Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 қаңтарда № 31809 болып тіркелді.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңының 9-бабының  22) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 5-1-бабының 9) тармақшасына, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы (бұдан әрі – Академия):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академияның ректорына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 27 қаңтардағы
№ 45 бұйрығына
1-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдарының академиясына оқуға қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі – Академия) магистратурасы мен докторантурасына оқуға түсуге үміткерлерді қабылдау тәртібін анықтайды.
2. Магистратурада және докторантурада кадрларды даярлау күндізгі оқыту нысаны бойынша, сондай-ақ қашықтан оқытуды қолдану арқылы жүзеге асырылады.
3. Академия магистранттары мен докторанттарының контингентін қалыптастыру:

Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2023 года № 31809.
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан "Об образовании", пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы и структурные элементы приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ректора Академии.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 27 января 2023 года № 45
Правила
приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования (далее – Правила), определяют порядок приема кандидатов на обучение в магистратуру и докторантуру Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
2. Подготовка кадров в магистратуре и докторантуре осуществляется по очной форме обучения, а также с применением дистанционного обучения.
3. Формирование контингента магистрантов и докторантов Академии осуществляется посредством:

1) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
2) қашықтан оқыту бойынша, сондай-ақ бюджеттен тыс немесе білім алушының өз қаражаты есебінен оқуға ақы төлеу арқылы қабылдау жоспарлары бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысының және қабылдау жоспарының көлемі оқыту қажеттіліктеріне сәйкес айқындалады.
Оқыту қажеттілігі:
1) тікелей басшымен, ол Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерін және әскери қызметшісін қызметтік міндеттерді орындауға қажетті оның құзыреттері мен дағдыларын дамыту үшін оқуға жіберу туралы шешім қабылдайды;
2) Академия Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарының қызметкерлеріне сауалнама жүргізу арқылы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтарының және шетел азаматтарының өтінімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-1. Академия магистратура мен докторантураға қабылдауды:
1) Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және әскери қызметшілерін республикалық бюджет есебінен мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
2) Қазақстан Республикасының азаматтарын және шетел азаматтарын бюджеттен тыс немесе өз қаражаты есебінен оқуға ақы төлеу арқылы жүзеге асыра алады.
Ескерту. Қағидалар 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Академияның магистратурасына және докторантурасына үміткерлерді қабылдау оқуға түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
5. Магистратураға және докторантураға түсетіндердің құжаттарын қабылдау мынадай мерзімдерде:
1) күнтізбелік жылдың 1 сәуірі - 25 шілдесі аралығында;
2) күнтізбелік жылдың 25 қазаны - 20 қарашасы аралығында (ваканттық қабылдау орындар болған кезде) жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Түсу емтихандары мынадай мерзімдерде:
1) күнтізбелік жылдың 10-20 тамызы аралығында, оқуға қабылдау – күнтізбелік жылдың 1 қыркүйегінен;
2) күнтізбелік жылдың 25 қарашасы - 10 желтоқсаны аралығында (ваканттық қабылдау орындар болған кезде), оқуға қабылдау – күнтізбелік жылдың 10 қаңтарынан бастап жүзеге асырылады.

1) размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с послевузовским образованием;
2) планов приема по дистанционному обучению, в том числе посредством оплаты обучения за счет внебюджетных или собственных средств обучающегося.
Объем государственного образовательного заказа и плана приема определяется в соответствии с потребностями в обучении.
Потребность в обучении определяется:
1) непосредственным руководителем, который принимает решение о направлении сотрудника и военнослужащего правоохранительного органа Республики Казахстан на обучение для развития его компетенций и навыков, необходимых для выполнения служебных задач;
2) Академией путем проведения опроса сотрудников и военнослужащих правоохранительных и государственных органов Республики Казахстан, а также заявок от граждан Республики Казахстан и иностранных граждан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Академия осуществляет прием в магистратуру и докторантуру:
1) сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов Республики Казахстан в соответствии государственным образовательным заказом за счет средств республиканского бюджета;
2) граждан Республики Казахстан и иностранных граждан посредством оплаты обучения за счет внебюджетных или собственных средств.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Прием кандидатов в магистратуру и докторантуру Академии осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
5. Прием документов, поступающих в магистратуру и докторантуру, осуществляется в следующие сроки:
1) с 1 апреля по 25 июля календарного года;
2) с 25 октября по 20 ноября календарного года (при наличии вакантных приемных мест).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Вступительные экзамены проводятся в следующие сроки:
1) с 10 по 20 августа, зачисление - с 1 сентября календарного года;
2) с 25 ноября по 10 декабря календарного года (при наличии вакантных приемных мест), зачисление осуществляется с 10 января календарного года.

Қабылдау туралы Академия ректорының бұйрығы күнтізбелік жылдың 25 тамызына дейін және күнтізбелік жылдың 25 желтоқсанына дейін (ваканттық қабылдау орындар болған кезде) қабылданады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Құжаттарды және түсу емтихандарын қабылдау мерзімдері Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығымен ұзартылуы немесе ауыстырылуы мүмкін.
2-тарау. Магистратураға және докторантураға қабылдау тәртібі
8. Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураға, оның ішінде қашықтан оқытуға жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл практикалық жұмыс өтілі бар Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілері қабылданады.
Бейіндік бағыт бойынша магистратураға жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл практикалық жұмыс өтілі бар Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілері, қашықтан оқыту бойынша – жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және басқарушылық лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілі бар Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілері қабылданады.
Ғылыми-педагогикалық және бейіндік бағыттар бойынша магистратураға, оның ішінде қашықтан оқытуға жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген Қазақстан Республикасының азаматтары және шетел азаматтары қабылданады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша докторантураға, оның ішінде қашықтан оқытуға құқық қорғау қызметінде кемінде бес жыл өтілі бар, "магистр" дәрежесі бар Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілері қабылданады.
Бейіндік бағыттағы магистратураны бітірген адамдар ғылыми-педагогикалық магистратураның педагогикалық бейіндегі жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламасын олар қосымша игерген кезде қабылданады.
Бейіндік докторантураға, оның ішінде қашықтан оқытуға құқық қорғау қызметінде кемінде бес жыл өтілі бар және "магистр" дәрежесі бар, немесе бейіндік магистратураға теңестірілген арнайы жоғары білімді меңгерген Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілері қабылданады.
Ғылыми-педагогикалық және бейіндік бағыттағы докторантураға, оның ішінде қашықтан оқытуға "магистр" дәрежесі немесе бейіндік магистратураға теңестірілген арнайы жоғары білімі бар Қазақстан Республикасының азаматтары және шетел азаматтары қабылданады.

Приказ ректора Академии о зачислении принимается до 25 августа календарного года и до 25 декабря календарного года (при наличии вакантных приемных мест).
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сроки приема документов и вступительных экзаменов продлеваются или переносятся приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок приема в магистратуру и докторантуру
8. В магистратуру по научно-педагогическому направлению, в том числе по дистанционному обучению принимаются сотрудники и военнослужащие правоохранительных органов Республики Казахстан, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в правоохранительных органах не менее одного года.
В магистратуру по профильному направлению принимаются сотрудники и военнослужащие правоохранительных органов Республики Казахстан, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в правоохранительных органах не менее двух лет, по дистанционному обучению – сотрудники и военнослужащие правоохранительных органов Республики Казахстан, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж работы на руководящих должностях не менее трех лет.
В магистратуру по научно-педагогическому и профильному направлениям, в том числе по дистанционному обучению принимаются граждане Республики Казахстан и иностранные граждане, освоившие образовательные программы высшего образования.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В докторантуру по научно-педагогическому направлению, в том числе по дистанционному обучению принимаются сотрудники и военнослужащие правоохранительных органов Республики Казахстан, имеющие стаж правоохранительной службы не менее пяти лет, имеющие степень "магистр".
Лица, окончившие магистратуру профильного направления, принимаются при условии дополнительного освоения ими образовательной программы послевузовского образования педагогического профиля научно-педагогической магистратуры.
В докторантуру по профилю, в том числе по дистанционному обучению принимаются сотрудники и военнослужащие правоохранительных органов Республики Казахстан, имеющие стаж правоохранительной службы не менее пяти лет и имеющие степень "магистр", или высшего специального образования, приравненного к профильной магистратуре.
В докторантуру по научно-педагогическому и профильному направлениям, в том числе по дистанционному обучению принимаются граждане Республики Казахстан и иностранные граждане, имеющие степень "магистр", или высшего специального образования, приравненного к профильной магистратуре.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабына сәйкес демалыста болған қызметкер, Академияның магистратурасына және докторантурасына демалыстан шыққан және құқық қорғау органдарында штаттық лауазымға тағайындалған кезде оқуға қабылданады.
Ескерту. Қағидалар 9-1-тармақпен толықтырылды- ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Академияның магистратурасы мен докторантурасына құжаттарды қабылдауды және оқуға түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру үшін қабылдау комиссиясы құрылады, оның құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
11. Қабылдау комиссиясының құрамы төрағадан, хатшыдан және комиссияның кемінде үш мүшесінен құрылады.
Академия ректоры қабылдау комиссиясының төрағасы болып табылады, ол қабылдау комиссиясының қызметін басқарады.
Қабылдау комиссиясының хатшысы болып Академия қызметкері тағайындалады.
12. Қабылдау комиссиясы:
1) осы Қағидалардың 15 және 16-тармақтарында көрсетілген ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және үміткерлердің осы Қағидалардың 8, 9 тармақтарының талаптарына сәйкестігін айқындайды.
2) бюджеттен тыс немесе өз қаражаты есебінен оқуға ақы төлеу арқылы түсетін үміткерлерді қоспағанда, құқық қорғау органдарынан үміткерлерге қатысты беделін түсіретін мәліметтердің болуы немесе болмауы туралы мәліметті (әкімшілік құқық бұзушылықтар немесе тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін өтелмеген жазалар; құқық қорғау қызметіне нұқсан келтіретін теріс қылықтар жасау, жүргізіліп жатқан қызметтік тергеп-тексерулер туралы мәліметтер), сондай-ақ қызмет өткерумен байланысты басқа мәліметтерді сұратады.
Беделін түсіретін мәліметтер болған кезде қабылдау комиссиясы үміткерге құжаттарды одан әрі қараусыз қайтарады;
3) оқуға түсуге үміткерлердің тізімін қалыптастырады;
4) емтихандық комиссия жұмысының нәтижелерін ескере отырып, Академияның магистранттары мен докторанттарының қатарына қабылдау туралы мәселені қарастырады;
5) оқуға үміткерлерді қабылдау қорытындыларын талдайды және жұмысты одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды қалыптастырады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Қабылдау комиссиясының қызметі жұмыс жоспарына сәйкес іске асырылады. Қабылдау комиссиясының отырыстары қажеттілікке байланысты өткізіледі.

Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Сотрудник, находящийся в отпуске, предусмотренном статьей 77 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", принимается в магистратуру и докторантуру Академии после выхода из отпуска и назначения на штатную должность в правоохранительном органе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Для приема документов и организации проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в Академии создается приемная комиссия, состав которой утверждается приказом ректора Академии.
11. Приемная комиссия формируется в составе председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии.
Председателем приемной комиссии является ректор Академии, который руководит деятельностью приемной комиссии.
Секретарем приемной комиссии назначается сотрудник Академии.
12. Приемная комиссия:
1) проверяет полноту представленных документов, указанных в пунктах 15 и 16 настоящих Правил, и определяет соответствие кандидатов требованиям пунктов 8, 9 настоящих Правил;
2) запрашивает в отношении кандидатов от правоохранительных органов информацию о наличии либо об отсутствии компрометирующих сведений (непогашенные взыскания за совершение административных правонарушений или дисциплинарных проступков; совершение проступков дискредитирующих правоохранительную службу, сведения о проводимых служебных расследованиях), а также сведения, связанные с прохождением службы, за исключением кандидатов, поступающих посредством оплаты обучения за счет внебюджетных или собственных средств.
При наличии компрометирующих сведений приемной комиссией возвращаются документы кандидату без дальнейшего рассмотрения;
3) формирует списки кандидатов на обучение;
4) рассматривает вопрос о зачислении в число магистрантов и докторантов Академии с учетом результатов работы экзаменационной комиссии;
5) анализирует итоги приема кандидатов на обучение и формирует предложения по дальнейшему совершенствованию работы.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Деятельность приемной комиссии осуществляется в соответствии с планом работы. Заседания приемной комиссии проводятся по мере необходимости.

14. Қабылдау комиссиясының шешімдері еркін нысандағы хаттамамен ресімделеді және бекітілген құрамның кемінде үштен екісі болған жағдайда дауыстың қарапайым көпшілігімен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда қабылдау комиссиясы төрағасының пікірі шешуші болып табылады.
15. Академияның магистратурасына оқуға түсу үшін үміткерлер қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Академия ректорының атына баянат;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
3) жоғары білімі туралы құжаттың және оның қосымшасының көшірмесі;
4) осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың нотариалды куәландырған көшірмесі (ол бар болған жағдайда);
5) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстарының тізімі (олар бар болған жағдайда);
6) ғылыми конференциялар мен конкурстарға қатысқаны үшін грамоталар немесе дипломдар (олар бар болған жағдайда);
7) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР-ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075-У нысанындағы электрондық форматтағы медициналық анықтама;
8) 3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
9) шетел азаматтарын қоспағанда, шет тілі бойынша тестілеуге қатысу үшін төлем туралы түбіртектің түпнұсқасы.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Академияның докторантурасына оқуға түсу үшін үміткерлер қабылдау комиссиясына:
1) осы Қағидалардың 15-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды;
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы құжаттың және оның қосымшасының көшірмесін;
3) негізгі дипломға педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы куәліктің көшірмесін (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) ұсынады.
16-1. Осы Қағидалардың 15 және 16-тармақтарында көрсетілген үміткерлердің құжаттарын Академияның құжаттарды қамтамасыз ету қызметі "Кадағалау" бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінде тіркейді.
Ескерту. Қағидалар 16-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Решения приемной комиссии оформляются протоколом в произвольной форме и принимаются простым большинством голосов при наличии не менее двух третей утвержденного состава. При равенстве голосов мнение председателя приемной комиссии является решающим.
15. Кандидаты для поступления в магистратуру Академии предоставляют в приемную комиссию следующие документы:
1) рапорт на имя ректора Академии по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документ удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) копию документа о высшем образовании и приложения к нему;
4) нотариально заверенную копию международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком в соответствии с пунктом 24 настоящих Правил;
5) список научных и научно-методических работ (при их наличии);
6) грамоты или дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах (при их наличии);
7) медицинскую справку по форме 075-У в электронном формате, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579);
8) шесть фотографий размером 3х4 сантиметра;
9) оригинал квитанции об оплате за участие в тестировании по иностранному языку, за исключением иностранных граждан.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Кандидаты для поступления в докторантуру Академии подают в приемную комиссию:
1) документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 15 настоящих Правил;
2) копию документа о послевузовском образовании и приложения к нему;
3) копию свидетельства к основному диплому об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).
16-1. Документы кандидатов, указанные в пунктах 15 и 16 настоящих Правил, регистрируются службой документационного обеспечения Академии в единой информационной аналитической системе "Кадағалау".
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

17. Үміткерлер құжаттардың түпнұсқасын салыстырып тексеру үшін түсу емтихандарын өткізу кезеңінде ұсынады.
18. Қабылдау комиссиясының хатшысы үміткерге құжаттарды қабылдағаны туралы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда қолхат береді.
19. Қағидалардың 15, 16-тармақтарында көрсетілген құжаттардың толық тізбесін ұсынбаған жағдайда қабылдау комиссиясы үміткерлерден құжаттарды қабылдамайды. Оқуға үміткер осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген мерзімде құжаттарды қайта жолдай алады.
20. Қабылдау комиссиясының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес қаралады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Түсу емтихандарын өткізу тәртібі
21. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын өткізу кезеңінде Академияда емтихан комиссиясы құрылады.
22. Емтихан комиссиясы магистратура, докторантура кадрларын даярлаудың ұқсас бағыттары бойынша емтихан өткізу үшін құрылады және төраға, хатшы және комиссияның кемінде үш мүшесінен тұрады.
Емтихан комиссиясының мүшелері ғылыми дәрежелері немесе философия докторы PhD немесе бейіні бойынша докторы дәрежелері (академиялық) немесе ғылыми атақтары бар Академияның, құқық қорғау органдарының, өзге жоғары оқу орындары мен ғылыми ұйымдардың қызметкерлері, сондай-ақ кемінде үш жыл ғылыми-педагогикалық өтілі бар білікті мамандар бола алады.
Емтихан комиссиясының құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Академияның магистратурасына, докторантурасына түсетін үміткерлер:
1) шет тілі бойынша (таңдауы бойынша ағылшын, неміс, француз);
2) мамандық бойынша түсу емтихандарын тапсырады.
Мамандығы бойынша емтиханға шет тілі бойынша кемінде 30 балл жинаған үміткерлер жіберіледі.
Бюджеттен тыс немесе өз қаражаты есебінен оқуға ақы төлеу арқылы магистратураға және докторантураға түсетін шетел азаматтары Академияның қабылдау комиссиясы өткізетін әңгімелесу нәтижелері бойынша қабылданады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

17. Оригиналы документов представляются кандидатами для сверки в период проведения вступительных экзаменов.
18. Секретарь приемной комиссии выдает кандидату расписку о приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
19. При предоставлении неполного перечня документов, указанных в пунктах 15, 16 Правил, приемная комиссия не принимает документы от кандидата. Кандидат на обучение может повторно направить документы в сроки, установленные пунктом 5 настоящих Правил.
20. Жалоба на решение, действие (бездействие) приемной комиссии рассматривается в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок проведения вступительных экзаменов
21. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в Академии создается экзаменационная комиссия.
22. Экзаменационная комиссия создается для проведения экзамена по родственным направлениям подготовки кадров магистратуры, докторантуры и состоит из председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии.
В состав экзаменационной комиссии входят сотрудники Академии, правоохранительных органов, ВУЗов и научных организаций, имеющие ученые степени или степени (академической) доктора философии PhD или доктора по профилю, или ученые звания, а также квалифицированные специалисты, имеющие научно-педагогический стаж не менее трех лет.
Состав экзаменационной комиссии утверждается приказом ректора Академии.
Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Кандидаты, поступающие в магистратуру, докторантуру Академии, сдают вступительные экзамены:
1) по иностранному языку (английский, немецкий, французский по выбору);
2) по специальности.
К экзамену по специальности допускаются кандидаты, набравшие не менее 30 баллов по иностранному языку.
Иностранные граждане, поступающие в магистратуру и докторантуру посредством оплаты обучения за счет внебюджетных или собственных средств, принимаются по результатам собеседования, проводимого приемной комиссией Академии.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзіреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттардың біреуіне ие үміткерлер шет тілі бойынша түсу емтиханынан мынадай тілдер бойынша босатылады:
1) магистратураға:
ағылшын тілі: ІELTS Academіc (Іnternatіonal Englіsh Language Testіng System Academіc), шекті балл кемінде – 6,0;
TOEFL ІBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Іnternet-based test), шекті балл кемінде – 60;
TOEFL PBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Paper-based test), шекті балл кемінде – 498;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, Nіveau С1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (Nіveau С1/С1 деңгейі);
француз тілі: TFІ (Test de Franзaіs Іnternatіonal™) – оқу және тыңдау секциялары бойынша В1 деңгейінен төмен емес), DELF (Dіplome d’Etudes en Langue franзaіse) – B2 деңгейі, DALF (Dіplome Approfondі de Langue franзaіse) – С1 деңгейі, TCF (Test de connaіssance du franзaіs), шекті балл кемінде – 50.
2) докторантураға:
ағылшын тілі: ІELTS Academіc (Іnternatіonal Englіsh Language Testіng System Academіc), шекті балл кемінде – 5,5;
TOEFL ІBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Іnternet-based test), шекті балл кемінде – 46;
TOEFL PBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Paper-based test), шекті балл кемінде – 453;
TOEFL ІTP (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Іnstіtutіonal Testіng Programm), шекті балл – кемінде 460;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, NіveauВ2/В2 деңгейі), TestDaF-Prufung (Nіveau В2/В2 деңгейі);
француз тілі: TFІ (Test de Franзaіs Іnternatіonal™) – оқу және тыңдау секциялары бойынша В2 деңгейінен төмен емес), DELF (Dіplome d’Etudes en Langue franзaіse) – B2 деңгейі, DALF (Dіplome Approfondі de Langue franзaіse) – В2 деңгейі, TCF (Test de connaіssance du franзaіs), шекті балл кемінде – 50.
25. Шет тiлдерi бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлiгiнің Ұлттық тестiлеу орталығы әзірлеген технология бойынша жүргізіледі.
Мемлекеттік немесе ресми тілі ағылшын тілі болып табылатын елдерде Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына мүше мемлекеттердің аккредиттеу органдарының тізіліміне және (немесе) қауымдастығына енгізілген шетелдік аккредиттеу органдарының мамандандырылған аккредиттеуі бар шетелдік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында 5 жыл ішінде білім алған адамдар:
1) қазақ немесе орыс тілінде білім беретін магистратураға шет тілі (ағылшын тілі) бойынша түсу емтихандарынан босатылады;

24. Кандидаты, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающих владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку:
1) в магистратуру:
английский язык: IELTS Academic (International English Language Testing System Academic), пороговый балл – не менее 6,0;
TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language Internet-based test), пороговый балл – не менее 60;
ТOEFL PBT (Test of English as a Foreign Language Paper-based test), пороговый балл – не менее 498;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, Niveau С1/уровень C1), TestDaF-Prufung (NiveauC1/уровень C1);
французский язык: TFI (Test de Franзais International™) – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования, DELF (Diplome d’Etudes en Langue franзaise) – уровень B2, DALF (Diplome Approfondi de Langue franзaise) – уровень C1, TCF (Test de connaissance du franзais) – не менее 50 баллов.
2) в докторантуру:
английский язык: IELTS Academic ( International English Language Testing System Academic) пороговый балл – не менее 5,5;
ТOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language Internet-based test), пороговый балл – не менее 46;
TOEFL PBT (Test of English as a Foreign Language Paper-based test), пороговый балл – не менее 453;
TOEFL ITP (Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm), пороговый балл – не менее 460;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, NiveauВ2/уровень В2), TestDaF-Prufung (Niveau В2/уровень В2);
французский язык: TFI (Test de Franзais International™) – не ниже уровня В2 по секциям чтения и аудирования), DELF (Diplome d’Etudes en Langue franзaise) – уровень B2, DALF (Diplome Approfondi de Langue franзaise) – уровень В2, TCF (Test de connaissance du franзais) – не менее 50 баллов.
25. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
Лица, завершившие обучение в зарубежных организациях высшего и послевузовского образования в странах государственным или официальным языком которых, является английский и имеющих специализированную аккредитацию зарубежных аккредитационных органов, включенных в реестры и (или) ассоциации аккредитационных органов государств – членов Организации экономического сотрудничества и развития в течение 5 лет:
1) освобождаются от вступительных экзаменов по иностранному языку (английский язык) в магистратуру с казахским или русским языком обучения;

2) докторантураға түсу үшін осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттарды ұсынбайды.
Ұсынылатын сертификаттардың түпнұсқалығын және жарамдылық мерзімін қабылдау комиссиясы тексереді.
26. Магистратураға, докторантураға түсушілер үшін түсу емтиханы білім берудің алдыңғы деңгейлеріндегі білім беру бағдарламалары көлемінде өткізіледі.
Түсу емтиханын өткізу регламенті Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Академияның магистратурасы мен докторантурасына түсу емтиханының кестесін (емтиханды өткізу нысаны, күні, уақыты, өткізу орны) қабылдау комиссиясының төрағасы бекітеді және түсу емтиханы басталғанға дейін Академияның Интернет-ресурсында орналастырылады.
Магистратураға, докторантураға түсу емтихандарының бағдарламасын Академия өздігінше қалыптастырады және ол Академияның Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітіледі.
27. Түсу емтихандарының нәтижесі өткізілген күні жарияланады.
28. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
29. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын жүргізу кезінде бірыңғай талаптардың сақталуын қамтамасыз ету және даулы мәселелерді шешу мақсатында төрағадан және кем дегенде комиссияның екі мүшесінен тұратын апелляциялық комиссия құрылады.
Апелляциялық комиссияның құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссия магистратураға, докторантураға оқуға түсетін үміткерлердің, емтихан материалдарының мазмұнымен, сонымен қатар техникалық себептерге байланысты түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспейтін арыздарды қабылдайды және қарайды.
30. Магистратураға немесе докторантураға оқуға түсетін үміткер апелляциялық комиссия төрағасының атына түсу емтиханының нәтижелерi жарияланғаннан кейiнгі келесi күнгi сағат 13:00-ге дейiн апелляцияға өтiнiш береді және апелляциялық комиссия өтiнiшті берген күннен бастап бiр күн iшiнде қарастырады.
31. Апелляциялық комиссия әр үміткермен жеке тәртіппен жұмыс істейді. Үміткер апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның апелляцияға берген өтініші қаралмайды.
32. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы төраға және барлық комиссия мүшелері қол қойған еркін нысандағы хаттамамен ресімделеді.
33. Емтихан және апелляция комиссияларының хаттамалары отырыс өткізілген кезден бір жұмыс күні ішінде Академияның қабылдау комиссиясына беріледі.

2) не предоставляют международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, указанных в пункте 24 настоящих Правил для поступления в докторантуру.
Подлинность и срок действия представляемых сертификатов проверяется приемной комиссией.
26. Вступительный экзамен для поступающих в магистратуру, докторантуру проводится в объеме образовательных программ предыдущего уровня образования.
Регламент проведения вступительного экзамена утверждается приказом ректора Академии.
Расписание вступительного экзамена (форма проведения, дата, время и место проведения вступительного экзамена) в магистратуру, докторантуру Академии утверждается председателем приемной комиссии и размещается на Интернет-ресурсе Академии до начала вступительного экзамена.
Программа вступительного экзамена в магистратуру, докторантуру формируется Академией самостоятельно и утверждается решением Ученого совета Академии.
27. Результаты вступительных экзаменов объявляются в день их проведения.
28. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
29. В целях обеспечения соблюдения единых требований и разрешения спорных вопросов в период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру создается апелляционная комиссия в составе председателя и не менее двух членов комиссии.
Состав апелляционной комиссии утверждается приказом ректора Академии.
Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов, поступающих в магистратуру или докторантуру, не согласных с результатами вступительных экзаменов, содержанием экзаменационных материалов, в том числе по техническим причинам.
30. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом, поступающим в магистратуру или докторантуру, до 13:00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматривается апелляционной комиссией в течение одного рабочего дня со дня подачи заявления.
31. Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом в индивидуальном порядке. В случае неявки кандидата на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
32. Решение апелляционной комиссией принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом в произвольной форме, подписанным председателем и всеми членами комиссии.
33. Протоколы экзаменационной и апелляционной комиссий передаются в приемную комиссию Академии в течение одного рабочего дня с момента проведения заседания.

4-тарау. Магистратураға және докторантураға қабылдау тәртібі
34. Магистратураға, докторантураға оқуға білім беру бағдарламалары бойынша түсу емтихандарының нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 100 балдық бағалау жүйесі шкаласына сәйкес шекті балл жинаған үміткерлер конкурстық негіз бойынша қабылданады.
Қабылдау комиссиясы шешімімен түсу емтихандарының нәтижесі бойынша шекті балл жинаған үміткерлер олардың келісімі бойынша және ваканттық орындар болған жағдайда конкурсқа қатысу үшін магистратураның немесе докторантураның бір білім беру бағдарламасынан өзгесіне қайта бөлінуі мүмкін.
Шекті балл жыл сайын Академияның Ғылыми кеңесінің шешімімен белгіленеді.
35. Конкурстық балл көрсеткіштері тең болған жағдайда құқық қорғау қызметінде жұмыс өтілі көбірек үміткерлер басымдыққа ие болады.
Одан кейін ғылыми-педагогикалық жетістіктері ескеріледі:
1) ғылыми, оның ішінде рейтингісі жоғары ғылыми басылымдардағы жарияланымдары;
2) ғылыми әзірлемелері туралы куәліктер;
3) ғылыми стипендиялар, гранттар берілгендігі туралы сертификаттар;
4) ғылыми конференцияларға және конкурстарға қатысқаны үшін берілген грамоталар немесе дипломдар;
5) Академияның ғылыми-білім беру қызметіне қатысқанын растайтын анықтамалар.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде Академия ректоры үміткерлерді магистратура және докторантура білім алушыларының санына қабылдау туралы бұйрық шығарады.
Магистатураға және докторантураға қабылданған үміткерлер күнтізбелік жылдың 1 қыркүйегіне:
1) кадрларды тіркеу бойынша жеке парақты;
2) соңғы қызмет кезеңі бойынша аттестаттау парағының көшірмесін;
3) кадр қызметі берген құқық қорғау қызметіндегі өтілі туралы анықтаманы;
4) соңғы арнаулы атақ немесе сыныптық шен беру туралы бұйрықтардан үзіндісін ұсынады.
37. Қабылдау комиссиясы жұмысын аяқтаған соң Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына қабылдау нәтижелері бойынша қорытынды есепті, сонымен қатар Академияның магистратурасына және докторантурасына қабылдау туралы бұйрықтардың көшiрмелерiн жолдайды.
38. Осы Қағидаларда реттелмеген мәселелерді қабылдау комиссиясы "Құқық қорғау қызметі туралы" және "Білім туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіпте шешеді.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясының ректоры
_______________________________
(ректордың Т.А.Ә. (ол болған кезде)
______________________________
(оқуға түсуге үміткердің Т.А.Ә.
(ол болған кезде), сыныптық шені/
арнайы атағы, лауазымы, телефоны)
Баянат
Сізден Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары
академиясының
_________________________________________________ білім беру бағдарламасы бойынша
______________________________________________ кадрларды даярлау бағыты бойынша
_______________________________________________________________________________
(білім беру бағдарламасының, кадрларды даярлау бағытының коды және атауы)
___________________________________________________________________оқыту мерзімі
_______________________________________________________________________________
(күндізгі оқыту нысаны бойынша/қашықтан оқыту)
______________________________________________________________нысаны бойынша
магистратурасына/ докторантурасына (керегінің астын сызу керек) оқуға түсу үшін маған түсу
емтихандарын тапсыруға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Шет тілі бойынша емтихан тапсыру тілі ____________________________________________
(емтихан тапсыру тілін көрсету керек)
Құқық қорғау органдарында қызмет өтілім _________________________________________
(құқық қорғау органдарындағы қызмет өтілін көрсету)
_______________________________________________ (оқуға үміткердің қолы, күні)
Келісілді
______________________________________________________________________________
(оқуға үміткердің тікелей басшысының Т.А.Ә, (бар болған жағдайда), қолы)
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау органдарының

Глава 4. Порядок зачисления в магистратуру и докторантуру
34. На обучение в магистратуру, докторантуру по образовательным программам зачисляются на конкурсной основе кандидаты, набравшие пороговый балл по результатам вступительных экзаменов в соответствии со Шкалой 100-балльной системы оценок, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Решением приемной комиссии для участия в конкурсе кандидаты, набравшие пороговый балл по результатам вступительных экзаменов, при их согласии и наличии вакантных мест, могут перераспределяться с одной образовательной программы на другую образовательную программу магистратуры или докторантуры.
Пороговый балл ежегодно устанавливается решением Ученого совета Академии.
35. В случае одинаковых показателей конкурсных баллов, преимущество при зачислении получают кандидаты, имеющие наибольший стаж правоохранительной службы.
Затем учитываются научно-педагогические достижения:
1) научные публикации, в том числе в рейтинговых научных изданиях;
2) свидетельства о научных разработках;
3) сертификаты о присуждении научных стипендий, грантов;
4) грамоты или дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах;
5) справки, подтверждающие участие в научно-образовательной деятельности Академии.
Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. На основании протокола приемной комиссии ректор Академии издает приказ о зачислении кандидатов в число обучающихся в магистратуру и докторантуру.
Кандидаты, зачисленные в магистратуру и докторантуру, предоставляют к 1 сентября календарного года:
1) личный листок по учету кадров;
2) копию аттестационного листа за последний период службы;
3) справку о стаже правоохранительной службы, выданную кадровой службой;
4) выписку из приказов о присвоении последнего специального звания или классного чина.
37. Приемная комиссия после завершения работы направляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан итоговый отчет по результатам приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру Академии.
38. Вопросы, не регламентированные настоящими Правилами, разрешаются приемной комиссией в порядке, установленном законами Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и "Об образовании".
Приложение 1
к Правилам приема на обучение
в Академию правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан, реализующую
образовательные программы
послевузовского образования
Форма
Ректору Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
_________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) ректора)
от _________________________
(Ф.И.О.(при его наличии),
классный чин/специальное звание,
должность, телефон
кандидата на обучение)
Рапорт
Прошу Вас разрешить мне сдать вступительные экзамены для поступления в
магистратуру/ докторантуру (нужное подчеркнуть) Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан по образовательной программе
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
по направлению подготовки кадров _______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы, направления подготовки кадров)
со сроком обучения_____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
форма обучения ________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(по очной форме обучения/ по дистанционному обучению)
Язык сдачи экзамена по иностранному языку________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать язык сдачи экзамена)
Имею стаж работы в правоохранительных органах___________________________________
(указать стаж службы в правоохранительных органах
_______________________________________________
(подпись кандидата на обучение, дата)
Согласован_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись непосредственного руководителя кандидата на обучение)
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в Академию правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан, реализующую
образовательные программы
послевузовского образования
Форма
Расписка о приеме документов

академиясына оқуға қабылдау қағидаларының 15, 16-тармақтарына сәйкес _______________
______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
жеке басты куәландыратын құжат №_______________________________________________
келесі құжаттар қабылданды:
1. _______________________________________ - ___ парақ саны.
2. _______________________________________ - ___ парақ саны.
3. _______________________________________ - ___ парақ саны.
4. _______________________________________ - ___ парақ саны.
5. _______________________________________ - ___ парақ саны.
Құжаттарды қабылдады:
Қабылдау комиссиясының хатшысы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда), қолы)
20__ жылғы ___ ___________
Қолхатты алдым___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты ( ол бар болған жағдайда), құжат тапсырушының қолы)
Ескертпе: қолхат 2 данада жасалады, 1- данасы құжат тапсырған адамға қол қою
негізінде тапсырылады, 2- данасы оқуға түсуге үміткердің оқу ісіне тіркеледі.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
3-қосымша
100-балдық бағалау жүйесiнің шкаласы
100-балдық бағалау жүйесі бойынша балдар
4-балдық бағалау жүйесі бойынша балдар

В соответствии с пунктами 15, 16 Правил приема на обучение в Академию
правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан,
реализующую образовательные программы послевузовского образования приняты от
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документ, удостоверяющий личность № ____________________________________________
выданный______________________________________________________________________
следующие документы:
1. ____________________________________________________ - ___ количество листов;
2. ____________________________________________________ - ___ количество листов;
3. ____________________________________________________ - ___ количество листов;
4. ____________________________________________________ - ___ количество листов;
5. ____________________________________________________ - ___ количество листов;
Принял документы:
Секретарь приемной комиссии___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Дата___ ___________ 20__ года
Расписку получил _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, сдавшего документы)
Примечание: расписка составляется в 2-х экземплярах, 1 экземпляр вручается под роспись
лицу, сдавшему документы, 2 экземпляр подшивается в учебное дело кандидата на обучение.
Приложение 3
к Правилам приема на обучение
в Академию правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан, реализующую
образовательные программы
послевузовского образования
Шкала 100-балльной системы оценок
Баллы по 100-балльной системе оценок
Баллы по 4-х балльной системе оценок

95-100
Өте жақсы
90-94
85-89
Жақсы
80-84
75-79
70-74
65-69
Қанағаттанарлық
60-64
55-59
50-54
25-49
Қанағаттанарлықсыз
0-24
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 27 қаңтардағы
№ 45 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылды деп танылған кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12000 болып тіркелген).

95-100
Отлично
90-94
85-89
Хорошо
80-84
75-79
70-74
65-69
60-64
55-59
50-54
25-49
Неудовлетворительно
0-24
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 27 января 2023 года № 45
Перечень
утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан
1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12000).

2. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 30 қыркүйектегі № 117 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12139 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 172 бұйрығының 4-тармағы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14554 болып тіркелген).
4. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 14 шілдедегі № 70 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15435 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының білім беру қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 134 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17866 болып тіркелген)
6. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушысының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 83 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20933 болып тіркелген).
7. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметінің мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 3 шілдедегі № 95 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23425 болып тіркелген).

2. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 сентября 2015 года № 117 "О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12139).
3. Пункт 4 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 ноября 2016 года № 172 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14554).
4. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2017 года № 70 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15435).
5. Пункт 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 134 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17866).
6. Приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № 83 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20933).
7. Пункт 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 июля 2021 года № 95 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23425).