"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 23 сәуірдегі № 11-4/137 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 сәуірде № 20479 болып тіркелді
"БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11240 болып тіркелді, 2015 жылғы 25 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 53-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 380 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру қағидаларының 41-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
аталған бұйрықпен бекітілген Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Есепке қою";
2, 3, 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Балаларды есепке қою үшiн асырап алушылар, не болмаса олардың сенім білдірген адамдары (бұдан әрі - өтініш беруші), Министрлікке мынадай құжаттар ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысанда толтырылған балаларды есепке қою туралы өтiнiштің екі данасы;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 апреля 2020 года № 11-4/137. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20479
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11240, опубликован 25 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", пунктом 53 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, пунктом 41 Правил передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 380, и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Постановка на учет";
пункты 2, 3, 4 изложить в следующей редакции:
"2. Для постановки детей на учет усыновителями либо их доверенными лицами (далее – заявитель) предоставляются в Министерство следующие документы:
1) заявление о постановке на учет детей, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в двух экземплярах;

2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысанда толтырылған балаларды есепке алудың жеке карточкасының екі данасы;
3) ішкi iстер органдарының шетелде тұрақты тұруға шығу туралы рұқсат жазбасы бар, шетелдіктердің асырауына берілген балаға - Қазақстан Республикасының азаматына (бұдан әрі - бала) берілген Қазақстан Республикасының азаматы паспортының түпнұсқасы;
4) баланы асырап алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттары (жеке басын сәйкестендіру және салыстырып-тексеруі үшін);
5) баланың 3,5 х 4,5 сантиметр көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосуретi;
6) баланың туу туралы куәлiгi (салыстырып-тексеруі үшін);
7) шетелдіктердің баланы асырап алуы туралы өтінішін қанағаттандыру туралы, сотпен куәландырылған, сот шешімі (салыстырып-тексеруі үшін).
"Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды (қыздарды) есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидалардың 2-1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында қамтылған.
Балаларды есепке қою осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
3. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттарды толтыру кезінде толық емес деректер ұсынылған және/немесе құжаттардың толық емес топтамасы немесе қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар тапсырылған жағдайда балаларды есепке қою құжаттарын қабылдау жүзеге асырылмайды және өтініш берушіге құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат беріледі.
Жіберілген кемшіліктер жойылғаннан кейін құжаттар жалпы негізде қайта ұсынылады.
4. Өтініш беруші осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады. Осы Қағидалардың 2-тармағының 3), 4), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмелері істі қалыптастыру үшін екі данада жасалынады.
Осы Қағидалардың 2-тармағының 4), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
Өтініштің қағаз жеткізгіште қабылданғанының расталуы, оның қабылданған күні, қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және құжаттар топтамасын қабылдаған уақыттың көрсетілуімен Министрліктің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіндегі белгі болып табылады.
Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күннің ішінде қабылданған құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және балаларды есепке қоюды жүзеге асырады немесе өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.

2) персональная карточка учета детей, заполненная по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в двух экземплярах;
3) оригинал паспорта гражданина Республики Казахстан (далее – паспорт), выданный ребенку - гражданину Республики Казахстан, переданному на усыновление иностранцам (далее – ребенок), с разрешительной записью органов внутренних дел о выезде за границу на постоянное место жительства;
4) документы, удостоверяющие личность усыновителей (для идентификации личности и сверки);
5) две цветные фотографии ребенка размером 3,5 х 4,5 сантиметров;
6) свидетельство о рождении ребенка (для сверки);
7) решение суда об удовлетворении заявления иностранцев об усыновлении, заверенное судом (для сверки).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам" (далее – государственная услуга), включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
Постановка на учет детей производится в течение пяти рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил.
3. В случае предоставления неполных данных при заполнении и/или подачи неполного пакета документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, либо документов с истекшим сроком действия, прием документов для постановки на учет детей не осуществляется и заявителю выдается расписка об отказе в приеме документов.
После устранения допущенных недостатков документы подаются повторно на общих основаниях.
4. В случае предоставления заявителем полного пакета документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения Министерства осуществляет прием и регистрацию заявления. Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 6), 7) пункта 2 настоящих Правил, копируются в двух экземплярах для формирования дела.
Документы, указанные в подпунктах 4), 6), 7) пункта 2 настоящих Правил, возвращаются заявителю.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Министерства с указанием даты его получения, фамилии, имени и отчества (при его наличии) принимавшего лица и времени приема пакета документов.
Сотрудник ответственного структурного подразделения Министерства в течение пяти рабочих дней проверяет полученные документы на соответствие требованиям настоящих Правил и производит постановку детей на учет либо отказывает заявителю в оказании государственной услуги.

Есепке қойылғаннан кейін осы Қағидалардың 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжат өтініш берушіге кері қайтарылады.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Балаларды есепке қоюдан мынадай негіздер бойынша бас тартылуы мүмкін:
1) өтініш берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің белгілі болуы;
2) өтініш берушінің және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі.";
мынадай мазмұндағы 6-1, 6-2-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңы) 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес Министрлік мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
6-2. Министрліктің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Министрлік басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Мемелкеттік қызметті көрсететін Министрліктің атына тікелей келіп түскен өтініш берушінің шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңының 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда өтініш беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа шағымдана алады.".
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің балаларды бақылауды жүзеге асыруы";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Балалардың тұрғылықты орнын өзгерту";
осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 2-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес 2-1 қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

После постановки на учет документ, указанный в подпункте 3) пункта 2 настоящих Правил, возвращается заявителю.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. В постановке на учет детей может быть отказано по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.";
дополнить пунктами 6-1, 6-2 следующего содержания:
"6-1. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) Министерство обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги.
6-2. Жалоба на решения, действия (бездействие) Министерства и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя Министерства, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба заявителя, поступившая в адрес Министерства, непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба заявителя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатом оказания государственной услуги заявитель вправе обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Осуществление загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Перемена места жительства детей";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің Бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
2020 жылғы 23 сәуірдегі
№ 11-4/137 Бұйрыққа
1-қосымша
Шетелдіктер асырап алған
Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
балаларды Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер
министрлігінде есепке қою және
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемелерінің
бақылауды жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігіне
азамат/ша (тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда),
азаматтығы)
___________________________
___________________________
мекенжайы және телефон
нөмірі:_____________________
___________________________
Баланы есепке қою туралы өтiнiш
20__ жылғы "___"__________ №___________ __________________ сот шешімінің
негiзiнде менiң ұлымды/қызымды Қазақстан Республикасының азаматын/шасын есепке
алуыңызды сұраймын.
Бала туралы мәлiметтер (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні мен
жерi):_____________________________________________ паспорт № _______________
берген мекеме __________ берілген күні - қолданылу мерзімі ______________________,
_______________________ мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасында тұратын
________________________________________ кіруге және тұруға рұқсаты бар.
Қазақстан Республикасында баланың келесі жақын туыстары тұратынын хабарлаймын
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және мекенжайы):__________________________
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мен асырап алған
бала_______________________ кәмелеттiк жасқа толғанға дейiн (18 жас) Қазақстан
Республикасының азаматтығын сақтайтындығы және консулдық лауазымды адам баланың
тұрмыс жағдайы мен тәрбиесiнiң сәйкестiгiн тексеру мақсатында баланы асырап алушыларға
кез келген уақытта баруға құқығы бар екендiгi маған белгiлi.
__________________________ тұрғылықты жері өзгерген жағдайда, кетерден 10 (он)
жұмыс күн бұрын:________________________ мекенжайында орналасқан Қазақстан
Республикасының шет елдегі мекемесiне хабарлаймын.
20___ жылғы "___" ____________                        _____________________
(өтiнiш берушiнің қолы)
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
2020 жылғы 23 сәуірдегі
№ 11-4/137 Бұйрыққа
2-қосымша
Шетелдіктер асырап алған
Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
балаларды Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер
министрлігінде есепке қою және
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемелерінің
бақылауды жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі

2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
М. Тілеуберді
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
от 23 апреля 2020 года
№ 11-4/137
Приложение 1
к Правилам постановки
на учет в Министерстве
иностранных дел
Республики Казахстан
и осуществления
загранучреждениями
Республики Казахстан
контроля за детьми,
являющимися гражданами
Республики Казахстан,
переданными
на усыновление иностранцам
Форма
В Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
от гражданина/ки (фамилия,
имя, отчество (при его наличии),
гражданство)
___________________________
адрес и номер телефона: ____
___________________________
Заявление о постановке на учет детей
Прошу принять на учет моего/мою сына/дочь гражданина/ку Республики Казахстан на
основании решения суда __________________________ №____________ от "___"
__________20___года.
Сведения о ребенке (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения):
________________________________________________ паспорт № ___________ кем выдан
__________ дата выдачи - срок действия _____________ проживавший/шая в Республике Казахстан
по адресу: ________________________________ и имеющий/щая разрешение на въезд и
проживание в ____________________________________________.
Сообщаю, что в Республике Казахстан проживают следующие ближайшие родственники
ребенка (фамилия, имя, отчество (при его наличии) и адрес места жительства):
__________________________________
____________________________________________________________________
Мне известно, что усыновленный мной
ребенок_____________________________________________ в соответствии с законодательством
Республики Казахстан, до достижения совершеннолетия (18 лет) сохраняет гражданство
Республики Казахстан, и консульское должностное лицо в любое время имеет право посетить
усыновителя с целью проверки соответствия условий проживания, воспитания ребенка.
В случае перемены места проживания __________________________ проинформирую за 10
(десять) рабочих дней до отбытия загранучреждение Республики Казахстан, находящееся по
адресу: ________________________.
"___" ___________20__года.                               ___________________
(подпись заявителя)
Приложение 2 к приказу
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
от 23 апреля 2020 года
№ 11-4/137
Приложение 2
к Правилам постановки
на учет в Министерстве
иностранных дел
Республики Казахстан
и осуществления
загранучреждениями
Республики Казахстан
контроля за детьми,
являющимися гражданами
Республики Казахстан,
переданными на
усыновление иностранцам
Форма
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
Место
для фото

3,5х4,5
фотосуретке
арналған
орын
Балаларды есепке алудың жеке карточкасы
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда): _____________________
(асырап алғаннан кейінгі)
2. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда): _____________________
(асырап алғанға дейінгі)
3. Жынысы: _______________________________________________________________
4. Туған жылы және жері:____________________________________________________
5. Паспорттың сериясы мен нөмірі _____________ қашан және кім берді _____________
6. Шетелге кетер алдындағы Қазақстандағы тұрғылықты жері (тіркелген
жері)___________________________________________________________________________
7. Сот шешімі: _____________________________________________________________
(нөмірі, күні және жері)
8. Асырап алушылар (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
1) Асырап алған әкесі:_______________________________________________________
2) Асырап алған анасы: ______________________________________________________
9. Тұратын елдегі мекенжайы және телефон нөмірі: ______________________________
10. Туу туралы куәлік:_______________________________________________________
(деректер)
11. Қазақстан Республикасындағы жақын туыстары: _____________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мекенжайы
12. Консулдық есепке алу немесе есептен шығару туралы белгі:____________________
20___ жылғы "___" _______________
Қолы ___________________
(қызметтік белгілер үшін)
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
2020 жылғы 23 сәуірдегі
№ 11-4/137 Бұйрыққа
3-қосымша
Шетелдіктер асырап алған
Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
балаларды Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер
министрлігінде есепке қою және
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемелерінің
бақылауды жүзеге асыру
қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
"Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды (қыздарды) есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
жеке тұлғаның (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған күннен бастап - 5 (бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу (паспортқа қосымша бет) немесе дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.

3,5 х 4,5
Персональная карточка учета детей
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии): ________________________
(после усыновления)
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии): ________________________
(до усыновления)
3. Пол: _________________________________________________________
4. Дата и место рождения: ________________________________________
5. Серия и номер паспорта _____________ кем и когда выдан___________
6. Место жительства (регистрации) в Казахстане перед выездом за
границу_____________________________________________________________
7. Решение суда: ________________________________________________
(номер, дата и место)
8. Усыновители (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
1) Приемный отец: ______________________________________________
2) Приемная мать: ______________________________________________
9. Адрес проживания в стране и номер телефона: _____________________
10. Свидетельство о рождении: ____________________________________
(данные)
11. Ближайшие родственники в Республике Казахстан: _______________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
12. Отметка о постановке на консульский учет или снятии с учета: _____
____________________________________________________________________
Подпись _____________________
"___" _______________20___ года.
(для служебных отметок)
Приложение 3 к приказу
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
от 23 апреля 2020 года
№ 11-4/137
Приложение 2-1
к Правилам постановки
на учет в Министерстве
иностранных дел
Республики Казахстан
и осуществления
загранучреждениями
Республики Казахстан
контроля за детьми,
являющимися гражданами
Республики Казахстан,
Переданными на
усыновление иностранцам
Стандарт государственной услуги
"Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан,
переданных на усыновление (удочерение) иностранцам"
1
Наименование услугодателя
Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
со дня сдачи физическим лицом (далее - услугополучатель) пакета документов услугодателю – 5 (пять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление иностранцам (вкладыш в паспорт), либо мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
С понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.

Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 09.00-дан 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған www.mfa.gov.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) балаларды есепке қою туралы өтiнiштің толтырылған екі данасы;
2) балаларды есепке қою жеке карточкасының толтырылған екі данасы;
3) ішкi iстер органдарының шетелде тұрақты тұруға шығу туралы рұқсат жазбасы бар, шетелдіктердің асырауына берілген балаға - Қазақстан Республикасының азаматына (бұдан әрі - бала) берілген Қазақстан Республикасының азаматы паспортының түпнұсқасы;
4) баланы асырап алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттары (жеке басын сәйкестендіру және салыстырып-тексеруі үшін);
5) баланың 3,5 х 4,5 сантиметр көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосуретi;
6) баланың туу туралы куәлiгi (салыстырып-тексеруі үшін);
7) шетелдіктердің баланы асырап алуы туралы өтінішін қанағаттандыру туралы, сотпен куәландырған, сот шешімі (салыстырып-тексеруі үшін).
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің белгілі болуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен оның мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекетік қызметі көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.mfa.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының нөмірі - 1414, 8 800 080 7777.

Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства www.mfa.gov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление о постановке на учет детей, в двух экземплярах;
2) персональная карточка учета детей, в двух экземплярах;
3) оригинал паспорта гражданина Республики Казахстан, выданный ребенку - гражданину Республики Казахстан, переданному на усыновление иностранцам, с разрешительной записью органов внутренних дел о выезде за границу на постоянное место жительства;
4) документы, удостоверяющие личность усыновителей (удочерителей) (для идентификации личности и сверки);
5) две цветные фотографии ребенка размером 3,5 х 4,5 сантиметров;
6) свидетельство о рождении ребенка (для сверки);
7) решение суда об удовлетворении заявления иностранцев об усыновлении (удочерении), заверенное судом (для сверки).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет ресурсе www.mfa.gov.kz., раздел "Государственные услуги", единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.