Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 сәуірде № 32233 болып тіркелді.
14.07.2023 редакциясында
ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі, 06.04.2023 ж. жарияланды
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 сәуірде № 32233 болып тіркелді.
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а.      Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің м.а.
2023 жылғы 31 наурыздағы
№ 130/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидалары

Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2023 года № 32233.
В соответствии с подпунктом 12) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных",
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
И.о. министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 31 марта 2023 года № 130/НҚ
Правила формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 12-тармағына, "Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ұлттық кеңістіктік деректер қоры (бұдан әрі – Қор) мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру тәртібін айқындайды.
Геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектілендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
2-тарау. Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау және сақтау тәртібі
2. Қордың мәліметтері геодезиялық және картографиялық қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған және жалпымемлекеттік, салааралық арнаулы және (немесе) салалық маңызы бар геодезиялық, картографиялық, топографиялық, гидрографиялық, аэроғарыштық түсірілім, гравиметриялық материалдар мен деректердің жиынтығын білдіреді.
Қор мәліметтерінің құрамына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша материалдар мен деректер енгізіледі.
3. Қордың мәліметтері қағаз жеткізгіштерде қалыптасады, жүйеленеді, есепке алынады, орналастырылады және осы мақсатқа арнайы бейімделген үй-жайларда (қоймаларда) жұмыс түрлері бойынша сақталады.
Қордың мәліметтерін орналастыру орны көрсетіле отырып, архивтер мен кеңістіктік деректерді сақтау және каталогтау үшін Қордың электрондық жүйесінде электрондық түрде сақталады.
Қордың геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілерімен өзара іс-қимылы және мәліметтерді ұсыну географиялық ақпараттық жүйе арқылы және (немесе) қағаз түрінде жүзеге асырылады.
4. Қордың мәліметтері геодезиялық және картографиялық қызмет бағыттары бойынша олардың сақталу ауқымы мен мерзімдерін ескере отырып қалыптастырылады.
Қордың материалдары мен деректері Қор мәліметтерінің орналасқан жерін көрсете отырып, архивтер мен кеңістіктік деректерді сақтау және каталогтау үшін Қордың электрондық жүйесінде тіркеледі және сақталады.
Архивтер мен кеңістіктік деректерді сақтауға және каталогтауға арналған Қордың электрондық жүйесі Қордың барлық кеңістіктік мәліметтерін орталықтандырылған сақтауды қамтамасыз етеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" (далее – Закон), подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О национальном архивном фонде и архивах" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных (далее – Фонд).
Уполномоченный орган в сфере геодезии, картографии и пространственных данных в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляет в Единый контакт-центр, оператору информационно-коммуникакционной инфраструктуры "электронного правительства".
Глава 2. Порядок формирования, сбора и хранения сведений Национального фонда пространственных данных
2. Сведения Фонда представляют собой совокупность геодезических, топографических, картографических, гидрографических, аэрокосмосъемочных, гравиметрических материалов и данных, полученных в результате осуществления геодезической и картографической деятельности и имеющих общегосударственное межотраслевое, специальное и (или) отраслевое значения.
В состав указанных сведений Фонда включается перечень материалов и данных согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Сведения Фонда на бумажных носителях формируются, систематизируются, учитываются, размещаются и хранятся по видам работ в специально приспособленных для этой цели помещениях (хранилищах).
Сведения Фонда в электронном виде хранятся в электронной системе Фонда для хранения и каталогизации архивов и пространственных данных, с указанием места размещения сведений Фонда.
Взаимодействие Фонда с субъектами геодезической и картографической деятельности и представление сведений осуществляются через географическую информационную систему и (или) в бумажном виде.
4. Сведения Фонда формируются по направлениям геодезической и картографической деятельности с учетом масштабов и сроков их хранения.
Материалы и данные Фонда регистрируются и хранятся в электронной системе Фонда для хранения и каталогизации архивов и пространственных данных, с указанием места размещения сведений Фонда.
Электронная система Фонда для хранения и каталогизации архивов и пространственных данных обеспечивает централизованное хранение всех пространственных сведений Фонда.

5. Геодезиялық және картографиялық қызметті жүзеге асыратын субъектілер өздері бюджет қаражаты есебінен жасаған материалдар мен деректер көшірмелерінің бір данасын Қазақстан Республикасының авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы заңнамасына сәйкес Қорға өтеусіз ұсынуға міндетті.
Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтері бар материалдар мен деректер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қорға беріледі.
6. Қордың графикалық, цифрлық, электрондық, фотосуреттік, қағаз және өзге де нысандар мен түрлердегі материалдары мен деректері орталықтандырылған мемлекеттік есепке алуға, сақтауға және пайдалануға жатады.
7. Материалдар мен деректерді Қордың құрамына жатқызу, материалдар мен деректерді сақтауға іріктеу, сондай-ақ сақтау мерзімдері өткендерін жою құжаттардың құндылығын мемлекеттік сараптау негізінде жүргізіледі.
3-тарау. Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін пайдалану және беру тәртібі
8. Қордың мәліметтері геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізу мақсатында мемлекеттік органдарды, жеке және заңды тұлғаларды қамтамасыз ету үшін пайдаланады.
9. Мемлекеттік органдарға Қордың материалдары тегін беріледі.
10. "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар Қордың мәліметтерін геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын мемлекеттік орган басшысының рұқсатымен беріледі.
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар мәліметтерді мемлекеттік органдарға, заңды және жеке тұлғаларға беру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен бекітілген Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10-1. Қордың мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 мамырдағы № 743 қаулысымен бекітілген Бірлескен және басқа да жұмыстарды орындауға байланысты мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді беру қағидаларына (бұдан әрі – Мемлекеттік құпияларды беру қағидалары) сәйкес геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын мемлекеттік орган басшысының рұқсатымен мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға байланысты жұмыстарға тапсырыс берушілер (бұдан әрі – тапсырыс беруші) болып табылатын мемлекеттік органға немесе ұйымға беріледі.
Тапсырыс беруші Мемлекеттік құпияларды беру қағидаларына сәйкес, мәліметтерге билік ететін мемлекеттік органның рұқсатымен және осы жұмыстарды орындау үшін қажетті көлемде ғана, бірлескен және басқа да жұмыстарды орындауына байланысты, мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді заңды және жеке тұлғаларға береді. Бұл ретте тапсырыс беруші мемлекеттік құпиялар болып табылатын мәліметтер берілгенге дейін ұйымда тиісті құпиялылық дәрежесіндегі мәліметтерді пайдалану арқылы жұмыстар жүргізуге арналған рұқсаттың, ал жеке тұлғаларда – тиісті рұқсаттың бар екеніне көз жеткізуге міндетті.

5. Субъекты, осуществляющие геодезическую и картографическую деятельность, обязаны безвозмездно представлять один экземпляр копий материалов и данных, созданных ими за счет бюджетных средств, в Фонд в соответствии с законодательством Республики Казахстан об авторском праве и смежных правах.
Материалы и данные, содержащие сведения, составляющие государственные секреты, передаются в Фонд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Сведения Фонда в графической, цифровой, электронной, фотографической, бумажной и иных формах и видах подлежат централизованному государственному учету и хранению.
7. Отнесение материалов и данных к составу Фонда, отбор материалов и данных на хранение, а также их уничтожение по истечению сроков хранения производятся на основании государственной экспертизы ценности документов.
Глава 3. Порядок использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных
8. Сведения Фонда используются для обеспечения государственных органов, физических и юридических лиц в целях проведения геодезических и картографических работ.
9. Государственным органам cведения Фонда предоставляется бесплатно.
10. Сведения Фонда с пометкой "для служебного пользования" выдаются с разрешения руководителя государственного органа, осуществляющего государственное управление в сфере геодезии, картографии и пространственных данных.
Передача сведений с пометкой "для служебного пользования" государственным органам, физическим и юридическим лицам осуществляется в соответствии с требованиями Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10-1. Сведения Фонда, составляющие государственные секреты выдаются государственному органу или организации, являющиеся заказчиками работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты (далее – заказчик) с разрешения руководителя государственного органа, осуществляющего государственное управление в сфере геодезии, картографии и пространственных данных в соответствии с Правилами передачи сведений, составляющих государственные секреты, в связи с выполнением совместных и других работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2001 года № 743 (далее – Правила передачи государственных секретов).
Заказчик передает сведения, составляющие государственные секреты, в соответствии с Правилами передачи государственных секретов, физическим и юридическим лицам, в связи с выполнением совместных и других работ, с разрешения государственного органа, в распоряжении которого находятся соответствующие сведения, и только в объеме, необходимом для выполнения этих работ. При этом до передачи сведений, составляющих государственные секреты, заказчик обязан убедиться в наличии у организации разрешения на проведение работ с использованием сведений соответствующей степени секретности, а у физических лиц – соответствующего допуска.

Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-параграф. Жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтер беру тәртібі
11. Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектiлерiне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтерді беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтиды.
Қордың мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес есептеледі.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар):
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мыналарды:
1) "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған қағаз нысандағы өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатын (түбіртек);
2) ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған электронды құжат нысанындағы өтініш;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатын (түбіртек) жібереді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің жұмыскеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері) орындауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы мәліметтерді, төлемді растайтын құжаттарды (төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүргізілген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭҮТШ арқылы алады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 10-1 в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 1. Порядок выдачи сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
11. Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ является государственной услугой (далее – государственная услуга).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги включает характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Цены на услуги по представлению сведений Фонда исчисляется согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатели) направляют:
в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель):
1) для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования":
заявление для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования" в бумажной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
платежный документ (квитанция) об уплате государственной услуги.
2) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования в форме электронного документа, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Услугодатель в день поступления заявления осуществляет их прием, регистрацию и отправляет работнику ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) на исполнение.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, документы подтверждающего оплату (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП.

14. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы тапсырған кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері өтініш тіркелген сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде:
1) "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар және мемлекеттік құпияны құрайтын материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін жұмыстардың көлемін айқындайды және бір мезгілде көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде қарауында жоспарланған жұмыстар учаскелеріндегі жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенуі туралы көрсетілген мәліметтер бар мемлекеттік органға "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар және мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді беруге сұрау салуды дайындайды және жібереді (бұдан әрі – мәліметтер).
Қарауында көрсетілген мәліметтер бар мемлекеттік орган сұрау салу келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар және мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді беру мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы оң не теріс жауап жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде оң жауап берген кезде көрсетілетін қызметті алушыға төлем шотын жібереді не көрсетілген мерзімдерде теріс жауап берген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мәліметтерді беруден дәлелді бас тартуды жібереді.
2) 15-тармақта көрсетілген мерзімдерде ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін жұмыс көлемін айқындайды және шотты портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" төлеуге жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші қарауында көрсетілген мәліметтер бар мемлекеттік органға көрсетілетін қызметті алушы сұратқан мәліметтерді алу үшін сұрау салу жібереді не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жіберіледі.

14. При сдаче услугополучателем заявления через портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
15. Работник услугодателя с момента регистрации заявления в течение трех рабочих дней:
1) для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования" и составляющие государственные секреты определяет объем работ и одновременно работник услугодателя в течение одного рабочего дня подготавливает и направляет запрос на выдачу сведений с пометкой "для служебного пользования" и составляющие государственные секреты государственному органу, в ведении которого находятся указанные сведения о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ (далее – сведения).
Государственный орган, в ведении которого находятся указанные сведения в течение двух рабочих дней с момента поступления запроса направляет услугодателю положительный либо отрицательный ответ о возможности или невозможности выдачи сведений с пометкой "для служебного пользования" и составляющие государственные секреты.
2) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования в сроки, указанные в пункте 15 определяет объем работ и направляет счет на оплату через портал, в "личный кабинет" услугополучателя.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель направляет в государственный орган, в ведении которого находятся указанные сведения запрос на получение запрашиваемых услугополучателем сведений либо формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя или через канцелярию услугодателя.

Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде 15-тармақта көрсетілген мерзімдерде оң жауап берген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін ақы төлеу қажеттігі туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
17. Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем жасайды.
Төлем жасау қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен көрсетілетін қызметті берушінің есептік шотына екінші деңгейдегі банктер арқылы жүргізіледі.
Ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған, электронды құжат нысанындағы өтінішті портал арқылы жолдаған кезде, мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы төлем жүргізбеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жолдайды.
19. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген мерзімдерге төлем құжатын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері сегіз жұмыс күні ішінде мәліметтерді жинақтауға, жасауға кіріседі және қорытындысы бойынша:
"қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар жоспарланған жұмыс учаскелеріндегі жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерттелгендігі туралы мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер);
ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде мәліметтер беруді қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға сұратылған мәліметтердің дайындығы және алу орны туралы хабарлама жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде, мәліметтердің дайындығы және алу орны туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушыға дайын мәліметтерді беру жеке куәлігін не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты және (немесе) өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхатты ұсыну бойынша көрсетілетін қызметті беруші Қор арқылы жүзеге асырады.

Сноска. В пункт 15 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Работник услугодателя в течение одного рабочего дня при положительном ответе в сроки, указанные в пункте 15 направляет услугополучателю уведомление о необходимости уплаты за оказание государственной услуги с указанием счета на оплату (далее – уведомление).
При обращении услугополучателя через портал, уведомление направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
17. Услугополучатель в течении двух рабочих дней со дня получения уведомления осуществляет оплату за оказание государственной услуги.
Оплата за оказание государственной услуги производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня.
При направлении заявления для получения материалов и геодезических данных открытого пользования в форме электронного документа посредствам портала оплата за оказание государственной услуги может осуществляться через ПШЭП.
18. В случае не уплаты услугополучателем средств за оказание государственной услуги, работник услугодателя направляет в течение одного рабочего дня, подписанный руководителем услугодателя мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
19. После предоставления услугополучателем платежного документа в сроки, указанные в пункте 17 настоящих Правил работник услугодателя в течение восьми рабочих дней приступает к подбору, изготовлению сведений и по итогам формирует:
при обращении на получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования" сведения о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ (далее – сведения) с пометкой "для служебного пользования";
при обращении на получение материалов и геодезических данных открытого пользования выдача сведений.
Работник услугодателя направляет услугополучателю уведомление о готовности и месте получения запрашиваемых сведений в течении одного рабочего дня.
При обращении услугополучателя посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности и месте получения запрашиваемых сведений.
Выдача готовых сведений услугополучателю осуществляется услугодателем через Фонд по предъявлению удостоверения личности либо электронного документа из сервиса цифровых документов и (или) доверенности, подтверждающей полномочия представителя.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен ақпараттық жүйеге енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарайтын органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау,
сақтау, пайдалану және беру
қағидаларына
1-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының құрамына енгізілетін материалдар мен деректердің тізбесі
1. Топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындауға арналған техникалық жобалар.
2. Мемлекеттік нивелирлік желілерді, барлық сыныптар мен разрядтардағы геодезиялық желілерді, гравиметриялық іргелі және бірінші сыныпты желілерді жасау, дамыту және жұмыс істеу жағдайында ұстап тұру жөніндегі техникалық есептер, координаттар мен биіктіктердің каталогтары және басқа да материалдар мен деректер.

Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
21. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающий жалобу, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального фонда
пространственных данных
Перечень материалов и данных, включаемых в состав сведений Национального фонда пространственных данных Республики Казахстан
1. Технические проекты на выполнение топографо-геодезических и картографических работ.
2. Технические отчеты, каталоги координат и высот и другие материалы, и данные по созданию, развитию и поддержанию в рабочем состоянии государственных нивелирных сетей, геодезических сетей всех классов и разрядов, гравиметрических фундаментальной и первого класса сетей.

3. Геодезиялық және картографиялық қызметті қамтамасыз ету мақсатында Жерді қашықтықтан зондтаудың (аэрофототүсірілімдер мен ғарыштық түсірілімдер) бастапқы және туынды материалдары мен деректері, аэрофототүсірілімдердің паспорттары, арнайы аспаптардың деректері, түсірілімдерді картографиялық байланыстырудың схемалары.
4. Геодезиялық, гравиметриялық, ғарыштық өлшемдер базасында геодинамикалық зерттеулердің материалдары мен деректері.
5. Жергілікті жердің, оның ішінде теңіздер, көлдер, өзендер мен су қоймалары қайраңдарының топографиялық түсірілімдер бойынша техникалық есептері (ауқымы 1: 2 000 және кіші).
6. Мемлекеттік топографиялық карталардың, оның ішінде теңіздер, көлдер, өзендер, су қоймалары қайраңдарының карталарының, қалалар мен елді мекендердің жоспарларының (ауқымы 1:2 000 және кіші) графикалық, цифрлық, фотосуреттік, электрондық нысандардағы түпнұсқалары мен көшірмелері, сондай-ақ көрсетілген карталар мен жоспарлардың таралымдық бедерлемелері.
7. Жалпымемлекеттік және салааралық мақсаттағы жалпыгеографиялық, саяси-әкімшілік, ғылыми-әкімшілік, ғылыми-анықтама және басқа да тақырыптық карталар мен атластардың, оқу картографиялық құралдардың түпнұсқалары, туынды өнім жасау үшін негіз болып табылатын картографиялық материалдардың таралымдық бедерлемелері.
8. Құжаттамасы бар кезекші (анықтамалық) топографиялық карталар, оның ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы мен әкімшілік-аумақтық бірліктердің шекараларын және шетел мемлекеттерінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдар.
9. Географиялық атаулардың мемлекеттік каталогы және олардың негізгі материалдары, Қазақстан Республикасының, шетел мемлекеттерінің аумақтарындағы, материктер мен мұхиттардағы географиялық объектілер атауларының сөздіктері мен анықтамалықтары.
10. Геодезиялық және картографиялық қызмет, архив ісі, құпиялылық режимі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар.
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жұмыс жоспарланған учаскелеріндегі жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық зерттелгендігі туралы мәліметтер беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу;
2. Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін:

3. Первичные и производные материалы и данные дистанционного зондирования Земли (аэрофотосъемки и космической съемки) в целях обеспечения геодезической и картографической деятельности, а также паспорта аэрофотосъемки, данные специальных приборов, схемы картографической привязки съемок.
4. Материалы и данные геодинамических исследований на базе геодезических, гравиметрических, космических измерений.
5. Технические отчеты по топографическим съемкам местности (масштаб 1:2000 и мельче), в том числе шельфа морей, озер, рек и водохранилищ.
6. Оригиналы и копии государственных топографических карт, в том числе шельфа морей, озер, рек, водохранилищ, планов городов и населенных пунктов (масштаб 1:2000 и мельче) в графической, цифровой, фотографической, электронной формах, а также тиражные оттиски указанных карт и планов.
7. Оригиналы общегеографических, политико-административных, научно-административных, научно-справочных и других тематических карт и атласов общегосударственного и межотраслевого назначения, учебных картографических пособий, тиражные оттиски картографических материалов, являющихся основой для создания производной продукции.
8. Дежурные (справочные) топографические карты с документацией, в том числе материалы по установлению государственной границы Республики Казахстан и границ административно-территориальных единиц и границ иностранных государств.
9. Государственный каталог географических названий и исходные материалы к нему, словари и справочники наименований географических объектов на территории Республики Казахстан, иностранных государств, материков и океанов.
10. Нормативно-технические документы в области геодезической и картографической деятельности, архивного дела, режима секретности.
Приложение 2
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального фонда
пространственных данных
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование государственной услуги
"Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования";
2. Получение материалов и геодезических данных открытого пользования.
2
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель)
3
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:

1) көрсетілетін қызметті беруші:
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуды;
2) "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырады:
Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алуды жүзеге асырады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
(15) он бес жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде:
1. "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу;
Электрондық (толық автоматтандырылған):
2. Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде:
қызмет бабында пайдалану үшін деген белгісі бар жоспарланған жұмыс учаскелеріндегі жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық зерттелгендігі туралы мәліметтер (бұдан әрі – мәліметтер) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен).
2) ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде:
мәліметтер немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Қордың мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес есептеледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:

1) 1) услугодателем:
1. Получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования";
2) 2) посредством веб-портала "электронного правительства":
1. Получение материалов и геодезических данных открытого пользования.
4
Срок оказания государственной услуги
(15) пятнадцать рабочих дней
5
Форма оказания государственной услуги
Бумажная:
1.1. Получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования";
Электронная (полностью автоматизированная):
2.2. Получение материалов и геодезических данных открытого пользования
6
Результат оказания государственной услуги
1) при обращении на получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования":
сведения о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ (далее – сведений) с пометкой "для служебного пользования" либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная (с пометкой "для служебного пользования")
2) при обращении на получение материалов и геодезических данных открытого пользования:
сведения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Цены на услуги по представлению сведений Национального фонда пространственных данных исчисляется согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8
График работы услугодателя, и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) уәкілетті органның www. gov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ mdai интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік қызметті берушіге:
1) "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек);
Порталға:
2) ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған электрондық өтініш;
жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы мәліметтер не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы төлемді растайтын құжаттарды ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төлеген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ашық пайдаланудағы мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінішті электрондық нысанда портал арқылы жібереді.
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының ашық пайдаланудағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.

1) интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.gov.kz/memleket/entities/mdai;
2) на портале.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя
для оказания государственной услуги
Услугодателю:
1) для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования":
заявление для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования";
платежный документ (квитанция) об уплате услуг.
На портал:
2) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования:
электронное заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования;
сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, документы подтверждающего оплату (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель направляет заявление государственной услуги открытого пользования в электронной форме через портал.
Государственная услуга с пометкой "для служебного пользования" предоставляется в бумажной форме.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги открытого пользования в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.

Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау,
сақтау, пайдалану және беру
қағидаларына
3-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне (бұдан әрі – АЕК) сүйене отырып есептеледі:
Р/с №
Қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Бірлік құны, АЕК
1
2
3
4
Геодезиялық материалдар мен деректерді ұсыну жөніндегі қызметтер
1
МГЖ тармақтарының координаттары туралы мәліметтерді ұсыну
пункт
0,2
2
МГЖ тармақтарының координаттары туралы мәліметтерді ұсыну координаттарды бір жүйеден екіншісіне қайта есептеу
пункт
0,2
3
МГЖ тармақтарының координаттары туралы мәліметтерді СК42-ден қайта есептей отырып ұсыну
пункт
1,2
4
МГЖ пункттерінің биіктігі туралы мәліметтерді ұсыну
пункт
0,4
5
МНЖ пункттерінің орналасқан жерін сипаттай отырып, олардың биіктігі туралы мәліметтер беру
пункт
0,6
Картографиялық материалдар мен деректерді ұсыну жөніндегі қызметтер
6
Картографиялық өнімді таңдау
парақ
0,1
7
Картографиялық өнімді сканерлеу
А0
парақ
1,5
А1
парақ
0,7
А2
парақ
0,4
8
Картографиялық материалды түрлендіру
А0
парақ
1,9
А1
парақ
1,3
А2
парақ
0,6
9
Картографиялық өнімді плоттерлік басып шығару А0
парақ
1,8
А1
парақ
0,9
А2
парақ
0,4
10
Картографиялық өнімдерді шығару
(4-түрлі-түсті басып шығару)
парақ
1,4
11
Картографиялық өнімдерді шығару
(репликация 5-түрлі-түсті басып шығару)
парақ
1,7
12
Картографиялық өнімдерді шығару
(екі жақты 4 түрлі-түсті басып шығару)
парақ
2,6
13
Картографиялық өнімді монтаждау
парақ
0,2
14
Картографиялық өнімді құрастыру, бүктеу
100 парақ
0,1
15
Картографиялық өнімді ламинаттау
ш.м.
0,4
16
Картографиялық өнімді CD-дискіге жазу
парақ
0,5
17
Картографиялық өнімді түптеу, брошюралау (қатты түптеу)
кітап
0,5
18
Картографиялық өнімді түптеу, брошюралау (жұмсақ түптеу)
кітап
0,4
Жерді қашықтықтан зондтау материалдары мен деректерін ұсыну жөніндегі қызметтер
19
Ортофотожоспарларды ұсыну өте жоғары ажыратымдылық (АФТ)
НЛ
1,8
20
Қайта жобалаумен жоғары ажыратымдылықтағы ортофотожоспарларды ұсыну (Ғарыштық сурет)
НЛ
2,0
21
РЦМ ұсыну
НЛ
2,1
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі Геодезия және
картография комитетінің
"Ұлттық геодезия және
кеңістіктік ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының
директоры
__________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі)
__________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса) тегі немесе заңды
тұлғаның толық атауы)
__________________________
(жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі), мекенжайы,
байланыс телефоны (бар болса)
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі не заңды тұлғаның толық атауы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ведомстволық және мемлекеттік тиесілігі, азаматтығы (жеке тұлғаның):
____________________________________________________________________
Сұралып отырған "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар мәліметтер мен
материалдардың тізбесі:_____________________________________________________
Мәліметтерді берудің қажеттілігі мен орындылығының негіздемесі
____________________________________________________________________
Жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенгендігі туралы
мәліметтер бергені үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге хабарлама алатын
мекенжай:_______________________________ __________________________________
(пошта мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
Күні _________ Өтініш беруші ____________________________________
жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі, қолы, мөрі (бар болса)
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі Геодезия және
картография комитетінің
"Ұлттық геодезия және
кеңістіктік ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының
директоры
__________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) тегі)
__________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса) немесе заңды
тұлғаның толық атауы)
__________________________
(жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі), мекенжайы, байланыс
телефоны (бар болса)
"Құпия" грифі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш

Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального фонда
пространственных данных
Цены на услуги по представлению сведений Национального фонда пространственных данных
Цены на услуги по представлению сведений Национального фонда пространственных данных исчисляется исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год (далее – МРП):
п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Стоимость за единицу, МРП
1
2
3
4
Услуги по предоставлению геодезических материалов и данных
1
Предоставление сведений о координатах пунктов ГГС
пункт
0,2
2
Предоставление сведений о координатах пунктов ГГС пересчет координат из одной системы в другую
пункт
0,2
3
Предоставление сведений о координатах пунктов ГГС с перевычислением из СК-42
пункт
1,2
4
Предоставление сведений о высотах пунктов ГГС
пункт
0,4
5
Предоставление сведений о высотах пунктов ГНС с описанием их местоположения
пункт
0,6
Услуги по предоставлению картографических материалов и данных
6
Подбор картографической продукции
лист
0,1
7
Сканирование картографической продукции
А0
лист
1,5
А1
лист
0,7
А2
лист
0,4
8
Трансформирование картографического материала
А0
лист
1,9
А1
лист
1,3
А2
лист
0,6
9
Плоттерная распечатка картографической продукции
А0
лист
1,8
А1
лист
0,9
А2
лист
0,4
10
Издание картографической продукции
(тиражирование 4-красочная печать)
лист
1,4
11
Издание картографической продукции
(тиражирование 5-красочная печать)
лист
1,7
12
Издание картографической продукции
(двусторонняя 4-красочная печать)
лист
2,6
13
Монтаж картографической продукции
лист
0,2
14
Сборка, фальцовка картографической продукции
100 листов
0,1
15
Ламинирование картографической продукции
кв.м.
0,4
16
Запись картографической продукции на СD-диск
лист
0,5
17
Переплет, брошюровка картографической продукции (жесткий переплет)
книга
0,5
18
Переплет, брошюровка картографической продукции (мягкий переплет)
книга
0,4
Услуги по предоставлению материалов и данных дистанционного зондирования Земли
19
Предоставление ортофотопланов сверхвысокого разрешения (АФС)
НЛ
1,8
20
Предоставление ортофотопланов высокого разрешения с перепроецированием (Космоснимок)
НЛ
2,0
21
Предоставление ЦМР
НЛ
2,1
Приложение 4
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального фонда
пространственных данных
Форма
Директору филиала республиканского
государственного предприятия на праве
хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии и
пространственной информации"
Комитета геодезии и картографии
Министерства цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
__________________________
физического лица либо полное
наименование юридического лица)
__________________________
(индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер, адрес,
контактный телефон (при наличии)
Заявление для получения материалов и геодезических
данных с пометкой "для служебного пользования"
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо полное
наименование юридического лица __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Ведомственная и государственная принадлежность, гражданство (физического лица)
_______________________________________________________________________________
Перечень запрашиваемых сведений материалов с пометкой "для служебного
пользования": ___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Обоснование необходимости и целесообразности передачи сведений:
_______________________________________________________________________________
Адрес для получения уведомления на оплату услуг за предоставление сведений о
геодезической и картографической изученности местности:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(почтовый адрес, номер телефона, адрес электронной почты)
Дата __________
Заявитель ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического либо уполномоченного представителя юридического лица, подпись,
печать (при наличии)
Приложение 5
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального картографо-
геодезического фонда Республики
Казахстан
Заявление для получения материалов и геодезических
данных с грифом "секретно"

Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.07.2023 № 268/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі Геодезия және
картография комитетінің
"Ұлттық геодезия және
кеңістіктік ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының
директоры
_(аты, әкесінің аты (бар
болса) тегі) ______________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса) немесе заңды
тұлғаның толық атауы
____________________________
____________________________
Ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш
Алу жоспарланып отырған мәліметтердің тізбесі және олардың саны:
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
[Жасалған күні]
[Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнің Геодезия және картография комитеті "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан Комитет геодезии и картографии Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі не заңды
тұлғаның толық атауы
____________________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ 20__ жылғы "___" _______
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгi Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарап, мынадай себептермен мәліметтерді беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің м.а.
2023 жылғы 31 наурыздағы
№ 130/НҚ бұйрығына
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

Сноска. Приложение 5 исключено приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.07.2023 № 268/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального фонда
пространственных данных
Форма
Директору республиканского
государственного предприятия
на праве хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии и
пространственной информации"
Комитета геодезии и картографии
Министерства цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
физического лица либо полное
наименование юридического лица
Заявление для получения материалов и геодезических
данных открытого пользования
Перечень планируемых к получению сведений и их количество:
____________________________________________________________________________
Согласен(на) на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
[Дата создания]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подписывающего]
Приложение 7
к Правилам формирования, сбора,
хранения, использования и выдачи
сведений Национального фонда
пространственных данных
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгi Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан Комитет геодезии и картографии Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица либо полное наименование
юридического лица
__________________________
Мотивированный отказ
Номер _________                                     "___" ______20___ года
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан рассмотрев Ваше заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в предоставления сведений по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подписывающего]
Приложение к приказу
И.о. министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 31 марта 2023 года № 130/НҚ
Перечень утративших силу некоторых приказов

1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 10137 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу және геодезия және картография саласындағы кейбір бұйрықтардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 187/НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 20654 болып тіркелді).
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 23 мамырдағы № 178/НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 28235 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 16 қыркүйектегі № 332/НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 29790 болып тіркелген).

1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164 "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10137).
2. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 187/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164 "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения и использования документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов в сфере геодезии и картографии" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20654).
3. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 23 мая 2022 года № 178/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164 "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28235).
4. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 сентября 2022 года № 332/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164 "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29790).