"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалықбайқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының 2022 жылғы 1 наурыздағы № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 желтоқсанда № 30909 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 2023 жылғы 19 қазандағы № 19 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 19.10.2023 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру" жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының 2022 жылғы 1 наурыздағы № 5 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27013 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектігі бар балалар бойынша есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (индексі 27-МБ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 1 марта 2022 года № 5 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2022 года № 30909. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 19 октября 2023 года № 19.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 19.10.2023 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 1 марта 2022 года № 5 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27013) следующее изменение:
инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет по детской инвалидности" (индекс 27-ДИ, периодичность годовая), утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
Т. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің м.а.
2022 жылғы 1 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-149 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
2022 жылғы 1 наурыздағы
№ 5 бұйрығына
10-қосымша
"Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" (индексі 27-МБ, кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" (индексі 27-МБ, кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 12-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" (индексі 27-МБ, кезеңділігі жылдық) ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы Нұсқаулықта Заңда және "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған мәндердегі ұғымдар, сондай-ақ мынадай анықтама пайдаланылады:
бала (балалар) – он сегіз жасқа (кәмелетке) толмаған адам.
3. Статистикалық нысанды барлық емдеу - профилактикалық ұйымдар толтырады.
Заңды тұлға орналасқан жері бойынша статистикалық нысанды өзінің құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері бойынша деректерсіз, басқа облыстардың аумағында орналасқан және олардың орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік статистика органдарына есеп береді.
4. 1000-кестеге осы ұйымда байқалатын 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалардың саны мен қозғалысы туралы мәліметтер көрсетіледі.
1, 2-бағандарда есепті жылдың басында мүгедектігі бойынша есепте тұрған балалар саны көрсетіледі.
3, 4-бағандарда осы ұйым қызмет көрсететін ауданда мүгедектігі бойынша есепке алынған, сондай-ақ есепті жылы жаңадан келген балалардың саны көрсетіледі.
5, 6, 7, 8-бағандарда диагнозын өзгерте отырып және қайтыс болуы бойынша есептен шығарылған мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
9-бағанда есепті кезеңнің соңындағы мүгедектігі бойынша есепте тұрған балалардың саны көрсетіледі (деректер "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 болып тіркелген) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" нысанының (№ 052/е нысаны) – 9, 10-бағандардан алынады).

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 1 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-149
Приложение 10
к приказу Руководителя
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 1 марта 2022 года № 5
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет по детской инвалидности" (индекс 27-ДИ, периодичность годовая)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет по детской инвалидности" (индекс 27-ДИ, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее – Закон) и детализирует порядок заполнения статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет по детской инвалидности" (индекс 27-ДИ, периодичность годовая) (далее – статистическая форма).
2. В настоящей Инструкции используются понятия в значениях, определенных в Законе и в Кодексе Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", а также следующее определение:
ребенок (дети) – лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия).
3. Статистическая форма заполняется всеми лечебно-профилактическими организациями.
Юридическое лицо представляет статистическую форму по месту своего нахождения без данных по своим структурным и обособленным подразделениям, расположенным на территории других областей и отчитывающимся по месту их нахождения территориальным органам государственной статистики.
4. В таблице 1000 указываются сведения о численности и движении детей с инвалидностью в возрасте до 16 лет включительно, наблюдающихся данной организацией.
В графах 1, 2 указывается число детей, состоявших на учете по инвалидности на начало отчетного года.
В графах 3, 4 указывается число детей, взятых на учет по инвалидности в районе обслуживания данной организацией, а также вновь прибывших в отчетном году.
В графах 5, 6, 7, 8 указывается число детей с инвалидностью, снятых с учета c изменением диагноза и по смерти.
В графе 9 указывается количество детей, состоящих на учете по инвалидности на конец отчетного периода (данные берутся из граф 9, 10 формы "Медицинская карта амбулаторного пациента" форма № 052/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579).

5. 1001-кестеде 16 жасқа толуына және кетуіне байланысты бақылаудан шыққан мүгедектігі бар балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 9-баған = 1-баған + 3-баған – 5-баған – 7-баған-кестенің – - 1001-кестенің 1-тармағы – 1001-кестенің 2-тармағы әрбір жолдар бойынша;
2) 10-баған = 2-баған + 4-баған – 6-баған – 8-баған – 1001-кестенің 3-тармағы әрбір жолдар бойынша;
3) 9-баған = 1-баған + 3-баған – 5-баған – 7-баған;
4) 10-баған = 2-баған + 4-баған – 6-баған – 8-баған.

5. В таблице 1001 указываются сведения о детях с инвалидностью, выбывших из-под наблюдения в связи с достижением 16-ти лет и с выездом.
6. Арифметико-логический контроль:
1) графа 9 = графа 1 + графа 3 – графа 5 – графа 7 – пункт 1 таблицы 1001 – пункт 2 таблицы 1001 по каждой строке;
2) графа 10 = графа 2 + графа 4 – графа 6 – графа 8 – пункт 3 таблицы 1001 по каждой строке;
3) графа 9 = графа 1 + графа 3 – графа 5 – графа 7;
4) графа 10 = графа 2 + графа 4 – графа 6 – графа 8.