Сарыағаш ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 маусымдағы № 53-472-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 23 шілдеде № 5731 болып тiркелдi
Ескерту. Шешімнің тақырыбына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.10.2020 № 56-508-VI шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 бабының 2 тармағына сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын Сарыағаш қаласындағы "Жеңіс" саябағындағы алаң айқындалсын.
2. Сарыағаш ауданында демонстрациялар мен шерулер өткізу үшін жүру маршруты ретінде республикалық маңызы бар "Шымкент-Шыназ" жолымен және Сабыр Рахимов көшесімен шектесетін Сарыағаш қаласының Ө.Жамансариев көшесі айқындалсын.
3. Сарыағаш ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
5. Сарыағаш аудандық мәслихатының 2016 жылғы 2 наурыздағы № 50-444-V "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2016 жылғы 18 наурызда № 3649 тiркелген және 2016 жылғы 1 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
6. "Сарыағаш аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

О порядке организации и проведения мирных собраний в Сарыагашском районе
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 25 июня 2020 года № 53-472-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 23 июля 2020 года № 5731
Сноска. В заголовок решения внесено изменение на русском языке, текст на государственном языке не меняется решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 14.10.2020 № 56-508-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированным местом для организации и проведения мирных собраний в Сарыагашском районе площадку в парке "Женис" в городе Сарыагаш.
2. Определить маршрут следования для проведения демонстраций и шествий в Сарыагашском районе: улицу О.Жамансариева в городе Сарыагаш прилегающей с дорогой республиканского значения "Шымкент-Шыназ" и улицей Сабыра Рахимова.
3. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Сарыагашском районе, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и шествий согласно приложению 1 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
5. Признать утратившим силу решение Сарыагашского районного маслихата от 2 марта 2016 года № 50-444-V "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествия, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 марта 2016 года № 3649 и 1 апреля 2016 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
6. Государственному учреждению "Аппарат Сарыагашского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сарыағаш аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарыағаш аудандық
мәслихат хатшысы Б. Садыков
Сарыағаш аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 25 маусымдағы
№ 53-472-VI шешіміне
1-қосымша
Бейбіт жиналыстар мен шерулерді ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану
ТӘРТІБІ
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.10.2020 № 56-508-VI шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын – Сарыағаш аудандық мәслихаты бейбіт жиналыстарды немесе шерулерді өткізу үшін айқындаған жалпыға ортақ пайдаланылатын орын немесе жүру маршруты.
Бейбіт жиналыстар мен шерулер өткізу үшін арнайы орынның материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
п/п
Арнайы орын атауы
Материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
Шекті толу нормалары
1.
Сарыағаш қаласындағы "Жеңіс" саябағындағы алаң
- көше жарығы;
- электр энергиясын қосу нүктесі;
- бейнебақылау және бейнежазба камералары;
- автотұрақ орны (1 кіру, 1 шығу).
200 адам
Жергілікті атқарушы органның өкілі хабарлама/өтініш бойынша оң шешім қабылданған кезде, бейбіт жиналыстың/шерудің ұйымдастырушысымен бір күн бұрын іс-шараны өткізу ережесін келесі сұрақтар бойынша келісу үшін арнайы орынға барады:
бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылардың айырым белгісі;
периметрі және өткізу орнының материалдық-техникалық сипаттамасымен танысу мен анықтау үшін;
Осы Заңда көзделген жағдайларда бейбіт жиналыстар өткізу кезінде дыбыс деңгейі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетін дыбыс күшейткіш техникалық құралдарды, плакаттарды, транспаранттарды және өзге де көрнекі үгіттеу құралдарын, сондай-ақ көлік құралдарын пайдалануға;
БАҚ үшін арнайы белгіленген орын (лента немесе қоршаумен шектеу; фото-видео түсірілім және сұхбаттасу үшін жеткілікті көрінуді қамтамасыз ету);
бейбіт жиналыстар өткізу кезінде аудиовизуалды техника құралдарын пайдалануға, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауды;
Республикалық маңызы бар "Шымкент-Шыназ" жолымен және Сабыр Рахимов көшесімен шектесетін Сарыағаш қаласының Ө.Жамансариев көшесіндегі жүру маршрутымен танысу.
Бейбіт жиналыс өткізу күні ұйымдастырушы және оған қатысушылар:
өтініште көрсетілген мерзім аралығында арнайы орынның аумағында орналасады;
ғимараттардың, құрылысжайлардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
санитарлық нормалар мен қауіпсіздік ережелерін сақтап, Қазақстан Республикасының қоғамдық тәртіпті сақтау туралы заңнамасын сақтайды;
бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісін тағып жүреді.
Сарыағаш аудандық
мәслихатының

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сарыагашского районного маслихата после его официального опубликования.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата
Сарыагашского района Б. Садыков
Приложение 1
к решению маслихата
Сарыагашского района
от 25 июня 2020 года
№ 53-472-VI
ПОРЯДОК
использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний и шествий
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесеным решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 14.10.2020 № 56-508-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированное место для организации и проведения мирных собраний – место общего пользования или маршрут следования, определенный Сарыагашским районным маслихатом для проведения мирных собраний или шествий.
Материально-техническое оснащение специализированного места для проведения мирных собраний и шествий
п/п
Наименование специализированного места
Материально-техническое оснащение
Нормы предельной заполняемости
1.
Площадка в парке "Женис" в городе Сарыагаш
- уличное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
- парковочные места заезд, 1 выезд)
200 человек
Представитель местного исполнительного органа при положительном рассмотрении уведомления/заявления совместно с организатором мирного собрания/шествия выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка ведения мероприятия по вопросам:
отличительного знака организаторов мирных собраний;
для определения периметра и ознакомления с материально-техническими характеристиками места проведения;
использования при проведении мирных собраний звукоусиливающих технических средств, соответствующим законодательству Республики Казахстан, плакаты, транспаранты и иные средства наглядной агитации, а также транспортные средства в случаях, предусмотренных настоящим Законом;
специально отведенного места для СМИ (ограничение лентой, либо ограждением; обеспечение достаточной видимости для произведения фото-видеосъемки и получения интервью);
использования средств аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео- и фотосъемки при проведении мирных собраний;
для ознакомления с маршрутом следования по улице О.Жамансариева города Сарыагаш, прилегающей с дорогой республиканского значения "Шымкент-Шыназ" и улицей Сабыра Рахимова.
В день проведения мирного собрания организатор и его участники:
находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка;
носят отличительный знак организатора мирных собраний.
Приложение 2
к решению маслихата
Сарыагашского района

2020 жылғы 25 маусымдағы
№ 53-472-VI шешіміне
2-қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 27.06.2024 № 19-149-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Мынадай объектілердің іргелес аумақтарының шекараларынан 800 метр қашықтықта пикеттеуді өткізуге тиым салынады:
1) Жаппай жерлеу орындарында;
2) Теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

от 25 июня 2020 года
№ 53-472-VI I
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 27.06.2024 № 19-149-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Запрещается проведение пикетирования на расстоянии 800 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.