Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі "Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 12 мамырдағы № 126 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 мамырда № 28055 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі "Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22644 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының 35-11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерге мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2022 жылғы 12 мамырдағы
№ 126 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 122 бұйрығымен бекітілген
Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 12 мая 2022 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2022 года № 28055
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22644) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 35-11) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 12 мая 2022 года № 126
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 122
Правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 35-11) тармақшасына сәйкес әзірленді және балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) оператор – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру рәсімін басқаруды орындауға уәкілеттік берілген оның құрылымдық бөлімшесі;
2) өнім беруші – білім беру ұйымдарынан басқа, меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан, заңды тұлға немесе дара кәсіпкер;
3) баланың заңды өкілдері – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, білім, тәрбие беруді, оның құқықтары мен мүдделерін қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, баланы қабылдайтын ата-ана (баланы қабылдайтын ата-аналар), патронат тәрбиеші және оларды алмастыратын басқа да адамдар.
2-тарау. Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру тәртібі
3. Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс) орналастыру мыналарды қамтиды:
1) мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өнім берушілерді іріктеу;
2) шығармашылық үйірмелерге орындарды бөлу тәртібі.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру оператордың тиісті жылға арналған бюджетінде көзделген қаражат көлемінде өнім берушілер арасында жүзеге асырылады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспарының жобасын күнтізбелік жылдың толық көлемінде жасайды және жыл сайын жоспарланатын жылдың алдыңғы жылының 31 қазаннан кешіктірілмейтін мерзімде оператордың ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландырудың бекітілген жоспарын ол бекітілгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде оператордың ресми интернет-ресурсында жыл сайын орналастырады.
Балалар контингентін жасақтауды баланың заңды өкілдерінің белгілі бір өнім берушіге берген электрондық өтініштері негізінде цифрландыру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) автоматты түрде жүзеге асырады. Балалар контингентін жинақтау кезінде ақпараттық жүйе осы Қағидалардың 11 және 12-тармақтарында көзделген кезектілікті басшылыққа ала отырып, балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерге (бұдан әрі-шығармашылық үйірмелер) орындар бөледі.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру, балалар контингентін жинақтау, сондай-ақ өнім берушінің, оператордың және баланың заңды өкілінің осы процестерге байланысты өзге де ілеспе функционалдық операциялары өнім беруші және баланың заңды өкілі үшін өтеусіз жүзеге асырылады;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 35-11) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) оператор – местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, или его структурное подразделение, уполномоченное выполнять администрирование процедуры размещения государственного творческого заказа в соответствии с настоящими Правилами;
2) поставщик – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель независимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, типов и видов, кроме организаций образования;
3) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, приемный родитель (приемные родители), патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка.
Глава 2. Порядок размещения государственного творческого заказа
3. Размещение государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества (далее – государственный заказ) включает в себя:
1) отбор поставщиков для размещения государственного заказа;
2) порядок распределения мест в творческие кружки.
Размещение государственного заказа осуществляется среди поставщиков в объеме средств, предусмотренных в бюджете оператора на соответствующий год.
Проект плана финансирования государственного заказа составляется оператором в полном объеме календарного года и размещается на официальном интернет-ресурсе оператора ежегодно в срок не позднее 31 октября года, предшествующего планируемому году.
Утвержденный план финансирования государственного заказа размещается оператором на официальном интернет-ресурсе оператора ежегодно в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней после его утверждения.
Комплектование контингента детей осуществляется информационной системой уполномоченного органа в сфере цифровизации (далее – информационная система) автоматически на основании поданных электронных заявлений законных представителей ребенка под определенным поставщиком. При комплектовании контингента детей информационная система распределяет места в творческие кружки для детей и юношества (далее – творческие кружки), руководствуясь очередностью, предусмотренной пунктами 11 и 12 настоящих Правил.
Размещение государственного заказа, комплектование контингента детей, а также иные сопутствующие функциональные операции поставщика, оператора и законного представителя ребенка, связанные с этими процессами, осуществляются безвозмездно для поставщика и законного представителя ребенка;

3) мемлекеттік тапсырысты орналастырудың, оның сапасы мен нысаналы игерілуінің барлық кезеңдері мен рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз ету электрондық және жалпыға қолжетімді форматтарда жүзеге асырылады.
Параграф 1. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өнім берушілерді іріктеу
4. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысу үшін өнім беруші ақпараттық жүйе арқылы операторға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса бере отырып өтініш береді:
1) жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама немесе дара кәсіпкердің талоны, немесе дара кәсіпкердің куәлігі, заңды тұлғалар үшін-заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) шығармашылық үйірме қызметін ұйымдастыруға пайдалану үшін өнім берушінің меншігіндегі және (немесе) өзге де заңды негіздегі жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады.
Жылжымайтын мүлікті пайдалану құқығын растайтын құжаттың мерзімі өнім беруші өтініш берген күннен кейін кемінде 10 (он) айды құрайды.
Мемлекеттік меншіктегі жылжымайтын мүлікті пайдаланған жағдайда қызмет көрсету туралы шарт ұсынылады, онда құқық белгілейтін құжаттарды ұсына отырып, көрсетілетін қызметті беруші тікелей теңгерім ұстаушы болып табылады;
3) өнім беруші бекіткен оқу бағдарламасы:
оқу бағдарламасының мақсаттары мен міндеттері;
болжамды шығармашылық нәтижелер;
оқу дәрежелері бойынша сабақтардың мазмұны (Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 113 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22634 болып тіркелген) мемлекеттік шығармашылық тапсырысты жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес бір тақырыпқа жұмсалатын сабақтардың санын көрсете отырып, күнтізбелік бір жылға сабақтардың тақырыптарын аудару));
сабақтарды қамтамасыз ету үшін материалдық-техникалық жарақтандырудың сипаттамасы;
сабақтарды өткізу кестесі;
баланың заңды өкілдері үшін ішкі іс-шараларды, оның ішінде конкурстық (жарыстық), есептік іс-шараларды және ашық сабақтарды өткізудің жоспарланған кестесі;
сабақ өткізу үшін қажетті балалардың жеке мүкәммалы мен киім-кешегі туралы мәліметтер;
осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген жағдайларда қашықтықтан сабақтар өткізу мүмкіндігін ескере отырып, өнім беруші бекіткен шығармашылық үйірмеге қатысу регламенті;
шығармашылық үйірмеге қатысу регламенті;
4) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып, балалармен сабақ өткізу үшін тартылатын қызметкерлердің тізімі.

3) обеспечение исполнения всех этапов и процедур размещения, контроля качества и целевого освоения государственного заказа осуществляется в электронном и общедоступном форматах.
Параграф 1. Отбор поставщиков для размещения государственного заказа
4. Для участия в размещении государственного заказа поставщик посредством информационной системы подает оператору заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) для физических лиц – уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя или талона индивидуального предпринимателя, или свидетельства индивидуального предпринимателя, для юридических лиц – справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) правоустанавливающих документов на недвижимое имущество, находящееся в собственности поставщика и (или) ином законном основании, для использования под организацию деятельности творческого кружка.
Срок документа, подтверждающего права пользования недвижимым имуществом, составляет не менее 10 (десяти) месяцев после даты подачи заявления поставщиком.
В случае пользования недвижимым имуществом, которое находится в государственной собственности, предоставляется договор об оказании услуг, где непосредственно услугодателем является балансодержатель с предоставлением правоустанавливающих документов;
3) утвержденная поставщиком учебная программа по видам творчества, содержащая:
цели и задачи учебной программы;
прогнозируемые творческие результаты;
содержание занятий по степеням обучения (перечисление тем занятий на один календарный год с указанием количества занятий, затрачиваемых на одну тему в соответствии с Методикой подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 113 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22634) (далее – Методика));
описание материально-технического оснащения для обеспечения занятий;
график проведения занятий;
планируемый график проведения внутренних мероприятий, в том числе конкурсных (соревновательных), отчетных мероприятий и открытых уроков для законных представителей ребенка;
сведения об индивидуальном инвентаре и экипировке детей, необходимых для проведения занятий;
регламент посещения творческого кружка;
4) список сотрудников, привлекаемых для проведения занятий с детьми, с приложением документов и сведений, указанных в пункте 5 настоящих Правил.

5. Балалармен сабақ өткізетін өнім берушінің әрбір қызметкеріне өтінішке мынадай құжаттар мен мәліметтерді қамтитын ақпарат қоса беріледі:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) Әдістемеде көрсетілген шығармашылық үйірмелер түрлері бойынша мәдениет немесе өнер, педагогикалық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар бағыттары бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) және/немесе техникалық және кәсіптік білім туралы дипломның көшірмесін ұсыну тәсілімен кәсіптік шығармашылық бейінін, біліктілік деңгейін растайтын құжаттар;
3) "Қазақстан Республикасының азаматтарын алғашқы көмек көрсету дағдыларына оқыту қағидаларын, сондай-ақ алғашқы көмек көрсетілетін шұғыл және шұғыл жағдайлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-138/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21464 болып тіркелген) сәйкес өтініш берілген күнге қарай 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей берілген куәлік немесе сертификат, немесе жоғары (жоғары оқу орнынан кейінгі) және/немесе орта кәсіптік медициналық білімінің болуы туралы дипломның болуы;
4) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей берілген, сондай-ақ қызметкердің Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 26-бабы 2-тармағының 3) тармақшасында көзделген талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер;
5) наркологиялық ұйымдағы диспансерлік бақылаудың жай-күйі/жай-күйі туралы өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей берілген мәліметтер;
6) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей берілген психоневрологиялық ұйымдағы диспансерлік бақылаудың жай-күйі/жай-күйі туралы мәліметтер;
7) мамандандырылған туберкулезге қарсы ұйымнан өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей берілген мәліметтер (туберкулезбен ауыратын науқастардың диспансерлік есепте тұруы/тұрмауы туралы).
Қажет болған жағдайда, өнім беруші растайтын құжаттарды қоса бере отырып, ақпараттық жүйе арқылы деректерді (қызметкерлер, жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, оқу бағдарламасы бойынша) түзетеді.
Өнім беруші осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарына сәйкес келген жағдайда, оператор 5 (бес) жұмыс күні ішінде өнім берушіге енгізілген толықтыруларды мақұлдайды, сәйкес келмеген жағдайда қабылдамайды.
6. Өтінішке қоса берілетін құжаттар мен мәліметтер, операторға олардағы ақпаратты сәйкестендіру үшін жеткілікті ретінде орындалған электрондық құжаттар түрінде ұсынылады.
Өтініш беру ақпараттық жүйеде орналастырылатын және мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын тараптардың өзара қарым-қатынастарын реттейтін оператордың жария офертасына өнім берушінің акцептімен сүйемелденеді.

5. На каждого сотрудника поставщика, который будет проводить занятия с детьми к заявлению прикладывается информация, содержащая следующие документы и сведения:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер;
2) документы, подтверждающие профессиональный творческий профиль:
копия диплома о высшем (или послевузовском) и/или техническом и профессиональном образовании по направлениям культуры или искусства или педагогические науки либо социальные науки по видам творческих кружков, указанных в Методике;
3) сертификат согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-138/2020 "Об утверждении правил обучения граждан Республики Казахстан навыкам оказания первой помощи, а также перечня экстренных и неотложных состояний, при которых оказывается первая помощь" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21464), выданный не позднее 24 (двадцати четырех) месяцев к дате подачи заявления, либо диплом о наличии высшего (послевузовского) и/или среднего профессионального медицинского образования;
4) сведения о наличии либо отсутствии судимости, выданные не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления, а также соответствии сотрудника требованиям, предусмотренным подпунктом 3) пункта 2 статьи 26 Трудового кодекса Республики Казахстан;
5) сведения о состоянии/не состоянии на диспансерном наблюдении в наркологической организации, выданная не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
6) сведения о состоянии/не состоянии на диспансерном наблюдении в психоневрологической организации, выданная не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
7) сведения о состоянии/несостоянии на диспансерном учете больных туберкулезом со специализированной противотуберкулезной организации, выданная не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления.
При необходимости поставщик корректирует данные (по сотрудникам, правоустанавливающим документам на недвижимое имущество, учебной программе) посредством информационной системы с прикреплением подтверждающих документов.
В случае соответствия поставщика пунктам 4, 5 и 6 настоящих Правил в течение 5 (пяти) рабочих дней оператор одобряет внесенные дополнения поставщика, в случае несоответствия отклоняет.
6. Документы и сведения, прикладываемые к заявлению, предоставляются оператору в виде электронных документов, выполненных в качестве достаточном для идентификации, содержащейся в них информации.
Подача заявления сопровождается акцептом поставщика к публичной оферте оператора, размещаемой в информационной системе и регулирующей взаимоотношения сторон, участвующих в размещении государственного заказа.

7. Оператор өнім беруші өтініш берген күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде өтінішті қарайды.
Өтінішті қарау қорытындылары бойынша өнім беруші осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келген жағдайда мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің тізіміне енгізіледі. Өнім беруші осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, өнім берушіге дәлелді бас тарту жіберіледі.
8. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілер тізіміне енгізілген өнім беруші осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша операторға өтініш жіберу арқылы өз бастамасы бойынша тізімнен шығарылады.
Параграф 2. Шығармашылық үйірмелерге орындарды бөлу тәртібі
9. Шығармашылық үйірмелердегі орындар босатылған кезде өнім беруші олар туралы тиісті мәліметтерді ақпараттық жүйеге енгізеді, ал оператор оларды Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі №123 бұйрығымен бекітілген Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22643 болып тіркелген) көзделген мемлекеттік қаржыландыру көлемдерін бөлу кезінде ескереді.
Ақпараттық жүйе босаған орындарды балалар арасында олардың кезектілігіне сәйкес бөліне отырып, баланың заңды өкіліне шығармашылық үйірмеге қабылдауға арналған электрондық ваучер береді.
10. Шығармашылық үйірмеге қабылдауға ваучер алу үшін баланың заңды өкілі кезекке қою үшін электрондық өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Өтініш берген кезде баланың заңды өкілі оның отбасының балалар тұратын аудан (шағын аудан) бойынша шығармашылық үйірмелерге қажеттілігі туралы ақпараты бар электрондық сауалнаманы толтырады.
Ваучер, оператор оны алған бала туралы ақпаратты тіркейтін, бала қабылданатын өнім берушінің шығармашылық үйірмесі және балаға бөлінетін қаржыландыру көлемін көрсететін бірегей нөмір болып табылады. Берілген ваучер туралы ақпарат электрондық хабарлама арқылы баланың заңды өкіліне жіберіледі.
Баланың заңды өкілінің арыз беруін оның өзі жүзеге асырады. Осы талаптың бұзылуы анықталған кезде оператор кезектегі өтініштің және ол бойынша берілген ваучердің күшін жояды.
Мемлекеттік спорттық, шығармашылық және білім беру тапсырыстары шеңберінде ел ауқымында бір балаға спорт секцияларының немесе шығармашылық үйірмелердің қызметтеріне кезекте баланың заңды өкілінің екіден көп емес өтінішінің болуына жол беріледі.
Баланың тұрғылықты жері өзгерген жағдайда баланың заңды өкілі өнім берушіге кезекке қоюға бұрын берілген өтінішті кері қайтарып алу туралы электрондық өтініш жібереді және баланың жаңа тұрғылықты жері бойынша кезекке қоюға қайтадан өтініш береді.

7. Оператор рассматривает заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней после дня его подачи.
По итогам рассмотрения заявления, в случае соответствия поставщика требованиям, предусмотренным пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил, поставщик включается в список поставщиков, участвующих в размещении государственного заказа. В случае несоответствия поставщика требованиям, предусмотренным пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил, поставщику направляется мотивированный отказ.
8. Поставщик исключается из списка поставщиков по собственной инициативе путем направления оператору заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Порядок распределения мест в творческие кружки
9. При освобождении мест в творческих кружках поставщик вносит сведения о них в информационную систему, а оператор учитывает их при последующем распределении объемов государственного финансирования, предусмотренных Правилами подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 123 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22643).
Освободившиеся места распределяются информационной системой среди детей согласно их очередности, путем выдачи законному представителю ребенка электронный ваучер на зачисление в творческий кружок.
10. Для получения ваучера на зачисление в творческий кружок законный представитель ребенка подает электронное заявление на постановку в очередь (далее – заявление).
При подаче заявления законный представитель ребенка заполняет электронную анкету с информацией о потребности его семьи в творческих кружках по району (микроучастку) проживания детей.
Ваучер представляет собой уникальный номер, за которым оператор регистрирует информацию о ребенке, который его получил, наименование творческого кружка поставщика, куда зачисляется ребенок и объем финансирования, выделяемый на ребенка. Информация о выданном ваучере направляется законному представителю ребенка с помощью электронного уведомления.
Подача заявления законным представителем ребенка осуществляется им лично. При выявлении нарушения данного требования оператор аннулирует заявление в очереди и выданный по нему ваучер.
Допускается наличие не более двух заявлений законного представителя ребенка в очередях на услуги спортивных секций или творческих кружков на одного ребенка в масштабах страны в рамках государственного спортивного, творческого и образовательного заказов.
В случае смены места жительства ребенка законный представитель ребенка направляет поставщику электронное заявление об отзыве ранее поданного заявления на постановку в очередь и повторно подает заявление на постановку в очередь по новому месту проживания ребенка.

11. Шығармашылық үйірмеге қабылдау кезегі ақпараттық жүйеде автоматты режимде жүргізіледі және онда баланың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), өтініштің нөмірі мен берілген күні көрсетілген ваучер алуға арналған балалардың тізімін, сондай-ақ өнім берушілер ұсынған мәліметтер негізінде бөлуге арналған орындардың тізімін қамтиды.
Кезек өнім берушінің әрбір шығармашылық үйірмесіне жеке қалыптастырылады және балалардың заңды өкілдері берген өтініштерден тұрады. Кезектегі өтініштер олардың берілген күні бойынша секундқа дейінгі дәлдікпен қалыптастырылады, жеңілдіктері жоқ және бір-біріне қатысты тең мәнді болады.
Кезектегі жайғасым балалардың кезектен шығуы себебінен кему жағына және өнім беруші ваучерлерін жойған балалардың кезекке оралуы себебінен өсу жағына қарай жылжиды.
Кезекте орын ауыстыруға жол берілмейді..
12. Орындарды бөлу және ваучерлерді беру күн сайын Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 18:00-де ақпараттық жүйемен автоматты режимде жүзеге асырылады.
Ваучерлер тізімге енгізілген өнім берушілердегі шығармашылық үйірмелердің бос орындарына кезек тәртібімен беріледі. Ваучер берілгеннен кейін баланың заңды өкілінің өтініші кезектен алынады.
Ваучердің қолданылу мерзімі 10 (он) жұмыс күнін құрайды, осы уақыт ішінде баланың заңды өкілі шығармашылық үйірмеге қабылдау үшін қажетті құжаттарды жинауды және өнім берушімен шарт жасасуды жүзеге асырады.
Ваучер атаулы болып табылады және айырбастауға жатпайды. Ваучердің қолданылу мерзімі ұзартылмайды, қолданылу мерзімі өткен ваучер автоматты түрде жойылады. Баланың заңды өкілі қажет болған жағдайда қайта өтініш бере алады.
Өнім берушілерден өтінімдерді қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлерді беру тиісті қаржы жылының 1 қаңтарынан бастап 30 қарашасына дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
1 желтоқсаннан 31 желтоқсанға дейін ақпараттық жүйемен өтінімдерді қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлерді беру келесі жылдың бірінші жұмыс күніне дейін тоқтатылады.
Мемлекет тарапынан өнім берушілердің амалсыз тұрып қалуына әкеп соғатын, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан балалардың шығармашылық үйірмеге қатысу мүмкіндігі болмайтын шектеу шаралары белгіленген жағдайда, орындарды бөлу және ақпараттық жүйемен ваучерлер беру уақытша тоқтатыла тұрады.
Эпидемиологиялық жағдайға байланысты тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (жекелеген объектілерде) өңірдің бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің қаулысы негізінде шығармашылық үйірмелерде қашықтықтан сабақтар өткізуге жол беріледі.

11. Очередь на зачисление в творческий кружок ведется в информационной системе в автоматическом режиме и содержит список детей на получение ваучера с указанием фамилии, имени отчества (при его наличии) ребенка, номера и даты подачи заявления, а также список мест на распределения, на основании сведений, представленных поставщиками.
Очередь формируется отдельно на каждый творческий кружок поставщика и состоит из заявлений, поданных законными представителями детей. Заявления в очереди формируются по дате их подачи с точностью до секунд, не имеют льгот и равнозначны относительно друг друга.
Позиция в очереди двигается в сторону убывания в случаях выбытия детей из очереди и в сторону возрастания по причине возврата в очередь детей, чьи ваучеры были аннулированы поставщиком.
Обмен местами в очереди не допускается.
12. Распределение мест и выдача ваучеров осуществляется ежедневно в 18:00 часов по времени города Нур-Султана в автоматическом режиме информационной системой.
Ваучеры выдаются в порядке очереди на свободные места в творческих кружках у поставщиков, включенных в список поставщиков. После выдачи ваучера заявление законного представителя ребенка снимается с очереди.
Срок действия ваучера составляет 10 (десять) рабочих дней, в течение которых законный представитель ребенка осуществляет сбор необходимых для зачисления в творческий кружок документов и заключения договора с поставщиком.
Ваучер является именным и обмену не подлежит. Срок действия ваучера не продлевается, ваучер с истекшим сроком действия автоматически аннулируется. Законный представитель ребенка при необходимости повторно подает заявление на постановку в очередь.
Прием заявок от поставщиков, распределение мест и выдача ваучеров осуществляется с 1 января по 30 ноября соответствующего финансового года.
С 1 декабря по 31 декабря прием заявок, распределение мест и выдача ваучеров информационной системой приостанавливается до первого рабочего дня следующего года.
В случае установления ограничительных мер со стороны государства, приводящих к вынужденному простою поставщиков, в том числе по причине карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не могут посещать творческий кружок, распределение мест и выдача ваучеров информационной системой временно приостанавливается.
В зависимости от эпидемиологической ситуации на соответствующих административно-территориальных единицах (на отдельных объектах) допускается проведение дистанционных занятий в творческих кружках на основании постановления главного государственного санитарного врача региона.

13. Жыл сайын 1-31 тамыз және 1-28 ақпан аралығында оператор бұрын кезекке қоюға өтініш берген, кезекте тұру мерзімі үш айдан асатын және баланы шығармашылық үйірмелерге қабылдау үшін ваучерлер алынбаған балалардың заңды өкілдерінің кезекті электрондық растау рәсімін жүзеге асырады.
Баланың заңды өкілі электрондық түрде кезекте тұруға одан әрі мүдделілігін растайды немесе баланың заңды өкілінің растауы болмаған жағдайда оператор өтінішті кезектен алып тастайды.
Қажет болған жағдайда баланың заңды өкілі кезекке қоюға қайта өтініш беруді жүзеге асырады.
14. Өнім беруші шығармашылық үйірмедегі орындарды, оның ішінде берілген ваучері бар орындарды қайтарып алу себебін көрсете отырып, кері қайтарып алады.
Ваучер берілген орынды қайтарып алу баланың заңды өкілінің өтінішті беру күні мен уақытына сәйкес позицияға кезектегі бастапқы өтінішін қалпына келтіреді.
15. Ақпараттық жүйе автоматты режимде төмендегі ақпаратты өзектендіреді және ресми интернет-ресурста орналастырады:
1) елді мекеннің аудандарындағы (шағын аудандардағы) шығармашылық үйірмелерге сұраныс туралы мәліметтер;
2) келесі қаржы жылына арналған мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспары туралы мәліметтер;
3) ағымдағы қаржы жылында мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспарының ай сайын орындалуы туралы мәліметтер;
4) шығармашылық үйірменің рейтингі туралы мәліметтер;
5) оператор балаларға арнап ұйымдастыратын аудандық, қалалық және өңірлік конкурстардың, байқаулар мен жарыстардың тегін іс-шараларының күнтізбесі;
6) өнім берушілерден орындарды босату хронологиясы;
7) ваучерлерді беру хронологиясы.
16. Оператор мемлекеттік тапсырыс рәсімдерін орындау барысында жинақталатын мәліметтерді ақпараттық жүйенің серверлерінде және Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірыңғай көлік ортасы периметрінің ішінде нақты орналасқан ақпарат жеткізгіштерде сақтауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырыс міндеттерін жүзеге асыратын ақпараттық жүйенің компоненттері:
1) "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы интернет желісін пайдаланушылармен өзара іс-қимыл жасайды;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға сәйкес ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органда ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы екінші деңгейден төмен емес ақпараттандыру объектілеріне қойылатын талаптарға сәйкестігіне ақпараттық қауіпсіздікке жүргізілген сынақтардың сәтті нәтижесі туралы акт алады;

13. Ежегодно с 1 по 31 августа и с 1 по 28 февраля оператор осуществляет электронную процедуру подтверждения очереди законными представителями детей, ранее подавших заявления на постановку в очередь, срок нахождения которых в очереди составляет больше трех месяцев и по которым не были получены ваучеры на зачисление ребенка в творческие кружки.
Законный представитель ребенка в электронном виде подтверждает дальнейшую заинтересованность нахождения в очереди или в случае отсутствия подтверждения законного представителя ребенка заявление снимается оператором с очереди.
При необходимости законный представитель ребенка осуществляет повторную подачу заявления на постановку в очередь.
14. Поставщик отзывает места в творческом кружке, в том числе те, по которым уже имеется выданный ваучер, с указанием причины отзыва места.
Отзыв места, на который был выдан ваучер, восстанавливает исходное заявление законного представителя ребенка в очереди на позицию согласно дате и времени подачи заявления.
15. Информационная система в автоматическом режиме актуализирует и размещает на официальном интернет-ресурсе нижеследующую информацию:
1) сведения о спросе на творческие кружки в районах (микроучастках) населенного пункта;
2) сведения о плане финансирования государственного заказа на следующий финансовый год;
3) сведения о ежемесячном исполнении плана финансирования государственного заказа в текущем финансовом году;
4) сведения о рейтинге творческого кружка;
5) календарь бесплатных мероприятий районных, городских и региональных конкурсов, смотров и соревнований, организуемых оператором для детей;
6) хронология освобождения мест у поставщиков;
7) хронология выдачи ваучеров.
16. Оператор осуществляет хранение сведений, накапливаемых в ходе исполнения процедур государственного заказа, на серверах информационной системы и на носителях информации, физически находящихся внутри периметра единой транспортной среды государственных органов Республики Казахстан.
Компоненты информационной системы, осуществляющие задачи государственного заказа:
1) взаимодействуют с пользователями сети Интернет через внешний шлюз "электронного правительства";
2) получают акт об успешном результате испытаний на информационную безопасность в уполномоченном органе в сфере обеспечения информационной безопасности на соответствие требованиям, предъявляемым к объектам информатизации не ниже второго уровня, согласно Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832;

3) білім беру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен ақпарат алмасуды және мемлекеттік білім беру тапсырыстарын алатын балалар, оларды іске асыруға қатысатын өнім берушілері мен қызметкерлері бойынша ақпаратты, сондай-ақ бала баратын орта білім беру ұйымы туралы мәліметтерді, оның қорғаншылары мен қамқоршылары туралы мәліметтерді, оның ағымдағы үлгерімі туралы деректерді алуды жүзеге асыру үшін интеграциялайды;
4) баланың денсаулық жағдайы туралы мәліметтерді және баланың эпидемиологиялық ортасын талдау туралы анықтаманы электрондық түрде алу үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграциялайды;
5) істен шығу жағдайында жұмысқа қабілеттілікті тез қалпына келтіру мүмкіндігі үшін жинақталған деректерді резервтейді.
3-тарау. Шығармашылық үйірмелердің жұмыс істеу тәртібі
17. Шығармашылық үйірмелердің жұмыс істеуі мыналарды қамтиды:
1) сабақтар өткізу үшін үй-жайға қойылатын талаптар;
2) балаларды есептеу, есепке алу және дамыту.
Шығармашылық үйірмелердің жұмыс істеуін өнім беруші сабақ өткізуге арналған үй-жайларды жабдықтауға қойылатын талаптарды ескере отырып және Әдістемеге сәйкес шығармашылық үйірмелердің түрлеріне қойылатын талаптарды ескере отырып жүзеге асырады.
Параграф 1. Сабақтар өткізу үшін үй-жайға қойылатын талаптар
18. Сабақтар өткізуге арналған үй-жай орналасқан ғимарат таза және жұмыс істейтін бөлек санитариялық тораппен жабдықталады:
дәретхана. Кәрізденбеген жерде санитариялық-аулалық қондырғылар орнатуға жол беріледі;
ыстық және суық суы бар қолжуғышпен;
жеке гигиена құралдарымен, оның ішінде дәретхана қағазымен және сабынмен;
жарықтандыру;
қол кептіргішпен немесе бір рет қолданылатын қағаз сүлгімен.
19. Сабақтар өткізу үшін үй-жай топтағы балалардың рұқсат етілген шекті санынан кем емес мөлшерде жарақтандырылған шешінетін орынмен, жеке шкафтармен жабдықталады.
20. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайлар, санитариялық тораптар мен киім шешетін бөлмелер жылытылады және күзгі-қысқы кезеңде кемінде 20°C температураны қамтамасыз етеді.
Сабақ өткізуге арналған үй-жайдың табиғи жарықтандырылуы және желдету мүмкіндігі бар терезелері болады не ішке сору-сыртқа тарату желдеткішімен жабдықталады.
21. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды ұстау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы №ҚР ДСМ-76 бұйрығымен бекітілген "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.

3) интегрируют с информационной системой уполномоченного органа в области образования для осуществления информационного обмена и сверки информации по детям, состоящим в очереди на получение и получающих государственный образовательный заказы, поставщиках и их сотрудниках, участвующих в этом процессе, а также получение сведений об организации среднего образования, которую посещает ребенок, сведений о его опекунах и попечителях, данных о его текущей успеваемости;
4) интегрируют с информационной системой уполномоченного органа в области здравоохранения для получения в электронном виде сведений о состоянии здоровья ребенка и справки об анализе эпидемиологического окружения ребенка;
5) резервируют накапливаемые данные для возможности быстрого восстановления работоспособности в случае сбоев.
Глава 3. Порядок функционирования творческих кружков
17. Функционирование творческих кружков включает в себя:
1) требования к помещению для проведения занятий;
2) зачисление, учет и развитие детей.
Функционирование творческих кружков осуществляется поставщиком с учетом требований к оснащению помещений для проведения занятий и с учетом требований к видам творческих кружков согласно Методике.
Параграф 1. Требования к помещению для проведения занятий
18. Здание, в котором расположено помещение для проведения занятий оборудуется чистым и функционирующим раздельным санитарным узлом, оснащенным:
унитазом. В неканализованной местности допускается устройство санитарно-дворовых установок;
умывальником с горячей и холодной водой;
средствами личной гигиены, в том числе туалетной бумагой и мылом;
освещением;
сушилкой для рук или одноразовыми бумажными полотенцами.
19. Помещение для проведения занятий оборудуется раздевалкой, оснащенной индивидуальными шкафчиками в количестве не меньшем, чем предельно допустимое число детей в группе.
20. Помещения для проведения занятий, санитарные узлы и раздевалки отапливаются и обеспечивают температуру в осенне-зимний период не менее 20°C.
Помещение для проведения занятий имеет окна с естественным освещением и возможностью проветривания либо оснащается приточно-вытяжной вентиляцией.
21. Содержание помещений для проведения занятий осуществляется в соответствии с требованиями, предусмотренными Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования", утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23890).

Дене, психикалық, интеллектуалдық және басқа да ерекшеліктері бар адамдар үшін үй-жайлар Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті Төрағасының 2018 жылғы 12 маусымдағы №131-нқ бұйрығымен бекітілген "Халықтың ұтқыр топтары үшін қолжетімділікті ескере отырып, ғимараттар мен құрылыстарды жобалау". Жалпы ережелер." №3.06-101-2012 қағидалар жинағында көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
Параграф 2. Балаларды тіркеу, есепке алу және дамыту
22. Ваучерде көрсетілген өнім беруші мен баланың заңды өкілі арасында ваучердің қолданылу мерзімі ішінде шығармашылық үйірме сабақтарын өткізу жөнінде қызметтер көрсетуге шарт жасалады.
Өнім беруші мен баланың заңды өкілі арасында шарт жасасу әрбір ваучер бойынша жеке жүзеге асырылады.
23. Баланың заңды өкілі өнім берушінің біліктілігін және сабақтарды өткізу шарттарын бағалау мақсатында өнім берушімен шартқа қол қою немесе қол қоймау туралы шешім қабылдау үшін ваучердің қолданылу мерзімі кезеңінде кемінде екі сынақ сабағын өткізуге жіберіледі.
24. Шарт жасасу үшін баланың заңды өкілі өнім берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) шығармашылық үйірмеге қабылдау үшін еркін нысандағы өтініш;
2) баланың суреті;
3) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) 027/е нысаны бойынша берілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама;
5) баланың заңды өкілін растайтын жеке куәлігінің көшірмесі.
Мүмкіндіктері шектеулі немесе ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалар тобына қабылдау үшін баланың заңды өкілі өнім берушіге оның мәртебесін растайтын құжатты ұсынады.
25. Өнім беруші шарт жасасудан мынадай жағдайларда бас тартады:
1) баланың заңды өкілі осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда;
2) баланың заңды өкілінің анық емес және бұрмаланған ақпарат беруі;
3) баланы шығармашылық үйірмеге қабылдауға кедергі келтіретін медициналық қарсы айғақтардың болуы.
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар немесе мүмкіндіктері шектеулі баланы шығармашылық үйірмеге қабылдау мүмкіндігін бағалау өнім берушінің қалауы бойынша анықталады.

Для лиц с физическими, психическими, интеллектуальными и другими особенностями помещения соответствуют требованиям, предусмотренными сводом правил Республики Казахстан № 3.06-101-2012 "Проектирование зданий и сооружений с учетом доступности для мобильных групп населения. Общие положения.", утвержденным приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 июня 2018 года № 131-нқ.
Параграф 2. Зачисление, учет и развитие детей
22. Между поставщиком, указанным в ваучере, и законным представителем ребенка заключается договор на оказание услуг по проведению занятий творческого кружка в течение срока действия ваучера.
Заключение договора между поставщиком и законным представителем ребенка осуществляется по каждому ваучеру отдельно.
23. Законный представитель ребенка с целью оценки квалификации поставщика и условий проведения занятий допускается на проведение не менее двух пробных занятий в период срока действия ваучера для принятия решения о подписании или не подписании договора с поставщиком.
24. Для заключения договора законный представитель ребенка предоставляет поставщику следующие документы:
1) заявление на зачисление в творческий кружок в произвольной форме;
2) фотографию ребенка;
3) копию свидетельства о рождении ребенка;
4) справку с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, выданная по форме 027/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
5) копию документа, удостоверяющего личность законного представителя ребенка.
Для зачисления в группу детей с ограниченными возможностями или с особыми образовательными потребностями законный представитель ребенка предоставляет поставщику документ, подтверждающий его статус.
25. Поставщик отказывает в заключении договора в случаях:
1) предоставления законным представителем ребенка неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 24 настоящих Правил;
2) предоставления законным представителем ребенка недостоверной и искаженной информации;
3) наличия медицинских противопоказаний, препятствующих зачислению ребенка в творческий кружок.
Оценка возможности зачисления ребенка с особыми образовательными потребностями или ограниченными возможностями в творческий кружок определяется на усмотрение поставщика.

26. Баланы шығармашылық үйірмеге қабылдау шарт жасалған күннен кейінгі келесі күні жүзеге асырылады.
27. Қажет болған жағдайда өнім беруші баланың заңды өкілдеріне алдын ала хабарлай отырып сабақ кестесіне өзгерістер енгізеді, топтардағы балалар санын түзетеді.
28. Өнім беруші күнтізбелік жылға арналған жұмыс жоспарын жасайды және онымен әрбір баланың заңды өкілін таныстырады.
Жұмыс жоспары мыналарды қамтиды:
1) аптасына сабақтардың саны мен кестесі;
2) конкурстық (жарыстық) іс-шаралардың болжамды кестесі;
3) балалар іссапарларының болжамды кестесі;
4) баланың заңды өкілдері алдында есеп беру сөздерінің болжамды кестесі.
29. Өнім беруші шығармашылық үйірмеге қатысатын әрбір бала бойынша қағаз немесе электрондық тасымалдағышта портфолио жүргізеді, оған бейне және фотоматериалдар мен олар туралы ақпарат енгізеді:
баланың жыл ішіндегі шығармашылық даму көрсеткіштері;
конкурстық (жарыстық) іс-шараларға қатысу нәтижелері бойынша;
іссапарларға қатысу;
баланың заңды өкілдері алдында есеп беру сөздеріне қатысу;
сабаққа қатысу.
Денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық қарап-тексеруден өту нәтижелері бойынша баланы шығармашылық үйірмелерге сабақтарға жіберуге немесе жібермеуге құқығы бар.
30. Өнім беруші баланы шығармашылық үйірмеден келесі негіздер бойынша бір жақты тәртіпте шығарады:
1) мектеп каникулдары, сауықтыру лагерьлеріндегі демалыс, оңалту іс-шараларынан өту және/немесе мүмкіндігі шектеулі балаларды, мүгедек балаларды, ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды емдеу, сондай-ақ конкурстарға, фестивальдарға, жарыстарға, олимпиадаларға қатысу кезеңін қоспағанда, себепсіз қатарынан 3 (үш) өткізіп алынған сабақтар болған кезде, оқу-жаттығу жиындарында заңды өкілінің өтініші бойынша, санаторий-курорттық ұйымдарда болуы-растайтын құжаттарды ұсынған кезде;
2) шығармашылық үйірмеге бару регламентін сақтамағаны үшін;
3) денсаулық сақтау ұйымы растаған, баламен сабақ өткізуге кедергі келтіретін, баланың медициналық қарсы көрсетілімдері немесе эмоциялық-ерік саласының бұзылыстары болған кезде;
4) шарт талаптары сақталмаған кезде тоқтатылады.
Бала оқудан шығарылған кезде Өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде баланың заңды өкіліне баланың портфолиосын береді.
Балалар мен жасөспірімдерге
арналған шығармашылық
үйірмелерде мемлекеттік
шығармашылық тапсырысты
орналастыру және олардың
жұмыс істеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік шығармашылық
тапсырыс операторына
____________________________
жергілікті атқарушы орган,
облыс, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың
немесе оның шығармашылық
тапсырысты орналастыру
рәсімдерін әкімшілендіруді
орындауға уәкілетті басшысы
атынан
____________________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
өнім беруші атынан
____________________________
заңды тұлғаның
(бизнес- сәйкестендіру нөмірі)
жеке кәсіпкердің атауы (жеке
сәйкестендіру нөмірі) басшысы
атынан______________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруға қатысуға өтініш
Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруға қойылатын талаптарды зерделеп, қоса берілген құжаттарды қарауыңызды және мені мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің тізіміне қосуды сұраймын.
Мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне сәйкес келесі шығармашылық үйірмелер қызметін көрсетуді жоспарлап отырмын:
№ р/с
Шығармашылық үйірменің түрі
Балалар тобының түрі (инклюзивті, интеграцияланған, арнайы)
Баланың жасы мен жынысы
Қызмет көрсетудің түрі (стационарлық немесе қашықтықтан)
Сабақтарды өткізу тілі
Елді мекеннің ауданы (шағын учаске)
Қызмет көрсету мекен-жайы
1
2
3
4
5
6
7
8
Осымен балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларында көзделген талаптармен, балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларымен және мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесімен танысқанымды растаймын.
Қосымша: құжаттар ______ парақта
Ұйымның басшысы ____________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні
Балалар мен жасөспірімдерге
арналған шығармашылық
үйірмелерде мемлекеттік
шығармашылық тапсырысты
орналастыру және
олардың жұмыс істеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік шығармашылық
тапсырыс операторына
____________________________
жергілікті атқарушы орган,
облыс, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың
немесе оның шығармашылық
тапсырысты орналастыру
рәсімдерін әкімшілендіруді
орындауға уәкілетті басшысы
атынан
____________________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
өнім беруші атынан
____________________________
заңды тұлғаның (бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) жеке
кәсіпкердің атауы
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
басшысы атынан
____________________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
Өтініш
Мені мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің
тізімінен ________________________________________________ себебі себебін сипаттау
бойынша шығаруды сұраймын
Ұйымның басшысы ___________________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні

26. Зачисление ребенка в творческий кружок осуществляется на следующий день после даты заключения договора.
27. В случае необходимости поставщик вносит изменения в график занятий, корректирует количество детей в группах, с заблаговременным уведомлением законных представителей ребенка.
28. Поставщик составляет рабочий план на календарный год и ознакамливает с ним законного представителя каждого ребенка.
Рабочий план включает:
1) количество и график занятий в неделю;
2) предполагаемый график конкурсных (соревновательных) мероприятий;
3) предполагаемый график детских командировок;
4) предполагаемый график отчетных выступлений перед законными представителями ребенка.
29. Поставщик ведет на бумажном или электронном носителе портфолио по каждому посещающего творческий кружок ребенку, в которое заносит видео и фотоматериалы и информацию о:
показателях творческого развития ребенка в течение года;
результатах участия в конкурсных (соревновательных) мероприятиях;
участии в командировках;
участии в отчетных выступлениях перед законными представителями ребенка;
посещаемости занятий;
допуске или не допуске ребенка к занятиям в творческие кружки по результатам прохождения медицинских осмотров в организации здравоохранения.
30. Поставщик отчисляет ребенка из творческого кружка в одностороннем порядке по следующим основаниям:
1) при наличии 3 (трех) подряд пропущенных занятий без уважительной причины, за исключением периода школьных каникул, отдыха в оздоровительных лагерях, периода прохождения реабилитационных мероприятий и/или лечения детей с ограниченными возможностями, детей-инвалидов, детей с особыми образовательными потребностям, а также участия в конкурсах, фестивалях, соревнованиях, олимпиадах, учебно-тренировочных сборах – по заявлению законного представителя, нахождения в санаторно-курортных организациях – при предоставлении подтверждающих документов;
2) за несоблюдение регламента посещения творческого кружка;
3) при наличии медицинских противопоказаний или расстройств эмоционально-волевой сферы ребенка, подтвержденных организацией здравоохранения, препятствующих проведению занятий с ребенком;
4) при несоблюдении условий договора.
При отчислении ребенка поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней передает законному представителю ребенка портфолио ребенка.
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного творческого заказа
в творческих кружках для детей
и юношества и их функционирования
Форма
Оператору государственного
творческого заказа
____________________________
____________________________
местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения
и столицы или его
структурное подразделение
уполномоченное выполнять
администрирование процедуры
размещения государственного
творческого заказа в лице
руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
от поставщика
____________________________
___________________________
наименование юридического лица
(бизнес- идентификационный номер),
индивидуального предпринимателя
(индивидуальный идентификационный
номер) в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
Заявление на участие в размещении государственного творческого заказа
Изучив требования к размещению государственного творческого заказа, прошу рассмотреть приложенные документы и включить меня в список поставщиков, участвующих в размещении государственного заказа.
Планирую оказывать услуги следующих творческих кружков, согласно методике подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа:
№ п/п
Вид творческого кружка
Вид детской группы (инклюзивная, интегрированная, специальная)
Возраст и пол детей
Способ оказания услуг (стационарно или дистанционно)
Язык проведения занятий
Район (микроучасток) населенного пункта
Адрес оказания услуг
1
2
3
4
5
6
7
8
Настоящим подтверждаю, что ознакомлен с требованиями, предусмотренными Правилами размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования, Правилами подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества и Методикой подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа.
Приложение: документы на ______ листах
Руководитель организации
__________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного творческого
заказа в творческих кружках
для детей и юношества
и их функционирование
Форма
Оператору государственного
творческого заказа
____________________________
____________________________
местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения
и столицы или его структурное
подразделение уполномоченное
выполнять администрирование
процедуры размещения
государственного творческого
заказа в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя от поставщика
____________________________
____________________________
наименование юридического лица
(бизнес- идентификационный номер),
индивидуального предпринимателя
(индивидуальный
идентификационный номер)
в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
Заявление
Прошу исключить меня из списка поставщиков, принимающих участие в размещении
государственного творческого заказа по причине:
__________________________________________________________________________
описание причины
Руководитель организации
__________________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения