Тараз қаласында жиналыстар, митингілер, демонстрациялар, шерулер мен пикеттерді өткізуге арналған арнайы орындарды белгілеу және оларды пайдалану тәртібі туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 59-6 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 маусымда № 4652 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 бабына сәйкес, Тараз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімінің №1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес Тараз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
2. Осы шешімнің №4 қосымшасына сәйкес Тараз қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Тараз қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Жамбыл облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Тараз қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тірлкелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы Ж. Жексембиев
Тараз қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Кулекеев
Тараз қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 59-6 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Жиналыстар мен митингігілерді ұйымдастыру және өткізу үшін келесі арнайы орындар айқындалсын:
1) Балуан Шолақ көшесі, №50 "Б" мекенжайында орналасқан "Мамыр" саябағына іргелес алаң;
2) Рахимов көшесі, №55 мекенжайында орналасқан Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаң;
3) Қайрат Рысқұлбеков саябағының балалар алаңшасы.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 29.07.2020 № 60-4 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об определении специализированных мест для проведения собраний, митингов, демонстраций, шествий, пикетирований и правил их использования в городе Таразе
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 24 июня 2020 года № 59-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 июня 2020 года № 4652
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места, порядок использования специальных мест, нормы их предельного наполнения, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению для организации и проведения мирных собраний в городе Таразе, согласно приложениям №1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу некоторые решения Таразского городского маслихата, согласно приложению №4 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Таразского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсеТаразского городского маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Таразского
городского маслихата Ж. Жексембиев
Секретарь Таразского
городского маслихата Б. Кулекеев
Приложение 1 к решению
Таразского городского маслихата
№ 59-6 от 24 июня 2020 года
Специализированные места, порядок использования специальных мест, нормы их предельного заполнения, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению для организации и проведения мирных собраний в городе Таразе
1. Для организации и проведения собраний и митингов определить следующие специализированные места:
1) площадь, прилегающая к парку "Мамыр", расположенная по улице Балуан Шолак, №50 "Б";
2) площадь перед городским домом культуры имени Ы.Дукенулы, расположенная по улице Рахимова, №55;
3) детская площадка парка Кайрата Рыскулбекова.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 29.07.2020 № 60-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Шерулерді өткізу үшін келесі арнайы орын айқындалсын:
1) Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңнан бастап Рахимов, Рысбек батыр, Ниетқалиев, Ұлбике ақын, Рахимов көшелерімен Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңға дейінгі арақашықтық.
3. Демонстрацияларды өткізу үшін келесі арнайы орындар айқындалсын:
1) Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңнан бастап Рахимов, Рысбек батыр, Ниетқалиев, Ұлбике ақын, Рахимов көшелерімен Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңға дейінгі арақашықтық;
2) "Қазақ хандығы" монументінен бастап Тәуке хан, Төле би, Әл-Фараби, Рахимов көшелерімен Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңға дейінгі арақашықтық.
4. Тараз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі:
1) Тараз қаласының әкімдігі бейбіт жиналысты ұйымдастыру және өткізу кезінде бейбіт жиналысты ұйымдастыру және өткізуге жұмылдырылған ұйымдардың қызметін үйлестіру үшін тұрақты түрде жұмыс істейтін жедел штаб құрады. Жедел штабтың құрамына жергілікті полиция қызметі, азаматтық қорғау органдары өкілдері, бейбіт жиналысты ұйымдастырушы (бұдан әрі - ұйымдастырушы) кіреді. Жедел штабты қала әкімдігінің уәкілетті өкілі басқарады;
2) ұйымдастырушы бейбіт жиналысты ұйымдастыру және өткізу тәртібін регламенттейтін қатысушылардың жүріс-тұрыс қағидаларын азаматтар үшін жалпыға қолжетімді жерге орналастырады, қоғамдық тәртіпті сақтауды, қатысушылардың қауіпсіздігін, өрт және санитарлық-эпидемиологиялық қауіпсіздігін, жазатайым оқиғалар кезінде алғашқы медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз ететін шараларды және төтенше жағдайлар туындаған кезде эвакуациялау тәртібін көздейді;
3) ұйымдастырушы жергілікті полиция қызметімен бірлесіп, жедел штабты басқару пунктінің, жергілікті полиция қызметінің және жедел жәрдемнің қызметтік автокөлігі, сондай-ақ резерві тұрағының орналасатын жерін айқындайды;
4) жергілікті полиция қызметі бейбіт жиналыс басталуынан екі тәулік бұрын қоғамдық тәртіп сақтауды, жол және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жұмылдырылған күш пен құралдарды орналастыру жоспарын бекітеді.
5) Тараз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылар мен қатысушылар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңындағы көзделген міндеттер мен тыйымдарды қатаң сақтауға міндетті.
3. Тараз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
а / в = с;
а – бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың аумағы (шаршы метр);

2. Для проведения шествий определить следующий специализированный маршрут:
1) расстояние от площади перед городским домом культуры имени Ы. Дукенулы, расположенной по улице Рахимова, №55, по улицам Рахимова, Рысбек батыра, Ниеткалиева, Улбике Акын, Рахимова до городского дома культуры имени Ы. Дукенулы;
3. Для проведения демонстраций определить следующие специализированные маршруты:
1) расстояние от площади перед городским домом культуры имени Ы. Дукенулы, расположенной по улице Рахимова, №55, по улицам Рахимова, Рысбек батыра, Ниеткалиева, Улбике Акын, Рахимова до городского дома культуры имени Ы. Дукенулы;
2) расстояние от монумента "Қазақ хандығы", расположенного по улице Тауке хана, по улицам Тауке хана, Толе би, Аль-Фараби, Рахимова до городского дома культуры имени Ы. Дукенулы;
4. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Таразе:
1) при организации и проведении мирного собрания акиматом города создается постоянно действующий оперативный штаб для координации деятельности организаций, задействованных в организации и проведении мирного собрания. В состав оперативного штаба входят представители местной полицейской службы, органов гражданской защиты, организатор мирного собрания (далее-организатор). Оперативный штаб возглавляет уполномоченный представитель акима города;
2) организатор размещает правила поведения участников, регламентирующие порядок организации и проведения мирного собрания в общедоступном для граждан месте, предусматривает меры, обеспечивающие охрану общественного порядка, безопасность участников, пожарную и санитарно-эпидемиологическую безопасность, оказание первой медицинской помощи при несчастных случаях и порядок эвакуации при возникновении чрезвычайных ситуаций;
3) организатор совместно с местной полицейской службой определяет месторасположение служебного автотранспорта, пункта управления оперативного штаба местной полицейской службы и скорой помощи, а также стоянок резерва;
4) местные службы полиции за двое суток до начала мирного собрания утверждают план размещения сил и средств, задействованных в обеспечении охраны общественного порядка, дорожной и пожарной безопасности;
5) организаторы и участники мирных собраний в городе Таразе обязаны строго соблюдать запреты и обязанности, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан".
3. Предельные нормы заполнения специальных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Таразе:
а / в = с;
а - площадь специальных мест для организации и проведения мирных собраний (в квадратных метрах);

в – бейбіт жиналыстарға қатысатын әрбір азаматқа қарастырылған шекті норма (1,5 шаршы метр);
с - бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормасы (бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың шекті саны).
4. Тараз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды жергілікті полиция әрбір бейбіт жиналысты өткізу кезінде бекітетін қоғамдық тәртіп сақтауды, жол және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жұмылдырылған күш пен құралдарды орналастыру жоспарына сәйкес анықталады.
Тараз қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 59-6 шешіміне 2 қосымша
Бейбіт жиналыстарды, шерулерді жәнедемонстрацияларды өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық қамтамасыз ету
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 29.07.2020 № 60-4 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Арнайы орынның атауы
Материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі
Шекті толу нормалары
1.1.
Балуан Шолақ көшесі, №50 "Б" мекенжайында орналасқан "Мамыр" саябағына іргелес алаң
Жер учаскесінің көлемі
– 550 шаршы метр;
- жасанды жарықтандыру;
электрэнергиясын қосу нүктесі;
бейнебақылау камералары және бейнежазбалар орнатылған;
40 тұрақ орындары.
(1 кіру, 1 шығу)
100-200
адам
1.2.
Рахимов көшесі, №55 мекенжайында орналасқан Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаң
Жер учаскесінің көлемі
– 900 шаршы метр;
- жасанды жарықтандыру;
- электр энергиясын қосу нүктесі;
-бейнебақылау камералары және бейнежазбалар орнатылған;
20 тұрақ орындары.
(1 кіру, 1 шығу)
150-250
адам
1.3.
Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңнан бастап Рахимов, Рысбек батыр, Ниетқалиев, Ұлбике ақын, Рахимов көшелерімен Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңға дейінгі арақашықтық
Маршруттың ұзындығы
1 920 метр;
- маршрут бойында көшелер жарықтандырылған;
- бейнебақылау камералары және бейнежазбалар орнатылған.
150-250
адам
1.4.
"Қазақ хандығы" монументінен бастап Тәуке хан, Төле би, Әл-Фараби, Рахимов көшелерімен Ы.Дүкенұлы атындағы қалалық мәдениет үйінің алдындағы алаңға дейінгі арақашықтық
Маршруттың ұзындығы
5 660 метр;
- маршрут бойында көшелер жарықтандырылған;
- бейнебақылау камералары және бейнежазбалар орнатылған.
150-250
адам
1.5.
Қайрат Рысқұлбеков саябағының балалар алаңшасы
Жер учаскесінің көлемі

в – предельная норма на каждого гражданина, участвующего в мирных собраниях (1,5 квадратных метра);
с - предельная норма заполнения специальных мест для организации и проведения мирных собраний (предельное количество лиц, участвующих в мирном собрании).
4. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специальных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Таразе определяются в соответствии с планом размещения сил и средств, задействованных в обеспечении охраны общественного порядка, дорожной и пожарной безопасности, утверждаемым местной полицией при проведении каждого мирного собрания.
Приложение 2 к решению
Таразского городского маслихата
№ 59-6 от 24 июня 2020 года
Материально-техническое оснащение специализированных мест для проведения мирных собраний, шествий и демонстраций
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 29.07.2020 № 60-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
специализированного
места
Материально-техническое
оснащение
Предельная
наполняемость
1.1.
Площадь, прилегающая к парку "Мамыр", расположенная по улице Балуан Шолак, №50 "Б".
Площадь земельного участка – 550 квадрат метр
Установлено:
- искусственное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
- 40 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
100-200
человек
1.2.
Площадь перед городским домом культуры имени Ы. Дукенулы, расположенная по улице Рахимова, №55.
Площадь земельного участка – 900 квадрат метр
Установлено:
- искусственное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
- 20 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
150-250
человек
1.3.
От площади перед городским домом культуры имени Ы. Дукенулы, расположенной по улице Рахимова, №55, по улицам Рахимова, Рысбек батыра, Ниеткалиева, Улбике Акын, Рахимова до городского дома культуры имени Ы. Дукенулы
Протяженность маршрута составляет 1 920 метров.
Вдоль маршрута имеется:
- уличное освещение;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации.
150-250
человек
1.4.
От монумента "Қазақ хандығы", расположенного по улице Тауке хана, по улицам Тауке хана, проспекту Толе би, улицам Аль-Фараби, Рахимова до городского дома культуры имени Ы. Дукенулы.
Протяженность маршрута составляет 5 660 метров.
Вдоль маршрута имеется:
- уличное освещение;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации.
150-250
человек
5.5
детская площадка парка Кайрата Рыскулбекова
Площадь земельного участка

– 3 500 шаршы метр;
- жасанды жарықтандыру;
электрэнергиясын қосу нүктесі;
-бейнебақылау камералары және бейнежазбалар орнатылған;
20 тұрақ орындары.
( 1 кіру, 1 шығу)
300-500
адам
Тараз қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 59-6 шешіміне 3 қосымша
Пикеттеуді өткізу тәртібі
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 26.01.2024 №12-2 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Пикеттеу – қоғамдық маңызы бар мәселелер және (немесе) адамдардың және (немесе) органдардың, ұйымдардың әрекеттері (әрекетсіздігі) бойынша пікірін жария білдіру мақсатында Қазақстан Республикасының бір азаматының белгілі бір жерде, белгілі бір уақытта болуы.
Пикеттеуді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының резиденцияларына іргелес жатқан аумақтарда;
5) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
6) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда өткізуге тыйым салынады.
Пикеттеу барысында:
- оны тек бір азамат тұрақты түрде, яғни қозғалыссыз жүргізуіне;
- плакаттарды, транспаранттар мен өзге де көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
- (бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда) бір жерде, бір уақытта бір объектіде бір күнде екі сағаттан астырмай жүргізілуіне жол беріледі.
Пикеттеу барысында:
- (бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда) бір жерде, бір уақытта бір объектіде екі және одан көп пикеттерді өткізуге;
- дыбыскүшейткіш құралдарды пайдалануға;
- пикеттеуге тыйым салынғаніргелеснысан аумағынан 800 метр қашықтықта пикеттеу жүргізуге жол берілмейді.
Тараз қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 59-6 шешіміне 4 қосымша
Тараз қалалық мәслихатының күші жойылды деп танылған шешімдердің тізбесі
1. "Тараз қаласы бойынша жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 ақпандағы № 51-4 шешімі (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2974 болып тiркелген, 2016 жылғы 8 сәуірдегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);

– 3 500 квадрат метр;
Установлено:
- искусственное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
- 20 парковочных мест
(1 заезд, 1 выезд).
300-500 человек
Приложение 3 к решению
Таразского городского маслихата
№ 59-6 от 24 июня 2020 года
ПРАВИЛА проведения пикетирования
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 26.01.2024 №12-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Пикетирование – присутствие одного гражданина Республики Казахстан в определенном месте в определенное время с целью публичного выражения мнения по общественно значимым вопросам и/или действиям/бездействию лиц и/или органов, организаций.
Проведение пикетирования запрещается:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к резиденциям Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
5) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
6) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.
Допускается:
- проведение только одним гражданином ив статичной форме (без передвижения);
- использование плакатов, транспарантов и иные средств наглядной агитации;
- пикетирование не более двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта (за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний).
Не допускается:
- проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний;
- использование звукоусиливающих средств;
- проведение пикетирования на расстоянии 800 метров прилегающих территорий объектов, у которых запрещено проведение пикетирования.
Приложение 4 к решению
Таразского городского маслихата
№ 59-6 от 24 июня 2020 года
Перечень утратившими силу некоторых решений Таразского городского маслихата
1. Решение Таразского городского маслихата от 26 февраля 2016 года №51-4 "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций по городу Тараз" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2974, опубликованное 16 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");

2. "Тараз қаласы бойынша жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 ақпандағы № 51-4 шешіміне толықтырулар енгізу туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 9 ақпандағы № 28-5 шешімі (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде №3720 болып тiркелген, 2018 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

2. Решение Таразского городского маслихата от 9 февраля 2018 года №28-5 "О внесении дополнений в решение Таразского городского маслихата от 26 февраля 2016 года №51-4 "Об утверждении дополнительного порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Тараз" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3720, опубликованное 7 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).