Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 сәуірде № 20431 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.12.2020 № ҚР ДСМ-336/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Е. Биртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-39/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 апреля 2020 года № 20431. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 30.12.2020 № ҚР ДСМ-336/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Перечень некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в которые вносятся изменения и дополнения согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығына
1-қосымша
"І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельменттермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-6-бабының 6-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельменттермен жұмыс істеуге рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) зертхана – органолептикалық, санитариялық-гигиеналық, микробиологиялық, вирусологиялық, паразитологиялық, биохимиялық, токсикологиялық, радиологиялық зерттеулерді, физикалық факторларды дизиметриялық өлшеулерді орындайтын заңды тұлға немесе оның құрылымдық бөлімшесі;
2) микроорганизмдер – бұл белгілі бір жағдайларда және белгілі бір шоғырлануда адамның денсаулығына әсер етуі мүмкін бактериялар, вирустар, микоплазмалар, риккетсийлер, хламидийлер және грибоктардың шығу тегі белоктық күрделі қосылыстар;
3) эксперименттік зерттеулер – шығу тегі биологиялық микроорганизмдерді, гельминттерді, уыттар мен уларды пайдаланатын жұмыстардың барлық түрлері;
4) диагностикалық зерттеулер – қоздырғышты, оның антигенін немесе оған антиденелерді анықтау және сәйкестендіру мақсатында жүргізілетін шығу тегі биотикалық және абиотикалық объектілерді зерттеу.
2-тарау. I-IV патогенді топтардың микрорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру тәртібі
3. I-IV патогенді топтардың микрорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
4. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін микрорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат алу (бұдан әрі - рұқсат) үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және орындалатын зерттеулер номенклатурасын, материалдық базаны, кадр құрамын және персоналдың кәсіби даярлығын көрсете отырып, түсіндірме жазбаны жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасы, нысаны, мазмұны мен нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және рұқсат беруінің жалпы мерзімі он жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.

от 17 апреля 2020 года
№ ҚР ДСМ-39/2020
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуг "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами" (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяет порядок выдачи разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) лаборатория – юридическое лицо или его структурное подразделение, выполняющее органолептические, санитарно-гигиенические, микробиологические, вирусологические, паразитологические, биохимические, токсикологические, радиологические исследования, дозиметрические замеры физических факторов.
2) микроорганизмы – это сложные соединения белковой природы бактерии, вирусы, микоплазмы, риккетсии, хламидии и грибы, которые при определенных условиях и в определенных концентрациях могут оказать влияние на здоровье человека;
3) исследования экспериментальные – все виды работ с использованием микроорганизмов, гельминтов, токсинов и ядов биологического происхождения;
4) исследования диагностические – исследования объектов биотической и абиотической природы, проводимые с целью обнаружения и идентификации возбудителя, его антигена или антител к нему.
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами
3. Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее –услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4. Для получения разрешения на работу с микроорганизмами и гельминтами (далее – разрешение), выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам юридическое лицо (далее – услугополучатель), направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и пояснительную записку с указанием выполняемой номенклатуры исследований, материальной базы, кадрового состава и профессиональной подготовки персонала.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами" согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи разрешения услугодателем составляет десять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.

5. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері төрт жұмыс күні ішінде объектінің мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық нормалау жүйесі құжаттарының талаптарына сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері объектіге тексеру жүргізгеннен кейін актінің негізінде төрт жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған жағдайда осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты ресімдейді және береді не теріс қорытынды болған жағдайда көрсетілген мерзімде рұқсат беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі туралы хабарлама "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
8. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
"І-ІV патогенді топтардың
микроорганизмдерімен және
гельменттермен жұмыс істеуге
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Микрорганизмдермен және гельминттермен жұмысқа рұқсат
______________________________________________________________ зертханасына
(ұйымның атауы)
_______________________________________________________________қоса алғанда,
______________________________________ патогенді топтың микроорганизмдерімен
__________________________________________________________ жүргізуге берілді.
(жұмыс түрлері: диагностикалық, эксперименттік, өндірістік)
Мыналар негізінде:
__________________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
20____ жылғы "____" _____________________
5 (бес) жыл мерзімге беріледі
Режимдік комиссияның төрағасы
М.О.
"І-ІV патогенді топтардың
микроорганизмдерімен және
гельменттермен жұмыс істеуге
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
__________________________
мемлекеттік органның атауы
________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде)
__________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде),
__________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________
өтініш берушінің мекенжайы
__________________________
өтініш берушінің
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден __________________________________________________________________
аудан, көше, үй, пәтер
мекенжайы бойынша орналасқан ____________________________________________
_________________________________________________________________________
объектінің атауы
тексеруді және І, II III, ІV (қажеттісін көрсету) патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
"І-ІV патогенді топтардың
микроорганизмдерімен және
гельменттермен жұмыс істеуге
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
"І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдер
"электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
микрорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 4 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
6. В случае соответствия документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении четырех рабочих дней осуществляет обследование объекта на соответствие требований документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования, оформляет акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта.
7. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения обследования объекта на основании акта, в течении четырех рабочих дней рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает разрешение по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче разрешения.
При обращении услугополучателя через портал уведомление о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
8. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
9. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур-Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 10 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии), принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя указываются наименование юридического лица почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача разрешения на
работу с микроорганизмами I-IV
группы патогенности и
гельминтами"
Форма
Разрешение на работу с микроорганизмами и гельминтами
Выдано лаборатории _______________________________________________________
(наименование организации)
на проведение _____________________________________________________________
(виды работ: диагностическая, экспериментальная, производственная)
с микроорганизмами ____________________________ группы патогенности, включая
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
На основании: _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"____"______________20____года
Выдается сроком на 5 (пять) лет
Председатель Режимной комиссии
М.П.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача разрешения на
работу с микроорганизмами I-IV
группы патогенности и
гельминтами"
Форма
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
___________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
___________________________
бизнес-идентификационный
номер
___________________________
адрес заявителя
___________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать разрешение на работу с микроорганизмами I, II, III,
IV (нужное указать) группы патогенности и гельминтами ____________________________
________________________________________________________________________________
наименование объекта расположенного по адресу:____________________________________
________________________________________________________________________________
район, улица, дом, квартира
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подпись число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача разрешения на
работу с микроорганизмами I-IV
группы патогенности и
гельминтами"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами"
1
Наименование услугодателя
территориальные департаменты Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
разрешение на работу с микроорганизмами и гельминтами либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
орындалатын зерттеулер номенклатурасы, материалдық база, кадр құрамы және персоналдың кәсіби даярлығы көрсетілген түсіндірме жазба.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя
пояснительная записка с указанием выполняемой номенклатуры исследований, материальной базы, кадрового состава и профессиональной подготовки персонала.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқаға қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығына
2-қосымша
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 62-бабының 8-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру, қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру және тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру тәртібін айқындайды:
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама – органолептикалық, санитариялық-гигиеналық, эпиедмиологиялық, микробиологиялық, вирусологиялық, паразитологиялық, санитариялық-химиялық, биохимиялық, токсикологиялық, радиологиялық, радиометриялық, физикалық факторларды дозиметриялық өлшеулердің, басқа да зерттеулер мен сынақтардың кешені, сондай-ақ жобалардың, өнімдердің, кәсіпкерлік және (немесе) өзге де қызмет объектілерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігін бағалау мақсатында жобаларды сараптау.
2) санитариялық-эпиедмиологиялық қорытынды – мемлекеттік санитариялық-эпиедмиологиялық қадағалау объектілерінің халықтың санитариялық-эпиедмиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге, гигиеналық нормативтерге және (немесе) техникалық регламенттерге сәйкестігін (сәйкес еместігін) куәландыратын құжат;

4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 апреля 2020 года
№ ҚР ДСМ-39/2020
Правила оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 62 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам; выдачи санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) санитарно-эпидемиологическая экспертиза – комплекс органолептических, санитарно-гигиенических, эпидемиологических, микробиологических, вирусологических, паразитологических, санитарно-химических, биохимических, токсикологических, радиологических, радиометрических, дозиметрических замеров физических факторов, других исследований и испытаний, а также экспертиза проектов в целях оценки соответствия проектов, продукции, объектов предпринимательской и (или) иной деятельности нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.
2) санитарно-эпидемиологическое заключение – документ, удостоверяющий соответствие (несоответствие) нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, гигиеническим нормативам и (или) техническим регламентам объектов государственного санитарно-эпидемиологического надзора;

3) иондаушы сәулелену көзі (бұдан әрі – ИСК) – радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аппараттар немесе құрылғылар, сондай-ақ иондаушы сәуле шығаратын немесе шығаруға қабілетті электрофизикалық аппараттар немесе құрылғылар.
2-тарау. Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру тәртібі
3. Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді (бұдан әрі –мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
4. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін заңды немесе жеке тұлға (бдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулерге (сынақтарға) сәйкес аккредиттелген зертханалар жүргізген зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының электрондық көшірмелерін жібереді.
Қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

3) источник ионизирующего излучения (далее – ИИИ) – радиоактивные вещества, аппараты или устройства, содержащие радиоактивные вещества, а также электрофизические аппараты или устройства, испускающие или способные испускать ионизирующее излучение.
Глава 2. Порядок выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам
3. Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение), выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам юридическое или физическое лицо (далее –услуполучатель) направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и электронная копия протоколов исследований (испытаний), проведенные лицами, имеющими государственную лицензию на соответствующий вид деятельности или аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам" согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае обращения через портал услуполучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11657 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 407 бұйрығымен бекітілген Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес Тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметімен жиынтықта "бір өтініш" қағидаты бойынша (бұдан әрі – "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін қызмет) алуға болады.
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру және тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беруді растау туралы өтініш портал арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруінің және "бір өтініш" қағидаты бойынша он жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап, екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.

Государственную услугу можно получить по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции" в соответствии с Правилами присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра, утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 407, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11657 (далее – услуга по принципу "одного заявления").
Заявление о выдаче санитарно-эпидемиологического заключения и подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции согласно приложению 5 к настоящим Правилам направляется через портал.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения и по принципу "одного заявления" услугодателем составляет десять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.
5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 4 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.

6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері төрт жұмыс күні ішінде объектінің мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық нормалау жүйесі құжаттарының талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері объектіге тексеру жүргізгеннен кейін осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген актінің негізінде төрт жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді немесе теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша қызмет көрсету нәтижесі – санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды және объектіге есептік нөмір беру туралы растау немесе оны көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
8. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру тәртібі
9. Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді (бұдан әрі –мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

6. В случае соответствия документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении четырех рабочих дней осуществляет обследование объекта на соответствие требований документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования, оформляет акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта.
7. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения обследования объекта на основании акта, указанного в пункте 6 настоящих Правил, в течении четырех рабочих дней рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает санитарно-эпидемиологического заключение по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче санитарно-эпидемиологического заключения.
При обращении услугополучателя через портал уведомление о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания услуги по принципу "одного заявления" – санитарно-эпидемиологическое заключение и подтверждение о присвоении учетного номера объекту либо мотивированный ответ об отказе в ее оказании.
8. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 3. Порядок выдачи санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию
9. Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее –услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).

10. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы:
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін: осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін: осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
шикізат пен және өнімге арналған нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін: осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруінің жалпы мерзімі он жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.

10. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение), выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам физическое или юридическое лицо (далее – услуполучатель) направляет услугодателю через портал:
для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду: заявление, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и электронную копию проекта нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон: заявление, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и электронная копия проекта нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию: заявление, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и электронная копия проекта нормативной документации на сырье и продукцию.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию" согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения услугодателем составляет десять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления заявителем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.

11. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
12. Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері объектіге бармай төрт жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті берішінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың сәйкестігі жүргізілгеннен кейін төрт жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді не теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
14. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру тәртібі
15. Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді (бұдан әрі –мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

11. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 10 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
12. В случае соответствия документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении четырех рабочих дней без выезда на объект проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу представленных документов.
13. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения соответствия представленных документов, указанного в пункте 12 настоящих Правил, в течении четырех рабочих дней рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает санитарно-эпидемиологического заключение по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче санитарно-эпидемиологического заключения.
При обращении услугополучателя через портал уведомление о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
14. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 4. Порядок выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции
15. Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными департаментами (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

16. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті; заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген нормативтік және (немесе) техникалық құжаттар немесе олардың жобаларының, өнімге технологиялық нұсқаулардың электрондық көшірмелерін; заңнамада белгіленген тәртіппен құзыреті бойынша органдар мен ұйымдар берген өнімнің өндірісінде пайдаланылатын шикізатқа, тағам ингредиенттеріне, тағам қоспаларына, қабығына, қаптамалау материалына сапасы мен қауіпсіздігін куәландыратын құжаттардың электрондық көшірмелерін; жарамдылық мерзімдерін негіздеу ақпаратын (өндіріс технологиясын жетілдіру, қазіргі заманғы технологиялық жабдық, қаптамалау материалы) қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелерін; ұлттық аккредиттеу жүйелерінде аккредиттелген халықтың санитариялық эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының сынақ зертханалары (орталықтары) жүргізген өнімнің, шикізаттың Кеден одағы комисиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға, Кеден одағының, Қазақстан Республикасының техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігіне зертханалық зерттеулер (сынақтар) нәтижелерінің электрондық көшірмелерін жібереді.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес "Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берішінің құжаттарды қарауының және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруінің жалпы мерзімі он жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берішінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап, екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беріші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.

16. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции (далее - санитарно-эпидемиологическое заключение), выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам физическое или юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам; электронные копии нормативных и (или) технических документов или их проекты, технологические инструкции на продукцию, разработанные в установленном законодательством порядке; электронные копии документов, удостоверяющие качество и безопасность на сырье, пищевые ингредиенты, пищевые добавки, оболочки, упаковочный материал используемые в производстве продукции выданные органами и организациями по компетенции в установленном законодательством порядке; электронные копии документов, содержащие информацию обоснования сроков годности (усовершенствование технологии производства, современное технологическое оборудование, упаковочный материал); электронные копии результатов лабораторных исследований (испытаний) продукции, сырья на соответствие Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащим санитарно-эпидемиологичекому надзору (контролю), утвержденным Решением комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 года № 299, требованиям технических регламентов Таможенного союза, Республики Казахстан, проведенных испытательными лабораториями (центрами), ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, аккредитованных в национальных системах аккредитации.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции" согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения услугодателем составляет десять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов .
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.

17. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берішінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
18. Осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды.
19. Көрсетілетін қызметті берішінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың сәйкестігі жүргізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді не теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
20. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
заңды тұлғаның: атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

17. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 16 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
18. В случае соответствия документов, указанных в пункте 17 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения в течении трех рабочих дней рассматривает представленные документы.
19. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения соответствия представленным документам, указанного в пункте 18 настоящих Правил, в течении двух рабочих дней рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает санитарно-эпидемиологического заключение по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче санитарно-эпидемиологического заключения.
При обращении услугополучателя через портал уведомление о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
20. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
21. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур-Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 5 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица: указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
юридического лица: его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағымды көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұратын шағым туралы ақпаратқа (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күн қаралады.
Санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындыларды беру бойынша
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Нысанның БҚСЖ бойынша коды
Код формы по ОКУД ________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
Код организации по ОКПО ___________
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы "30" мамырдағы № 415 бұйрығымен
бекітілген № 017/е нысанды медициналық құжаттама
Мемлекеттiк органның атауы
Наименование государственного органа
Медицинская документация Форма № 017/у
Утверждена приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от "30" мая 2015 года № 415
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды Санитарно-эпидемиологическое заключение № __________ "_______"___________________20 ж. ( г.)
1. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптау
(Санитарно-эпидемиологическая экспертиза) __________________________________
__________________________________________________________________________
(2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 62-бабы 8-тармағына сәйкес санитариялық- эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы, в соответствии с пунктом 8 статьи 62 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения")
Жүргізілді (Проведена) _____________________________________________________
өтініш, нұсқама, қаулы бойынша, жоспарлы және басқа да түрде (күні, нөмірі)
______________________________________________________________________
по обращению, предписанию, постановлению, плановая и другие (дата, номер)

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственных услуг
по выдаче санитарно-
эпидемиологических
заключений
форма
Нысанның БҚСЖ бойынша коды
Код формы по ОКУД ________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
Код организации по ОКПО ___________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы "30" мамырдағы № 415 бұйрығымен
Бекітілген № 017/е нысанды медициналық құжаттама
Мемлекеттiк органның атауы
Наименование государственного органа
Медицинская документация
Форма № 017/у
Утверждена приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от "30" мая 2015 года № 415
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды Санитарно-эпидемиологическое заключение
№ __________
"_______"___________________20 ж. ( г.)
1. Санитариялық-эпидемиологиялықсараптау (Санитарно-эпидемиологическая
экспертиза _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі
туралы" Қазақстан Республикасы Кодекстың 62-бабы 8 тармағына сәйкес
санитариялық- эпидемиологиялық сараптама жүргізілетін объектінің толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы, в
соответствии с пунктом 8 статьи 62 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября
2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения")
Жүргізілді (Проведена)______________________________________________________
өтініш, ұйғарым, қаулы бойынша, жоспарлы және басқа да түрде (күні, нөмірі)
__________________________________________________________________________
по обращению, предписанию, постановлению, плановая и другие (дата, номер)

1. Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температурасы, салыстырмалы ылғалдылық
Киім шешетін, ойын, жатын бөлмелер, музыкалық (спорттық) кабинеттер, медициналық үй-жайлар, изолятор, бассейндер (бар болған кезде)
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбыры жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату крандары – ғимаратқа судың кіру және шығу орындары;
ас блогы (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынған ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бар болған кезде жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан алынған су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
екі жерде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 сантиметр (бұдан әрі – см) тереңдікте, сүзгіден кейінгі су
Электромагниттік өрістің, электростатикалық өрістің кернеуі
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер (жұмыс орындарында)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Ойын үй-жайлары, оқу кабинеттері, музыка, спорт залы, медициналық үй-жайлар
2. Білім беру және тәрбиелеу объектілері, білім алушылар мен тәрбиеленушілер тұратын орындар:
Микроклиматты зерттеу: температурасы, салыстырмалы ылғалдылық
Қабылдау бөлмелері, жатын бөлмелер, оқу үй-жайлары, шеберханалар, спорт және музыка залдары, медициналық кабинеттер, демалуға және ұйықтауға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбырлары жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату крандары - ғимаратқа судың кіру және шығу орындары, ас блогында (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынған ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулерге су
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (бар болған кезде)
Физикалық факторларды зерттеу:
1) электромагниттік және электростатикалық өрістердің кернеуі, шу
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер (жұмыс орындарында)
2) жасанды жарықтандыру деңгейі
оқу үй-жайлары, зертханалар, шеберханалар, өзін-өзі дайындау бөлмелері, оқу залы, медициналық кабинет
3. Балаларды сауықтыру, санаториялық, сауықтыру объектілері, базалар, демалу орындары:
Жергілікті сумен жабдықтау көздерінен (орталықтандырылған, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар) алынған ауыз суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ас блоктары
суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, вирусологиялық, паразитологиялық зерттеу
жабық жүзу бассейндері, ванналар, жағажайлар (бар болған кезде)
паразитологиялық, бактериологиялық көрсеткіштерге
топырақ, құм

1. Объекты дошкольного воспитания и обучения:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Раздевальные, игровые, спальни, музыкальные (спортивные) кабинеты медицинские помещения, изолятор, бассейны (при наличии)
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны - ввод и вывод в здании, пищеблок (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) – при децентрализованном водоснабжении
Колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны
3) вода из закрытых плавательных бассейнов и ванн (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии
в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 сантиметров (далее – см) от поверхности зеркала воды, вода после фильтра
Напряженность электромагнитного поля, электростатического поля
компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты (на рабочих местах)
Уровень искусственной освещенности
игровые помещения, учебные кабинеты, музыкальный, спортивный зал, медицинские помещения
2. Объекты образования и воспитания, мест проживания обучающихся и воспитанников:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Приемные комнаты, спальни, учебные помещения, мастерские, спортивные и музыкальные залы, медицинские кабинеты, помещения для отдыха и сна, компьютерные классы
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны – ввод и вывод в здании, на пищеблоке (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) - при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны.
3) вода на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн (при наличии)
Исследования физических факторов:
1) напряженность электромагнитного, электростатического поля шум
Компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты (на рабочих местах)
2) уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, комнаты самоподготовки, читальный зал, медицинский кабинет
3. Детские оздоровительные, санаторные, оздоровительные объекты, базы, места отдыха:
Вода питьевая из местных источников водоснабжения (централизованные, колодцы, скважины, каптажи) на бактериологические, санитарно-химические показатели
пищеблоки
Вода на бактериологические, санитарно-химические, вирусологические, паразитологические исследования
закрытые плавательные бассейны, ванны, пляжи (при наличии)
паразитологические, бактериологические показатели
почва, песок

4. Балалардың сүт асүйлері:
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимаратқа кіру және шығу орындарындағы су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
5. Қоғамдық тамақтану объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіру және шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдықтар жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (кіріктіріліп-жапсарлас салынған үй-жайларда)
желдету қондырғылары, жабдықтары орналасқан жерлерде
6. Сауда объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
қойма үй-жайлары
7. Тамақ өнімдерін өндіру, өңдеу объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суық кезеңінде)
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіру және шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
8. Денсаулық сақтау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Режимі ерекше үй-жайлар: операциялық, емшара бөлмесі, манипуляциялық, стерилдеу бөлімшелері, жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, босандырудан кейінгі палаталар, бокстар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіружәне шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Жарықтандыруды өлшеу
Режимі ерекше үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық, бейінді мамандардың қабылдау кабинеттері (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталар, қан дайындау үй-жайлары
Шу деңгейі
операциялық үй-жайлар
Электрлік және магниттік өрістерді өлшеу
физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орындарында
Дозиметриялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезінде жұмыс орындары, аралас үй-жайлар мен аумақ

4. Детские молочные кухни:
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
производственные помещения, складские помещения
5. Объекты общественного питания:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении).
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (во встроенно-пристроенных помещениях
места размещения вентиляционных установок, оборудования
6. Объекты торговли:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
складские помещения
7. Объекты по переработке, производству пищевой продукции:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
производственные, помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны – ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
8. Объекты здравоохранения:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Измерение освещенности
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
Уровень шума
операционные
Измерение электрических и магнитных полей
на рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
Дозиметрические измерения
при работе с источниками ионизирующего излучения рабочие места, смежные помещения и территория

9. Дәрілік заттарды дайындау объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіру және шығу орындары
Жарықтандыруды өлшеу
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары
10. Емдеу-косметологиялық объектілер, сұлулық салондары, косметологиялық орталықтар
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде).
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
Электромагниттік өрістер деңгейі
солярий (бар болған кезде)
11. Өндірістік объектілер:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеген кезде жұмыс орындары
Жұмыс аймағы ауасының параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары (зиянды химиялық заттардың көздері болған кезде)
12. Радиотехникалық объектілер:
Электромагниттік өрістер деңгейі
өндірістік үй-жайлар, санитариялық- қорғаныш аймағының шекарасы, құрылысты шектеу аймағы
13. Радиациялық қауіпті объектілер:
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
жұмыс орындары, жапсарлас үй-жайлар, ұйымның аумағы
14. Көлік құралдары:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
конструкциясында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
Көлік құралдары үй-жайларының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
15. Шаруашылық- ауыз сумен жабдықтау объектілері:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық және парзитологиялық зерттеулер
су алу нүктелері
Суды радиологиялық зерттеу
сумен жабдықтаудың жаңа көздері үшін
16. Су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындары:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер
пайдалану орындары
Топырақты паразитологиялық зерттеулер
жағажайлар (бар болған кезде)

9. Объекты по изготовлению лекарственных средств
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании
Измерение освещенности
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
10. Лечебно-косметологические объекты, салоны красоты, косметологические центры:
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
Измерение освещенности
рабочие места
Уровень электромагнитных полей
солярий (при наличии)
11. Производственные объекты:
Исследования параметров микроклимата
рабочие места
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, при работе с источниками ионизирующего излучения
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)
12. Радиотехнические объекты:
Уровень электромагнитных полей
производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки
13. Радиационно-опасные объекты:
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, смежные помещения, территория организации
14. Транспортные средства:
Исследования параметров микроклимата
рабочие и пассажирские (при наличии) места
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие и пассажирские (при наличии) места
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств
рабочие и пассажирские (при наличии) места
15. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения:
Исследование воды: на бактериологические и санитарно –химические, паразитологические исследования
точки забора воды
Радиологическое исследование воды
для новых источников водоснабжения
16. Водные объекты (культурно-бытового назначения), места отдыха
Исследование воды: на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
места пользования
Почва на паразитологические исследования
пляжи (при наличии)

17. Тамақ өнімдерін көтерме сақтау объектілері, химиялық заттар мен өнімдерді, агрохимикаттар мен пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық
жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
18. Вахталық кенттер:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
тұрғын бөлмелер, демалуға арналған үй-жайлар
Суды зерттеу: бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
19. Әлеуетті қауіпті химиялық және биологиялық заттарды пайдаланатын зертханалар:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық
зерттеулерге арналған үй-жайлар, жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
20. Спорттық- сауықтыру мақсатындағы объектілер, бассейндер, моншалар, сауналар
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеу
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (бар болса)
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы
Вестибюль, киім ілетін орын, киім шешетін бөлме, жуынатын бөлме, себезгі, булау бөлмесі, қызметкерлерге арналған тұрмыстық үй-жайлар
Санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындыларды беру бойынша
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
"электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

17. Объекты оптового хранения пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
18. Вахтовые поселки:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
жилые комнаты, помещения для отдыха
Исследование воды: на бактериологические и санитарно -химические исследования
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
19. Лаборатории использующие потенциально-опасные химические и биологические вещества:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
помещения для исследований, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
20. Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани, сауны
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
Исследование воды на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн (при наличии)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
Вестибюль, гардероб, раздевальные, помывочные, душевые, парильни, бытовые помещения для работников
Приложение 4 к Правилам
оказания государственных услуг
по выдаче санитарно-
эпидемиологических
заключений
Стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам"
1
Наименование услугодателя
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделения (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
санитарно-эпидемиологическое заключение, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулерге (сынақтарға) сәйкес аккредиттелген зертханалар жүргізген зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының электрондық көшірмесі
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия протоколов исследований (испытаний), проведенные аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.

Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметімен бірге "бір өтініш" қағидаты бойынша алуға болады.
Санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындыларды беру бойынша
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден ____________________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
__________________________________________________________________________
бойынша орналасқан
__________________________________________________________________________
объектінің нысаналы мақсаты
__________________________________________________________________________
тексеруді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді,
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру (дайындау)
объектісіне есептік нөмір беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
__________________________
қолы,
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
Санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындыларды беру бойынша
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(жобаның атауы)
жобалық құжаттамаға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізуді және санитариялық- эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
қолы,
күні, айы, жылы
Санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындыларды беру бойынша
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
7-қосымша
"Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
"электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Государственную услугу можно получить по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции".
Приложение 5 к Правилам
оказания государственных услуг
по выдаче санитарно-
эпидемиологических
заключений
форма
____________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение,
присвоить учетный номер объекту производства (изготовления) пищевой продукции,
подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору на
________________________________________________________________________________
целевое назначение объекта _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
расположенного по ______________________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
Приложение 6 к Правилам
оказания государственных услуг
по выдаче санитарно-
эпидемиологических
заключений
форма
____________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас провести санитарно-эпидемиологическую экспертизу проектной
документации и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение на
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование проекта)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение (копии документов):
1.
2.
Подпись число, месяц, год
Приложение 7 к Правилам
оказания государственных услуг
по выдаче санитарно-
эпидемиологических
заключений
Стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию"
1
Наименование услугодателя
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальные подразделения (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
санитарно-эпидемиологическое заключение, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері бойынша нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
2) санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
3) шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта нормативной документации на сырье и продукцию.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру портал арқылы тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген кезде өтініштер қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген нормативтік және (немесе) техникалық құжаттар немесе олардың жобаларының, өнімге технологиялық нұсқаулардың электрондық көшірмелері;
заңнамада белгіленген тәртіппен құзыреті бойынша органдар және ұйымдар берген өнімнің өндірісінде пайдаланылатын шикізатқа, тағам ингредиенттеріне, тағам қоспаларына, қабығына, қаптамалау материалына сапасы мен қауіпсіздігін куәландыратын құжаттардың электрондық көшірмелері;
жарамдылық мерзімдерін негіздейтін ақпараты бар құжаттардың (өндіріс технологиясын жетілдіру, қазіргі заманғы технологиялық жабдық, қаптамалау материалы) электрондық көшірмелері;
ұлттық аккредиттеу жүйелерінде аккредиттелген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының сынақ зертханалары (орталықтары) жүргізген өнімнің, шикізаттың Кеден одағы комисиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға, Кеден одағының, Қазақстан Республикасының техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігіне зертханалық зерттеулер (сынақтар) нәтижелерінің электрондық көшірмелері.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) сараптаманың, зерттеудің теріс қорытындысы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через портал круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронные копии нормативных и (или) технических документов или их проекты, технологические инструкции на продукцию, разработанные в установленном законодательством порядке;
электронные копии документов, удостоверяющие качество и безопасность на сырье, пищевые ингредиенты, пищевые добавки, оболочки, упаковочный материал используемые в производстве продукции выданные органами и организациями по компетенции в установленном законодательством порядке;
электронные копии документов, содержащие информацию обоснования сроков годности (усовершенствование технологии производства, современное технологическое оборудование, упаковочный материал);
электронные копии результатов лабораторных исследований (испытаний) продукции, сырья на соответствие Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащим санитарно-эпидемиологичекому надзору (контролю), утвержденным Решением комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 года № 299, требованиям технических регламентов Таможенного союза, Республики Казахстан, проведенных испытательными лабораториями (центрами), ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, аккредитованных в национальных системах аккредитации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательное заключение экспертизы, исследования.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидаларын, мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 596 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12027 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидаларында:
8, 9, 10, 11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімімен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санаты берілетін маман куәлігін (бұдан әрі – куәлік) алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті; осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді; кәсіптік даярлықты бағалау және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесін; 2015 жылға дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде бітіргендерге білімі туралы құжатының электрондық көшірмесін; соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін; соңғы 2 жыл ішіндегі үміткердің есебін (көрсеткіштерді қысқа талдамалық шолуы бар, үміткердің қалауы бойынша осы мамандық үшін анағұрлым маңызды көрсеткіштер) жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттары туралы мәліметтер: орта медициналық білімі туралы диплом, жоғары медициналық білімі туралы диплом (2015 жылдан бастап мәліметтер), Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәлік, сондай-ақ еңбек қызметі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 апреля 2020 года
№ ҚР ДСМ-39/2020
Перечень некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 августа 2015 года № 596 "Об утверждении Правил, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12027, опубликован 12 октября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденных указанным приказом:
пункт 8, 9, 10, 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"8. Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Для получения свидетельства специалиста с присвоением квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – свидетельство) со сроком на 5 (пять) лет, выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам физическое лицо (далее – услугополучатель), направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам; сведения по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам; электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения; электронная копия документа об образовании, окончивших до 2015 года, а также за пределами территории Республики Казахстан; электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет; отчет претендента за последние 2 (два) года (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей).
Сведения о документах услугополучателя: диплом о среднем медицинском образовании, диплом о высшем медицинском образовании (сведения с 2015 года), удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан, а также о трудовой деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

9. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін бірінші немесе жоғары біліктілік санаты берілетін мерзімсіз куәлікті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті; осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді; кәсіптік даярлықты бағалау және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесін; соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін; бұрын алынған үш сертификаттың немесе біліктілік санаты берілетін куәліктердің не біліктілік санатын беру туралы бұйрықтардың электрондық көшірмелерін жібереді.
Бірінші, жоғары біліктілік санаты берілетін мерзімсіз куәлікті алу үшін үміткер тиісті мамандықтар бойынша үш рет қатарынан бірінші, жоғары санатты алуы тиіс.
10. Қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және куәлікті беруінің жалпы мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.

9. Для получения свидетельства для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам услугополучатель, направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам; сведения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам; электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения; электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет; электронные копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств, с присвоением квалификационной категории либо выписок из приказов о присвоении квалификационной категории.
Для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой, высшей категорий претендент должен иметь первую, высшую категорию трижды подряд по соответствующим специальностям.
10. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи свидетельства услугодателем составляет пять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.

11. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 8 немесе 9-тармақтарында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
12. Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері екі жұмыс күні ішінде ұсынылған мәліметтердің сәйкестігін тексереді.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері ұсынылған мәліметтердің сәйкестігін тексергеннен кейін бір жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң нәтиже болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлікті ресімдейді және береді, не теріс нәтиже болған кезде белгіленген мерзімде куәлікті беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.";
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
27. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Жеке тұлға көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Тіркеу туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушы шағымының портал арқылы қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағымды көрсетілетін қызметті беруші өңдеуі барысында жаңартылып тұратын шағым туралы ақпаратқа (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күн қаралады.";

11. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пунктах 8 и 9 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
12. В случае соответствия документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней проверяет соответствие представленных сведений.
13. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения проверки соответствия представленных сведений, в одного рабочего дня рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает свидетельства по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче свидетельства.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги"
27. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур - Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 10 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении). В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.";

1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3- қосымша осы Тізбеге 3- қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4- қосымша осы Тізбеге 4- қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес 7-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 407 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11657 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 31 шілдеде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аумақтық бөлімше – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері;
2) есептік нөмір – тамақ өнімін өндіру обектісінің қызмет түрін және нөмірін қамтитын код;
3) өндіріс субъектісі – тамақ өнімін өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ведомство алынған растаудың көшірмесі негізінде бес жұмыс күні ішінде өндіріс объектісін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің gov.egov.kz. интернет-ресурсында орналастырылатын тізілімге енгізеді.";
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:
"3. Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру тәртібі
14. Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 7 согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
2. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 407 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11657, опубликован 31 июля 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) территориальное подразделение - территориальные подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) учетный номер – код, включающий вид деятельности и номер объекта производства пищевой продукции;
3) субъект производства - физическое или юридическое лицо, осуществляющее деятельность по производству пищевой продукции;
4) ведомство государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – ведомство) - Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан. ";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Ведомство на основании полученной копии подтверждения в течение пяти рабочих дней вносит объект производства в реестр, размещаемый на интернет-ресурсе Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан: gov.egov.kz.";
дополнить главой 3 следующего содержания:
"3. Порядок присвоения учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции"
14. Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

15. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің электрондық көшірмесін жібереді.
Қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды беруінің жалпы мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.
16. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.

15. Для получения подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции, выдаваемое по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам физическое или юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и электронную копию перечня производимой пищевой продукции.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции" (далее – государственная услуга) согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции услугодателем составляет пять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.
16. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 15 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.

17. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша объектінің сәйкестігін тексереді.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері объектіге тексеру жүргізгеннен кейін актінің негізінде бір жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды ресімдейді және береді немесе теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
19. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
20. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның: оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
заңды тұлғаның: оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

17. В случае соответствия документов, указанных в пункте 16 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения в течении двух рабочих дней проверяет соответствие объекта по представленным документам.
18. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения обследования объекта на основании акта, в течении одного рабочего дня рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет заявителю мотивированный отказ в выдаче подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции.
19. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
20. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур-Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 10 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица: указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
юридического лица: его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағымды көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұратын шағым туралы ақпаратқа (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күн қаралады.";
2-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
3. "Адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімді мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 420 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11585 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 шілдеде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімді мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеуді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші):
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
қайта тіркеу үшін – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушіге тіркеу үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) алу кезінде жеке немесе заңды тұлға (не оның сенімхат бойынша өкілі) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жібереді;
Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – ЕАЭО) кедендік аумағында дайындалатын өнім үшін:
дайындаушы (өндіруші) куәландырған, өнім дайындауға негіз болатын құжаттардың (стандарт, ұйымның стандарты, техникалық шарт (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады), технологиялық нұсқаулық, рецептура көшірмелері;
дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасы. Хабарлама ретінде: сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, дайындаушы (өндіруші) куәландырған сапа туралы куәліктің көшірмелері немесе дайындаушының хаты (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) қабылданады;
өнімді қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулық, нұсқау, ұсынымдар) (санамаланған құжаттардың бірі) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі;
өтініш беруші куәландырған заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері және олардың макеттері;
ұлттық аккредиттеу (аттестаттау) жүйелерінде аккредиттелген (аттестатталған) және ЕАЭО-ның Сертификаттау бойынша органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген зертханалар (орталықтар) берген үлгілерді (сынамаларды) алу актісі;
өнімге ұлттық аккредиттеу (аттестаттау) жүйелерінде аккредиттелген (аттестатталған) және ЕАЭО-ның Сертификаттау бойынша органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген зертханалар (орталықтар) берген зерттеулер (сынақтар) хаттамасы, ғылыми есеп, сараптау қорытындысы;
парфюмерлік-косметикалық өнім құрамында наноматериалдар пайдаланылған жағдайда оның химиялық атауы, бөлшектер өлшемдері, сондай-ақ физикалық және химиялық белгілерін қоса алғанда, наноматериал туралы мәліметтерді ұсыну қажет;
ЕАЭО-ның кедендік аумағынан тыс дайындалатын өнім (тауар) үшін:
дайындаушы (өндіруші) куәландырған өнім дайындауға негіз болатын құжаттардың (халықаралық стандарт немесе шет мемлекеттің стандарты, технологиялық нұсқаулық, рецептура) көшірмелері;
өнімді қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулық, нұсқау, ұсынымдар) (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі;
дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасы. Хабарлама ретінде: сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, талдау сертификатының, сапа туралы куәліктің, еркін сату сертификатының көшірмелері немесе өнім дайындаушысының хаты (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) қабылданады;
өтініш беруші куәландырған заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері және олардың макеттері;
өнім шығарылатын елдің құзыретті денсаулық сақтау органдарының (басқа да мемлекеттік уәкілетті органдардың) осы өнімнің қауіпсіздігін растайтын және дайындаушы (өндіруші) мемлекеттің аумағында осы өнімнің еркін айналысына рұқсат ететін құжатының дайындаушы (өндіруші) куәландырған көшірмесі немесе осындай құжатты ресімдеу қажеттілігінің болмауы туралы дайындаушының (өндірушінің) мәліметтері;
өнімге ұлттық аккредиттеу (аттестаттау) жүйелерінде аккредиттелген (аттестатталған) және ЕАЭО-ның Сертификаттау бойынша органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген зертханалар (орталықтар) берген зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының көшірмелері, ғылыми есеп, сараптау қорытындысы;
бақылаудағы өнім үлгілерінің әкелінуін растайтын құжаттың көшірмесі;
парфюмерлік-косметикалық өнім құрамында наноматериалдар пайдаланылған жағдайда оның химиялық атауы, бөлшектер өлшемдері, сондай-ақ физикалық және химиялық белгілерін қоса алғанда, наноматериал туралы мәліметтерді ұсыну қажет.
Порталға тіркеу үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлікті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жібереді;
ЕАЭО-ның кедендік аумағында дайындалатын өнім үшін:
дайындаушы (өндіруші) куәландырған өнім дайындауға негіз болатын құжаттардың (стандарт, ұйымның стандарты, техникалық шарт) (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады), технологиялық нұсқаулық, рецептураның электрондық көшірмелері;
дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі. Хабарлама ретінде: сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, дайындаушы (өндіруші) куәландырған сапа туралы куәліктің көшірмелері немесе дайындаушының хаты (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) қабылданады;
өнімді қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжатының (нұсқаулық, нұсқау, ұсынымдар) электрондық көшірмесі (санамаланған құжаттардың бірі) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі;
өтініш беруші куәландырған заттаңбалардың (қаптамалардың) электрондық көшірмелері және олардың макеттері;
ұлттық аккредиттеу (аттестаттау) жүйелерінде аккредиттелген (аттестатталған) және ЕАЭО-ның Сертификаттау бойынша органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген зертханалар (орталықтар) берген үлгілерді (сынамаларды) алу актісінің электрондық көшірмесі;
өнімге ұлттық аккредиттеу (аттестаттау) жүйелерінде аккредиттелген (аттестатталған) және ЕАЭО-ның Сертификаттау бойынша органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген зертханалар (орталықтар) берген зерттеулер (сынақтар) хаттамасы, ғылыми есеп, сараптау қорытындысының электрондық көшірмесі;
парфюмерлік-косметикалық өнім құрамында наноматериалдар пайдаланылған жағдайда оның химиялық атауы, бөлшектер өлшемдері, сондай-ақ физикалық және химиялық белгілерін қоса алғанда, наноматериал туралы мәліметтерді ұсыну қажет;
ЕАЭО-ның кедендік аумағынан тыс дайындалатын өнім үшін:
дайындаушы (өндіруші) куәландырған өнім дайындауға негіз болатын құжаттардың (халықаралық стандарт немесе шет мемлекеттің стандарты, технологиялық нұсқаулық, рецептура) электрондық көшірмелері;
өнімді қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушы (өндірушінің) құжатының (нұсқаулық, нұсқау, ұсынымдар) электрондық көшірмесі (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі;
дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі. Хабарлама ретінде: сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, талдау сертификатының, сапа туралы куәліктің, еркін сату сертификатының көшірмелері немесе өнім дайындаушысының хаты (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) қабылданады;
өтініш беруші куәландырған заттаңбалардың (қаптамалардың) электрондық көшірмелері және олардың макеттері;
өнім шығарылатын елдің құзыретті денсаулық сақтау органдарының (басқа да мемлекеттік уәкілетті органдардың) осы өнімнің қауіпсіздігін растайтын және дайындаушы (өндіруші) мемлекеттің аумағында оның еркін айналысына рұқсат ететін құжатының дайындаушы (өндіруші) куәландырған көшірмесі немесе осындай құжатты ресімдеу қажеттілігінің болмауы туралы дайындаушының (өндірушінің) мәліметтерінің электрондық көшірмесі;
өнімге ұлттық аккредиттеу (аттестаттау) жүйелерінде аккредиттелген (аттестатталған) және ЕАЭО-ның Сертификаттау бойынша органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген зертханалар (орталықтар) берген зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының электрондық көшірмелері, ғылыми есеп, сараптау қорытындысы;
бақылаудағы өнім үлгілерінің әкелінуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қайта тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және бұрын берілген мемлекеттік тіркеу куәлігін (түпнұсқа) жібереді.
Өнім дайындаушының немесе өтініш берушінің ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, атауы өзгерген кезде тиісті өзгерістер туралы растаушы құжат қосымша ұсынылады.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 5 согласно приложению 8 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 420 "Об утверждении Правил государственной регистрации и отзыва решения о государственной регистрации продукции, оказывающей вредное воздействие на здоровье человека" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11585, опубликован 21 июля 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах государственной регистрации и отзыва решения о государственной регистрации продукции, оказывающей вредное воздействие на здоровье человека, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал);
для перерегистрации – через канцелярию услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Для регистрации к услугодателю при получении свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека (далее - свидетельство), выдаваемое по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам физическое или юридическое лицо (либо его представитель по доверенности) (далее - услугополучатель), направляет через канцелярию услугодателя заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
для продукции, изготавливаемой на таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС):
копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарт, стандарт организации, техническое условие), (предоставляется один из перечисленных документов), технологическая инструкция, рецептура, заверенные изготовителем (производителем);
письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается. В качестве уведомления принимаются: копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), удостоверения о качестве, заверенные изготовителем (производителем) или письмо изготовителя (предоставляется один из перечисленных документов);
документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) продукции (инструкция, руководство, рекомендация) (один из перечисленных документов) либо его копия, заверенная заявителем;
копия этикеток (упаковки) и их макеты на продукцию, заверенные заявителем;
акт отбора образцов (проб), выданный лабораториями (центрами) аккредитованными (аттестованными) в национальных системах аккредитации (аттестации) и внесенных в Единый Реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) ЕАЭС;
протокол исследований (испытаний), выданные лабораториями (центрами), аккредитованными (аттестованными) в национальных системах аккредитации (аттестации) и внесенных в Единый Реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) ЕАЭС на продукцию, научный отчет, экспертное заключение;
в случае использования изготовителем в составе парфюмерно-косметической продукции наноматериалов, необходимо представить сведения о наноматериале, включая его химическое название, размер частиц, а также физические и химические свойства;
для продукции, изготавливаемой вне таможенной территории ЕАЭС:
копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (международный стандарт или стандарт иностранного государства, технологическая инструкция, рецептура), заверенные изготовителем (производителем);
документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) продукции (инструкция, руководство, рекомендация) (предоставляется один из перечисленных документов) либо его копия, заверенная заявителем;
письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается. В качестве уведомления принимаются: копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), сертификата анализа, удостоверения о качестве, сертификата свободной продажи или письмо изготовителя продукции (предоставляется один из перечисленных документов);
копия этикеток (упаковки) и их макеты на продукцию, заверенные заявителем;
копия документа компетентных органов здравоохранения (других государственных уполномоченных органов) страны, в которой производится продукция, подтверждающего безопасность и разрешающего свободное обращение данной продукции на территории государства изготовителя (производителя), заверенная изготовителем (производителем), или сведения изготовителя (производителя) об отсутствии необходимости оформления такого документа;
копия протоколов исследований (испытаний), выданные лабораториями (центрами) аккредитованными (аттестованными) в национальных системах аккредитации (аттестации) и внесенных в Единый Реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) ЕАЭС на продукцию, научный отчет, экспертное заключение;
копия документа, подтверждающего ввоз образцов подконтрольной продукции;
в случае использования изготовителем в составе парфюмерно-косметической продукции наноматериалов, необходимо представить сведения о наноматериале, включая его химическое название, размер частиц, а также физические и химические свойства.
Для регистрации на портал при получении свидетельства, выдаваемое по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам услугополучатель направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
для продукции, изготавливаемой на таможенной территории ЕАЭС:
электронные копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарт, стандарт организации, техническое условие), (предоставляется один из перечисленных документов), технологическая инструкция, рецептура, заверенные изготовителем (производителем);
электронная копия письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается. В качестве уведомления принимаются: копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), удостоверения о качестве, заверенные изготовителем (производителем) или письмо изготовителя (предоставляется один из перечисленных документов);
электронная копия документа изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) продукции (инструкция, руководство, рекомендация) (один из перечисленных документов) либо его копия, заверенная заявителем;
электронные копии этикеток (упаковки) и их макетов на продукцию, заверенные заявителем;
электронная копия акта отбора образцов (проб), выданного лабораториями (центрами) аккредитованными (аттестованными) в национальных системах аккредитации (аттестации) и внесенных в Единый Реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) ЕАЭС;
электронная копия протокола исследований (испытаний), выданные лабораториями (центрами), аккредитованными (аттестованными) в национальных системах аккредитации (аттестации) и внесенных в Единый Реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) ЕАЭС на продукцию, научный отчет, экспертное заключение;
в случае использования изготовителем в составе парфюмерно-косметической продукции наноматериалов, необходимо представить электронную копию сведений о наноматериале, включая его химическое название, размер частиц, а также физические и химические свойства;
для продукции, изготавливаемой вне таможенной территории ЕАЭС:
электронные копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (международный стандарт или стандарт иностранного государства, технологическая инструкция, рецептура), заверенные изготовителем (производителем);
электронная копия документа изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) продукции (инструкция, руководство, рекомендация) (предоставляется один из перечисленных документов) либо его копии, заверенной заявителем;
электронная копия письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается. В качестве уведомления принимаются: копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), сертификата анализа, удостоверения о качестве, сертификата свободной продажи или письмо изготовителя продукции (предоставляется один из перечисленных документов);
электронные копии этикеток (упаковки) и их макетов на продукцию, заверенные заявителем;
электронная копия документа компетентных органов здравоохранения (других государственных уполномоченных органов) страны, в которой производится продукция, подтверждающего безопасность и разрешающего свободное обращение данной продукции на территории государства изготовителя (производителя), заверенная изготовителем (производителем), или сведения изготовителя (производителя) об отсутствии необходимости оформления такого документа;
электронная копия протокола исследований (испытаний), выданные лабораториями (центрами) аккредитованными (аттестованными) в национальных системах аккредитации (аттестации) и внесенных в Единый Реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) ЕАЭС на продукцию научный отчет, экспертное заключение;
электронная копия документа, подтверждающего ввоз образцов подконтрольной продукции.
При перерегистрации свидетельства услугополучатель направляет услугодателю через канцелярию услугодателя заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и ранее выданное свидетельство о государственной регистрации (оригинал).
При изменении организационно-правовой формы, юридического адреса, названия изготовителя продукции либо заявителя дополнительно предоставляется подтверждающий документ о соответствующих изменениях.

Дайындаушының (өндірушінің) шет тілдеріндегі құжаттарының аудармалары "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес куәландырылған қазақ және орыс тілдеріне аудармамен ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы: көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған күні, сұрау салынып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі, қоса берілген құжаттардың саны мен атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы еркін нысандағы қолхат беріледі;
портал арқылы: көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алынатын күн, уақыт көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және куәлікті беруінің жалпы мерзімі он бес жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Өтініш беруші толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.";

Переводы документов изготовителя (производителя) на иностранных языках предоставляются с переводом на казахский и русский языки, заверенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате".
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем документов:
через канцелярию услугодателя: услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов в произвольной форме, с указанием даты приема, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названия приложенных документов, даты выдачи результата государственной услуги;
через портал: в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени получения результата оказания государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека" согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи свидетельства услугодателем составляет пятнадцать рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления заявителем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.";

8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
9. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері сегіз жұмыс күні ішінде өтінім берілген өнімнің белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінім берілген өнімге тексеру жүргізгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлікті ресімдейді және береді немесе теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде куәлікті беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.";
мынадай мазмұндағы 9-2-тармақпен толықтырылсын:
"9-2. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:
"3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
18. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның: оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
заңды тұлғаның: оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

пункт 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. В случае предоставления заявителем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
9. В случае соответствия документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении восьми рабочих дней проверяет соответствие заявленной продукции установленным требованиям.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения проверки заявленной продукции, в течении пяти рабочих дней рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает свидетельство по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет заявителю мотивированный отказ в выдаче свидетельства.";
дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:
"9-2. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее - оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.";
дополнить главой 3 следующего содержания:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
18. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур-Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 5 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица: указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
юридического лица: его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағымды көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұратын шағым туралы ақпаратқа (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күн қаралады.";
2-қосымша осы Тізбеге 8- қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Тиісті біліктілік санаты берілетін маман куәлігі
__________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде)) ______________________________________
(номенклатура бойынша мамандығы)
мамандығы бойынша _________________________________ бiлiктiлiк санаты
беріле отырып, осы куәлікті алды.
Куәлікті беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының
20__ жылғы "___" ____________ № _________________ бұйрығы.
Куәлік ___________________________________ мерзімге жарамды.
5 жылға немесе тұрақты деп көрсету
Тiркеу № ________________
Берiлген күнi 20__ жылғы "___" _____________
Басшының қолы ____________________________________
тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
2-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы,
басшысына
___________________________
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
кімнен______________________
көрсетілетін қызметті
алушының, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
тұрғылықты мекенжайы,
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден_________________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша________________________біліктілік санатын беру туралы куәлік беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__жылғы " " ______________________
(толтырылған күні)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 3 согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 4 согласно приложению 10 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
форма
Свидетельство специалиста с присвоением соответствующей квалификационной категории
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
действительно получил(-а) настоящее свидетельство с присвоением _______________
квалификационной категории по cпециальности _______________________________,
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от
"___"_____________ 20_____ года №_____
Свидетельство действительно на срок _________________________________________
указать на 5 лет или постоянно
Регистрационный №_______ Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года.
Подпись руководителя ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной
категории для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Руководителю
____________________________
наименование государственного
органа, фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
от__________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) услугополучателя,
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
адрес проживания, контактный
телефон
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о присвоении квалификационной категории по
специальности ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование специальности)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_________________________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года
(дата заполнения)
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
форма
Форма сведений

1. Білімі;
2. Диплом нөмірі;
3. Диплом сериясы;
4. Білім беру ұйымының толық атауы;
5. Түскен жылы;
6. Аяқтаған жылы;
7. Диплом бойынша мамандығы;
8. Диплом бойынша біліктілігі;
9. Дипломды нострификациялау (қажет болған жағдайда);
Өтініш берілген мамандық бойынша қайта даярлау жөніндегі куәлік туралы мәліметтер:
10. Қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі;
11. Қайта даярлау мамандығы;
12. Білім беру ұйымының атауы;
13. Оқыту көлемі сағатпен;
14. Оқытудың басталуы;
15. Оқытудың аяқталуы;
Өтініш берілген мамандық бойынша санат берілген қолданыстағы маман сертификатының (куәлігінің) мәліметтері:
16. Берілген күні;
17. Әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды/тіркеу нөмірі;
18. Берген орган;
19. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
20. Мамандығы;
21. Біліктілік санаты;
Қазіргі жұмыс орны туралы мәліметтер:
22. Өтініш берілген мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
23. Жалпы медициналық жұмыс өтілі;
24. Қазіргі кездегі жұмыс орны;
25. Атқаратын лауазымы.
Өтініш берілген мамандығы бойынша еңбек қызметі:
Қабылданған күні
Босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
бұйрық №
Бұйрықтың шығарылған күні
Үміткердің өтініш берілген мамандығы бойынша үздіксіз кәсіптік дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуы туралы ақпарат.
26. Соңғы 5 жыл ішінде жинақталған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері).
27. Өтініш берілген мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақталған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
1) өтініш берілген мамандық бойынша біліктілікті арттыру туралы куәлік туралы мәліметтер;
2) біліктілікті арттыру туралы куәлік нөмірі;
3) циклдің атауы;
4) білім беретін ұйымның атауы;
5) оқудың басталуы;
6) оқудың аяқталуы;
7) оқу көлемі сағатпен.
28. Мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақтаған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандығы бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқу тақырыбының атауын, білім беретін ұйымның атауын, оқудың басталуын, оқудың аяқталуын, оқу көлемін сағатпен немесе сынақ бірліктерімен атап көрсету).
Бастапқы есепке алу құжаттамаларының деректеріне сәйкес үміткердің өтініш берілген мамандығы бойынша статистикалық көрсеткіштері көрсетілген соңғы екі жылдағы есебі (үміткердің қалауы бойынша осы мамандық үшін ең маңызды, көрсеткіштерге қысқаша талдамалы шолу жасалған көрсеткіштер. Көлемі 1 файлдан артық болмайтын мәтіндік есеп).
Статистикалық көрсеткіштер:
Көрсеткіштер (көлем, сапа және тиімділік индикаторлары)
20___ жыл
20___ жыл
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
4-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы,
____________________________
басшысына__________________
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
____________________________
кімнен
____________________________
көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде),
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
тұрғылықты мекенжайы,
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден _____________________________ мамандығы (мамандық атауы)
бойынша ____________________ біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз маман
куәлігін беруді сұраймын.

1. Образование;
2. Номер диплома;
3. Серия диплома;
4. Полное наименование организации образования;
5. Год поступления;
6. Год окончания;
7. Специальность по диплому;
8. Квалификация по диплому;
9. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности:
10. Номер удостоверения по переподготовке;
11. Специальность переподготовки;
12. Название обучающей организации;
13. Объем обучения в часах;
14. Начало обучения;
15. Окончание обучения;
Сведения действующего сертификата (свидетельства) специалиста с присвоением
категории по заявляемой специальности:
16. Дата выдачи;
17. Номер и код административного документа/регистрационный номер;
18. Орган выдавший;
19. Срок действия сертификата (свидетельства);
20. Специальность;
21. Квалификационная категория;
Сведения о настоящем месте работы:
22. Стаж работы по заявляемой специальности;
23. Общий медицинский стаж;
24. Место работы в настоящее время;
25. Занимаемая должность.
Трудовая деятельность по заявляемой специальности:
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию по заявляемой специальности:
26. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц);
27. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по заявляемой специальности:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности;
2) номер свидетельства о повышении квалификации;
3) наименование цикла;
4) название обучающей организации;
5) начало обучения;
6) окончание обучения;
7) объем обучения в часах.
28. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по специальности:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом уполномоченным государственным органом (перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных единицах).
Отчет претендента за последние 2 года по заявляемой специальности, согласно данным первичной учетной документации с указанием статистических показателей (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей. Текстовой отчет объемом не более 1 файла)
Статистические показатели
Показатели (объема, индикаторов качества и эффективности)
20___ год
20___ год
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 4 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
форма
Руководителю
________________________
________________________
наименование государственного
органа,
___________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) руководителя
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) услугополучателя,
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
адрес проживания, контактный
телефон
Заявление
Прошу Вас выдать бессрочное свидетельство специалиста с присвоением
__________________________________________________________________________
квалификационной категории по специальности __________________________________
(наименование специальности)

1) __________________ мамандығы бойынша ___ жылғы "___" № _____
сертификат (куәлік).
2) __________________ мамандығы бойынша ____ жылғы "___" № _____
сертификат (куәлік).
3) ________________ мамандығы бойынша ___ жылғы "___" № ______
сертификат (куәлік).
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20_ жылғы " " __ ________ (толтырылған күні)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
5-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны
Біліктілік санатын бере отырып бұрын алынған үш маман сертификаты (куәлігі) туралы мәліметтер:
№ 1 сертификат (куәлік):
1. Берілген күні;
2. Әкімшілік құжат нөмірі жіне коды/тіркеу нөмірі;
3. Берген орган;
4. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
5. Мамандығы;
6. Біліктілік санаты;
№ 2 сертификат (куәлік):
7. Берілген күні;
8. Әкімшілік құжат нөмірі/тіркеу нөмірі;
9. Берген орган;
10. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
11. Мамандығы;
12. Біліктілік санаты;
№ 3 сертификат (куәлік):
13. Берілген күні;
14. Әкімшілік құжат нөмір/тіркеу нөмірі;
15. Берген орган;
16. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
17. Мамандығы;
18. Біліктілік санаты;
Үміткердің үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуы туралы ақпарат.
19. Соңғы 5 жылда жиналған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
20. Соңғы 5 жылда жиналған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
біліктілігін арттыру куәлігі туралы мәліметтер:
өтініш берілген мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің нөмірі;
циклдың атауы;
оқытушы ұйымның атауы;
оқытудың басталуы;
оқытудың аяқталуы;
оқытудың көлемі сағатпен;
21. Соңғы 5 жыл ішінде жиналған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандық бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқыту тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқытудың басталуын, оқытудың аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқыту көлемін атап көрсету).
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
7-қосымша
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілі ( кіру каналдары)
"электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
5 (бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
біліктілік санатын бере отырып маман куәлігі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

1) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"_____________ г.
по специальности___________________________________________
2) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"_____________ г.
по специальности __________________________________________
3) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"_____________ г.
по специальности___________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года
(дата заполнения)
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 5 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
форма
Форма сведений
Сведения о трех ранее полученных сертификатах (свидетельствах) специалиста с
присвоением категории:
Сертификат (свидетельство) № 1:
1. Дата выдачи;
2. Номер и код административного документа /регистрационный номер;
3. Орган выдавший;
4. Срок действия сертификата (свидетельства);
5. Специальность;
6. Квалификационная категория;
Сертификат (свидетельство) № 2:
7. Дата выдачи;
8. Номер и код административного документа /регистрационный номер
9. Орган выдавший;
10. Срок действия сертификата (свидетельства);
11. Специальность;
12. Квалификационная категория;
Сертификат (свидетельство) № 3:
13. Дата выдачи;
14. Номер и код административного документа /регистрационный номер;
15. Орган выдавший;
16. Срок действия сертификата (свидетельства);
17. Специальность;
18. Квалификационная категория;
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих
непрерывному профессиональному развитию:
19. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет
(основных и дополнительных зачетных единиц);
20. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет:
сведения о свидетельстве повышения квалификации:
номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности;
наименование цикла;
название обучающей организации;
начало обучения;
окончание обучения;
объем обучения в часах;
21. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по
заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при
присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским
образованием, утверждаемом уполномоченным государственным органом
(перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей
организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или
зачетных единицах).
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 7 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
1
Наименование услугодателя
территориальные департаменты Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
свидетельство специалиста с присвоением квалификационной категории, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімі бар куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесі;
2015 жылға дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде оқу бітіргендердің білімі туралы құжатының электрондық көшірмесі;
соңғы 5 (бес) жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
үміткердің соңғы 2 (екі) жыл ішіндегі есебі (үміткердің қалауы бойынша көрсеткіштердің қысқа талдамалық шолуы бар, осы мамандық үшін анағұрлым маңызды көрсеткіштер);
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып, мерзімсіз куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесі;
соңғы 5 (бес) жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
біліктілік санатын бере отырып, бұрын алынған үш сертификаттың немесе куәліктердің не біліктілік санатын беру туралы бұйрықтардан үзінділердің электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттары: орта медициналық білімі туралы диплом, жоғары медициналық білімі туралы диплом (2015 жылдан бастап мәліметтер), Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәлік туралы, сондай-ақ еңбек қызметі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін, уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения по форме;
электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения;
электронная копия документа об образовании, окончивших до 2015 года, а также за пределами территории Республики Казахстан;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет;
отчет претендента за последние 2 (два) года (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей);
для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения по форме;
электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет;
электронные копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств, с присвоением квалификационной категории либо выписок из приказов о присвоении квалификационной категории.
Сведения о документах услугополучателя: диплом о среднем медицинском образовании, диплом о высшем медицинском образовании (сведения с 2015 года), удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан, а также о трудовой деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени получения результата оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Тамақ өнімдерін өндіру
объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
өтініш берушіің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
жеке немесе заңды тұлғаның
атауы, мекенжайы
____________________________
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден ______________________________________________ мекенжайы
(аудан, көше, үй, пәтер)
бойынша орналасқан санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ
өнімін өндіру (дайындау) объектісіне ________________ есептік нөмір беруді
(объектінің атауы)
сұраймын.
Қызмет түрі ___________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының нөмірі _____________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының берілген күні ______
Қосымша: ______________________________________________________
(көрсету)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
жылы, күні, айы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Тамақ өнімдерін өндіру
объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
"Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілі ( кіру каналдары)
"электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растау не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям настоящих Правил
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
присвоения учетных номеров
объектам производства пищевой
продукции и ведения
их реестра
форма
____________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас присвоить учетный номер объекту производства (изготовления) пищевой
продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору______________________
_____________________________________________________________________________
(наименование объекта)
расположенного по адресу: ______________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
Вид деятельности ______________________________________________________________
Номер санитарно-эпидемиологического заключения __________________________________
Дата выдачи санитарно-эпидемиологического заключения _____________________________
Приложение: __________________________________________________________________
указать
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подпись
число, месяц, год
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 5 к Правилам
присвоения учетных номеров
объектам производства пищевой
продукции и ведения
их реестра
Стандарт государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции"
1
Наименование услугодателя
территориальные подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе
7
График работы
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелді бас тартуға негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) ұсынылған объектінің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра;
электронная копия перечня производимой пищевой продукции.
Сведения о санитарно-эпидемиологическом заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленного объекта требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Адам денсаулығына
зиянды әсер ететін өнімдерді
мемлекеттік тіркеу және
мемлекеттік
тіркеу туралы шешімді кері
қайтарып алу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке басты куәландыратын
құжаттың №
_________________________
заңды тұлға ұйымының атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
Өтініш
Сізден ____________________________________________________________________
(өнімнің атауы)
__________________________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүргізуді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттар көшірмелері):
1.
2.
3.
Қолы,
Күні, айы, жылы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Адам денсаулығына
зиянды әсер ететін өнімдерді
мемлекеттік тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы
шешімді кері қайтарып алу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
_________________________________________________________________________
(уәкілетті орган)
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
_______ № __________
Өнім:_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(өнімнің атауы, өнім сәйкес келтіріліп дайындалған нормативтік және (немесе)
техникалық құжаттар, дайындаушының (өндірушінің), алушының атауы және
орналасқан орны)
сәйкес келеді _____________________________________________________________
мемлекеттік тіркеуден өтті, Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізіліміне енгізілді
және өндіруге, өткізуге және пайдалануға рұқсат берілді
Осы куәлік:
(қаралған зерттеу хаттамаларын, зерттеу өткізген ұйымның (сынақ зертханасының,
орталығының) атауын, бақа да қаралған құжаттарды атап көрсету) негізінде берілді.
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі өнімді дайындаудың немесе
бақылаудағы тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына жеткізудің
барлық кезеңіне белгіленеді.
Қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде),
уәкілетті тұлғаның лауазымы,
құжат берген органның (мекеменің)
мөрі
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)/қолы) М.О.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету мәселелері жөніндегі
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Адам денсаулығына
зиянды әсер ететін өнімдерді
мемлекеттік тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы
шешімді кері қайтарып алу
қағидаларына
4-қосымша
"Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілдері

4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации и
отзыва решения о
государственной регистрации
продукции, оказывающей
вредное воздействие на
здоровье человека
форма
____________________________
наименование государственного
органа
от__________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя
____________________________
№ документа удостоверяющего
личность
____________________________
наименование организации
юридического лица
____________________________
адрес, контактный телефон
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
Заявление
Прошу Вас провести государственную регистрацию (перерегистрацию) (необходимо
подчеркнуть) ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование продукции)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение (копии документов):
1.
2.
Подпись,
число, месяц, год
Приложение 10 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации и
отзыва решения о
государственной регистрации
продукции, оказывающей
вредное воздействие на
здоровье человека
форма
__________________________________________________________________________
(уполномоченный орган)
Свидетельство о государственной регистрации
№ __________ от __ _________ ____
Продукция: _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование продукции, нормативные и (или) технические документы, в
соответствии с которыми изготовлена продукция, наименование и место нахождения
изготовителя (производителя), получателя)
соответствует______________________________________________________________
прошла государственную регистрацию, внесена в Реестр свидетельств о
государственной регистрации и разрешена для производства, реализации и
использования
Настоящее свидетельство выдано на основании (перечислить рассмотренные
протоколы исследований, наименование организации (испытательной
лаборатории, центра), проводившей исследования, другие рассмотренные
документы)):
Срок действия свидетельства о государственной регистрации устанавливается
на весь период изготовления или поставок подконтрольной продукции
(товаров) на территорию Евразийского экономического союза
Подпись, Фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность уполномоченного лица, выдавшего
документ, и печать органа (учреждения),
выдавшего документ
___________________________________________ М.П.
(фамилия, имя, отчество (при наличии)/подпись)
Приложение 11 к Перечню
некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан по вопросам оказания
государственных услуг в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации и
отзыва решения о
государственной регистрации
продукции, оказывающей
вредное воздействие на
здоровье человека
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека"
1
Наименование услугодателя
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

2) қайта тіркеу үшін:
өтініш;
мемлекеттік тіркеу туралы бұрын берілген куәлік (түпнұсқасы).
Өнім дайындаушының немесе көрсетілетін қызметті алушынің ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, атауы өзгерген кезде тиісті өзгерістерді растаушы құжат қосымша ұсынылады.
Дайындаушының (өндірушінің) шет тілдеріндегі құжаттарының аудармалары "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 шілдедегі Заңына сәйкес куәландырылған қазақ және орыс тілдеріне аудармамен ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы: көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған күні, сұрау салынып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі, қоса берілген құжаттардың саны мен атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы еркін нысандағы қолхат беріледі.
портал арқылы: көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алынатын күн көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) бақылаудағы тауарлардың Кеден одағы комисиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға және ЕАЭО-ның техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмеуі;
2) егер ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер анықталмаған ақпаратты қамтитын болса немесе осы Қағидалардың таплаптарына сәйкес келмеуі;
3) егер бақылаудағы тауарларға және оларды дайындау және олардың айналымы шарттарына қатысты ғылымның қазіргі заманғы дамуы деңгейінде қауіпсіздік талаптарын белгілеу мүмкін болмаса, сондай-ақ өнімде және адамның өмір сүру ортасында мұндай өнімнің қауіпті факторларын анықтау және өлшеу әдістемелері болмаса;

2) для перерегистрации:
заявление;
ранее выданное свидетельство о государственной регистрации (оригинал).
При изменении организационно-правовой формы, юридического адреса, названия изготовителя продукции либо заявителя дополнительно предоставляется подтверждающий документ о соответствующих изменениях.
Переводы документов изготовителя (производителя) на иностранных языках предоставляются с переводом на казахский и русский языки, заверенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате".
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем документов:
через канцелярию услугодателя: услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов в произвольной форме, с указанием даты приема, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названия приложенных документов, даты выдачи результата государственной услуги;
через портал: в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени получения результата оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) несоответствие подконтрольных товаров требованиям Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к товарам, подлежащим санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 года № 299 и технических регламентов ЕАЭС;
2) если представленые документы и (или) сведения содержат недостоверную информацию или не соответствуют требованиям настоящих Правил;
3) если в отношении продукции и условий их изготовления и оборота не могут быть на современном уровне развития науки установлены требования безопасности, а также отсутствуют методики определения и измерения в продукции и среде обитания человека опасных факторов такой продукции;

4) өнімдерді дайындау, олардың айналымы және тұтыну (пайдалану) кезінде адам денсаулығына және оның өмір сүру ортасына өнімнің зиянды әсер ету жағдайлары туралы ақпараттың болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте жарияланған);
2. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 557 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15510 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте жарияланған);
3. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 14 қыркүйектегі № 695 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15914 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 30 қазанда жарияланған);

4) наличие информации о случаях вредного воздействия продукции на здоровье человека и среду его обитания при изготовлении, обороте и употреблении (использовании) продукции.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 апреля 2020 года
№ ҚР ДСМ-39/2020
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15217, опубликован 21 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 557 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15510, опубликован 6 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан);
3. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 сентября 2017 года № 695 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15914, опубликован 30 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан);

4. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 557 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 қарашадағы № 908 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16106 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда жарияланған);
5. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 23 қазандағы № ҚР ДСМ-28 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17746 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 21 қарашада жарияланған).

4. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 908 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 557 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16106, опубликован 26 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан);
5. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № ҚР ДСМ-28 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17746, опубликован 21 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан).