Кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 қаңтарда № 18201 болып тіркелді.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2019 жылғы 9 қаңтардағы
№ 3 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтардың тізбесі
1. "Жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 9 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13184 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 наурызда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру қағидаларын бекіту туралы";
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые приказы
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 января 2019 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2019 года № 18201.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр Д. Абаев
Утвержден
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 января 2019 года № 3
Перечень некоторых нормативных правовых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 9 "Об утверждении обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства подвижной сети, а также Правил проверки их достоверности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13184, опубликован 4 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, а также Правил проверки их достоверности";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:

"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің анықтығын тексеру қағидалары бекітілсін.";
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы алынған электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтерді көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелері осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы алынған электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтерді көрсету нәтижелерінің дұрыстығын тексеру қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 10 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13191 болып тіркелген, 2016 жылғы 3 наурызда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидарларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган - ақпараттандыру және "электрондық үкiмет" саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) бір реттік пароль - электрондық нысанда көрсетілетін қызметтерді алушы субъектілерді сәйкестендірудің бір сеансы үшін ғана жарамды пароль;
3) дербес деректерді қамтитын база (бұдан әрі - база) - ретке келтірілген дербес деректердің жиынтығы;
4) жедел хабарлама - жедел қысқа хабарлама режимінде ұялы байланыс желісі абоненті мен сервистік қосымша арасында интерактивті өзара іс-қимылды ұйымдастыруға мүмкіндік беретін деректерді беру технологиясы;
5) композиттік қызмет - берілуі үшін электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушы субъектінің сұрау салуы жеткілікті және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру міндетті болатын өзара байланысты көрсетілетін қызметтер кешені;

"1. Утвердить:
1) обязательные реквизиты результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила проверки достоверности результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
Обязательные реквизиты результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства подвижной сети, утвержденные вышеуказанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Правила проверки достоверности результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства подвижной сети, утвержденные вышеуказанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 10 "Об утверждении Правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13191, опубликован 3 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
в Правилах классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя, утвержденные вышеуказанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия и сокращения:
1) уполномоченный орган в сфере информатизации – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере информатизации и "электронного правительства";
2) одноразовый пароль – пароль, действительный только для одного сеанса аутентификации субъектов получения услуг в электронной форме;
3) база, содержащая персональные данные (далее – база) – совокупность упорядоченных персональных данных;
4) мгновенное сообщение – технология передачи данных, позволяющая организовать интерактивное взаимодействие между абонентом сети сотовой связи и сервисным приложением в режиме передачи мгновенных коротких сообщений;
5) композитная услуга – комплекс взаимосвязанных услуг, для предоставления которого достаточно запроса субъекта получения услуги в электронной форме и обязательно удостоверение посредством электронной цифровой подписи;

6) көрсетілетін қызметті алушы - орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
7) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
8) қысқа мәтінді хабарлама - ұялы байланыс операторының ұялы байланыс желісі арқылы ақпаратты қабылдау және беру бойынша көрсететін қызметі;
9) логин - порталдағы пайдаланушының есептік жазбаларының аты (сәйкестендіруші);
10) мемлекеттік көрсетілетін қызмет - көрсетілетін қызметті алушылардың өтініші бойынша жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
11) сәйкестендіру - жүйеде бар қол жеткізудің ұсынылған деректемелерінің сәйкестігін айқындау жолымен қол жеткізу субъектісінің немесе объектісінің түпнұсқалығын растау;
12) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы - абонент белгілеген ақпаратты беру немесе қабылдау үшін электр байланысы сигналдарын қалыптастыратын және ұялы байланыс операторының желісіне қосылатын, қызмет көрсетілетін аумақ шеңберінде тұрақты географиялық айқындалатын орналасқан орны жоқ, ұялы байланыс желілерінде жұмыс істейтін жеке пайдаланудағы байланыс құралы;
13) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін ақпараттық жүйе;
14) "электрондық үкіметтің" мобильдік қосымшасы (бұдан әрі - мобильдік қосымша) - ұялы байланыстың абоненттік құрылғысында орнатылған, іске қосылған және ұялы байланыс пен Интернет арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге және өзге де қызметтерге қол жеткізуге болатын бағдарламалық өнім;

6) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
7) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) короткое текстовое сообщение – услуга, оказываемая оператором сотовой связи, по приему и передаче информации посредством сети сотовой связи;
9) логин – имя (идентификатор) учетной записи пользователя на портале;
10) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
11) аутентификация – подтверждение подлинности субъекта или объекта доступа путем определения соответствия предъявленных реквизитов доступа имеющимся в системе;
12) абонентское устройство сотовой связи – средство связи индивидуального использования, формирующее сигналы электрической связи для передачи или приема заданной абонентом информации и подключаемое к сети оператора сотовой связи, не имеющее постоянного географически определяемого местоположения в рамках обслуживаемой территории, работающее в сетях сотовой связи;
13) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
14) мобильное приложение "электронного правительства" (далее – мобильное приложение) – программный продукт, установленный и запущенный на абонентском устройстве сотовой связи и предоставляющий доступ к государственным услугам и иным услугам, оказываемым в электронной форме, посредством сотовой связи и Интернет;

15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау тәртібі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Сыныптауға портал және ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда көрсетілетін барлық мемлекеттік қызметтер жатады.".
3. "Жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетті атқарушының 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 58 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13195 болып тіркелген, 2016 жылғы 3 наурызда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидалары бекітілсін.";
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидалары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Классификации подлежат все государственные услуги, оказываемые в электронной форме посредством портала и абонентского устройства сотовой связи.".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 января 2016 года № 58 "Об утверждении Правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства подвижной сети" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13195, опубликован 3 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи.";
в Правилах регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства подвижной сети, утвержденных вышеуказанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 60) тармақшасына сәйкес әзірленген және ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу тәртібін айқындайды.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) абоненттік нөмір - басқа абоненттік жабдықпен қосылу сол арқылы орнатылатын шартты жасасқан кезде абоненттің пайдалануына бөлінетін және желіде абонентті сәйкестендіруге мүмкіндік беретін нөмір;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) бір реттік пароль - электрондық нысанда көрсетілетін қызметтерді алушы субъектілерді сәйкестендірудің бір сеансы үшін ғана жарамды пароль;
4) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы - абонент белгілеген ақпаратты беру немесе қабылдау үшін электр байланысы сигналдарын қалыптастыратын және ұялы байланыс операторының желісіне қосылатын, қызмет көрсетілетін аумақ шеңберінде тұрақты географиялық айқындалатын орналасқан орны жоқ, ұялы байланыс желілерінде жұмыс істейтін жеке пайдаланудағы байланыс құралы;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;

"1. Настоящие Правила регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 60) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" и определяют порядок регистрации и подключения абонентского номера абонента к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах применяются следующие основные понятия и сокращения:
1) абонентский номер – номер, выделяемый в пользование абоненту при заключении договора, с помощью которого устанавливается соединение с другим абонентским оборудованием и позволяющий идентифицировать абонента в сети;
2) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
3) одноразовый пароль – пароль, действительный только для одного сеанса аутентификации субъектов получения услуг в электронной форме;
4) абонентское устройство сотовой связи – средство связи индивидуального использования, формирующее сигналы электрической связи для передачи или приема заданной абонентом информации и подключаемое к сети оператора сотовой связи, не имеющее постоянного географически определяемого местоположения в рамках обслуживаемой территории, работающее в сетях сотовой связи;
5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;

6) "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушының есептік жазбасы (бұдан әрі - пайдаланушының есептік жазбасы) - пайдаланушыны тану (сәйкестендіру) және "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушы кабинетіндегі оның дербес деректері мен баптауларына қол жеткізу үшін қажетті, "электронды үкіметтің" веб-порталында сақталатын пайдаланушы туралы электрондық ақпараттық ресурстардың жиынтығы;
7) "электрондық үкіметтің" мобильдік қосымшасы (бұдан әрі - мобильдік қосымша) - ұялы байланыстың абоненттік құрылғысында орнатылған, іске қосылған және ұялы байланыс пен Интернет арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге және өзге де қызметтерге қол жеткізуге болатын бағдарламалық өнім.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны порталдың есептік жазбасына қосу тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны порталдың есептік жазбасына қосу порталда, мобильдік қосымшада немесе Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны порталдың есептік жазбасына қосу кезінде бас тарту абоненттің абоненттік нөмірінің тиесілігін растау үшін порталда құрылған және жіберілген қысқа мәтіндік хабарлама түріндегі абоненттік нөмірге абонент алған бір реттік парольді қате енгізген кезде сол мезетте жүзеге асырылады.
Бас тартқан жағдайда, абоненттің абоненттік нөмірін одан әрі тіркеу және оны қосу абонент немесе Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері дұрыс енгізілмеген бір реттік парольді түзеткеннен кейін жүзеге асырылады.";
қосымша осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
4. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 27.08.2024 № 380-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2019 жылғы 9 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
1-қосымша
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелері

6) учетная запись пользователя на веб-портале "электронного правительства" (далее – учетная запись пользователя) – совокупность электронных информационных ресурсов о пользователе, хранящаяся на веб-портале "электронного правительства", необходимая для опознавания (аутентификации) пользователя и предоставления доступа к его персональным данным и настройкам в кабинете пользователя на веб-портале "электронного правительства";
7) мобильное приложение "электронного правительства" (далее – мобильное приложение) – программный продукт, установленный и запущенный на абонентском устройстве сотовой связи и предоставляющий доступ к государственным услугам и иным услугам, оказываемым в электронной форме, посредством сотовой связи и Интернет.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Регистрация и подключение абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи осуществляется на портале, мобильном приложении или в Государственной корпорации.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Отказ при регистрации и подключении абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи осуществляется моментально при неправильном вводе одноразового пароля, полученном абонентом на абонентский номер в виде короткого текстового сообщения, сформированного и отправленного порталом для подтверждения принадлежности абонентского номера абоненту.
В случае отказа, дальнейшая регистрация и подключение абонентского номера абонента, осуществляется после исправления неправильного ввода одноразового пароля абонентом или работником Государственной корпорации.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Приказу.
4. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 27.08.2024 № 380-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 января 2019 года № 3
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 9
Обязательные реквизиты результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелері (бұдан әрі - Міндетті деректемелер) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 63) тармағына сәйкес әзірленген және ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін белгілейді.
2. Осы Міндетті деректемелерде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) жедел хабарлама - жедел қысқа хабарлама режимінде ұялы байланыс желісі абоненті мен сервистік қосымша арасында интерактивті өзара іс-қимылды ұйымдастыруға мүмкіндік беретін деректерді беру технологиясы;
2) қысқа мәтінді хабарлама - ұялы байланыс операторының ұялы байланыс желісі арқылы ақпаратты қабылдау және беру бойынша көрсететін қызметі;
3) матрицалық код - "Ақпараттық технологиялар. Деректерді автоматты түрде сәйкестендіру және бөлу әдістері. OR 2005 штрих коды нышандарының ерекшелігі" ҚР СТ ИСО/ХЭК 18004-2009 стандартына сәйкес электрондық құжатқа енгізілген матрицалық екі өлшемдік штрих код түріндегі, оның техникалық құралдармен оқу мүмкіндігін білдіретін графикалық ақпарат;
4) электрондық нысанда көрсетілетін ақпараттық қызмет - пайдаланушыға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі көрсетілетін қызмет;
5) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы - абонент белгілеген ақпаратты беру немесе қабылдау үшін электр байланысы сигналдарын қалыптастыратын және ұялы байланыс операторының желісіне қосылатын, қызмет көрсетілетін аумақ шеңберінде тұрақты географиялық айқындалатын орналасқан орны жоқ, ұялы байланыс желілерінде жұмыс істейтін жеке пайдаланудағы байланыс құралы;
6) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
7) "электрондық үкіметтің" мобильдік қосымшасы - ұялы байланыстың абоненттік құрылғысында орнатылған, іске қосылған және ұялы байланыс пен Интернет арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге және өзге де қызметтерге қол жеткізуге болатын бағдарламалық қамтылым;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін ақпараттық жүйе.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Обязательные реквизиты результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи (далее – Обязательные реквизиты), разработаны в соответствии с подпунктом 63) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" и устанавливают обязательные реквизиты результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи.
2. В настоящих Обязательных реквизитах применяются следующие понятия:
1) мгновенное сообщение – технология передачи данных, позволяющая организовать интерактивное взаимодействие между абонентом сети сотовой связи и сервисным приложением в режиме передачи мгновенных коротких сообщений;
2) короткое текстовое сообщение – услуга, оказываемая оператором сотовой связи, по приему и передаче информации посредством сети сотовой связи;
3) матричный код – графическая информация в виде матричного двухмерного штрих кода, наносимая на электронный документ, представляющая возможность считывания ее техническими средствами, в соответствии со стандартом СТ РК ИСО/МЭК 18004-2009 "Информационные технологии. Методы автоматической идентификации и выделения данных. Спецификация символики штрихового кода QR 2005";
4) информационная услуга, оказываемая в электронной форме – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов;
5) абонентское устройство сотовой связи – средство связи индивидуального использования, формирующее сигналы электрической связи для передачи или приема заданной абонентом информации и подключаемое к сети оператора сотовой связи, не имеющее постоянного географически определяемого местоположения в рамках обслуживаемой территории, работающее в сетях сотовой связи;
6) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
7) мобильное приложение "электронного правительства" – программное обеспечение, установленное, запущенное на абонентском устройстве сотовой связи и предоставляющее доступ к государственным услугам и иным услугам, оказываемым в электронной форме, посредством сотовой связи и Интернет;
8) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющей собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.

2-тарау. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелері
3. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық құжат нысанында "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушының кабинетіне жіберілген электрондық нысандағы мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі мынадай міндетті деректемелерді:
1) "электрондық үкіметтің" мобильдік қосымшасы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде:
электрондық құжаттың бірегей нөмірін;
мемлекеттік және өзге де қызметті электрондық нысанда алған күнін;
көрсетілетін қызметті алушының Жеке сәйкестендіру нөмірін/Бизнес сәйкестендіру нөмірін;
матрицалық кодты;
2) қысқа мәтінді хабарлама және жедел хабарлама арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде:
электрондық құжаттың бірегей нөмірін;
көрсетілетін қызметті алушының Жеке сәйкестендіру нөмірін/Бизнес сәйкестендіру нөмірін қамтиды.
4. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы өзге де қызметтер көрсетудің міндетті деректемелері олар үшін міндетті деректемелер талап етілмейтін электрондық нысандағы көрсетілетін ақпараттық қызметтерді қоспағанда, осы міндетті деректеменің 3-тармағында көрсетілген міндетті деректемелер болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2019 жылғы 9 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
2-қосымша
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің анықтығын тексеру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің анықтығын тексеру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 63) тармақшасына сәйкес әзірленген және ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерінің анықтығын тексеру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) матрицалық код - "Ақпараттық технологиялар. Деректерді автоматты түрде сәйкестендіру және бөлу" ҚР СТ ИСО/ХЭК 18004-2009 стандартына сәйкес электрондық құжатқа енгізілген матрицалық екі өлшемдік штрих код түріндегі, оның техникалық құралдармен оқу мүмкіндігін білдіретін графикалық ақпарат;

Глава 2. Обязательные реквизиты результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи
3. Результат оказания государственных услуг в электронной форме, полученный посредством абонентского устройства сотовой связи, направленный в кабинет пользователя на веб-портале "электронного правительства" в форме электронного документа, содержит следующие обязательные реквизиты:
1) при оказании государственной услуги в электронной форме посредством мобильного приложения "электронного правительства":
уникальный номер электронного документа;
дата получения государственной и иной услуги в электронной форме;
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер услугополучателя;
матричный код;
2) при оказании государственной услуги в электронной форме посредством короткого текстового сообщения и мгновенного сообщения:
уникальный номер электронного документа;
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер услугополучателя.
4. Обязательными реквизитами оказания иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, являются обязательные реквизиты, указанные пункте 3 настоящих Обязательных реквизитов, за исключением информационных услуг, оказываемых в электронной форме, для которых обязательные реквизиты не требуются.
Приложение 2
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 января 2019 года № 3
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 9
Правила проверки достоверности результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проверки достоверности результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 63) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" и определяют, порядок проверки достоверности обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи.
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) матричный код – графическая информация в виде матричного двухмерного штрих кода, наносимая на электронный документ, представляющая возможность считывания ее техническими средствами, в соответствии со стандартом СТ РК ИСО/МЭК 18004-2009 "Информационные технологии. Методы автоматической идентификации и выделения данных. Спецификация символики штрихового кода QR 2005";

2) "электрондық үкімет" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "бір терезесін" білдіретін ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" мобильдік қосымшасы - ұялы байланыстың абоненттік құрылғысында орнатылған, іске қосылған және ұялы байланыс, Интернет арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге және өзге де қызметтерге рұқсат беретін бағдарлама;
4) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтерді көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерінің анықтығын тексеру тәртібі
3. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы көрсетілген электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтерді көрсету нәтижесі болып табылатын электрондық құжаттарда қамтылған міндетті деректемелердің анықтығы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталады.
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымдық адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы ақпарат матрицалық кодтан тиісті ақпаратты алу жолымен тексеріледі.
4. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған электрондық құжаттарға электрондық құжаттардың тиесілігі "электрондық үкімет" веб порталымен қалыптастырылған және берілген электрондық құжаттың бірегей нөмірімен расталады.
5. Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерінің анықтығын тексеру "электрондық үкіметтің" веб-порталында, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" мобильдік қосымшасы арқылы жүзеге асырылады.
5-тармақта көрсетілген тексеруді жүргізу үшін пайдаланушы "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы алынған көрсетілетін қызметті тексеру" сервисін таңдайды, электрондық құжаттың бірегей нөмірі мен көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін/бизнес сәйкестендіру нөмірін енгізеді және тексерудің оң нәтижесі болған жағдайда, пайдаланушыға оның нәтижесін көру мүмкіндігімен көрсетілген қызмет және электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметті көрсетуге сұрау салуды қарау қортындысы бойынша құжатқа қол қойған көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы ақпарат қолжетімді болады.
Тексерудің теріс нәтижесі болған жағдайда, электрондық құжатты тексеру кезінде енгізілген нөмірмен және жеке сәйкестендіру нөмірмен/бизнес сәйкестендіру нөмірмен электрондық құжаттың жоқ екендігі туралы хабарлама шығады.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2019 жылғы 9 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
3-қосымша
Ұялы байланыстың абоненттік
құрылғысы арқылы электрондық
нысанда мемлекеттік және өзге
де көрсетілетін қызметтерді алу
үшін, ұялы байланыс операторы
беретін абоненттің абоненттік
нөмірін тіркеу және оны
"электрондық үкіметтің"
веб-порталының есептік
жазбасына қосу
қағидаларына
қосымша
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеуге және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосуға өтініш
Бірегей нөмірі
Жеке тұлғаның сәйкестендіру деректері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________________________________________
Тегі: ______________________________________________________________________
Аты:______________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болған жағдайда): ___________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: __________________________________________
Телефоны: ________________________________________________________________
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысын пайдалана отырып, абоненттік нөмірді "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу туралы келісіммен таныстым, қарсылығым жоқ.
Заңнамада көзделген жағдайларда, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын және ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтініш берушінің қолы ______________________________________________________
Күні 20____ жылғы "___" ____________________________________________________

2) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющей собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
3) мобильное приложение "электронного правительства" – программа, установленная, запущенная на абонентском устройстве сотовой связи и предоставляющая доступ к государственным услугам и иным услугам, оказываемым в электронной форме, посредством сотовой связи и Интернет;
4) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок проверки достоверности обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи
3. Достоверность обязательных реквизитов, содержащейся в электронных документах, являющихся результатом оказания государственных и иных услуг в электронной форме, оказанных посредством абонентского устройства сотовой связи, подтверждается электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица услугодателя.
Информация об электронной цифровой подписи уполномоченного должностного лица услугодателя проверяется путем извлечения соответствующей информации из матричного кода.
4. Принадлежность электронных документов к электронным документам полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, подтверждается уникальным номером электронного документа, сформированным и присвоенным веб-порталом "электронного правительства".
5. Проверка достоверности обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, осуществляется на веб-портале "электронного правительства", а также через мобильное приложение "электронного правительства".
Для проведения проверки указанной в пункте 5 пользователь выбирает сервис "Проверка услуг, полученных через веб-портал "электронного правительства", вводит уникальный номер электронного документа и индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер услугополучателя и, в случае положительного результата проверки, пользователю доступна информация об оказанной услуге с возможностью просмотра ее результата и электронной цифровой подписи уполномоченного должностного лица услугодателя, подписавшего документ по итогам рассмотрения запроса на оказание государственной и иной услуги в электронной форме.
В случае отрицательного результата проверки достоверности выводится сообщение об отсутствии электронного документа с номером и индивидуальным идентификационным номером/бизнес-идентификационным номером, введенными при проверке электронного документа.
Приложение 3
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 января 2019 года № 3
Приложение
к Правилам регистрации и подключения
абонентского номера абонента,
предоставленного оператором
сотовой связи, к учетной записи
веб-портала "электронного правительства"
для получения государственных
и иных услуг в электронной форме
посредством абонентского
устройства сотовой связи
Заявление на регистрацию и подключение абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портал "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи
Уникальный номер
Идентификационные данные физического лица:
Индивидуальный идентификационный номер: ____________
Фамилия: ___________________________________________
Имя: _______________________________________________
Отчество (при его наличии): ___________________________
Адрес электронной почты: _____________________________
Телефон: ____________________________________________
С Соглашением о подключении абонентского номера к учетной записи веб-портала "электронного правительства" с использованием абонентского устройства сотовой связи ознакомлен, возражений не имею.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну и содержащихся в информационных системах, в предусмотренных законодательством случаях.
Подпись заявителя ___________________________________
Дата "___" ___________________________________20__ год