"Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 9 шілдедегі № 526 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 3 қыркүйектегі № 595 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 қыркүйекте № 24248 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 9 шілдедегі № 526 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19008 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі туралы ереже 21-тармағының 19-96) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
М. Бектанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Казақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 595 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 9 шілдедегі
№ 526 бұйрығымен бекітілген
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 июля 2019 года № 526 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения участника Великой Отечественной войны"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 сентября 2021 года № 595. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2021 года № 24248
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 июля 2019 года № 526 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения участника Великой Отечественной войны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19008) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 19-96) пунктом 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны.";
Правила выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны ‒ начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
М. Бектанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 3 сентября 2021 года № 595
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 9 июля 2019 года № 526
Правила выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер (бұдан әрі – куәліктер) беру және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Ұлы Отан соғысы кезеңiнде, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын қорғау жөніндегі басқа да жауынгерлік операциялар кезiнде әрекеттегі армия және флот құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет өткерген әскери қызметшiлер, Ұлы Отан соғысының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілері соғысқа қатысушылар деп танылады.
3. "Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қорғаныс істері жөніндегі басқармалар мен бөлімдер арқылы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Куәлікті беру кезінде бұрын берілген Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үлгісіндегі Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігі алынбайды.
2-тарау. Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру тәртібі
5. Қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген мәліметтер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) мазмұндалған.
Куәлік беру мерзімі 1 (бір) жұмыс күнін құрайды (өтініш пен құжаттар қабылданған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрақты тіркелген орны бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық нысанда www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталына (бұдан әрі – портал) өтініш береді.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді не көрсетілетін қызметті алушы толық құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (сәйкестендіру үшін) құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген көздерден графикалық файл түрінде көлемі 30х40 миллиметр цифрлық фотосуретті қосымша алады.
Порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін Мемлекеттік корпорация филиалын таңдайды. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған күнін көрсете отырып, өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны (далее – Правила) определяют порядок выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны (далее – удостоверений) и оказания государственной услуги.
2. Участниками войны признаются военнослужащие, проходившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период Великой Отечественной войны, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, партизаны и подпольщики Великой Отечественной войны.
3. Государственная услуга "Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны" (далее – государственная услуга) оказывается местными органами военного управления Министерства обороны через управления и отделы по делам обороны (далее – услугодатель).
4. При выдаче удостоверения, ранее выданное удостоверение ветерана Великой Отечественной войны образца Союза Советских Социалистических Республик не изымается.
Глава 2. Порядок выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги "Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт).
Срок выдачи удостоверения составляет 1 (один) рабочий день (день приема заявления и документов не входит в срок оказания услуги).
Для получения государственной услуги физические лица (далее – услуполучатели) подают заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту постоянной регистрации (далее – Государственная корпорация), либо на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) в электронной форме, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
При приеме документов работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме документов, либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, отказывает в приеме документов и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для идентификации) услугополучателя, работник Государственной корпорации и услугодатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства", дополнительно из указанных источников услугодатель получает цифровую фотографию размером 30х40 миллиметров в виде графического файла.
При обращении на портал, услугополучателем выбирается филиал Государственной корпорации для получения результата оказания государственной услуги. В "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және жауапты орындаушыға орындау үшін беруді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушының құқықтық мәртебесін растайтын ақпарат және қажетті мәліметтер болған кезде беру үшін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама (бұдан әрі – бас тарту туралы хабарлама) дайындауды ұйымдастырады.
Куәлікті беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі ұзартылады:
30 (отыз) жұмыс күніне дейін – Қазақстан Республикасының тиісті органдарынан растауды алу қажет болған кезде;
90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін – кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны Мемлекеттік корпорация арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе портал арқылы өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық нысанда 1 (бір) жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар етумен бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің архивтерінен ақпарат алу қажет болған кезде.
Сұрау салынған ақпаратты және қажетті мәліметтерді алған кезде 1 (бір) жұмыс күні ішінде куәлік не бас тарту туралы хабарлама ресімделеді және беріледі.
Порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" куәліктің дайын екені туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жолданады.
Бас тарту туралы хабарлама Стандарттың 9-тармағында көзделген жағдайларда ресімделеді.
6. Көрсетілетін қызметті беруші таңдалған Мемлекеттік корпорация филиалына немесе өтініш жасаған орны бойынша қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жеке басын куәландыратын құжатты немесе "электрондық үкімет" мобильдік қосымшасының "Цифрлық құжаттар" бөлімінен жеке куәлігінің цифрлық құжатын (сәйкестендіру үшін) не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілінің құжатын ұсынған кезде жүзеге асырылады.
7. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.

Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения ответственному исполнителю. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня осуществляет рассмотрение документов и при наличии информации и необходимых сведений, подтверждающих правовой статус услугополучателя, организует подготовку удостоверения, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, для выдачи либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – уведомление об отказе).
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок оказания государственной услуги продлевается:
до 30 (тридцати) рабочих дней – при необходимости получения подтверждения от соответствующих органов Республики Казахстан;
до 90 (девяносто) рабочих дней – при необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик, с последующим уведомлением услугополучателя через Государственную корпорацию о продлении срока в течение 1 (одного) рабочего дня по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам или в электронной форме в "личный кабинет" услугополучателя при обращении через портал.
При получении запрошенной информации и необходимых сведений в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется и выдается удостоверение, либо уведомление об отказе.
При обращении на портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности удостоверения, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Уведомление об отказе оформляется в случаях, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в выбранный филиал Государственной корпорации или по месту обращения не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется через Государственную корпорацию при предъявлении документа, удостоверяющего личность или цифровой документ удостоверения личности, из раздела "Цифровые документы" мобильного приложения "электронного правительства" (для идентификации) либо его представителя по нотариально заверенной доверенности.
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша лауазымды адамдардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Лауазымды адамдардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Ұлы Отан
соғысының ардагерлеріне
куәліктер беру қағидаларына
1-қосымша
"Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) 1 (бір) жұмыс күні;
2) куәлік беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар етумен мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады;
3) бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің архивтерінен ақпарат алу қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар етумен куәлік беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасаған кезде:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
2) өтініш жасаған күні қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағазда.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжатты не "электрондық үкімет" мобильдік қосымшасының "Цифрлық құжаттар" бөлімінен жеке куәлігінің цифрлық құжатын (сәйкестендіру үшін) не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілінің құжатын ұсынған кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Жұмыс кестесі

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
8. Обжалование решений, действий (бездействия) должностных лиц осуществляется в соответствии с требованиями Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Стандарт государственной услуги
"Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны"
1.
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
3.
Срок оказания государственной услуги
1) 1 (один) рабочий день;
2) при отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок продлевается до 30 (тридцати) рабочих дней с уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня;
3) в случае необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик срок выдачи удостоверения продлевается до 90 (девяноста) рабочих дней с уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня.
При обращении через Государственную корпорацию:
1) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут;
2) максимально допустимое время обслуживания в день обращения – 15 (пятнадцать) минут.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
1) выдача удостоверения ветерана Великой Отечественной войны;
2) уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Выдача документов услугополучателю осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность либо цифровой документ удостоверения личности, из раздела "Цифровые документы" мобильного приложения "электронного правительства" (для идентификации)(либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечению одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмағадейінсағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тіркелген орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz;
порталдың: www.egov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беруге өтініш;
әскери билет немесе архивтік анықтама;
2) порталға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
әскери билеттің немесе архивтік анықтаманың электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы өтініш жасау жолымен тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорация қызметкері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Ұлы Отан
соғысының ардагерлеріне
куәліктер беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
(ауданы (қаласы) қорғаныс
істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беруге өтініш
1.________________________________________________________________________ (тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде) 2.________________________________________________________________________ (туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке сәйкестендіру нөмірі) 3.________________________________________________________________________ (туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс) 4.________________________________________________________________________ (отбасы жағдайы) 5.________________________________________________________________________ (тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы) 6.________________________________________________________________________ (уақытша келген, тұратын мекенжайы (бар болған кезде) __________________________________________________________________________ (себебін көрсету) _______________________________________________________________________________ байланысты Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___"______ _______________________________ ____________________ (тегі және инициалдары) (қолы)
Ұлы Отан
соғысының ардагерлеріне
куәліктер беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
(ауданы (қаласы) қорғаныс
істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
портала: www.egov.kz.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) в Государственную корпорацию:
заявление на выдачу удостоверения ветерана Великой Отечественной войны по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
военный билет или архивная справка;
2) на портал:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия военного билета или архивной справки.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 9 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" и настоящих Правил.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Форма
Начальнику управления
(отдела) по делам обороны
____________________________
(района (города))
____________________________(области)
Заявление на выдачу удостоверения ветерана Великой Отечественной войны
1._______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, (при его наличии))
2._______________________________________________________________________
(число месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта),
индивидуальный идентификационный номер)
3._______________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4._______________________________________________________________________
(семейное положение)
5._______________________________________________________________________
(адрес регистрации по месту жительства)
6._______________________________________________________________________
(адрес временного пребывания, проживания (при наличии))
Прошу выдать удостоверение ветерана Великой Отечественной войны в связи
с _____________________________________________________________________
(указать причину)
_______________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
с одержащихся в информационных системах. "___"______20__года
_________________________________________________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 3
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты
______________________________________________________________________________ (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы) мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)____________________________________;
2)____________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды. ________________________________________________________________________________ (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) (қолы) Орындаушы ________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) Телефон ___________________ Алдым: ________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) (қолы) 20__жылғы "___" ____________
Ұлы Отан
соғысының ардагерлеріне
куәліктер беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігі
Ұлы Отан
соғысының ардагерлеріне
куәліктер беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
(ауданы (қаласы) қорғаныс
істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама ______________________________________________________________________________ (мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы)
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес құқықтық мәртебені белгілеу үшін Сіз ұсынған және жолданған сұрау салуларға сәйкес алынған ақпараттың және қажетті мәліметтердің жеткілікті болмауына байланысты Сізді мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабардар етеміз.
Хабарлама әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды. _________________________________________________________________ облысы (астананың, республикалық маңызы бар қаланың немесе облыстың атауы _________________________________________________________ ауданы (қаласы) (ауданның немесе аудандардың атауы) қорғаныс істері жөніндегі басқармасының (бөлімінің) бастығы ________________________________________________________________________ (әскери атағы,қолы, тегі және инициалдары)
Орындаушы ____________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) Телефон ___________________ Алдым: ____________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) (қолы) 20__жылғы "___" ____________
Ұлы Отан
соғысының ардагерлеріне
куәліктер беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
(ауданы (қаласы) қорғаныс
істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы хабарлама ____________________________________________________________________________________ (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес Сізге құқықтық мәртебе белгілеу үшін Сіз ұсынған ақпараттың және қажетті мәліметтердің жеткілікті болмауына байланысты
___________________________________________________________ облысы (астананың, республикалық маңызы бар қаланың немесе облыстың атауы) _________________________________________________ауданының (қаласының) (ауданның немесе аудандардың атауы) қорғаныс істері жөніндегі басқармасы (бөлімі) 20 __ жылғы "___" ___________ № ____________ __________________________________ (күні) (шығыс нөмірі) ____________________________________________________________________ (тиісті органның атауы) ____________________________________________________________________ қолда бар ақпаратқа растау алу үшін сұрау салу жолдады.

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел №____ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги
__________________________________________________________________________
(наименование государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной
услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)____________________________________;
2)____________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии (подпись) работника Государственной корпорации)
Исполнитель_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Получил:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
(подпись) "___" ____________20__года
Приложение 4
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Форма
Удостоверение ветерана Великой Отечественной войны
Приложение 5
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
_______________________________________________________________
(наименование государственной услуги)
В связи недостаточностью, предоставленной Вами и полученной, в соответствии
направленными запросами, информации и необходимых сведений для установления
правового статуса в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан
"О ветеранах", уведомляем об отказе оказания Вам государственной услуги.
Уведомление составлено в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Начальник Управления (Отдела) по делам обороны
_______________________________________________________________________
района (города) (наименование района или районов)
_______________________________________________________________________
области (наименование столицы, городов республиканского значения или области)
_______________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Исполнитель
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Получил: _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
(подпись) "___" ____________20__года
Приложение 6
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление о продлении срока оказания государственной услуги
_______________________________________________________________
(наименование государственной услуги)
В связи недостаточностью, предоставленной Вами информации и необходимых
сведений для установления Вам правового статуса в соответствии со статьей 9
Закона Республики Казахстан "О ветеранах" Управлением (Отделом) по делам
обороны
________________________________________________________________________
района (города) (наименование района или районов)
________________________________________________________________________
области (наименование столицы, городов республиканского значения или области)
направлен "___" _________ 20 __ года №
________________________________________________________________________
запрос (дата) (исходящий номер)
в ______________________________________________________________________
(наименование соответствующего органа)
________________________________________________________________________
для получения подтверждения имеющейся информации.
В соответствии с Правилами выдачи удостоверений ветеранам Великой
Отечественной войны срок оказания государственной услуги продлевается до

Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 30 (отыз) немесе 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені туралы қосымша хабардар боласыз.
Хабарлама әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды. ______________________________________________________________________ облысы (астананың, республикалық маңызы бар қаланың немесе облыстың атауы) ________________________________________________________________ ауданы (қаласы) (ауданның немесе аудандардың (қаланың) атауы) қорғаныс істері жөніндегі басқармасының (бөлімінің) бастығы _____________________________________________________________________________ (әскериатағы, қолы, тегі және инициалдары) Орындаушы __________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) Телефон ___________________ Алдым: _____________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) (қолы) 20__жылғы "___" ____________

30 (тридцати) или 90 (девяноста) рабочих дней.
О готовности результата оказания государственной услуги будете проинформированы
дополнительно.
Уведомление составлено в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Начальник Управления (Отдела) по делам обороны
____________________________________________________________
района (города) (наименование района или районов) (города)
________________________________________________________________________
области (наименование столицы, городов республиканского значения или области)
________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Исполнитель
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон __________________
Получил:
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
(подпись) "___" ____________20__года