"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 27 тамыздағы № 77 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 2 қыркүйекте № 19322 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.04.2020 № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10883 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Р. Даленов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму,
инновация және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 27 тамыздағы
№ 77 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 258 бұйрығымен
бекітілген
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 258 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2019 года № 19322. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 06.04.2020 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 258 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10883, опубликован 12 мая 2015 года в информационно-правовой сфере "Әділет") следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по статистике в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 августа 2019 года № 77
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 258
Стандарт государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғалар үшін (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) көрсетілетін қызметті беруші арқылы баламалы негізде жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) портал, Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алған кезде өтініш берілген сәттен бастап күнтізбелік 11 (он бір) күн;
2) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияда немесе көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде өтініштерді қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық /қағаз.
6. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес статистикалық ақпаратты беру туралы хабарлама;
осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартатыны туралы хабарлама.
Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты қағаз жеткізгіште беру;
осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес статистикалық ақпаратты электрондық форматта беру туралы хабарлама;
осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартатыны туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық/қағаз.
7. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) бекітілген бағалар бойынша ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша прейскурант Министрліктің www.economy.gov.kz., Министрліктің Статистика комитетінің (бұдан әрі – Комитет) www.stat.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.statdata.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Төлем тәсілі – қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз есеп айырысу. Төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейлі банк арқылы төлемге берілген шотқа сәйкес жүргізіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау берілген жағдайда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
Қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша төлем кезінде көрсетілетін қызметті алушының төлем шотының үзінді көшірмесінің нөмірін және күнін төлем тапсырмасында көрсету талап етіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерствo).
3. Государственная услуга оказывается "РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" и его филиалами в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте" (далее – услугодатель) для физических и юридических лиц (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на альтернативной основе через:
1) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал);
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) при получении государственной услуги через портал, Государственную корпорацию или услугодателя 11 (одиннадцать) календарных дней с момента подачи заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственной корпорации или к услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации или у услугодателя – 20 (двадцать) минут.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию день приема заявлений не входит в срок оказания государственной услуги.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги через портал:
уведомление о предоставлении статистической информации согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Стандарту.
Через Государственную корпорацию или услугодателя:
предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации на бумажном носителе;
уведомление о предоставлении статистической информации согласно приложению 1 к настоящему Стандарту в электронном формате;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно по ценам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161). Прейскурант по оказанию государственной услуги размещен на интернет-ресурсах Министерства www.economy.gov.kz, Комитета по статистике Министерства (далее – Комитет) www.stat.gov.kz и услугодателя www.statdata.kz.
Способ оплаты – наличный и безналичный расчет. Оплата производится согласно выставленному счету на оплату через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или банки второго уровня.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через ПШЭП.
При оплате по безналичному расчету услугополучателю требуется указать в платежном поручении номер и дату выписки счета на оплату.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
2) мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз, сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсеткен жағдайда өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру графигі жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) портал арқылы:
электрондық сұрау;
төлемді растайтын құжат (төлем туралы түбіртек және төлемнің жүргізілгендігі туралы банк белгісі бар төлем тапсырмасы).
2) Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші арқылы (жеке басты куәландыратын құжат бойынша; өкілеттікті растайтын құжат бойынша немесе сенімхат бойынша):
осы Стандартқа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініштер;
төлемді растайтын құжат (төлем туралы түбіртек және төлемнің жүргізілгендігі туралы банк белгісі бар төлем тапсырмасы).
Мемлекеттік корпорация жұмыскері мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгесі көзделмесе, ақпараттық жүйелерде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын құжаттарды беру тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат негізінде жеке басты куәландыратын құжатты (немесе нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін дайын құжаттарды жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсету стандартында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес жоқ құжатты көрсетіп қолхат береді.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
3) в случае оказания государственной услуги посредством портала график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) через портал:
электронный запрос;
документ, подтверждающий оплату (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа).
2) через Государственную корпорацию или через услугодателя (по документу удостоверяющему личность, по документу, подтверждающему полномочия или по доверенности):
заявления по формам согласно приложениям 4 и 5 к настоящему Стандарту;
документ, подтверждающий оплату (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа).
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку с указанием отсутствующего документа согласно приложению 3 к настоящему Стандарту.

10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) егер сұратылып отырған статистикалық ақпарат құпия болып табылған немесе "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес респонденттің келісімі болмаған;
2) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуы үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған;
3) көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынылған қажетті материалдар, объектілер, деректер мен мәліметтер "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе Министрлік, Мемлекеттік корпорация басшысының атына не портал арқылы осы Стандарттың 15 және 16-тармақтарында көрсетілген Министрліктің, порталдың, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған мекенжайлар мен телефон нөмірлері бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы электронды нысанда беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен инициалдары берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш білдіргені туралы ақпарат қолжетімді, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылады (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Портал арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы стандарттың 16-тармағында көрсетілген Бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға болады.
Мемлекеттік корпорация жұмыскері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі. Мемлекеттік корпорация кеңсесіне қолма-қол, сондай-ақ поштамен түскен шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы www.kyzmet.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар мен телефондар бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях:
1) если запрашиваемая статистическая информация является конфиденциальной или отсутствует согласие респондента в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике";
2) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя или на имя руководителя Министерства, Государственной корпорации либо посредством портала по адресам и номерам телефонов, размещенным на интернет-ресурсах Министерства, портала, Государственной корпорации и (или) услугодателя, указанных в пунктах 15 и 16 настоящего Стандарта.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, а также в электронной форме через портал.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Информацию о порядке обжалования через портал можно получить по телефонам Единого контакт-центра, указанным в пункте 16 настоящего стандарта.
В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации. Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг по адресам и телефонам, размещенным на интернет-ресурсе www.kyzmet.gov.kz.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Комитета, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электронды нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Тұрмыс-тіршілігін шектейтін организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға, құжаттар қабылдау қажет болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуді 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығына хабарласу арқылы Мемлекеттік корпорация жұмыскері тұрғылықты жеріне бару арқылы жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаны портал арқылы пайдалануға, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің – www.economy.gov.kz;
2) Комитеттің – www.stat.gov.kz;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – www.egov.kz;
4) Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz;
5) көрсетілетін қызметті берушінің – www.statdata.kz. интернет-ресурстарда орналастырылған
16. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 55-24-22, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Статистикалық ақпаратты беру туралы хабарлама 20_____ жылғы "___" ________________
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің 20____жылғы №____сұрауыңызға_________ деректер қалыптастырылғанын және көрсетілетін қызметті алушының электронды мекенжайына жолданғандығын хабарлайды.
Директор ____________________
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі,
аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
не ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Сіздің 20__ жылғы____________ №_______ сұрауыңызға "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны 2015 жылғы 27 наурызда № 258 (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10883 2015 жылы 29 сәуірде болып тіркелген) бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының _______ тармақшасына сәйкес "АЕО" РМК Сізге мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартатындығын хабарлайды.
Директор ___________
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі,
аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
не ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 52 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10883 болып тіркелген) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызмет қағидаларының 18-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
13. Оказания государственной услуги услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости приема документов, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Услугополучатель имеет возможность использования электронной цифровой подписи через портал, получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Министерства – www.economy.gov.kz;
2) Комитета – www.stat.gov.kz;
3) веб-портала "электронного правительства" – www.egov.kz;
4) Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
5) услугодателя – www.statdata.kz.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя 8 (7172) 55-24-22, Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Уведомление о предоставлении статистической информации
от "___" _________ 20 ____ года
На Ваш запрос от __________ 201__ года за № ____ Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" сообщает, что _________ данные сформированы и направлены на электронный адрес услугополучателя.
Директор
____________________
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
На Ваш запрос __________ 20__ года за № ____ Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ"), сообщает Вам о том, что согласно подпункту ___ пункта 10 Стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденного 27 марта 2015 года № 258 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10883) РГП "ИВЦ" отказывает Вам в оказании государственной услуги.
Директор _________________
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и пунктом 18 Правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 52 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 13248), работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов, необходимых для получения государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандартом, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1)________________________________________;
2)________________________________________.
ұсынбауыңызға байланысты "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін қажетті құжаттарды қабылдаудан бас тартады
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы) (Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері)
Орындаушы:
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)_____________
Телефоны__________
Алдым:
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
қолы ______________
20____ жылғы "___" _________
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның бланкісіне
арналған орын
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен
_______________________
(заңды тұлғаның
___________________________
толық атауы)
Заңды тұлғалар үшін өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес _____________________________________
_________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
үшін статистикалық ақпаратты ______________________________________
______________________________________________ беруіңізді сұраймын.
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қажет етілетін нәтижесі көрсетілсін:
электронды немесе қағаз)
Қосымша: ______ парақта.
Заңды тұлғаның деректемелері:
Бизнес сәйкестендіруші номері _____________________________
Жеке сәйкестендіруші коды _____________________________
Банктік сәйкестендіруші коды _____________________________
Заңды мекенжайы _____________________________
Нақты мекенжайы _____________________________
Телефоны және факсы _____________________________
Электрондық мекенжайы _____________________________
Басшы ________________ ________________________________________.
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Орындаушы: _________________
Телефон: _________________
Өтінішке қосымша
Р/с №
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
5- қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің
толық атауы)
кімнен______________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
___________________________
әкесінің аты (болған жағдайда)
толық)
Жеке тұлғалар үшін өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес _______________________________________
___________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
үшін статистикалық ақпаратты ________________________________________
________________________________________________ беруіңізді сұраймын.
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қажет етілетін нәтижесі көрсетілсін:
электронды немесе қағаз)
Қосымша ______ парақта.
Жеке тұлғаның деректемелері:
Жеке куәліктің нөмірі _____________________________
Жеке сәйкестендіруші номері _____________________________
Нақты мекенжайы _____________________________
Телефоны және факсы _____________________________
Электрондық мекенжайы _____________________________
_____________ _____________________________________________
(қолы, күні) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Өтінішке қосымша
Р/с №
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең

1)________________________________;
2)_________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(работник Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________
Телефон _______________
Получил: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________ подпись услугополучателя
"____" _____________20___ год
Приложение 4
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
Место для бланка
юридического лица
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от _________________________
(полное наименование
____________________________
юридического лица)
Заявление для юридических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию согласно приложению к настоящему заявлению, для
____________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
____________________________________________________________________
(указать желаемый результат государственной услуги: электронный или бумажный)
Приложение на ______ листе(-ах).
Реквизиты юридического лица:
Бизнес-идентификационный номер ___________________________________
Индивидуальный идентификационный код ____________________________
Банковский идентификационный код _________________________________
Юридический адрес _____________________________
Фактический адрес _____________________________
Телефон и факс _________________________________
Электронный адрес _____________________________
Руководитель ____________ ______________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель: ________________Телефон: _________________
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Приложение 5
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от _________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица, полностью)
Заявление для физических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию согласно приложению к настоящему заявлению, для
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
в__________________________________________________________________.
(указать желаемый результат государственной услуги: электронный или бумажный)
Приложение на ______ листе(-ах).
Реквизиты физического лица:
Номер удостоверения личности _____________________________
Индивидуальный идентификационный номер _________________________
Фактический адрес _____________________________
Телефон и факс _____________________________
Электронный адрес _____________________________
_______________ _________________________________________________
(подпись, дата)             (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период