"Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 126 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 сәуірде № 18609 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 126 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10593 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларында:
5-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1. Нысаналы даму трансферттері республикалық бюджеттен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тиісті саланың орталық уәкілетті органдардың айқындауы бойынша өңірлерді инфрақұрылыммен қамтамасыз ету орташа республикалық деңгейден төмен болған кезде мемлекеттік бағдарламалар нәтижелерінің мақсаттарына, міндеттеріне, нысаналы индикаторларына және нәтижелер көрсеткіштеріне сәйкес бөлінеді.
Бұл ретте, республикалық бюджеттен:
ауылдарда және қалаларда 3 және одан да көп ауысымды оқыту және оқушылар орындарының тапшылығы проблемасын шешетін апатты жай-күйде тұрған және бұзуға жататын мектептердің орнына қуаттылығы 300 және одан да көп, ал республикалық маңызы бар қалаларға және астанаға іргелес елді мекендерде қуаттылығы 300 аз жалпы білім беру мектептерін;
медициналық көмектің қол жетімділігіне шектеу қаупін тудыратын апатты және бұзуға жататындардың орнына қуаттылығы кемінде 200 төсектік көп бейінді және туберкулезге қарсы ұйымдардың және ауысымына кемінде 250 адам қабылдайтын қуаттылығы бар емханалардың;
республикалық маңызы бар қалалар мен астанаға іргелес, сондай-ақ республикалық маңызы бар қалалар мен астананың шетінде орналасқан елді мекендерде ауысымына кемінде 250 адам қабылдайтын амбулаторлық-емханалық ұйымдардың;
жергілікті денсаулық сақтау ұйымдарына арналған қанды, оның құрауыштары мен препараттарын өндіру орталықтарының;
психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінің;
балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінің;
мүгедектерге арналған оңалту орталықтарының, оңалту және мүгедек балаларды бейімдеу орталықтарының;
облыстық маңызы бар автокөлік жолдарының;
тұрғын үй мен тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның;
объектілердің, ғимараттардың, сумен жабдықтау және су бұру желілерінің;
республикалық маңызы бар қалалардың, елорданың көшелерінің;

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 126 "Об утверждении Правил рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2019 года № 18609. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 208.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.04.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 126 "Об утверждении Правил рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10593, опубликован 13 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Правилах рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие, утвержденных указанным приказом:
пункт 5-1 изложить в следующей редакции:
"5-1. Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета выделяются бюджетам областей, городов республиканского значения, столицы в соответствии с целями, задачами, целевыми индикаторами и показателями результатов государственных программ при обеспеченности регионов инфраструктурой ниже среднереспубликанского уровня по определению центральных уполномоченных органов соответствующей отрасли.
При этом из республиканского бюджета финансируются расходы на строительство, реконструкцию, расширение и модернизацию:
общеобразовательных школ взамен аварийных и подлежащих сносу, решающие проблему 3-х и более сменного обучения и дефицита ученических мест в селах и городах, с мощностью 300 мест и более, а в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения и столице, с мощностью менее 300 мест;
многопрофильных и противотуберкулезных организаций с мощностью не менее 200 коек и поликлиники с мощностью не менее 250 посещений в смену, взамен аварийных и подлежащих сносу, создающие угрозу в ограничении доступности медицинской помощи;
амбулаторно-поликлинических организаций мощностью менее 250 посещений в смену в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения и столице, а также расположенных на окраинах городов республиканского значения и столицы;
центров производства крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения;
психоневрологические медико-социальные учреждения;
детские психоневрологические медико-социальные учреждения;
реабилитационные центры для инвалидов, центры реабилитации и адаптации детей-инвалидов;
автомобильных дорог областного значения;
жилья и инженерно-коммуникационной инфрастуктуры к жилью;
объектов, сооружений, сетей водоснабжения и водоотведения;
улиц городов республиканского значения, столицы;

кернеуі 35/10/0,4 кВ жоғары, ал республикалық маңызы бар қалалар мен астанаға іргелес елді мекендерде және халық саны 20 мың адамнан 50 мың адамға дейін шағын қалаларда кернеуі 0,4 кВ және жоғары кіші станциялар мен электртаратушы желілерінің;
қуаттылығы 100 Гкал/сағ жоғары, ал республикалық маңызы бар қалалар мен астанаға іргелес елді мекендерде және халық саны 20 мың адамнан 50 мың адамға дейін шағын қалаларда барлық қуаттылықтағы жылуэлектрорталықтарының және қазандықтарының;
магистралды газқұбырларының, магистралды газқұбырларынан жоғары қысымды азқұбырларының-бұрулардың, автоматтандырылған газтаратушы станцияларының, жоғары қысымды кентаралық әкелуші газқұбырларының, елді мекендердің шекаралары (шегі) шегінде газтаратушы желілерінің;
полигондардың (қауіпсіз емес, қатты тұрмыстық қалдықтар), пайдалану мерзімінен шыққан полигондарды қалпына келтірудің (қауіпсіз емес, қатты тұрмыстық қалдықтар) құрылысын салу, қайта қалпына келтіру, кеңейту мен жаңарту қаржыландырылады.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

подстанций и линии электропередач напряжением выше 35/10/0,4 кВ, а в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения, столице и малых городах с численностью от 20 до 50 тыс.человек напряжением 0,4 кВ и выше;
теплоэлектроцентралей и котельных мощностью 100 Гкал/час и выше, а в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения, столице и малых городах с численностью от 20 до 50 тыс.человек всех мощностей;
магистральных газопроводов, газопроводов-отводов высокого давления от магистральных газопроводов, автоматизированных газораспределительных станций, подводящих межпоселковых газопроводов высокого давления, газораспределительных сетей в пределах границ (черты) населенных пунктов;
полигонов (не опасных, твердых бытовых отходов), рекультивацию полигонов (не опасных, твердых бытовых отходов), исчерпавших срок эксплуатации.".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан