"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдеріне кандидаттардың аудандық (қалалық) сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 102 және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 4/407 бірлескен бұйрығы мен қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 23 қаңтардағы № 17 және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2023 жылғы 25 қаңтардағы № 26/670 бірлескен бұйрығы мен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 қаңтарда № 31780 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық және қаулының 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Төрағасы БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдеріне кандидаттардың аудандық (қалалық) сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 102 және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 4/407 бірлескен бұйрығы мен қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23158 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдеріне кандидаттардың тиісті аумақтық сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдеріне кандидаттардың тиісті аумақтық сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен және қаулымен бекітілген бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдеріне кандидаттардың аудандық (қалалық) сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесі осы бірлескен бұйрыққа мен қаулы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в совместные приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июня 2021 года № 102 и Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 4/407 "Об утверждении перечня документов, представляемых кандидатами в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа в районную (городскую) избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 23 января 2023 года № 17 и Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 января 2023 года № 26/670. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2023 года № 31780
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы ПРИКАЗЫВАЕТ и Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в совместные приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июня 2021 года № 102 и Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 22 июня 2021 года №4/407 "Об утверждении перечня документов, представляемых кандидатами в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа в районную (городскую) избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23158), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня документов, представляемых кандидатами в акимы района, городов областного значения, города районного значения, села, поселка, сельского округа в соответствующую территориальную избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень документов, представляемых кандидатами в акимы района, городов областного значения, города районного значения, села, поселка, сельского округа в соответствующую территориальную избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы.";
Перечень документов, представляемых кандидатами в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа в избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы, утвержденный указанным совместным приказом и постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу и постановлению.

2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Заң департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрық және қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық және қаулының Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық және қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық және қаулының 2023 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
__________Н. Абдиров
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
төрағасы
__________Д. Жазыкбаев
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
2023 жылғы 25 қаңтардағы
№ 26/670 мен
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі төрағасы
2023 жылғы 23 қаңтардағы
№ 17
Бірлескен
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2021 жылғы 21 маусымдағы
№ 102 бұйрығымен және
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 4/407 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдеріне кандидаттардың тиісті аумақтық сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесі
Аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдеріне кандидаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандық (қалалық) сайлау комиссиясына келесі құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) осы тізбеге қосымшаға сәйкес нысандағы аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтердің әкіміне кандидаттың қызметтiк тiзiмі;
3) еңбек қызметін растайтын құжаттардың көшірмесі;
4) білімі туралы құжаттар мен олардың қосымшаларының көшірмелері. "Болашақ" халықаралық стипендиясын иеленушілерге берілген білімі туралы құжаттарға "Халықааралық бағдарламалар орталығы" Акционерлік қоғамы берген Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясы бойынша оқуды аяқтау туралы анықтаманың көшірмесі қоса беріледі.

2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящих совместных приказа и постановления на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящих совместных приказа и постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы государственной службы.
4. Настоящие совместные приказ и постановление подлежат официальному опубликованию и вводятся в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
__________ Н. Абдиров
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
__________ Д. Жазыкбаев
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 25 января 2023 года № 26/670
и Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 23 января 2023 года № 17
УТВЕРЖДЕН
совместными приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 21 июня 2021 года № 102
и постановлением Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 4/407
Перечень документов, представляемых кандидатами в акимы района, городов областного значения, города районного значения, села, поселка, сельского округа в соответствующую территориальную избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы
Кандидаты в акимы района, городов областного значения, города районного значения, села, поселка, сельского округа в соответствующую территориальную избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы представляют в соответствующую территориальную избирательную комиссию следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
2) послужной список кандидата в акимы района, городов областного значения, города районного значения, села, поселка, сельского округа по форме, согласно приложению к настоящему перечню;
3) копию документов, подтверждающих трудовую деятельность;
4) копии документов об образовании и приложений к ним.
К копиям документов об образовании, выданных обладателям международной стипендии "Болашак", прилагается копия справки о завершении обучения по международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", выданной акционерным обществом "Центр международных программ".

Тиісті аумақтық сайлау комиссиясы 1), 3) және 4) тармақшаларда көрсетілген құжаттардың көшірмелерін түпнұсқалармен немесе нотариалды куәландырылған көшірмелермен салыстырады.
Тиісті аумақтық сайлау комиссиясы кандидат құжаттарды тапсырғаннан кейін келесі күнтізбелік күннен кешіктірмей мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық органына жоғарыда көрсетілген құжаттарды және статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органның есептері бойынша мәліметтердің болуы/болмауы туралы деректерді алу үшін жеке тұлғаға берген жауабын жолдайды.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық органы күнтізбелік үш күннен кешіктірмей кандидаттың бiлiктiлiк талаптары бөлігінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестігі мәселесі бойынша қорытындыны тиісті аумақтық сайлау комиссиясына жолдайды.
_______________
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік қызмет
саласындағы заңнамасының
талаптарына сәйкестікті тексеру
үшін аудандар, облыстық маңызы
бар қалалар, аудандық маңызы
бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтердің әкімдеріне
кандидаттардың тиісті аумақтық
сайлау комиссиясына ұсынатын
құжаттарының тізбесіне
қосымша
Нысан
АУДАНДАР, ОБЛЫСТЫҚ МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛАЛАР, АУДАНДЫҚ МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛАНЫҢ, АУЫЛДЫҢ, КЕНТТІҢ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГТІҢ ӘКІМІНЕ КАНДИДАТТЫҢ ҚЫЗМЕТТIК ТIЗIМІ ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК КАНДИДАТА В АКИМЫ РАЙОНА, ГОРОДОВ ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ, ГОРОДА РАЙОННОГО ЗНАЧЕНИЯ, СЕЛА, ПОСЕЛКА, СЕЛЬСКОГО ОКРУГА
1.
Т.А.Ә. 1 _______________________________________________________ (осы жолда Т.А.Ә. қазақ тілінде толтырылады)
Ф.И.О. 1 _______________________________________________________ (осы жолда Т.А.Ә. жеке басын куәландыратын құжатпен бірдей толтырылады)
2.
Жұмыс орны, лауазымы, санаты / Место работы, должность, категория
(в данной строке указываются: должность, полное наименование организации, структурного подразделения и категория занимаемой должности (при наличии)
3.
ЖСН / ИИН 1 _______________________________________________________ (осы жолда жеке сәйкестендіру номері көрсетіледі)
4.
Туған кезі / Дата рождения
(осы жолда туған кезу КК/АА/ЖЖЖЖ форматында көрсетіледі)
5.
Туған жері / Место рождения
(осы жолда туған жері, елді мекен, аудан, облыс көрсетіледі)
6.
Ұлты / Национальность
(осы жолда жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген ұлты жазылады)
7.
Білімі / Образование
(осы жолда тек келесі білім деңгейлері көрсетіледі – техникалыө және кәсіптік, жоғары, жоғарыдан кейінгі)
8.
Оқу орнын бітірген жылы және оның атауы / Год окончания и наименование учебного заведения
(осы жолда оқу орнын бітірген жылы және оның аяқталуының хронологиялық тәртіппен білім туралы құжаттың деректеріне сәйкес оқу орнының толық атауы көрсетіледі)
9.
Мамандығы бойынша біліктілігі / Квалификация по специальности
(осы жолда білім туралы құжаттың деректеріне сәйкес мамандығы бойынша біліктілігінің атауы көрсетіледі)
10.
Мамандығы / Специальность
(осы жолда білім туралы құжаттың деректеріне сәйкес мамандықтың атауы және коды (бар болған жағдайда) көрсетіледі)
11.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы / Ученая степень, ученое звание
(осы жолда білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен берілген қорытындыда көрсетілген ғылыми дәрежесі мен атағы көрсетіледі)
12.
Мемлекеттік қызметке кір келтіретін терiс қылық жасағаны үшін тәртiптiк жаза қолданылғаны туралы мәлiмет /
Сведения о наложении дисциплинарного взыскания за совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу
(осы жолда Қызметтік тізімді толтыру күнінен соңғы 3 жылда мемлекеттік қызметке кір келтіретін терiс қылық жасағаны үшін қолданылған тәртiптiк жаза түрі туралы мәлiмет және қолданылған күні, оның ішінде мерзімінен бұрын және (немесе) алты мерзімі өтуіне байланысты алынған тәртіптік жазалар көрсетіледі)
ЕҢБЕК ЖОЛЫ/ТРУДОВАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
Күні / Дата
қызметі, жұмыс орны, мекеменің орналасқан жері / должность*, место работы, местонахождение организации
қабылданған / приема
босатылған / увольнения
Ұсынылған ақпараттың дәйектілігіне жауап беремін және ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына жауап беремін. /
Отвечаю за достоверность предоставленной информации и несу ответственность за подлинность представленных документов.
_____________________ Кандидаттың қолы / Подпись кандидата
_______________ күні / дата
* Ескертпе: қызметтік тізімде әрбір атқаратын лауазымы жеке бағанда толтырылады / Примечание: в послужном списке каждая занимаемая должность заполняется в отдельной графе

Соответствующая территориальная избирательная комиссия сверяет копии документов, указанных в подпунктах 1), 3) и 4), с подлинниками или нотариально засвидетельствованными копиями.
Соответствующая территориальная избирательная комиссия не позднее следующего календарного дня после подачи документов кандидатом направляет в соответствующий территориальный орган уполномоченного органа по делам государственной службы вышеуказанные документы и ответ органа по правовой статистике и специальным учетам на требование для получения данных о наличии / отсутствии сведений на физическое лицо.
Соответствующий территориальный орган уполномоченного органа по делам государственной службы не позднее трех календарных дней направляет заключение по вопросу соответствия кандидата требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы в части квалификационных требований в соответствующую территориальную избирательную комиссию.
_______________
Приложение
к перечню документов,
представляемых кандидатами
в акимы района, городов
областного значения, города
районного значения, села,
поселка, сельского округа
в соответствующую
территориальную избирательную
комиссию для проверки
соответствия требованиям
законодательства
Республики Казахстан
в сфере государственной службы
Форма
АУДАНДАР, ОБЛЫСТЫҚ МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛАЛАР, АУДАНДЫҚ МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛАНЫҢ, АУЫЛДЫҢ, КЕНТТІҢ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГТІҢ ӘКІМІНЕ КАНДИДАТТЫҢ ҚЫЗМЕТТIК ТIЗIМІ
ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК КАНДИДАТА В АКИМЫ РАЙОНА, ГОРОДОВ ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ, ГОРОДА РАЙОННОГО ЗНАЧЕНИЯ, СЕЛА, ПОСЕЛКА, СЕЛЬСКОГО ОКРУГА
1.
Т.А.Ә. 1 ____________________________________________________
(в данной строке Ф.И.О. заполняется на казахском языке)
Ф.И.О. 1 ____________________________________________________
(в данной строке Ф.И.О. заполняется идентично документу, удостоверяющему личность)
2.
Жұмыс орны, лауазымы, санаты / Место работы, должность, категория
(в данной строке указываются: должность, полное наименование организации,
структурного подразделения и категория занимаемой должности (при наличии)
3.
ЖСН/ИИН 1 ______________________________________________________
(в данной строке указывается индивидуальный идентификационный номер)
4.
Туған кезі / Дата рождения
(в данной строке указывается дата рождения в формате ДД/ММ/ГГГГ)
5.
Туған жері / Место рождения
(в данной строке отражается место рождения, населенный пункт, район, область)
6.
Ұлты / Национальность
(в данной строке отображается национальность, указанная в документе, удостоверяющем личность)
7.
Білімі / Образование
(в данной строке указываются только следующие уровни образования - техническое и профессиональное, высшее, послевузовское)
8.
Оқу орнын бітірген жылы және оның атауы/
Год окончания и наименование учебного заведения
(в данной строке указываются только год окончания и полные наименования учебных заведений согласно данным документов об образовании в хронологическом порядке их завершения)
9.
Мамандығы бойынша біліктілігі/
Квалификация по специальности
(в данной строке указывается наименование квалификации специальности согласно данным документа об образовании)
10.
Мамандығы / Специальность
(в данной строке указывается наименование специальности и код (при наличии) согласно данным документа об образовании)
11.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы/
Ученая степень, ученое звание
(в данной строке указывается ученые степень и звание, отраженные в заключении, выданным в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере образования)
12.
Мемлекеттік қызметке кір келтіретін терiс қылық жасағаны үшін тәртiптiк жаза қолданылғаны туралы мәлiмет/
Сведения о наложении дисциплинарного взыскания за совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу
(в данной строке указывается вид дисциплинарного взыскания за совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу, за последние 3 года с даты заполнения послужного списка с указанием даты наложения, в том числе дисциплинарные взыскания, снятые досрочно и (или) по истечению шестимесячного срока)
ЕҢБЕК ЖОЛЫ/ТРУДОВАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
Күні/Дата
қызметі, жұмыс орны, мекеменің орналасқан жері/
должность*, место работы, местонахождение организации
қабылданған/приема
босатылған/увольнения
Көрсетілген ақпараттың дәйектілігіне жауап беремін және ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына жауап беремін./
Отвечаю за достоверность указанной информации и несу ответственность за подлинность представленных документов.
__________________________________
Кандидаттың қолы/Подпись кандидата
_______________ күні / дата
* Ескертпе:
қызметтік тізімде әрбір атқаратын лауазымы жеке бағанда толтырылады/
Примечание:
в послужном списке каждая занимаемая должность заполняется в отдельной графе