"Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 161 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 желтоқсанда № 25924 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 12 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 09.01.2023 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1)осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ есеп нысаны;
2)осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. "Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту, экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдар және сот экстремистік, террористік деп таныған ұйымдар туралы деректер қорын қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 9 қазандағы № 113 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9863 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының міндетін атқарушы
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының міндетін
атқарушы
2021 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 161 бұйрығына
1-қосымша
"Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ есебі

Об утверждении формы отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" и Инструкции по его формированию
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 декабря 2021 года № 161. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2021 года № 25924. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 января 2023 года № 12
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 09.01.2023 № 12 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан "О прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 113 "Об утверждении формы отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" и Инструкции по его составлению, формировании банка данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение уголовных правонарушений, связанных с экстремизмом и терроризмом и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9863).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 декабря 2021 года № 161
форма
Отчет № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"

1-бөлім. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар туралы мәліметтер А кестесі (қылмыстар бойынша)
Атауы
Жолдың коды
Есептік кезеңде қылмыстық істері өндірісте болған қылмыстардың саны
Есептік кезеңде СДТБТ-не тіркелген қылмыстар саны
Есептік кезеңде іс жүргізумен аяқталған қылмыстық істер бойынша қылмыстардың саны
Есептік кезеңде қылмыстық істері сотқа жіберілген қылмыстардың саны
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚПК) 35-бабының 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша қылмыстардың саны қылмыстық істері қысқартылған

Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом и терроризмом
Наименование
Код строки
Количество преступлений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде
Количество преступлений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований в отчетном периоде
Количество преступлений уголовные дела, о которых окончены производством в отчетном периоде
Количество преступлений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде
Количество преступлений уголовные дела, о которых прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11),12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее –УПК)

3-бөлім. Экстремистік материалдарды, қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер Б-кестесі. Қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер (террористік іс-әрекетке байланысты қестесі бойынша)
Атауы
Қозғалған қылмыстық істер бойынша қару, оқ-дәрі және жарылғыш заттар тәркіленді
А
Б
1
Қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың барлығы
1
олардың ішінде
қару
2
оқ-дәрілер
3
жарылғыш заттар
4
"Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ нысаны
4-бөлім. Экстремизмге және терроризмге байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Атауы
Барлығы
оның ішінде:
кәмелетке толмағандар
әйелдер
Қазақстан азаматтары
ТМД азаматтары
шетел азаматтары
азаматтығы жоқ адамдар
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 453-бабы бойынша жауапкершілікке тартылды
(бұдан әрі - ӘҚтК)
1
Олардың ішінде қолданумен:
айыппұлдар
2
қызметті тоқтата тұру, оған тыйым салу
3
салынған айыппұл сомасы
4
өндіріп алынған айыппұл сомасы
5
ӘҚтК-нің 149-бабы бойынша жауапкершілікке тартылды
6
"Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ нысаны
5-бөлім. Экстремизмге қарсы іс-қимылды және терроризмге қарсы күрес үшін прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы мәліметтер
Атауы
жолдың коды
барлығы
а
б
1
тексерулер жүргізілді
1
заң бұзушылықтар анықталды
2
жүргізілген талдаулар
3
енгізілген наразылықтар
4
оның ішінде наразылықтар қанағаттандырылды
5
оның ішінде наразылықтар қабылданбады
6
қаралған ұсыныстар
7
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы тәртібінде қанағаттандырылды
8
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 376-бабы тәртібімен енгізілген сот қанағаттандырған өтініштердің саны (47 тарау)
9
9-жолдан
экстремистік және террористік деп танылған ұйымдардың саны
10
"Терроризмге қарсы іс – қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚРЗ) 21-бабы тәртібімен прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны
11
"Экстремизмге қарсы іс – қимыл туралы" Заңның (бұдан әрі – "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚРЗ) 8-бабы тәртібімен прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны
12
"Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚРЗ 10-4-бабы тәртібімен прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны
13
"Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚРЗ 12-бабы тәртібімен прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны
14
заң түсіндірмелері берілді
15
ден қою шаралары бойынша заңсыз актілердің күші жойылды және өзгертілді
16
тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдардың саны
17
әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны
18
материалдық жауапкершілікке тартылған адамдардың саны
19
тексеру және талдау нәтижесінде ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі-АЕК) тіркелген фактілер саны
20
тергеу аяқталған (заңды күшіне енген сот үкімі не іс ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылды) АЕК-те тіркелген фактілер саны (20-бағаннан)
21
тексеру және талдау нәтижесінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
22
сотқа дейінгі аяқталған тергеулер саны (заңды күшіне енген немесе іс ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған сот үкімі) (22-бағаннан)
23
ақпараттық-профилактикалық (түсіндіру) жұмысы (барлығы):
24
24-жолдан
оның ішінде конференциялар, баспасөз конференциялары, семинарлар, семинар-кеңестер, дөңгелек үстелдер өткізілді
25
оның ішінде БАҚ-та (баспасөзде, радио, теледидар, ақпараттық агенттіктерде, веб-сайттарда) жарияланған барлық материалдар)
26
"Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ нысаны

Раздел 3. Сведения об изъятии экстремистских материалов, оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
Таблица Б. Сведения об изъятии оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
Наименование
Изъято оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по возбужденным уголовным делам
А
Б
1
Всего оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
1
из них
оружия
2
боевые припасы
3
взрывчатые вещества
4
Отчет № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"
Раздел 4. Сведения об административных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом
Наименование
Всего
в том числе:
несовершеннолетних
женщин
граждан Республики Казахстан
граждан СНГ
иностранные граждане
лица без гражданства
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Привлечено к административной ответственности по статье 453 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – КоАП)
1
Из них с применением
штрафа
2
лишения лицензии и запрещения деятельности юридического лица
3
сумма наложенного штрафа
4
сумма взысканного штрафа
5
Привлечено к административной ответственности по статье 149 КоАП
6
Отчет № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"
Раздел 5. Сведения о состоянии прокурорского надзора за соблюдением законности в сферах противодействия экстремизму и терроризму
Наименование
код строки
Всего
А
Б
1
Произведено проверок
1
Выявлено нарушений законности
2
Проведено анализов
3
Внесено протестов
4
в том числе удовлетворено протестов
5
в том числе отклонено протестов
6
Рассмотрено представлений
7
Удовлетворено заявлений в порядке статьи 30 Закона Республики Казахстан "О прокуратуре"
8
Количество удовлетворенных заявлений судом, поданных прокурором в порядке статьи 376 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (Глава 47)
9
из строки 9
количество организаций, признанных экстремистскими и террористическими
10
количество удовлетворенных заявлений прокурора в порядке статьи 21 Закона Республики Казахстан "О противодействии терроризму" (далее – ЗРК "О противодействии терроризму")
11
количество удовлетворенных заявлений прокурора в порядке статьи 8 Закона "О противодействии экстремизму" (далее – ЗРК "О противодействии экстремизму")
12
количество удовлетворенных заявлений прокурора в порядке статьи 10-4 ЗРК "О противодействии терроризму"
13
количество удовлетворенных заявлений прокурора в порядке статьи 12 ЗРК "О противодействии экстремизму"
14
Дано разъяснений закона
15
На основании правовых актов прокуратуры отменено и изменено незаконных актов
16
Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности
17
Количество лиц, привлеченных к административной ответственности
18
Количество лиц, привлеченных к материальной ответственности
19
Количество фактов, зарегистрированных в книге учета информации (далее - КУИ) в результате проверки и анализа
20
Количество фактов, зарегистрированных в КУИ по которым расследование окончено (приговор суда, вступивший в законную силу, либо дело прекращено по не реабилитирующим основаниям) (из графы 20)
21
Количество уголовных правонарушений, по которым начато досудебное расследование в результате проверки и анализа
22
Количество оконченных досудебных расследований (приговор суда, вступивший в законную силу, либо дело прекращено по нереабилитирующим основаниям) (из графы 22)
23
Информационно-профилактическая (разъяснительная) работа (всего):
24
из строки 24
в том числе проведено конференций, пресс-конференций, семинаров, семинар-совещаний, "круглых" столов
25
в том числе всего материалов, опубликованных в средствах массовой информации (в печати, по радио, телевидение, информационных агентствах, веб-сайтах)
26
Отчет № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"

6-бөлім. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар үшін сотталған адамдар туралы мәліметтер
Атауы
Жолдың коды
өздеріне қатысты сотпен қылмыстық істері тоқтатылған адамдардың саны
медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған есі дұрыс емес адамдардың саны
ақталғандар саны
сотталғандар саны
оның ішінде бас бостандығынан айыруға
бас бостандығын шектеуы
тұтқындау
Қосымша жазалау шарасы: мүлікті тәркілеу
А
Б
1
2
4
5
6
7
8
9
Экстремистік және террористік қылмыстар
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының міндетін
атқарушы
2021 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 161 бұйрығына
2-қосымша
"Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы" № 1-ЭТ есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық экстремизмге және терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы есепті (бұдан әрі - есеп) қалыптастыруды нақтылайды.
2. Есептің субъектілері Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Қаржы мониторингі агенттігі және прокуратура органдары болып табылады.
3. Есепті қалыптастыру негіздері:
1) "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) (1, 2, 3, 6-бөлімдері) бекітілген Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – нысан);
2) "Қадағалау" бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінде (5-бөлім) "Әлеуметтік-экономикалық саладағы тексерулерді және заңдылықты прокурорлық қадағалау актілерін есепке алу жөніндегі электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" № 1 нысанның;
3) "Әкімшілік іс жүргізудің бірыңғай тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 85 бұйрығымен (мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) (4-бөлім) бекітілген "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғау туралы" 1-ӘЖ және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің қозғалу, қаралу барысы және әкімшілік жазаны орындау тәртібі туралы" 1-ӘҚ нысандарындағы ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері болып табылады.

Раздел 6. Сведения о лицах, осужденных за преступления, связанных с экстремизмом и терроризмом
Наименование
Код строки
Количество лиц, уголовные дела в отношении которых прекращены судом
Количество невменяемых, к которым применены принудительные меры медицинского характера
Количество оправданных
Количество осужденных
из них
к лишению свободы
ограничение свободы
арест
конфискация имущества
А
Б
1
2
4
5
6
7
8
9
Всего преступлений с экстремизмом и терроризмом
Приложение 2 к приказу
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 декабря 2021 года № 161
Инструкция по формированию отчета № 1-ЭТ
"О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует формирование отчета о правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора (далее - отчет).
2. Субъектами отчета являются Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Министерство обороны Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу и органы прокуратуры.
3. Основаниями формирования отчета являются сведения:
1) электронных информационных учетных документов (далее – форма) Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР), утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (разделы 1, 2, 3, 6);
2) формы № 1 "Электронный информационный учетный документ по учету проверок и актов прокурорского надзора за законностью в социально-экономической сфере" в Единой информационно-аналитической системе "Қадағалау" (раздел 5);
3) информационных учетных документов форм 1-АВ "О возбуждении дела об административном правонарушении" и 1-АП "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания", утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации за № 20962) (раздел 4).

4. Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне (бұдан әрі-ҚР ҚПК) сәйкес прокурордың келісуі немесе бекітуіне жататын іс жүргізу шешімдерін есепке алу прокурор шешімді немесе ЭЦҚ нысанын куәландырғаннан кейін жүргізіледі.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексіне (бұдан әрі –ҚР ҚПК) сәйкес прокурордың келісуі немесе бекітуіне жататын процестік шешімдерді есепке алу, прокурор шешімді немесе нысанды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылғаннан кейін жүргізіледі.
5. Есеп өңір бойынша құқық бұзушылықтар туралы жиынтық есептен және осы өңірдің әрбір субъектісі бойынша есептерден тұрады.
6. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары жергілікті жерлердегі Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. № 1-ЭТ есебін қалыптастыру мерзімдері
7. Республика бойынша, сондай-ақ өңір және әрбір субъекті бойынша жиынтық есеп үдемелі қорытындымен тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) орталық аппаратында автоматтандырылған режимде қалыптастырылады.
Нысандарды Комитеттің ақпараттық жүйелеріне соңғы рет есепті кезеңнің соңғы күнінде 00:00 сағатқа дейін (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша) жүктегеннен кейін белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім) есепті есептеу жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім) бекітілген есепке кез-келген түзетулер енгізу тыйым салынады.
8. Комитет жиынтық есепті және әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерді мүдделі субъектілерге, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі айдың 6-күніне олардың ресми электрондық мекенжайларына электрондық форматта жібереді.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін (демалыс, мереке) күнге тура келсе, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып есептеледі.
3-тарау. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар туралы мәліметтер (есептің 1-бөлімі)
9. Есептің 1-бөлімі есептік кезеңде істері іс жүргізуде болған (сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған, сотқа жолдаумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері тоқтатылған, үзілген) қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді (бұдан әрі – ҚР ҚК).
10. 1-бөлімнің 1-бағанында істері есепті кезеңде өндірісте болған қылмыстардың саны көрсетіледі.
Көрсетілген бағанда сондай-ақ есепті кезеңдегі қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
Оларға есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, сондай-ақ есептік кезеңде қылмыстық істі сотқа жіберу, мерзімін үзу немесе іс жүргізуді тоқтату (есептен шығарумен қысқартылғандардан басқа) туралы процестік шешім қабылданған немесе жоғарыда аталған шешімдердің бірде біреуі қабылданбаған өткен жылдардағы қылмыстар жатады.

4. Учет процессуальных решений, которые в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее – УПК РК) подлежат согласованию или утверждению прокурором, производится после удостоверения решения или формы электронной цифровой подписью прокурором.
5. Отчет состоит из сводного отчета о правонарушениях по региону и отчетов по каждому субъекту данного региона.
6. Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета № 1-ЭТ
7. Сводный отчет по республике, а также по региону и каждому субъекту формируется ежеквартально с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
После окончательной загрузки форм в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Нур-Султана) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.
8. Комитет направляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования заинтересованным субъектам, подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан к 6 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате на их официальные электронные адреса.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Глава 3. Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом и терроризмом (раздел 1 отчета)
9. Раздел 1 отчета содержит сведения о преступлениях, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (по которым было начато досудебное расследование, окончены с направлением в суд, прекращены, прерваны сроки досудебного расследования).
В строках отражаются сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом и терроризмом в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК).
10. В графе 1 раздела 1 указывается количество преступлений, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде.
В указанной графе также отражается количество преступлений в отчетном периоде уголовных правонарушений.
К ним относятся преступления, зарегистрированные в отчетном периоде, а также преступления прошлых лет, по которым в отчетном периоде принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, прерывании срока или прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений.

11. 2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің: анықтау органының, тергеушінің, прокурордың бастағанына қарамастан, есепті кезеңде тіркелген қылмыстардың саны көрсетіледі.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бір қылмыстық қудалау органы бастаған және кейіннен тергеулігі бойынша басқа органға берген жағдайда, 2-бағанда құқық бұзушылық сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен асып кетуіне жол беріледі.
12. 3-бағанда тіркеу уақытына қарамастан аяқталған қылмыстық істер бойынша (ҚР ҚПК-нің 518-бабы тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптары тәртібімен сотқа жіберілген не ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған) қылмыстардың саны бейнеленеді.
4-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптары тәртібімен және құқық бұзушылықты тіркеу уақытына қарамастан, ҚР ҚПК-нің 518-бабы тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жіберілген қылмыстардың саны бейнеленеді.
13. 5-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған қылмыстар (есептен шығарусыз) көрсетіледі.
6-бағанда істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтарына сәйкес тоқтатылған қылмыстардың саны (құқық бұзушылықты есептен шығарумен) көрсетіледі.
7-бағанда есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
7-бағанның 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 -бағандарда ағымдағы есептік кезеңде ашылмағаны ретінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істері бойынша қылмыстардың саны көрсетіледі (ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1), 2, 3), 5), 6), 7), 8), 9) тармақтары бойынша).
14. 17-бағанда кәмелетке толмағандар жасаған немесе олардың қатысуымен жасалған қылмыстар бейнеленеді.
18-бағанда адамдар тобы жасаған қылмыстар бейнеленеді.
19-бағанда қылмыстық топ жасаған; 20-бағанда қылмыстық қоғамдастық жасаған; 21-бағанда қылмыстық ұйым жасаған мәліметтер бейнеленеді.
4-тарау. № 1-ЭТ есептің "Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар жасаған адамдар туралы мәліметтер" 2-бөлімін қалыптастыру
15. Есептің 2-бөлімі экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар жасаған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
Бөлімнің жолдарында бөлімнің "А" бағанында көрсетілген ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.

11. В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором.
В случае начала досудебного расследования одним органом уголовного преследования и последующей передачей по подследственности в другой орган в графе 2 правонарушение указывается в отчете органа, начавшего досудебное расследование. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
12. В графе 3 отражается количество преступлений, по оконченным уголовным делам (направленным в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК либо прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК) независимо от времени регистрации.
В графе 4 отражается количество преступлений, уголовные дела о которых направлены в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК, независимо от времени регистрации правонарушения.
13. В графе 5 указываются преступления, уголовные дела о которых прекращены согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК (без снятия с учета).
В графе 6 указывается количество преступлений, дела о которых прекращены согласно пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (со снятием правонарушения с учета).
В графе 7 отражается общее количество преступлений, по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В графах 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 из графы 7 указывается число преступлений, по уголовным делам о которых в текущем отчетном периоде прерваны сроки досудебного расследования, как нераскрытые (по пунктам 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) части 7 статьи 45 УПК РК).
14. В графе 17 отражаются преступления, совершенные несовершеннолетними или при их участии.
В графе 18 отражаются преступления, совершенные группой лиц.
В графе 19 отражаются сведения, совершенных преступной группой; в графе 20 совершенных преступным сообществом; в графе 21 совершенных преступной организацией.
Глава 4. Формирование раздела 2 "Сведения о лицах, совершивших преступления, связанных с экстремизмом и терроризмом" формы отчета № 1-ЭТ
15. Раздел 2 отчета содержит сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с экстремизмом и терроризмом.
В строках раздела отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК, указанными в графе "А" раздела.

16. 1-бағанда экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыс жасаған анықталған адамдардың жалпы саны бейнеленеді.
2-бағанда 1-бағаннан қылмыстық істері сотқа жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
17. 1-бағаннан 3-21-бағандарда қылмыс жасаған адамдардың жекелеген санаттарының саны бөлінеді: бұрын қылмыс жасаған адамдар, әйелдер, Қазақстан Республикасының, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрі-ТМД) азаматтары, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, сондай-ақ олардың жас топтары, кәсібі, білімі.
5-тарау. Экстремистік материалдарды, қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер (есептің 3-бөлімі)
18. Бұл бөлімде қылмыстық істер бойынша экстремистік материалдарды, қаруларды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер көрсетіледі.
Есептің бөлімі "Экстремистік материалдарды алып қою туралы мәліметтер" А және "Қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер" Б -кестелерінен тұрады.
А-кестесінің жолдарында алынған экстремистік материалдардың атаулары туралы мәліметтер бейнеленеді.
19. 1-бағанда алып қойылған экстремистік материалдардың жалпы саны бейнеленеді.
Б-кестесінің жолдарында алынған қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың атауы туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда қылмыстық істер бойынша алынған қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың жалпы саны бейнеленеді.
6-тарау. Экстремизмге және терроризмге байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есептің 4-бөлімі)
20. Бұл бөлім әкімшілік практика субъектісінің экстремизмге және терроризмге байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды.
Кестелердің жолдары Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтардың тізбесін қамтиды.
21. 1-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
2-7-бағандарда 1-бағаннан кәмелетке толмағандардың, әйелдердің, Қазақстан Республикасы, ТМД азаматтарының, шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың саны көрсетіледі.
7-тарау. Экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимылда заңдылықты сақтауда прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы мәліметтер (есептің 5-бөлімі)
22. Есептің 5-бөлімі экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимылды прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы мәліметтерді қамтиды.
23. 1-жолда ағымдағы есепті кезеңде экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл жөніндегі заңнаманың қолданылуын прокурор аяқтаған тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
Заңнаманың қолданылуын тексеруді прокурор "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – "Прокуратура туралы" ҚРЗ) 7-бабы 3-тармағына сәйкес тексеру жүргізу туралы қаулы шығарылғаннан кейін жүргізеді. Тексеруді көрсетудің қажетті шарты оның нәтижелері туралы анықтаманың не осы тексерудің қорытындылары бойынша шығарылған прокурорлық қадағалау актісінің болуы болып табылады.

16. В графе 1 отражается общее количество выявленных лиц, совершивших преступления, связанные с экстремизмом и терроризмом.
В графе 2 из графы 1 указывается количество лиц, уголовные дела о которых направлены в суд.
17. Из графы 1 в графах 3-21 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших преступления: лиц, ранее совершивших преступления, женщин, граждан Республики Казахстан, Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), иностранцев, лиц без гражданства, а также их возрастные группы, род занятий, образование.
Глава 5. Сведения об изъятии экстремистских материалов, оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ (раздел 3 отчета)
18. В данном разделе отражаются сведения об изъятии экстремистских материалов, оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ.
Раздел отчета состоит из таблиц А "Сведения об изъятии экстремистских материалов" и Б "Сведения об изъятии оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ".
В строках таблицы А отражаются сведения о наименованиях изъятых экстремистских материалов.
19. В графе 1 отражается общее количество изъятых экстремистских материалов.
В строках таблицы Б отражаются сведения о наименовании изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ.
В графе 1 отражается общее количество изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам.
Глава 6. Сведения об административных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом (раздел 4 отчета)
20. Данный раздел содержит сведения о результатах рассмотрения субъектом административной практики дел об административных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом.
Строки таблиц содержат перечень административных правонарушений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
21. В графе 1 указывается общее количество лиц, привлеченных к административной ответственности.
В графах 2-7 из графы 1 отражается число несовершеннолетних, женщин, граждан Республики Казахстан, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства.
Глава 7. Сведения о состоянии прокурорского надзора за соблюдением законности в сферах противодействия экстремизму и терроризму (раздел 5 отчета)
22. Раздел 5 отчета содержит сведения о состоянии прокурорского надзора за противодействием экстремизму и терроризму.
23. В строке 1 отражается общее количество завершенных прокурором проверок применения законодательства по противодействию экстремизму и терроризму в текущем отчетном периоде.
Проверка применения законодательства проводится прокурором после вынесения постановления о производстве проверки согласно пункту 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – ЗРК "О прокуратуре"). Необходимым условием отражения проверки является наличие справки о еҰ результатах, либо акта прокурорского надзора, вынесенного по итогам данной проверки.

24. 2-бағанда анықталған заң бұзушылықтардың саны бейнеленеді, көрсеткіштерді есепке алу үшін тексеру нәтижелері туралы анықтамалар негіз болады.
25. 3-бағанда ағымдағы есепті кезеңде заңдардың қолданылуына прокурор аяқтаған талдаулардың жалпы саны бейнеленеді.
26. 4-бағанда енгізілген наразылықтардың саны көрсетіледі.
27. 5-бағанда прокурордың заңсыз актінің күшін жою не оны Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келтіру, сондай-ақ лауазымды адамның заңсыз іс-әрекетін тоқтату және бұзылған құқықты қалпына келтіру туралы талаптарының орындалуы туралы жазбаша хабарлама негізінде ескерілетін қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
28. 6-бағанда қабылданбаған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
29. 7-бағанда бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдай отырып, есепті кезеңде қаралған ұсынымдардың саны (оларды енгізу уақытына қарамастан) ескеріледі.
Прокурордың ұсынымдарын қарау нәтижелері және заңдылықты бұзушылықтарды жою жөнінде қабылданған шаралар туралы лауазымды адамдардың немесе органдардың жазбаша хабарламалары осы бағанда есепке алу үшін негіз болып табылады.
30. 8 жолда "Прокуратура туралы" ҚРЗ-ның 30-бабы тәртібінде қанағаттандырылған өтініштер саны ескеріледі.
31. 9 жолда сот қанағаттандырған өтініштердің саны көрсетіледі, Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 376-бабы тәртібінде прокурормен енгізілген, оның ішінде келесі жолдарда: 10 жолда - экстремистік және террористік деп танылған ұйымдардың саны; 11 жолда – "Терроризмге қарсы іс – қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы тәртібімен енгізілген прокурордың қанағаттандырған өтініштерінің саны; 12 жолда - "Экстремизмге қарсы іс – қимыл туралы" Заңның 8-бабы тәртібімен енгізілген прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны (бұдан әрі - "Экстремизмге қарсы іс – қимыл туралы" ҚРЗ); 13 жолда - "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚРЗ 10-4-бабы тәртібімен енгізілген прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны; 14 жолда - "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚРЗ 12-бабы тәртібімен енгізілген прокурордың қанағаттандырылған өтініштерінің саны ескерілген.
32. 15-жолда "Прокуратура туралы" ҚРЗ-ның 32-бабы тәртібімен берілген және прокурорлар органға немесе лауазымды адамға не азаматқа жіберген заң түсіндірмелері ескеріледі.
33. 17, 18 және 19-жолдарда прокуратураның қаулылары мен ұсыныстары бойынша тәртіптік, әкімшілік және материалдық жауапкершілікке тартылған адамдардың саны көрсетіледі.

24. В строке 2 отражается количество выявленных нарушений законности, основанием для учета показателей служат справки о результатах проверки.
25. В строке 3 отражается общее количество завершенных прокурором анализов применения законов в текущем отчетном периоде.
26. В строке 4 указывается количество внесенных протестов.
27. В строке 5 отражаются сведения об удовлетворенных протестах, учитываемых на основании письменного сообщения об исполнении требований прокурора об отмене незаконного акта, либо приведения его в соответствие с Конституцией Республики Казахстан и законодательными актами Республики Казахстан, а также прекращении незаконного действия должностного лица и восстановлении нарушенного права.
28. В строке 6 отражаются сведения об отклоненных протестах.
29. В строке 7 учитывается количество рассмотренных в отчетном периоде представлений с принятием мер по устранению нарушений (независимо от времени их внесения).
Основанием для учета в этой графе являются письменные сообщения должностных лиц или органов о результатах рассмотрения представления прокурора и принятых мерах по устранению нарушений законности.
30. В строке 8 учитывается количество удовлетворенных заявлений в порядке статьи 30 ЗРК "О прокуратуре".
31. В строке 9 отражается количество удовлетворенных заявлений судом, поданных прокурором в порядке статьи 376 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан, из которой в следующих строках учитывается: 10 - количество организаций, признанных экстремистскими и террористическими; 11 - количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 21 Закона Республики Казахстан "О противодействии терроризму" (далее – ЗРК "О противодействии терроризму"; 12 - количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 8 Закона Республики Казахстан "О противодействии экстремизму" (далее – ЗРК "О противодействии экстремизму"; 13- количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 10-4 ЗРК "О противодействии терроризму"; 14 - количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 12 ЗРК "О противодействии экстремизму".
32. В строке 15 учитываются разъяснения закона, данные в порядке статьи 32 ЗРК "О прокуратуре" и направленные прокурорами органу или должностному лицу, либо гражданину.
33. В строках 17, 18 и 19 отражается количество лиц, привлеченных к дисциплинарной, административной и материальной ответственности по постановлениям и представлениям прокуратуры.

34. 20-бағанда тексеру және талдау нәтижесінде ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі-АЕК) тіркелген фактілер саны, оның шінде 21-бағанда көрсетілетін тергеу аяқталған (заңды күшіне енген сот үкімі не іс ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылды) АЕК-те тіркелген фактілер саны көрсетіледі.
35. 22-бағанда тексеру және талдау нәтижесінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны, сонымен қатар сотқа дейінгі аяқталған тергеулер саны (заңды күшіне енген немесе іс ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған сот үкімі) көрсетіледі.
36. 24, 25, 26-тармақтарда ақпараттық-профилактикалық (түсіндіру) жұмыс туралы мәліметтер көрсетіледі.
8-тарау. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстар үшін сотталған адамдар туралы мәліметтер (есептің 6-бөлімі)
37. 6-бөлім соттар оларға қатысты сот актілерін шығарған адамдар туралы ҚР ҚК-нің баптары көрсетілген жолдардан және көрсететін бағандардан тұрады:
қылмыстық істері (қылмыстық қудалауы) тоқтатылған, оның ішінде есі кіресілі-шығасылы адамдар саны бойынша медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар саны (1 және 2-бағандар);
ақталғандардың (3-баған) және сотталғандардың (5-баған) саны;
қылмыстық жазалау шаралары: бас бостандығынан айыру мерзімдері (6, 7, 8-бағандар) және қосымша жазалау шарасы (мүлікті тәркілеу) 8-бағанда бейнеленеді.

34. В строке 20 отражается количество фактов, зарегистрированных в книге учета информации (далее - КУИ) в результате проверки и анализа, из которой в строке 21 отражается количество фактов, по которым расследование окончено (приговор суда, вступивший в законную силу, либо дело прекращено по не реабилитирующим основаниям).
35. В строке 22 отражается количество уголовных правонарушений, по которым начато досудебное расследование в результате проверки и анализа, в том числе в строке 22 отражается количество оконченных досудебных расследований (приговор суда, вступивший в законную силу либо дело прекращено по нереабилитирующим основаниям).
36. В строках 24, 25, 26 отражаются сведения по информационно-профилактической (разъяснительной) работе.
Глава 8. Сведения о лицах, осужденных за преступления, связанных с экстремизмом и терроризмом (раздел 6 отчета)
37. Раздел 6 о лицах, в отношении которых судами вынесены судебные акты состоит из строк с указанием статей УК РК и граф, отражающих:
число лиц, уголовные дела (уголовное преследование) о которых прекращены, в том числе по числу невменяемых, к которым применены принудительные меры медицинского характера (графы 1 и 2);
число оправданных (графа 3) и осужденных (графа 5);
меры уголовного наказания: сроки лишения свободы (графы 6, 7, 8), и дополнительная мера наказания (конфискация имущества) отражаются в графе 8.