс. тенге)
Комиссия страхового брокера
(в процентах от страховой премии)
7
8
9
10
11
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о заключенных договорах
страхования с участием
страховых брокеров
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о заключенных договорах страхования с участием страховых брокеров Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру брокері тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резиденттері - сақтандыру брокерлерінің атынан (сақтандыру брокерінің қатысуымен) және сақтанушылардың тапсырмасы бойынша есепті кезеңнің басынан бастап жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 160 қаулысына
58-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 245 қаулысына

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о заключенных договорах страхования с участием страховых брокеров Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально страховым брокером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам страхования, заключенным с начала отчетного периода от имени страховых брокеров - резидентов Республики Казахстан (с участием страховых брокеров), и по поручению страхователей.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 58
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 160

36-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарының қайта сақтандыруына орналастыру талаптары туралы есеп Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Индекс: 37- I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру брокері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
Р/с №
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-брокердің атауы
Қайта сақтанушының (цеденттің) атауы
Қайта сақтанушының (цеденттің) орналасқан жері (елі)
Қайта сақтандыру шарттарының (ковернотаның) деректемелері
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының орналасқан жері (елі)
1
2
3
4
5
6
7
1.
1.1.
2.
2.1
3
Барлығы
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушы
ның рейтингі
Рейтингтік агенттіктің атауы
Сақтандыру сыныбы (түрі)
Қайта сақтандыру түрі/нысаны
Сақтанушының атуы (бар болса)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары (мың теңгемен)
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сомасы (мың теңгемен)
Қайта сақтандырушы жауапкершілігінің лимиті (мың теңгемен)
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы __________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
сақтандыру брокерінің
үлестес тұлғалары болып
табылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезиденті- сақтандыру
брокерлерінің қатысуымен
жасалған қайта сақтандыру
шарттары туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен қайта сақтандыру шарттары туралы және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарының қайта сақтандыруына орналастыру талаптары туралы есеп

Приложение 36-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 245
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Индекс: 37- I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: страховой брокер
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до шестого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
№ п/п
Наименование брокера-нерезидента Республики Казахстан
Наименование перестрахователя (цедента)
Местонахождение (страна) перестрахователя (цедента)
Реквизиты договора перестрахования (коверноты)
Наименование перестраховщика
Местонахождение (страна) перестраховщика
1
2
3
4
5
6
7
1.
1.1.
2.
2.1
3
Всего
продолжение таблицы:
Рейтинг перестраховщика
Наименование рейтингового агентства
Класс (вид) страхования
Вид/форма перестрахования
Наименование страхователя (при наличии)
Страховые премии, принятые по договорам страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Сумма страховых премий, переданных на перестрахование (в тысячах тенге)
Страховая сумма по договору страхования (в тысячах тенге)
Лимит ответственности перестраховщика (в тысячах тенге)
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель ______________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___"__________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о заключенных договорах
перестрахования с участием страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан, являющихся
аффилиированными
лицами страхового брокера
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан, и об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру брокері тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасы сақтандыру брокерлерінің үлестес тұлғалары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - сақтандыру брокерлерінің делдалдығы кезінде (Қазақстан Республикасының бейрезиденті – сақтандыру брокерінің қатысуымен) есепті кезеңнің басынан бастап жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің сақтандыру тәуекелдерін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-қайта сақтандыру ұйымдарының қайта сақтандыруына орналастыру талаптары туралы ақпарат көрсетіледі.
6. Қайта сақтандыру шарттары (ковер-нот) бойынша 2 және одан да көп қайта сақтандырушылар болған жағдайда 6-бағанда барлық қайта сақтандырушылар көрсетіледі, 2-5, 10-12-бағандарда қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат әр бір жолда қайталанады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально страховым брокером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам перестрахования, заключенным с начала отчетного периода при посредничестве страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами страхового брокера Республики Казахстан (с участием страхового брокера – нерезидента Республики Казахстан), также указывается информация об условиях размещения страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан страховых рисков на перестрахование перестраховочным организациям-нерезидентам Республики Казахстан.
6. В случае наличия 2 и более перестраховщиков по договору перестрахования (ковер-ноте), в столбце 6 указываются все перестраховщики, в столбцах 2-5, 10-12 информация по договорам перестрахования дублируется в каждой строке.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.