"11. Этникалық қазақ пен оның отбасы мүшелері Орталықта қандас мәртебесін алғанға, қоныс аударушы және оның отбасы мүшелері жұмыс берушімен еңбек шарты жасалғанға дейін, күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзім тұра алады.
12. Этникалық қазақ пен оның отбасы мүшелері оларға қандас мәртебесiн берген немесе қандас мәртебесін беруден бас тартылған күннен бастап, қоныс аударушы және оның отбасы мүшелері жұмыс берушімен еңбек шартын жасаған күннен бастап немесе жұмыс берушімен шарт жасаудан бас тартқан жағдайда өздеріне Орталықтан берілген үй-жайды бес жұмыс күні iшiнде босатады.";
1-қосымша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Этникалық қазақтарды және
олардың отбасы мүшелерін
қандас мәртебесін алғанға
дейін олардың қалауы бойынша
уақытша орналастыру
орталықтарына алғашқы
қоныстандыру қағидалары мен
мерзімдеріне 2-қосымша"
3-қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Этникалық қазақтарды және
олардың отбасы мүшелерін
қандас мәртебесін алғанға
дейін олардың қалауы бойынша
уақытша орналастыру
орталықтарына алғашқы
қоныстандыру қағидалары мен
мерзімдеріне 3-қосымша".
2. "Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидаларын және Уақытша орналастыру орталықтарының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 330-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8601 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 тамыздағы № 260 (27534) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидаларын және Уақытша орналастыру орталықтарының қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидалары;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидалары осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уақытша орналастыру орталықтары қызметінің қағидаларда:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Этнический казах и члены его семьи проживают в Центре до получения статуса кандаса, переселенец и члены его семьи до заключения трудового договора с работодателем, не более 10 календарных дней.
12. Этнический казах и члены его семьи со дня присвоения либо отказа в присвоении статуса кандаса, переселенец и члены его семьи со дня заключения трудового договора или в случае отказа в заключения трудового договора с работодателем освобождают предоставленное им помещение в Центре не позднее пяти календарных дней.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень).
в приложении 2:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к Правилам и
срокам первичного расселения
этнических казахов и членов их
семей, по их желанию, до
присвоения статуса кандаса, а
также внутренних мигрантов в
случае переселения в рамках
региональной квоты приема
переселенцев в центрах
временного размещения"
в приложении 3:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к Правилам и
срокам первичного расселения
этнических казахов и членов их
семей, по их желанию, до
присвоения статуса кандаса, а
также внутренних мигрантов в
случае переселения в рамках
региональной квоты приема
переселенцев в центрах
временного размещения".
2. В приказе Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 330-Ө-М "Об утверждении Правил деятельности центров адаптации и интеграции оралманов, Правил деятельности центров временного размещения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8601, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 27 августа 2013 года за № 260 (27534):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил деятельности центров адаптации и интеграции кандасов, Правил деятельности центров временного размещения";
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Правила деятельности центров адаптации и интеграции кандасов, согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
Правила деятельности центров адаптации и интеграции оралманов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в Правилах деятельности центров временного размещения, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:

"2) уақытша орналастыру орталығы (бұдан әрі - Орталық) - этникалық қазақтар мен олардың отбасы мүшелерінің қандас мәртебесін алғанға дейін уақытша тұруына арналған тұрғын жай;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Орталықта уақытша негізде тұру үшін этникалық қазақтар және қоныс аударушылар, сондай-ақ олардың отбасы мүшелері (этникалық қазақ және оның отбасы мүшелері қандас мәртебесін алғанға, қоныс аударушы және оның отбасы мүшелері жұмыс берушімен еңбек шартын жасағанға дейін, бірақ күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзім) Орталыққа бір рет тегін орналастырылады.".
3. "Оралмандар мен олардың отбасы мүшелерінің Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдері мен қағидаларын, сондай-ақ оралмандар мен олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 331-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8600 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 тамыздағы № 198 (28137) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдері мен қағидаларын, сондай-ақ қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдері мен қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдері мен қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету қағидалары осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 403-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8749 болып тіркелген, 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 14 (28238) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі осы Тізбенің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"2) центр временного размещения (далее – Центр) – жилище, предназначенное для временного проживания этнических казахов и членов их семей до получения статуса кандаса;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В Центре бесплатно размещаются этнические казахи и переселенцы, а также члены их семей для проживания на временной основе (этнический казах и члены его семьи проживают в Центре до получения статуса кандаса, переселенец и члены его семьи до заключения трудового договора с работодателем, но не более 10 календарных дней однократно).".
3. В приказе Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 331-Ө-М "Об утверждении Правил и сроков проживания оралманов и членов их семей в Центре адаптации и интеграции оралманов, а также Правил оказания оралманам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8600, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 27 августа 2013 года за № 260):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и сроков проживания кандасов и членов их семей в Центре адаптации и интеграции кандасов, а также Правил оказания кандасам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила и сроки проживания кандасов и членов их семей в Центре адаптации и интеграции кандасов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания кандасам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
Правила и сроки проживания кандасов и членов их семей в центре адаптации и интеграции кандасов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
Правила оказания оралманам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
4. В приказе Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 403-Ө-М "Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8749, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 22 января 2014 года за № 14 (27635):
Перечень персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.

5. "Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру бойынша түсіндірмелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 312 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10090 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 12 (28490) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпараты" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Елдерден келген қандастардың жыл бойынша ақпараты" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме бекітілсін.";
1-қосымша осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" (нысанның индексі О-1 және кезеңділігі тоқсан сайын)";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды";

5. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 312 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных и пояснений по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10090, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 21 января 2015 года за № 12 (27888):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по странам прибытия кандасов", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по странам прибытия кандасов" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму предназначенную для сбора административных "Информация по трудоспособности кандасов", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по годам прибытия кандасов", согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" согласно приложению 10 к настоящему приказу.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
в приложении 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" (индекс О-1, периодичность ежеквартально)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" (далее – Форма).";

3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшалар осы Тізбенің 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларда:
3-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қандас мәртебесі бар адамдар зейнетақылар мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындауға жүгінген жағдайда сәйкестендіру үшін қандас куәлігі ұсынылады.";
64-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның, қандастың жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтуі, оның ішінде АЖ анықталғаны туралы;";
8, 9, 10, 11 және 12-қосымшалар осы Тізбенің 15, 16, 17, 18 және 19-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.06.2023 № 227 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.06.2023 № 234 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. "Қазақстан Республикасына оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 7 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13047 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі жарияланған):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасына қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 к настоящему Перечню.
6. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июня 2015 года):
в Правилах предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий, утвержденных указанным приказом:
часть вторую подпункта 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"В случае обращения за назначением пенсий и государственных социальных пособий лиц, имеющих статус кандаса, для идентификации представляется удостоверение кандаса.";
подпункт 2) пункта 64 изложить в следующей редакции:
"2) об истечении срока действия документа, удостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства, кандаса, в том числе из ИС;";
приложения 8, 9, 10, 11 и 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 15, 16, 17, 18 и 19 к настоящему Перечню.
7. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.06.2023 № 227 (вводится в действие с 01.07.2023).
8. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.07.2023).
9. В приказе исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 7 "Об утверждении Типовых правил оплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема оралманов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13047, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 24 февраля 2016 года):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Типовых правил оплаты единовременных пособий кандасам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасына қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасына оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік қағидалары осы Тізбенің 21-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13197 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есепті ақпаратты ұсыну қағидаларда:
3, 4, және 5-қосымшалар осы Тізбенің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. "Ақпараттық жүйелер мен дерекқорларды қолдап отырудың және оларға қол жеткізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 63 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13371 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақпараттық жүйелер мен дерекқорларды қолдап отыру және оларға қол жеткізу қағидаларда:
4-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Қандас" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;".
12. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.06.2023 № 275 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.09.2023 № 365 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.06.2024 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 05.10.2023 № 430 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

"1. Утвердить прилагаемые Типовые правила оплаты единовременных пособий кандасам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов.";
Типовые правила оплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема оралманов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему Перечню.
10. В приказе исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13197, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 14 марта 2016 года):
в Правилах предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения", утвержденных указанным приказом:
приложения 3, 4 и 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему Перечню.
11. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 63 "О некоторых вопросах сопровождения и доступа к информационным системам и базам данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13371, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 марта 2016 года):
в Правилах сопровождения и доступа к информационным системам и базам данных, утвержденных указанным приказом:
подпункт 9) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"9) автоматизированная информационная система "Кандас".".
12. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.06.2023 № 275 (вводится в действие с 01.07.2023).
13. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.09.2023 № 365 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.06.2024 № 228 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 05.10.2023 № 430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

16. "Төтенше жағдай және шектеу іс-шаралары кезеңінде әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің және халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 25 наурыздағы № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20164 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілер электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Төтенше жағдай және шектеу іс-шаралары кезеңінде әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің және халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы қағидаларда:
1-тармақтың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) қандас мәртебесін беру немесе ұзарту;".
17. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.06.2023 № 237 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.06.2023 № 229 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Этникалық қазақтарды және
олардың отбасы мүшелерін
қандас мәртебесін алғанға дейін
олардың қалауы бойынша
уақытша орналастыру
орталықтарына алғашқы
қоныстандыру қағидалары мен
мерзімдеріне
1-қосымша
Нысан
басшыға ___________________
(халықтың көші-қоны
саласындағы жергілікті
атқарушы органның атауы)
___________________________
(этникалық қазақтың немесе
қоныс аударушының тегі, аты
және болған жағдайда әкесінің
аты)
Өтініш
Сiзден мені және _____ адамнан тұратын менің отбасымның мүшелерін Уақытша орналастыру орталығына қандас мәртебесін алғанға немесе жұмыс берушімен еңбек шартын жасағанға дейін қоныстандыруды сұраймын, бірақ күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзімге бір рет қоныстандыруды сұраймын (қажетінің астын сызу қажет).
______________      ____________
(күні)                  (қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2013 жылғы 22 шілдедегі
№ 330-ө-м бұйрығына
1-қосымша
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидалары

16. В приказе Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2020 года № 109 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере и обеспечения продуктово-бытовым набором некоторых категорий населения на период чрезвычайного положения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20164, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 26 марта 2020 года):
в Правилах оказания некоторых государственных услуг в социально-трудовой сфере и порядка обеспечения продуктово-бытовым набором некоторых категорий населения на период чрезвычайного положения и ограничительных мероприятий, утвержденных указанным приказом:
подпункт 14) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"14) присвоение или продление статуса кандаса;".
17. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.06.2023 № 237 (вводится в действие с 01.07.2023).
18. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.06.2023 № 229 (вводится в действие с 01.07.2023).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам и срокам
первичного расселения
этнических казахов и членов их
семей, по их желанию, до
присвоения статуса кандаса, а
также внутренних мигрантов в
случае переселения в рамках
региональной квоты приема
переселенцев в центрах
временного размещения
Форма
Руководителю
____________________
(наименование местного
исполнительного органа в
области миграции населения)
от _____________________
(Фамилия, имя и при наличии
отчество этнического казаха
или переселенца)
Заявление
Прошу Вас расселить меня и членов моей семьи в количестве ____ человек в Центр временного размещения до получения статуса кандаса и заключения трудового договора с работодателем, но не более 10 календарных дней однократно (нужное подчеркнуть).
___________ _______________
(Дата)             (подпись)
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 22 июля 2013 года № 330-Ө-М
Правила деятельности центров адаптации и интеграции кандасов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 11-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бейімдеу және ықпалдастыру қызметтері - қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне қоғамға бейімдеу және ықпалдастыру мақсатында көрсетілетін қызметтер (ақпараттық, заңдық, әлеуметтік, медициналық және білім беру) кешені;
2) қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығы (бұдан әрі - Орталық) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы құратын және қандастарға, олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсетуге және олардың уақытша тұруына арналған заңды тұлға;
3) қандас - бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болмаған, тарихи отанына келген және Заңда белгіленген тәртіппен тиісті мәртебе алған этникалық қазақ және (немесе) оның ұлты қазақ отбасы мүшелері.
3. Орталық мемлекеттік мекеме болып табылады. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін алу мақсатында қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің уақытша тұруын қамтамасыз ету Орталықтың негізгі міндеті болып табылады.
4. Орталықты қаржыландыру мемлекеттік бюджет есебінен жүзеге асырылады.
2-тарау. Орталық қызметінің тәртібі
5. Орталықта уақытша негізде тұру үшін қандастар, сондай-ақ олардың отбасы мүшелері тегін орналастырылады.
6. Орталықты қайта құру немесе тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүргізіледі. Орталық заңды тұлға құқығын иеленеді, дербес теңгерімі, Қазақстан Республикасы қаржы заңнамасына сәйкес банктерде шоттары, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттік мекеменің атауы бар мөрі, бланкілері болады.
7. Орталықта қандастардың қоғамға тезірек бейімделуі мен ықпалдасуына бағытталған жағдайлар жасалады.
8. Орталықта тегін тұратын қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне мынадай қызметтер көрсетіледі:
1) ақпараттық және анықтамалық қызметтер ұсыну;
2) аударма бойынша қызмет көрсету;
3) жұмысқа орналастыруда, кәсіптік даярлауда, қайта даярлауда және біліктілікті арттыруда көмек;
4) Қазақстан Республикасының тарихы, мәдениеті мен салт-дәстүрі жөнінде, заңнама негіздері және шағын бизнес ашу бойынша оқыту курстарын өткізу;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила деятельности центров адаптации и интеграции кандасов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" (далее – Закон) и определяют порядок деятельности центров адаптации и интеграции кандасов.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) адаптационные и интеграционные услуги – комплекс услуг (информационных, юридических, социальных, медицинских и образовательных), предоставляемых кандасам и членам их семей в целях адаптации и интеграции в общество;
2) центр адаптации и интеграции кандасов (далее – Центр) – юридическое лицо, учреждаемое местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения, столицы в соответствии с законодательством Республики Казахстан и предназначенное для оказания кандасам, членам их семей адаптационных и интеграционных услуг и временного проживания;
3) кандас – этнический казах и (или) члены его семьи казахской национальности, ранее не состоявшие в гражданстве Республики Казахстан, прибывшие на историческую родину и получившие соответствующий статус в порядке, установленном Законом.
3. Центр является государственным учреждением. Основной задачей Центра является обеспечение временного проживания кандасов и членов их семей с целью получение адаптационных и интеграционных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Финансирование Центра осуществляется за счет средств государственного бюджета.
Глава 2. Порядок деятельности Центра
5. В Центре для проживания на временной основе бесплатно размещаются кандасы, а также члены их семей.
6. Реорганизация и ликвидация Центра осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан. Центр пользуется правом юридического лица, имеет самостоятельный баланс, счета в банках в соответствии с финансовым законодательством Республики Казахстан, бланки, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и наименованием государственного учреждения.
7. В Центре создаются условия, направленные на скорейшую адаптацию и интеграцию кандасов в общество.
8. Кандасам и членам их семей, проживающим в Центре бесплатно оказываются следующие услуги:
1) предоставление информационных и справочных услуг;
2) предоставление услуг по переводу;
3) помощь в трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации;
4) проведение курсов обучения по истории, культуре и традициям Республики Казахстан, основам законодательства и открытию малого бизнеса;

5) әртүрлі мәдени іс-шаралар өткізу;
6) құқықтық қызмет көрсету (тіркелуге, "Оралмандар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 20 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13334 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге өтініш беруге, азаматтық, әлеуметтік жәрдемақылар алуға кеңестер, консультациялар беру және көмек көрсету);;
7) Қазақстан азаматтығын алу және құжаттандыру мәселелеріне жәрдемдесу;
8) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін;
9) қазақ және орыс тілдерін оқыту;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға жәрдемдесу.
9. Орталыққа орналастыру және ол жерде қандастарды ұстау Қазақстан Республикасының медициналық қамсыздандыру, санитарлық саулық, сәулеттік реттеу, құрылыс саласы, тұрғын үй қатынастары және коммуналдық шаруашылық салаларының талаптарына сай болуы тиіс.
Орталық қандастарды оқыту үшін қажетті әдістемелік құралдар мен материалдық-техникалық жабдықтармен қамсыздандырылады.
10. Орталықтың жұмыс режимі ішкі еңбек тәртібі қағидаларында белгіленген және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2013 жылғы 22 шілдедегі
№ 331-ө-м бұйрығына
1-қосымша
Қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдері мен қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы және қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдері мен қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі Заңының 24-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығында тұру мерзімдерін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жолдама – қандас мен оның отбасы мүшелеріне Орталыққа орналасу үшін халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы орган беретін құжат;
2) Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығы (бұдан әрі – Орталық) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы құратын және қандастарға, олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсетуге және олардың уақытша тұруына арналған заңды тұлға;

5) проведение различных культурных мероприятий;
6) оказание правовой помощи, (советы, консультации и помощь в регистрации, подаче заявления по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 20 "Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема оралманов и переселенцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных актов № 13334), на включение в региональную квоту приема кандасов, получение гражданства, социальных пособий);
7) содействие в вопросах приобретения казахстанского гражданства и документирования;
8) содействие в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
9) обучение казахскому и русскому языкам;
10) содействие в получении государственной адресной социальной помощи.
9. Устройство Центра и содержание в нем кандасов должны отвечать требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан в области обеспечения медицинского, санитарного благополучия, регулирования архитектурной, строительной деятельности, жилищных отношений и коммунального хозяйства.
Центр обеспечивается методическими пособиями и материально-техническим оснащением, необходимым для проведения обучающих курсов кандасов.
10. Режим работы Центра устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 22 июля 2013 года № 331-Ө-М
Правила и сроки проживания кандасов и членов их семей в центре адаптации и интеграции кандасов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки проживания кандасов и членов их семей в центре адаптации и интеграции кандасов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" и определяют порядок и сроки проживания кандасов и членов их семей в центре адаптации и интеграции кандасов.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) направление – документ, выдаваемый местным исполнительным органом в области миграции населения кандасу и членам его семьи для заселения в Центр;
2) центр адаптации и интеграции кандасов (далее – Центр) – юридическое лицо, учреждаемое местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения, столицы в соответствии с законодательством Республики Казахстан и предназначенное для оказания кандасам, членам их семей адаптационных и интеграционных услуг и временного проживания;

3) өтініш иесі – Орталыққа орналасу мақсатында халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы органға өтініш беретін қандас және оның отбасы мүшелері.
2-тарау. Өтініш беру
3. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы орган беретін жолдама қандастың және оның отбасы мүшелерінің Орталыққа орналасуына негіз болып табылады.
Жолдама тек өзіне және өтініште көрсетілген кәмелеттік жастағы отбасы мүшелеріне Қазақстан Республикасының ықтияр хатын алуға тапсырылған өтініші туралы ішкі істер органының талоның тапсырған жағдайда ғана беріледі.
4. Жолдама осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініштің негізінде беріледі.
5. Өтініш осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орталыққа жіберілетін қандастар мен олардың отбасы мүшелерін тіркеу журналына тіркеледі.
6. Халықтың көші-қоны саласындағы уәкілетті орган өтінішті берген күні қарауы тиіс.
7. Бос төсек-орындар болмаған жағдайда өтініш білдіруші халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы органдар құратын резервке журналға тіркелетін өтініш беру кезектілігі тәртібімен қабылданады.
8. Орталықта төсек-орын босаған жағдайда халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы орган өтініш иесіне (өтініш иелеріне) Орталыққа орналастыру үшін кезектілік тәртібімен жолдама береді.
9. Жолдама алған кезде қандас және оның отбасы мүшелері Орталыққа күнтізбелік үш күн ішінде орналасады.
Көрсетілген мерзімді сақтамаған жағдайда өтініш білдіруші қоныстандырылмайды, бұл ретте оның Орталыққа орналасуға қайтадан өтініш беру мүмкіндігі сақталады.
3-тарау. Қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің Орталықта тұру тәртібі мен мерзімдері
10. Орталықта тұратын қандастар мен олардың отбасы мүшелері:
1) өз қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін Орталықтың тұрғын үйін және қосалқы үй-жайларын, төсек - орнын пайдаланады;
2) Орталыққа орналасу және болу мәселелері бойынша Орталық басшылығына арыздар, қолдаухаттар және өзге де өтініштер береді;
3) ішкі тәртіппен танысады, оларды сақтайды;
4) бейімдеу және кіріктіру қызметтерін пайдаланады.
11. Орталық:
Қандастар мен олардың отбасы мүшелерін төсек-орын қажеттіліктерімен және оларды уақтылы ауыстыруды қамтамасыз етеді;
қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және кіріктіру қызметтерін көрсетеді.
12. Орталыққа қандастар мен олардың отбасы мүшелерінен басқа адамдарды орналастыруға тыйым салынады.
13. Қандастар және олардың отбасы мүшелері осы қағидалардың талаптарын бұзған жағдайда, Орталық жолдама берген халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы органға өтініш берушілердің Орталықта болуын тоқтату туралы өтініш береді.

3) заявитель – кандас и члены его семьи, обращающиеся с заявлением в местный исполнительный орган в области миграции населения с целью заселения в Центр.
Глава 2. Подача заявления
3. Основанием для заселения кандаса и членов его семьи в Центр является направление, выдаваемое местным исполнительным органом в области миграции населения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Направление выдается только в случае предоставления им талона органов внутренних дел о подаче заявления на получение вида на жительства в Республики Казахстан на себя и на совершеннолетних членов семьи, указанных в заявлении.
4. Направление выдается на основании заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Заявление регистрируется в журнале регистрации кандасов и членов их семей, направляемых в Центр, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
6. Заявление подлежит рассмотрению местным исполнительным органом в области миграции населения в день подачи заявления.
7. В случае отсутствия свободных койко-мест, заявитель зачисляется в резерв, формируемый местным исполнительным органом в области миграции населения, в порядке очередности подачи заявления регистрируемого в журнале.
8. При освобождении койко-мест в Центре, местный исполнительный орган в области миграции населения предоставляет направление для заселения в Центр заявителю (ям), в порядке очередности.
9. При получении направления, кандас и члены его семьи заселяются в Центр в течение трех календарных дней.
При несоблюдении указанного срока заявитель не заселяется, при этом за ним сохраняется право повторной подачи заявления на заселение в Центр.
Глава 3. Порядок и сроки проживания кандасов и членов их семей в Центре
10. Кандасы и члены их семей, проживающие в Центре:
1) пользуются жилыми и подсобными помещениями Центра, постельными принадлежностями для удовлетворения своих нужд;
2) по вопросам размещения и пребывания подают заявления, ходатайства и обращения руководству Центра;
3) ознакамливаются и соблюдают внутренний распорядок;
4) получают адаптационные и интеграционные услуги.
11. Центр:
обеспечивает кандасов и членов их семей постельными принадлежностями, своевременную их смену;
оказывает кандасам и членам их семей адаптационные и интеграционные услуги.
12. Заселение в Центр других лиц кроме кандасов и членов их семей не допускается.
13. В случае нарушения кандасом и членами его семьи требований настоящих Правил проживания в Центре, Центр обращается в местный исполнительный орган в области миграции населения, выдавший направление, с предложением о досрочном прекращении пребывания заявителя в Центре.

14. Халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы орган өтініш білдірушілердің Орталықта болуын мерзімінен бұрын тоқтату туралы ұсыныстың негізділігіне тексеру жүргізеді және бір жұмыс күні ішінде оларды Орталықта қалдыру немесе Орталықтан шығару туралы шешім шығарады.
Шешім қандасның отбасына немесе отбасының жекелеген мүшесіне қатысты шығарылады.
15. Өтініш иелерінің Орталықта тұруы қандас мәртебесі аяқталғанға дейін жүзеге асырылады, бірақ орналасқан күнінен бастап алты айдан көп емес.
16. Халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы органның құжатталған шешімі орталықтан шығаруға негіз болып табылады.
17. Қандастар мен олардың отбасы мүшелері оларға ұсынылған үй-жайды олардың Орталықта болу мерзімі аяқталған соң күнтізбелік үш күннен кешіктірмей босатады.
Қандастар мен олардың отбасы
мүшелерінің Қандастарды
бейімдеу және ықпалдастыру
орталығында тұру мерзімдері
мен қағидаларына
1-қосымша
Нысан
ЖОЛДАМА
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру Орталықтарында тұру үшін жолданады (Үміткердің тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туған күні)
Отбасы мүшелері:
1. __________________________________________________________
(Тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туған күні, туыстық дәрежесі)
2. __________________________________________________________
(Тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туыстық дәрежесі)
3. __________________________________________________________
(Тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туыстық дәрежесі)
4. __________________________________________________________
(Тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туған күні, туыстық дәрежесі)
5. __________________________________________________________
(Тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туған күні, туыстық дәрежесі)
6. __________________________________________________________
(Тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты, туған күні, туыстық дәрежесі)
Халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы органның басшысы _____________ ________________
(берілген күні)
Қандастар мен олардың отбасы
мүшелерінің Қандастарды
бейімдеу және ықпалдастыру
орталығында тұру мерзімдері
мен қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Басшыға
_______________________________
(Халықтың көші-қоны саласындағы
жергілікті атқарушы органның атауы)
_______________________________
(үміткердің тегі, аты және болған
жағдайда әкесінің аты)
Өтініш
Cізден мені және саны "____" адамнан тұратын менің отбасы мүшелерімді Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығына орналастыруыңызды және бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсетуіңізді сұраймын.
______________ _______________
(Күні)            (Қолы)
Қандастар мен олардың отбасы
мүшелерінің Қандастарды
бейімдеу және ықпалдастыру
орталығында тұру мерзімдері
мен қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру Орталығына жолданатын қандастар мен олардың отбасы мүшелерін тіркеу ЖУРНАЛЫ
№ р/с
Өтініш иесінің тегі, аты және болған жағдайда әкесінің аты
Туған жері және күні
Шыққан елі
Өтінішті тіркеген күн және нөмірі
Жолдаманың нөмірі және берілген күні
Басталды ____________________
Аяқталды __________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2013 жылғы 22 шілдедегі
№ 331-ө-м бұйрығына
2-қосымша
Қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне Бейімдеу және ықпалдастыру орталығында бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету қағидалары

14. Местный исполнительный орган в области миграции населения проводит проверку обоснованности предложения Центра о досрочном прекращении проживания кандаса и членов его семьи в Центре и выносит решение об оставлении либо выселении их из Центра в течение одного рабочего дня.
Решение выносится в отношении семьи кандаса, или в отношении его отдельного члена семьи.
15. Проживание заявителей в Центре осуществляется до прекращения статуса кандаса, но не более шести месяцев со дня заселения.
16. Основанием для выселения является документированное решение местного исполнительного органа в области миграции населения.
17. Кандасы и члены их семей освобождают предоставленное им помещение в срок не позднее трех календарных дней по окончанию срока проживания в Центре.
Приложение 1
к Правилам и срокам
проживания кандасов и членов
их семей в Центре адаптации и
интеграции кандасов
Форма
НАПРАВЛЕНИЕ
Направляется для проживания в Центре адаптации и интеграции кандасов
(Фамилия, имя и при наличии отчество, дата рождения претендента)
Члены семьи:
1.___________________________________________________________________
(Фамилия, имя и при наличии отчество, дата рождения, степень родства)
2.___________________________________________________________________
(Фамилия, имя и при наличии отчество, степень родства)
3.___________________________________________________________________
(Фамилия, имя и при наличии отчество, дата рождения, степень родства)
4.___________________________________________________________________
(Фамилия, имя и при наличии отчество, дата рождения, степень родства)
5.___________________________________________________________________
Фамилия, имя и при наличии отчество, дата рождения, степень родства)
6.___________________________________________________________________
(Фамилия, имя и при наличии отчество, дата рождения, степень родства)
Руководитель местного ______________ _____________
исполнительного органа в области,       (дата выдачи)
миграции населения
Приложение 2
к Правилам и срокам
проживания кандасов и членов
их семей в Центре адаптации и
интеграции кандасов
Форма
Руководителю _____________________________
(наименование местного
исполнительного органа
в области миграции населения)
от _____________________________
(Фамилия, имя и при наличии отчество,
претендента)
Заявление
Прошу Вас заселить меня и членов моей семьи в количестве "______" человек, в Центр адаптации и интеграции кандасов и оказать адаптационные и интеграционные услуги.
______________ _______________
(Дата)                   (подпись)
Приложение 3
к Правилам и срокам
проживания кандасов и членов
их семей в Центре адаптации и
интеграции кандасов
Форма
ЖУРНАЛ регистрации кандасов и членов их семей направляемых в Центр адаптации и интеграции кандасов
№ п/п Фамилия, имя и при наличии отчество заявителя Место и дата рождения Страна выхода Номер и дата регистрации заявления Номер и дата выдачи направления
Начато _ __________________ _
Окончено __________________
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 22 июля 2013 года № 331-Ө-М
Правила оказания кандасам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 24-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бейімдеу және ықпалдастыру қызметтері - қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне қоғамға бейімдеу және ықпалдастыру мақсатында көрсетілетін қызметтер (ақпараттық, заңдық, әлеуметтік, медициналық және білім беру) кешені;
2) қандас - бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болмаған, тарихи отанына келген және Заңда белгіленген тәртіппен тиісті мәртебе алған этникалық қазақ және (немесе) оның ұлты қазақ отбасы мүшелері.
2-тарау. Қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін көрсету тәртібі
3. Орталықта уақытша тұратын қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне Қазақстандық қоғамның әлеуметтік ортасына тезірек бейімделуі, және етене араласып кетуі үшін Орталықтың әкімшілігі бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерінің кешенін көрсетеді.
4. Орталықта тегін тұратын қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне келесі бейімдеу және ықпалдастыру қызметтері көрсетіледі:
1) ақпараттық және анықтамалық қызметтер ұсыну;
2) Қазақстан Республикасының тарихын, мәдениеті мен салт-дәстүрін оқыту, заңнама негіздері және шағын кәсіпкерлікті ашу бойынша курстар өткізу;
3) әртүрлі мәдени іс-шаралар өткізу;
4) құқықтық қызмет көрсету (кеңестер, консультациялар және тіркелуде, қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге өтініш беруде, азаматтықты, әлеуметтік жәрдемақылар алуда көмек);
5) мемлекеттік және орыс тілдерін оқыту.
5. Бейімдеу және ықпалдастыру қызметтерін сапалы қамтамасыз ету үшін Орталықтың әкімшілігі, жергілікті атқарушы органдармен, мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және мекемелермен өзара іс-қимыл жасайды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2013 жылғы 28 тамыздағы
№ 403-ө-м бұйрығымен
бекітілген
Р/с №
Дербес деректердің атауы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания кандасам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" (далее – Закон) и определяют порядок оказания кандасам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг в центрах адаптации и интеграции кандасов (далее – Центр).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) адаптационные и интеграционные услуги – комплекс услуг (информационных, юридических, социальных, медицинских и образовательных), предоставляемых кандасам и членам их семей в целях адаптации и интеграции в общество;
2) кандас – этнический казах и (или) члены его семьи казахской национальности, ранее не состоявшие в гражданстве Республики Казахстан, прибывшие на историческую родину и получившие соответствующий статус в порядке, установленном Законом.
Глава 2. Порядок оказания кандасам и членам их семей адаптационных и интеграционных услуг
3. Кандасам и членам их семей, проживающим в Центре, администрацией Центра предоставляется комплекс адаптационных и интеграционных услуг для их скорейшей адаптации и интеграции в социальную среду казахстанского общества.
4. Кандасам и членам их семей, проживающим в Центре бесплатно оказываются следующие адаптационные и интеграционные услуги:
1) предоставление информационных и справочных услуг;
2) проведение курсов обучения по истории, культуре и традициям Республики Казахстан, основам законодательства и открытию малого бизнеса;
3) проведение различных культурных мероприятий;
4) оказание правовой помощи (советы, консультации и помощь в регистрации, подаче заявления на включения в региональную квоту приема кандасов, получение гражданства, социальных пособий);
5) обучение государственному и русскому языкам.
5. Для обеспечения качества адаптационных и интеграционных услуг администрация Центра взаимодействует с местным исполнительным органами в области миграции населения, государственными органами, организациями и учреждениями.
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утвержден
приказом Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 28 августа 2013 года № 403-ө-м
Перечень персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач
№ п/п
Наименование персональных данных

1-тарау. Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
5
Туу туралы деректер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін қандас куәлігі) немесе "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден (бұдан әрі – ақпараттық жүйелер) сұрау салынған
7
Тұрғылықты жері туралы деректер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
8
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
9
Табыстары туралы мәліметтер: 1995 жылғы 1 қаңтардан бастап қатарынан үш жыл ішіндегі орташа айлық табысы туралы, жалақысы туралы мәліметтер көрсетілген архивтік анықтама немесе мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмесі, жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы анықтама немесе дара кәсiпкерлердiң, адвокаттардың, жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушыларының және кәсіби медиаторлардың мемлекеттік кірістер органы берген табыстары туралы құжат.
10
Еңбек өтілін растайтын мәліметтер: еңбек кітапшасында, еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кiтапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаған, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болған жағдайда архив мекемелерiнің анықтамасында, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмесінде немесе жұмыс орнынан анықтамада қамтылған мәліметтер; неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде). Қажет болған кезде білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе туу туралы анықтама); прокуратура органдары берген ақтау туралы анықтама, ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі; бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерінің жұбайының (зайыбының) шетелде тұратынын растайтын құжат; әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайы (зайыбы) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерде тұратынын растайтын құжат. Баласының тәрбиесімен айналысқандығын растайтын құжаттар: балалардың жеке басын растайтын құжаттар, балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме, балалардың оқу орнында білім алатыны туралы құжат, балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (қайтыс болғаны туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін жазу органы берген қайтыс болу туралы анықтама), балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат, әскери билет, баланы (балаларды) тәрбиелеу, асырап алу фактісін белгілеу туралы сот шешімі; төтенше және жоғары радиациялық қауіпті аймақтарда 1949 жылғы жылғы 5 шілдеден бастап 1963 жылғы 5 шілдеге дейін 5 жыл бойы тұру фактісін растайтын құжат; қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат.

Глава 1. Назначение пенсионных выплат по возрасту
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан), или запрашиваемые из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – информационные системы)
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов) или из информационных систем; для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
8
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы, медико-социального учреждения (организации)
9
Сведения о доходах: о среднемесячном доходе за период с 1 января 1995 года за любые 3 года подряд, архивная справка с указанием сведений о заработке или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, справка о суммах дохода, выплаченных физическому лицу и осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов или документ о доходах индивидуальных предпринимателей, адвокатов, частных нотариусов, частных судебных исполнителей и профессиональных медиаторов, выданный органом государственных доходов.
10
Сведения, подтверждающие трудовой стаж: сведения, содержащиеся в трудовой книжке; справке архивных учреждений, электронной копии архивных документов, удостоверенной электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии). При наличии предоставляются документ об образовании, военный билет или справка управлений (отдела) по делам обороны, свидетельство о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о рождении, выданные отделами записи актов гражданского состояния), справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры, справка военного комиссариата об участии в боевых действиях, решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет, документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника и бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации, документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства. Документы, подтверждающие факт воспитания детей: документы, подтверждающие личность детей, свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей, документ об обучении в учебном заведении детей, документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительству детей, свидетельство о смерти детей (выписка из актовой записи о смерти, или справка о смерти, выданная отделом записи актов гражданского состояния), документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; военный билет, решение суда об установлении факта воспитания, усыновления (удочерения) ребенка (детей); документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года в течение 5 лет; в случае установления опеки (попечительства) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

2-тарау. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Тұрғылықты жері туралы деректер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
7
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
8
Өтініш берушінің зейнетақы жүйесіндегі еңбек өтілін растайтын мәліметтер: еңбек кітапшасында, еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кiтапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаған, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болған жағдайда архив мекемелерiнен берілген анықтамада, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмесінде немесе жұмыс орнынан анықтамада қамтылған мәліметтер. Қажет болған кезде білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе туу туралы анықтама); неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде), прокуратура органдары берген ақтау туралы анықтама; ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі; бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым жұмыскерінің жұбайының (зайыбының) шетелде тұратынын растайтын құжат, әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайы (зайыбы) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерде тұратынын растайтын құжат. Баласының тәрбиесімен айналысқандығын растайтын құжаттар (бар болуына байланысты): балалардың жеке басын растайтын құжаттар, балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме, балалардың оқу орнында білім алатыны туралы құжат, балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (қайтыс болғаны туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін жазу органы берген қайтыс болу туралы анықтама), балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат, жұмыс істемейтін әкенің жас балаларға нақты күтім жасаған фактіні және кезеңін растайтын сот шешімі, әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет кезеңдерін растайтын құжаттар: еңбек кітапшасы, әскери билет, қызмет кезеңі туралы архив мекемесінің анықтамасы, қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) немесе қызмет орнының анықтамасы; қызметті өткеру туралы келісімшарт жасау және тоқтату негізінде қызметтік қатынастардың туындауын және тоқтауын растайтын бұйрықтың көшірмелері; "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында 1998 жылғы 1 қаңтардан кейінгі еңбек өтілін растайтын құжаттар; міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы жұмыс берушінің растау анықтамасы; міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезеңдерін растайтын сот шешімі; мемлекеттік кірістер органдары берген өз пайдасына міндетті зейнетақы жарналарын жүзеге асырған адвокаттардың, жеке сот орындаушылардың, жекеше нотариустардың, кәсіби медиаторлардың, сондай-ақ дара кәсiпкерлердің, шаруа немесе фермер қожалықтары басшыларының және мүшелерiнiң (қатысушыларының) табыстары туралы анықтама; қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат.

Глава 2. Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов), или из информационных систем.
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
7
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы, медико-социального учреждения (организации)
8
Сведения, подтверждающие стаж участия в пенсионной системе заявителя: сведения, содержащиеся в трудовой книжке; справке архивных учреждений, электронной копии архивных документов, удостоверенной электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
При необходимости предоставляются: документ об образовании, военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны, свидетельство о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о рождении, выданные отделами записи актов гражданского состояния), свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии), справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры, справка военного комиссариата об участии в боевых действиях, решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет, документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации, документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности. Документы, подтверждающие факт воспитания детей (в зависимости от их наличия): документы, удостоверяющие личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; документ об обучении в учебном заведении детей; документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительству детей; свидетельство о смерти детей (выписка из актовой записи о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданная отделом записи актов гражданского состояния), документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период фактического ухода неработающего отца за малолетними детьми; документы, подтверждающие периоды воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службы: трудовая книжка, военный билет, справка архивного учреждения о периоде службы, справка управления (отдела) по делам обороны или с места службы; выписки из приказов, подтверждающие возникновение и прекращение служебных отношений на основе заключения и прекращения контракта о прохождении службы; документы, подтверждающие трудовой стаж после 1 января 1998 года в российских организациях комплекса "Байконур"; справка-подтверждение работодателя о перечислении обязательных пенсионных взносов; решение суда, подтверждающее период перечисления обязательных пенсионных взносов; справка о доходах адвокатов, частных судебных исполнителей, частных нотариусов, профессиональных медиаторов, а также индивидуальных предпринимателей, осуществлявших обязательные пенсионные взносы в свою пользу, глав и членов (участников) крестьянских или фермерских хозяйств, выданная органом государственных доходов; в случае установления опеки (попечительства) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

3-тарау. Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін қандас куәлігі) немесе ақпараттық жүйелерден
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
8
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
9
Асырауындағы адамның білімі туралы мәліметтер: 18 жастан 23 жасқа дейінгі адамдар оқу орындарының күндізгі бөлімінің оқушысы болып табылатыны туралы оқу орнының анықтамасында қамтылған деректер
10
Мүгедектікті белгілеу туралы мүгедектердің орталықтандырылған дерекқорынан мәліметтер, Ведомствоаралық сарапшылар кеңесінің радиациялық әсерге ұшыраған адамдар ауруларының, мүгедектігінің себепті байланысын белгілеу бойынша шешімі, Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі, госпиталь берген ауру туралы куәлік немесе әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы
11
Он алты жасқа дейiнгi мүгедек баланың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
12
Асыраушысының қайтыс болғаны туралы анықтама немесе хабар-ошарсыз кеткен (қайтыс болған) деп тану туралы сот шешімі
13
Асырауындағы адамның қайтыс болған адамға туыстық қатынасын растайтын құжат (туу туралы, неке туралы, некені бұзу туралы, әкелікті (аналықты) белгілеу туралы). Азаматтық хал актілерін жазу бөлімдерінің анықтамасы (егер туу туралы куәлікте әкесі туралы мәліметтер анасының өтініші бойынша енгізілсе)
14
Неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы/қамқоршы тегін өзгерткен кезде)
15
Қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу туралы құжат
16
Қайтыс болған (қаза тапқан) адамның әскери билеті немесе әскери қызметті өткергені туралы анықтама
17
Әскери қызметшінің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қызметтік міндеттемелерін атқару не әскери қызметті өткеру кезінде алған жарақаттар, контузия, зақымданулар, аурулар салдарынан қайтыс болғандығы немесе қаза тапқандығы туралы құжат
18
Еңбек қызметін тоқтатқаны туралы жазбасы бар еңбек кітапшасы (қайтыс болған асыраушының сегіз жасқа дейінгі балалары, ағалары, апалары немесе немерелерін күтумен айналысатын адамдар үшін)
19
Ақпараттық жүйелерден адамның дара кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы және Орталық атқарушы органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен міндетті зейнетақы жарналарын төлеу фактісінің болмағаны туралы мәліметтер
20
Асырауындағы адамдардың қайтыс болған күні (асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы)

Глава 3. Назначение государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан), или из информационных систем
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов) или из информационных систем. Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
8
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы, медико-социального учреждения (организации)
9
Сведения об образовании иждивенца: данные содержащиеся в справке учебного заведения о том, что лица в возрасте от 18 до 23 лет являются обучающимися очной формы обучения
10
Сведения из централизованной базы данных инвалидов об установлении инвалидности, решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию, решение Центральной военно-врачебной комиссии, свидетельство о болезни, выданное госпиталем, или заключение военно-врачебной комиссии
11
Свидетельство о рождении ребенка-инвалида до шестнадцати лет (выписка из актовой записи о рождении или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния)
12
Свидетельство о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим (умершим)
13
Документ, подтверждающий родственные отношения иждивенца с умершим (свидетельство о рождении, о браке, о расторжении брака, об установлении отцовства (материнства)
Справка отделов записи актов гражданского состояния (если сведения об отце в свидетельстве о рождении внесены по заявлению матери)
14
Свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя/опекуна
15
Документ об установлении опеки или попечительства
16
Военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы
17
Документ о гибели или смерти военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы
18
Трудовая книжка с записью о прекращении трудовой деятельности (для лиц, занятых уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего кормильца, до восьми лет)
19
Сведения из информационных систем о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя и из автоматизированной информационной системы Центрального исполнительного органа об отсутствии факта перечисления обязательных пенсионных взносов
20
Дата смерти иждивенцев (государственное социальное пособие по случаю потери кормильца)

4-тарау. Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі) немесе ақпараттық жүйелерден
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
8
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, екінші деңгейлі банкте, банк операцияларының жекелеген түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің, медициналық-әлеуметтік мекеменің (ұйымның) қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
9
Еңбек өтілін растайтын мәліметтер: еңбек кітапшасында, еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кiтапшасында тиісті жазбалар, нақтылық болмаған, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болған жағдайда архив мекемелерiнен берілген анықтамада, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмесінде немесе жұмыс орнынан анықтамада қамтылған мәліметтер; неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде). Қажет болған кезде білімі туралы құжатта; әскери билетте немесе қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімнің) анықтамасында; балалардың туу туралы куәлігінде (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе туу туралы анықтама), "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы прокуратура органдары берген ақтау туралы анықтамада қамтылған мәліметтер; ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі, Кеңес Одағының аумағында орналасқан мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерінің жұбайының (зайыбының) шетелде тұратынын растайтын құжат; әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің жұбайының (зайыбының) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерде тұратынын растайтын құжат. Жұмыс iстемейтiн ананың жас балаларды бағып-күткен уақытын растау үшін (олардың болуына қарай): балалардың жеке басын куәландыратын құжат; балалардың (тегін өзгерткен кезде) неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме; балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат; балалардың арнайы орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не білім алғанын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат; балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат.
10
Жұмыстың сипатын немесе еңбек жағдайларын растайтын анықтама; ұйым таратылған жағдайда жұмыс орны, атқарған лауазымы, кәсiбi, жұмыс кезеңдерi, архив iсiнің нөмiрi, оның беттерi көрсетiлген, мөрмен және архив директоры мен архивариустың қолы қойылып расталған архивтік анықтама немесе мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмесі. Архивтік құжаттар болмаған кезде жұмыс сипатын немесе еңбек жағдайларын растайтын сот шешімі.

Глава 4. Назначение государственных специальных пособий
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан) или из информационных систем
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов), или из информационных систем.
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
8
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня, организации, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта", либо контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы
9
Сведения, подтверждающие трудовой стаж: сведения, содержащиеся в трудовой книжке; справке архивных учреждений электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений, свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии).
При наличии сведения, содержащиеся: в документе об образовании; в военном билете или справке управления (отдела) по делам обороны; свидетельстве о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справке о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния); в справке о реабилитации, выданной органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет; документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника учреждений, находившихся на территории Советского Союза, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности. Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; документ, подтверждающий место регистрации по постоянному местожительству детей; свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния), документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей.
10
Справка, подтверждающая характер работы или условия труда; в случае ликвидации организации архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива.
При отсутствии архивных документов решение суда подтверждающее характер работы или условия труда.

5-тарау. Еңбек ету қабілетінен айрылу; асыраушысынан айрылу; жұмысынан айрылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айрылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айрылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы деректер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
8
Куәландыру өткізілгені туралы және жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу, жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесінің өзгеруі туралы, еңбек етуге қабілетті екендігі туралы мәліметтер
9
Отбасы құрамы туралы мәліметтер
10
Асыраушысының қайтыс болғаны туралы не адамды хабар-ошарсыз кеткен деп тану немесе қайтыс болды деп жариялау туралы мәліметтер
11
Қайтыс болған адаммен туыстық қатынасын растайтын мәліметтер
12
Отбасы мүшелері оқушы немесе күндізгі оқу нысанында оқитын студент болып табылатынын растайтын мәліметтер
13
Қамқоршылық (қорғаншылық), бала асырап алу, патронат белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршы (қорғаншы), асырап алушының, патронат тәрбиешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қорғаншылыққа (қамқоршылыққа), асырап алуға, патронатқа берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні, баланың тұғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі)
14
Жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы мәліметтер
15
Жүктілік және босану бойынша демалыстың, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алған жұмыскерлер демалысының күні туралы мәліметтер
16
Әлеуметтік қатердің басталуы алдындағы соңғы күнтізбелік он екі, жиырма төрт айдағы табыстар туралы мәліметтер
17
Салық органдарының мәліметтері: дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат; салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша салыстыру актісі
18
Баланың (балалардың) туу туралы мәліметтері
19
Баланы (балаларды) асырап алу туралы мәліметтер
20
Салық төлеушінің мәртебесін растайтын мәліметтер
21
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шоттың ашылғанын растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктік шотты ашу күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
22
Мүгедектік тобын куәландыруды жүргізу және белгілеу туралы мәліметтер (он сегіз жасқа толмаған және осы жастан асқан балалары, оның ішінде асырап алған балалары, аға-інілері, апа-сіңлілері, немерелері бала кезінен бірінші немесе екінші топтағы мүгедек деп танылған жағдайда)
23
Баланы толық мемлекеттің қарауына белгілеу жағдайларын қоспағанда, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем алушының ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу туралы мәліметтер, бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеу туралы сот үкімі
24
Баланың қайтыс болған күні (бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем), асырауындағы адамдардың қайтыс болған күні (асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша төленетін әлеуметтік төлем)
25
Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда баланы толық мемлекеттің қарауына белгілеу, алушыларды ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алу туралы шешімді жарамсыз немесе күші жойылды деп тану, қамқоршыларды өз міндеттерін атқарудан босату немесе айыру күні (бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем)
26
Алушыны жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органның есебінен алу күні (жұмысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем)
27
Алушының қайтыс болған күні (төлемдердің барлық түрі бойынша)

Глава 5. Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, или из информационных систем
7
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
8
Сведения о проведении освидетельствования и установлении степени утраты общей трудоспособности, изменении степени утраты общей трудоспособности, о признании трудоспособным
9
Сведения о составе семьи
10
Сведения о смерти кормильца либо о признании лица безвестно отсутствующим или об объявлении умершим
11
Сведения, подтверждающие родственные отношения с умершим
12
Сведения, подтверждающие о том, что члены семьи являются учащимися или студентами, обучающимися на очной форме
13
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения), патронат: наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, патронатного воспитателя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, патронат, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
14
Сведения о регистрации в качестве безработного
15
Сведения о дате отпуска по беременности и родам, отпуска работникам, усыновившим (удочерившим) новорожденного ребенка (детей)
16
Сведения о доходах за последние двенадцать, двадцать четыре календарных месяцев перед наступлением социального риска
17
Сведения налоговых органов: документ, подтверждающий государственную регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя; акт сверки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, выданный налоговыми органами
18
Сведения о рождении ребенка (детей)
19
Сведения об усыновлении (удочерении) ребенка (детей)
20
Сведения, подтверждающие статус налогоплательщика
21
Сведения о наличии банковского счета: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего наличие открытия банковского счета, полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, дата открытия банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения
22
Сведения о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности (в случае, когда дети, в том числе усыновленные (удочеренные), братья, сестры и внуки, не достигшие восемнадцати лет и старше этого возраста, признаны инвалидами с детства первой или второй группы)
23
Сведения о лишении или ограничения родительских прав, приговор суда об отбытии наказания в местах лишения свободы получателя социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года, за исключением случаев определения ребенка на полное государственное обеспечение
24
Дата смерти ребенка (социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года), дата смерти иждивенцев (социальная выплата по случаю потери кормильца)
25
Дата определения ребенка (детей) на полное государственное обеспечение, лишения или ограничения в родительских правах получателей, признания решения об усыновлении (удочерении) недействительными или отменены, освобождения или отстранения опекунов от исполнения своих обязанностей, в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан (социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года)
26
Дата снятия получателя с учета уполномоченным органом по вопросам занятости (социальная выплата на случай потери работы)
27
Дата смерти получателей (по всем видам выплат)

6-тарау. Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Жынысы
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын мәліметтер (құжаттың атауы, нөмірі, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, сериясы, қолтаңба)
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, қандас куәлігі
8
Жәрдемақы тағайындалатын бала (балалар) туралы мәліметтер: баланың ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, баланың туылу реті
9
Неке қиюды (бұзуды) тіркеу туралы немесе некені тіркеу туралы актілік жазбаның мәліметтері: некенің тіркелгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
10
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер: отбасы мүшелерінің ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтініш берушіге туыстық қатынасы, тұған күні мен жылы
11
Қамқоршылық (қорғаншылық), асырап алу белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршы (қорғаншы) немесе асырап алғушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), асырауға, қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),тұрғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі)
12
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
13
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)

Глава 6. Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Пол
5
ИИН
6
Сведения, удостоверяющие личность (наименование документа, номер, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, серия, подпись)
7
Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение кандаса
8
Сведения о ребенке (детях), на которого назначается пособие: ИИН ребенка, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения ребенка, очередность рождения ребенка
9
Сведения о регистрации заключения (расторжения) брака или актовой записи о регистрации брака: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего регистрацию брака
10
Сведения о составе семьи заявителя: ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи, родственное отношение к заявителю, дата и год рождения
11
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
12
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения
13
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайон), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)

7-тарау. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер (жеке куәлік,туу туралы куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) немесе ақпараттық жүйелерден
6
Жәрдемақы алуға құқықты растайтын мәліметтер:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушысының немесе мүгедегінің куәлігінде қамтылған мәліметтер;

Глава 7. Назначение специального государственного пособия
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность (удостоверение личности, свидетельство о рождении, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан) или из информационных систем
6
Сведения, подтверждающие право на получение пособия:
1) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – сведения, содержащиеся в удостоверении участника или инвалида Великой Отечественной войны;

2) Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері үшін – наградаға берілген куәлікте және (немесе) Ұлы Отан соғысына қатысушының немесе мүгедегінің куәлігінде қамтылған мәліметтер;
3) "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдар үшін – "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағы берілгенін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
4) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар үшін:
қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелетін қалаларда Ұлы Отан соғысы кезінде қызмет атқарған әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына (бұдан әрі – 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заң) сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер; Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары, не тиісті кезеңде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелетін қалаларда болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер; Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және теңізші бала ретінде болғандар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шет елдердің аумағында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына партизан отрядтары, астыртын топтар және басқа да антифашистік құрамалар құрамында қатысқан адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер; Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, бұрынғы КСР Одағы Балық өнеркәсібі халық комиссариатының, теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолы Бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезінде әскери қызметшілер жағдайына көшірілген және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың оперативтік аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлері, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезінде басқа мемлекеттердің порттарында тұтқындалған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелері үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтар үшін – "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін куәлікте немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары үшін – жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігінде не екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа да еріксіз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтамада немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлікте қамтылған мәліметтер;
басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда: бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшілер үшін - белгіленген үлгідегі куәлікте, басқа мемлекеттің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығын растайтын әскери комиссариаттың анықтамасында немесе басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгі соғылған әскери билетте, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжатта және жараланғанын, контузия алғанын немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттарда, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдарына қоса берілетін куәлікте қамтылған мәліметтер;
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушының куәлігінде немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжатта немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысу фактісін, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың немесе Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – ҚР ІІМ ТЖК) анықтамасында қамтылған мәліметтер;

2) для героев Советского Союза, героев Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней - сведения, содержащиеся в удостоверении к награде и (или) удостоверении участника или инвалида Великой Отечественной войны;
3) для лиц, удостоенных почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" - сведения, содержащиеся в документе, подтверждающий присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
4) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны: военнослужащих, а также лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходивших в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствий с Законом Республики Казахстан
от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (далее - Закон от 28 апреля 1995 года); лиц вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавших штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось
до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц, принимавших участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; работников спецформирований Народного Комиссариата путей сообщения, Народного Комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного Комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; граждан, работавших в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда" - сведения, содержащиеся в удостоверении к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда" или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; бывших несовершеннолетних узников концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны - сведения, содержащиеся в удостоверении бывшего несовершеннолетнего узника, либо в архивной справке о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; участников боевых действий на территории других государств, а именно: военнослужащих Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лиц рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанных, призвавшихся на учебные сборы и направлявшихся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащих автомобильных батальонов, направлявшихся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащих летного состава, совершавших вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочих и служащих, обслуживающих советский воинский контингент в Афганистане, получивших ранения, контузии или увечья, либо награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документе, подтверждающим работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане и медицинских документах, подтверждающих ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий; лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях - сведения, содержащиеся в удостоверении участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или документе, подтверждающем участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справке из военного комиссариата или Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства Внутренних дел Республики Казахстан (далее – КЧС МВД РК), подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;

5) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін:
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер үшін - әскери қызметшілер қатарындағы мүгедектің куәлігінде (Кеңес Армиясы мүгедегінің жеңілдіктерге құқығы туралы), жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасында немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
әскери міндетін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы туралы анықтамада, Ішкі істер органдарының, Ұлттық Қауіпсіздік комитетінің тиісті анықтамасында немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
1944 жылдың 1 қаңтарынан 1951 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңде Украин ССР-і, Беларусь ССР-і, Литва ССР-і, Латыш ССР-і, Эстон ССР-і аумақтарында қимыл жасаған халықты қорғаушы истребительдік батальондардың, взводтар мен отрядтардың жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтарда, отрядтарда қызмет міндетін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасында немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсеткен және ұрыс қимылдарын жүргізу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан мүгедек болған тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілер үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, тиісті санатын және басқа елдердің қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедек болуын растайтын құжатта немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігінде қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебінен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органы аумақтық органының Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарынан болған мүгедектігі туралы анықтамасында немесе Аурудың радиациялық әсерге себептік байланысын анықтау жөніндегі орталық ведомствоаралық кеңестің қорытындысында қамтылған мәліметтер;

5) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны: военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия - сведения, содержащиеся в удостоверении инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Армии о праве на льготы), справке о ранении, контузии, увечьи, инвалидности, справке из военного комиссариата, подтверждающей факт участия в боевых действиях или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставших инвалидами, вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке о ранении, контузии, увечье, инвалидности, соответствующей справки из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке о ранении, контузии, увечьи, инвалидности, справке из военного комиссариата, подтверждающей факт участия в боевых действиях или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; рабочих и служащих соответствующих категорий, обслуживающих действующие воинские контингенты в других странах и ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке о ранении, контузии, увечьи, инвалидности, документе, подтверждающем соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионном удостоверении с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их детей, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца, справке территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об инвалидности вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия или заключение Центрального межведомственного совета по установлению причинной связи заболевания с радиационным воздействием;

6) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайтадан некеге отырмаған жесірлері үшін – әскери қызметшінің қайтыс болғандығы туралы куәлікте немесе хабарламада немесе қаза тапқандағы немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттың анықтамасында, әскери қызметшіге туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
7) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа да себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері) үшін – неке туралы куәлікте, жұбайының (зайыбының) қайтыс болғандығы туралы куәлікте, жұбайының (зайыбының) мүгедектігін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
8) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қайтыс болғаны туралы хабарламада немесе куәлікте, әскери қызметшінің қаза тапқандығы немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттың анықтамасында, қаза тапқан адаммен туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қайтыс болғандығы туралы хабарламада немесе куәлікте, әскери қызметшінің бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқандығы немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттың анықтамасында, қаза тапқан адаммен туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қайтыс болғандығы туралы хабарламада немесе куәлікте, қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісін растайтын ішкі істер органдарының анықтамасында немесе құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық қатынасын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәліктері) қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары үшін – қаза тапқан адамның қайтыс болғандығы туралы куәлікте, Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қайтыс болғанын растайтын құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық қатысынан растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың немесе өлімі белгіленген тәртіппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердің, сондай-ақ азаматтардың отбасылары үшін – сәуле ауруына шалдығып қайтыс болған азаматтардың немесе қайтыс болған мүгедектің, сондай-ақ өлімі белгіленген тәртіппен Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың әсеріне байланысты болған азаматтың өлімі туралы куәлікте, өлімнің радиациялық әсер ету салдарынан болғанын растайтын құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі) қамтылған мәліметтер;

6) для родителей и не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне - сведения, содержащиеся в свидетельстве или извещении о смерти или справке из военного комиссариата о гибели или факте пропажи без вести, документах, подтверждающих родственные связи с военнослужащим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
7) для не вступивших в повторный брак жен (мужей) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жен (мужей) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) - сведения, содержащиеся в свидетельстве о браке, свидетельстве о смерти супруга (супруги), документе, подтверждающем инвалидность супруга (супруги);
8) для семей военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего (умершего), справке из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего (умершего), справке из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего при прохождении воинской службы в мирное время, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего, справке из органов внутренних дел или документе, подтверждающем факт гибели при исполнении служебных обязанностей, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения - сведения, содержащиеся в свидетельстве о смерти погибшего, документе, подтверждающем, что смерть наступила при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний - сведения, содержащиеся в свидетельстве о смерти умершего вследствие лучевой болезни или умершего инвалида, а также гражданина, смерть которого в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, документе, подтверждающем, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);

9) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығымен бекітілген Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларына 6-қосымшаға (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген) сәйкес Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлікте немесе наградаға берілген куәлікте немесе мұрағаттық анықтамада немесе наградтау фактісі туралы жазбасы бар еңбек кітапшасында қамтылған мәліметтер;
10) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар үшін - еңбек кітапшасында немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы мәліметтері бар өзге де құжаттарда, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтері бар әскери билетте немесе анықтамада қамтылған мәліметтер;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы мәліметтері бар құжаттарға мыналар жатады:
жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелері берген жұмыс кезеңдері туралы мәліметтері бар құжаттар;
бұйрықтардан, жеке шоттар мен жалақы төлеуге арналған ведомостардан үзінді көшірмелер; коммунистік партия немесе кәсіподақ мүшелерінің мүшелік билеттері немесе есеп карточкалары;
қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс өтілін белгілеу жөніндегі зейнетақы тағайындау жөніндегі комиссиялардың шешімдері;
сот шешімдері; арнайы комиссиялардың шешімдері;
1998 жылға дейін берілген жеңілдіктерді алуға құқығы туралы куәлік;
фабрика-зауыт училищелерінде оқу фактісін растайтын анықтамалар;

9) для лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР согласно приложению 6 Правил назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в удостоверении установленного образца или удостоверении к награде, или архивной справке, или трудовой книжке с записью о факте награждения;
10) для лиц, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и, не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в трудовой книжке или иных документах, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военном билете или справке, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года. К документам, содержащим сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, также относятся: документы, содержащие сведения о периодах работы, выданные с места работы, а также архивными учреждениями;
выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы; членские билеты или учетные карточки членов коммунистической партии или профсоюзов;
решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшем законодательством; решения судов;
решения специальных комиссий; удостоверение о праве на льготы, выданное до 1998 года; справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах.

11) 1988-1989 жылдарда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар (өз еркімен кеткендер) қатарындағы адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысушының куәлігі немесе Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысу фактісін растайтын құжат, балалардың туу туралы куәлігі;

11) для лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии - удостоверение участника ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий факт участия в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, свидетельство о рождении детей;

16) саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдар үшін – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық органының мүгедектік топты белгілеу туралы (белгіленген үлгідегі) анықтамалары, зейнеткерлік куәлігі, ақталған азаматтың куәлігі немесе прокуратура органдарынан немесе ішкі істер немесе ұлттық қауіпсіздік органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтамалары немесе ақталғаны туралы соттың шешімі;

16) для жертв политических репрессий, лиц, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами - справки территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности, пенсионные удостоверения, удостоверения реабилитированного гражданина или справки о реабилитации из органов прокуратуры, или органов внутренних дел, или национальной безопасности, или решение суда о реабилитации;

17) Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар үшін – дербес зейнеткер куәлігі немесе Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы белгілеу жөніндегі комиссияның Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірме.
7
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәлімет (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
8
Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
9
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер
8-тарау. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы ақпарат беру
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден
6
Алушының мүдделерін ұсынуды растайтын мәліметтер
9-тарау. Мүгедектікті және (немесе) еңбек ету қабілетін жоғалту дәрежесін белгілеу және (немесе) қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Жынысы
5
Туған күні, жасы
6
ЖСН
7
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, ұлты, қолы, бар болса: портреттік бейнесі (цифрланған фотосуреті) және тегі мен атының транскрипциясы; куәландырылатын адамның атын, әкесінің атын (бар болса), тегін ауыстырғаны туралы мәліметтер
8
Тіркеу туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы); адамның түзеу мекемесінде немесе тергеу изоляторында болу фактісін растайтын анықтама (еркін нысандағы)
9
Өтініш беруші туралы мәліметтер: мүгедектік тобы (санаты), себебі және мерзімі, жалпы еңбек қабілетін жоғалту дәрежесі және мерзімі, кәсіптік еңбек қабілетінен айрылу дәрежесі, себебі және мерзімі, әлеуметтік-экономикалық мәртебесі, білімі, негізгі кәсібі, жұмыс орны, лауазымы
10

17) для лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – удостоверение персонального пенсионера или выписка из решения Комиссии по установлению пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан о назначении пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
7
Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
8
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
9
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
Глава 8. Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, или из информационных систем
6
Сведения, подтверждающие представление интересов получателя
Глава 9. Установление инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности и (или) определение необходимых мер социальной защиты
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Пол
5
Дата рождения, возраст
6
ИИН
7
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, национальность, подпись; при наличии: портретное изображение (оцифрованная фотография) и транскрипция фамилии и имени; сведения о перемене имени, отчества (при наличии), фамилии освидетельствуемого лица
8
Сведения о регистрации: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры (адресная справка либо справка сельских акимов); справка (в произвольной форме), подтверждающая факт содержания лица в исправительном учреждении или следственном изоляторе
9
Сведения о заявителе: группа (категория), причина и срок инвалидности, степень и срок утраты общей трудоспособности, степень, причина и срок утраты профессиональной трудоспособности, социально-экономический статус, образование, основная профессия, место работы, должность
10

Медициналық, оның ішінде денсаулық жағдайын сипаттайтын биометриялық деректер: функционалдық және зертханалық зерттеулердің деректері, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (бұдан әрі - №6697 бұйрық) бекітілген 088/у нысанында, пациентті/мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының медициналық бөлігінде, дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысында, амбулаторлық пациенттің медициналық картасында, ауру тарихынан үзінді көшірмелерде, Еңбек гигиенасы және кәсіптік аурулар ұлттық орталығының қорытындысында, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысында көрсетілген деректер
11
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу (қатыспау) фактісін растайтын мәліметтер
12
Еңбек қызметін растайтын мәліметтер
13
Еңбекке уақытша жарамсыздығын растайтын мәліметтер (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша)
14
Өндірістегі жазатайым оқиғаны растайтын мәліметтер (еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша), жарақаттың немесе аурудың еңбек (қызметтік) міндеттерді орындаумен себеп-салдарлық байланысы туралы сот шешімінің көшірмесі
15
Аурулардың, зақымданулардың (жараланудың, жарақаттанудың, контузияның) себеп-салдарлық байланысын растайтын мәліметтер (тиісті қызмет саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша)
16
Өндірістегі еңбек түрі мен жағдайы туралы мәліметтер
17
Мүгедектің тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі (мүгедектің тұрғылықты жерінің мекенжайы, үйінің, пәтерінің нөмірі, әлеуметтік жағдайы, мүгедектің отбасы құрамы, тұрғын үй жағдайы, пәтерінің жайлылығы, санаты)
18
Қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеуді растайтын мәліметтер: қамқоршының (қорғаншының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні; қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) берілген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған жылы
10-тарау. Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін қандас куәлігі
8
Неке қиюды (бұзуды) тіркеу туралы немесе некені тіркеу туралы актілік жазба мәліметтері: некенің тіркелгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
9
Қамқоршылық (қорғаншылық), бала асырап алу белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршының (қорғаншының), асырап алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), асырап алуға берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні, баланың тұрғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі)
10
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәлімет (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
11
Мүгедек баланы тәрбиелеуші жәрдемақысы тағайындалатын мүгедек бала туралы мәліметтер: ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні
12
Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
13
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер, шот түрі

Медицинские данные, в том числе биометрические, характеризующие состояние здоровья: данные функциональных и лабораторных исследований, а также данные, указанные в форме 088/у, в медицинской части индивидуальной программы реабилитации пациента/инвалида, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее - приказ № 6697), в заключении врачебно-консультативной комиссии, медицинской карте амбулаторного больного, в выписках из истории болезни, в заключении Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний, в заключении психолого-медико-педагогической консультации
11
Сведения, подтверждающие факт участия (неучастия) в системе обязательного социального страхования
12
Сведения, подтверждающие трудовую деятельность
13
Сведения, подтверждающие временную нетрудоспособность (по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения)
14
Сведения, подтверждающие несчастный случай на производстве (по форме, установленной уполномоченным органом по труду), решение суда о причинно-следственной связи травмы или заболевания с исполнением трудовых (служебных) обязанностей
15
Сведения, подтверждающие причинно-следственную связь заболеваний, увечий (ранений, травм, контузий) (по форме, установленной уполномоченным органом в соответствующей сфере деятельности)
16
Сведения о характере и условиях труда на производстве
17
Акт обследования жилищно-бытовых условий инвалида (адрес местожительства, номер дома, квартиры, социальное положение инвалида, состав семьи, жилищные условия, благоустроенность квартиры, категория инвалида)
18
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения лица, переданного под опеку (попечительство)
Глава 10. Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан
8
Сведения о регистрации заключения (расторжения) брака или актовой записи о регистрации брака: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего регистрацию брака
9
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
10
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
11
Сведения о ребенке, на которого назначается пособие воспитывающего ребенка-инвалида: ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
12
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
13
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета

11-тарау. Жерлеуге біржолғы төлем тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден
6
Алушының қайтыс болғаны туралы немесе ақпараттық жүйелерден мәліметтер немесе қайтыс болу фактісін растайтын басқа мемлекеттердің уәкілетті органдары берген және апостильмен расталған құжат
7
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер
12-тарау. Халықты жұмыспен қамту, көші-қон, персоналды басқару, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу, шетелдік жұмыс күшін тарту саласындағы қызметтер
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Тегі мен атының транскрипциясы
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, ұлты, қолы
7
Жынысы
8
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері
9
Ұлты туралы мәліметтер
10
Отбасылық жағдайы туралы мәліметтер
11
Азаматтығы туралы мәліметтер: азаматтығы (бұрынғы азаматтығы), Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан күні
12
Заңды мекенжайы, заңды тұлғаны тіркеу (тіркеуден шығару) күні туралы мәліметтер
13
Азаматтың әлеуметтік, әлеуметтік-экономикалық мәртебесі туралы мәліметтер
14
Білімі туралы мәліметтер
15
Өтініш берушінің тіркелген орнын растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
16
Электрондық цифрлық қолтаңба
17
Жасы
18
Байланыс ақпараты: байланыс телефоны, электрондық мекенжай
19
Шетелдік жұмыс күшін тартуға (жұмысқа орналастыруға) рұқсаттың қолданылу мерзімі
20
Рұқсаттың қолданылатын аумағы
21
Жұбайы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
22
Балалары туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, оқу немесе жұмыс орны
23
Ата-анасы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
24
Туған аға-інілері және апа-сіңлілері туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
25
Жұбайының ата-анасы, аға-інілері және апа-сіңлілері туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны
26
Табыстары туралы декларация
27
Жұбайының табыстары туралы декларация
28
Шығу елі туралы мәліметтер
29
Тұрақты тұратын елі туралы мәліметтер
30
Мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атауы туралы мәліметтер
31
Жұмыс беруші туралы мәліметтер: атауы, меншік нысаны, мекенжайы, тіркеу нөмірі, тіркеу күні, заңды тұлғаны құру күні, Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркеу туралы куәлік (нөмірі, қашан және кім берді), жүзеге асырылатын қызметтің түрі, мекенжайы, телефон, факс, резидент еліндегі тіркеу туралы деректер (мемлекеттік тіркеу нөмірі, күні, тіркеу органының атауы), резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның баламасы, жұмыстарды орындау (қызметтер көрсету) келісімшартының деректемелері, келісімшарт жасасқан тараптардың атауы, жасалған келісімшарттың мәні, келісімшарттың қолданылу мерзімі; басқа әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге жұмыс беруші шартының, келісімшартының деректемелері, келісімшарт жасасқан тараптардың атауы, жасалған келісімшарттың мәні, келісімшарттың қолданылу мерзімі, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме); бірлескен қызмет туралы келісімшарттан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме); қызметтер көрсету келісімшартынан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме)
32
Келу және Қазақстан Республикасынан шығу күні туралы мәліметтер
33
Білімі туралы құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, оқыған оқу орнының атауы, факультеті, құжаттың нөмірі, берілген күні, білімі бойынша біліктілігі, құжатты берген орган, білімі туралы мәліметтер, білімі бойынша мамандығы, мамандануы, бітіру күні, диплом бойынша орташа балл, бітірушіні сертификаттау туралы мәліметтер, оқу бағдарламасы, оқу орнының орналасқан жері, оқу кезеңі, тілдерді білуі
34
Еңбек қызметі туралы құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні
35
Әке болуды белгілеуді тіркеу туралы мәліметтер
36
Ана болуды белгілеуді тіркеу туралы мәліметтер
37
Бала асырап алуды тіркеу туралы мәліметтер
38
Қайтыс болғанын тіркеу туралы мәліметтер
39
Әлеуметтік төлемдердің, оның ішінде зейнетақылар мен жәрдемақылардың мөлшері туралы мәліметтер
40
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлеушілерден түскен төлемдер туралы мәліметтер
41
Өтініш берушінің міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысуы (қатыспауы) туралы мәліметтер
42
Жазатайым оқиға туралы мәліметтер
43
Өтініш берушінің ауруларының, зақымдануларының (жараланудың, жарақаттанудың, контузияның) себеп-салдарлық байланысы туралы мәліметтер
44
Салымшы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы мәліметтер
45
Тұрақты тұрғылықты жерге шығуды (азаматтықтан шығуды) растайтын мәліметтер
46
Жұмыс орны
47
Жұмыс өтілі
48
Кәсібі бойынша жұмыс өтілі (жыл)
49
Жұмыс орны туралы мәліметтер: бұрынғы жұмыс орнының атауы, жұмысқа қабылдану және жұмыстан босатылу күні, орналасқан жері
50
Лауазымы
51
Кәсіпорындағы лауазымы
52
Қазақстан Республикасына тартылатын лауазымы
53
Шетелдік жұмыскердің санаты (біліктілігі)
54
Қазақстан Республикасындағы еңбек қызметіне рұқсаттың нөмірі
55
Қазақстан Республикасындағы еңбек қызметіне рұқсат берген орган
56
Еңбек қызметіне рұқсаттың қолданылу кезеңі
57
Еңбекақы мөлшері
58
Еңбек қызметі, кәсіпорынның атауы және орналасқан жері
59
Кәсібі бойынша жұмыс кезеңі
60
Кәсібі
61
Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектік себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
62
Куәландыру және еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың мәліметтері: куәландыру жүргізу және жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу, мүгедектік тобын белгілеу мәліметтері
63

Глава 11. Назначение единовременной выплаты на погребение
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ или из информационных систем
6
Сведения о смерти получателя или из информационных систем, или документ, подтверждающий факт смерти, выданный уполномоченным органом других государств и заверенных апостилем
7
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
Глава 12. Функции в сфере занятости населения, миграции, управления персоналом, проведения медико-социальной экспертизы, привлечения иностранной рабочей силы
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Транскрипция фамилии и имени
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, национальность, подпись
7
Пол
8
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения
9
Сведения о национальности
10
Сведения о семейном положении
11
Сведения о гражданстве: гражданство (прежнее гражданство), дата приобретения гражданства Республики Казахстан, дата утраты гражданства Республики Казахстан
12
Сведения о юридическом адресе, дате регистрации (снятие с регистрации) юридического лица
13
Сведения о социальном, социально-экономическом статусе гражданина
14
Сведения об образовании
15
Наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего место регистрации заявителя
16
Электронная цифровая подпись
17
Возраст
18
Контактная информация: контактный телефон, электронный адрес
19
Срок действия разрешения на привлечение иностранной рабочей силы/разрешения на трудоустройство
20
Территория, на которой действует разрешение
21
Сведения о супруге: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
22
Сведения о детях: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место учебы или работы
23
Сведения о родителях: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
24
Сведения о родных братьях и сестрах: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
25
Сведения о родителях, братьях и сестрах супруга: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы
26
Декларация о доходах
27
Декларация о доходах супруга
28
Сведения о стране выезда
29
Сведения о стране постоянного проживания
30
Сведения о наименовании специальности, квалификации (должности)
31
Сведения о работодателе: наименование, форма собственности, адрес, регистрационный номер, дата регистрации, дата создания юридического лица, свидетельство о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан (номер, когда и кем выдано), вид осуществляемой деятельности, адрес, телефон, факс, данные о регистрации в стране резидентства (номер, дата государственной регистрации и наименование органа регистрации), номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог, реквизиты контракта на выполнение работ/оказание услуг, наименование сторон заключивших контракт, предмет заключенного контракта, срок действия контракта; реквизиты договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц, наименование сторон заключивших контракт, предмет заключенного контракта, срок действия контракта; нотариально заверенная выписка (копия) из контракта на недропользование; нотариально заверенная выписка (копия) из договора о совместной деятельности; нотариально заверенная выписка (копия) из договора на оказание услуг
32
Сведения о дате прибытия и выбытия из Республики Казахстан
33
Сведения документа об образовании: наименование документа, наименование учебного заведения, в котором проходил обучение, факультет, номер, дата выдачи документа, квалификация по образованию, орган, выдавший документ, сведения об образовании, специальность по образованию, специализация, дата выпуска, средний балл по диплому, сведения о сертификации выпускника, программа обучения, местонахождение учебного заведения, период учебы, знание языков
34
Сведения документа о трудовой деятельности: наименование документа, номер, дата выдачи документа
35
Сведения о регистрации установления отцовства
36
Сведения о регистрации установления материнства
37
Сведения о регистрации усыновления
38
Сведения о регистрации смерти
39
Сведения о размере социальных выплат, в том числе пенсий и пособий
40
Сведения о платежах, поступившие в государственный фонд социального страхования от плательщиков
41
Сведения об участии (неучастии) заявителя в системе обязательного социального страхования
42
Сведения о несчастном случае
43
Сведения о причинно-следственной связи заболеваний, увечий (ранений, травм, контузий) заявителя
44
Сведения о поступлении и движении средств вкладчика
45
Сведения, подтверждающие выезд на постоянное место жительство (выбытие из гражданства)
46
Место работы
47
Стаж работы
48
Стаж работы по профессии (лет)
49
Сведения о месте работы: наименование предыдущего места работы, даты приема и увольнения, месторасположение
50
Должность
51
Должность на предприятии
52
Должность, на которую привлекается в Республику Казахстан
53
Категория (квалификационная) иностранного работника
54
Номер разрешения на трудовую деятельность в Республике Казахстан
55
Орган выдачи разрешения на трудовую деятельность в Республике Казахстан
56
Период действия разрешения на трудовую деятельность
57
Размер оплаты труда
58
Трудовая деятельность, наименование и местонахождение предприятия
59
Период работы по профессии
60
Профессия
61
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
62
Сведения медико-социальной экспертизы об освидетельствовании и установлении степени утраты трудоспособности: сведения проведении освидетельствования и установления степени утраты общей трудоспособности, установление группы инвалидности
63

Медициналық деректер: денсаулық жағдайын сипаттайтын биометриялық, функционалдық және зертханалық зерттеулердің деректері, № 6697 бұйрығымен бекітілген 088/у нысанында, уақытша еңбекке жарамсыздық парағында (анықтамасында), амбулаторлық науқастың медициналық картасында, Еңбек гигиенасы және кәсіптік аурулар ұлттық орталығының қорытындысында, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысында көрсетілген деректер
64
Отбасы мүшелері туралы мәліметтер (отбасы құрамы туралы мәліметтер)
65
Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы мәліметтер
66
Мәртебесін растайтын деректер: азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін қандас куәлігі
67
Қандас мәртебесі берілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні
68
Қандас мәртебесін растайтын мәліметтер: тегі, аты және бар болса әкесінің аты (тұрмыс құрмағанға дейінгі тегі); туған жылы, күні және айы, туған жері (ел, қала, аудан, ауыл, кент); ұлты; білімі; мамандығы; кәсібі; отбасылық жағдайы; ЖСН-нің болуы, әскери билеттің және әскерге шақырылушы куәлігінің болуы; тіркеу орны (тіркеу орны және күні); жүргізуші құқығының болуы; мүлкінің (жылжымалы және жылжымайтын мүлік) болуы; әлеуметтік мәртебесі (студент, зейнеткер, мүгедек); жұмыс орны және бұйрықтың нөмірі; жынысы; қан тобы
69
Тіркеу орны туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат - мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы
70
Мүгедектігі туралы мәліметтер: белгіленген нысандағы мүгедектік туралы анықтамадан үзінді көшірме; Радиациялық әсерге ұшыраған адамдардың ауруларының, мүгедектігінің себептік байланысын белгілеу жөніндегі ведомствоаралық сараптамалық кеңестің шешімі; Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі; госпиталь берген ауру туралы куәлік не әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы; 16 жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі
71
Қайтыс болған адам туралы мәліметтер (қаза тапқан (қайтыс болған) адамның әскери билеті не әскери қызметті өткеру туралы анықтама; әскери қызметкердің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қызметтік міндеттерін орындау немесе әскери қызметті өткеру кезінде жараланудың, контузияның, зақымданудың салдарынан қаза тапқанын немесе қайтыс болғанын растайтын анықтама)
72
Мыналарды растайтын мәліметтер: Ұлы Отан соғысының қатысушысының немесе мүгедегінің мәртебесі, "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағын беру, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына сәйкес жеңілдіктерге құқығы, "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін куәлік, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқынның мәртебесі не екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа мәжбүрлеп ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың анықтамалары немесе басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы белгі соғылған әскери билет, Ауғанстандағы қеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжат және жараланғанын, контузия алғанын, зақымданғанын растайтын медициналық құжаттар, соғыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдарына қоса берілетін куәліктер, Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушының мәртебесі немесе Чернобыль АЭС-індегі немесе азаматтық яки әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжат, немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысу фактісін, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың немесе ҚР ІІМ ТЖК анықтамасы, әскери қызметшілер қатарындағы мүгедектің (жеңілдіктерге құқығы туралы Кеңес Армиясы мүгедегінің) мәртебесі, жараланғаны, контузия алғаны, зақымданғаны, мүгедектігі туралы анықтама, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасы немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; жарақат, контузия алу, зақымдану, мүгедектік алу, ішкі істер органдары, Ұлттық қауіпсіздік комитетінен тиісті анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; тиісті санатын және басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедектіктің пайда болуы немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; әскери қызметшінің хабар-ошарсыз кету фактісі, әскери қызметшімен туыстық қатынасы, жұбайының (зайыбының) мүгедектік мәртебесі; қаза табу (қайтыс болу) фактісі, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісі, сәуле ауруының зардабынан қайтыс болу фактісі немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың әсер ету фактісі; радиациялық әсердің салдарынан қайтыс болу фактісі, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы деректер, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтері бар әскери билет немесе анықтама

Медицинские данные: биометрические, характеризующие состояние здоровья, данные функциональных и лабораторных исследований, данные, указанные в форме 088/у, утвержденной приказом № 6697, листе (справке) временной нетрудоспособности, медицинской карте амбулаторного больного, в заключении Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний, в заключении психолого-медико-педагогической консультации
64
Сведения о членах семьи (сведения о составе семьи)
65
Сведения о регистрации в качестве безработного
66
Сведения, подтверждающие статус: удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан
67
Наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего присвоение статуса кандаса
68
Сведения, подтверждающие статус кандаса: фамилия, имя и при наличии отчество (девичья фамилия); год рождения, число и месяц; место рождения (страна, город, район, село, поселок); национальность; образование; специальность; профессия; семейное положение; наличие ИИН; наличие военного билета и приписного свидетельство; место регистрации (место и дата регистрации); наличие водительских прав; наличие имущества (движимое и недвижимое имущества); социальный статус (студент, пенсионер, инвалид); место работы и номер приказа; пол; группа крови
69
Сведения о прописке: документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства - адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр
70
Сведения об инвалидности: выписка из справки об инвалидности установленной формы; решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию; решение Центральной военно-врачебной комиссии; свидетельство о болезни, выданное госпиталем, либо заключение военно-врачебной комиссии; свидетельство о рождении ребенка-инвалида до 16 лет
71
Сведения об умершем (военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы; справка, подтверждающая что гибель или смерть военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы)
72
Сведения, подтверждающие: статус участника или инвалида Великой Отечественной войны, присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы", право на льготы в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", удостоверением к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда", статус бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивная справка о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года, удостоверение установленного образца, справки из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документ, подтверждающий работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане и медицинские документы, подтверждающие ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, статус участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справка из военного комиссариата или КЧС МВД РК, подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях; статус инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Армии о праве на льготы), справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; получение ранений, контузии, увечье, инвалидности, соответствующая справка из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года; факт пропажи без вести военнослужащего, родственные связи с военнослужащими, статус инвалидности супруга (супруги); факт смерти погибшего (умершего), факт гибели при исполнении служебных обязанностей, факт смерти вследствие лучевой болезни или факт воздействия катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, факт, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, данные о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военный билет или справка, содержащая данные о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года

13-тарау. Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
Мүгедектік алу туралы мәліметтер
6
Жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
ЖСН
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі
9
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысын алғаны туралы мәліметтер
10
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер, шот түрі
11
Мүгедек баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнынан мәліметтер
14-тарау. Жергілікті деңгейде берілетін атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
6
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі
7
Кәсіп түрі
8
Банктік деректемелер: банктің атауы, банктік шоттың нөмірі, шот түрі
9
Отбасы құрамы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жерінің мекенжайы, үйінің мекенжайы, телефоны, өтініш берушіге туыстық қатынасы, туған күні мен жылы
10
Отбасы мүшелерінің алған табыстары туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), үйінің мекенжайы, телефоны, жұмыс орны (жұмыссыздар тіркелу фактісін халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі органның анықтамасымен растайды), құжатпен расталған табыс сомасы (еңбекке ақы төлеу бойынша, әлеуметтік төлемдер (зейнетақылар, жәрдемақылар, стипендиялар және басқа төлемдер), басқа да жарияланған төлемдер (кәсіпкерлік қызметтен және басқа қызмет түрлерінен, басқа табыс түрлерінен)
11
Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы мәліметтер: жеке қосалқы шаруашылық объектісі (дача, бау-бақша, жер телімі, оның ішінде бақшаның жанындағы, шартты жер үлесі, сандық мәндегі меншіктік пай (берілген жылы); үй жануарлары (ірі қара мал (сиыр, бұқа), жылқы (бие, тай); түйе; қой, ешкі; тауық, үйрек, қаз; шошқаның жасымен қоса сандық көрсеткіші)
15-тарау. Жаппай саяси қуғын-сүргiндерге ұшыраған адамдарға біржолғы өтемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Ақшалай өтемақы алуға құқықты растайтын құжат туралы мәліметтер (прокуратура органдарынан немесе сот органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтама)
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
9
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер

Глава 13. Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
Сведения о получении инвалидности
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
ИИН
8
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры
9
Сведения о получении заключения психолого-медико-педагогической консультации
10
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета
11
Сведения из учебного заведения, подтверждающие факт обучения ребенка-инвалида на дому
Глава 14. Назначение государственной адресной социальной помощи
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Вид документа, удостоверяющего личность, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
6
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры
7
Род занятий
8
Банковские реквизиты: наименование банка, номер банковского счета, тип счета
9
Сведения о составе семьи: фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес места жительства, домашний адрес, телефон, родственное отношение к заявителю, дата и год рождения
10
Сведения о полученных доходах членов семьи: фамилия, имя, отчество (при его наличии), домашний адрес, телефон, место работы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости), документально подтвержденные суммы доходов (по оплате труда, социальные выплаты (пенсии, пособии, стипендии и иные выплаты), прочие заявленные доходы (от предпринимательской деятельности и других видов деятельности, иные виды дохода)
11
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства: объект личного подсобного хозяйства (дача, огород, земельный участок, в том числе приусадебный, условная земельная доля, имущественный пай (год выдачи) в количественном выражении; домашние животные (крупный рогатый скот (коровы, быки), лошади (кобылы, жребцы); верблюды, верблюдицы; овцы, козы; куры, утки, гуси; свиньи в количественном выражении и с указанием возраста
Глава 15. Назначение единовременной денежной компенсации жертвам массовых политических репрессий
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
7
Сведения о документе, подтверждающем право на получение денежной компенсации (справка о реабилитации из органов прокуратуры или судебных органов)
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
9
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций

16-тарау. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік өтемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат туралы мәліметтер (жеңілдіктер мен өтемақыларға құқықты растайтын куәлік, мұрағаттық анықтамалар, ауылдың, кенттің Халық депутаттары кеңесінің, тұрғын үй – пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, ауыл әкімінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамалары, еңбек кітапшасы, оқу орнын бітіргені туралы диплом, әскери билет, туу туралы куәлік, орта білімі туралы аттестат, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік)
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
9
Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер
17-тарау. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккендерге жеңілдіктер мен өтемақыларға құқығын растайтын куәлік (куәлік телнұсқасын) беру
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат туралы деректер (мұрағаттық анықтамалар, ауылдың, кенттің Халық депутаттары кеңесінің, тұрғын үй – пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, ауыл әкімінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамалары, еңбек кітапшасы, оқу орнын бітіргені туралы диплом, әскери билет, туу туралы куәлік, орта білімі туралы аттестат, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік)
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)

Глава 16. Назначение единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
7
Сведения о документе, подтверждающем факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска (удостоверение, подтверждающий право на льготы и компенсации, архивные справки, справки сельских, поселковых Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, сельских акимов, кооперативов собственников квартир, трудовая книжка, диплом об окончании учебного заведения, военный билет, свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы)
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
9
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения
Глава 17. Выдача удостоверения (дубликата удостоверения), подтверждающего право на льготы и компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
7
Сведения о документе, подтверждающем факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска (архивные справки, справки сельских, поселковых Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, сельских акимов, кооперативов собственников квартир, трудовая книжка, диплом об окончании учебного заведения, военный билет, свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы)
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)

18-тарау. Ақталған адамға бірыңғай үлгідегі куәлік (куәлік телнұсқасын) беру
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
6
Ақталу туралы анықтаманың мәліметтері не сот анықтамасының (қаулысының) көшірмесі
7
Өкіл арқылы өтініш жасаған жағдайда – оның өкілеттіліктерін растайтын құжаттың деректері
8
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
19-тарау. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және тізбесін айқындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
ЖСН
5
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
6
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы)
7
Отбасы құрамы туралы мәліметтер
8
Қиын өмірлік жағдай туындағанға дейінгі соңғы күнтізбелік он екі ай үшін адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер
9
Қиын өмірлік жағдайдың туындағанын растайтын акттің және (немесе) құжаттың мәліметтері
20 тарау. Бала кезінен бірінші топтағы мүгедек баланы күтуге жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі
8
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуді растайтын мәліметтер): құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қорғаншының (қамқоршының) Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде), қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және туған күні, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің тұрғылықты мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі))
9
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, Берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер)
Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласындағы тұрғын үйді тіркеу және тіркеу бөлімінен анықтама
10
Бала кезінен қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгіленген бірінші топтағы мүгедек туралы мәліметтер: ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні
11
Мүгедектігі туралы ақпарат: мүгедектік санаты, мүгедектік тобының коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, құрылған күні, мүгедектікті анықтау мерзімі
12
Банк шотының болуы туралы мәліметтер: банк шоты ашылған банктің толық атауы, банк шотының иесі болып табылатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер, шоттың түрі
13
Қорғаншының (қамқоршының) психикалық денсаулық орталығында есепте болу фактісінің болмауы туралы мәліметтер)
14
Бала жасынан бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын ретінде анықталған адамның әрекет қабілеттілігі туралы мәліметтер
21 тарау. "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Ана геройы" атағын алған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көпбалалы аналарға жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: Шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі
8
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқасымен марапатталған немесе бұрын "Ана геройы" атағын алған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған немесе көпбалалы ана атағын растайтын ақпарат: атауы, құжат нөмірі, құжаттың берілген күні, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
9
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, Берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер)
Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласындағы тұрғын үйді тіркеу және тіркеу бөлімінен анықтама
10
Банк шотының болуы туралы мәліметтер: банк шоты ашылған банктің толық атауы, банк шотының иесі болып табылатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер, шоттың түрі
22 тарау. Бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар, оның ішінде күндізгі оқу нысанында орта жалпы білім беретін, жоғары және орта кәсіптік оқу орындарында оқитын, олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орнын бітіретін уақытқа дейінгі (бірақ 23 жасқа толғанға дейін) балалары бар көпбалалы отбасыларға жәрдемақы тағайындау
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (бар болса)
4
Туған күні
5
ЖСН
6
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган
7
Мәртебесін растайтын мәліметтер: Шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі
8
Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу
9
Неке (ажырасу) туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік) немесе ажырасу туралы куәлік немесе неке қию туралы жазбадан үзінді көшірме (өтініш берушінің деректері мен баланың туу туралы куәлігіндегі мәліметтер сәйкес келмеген жағдайда)
10
Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, Берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер)
Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласындағы тұрғын үйді тіркеу және тіркеу бөлімінен анықтама
11
Балалардың оқитындығын растайтын оқу орнынан анықтама
12
Банк шотының болуы туралы мәліметтер: банк шоты ашылған банктің толық атауы, банк шотының иесі болып табылатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер, шоттың түрі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
1-қосымшасы
Нысан
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат
Индексі: О-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
адамдардың жалпы саны
мәртебесі жарамдылар
мәртебесі жоғалғандар
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандар
1
2
3
4
5
6
Атауы __________________ Мекенжайы _____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық почта мекенжай___________________________________
Орындаушы____________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
_______________________
Ескертпе: "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 2-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
3-қосымшасы
Нысан
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат
Индексі: О-2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы : Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны : (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
Отбасылар барлығы
адамдардың жалпы саны
оның ішінде
ерлер
әйелдер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
оның ішінде
18 жасқа дейінгі адамдар
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдар
зейнеткерлік жастағы адамдар
мектепке дейінгі жастағылар
мектеп жасындағылар
студенттер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өтініш білдіргендер (отбасылар)
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй алғандар (отбасылар)
жер учаскесін алғандар (отбасылар)
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары
уақытша орналастыру орталықтары
жеке тұрғын үй құрылысы үшін
шаруашылық жүргізу үшін
19
20
21
22
23
Атауы ____________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________________
Орындаушы______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
_______________________
Ескертпе: "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 4-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
4-қосымшасы
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" (нысанның индексі-О-2 және кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 18. Выдача удостоверения (дубликата удостоверения) единого образца реабилитированному лицу
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
6
Сведения справки о реабилитации либо копия определения (постановления) суда
7
В случае обращения через представителя – данные документа, подтверждающего его полномочия
8
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
Глава 19. Оказание социальной помощи, установление размеров и определение перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
ИИН
5
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ
6
Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов)
7
Сведения о составе семьи
8
Сведения о доходах лица (членов семьи) за последние двенадцать календарных месяцев перед наступлением трудной жизненной ситуации
9
Сведения акта и (или) документа, подтверждающего наступление трудной жизненной ситуации
Глава 20. Назначение пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
Сведения, подтверждающие статус: удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан
8
Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения инвалида, переданного под опеку (попечительство), адрес места жительства инвалида первой группы с детства (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры)
9
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
10
Сведения об инвалиде первой группы с детства, на которого установлена опека (попечительства): ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
11
Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности
12
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета
13
Сведения об отсутствии факта состояния на учете в центре психического здоровья опекуна (попечителя)
14
Сведения о дееспособности лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства
Глава 21. Назначение пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства
8
Сведения, подтверждающие награждение или получение звания многодетной матери, награжденной подвеской "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившей ранее звание "Мать-героиня", награжденной орденами "Материнская слава" I и II степени: наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
9
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
10
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета
Глава 22. Назначение пособия многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более, чем до достижения 23-летнего возраста)
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Дата рождения
5
ИИН
6
Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ
7
Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства
8
Сведения о рождении детей: дата рождения, место рождения, регистрация рождения
9
Свидетельство о заключении (расторжении) брака (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (в случае расхождения данных заявителя с данными в свидетельстве о рождении ребенка)
10
Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства
Для жителей города Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур
11
Справка из учебных заведений о факте обучения детей
12
Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по актуальности статуса кандасов
Индекс: О-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период ________ квартал 20___ г
Представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
общее количество человек
с действующим статусом
с утраченным статусом
получившие гражданство Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
Наименование _________________ Адрес ___________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по актуальности статуса
кандасов" приведено в приложении 2
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов
Индекс: О-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Всего семей
Общее количество человек
из них
мужчин
женщин
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
в том числе
лица до 18 лет
лица в трудоспособном возрасте
лица в пенсионном возрасте
дошкольного возраста
школьного возраста
студенты
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Обратились (семей)
получили жилье из коммунального жилищного фонда (семей)
получили участок (семей)
центр адаптации и интеграции кандасов
центр временного размещения
под ИЖС
для ведения хозяйства
19
20
21
22
23
Наименование __________________ Адрес _________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ________________________________       ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по актуальности статуса
кандасов" приведено в приложении
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов" (индекс О-2, периодичность ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда қандас отбасылардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда қандастардың жалпы адам саны көрсетіледі, бұл ретте:
5-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 4-бағанынан) ер қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 4-бағанынан) әйел қандастардың жалпы саны көрсетіледі.
10. 7-15-бағандарда еңбек етуге қабілетті жас бөлінісінде қандастар көрсетіледі, бұл ретте:
7-бағанның мәні Нысанның 8 және 9-бағандары мәнінің қосындысына тең;
8-бағанда ер қандастардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) 18 жасқа толмаған ерлердің саны көрсетіледі;
9-бағанда әйел қандастардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) 18 жасқа толмаған әйелдердің саны көрсетіледі;
10-бағанның мәні Нысанның 11 және 12-бағандары мәнінің қосындысына тең;
11-бағанда ер қандастардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) еңбек етуге қабілетті жастағы ерлердің саны көрсетіледі;
12-бағанда әйел қандастардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) еңбек етуге қабілетті жастағы әйелдердің саны көрсетіледі;
13-бағанның мәні Нысанның 14 және 15-бағандары мәнінің қосындысына тең;
14-бағанда ер қандастардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) зейнеткерлік жастағы ерлердің саны көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 указывается общее количество семей кандасов.
9. в графе 4 указывается общее количество кандасов, при этом:
в графе 5 указывается общее количество мужчин из общего количества кандасов (из графы 4 Формы);
в графе 6 указывается общее количество женщин из общего количества кандасов (из графы 4 Формы).
10. В графах 7-15 указываются кандасы в разрезе трудоспособного возраста, при этом:
значение графы 7 равно сумме значений граф 8 и 9 Формы;
в графе 8 указываются количество мужчин, моложе 18 лет из числа общего количества мужчин – кандасов (из графы 5 Формы);
в графе 9 указываются количество женщин, моложе 18 лет из числа общего количества женщин – кандасов (из графы 6 Формы);
значение графы 10 Формы равно сумме значений граф 11 и 12 Формы;
в графе 11 указываются количество мужчин в трудоспособном возрасте из числа общего количества мужчин – кандасов (из графы 5 Формы);
в графе 12 указывается количество женщин в трудоспособном возрасте из числа общего количества женщин – кандасов (из графы 6 Формы);
значение графы 13 равно сумме значений граф 14 и 15 Формы;
в графе 14 указывается количество мужчин в пенсионном возрасте из числа общего количества мужчин – кандасов (из графы 5 Формы);

15-бағанда әйел қандастардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) зейнеткерлік жастағы әйелдердің саны көрсетіледі;
11. 16-бағанда қандастардың мектепке дейінгі жастағы балаларының саны көрсетіледі;
12. 17-бағанда қандастардың мектеп жасындағы балаларының саны көрсетіледі;
13. 18-бағанда күндізгі оқу нысанында оқитын студенттердің саны көрсетіледі.
14. 19-20-бағандарда қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары мен уақытша орналастыру орталықтарына өтініш білдірген қандас (отбасылар) саны көрсетіледі, бұл ретте:
19-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарына өтініш білдірген қандас (отбасылар) саны көрсетіледі;
20-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) уақытша орналастыру орталықтарына өтініш білдірген қандас (отбасылар) саны көрсетіледі.
15. 21-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) тұрғын үйі бар қандас отбасылардың саны көрсетіледі.
16. 22-23-бағандарда жер учаскесі бар қандас отбасылардың саны көрсетіледі, бұл ретте:
22-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскесі бар отбасылардың саны көрсетіледі;
23-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) шаруашылық жүргізу үшін жер учаскесі бар отбасылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
5-қосымшасы
Нысан
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат
Индексі: О-3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Елдердің атауы
Елдердің коды
барлығы
отбасы
адам
1
2
3
4
5
1
Өзбекстан

в графе 15 указывается количество женщин в пенсионном возрасте из числа общего количества женщин – кандасов (из графы 6 Формы).
11. В графе 16 указывается количество детей кандасов дошкольного возраста.
12. В графе 17 указывается количество детей кандасов школьного возраста.
13. В графе 18 указывается количество студентов дневной формы обучения.
14. В графах 19-20 указывается количество семей кандасов, которые обратились в центр адаптации и интеграции кандасов и центр временного размещения, при этом:
в графе 19 указывается количество семей кандасов, которые обратились в центр адаптации и интеграции кандасов, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы);
в графе 20 указывается количество семей кандасов, которые обратились в центр временного размещения, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы).
15. В графе 21 указывается количество семей кандасов, имеющих жилье, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы).
16. В графах 22-23 указывается количество семей, имеющих участок земли, при этом:
в графе 22 указывается количество семей, имеющих участок земли под индивидуальное жилищное строительство, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы);
в графе 23 указывается количество семей, имеющих участок земли для ведения хозяйства, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы).
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по странам прибытия кандасов
Индекс: О-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование страны
Код стран
Прибыло кандасов
семей
человек
1
2
3
4
5
1
Узбекистан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда қандас келген елдің реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2- бағанда қандас келген елдің атауы көрсетіледі.
8. 3- бағанда Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290 – од бұйрығымен бекітілген 06 ISO 3166-1, 2 Қазақстан Республикасы ұлттық жіктеуішіне сәйкес қандас келген елдердің коды көрсетіледі.
9. 4-5-бағандарда қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
4-бағанда қандас отбасыларының жалпы саны көрсетіледі;
5-бағанда қандастардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
7-қосымшасы
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат
Индексі: О-4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдар
оның ішінде
ерлер
әйелдер
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
жалдамалы қызметкерлер
жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттары
жұмыссыздар (жұмысы жоқ, бірақ жұмыс іздеумен айналысып жүргендер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдардың дипломына сәйкес білім деңгейі
жоғары
арнайы орта
жалпы орта
білімі жоқ (оның ішінде бастауыш білімі жоқ))
ғылым докторы
ғылым кандидаты
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
еңбек кітапшасындағы жазбасына сәйкес кәсібі (біліктілігі)
шығармашылық саласындағы қызметкерлер
білім беру саласындағы қызметкерлер
медицина қызметкерлері
ауыл шаруашылық саласындағы қызметкерлер
кәсіпкерлер
басқа да мамандықтар
21
22
23
24
25
26
Атауы ____________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________
Орындаушы____________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны _______________________
Ескертпе: "Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 8-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
8-қосымшасы
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Қандастардың жұмысқа қабілеттілігі бойынша ақпарат" (нысанның индексі-О-4 және кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по странам прибытия кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по странам прибытия кандасов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер страны, из которой прибыл кандас.
7. В графе 2 указывается полное наименование страны, из которой прибыл кандас.
8. В графе 3 указывается код стран, из которой прибыл кандас, согласно национальному классификатору Республики Казахстан 06 ISO 3166-1-2, утвержденный приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
9. В графах 4-5 указывается общее количество кандасов, при этом:
в графе 4 указывается общее количество семей кандасов;
в графе 5 указывается общее количество кандасов.
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по трудоспособности кандасов
Индекс: О-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Общее количество трудоспособных, человек
из них
мужчин
женщин
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
наемные работники
отдельные категории занятых лиц
безработные (не имеют работы, но занятые поиском)
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
уровень образования лиц трудоспособного возраста в соответствии с дипломом
высшее
среднее специальное
общее среднее
не имеют образования (в том числе начальное)
доктора наук
кандидаты наук
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
профессия (квалификация) в соответствии с записью в трудовой книжке
творческие работники
работники образование
медицинские работники
сельхоз работники
предприниматели
другие профессии
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________       _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________       ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по трудоспособности
кандасов" приведено в приложении 8
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" (индекс О-4, периодичность ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың жұмысқа қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-5 - бағандарда еңбек етуге қабілетті қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
3-бағанда еңбек етуге қабілетті қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жұмысқа қабілетті ер қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жұмысқа қабілетті әйел қандастардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 6-8-бағандарда жалданып жұмыс істейтін қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
6-бағанда жалданып жұмыс істейтін қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
7-бағанда жалданып жұмыс істейтін ерлердің саны көрсетіледі;
8-бағанда жалданып жұмыс істейтін әйелдердің саны көрсетіледі.
10. 9-11-бағандарда қандастардың жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
9-бағанда қандастардың жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының жалпы саны көрсетіледі көрсетіледі;
10-бағанда ерлердің жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының саны көрсетіледі;
11-бағанда әйелдердің жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының саны көрсетіледі.
11. 12-14-бағандарда жұмыссыз қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
12-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
13-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз ерлердің саны көрсетіледі;
14-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз әйелдердің саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, и столицы ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графах 3-5 указывается общее количество трудоспособных кандасов, при этом:
в графе 3 указывается общее количество трудоспособных человек;
в графе 4 указывается общее количество мужчин из общего количества трудоспособных кандасов (из графы 3 Формы);
в графе 5 указывается общее количество женщин из общего количества трудоспособных кандасов (из графы 3 Формы).
9. В графах 6-8 указывается общее количество наемных работников, при этом:
в графе 6 указывается количество наемных работников;
в графе 7 указывается количество мужчин наемных работников;
в графе 8 указывается количество женщин наемных работников.
10. В графах 9-11 указывается общее количество отдельных категорий занятых лиц, при этом:
в графе 9 указывается общее количество отдельных категорий занятых;
в графе 10 указывается количество отдельных категорий занятых мужчин;
в графе 11 указывается количество отдельных категорий занятых женщин.
11. В графах 12-14 указывается общее количество безработных, при этом:
в графе 12 указывается общее количество безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском;
в графе 13 указывается количество мужчин безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском;
в графе 14 указывается количество женщин безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском.

12. 15-20-бағандарда білім деңгейі дипломына сәйкес еңбек етуге қабілетті жастағы адамдардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
15-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) жоғары білімі бар қандастардың саны көрсетіледі;
16-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) арнайы орта білімі бар қандастардың саны көрсетіледі;
17-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) жалпы орта білімі бар қандастардың саны көрсетіледі;
18-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) бастауыш білімі жоқ қандастардың саны көрсетіледі;
19-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ғылым докторы біліктілігі бар қандастардың саны көрсетіледі;
20-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ғылым кандидаты біліктілігі бар қандастардың саны көрсетіледі.
13. 21-27-бағандарда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастардың еңбек кітапшасындағы жазбасына сәйкес кәсібі (біліктілігі) көрсетіледі, бұл ретте:
21-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) шығармашылықпен айналысатын қызметкерлердің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: жазушылар, музыканттар, әртістер, бишілер және шығармашылық саласындағы өзге де мамандар кіреді;
22-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) білім беру саласындағы қызметкерлердің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: колледждердің, университеттердің және басқа да жоғары оқу орындарының оқытушылары, орта, бастауыш мектептегі және мектепке дейінгі білім беру жүйесіндегі мұғалімдер, білім беру саласындағы өзге де мамандықтар кіреді;
23-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) медицина қызметкерлерінің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: дәрігерлер, стоматологтар, фармацевтер, орта медициналық персонал және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мамандықтар кіреді;
24-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ауылшаруашылық саласындағы қызметкерлердің саны көрсетіледі;
25-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) кәсіпкерлердің саны көрсетіледі. Кәсіпкерлер – өзінің жеке кәсібін басқаратын немесе экономикалық қызметтің қандай да бір түріндегі тәуелсіз кәсіпкерлік қызметпен айналысатын, тұрақты негізде бір немесе бірнеше қызметкерді жалдайтын немесе жалдамайтын адамдар;
26-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) басқа да кәсіптермен айналысатындардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
9-қосымшасы
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың келген жылдары бойынша ақпараты
Индексі: О-1
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстың, республикалық маңызы бар, әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша қаланың коды
Қандастардың келген жылдары бойынша саны
отбасы
адам
1
2
3
4
Атауы ____________________
Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________
Орындаушы________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны _______________________
Ескертпе: "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 10-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
10-қосымшасы
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпарат" (нысанның индексі-О-5 және кезеңділігі тоқсан сайын)

12. В графах 15-20 указывается уровень образования в соотношении с дипломом, при этом:
в графе 15 указывается количество кандасов с высшим образованием из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 16 указывается количество кандасов со средним специальным образованием из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 17 указывается количество кандасов с общим средним образованием из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 18 указывается количество кандасов, не имеющих начальное образование из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 19 Формы указывается количество кандасов с квалификацией доктора наук из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
графе 20 указывается количество кандасов с квалификацией кандидата наук из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы).
13. В графах 21-26 указывается профессия (квалификация) в соответствии с записью в трудовой книжке из числа кандасов в трудоспособном возрасте, при этом:
в графе 21 указывается количество творческих работников из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: писатели, музыканты, артисты, танцоры и прочие специалисты в сфере творчества;
в графе 22 указывается количество работников образования из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: преподаватели колледжей, университетов и других вузов, учителя в средней, начальной школе и в системе дошкольного образования, прочие специалисты в сфере образования;
в графе 23 указывается количество медицинских работников из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: врачи, стоматологи, фармацевты, средний медицинский персонал и прочие специалисты в сфере здравоохранения;
в графе 24 указывается количество работников сельского хозяйства из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят работники сельского, лесного, охотничьего хозяйств, рыбоводства и рыболовства;
в графе 25 указывается количество предпринимателей из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы). Предприниматели – лица, управляющие своим собственным предприятием или занимающиеся независимой предпринимательской деятельностью в каком-либо виде экономической деятельности, нанимающие или не нанимающие на постоянной основе одного или нескольких работников;
в графе 26 указывается количество кандасов других профессий из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы).
Приложение 13
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по годам прибытия кандасов
Индекс: О-5
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
общее количество кандасов за год
семей
человек
1
2
3
4
Наименование ________________________ Адрес _______________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности0
____________________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по годам прибытия
кандасов" приведено в приложении 10
Приложение 14
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 10
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" (индекс О-5, периодичность ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда аймақтың атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-4 бағандарда қандастардың келген жылдары бойынша жалпы адам саны көрсетіледі, бұл ретте:
3-бағанда қандас отбасыларының жылғы жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда қандастардың жылғы жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін бюджет қаражаты
есебінен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды,
мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау
және жүзеге асыру
қағидаларына
8-қосымша
"Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) жасына байланысты зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетный год.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование регионов.
7. В графе 2 Формы указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графах 3-4 Формы указывается общее количество кандасов за год, при этом:
в графе 3 Формы указывается общее количество семей кандасов за год;
в графе 4 Формы указывается общее количество кандасов за год.
Приложение 15
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности, по
случаю потери кормильца,
государственных специальных
пособий
Стандарт государственной услуги "Назначение пенсионных выплат по возрасту"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) 2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) при получении информации о назначении пенсионной выплаты по возрасту.
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней

ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігін тексеру үшін негіздер болған кезде – 5 (бес) жұмыс күніне; қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған кезде – 30 (отыз) жұмыс күні мерзіміне ұзартылады, бұл ретте Мемлекеттік корпорация өтініш берушіні қосымша құжатты (құжаттарды) ұсыну қажеттігі туралы 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабардар етеді;
порталда – ақпараттық жүйеге электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минут;
Мемлекеттік корпорацияда құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде және (немесе) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес бекітілген нысан бойынша жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда жасына байланысты зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы жеке өзі (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) келгенде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде беріледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефонына sms-хабар жіберу арқылы қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақының мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі
7
Жұмыс графигі
1) Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс 13.00.-ден 14.30-ға дейін
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша "электрондық кезек" тәртібінде жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:

Срок оказания государственной услуги продлевается: при наличии оснований для проверки достоверности представленного(ых) документа(ов), в том числе из информационных систем – на 5 (пять) рабочих дней; при необходимости истребования дополнительного(ых) документа(ов) – до 30 (тридцати) рабочих дней, при этом Государственная корпорация уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительного(ых) документа(ов) – 5 (пять) рабочих дней;
2) на портале – 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационных системах;
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная и (или) оказываемая по принципу "одного заявления".
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении (об отказе в назначении) пенсионных выплат по возрасту по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная. На портале информация о назначении пенсионной выплаты по возрасту направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается при предъявлении документа, удостоверяющего личность при личном посещении услугополучателя (или его представителя по нотариально заверенной доверенности) на основании расписки о приеме соответствующих документов.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель)
7
График работы
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан. 2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала; 3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:

1) Министрлік – www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі
2) Мемлекеттік корпорация - www.gov4c.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді, ал бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан берілетін зейнетақы төлемдерін, базалық зейнетақыны және жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындауға жүгінген кезде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір өтініш және мынадай құжаттар ұсынады:
Мемлекеттік корпорацияда:
1) жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) (жеке басты сәйкестендіру үшін қажет);
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы анықтама, ал дара кәсіпкерлер, жеке практикамен айналысатын адамдар, сондай-ақ нысанасы жұмысты (қызмет көрсетуді) орындау болып табылатын, Заңның 24-бабы 2-тармағының 5) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғалар үшін – мемлекеттік кірістер органы берген табысы туралы құжат.
Ұйым (мекеме) таратылған жағдайда табысы туралы мәліметтер көрсетілген архивтік анықтама немесе мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады.
Орташа айлық табысы туралы архив құжатын беру мүмкін болмаған жағдайда, орташа айлық табысының мқлшері жинақтаушы зейнетақы қорына немесе бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына жүргізілген табыстан белгіленеді.
"Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында жұмыс істеген адамдар Ресей Федерациясының валютасында төленген табыстары туралы жұмыс берушінің анықтамасын (бар болса) ұсынады;
Жасына байланысты зейнетақы тағайындау үшін өтініш берген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының шет ел валютасына ресми бағамы туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсынан алады;

1) Министерство – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) при обращении для оказания государственной услуги предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а при обращении за назначением пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда, базовой пенсии и пенсионных выплат по возрасту предоставляет одно заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и следующие документы: в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
2) справка о суммах дохода, выплаченных физическому лицу и осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, а для индивидуальных предпринимателей, лиц, занимающихся частной практикой, а также физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг) за исключением случая, предусмотренного подпунктом 5) пункта 2 статьи 24 Закона, – документ о доходах, выданный органом государственных доходов. В случае ликвидации организации (предприятия) представляется архивная справка с указанием сведений о доходе или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива.
В случае невозможности представления архивного документа о среднемесячном доходе, размер среднемесячного дохода устанавливается соответственно доходу, с которого осуществлялись обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды или единый накопительный пенсионный фонд. Лицами, работавшими в российских организациях комплекса "Байконур", представляется справка работодателя о доходах, выплаченных в валюте Российской Федерации (при наличии).
Сведения об официальном курсе национальной валюты Республики Казахстан к иностранным валютам, установленном Национальным Банком Республики Казахстан на день обращения за назначением пенсионных выплат по возрасту, отделение Государственной корпорации получает из официального интернет-ресурса Национального Банка Республики Казахстан;

3) өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжат:
еңбек кітапшасы; болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаған, түзетулер, дәлсіздіктер болған және әртүрлі оқылған кезде архив мекемелерінен анықтамалар, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар.
Болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы;
балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама;
ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі; бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкері жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат; әскери қызметші, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат;
Қазақстан Республикасына тарихи елінде тұрақты тұру мақсатында келген этникалық қазақтардың шығу мемлекетіндегі еңбек қызметін растайтын құжат ұсынылады.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларға күтім көрсеткенін растау үшін мына құжаттардың біреуі (болуына қарай) ұсынылады: балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбасынан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде); орта кәсіптік оқу орнын бітіргені туралы аттестат; балалардың арнаулы орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не оқитынын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болуы туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама); балалардың әскери қызметті өткергенін растайтын құжат;
4) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы/қамқоршы тегін өзгерткен кезде).
5 және одан да көп бала туған (асырап алған) және оларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеген әйелдерге жасына байланысты зейнетақы төлемдері тағайындалған жағдайда, қосымша балалардың туу туралы куәліктері (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) және балаларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеу фактісін растайтын құжаттар ұсынылады.
Балаларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеу фактісін растау үшін (олардың болуына қарай):

3) документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя: трудовая книжка; справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
В зависимости от наличия представляются следующие документы:
документ об образовании; военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны; свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет; документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности; документ, подтверждающий трудовую деятельность в стране выбытия этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей;
5) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя/опекуна).
В случае назначения пенсионных выплат по возрасту женщинам, родившим (усыновившим, удочерившим) 5 и более детей и воспитавшим их до восьмилетнего возраста, дополнительно представляются свидетельства о рождении детей (или актовая запись о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния) и документы, подтверждающие факт воспитания детей до восьми лет.
К документам, подтверждающим факт воспитания детей до восьми лет (в зависимости от их наличия), относятся:

1) балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
2) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде);
3) балалардың оқу орнында оқығаны туралы құжат;
4) балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама);
5) әскери билет;
6) баланы (балаларды) асырап алу , тәрбиелеу фактісін белгілеу туралы соттың шешімі.
Төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұрған адамға жасына байланысты зейнетақы төлемдері тағайындалған жағдайда 1949 жылғы 29 тамыз бен 1963 жылғы 5 шілде аралығында 5 жыл бойы төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін растайтын құжат қосымша ұсынылады.
Қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Құжаттарды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде оларды ұсыну талап етілмейді. Жеке басты куаландыратын құжат туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін тіркелгендер бойынша), некеге тұру туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер бойынша), баланың қайтыс болғаны туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 мамырдан кейін тіркелгендер бойынша) қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжатты, баланы (балаларды) асырап алу туралы сот шешімін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік АЖ-дан алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі; порталда тағайындау туралы ақпаратты алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) документы, удостоверяющие личность детей;
2) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей;
3) документ об обучении в учебном заведении детей;
4) свидетельство о смерти детей (выписка из актовой записи о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданная органом записи актов гражданского состояния);
5) военный билет;
6) решение суда об установлении факта воспитания, усыновления (удочерения) ребенка (детей).
В случае назначения пенсионных выплат по возрасту лицу, проживавшему в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска, дополнительно представляется документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года в течение 5 лет.
В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки(попечительства).
При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, свидетельство о рождении ребенка (детей) или выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельство о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), свидетельство о смерти детей (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 мая 2008 года), документ об установлении опеки (попечительства), решение суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) получают из соответствующей государственной ИС через шлюз "электронного правительства".
При подаче улугополучателем всех требуемых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов. на портале для получения информации о назначении:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучатель получает из соответствующей государственной информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае обращения через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар жиынтығын толық бермеген және (немесе) мерізімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған, жасы бойынша зейнетақы төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Зейнетақы және жәрдемақы тағайындауға өтініш беру немесе төлеу фактісін растайтын мәліметтерді ақпараттық жүйелерден алған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты өтініш берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкессіздігі. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, осы Стандартта белгіленген тәртіппен көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы қайта жүгінеді.
10
Мемлекеттік қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8 800 080 77 77 арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін бюджет қаражаты
есебінен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды,
мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау
және жүзеге асыру
қағидаларына
9-қосымша
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение пенсионной выплаты по возрасту, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
В случае получения сведений из информационной системы, подтверждающих факт назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение пенсии и пособий, работник Государственной корпорации безотлагательно вручает заявителю расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим Стандартом.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении пенсионных выплат по возрасту в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 16
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности, по
случаю потери кормильца,
государственных специальных
пособий
Стандарт государственной услуги "Назначение государственной базовой пенсионной выплаты"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) www.egov.kz "электронық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
8 (сегіз) жұмыс күні;
1) порталда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпаратты алу үшін – ақпараттық жүйеге электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минут;
2) Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ мерзімі – 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде, және (немесе) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы жеке өзі (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) келгенде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде беріледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефонына sms-хабар жіберу арқылы қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақының мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі
7
Жұмыс графигі
1) Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша "электрондық кезек" тәртібінде жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее –Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней;
1) на портале для получения информации о назначении государственной базовой пенсионной выплаты – 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационные системы;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная, и (или) оказываемая по принципу "одного заявления".
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении (об отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная. На портале уведомление о назначении государственной базовой пенсионной выплаты, а также информация о назначении государственной базовой пенсионной выплаты направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается при предъявлении документа, удостоверяющего личность при личном посещении услугополучателя (или его представителя по нотариально заверенной доверенности) на основании расписки о приеме соответствующих документов.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель)
7
График работы
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрлік – www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі
2) Мемлекеттік корпорация - www.gov4c.kz.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді, ал бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан берілетін зейнетақы төлемдерін, базалық зейнетақыны және жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындауға жүгінген кезде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір өтініш және мынадай құжаттар ұсынады:
Мемлекеттік корпорацияда:
1) жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) (жеке басты сәйкестендіру үшін қажет);
2) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) немесе некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (бар болса);
3) өтініш берушінің зейнетақы жүйесіне қатысу өтілін растайтын құжаттар: өтініш берушінің 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін жинақталған еңбек өтілін растайтын құжаттар: еңбек кітапшасы; еңбек кітапшасы болмаса немесе жарамсыз болса, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаса, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болса, архив мекемелерінің анықтамалары, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар.
Болуына қарай сондай-ақ: білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама; әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты сегіз дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі; Кеңес Одағы аумағында орналасқан мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкері жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат;
әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат; Қазақстан Республикасына тарихи елінде тұрақты тұру мақсатында келген этникалық қазақтардың шығу еліндегі еңбек қызметін растайтын құжат.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларды бағып-күткен уақытын растау үшін мына құжаттардың (олардың болуына қарай) біреуі ұсынылады:
балалардың жеке басын куәландыратын құжат; балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбасынан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде); балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат; кәсіптік орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (не азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); балалардың әскери қызметті өткергенін растайтын құжат; жұмыс істемейтін әкенің жас балаларды нақты бағып-күткені фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі.
Бұл ретте көрсетілген кезең баланың анасының зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне есептелмейді; бірінші топтағы мүгедекті, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекті және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерді, сексен жасқа толған қартты, он алты жасқа дейінгі мүгедек баланы бағып-күтуді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі.
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға), бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын адамға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алу туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде сот шешімін ұсыну талап етілмейді; әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет кезеңдерін растайтын (олардың болуына қарай) мынадай құжаттар: еңбек кітапшасы; әскери билет; қызмет кезеңі туралы архив мекемесінің анықтамасы; қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) немесе қызмет орнының анықтамасы; қызметті өткеру туралы келісімшарт жасау және тоқтату негізінде қызметтік қатынастардың туындауын және тоқтауын растайтын бұйрықтың көшірмелері; Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметтері және халықаралық ұйымдар қызметкерлері жұбайының (зайыбының) шетелде, әскери қызметшілердің (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің жұбайларымен мамандықтары бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат;
"Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында 1998 жылғы 1 қаңтардан кейінгі еңбек өтілін растайтын құжат;
егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдардың 2004 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі еңбек қызметінің кезеңдерін растайтын құжаттар (олардың болуына қарай): еңбек кітапшасы; еңбек кітапшасы болмаса немесе жарамсыз болса, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаса, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болса, жұмыс орнынан анықтама; сотшешімі.

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерство – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) при обращении для оказания государственной услуги предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а при обращении за назначением пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда, базовой пенсии и пенсионных выплат по возрасту предоставляет одно заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и следующие документы: в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
2) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при наличии);
3) документы, подтверждающие стаж участия заявителя в пенсионной системе: подтверждающие трудовой стаж заявителя, выработанный до 1 января 1998 года: трудовая книжка; справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
При наличии также представляются: документ об образовании; военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны; свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет; документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника учреждений, находившихся на территории Советского Союза, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности; документ, подтверждающий трудовую деятельность в стране выбытия этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (либо актовая запись о смерти или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; документы, подтверждающие время ухода неработающей матери за малолетними детьми: свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при наличии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (либо актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период фактического ухода неработающего отца за малолетними детьми;
При этом, указанный период не засчитывается в стаж участия в пенсионной системе матери ребенка; решение суда, подтверждающее факт осуществления и время ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимися в посторонней помощи, а также престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет.
Представление решения суда не требуется при подтверждении сведений о получении ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида, лицу, осуществляющему уход за инвалидом первой группы с детства государственными информационными системами; документы, подтверждающие периоды воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службы (в зависимости от их наличия): трудовая книжка; военный билет; справка архивного учреждения о периоде службы; справка управления (отдела) по делам обороны или с места службы; выписки из приказов, подтверждающих возникновение и прекращение служебных отношений на основе заключения и прекращения контракта о прохождении службы; документ, подтверждающий факт и период проживания за границей супруги (супруга) сотрудников дипломатических служб Республики Казахстан и международных организаций, супругов военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных органов с супругами в местностях, где отсутствовала возможность их трудоустройства по специальности; документы, подтверждающие трудовой стаж после 1 января 1998 года в российских организациях комплекса "Байконур"; документы, подтверждающие периоды трудовой деятельности до 31 декабря 2004 года физических лиц, имеющих инвалидность первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно (в зависимости от их наличия): трудовая книжка; справка с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений; решение суда.

Егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдардың зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап әлеуметтік төлемдерді аудару туралы орталықтандырылған дерекқордың мәліметтері негізінде Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік төлемдер жүзеге асырылған кезеңдер есепке алынады.
Міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған кезең орталықтандырылған дерекқордағы міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы мәліметтермен расталады.
Міндетті зейнетақы жарналары толық және уақтылы аударылмаған жағдайларда міндетті зейнетақы жарналарын (олардың болуына қарай) жүзеге асыру кезеңдері мынадай құжаттармен расталады:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы жұмыс берушінің (құқықтық мирасқордың) немесе архивтік мекеменің растау анықтамасы (міндетті зейнетақы жарналары аударылған кезеңдер өтініш беруші еңбек өтілін растайтын құжаттарда көрсетілген еңбек қызметінің кезеңдеріне сәйкес келсе); міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезеңдерін растайтын сот шешімі.
Жеке практикамен айналысатын адамдар, азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғалар, сондай-ақ нысанасы жұмысты (қызмет көрсетуді) орындау болып табылатын, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 2-тармағының 5) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, сондай-ақ фермерлік шаруашылық немесе шаруа қожалықтарының басшысы және мүшелеріне (қатысушыларға), өз пайдаларына міндетті зейнетақы жарналары жүргізген дара кәсіпкерлердің адамдардың міндетті зейнетақы жарналарын жүргізген кезеңдері бірыңғай жинақтаушы қорына тиісті қаржы кезеңіне тиісті төленетін кемінде жылдық міндетті зейнетақы жарналарының сомасын аударған жағдайда бір жылға теңестіріледі.
Егер көрсетілген адамдардың салынған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы тиісті қаржы кезеңіне тиісті төленетін міндетті зейнетақы жарналарының жылдық сомасынан аз болса, міндетті зейнетақы жарналарының кезеңі міндетті зейнетақы жарналарына енгізген сомасына пропорционалды түрде анықталады.
Жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысу кезеңі 2006 жылғы 1 шілдеге дейін міндетті зейнетақы жарналарын аударған жағдайда, міндетті зейнетақы жарналарын аударуды жүзеге асырған алдыңғы айынын айы ескеріледі.
Егер бір айдың ішінде жинақтаушы зейнетақы қоры және (немесе) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын аудару бірнеше рет жүргізілсе, жинақтаушы жүйеде қатысу кезеңі бір айды құрайды.
Құжаттарды ұсыну, оларды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкін блса талап етілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (2007 жылғы 13 тамызға дейін туған жағдайда), неке қию (некені бұзу) туралы куәлікті (некені 2008 жылғы 1 маусымға дейін қиған жағдайда), қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжатты, баланы (балаларды) асырап алу туралы соттың шешімін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік АЖ-ден алады.
Қамқоршылықты (қорғаншылықты) орнату жағдайында, белгілеуді дәлелдейтін қамқоршылық (қорғаншылық) құжаты.

С 1 января 2005 года в стаж участия в пенсионной системе физических лиц, имеющих инвалидность первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно, засчитываются периоды осуществления социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования на основании сведений централизованной базы данных о перечислении социальных отчислений.
Период осуществления обязательных взносов подтверждается сведениями централизованной базы данных о перечислении обязательных пенсионных взносов.
В случаях неполного или несвоевременного перечисления обязательных пенсионных взносов период осуществления обязательных пенсионных взносов подтверждается (в зависимости от их наличия) следующими документами: справкой работодателя (правопреемника) о перечислении обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам или архивного учреждения о перечислении обязательных пенсионных взносов (при условии соответствия периодов перечисления обязательных пенсионных взносов периодам трудовой деятельности, указанным в документах, подтверждающих трудовой стаж заявителя); решением суда, подтверждающим период перечисления обязательных пенсионных взносов.
Период, за который перечислялись обязательные пенсионные взносы лиц, занимавшихся частной практикой, физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за исключением случая, предусмотренного подпунктом 5) пункта 2 статьи 24 Закона, а также индивидуальных предпринимателей, осуществлявших обязательные пенсионные взносы в свою пользу, членов (участников) и глав крестьянских или фермерских хозяйств, равен одному году при условии перечисления в единый накопительный пенсионный фонд не менее годовой суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащей уплате за соответствующий налоговый период.
Если внесенная указанными лицами сумма обязательных пенсионных взносов меньше годовой суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащей уплате за соответствующий налоговый период, то период, за который перечислялись обязательные пенсионные взносы, определяется пропорционально внесенной сумме обязательных пенсионных взносов.
При условии перечисления обязательных пенсионных взносов до 1 июля 2006 года в период участия в накопительной пенсионной системе учитывается месяц, предшествующий месяцу, в котором осуществлено перечисление обязательных пенсионных взносов. Если за один месяц в накопительные пенсионные фонды и (или) единый накопительный пенсионный фонд осуществлено перечисление обязательных пенсионных взносов несколько раз, период участия в накопительной системе составляет один месяц.
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, свидетельство о рождении ребенка (детей) или выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельство о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), свидетельство о смерти детей (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 мая 2008 года), документ об установлении опеки (попечительства), решение суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) услугополучатель получает из соответствующей государственной ИС через шлюз "электронного правительства".
В случае установления опеки (попечительства) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсынылғанда нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес қазақ немесе орыс тілдеріне құжатты аудару дұрыстылығын куәландырады.
Порталға: мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін – осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының куәландырылған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында портал арқылы емлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындауға өтініш беру;
мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпаратты алу үшін – қызметтерді алушының куәландыратын ЭЦҚ электрондық құжат нысанында өтініш беру.
Көрсетілетін қызметті алушыға осы тармақта көрсетілген құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушының тиісті құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі; портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау саудың қыбылданғаны туралы статус көрсетіледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайларда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Төлемдерді тағайындауға өтініш беру немесе тиісті төлемдерді дәлелдейтін деректерді ақпараттық жүйеден алған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтініш берушіге кідіртпей осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысанда өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты ұсынады.
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкессіздігі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, осы Стандартта белгіленген тәртіппен көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы қайта жүгінеді.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8 800 080 77 77 арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде, мемлекетті қызметтер туралы ақпаратты портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін бюджет қаражаты
есебінен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды,
мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау
және жүзеге асыру
қағидаларына
10-қосымша
"Мүгедектігі бойынша әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі

При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
На портал: для назначения государственной базовой пенсионной выплаты – заявление на назначение государственной базовой пенсионной выплаты через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
для получения информации о назначении государственной базовой пенсионной выплаты – запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем документов, указанных в настоящем пункте услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов; через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком, отсутствия права на назначение государственной базовой пенсионной выплаты действия работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложения 14 к настоящим Правилам.
В случае получения сведений из информационной системы, подтверждающих факт назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение выплаты, работник Государственной корпорации безотлагательно вручает заявителю расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложения 13 к настоящим Правилам. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим Стандартом.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 17
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 10
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности, по
случаю потери кормильца,
государственных специальных
пособий
Стандарт государственной услуги "Назначение государственного социального пособия по инвалидности"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші – мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау үшін мүгедектік алғаш рет белгіленген кезде
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
4) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
8 (сегіз) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігін тексеру үшін негіздер болған кезде – 5 (бес) жұмыс күніне; қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған кезде – 30 (отыз) жұмыс күні мерзіміне ұзартылады, бұл ретте Мемлекеттік корпорация өтініш берушіні қосымша құжатты (құжаттарды) ұсыну қажеттігі туралы 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабардар етеді; порталда жәрдемақы тағайындау туралы жәрдемақы ау үшін – ақпараттық жүйеге электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минут;
Мемлекеттік корпорацияда құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут, көрсетілетін қызметі берушіде – күту уақыты талап етілмейді;
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде және (немесе) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін проактивті түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы жеке өзі (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) келгенде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде беріледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефонына sms-хабар жіберу арқылы қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақының мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілі
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсеілеін қызметі аушы) тегін көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя – при первичном установлении инвалидности за назначением государственного социального пособия по инвалидности (далее – пособия);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
4) абонентское устройство сотовой связи.
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней.
Срок оказания государственной услуги продлевается: при наличии оснований для проверки достоверности представленного(ых) документа(ов), в том числе из информационных систем – на 5 (пять) рабочих дней; при необходимости истребования дополнительного(ых) документа(ов) – до 30 (тридцати) рабочих дней, при этом Государственная корпорация уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительного(ых) документа(ов) – 5 (пять) рабочих дня; на портале для получения информации о назначении пособий – 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационные системы; при обращении к услугодателю день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут; у услугодателя – времени на ожидание не требуется;
Максимально допустимое время обслуживания у услугодателя, в Государственной корпорации – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная, и (или) проактивная, оказываемая по принципу "одного заявления.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении (об отказе в назначении) пособий по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале уведомление о назначении государственного социального пособия по инвалидности, а также информация о назначении пособий направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается при предъявлении документа, удостоверяющего личность при личном посещении услугополучателя (или его представителя по нотариально заверенной доверенности) на основании расписки о приеме соответствующих документов.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы

1) Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс 13.00.-ден 14.30-ға дейін Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау графигі: сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс 13.00.-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызметінсіз көрсетіледі.
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық кезек тәртібінде", жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындауға жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайлары интернет- ресурстарда орналастырылған:
1) Министрлік www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі
2) Мемлекеттік корпорация - www.gov4c.kz
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді, көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және мынадай құжаттар ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
2) "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша мүгедектік туралы анықтама (Нормативтік құқықтық актілердің мемекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген).
Қажет болған кезде (болуына қарай) мынадай құжаттардың біреуі ұсынылады:

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
График приема заявления на оказание государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя за назначением государственного социального пособия по инвалидности после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерство – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) для оказания государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, при обращении услугодателю предоставляет заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
2) справка об инвалидности по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10589).
При необходимости представляется один из следующих документов:

1) Радиациялық әсерге ұшыраған адамдардың ауруының, мүгедектігінің себептік байланысын белгілеу жөніндегі ведомствоаралық сараптамалық кеңестің шешімі;
2) Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі;
3) госпиталь берген ауруы туралы куәлік немесе әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;
4) он алты жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
5) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы (қамқоршы) тегін өзгерткен кезде).
Қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген кезде, қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Порталға: мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау үшін – мүгедектігі бойынша әлеуметтік жәрдемақыны тағайындауға өтініш портал арқылы осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында; мүгедектігі бойынша әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау туралы ақпаратты алу үшін – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көрсетілген құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті аушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар жиынтығын толық бермеген және (немесе) мерізімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған, жасы бойынша зейнетақы төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйке нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Зейнетақы және жәрдемақы тағайындауға өтініш беру немесе төлеу фактісін растайтын мәліметтерді ақпараттық жүйелерден алған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты өтініш берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:

1) решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию;
2) решение Центральной военно-врачебной комиссии;
3) свидетельство о болезни, выданное госпиталем, или заключение военно-врачебной комиссии;
4) свидетельство о рождении ребенка-инвалида до шестнадцати лет (выписка из актовой записи о рождении или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
5) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя (опекуна).
В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).
При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем.
На портал: для назначения государственного социального пособия по инвалидности – заявление на назначение государственного социального пособия по инвалидности через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
для получения информации о назначении государственного социального пособия по инвалидности – запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем документов, указанных в настоящем пункте услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов; через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение пособия работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
В случае получения сведений из информационной системы, подтверждающих факт назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение пенсии и пособий, работник Государственной корпорации безотлагательно вручает заявителю расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкессіздігі Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған себептерді жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы Стандартта белгіенген тәртіппен мемлекеттік қызметті алу үшін қайта жүгінеді.
10
Мемлекеттік қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8 800 080 77 77 арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызетті берушіде мемлекеттік қызмет:
1) тиісті өңірдің медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімшелерінің (медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдерінің және (немесе) медициналық-әлеуметтік сараптама әдіснама және бақылау бөлімдерінің) орналасқан жері бойынша;
2) көшпелі отырыстарда: көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты (тіркелген) жеріндегі емдеу-профилактикалық мекемелер базасында; мамандандырылған мекемелерде емделіп жатқан орны бойынша; көрсетілетін қызметті алушының барған жері бойынша түзеу мекемелері мен тергеу изоляторларында; үйде, стационарда – егер адам дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысына сәйкес денсаулық жағдайы бойынша медициналық-әлеуметтік сараптамаға келе алмайтын болса;
3) сырттай – куәландырылатын адам тасымалдауға келмейтін және/немесе қызмет көрсетілетін өңірден тыс жерде стационарлық емделуде жүрген болса, куәландырылатын адамның немесе заңды өкілінің келісімімен осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" айқындалған құжаттарды ұсыну негізінде көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
18-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін бюджет қаражаты
есебінен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды,
мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау
және жүзеге асыру
қағидаларына
11-қосымша
"Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау" мемлекеттік қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям к настоящему Приказу.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим Стандартом.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга услугодателем оказывается:
1) по месту расположения подразделения медико-социальной экспертизы услугодателя (отделов медико социальной экспертизы и (или) отделов методологии и контроля медико-социальной экспертизы) соответствующего региона;
2) на выездных заседаниях: на базе лечебно-профилактических учреждений по месту постоянного жительства (регистрации) услугополучателя; по месту нахождения на лечении в специализированных учреждениях; в исправительных учреждениях и следственных изоляторах, по месту пребывания услугополучателя; на дому, в стационаре – если лицо по состоянию здоровья в соответствии с заключением врачебно-консультативной комиссии не может явиться на медико-социальную экспертизу;
3) заочно – когда освидетельствуемое лицо нетранспортабельно и (или) находится на стационарном лечении за пределами обслуживаемого региона, на основании представленных документов, требуемых при оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты", с согласия о свидетельствуемого лица или законного представителя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении пособий в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 18
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 11
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности, по
случаю потери кормильца,
государственных специальных
пособий
Стандарт государственной услуги "Назначение государственного социального пособия по случаю потери кормильца"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
8 (сегіз) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігін тексеру үшін негіздемелер болған кезде – 5 (бес) жұмыс күніне;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған кезде – 30 (отыз) жұмыс күні мерзіміне ұзартылады, бұл ретте Мемлекеттік корпорация өтініш берушіні қосымша құжатты (құжаттарды) ұсыну қажеттігі туралы 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабардар етеді; порталда жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу үшін – ақпараттық жүйеге электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минут; көрсетілетін қызметті берушіге өтініш тапсырған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
Мемлекеттік корпорацияда құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут; Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде және (немесе) проактивті түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы жеке өзі (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) келгенде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде беріледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефонына sms-хабар жіберу арқылы қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақының мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілі
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі
7
Жұмыс графигі

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) абонентское устройство сотовой связи.
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней.
Срок оказания государственной услуги продлевается: при наличии оснований для проверки достоверности представленного(ых) документа(ов), в том числе из информационных систем – на 5 (пять) рабочих дней; при необходимости истребования дополнительного(ых) документа(ов) – до 30 (тридцати) рабочих дней, при этом Государственная корпорация уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительного(ых) документа(ов) – 5 (пять) рабочих дня;
на портале для получения информации о назначении пособий – 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационные системы; при обращении к услугодателю день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут; Максимально допустимое время обслуживания у услугодателя, в Государственной корпорации – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная, и (или) проактивная.
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении (об отказе в назначении) пособий по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале уведомление о назначении государственной базовой пенсионной выплаты, а также информация о назначении государственной базовой пенсионной выплаты направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается при предъявлении документа, удостоверяющего личность при личном посещении услугополучателя (или его представителя по нотариально заверенной доверенности) на основании расписки о приеме соответствующих документов.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы

1) Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс 13.00.-ден 14.30-ға дейін
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, "электрондық кезек тәртібінде", жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті порталы арқылы броньдауға болады.
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетіетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындауға өтініш берген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі келесі жұмыс күні жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрлік www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация - www.gov4c.kz,
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді, және мынадай құжаттар ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
2) асыраушының қайтыс болуы туралы куәлік немесе адамды хабар ошарсыз кетті деп (қайтыс болды) тану туралы соттың шешімі;
3) асырауындағының қайтыс болған адаммен туыстық қатынасын растайтн (тууы туралы, некеге тұру , некені бұзу, әкелігін анықтау (аналығын) туралы куәлік).
Болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
1) азаматтық хал актілерін тіркеу жөніндегі органдардың (егер туу туралы куәлікке әкесі туралы мәліметтер анасының мәлімдеуі бойынша енгізілсе) анықтамасы;
2) егер он сегіз бен жиырма үш жас аралығындағы асырауындағы адамдар күндізгі оқу бөлімінің оқушылары болып табылса, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқу орнының анықтамасы (жыл сайын беріледі);

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя за назначением государственного социального пособия по случаю потери кормильца после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерство – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) для оказания государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
2) свидетельство о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим (умершим);
3) документ, подтверждающий родственные отношения иждивенца с умершим (свидетельство о рождении, о браке, о расторжении брака, об установлении отцовства (материнства) и другие).
В зависимости от их наличия представляются следующие документы:
1) справка органов записи актов гражданского состояния (если сведения об отце в свидетельстве о рождении внесены по заявлению матери);
2) справка учебного заведения по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, если иждивенцы в возрасте от восемнадцати до двадцати трех лет являются обучающимися очной формы обучения (предоставляется ежегодно);

3) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу туралы құжат;
4) қаза тапқан (қайтыс болған) адамның әскери билеті не әскери қызмет өткергені туралы анықтамасы;
5) әскери қызметшінің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қазасы немесе өлімі қызметтік міндеттерін атқару немесе әскери қызметін өткеру кезінде жарақат алу, контузияға ұшырау, мертігу, ауру салдарынан болғанын растайтын құжат.
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау кезінде қайтыс болған асыраушының сегіз жасқа толмаған балаларын, інілерін, қарындастарын немесе немерелерін күтумен айналысатын адам жыл сайын еңбек қызметін тоқтатқаны туралы жазбасы бар еңбек кітапшасын, ол болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйелерден адамның дара кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы және автоматтандырылған ақпараттық жүйеден міндетті зейнетақы жарналарын аудару фактісінің болмауы туралы мәліметтерді сұрайды.
Құжаттарды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде оларды ұсыну талап етілмейді. Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Порталда: асыраушысынан айырылуы жағдайына мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау үшін – асыраушысынан айырылуы жағдайына мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындауға өтініш осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу; асыраушысынан айырылуы жағдайына мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау үшін қызмет алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
Мемлекеттік корпорацияда – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі; портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар жиынтығын толық бермеген және (немесе) мерізімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған, жасы бойынша зейнетақы төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Зейнетақы және жәрдемақы тағайындауға өтініш беру немесе төлеу фактісін растайтын мәліметтерді ақпараттық жүйелерден алған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты өтініш берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады: 1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;

3) документ об установлении опеки или попечительства;
4) военный билет погибшего (умершего) или справка о прохождении воинской службы;
5) документ о гибели или смерти военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы.
При назначении государственного социального пособия по случаю потери кормильца лицом, занятым уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего кормильца, не достигшими восьми лет, ежегодно услугополучателем представляется трудовая книжка с записью о прекращении трудовой деятельности, в случае ее отсутствия Государственная корпорация запрашивает из информационных систем сведения о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя и из автоматизированной информационной системы об отсутствии факта перечисления обязательных пенсионных взносов.
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем.
При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате". На портал: для назначения государственного социального пособия по случаю потери кормильца – заявление на назначение государственного социального по случаю потери кормильца через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
для получения информации о назначении государственного социального пособия по случаю потери кормильца – запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех требуемых услугополучателю выдается: в Государственной корпорации- расписка о приеме соответствующих документов; через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение пособия работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
В случае получения сведений из информационной системы, подтверждающих факт назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение выплаты, работник Государственной копорации безотлагательно вручает заявителю расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған кезде – 30 (отыз) жұмыс күні мерзіміне ұзартылады, бұл ретте Мемлекеттік корпорация өтініш берушіні қосымша құжатты (құжаттарды) ұсыну қажеттігі туралы 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабардар етеді;
порталда – ақпараттық жүйеге электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минут;
Мемлекеттік корпорацияда құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы жеке өзі (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) келгенде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде беріледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефонына sms-хабар жіберу арқылы қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақының мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілі
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет жеке тұғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі
7
Жұмыс графигіне
1) Көрсетіетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс 13.00.-ден 14.30-ға дейін
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс графигіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, "электрондық кезек тәртібінде", жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті порталы арқылы броньдауға болады.

при необходимости истребования дополнительного(ых) документа(ов) – до 30 (тридцати) рабочих дней, при этом Государственная корпорация уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительного(ых) документа(ов) – 5 (пять) рабочих дня;
на портале – 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационные системы;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении (об отказе в назначении) пособия по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале информация о назначении пособия направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается при предъявлении документа, удостоверяющего личность при личном посещении услугополучателя (или его представителя по нотариально заверенной доверенности) на основании расписки о приеме соответствующих документов;
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель)
7
График работы
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрлік www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі
2) Мемлекеттік корпорация - www.gov4c.kz
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді және мынадай құжаттар ұсынады:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
2) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау үшін жұмыс сипаты мен еңбек жағдайы туралы анықтама;
Ұйым таратылған жағдайда жұмыс істеген орны, лауазымы, кәсібі, жұмыс істеген кезеңі, архивтік істің нөмірі, оның беттері мәліметтер көрсетілген мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік анықтама ұсынылады.
Архивтік құжаттар болмаған кезде, жұмыс сипаты немесе еңбек жағдайлары және олардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 желтоқсандағы № 1930 қаулысымен бекітілген Жерасты және ашық кен жұмыстарындағы, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстардағы өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің лауазымдар мен көрсеткіштердің № 1 тізіміне немесе Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстардағы өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің № 2 тізіміне сәйкестігі сот органдары арқылы белгіленеді;
3) өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжаттар:
еңбек кітапшасы;
еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаған, түзетулер, дәлсіздіктер, әртүрлі оқулар болған кезде архив мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар;
болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
бiлiмi туралы құжат;
әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы;
балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерство – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) при обращении для оказания государственной услуги предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и следующие документы:
в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан (удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
2) справка организации, подтверждающая характер работы или условия труда для назначения государственного специального пособия, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В случае ликвидации организации представляется архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива.
При отсутствии архивных документов характер работы или условия труда и их соответствие Списку № 1 производств, работ, профессий, должностей и показателей на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или Списку № 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей на работах с вредными и тяжелыми условиями труда, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 1999 года № 1930, устанавливаются через судебные органы;
3,) документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя: трудовая книжка; справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы, при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений;
в зависимости от наличия представляются следующие документы:
документ об образовании;
военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны;
свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);

"Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама;
әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
бұрынғы кеңестiк мекемелер, Қазақстан Республикасының мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерi жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат;
әскери қызметшiнің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкiндiгi болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларға күтім көрсеткенін растау үшін мына құжаттардың біреуі (болуына қарай) ұсынылады:
балалардың жеке басын растайтын құжат;
балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде);
балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
балалардың орта-кәсіптік немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат;
балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болуы туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама) құжат ұсынылады.
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген жағдайда, қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасын Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Құжаттарды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде оларды ұсыну талап етілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы мәліметтер "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алынады.
Порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до шестнадцати лет;
документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации;
документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия):
документ, удостоверяющий личность детей;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей;
аттестат об окончании среднего учебного заведения детей;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей;
свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей.
В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).
При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, свидетельство о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), по свидетельству о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), об установлении опеки (попечительства), получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех требуемых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портале – для получения информации о назначении пособия:
в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар жиынтығын толық бермеген және (немесе) мерізімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған, жасы бойынша зейнетақы төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйке нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Тиісті төемді тағайындауға өтініш беру немесе төлеу фактісін растайтын мәліметтерді ақпараттық жүйелерден алған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты өтініш берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті көрсетуші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Бұйрықта бегіленген талаптарға сәйкессіздігі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы Стандартта белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет алу үшін қайта жүгінеді.
10
Мемлекеттік қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқыоы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414" Бірыңғай байланыс орталығы, 8 800 080 77 77 арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
20-қосымша

В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение пособия работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложения 14 к настоящим Правилам.
В случае получения сведений из информационной системы, подтверждающих факт назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение выплаты, работник Государственной копорации безотлагательно вручает заявителю расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложения 13 к настоящим Правилам.
Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленным настоящим Приказом.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим Стандартом.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении пособия в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 20
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения

Ескерту. 20-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.06.2023 № 227 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 6 қаңтардағы
№ 7 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасына қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасына қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік қағидалары (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) Қазақстан Республикасына қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің үлгілік тәртібін айқындайды.
2. Осы Үлгілік қағидалардың негізінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктері (бұдан әрі – ЖАО) Қазақстан Республикасына қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған қандастарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды төлеудің қағидаларын және шарттарын әзірлейді.
3. Осы Үлгілік қағидаларда қолданылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) қандас - бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болмаған, тарихи отанына келген және Заңда белгіленген тәртіппен тиісті мәртебе алған этникалық қазақ және (немесе) оның ұлты қазақ отбасы мүшелері;
2) өтініш беруші - қандас мәртебесін алған этникалық қазақ;
3) төлем жөніндегі уәкілетті ұйым - екінші деңгейлі банктер немесе қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банк оперецияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдар;
4) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган - тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асырушы, ЖАО-ның құрылымдық бөлімшесі.
4. Осы Үлгілік қағидалар мақсаттары үшін ЖАО қандастар Қазақстан Республикасына қандастарды қоныстандырудың өңірлік квотасынан тыс қоныстанған жағдайда қандастар мен олардың отбасы мүшелеріне (бұдан әрі – алушылар) жәрдемақыны ақшалай нысанда береді.

Сноска. Приложение 20 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.06.2023 № 227 (вводится в действие с 01.07.2023).
Приложение 21
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 7
Типовые правила оплаты единовременных пособий кандасам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила оплаты единовременных пособий кандасам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов (далее – Типовые правила) определяют типовой порядок оплаты единовременных пособий кандасам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов.
2. На основании настоящих Типовых правил акиматы областей, городов республиканского значения, столицы (далее – МИО) разрабатывают правила и условия оплаты единовременных пособий кандасам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов.
3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Типовых правилах:
1) кандас – этнический казах и (или) члены его семьи казахской национальности, ранее не состоявшие в гражданстве Республики Казахстан, прибывшие на историческую родину и получившие соответствующий статус в порядке, установленном Законом;
2) заявитель – этнический казах, получивший статус кандаса;
3) уполномоченная организация по выплате – банки второго уровня или организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций;
4) уполномоченный орган по вопросам миграции населения – структурное подразделение МИО, осуществляющее в пределах соответствующей административно-территориальной единицы функции уполномоченного органа по вопросам миграции.
4. Для целей настоящих Типовых правил пособие предоставляется МИО в денежной форме кандасам и членам их семей (далее – получатели) в случае переселения кандасов в Республику Казахстан вне региональной квоты приема кандасов.