"Ұлттық архив қорының сақталуын қамтамасыз ету" кәсіптік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 28 қыркүйектегі № 265 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 18 қаңтарда № 26518 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық архив қорының сақталуын қамтамасыз ету" кәсіптік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 28 қыркүйектегі № 265 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14390 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 117-бабы 2-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұлттық архив қорының сақталуын қамтамасыз ету" кәсіптік стандартында (бұдан әрі – кәсіптік стандарт):
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кәсіптік стандарттың қысқаша сипаттамасы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қоры құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
Негізгі топ: кітапханалардың, архивтердің, музейлердің және мәдени қызмет көрсететін өзге де ұйымдардың қызметі.
Кәсіптік топ: архивтердің қызметі.
Кәсіптік кіші топ: мемлекеттік архивтердің сақталуын қамтамасыз ететін қызметтердің жұмысы.";
кәсіптік стандарттың 1-қосымшасында:
2-деңгейлі "Фильмдік материалдардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 2-разряд (32-шығарылым, 38-бөлім: Фильмдік материалдардың реставраторы, 262-263-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7944 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 361-ө-м бұйрығымен бекітілген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 2-разряд (32-шығарылым, 2-тарау. Химиялы-фотографиялық өндірісі жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 119-параграф. Фильмдік материалдардың реставраторы, 254-255-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21595 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 422 бұйрығымен бекітілген)
";
3-деңгейлі "Фильмдік материалдардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 сентября 2016 года № 265 "Об утверждении профессионального стандарта "Обеспечение сохранности Национального архивного фонда"
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 6 января 2022 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2022 года № 26518
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 сентября 2016 года № 265 "Об утверждении профессионального стандарта "Обеспечение сохранности Национального архивного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14390) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2-1 статьи 117 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
в профессиональном стандарте "Обеспечение сохранности Национального архивного фонда" (далее – профессиональный стандарт), утвержденном указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Краткое описание профессионального стандарта: обеспечение сохранности документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах Республики Казахстан.
Основная группа: деятельность библиотек, архивов, музеев и прочих организаций культуры.
Профессиональная группа: деятельность архивов.
Профессиональная подгруппа: деятельность служб обеспечения сохранности государственных архивов.";
в приложении 1 к профессиональному стандарту:
в карточке профессии "Реставратор фильмовых материалов" 2-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
2-й разряд по ЕТКС (выпуск 32, раздел 38: Реставратор фильмовых материалов, пункты 262-263, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 361-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7944)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
2-й разряд по ЕТКС (выпуск 32, глава 2. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на работы по химико-фотографическому производству, параграф 119. Реставратор фильмовых материалов, пункты 254-255, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 422, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21595)
";
в карточке профессии "Реставратор фильмовых материалов" 3-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС

БТБА бойынша 3-5-разрядтар (32-шығарылым, 38-бөлім: Фильмдік материалдардың реставраторы, 264-269-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7944 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 361-ө-м бұйрығымен бекітілген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 3-5-разрядтар (32-шығарылым, 2-тарау. Химиялы-фотографиялық өндірісі жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 120-122-параграфтар. Фильмдік материалдардың реставраторы, 256-261-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21595 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 422 бұйрығымен бекітілген)
";
4-деңгейлі "Фильмдік материалдардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-7-разрядтар (32-шығарылым, 38-бөлім: Фильмдік материалдардың реставраторы, 270-275-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7944 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 361-ө-м бұйрығымен бекітілген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-7-разрядтар (32-шығарылым, 2-тарау. Химиялы-фотографиялық өндірісі жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 123-124 параграфтар. Фильмдік материалдардың реставраторы, 262-267-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21595 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 422 бұйрығымен бекітілген)
";
5-деңгейлі "Фильмдік материалдардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-7-разрядтар (32-шығарылым, 38-бөлім: Фильмдік материалдардың реставраторы, 270-275-тармақтар, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 361-ө-м бұйрығымен бекітілген. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде Мемлекеттік тіркеу 2012 жылғы 28 қыркүйекте № 7944 тіркелген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-7-разрядтар (32-шығарылым, 2-тарау. Химиялы-фотографиялық өндірісі жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 123-124 параграфтар. Фильмдік материалдардың реставраторы, 262-267-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21595 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 422 бұйрығымен бекітілген)
";
3-деңгейлі "Архивтік құжаттардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі

3-5-й разряды по ЕТКС (выпуск 32, раздел 38: Реставратор фильмовых материалов, пункты 264-269, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 361-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7944)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
3-5-й разряды по ЕТКС (выпуск 32, глава 2. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на работы по химико-фотографическому производству, параграфы 120-122. Реставратор фильмовых материалов, пункты 256-261, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 422, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21595)
";
в карточке профессии "Реставратор фильмовых материалов" 4-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-7-й разряды по ЕТКС (выпуск 32, раздел 38: Реставратор фильмовых материалов, пункты 270-275, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 361-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7944)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-7-й разряды по ЕТКС (выпуск 32, глава 2. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на работы по химико-фотографическому производству, параграфы 123-124. Реставратор фильмовых материалов, пункты 262-267, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 422, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21595)
";
в карточке профессии "Реставратор фильмовых материалов" 5-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-7-й разряды по ЕТКС (выпуск 32, раздел 38: Реставратор фильмовых материалов, пункты 270-275, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 361-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7944)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-7-й разряды по ЕТКС (выпуск 32, глава 2. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на работы по химико-фотографическому производству, параграфы 123-124. Реставратор фильмовых материалов, пункты 262-267, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 422, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21595)
";
в карточке профессии "Реставратор архивных документов" 3-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС

БТБА бойынша 3-5-разрядтар (57-шығарылым, 3-бөлім: Реставрациялау жұмыстары, 148-153-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8106 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 414-ө-м бұйрығымен бекітілген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 3-5-разрядтар (57-шығарылым, 3-тарау. Қалпына келтіру жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 9-11 параграфтар. Архив және кітапхана материалдарын қалпына келтіруші, 3,4,5-разряд, 160-165-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20336 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 125 бұйрығымен бекітілген)
";
4-деңгейлі "Архивтік құжаттардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-разряд (57-шығарылым, 3-бөлім: Реставрациялау жұмыстары, 154-156-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8106 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 414-ө-м бұйрығымен бекітілген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-разряд (57-шығарылым, 3-тарау. Қалпына келтіру жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 12 параграф. Архив және кітапхана материалдарын қалпына келтіруші, 6-разряд, 166-168-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20336 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 125 бұйрығымен бекітілген)
";
5-деңгейлі "Архивтік құжаттардың реставраторы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-разряд (57-шығарылым, 3-бөлім: Реставрациялау жұмыстары, 154-156-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8106 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 414-ө-м бұйрығымен бекітілген)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БТБА бойынша біліктілік деңгейі
БТБА бойынша 6-разряд (57-шығарылым, 3-тарау. Қалпына келтіру жұмыстарына арналған разрядтар бойынша жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамалары, 12 параграф. Архив және кітапхана материалдарын қалпына келтіруші, 6-разряд, 166-168-тармақтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20336 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 125 бұйрығымен бекітілген)
";
3-деңгейлі "Зертханашы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығы (бұдан әрі – БА) бойынша біліктілік деңгейі

3-5-й разряды по ЕТКС (выпуск 57, раздел 3: Реставрационные работы, пункты 148-153, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 414-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8106)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
3-5-й разряды по ЕТКС (выпуск 57, глава 3. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на реставрационные работы, параграфы 9-11. Реставратор архивных и библиотечных материалов, 3,4,5 разряды, пункты 160-165, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 125, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20336)
";
в карточке профессии "Реставратор архивных документов" 4-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-й разряд по ЕТКС (выпуск 57, раздел 3: Реставрационные работы, пункты 154-156, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 414-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8106)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-й разряд по ЕТКС (выпуск 57, глава 3. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на реставрационные работы, параграф 12. Реставратор архивных и библиотечных материалов, 6 разряд, пункты 166-168, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 125, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20336)
";
в карточке профессии "Реставратор архивных документов" 5-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-й разряд по ЕТКС (выпуск 57, раздел 3: Реставрационные работы, пункты 154-156, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 414-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8106)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по ЕТКС
6-й разряд по ЕТКС (выпуск 57, глава 3. Тарифно-квалификационные характеристики профессий рабочих по разрядам на реставрационные работы, параграф 12. Реставратор архивных и библиотечных материалов, 6 разряд, пункты 166-168, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 125, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20336)
";
в карточке профессии "Лаборант" 3-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по квалификационному справочнику должностей руководителей, специалистов и других служащих (далее – КС)

Негізгі орта білім, арнайы оқу және мамандығы бойынша 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 150-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығы (бұдан әрі – БА) бойынша біліктілік деңгейі
Негізгі орта білім, арнайы оқу және мамандығы бойынша 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 42 параграф. Зертханашы, 435-437-тармақтар)
";
4-деңгейлі "Зертханашы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Еңбек өтіліне талап қоюсыз тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 150-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Еңбек өтіліне талап қоюсыз тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 42 параграф. Зертханашы, 435-437-тармақтар)
";
5-деңгейлі "Зертханашы" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық бойынша жоғары білімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 150-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық бойынша жоғары білімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 42 параграф. Зертханашы, 435-437-тармақтар)
";
4-деңгейлі "Микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі

Основное среднее образование, специальное обучение и стаж работы по специальности не менее 2 лет (пункт 150 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по квалификационному справочнику должностей руководителей, специалистов и других служащих (далее – КС)
Основное среднее образование, специальное обучение и стаж работы по специальности не менее 2 лет (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 42. Лаборант, пункты 435-437, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Лаборант" 4-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) без предъявления требований к стажу работы (пункт 150 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) без предъявления требований к стажу работы (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 42. Лаборант, пункты 435-437, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Лаборант" 5-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по КС
Высшее образование по соответствующей специальности (пункт 150 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Высшее образование по соответствующей специальности (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 42. Лаборант, пункты 435-437, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Техник по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования" 4-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по КС

Еңбек өтілін талап етусіз тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 174-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Еңбек өтілін талап етусіз тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 105 параграф. Техник, 624-626-тармақтар)
";
4.1-деңгейлі "Микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі және санаты жоқ микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 174-тармағы)
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі және санаты жоқ микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 105 параграф. Техник, 624-626-тармақтар)
";

Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) без требований к стажу работы (пункт 174 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) без требований к стажу работы (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 105. Техник, пункты 624-626, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Техник по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования" уровня 4.1:
строку:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы в должности техника по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования без категории не менее 2 лет (пункт 174 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы в должности техника по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования без категории не менее 2 лет (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 105. Техник, пункты 624-626, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";

4.2-деңгейлі "Микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі және II санатты микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 174-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі және II санатты микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 105 параграф. Техник, 624-626-тармақтар)
";
5-деңгейлі "Микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі және I санатты микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 174-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық (біліктілік) бойынша орта техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіби орта) білімі және I санатты микрофильмдеу және көшіру аппараттарына қызмет көрсету бойынша техник лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 105 параграф. Техник, 624-626-тармақтар)
";
5-деңгейлі "Инженер" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі

в карточке профессии "Техник по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования" уровня 4.2:
строку:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы в должности техника по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования II категории не менее 2 лет (пункт 174 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы в должности техника по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования II категории не менее 2 лет (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 105. Техник, пункты 624-626, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Техник по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования" 5-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы в должности техника по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования I категории не менее 2 лет (пункт 174 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы в должности техника по обслуживанию аппаратов микрофильмирования и копирования I категории не менее 2 лет (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 105. Техник, пункты 624-626, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Инженер" 5-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по КС

Еңбек өтілін талап етусіз тиісті мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 115-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Еңбек өтілін талап етусіз тиісті мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 45 параграф. Инженер, 444-446-тармақтар)
";
5.1-деңгейлі "Инженер" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білімі және санаты жоқ инженер лауазымында 3 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 115-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білімі және санаты жоқ инженер лауазымында 3 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 45 параграф. Инженер, 444-446-тармақтар)
";
6-деңгейлі "Инженер" кәсібінің карточкасында:
мына:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі

Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности без предъявления требований к стажу работы (пункт 115 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности без предъявления требований к стажу работы (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 45. Инженер, пункты 444-446, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Инженер" уровня 5.1:
строку:
"
Уровень квалификации по КС
Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности и стаж работы в должности инженера без категории не менее 3 лет (пункт 115 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности и стаж работы в должности инженера без категории не менее 3 лет (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 45. Инженер, пункты 444-446, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
";
в карточке профессии "Инженер" 6-го уровня:
строку:
"
Уровень квалификации по КС

Тиісті мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім және II санатты инженер лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығымен бекітілген Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 115-тармағы)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
БА бойынша біліктілік деңгейі
Тиісті мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім және II санатты инженер лауазымында 2 жылдан кем емес жұмыс өтілі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22003 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығының 2-тарау. Барлық экономикалық қызмет түрлері ортақ кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істейтін және кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда кеңінен таралған басшылардың, мамандардың және өзге де қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамалары, 2-бөлім. Мамандар лауазымдары, 45 параграф. Инженер, 444-446-тармақтар)
".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив істері және құжаттаманы басқару комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің м.а.
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі

Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности и стаж работы в должности инженера II категории не менее 2 лет (пункт 115 Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755)
"
изложить в следующей редакции:
"
Уровень квалификации по КС
Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности и стаж работы в должности инженера II категории не менее 2 лет (глава 2. Квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и иных служащих, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях, общие для всех видов экономической деятельности и широко распространенные на предприятиях, в учреждениях и организациях, раздел 2. Должности специалистов, параграф 45. Инженер, пункты 444-446, Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22003)
".
2. Комитету по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан