Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылға арналған стипендиясын жоғары оқу орындары бойынша бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 396 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26035 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы № 1134 қаулысының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушысының 2021 жылғы 24 маусымдағы № 302 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 23242 болып тіркелді) бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылға арналған стипендиясын министрліктер арасында бөлу негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылға арналған стипендиясын жоғары оқу орындары бойынша бөлу (бұдан әрі ̶ бөлу) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Экономика және қаржы департаменті (А. Досходжаева) қосымшада көрсетілген бөлуге сәйкес жоғары оқу орындарына тиісті қаржы жылына республикалық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде төлеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.

О распределении стипендии Президента Республики Казахстан по высшим учебным заведениям на 2021 год
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26035
В соответствии с пунктом 4 постановления Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года № 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан", а также на основании распределения стипендии Президента Республики Казахстан между министертвами на 2021 год, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июня 2021 года № 302 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23242), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое распределение стипендии Президента Республики Казахстан по высшим учебным заведениям на 2021 год (далее ̶ распределение).
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (А. Досходжаева) обеспечить выделение средств высшим учебным заведениям согласно прилагаемого распределения в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 қыркүйектен бастап пайда болған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 396 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылға арналған стипендиясын жоғары оқу орындары бойынша бөлу
Жоғары оқу орындарының атауы
Саны
1.
"Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
5
2.
"Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
9
3.
"Т.К. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
4
Барлығы:
18

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 сентября 2021 года.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 23 декабря 2021 года № 396
Распределение стипендии Президента Республики Казахстан по высшим учебным заведениям на 2021 год
Наименование высших учебных заведений
Количество
1.
Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы"
5
2.
Республиканское государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств"
9
3.
Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная академия искусств имени Т.К. Жургенова"
4
Итого:
18