"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 135 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 14 ақпандағы № 57 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 ақпанда № 31927 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 135 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17918 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларында:
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) ұсыну бойынша Академияның ақылы қызмет түрлеріне мыналар:
1) қосымша білім беру бағдарламаларын, оның ішінде шетелдіктер үшін әзірлеу, іске асыру (кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру, қабылдау емтиханына дайындау);
2) ғылыми зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізу;
3) оқу-әдістемелік, баспа және полиграфиялық өнімдерді әзірлеу және (немесе) өткізу;
4) мемлекеттік жалпыға білім беру стандарттары талаптарынан тыс жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыру, оның ішінде ақылы негізде өзге азаматтық жоғары білім беру мекемелері докторанттарының пререквизиттер мен постреквизиттерді тапсыруы, диссертация қорғауы, сондай-ақ шетелдіктер үшін;
5) көрмелердің, семинарлардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың, симпозиумдардың, курстардың, тренингтердің, дөңгелек үстелдердің және өзге де іс-шаралардың материалдарын өткізу, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларды (оның ішінде онлайн өткізуді) ұйымдастыру, өткізу немесе осындай шараларға дәрісші ретінде қатысу жатады.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 135 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и расходования ею денег от реализации товаров (работ, услуг)"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 февраля 2023 года № 57. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2023 года № 31927
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 135 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и расходования ею денег от реализации товаров (работ, услуг)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17918) следующие изменения:
В Правилах оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и расходования ею денег от реализации товаров (работ, услуг), утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. К платным видам деятельности Академии по реализации товаров (работ, услуг) относятся:
1) разработка, реализация дополнительных образовательных программ (профессиональная подготовка, переподготовка и повышение квалификации, подготовка к вступительным экзаменам), в том числе для иностранцев;
2) проведение научных исследований и опытно-конструкторских работ;
3) разработка и (или) реализация учебно-методической, издательской и полиграфической продукции;
4) реализация программ послевузовского образования сверх требований государственных общеобразовательных стандартов, в том числе сдача пререквизитов и постреквизитов, защита диссертации докторантов других гражданских высших учебных заведений на платной основе, а также для иностранцев;
5) реализация материалов выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, курсов, тренингов, круглых столов, а также организация, проведение указанных мероприятий (в том числе онлайн проведения) либо участие в таких мероприятиях в качестве лектора.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақшалай қаражат мынадай:
1) зерттеулер жүргізу үшін шығыс материалдарын, жабдықтарды және бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
2) баспа және полиграфиялық өнімдерді дайындау мақсатында шығыс материалдары мен жабдықтарын сатып алу;
3) оқу процесін ұйымдастыру үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдар, сондай-ақ жабдықтар, техникалық оқыту құралдарын сатып алу;
4) докторанттардың ғылыми зерттеулерінің, диссертациялық зерттеулерінің жарияланымдарын дайындау және нәтижелерін жариялау;
5) ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалардың, зерттеулерді орындау үшін қажетті ұйымдардың көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде конференцияларға қатысу үшін ұйымдастырушылық жарналар;
6) ғылыми зерттеулер жүргізу, оқу-әдістемелік құралдар (әдістемелік, практикалық ұсынымдар) әзірлеу, ведомстволық журналдардың макеттерін дайындау шеңберінде редактор, корректор, дизайнер, беттеуші (мемлекеттік және шет тілдеріне) қызметтеріне ақы төлеу;
7) зерттеу жүргізу үшін үй-жайларды, жабдықтарды, техниканы жалға алу;
8) зерттеу процесінде пайдаланылатын жабдықтар мен техниканы күтіп- ұстау;
9) барлық салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қоса алғанда, ғылыми зерттеу жүргізуге қатысатын зерттеу тобы басшысының және мүшелерінің, ведомстволық журналдардың редакциялық алқалары мүшелерінің еңбегі үшін сыйақы;
10) ақылы негізде көрсетілетін қызметтер мен жұмыстарды іске асыру үшін тартылатын мамандарға еңбекақы, Академия қызметкерлеріне сыйақы төлеу;
11) ғылыми-білім беру іс-шараларын (конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер) өткізу, кофе-брейк ұйымдастырып, кәдесый, геральдикалық өнім, естелік сыйлықтарды қоса сатып алу;
12) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде банк қызметтеріне ақы төлеу;
13) оқу-материалдық базаны нығайту;
14) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыру, оқыту тренингтерін, семинарларын өткізу;
15) Академияның оқу, ғылыми және әдістемелік материалдарын, ведомстволық журналдарын басып шығару;
16) Академия қызметкерлерінің біліктілігін арттыру;
17) "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іс-сапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іс-сапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысында белгіленген іс-сапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде іс-сапар шығыстары, оның ішінде халықаралық іс-сапар шығыстары;
18) бейнероликтер, бейнефильмдер, аудиожазбалар дайындау;

"9. Денежные средства, поступающие от реализации товаров (работ, услуг), расходуются по следующим направлениям:
1) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения исследований;
2) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
3) приобретение учебных пособий, наглядных материалов, а также оборудования, технических средств обучения для организации учебного процесса;
4) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований, диссертационных исследований докторантов;
5) оплата услуг научных лабораторий и организаций, необходимых для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;
6) оплата услуг редактора, корректора, дизайнера, верстальщика переводчика (на государственный и иностранные языки) в рамках проведения научных исследований, разработки учебно-методических пособий (методических, практических рекомендаций), подготовки макетов ведомственных журналов;
7) аренда помещений, оборудования, техники для проведения исследований;
8) содержание оборудования и техники, используемых в процессе исследований;
9) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, членов редакционных коллегий ведомственных журналов, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;
10) вознаграждение труда работников Академии, а также оплата услуг специалистов, привлекаемых для реализации услуг и работ на платной основе;
11) проведение научно-образовательных мероприятий (конференций, семинаров, круглых столов), включая организацию кофе-брейков, приобретение сувенирной, геральдической продукции, памятных подарков;
12) оплата банковских услуг в рамках проведения научных исследований;
13) укрепление учебно-материальной базы;
14) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам, проведение обучающих тренингов, семинаров;
15) издание учебных, научных и методических материалов, ведомственных журналов Академии;
16) повышение квалификации сотрудников Академии;
17) командировочные расходы, в том числе международные, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства";
18) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей;

19) ғылыми-білім беру іс-шараларына, жарыстарға, олимпиадаларға, оның ішінде халықаралық жарыстарға қатысушылардың тамақтануына арналған шығыстарды жабу;
20) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
21) кітапхана қорларын толықтыру үшін электрондық коллекциялар мен дерекқорларды сатып алу;
22) ғылыми еңбектерді, құралдарды, ведомстволық журналдар макеттерін рецензиялау, түзету, редакторлық оқу бағыттары бойынша жұмсалады.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы (бұдан әрі - Академия):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академия ректорына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі

19) покрытие расходов на питание участников научно-образовательных мероприятий, соревнований, олимпиад, в том числе международных;
20) оплата транспортных услуг;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) рецензирование, корректировка, редакторская вычитка научных трудов, пособий, макетов ведомственных журналов, изданий.".
2. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ректора Академии.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан