"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 5 мамырдағы № 272 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 мамырда № 20630 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15468 болып тіркелген, 2017 жылғы 18 қыркүйекте ҚР НҚА Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 41-27) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 14-бабы 1-тармағының 41-27) тармақшасына, 35-1 және 35-2-баптарына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген.";
9, 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш беруші "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - мемлекеттік корпорация) арқылы уәкілетті ұйымға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі - өтініш) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) көзделген құжаттардың тізбесіне сәйкес құжаттарды жолдайды.
Мемлекеттік корпорацияда өтініш пен ұсынылған құжаттардың толықтығына тексеру жүргізіліп, одан кейін олар уәкілетті ұйымға жолданады.
Ұсынылған құжаттардың толық топтамасын ұсынылмау және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Мемлекеттік қызмет стандартында баяндалған.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2020 года № 20630
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15468, опубликован 18 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41-27) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41-27) пункта 1 статьи 14, статьями 35-1 и 35-2 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".;
пункты 9, 10 изложить в следующей редакции:
"9. Для получения государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания" заявитель направляет в уполномоченную организацию через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – государственная корпорация) заявление на получение сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания (далее - заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и пакет документов по перечню предусмотрннному в стандарте государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания" (далее – Стандарт государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В государственной корпорации проводится проверка заявления и представленных документов на полноту, после чего они передаются в уполномоченную организацию.
В случае представления заявителем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов.
После приема документов через Государственную корпорацию, заявителю выдается расписка о приеме документов.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.

10. Уәкілетті ұйым құжаттарды түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының жалпы мерзімі олар түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Уәкілетті ұйым нұсқамалық материалды пайдалана отырып аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарға сәйкес 5 (бес) жұмыс күні ішінде сертификаттық зерттеп - қарауды жүргізеді.
Бұл ретте, уәкілетті ұйым ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Сертификатты беруден бас тарту үшін негіздер Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген";
мынадай мазмұндағы 25-1, 25-2 және 25-3-тармақтармен толықтырылсын:
"25-1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі уәкілетті ұйымның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым уәкілетті ұйымның, азаматтық авиация саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
25-2. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға тиісті.
25-3. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру немесе жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
29-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

10. Уполномоченная организация осуществляет регистрацию документов в день их поступления.
Общий срок оказания стандарта государственной услуги составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня их поступления.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Уполномоченная организация осуществляет сертификационное обследование в течение 5 (пяти) рабочих дней на соответствие сертификационным требованиям, предъявляемым к поставщикам аэронавигационного обслуживания, с использованием инструктивного материала.
При этом, уполномоченная организация обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Основания для отказа в выдаче сертификата предусмотрены в пункте 9 Стандарта государственной услуги.";
дополнить пунктами 25-1, 25-2 и 25-3 следующего содержания:
"25-1. Жалоба на решение, действий (бездействий) уполномоченной организации по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя уполномоченной организации, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере гражданской авиации, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25-2. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
25-3. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
абзац первый пункта 29 изложить в следующей редакции:

"29. Аэронавигациялық қызмет көрсетуді беруші сертификатта бұрын көрсетілмеген жаңа аэронавигациялық қызмет көрсетудің түрлеріне (кіші түрлеріне) аэронавигациялық қызмет көрсетуді жүзеге асыруы үшін өтініш беруші Мемлекеттік корпорация арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және аэронавигациялық қызмет көрсетудің мәлімделген түрлеріне (кіші түрлеріне) қатысты бөлігінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген құжаттарды жібереді.";
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму
Министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының
2020 жылғы 5 мамырдағы № 272
бұйрығына 1-қосымша
Аэронавигациялық қызмет
көрсетуді берушіні
сертификаттау және оған
сертификат беру
қағидаларына
2-қосымша
"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Қабылдау және беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификаты не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы

"29. Для осуществления поставщиком аэронавигационного обслуживания новых видов (подвидов) аэронавигационного обслуживания, которые ранее не были указаны в сертификате, заявитель направляет через государственную корпорацию заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и документы предусмотренные пунктом 8 Стандарта государственной услуги, в части касающейся заявленных видов (подвидов) аэронавигационного обслуживания.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инновации
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 5 мая 2020 года № 272
Приложение 2 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата поставщика
аэронавигационного
обслуживания"
Стандарт государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания"
1
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Авиационная администрация Казахстана"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием и выдача осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
3
Срок оказания государственной услуги
15 рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Сертификат поставщика аэронавигационного обслуживания либо письменный мотивированный ответ об отказе в приеме документов оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно

21 адамнан 50 адамға дейін
302
5.
11 адамнан 20 адамға дейін
190
6.
10 адамға дейін
180
Ескертпе: сертификаттың қолданылу саласын кеңейту кезінде
Сертификаттау үшін алым ставкасынан 10%
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30 дейін жұмыс кестесіне сәйкес 9.00-ден 18.30-ға дейін;

от 21 до 50 человек
302
5.
от 11 до 20 человек
190
6.
до 10 человек
180
Примечание: при расширении сферы деятельности сертификата
10% от ставки сбора за сертификацию
7
График работы
услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.

Мемлекеттік корпорацияның - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын алуға өтініш.
2. "Азаматтық авиация субъектілерінің қаржылық-экономикалық жағдайы туралы ұсынылатын ақпараттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 16 қыркүйектегі № 718 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8747 болып тіркелген) сәйкес ұсынылатын нысан бойынша соңғы жылғы қаржылық-экономикалық жағдай туралы ақпаратты ұсынады.
3. Қазақстан Республикасының міндетті сақтандыру түрлері туралы заңнамасының талаптарына сәйкес сақтандыру міндеттемелері бойынша мәліметтер.
4. Техникалық оқуды және персоналдың біліктілігін арттыру курстарын жоспарлауды, өткізуді растайтын құжаттама.
5. Бекітілген Ұшу қауіпсіздігін басқару жөніндегі нұсқаулық (ал егер шарттық негізде ұшу қауіпсіздігін басқару жүйесі қызмет көрсетудің осындай түрін ұсынатын басқа аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің бақылауында болған жағдайда - шартты қоса бере отырып, осындай берушінің ұшу қауіпсіздігін басқару жөніндегі бекітілген нұсқаулығы).
6. Салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, сертификаттау жүргізгені үшін мемлекеттік алымды төлеу фактісін растайтын төлем тапсырмасы данасының көшірмесі.
7. Диспетчердің, оператордың жұмыс технологиясының көшірмелері (сертификаттау үшін мәлімделген әрбір бөлімше үшін).
8. Соңғы жылдағы әуе трассаларындағы (жауапкершілік ауданында) әуе қозғалысының қарқындылығы және әуе қозғалысына қызмет көрсету (бұдан әрі - ӘҚҚ) секторларының (аймақтарының) өткізу қабілеті туралы анықтама.
9. Радиотехникалық жабдықты және радиобайланысты пайдалану қызметіне бекітілген ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету (бұдан әрі - ҰРТҚ) және байланыс жабдықтарының (құралдарының) жиынтық тізбесі.
10. ҰРТҚ және байланыс құралдарын пайдалану, техникалық қызмет көрсету тәртібін анықтайтын құжаттар:
ҰРТҚ және байланыс құралдарын резервтеу жөніндегі бекітілген нұсқаулықтардың тізбесі;
ҰРТҚ және байланыс құралдарына (жай-күйі бойынша қызмет көрсетілетін құралдардан басқа) техникалық қызмет көрсету және жөндеу кестесі);
ҰРТҚ және байланыс құралдарына жерде тексеру жүргізу туралы ақпарат;
ҰРТҚ және байланыс құралдарына ұшу тексеру жүргізу туралы ақпарат;

Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. Заявление на получение сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
2. Информацию о финансово-экономическом положении за последний год по форме представляемой в соответствии с приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 16 сентября 2013 года № 718 "Об утверждении формы, представляемой информации о финансово-экономическом положении субъектов гражданской авиации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8747).
3. Сведения по страховым обязательствам в соответствии с требованием законодательства Республики Казахстан об обязательных видах страхования.
4. Документация, подтверждающая планирование, проведение технической учебы и курсов повышение квалификации персонала.
5. Утвержденное руководство по управлению безопасностью полетов (а в случае, если на договорной основе система управления безопасностью полетов находится под контролем другого поставщика аэронавигационного обслуживания, представляющий аналогичный вид обслуживания – утвержденное руководство по управлению безопасностью полетов такого поставщика с приложением договора).
6. Копии экземпляра платежного поручения, подтверждающий факт уплаты государственного сбора за проведение сертификации, с предоставлением оригинала для сверки.
7. Копии технологии работы диспетчера, оператора (для каждого подразделения, заявленного для сертификации).
8. Справка об интенсивности воздушного движения на воздушных трассах (в районе ответственности) за последний год и пропускной способности секторов (зон) обслуживания воздушного движения (далее – ОВД).
9. Сводный перечень оборудования (средств) радиотехнического обеспечения полетов (далее – РТОП) и связи, закрепленных за службой эксплуатации радиотехнического оборудования и радиосвязи.
10. Документы, определяющие порядок эксплуатации, техобслуживания средств РТОП и связи:
перечень утвержденных инструкций по резервированию средств РТОП и связи;
график технического обслуживания и ремонта средств РТОП и связи (кроме средств, обслуживаемых по состоянию);
информация о проведении наземных проверок средств РТОП и связи;
информация о проведении летных проверок средств РТОП и связи;

"Азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 381 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12303 болып тіркелген) Азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларына ҰРТҚ және байланыс құралдарының сәйкестігі туралы ақпарат.
11. Аэронавигациялық ақпаратты басқару қызметі (бұдан әрі - ААБ қызметі) персоналының жұмыс тәртібін айқындайтын құжаттар:
бекітілген лауазымдық нұсқаулықтар;
бастапқы аэронавигациялық ақпаратты берушілердің қолданыстағы тізбесі;
ААБ қызметінің бекітілген құрылымы.
12. Метеорологиялық жабдықтың құрамы және орналасу схемасы.
13. Әуеайлақта ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық.
14. Метеорологиялық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын персоналдың бекітілген үлгілік лауазымдық нұсқаулықтары.
15. Авиациялық метеорологиялық персоналдың құзыреттілігіне бағалау жүргізуді растайтын құжаттар:
құзыреттілігіне бағалау жүргізудің бекітілген әдістемесі;
құзыреттілігіне соңғы бағалау жүргізу бойынша анықтама.
16. Стандарттау бойынша халықаралық ұйымның (ИСО) 9000 сериялы сапа менеджменті жүйесінің сертификаты.
17. Іздестіру мен құтқаруды үйлестіру орталығы персоналының жұмыс тәртібін айқындайтын құжаттар:
бекітілген лауазымдық нұсқаулықтар;
бекітілген жұмыс технологиясы.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты аттестаттаудан өту үшін талап етілетін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

информация о соответствии средств РТОП и связи нормам годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 381 "Об утверждении норм годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12303).
11. Документы, определяющие порядок работы персонала службы управления аэронавигационной информацией (далее – служба УАИ):
утвержденные должностные инструкции;
действующий перечень поставщиков исходной аэронавигационной информации;
утвержденная структура службы УАИ.
12. Состав и схемы размещения метеорологического оборудования.
13. Инструкция по метеорологическому обеспечению полетов на аэродроме.
14. Утвержденные типовые должностные инструкции персонала, осуществляющего метеорологическое обеспечение.
15. Документы, подтверждающие проведение оценки компетентности авиационного метеорологического персонала:
утвержденная методика проведения оценки компетенции;
справка по проведению последней оценки компетенции.
16. Сертификат системы менеджмента качества серии 9000 Международной организации по стандартизации (ИСО).
17. Документы, определяющие порядок работы персонала координационного центра поиска и спасания:
утвержденные должностные инструкции;
утвержденная технология работы.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) не представление документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил;
2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актам Республики Казахстан в области использования воздушного пространства и деятельности авиации;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих для прохождения аттестации;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 5 мамырдағы
№ 272 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы және "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 900 бұйрығының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 18019 болып тіркелді, 2019 жылғы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2. "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы және "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 900 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 30 шілдедегі № 576 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 1 тамызда № 19177 болып тіркелді, 2019 жылғы 9 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 5 мая 2020 года № 272
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
1. Пункт 1 приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года № 900 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания" и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" и о признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18019, опубликован 5 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2. приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 июля 2019 года № 576 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года № 900 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания" и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" и о признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19177, опубликован 9 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);

3. "Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 15 ақпандағы № 84 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 19 ақпанда № 18323 болып тіркелді, 2019 жылғы 28 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

3. приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 февраля 2019 года № 84 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18323, опубликован 28 февраля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).