Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 314/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 қарашада № 19637 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2024 жылғы 22 шiлдедегi № 434/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 22.07.2024 № 434/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 9-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушы және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Жумагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 20 қарашадағы
№ 314/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары

Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 314/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2019 года № 19637. Утратил силу приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 22.07.2024 № 434/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 22.07.2024 № 434/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 20 ноября 2019 года № 314-НҚ
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи

Ескерту. Бағалары жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.09.2023 № 431/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС-ты есепке алмағанда қызмет құны, теңге
1
Халықтың теле -, радиоарналарды қабылдау сапасын қоса алғанда, байланыс қызметтері сапасының параметрлерін өлшеу жөніндегі жұмыстарды орындау, сондай-ақ радиожиілік спектрінің, радиоэлектрондық құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың мониторингі:
1.1.
радиожиілік спектрінің, радиоэлектрондық құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың мониторингі бойынша жұмыстарды орындау
жылына
1 қызмет

Сноска. Цены на услуги - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.09.2023 № 431/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена за услугу, без учета НДС, тенге
1
Выполнение работ по измерению параметров качества услуг связи, включая качество приема населением теле-, радиоканалов, а также мониторинг радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств:
1.1.
выполнение работ по мониторингу радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
1 услуга в год

823 330 347
1.2.
байланыс қызметтерінің сапа параметрлерін өлшеу бойынша жұмыстарды орындау
жылына
1 қызмет
204 883 110
1.3.
халықтың теле -, радиоарналарды қабылдау сапасының параметрлерін өлшеу бойынша жұмыстарды орындау
жылына
1 қызмет
51 690 976
2
Қазақстан Республикасының радиожиіліктер ресурстарын және орбиталық позицияларын халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу:
2.1.
Қазақстан Республикасының орбиталық позицияларын халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу
1 спутниктік желі
4 004 445
2.2.
Қазақстан Республикасының Радиожиіліктер ресурстарын (жерүсті радиоқызметтерін) халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу
1 радиобайланыс түрі
15 762 146
3
Радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігіне есептеу жүргізу:
3.1.
радиорелелік станциялар
1 станция үшін 1 радиожиілік
9 513
3.2.
стационарлық (базалық) ұялы байланыс станциялары
1 сектор үшін
1 станция
6 579
3.3.
теледидарлық хабар таратуға арналған радио таратқыш құрылғылар;
эфирлік-кәбілді теледидар станциялары;
дыбыстық (радио) хабарларды таратуға арналған радио таратқыш құрылғылар
1 станция үшін 1 радиожиілік
4 450
3.4.
спутниктік байланыстың стационарлық (жердегі) станциялары
1 станция үшін 1 радиожиілік
3 595
3.5.
сымсыз радиоқолжетімділік жүйелерінің стационарлық (базалық) станциялары (WLL)
1 станция үшін 1 радиожиілік
13 673
3.6.
ультрақысқатолқынды радиобайланысқа және УҚТ-диапазонына сымсыз радиоқолжетімділік жүйелеріне арналған стационарлық қабылдау-тарату радиоэлектрондық құралдары;
транкингтік радиобайланыс жүйесіне арналған қабылдау-тарату радиоэлектрондық құралдары;
радиотелеметрияға арналған стационарлық (базалық) қабылдау-тарату станциялары;
ұзын толқынды, орташа толқынды, қысқа толқынды диапазонға арналған стационарлық радиоэлектрондық құралдары
1 станция үшін 1 радиожиілік
8 890
4
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғыларының сәйкестендіру кодтарының дерекқорын және абоненттік нөмірлердің орталықтандырылған дерекқорын қалыптастыруды, жұмыс істеуді, сүйемелдеуді және дамытуды қамтамасыз ету, оларға қол жеткізуді қамтамасыз ету:
4.1.
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғыларының сәйкестендіру кодтарының дерекқорына қол жеткізуді қамтамасыз ету
айына 1 қызмет
5 444 412
4.2.
Абоненттік нөмірлердің орталықтандырылған дерекқор ресурстарына қолжетімділікті қамтамасыз ету:

823 330 347
1.2.
выполнение работ по измерению параметров качества услуг связи
1 услуга в год
204 883 110
1.3.
выполнение работ по измерению параметров качества приема населением теле-, радиоканалов
1 услуга в год
51 690 976
2
Техническое сопровождение мероприятий по международной координации ресурсов радиочастот и орбитальных позиций Республики Казахстан:
2.1.
техническое сопровождение мероприятий по международной координации орбитальных позиций Республики Казахстан
1 спутниковая сеть
4 004 445
2.2.
техническое сопровождение мероприятий по международной координации ресурсов радиочастот (наземных радиослужб) Республики Казахстан
1 вид радиосвязи
15 762 146
3
Проведение расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств:
3.1.
радиорелейные станции
1 радиочастота
для 1 станции
9 513
3.2.
стационарные (базовые) станции сотовой связи
1 сектор для
1 станции
6 579
3.3.
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи телевизионного вещания;
станции эфирно-кабельного телевидения;
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи звукового (радио) вещания
1 радиочастота
для 1 станции
4 450
3.4.
стационарные (земные) станции спутниковой связи
1 радиочастота
для 1 станции
3 595
3.5.
стационарные (базовые) станции системы беспроводного радиодоступа (WLL)
1 радиочастота
для 1 станции
13 673
3.6.
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для ультракоротковолновой радиосвязи и системы беспроводного радиодоступа УКВ-диапазона;
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для транкинговой системы радиосвязи;
стационарные (базовые) приемопередающие станции, предназначенные для радиотелеметрии;
стационарные радиоэлектронные средства, предназначенные для длинноволнового, средневолнового, коротковолнового диапазона
1 радиочастота
для 1 станции
8 890
4
Обеспечение формирования, функционирования, сопровождения и развития базы данных идентификационных кодов абонентских устройств сотовой связи и централизованной базы данных абонентских номеров, предоставление доступа к ним:
4.1.
Предоставление доступа к базе данных идентификационных кодов абонентских устройств сотовой связи
1 услуга
в месяц
5 444 412
4.2.
Предоставление доступа к ресурсам централизованной базы данных абонентских номеров:

4.2.1.
ұялы байланыс операторларына
айына 1 қызмет
3 337 667
4.2.2.
қалааралық және халықаралық байланыс операторына
айына 1 қызмет
188 417
5
Радиоэлектрондық құралдар мен радиожиілік берілімдер тізілімін (дерекқорын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету:
5.1.
Радиоэлектрондық құралдар мен радиожиілік тоқтауларының тізілімін (деректер базасын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету
жылына
1 қызмет
52 518 179
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 20 қарашадағы
№ 314/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушы және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

4.2.1.
операторам сотовой связи
1 услуга
в месяц
3 337 667
4.2.2.
операторам междугородной и международной связи
1 услуга
в месяц
188 417
5
Техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений:
5.1.
Техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений
1 услуга в год
52 518 179
Приложение
к приказу Министра
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 20 ноября 2019 года № 314-НҚ
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан

1. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10493 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушы 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 69 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13280 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 19 қазандағы № 211 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14394 болып тіркелген, 2016 жылғы 18 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі № 133 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15206 болып тіркелген, 2017 жылғы 15 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).
5. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 208 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15536 болып тіркелген, 2017 жылғы 11 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).

1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10493, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 1 апреля 2015 года).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 69 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации и в области связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13280, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 4 апреля 2016 года).
3. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 19 октября 2016 года № 211 "О внесении изменения и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14394, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 18 ноября 2016 года).
4. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 12 апреля 2017 года № 133 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания". (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15206, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 июня 2017 года).
5. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 208 "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания". (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15536, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 11 сентября 2017 года)

6. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 407 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15536 болып тіркелген, 2018 жылғы 5 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).

6. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 21 ноября 2017 года № 407 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания". (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16182, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 5 марта 2018 года).