Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды косымша беру туралы
Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 341/42-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 22 ақпанда № 1204 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 396/52-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 27.06.2019 № 396/52-VI (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру тізбесі бекітілсін.
2. Астана қаласы мәслихатының шешімдері күшін жойды деп танылсын:
2017 жылғы 20 шілдедегі № 170/21- VI "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 9 тамызда № 1123 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 тамызда "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған);
2018 жылғы 28 маусымдағы № 284/34-VI "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 170/21- IV шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 12 шілдегі № 1183 болып тіркелген, 2018 жылғы 14 шілдегі "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
3. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихат
сессиясының төрағасы Е. Сыдықов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының

О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2018 года № 341/42-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 22 февраля 2019 года № 1204. Утратило силу решением маслихата города Нур-Султана от 27 июня 2019 года № 396/52-VI.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Нур-Султана от 27.06.2019 № 396/52-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решения маслихата города Астаны:
от 20 июля 2017 года № 170/21-VI "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 августа 2017 года за № 1123, опубликовано 12 августа 2017 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
от 28 июня 2018 года № 284/34-VI "О внесении дополнений в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 170/21-VI "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 12 июля 2018 года за № 1183, опубликовано 14 июля 2018 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Астаны
Е. Сыдыков
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов
Утвержден
решением маслихата
города Астаны

2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 341/42-VI шешімімен
бекітілген
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру тізбесі
Р/с №
Ауру
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ауырығымы)
Дәрілік заттардың атауы (шығару нысаны)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тобрамицин, ұнтақ, ингаляцияға арналған ерітінді
Натрий колиместаты, ингаляцияға арналған ұнтақ
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
Бейімделген емдік өнімдер
2.
Бастапқы өкпелік гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Туа біткен жүрек ақауы кезіндегі Эйзенменгер синдромы
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
3.
Драве синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Стирипентол, капсула
4.
Қалқанша безінің медуллярлық ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Вандетаниб, таблетка
1
2
3
4
5
5.
Ниман-Пик ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Миглустат, капсула
6.
Шорбуындаушы спондилоартрит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Инфликсимаб,
инъекцияға арналған ұнтақ
7.
Ювенильді идиопатиялық артрит, жүйелік нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейттін белсенді сатыдағы
Тоцилизумаб,
инъекцияға
арналған ұнтақ
Адалимумаб, инъекцияға арналған ұнтақ
8.
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Медициналық бұйымдар
Бейімделген емдік өнімдер
9.
Идиопатиялық өкпе фиброзы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Пирфенидон, капсула
10.
Өкпенің бронхоөкпелік дисплазиясы
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
11.
Алғашқы глаукома, басқа көз аурулары салдарынан туындаған екінші глаукома
Астана қаласында кем дегенде бір жыл диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Бринзоламид, көзге арналған тамшылар
Тимолол, көзге арналған тамшылар
Травопрост+малеат тимололы, көзге арналған тамшылар
1
2
3
4
5
12.
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), ингаляцияларға арналған аэрозоль
13.
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Ванатекс (валсартан), таблетка
14.
Сүт безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Палбоциклиб, капсула
15.
Латеральды (жанармай) аммиотрофиялық склероз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Рилузол, таблетка
16.
Гормональды
контрацепция
Ауыр экстрагениталды аурулары бар әйелдер
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Этинилэстрадиол + дроспиренон таблеткасы,
Дезогестрел таблетка,
Жүктілікке қарсы аурулары бар әйелдер
Этинилэстрадиол + левоноргестрель, таблетка, драже
Бала туу жастағы барлық әйелдердің әлеуметтік осал топтары
Медициналық бұйымдар
17.
Созылмалы жүрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған ересек адамдар
Көмекші құралдарды имплантациялау, жасанды жүрек пен жүректі трансплантациялау
Медициналық бұйымдар

от 12 декабря 2018 года
№ 341/42-VI
Перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
№ п/п
Заболевание
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин, порошок, раствор для ингаляций
Колиместат натрия, порошок для ингаляций
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
Специализированные лечебные продукты
2.
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Синдром Эйзенменгера при врожденном пороке сердца
Илопрост, раствор для ингаляций
3.
Синдром Драве
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стирипентол, капсула
4.
Медуллярный рак щитовидной железы
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб, таблетка
5.
Болезнь Нимана-Пика
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Миглустат, капсула
1
2
3
4
5
6.
Анкилозирующий спондилоартрит
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Инфликсимаб, порошок для инъекций
7.
Ювенильный идиопатический артрит, системный вариант
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
8.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Медицинские изделия
Специализированные лечебные продукты
9.
Идиопатический легочный фиброз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пирфенидон, капсула
10.
Бронхолегочная дисплазия легких
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора
11.
Первичная глаукома, глаукома вторичная вследствие других заболеваний глаза
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете в городе Астане не менее одного года
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Бринзоламид, капли глазные
Тимолол, капли глазные
Травопрост + тимолола малеат, капли глазные
12.
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), аэрозоль для ингаляций
13.
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Ванатекс (валсартан), таблетка
14.
Рак молочной железы
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Палбоциклиб, капсула
15.
Боковой (латеральный) амиотрофический склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол, таблетка
1
2
3
4
5
16.
Гормональная контрацепция
Женщины с тяжелыми экстрагенитальными заболеваниями
Все стадии и степени тяжести
Этинилэстрадиол + дроспиренон таблетка
Женщины с абсолютными противопоказаниями к беременности
Дезогестрел, таблетка
Социально -уязвимая группа риска из всех женщин фертильного возраста
Этинилэстрадиол + левоноргестрел, таблетка, драже
Медицинские изделия
17.
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Имплантация вспомогательных устройств, искусственного сердца и трансплантация сердца
Медицинские изделия