Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 49/413-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 шілдеде № 7333 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму Министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 18883 болып тіркелген) Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификатының мөлшері әлеуметтік көмек түрінде қарыз сомасынан 10 %, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 28.09.2022 № 17/319- VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаты айқындалсын:
1) облыс, аудан әкімдіктеріне бағынышты мемлекеттік мекемелерде және мемлекеттік кәсіпорындарда жұмыс істейтін:
білім ұйымдарындағы педагогикалық қызметкерлер;
денсаулық сақтау ұйымдарындағы медицина қызметкерлері;
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетумен айналысатын әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлері;
мәдениет және спорт ұйымдарындағы бейінді қызметкерлер;
2) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары:
"мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар";
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқалармен награтталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен награтталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 01.04.2021 № 4/26-VIІ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 28.09.2022 № 17/319-VII шешімдерімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району
Решение Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 2 июля 2020 года № 49/413-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 13 июля 2020 года № 7333
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883) Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищного сертификата по Аягозскому району в виде социальной помощи 10% от суммы займа, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятьсот тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аягозского районного маслихата области Абай от 28.09.2022 № 17/319-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить категорию получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району:
1) осуществляющие трудовую деятельность в государственных учреждениях и государственных предприятиях, подведомственных акиматам области, района:
педагогические работники в организациях образования;
медицинские работники в организациях здравоохранения;
работники организаций социального обеспечения, участвующие в оказании специальных социальных услуг;
профильные работники организаций культуры и спорта;
2) социально уязвимые слоя населения:
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
многодетные матери, награжденные подвестками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получивших ранее "Мать героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
неполные семьи.
Сноска. В пункт 2 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 01.04.2021 № 4/26-VIІ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением Аягозского районного маслихата области Абай от 28.09.2022 № 17/319-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 01.04.2021 № 4/26-VIІ шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сессия төрағасы,
Аягөз аудандық мәслихат хатшысы
С. Искаков

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Сноска. В пункт 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Аягозского районного маслихата Восточно - Казахстанской области от 01.04.2021 № 4/26-VIІ (вводится в действие по истечении десяти календарныхдней после дня его первого официального опубликования).
Председатель сессии,
секретарь Аягозского районного маслихата
С. Искаков