"Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу, бекіту және келісу, сондай-ақ олардың өткізілуі туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 237 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 11 шілдедегі № 242 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 шілдеде № 19039 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 7 маусымдағы № 202 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 07.06.2022 № 202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу, бекіту және келісу, сондай-ақ олардың өткізілуі туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 237 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген нөмірі - № 10941, "Әділет" нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 5 маусымында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуы туралы есептілікті ұсынудың қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуы туралы есептілікті ұсынудың қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуы туралы есептілікті ұсынудың қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуы туралы есептілікті ұсынудың қағидалары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуы туралы есептілікті ұсынудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2011 жылғы 20 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабының 21-4) тармақшасына сәйкес әзірленді және инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуы туралы есептілікті ұсыну тәртібін белгілейді."
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу тәртібі";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Инвестициялық бағдарламаларды бекіту тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 237 "Об утверждении Правил разработки, утверждения и согласования инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июля 2019 года № 242. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2019 года № 19039. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 7 июня 2022 года № 202.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 07.06.2022 № 202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 237 "Об утверждении Правил разработки, утверждения и согласования инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10941, опубликован 5 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил разработки и утверждения инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации.";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила разработки и утверждения инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации.";
в Правилах разработки, утверждения и согласования инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила разработки и утверждения инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработки и утверждения инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 21-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" и определяют порядок разработки и утверждения инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации."
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок разработки инвестиционных программ";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок утверждения инвестиционных программ";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Әзірленген инвестициялық бағдарламалар уәкілетті органның қарауына және бекітуіне ұсынылады.
Уәкілетті орган инвестициялық бағдарламаларды күнтізбелік отыз күн ішінде қарастырады.";
11, 12-тармақтар алып тасталсын;
13, 14, 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Қажет болған жағдайда уәкілетті орган мұнай өнімдерін өндірушіден инвестициялық бағдарламаны қарау үшін қажетті қосымша ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.
14. Ескертулер болмаған жағдайда, уәкілетті орган инвестициялық бағдарламаны бекітеді.
15. Ескертулер болған жағдайда, уәкілетті орган негізделген ескертулерді көрсете отырып, инвестициялық бағдарламаны күнтізбелік жиырма күн ішінде мұнай өнімдерін өндірушіге пысықтау үшін қайтарады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Уәкілетті органның инвестициялық бағдарламаны қайта қарау мерзімі күнтізбелік он бес күннен аспайды.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Инвестициялық бағдарламаның іске асырылуы туралы есептіліктің ұсынылу тәртібі";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Мұнай өнімдерін өндірушілер инвестициялық бағдарламаны іске асыру кезінде уәкілетті органға тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей инвестициялық бағдарламаның технологиялық бөлігін іске асыру туралы есептілікті еркін жазбаша түрде береді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Уәкілетті орган мұнай өнімдерін өндірушіден инвестициялық бағдарламаны іске асыру туралы есепті қарау үшін қажетті қосымша ақпаратты жазбаша сұратады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Инвестициялық
бағдарламаларды әзірлеу және
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуы туралы есептілікті
ұсынудың қағидаларына
1-қосымша"
аталған Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Инвестициялық
бағдарламаларды әзірлеу және
бекіту, сондай-ақ олардың іске
асырылуы туралы есептілікті
ұсынудың қағидаларына
2-қосымша"
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

"10. Разработанные инвестиционные программы представляются в уполномоченный орган на рассмотрение и утверждение.
Уполномоченный орган рассматривает инвестиционные программы в течение тридцати календарных дней.";
пункты 11, 12 исключить;
пункты 13, 14, 15 изложить в следующей редакции:
"13. В случае необходимости, уполномоченный орган запрашивает у производителя нефтепродуктов дополнительную информацию в письменной форме, необходимую для рассмотрения инвестиционной программы.
14. В случае отсутствия замечаний, уполномоченный орган утверждает инвестиционную программу.
15. При наличии замечаний уполномоченный орган в течение двадцати календарных дней возвращает инвестиционную программу производителю нефтепродуктов на доработку с указанием обоснованных замечаний.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Срок повторного рассмотрения инвестиционной программы уполномоченным органом не превышает пятнадцати календарных дней.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок представления отчетности о реализации инвестиционных программ";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Производитель нефтепродуктов при реализации инвестиционных программ представляет в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, в произвольном письменном виде отчетность о реализации технологической части инвестиционной программы.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Уполномоченный орган письменно запрашивает у производителя нефтепродуктов дополнительную информацию, необходимую для рассмотрения отчета о реализации инвестиционной программы.";
текст в правом верхнем углу приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Правилам
разработки и утверждения
инвестиционных программ, а
также представления отчетности
об их реализации";
текст в правом верхнем углу приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к Правилам
разработки и утверждения
инвестиционных программ, а
также представления отчетности
об их реализации".
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" Министерств юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан