Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына үміткерлерді іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 184 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2019 жылы 7 тамызда № 19210 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағына және 33-бабы 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.08.2021 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістері осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің конкурстық негізде ауыстырылатын басшы лауазымдарының тізбесі осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің басшы жоғары тұрған лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.08.2021 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.04.2025 № 62 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) и его территориальные органы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 6 августа 2019 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2019 года № 19210.
В соответствии с пунктом 2 статьи 7 и пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.08.2021 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Перечень руководящих должностей антикоррупционной службы, замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности антикоррупционной службы согласно приложению 8 к настоящему приказу.\
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.04.2025 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Кадр жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тіліндегі электрондық түрін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заннама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
А. Шпекбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігімен
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агентігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.08.2021 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінде (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарында конкурс және тағылымдама өткізу қағидалары
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдарының тізбесі

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, согласно приложению 9 к настоящему приказу.
3. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
А. Шпекбаев
СОГЛАСОВАН
Агентством
Республики Казахстан
по делам государственной службы
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Квалификационные требования к категориям должностей Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.08.2021 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Правила проведения конкурса и стажировки в Агентстве Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) и его территориальных органах
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Перечень должностей Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов, замещаемых на конкурсной основе

Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының лауазымдарына конкурстан тыс орналасу қағидалары
Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
5-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданатын үміткерлерді іріктеу және алдын ала зерделеу қағидалары
Ескерту. 5-қосымшаның күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
6-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістері
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.04.2025 № 62 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістері (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтинг) есептеу тәртібі мен әдістерін белгілейді.

Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Правила внеконкурсного занятия должностей Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 июля 2019 года № 184
Правила отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых в антикоррупционную службу
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу
Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.04.2025 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и устанавливают порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) – құқық қорғау органының ақпараттық кадр жүйесі арқылы қалыптастырылған, қызметке кандидаттың және қызметкердің кәсіби құзыреттеріне, сондай-ақ лауазым үшін негізгі көрсеткіштеріне және кәсіби жетістіктері туралы объективті деректеріне негізделген кәсіби әлеуетінің қалыптасқан сандық мәні (өлшемшарттар);
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің лауазымдарына арналған түйінді көрсеткіштер – осы лауазымдар үшін функционалдық міндеттерін орындауда белгіленген кәсіби біліктілік талаптарына сәйкес белгілі бір білім, білік және дағдыларды меңгеру дәрежесінің индикаторлары.
3. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби әлеуетінің деңгейін айқындаудың мақсаттары кандидаттың болжамды лауазымдағы кәсіби қызметін тиімді жүзеге асыру үшін қажетті білімінің, дағдыларының, қабілеттерінің сәйкестігін айқындау болып табылады.
4. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидатты алдын ала зерделеу және іріктеу кезінде ескеріледі.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу объективтілік және әділдік қағидаттарына негізделген және осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген жағдайларда жүргізіледі.
2-тарау. Кәсіптік құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу тәртібі мен әдістері
6. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтинг) Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) және оның аумақтық органдарының кадр қызметі айқындайды.
7. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің лауазымдары үшін түйінді көрсеткіштерді айқындау;
2) кандидаттың кәсіби жетістіктерін бағалауды қамтиды.
8. Кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу нәтижелері туралы қорытындыны кадр қызметі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімдейді және конкурстық комиссияның қарауына оның отырысы өтетін күнге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді.
9. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштері (цифрлық рейтинг) мынадай формула бойынша есептеледі:
БК = К +Ж
БК – бәсекелестік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) (1-ден 100 баллға дейін);
К – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерді бағалау нәтижесі (1-ден 65 баллға дейін);

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) – сформированное посредством информационной кадровой системы правоохранительного органа формализованное числовое выражение профессионального потенциала кандидата на службу и сотрудника, основанное на профессиональных компетенциях, а также ключевых для должности показателях и объективных данных о профессиональных достижениях (критерии);
2) ключевые показатели для должностей антикоррупционной службы – индикаторы степени владения определенными знаниями, умениями и навыками для выполнения функциональных обязанностей для данной должности в соответствии с квалификационными требованиями.
3. Целями определения уровня профессионального потенциала кандидата в антикоррупционную службу являются определение соответствия знаний, навыков, способностей кандидата, необходимых для эффективного осуществления профессиональной деятельности на предполагаемой должности.
4. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) учитывается при предварительном изучении и отборе кандидата в антикоррупционную службу.
5. Расчет показателя конкурентоспособности (цифровой рейтинг) кандидата в антикоррупционную службу основан на принципах объективности и справедливости, и производится в случаях, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
Глава 2. Порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга)
6. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) определяется кадровой службой Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и его территориальных органов.
7. Расчет показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) включает в себя следующие этапы:
1) определение ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы;
2) оценку профессиональных достижений кандидата.
8. Заключение о результатах расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) на кандидата оформляется кадровой службой по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и вносится на рассмотрение конкурсной комиссии не позднее трех рабочих дней до дня ее заседания.
9. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) рассчитывается по следующей формуле:
ПК = П + Д
ПК – показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) (от 1 до 100 баллов);
П – результат оценки ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы (от 1 до 65 баллов);

Ж – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби жетістіктерін бағалау нәтижесі (1-ден 35 баллға дейін).
10. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің негізгі көрсеткіштері "білім", "жұмыс тәжірибесі" болып табылады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдары үшін негізгі көрсеткіштерді бағалау осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
11. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби жетістіктерін бағалау осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
12. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлык рейтинг) 4 (төрт) деңгей бойынша балдық жүйе негізінде айқындалады. Әрбір деңгей сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби әлеуетінің дәрежесін білдіреді:
4-деңгей (басшылық лауазымдар үшін - 70-тен 100 баллға дейін) – кандидат өз функцияларын лауазымға қойылатын біліктілік талаптарынан асатын деңгейде орындауға қабілетті. Өз саласында сарапшы болып табылады. Жұмысты жақсарту жолдарын ұсынуға, сондай-ақ жаңа тәсілдер мен шешімдерді әзірлеуге қабілетті;
3-деңгей (50-ден 69 баллға дейін қоса алғанда) – кандидат жеткілікті білім деңгейіне ие және атқаратын лауазымына сәйкес барлық қажетті дағдыларды көрсетеді. Өз құзыреті шегінде жұмысты өз бетінше және қатесіз орындауға қабілетті;
2-деңгей (30-дан 49 баллға дейін қоса алғанда) – жұмыс негізінен орта немесе жеткілікті деңгейде орындалады. Кандидаттың кейбір салаларда білім деңгейі жеткіліксіз, бұл кейбір міндеттерді орындау кезінде бақылау қажеттілігіне алып келеді. "В-РКО-6" санатынан жоғары емес лауазымға тағайындалады;
1-деңгей (1-ден 29 баллға дейін қоса алғанда) – кандидат лауазымдық міндеттерді орындау үшін жеткілікті білім деңгейіне ие емес, жұмысты өз бетінше орындауға қабілетсіз, басшы тарапынан тұрақты бақылауды талап етеді. "В-РКО-8" санатынан жоғары емес лауазымға тағайындалады.
13. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттардың ведомстволық деректер банкін олардың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін (цифрлық рейтингін) көрсете отырып жүргізеді.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
кызметке кандидаттың кәсіптік
құзыреттерін, негізгі
көрсеткіштерін айқындау және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішін (цифрлық
рейтингін) есептеу қағидалары
мен әдістеріне
1-қосымша
Нысан
"КЕЛІСІЛДІ"
____________________________
(Агенттік Төрағасының
орынбасары)
____________________________
(қолы)
20___жылғы "__"___________
Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін (цифрлык рейтинг) есептеу туралы қорытынды
______________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________________________________________
(көзделген лауазым)
№ п/п
Бағалау критерийлері
Ықтимал ең жоғары балл
Кандидаттың жинаған баллдары
құқық қорғау қызметіне алғаш орналасатын кандидаттар үшін
құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын қызмет өткерген кандидаттар үшін
1
Негізгі көрсеткіштер:
білімі
10
10
жұмыс тәжірибесі
30
35
2
Кәсіби жетістіктері
35
55
Барлығы:
75

Д – результат оценки профессиональных достижений кандидата в антикоррупционную службу (от 1 до 35 баллов).
10. Ключевыми показателями для должностей антикоррупционной службы являются "образование", "опыт работы".
Оценка ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы проводится по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Оценка профессиональных достижений кандидата в антикоррупционную службу проводится по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) определяется на основе балльной системы по 4 (четырем) уровням. Каждый уровень представляет собой степень профессионального потенциала кандидата в антикоррупционную службу:
уровень 4 (от 70 до 100 баллов – для руководящих должностей) – кандидат способен выполнять свои функции на уровне, превышающем квалификационные требования к должности. Является экспертом в своей области, к нему часто обращаются за советом и консультацией. Способен предлагать пути для улучшения работы, а также разрабатывать новые подходы и решения;
уровень 3 (от 50 до 69 баллов включительно) – кандидат обладает достаточным уровнем знаний и демонстрирует все необходимые навыки в соответствии с занимаемой должностью. Способен выполнять работу в пределах своих полномочий самостоятельно и без ошибок;
уровень 2 (от 30 до 49 баллов включительно) – работа в основном выполняется на среднем или достаточном уровне. Кандидат обладает недостаточным уровнем знаний в некоторых областях, что приводит к необходимости контроля при выполнении некоторых задач. Назначается на должности не выше категории "В-РКО-6";
уровень 1 (от 1 до 29 баллов включительно) – кандидат не обладает достаточным уровнем знаний для выполнения должностных задач, не способен выполнять работу самостоятельно, требует постоянного контроля со стороны руководителя. Назначается на должности не выше категории "В-РКО-8".
13. Кадровая служба Агентства и его территориальных органов ведет ведомственный банк данных кандидатов в антикоррупционную службу с отражением их показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга).
Приложение 1
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета показателя
конкурентоспособности
(цифрового рейтинга) кандидата
в антикоррупционную службу
Форма
"СОГЛАСОВАНО"
________________________
(Заместитель
Председателя Агентства)
________________________
(подпись)
"___" ____________ 20___ года
Заключение о результатах расчета показателя конкурентоспособности
(цифрового рейтинга)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата)
_______________________________________________________________
(должность, на которую претендует)
№ п/п
Критерии оценки
Максимально возможный балл
Баллы, набранные кандидатом
для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу
для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу, сотрудников
1
Ключевые показатели:
образование
10
10
опыт работы
30
35
2
Профессиональные достижения
35
55
Итого:
75

100
Тұжырымдар мен ұсынымдар: жиналған баллдардың нәтижелері бойынша
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
бәсекеге қабілеттіліктің ____________________ деңгейіне сәйкес келеді,
_________________________________________________________________
((лауазымының және бөлімшенің атауы) лауазымға тағайындауға енгізуге)
ұсынылады
Бөлімшенің тікелей басшысы (лауазымы)
___________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Жеке қауіпсіздік бөлімшесінің басшысы
___________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Кадр қызметінің басшысы
______________________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
кызметке кандидаттың кәсіптік
құзыреттерін, негізгі
көрсеткіштерін айқындау және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішін (цифрлық
рейтингін) есептеу қағидалары
мен әдістеріне
2-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерді бағалау
1. "Білім" көрсеткіші
(жалпы баға: 4-тен 10 баллға дейін)
"Білім" көрсеткіші бойынша баллдар білімі (немесе) ғылыми деңгейі туралы құжатпен беріледі
Көрсеткіш
Жалпы
Кәсіби
Бакалавр
4 балл
7 балл
Магистр
5 балл
8 балл
Ғылым кандидаты
6 балл
9 балл
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор, ғылым докторы
7 балл
10 балл
Ескертпе:
қызметке алғаш орналасатын, үздік дипломы бар кандидаттар үшін қосымша 3 балл беріледі.

100
Выводы и рекомендации: по результатам набранных баллов
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
соответствует ______ уровню конкурентоспособности, рекомендуется
____________________________________________________________
(к назначению на должность (наименование должности и подразделения))
Непосредственный руководитель подразделения (должность)
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Руководитель подразделения собственной безопасности
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Руководитель кадровой службы
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Приложение 2
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета показателя
конкурентоспособности
(цифрового рейтинга) кандидата
в антикоррупционную службу
Форма
Оценка ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы
1. Показатель "образование"
(общая оценка от 4 до 10 баллов)
Баллы по показателю "образование" присваиваются по документам об образовании (или) ученой степени
Показатель
Общее
Профильное
Бакалавр
4 балла
7 баллов
Магистр
5 баллов
8 баллов
Кандидат наук
6 баллов
9 баллов
Доктор философии (PhD), доктор по профилю, доктор наук
7 баллов
10 баллов
Примечание:
кандидатам, впервые поступающим на службу, и имеющие диплом с отличием, дополнительно присваивается 3 балла.

2. Жұмыс тәжірибесі
(жалпы баға: құқық қорғау қызметіне алғаш орналасатын кандидаттар үшін1-ден 30 баллға дейін;
құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын қызмет өткерген кандидаттар үшін 1-ден 35 баллға дейін)
Құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдардағы немесе басқа қызметте атқарып отырған лауазымына байланысты, әр жыл сайынғы жұмысы үшін балл беріледі
Жұмыс тәжірибесі
басқасы
Өтіл
Құқық қорғау және арнайы органдардағы қызмет бейіні бойынша жұмыс тәжірибесі
Құқық қорғау және арнайы органдардағы басқа да қызмет бойынша жұмыс тәжірибесі
Атқарушылық
Басшылық
Атқарушылық
Басшылық
20 жыл және одан көп
14
20
12
14
10

2. Опыт работы
(общая оценка: для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу – от 1 до 30 баллов;
для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу – от 1 до 35 баллов)
Баллы присваиваются за каждый год работы в правоохранительных и (или) специальных государственных органах или иной службе в зависимости от занимаемой должности
Опыт работы
Иное
Стаж
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по профилю деятельности
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по иной деятельности
Исполнительский
Руководящий
Исполнительский
Руководящий
от 20 и более лет
14
20
12
14
10

10 жылдан 20 жылға дейін
11
16
9
11
6
5 жылдан 10 жылға дейін
9
14
7
9
5
1 жылдан 5 жылға дейін
7
12
5
7
4
1 жылға дейін
3
6
2
3
1
Ескертпе: кандидатта жұмыс тәжірбиесі бойынша екі және одан артық ұстанымдар бар болса, ең үлкен мәні бар ұстаным ескеріледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
кызметке кандидаттың кәсіптік
құзыреттерін, негізгі
көрсеткіштерін айқындау және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішін (цифрлық
рейтингін) есептеу қағидалары
мен әдістеріне
3-қосымша
Нысан
Кандидаттың сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтегі кәсіби жетістіктерін бағалау
(жалпы баға: құқық қорғау қызметіне алғаш орналасатын кандидаттар үшін 1-ден 35 баллға дейін; құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын қызмет өткерген кандидаттар үшін 1-ден 55 баллға дейін)
Кәсіби жетістіктер атауы
Растайтын құжаттың (егер бар болса) атауы, күні және нөмірі
Баға (баллдар)
1
Мемлекеттік наградалардың болуы
10
2
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің наградалары, көтермелеулері
3
3
Қолданыстағы жазалардың болмауы
3
4
Халықаралық іс-шараларға қатысуы, органның, оқу мекемесінің мүддесін білдіру (кандидаттар үшін)
2
5
Кезектен тыс арнайы атақтар, сыныптық шен беру немесе кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу
4
6
Органның қызметін жақсартуға ықпал еткен мақсатында бастамашылдықтары
4
7
Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
4
8
Мемлекеттік тілді меңгеруі (ортадан жоғары деңгей туралы сертификаттың болуы)
2
9
Шет тілдерін білу (сертификат)
4
10
Жоғары тұрған лауазымға жылжытуға ұсыну
4
11
Біліктілікті арттыру курстарынан өту (соңғы 3 жылда)
4
12
Бөгде ұйымдардың, жеке және заңды тұлғалардың (көршілердің пікірлері, учаскелік полиция инспекторының баянаты, оқу, жұмыс орнынан мінездемелер) оң пікірлердің, алғыс хаттарының болуы (кандидаттар үшін)
5
13
Қоғамдық өмірге, спорттық іс-шараларға қатысу (грамоталар, дипломдар, алғыс хаттар қызметке үміткерлер үшін)
2
14
"1-сыныпты маман – тәлімгер" сыныптық біліктілігінің болуы
5
ЖАЛПЫ БАҒА
55
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
8-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 33 – бабы 1-1-тармағына сәйкес әзірленді және Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс (бұдан әрі - конкурс) өткізу тәртібін айқындайды.
2. Конкурс Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесінде көрсетілген жоғары тұрған бос басшы лауазымдарға өткізіледі.
3. Конкурс келесі түрлерден түрады:
1) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері арасындағы ішкі конкурс (бұдан әрі - ішкі конкурс);
2) барлық құқық қорғау органдары, олардың ведомствосы, мекемелері, білім беру ұйымдары, аумақтық немесе оларға теңестірілген құрылым қызметкерлері арасындағы ведомствоаралық конкурс (бұдан әрі - ведомствоаралық конкурс);
Ішкі конкурста конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған үміткерлер болмаған кезде ведомствоаралық конкурс өткізіледі.
4.Конкурс бірқатар жүйелі кезеңдерді қамтиды:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялау;
2) конкурсқа қатысуға ниет бiлдiрген қызметкерлердің құжаттарын қабылдау;
3) конкурсқа қатысушылардың құжаттарының Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін (бұдан әрі – біліктілік талаптары) қарастыру;

от 10 до 20 лет
11
16
9
11
6
от 5 до 10 лет
9
14
7
9
5
от 1 до 5 лет
7
12
5
7
4
до 1 года
3
6
2
3
1
Примечание:
При наличии у кандидата двух и более позиций по опыту работы, учитывается позиция с наибольшим значением.
Приложение 3
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета показателя
конкурентоспособности
(цифрового рейтинга) кандидата
в антикоррупционную службу
Форма
Оценка профессиональных достижений кандидата на антикоррупционной службы
(общая оценка: для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу – от 1 до 35 баллов; для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу – от 1 до 55 баллов)
Наименование профессиональных достижений
Наименование, дата и номер подтверждающего документа (при наличии)
Оценка (баллы)
1
Наличие государственных наград
10
2
Награды, поощрения антикоррупционной службы
3
3
Отсутствие действующих взысканий
3
4
Участие в международных мероприятиях, представление интересов органа, учебного заведения (для кандидатов)
2
5
Внеочередное присвоение специального звания, классного чина или внеочередное установление квалификационного класса
4
6
Инициативы, повлиявшие на улучшение деятельности органа
4
7
Разработка нормативных правовых актов
4
8
Владение государственным языком (наличие сертификата об уровне выше среднего)
2
9
Знание иностранного языка (сертификат)
4
10
Представление на выдвижение на вышестоящую должность
4
11
Прохождение курсов повышения квалификации (за последние 3 года)
4
12
Наличие положительных отзывов, благодарственных писем сторонних организаций, юридических и физических лиц (характеристики с места учебы работы для кандидатов на службу)
5
13
Участие в общественной жизни, спортивных мероприятиях (грамоты, дипломы, благодарности для кандидатов на службу)
2
14
Наличие классной квалификации "специалист 1 класса – наставник"
5
ОБЩАЯ ОЦЕНКА
55
Приложение 7 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Перечень руководящих должностей антикоррупционной службы, замещаемых на конкурсной основе
Сноска. Перечень - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) Руководитель Службы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство);
2) Заместитель руководителя службы Агентства;
3) Руководитель департамента Агентства;
4) Заместитель руководителя департамента Агентства;
5) Руководитель управления департамента Агентства;
6) Заместитель руководителя управления департамента Агентства;
7) Руководитель территориального органа Агентства;
8) Заместитель руководителя территориального органа Агентства;
9) Руководитель управления территориального органа Агентства;
10) Заместитель руководителя управления территориального органа Агентства;
11) Руководитель самостоятельного отдела территориального органа Агентства;
12) Руководитель отдела управления территориального органа Агентства.
Приложение 8
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности антикоррупционной службы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности антикоррупционной службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности антикоррупционной службы (далее – конкурс).
2. Конкурс проводится на вакантные вышестоящие руководящие должности, указанные в Перечне руководящих должностей антикоррупционной службы, замещаемых на конкурсной основе.
3. Конкурс состоит из следующих видов:
1) внутренний конкурс среди сотрудников антикоррупционной службы (далее – внутренний конкурс);
2) межведомственный конкурс среди сотрудников иных правоохранительных органов (далее – межведомственный конкурс).
При отсутствии кандидатов, получивших положительное заключение комиссии во внутреннем конкурсе, проводится межведомственный конкурс.
4. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) прием документов от сотрудников, изъявивших желание принять участие в конкурсе;
3) рассмотрение документов участников конкурса на соответствие Квалификационным требованиям к категориям должностей Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции и его территориальных органов (далее – квалификационные требования).

4) әңгімелесу.
5. Жоғары тұрған басшы лауазымдарына үміткерлерді іріктеудің негізгі өлшедері мінсіз бедел, кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттері болып табылады. Бұл ретте, ішкі конкурста басшы лауазымға кадрлық резервте тұрған үміткерлерге басымдық беріледі.
2-тарау. Ішкі конкурсты өткізу тәртібі мен шарттары
6. Ішкі конкурс өткізу туралы хабарландыру Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) интернет-ресурсында жарияланады және мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) құжаттарды қабылдау үшін оның орналасқан орны, пошталық мекенжайлары, телефон және факс нөмiрлерi, электрондық пошта мекенжайлары мекенжайы көрсетілген конкурс өткізетін мемлекеттiк органның атауы;
2) негiзгi функционалдық мiндеттемелері көрсетiлген бос лауазым атауы;
3) бiлiктiлiк талаптарына сәйкес конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi талаптар;
4) құжаттарды қабылдау мерзімі, ол конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін келесі жұмыс күнінен бастап есептеледі;
5) осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар тізбесі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.04.2025 № 62 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Егер конкурс қызмет етудің нақты мерзімі бар бос лауазымға өткізілетін болса, бұл шарт ішкі конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
8. Ішкі конкурс жария етілген бос лауазымға Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің біліктілік талаптарына сәйкес келетін қызметкерлері арасында өткізіледі.
9. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері Агенттіктің кадр қызметіне конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей қолма-қол немесе хабарландыруда көрсетілген электрондық пошта мекенжайына, сондай-ақ ақпараттық автоматтандырылған дерекқор (ақпараттық жүйе) арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі конкурсқа қатысу үшін өтініш;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қойған жұмыстағы негізгі көрсеткіштер мен нақты жетістіктерді көрсететін қызметтік іс-қимылдың нәтижелері туралы сипаттама.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің конкурсқа қатысуға ниет білдірген қызметкерлері сондай-ақ Агенттіктің кадр қызметінде психологиялық-әлеуметтік зерттеуден өтеді.

4) собеседование.
5. Основными критериями отбора кандидатов на вакантные вышестоящие руководящие должности являются безупречная репутация, профессиональные, деловые и личные качества. При этом во внутреннем конкурсе приоритет отдается кандидатам, состоящим в кадровом резерве на вышестоящую руководящую должность.
Глава 2. Порядок и условия проведения внутреннего конкурса
6. Объявление о проведении внутреннего конкурса публикуется на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и включает в себя следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты для приема документов;
2) наименование вакантных должностей с указанием основных функциональных обязанностей;
3) основные требования к участнику конкурса в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов, который исчисляется со следующего рабочего дня после публикации объявления о проведении конкурса;
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.04.2025 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Если конкурс проводится на вакантную руководящую должность с определенным сроком службы, данное условие указывается в объявлении о проведении внутреннего конкурса.
8. Внутренний конкурс проводится среди сотрудников антикоррупционной службы, соответствующих квалификационным требованиям к объявленной должности.
9. Сотрудники антикоррупционной службы, изъявившие желание участвовать в конкурсе, представляют в кадровую службу Агентства, не позднее пяти рабочих дней после публикации объявления о проведении конкурса, нарочно или на адрес электронной почты, указанный в объявлении, а также посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы) следующие документы:
1) заявление для участия во внутреннем конкурсе, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) характеристика о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, подписанная руководителем структурного подразделения.
Сотрудники антикоррупционной службы, изъявившие желание участвовать в конкурсе, проходят также психолого-социологическое исследование в кадровой службе Агентства.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.04.2025 № 62 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Құжаттардың толық емес пакетін, сондай –ақ белгіленген мерзімді бұза отырып ұсыну, үміткерді әңгімелесуге жібермеуге негіз болып табылады.
11. Толық және жан-жақты ақпарат алу үшін үміткерлердің тізімі құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін, бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жеке қауіпсіздік қызметіне жіберіледі.
12. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жеке қауіпсіздік қызметі конкурсқа қатысушылардың тізімдерін алған күннен бастап, үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тиісті ақпаратты кадр қызметіне жібереді.
13. Кадр қызметі үміткерлердің материалдарын (қызметтік тізім, қызметтік іс-әрекеттің нәтижелері туралы мінездеме, жүргізілген аттестаттау нәтижелері, үміткерлерді ымыралы мәліметтердің бар-жоғына тексеру нәтижелері) үш жұмыс күнінен кешіктірмей, әңгімелесу өткізілетін күнге дейін Комиссияның қарауына жібереді.
14. Әңгімелесу өткізу күні мен уақыты туралы, оның өткізілетіне үш жұмыс күнінен кешіктірілмей үміткер хабардар етіледі.
Хабарда ету өтініште көрсетілген қатысушылардың электрондық мекенжайларына, ұялы телефондарына ақпарат жіберу және телефон арқылы жүзеге асырылады.
3-тарау. Өзге де құқық қорғау органдарының қызметкерлері арасында ведомствоаралық конкурс өткізу тәртібі мен шарттары
15. Ведомствоаралық конкурс өткізу кезінде хабарландырулар мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады және көрсетілген мәліметтерді қамтиды.
1) құжаттарды қабылдау үшін оның орналасқан орны пошталық мекенжайлары, телефон және факс нөмiрлерi, электрондық пошталық мекенжайы көрсетілген конкурс өткізетін мемлекеттiк органның атауы;
2) негiзгi функционалдық мiндеттемелері көрсетiлген бос лауазым атауы, еңбек төлемінің мөлшері мен шарттары;
3) бiлiктiлiк талаптарына сәйкес конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi талаптар;
4) құжаттарды қабылдау мерзімі, ол конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін келесі жұмыс күнінен бастап есептеледі;
5) осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар тізбесі
6) ведомствоаралық конкурсқа қатысу үшін өтініш нысаны, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес.
16. Ведомствоаралық конкурсқа қатысу үшін өтініш конкурс жариялаған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің кадр қызметіне хабарландыру жарияланған сәттен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірмей, қолма-қол тәртіпте немесе электрондық түрде хабарландыруда көрсетілген электрондық пошта мекенжайына мынадай құжаттарды ұсынады:

Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.04.2025 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Представление неполного пакета документов, а также с нарушением установленного срока является основанием для отказа в допуске кандидата к собеседованию.
11. Для получения полной и объективной информации, списки кандидатов направляются кадровой службой в службу собственной безопасности антикоррупционной службы в срок не позднее одного рабочего дня после завершения срока приема документов.
12. Служба собственной безопасности антикоррупционной службы в срок не более трех рабочих дней со дня получения списков участников конкурса направляет соответствующую информацию в кадровую службу.
13. Материалы на кандидатов (послужной список, характеристику о результатах служебной деятельности, результаты проведенной аттестации, результаты проверки кандидатов на наличие компрометирующих сведений) направляются на рассмотрение комиссии не позднее трех рабочих дней до дня собеседования.
14. О дате и времени проведения собеседования кандидат уведомляется не позднее, чем за три рабочих дня до его проведения.
Уведомление осуществляется по телефону, посредством направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны участников, указанных в заявлении.
Глава 3. Порядок и условия проведения межведомственного конкурса среди сотрудников иных правоохранительных органов
15. Объявление о проведении межведомственного конкурса публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы и включает в себя следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты для приема документов;
2) наименование вакантных должностей с указанием основных функциональных обязанностей, размер и условия оплаты труда;
3) основные требования к участнику конкурса в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов, который исчисляется со следующего рабочего дня после публикации объявления о проведении конкурса;
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 16 настоящих Правил;
6) форму заявления для участия в межведомственном конкурсе согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
16. Заявление для участия в межведомственном конкурсе подается в кадровую службу антикоррупционной службы, не позднее семи рабочих дней с момента публикации объявления нарочно или на адрес электронной почты, указанный в объявлении, с приложением следующих документов:

1) құқық қорғау органнның кадр қызметі растаған қызметтік тізім,;
2) құрылымдық бөлімше басшысы қол қойған, жұмыстағы негізгі көрсеткіштер мен нақты жетістіктерді көрсететін қызметтік іс-әрекеттің нәтижелері туралы мінездеме;
3) құқық қорғау органының кадр қызметі куәландырған, өткізілген аттестаттау нәтижелері.
17. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған, сондай-ақ көзделген мерзім бұзылған жағдайда, кадр қызметі үміткердің конкурсқа қатысуға өтінішін қабылдамайды.
18. Үміткерлер туралы толық және жан жақты ақпарат алу үшін кадр қызметі құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап, үш жұмыс күні ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жеке қауіпсіздік қызметіне тексеру үшін үміткерлердің тізімін жібереді. Қажет болған жағдайда, ақпарат үміткердің жұмыс орны бойынша құқық қорғау органынан сұралады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жеке қауіпсіздік қызметі конкурсқа қатысушылардың тізімдерін алған күннен бастап, бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тиісті ақпаратты кадр қызметіне жібереді.
20. Кадр қызметі үміткерлердің материалдарын (қызметтік тізім, қызметтік іс-әрекеттің нәтижелері туралы мінездеме, жүргізілген аттестаттау нәтижелері, үміткерлерді ымыралы мәліметтердің бар-жоғына тексеру нәтижелері) үш жұмыс күнінен кешіктірмей, әңгімелесу өткізілетін күнге дейін Комиссияның қарауына жібереді.
21. Әңгімелесу өткізу күні мен уақыты туралы, оның өткізілетіне үш жұмыс күнінен кешіктірілмей үміткерге хабардар етіледі.
Хабардар ету өтініште көрсетілген қатысушылардың электрондық мекенжайларына, ұялы телефондарына ақпарат жіберу және телефон арқылы жүзеге асырылады.
4-тарау. Әңгімелесу жүргізу тәртібі
22. Үміткермен әңгімелесуді Комиссия жүргізеді, оның құрамын Агенттік Төрағасы бекітеді.
23. Комиссия құрамына міндетті түрде Агенттіктің құқық қорғау жұмысын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелерінің басшылары кіреді.
Комиссия хатшысы сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің кадр қызметінің өкілі болып табылады, ол оның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
24. Конкурсқа қатысушы бір мезгілде конкурстық комиссияның мүшесі бола алмайды.
25. Комиссия жұмысының ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырысына байқаушылар шақырылады.
Конкурстың комиссияның отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және барлық деңгейдегі маслихат депутаттарының, бұқаралық ақпарат құралдарының, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері, уәкілетті органның қызметкерлері қатыса алады.
Әңгімелесу процесінде байқаушылар үміткерлерге сұрақтар қоймайды. Байқаушылардың комиссия жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауына, үміткерлердің дербес деректеріне, үміткерлер қатысатын конкурстық рәсімдерге қатысты мәліметтерді жария етуіне, олардың техникалық жазба құралдарын пайдалануына жол берілмейді.
Бақылаушылардың қатысуымен олардың пікірі қорытынды отырыстың хаттамасында көрсетіледі.

1) послужной список, заверенный кадровой службой правоохранительного органа;
2) характеристика о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, подписанная руководителем структурного подразделения;
3) результаты проведенной аттестации, заверенные кадровой службой, правоохранительного органа.
17. В случае предоставления неполного пакета документов, а также с нарушением срока, предусмотренного пунктом 16 настоящих Правил, кадровая служба отклоняет заявление кандидата на участие в конкурсе.
18. Для получения полной и объективной информации о кандидатах кадровая служба в течение трех рабочих дней со дня окончания приема документов направляет списки кандидатов для проверки в службу собственной безопасности антикоррупционной службы. При необходимости информация запрашивается в правоохранительном органе по месту работы кандидата.
19. Служба собственной безопасности антикоррупционной службы в срок не более пяти рабочих дней со дня получения списков участников конкурса направляет соответствующую информацию в кадровую службу.
20. Материалы на кандидатов (послужной список, характеристику о результатах служебной деятельности, результаты проведенной аттестации, результаты проверки кандидатов на наличие компрометирующих сведений) направляются на рассмотрение комиссии не позднее трех рабочих дней до дня собеседования.
21. О дате и времени проведения собеседования кандидаты уведомляются не позднее, чем за три рабочих дня до его проведения.
Уведомление осуществляется по телефону, посредством направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны участников, указанных в заявлении.
Глава 4. Порядок проведения собеседования
22. Собеседование с кандидатами проводится комиссией, состав которой утверждается председателем Агентства.
23. В состав комиссии обязательно включаются руководители структурных подразделений Агентства, осуществляющие правоохранительную деятельность.
Секретарем комиссии является представитель кадровой службы антикоррупционной службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
24. Участник конкурса одновременно не может быть членом конкурсной комиссии.
25. Для обеспечения прозрачности и объективности работы комиссии на ее заседание приглашаются наблюдатели.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов всех уровней, аккредитованные представители средств массовой информации, других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий.
В процессе собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы. Не допускается совершение наблюдателями действий, препятствующих работе комиссии, разглашение ими сведений, касающихся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, использование ими технических средств записи.
При участии наблюдателей их мнение отражается в протоколе.

26. Комиссия отырысы, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
27. Әңгімелесуді бейнеконференцбайланысы арқылы жүргізуге жол беріледі.
28. Әңгімелесу барысы техникалық жазба құралдарының көмегімен тіркеледі, ол жөнінде хаттамада белгі қойылады.
29. Техникалық жазба құралдарының көмегімен әңгімелесу барысында тіркелген материалдар конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде 6 ай кадр қызметінде сақталады.
30. Әңгімелесу мақсаты үміткерлердің кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
Әңгімелесу барысында бір лауазымға үміткер кандидаттарға сұрақтар бірдей санда қойылады.
Ескерту. 30-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Үміткер комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берген жағдайда оң қорытынды алады.
32. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
33. Комиссия әңгімелесу қорытындысы бойынша келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсыну;
2) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тарту.
34. Комиссия шешімі хаттама түрінде ресімделеді және оған комиссия төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
35. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің кадр қызметі үміткерлерді Комиссия қабылдаған шешім туралы қорытынды отырыс хаттамасына қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
5-тарау. Қорытынды ереже
36. Конкурста комиссияның оң қорытындысын алған үміткер жарияланған бос лауазымға комиссия шешімі қабылданған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей немесе басқа құқық қорғау органнан іссапарға жіберген күннен бастап тағайындалады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Комиссияның шешіміне сотқа шағым жасалуы мүмкін.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет органдарындағы жоғары
тұрған басшы лауазымдарына
конкурс өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
(лауазым)
___________________________
(арнаулы атақ)
___________________________
(тегі, аты-жөні)
Ішкі конкурсқа қатысуға арналған өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мені______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазым атауы)
бос жоғары тұрған басшы лауазымына орналасуға арналған ішкі конкурсқа қатысуға
жіберуіңізді сұраймын. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің органдарындағы бос
жоғары тұрған басшы лауазымға орналасудың ішкі конкурс өткізу қағидаларының
шарттарымен және тәртібімен таныстым, олармен келісемін және орындауға
міндеттенемін.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
Ұсынған құжаттарымның түпнұсқалығын растаймын.
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
20___жылғы "____"_______________
Байланыс телефоны/электрондық пошта _______________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет органдарындағы жоғары
тұрған басшы лауазымдарына
конкурс өткізу қағидаларына
2-қосымша
Форма
Нысан
___________________________
(лауазым)
___________________________
(арнаулы атақ)
___________________________
(тегі, аты-жөні)
Ведомствоаралық конкурсқа қатысуға арналған өтініш

26. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
27. Допускается проведение собеседования посредством видеоконференцсвязи.
28. Ход собеседования фиксируется с помощью технических средств записи, о чем делается отметка в протоколе.
29. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе не менее 6 месяцев с момента завершения конкурса.
30. Целью собеседования является оценка профессиональных и личных качеств кандидатов.
В процессе собеседования кандидатам, претендующим на одну и ту же должность, вопросы задаются в равном количестве.
Сноска. Пункт 30 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Кандидат получает положительное заключение в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии.
32. При равенстве голосов решающим является голос председателя комиссии.
33. Комиссия по итогам проведения собеседования принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.
34. Решение комиссии оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем комиссии.
35. Кадровая служба антикоррупционной службы извещает кандидатов о принятом комиссией решении в течение трех рабочих дней со дня подписания протокола.
Глава 5. Заключительные положения
36. Кандидат, получивший положительное заключение комиссии в конкурсе, назначается на объявленную вакантную должность не позднее трех рабочих дней со дня принятия решения комиссии либо со дня откомандирования из другого правоохранительного органа.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Решение комиссии может быть обжаловано в суд.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
на вышестоящие руководящие
должности органов
антикоррупционной службы
Республики Казахстан
Форма
____________________________
(должность)
____________________________
(специальное звание)
____________________________
(фамилия, инициалы)
Заявление для участия во внутреннем конкурсе
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу допустить меня к участию во внутреннем конкурсе на занятие вакантной
вышестоящей руководящей должности
_____________________________________________________________________
(наименование должности)
С условиями и порядком проведения внутреннего конкурса на занятие вакантной
вышестоящей руководящей должности в органах антикоррупционной службы
ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
К заявлению прилагаются следующие документы:
Подлинность представленных документов подтверждаю.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
"____"_______________ 20____ года
Контактный телефон/электронная почта _____________
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
на вышестоящие руководящие
должности органов
антикоррупционной службы
Республики Казахстан
Форма
____________________________
(должность)
____________________________
(специальное звание)
____________________________
(фамилия, инициалы)
Заявление для участия в межведомственном конкурсе

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.01.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мені___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазым атауы)
бос жоғары тұрған басшы лауазымына орналасуға арналған ведомствоаралық
конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің
органдарындағы бос жоғары тұрған басшы лауазымға орналасуға арналған
ведомствоаралық конкурс өткізу қағидаларының шарттарымен және тәртібімен
таныстым, олармен келісемін және орындауға міндеттенемін.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
Ұсынған құжаттарымның түпнұсқалығын растаймын.
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
20___жылғы "____"_______________
Байланыс телефоны/электрондық пошта _______________
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) Төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізімі
1. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 7 қазандағы № 4 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14318 болып тіркелген, 2016 жылғы 10 қазанында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 7 қазандағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 108 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14675 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 19 қаңтарда жарияланған).

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.01.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу допустить меня к участию в межведомственном конкурсе на занятие
вакантной вышестоящей руководящей должности
__________________________________________________________________
(наименование должности)
С условиями и порядком проведения межведомственного конкурса на занятие
вакантной вышестоящей руководящей должности в органах антикоррупционной
службы ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
К заявлению прилагаются следующие документы:
Подлинность представленных документов подтверждаю.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
"____"_____________20___года
Контактный телефон/электронная почта _______________
Приложение 9
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года №184
Перечень утративших силу некоторых приказов Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2016 года № 4. " О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14318, опубликован 10 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 108 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2016 года № 4 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14675, опубликован 19 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 7 қазандағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 7 қыркүйектегі № 180 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15855 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 2 қарашада жарияланған).
4. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің басшы лауазымдарын конкурстық негізде ауыстырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 238 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17531 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2018 жылы 17 қазанда жарияланған).

3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 сентября 2017 года № 180 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2016 года № 4 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15855, опубликован 2 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27 сентября 2018 года № 238. "О некоторых вопросах замещения руководящих должностей антикоррупционной службы на конкурсной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17531, опубликован 17 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).