Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу, оларды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2022 жылғы 16 ақпандағы № 60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 ақпанда № 26834 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 285 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.06.2023 № 285 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 9-4) тармақшасына, 32-2-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу, оларды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидалары бекітілсін.
2. "Әлеуметтік қызметтер порталында өнім берушілерді тіркеу, сондай-ақ әлеуметтік қызметтер порталында тіркеуден шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы № 18 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19912 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми-интернет ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Р.К. Сәкеевке жүктелсін.

Об утверждении Правил допуска поставщиков товаров и (или) услуг на портал социальных услуг, их регистрации или снятия с регистрации на портале социальных услуг
Приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2022 года № 26834. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 285.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.06.2023 № 285 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии с подпунктом 9-4) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 32-2 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
1. Утвердить прилагаемые Правила допуска поставщиков товаров и (или) услуг на портал социальных услуг, их регистрации или снятия с регистрации на портале социальных услуг.
2. Признать утратившим силу приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 января 2020 года № 18 "Об утверждении Правил регистрации поставщиков на портале социальных услуг, а также снятия с регистрации на портале социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19912).
3. Департаменту развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сакеева Р.К.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін атқарушы
А. Сарбасов
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2022 жылғы 16 ақпандағы
№ 60
Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу, оларды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу, оларды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 1-тармағының 9-4) тармақшасына, 32-2-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу және тіркеу немесе оларды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталынан тіркеуден шығару тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы жүріп-тұру құралдары – мүгедектігі бар адамдардың белсенді және баяу жүріп-тұруына арналған техникалық көмек түрі;
2) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы (бұдан әрі – портал) – әлеуметтік-еңбек саласының ақпараттық жүйесі, ол халықтың жекелеген санаттарына Заңға және АӘК туралы Заңға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуі шарттарымен оларды сатып алу мүмкіндігін беретін ақпараттандыру объектісін білдіреді;
3) алып тасталды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) порталда тауарларды және (немесе) қызметтерді берушілер (бұдан әрі – өнім берушілер) – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, сондай-ақ жеке көмекшілер;
5) техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар (бұдан әрі – ОТҚ) – протездiк-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар мен міндетті гигиеналық құралдар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 09.08.2022 № 298 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Сарбасов
Утверждены
приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 16 февраля 2022 года № 60
Правила допуска поставщиков товаров и (или) услуг на портал социальных услуг, их регистрации или снятия с регистрации на портале социальных услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила допуска поставщиков товаров и (или) услуг на портал социальных услуг, их регистрации или снятия с регистрации на портале социальных услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9-4) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 32-2 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок допуска и регистрации поставщиков товаров и (или) услуг на портале социальных услуг или снятия их с регистрации на портале социальных услуг.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальные средства передвижения – вид технической помощи для активного и пассивного передвижения лиц с инвалидностью;
2) портал социальных услуг (далее – портал) – информационная система социально-трудовой сферы, которая представляет собой объект информатизации, предоставляющий отдельным категориям населения возможность приобретения товаров и (или) услуг на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в соответствии с Законом и Законом об АСП;
3) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023);
4) поставщики товаров и (или) услуг на портале (далее – поставщики) – физические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность, юридические лица, а также индивидуальные помощники;
5) технические вспомогательные (компенсаторные) средства (далее – ТСР) – протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства и обязательные гигиенические средства.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения РК от 09.08.2022 № 298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).

2-тарау. Өнім берушілерді порталға жіберу және оларды тіркеу тәртібі
3. Өнім берушілерді порталға жіберу және тіркеу заңды тұлғалардың бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), жеке тұлғалардың жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бойынша жүргізіледі.
Порталда "Мүгедектігі бар адамдарға ұсынылатын техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 502 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26087 болып тіркелген) бекітілген Мүгедектігі бар адамдарға ұсынылатын техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышында көрсетілген ОТҚ, арнаулы жүріп-тұру құралдарын (бұдан әрі – тауарлар) жүзеге асыратын өнім берушілер, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін, санаторий-курорттық емдеуді және арнаулы әлеуметтік қызметтерді (бұдан әрі – қызметтер) ұсынатын өнім берушілер авторизацияланады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 09.08.2022 № 298 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. Порталда Заңның 32-2-бабының талаптарына сәйкес келетін өнім берушілер тіркеледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Порталдың бастапқы бетінде тіркелу үшін өнім берушілер Қазақстан Республикасының аккредиттелген куәландырушы орталығы берген электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) "Өнім берушілер, мамандар мен алушылар қатарынан әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталын пайдаланушылар үшін оферта" жария шартына (бұдан әрі – жария шарт) қол қояды.
6. Жария шартқа қол қойылғаннан және порталдың бастапқы бетінде тіркелгеннен кейін мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Өнім берушінің кабинеті" модуліне ЭЦҚ-мен куәландырылған мынадай мәліметтер келіп түседі:
1) заңды тұлғалар үшін:
заңды мекенжайы;
ұйымның толық және қысқартылған атауы;
ұйым басшысының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
тауарды өткізуге және (немесе) сақтауға арналған жылжымайтын мүлікке меншік құқығын және жалдау құқығын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер;
құрылтайшылар туралы мәліметтер (бар болса) (құрылтайшылардың саны, ТАӘ, ЖСН, азаматтығы);
экономикалық қызмет түрін, меншік нысанын, білім беру тәсілін қоса алғанда, ұйым туралы қосымша мәліметтер (бар болса);

Глава 2. Порядок допуска поставщиков на портал и их регистрация
3. Допуск и регистрация поставщиков на портале проводится по бизнес-идентификационному номеру (далее – БИН) юридических лиц, по индивидуальному идентификационному номеру (далее – ИИН) физических лиц.
На портале авторизуются поставщики, реализующие ТСР, специальные средства передвижения, указанные в Классификаторе технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью, утвержденном приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 декабря 2021 года № 502 "Об утверждении классификатора технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 26087) (далее – товары), а также поставщики, предоставляющие социальные услуги индивидуального помощника и специалиста жестового языка, санаторно-курортное лечение и специальные социальные услуги (далее – услуги).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения РК от 09.08.2022 № 298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
4. На портале регистрируются поставщики, соответствующие требованиям статьи 32-2 Закона.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
5. Для регистрации на стартовой странице портала поставщики подписывают электронной цифровой подписью, выданной аккредитованным удостоверяющим центром Республики Казахстан (далее – ЭЦП) публичный договор "Оферта для пользователей Портала социальных услуг из числа поставщиков, специалистов и получателей" (далее – публичный договор).
6. После подписания публичного договора и регистрации на стартовой странице портала из информационных систем государственных органов через шлюз "электронного правительства" в модуль "Кабинет поставщика" поступают удостоверенные ЭЦП следующие сведения:
1) для юридических лиц:
юридический адрес;
полное и сокращенное наименование организации;
фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя организации;
сведения о государственной регистрации права собственности и права аренды на недвижимое имущество, предназначенное для реализации и (или) хранения товара и оказания услуг;
сведения об учредителях (при их наличии) (количество учредителей, ФИО, ИИН, гражданство);
дополнительные сведения об организации (при наличии), включая вид экономической деятельности, форма собственности, способ образования;

2) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін:
заңды мекенжайы;
жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер;
3) жеке көмекшінің қызметін көрсететін жеке тұлғалар үшін:
заңды мекенжайы;
жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда диспансерлік есепке алудың жоқтығы туралы мәліметтер.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған кезде өнім беруші мәліметтерді дербес енгізеді.
7. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен келіп түскен мәліметтерге өнім беруші мынадай деректерді дербес енгізеді:
1) өнім берушінің байланыс деректері (ұялы телефоны, электрондық поштасының мекенжайы, байланыс телефоны, сайты (бар болса);
2) өнім берушінің банк деректемелері;
3) тауарлар және (немесе) көрсетілетін қызметтер түрлерінің атауы;
4) тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің сипаттамалары;
5) тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің құны;
6) қызмет көрсету және (немесе) тауарларды өткізу мекенжайлары;
7) қызметкерлердің штат саны және мамандар тізбесі (қызмет көрсету кезінде) (штаттық кесте) (бар болса);
8) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге және санаторий-курорттық емделуге арналған орындар саны (бар болса);
9) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйым бөлімшесінің үлгісі, түрі және атауы (құрылтай құжаттары және меншік құқығына арналған құжат) (меншік бар болса);
10) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету және санаторий-курорттық емдеу үшін материалдық ресурстардың болуы (медициналық жабдықты сатып алу фактісін растайтын құжат және жабдықты тексеру актісі) (бар болса);
11) қызмет көрсететін мамандардың білімі, біліктілігі және жұмыс тәжірибесі (дипломдар, сертификаттар, еңбек шарттары);
12) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 075/у нысанындағы медициналық анықтама (жеке тұлғалар арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсеткен кезде);
13) өнім беруші объектілерінің халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін қолжетімділігі (арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету және санаторий-курорттық емдеу кезінде) (суреттер) (бар болса).
Осы Қағидалардың 7-тармағында санамаланған мәліметтерді растау олар мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде болған кезде талап етілмейді.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, растайтын құжаттар порталдағы "Өнім берушінің кабинеті" модулі арқылы электрондық түрде ұсынылады.

2) для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность:
юридический адрес;
фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица;
сведения о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
3) для физических лиц, предоставляющих услуги индивидуального помощника:
юридический адрес;
фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица;
сведения об отсутствии диспансерного учета в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья.
При отсутствии сведений в информационных системах государственных органов сведения вносятся поставщиком самостоятельно.
7. К поступившим сведениям из информационных систем государственных органов, поставщик самостоятельно вносит следующие данные:
1) контактные данные (мобильный телефон, адрес электронной почты, контактный телефон, сайт (при наличии) поставщика;
2) банковские реквизиты поставщика;
3) наименование видов товаров и (или) услуг;
4) характеристики товаров и (или) услуг;
5) стоимость товара и (или) услуги;
6) адреса предоставления услуг и (или) реализации товаров;
7) штатная численность работников и перечень специалистов (при оказании услуг) (штатное расписание) (при наличии);
8) количество мест, предназначенных для предоставления специальных социальных услуг и санаторно-курортного лечения (при наличии);
9) тип, вид и наименование отделения организации, предоставляющей специальные социальные услуги (учредительные документы и документ на право собственности (при наличии собственности));
10) наличие материальных ресурсов для предоставления специальных социальных услуг и санаторно-курортного лечения (документ, подтверждающий факт приобретения медицинского оборудования) (при наличии);
11) образование, квалификация и опыт работы специалистов, оказывающих услуги (дипломы, сертификаты, трудовые договора);
12) медицинская справка формы № 075/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579) (при оказании специальных социальных услуг физическими лицами);
13) доступность объектов поставщика для маломобильных групп населения (при оказании специальных социальных услуг и санаторно-курортного лечения) (фотографии) (при наличии).
Подтверждение сведений, перечисленных в пункте 7 настоящих Правил, не требуется, при их наличии в информационных системах государственных органов.
При отсутствии сведений в информационных системах государственных органов, подтверждающие документы предоставляются в электронном виде через модуль "Кабинет поставщика" на портале.

8. Деректерді енгізу кезінде портал автоматтандырылған режимде осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген жолдарды толтыруды тексереді.
9. Өнім беруші енгізген деректер мен мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Порталда рұқсат алуға және тіркеуге өтініш қалыптастырылады.
10. Осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген тексеруден өткеннен кейін деректер сақталады, өнім берушінің ЭЦҚ-сы қойылады және өнім берушінің тіркелген жері бойынша жергілікті атқарушы органдардың халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органы құрған комиссияның (бұдан әрі – комиссия) порталда қарауы үшін "Мемлекеттік орган қызметкерінің жұмыс орны" модуліне түседі.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың комиссиясы ОТҚ, арнаулы жүріп-тұру құралдарын, ымдау тілі маманының және жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін, санаторий-курорттық емдеуді, арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын өнім берушілердің деректерін қарайды.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Комиссия мүшелерінің тақ санынан, кемінде жеті адамнан тұрады, олардың арасынан төраға және төрағаның орынбасары сайланады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия отырыстарының шешімдері мен хаттамаларын дайындауды комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссия төрағасын, төрағасының орынбасарын, хатшысын комиссия мүшелері сайлайды.
12. Комиссия мүшелері өнім берушінің өтініші келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Мемлекеттік орган қызметкерінің жұмыс орны" модулінде осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
13. Комиссия отырысы оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі болған кезде өткізіледі.
Комиссия отырыста ашық дауыс беру арқылы шешім қабылдайды, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелері "Мемлекеттік орган қызметкерінің жұмыс орны" модулінде шешімге ЭЦҚ-мен қол қояды.
14. Комиссия мүшелерінің шешімі негізінде комиссия хатшысының "Мемлекеттік орган қызметкерінің жұмыс орны" модулінде электрондық түрде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттама қалыптастырылады.
15. Комиссия хатшысы хаттамаға қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оны порталда орналастырады.

8. При внесении данных, порталом в автоматизированном режиме производится проверка заполнения полей, указанных в пункте 7 настоящих Правил.
9. На основании введенных поставщиком данных и сведений, полученных из информационных систем государственных органов, формируется заявление на допуск и регистрацию на портале по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. После прохождения проверки, предусмотренной пунктом 8 настоящих Правил, данные сохраняются, подписываются ЭЦП поставщика и поступают в модуль "Рабочее место сотрудника государственного органа" на портале для рассмотрения постоянно действующей комиссии, созданной уполномоченным органом в области социальной защиты населения местных исполнительных органов по месту регистрации поставщика (далее – комиссия).
Комиссия области, города республиканского значения, столицы рассматривает данные поставщиков ТСР, специальных средств передвижения, социальных услуг специалиста жестового языка и индивидуального помощника, санаторно-курортного лечения, специальных социальных услуг.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
11. Комиссия состоит из нечетного количества членов, не менее семи человек, из числа которых избираются председатель и заместитель председателя.
Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Подготовку решений и протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Председатель, заместитель председателя, секретарь комиссии избираются членами комиссии.
12. Члены комиссии в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления поставщика в модуле "Рабочее место сотрудника государственного органа" осуществляют проверку на соответствие пункту 7 настоящих Правил.
13. Заседание комиссии проводится при наличии не менее двух третей от общего числа ее членов.
Комиссия принимает решение на заседании открытым голосованием, которое считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии.
Члены комиссии в модуле "Рабочее место сотрудника государственного органа" подписывают решение ЭЦП.
14. На основании решения членов комиссии в модуле "Рабочее место сотрудника государственного органа" секретаря комиссии в электронном виде формируется протокол по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Секретарь комиссии в течение одного рабочего дня после подписания протокола размещает его на портале.

16. Комиссия шешімі шығарылғаннан кейін "Өнім берушінің кабинеті" модулінде: рұқсат беру және тіркеу кезінде "Мақұлданған" немесе мынадай бас тарту:
1) өнім беруші енгізген осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мәліметтердің дәйексіздігі;
2) ұсынылған құжаттарда қажетті деректемелердің болмауы;
3) уәкілетті адамның қолымен куәландырылған және мөрмен (бар болса) бекітілген түзетулерді қоспағанда, ұсынылған құжаттарда анық емес және түсініксіз жазбалардың, анық өшірулердің, қосып жазулардың, сызылған сөздердің, шифрланбаған қысқартулардың, түзетулердің болуы;
4) Заңның 32-2-бабына сәйкес келмеуі себептерін көрсете отырып, "Бас тартылған" деген өтініштің мәртебесі көрсетіледі.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Өнім берушілерді порталға электрондық түрде жіберу және тіркеу туралы комиссия шешімін шығарған кезде мыналар қалыптастырылады:
әлеуметтік қызметтер порталында техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар мен арнаулы жүріп-тұру құралдарының өнім берушілерінің тіркелімі;
әлеуметтік қызметтер порталындағы санаторий-курорттық емдеу өнім берушілерінің тіркелімі;
әлеуметтік қызметтер порталындағы ымдау тілі мамандарының тізілімі;
әлеуметтік қызметтер порталындағы жеке көмекшілердің тізілімі;
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың бірыңғай тізілімін және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 377 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17469 болып тіркелген) бекітілген нысандар бойынша Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімі және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімі.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Өнім берушінің дербес деректерін және (немесе) мәліметтерін порталда жариялау ЭЦҚ-ға қол қою арқылы оның келісімімен жүзеге асырылады.
3-тарау. Порталда тіркеуден шығару тәртібі
19. Өнім беруші мынадай:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша порталда тіркеуден шығару туралы өтініш берген;
2) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға қайтыс болған немесе қызметін тоқтатқан, заңды тұлға қызметін тоқтатқан;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізілген;

16. После вынесения решения комиссии в модуле "Кабинет поставщика" отражается статус заявления: "Одобрено" при допуске и регистрации или "Отказано" с указанием причин отказа:
1) недостоверность внесенных сведений поставщика, указанных в пункте 7 настоящих Правил;
2) отсутствие в представленных документах необходимых реквизитов;
3) наличие в представленных документах нечетких и неразборчивых записей, явных подчисток, приписок, зачеркнутых слов, нерасшифрованных сокращений, исправлений, за исключением исправлений, заверенных подписью уполномоченного лица и скрепленных печатью (при наличии);
4) несоответствие требованиям статьи 32-2 Закона.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
17. При вынесении решения комиссии о допуске и регистрации поставщиков на портал в электронном виде формируется:
регистр поставщиков технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения на портале социальных услуг;
регистр поставщиков санаторно-курортного лечения на портале социальных услуг;
реестр специалистов жестового языка на портале социальных услуг;
реестр индивидуальных помощников на портале социальных услуг;
регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги и реестр специалистов, оказывающих специальные социальные услуги, по формам, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 377 "Об утверждении Правил формирования единого регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, и реестра специалистов, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17469).
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
18. Опубликование персональных данных и (или) сведений поставщика на портале осуществляется с его согласия путем подписания ЭЦП.
Глава 3. Порядок снятия с регистрации на портале
19. Поставщик снимается с регистрации на портале в случаях:
1) подачи заявления на снятие с регистрации на портале по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) смерти или прекращения деятельности физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность, прекращения деятельности юридического лица;
3) включения в реестр недобросовестных участников государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;

4) Қазақстан Республикасының квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы заңнамасында көзделген сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне және (немесе) Ұлттық әл-ауқат қорының сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілердің) тізбесіне енгізілген;
5) өзі портал арқылы алған міндеттемелерді орындамаған және (немесе) тиісінше орындамаған жағдайларда порталда тіркеуден шығарылады.
20. Осы Қағидалардың 19-тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда өнім берушілер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен тиісті деректер келіп түскен кезде бір жұмыс күні ішінде автоматты түрде тіркеуден шығарылады.Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі деректер апта сайын жаңартылады.
21. Осы Қағидалардың 19-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген жағдайда, мүгедектігі бар адам өнім берушінің өзіне алған міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны туралы өзіне белгілі болған күннен бастап күнтізбелік он төрт күннен кешіктірмей порталда тиісті ақпаратты орналастырады.
Осы ақпаратты орналастырған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Комиссия қарайды, ол өнім беруші тарапынан бұзушылықтардың болуын немесе болмауын айқындайды және өнім берушінің тарапынан бұзушылықтар болған кезде өнім берушіні порталда тіркеуден шығару туралы шешім шығарады, хаттамаға қол қояды.
Комиссия отырыстарының шешімдері мен хаттамаларын дайындауды Комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссия отырысы осы Қағидалардың 11-тармағында белгіленген тәртіппен өткізіледі.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 09.08.2022 № 298 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Комиссия осы Қағидалардың 19-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларда өнім берушіні порталда тіркеуден шығару туралы шешім қабылдайды және 2 (екі) жұмыс күні ішінде қол қояды.
23. Комиссия хатшысы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өнім берушіні тіркеуден шығару себебін көрсете отырып, хаттаманы порталда орналастырады.
Осы Қағидалардың 19-тармағының 1), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес порталда тіркеуден шығару өнім берушіні портал арқылы тіркеуден шығару күніне алған міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
4-тарау. Өнім берушіні порталда тіркеуден шығарған жағдайларда порталға жіберу
24. Өнім берушіні порталда тіркеуден шығару кезінде:

4) включения в реестр недобросовестных участников закупок и (или) перечень ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) Фонда национального благосостояния, предусмотренные законодательством Республики Казахстан о закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора;
5) неисполнения и (или) ненадлежащего исполнения обязательств, взятых им на себя посредством портала.
20. В случаях, указанных в подпунктах 2), 3) и 4) пункта 19 настоящих Правил, поставщики автоматически в течении одного рабочего дня снимаются с регистрации при поступлении соответствующих данных из информационных систем государственных органов. Данные из информационных систем государственных органов обновляются еженедельно.
21. В случае, указанном в подпункте 5) пункта 19 настоящих Правил, лицо с инвалидностью не позднее четырнадцати календарных дней со дня, когда ему стало известно о неисполнении и (или) ненадлежащем исполнении поставщиком взятых на себя обязательств, размещает на портале соответствующую информацию.
Данная информация в течение десяти рабочих дней со дня размещения рассматривается комиссией, которая определяет наличие или отсутствие нарушений со стороны поставщика и при наличии нарушений со стороны поставщика принимает решение о снятии с регистрации поставщика на портале, подписывает протокол.
Подготовку решений и протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Заседание комиссии проводится в порядке, установленном в пункте 11 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 09.08.2022 № 298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Комиссия в случае, указанном в подпункте 1) пункта 19 настоящих Правил, принимает решение о снятии с регистрации поставщика на портале и подписывает протокол в течении 2 (двух) рабочих дней.
23. Секретарь комиссии размещает протокол на портале с указанием причины снятия с регистрации поставщика в течении одного рабочего дня со дня подписания протокола и снимает поставщика с регистрации на портале.
Снятие с регистрации на портале в соответствии с подпунктами 1), 3) и 4) пункта 19 настоящих Правил не освобождает поставщика от исполнения обязательств, взятых им на себя посредством портала на дату снятия с регистрации.
Глава 4. Допуск поставщика на портал в случаях снятия его с регистрации на портале
24. При снятии поставщика с регистрации на портале по основанию, предусмотренному:

осы Қағидалардың 19-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көзделген негіз бойынша тіркеуден шығарған жағдайда порталда кейін тіркеу ол туралы мәліметтер тиісті тізілімнен шығарылғаннан кейін мүмкін болады;
осы Қағидалардың 19-тармағының 5) тармақшасында көзделген негіз бойынша тіркеуден шығарған жағдайда оны кейін порталда тіркеу тіркеуден шығарылған күннен бастап кемінде бір жылдан кейін мүмкін болады.
25. Өнім берушіні порталда тіркеуден шығарған жағдайларда порталға жіберу және одан кейін тіркеу осы Қағидаларда бекітілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Тауарларды және (немесе)
көрсетілетін қызметтерді
берушілерді әлеуметтік
көрсетілетін қызметтер
порталына жіберу, оларды
әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер порталында тіркеу
немесе тіркеуден шығару
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында рұқсат алуға және тіркеуге өтініш Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуді сұраймын __________________________________________________________________
(өнім берушінің толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________________________________________________________________
(БСН немесе ЖСН)
Қызмет түрі ___________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________________
Байланыс телефоны __________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Осымен растаймын:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға қызметтер көрсету және (немесе) тауарларды өткізу мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталын тіркеу және пайдалану үшін ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Дербес деректерді немесе мәліметтерді порталдағы тізілімде және (немесе) өнім берушілер тізілімінде жариялауға келісім беремін ☐ иә, ☐ жоқ.
Күні 20__жылғы __ __ ЭЦҚ-мен куәландырылды ____________________
(өнім берушінің, басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Тауарларды және (немесе)
көрсетілетін қызметтерді
берушілерді әлеуметтік
көрсетілетін қызметтер
порталына жіберу, оларды
әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер порталында
тіркеу немесе тіркеуден
шығару қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Хаттама 20___жылғы __ ___________№ ____

подпунктами 3) и 4) пункта 19 настоящих Правил, последующая регистрация на портале возможна после исключения сведений о нем из соответствующего реестра;
подпунктом 5) пункта 19 настоящих Правил, последующая регистрация его на портале возможна не ранее чем через год со дня снятия с регистрации.
25. Допуск поставщика на портал в случаях снятия его с регистрации на портале и последующая его регистрация осуществляются в порядке, утвержденном настоящими Правилами.
Приложение 1
к Правилам допуска
поставщиков товаров и (или)
услуг на портал социальных
услуг, их регистрации
или снятия с регистрации на
портале социальных услуг
Форма
Заявление на допуск и регистрацию на портале социальных услуг
Прошу допустить и зарегистрировать на портале социальных услуг
________________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) поставщика)
________________________________________________________________________
(БИН или ИИН)
Вид деятельности _______________________________________________________
Юридический адрес _____________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ______________________________________________________
Контактный телефон ____________________________________________________
Факс __________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам оказания услуг и (или) реализация товаров;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, для регистрации и использования портала социальных услуг.
Даю согласие на опубликование персональных данных или сведений в реестре и (или)
регистре поставщиков на портале ☐ да, ☐ нет.
Дата __ __ 20__ года
Удостоверено ЭЦП ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) поставщика, руководителя)
Приложение 2
к Правилам допуска
поставщиков товаров
и (или) услуг на портал
социальных услуг,
их регистрации или снятия
с регистрации на портале
социальных услуг
Форма
Протокол
№ ____ от __ ___________ 20___года

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.01.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Комиссия________________________________________________________________
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына кіруге және тіркеуге арналған өтінішті
қарап, өнім берушінің толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) атауы
_________________________________________________________________________
өнім берушінің Бизнес сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру
нөмірі____________________________________________________________________
өнім берушінің қызмет түрі _________________________________________________
мынадай шешім шығарды:
тіркеуге рұқсат беру туралы;
мынадай себеп бойынша бас тарту туралы:
өнім беруші енгізген Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу, оларды әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер порталында тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидаларының 7-тармағында
көрсетілген мәліметтердің дәйексіздігі;
ұсынылған құжаттарда қажетті деректемелердің болмауы;
уәкілетті адамның қолымен куәландырылған және мөрмен (бар болса) бекітілген
түзетулерді қоспағанда, ұсынылған құжаттарда анық емес және түсініксіз
жазбалардың, анық өшірулердің, қосып жазулардың, сызылған сөздердің,
шифрланбаған қысқартулардың, түзетулердің болуы;
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 32-2-бабына сәйкес келмеуі.
________________________
(комиссия мүшесінің шешімі)
Электрондық цифрлық қолтанбамен куәландырылды
________________________________________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________
(комиссия мүшесінің шешімі)
Электрондық цифрлық қолтанбамен куәландырылды
________________________________________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________
(комиссия төрағасының шешімі)
Электрондық цифрлық қолтанбамен куәландырылды
_________________________________________________
(комиссия төрағасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Электрондық цифрлық қолтанбамен куәландырылды
_________________________________________________
(комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тауарларды және (немесе)
көрсетілетін қызметтерді
берушілерді әлеуметтік
көрсетілетін қызметтер
порталына жіберу, оларды
әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер порталында тіркеу
немесе тіркеуден шығару
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуден шығаруға өтініш Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуден шығаруды сұраймын _________________________________________________________________
(өнім берушінің толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________
(БСН, ЖСН, мемлекеттік тіркеу нөмірі)
Қызмет түрі ___________________________________________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмір)
Электрондық пошта _______________________________________________
Байланыс телефоны ________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Осымен растаймын:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға қызметтер көрсету және (немесе) тауарларды өткізу мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталын тіркеу және пайдалану үшін ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Күні 20__жылғы __ ____ ЭЦҚ-мен куәландырылған_____ _____________
(өнім берушінің, басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.01.2023 № 21 (вводится в действие 01.01.2023).
Комиссия, ______________________________________________________________
рассмотрев заявление на допуск и регистрацию на портале социальных услуг полное
наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) поставщика
_______________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
поставщика ____________________________________________________________
вид деятельности поставщика _____________________________________________
вынесла решение:
о допуске и регистрации;
об отказе по причине:
недостоверности внесенных сведений поставщика, указанных в пункте 7 Правил
допуска поставщиков товаров и (или) услуг на портал социальных услуг,
их регистрации или снятия с регистрации на портале социальных услуг;
отсутствия в представленных документах необходимых реквизитов;
наличия в представленных документах нечетких и неразборчивых записей, явных
подчисток, приписок, зачеркнутых слов, нерасшифрованных сокращений,
исправлений, за исключением исправлений, заверенных подписью уполномоченного
лица и скрепленных печатью (при наличии);
несоответствия требованиям статьи 32-2 Закона Республики Казахстан
"О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан".
_______________________
(решение члена комиссии)
Удостоверено электронной цифровой подписью
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
члена комиссии)
________________________
(решение члена комиссии)
Удостоверено электронной цифровой подписью
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
члена комиссии)
________________________
(решение председателя комиссии)
Удостоверено электронной цифровой подписью
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
председателя комиссии)
Удостоверено электронной цифровой подписью
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
секретаря комиссии)
Приложение 3
к Правилам допуска поставщиков
товаров и (или) услуг на портал
социальных услуг, их регистрации
или снятия с регистрации на портале
социальных услуг
Форма
Заявление на снятие с регистрации на портале социальных услуг
Прошу снять с регистрации на портале социальных услуг
_______________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) поставщика)
______________________________________________________________________
(БИН или ИИН)
Вид деятельности ______________________________________________________
Юридический адрес ____________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________________
Контактный телефон ___________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам оказания услуг и (или) реализации товаров;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, для регистрации и использования портала социальных услуг.
Дата __ ____ 20__ года Удостоверено ЭЦП ___________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) поставщика, руководителя)