Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 11 шiлдедегi № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 шiлдеде № 33071 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 11 шілдедегі
№ 127 бұйрығына
қосымша
Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары

Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2023 года № 33071
В соответствии с подпунктом 15-2) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2023 года № 127
Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аукцион – сатып алудың веб-порталы арқылы автоматты түрде ең төменгі баға бойынша сатып алу жеңімпазын айқындау мақсатында бір лотқа қатысатын әлеуетті өнім берушілердің бағаларын салыстыру;
2) әлеуетті өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға не осы Қағидаларға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау бойынша ұзақ мерзімді шарт және (немесе) шарт жасасуға үміткер заңды тұлға;
3) әлеуетті өнім берушінің үлестес тұлғасы – шешiмдерді айқындауға және (немесе) әлеуеттi өнiм берушi қабылдайтын шешiмдерге, оның iшiнде жазбаша нысанда жасалған мәмiлеге байланысты тікелей және (немесе) жанама ықпал етуге құқығы бар жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзiне қатысты осы әлеуеттi өнiм берушiнiң осындай құқығы болатын жеке немесе заңды тұлға;
4) баға ұсынысы – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуетті өнім беруші ұсынған, сақтаудың температуралық режимі бөлінісінде айына бір паллета-орынның, автокөліктің жүк көтергіштігі санатына қарай бір километр үшін жүк автокөлігімен тасымалдаудың тиеу-түсіру жұмыстары үшін 1 (бір) норма-сағаттың, тауарды сақтандырудың бағаларын қамтитын коммерциялық ұсыныс;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15-2) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок организации и проведения закупа услуг по хранению и транспортировке, услуг по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) аукцион – сопоставление цен потенциальных поставщиков, участвующих в одном лоте, с целью определения победителя закупа по наименьшей цене автоматически веб-порталом закупа;
2) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, либо юридическое лицо, претендующие на заключение долгосрочного договора и (или) договора по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий согласно настоящим Правилам;
3) аффилированное лицо потенциального поставщика – физическое или юридическое лицо, которое имеет право определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
4) ценовое предложение – коммерческое предложение по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, представленное потенциальным поставщиком, включающее в себя цены одного паллетоместа в месяц в разрезе температурного режима хранения, перевозки грузовым автотранспортом за один километр в зависимости от категории грузоподъемности автотранспорта, 1 нормо-часа погрузочно-разгрузочных работ, страхования лекарственных средств и медицинских изделий;

5) бәсекелес лот – екі және одан да көп әлеуетті өнім беруші қатысатын лот;
6) бәсекелес емес лот – бір ғана әлеуетті өнім беруші қатысатын лот;
7) бөлу орталығы – Астана, Алматы, Ақтөбе немесе Шымкент қалаларының немесе олардың агломерацияларының аумағындағы қызмет көрсетілетін өңірлерде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды қабылдау, сақтау, бөлу, тасымалдау үшін пайдаланылатын және сонымен қатар өзі орналасқан әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында операциялық қойма функциясын орындайтын дәріханалық қойма;
8) бірыңғай дистрибьютор – Кодекстің 247-бабына сәйкес қызметін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асыратын заңды тұлға;
9) бірыңғай дистрибьютордың үлестес тұлғасы – бірыңғай дистрибьютор шешiмдерін тікелей және (немесе) жанама айқындайтын және (немесе) ол қабылдайтын шешiмдерге, оның ішінде шартқа байланысты ықпал етуші (ұсынылған өкілеттіліктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда) тұлға, сондай-ақ өзіне қатысты бірыңғай дистрибьютордың осындай құқығы бар кез келген тұлға;
10) денсаулық сақтау субъектілерінен дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін ақпараттық жүйе;
11) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша уәкілетті орган айқындайтын заңды тұлға;
12) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) – шарт немесе ұзақ мерзімді шарт талаптарына сәйкес бірыңғай дистрибьюторға өнім беруші көрсететін қызметтер;
13) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі ұзақ мерзімді шарт (бұдан әрі – ұзақ мерзімді шарт) – тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасының резиденті – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектімен бірыңғай дистрибьютор жасасатын қызметтер көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;
14) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

5) конкурентный лот – лот, в котором участвуют два и более потенциальных поставщика;
6) неконкурентный лот – лот, в котором участвует только один потенциальный поставщик;
7) распределительный центр – аптечный склад на территории городов Астаны, Алматы, Актобе или Шымкента или их агломераций, используемый для приемки, хранения, распределения, транспортировки лекарственных средств, медицинских изделий в регионах обслуживания и одновременно выполняющий функцию операционного склада на территории административно-территориальной единицы, где он расположен;
8) единый дистрибьютор – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в соответствии со статьей 247 настоящего Кодекса;
9) аффилированное лицо единого дистрибьютора – лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое прямо и (или) косвенно определяет решения и (или) оказывает влияние на принимаемые единым дистрибьютором решения, в том числе в силу договора, а также любое лицо, в отношении которого единый дистрибьютор имеет такое право;
10) веб-портал закупа лекарственных средств и медицинских изделий, услуг у субъектов здравоохранения (далее – веб-портал) – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа;
11) единый оператор в сфере закупа лекарственных средств и медицинских изделий, услуг у субъектов здравоохранения (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определяемое уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в сфере государственных закупок;
12) услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий (далее – услуги) – услуги, оказываемые единому дистрибьютору поставщиком согласно условиям договора или долгосрочного договора;
13) долгосрочный договор по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий (далее – долгосрочный договор) – гражданско-правовой договор оказания услуг, заключаемый единым дистрибьютором с субъектом в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий – резидентом Республики Казахстан, соответствующим требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);
14) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);

15) конкурстық өтінім – әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларға сәйкес көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуға ұсынысы;
16) қызмет көрсету өңірі – мынадай топтарға біріктірілген әкімшілік-аумақтық бірліктер:
бөлу орталығы Астана қаласындағы Солтүстік Қазақстан, Қостанай, Ақмола, Қарағанды, Павлодар және Ұлытау облыстары;
бөлу орталығы Алматы қаласындағы Алматы, Шығыс Қазақстан, Абай және Жетісу облыстары;
бөлу орталығы Шымкент қаласындағы Түркістан, Қызылорда, Жамбыл облыстары;
бөлу орталығы Ақтөбе қаласындағы Атырау, Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Маңғыстау облыстары;
17) операциялық қойма – өзі орналасқан облыстың аумағында тауарды қабылдау, сақтау және тасымалдау үшін пайдаланылатын облыс орталығының немесе оның агломерациясының аумағындағы дәріханалық қойма;
18) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе осы Қағидаларға сәйкес бірыңғай дистрибьютормен ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасқан заңды тұлға;
19) паллета-орын – бір паллетаны сақтаудың көрсетілетін қызметі үшін есептік бірлік, мұндағы паллета – жүктерді жинау, сақтау, қайта тиеу және тасымалдау үшін негіз ретінде пайдаланылатын, қатты алаңы және ірілендірілген жүк бірлігін құру үшін жеткілікті орны бар, мөлшері 800 мм де 1200 мм тасымалдайтын ыдыс;
20) көрсетілетін қызметтің бағасы – осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен көрсетілетін қызметті сатып алу нәтижесі бойынша белгіленген, бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы есебінен төленетін көрсетілетін қызметтің құны;
21) көрсетілетін қызметтің алдын ала құны – көрсетілетін қызметті сатып алу үшін тиісті қаржы жылына бөлінген, бірыңғай дистрибьютор қажеттілік көлемін және қызмет көрсету өңірі бөлінісінде баға ұсынысының орташа өлшенген мәнін ескере отырып қалыптастыратын сома;
22) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі шарт (бұдан әрі – шарт) – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірыңғай дистрибьютор өнім берушімен жасасатын қызметтер көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;
23) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
24) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.

15) конкурсная заявка – предложение потенциального поставщика на участие в закупе услуг в соответствии с настоящими Правилами;
16) регион обслуживания – административно-территориальные единицы, объединенные в следующие группы:
Северо-Казахстанская, Костанайская, Акмолинская, Карагандинская, Павлодарская области и область Ұлытау с распределительным центром в городе Астане;
Алматинская, Восточно-Казахстанская области, области Абай и Жетісу с распределительным центром в городе Алматы;
Туркестанская, Кызылординская, Жамбылская области с распределительным центром в городе Шымкенте;
Атырауская, Актюбинская, Западно-Казахстанская, Мангистауская области с распределительным центром в городе Актобе;
17) операционный склад – аптечный склад на территории областного центра или его агломерации, используемый для приемки, хранения и транспортировки лекарственных средств и медицинских изделий на территории области, где он расположен;
18) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, или юридическое лицо, заключившее долгосрочный договор или договор с единым дистрибьютором в соответствии с настоящими Правилами;
19) паллетоместо – расчетная единица за услуги хранения одной паллеты, где паллета – транспортная тара, имеющая жесткую площадку и место, достаточное для создания укрупненной грузовой единицы, используемая в качестве основания для сбора, складирования, перегрузки и перевозки грузов размером 1200 миллиметр на 800 миллиметр;
20) цена услуги – стоимость услуги, установленная по результатам закупа услуги в порядке, определенном настоящими Правилами, оплачиваемая за счет наценки единого дистрибьютора;
21) предварительная стоимость услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий – сумма, выделенная для закупа услуги на соответствующий финансовый год, которая формируется единым дистрибьютором с учетом объема потребности и средневзвешенного значения ценового предложения в разрезе региона обслуживания;
22) договор по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий (далее – договор) – гражданско-правовой договор оказания услуг, заключаемый единым дистрибьютором с поставщиком по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
23) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
24) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

3. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу мынадай:
1) сатып алу үшін пайдаланылатын ақшаны оңтайлы және тиімді жұмсау;
2) әлеуетті өнім берушілерге сатып алуды өткізу рәсіміне қатысу үшін тең мүмкіндіктер беру;
3) әлеуетті өнім берушілер арасындағы әділетті бәсекелестік;
4) сатып алу процесінің жариялылығы мен ашықтығы;
5) Қазақстан Республикасының халқын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық бұйымдармен үздіксіз қамтамасыз ету қағидаттары сақтала отырып жүргізіледі.
4. Бірыңғай дистрибьютор көрсетілетін қызметтерді сатып алуды конкурс тәсілімен (осы Қағидаларда көзделген жағдайларда қайталама конкурс) немесе бір көзден сатып алу тәсілімен жүзеге асырады.
5. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде бірыңғай дистрибьютор бір лот үшін:
1) операциялық қойма арқылы көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі әкімшілік-аумақтық бірлікті (облысты);
2) бөлу орталығы арқылы көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қызмет көрсету өңірін айқындайды.
6. Бөлу орталығы қызметтерді қызмет көрсету өңірінде көрсетеді, сондай-ақ әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) орналасқан жері бойынша операциялық қойманың функциясын атқарады.
7. Егер көрсетілетін қызметтерді операциялық қойма арқылы сатып алу өткізілмеді деп танылса, бөлу орталығы қызмет көрсетілетін өңірдің осындай әкімшілік-аумақтық бірлігінде (облыста) немесе қызмет көрсетілетін тұтас өңірде қызметтерді көрсетеді.
8. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32733 болып тіркелген) сәйкес фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шеңберінде жүзеге асырылады.
9. Бірыңғай дистрибьютордың жұмыскерлері мен үлестес тұлғалары осы Қағидалармен реттелетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілер ретінде қатыспайды.
10. Әлеуетті өнім беруші және оның үлестес тұлғалары конкурсқа оның бір лоты бойынша қатысушы бола алмайды.
10. Бірыңғай дистрибьютордың әлеуетті өнім берушіге осы Қағидаларда көзделмеген біліктілік талаптарын қоюына жол берілмейді.

3. Закуп услуг производится с соблюдением принципов:
1) оптимального и эффективного расходования денег, используемых для закупа;
2) представления потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре проведения закупа;
3) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
4) гласности и прозрачности процесса закупа;
5) бесперебойного обеспечения населения Республики Казахстан безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами, медицинскими изделиями.
4. Единый дистрибьютор осуществляет закуп услуг способом конкурса (повторного конкурса) или способом из одного источника.
5. При закупе услуг единый дистрибьютор определяет за один лот:
1) административно-территориальную единицу (область) при закупе услуг через операционный склад;
2) регион обслуживания при закупе услуг через распределительный центр.
6. Распределительный центр оказывает услуги региона обслуживания, а также выполняет функцию операционного склада по месту нахождения в административно-территориальной единице (область, город республиканского значения, столица).
7. Когда закуп услуг через операционные склады признан несостоявшимся, распределительный центр оказывает услуги в таких административно-территориальных единицах (области) региона обслуживания или всего региона обслуживания.
8. Закуп услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий осуществляется в рамках закупа фармацевтических услуг в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 110 "Об утверждении правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32733);
9. Работники и аффилированные лица единого дистрибьютора не участвуют в качестве потенциальных поставщиков при осуществлении закупа услуг, регулируемого настоящими Правилами.
10. Потенциальный поставщик и его аффилированные лица не выступают в качестве участника конкурса по одному его лоту.

11. Әлеуетті өнім беруші сатып алуға, егер:
1) әлеуетті өнім берушінің бірінші басшыларының және (немесе) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары өнім берушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болса не өткізілетін сатып алуда бірыңғай дистрибьютордың қызметкері болып табылса;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына не Қазақстан Республикасының бейрезиденті-әлеуетті өнім беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес әлеуетті өнім берушінің қызметі тоқтатыла тұрса қатыспайды.
2-тарау. Конкурсты өткізу тәртібі
12. Конкурс өткізу туралы хабарландыру бірыңғай дистрибьютор шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімдерді ашу күніне дейін кемінде 10 (он) жұмыс күні бұрын, ал қайталама конкурс өткізілген кезде кемінде 5 (бес) жұмыс күні бұрын қазақ және орыс тілдерінде веб-порталда жарияланады.
13. Веб-порталдағы конкурс мынадай жүйелі кезеңдердің жиынтығы болып табылады:
1) конкурстық комиссия хатшысының көрсетілетін қызметті конкурс тәсілімен сатып алу туралы хабарландыруды орналастыруы;
2) әлеуетті өнім берушілердің осы Қағидаларға сәйкес өтінімдерді және конкурстық өтінімнің кепілдігін қамтамасыз етуді ұсынуы;
3) веб-порталдың конкурстық өтінімдерді автоматты түрде ашуы, ашу хаттамасын жариялауы;
4) конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді қарауы және олардың хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың ережелеріне сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
5) конкурстық комиссия хатшысының алдын ала рұқсат хаттамасын жариялауы;
6) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерге қосымшаларды ұсынуы;
7) конкурстық комиссияның конкурсқа өтінімдерге толықтыруларды қарауы және олардың хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың ережелеріне сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
8) конкурстық комиссия хатшысының рұқсат хаттамасын жариялауы;
9) бәсекелес лоттар бойынша аукцион;
10) веб-порталдың қорытындылар хаттамасын автоматты түрде жариялауы;
11) бірыңғай дистрибьютор мен конкурс жеңімпаздарының электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен веб-порталда ұзақ мерзімді шарт жасасуы.
14. Конкурс өткізу туралы хабарландыруда мыналар қамтылады:
1) бірыңғай дистрибьютордың атауы мен мекенжайы;
2) бірыңғай дистрибьютордың банктік деректемелері;
3) конкурстың атауы;
4) лот бойынша: қызмет көрсету орны мен мерзімі, әрбір лот бойынша қызмет көрсетумен байланысты тауардың атауы және көлемдері көрсетілген қызметтердің атауы;
5) арнайы температуралық режимі бар және арнайы температуралық режимі жоқ паллета-орындардың жоспарлы саны, тауарды тасымалдау үшін километрмен өлшенетін болжамды арақашықтық, лот бойынша тиеп-түсіру жұмыстары үшін норма-сағаттардың болжамды саны, денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі және мекенжайлары;

11. Потенциальный поставщик не участвует в закупе, если:
1) близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники первых руководителей потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются работником единого дистрибьютора в проводимом закупе;
2) деятельность потенциального поставщика приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо законодательством государства потенциального поставщика-нерезидента Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок проведения конкурса
12. Объявление о проведении конкурса публикуется на казахском и русском языках на веб-портале в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия решения единым дистрибьютором не менее, чем за 10 (десять) рабочих дней до дня вскрытия конкурсных заявок, а при проведении повторного конкурса – не менее, чем за 5 (пять) рабочих дней.
13. Конкурс на веб-портале представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) размещение секретарем конкурсной комиссии объявления о закупе услуги способом конкурса;
2) представление потенциальными поставщиками заявок в соответствии с настоящими Правилами посредством веб-портала и гарантийного обеспечения конкурсной заявки;
3) автоматическое вскрытие веб-порталом конкурсных заявок, публикация протокола вскрытия;
4) рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок и голосование на предмет их соответствия условиям объявления и положениям настоящих Правил;
5) публикация секретарем конкурсной комиссии протокола предварительного допуска;
6) представление потенциальными поставщиками дополнений к конкурсным заявкам;
7) рассмотрение конкурсной комиссией дополнений к конкурсным заявкам и голосование на предмет их соответствия условиям объявления и положениям настоящих Правил;
8) публикация секретарем конкурсной комиссии протокола допуска;
9) аукцион по конкурентным лотам;
10) автоматическая публикация веб-порталом протокола итогов;
11) заключение единым дистрибьютором и победителями конкурса долгосрочного договора на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей.
14. Объявление о проведении конкурса содержит:
1) наименование и адрес единого дистрибьютора;
2) банковские реквизиты единого дистрибьютора;
3) наименование конкурса;
4) наименование услуги по лоту с указанием условий: места и срока оказания услуг, наименования и объемов лекарственных средств и медицинских изделий, связанного с оказанием услуг по каждому лоту;
5) плановое количество паллетомест со специальным температурным режимом и без специального температурного режима, прогнозное расстояние в километрах для транспортировки, прогнозное количество нормо-часов для погрузочно-разгрузочных работ по лоту, перечень и адреса субъектов здравоохранения при закупе услуг;

6) өтінімдерді қабылдаудың аяқталатын күні мен уақыты;
7) ұзақ мерзімді шарттың жобасы;
8) әрбір лот бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу үшін бөлінген көрсетілетін қызметтің алдын ала құны.
15. Конкурс үшін бірыңғай дистрибьютор комиссия құрамын бекітеді және комиссия мүшесі болып табылмайтын комиссия хатшысын айқындайды. Конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды, бірақ бес адамнан кем болмайды.
16. Комиссия құрамына бірыңғай дистрибьютордың қызметкерлері, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның қызметкері немесе қызметкерлері (келісу бойынша) және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері (келісу бойынша) енгізіледі.
17. Комиссия оның құрамын бекіту туралы шешім күшіне енген күннен бастап рұқсат хаттамасы жарияланғанға дейін әрекет етеді.
18. Бірыңғай дистрибьютордың жұмыскері комиссия хатшысы болып айқындалады, ол мыналарды уақтылы қамтамасыз етеді:
1) конкурс өтетіні туралы хабарландыруды веб-порталда жариялау;
2) комиссияның дауыс беру қорытындылары бойынша алдын ала рұқсат беру, танысу үшін рұқсат беру хаттамаларының жобасын жасау, ал комиссия мүшелерінің біреуінің хабарламасы бойынша – веб-порталда дауыс беруді қайта бастау;
3) алдын ала рұқсат беру, рұқсат хаттамаларын веб-порталда жариялау;
4) комиссия мүшесінің болмауын растайтын ұсынылған құжаттың (бар болса) электрондық көшірмесін веб-порталда орналастыру;
5) жалпы немесе лоттың біреуі бойынша конкурс өткізілмейтіні туралы немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған кезде оның көшірмесін орналастыра отырып, веб-порталда оны өткізбеу;
6) ұзақ мерзімді шарт жасасу үшін конкурстың қорытындысы туралы хабардар ету.
3-тарау. Өтінімнің мазмұны, оны ұсыну және кері қайтару
19. Әлеуетті өнім беруші веб-порталда тіркеледі және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімге қажетті құжаттарды тіркеу немесе оларды веб-порталда көзделген нысандар бойынша толтыру жолымен өтінім береді.
20. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға арналған өтінімінде мыналар (электрондық көшірмелері) қамтылады:
1) әлеуетті өнім берушінің атқарушы органының, директорлар кеңесінің, бақылау кеңесінің шешімдер қабылдауына ықпалы бар қатысушылар немесе акционерлер туралы үзінді көшірме, веб-порталда көзделген нысан бойынша олардың жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
2) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер;

6) дату и время окончания приема заявок;
7) проект долгосрочного договора;
8) предварительную стоимость услуг, выделенную для закупа по каждому лоту.
15. Для конкурса единый дистрибьютор утверждает состав комиссии и определяет секретаря комиссии, который не является членом комиссии. Общее количество членов конкурсной комиссии составляет нечетное число, но не менее пяти человек.
16. В состав комиссии включаются работники единого дистрибьютора, работник или работники уполномоченного органа в области здравоохранения (по согласованию) и представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию).
17. Комиссия действует со дня вступления в силу решения об утверждении ее состава до публикации протокола допуска.
18. Секретарем комиссии определяется работник единого дистрибьютора, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении конкурса;
2) формирование по итогам голосования комиссии проекта протоколов предварительного допуска, допуска для ознакомления, а по уведомлению одного из члена комиссии – возобновление голосования на веб-портале;
3) публикацию на веб-портале протоколов предварительного допуска, допуска;
4) размещение на веб-портале электронной копии представленного документа, подтверждающего отсутствие члена комиссии (при наличии);
5) отмену на веб-портале конкурса в целом или по одному из лотов при принятии решения о его отмене или признании недействительным с размещением его копии;
6) информирование об итогах конкурса для заключения долгосрочного договора.
Глава 3. Содержание, представление и отзыв заявки
19. Потенциальный поставщик регистрируется на веб-портале и подает заявку по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам путем прикрепления к заявке необходимых документов или их заполнения по предусмотренным на веб-портале формам.
20. Конкурсная заявка потенциального поставщика на участие в конкурсе содержит (в электронных копиях):
1) выписку об участниках или акционерах, имеющих влияние на принятие исполнительным органом, советом директоров, наблюдательным советом потенциального поставщика решений, их индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) по форме, предусмотренной на веб-портале;
2) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;

3) фармацевтикалық қызметке: дәрілік заттарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізуге рұқсат және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізу бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарлама, ал денсаулық сақтау саласында есірткі мен прекурсорларды сақтауға, тасымалдауға және (немесе) өткізуге байланысты қызмет көрсеткен жағдайда бөлу орталығының қызметі көрсетілуге тиіс әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында денсаулық сақтау саласында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке рұқсат;
4) уәкілетті орган бекіткен және веб-порталда орналастырылған нысан бойынша баға ұсынысы. Бұл ретте әлеуетті өнім берушінің ішкі санаттар бойынша баға ұсынысы пропорционалды түрде жасалады және санаттар бойынша және (немесе) жалпы хабарландыру лоты бойынша баға ұсынысынан аспайды;
5) объектінің тиісті дистрибьюторлық практика талаптарына сәйкестігі туралы сертификат (GDP);
6) өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету.
21. Қызметтерді көрсетуге арналған конкурстық өтінім лот бойынша қосымша мыналардан (электрондық көшірмелері) тұрады:
1) өтінім ашылатын күнге дейін берілгеніне күнтізбелік бір ай өтпеген, "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған дәріханалық қоймаға тіркелген құқықтар туралы анықтама;
2) дәріханалық қоймаға техникалық құжат;
3) тиісті дистрибьюторлық практика туралы сертификат (GDP);
4) реттелетін температуралық режимді сақтау мүмкіндігі бар, жүк көтеру қабілетінің санаты әртүрлі автокөлік құралдарының бар екенін растайтын құжат. Автокөлік құралдарының жүк көтеру қабілетінің санаттары: қоса алғанда 1,5 тоннаға дейін– 1-санат, қоса алғанда 5 тоннаға дейін– 2-санат, қоса алғанда 10 тоннаға дейін– 3-санат, 10 тоннадан астам – 4-санат.
22. Веб-портал әлеуетті өнім берушіге автоматты түрде:
1) хабарландырудағы лот бағасынан жоғары бағаны ұсынуға;
2) өтінімді ашқаннан кейін оны кері қайтаруға;
3) хабарландыруда көзделген мерзім өткеннен кейін өтінімді беруге мүмкіндік бермейді.
23. Конкурстық өтінім веб-портал әлеуетті өнім берушіге хабарлама жіберген сәтте берілген болып есептеледі, ол әлеуетті өнім берушінің қалауы бойынша оны ашу сәтіне дейін өзгертіледі немесе кері қайтарып алынады.
24. Комиссия әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтініміне ескертулер берген кезде әлеуетті өнім беруші өзінің конкурстық өтінімін жетіспейтін құжаттармен алдын ала рұқсат хаттамасы жарияланған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде, қайталама конкурс өткізген кезде 2 (екі) жұмыс күні ішінде толықтырады не толықтырмайды және оның өтінімі кері қайтарылады.

3) разрешение на фармацевтическую деятельность: на оптовую или розничную реализацию лекарственных средств и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой или розничной реализации медицинских изделий, а при оказании услуги, связанной с хранением, транспортировкой и (или) реализацией наркотических средств и прекурсоров в области здравоохранения, разрешение на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, на территории административно-территориальной единицы, где подлежит оказанию услуга распределительного центра;
4) ценовое предложение, размещенная на веб-портале. При этом ценовое предложение потенциального поставщика по подкатегориям составляется пропорционально и не превышает по категориям и (или) в целом по лоту объявления;
5) сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);
6) гарантийное обеспечение заявки.
21. Конкурсная заявка на оказание услуг дополнительно содержит по лоту (в электронных копиях):
1) справку о зарегистрированных правах на аптечный склад с веб-портала "электронное правительство", выданную менее чем за один календарный месяц до даты вскрытия заявки;
2) технический документ на аптечный склад;
3) сертификат о надлежащей дистрибьюторской практике (GDP);
4) документ, подтверждающий наличие автотранспортных средств разных категорий грузоподъемности, с возможностью соблюдения регулируемого температурного режима. Категории грузоподъемности транспортных средств: категория 1 – до 1,5 тонн включительно, категория 2 – до 5 тонн включительно, категория 3 – до 10 тонн включительно, категория 4 – более 10 тонн.
22. Веб-портал автоматически не позволяет потенциальному поставщику:
1) предложить цену выше цены лота в объявлении;
2) отозвать заявку после ее вскрытия;
3) подать заявку после истечения предусмотренного объявлением срока.
23. Конкурсная заявка считается поданной в момент направления веб-порталом уведомления потенциальному поставщику, которая изменяется или отзывается по усмотрению потенциального поставщика до момента ее вскрытия.
24. При предъявлении комиссией к конкурсной заявке потенциального поставщика замечаний, потенциальный поставщик дополняет свою конкурсную заявку недостающими документами в течение 3 (трех) рабочих дней со дня публикации протокола предварительного допуска, при проведении повторного конкурса – в течение 2 (двух) рабочих дней либо не дополняет, и его заявка отклоняется.

25. Өтінімге толықтыруларды ашу конкурстық өтінімдерге толықтыруларды ұсыну мерзімі өткеннен кейінгі келесі күні бірыңғай дистрибьютордың жұмыс күні 10 сағат 00 минутта жүргізіледі.
4-тарау. Өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету
26. Өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету әрбір лотқа жеке енгізіледі және сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде (3) үш пайызды құрайды.
27. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға арналған өтінімнің кепілдігін қамтамасыз етуді мынадай нысандардың бірінде ұсынады:
1) төлемнің мақсатында тиісті лоттың нөмірі көрсетіліп, өтінімге төлем тапсырмасының көшірмесі қоса берілген, бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына ақшалай жарна;
2) банктің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен банк тікелей веб-порталда беретін, веб-порталда көзделген нысан бойынша электрондық банк кепілдігі.
28. Өтінімнің кепілдігін қамтамасыз ету төтенше жағдай қолданыста болған кезеңде енгізілмейді.
29. Конкурстық өтінімнің, сондай-ақ оның кепілдігін қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі кемінде күнтізбелік 45 (қырық бес) күнді құрайды. Әлеуетті өнім беруші өтінімінің кепілдігін қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі рұқсат хаттамасына немесе қорытындыларға сәйкес оны қабылдамаған не сатып алу жеңімпазы жасалған ұзақ мерзімді шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларын уақтылы ұсынған сәтте өтеді.
30. Кепілдікті қамтамасыз ету:
1) әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбаған;
2) жеңімпаз конкурс нәтижелері бойынша жасалған ұзақ мерзімді шарт міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету шарасын уақтылы ұсынған;
3) конкурстың немесе жеке лотты сатып алу тоқтатылған;
4) конкурс немесе жеке лотты сатып алу жарамсыз деп танылған;
5) енгізілген, бірақ тұлға конкурсқа қатыспаған;
6) төтенше жағдайлар жарияланған жағдайларда қайтарылады.
31. Әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбаған жағдайда:
1) веб-портал автоматты түрде әлеуетті өнім беруші мен бірыңғай дистрибьюторға веб-порталда көзделген нысан бойынша ақшаны қайтару туралы хабарлама жібереді, ал бірыңғай дистрибьютор (5) бес жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушінің банктік шотына ақша аудару арқылы ақшалай жарнаны қайтарады;
2) веб-портал электрондық банк кепілдігін берген банкке және әлеуетті өнім берушіге веб-порталда көзделген нысан бойынша оның қолданылуының тоқтатылғаны туралы автоматты түрде хабарлама жібереді.
3) бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушінің өкіліне банк кепілдігін қайтаруды қағаз жеткізгіште қолма-қол, сенімхаттың және жеке басын куәландыратын құжаттың негізінде қайтарады.

25. Вскрытие дополнений к заявке производится в 10 часов 00 минут рабочего дня единого дистрибьютора, следующего дня за днем истечения срока представления дополнений к конкурсным заявкам.
Глава 4. Гарантийное обеспечение заявки
26. Гарантийное обеспечение заявки вносится на каждый лот в отдельности и составляет 3 (три) процента при закупе услуг по хранению и транспортировке.
27. Потенциальный поставщик представляет гарантийное обеспечение заявки на участие в конкурсе в одной из следующих форм:
1) денежный взнос на банковский счет единого дистрибьютора с приобщением к заявке копии платежного поручения с указанием в назначении платежа номера соответствующего лота;
2) электронная банковская гарантия по форме, предусмотренной на веб-портале, выдаваемая банком непосредственно на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц банка.
28. Гарантийное обеспечение заявки не вносится в период действия чрезвычайного положения.
29. Срок действия конкурсной заявки, а также ее гарантийного обеспечения составляет не менее 45 (сорок пять) календарных дней. Срок действия гарантийного обеспечения заявки потенциального поставщика истекает в момент ее отклонения согласно протоколу допуска или итогов либо своевременного представления победителем закупа меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному долгосрочному договору.
30. Гарантийное обеспечение возвращается при:
1) отклонении заявки потенциального поставщика;
2) своевременного представления победителем меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному по итогам конкурса долгосрочному договору;
3) отмены конкурса или закупа отдельного лота;
4) признании конкурса или закупа отдельного лота недействительным;
5) внесении, но неучастия лица в конкурсе;
6) объявлении чрезвычайного положения.
31. При отклонении заявки потенциального поставщика:
1) веб-портал автоматически направляет потенциальному поставщику и единому дистрибьютору уведомление о возврате денег по форме, предусмотренной веб-порталом, а единый дистрибьютор производит возврат денежного взноса путем перечисления денег на банковский счет потенциального поставщика в течение 5 (пять) рабочих дней;
2) веб-портал автоматически направляет банку, выдавшему электронную банковскую гарантию, и потенциальному поставщику уведомление о прекращении ее действия по форме, предусмотренной веб-порталом.

32. Әлеуетті өнім беруші өтінімінің қабылданбауы себебінен кепілдікті қамтамасыз етуді қайтару мерзімі тиісті лот бойынша өтінімді қабылдамау туралы шешім көзделген қорытынды хаттамасы жарияланған күннен кейінгі күннен бастап есептеледі.
33. Егер:
1) жеңімпаз ұзақ мерзімді шарт жасасудан бас тартса немесе жалтарса;
2) жеңімпаз ұзақ мерзімді шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шарасын ұсынбаса;
3) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларға сәйкестігі туралы дәйексіз ақпарат ұсынылса, осы Қағидаларда көзделген мерзімдер бұзылса, кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынады.
34. Бірыңғай дистрибьютор:
1) ақшалай жарна түріндегі өтінімнің кепілдігін қамтамасыз етуді ұстап қалған кезде – жеңімпазға веб-портал арқылы веб-порталда көзделген нысан бойынша ақшаның ұсталғаны туралы хабарлама жібереді;
2) электрондық банк кепілдігі түріндегі өтінімнің кепілдігін қамтамасыз етуді ұстап қалған кезде – банкке және конкурс жеңімпазына (мәлімет ретінде) веб-портал арқылы веб-порталда көзделген нысан бойынша оны төлеу туралы хабарлама жібереді;
Банк кепілдігін төлеу туралы хабарлама банкке оны ұстап қалудың негізі туындаған күннен бастап 20 (жиырма) банк күні ішінде қойылады
5-тарау. Веб-порталда дауыс беру және өтінімдерді қарау тәртібі
35. Комиссия мүшелері конкурс жарияланғанға дейін веб-порталда тіркеледі, мұнда өтінімдерді қарайды, әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімінің жіберілуіне немесе қабылданбауына дауыс береді.
36. Комиссия мүшелері әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімінің осы Қағидаларға сәйкестігі туралы шешімдерді қабылдаған кезде әлеуетті өнім берушінің веб-порталдағы парақшасындағы, өтінімдегі құжаттарды, сондай-ақ басқа да ашық ақпарат көздеріндегі: "электрондық үкіметтің" www.elicense.kz, "Жоғарғы соттың" www.office.sud.kz ақпараттық жүйелеріндегі және өзге де қолжетімді дереккөздердегі ақпаратты қарайды.
37. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
38. Өтінімдер болмаған жағдайда веб-портал автоматты түрде және бір мезгілде ашу және қорытындылар хаттамаларын жариялайды.
39. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін веб-портал оларды қарау үшін қолжетімді етеді және ашу хаттамасын оның нөмірін, жариялау уақыты мен мәртебесін көрсетіп, автоматты түрде жариялайды, онда мыналар қамтылады:
1) конкурстың нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН және заңды мекенжайы;

32. Срок возврата гарантийного обеспечения по причине отклонения заявки потенциального поставщика исчисляется со дня, следующего за днем публикации протокола итогов, в котором предусматривается решение об отклонении заявки по соответствующему лоту.
33. Гарантийное обеспечение заявки удерживается при нарушении сроков, предусмотренных настоящими Правилами:
1) победитель отказался или уклонился от заключения долгосрочного договора;
2) победитель не представил меру обеспечения исполнения обязательств по долгосрочному договору;
3) представлена недостоверная информация о соответствии потенциального поставщика настоящим Правилам.
34. Единый дистрибьютор при удержании гарантийного обеспечения заявки в виде:
1) денежного взноса – направляет победителю посредством веб-портала уведомление об удержании денег по форме, предусмотренной веб-порталом;
2) электронной банковской гарантии – направляет банку и победителю конкурса (для сведения) посредством веб-портала уведомление об оплате по форме, предусмотренной веб-порталом.
Уведомление об оплате банковской гарантии предъявляется банку в течение 20 (двадцать) банковских дней со дня наступления основания ее удержания.
Глава 5. Порядок голосования и рассмотрения заявок на веб-портале
35. Члены комиссии до объявления конкурса регистрируются на веб- портале, где рассматривают заявки, голосуют за допуск или отклонение конкурсной заявки потенциального поставщика.
36. Члены комиссии при принятии решений о соответствии конкурсной заявки потенциального поставщика настоящим Правилам рассматривают документы на странице потенциального поставщика в веб-портале, в заявке, а также информацию в других открытых источниках информации: информационных системах "электронного правительства", www.elicense.kz, "Верховного Суда" www.office.sud.kz и иных доступных источниках.
37. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов комиссии. При равенстве голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
38. При отсутствии заявок веб-портал автоматически и одновременно публикует протоколы вскрытия и итогов.
39. По истечении срока приема заявок веб-портал делает их доступными для рассмотрения и автоматически публикует протокол вскрытия с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование конкурса;
2) наименование, БИН (ИИН) и юридический адрес единого дистрибьютора;

3) хабарландырудағы лоттардың тізбесі;
4) әлеуетті өнім берушілердің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), БСН (ЖСН), заңды мекенжайлары, өтінімдерді ұсыну уақыты мен күні;
5) өтінімдер ұсынылмаған лоттар;
6) баға ұсыныстары көрсетілген, өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің лоттары мен атаулары.
40. Веб-порталда әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдері бәсекелес лотта әлеуетті өнім берушілер үшін ашық және қолжетімді болып табылады және жеті жұмыс күні ішінде, ал қайталама конкурс кезінде өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін бес жұмыс күні ішінде комиссияның қарауына жатады.
41. Конкурстық өтінімдерді қарау мерзімінің аяқталуына қарай комиссия хатшысының бастамасы бойынша веб-портал комиссия мүшелерінің дауыс беруі негізінде алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамасының жобасын автоматты түрде қалыптастырады, онымен танысқаннан кейін комиссия оған қол қояды не комиссия хатшысы дауыс бермегендерді қоспағанда, барлық комиссия мүшелері дауыс беру хаттамасына қол қойғанға дейін қабылданған шешімдерді түзету үшін (қажет болған кезде) дауыс беруді қайта бастайды.
42. Комиссия мүшелері алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамасының жобасымен танысқан соң әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтініміне өзінің ескертулерін ол жарияланғанға дейін қайта қарайды. Мұндай жағдайда конкурстық комиссияның хатшысы дауыс беруді қайта бастайды.
43. Дауыс бермеген комиссия мүшесі (мүмкін болса) дауыс бермеуінің дәлелді себептері туралы Комиссия хатшысына алдын ала хабарлайды және оған растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады. Шешім қабылдау мерзімінің өтуіне қарай комиссия мүшесінің дауыс бермеуінің себебі белгісіз болған жағдайда, алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамасына қол қою онсыз жүзеге асырылады. Хатшы веб-порталда мұндай себептің белгісіздігі туралы белгі қояды.
44. Хаттамаға қол қоймаған комиссия мүшесінің дауыс берген жеке лоттар бойынша шешімдерді қоса алғанда, оның барлық шешімдерін веб-портал комиссия шешімінде ескермейді және алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамасында көрсетіледі.
45. Алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамасында веб-портал автоматты түрде әрбір комиссия мүшесінің дауыс беру нәтижелерін мына ықтимал мәртебелердің бірімен көрсетеді:
1) "дауыс берген жоқ";
2) "қатысуға жіберілді";
3) веб-порталдағы шешімге сәйкес себебі негізделіп "қабылданбады".
Егер алдын ала рұқсат хаттамасында комиссия мүшесі "қабылданбады" деп дауыс берсе, онда әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген мерзімде осы Қағидалардың конкурстық өтініміне толықтырулар ұсынады не толықтырулар ұсынбайды және оның өтінімі қабылданбайды.
46. Комиссия конкурстық өтінімі хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келеді деп таныған әлеуетті өнім беруші лот бойынша бәсекелестік болмаған кезде жеңімпаз деп танылады.
46. Конкурстық өтінімге ескертулер және бәсекелестік болмаған кезде комиссия әлеуетті өнім берушіні жеңімпаз деп таниды.

3) перечень лотов в объявлении;
4) наименования (фамилия, имя, отчество (при его наличии) потенциальных поставщиков, БИН (ИИН), юридические адреса, время и даты представления заявок;
5) лоты, на которые заявки не представлены;
6) лоты и наименования потенциальных поставщиков, представивших заявки, с указанием ценовых предложений.
40. Конкурсные заявки потенциальных поставщиков на веб-портале являются открытыми и доступными для потенциальных поставщиков в конкурентном лоте и подлежат рассмотрению комиссией в течение семи рабочих дней, при повторном конкурсе – в течение пяти рабочих дней после истечения срока приема заявок.
41. Ко времени истечения срока рассмотрения конкурсных заявок по инициативе секретаря комиссии веб-портал на основании голосования членов комиссии автоматически формирует проект протокола предварительного допуска или допуска, после ознакомления с которым комиссия подписывает его, либо секретарь комиссии возобновляет голосование для исправления принятых решений (при необходимости) до тех пор, пока все члены комиссии, за исключением не голосовавших, не подпишут протокол голосования.
42. Члены комиссии, ознакомившись с проектом протокола предварительного допуска или допуска, пересматривают свои замечания к конкурсной заявке потенциального поставщика до его публикации. В таком случае секретарь конкурсной комиссии возобновляет голосование.
43. Не голосовавший член комиссии (при возможности) уведомляет об уважительности такой причины секретаря комиссии и представляет ему копию подтверждающего документа. При неизвестности причины неголосования члена комиссии к истечению срока принятия решения, подписание протокола предварительного допуска или допуска производится без него. Секретарь размещает на веб-портале пометку о неизвестности такой причины.
44. Все решения не подписавшего протокол члена комиссии, включая по отдельным лотам, за которые он проголосовал, не учитываются веб-порталом в решении комиссии и отражаются в протоколе предварительного допуска или допуска.
45. В протоколе предварительного допуска или допуска веб-портал автоматически отражает результаты голосования каждого члена комиссии по каждому с одним из возможных статусов:
1) "не голосовал";
2) "допущен";
3) "отклонен" с обоснованием причины согласно решению на веб-портале.
Если в протоколе предварительного допуска член комиссии голосует "отклонен", то потенциальный поставщик в сроки, предусмотренные пунктом 24 настоящих Правил представляет дополнения к конкурсной заявке настоящих Правил либо не представляет дополнения, и его заявка отклоняется.
46. Потенциальный поставщик признается комиссией победителем при отсутствии конкуренции и замечаний к конкурсной заявке.

47. Конкурс тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздемелердің бірі бойынша:
1) конкурстық өтінімдер ұсынылмаса;
2) бірде бір әлеуетті өнім беруші қатысуға жіберілмесе, өткізілмеді деп танылады.
48. Конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы конкурстық комиссияның кез келген мүшесі ерекше пікір жазады, ол құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталда орналастырылады.
49. Комиссия хатшысы веб-порталда алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамасын оның нөмірін, жариялау уақыты мен мәртебесін көрсетіп жариялайды, онда мыналар қамтылады:
1) конкурстың нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН (ЖСН) және заңды мекенжайы;
3) өтінімді жалпы немесе лот бойынша рұқсат немесе қабылдамау туралы комиссияның әрбір мүшесінің шешімдері көрсетілген, лоттар бөлінісіндегі комиссияның дауыс беру қорытындылары;
4) комиссия өтінімдері хабарландырудың шарттарына немесе осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес келмеуіне байланысты қабылдамаған әлеуетті өнім берушілердің лоттары және атаулары;
5) бәсекелес емес лоттар және комиссия өтінімдері хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келеді деп таныған, берілген баға ұсыныстары толық көрсетілген жеңімпаздардың атаулары;
6) бәсекелес лоттар және комиссия өтінімдерін аукционға қатысуға жіберген, аукционның бастапқы бағалары көрсетілген әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
7) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларға сәйкестігі туралы дәйексіз ақпараттың ұсынылуы немесе ұсынылмауы туралы белгі.
50. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдеріне толықтыруларды комиссия 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды. Конкурстық өтінімдерге толықтыруларды қарау қорытындысы бойынша рұқсат хаттамасы осы Қағидалардың 49-тармағының ережелеріне сәйкес жарияланады.
51. Әлеуетті өнім берушімен үлестес болған жағдайда комиссия мүшесі оның өтінімі бойынша шешім қабылдамайды.
52. Алдын ала рұқсат немесе рұқсат хаттамаларын веб-портал комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелерінің негізінде қалыптастырады, олар әрбір әлеуетті өнім берушінің, лоттың және өтінімге ұсынылатын осы Қағидалардың ережелерінің бөлінісінде хаттамаларда көрсетіледі. Ашу және қорытындылар хаттамалары веб-порталда автоматты түрде жарияланады, оларға комиссия мүшелері мен хатшысы қол қоймайды.
53. Хаттамалар қорытындылар хаттамасын қоспағанда, веб-порталда бірыңғай дистрибьютордың жұмыс уақытында ғана жариялануға тиіс.
54. Рұқсат хаттамасы жарияланғаннан кейін (2) екі жұмыс күнінен кейін комиссия аукционға қатысуға рұқсат берген әлеуетті өнім берушілердің арасында конкурстық өтінімдерде ұсынылған бағаларды төмендетуге аукцион өткізіледі.

47. Закуп способом конкурса или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных конкурсных заявок;
2) не допущен ни один потенциальный поставщик.
48. При несогласии с решением конкурсной комиссии любой член данной конкурсной комиссии пишет особое мнение, которое размещается на веб-портале в форме электронной копии документа.
49. Секретарь комиссии публикует на веб-портале протокол предварительного допуска или допуска с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование конкурса;
2) наименование, БИН (ИИН) и юридический адрес единого дистрибьютора;
3) результаты голосования комиссии в разрезе лотов с указанием решений каждого члена комиссии о допуске или отклонении заявки в целом или по лоту;
4) лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых отклонены комиссией ввиду несоответствия условиям объявления или положениям настоящих Правил;
5) неконкурентные лоты и наименования победителей, заявки которых признаны комиссией соответствующими условиям объявления и положениям настоящих Правил, с подробным указанием данных ценовых предложений;
6) конкурентные лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых допущены комиссией к аукциону, с указанием стартовых цен аукциона;
7) отметку о наличии или отсутствии представления недостоверной информации о соответствии потенциального поставщика настоящим Правилам.
50. Дополнения к конкурсным заявкам потенциальных поставщиков рассматриваются комиссией в течение 3 (трех) рабочих дней. Протокол допуска по итогам рассмотрения дополнений к конкурсным заявкам публикуется в соответствии с пунктом 49 настоящих Правил.
51. При аффилированности с потенциальным поставщиком член комиссии не принимает решения по его заявке.
52. Протоколы предварительного допуска или допуска формируются веб- порталом на основании результатов голосования членов комиссии, которые отражаются в протоколах в разрезе каждого потенциального поставщика, лота и предъявляемого к заявке положениям настоящих Правил. Протоколы вскрытия и итогов публикуются веб-порталом автоматически, членами и секретарем комиссии не подписываются.
53. Протоколы подлежат опубликованию на веб-портале только в рабочее время единого дистрибьютора, за исключением протокола итогов.
54. Через 2 (два) рабочих дня после публикации протокола допуска среди потенциальных поставщиков, допущенных комиссией к аукциону, проводится аукцион на снижение предложенных в конкурсных заявках цен.

55. Конкурс қорытындылары бойынша веб-портал автоматты түрде нөмірін, жариялау уақыты мен мәртебесін көрсетіп, қорытындылар хаттамасын қалыптастырады және жариялайды, онда мыналар қамтылады:
1) конкурстың нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) хабарландыруға сәйкес лоттар тізбесі;
4) лоттар, аукционға қатысушылардың атаулары, берілген уақыты және аукцион адымдарының көлемі көрсетілген аукционның нәтижелері;
5) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстары көрсетілген аукцион жеңімпаздарының атауы;
6) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстары көрсетілген, аукционда екінші орынға ие болған әлеуетті өнім берушілердің атауы;
7) хабарландыру шарттарына немесе осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес келмеуіне байланысты комиссия өтінімдерін кері қайтарған әлеуетті өнім берушілердің лоттары мен атаулары;
8) бәсекелес емес лоттар және баға ұсыныстарының деректерін егжей-тегжейлі көрсете отырып, комиссия өтінімдері хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес келеді деп таныған жеңімпаздардың атаулары.
56. Веб-порталды пайдалануға мүмкіндік бермейтін немесе хаттамаларды қателермен қалыптастыратын техникалық ақаулықтар туындаған кезде бірыңғай оператор оны тіркейді және веб-порталдың тиісті бөлімінде ол туралы хабарландыруды дереу жариялайды, ол конкурстың барлық қатысушыларына тиісті хабарламаларды автоматты түрде таратады.
57. Бұл ретте конкурстың мерзімдері техникалық ақаулықтарды жою үшін қажетті уақытқа дейін шегеріледі.
58. Бірыңғай оператор қателермен жарияланған хаттамаларды веб-порталдан жоймайды, оған "жарамсыз" деген мәртебе береді. Қайта қалыптастырылған қатесіз хаттаманы бірыңғай оператор веб-порталда "жарамды" деген мәртебемен жариялайды.
59. Хаттама ауыстырылған жағдайда веб-портал автоматты түрде конкурс қатысушыларына тиісті хабарламалар жібереді.
60. Конкурс қорытындылары бойынша жеңімпазбен әрбір лот бойынша ұзақ мерзімді шарт осы Қағидалардың 10-тарауына сәйкес келіссөздер жүргізуді талап ететін жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 104-тармағында көрсетілген шағымдану мерзімінен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде веб-порталда жеке-жеке жасалады.
Конкурс қорытындылары бойынша, егер конкурс тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты өткізілмеді деп танылса, бірыңғай дистрибьютор мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) конкурсты қайта өткізу туралы;
2) қызмет көрсету мерзімі өзгерген жағдайда конкурс шарттарын өзгерту және жаңа конкурс өткізу туралы;
3) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы.

55. По итогам конкурса веб-портал автоматически формирует и публикует протокол итогов с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование конкурса;
2) наименование, БИН (ИИН) и юридический адрес единого дистрибьютора;
3) перечень лотов согласно объявлению;
4) результаты аукциона с указанием лотов, наименований участников аукциона, времени подачи и размеров шагов аукциона;
5) конкурентные лоты и наименования победителей в аукционе с указанием их ценовых предложений;
6) конкурентные лоты и наименование потенциальных поставщиков, занявших второе место в аукционе, с указанием данных ценовых предложений;
7) лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых отклонены комиссией ввиду несоответствия условиям объявления или положениям настоящих Правил;
8) неконкурентные лоты и наименования победителей, заявки которых признаны комиссией соответствующими условиям объявления и положениям настоящих Правил, с подробным указанием данных ценовых предложений.
56. При возникновении технических неисправностей, не позволяющих использовать веб-портал или формирующих протоколы с ошибками, единый оператор фиксирует и незамедлительно публикует об этом объявление в соответствующем разделе веб-портала, который автоматически рассылает всем участникам конкурса соответствующие уведомления.
57. Сроки конкурса сдвигаются соразмерно времени, необходимому для устранения технических неисправностей.
58. Единый оператор не удаляет с веб-портала опубликованные с ошибками протоколы и присваивает им статус "недействительный". Вновь сформированный протокол без ошибок публикуется единым оператором на веб- портале со статусом "действительный".
59. При замене протокола веб-портал автоматически направляет участникам конкурса соответствующие уведомления.
60. По итогам конкурса заключает долгосрочный договор с победителем по каждому лоту в отдельности на веб-портале в течение 5 (пяти) рабочих дней после срока обжалования, указанного в пункте 104 настоящих Правил, за исключением случаев, требующих проведения переговоров согласно главе 10 настоящих Правил.
По итогам конкурса, если закуп способом конкурса или его какой-либо лот признаны несостоявшимися, единый дистрибьютор принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении конкурса;
2) об изменении условий конкурса и проведении нового конкурса при изменении сроков оказания услуг;
3) об осуществлении закупа способом из одного источника.

6-тарау. Конкурстық өтінімді қабылдамау негіздері
61. Комиссия әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімін осы Қағидалардың 24-тармағын сақтай отырып, мынадай жағдайларда толығымен қабылдамайды:
1) осы Қағидалардың 20 және 21-тармақтарына сәйкес келмесе;
2) әлеуетті өнім берушінің атқарушы органының, директорлар кеңесінің, байқау кеңесінің шешімдер қабылдауына ықпал ететін қатысушылар немесе акционерлер туралы веб-порталда көзделген нысан бойынша үзінді көшірме, олардың ЖСН немесе БСН ұсынылмаса;
3) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер ұсынылмаса;
4) фармацевтикалық қызметке: дәрілік заттарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізу және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізу бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарлама және (немесе) бөлу орталықтарына арналған денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке рұқсат ұсынылмаса;
5) осы Қағидалардың 9, 10 және 11-тармақтарында көзделген негіздердің болуы;
6) объектінің тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификат ұсынылмаса;
7) әлеуетті өнім берушінің сәйкестігі туралы дәйексіз ақпарат ұсынылса;
8) хабарландыруға және осы Қағидаларға сәйкес келмесе.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық не тарату рәсіміне қатысы болмауы тұрғысынан нақтылау мақсатында комиссия банкроттық не тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды.
62. Әлеуетті өнім берушінің лот бойынша конкурстық өтінімі осы Қағидалардың 24-тармағын сақтай отырып, мынадай жағдайларда қабылданбайды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысы ұсынылмаса немесе тиісінше толтырылмаса;
2) осы Қағидалардың және хабарландырудың ережелеріне сәйкестігін растайтын құжаттар ұсынылмаса;
3) осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес кепілдікті қамтамасыз ету;
4) өтінімді ашу күніне дейін күнтізбелік бір ай бұрын берілген "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған дәріханалық қоймаға тіркелген құқықтар туралы анықтама;

Глава 6. Основания отклонения конкурсной заявки
61. Конкурсная заявка потенциального поставщика отклоняется комиссией полностью с соблюдением пункта 24 настоящих Правил, когда:
1) не соответствует пунктам 20 и 21 настоящих Правил;
2) не представлена выписка об участниках или акционерах, имеющих влияние на принятие исполнительным органом, советом директоров, наблюдательным советом потенциального поставщика решений, их БИН (ИИН) по форме, предусмотренной на веб-портале;
3) не представлены сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
4) не представлено разрешение на фармацевтическую деятельность: оптовую или розничную реализацию лекарственных средств и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий, и (или) разрешение на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, для распределительных центров;
5) имеются основания, предусмотренные пунктами 9, 10 и 11 настоящих Правил;
6) не представлен сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);
7) представлена недостоверная информация о соответствии потенциального поставщика;
8) потенциальный поставщик не соответствуют настоящим Правилам;
9) не соответствует объявлению.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.
62. Конкурсная заявка потенциального поставщика отклоняется по лоту полностью с соблюдением пункта 24 настоящих Правил, если не представлены:
1) ценовое предложение по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам или ценовое предложение заполнено ненадлежащим образом;
2) документы, подтверждающие соответствие положениям настоящих Правил и объявлению;
3) гарантийное обеспечение в соответствии с положениями настоящих Правил;
4) справка о зарегистрированных правах на аптечный склад с веб-портала "электронное правительство", выданная менее чем за один календарный месяц до даты вскрытия заявки;

5) дәріханалық қоймаға техникалық құжат;
6) паллета-орындардың осы Қағидалардың және хабарландырудың ережелеріне сәйкестігін растайтын құжаттар;
7) осы Қағидалардың 21-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген санаттар бойынша көлік құралдарына меншік құқығын және (немесе) пайдалану құқығын растайтын құжаттар ұсынылмаса.
7-тарау. Аукцион
63. Аукционға рұқсат хаттамасына сәйкес комиссия рұқсат берген әлеуетті өнім берушілер қатысады.
64. Аукцион рұқсат хаттамасы жарияланғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кейін жұмыс күні 10 сағат 00 минутта басталады және веб-порталда қашықтан нақты уақыт режимінде өткізіледі. Веб-портал автоматты және дереу аукцион қатысушыларына, комиссия мүшелері мен хатшысына аукционның басталуы туралы хабарламаны таратады және әрбір лот бойынша аукционның басталу уақыты туралы ақпаратты веб-порталда "Аукцион" бөлімінде көрсетеді.
65. Аукцион әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен бастапқы бағадан бастап аукционға қатысушылардың лот бойынша бағаны реттілікпен төмендетуі арқылы өткізіледі.
66. Өтінімінің бағасы ең төмен, ал аукционға қатысуға рұқсат берілген бірнеше бәсекелестің ең төмен бағасы сәйкес келген кезде – өтінімі басқаларынан бұрын берілген әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы аукционның бастапқы бағасы болады.
67. Аукцион адымы лот бойынша әрбір әлеуетті өнім берушінің аукцион адымының уақыты басталған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде бастапқы немесе аукционның алдыңғы адымында айқындалған ең төмен бағаны бір рет төмендету мүмкіндігін білдіреді.
68. Аукционның бастапқы бағасына қатысты аукцион адымына берілетін уақыт веб-порталдан аукционның басталғаны туралы хабарлама жіберілген және веб-порталда "Аукцион" деген бөлімде лот бойынша уақытты кері санау басталғаны көрсетілген сәтте басталады, ал аукционның алдыңғы адымында айқындалған ең төмен бағаға қатысты – веб-порталдағы "Аукцион" деген бөлімде лот бойынша уақытты кері санау басталғаны көрсетілген сәтте басталады.
69. Веб-портал аукцион адымының аяқталуына қалған отыз минуттық уақыттың кері саналуын минутпен және секундпен көрсетеді.
70. Аукциондағы лот бойынша адымдар саны шектелмейді.
71. Аукционға қатысушылар аукционның бір адымы шеңберінде осы Қағидалардың 94-тармағына сәйкес формула бойынша айқындалған көрсетілетін қызметтердің әрбір құрайтын бағасы бойынша аукционның бастапқы бағасынан кемінде жарты (0,5) пайызға төмендетеді, ал веб-портал автоматты түрде аукционның қатысушыларына бағаны сәйкес келмейтін мөлшерге төмендетуге мүмкіндік бермейді. Бағаны төмендету үшін веб-порталда аукцион адымының көлемін пайызбен немесе теңгемен таңдау көзделеді.

5) технический документ на аптечный склад;
6) документы, подтверждающие соответствие паллетомест положениям настоящих Правил;
7) документы, подтверждающие право собственности и (или) право пользования транспортными средствами по категориям, указанным в подпункте 4) пункта 21 настоящих Правил.
Глава 7. Аукцион
63. В аукционе участвуют потенциальные поставщики, допущенные комиссией согласно протоколу допуска.
64. Аукцион начинается через 2 (два) рабочих дня после публикации протокола допуска в 10 часов 00 минут рабочего дня и проводится на веб-портале дистанционно в режиме реального времени. Веб-портал автоматически и незамедлительно рассылает участникам аукциона, членам и секретарю комиссии уведомления о начале аукциона и отражает информацию о начале времени аукциона по каждому лоту на веб-портале в разделе "Аукцион".
65. Аукцион проводится путем последовательного снижения цены по лоту участниками аукциона, начиная со стартовой цены, с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц потенциальных поставщиков.
66. Стартовой ценой аукциона является ценовое предложение потенциального поставщика из заявки с наименьшей ценой, а при совпадении наименьшей цены у нескольких допущенных к аукциону конкурентов – из заявки, поданной раньше остальных.
67. Шаг аукциона представляет собой возможность каждого потенциального поставщика по лоту один раз уменьшить стартовую или наименьшую цену, определенную в предыдущем шаге аукциона, в течение 30 (тридцать) минут с момента начала времени на шаг аукциона.
68. Время на шаг аукциона в отношении стартовой цены аукциона начинается в момент направления веб-порталом уведомления о начале аукциона и отражения в разделе "Аукцион" на веб-портале начала обратного отсчета времени по лоту, а в отношении наименьшей цены, определенной в предыдущем шаге аукциона, – в момент отражения в разделе "Аукцион" на веб-портале начала обратного отсчета времени по лоту.
69. Веб-портал показывает обратный отсчет тридцатиминутного времени, оставшегося до завершения шага аукциона, в минутах и секундах.
70. Количество шагов по лоту в аукционе не ограничивается.
71. Участники аукциона снижают цену в рамках одного шага аукциона не менее, чем на половину (0,5) процента от стартовой цены аукциона по каждой составляющей цене услуг, определенной по формуле согласно пункту 94 настоящих Правил, а веб-портал автоматически не позволяет участникам аукциона снижать цену на несоответствующую величину. Веб-портал для снижения цены предусматривает выбор размера шага аукциона в процентах или тенге.

72. Аукционның бірінші немесе кезекті адымында өзге қатысушы әлеуетті өнім беруші бағаны төмендетсе, ал аукционға қатысушы бағаны төмендетпесе, ал автоматты түрде аукционға одан әрі қатысудан шығады және веб-портал оған автоматты түрде аукционның келесі адымдарында бағаны төмендетуге мүмкіндік бермейді.
73. Баға ұсынысы бастапқы баға ретінде қабылданған аукционға қатысушы аукционның бірінші адымында өзге қатысушы әлеуетті өнім беруші бағаны төмендеткен кезде аукционның бірінші адымына қатысады және бастапқы бағаны төмендетеді. Керісінше жағдайда ол автоматты түрде аукционға одан әрі қатысудан шығады.
74. Сатып алу веб-порталы автоматты түрде лот бойынша әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын салыстырады және аукционның келесі адымы үшін әрбір лот бойынша ең төмен бағаны айқындайды.
75. Аукцион адымының уақыты ол басталған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде, ал лот бойынша аукционның барлық қатысушылары бағаны төмендеткен жағдайда лот бойынша аукционға қатысуға рұқсат алған соңғы әлеуетті өнім беруші баға ұсынысын берген сәтте аяқталады.
76. Егер лот бойынша бағасы ең төмен аукционның әлеуетті өнім берушілері аукционға қатысудан шықса, аукцион аяқталған болып есептеледі.
77. Веб-портал автоматты түрде ең төмен баға бойынша аукцион жеңімпазын айқындайды, ал аукционның бірнеше қатысушысының ең төмен бағасы сәйкес келген кезде бағаны бұрын төмендеткен аукционға қатысушының бағасы бойынша айқындайды.
78. Егер аукционның бірінші адымында аукционның бірде бір қатысушысы бастапқы бағаны төмендетпесе, баға ұсынысы лот бойынша аукционның бастапқы бағасы ретінде қабылданған әлеуетті өнім беруші аукцион жеңімпазы болып танылады.
79. Аукцион жеңімпазы конкурс жеңімпазы болып табылады.
80. Веб-портал тек аукционға іс жүзінде қатысқан әлеуетті өнім берушілердің арасынан ғана жеңімпаздың бағасынан кейінгі ең төмен баға бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні автоматты түрде айқындайды. Егер лот бойынша жеңімпаз бағасынан кейінгі баға бірнеше әлеуетті өнім берушілерде сәйкес келсе, бағаны бұрын төмендеткен екінші орын алған әлеуетті өнім беруші болып айқындалады.
8-тарау. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
81. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды бірыңғай дистрибьютор мынадай жағдайларда жүзеге асырады:
1) конкурс қатарынан екі рет өткізілмеді деп танылған кезде. Шақыру алдыңғы қаржы жылы дәл сол әкімшілік-аумақтық бірлікте қызмет көрсеткен өнім берушіге жіберіледі;
2) өнім берушімен шарт және (немесе) ұзақ мерзімді шарт бұзылса. Шақыру екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге, ол болмаса осы Қағидаларға сәйкес келетін болса лот бойынша кез келген өзге әлеуетті өнім берушіге жіберіледі;

72. Участник аукциона, не снизивший цену в первом или очередном шаге аукциона, по которому иной участвующий потенциальный поставщик снизил цену, автоматически выбывает из дальнейшего участия в аукционе, а веб-портал автоматически не позволяет ему снижать цену в последующих шагах аукциона.
73. Участник аукциона, чье ценовое предложение принято за стартовую цену, при ее снижении иным участвующим потенциальным поставщиком на первом шаге аукциона, принимает участие в первом шаге аукциона и снижает стартовую цену. В противном случае он автоматически выбывает из дальнейшего участия в аукционе.
74. Веб-портал автоматически сопоставляет ценовые предложения потенциальных поставщиков по лоту и определяет наименьшую цену по каждому лоту для следующего шага аукциона.
75. Время шага аукциона завершается в течение 30 (тридцать) минут с момента его начала, если все участники аукциона по лоту снизили цену – в момент подачи ценового предложения последним допущенным потенциальным поставщиком к аукциону по лоту.
76. Аукцион считается завершенным, когда потенциальные поставщики аукциона с наименьшей ценой по лоту выбыли из участия в аукционе.
77. Веб-портал автоматически определяет победителя аукциона по наименьшей цене, а при совпадении наименьшей цены у нескольких участников аукциона – по цене участника аукциона, снизившего ее раньше.
78. Если в течение первого шага аукциона ни один из участников аукциона не снизил стартовую цену, победителем аукциона признается потенциальный поставщик, чье ценовое предложение было принято за стартовую цену аукциона по лоту.
79. Победитель аукциона является победителем конкурса.
80. Веб-портал автоматически определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, только среди потенциальных поставщиков, фактически принявших участие в аукционе, по наименьшей цене, следующей за ценой победителя. Если цена, следующая за ценой победителя, совпадает у нескольких потенциальных поставщиков по лоту, потенциальным поставщиком, занявшим второе место, определяется снизивший цену раньше.
Глава 8. Порядок осуществления закупа способом из одного источника
81. Закуп способом из одного источника осуществляется единым дистрибьютором в следующих случаях:
1) признания конкурса несостоявшимся два раза подряд. Приглашение направляется поставщику, оказывавшему услугу в той же административно-территориальной единице в предыдущем финансовом году;
2) расторжения с поставщиком долгосрочного договора и (или) договора. Приглашение направляется потенциальному поставщику, занявшему второе место, при его отсутствии – любому иному потенциальному поставщику по лоту при соответствии настоящим Правилам;

3) бірыңғай дистрибьютор қорытынды жасағанға дейінгі кезеңге бірыңғай дистрибьютордың алпыс күндік қажеттілікке дейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттілігі туындағанда. Шақыру ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасқан өнім берушіге жіберіледі.
82. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өткізу туралы шешімді бірыңғай дистрибьютор:
1) осы Қағидаларда көзделген негіздер бойынша конкурс өткізілмеді деп танылған күннен бастап;
2) егер конкурс жеңімпазы және екінші орын алған (бар болса) әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзімде қызмет көрсету шартына қол қоюдан жалтарғанда;
3) шарт бұзылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
83. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу мынадай іс-шараларды көздейді:
1) бірыңғай дистрибьютордың тиісті негіздемемен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы шешім қабылдауы;
2) веб-порталда тіркелген әлеуетті өнім берушіге бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыруды және шарт жобасын жіберу;
3) веб-порталда бір көзден алу тәсілінің қорытындылары туралы хаттаманы орналастыру;
4) егер сатып алу осы Қағидаларда көзделген негіздер бойынша өткізілмеген жағдайда, әлеуетті өнім берушінің өз мүмкіндіктеріне сәйкес қызмет көрсету шартының жобасына шарт бағасына, бірақ өзінің конкурс барысында ұсынған бағасынан аспайтын өзгерістер енгізуі;
5) тараптардың бірінің екінші тарап ұсынған шарттармен келіспеген кезде тиісті негіздемесі бар хабарламаны жіберу арқылы шарт жасасудан бас тартуы;
6) тараптар шарттың талаптарымен келіскен кезде оған электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен қол қоюы.
84. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу рәсімін тараптар әлеуетті өнім берушіге бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы хабарлама және уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша шарт жобасы жіберілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде аяқтайды. Бұлай болмаған жағдайда сатып алу өткізілмеді деп есептеледі және уақыты өткеннен кейін веб-портал сатып алуға "өткізілмеді" деген мәртебе береді, ал бірыңғай дистрибьютор қайтадан сатып алуды өткізеді.
85. Веб-портал қол қойылған шартқа автоматты түрде нөмір береді және екінші тараптың қол қою күні мен уақыты бойынша оны жасасу уақытын көрсетеді.
9-тарау. Веб-портал арқылы ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жасасу, келіссөздер жүргізу және ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың орындалуын қамтамасыз ету
1-параграф. Веб-портал арқылы ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жасасу және өзгерту

3) возникновения потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения единым дистрибьютором итогов. Приглашение направляется поставщику, с которым имеется заключенный долгосрочный договор или договор.
82. Решение о проведении закупа способом из одного источника принимается единым дистрибьютором в течение 10 (десяти) рабочих дней:
1) со дня признания конкурса несостоявшимся по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами;
2) когда победитель конкурса и потенциальный поставщик, занявший второе место (при наличии), в установленные сроки уклонились от подписания договора;
3) после даты расторжения договора.
83. Закуп способом из одного источника предусматривает следующие мероприятия:
1) принятие единым дистрибьютором решения о проведении закупа способом из одного источника с соответствующим обоснованием;
2) направление потенциальному поставщику, зарегистрированному на веб-портале, приглашения на участие в закупе способом из одного источника и проекта договора;
3) размещение протокола об итогах способом из одного источника на веб-портале;
4) в соответствии с возможностями потенциального поставщика внесение им в проект договора оказания услуги изменений цены договора, но не выше цены, предложенной им в ходе конкурса, если закуп не состоялся по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами;
5) отказ одной из сторон от заключения договора при несогласии с его условиями, предложенными другой стороной, путем направления уведомления с соответствующим обоснованием;
6) при согласии сторон с условиями договора его подписание с помощью электронных цифровых подписей.
84. Процедура закупа способом из одного источника завершается сторонами в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления потенциальному поставщику уведомления о закупе способом из одного источника и проекта договора. В противном случае закуп считается несостоявшимся и по истечении времени веб-портал присваивает закупу статус "не состоялся", а единый дистрибьютор проводит повторный закуп.
85. Веб-портал автоматически присваивает подписанному договору номер и указывает время его заключения по времени и дате подписания второй стороной.
Глава 9. Заключение долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора, ведение переговоров посредством веб-портала и обеспечение исполнения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора
Параграф 1. Заключение и изменение долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора посредством веб-портала

86. Бірыңғай дистрибьютор шағымдану мерзімі өткеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушіге, өнім берушіге ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және сатып алу қорытындылары бойынша қалыптасқан бағаны ескере отырып, ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жобасын қоса бере отырып, өнім берушінің деректемелерін ұсыну туралы сұрау салу жібереді.
Ұзақ мерзімді шарт осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 3 (үш) жыл мерзімге жасалады. Бұл ретте әрбір қаржы жылына ұзақ мерзімді шартқа осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет көрсетумен байланысты тауардың атауы мен көлемі, көрсетілетін қызметтің алдын ала құны көрсетілген қосымша келісім жасалады. Қосымша келісім ұзақ мерзімді шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
87. Әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші веб-порталда тиісті сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және өнім берушінің деректемелерін толтырады және растайды. Әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және оның деректемелерін растауы болмаған кезде бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа веб-порталда орналастырылған әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректеріне сәйкес қол қояды.
Бірыңғай дистрибьютор Қағидалардың осы тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі өткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жобасын уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша қалыптастырады және әлеуетті өнім берушіге қол қою үшін жібереді.
88. Ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жобасын өнім беруші, әлеуетті өнім беруші ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
89. Егер әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші белгіленген мерзімде ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоймаса, бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім беруші, өнім беруші ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жасасудан жалтарған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталда ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жаңа жобасын қалыптастырады және оны екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге (бар болса) жібереді. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жобасы ұсынылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
Ұзақ мерзімді шартқа жыл сайынғы қосымша келісім жасасудан жалтарған кезде бірыңғай дистрибьютор конкурс өткізу немесе бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.

86. Единый дистрибьютор в течение 1 (одного) рабочего дня после истечения срока на обжалование направляет посредством веб-портала потенциальному поставщику, поставщику запрос о представлении сведений о лице, подписывающем долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, и реквизиты поставщика с приложением проекта долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора с учетом цены, сложившейся по итогам закупа.
Долгосрочный договор заключается сроком на 3 (три) года по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам. При этом на каждый финансовый год заключается дополнительное соглашение к долгосрочному договору по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам с указанием наименования и объема лекарственных средств и медицинских изделий, связанного с оказанием услуг, предварительной стоимости услуги. Дополнительное соглашение является неотъемлемой частью долгосрочного договора.
87. Потенциальный поставщик или поставщик в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, и реквизиты поставщика. При отсутствии подтверждения потенциальным поставщиком или поставщиком сведений о лице, подписывающем долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, и его реквизитов единый дистрибьютор подписывает долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.
Единый дистрибьютор не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком или поставщиком сведений в соответствии с настоящим пунктом Правил формирует проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
88. Проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора удостоверяется поставщиком, потенциальным поставщиком посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления.
89. Если потенциальный поставщик или поставщик не подписал в установленные сроки долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, единый дистрибьютор в течение 2 (двух) рабочих дней со дня уклонения потенциального поставщика, поставщика от заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора формирует на веб-портале новый проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора и направляет его потенциальному поставщику, занявшему второе место (при наличии). Проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора удостоверяется потенциальным поставщиком, занявшим второе место, посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (трех) рабочих дней со дня представления ему проекта долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора.
При уклонении от заключения ежегодного дополнительного соглашения к долгосрочному договору единый дистрибьютор принимает решение о проведении конкурса или осуществлении закупа способом из одного источника.

90. Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (бар болған жағдайда) ұсынылған ұзақ мерзімді шарт жобасына белгіленген мерзімде қол қоймаса, бірыңғай дистрибьютор конкурсты қайта өткізеді.
91. Екінші орын алған әлеуетті өнім берушімен ұзақ мерзімді шарт жасасу және келіссөздер жүргізу рәсімі конкурс жеңімпазымен өткен тәртіп бойынша жүргізіледі.
92. Ұзақ мерзімді шартқа не шартқа өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылған ұсыныстың мазмұнын өзгертетін өзгерістерді және (немесе) жаңа талаптарды енгізуге жол берілмейді.
93. Жасалған ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылған сапаның өзгермеуі шартымен:
1) шарт бағасын төмендету бөлігінде тараптардың келісуі бойынша;
2) осы Қағидалардың 94-тармағына сәйкес формула бойынша белгіленген бағаны өзгертпей көрсетілетін қызмет көлемін ұлғайту бөлігінде;
3) өнім берушіге байланысты емес себептер бойынша бұрынғыны пайдалану мүмкін болмаған жағдайда онымен бірдей дәріханалық қоймаға ауыстырылған немесе неғұрлым сапалы дәріханалық қоймаға ауыстырылған кезде өзгерістер енгізуге жол беріледі.
94. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша ақы төлеу (Х) көрсетілген қызметтер үшін іс жүзіндегі баға бойынша жүргізіледі, ол мынадай формула бойынша есептеледі:
Х = W+T+L, мұндағы
W = Wj*(S1+S2), мұндағы
W – сақтау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Wj – 1 паллета-орынның өңірге байланысты құны (j), S1 – арнайы температуралық режимі бар (суық +2 - +8 Цельсий градусы, мұздату -15 – 20 Цельсий градусы, салқын +8 – +15 Цельсий градусы) паллета-орындардың саны; S2 – арнайы температуралық режимі жоқ паллета-орындардың саны (+15 – +25 Цельсий градусы);
T – тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Т = Cij,
Cij –көлік құралымен тасымалдаудың 1 км үшін қалыптасқан осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген көлік құралының жүк көтеру санатына (i) және өңірге (j) байланысты құны;
L – тиеу-түсіру жұмыстары
L = Lj * Lki,
Lj – өңірге (j) байланысты тиеу-түсіру жұмыстарының 1 норма сағатының қалыптасқан құны;
Lki – санаттарға сәйкес көлік құралының (i) тоннажына қарай көлік құралына тиеу немесе одан түсіру үшін жұмсалатын норма-сағаттардың саны: 1-санат – қоса алғанда 1,5 тоннаға дейін – 0,5 сағат, 2-санат – қоса алғанда 5 тоннаға дейін – 1 сағат, 3-санат – қоса алғанда 10 тоннаға дейін – 1,5 сағат, 4-санат – 10 тоннадан астам – 3 сағат.
Бұл ретте норма-сағат – бұл жұмыстарды орындау уақытының бірлігі, тиеу-түсіру жұмыстары үшін есептік бірлік, олар мыналарды қамтиды: көлік құралынан қабылдау, түсіру және тауарды қайта есептеу, тауарды сақтауға орналастыру, қажет болған кезде – тауардың қаптамасын стикерлеу және қаптамаға медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты салу, тауарды тиеуге немесе орнын ауыстыруға арналған жиынтық (құрастыру), палеттеу (палеттаға орналастыру және қаптау материалымен орау), көлік құралына тиеу, жеткізу орнында түсіру, тауарға ілеспе құжаттарды ресімдеу (қол қою).
Денсаулыққа келетін елеулі зиянның алдын алу және (немесе) өмірге төнген қауіпті жою үшін шұғыл медициналық көмек көрсетілген жағдайда денсаулық сақтау ұйымының жазбаша өтініші және бірыңғай дистрибьютордың өтінімі бойынша іс жүзіндегі бағаға әуе тасымалдаушысының бағасы бойынша тауарларды әуемен жеткізу қызметтері үшін жұмсалған шығыстар қосылады

90. Если потенциальный поставщик, занявший второе место (при наличии), не подписал в установленный срок представленный проект долгосрочного договора единый дистрибьютор повторно проводит конкурс.
91. Процедура заключения долгосрочного договора и проведения переговоров с потенциальным поставщиком, занявшим второе место, происходит в том же порядке, что и с победителем конкурса.
92. Не допускается внесение изменений и (или) новых условий в долгосрочный договор либо договор, которые изменяют содержание предложения, явившегося основой для выбора поставщика.
93. Внесение изменений в заключенный долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор при условии неизменности качества, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по согласию сторон в части уменьшения цены договора;
2) в части увеличения объема оказываемой услуги при неизменности цены, устанавливаемой по формуле согласно пункту 94 настоящих Правил;
3) при равноценной замене аптечного склада при невозможности использования прежнего по не зависящим от поставщика причинам или замене на более качественный аптечный склад.
94. Оплата по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору производится по фактической цене за оказанные услуги (Х), рассчитанной по следующей формуле:
Х = W+T+L, где
W = Wj*(S1+S2), где
W – услуга хранения;
Wj – сложившаяся стоимость 1 паллетоместа в зависимости от региона (j), S1 – количество паллетомест со специальным температурным режимом (холод +2 – +8 градусов Цельсия, мороз –15 – 20 градусов Цельсия, прохладная +8 – +15 градусов Цельсия); S2 – количество паллетомест без специального температурного режима (+15 – +25 градусов Цельсия);
T – услуга транспортировки
Т = Cij,
Cij – сложившаяся стоимость перевозки транспортным средством за 1 км в зависимости от категории грузоподъемности транспортного средства (i) и региона (j), которая предусмотрена пунктом 21 настоящих Правил;
L – погрузочно-разгрузочные работы
L = Lj * Lki,
Lj – сложившаяся стоимость 1 нормо-часа погрузочно-разгрузочных работ в зависимости от региона (j);
Lki – количество нормо-часов, затрачиваемых для разгрузки или погрузки транспортного средства в зависимости от тоннажа транспортного средства (i), в соответствии с категориями: категория 1 – до 1,5 тонн включительно – 0,5 часа, категория 2 – до 5 тонн включительно – 1 час, категория 3 – до 10 тонн включительно – 1,5 часа, категория 4 – более 10 тонн – 3 часа.
При этом нормо-час – это единица времени выполнения работ, расчетная единица за погрузочно-разгрузочные работы, которые включают: приемку, разгрузку с транспортного средства и пересчет лекарственных средств и медицинских изделий, размещение лекарственных средств и медицинских изделий на хранение, при необходимости – стикерование упаковки лекарственных средств и медицинских изделий и вложение в упаковку инструкции по медицинскому применению, комплектацию (сборку) для отгрузки или перемещения лекарственных средств и медицинских изделий, паллетирование (размещение на паллету и обертывание упаковочным материалом), погрузку на транспортное средство, разгрузку в месте доставки, оформление (подписание) товаросопроводительных документов.
При оказании экстренной медицинской помощи, для предотвращения существенного вреда здоровью и (или) устранения угрозы жизни по письменному обращению организации здравоохранения и заявке единого дистрибьютора в фактическую цену включаются расходы, понесенные за услуги авиаперевозки лекарственных средств и медицинских изделий по цене авиаперевозчика.

2-параграф. Веб-портал арқылы көрсетілетін қызметтің бағасын төмендету бойынша келіссөздер
95. Бірыңғай дистрибьютор конкурстың қорытынды бағасы бәсекелес емес лот бойынша қалыптасқан жағдайда жеңімпазбен веб-портал арқылы көрсетілетін қызмет бағасын төмендету бойынша келіссөздер жүргізеді.
96. Бағаны азайту туралы ұсыныс жеңімпазға қорытындылар хаттамасы жарияланған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тиісті негіздемемен веб-порталда көзделген нысан бойынша веб-портал арқылы жіберіледі.
97. Жеңімпаз ұзақ мерзімді шарттың бағасын төмендету жөніндегі ұсыныстан бас тартады не келіседі, ол туралы 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб - портал арқылы бірыңғай дистрибьюторға тиісті негіздемемен ақпарат жібереді. Келіссөздер жеңімпаздан бағаны төмендету жөніндегі ұсынысқа келісу не бас тарту туралы хабарлама алынғаннан кейін аяқталды деп есептеледі.
Жеңімпаз көрсетілетін қызмет бағасын төмендетуден бас тартқан кезде бірыңғай дистрибьютор келіссөздер аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы жеңімпаздың баға ұсынысы бойынша ұзақ мерзімді шарттың жобасын жібереді. Жеңімпаз ұзақ мерзімді шарттың жобасын келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
Ұзақ мерзімді шарттың бағасын төмендетуге келіскен жағдайда конкурс жеңімпазы веб-портал арқылы бірыңғай дистрибьюторға веб-порталда көзделген нысан бойынша түпкілікті бағасы бар баға ұсынысын жібереді. Веб-портал бағасы өзгертілген ұзақ мерзімді шарттың жаңа жобасын автоматты түрде қалыптастырады және оны тараптарға қол қою үшін жібереді. Тараптар ұзақ мерзімді шартқа келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қояды.
3-параграф. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету
98. Өнім берушінің ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларының мөлшері ақшалай мәнде жеке лот бойынша жасалатын ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бағасының 3 (үш) пайызын құрайды және тараптар веб-порталда ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) немесе шартқа қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютордың пайдасына ұсынылуға тиіс.
99. Әлеуетті өнім беруші ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты жасасқан кезде шарт бойынша өзінің міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету шарасы ретінде ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша өзінің міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етудің мынадай тәсілдерінің бірін таңдайды:

Параграф 2. Переговоры по уменьшению цены услуги посредством веб-портала
95. Единый дистрибьютор проводит с победителем переговоры по уменьшению цены услуги посредством веб-портала, если итоговая цена конкурса сформировалась по неконкурентному лоту.
96. Предложение на уменьшение цены направляется победителю посредством веб-портала по форме, предусмотренной веб-порталом, с соответствующим обоснованием в течение трех рабочих дней со дня публикации протокола итогов.
97. Победитель отказывается либо соглашается от предложения по уменьшению цены долгосрочного договора, о чем направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала информацию с соответствующим обоснованием в течение 2 (двух) рабочих дней. Переговоры считаются завершенными после получения уведомления от победителя о согласии либо отказе от предложения по уменьшению цены.
При отказе победителя от предложения по уменьшению цены услуги единый дистрибьютор направляет проект долгосрочного договора посредством веб-портала по ценовому предложению победителя в течение 3 (трех) рабочих дней со дня завершения переговоров. Проект долгосрочного договора удостоверяется победителем посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления.
При согласии на уменьшение цены долгосрочного договора победитель конкурса направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала ценовое предложение с окончательной ценой по форме, предусмотренной на веб-портале. Веб-портал автоматически формирует новый проект долгосрочного договора с измененной ценой и направляет его сторонам для подписания. Стороны подписывают договор, долгосрочный договор посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их поступления.
Параграф 3. Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору
98. Размер меры обеспечения исполнения поставщиком обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору в денежном выражении составляет 3 (три) процента от цены долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора, заключаемого по отдельному лоту, и подлежит представлению в пользу единого дистрибьютора в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания сторонами долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора на веб-портале.
99. Потенциальный поставщик при заключении долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора в качестве меры обеспечения исполнения своих обязательств по договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору выбирает один из следующих способов обеспечения исполнения своих обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору:

1) бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына енгізілетін ақшалай кепілдік жарна;
2) веб-порталда көзделген нысан бойынша банк ұсынатын электрондық банк кепілдігі.
100. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету төтенше жағдай қолданылатын кезеңде ол қолданылатын мерзімі аяқталғанға дейін енгізілмейді.
Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету төтенше жағдайдың қолданылуы аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 98-тармағында белгіленген мөлшерде енгізіледі.
101. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мынадай кездерде:
1) өнім беруші қызмет көрсетуден бас тартса;
2) ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт өнім берушінің бастамасымен бұзылса;
3) өнім берушінің міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты біржақты тәртіппен бұзса, ұстап қалынады.
102. Бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелерді:
1) ақшалай жарна түрінде кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынған жағдайда өнім берушіге веб-портал арқылы веб-порталда көзделген нысан бойынша ұстап қалу туралы хабарлама жібереді;
2) электрондық банк кепілдігі түрінде кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынған жағдайда – банкке және өнім берушіге (мәлімет үшін) веб-портал арқылы веб-порталда көзделген нысан бойынша оны төлеу туралы хабарлама жібереді.
Банк кепілдігін төлеу туралы хабарлама банкке шарт бұзылған немесе қолданыс мерзімі аяқталған күннен бастап банктік 20 (жиырма) күн ішінде қойылады.
10-тарау. Шағымдану
1-параграф. Шағымдану тәртібі
103. Егер бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттері (әрекетсіздігі), шешімдері әлеуетті өнім берушінің құқықтары мен заңды мүддесін бұзса, әлеуетті өнім беруші олардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағымданады.
104. Конкурс қорытындыларының хаттамасы орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына шағымданған жағдайда ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты жасасу мерзімі шағымды қарау мерзімі аяқталғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Сатып алуға қатыспаған тұлғалардың бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағымдану ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты жасасу мерзімін тоқтатпайды.

1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет единого дистрибьютора;
2) электронную банковскую гарантию, представляемую банком по форме, предусмотренной веб-порталом.
100. Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору не вносится в период действия чрезвычайного положения до окончания срока его действия.
Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору вносится в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня окончания действия чрезвычайного положения в размере, установленном пунктом 98 настоящих Правил.
101. Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору удерживается при:
1) отказе поставщика от оказания услуги;
2) расторжении долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора по инициативе поставщика;
3) расторжении единым дистрибьютором долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора в одностороннем порядке в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением поставщиком обязательств.
102. Единый дистрибьютор при удержании гарантийного обеспечения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору в виде:
1) денежного взноса – направляет поставщику посредством веб-портала уведомление об удержании денег по форме, предусмотренной веб-порталом;
2) электронной банковской гарантии – направляет банку и поставщику (для сведения) посредством веб-портала уведомление об оплате по форме, предусмотренной веб-порталом.
Уведомление об оплате банковской гарантии предъявляется банку в течение 20 (двадцати) банковских дней со дня расторжения или истечения срока действия договора.
Глава 10. Обжалование
Параграф 1. Порядок обжалования
103. Потенциальный поставщик обжалует действия (бездействие), решения единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора, если их действия (бездействия), решения нарушают права и законные интересы потенциального поставщика.
104. При обжаловании действий (бездействия), решений единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора в орган государственного аудита и финансового контроля не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня размещения протокола итогов срок заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора приостанавливается до окончания срока рассмотрения жалобы.
Обжалование действий (бездействия), решений единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора лицами, не принимавшими участие в закупе, не приостанавливает срок заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора.

105. Осы Қағидалардың 104-тармағында белгіленген мерзім аяқталғаннан кейін бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым Қазақстан Республикасының мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамасына сәйкес электрондық мемлекеттік аудит шеңберінде қаралады.
106. Әлеуетті өнім берушінің шағымы Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының ережелеріне сәйкес жалпыға бірдей қолжетімді ақпараттық жүйелер арқылы беріледі.
107. Қорытындылар хаттамасы жарияланғанға дейін және (немесе) осы Қағидалардың 104-тармағында белгіленген мерзімде бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына шағымданған кезде шағым Қазақстан Республикасының мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамасына сәйкес камералдық бақылау шеңберінде осы Қағидалардың 104-тармағында белгіленген мерзім өткен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады. Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органы шағым түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьюторға ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт жасасуды тоқтата тұру туралы хабарлама жібереді.
108. Осы Қағидалардың 104-тармағында белгіленген мерзімде келіп түскен шағымды қарау нәтижелері бойынша мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органы осы Қағидалар бұзылып қабылданған шешімдерді жарамсыз деп тану не шағымды қанағаттандырудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
109. Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органының шешімімен келіспеген жағдайда әлеуетті өнім беруші өз қалауы бойынша жоғары тұрған органға шағымданады, жоғары тұрған органның шешімімен келіспеген кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шағымданады.
2-параграф. Шағым беру тәртібі
110. Бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органына берілетін шағымда мыналар қамтылады:
1) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым жасалған заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері;
2) шағым берген тұлғаның атауы, орналасқан жері;
3) осы Қағидалар бұзылған конкурс туралы мәліметтер;
4) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының немесе заңды тұлғаның заңды мүдделерінің бұзылуының немесе бұзылу қаупінің мәні, бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың шағым жасалатын әрекеттері (әрекетсіздігі), шешімдері.
Шағымға шағым берген тұлғаның дәлелдерін растайтын құжаттар қоса беріледі.

105. При обжаловании действий (бездействия), единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора по истечении срока, установленного пунктом 104 настоящих Правил, жалоба рассматривается в рамках электронного государственного аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном аудите и финансовом контроле.
106. Жалоба потенциального поставщика подается посредством общедоступных информационных систем в соответствии с положениями законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
107. При обжаловании действий (бездействия), решений единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора в орган государственного аудита и финансового контроля до публикации протокола итогов и (или) в сроки, установленные пунктом 104 настоящих Правил, жалоба рассматривается в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня истечения срока, установленного пунктом 104 настоящих Правил, в рамках камерального контроля в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном аудите и финансовом контроле.
Орган государственного аудита и финансового контроля не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня поступления жалобы направляет уведомление единому дистрибьютору о приостановлении заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора.
108. По результатам рассмотрения жалобы, поступившей в сроки, установленные пунктом 104 настоящих Правил, орган государственного аудита и финансового контроля принимает решение о признании недействительными решений, принятых с нарушением настоящих Правил, либо отказе в удовлетворении жалобы.
109. При несогласии с решением органа государственного аудита и финансового контроля, потенциальный поставщик по своему усмотрению обжалует его в вышестоящий орган, при несогласии с решением вышестоящего органа обжалует его в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Параграф 2. Порядок подачи жалобы
110. Жалоба на действия (бездействие), решения единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора в орган государственного аудита и финансового контроля содержит:
1) наименование, место нахождения юридического лица, действия (бездействие), решения которого обжалуются;
2) наименование, место нахождения лица, подавшего жалобу;
3) сведения о конкурсе, в рамках которых совершены нарушения настоящих Правил;
4) суть нарушения или угрозы нарушения прав и свобод гражданина или законных интересов юридического лица, обжалуемые действия (бездействия), решения единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие доводы лица, подавшего жалобу.

111. Шағымға оны берген тұлға немесе оның өкілі қол қояды.
Өкіл берген шағымға сенімхат немесе өкілдің өкілеттіктерін куәландыратын өзге құжат қоса беріледі.
112. Егер:
1) шағым осы Қағидалардың 110-тармағына сәйкес келмесе;
2) шағымға қол қойылмаса не қол қоюға өкілеттігі жоқ адам қол қойса, шағым келіп түскен күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде оны берген тұлғаға қаралмай қайтарылады.
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына 1-қосымша
Баға ұсынысының нысаны
Сақтау паллета-орындардың жоспарлы саны, тасымалдау үшін километрлердің болжамды саны, тиеу-түсіру жұмыстарының норма-сағаттарының болжамды саны, тауарды сақтандыру сомасы
Лот №
Өңір:
Жүк көтергіштігі бойынша автокөлік санаты
Болжамды арақашықтық, км
ҚҚС есебінсіз жоспарлы баға теңге/км
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
1-санат (≤ 1,5 тонна)
2-санат (≤ 5 тонна)
3-санат (≤ 10 тонна)
4-санат (10 тоннадан астам)
Жиыны:
Қойма аймақтары
Паллета-орындардың жоспарлы саны, дана
Жоспарлы баға теңге/паллета-орындар/айда ҚҚС есебінсіз
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
Арнайы температуралық режимсіз сақтау
(+15+25 Цельсий градусы)
Арнайы температуралық режимде сақтау
(+2+8 Цельсий градусы)
Арнайы температуралық режимде сақтау
(+8+15 Цельсий градусы)
Арнайы температуралық режимде сақтау
(-15 Цельсий градусы және одан төмен)
Жиыны:
Автокөліктің жүк көтергіштігі бойынша норма-сағат санаты
Болжамды норма-сағаттар саны
Жоспарлы баға теңге/ҚҚС есебінсіз норма-сағат
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
1-санат (≤ 1,5 тонна) - 0,5 сағат
2-санат (≤ 5 тонна) - 1 сағат
3-санат (≤ 10 тонна) - 1,5 сағат
4-санат (10 тоннадан астам) - 3 сағат
Жиыны:
Тауарды сақтандыру сомасы
Жиыны:
Барлығы:
Мен (Біз) Сіздің төлем шарттарыңызбен келісемін (міз). Әлеуетті өнім беруші: _______________________________ҚҚС төлеуші болып табылады.
Ескертпе: әлеуетті өнім беруші жалпы бағаның құрамдас бөліктерін көрсетпейді, бұл ретте осы жолда көрсетілген баға қаралады
Комиссиямен әлеуетті өнім берушінің барлық шығындары ескере отырып айқындалған ретінде.
*ҚҚС - қосылған құн салығы
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына 2-қосымша
Сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметке №______ үлгі шарт
Астана қаласы
"___" _______ 20__ жыл
"СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп      аталатын _________________ негізінде әрекет ететін ______________ тұлғасында, бір тараптан, және "_________________" бұдан әрі "Орындаушы" деп аталатын ____________ негізінде әрекет ететін _____________ тұлғасында, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес, __________ жыл(дарға) арналған _____________ 20__ жылғы "____" _________ конкурстың қорытындысы туралы хаттаманың негізінде, ____ жылға арналған Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетудің осы шартын (бұдан әрі – Шарт) төмендегілер туралы жасасты:

111. Жалоба подписывается подающим ее лицом или его представителем.
К жалобе, поданной представителем, прилагается доверенность или иной документ, удостоверяющий полномочия представителя.
112. Жалоба возвращается подавшему ее лицу без рассмотрения в течение двух рабочих дней со дня поступления, если:
1) жалоба не соответствует пункту 110 настоящих Правил;
2) жалоба не подписана либо подписана лицом, не имеющим полномочий на ее подписание.
Приложение 1
к правилам закупа услуг
по хранению и транспортировке
лекарственных средств
медицинских изделий, услуг
по учету и реализации
лекарственных средств
и медицинских изделий единым
дистрибьютором в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма ценового предложения
Плановое количество палетомест хранения, прогнозное количество километров для транспортировки, прогнозное количество нормо-часов погрузочно-разгрузочных работ, сумма страхования лекарственных средств и медицинских изделий
Лот №
Регион:
Категория автотранспорта по грузоподъемности
Прогнозное расстояние, км
Плановая цена без учета НДС тенге/км
Сумма, тенге без учета НДС
Категория 1 (≤ 1,5 тонн)
Категория 2 (≤ 5 тонн)
Категория 3 (≤ 10 тонн)
Категория 4 (более 10 тонн)
Итого:
Зоны склада
Плановое количество паллетомест, шт
Плановая цена тенге/паллетоместо/мес без учета НДС
Сумма, тенге без учета НДС
Хранение без специального температурного режима (+15+25 градусов Цельсия)
Хранение со специальным температурным режимом (+2+8 градусов Цельсия)
Хранение со специальным температурным режимом (+8+15 градусов Цельсия)
Хранение со специальным температурным режимом -15 градусов Цельсия и ниже)
Итого:
Категория нормо-часов по грузоподъемности автотранспорта
Прогнозное количество нормо-часов
Плановая цена тенге/нормо-час без учета НДС
Сумма, тенге без учета НДС
Категория 1 (≤ 1,5 тонн) - 0,5 часов
Категория 2 (≤ 5 тонн) - 1 час
Категория 3 (≤ 10 тонн) - 1,5 часа
Категория 4 (более 10 тонн) - 3 часа
Итого:
Сумма страхования лекарственных средств и медицинских изделий
Итого:
Я (Мы) согласен (ны) с Вашими условиями платежа. Потенциальный поставщик:
____________________________________________ является плательщиком НДС.
Примечание: потенциальный поставщик не указывает составляющие общей цены,
при этом указанная в данной строке цена рассматривается
Комиссией как определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика.
*НДС – налог на добавленную стоимость
Приложение 2
к правилам закупа услуг
по хранению и транспортировке
лекарственных средств
медицинских изделий, услуг
по учету и реализации
лекарственных средств
и медицинских изделий единым
дистрибьютором в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Типовой договор оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования №______
город Астана
"___" _______ 20__ год
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация",
именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор",
в лице _________________________________________________________,
действующего на основании ______________________________________,
с одной стороны, и __________________________ "__________________",
именуемое в дальнейшем "Исполнитель",
в лице _________________________________________________________,
действующего на основании ______________________________________,
с другой стороны, далее вместе именуемые "Стороны", а по отдельности
"Сторона", в соответствии с правилами закупа услуг по хранению
и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий,
услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий
единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, утвержденными
в соответствии с подпунктом 15-2) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан
"О здоровье народа и системе здравоохранения" на основании протокола
об итогах конкурса ___________ на _________ год(ы) от "____" ______ 20__ года,
заключили настоящий Договор оказания услуги по хранению и транспортировке
лекарственных средств, медицинских изделий на ____ год (далее – Договор)
о нижеследующем:

1. Шартта қолданылатын терминдер мен қысқартулар
1. Шартта төменде санамаланған ұғымдар мен қысқартулар мынадай мағынаға ие:
1) қаржы жылы – Шартты орындау жүзеге асырылатын күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталатын және 31 желтоқсанында аяқталатын уақыт кезеңі;
2) тауар – дәрілік заттарды (ДЗ), оның ішінде құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар, медициналық бұйымдар (МБ), Шарт бойынша Орындаушы көрсететін қызмет шеңберінде сақтауға және тасымалдауға жататын гуманитарлық көмек түріндегі ДЗ мен МБ;
3) сақтау – Орындаушының тауарды бөлу орталығында/операциялық қоймада және Орындаушының көлік құралдарында тауардың сақталуын, тұтастығын, қауіпсіздігін, тиімділігін, сапасын, қоршаған ортаның зиянды факторларының әсерінен қорғалуын, қажетті температуралық режимнің сақталуын, Қазақстан Республикасының заңнамасында тауарды сақтау шарттарына қойылатын талаптардың сақталуын, Шартта көзделген жағдайларда тауарды Орындаушыға берген сәттен бастап және Орындаушы оны Алушыларға/басқа Орындаушыларға/Бірыңғай дистрибьюторға/Өнім берушілерге берген сәтке дейін контаминацияны, айқаспалы контаминацияны, қайта сұрыптауды болдырмауды қамтамасыз ететін жағдайларда сақтау. Арнайы температуралық режимде сақтау: суық +2 - +8 СО, мұздату -15 -20 СО, салқын +8 - +15 СО; арнайы температуралық режимсіз +15 - +25 СО;
4) тасымалдау – Орындаушының тауарды олардың сақталуын және тұтастығын, қоршаған орта факторларының әсерінен қорғалуын, қажетті температуралық режімді (сақтау шарттарын) сақтауды, сондай-ақ контаминацияны, қайта сұрыптауды, бұрмалауды болдырмауды қамтамасыз ететін жағдайларда көлік құралдарының көмегімен Шартқа сәйкес тасуы, орналастыруы және жеткізуі. Автокөлікпен тасымалдау үшін есептік бірлік ретінде рейс қашықтығы жүкпен бірге километрмен қолданылады. Автокөлік құралдарының жүк көтергіштігі санаттары: 1-санат – 1,5 тоннаға дейін қоса алғанда, 2-санат – 5 тоннаға дейін қоса алғанда, 3-санат – 10 тоннаға дейін қоса алғанда, 4-санат – 10 тоннадан астам;
5) жеткізу пункті – Бірыңғай дистрибьютор мен Алушының немесе басқа Орындаушының арасында жасалған шартқа және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағазына сәйкес Орындаушының тауарды жеткізу орны;
6) Қағидалар – Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес қағидалары;

1. Термины и сокращения, применяемые в Договоре
1. В Договоре нижеперечисленные понятия и сокращения имеют следующее значение:
1) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года, в течение которого осуществляется исполнение Договора;
2) товар – лекарственные средства (ЛС), в том числе содержащие наркотические средства и психотропные вещества, медицинские изделия (МИ), гуманитарная помощь в виде ЛС и МИ, подлежащие хранению и транспортировке в рамках оказываемой Исполнителем Услуги по Договору;
3) хранение – хранение Исполнителем товара в распределительном центре/на операционном складе и на транспортных средствах Исполнителя в условиях, обеспечивающих сохранение, целостность, безопасность, эффективность, качество, защиту товара от воздействия вредных факторов окружающей среды, соблюдение необходимого температурного режима, соблюдение требований, предъявляемых законодательством Республики Казахстан к условиям хранения товара, предотвращение контаминации, перекрестной контаминации, пересортицы с момента передачи товара Исполнителю и до момента его передачи Исполнителем Получателям/другим Исполнителям/Единому дистрибьютору/Поставщикам в предусмотренных Договором случаях. Хранение в специальном температурном режиме: холод +2 - +8 С0, мороз -15 -20 С0, прохладная +8 - +15 С0; без специального температурного режима +15 - +25 С0;
4) транспортировка – перевозка, перемещение и доставка Исполнителем товара в соответствии с Договором с помощью транспортных средств в условиях, обеспечивающих их сохранность и целостность, защиту от воздействия факторов окружающей среды, соблюдение необходимого температурного режима (условий хранения), а также предотвращающих контаминацию, пересортицу, фальсификацию. В качестве расчетной единицы за транспортировку автотранспортом используется расстояние рейса в километрах с грузом. Категории грузоподъемности автотранспортных средств: категория 1 - до 1,5 тонн включительно, категория 2 - до 5 тонн включительно, категория 3 - до 10 тонн включительно, категория 4 - более 10 тонн;
5) пункт доставки – место поставки Исполнителем товара в соответствии с договором, заключенным между Единым дистрибьютором и Получателем или другим Исполнителем, и (или) разнарядкой Единого дистрибьютора;
6) Правила – Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные в соответствии с подпунктом 15-2) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ;

7) ДЗ, МБ сатып алу қағидалары – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес қағидалары;
8) Өнім беруші – ДЗ, МБ сатып алу қағидаларына сәйкес Бірыңғай дистрибьютормен тауарды беру шартын жасасқан тұлға;
9) Алушы – оның атына немесе одан тауарды бөлу орталығынан/Орындаушының операциялық қоймасынан тиеп-жөнелту немесе қайтару жүзеге асырылатын тұлға;
10) басқа Орындаушы – Бірыңғай дистрибьютормен басқа әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетуге шарт жасасқан тұлға;
11) әкімшілік-аумақтық бірлік – облыс, астана, республикалық маңызы бар қала;
12) БФАЖ – құқық иесі Бірыңғай дистрибьютор болып табылатын "СҚ-Фармация сервер" бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйе;
13) бастапқы құжаттар – салық заңнамасына сәйкес шот-фактуралар және (немесе) электрондық шот-фактуралар, тауар-көлік жүкқұжаттары, жол парақтары, қорларды басқа жаққа босатуға арналған жүкқұжаттар, тауарлардың орнын ауыстыруға жүкқұжаттар, тауарды қабылдау-беру актілері, буып-түю парақтары, сенімхаттар, тауарларды шығаруға (есептен шығаруға) арналған актілер, тауарларды кіріске алу, орындалған жұмыстардың (дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілген қызметтердің) актілері;
14) паллета-орын – бір паллетаны сақтаудың көрсетілетін қызметі үшін есептік бірлік, мұндағы паллета – жүктерді жинау, сақтау, қайта тиеу және тасымалдау үшін негіз ретінде пайдаланылатын, қатты алаңы және ірілендірілген жүк бірлігін құру үшін жеткілікті орны бар, МЕМСТ 9557-87 сәйкес мөлшері 800 миллиметр де 1200 миллиметр тасымалдайтын ыдыс;
15) арна – Интернет арқылы Бірыңғай дистрибьютор мен Орындаушының қашықтағы компьютерлері арасындағы қорғалған байланыс арнасы;
16) FEFO қағидасы – бірінші кезектегі тәртіппен жарамдылық мерзімі ең аз қалған тауарды босату;
17) бөлу орталығы – Орындаушы тиеу-түсіру жұмыстарын, тауарды сақтауды, тасымалдауды және Алушыларға, операциялық қоймаларға, басқа Орындаушылардың бөлу орталықтарына беруді, сондай-ақ қажет болған кезде тауарды Алушылардан және операциялық қоймалардан қайтаруды жүзеге асыратын ________________________ мекенжайы бойынша орналасқан Орындаушының дәріханалық қоймасы;
операциялық қойма – Орындаушы тиеу-түсіру жұмыстарын, тауарды сақтауды, тасымалдауды және Алушыларға беруді, сондай-ақ қажет болған кезде тауарды Алушылардан қайтаруды жүзеге асыратын __________________________ мекенжайы бойынша орналасқан Орындаушының дәріханалық қоймасы;

7) Правила закупа ЛС, МИ – правила организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг, утвержденные в соответствии с подпунктом 15-1) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";
8) Поставщик – лицо, заключившее с Единым дистрибьютором договор поставки товара в соответствии с Правилами закупа ЛС, МИ;
9) Получатель – лицо, в адрес которого или от которого осуществляется отгрузка или возврат товара с распределительного центра/операционного склада Исполнителя;
10) другой Исполнитель – лицо, заключившее с Единым дистрибьютором договор на оказание Услуги на территории другой административно-территориальной единицы;
11) административно-территориальная единица – область, столица, город республиканского значения;
12) ЕФИС – информационная система "Единая фармацевтическая информационная система "СК-Фармация сервер", правообладателем которой является Единый дистрибьютор;
13) первичные документы – счет-фактуры и (или) электронные счет-фактуры в соответствии с налоговым законодательством, товарно-транспортные накладные, путевые листы, накладные на отпуск запасов на сторону, накладные на перемещение, акты приема-передачи товара, упаковочные листы, доверенности, акты на выбытие (списание) товаров, акты об оприходовании товаров, акты выполненных работ (оказанных услуг);
14) паллетоместо - расчетная единица за услуги хранения одной паллеты, где паллета – транспортная тара, имеющая жесткую площадку и место, достаточное для создания укрупненной грузовой единицы, используемая в качестве основания для сбора, складирования, перегрузки и перевозки грузов размером 1200 миллиметр на 800 миллиметр в соответствии с ГОСТ 33757-2016;
15) канал – защищенный канал связи между удаленными компьютерами Единого дистрибьютора и Исполнителя через Интернет;
16) правило FEFO – отпуск товара с минимальным остаточным сроком годности в первоочередном порядке;
17) распределительный центр – аптечный склад Исполнителя, расположенный по адресу: __________________________, на котором Исполнителем осуществляются погрузочно-разгрузочные работы, хранение, транспортировка и передача товара Получателям, операционным складам, в распределительные центры других Исполнителей, а также при необходимости - возврат товара от Получателей и от операционных складов;

18) тиеу-түсіру жұмыстары – Орындаушының сақтау және тасымалдау бойынша қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылы, оның ішінде тауардың сандық (сериялық) есебін жүргізу, тауарды Орындаушының / Өнім берушінің / Алушының қоймасында (қайтару кезінде) / уақытша сақтау қоймаларында қабылдау, түсіру және қайта есептеу, тауарды сақтауға орналастыру, қажет болған кезде – тауардың қаптамасын стикерлеу және қаптамаға медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты салу, тауарды тиеуге/орнын ауыстыруға арналған жиынтықтау (жинау), палеттеу (тиеуге дайындау), жөнелту алдында жүкті таңбалау, көлікке тиеу, жеткізу пунктінде түсіру, бастапқы құжаттарды ресімдеу және сүйемелдеу (қол қою). Көрсетілген әрекеттер Орындаушының күшімен және шығыс материалдарымен орындалады;
19) норма-сағат – жұмыстарды орындау уақытының бірлігі, тиеу-түсіру жұмыстары үшін есептік бірлік, автокөліктің жүк көтерімділігіне байланысты: 1-санат – 1,5 тоннаға дейін қоса алғанда – 0,5 сағат, 2-санат – 5 тоннаға дейін қоса алғанда – 1 сағат, 3-санат – 10 тоннаға дейін қоса алғанда – 1,5 сағат, 4-санат – 10 тоннадан астам – 3 сағат.
20) жөнелтуге рұқсат қағазы – Орындаушыға тауарларды Алушыларға / басқа Орындаушыларға тиеп жөнелту (жөнелтуге рұқсат қағазы) немесе орнын ауыстыру (орнын ауыстыруға рұқсат қағазы) туралы БФАЖ немесе электрондық пошта арқылы көрсету; Өнім берушіге – тауарларды Бірыңғай дистрибьюторға беру туралы (жеткізуге рұқсат ету) көрсету. Жөнелтуге рұқсат қағазында Бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағына сәйкес тауар, оның саны мен жеткізу мекенжайы туралы ақпарат бар;
21) қойманы басқару жүйесі – қойманың бизнес-үдерістерін автоматты басқаруды бағдарламалық қамтамасыз ету;
22) көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспары – Орындаушының көлік құралдарының Алушыға дейінгі белгіленген жүру жолдары: айына рейстердің жиілігін, маршруттың нөмірін, тауарды аптасына жөнелту күндерін көздейді.
2. Шарттың нысанасы
2. Орындаушы бөлу орталығын/ Орындаушының операциялық қоймасын пайдалана отырып, Бірыңғай дистрибьюторға, Шартқа 2-қосымшада аталған Бірыңғай дистрибьютордың Алушыларына, басқа Орындаушыларға Шартқа 1-қосымшада аталған тауарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметті Бірыңғай дистрибьюторға көрсетуге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметті (бұдан әрі – Қызмет) қабылдауға және оны Орындаушыға Шартта көзделген тәртіппен төлеуге міндеттенеді.

18) операционный склад – аптечный склад Исполнителя, расположенный по адресу: __________________________, на котором Исполнителем осуществляются погрузочно-разгрузочные работы, хранение, транспортировка и передача товара Получателям, а также при необходимости возврат товара от Получателей.
19) погрузочно-разгрузочные работы – действия Исполнителя в процессе оказания услуги по хранению и транспортировке, в том числе ведение количественного (серийного) учета товара, приемка, разгрузка и пересчет товара на складе Исполнителя / Поставщика / Получателя (при возврате) / складах временного хранения, размещение товара на хранение, при необходимости - стикерование упаковки товара и вложение в упаковку инструкции по медицинскому применению, комплектация (сборка) для отгрузки/перемещения товара, палетирование (подготовка к отгрузке), маркировка груза перед отправкой, погрузка на транспорт, разгрузка в пункте доставки, оформление и сопровождение (подписание) первичных документов. Указанные действия выполняются силами и расходными материалами Исполнителя;
20) нормо-час - единица времени выполнения работ, расчетная единица за погрузочно-разгрузочные работы, в зависимости от грузоподъемности автотранспорта: категория 1 – до 1,5 тонн включительно – 0,5 часа, категория 2 – до 5 тонн включительно – 1 час, категория 3 – до 10 тонн включительно – 1,5 часа, категория 4 – более 10 тонн – 3 часа.
21) разнарядка – указание посредством ЕФИС или электронной почте Исполнителю об отгрузке (разнарядка на отгрузку) или перемещении (разнарядка на перемещение) товаров Получателям / другим Исполнителям; Поставщику - о поставке товаров Единому дистрибьютору (разнарядка на поставку). Разнарядка содержит информацию о товаре в соответствии с прайс-листом Единого дистрибьютора, его количестве и адресе доставки;
22) система управления складом – программное обеспечение, автоматизирующее управления бизнес-процессами склада;
23) план маршрутов движения транспортных средств – установленные пути следования транспортных средств Исполнителя до Получателя, предусматривающие: частоту рейсов в месяц, номер маршрута, дни отправки товара в неделю.
2. Предмет Договора
2. Исполнитель обязуется оказать Единому дистрибьютору Услугу по хранению и транспортировке товара, перечисленного в приложении 1 к Договору, получателям Единого дистрибьютора, указанным в приложении 2 к Договору, и (или) другим Исполнителям, с использованием распределительного центра / операционного склада Исполнителя, а Единый дистрибьютор обязуется принимать Услугу по хранению и транспортировке (далее – Услуга) и оплачивать ее Исполнителю в порядке, предусмотренном Договором.

3. Шарттың ажырамас бөлігі мынадай қосымшалар болып табылады:
1) Шартқа 1-қосымша – тауардың тізбесі мен саны;
2) Шартқа 2-қосымша – Бірыңғай дистрибьютордың алушыларының тізбесі және олардың мекенжайлары;
3) Шартқа 3-қосымша – қызметтің нақты құны.
4) Шартқа 4 қосымша – көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспары.
4. Бөлу орталығы/Орындаушының операциялық қоймасы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының ережелеріне, GDP тиісті дистрибьюторлық практика стандартына, сондай-ақ Қағидалардың ережелеріне сәйкес келуі тиіс.
3. Шарттың бағасы және төлеу тәртібі
5. Қосылған құн салығын есепке ала отырып Шарттың Бағасы _________ (жазбаша) теңге _________ (жазбаша) тиынды құрайды. Шарттың Бағасы қызметтің нақты көрсетілген көлемін ескере отырып, тоқсанына кемінде бір рет түзетілуге тиіс.
Қызметтің нақты құны Шартқа 3-қосымшаға сәйкес айқындалады.
Сақтау үшін нақты ақы төлеу күнтізбелік айдағы паллета-орындардың күнделікті санының орташа мәні бойынша паллета-орындардың жоспарлы санының кемінде 70%-ы мөлшерінде төмендетілмейтін паллета-орын резервін ескере отырып жүзеге асырылады.
Күнтізбелік айда паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы тауарды күнделікті сақтау көлемінің негізінде мынадай формула бойынша қалыптастырады: S1 = саны (қапт) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125% * 300 % / 0,96 м3; S2 = саны (қапт) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125 % / 0,96 м3; мұндағы S1 - арнайы температуралық режимі бар паллета-орындардың саны (+2+8 Со; +8+15 Со; -15 Со және одан төмен), S2 - арнайы температуралық режимі жоқ паллета-орындар (+15+25 Со). Стандартты паллетаның өлшемдері 0,8 м х 1,2 м, жүктеу биіктігі 1 метр сақтау көлемі 0,96 м3 құрайды; стандартты көліктік қаптамаға үстеме – 125%, термолабильді өнім үшін салқындататын кейстерге үстеме – 300%.
Орындаушының автокөлік құралдарымен күнтізбелік айда рейстерде жүріп өткен қашықтықтың есебін Орындаушы, қайтарылатын тауар болған кезде, көлік құралын тиеу орнына (кері жолға) қайтаруды ескере отырып айқындайды. Орындаушы рейсінің километражы автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына сәйкес ресімделген жол парағындағы ақпаратқа сәйкес келеді.
Норма-сағаттарды есептеу Орындаушының күнтізбелік айдағы әрбір рейсі бойынша автокөлік құралының жүк көтергіштігіне сәйкес айқындалады: 1-санат (1,5 тоннаға дейін қоса алғанда) – 0,5 сағат, 2-санат (5 тоннаға дейін қоса алғанда) – 1 сағат, 3-санат (10 тоннаға дейін қоса алғанда) – 1,5 сағат, 4-санат (10 тоннадан астам) – 3 сағат.
Күнтізбелік айдағы паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін қойманы басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады. Норма-сағаттарды және автокөлік құралдарымен жүріп өткен қашықтықты анықтау үшін Орындаушының рейстерін есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін көлікті басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады.

3. Неотъемлемой частью Договора являются следующие приложения:
1) приложение 1 к Договору - перечень и количество товара;
2) приложение 2 к Договору - перечень получателей Единого дистрибьютора и их адреса;
3) приложение 3 к Договору – фактическая цена услуги;
4) приложение 4 к Договору – план маршрутов движения транспортных средств.
4. Распределительный центр/операционный склад Исполнителя в течение срока действия Договора должны соответствовать положениям законодательства Республики Казахстан в области хранения и транспортировки лекарственных средств, медицинских изделий, стандарту надлежащей дистрибьюторской практики GDP, а также положениям Правил.
3. Цена Договора и порядок оплаты
5. Цена Договора с учетом налога на добавленную стоимость составляет ____ (прописью) тенге _____ (прописью) тиын. Цена Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема Услуги, но не реже одного раза в квартал.
Фактическая цена Услуги определяется в соответствии с приложением 3 к договору.
Фактическая оплата за хранение осуществляется по среднему значению ежедневного количества палетомест за календарный месяц, с учетом неснижаемого резерва палетомест в размере не менее 70 % от планового количества палетомест.
Расчет количества палетомест за календарный месяц формируется Исполнителем на основании ежедневного объема хранения товара, по формуле: S1 = количество (уп) * объем вторичной упаковки, м3 * 125 % * 300 % / 0,96 м3; S2 = количество (уп) * объем вторичной упаковки, м3 * 125 % / 0,96 м3; где S1 - количество палетомест со специальным температурным режимом (+2+8 Со; +8+15 Со; -15 Со и ниже), S2 - количество палетомест без специального температурного режима (+15+25 Со). Габариты стандартной палеты 0,8 м х 1,2 м, высотой загрузки 1 метр составляет объем хранения 0,96 м3; надбавка на стандартную транспортную упаковку – 125 %, надбавка для термолабильной продукции на охлаждаемые кейсы – 300 %.
Расчет пройденного расстояния в рейсах автотранспортными средствами Исполнителя за календарный месяц определяется Исполнителем с учетом возврата транспортного средства к месту загрузки (обратный путь), при наличии возвратного товара. Километраж рейса Исполнителя соответствует информации в путевом листе, оформленной в соответствии правилами перевозки грузов автомобильным транспортом.
Расчет нормо-часов определяется по каждому рейсу Исполнителя за календарный месяц в соответствии с грузоподъемностью автотранспортного средства: категория 1 (до 1,5 тонн включительно) – 0,5 часов, категория 2 (до 5 тонн включительно) – 1 час, категория 3 (до 10 тонн включительно) – 1,5 часа, категория 4 (более 10 тонн) – 3 часа.
Расчет количества паллетомест за календарный месяц формируется Исполнителем с помощью системы управления складом, после ее интеграции с ЕФИС. Расчет рейсов Исполнителя для определения нормо-часов и пройденного расстояния автотранспортными средствами формируется Исполнителем с помощью системы управления транспортом, после ее интеграции с ЕФИС.

6. Бірыңғай дистрибьютор Орындаушыға Тараптар орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісіне қол қойған және Орындаушы бастапқы құжаттарды толық көлемде ұсынған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей ақы төлеуді жүргізеді.
7. Қызметке ақы төлеуді Бірыңғай дистрибьютор Шартта көзделген Орындаушының банктік шотына ақшаны аудару жолымен теңгемен жүргізеді.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
8. Орындаушы:
1) Бірыңғай дистрибьютор атынан Өнім берушіден/ басқа Орындаушыдан/ Алушыдан, бөлу орталығына/ операциялық қоймаға тауарды қабылдауды жүзеге асыруға. Тауар бөлу орталығына алғаш түскен кезде Орындаушы тауар қаптамасының (биіктігі, ұзындығы, ені миллиметрмен, салмағы граммен) қайталама және көліктік (бар болса) габариттік сипаттамаларын өлшеуге;
2) тауарды Алушыға/Өнім берушіге/басқа Орындаушыға беру сәтіне дейін Шартқа сәйкес сақтауға;
3) тауарды сериялық есепке алуды, оның ішінде БФАЖ-да: тауардың кірісі мен шығысын тұрақты есепке алу, Орындаушының бөлу орталығында/операциялық қоймасында тауарды тоқсан сайын түгендеуді жүзеге асыруға;
4) бөлу орталығынан/операциялық қоймадан тауарды тасымалдауды: тиеу үшін жинақтау мен жиынтықтауды, тиеу-түсіру жұмыстарын, жеткізу пункттеріне жеткізуді және қабылдау-беру актілері бойынша Аалушыларға немесе басқа Орындаушыларға беруді, қажет болған кезде – Алушылардан тауарды бөлу орталығына/ операциялық қоймаға қайтаруды жүзеге асыруға;
5) GDP тиісті дистрибьюторлық практика стандартында белгіленген талаптарды сақтауға;
6) үнемі бастапқы құжаттардың қағаз және электрондық тізілімін жүргізуге;
7) ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей қабылдау-беру актісі бойынша бастапқы құжаттарды Бірыңғай дистрибьюторға беруге;
8) Қызмет көрсету мерзімі аяқталғаннан кейін қалған тауарды қабылдау-беру актісіне қол қою арқылы Қызмет көрсетудің келесі кезеңіне басқа Орындаушы атынан Бірыңғай дистрибьюторға қайтару, ал Шартты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда басқа Орындаушыларға қайтаруға;
9) Бірыңғай дистрибьютордан алынған, сондай-ақ Қызмет көрсету процесінде жасалған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, олардың мазмұнын Бірыңғай дистрибьютордың келісімінсіз жария етпеуге;
10) 24 (жиырма төрт) сағат ішінде Бірыңғай дистрибьюторға Қызмет көрсетуге кедергі келтіретін мән-жайлар, сондай-ақ оларды жою үшін Орындаушы қабылдайтын шаралар туралы жазбаша хабарлауға;

6. Единый дистрибьютор производит оплату Исполнителю не позднее 30 (тридцати) рабочих дней со дня подписания Сторонами акта выполненных работ (оказанных услуг) и представления Исполнителем первичных документов в полном объеме.
7. Оплата Услуги производится в тенге путем перечисления Единым дистрибьютором денег на банковский счет Исполнителя, предусмотренный Договором.
4. Права и обязанности Сторон
8. Исполнитель обязуется:
1) осуществлять от имени Единого дистрибьютора приемку товара от Поставщика/ другого Исполнителя/ Получателя, на распределительный центр/операционный склад. При первичном поступлении товара на распределительный центр, Исполнитель обязан измерить весогабаритные характеристики вторичной и транспортной (при наличии) упаковки товара (высота, длина, ширина в миллиметрах, вес в граммах);
2) хранить товар до момента его передачи Получателю/Поставщику/другому Исполнителю в соответствии с Договором;
3) осуществлять серийный учет товара, в том числе в ЕФИС: постоянный учет прихода и расхода товара, ежеквартальную инвентаризацию товара в распределительном центре/операционном складе Исполнителя;
4) осуществлять транспортировку товара из распределительного центра/ операционного склада: сборку и комплектацию для отгрузки, погрузочно-разгрузочные работы, поставку в пункты доставки и передачу Получателям или другим Исполнителям по актам приема-передачи, при необходимости – транспортировку возврата товара от Получателей в распределительный центр/ операционные склад;
5) соблюдать требования, предписанные стандартом надлежащей дистрибьюторской практики GDP;
6) постоянно вести бумажный и (или) электронный реестр первичных документов;
7) ежемесячно – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, передавать Единому дистрибьютору первичные документы по акту приема-передачи;
8) возвратить по окончании срока оказания Услуги оставшийся товар Единому дистрибьютору в лице другого Исполнителя на следующий период оказания Услуги путем подписания акта приема-передачи, а досрочного расторжения Договора – другим Исполнителям;
9) обеспечить сохранность документов, полученных от Единого дистрибьютора, а также составленных в процессе оказания Услуги, не разглашать их содержание без согласия Единого дистрибьютора кроме случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
10) в течение 24 (двадцати четырех) часов письменно сообщать Единому дистрибьютору об обстоятельствах, препятствующих оказанию Услуги, а также мерах, предпринимаемых Исполнителем для их устранения;

11) "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес операцияны немесе оқиғаны жасау аяқталғаннан кейін есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін ай сайын Бірыңғай дистрибьюторға қабылдау-беру актісі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актілерін және салық заңнамасына сәйкес электрондық шот-фактураларды ұсынуға. Көрсетілген көлік қызметтері бойынша растайтын құжаттар ретінде орындалған жұмыстар актісімен бір мезгілде ұсынылатын жол парақтары болып табылады;
12) сапасыз немесе уақытынан кешігіп көрсетілген Қызмет салдарынан туындаған Қызмет кемшіліктерін өз есебінен жоюға;
13) Қызмет көрсету кезінде Бірыңғай дистрибьюторға келтірілген залалды өтеуге;
14) Шарт (келісімшарт, келісім) бойынша Өнім берушінің тауарды кеден қоймасы және (немесе) астананың немесе республикалық маңызы бар қаланың халықаралық әуежайына жеткізуі қарастырылған тауарды оны жеткізу орнында өз есебінен қабылдауға, тауарды бөлу орталығына тасымалдауға және тауарды мұндай тасымалдау кезінде оның кездейсоқ жойылу немесе кездейсоқ бүліну тәуекелін ескере отырып сақтауға (бөлу орталығы үшін);
15) уәкілетті ұйыммен берілген тауардың сапасы және қауіпсіздігі туралы қорытындылардың қолданылу мерзімін бақылауды жүзеге асыруға. Күнтізбелік 45 (қырық бес) күн бұрын Бірыңғай дистрибьюторға тауардың жарамдылық мерзімінің және тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындылардың қолданылу мерзімінің өтуі туралы хабардар етуге, сондай-ақ Өнім берушіге тауардың қауіпсіздігі туралы қорытындының қолданылу мерзімінің аяқталуы туралы ақпаратты Өнім берушілермен беру шарттарында және тиісінше Шартта көрсетілген олардың электронды мекенжайларына жіберуге (бөлу орталығы үшін);
16) Бірыңғай дистрибьюторға бөлу орталығына/операциялық қоймаға кедергісіз кіруді, сондай-ақ Шарттың орындалуына мониторинг жасауды жүзеге асыру үшін Қызмет көрсетумен байланысты құжаттарды ұсынуға;
17) ерекше жағдайларда денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның шешімі/тапсырмасы бойынша Алушыларды тауармен уақтылы және үздіксіз қамтамасыз ету мақсатында Бірыңғай дистрибьютордың жазбаша талабымен Шартта көзделмеген тауарды сақтауға және тасымалдауға қабылдау;
18) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Шарт бойынша Орындаушыға берілген мөрді Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруға;
19) тауарды БФАЖ-да электрондық есепке алуды жүргізуге, ол үшін Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Интернет арқылы Бірыңғай дистрибьютордың байланыс арнасы бойынша БФАЖ серверіне қосылу, шартқа қол қойылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде БФАЖ-бен жұмыс бойынша нұсқама жүргізу үшін Бірыңғай дистрибьютордың қызметкерлерін тарта отырып, Орындаушының қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру, БФАЖ-да пайдаланушыны әрбір авторизациялау кезінде Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы берген заңды тұлғаның қолданыстағы тіркеу куәлігін пайдалануға. Қажет болған кезде БФАЖ-да көзделмеген бизнес-үдерістерді автоматтандыру бағдарламалық құрылғының көмегімен өз ақпараттық жүйесінде немесе қойманы басқару жүйесінде тауарды қосарлы электрондық есепке алуды жүргізуге;

11) ежемесячно до 15 (числа) месяца, следующего за отчетным месяцем по окончанию совершения операции или события в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", представлять Единому дистрибьютору акты выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной законодательством Республики Казахстан и электронные счет-фактуры в соответствии с налоговым законодательством, по акту приема-передачи. Подтверждающими документами по оказанным транспортным услугам, являются путевые листы, которые предоставляются одновременно с актом выполненных работ;
12) за свой счет устранять недостатки Услуги, возникшие вследствие некачественного или несвоевременного оказания Услуги;
13) возмещать ущерб, причиненный Единому дистрибьютору при оказании Услуги;
14) за свой счет принимать товар, поставляемый по договору (контракту, соглашению), предусматривающему поставку товара Поставщиком в таможенный склад и(или) международный аэропорт столицы или городов республиканского значения, в месте его доставки, транспортировать товар в распределительный центр и хранить товар при таком транспортировании, неся риск его случайной гибели или случайной порчи (для распределительного центра);
15) осуществлять контроль за сроками годности товара и сроком действия заключений о безопасности и качестве товара, выданных уполномоченной организацией. За 45 (сорок пять) календарных дней информировать Единого дистрибьютора об истечении срока годности товара и срока действия заключений о безопасности и качестве товара, а также направлять Поставщику информацию об истечении срока действия заключения о безопасности товара на их электронные адреса, указанные в договорах поставки с Поставщиками и Договоре соответственно (для распределительного центра);
16) представлять Единому дистрибьютору беспрепятственный доступ в распределительный центр/на операционный склад, а также к документам, связанным с оказанием Услуги для осуществления мониторинга исполнения Договора;
17) в исключительных случаях по решению/поручению уполномоченного органа в области здравоохранения в целях своевременного и бесперебойного обеспечения Получателей товаром, по письменному требованию Единого дистрибьютора принимать на хранение и транспортировать товар, не предусмотренный Договором;
18) в течение 15 (пятнадцати) календарных дней по окончании срока действия Договора возвратить Единому дистрибьютору печати, переданные Исполнителю по Договору;
19) вести электронный учет товара в ЕФИС, для чего в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Договора подключиться к серверу ЕФИС по - каналу связи Единого дистрибьютора через Интернет, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты подписания Договора организовать обучение работников Исполнителя с привлечением работников Единого дистрибьютора для проведения инструктажа по работе с ЕФИС, при каждой авторизации пользователя в ЕФИС использовать действующее регистрационное свидетельство юридического лица, выданное Национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан. При необходимости автоматизации бизнес-процессов, не предусмотренных в ЕФИС, с помощью программного инструмента вести дублирующий электронный учет товара в собственной информационной системе или в системе управления складом;

20) Шарттың қолданылу мерзімі ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының ережелерін, GDP тиісті дистрибьюторлық практика стандартының талаптарын сақтауға;
21) денсаулық сақтау ұйымының жазбаша өтініші және бірыңғай дистрибьютордың өтінімі бойынша тауарды әуе көлігімен тасымалдауды жүзеге асыруға. Бұл ретте келтірілген шығыстар авиатасымалдаушының бағасы бойынша нақты бағаға енгізіледі;
22) қол қойылған қабылдау-беру актісіне сәйкес Тапсырыс берушілерге тауарды жөнелту/өткізу фактісінен кейін күнтізбелік 10 күн ішінде БФАЖ "тиеп-жөнелту" модулінде "пысықталған" соңғы мәртебесіне ауыстыруға;
23) "Қазақтелеком" АҚ-мен тауарды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесіне қосылуға үлгі шарт жасауға;
24) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № КР ДСМ-11 бұйрығымен бекітілген Дәрілік заттарды таңбалау мен қадағалау және медициналық бұйымдарды таңбалау Қағидаларын ұстануға;
25) қойманы басқару жүйесінің болуын және жұмысын қамтасыз етуге;
26) қойманың басқару жүйесін Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесімен интеграциялауды қамтамасыз етуге;
27) көлік құралдарының спутниктік мониторингі жүйесінің болуын және жұмысын қамтасыз етуге;
28) көлік құралының орналасқан жері туралы деректерді жинауды және сақтауды қамтамасыз етуге;
29) Алушыларға тауарды тасымалдаудың тиімді және ресурс үнемдейтін логистикалық тізбегін, оның ішінде тасымалданатын тауар көлеміне көлік құралын оңтайлы іріктеуді қамтамасыз етуге;
30) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тауарды сақтандыруды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
9. Орындаушының құқығы бар:
1) Шарт шеңберінде Қызмет көрсету тәсілдерін өз бетінше анықтауға;
2) Шарттың талаптарын орындау үшін қажетті ақпаратты алуға;
3) Бірыңғай дистрибьютордан Шарт талаптарына сәйкес көрсетілген Қызметке ақы төлеуді талап етуге құқығы бар.
10. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Орындаушыға Қызмет көрсетуге қажетті барлық ақпаратты беруге;
2) Шартты орындау үшін Орындаушыға қажетті көмек көрсетуге;
3) Шарт талаптарына сәйкес Қызметке уақытылы ақы төлеуді жүргізуге;
4) Орындаушыға БФАЖ-да Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушілермен және Алушылармен жасасқан шарттары және оларға қосымша келісімдері, сондай-ақ жеткізу/жөнелту кестелері туралы ақпарат ұсынуға;
5) Орындаушыға қабылдау-беру актісі бойынша "___"______20__ жылғы №___ Шарт бойынша шот-фактуралар, актілер және жүкқұжаттар үшін "___________________ үшін" деген жазуы бар мөрдің ________ бірлігін беруге;

20) в течение всего срока действия Договора соблюдать положениям законодательства Республики Казахстан в области хранения и транспортировки лекарственных средств, медицинских изделий, стандарта надлежащей дистрибьюторской практики GDP;
21) по письменному обращению организации здравоохранения и заявке единого дистрибьютора осуществлять транспортировку товара воздушным транспортом. При этом, понесенные расходы включаются в фактическую цену по цене авиаперевозчика;
22) заменить на окончательный статус "отработан" в модуле "отгрузка" ЕФИС в течение 10 календарных дней после факта отгрузки/перемещения товара Заказчикам, согласно подписанного акта приема-передачи;
23) заключить типовой договор с АО "Казахтелеком" на подключение к информационной системе маркировки и прослеживаемости товаров;
24) следовать Правилам маркировки и прослеживаемости лекарственных средств и маркировки медицинских изделий, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № КР ДСМ-11;
25) обеспечить наличие и работу системы управления складом;
26) обеспечить интеграцию системы управления складом с информационной системой Единого дистрибьютора;
27) обеспечить наличие и работу системы спутникового мониторинга транспортных средств;
28) обеспечить сбор и хранение данных о местоположении транспортного средства;
29) обеспечить эффективную и ресуросберегающую логистическую цепь транспортировки товара получателям, в том числе оптимальный подбор транспортного средства под объем перевозимого товара;
30) обеспечить страхование товара в соответствии с действующим законодательством.
9. Исполнитель имеет право:
1) в рамках Договора самостоятельно определять способы оказания Услуги;
2) получать информацию необходимую для выполнения условий Договора;
3) требовать от Единого дистрибьютора оплаты оказанной им Услуги в соответствии с условиями Договора.
10. Единый дистрибьютор обязуется:
1) представить Исполнителю всю информацию, необходимую для оказания Услуги;
2) оказать необходимое содействие Исполнителю для исполнения Договора;
3) своевременно производить оплату Услуги в соответствии с условиями Договора;
4) представлять Исполнителю в ЕФИСе разнарядки, информацию о заключенных Единым дистрибьютором с Поставщиками и с Получателями договорах и дополнительных соглашениях к ним, а также графиках поставки/отгрузки;
5) передать Исполнителю по акту приема-передачи __ (_____) единиц печати с оттиском "Для _________ по Договору от __ ______20__ года № _____ для счетов-фактур, актов и накладных";

6) Шартқа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде Орындаушыға Шарттың қолданылу мерзіміне Орындаушының қызметкерлеріне ауысу құқығымен тиісінше рәсімделген сенімхат беруге;
7) Орындаушыға кемінде Шарттың орындалуына мониторинг жасау басталардан 8 (сегіз) жұмыс сағаты бұрын Бірыңғай дистрибьютордың мониторингті жүзеге асыруға уәкілетті қызметкерлерінің тізімін бере отырып, бөлу орталығында мониторинг жүргізу туралы жазбаша хабарлама беруге міндеттенеді.
11. Бірыңғай дистрибьютордың:
1) Орындаушының Шарт талаптарын, оның ішінде тауардың болуын, оны Орындаушының бөлу орталығында/ операциялық қоймада және көлік құралдарында сақтау талаптарын орындауына мониторингті жүзеге асыруға;
2) Орындаушыдан Шарттың орындалуы туралы барлық ақпаратты алуға;
3) Орындаушыға Шарт шеңберінде берілген барлық құжаттарды, мөрлерді, сенімхаттарды, хаттарды, Бірыңғай дистрибьютордың меншігі болып табылатын өзге де құжаттар мен заттардың қайтарылуын талап етуге;
4) кез-келген уақытта Орындаушыдан Қызмет көрсетудің барысы туралы жазбаша есеп сұратуға;
5) ауызша/жазбаша тәртіпте Орындаушыдан тауардың орнын ауыстыруды/жөнелтуді/қайтаруды жүзеге асыруды талап етуге;
6) Қызмет көрсетуде Орындаушы жіберген кемшіліктерді анықтауға және оларды белгіленген мерзімде жоюды талап етуге құқығы бар.
5. Тауарды қабылдау
12. Орындаушы Шартқа, Бірыңғай дистрибьютор мен Өнім берушілер/басқа Орындаушылар арасында жасалған шарттарға сәйкес бөлу орталығында/операциялық қоймада Өнім берушілерден және(немесе) басқа Орындаушылардан тауарды қабылдауды жүзеге асырады. Егер беру шартында тауарды өз күшімен әкету немесе кеден қоймасына және(немесе) астананың немесе республикалық маңызы бар қалалардың халықаралық әуежайына жеткізу көзделген жағдайда, Орындаушы тауарды Өнім берушінің қоймасында /кеден қоймасында/ халықаралық әуежайда қабылдауды, Орындаушының көлік құралына тиеуді және Орындаушының қоймасына тасымалдауды жүзеге асырады.
13. Тауардың әрбір партиясын қабылдаған кезде Орындаушы Өнім берушілерден/басқа Орындаушылардан бастапқы құжаттарды талап етуге міндетті.
14. Орындаушы тауарды Өнім берушілерден қабылдауға және оны Орындаушының қоймасында түсірген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдау-беру актісіне қол қоюға (ТЖЖ жүктің келгені туралы белгі қойылған күн) және өнім беруші/басқа Орындаушы тауарға бастапқы құжаттарды ұсынған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдау-беру актісіне қол қоюға міндеттенеді.
Тауарды бөлу орталығына алғаш қабылдаған кезде Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тауар қаптамасының (биіктігі, ұзындығы, ені миллиметрмен, салмағы граммен) қайталама және көліктік (бар болған жағдайда) габариттік сипаттамаларын жібереді;

6) в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты подписания Договора представить Исполнителю надлежащим образом оформленную доверенность с правом передоверия работникам Исполнителя на срок действия Договора;
7) в срок не позднее, чем за 8 (восемь) рабочих часов до начала мониторинга исполнения Договора, представить Исполнителю письменное уведомление об осуществлении мониторинга в распределительном центре/на операционном складе с перечислением работников Единого дистрибьютора, уполномоченных на осуществление мониторинга.
11. Единый дистрибьютор имеет право:
1) осуществлять мониторинг исполнения Исполнителем условий Договора, в том числе наличия товара, условий его хранения Исполнителем в распределительном центре/операционном складе и на транспортных средствах;
2) получать от Исполнителя всю информацию об исполнении Договора;
3) требовать возврата всех документов, печатей, доверенностей, писем, иных документов и предметов, являющихся собственностью Единого дистрибьютора, переданных Исполнителю в рамках Договора;
4) запрашивать в любое время у Исполнителя письменные отчеты о ходе оказания Услуги;
5) в устном/письменном порядке требовать у Исполнителя осуществления перемещения/отгрузки/возврат товара;
6) выявлять допущенные Исполнителем недостатки в оказании Услуги и требовать их устранения в установленные сроки.
5. Приемка товара
12. Исполнитель осуществляет приемку товара в распределительном центре/операционном складе от Поставщиков и(или) от других Исполнителей в соответствии с Договором, договорами, заключенными между Единым дистрибьютором и Поставщиками/другими Исполнителями. Если договором поставки предусмотрен самовывоз, или поставка товара в таможенный склад и(или) международный аэропорт столицы или городов республиканского значения, Исполнитель осуществляет приемку товара на складе Поставщика /таможенном складе/ международном аэропорту, погрузку на транспортное средство Исполнителя и транспортировку на склад Исполнителя.
13. При приемке каждой партии товара Исполнитель обязан требовать от Поставщиков/других Исполнителей первичные документы.
14. Исполнитель обязуется принять товар от Поставщиков и подписать акт приема-передачи в течение 2 (двух) рабочих дней с момента его разгрузки на складе Исполнителя (даты отметки о прибытии груза в ТТН) и предоставления поставщиком/другим Исполнителем на товар первичных документов.
При первичном приеме товара в распределительный центр, Исполнитель направляет Единому дистрибьютору весогабаритные характеристики вторичной и транспортной (при наличии) упаковки товара (высота, длина, ширина в миллиметрах, вес в граммах), в течение трех рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи товара.

15. Тауарды қабылдау кезінде Орындаушы стандарттарда, техникалық шарттарда, технологиялық нұсқаулықтарда, нұсқаулықтарда, тауардың жекелеген түрлерін сақтау қағидаларында, өзге де міндетті арнайы нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ іскерлік айналым дәстүрлеріне және сақтау жөніндегі міндеттемелердің мәніне, оның ішінде сақтауға берілген тауардың қасиеттеріне сәйкес келетін барлық шараларды қабылдауға міндетті.
GDP стандартына сәйкес Орындаушы тауарды қабылдау кезінде тәуекелдерді бағалауды жүзеге асыру, қайтарылған, қайтарып алынған, қабылданбаған, сапасыз деп танылған, жалған дәрілік заттарға қатысты шешімдер қабылдау, дәрілік заттардың сатуға жарамды санатқа қайтарылуын мақұлдау үшін дәрілік заттардың тиісті дистрибьюциясы саласында қажетті біліктілігі, тәжірибесі және білімі бар сапа бойынша жауапты адамды тағайындайды.
16. Тауарды қабылдау кезінде Орындаушы оны қарайды: тауардың санын, сыртқы жай-күйін, бастапқы және өзге де ілеспе құжаттарға, рұқсат қағазға, Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьютормен шартына сәйкестігін, сондай-ақ Өнім берушінің температуралық режим бойынша талаптарды сақтауы тұрғысынан айқындайды.
Бастапқы құжаттарға, оның ішінде тауардың саны бойынша сәйкес келмейтін тауар жеткізілген жағдайда, сондай-ақ Өнім беруші толық емес немесе тиісті түрде ресімделмеген бастапқы құжаттарды ұсынған жағдайда, Орындаушы бұл туралы Өнім берушіні және (немесе) басқа Орындаушыны және Бірыңғай дистрибьюторды бұзушылықтарды егжей-тегжейлі сипаттай отырып, жазбаша хабардар етуге және Өнім беруші/басқа Орындаушы көрсетілген бұзушылықты өнім беру Шартында көзделген мерзімдерде жойғанға дейін тауарды карантин аймағына жіберуге міндетті.
Тауар сапасының жоғалуына күдікті тауар жеткізілген жағдайда, оның ішінде сақтаудың арнайы температуралық жағдайларын талап ететін дәрілік заттарды тасымалдау кезінде сақтау шарттарының бұзылғаны анықталған жағдайда, Орындаушы тауарды тиісті сақтау шарттары бар карантин аймағына дереу жіберуге, ол туралы Бірыңғай дистрибьюторды, Өнім берушіні және (немесе) басқа Орындаушыны, сондай-ақ бұзушылықты егжей-тегжейлі сипаттай отырып және осы жеткізілім бойынша өзіне белгілі өзге де мәліметтерді көрсете отырып, Өндірушіні және (немесе) тіркеу куәлігін ұстаушыны жазбаша хабардар етуге тиіс. Орындаушының сапа бойынша жауапты тұлғасы GDP стандартына сәйкес қажетті шараларды, оның ішінде жеткізу бойынша қажетті ақпаратты жинауды, ұсынылған дәлелдемелердің олардың тиісті жағдайларда сақталғаны және тасымалданғаны тәуекелін бағалауды жүзеге асырады. Орындаушы дәрілік заттарды карантин аймағынан өткізуге жарамды санатқа қайтару туралы шешімді немесе өзге де шешімді көрсете отырып, тәуекелдерді бағалау нәтижелері туралы Өнім берушіні және (немесе) басқа Орындаушыны, Бірыңғай дистрибьюторды, сондай-ақ Өндірушіні және (немесе) тіркеу куәлігін ұстаушыны жазбаша хабардар етеді.

15. При приемке товара Исполнитель обязан принять все меры, установленные в стандартах, технических условиях, технологических инструкциях, инструкциях, правилах хранения отдельных видов товара, иных обязательных специальных нормативных документах, а также, соответствующие обычаям делового оборота и существу обязательства по хранению, в том числе свойствам переданного на хранение товара.
В соответствии со стандартом GDP Исполнитель назначает ответственное лицо по качеству с необходимой квалификацией, опытом и знаниями в области надлежащей дистрибьюции лекарственных средств, для осуществления оценки рисков при приемке товара, принятия решений относительно возвращенных, отозванных, отклоненных, признанных недоброкачественными, фальсифицированных лекарственных средств, одобрения возвращения лекарственных средств в категорию пригодных для реализации.
16. При приемке товара Исполнитель производит его осмотр: определяет количество, внешнее состояние, соответствие товара первичным и иным сопроводительным документам, разнарядке, договору Поставщика с Единым дистрибьютором, а также на предмет соблюдения Поставщиком требований по температурному режиму.
При поставке товара несоответствующего первичным документам, в том числе по количеству товара, а также при представлении Поставщиком неполных или ненадлежащим образом оформленных первичных документов Исполнитель обязан письменно уведомить об этом Поставщика и (или) другого Исполнителя и Единого дистрибьютора с подробным описанием нарушений и направить товар в зону карантина до устранения Поставщиком/другим Исполнителем указанного нарушения в сроки, предусмотренные Договором поставки.
При поставки товара с подозрением на потерю качества товара, в том числе выявления нарушения условий хранения при транспортировке лекарственных средств, требующих специальных температурных условий хранения, Исполнитель незамедлительно должен направить товар в зону карантина с соответствующими условиями хранения, письменно уведомить об этом Единого дистрибьютора, Поставщика и (или) другого Исполнителя, а также Производителя и (или) держателя регистрационного удостоверения с подробным описанием нарушения и указанием иных известных ему сведений по данной поставке. Ответственное лицо по качеству Исполнителя осуществляет необходимые меры в соответствии со стандартом GDP, в том числе сбор необходимой информации по поставке, оценку риска представленных доказательств того, что они хранились и транспортировались в надлежащих условиях. Исполнитель письменно извещает Поставщика и (или) другого Исполнителя, Единого дистрибьютора, а также Производителя и (или) держателя регистрационного удостоверения о результатах оценки рисков, с указанием решения о возвращении лекарственных средств из зоны карантина в категорию пригодных к реализации, или ином решении.

17. Тауар қаптамасының жасырын ақаулары (соғылуы, ақауы, кем шығуы) және өзге де кемшіліктері анықталған жағдайда, анықталған сәттен бастап Орындаушы 24 (жиырма төрт) сағат ішінде Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушіге шағым беруі үшін жасырын ақаулар (соғылуы, ақауы, кем шығуы) және тауар қаптамасының өзге де кемшіліктері анықталғанын растайтын барлық құжаттарды қоса бере отырып, Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша хабардар етуге міндетті.
18. Орындаушы тауарды оның қалған жарамдылық мерзімі бойынша ДЗ, МБ сатып алу қағидаларының ережелеріне сәйкес қабылдауға міндетті.
19. Тауарды қабылдау Бірыңғай дистрибьютордың орнын ауыстыруға жөнелтуге рұқсат қағазында немесе жүкқұжатта көрсетілген мөлшерге сәйкес жүзеге асырылуы тиіс
20. Орындаушының Өнім берушімен/басқа Орындаушымен қабылдау-беру актісіне қол қойған күні тауарды қабылдау күні болып есептеледі.
21. Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Орындаушы кіріс құжаттары бойынша деректерді БФАЖ-ға енгізуге міндетті. БФАЖ-ға енгізілген кіріс құжатының күні қабылдау-беру актісінің күніне сәйкес келуі тиіс.
Орындаушы қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен кейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей Өнім берушіден қағаз жеткізгіштегі шот-фактураны немесе электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген баспа нысандағы электрондық шот-фактураны талап етуге міндетті. Өнім беруші ұсынған шот-фактуралар салық заңнамасының талаптарына сәйкес болуы тиіс. Орындаушы Өнім берушіден тиісті ресімделген шот-фактураларды алу үшін қажетті іс-шараларды жүргізеді. Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген баспа нысандағы электрондық шот-фактурада айналым жасалған күн қабылдау-беру актісіне қол қойылған күнге сәйкес келуге тиіс. Өнім беруші шот-фактураны қағаз тасығышта немесе электрондық шот-фактураны баспа нысанында ұсынған күннен бастап Орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шот-фактураны кіріс құжаттарымен салыстырып тексеруге және қажетті деректерді БФАЖ-ға енгізуге міндетті.
22. Қол қойылған құжаттар тауарды беру орнында тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей Өнім берушіге/басқа Орындаушыға берілуге тиіс. Орындаушының тауарды қабылдау туралы құжаттарын тексергеннен және қол қойғаннан кейін Өнім берушіге/басқа Орындаушыға арналған құжаттардың даналарын соңғылары Орындаушыдан қолма-қол және өз есебінен алады.
6. Тауарды сақтау
23. Орындаушы денсаулық сақтау саласындағы, дәрілік заттар айналымы саласындағы заңнамаға және тауарды медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықтарға сәйкес тауардың сақталуын қамтамасыз етуге міндетті.

17. При обнаружении скрытых дефектов (бой, брак, недостача) и прочих недостатков упаковки товара, Исполнитель обязан в течение 24 (двадцати четырех) часов с момента обнаружения письменно информировать Единого дистрибьютора с приложением всех документов, подтверждающих обнаружение скрытых дефектов (бой, брак, недостача) и прочих недостатков упаковки товара, для предъявления Единым дистрибьютором претензий к Поставщику.
18. Исполнитель обязан принимать товар по его остаточному сроку годности в соответствии с положениями Правил закупа ЛС, МИ.
19. Приемка товара должна осуществляться в соответствии с количеством, указанным в разнарядке или накладной на перемещение Единого дистрибьютора.
20. Датой приемки товара считается дата подписания Исполнителем акта приема-передачи с Поставщиком/другим Исполнителем.
21. Не позднее 1 (одного) рабочего дня с даты подписания акта приема-передачи товара Исполнитель обязан внести данные по приходным документам в ЕФИС. Дата приходного документа, внесенного в ЕФИС, должна соответствовать дате акта приема-передачи.
Исполнитель не позднее 7 (семи) календарных дней после даты подписания акта приема-передачи обязан затребовать у Поставщика счет-фактуру на бумажном носителе или электронную счет-фактуру в печатной форме, выписанной посредством информационной системы электронных счетов-фактур. Представленные Поставщиком счета-фактуры должны соответствовать требованиям налогового законодательства. Исполнитель проводит необходимые мероприятия для получения надлежаще оформленных счетов-фактур от Поставщика. В электронной счет-фактуре в печатной форме, выписанной посредством информационной системы электронных счетов-фактур, дата совершения оборота должна соответствовать дате подписания акта приема-передачи. Исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня со дня представления Поставщиком счет-фактуры на бумажном носителе или электронной счет-фактуры в печатной форме обязан сверить счета-фактуры с приходными документами и внести в ЕФИС необходимые данные.
22. Подписанные документы должны быть переданы Поставщику/другому Исполнителю не позднее 3 (трех) рабочих дней от даты подписания акта приема-передачи товара в месте передачи товара. После проверки и подписания документов о приеме товара Исполнителем, экземпляры документов, предназначенные для Поставщика/другого Исполнителя, последние забирают у Исполнителя нарочно и за свой счет.
6. Хранение товара
23. Исполнитель обязан обеспечить хранение товара в соответствии с законодательством в области здравоохранения, в сфере обращения лекарственных средств и инструкциями по медицинскому применению товара.

24. Орындаушы тауардың сериялық есебін ұйымдастырады және тауар қорының қалдықтарына күнделікті бақылауды жүзеге асырады.
25. Орындаушы әрбір күнтізбелік тоқсанның соңына тауарды түгендеуді жүзеге асыруға міндетті.
26. Тауардың жоғалғаны немесе бүлінгені анықталған жағдайда Орындаушы бұл туралы Бірыңғай дистрибьюторды жоғалған немесе бүлінген тауардың санын көрсете отырып, тауардың шығуына (есептен шығаруға) арналған актіні қоса бере отырып, 24 (жиырма төрт) сағаттан кешіктірмей жазбаша хабардар етуге міндетті. Тауардың жоғалғаны немесе бүлінгені туралы хабарланған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Орындаушы тауардың шығуы (есептен шығару) актісін БФАЖ-ға енгізуге міндетті.
27. Бірыңғай дистрибьютордың талап етуі бойынша Орындаушы жоғалған / бүлінген тауардың құнын Бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы бойынша өтеуге немесе мұндай тауарды жоғалтқан немесе бүлінген тауардың жарамдылық мерзімінен кем болмайтын жарамдылық мерзімі бар, тауардың жоғалғаны немесе бүлінгені анықталған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде сол саудалық атауымен бірдей тауарға ауыстыруды жүзеге асыруға міндетті. Бұл ретте Орындаушы қорларды кіріске алу туралы актіні БФАЖ-ға енгізуге міндетті. Кіріске алу туралы актіге Орындаушының тауарды сатып алғанын растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі
Тауарды жоғалту немесе бүлдіру Орындаушыны Алушыларға тауарды жеткізу мерзімдерін бұзумен көзделген тұрақсыздық айыбынан босатпайды.
7. Тауарды Алушыларға тасымалдау
28. Шартқа қол қойылғаннан кейін Орындаушы күнтізбелік 10 күн ішінде Бірыңғай дистрибьюторға көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспарын келісуге жіберуге міндетті.
Жоспардан тыс рейстерді Орындаушы оны Бірыңғай дистрибьютор келіскеннен кейін жүзеге асырады.
29. Орындаушы тауарды тасымалдауды денсаулық сақтау саласындағы, дәрілік заттар айналымы шеңберіндегі заңнамаларға және тауардың қолданылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырады.
30. Орындаушы Бірыңғай дистрибьютор атынан Алушыларға/басқа Орындаушыларға – Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарына сәйкес және (немесе) Бірыңғай дистрибьютор Алушылармен жасасқан шарттарда кестеге сәйкес тауарды тасымалдауды жүзеге асырады. Бастапқы құжаттарды қалыптастыру және ресімдеу Орындаушының күшімен және қаражатымен жүзеге асырылады.
31. Орындаушы ДЗ, МБ сатып алу қағидалары талаптарына сәйкес қалған жарамдылық мерзімі бойынша Алушыларға тауарды тиеуге міндетті.
32. Орындаушы Алушыларға тауарды FEFO әдістемесі бойынша босатуды жүргізуге міндетті.
33. Тауарды Алушыға/басқа Орындаушыға беру кезінде тауарды қабылдауды жүзеге асыруға уәкілетті Алушының өкіліне сенімхат алу талап етіледі.

24. Исполнитель организует серийный учет товара и осуществляет контроль за остатками запасов товара.
25. Исполнитель обязан осуществлять инвентаризацию товара на конец каждого календарного квартала.
26. При обнаружении утраты или повреждения товара, Исполнитель обязан не позднее 24 (двадцати четырех) часов письменно уведомить об этом Единого дистрибьютора с указанием количества утраченного или поврежденного товара, с приложением акта на выбытие (списание) товара. Не позднее 1 (одного) рабочего дня с даты уведомления об утрате или повреждении товара Исполнитель обязан внести акт на выбытие (списание) в ЕФИС.
27. По требованию Единого дистрибьютора Исполнитель обязан возместить стоимость утраченного/поврежденного товара по прайс-листу Единого дистрибьютора или осуществить замену такого товара на идентичный товар под тем же торговым наименованием, со сроком годности, не уступающим сроку годности утраченного или поврежденного товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня обнаружения утраты или повреждения товара. При этом, Исполнитель обязан внести акт об оприходовании запасов в ЕФИС. К акту об оприходовании прилагаются копии документов, подтверждающих приобретение товара Исполнителем.
Утрата или повреждение товара не освобождает Исполнителя от неустойки, предусмотренной нарушением сроков доставки товара Получателям.
7. Транспортировка товара Получателям
28. После подписания Договора, Исполнитель, в течение 10 календарных дней обязан представить на согласование Единому дистрибьютору план маршрутов движения транспортных средств.
Внеплановые рейсы осуществляются Исполнителем после их согласования с Единым дистрибьютором.
29. Транспортировка товара осуществляется Исполнителем в соответствии с законодательством в области здравоохранения, в сфере обращения лекарственных средств и инструкциями по медицинскому применению товара.
30. Исполнитель осуществляет транспортировку товара от лица Единого дистрибьютора Получателям/другим Исполнителям – в соответствии с разнарядками Единого дистрибьютора и (или) в соответствии с графиком в договорах, заключенных Единым дистрибьютором с Получателями. Формирование и оформление первичных документов осуществляется силами и средствами Исполнителя.
31. Исполнитель обязан отгружать товар Получателям по остаточному сроку годности в соответствии с требованиями Правил закупа ЛС, МИ.
32. Исполнитель обязан произвести отпуск товара Получателям по методике FEFO.
33. При передаче товара Получателю/другому Исполнителю, требуется получить доверенность на представителя Получателя, уполномоченного осуществить приемку товара.

34. Орындаушы тауарды бөлу орталығынан тасымалдауды, оның ішінде бағыттар жоспарына сәйкес қызмет көрсету аймағының операциялық қоймаларына тиеу-түсіру жұмыстарын жүзеге асыруға міндетті, бұл ретте тауардың операциялық қоймаларда болуы Бірыңғай дистрибьютордың қызмет көрсету аймағының Алушыларымен шарттарындағы жөнелту кестесінде (немесе) жөнелтуге рұқсат қағазында көрсетілген кезең басталғанға дейін күнтізбелік 7 күн бұрын қамтамасыз етілуі тиіс.
35. Орындаушы көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспарына және Бірыңғай дистрибьютордың Алушылармен шарттардағы кестеге сәйкес және (немесе) жөнелтуге рұқсат қағазымен тауарды жеткізу пунктіне тасымалдауды, оның ішінде тиеу-түсіру жұмыстарын жүзеге асыруға міндетті.
36. Орындаушы Өнім берушіден немесе басқа да Орындаушыдан Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағазында немесе Бірыңғай дистрибьютор мен Алушының арасындағы Шарттың 35-тармағында көрсетілген, тауарды алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде тауарды жеткізуді қамтамасыз етуге міндетті.
37. Орындаушы мен Алушы / басқа Орындаушы арасындағы қабылдау-беру актісіне жеткізу пунктінде қол қойылған күн тауарды жеткізу күні болып есептеледі.
38. Орындаушының тауарға бастапқы құжаттар бойынша тауарлардың шығысы туралы деректерді БФАЖ-ға енгізуі Алушымен немесе басқа Орындаушымен қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылуы тиіс. БФАЖ бағдарламасында шығыс операциясының күні қабылдау-беру актісінің күніне сәйкес келуі тиіс.
39. Тауарды автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде Орындаушы тауар-көлік жүкқұжатын және жол парағын ресімдеуге міндетті. Рейстің басталу уақыты мен аяқталу уақыты туралы, сондай-ақ әрбір рейс бойынша жүгі бар автокөліктің жүріп өткен қашықтығы туралы ақпаратты Орындаушы БФАЖ-ға "Рейстер" модуліне рейс аяқталған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді.
8. Шарттың орындалуына мониторинг жүргізу және есеп-қисап беру
40. Қажет болған кезде Бірыңғай дистрибьютор Бірыңғай дистрибьютордың қызметкерлерін бөлу орталығына/операциялық қоймаға жіберу арқылы Орындаушының Шарт талаптарын орындауына мониторингті жүзеге асырады, мұндай мониторинг туралы Өнім берушіні кемінде 8 (сегіз) жұмыс сағаты бұрын алдын ала жазбаша хабардар етеді және мониторинг жүргізуге уәкілетті Бірыңғай дистрибьютор қызметкерлерінің лауазымын, тегін және атын көрсете отырып, Шарттың талаптарын орындауының мониторингін жүзеге асырады. Мониторинг қорытындылары бойынша Тараптар мониторинг нәтижелері сипатталған акт жасайды және қол қояды, оның 1 (бір) данасы Орындаушыға тапсырылады.

34. Исполнитель обязан осуществить транспортировку товара из распределительного центра на операционные склады региона обслуживания, в том числе погрузочно-разгрузочные работы в соответствии с планом маршрутов, при этом наличие товара на операционных складах должно быть обеспечено за 7 календарных дней до начала периода, указанного в графике отгрузки договоров Единого дистрибьютора с Получателями региона обслуживания и (или) разнарядках.
35. Исполнитель обязан осуществить транспортировку товара в пункт доставки, в том числе погрузочно-разгрузочные работы, в соответствии с планом маршрутов движения транспортных средств и графиком договоров Единого дистрибьютора с Получателями и (или) разнарядками.
36. Исполнитель обязан осуществить транспортировку товара в пункт доставки, в том числе погрузочно-разгрузочные работы, в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения товара от Поставщика или другого Исполнителя в порядке, определенном пунктом 35 Договора.
37. Датой доставки товара считается дата подписания в пункте доставки акта приема-передачи между Исполнителем и Получателем / другим Исполнителем.
38. Внесение Исполнителем данных о расходе товаров по первичным документам на товар в ЕФИС должно осуществляться не позднее 1 (одного) рабочего дня с даты подписания акта приема-передачи с Получателем или другим Исполнителем. Дата операции расхода в программе ЕФИС должна соответствовать дате акта приема-передачи.
39. При транспортировке товара автомобильным транспортом Исполнитель обязан оформить товарно-транспортную накладную и путевой лист. Информацию о времени начала и времени окончания рейса, а также о пройденном расстоянии автотранспорта с грузом по каждому рейсу Исполнитель вносит в ЕФИС в модуль "Рейсы" не позднее 1 (одного) рабочего дня с даты окончания рейса.
8. Мониторинг и отчетность исполнения Договора
40. При необходимости Единый дистрибьютор осуществляет мониторинг исполнения Исполнителем условий Договора путем направления работников Единого дистрибьютора в распределительный центр/на операционный склад, предварительно письменно уведомив Поставщика о таком мониторинге не менее, чем за 8 (восемь) рабочих часов, и указав, должности, фамилии и имена работников Единого дистрибьютора, уполномоченных на проведение мониторинга. По итогам мониторинга Сторонами составляется и подписывается акт с описанием результатов мониторинга, 1 (один) экземпляр которого вручается Исполнителю.

41. Орындаушы ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей қабылдау-беру актісі бойынша бастапқы құжаттарды Бірыңғай дистрибьюторға беруге міндетті;
42. Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға тоқсандық есепті есеп берілетін тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жазбаша нысанда ұсынады. Түгендеу бойынша Бірыңғай дистрибьюторға Орындаушының есебіне түгендеу тізімдемесі, салыстыру ведомосы, есептен шығару актісі (кем шығу болған кезде), кіріске алу актісі (артық болған кезде), Орындаушының ілеспе хаты енгізіледі.
9. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету
43. Тараптар жеке қаржы жылына шартқа қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға Орындаушының міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілі ретінде Шартта көрсетілген Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына ақша аудару жолымен Шарт бағасының 3% (үш пайызы) мөлшерінде кепілдік ақшалай жарнаны енгізуге немесе Бірыңғай дистрибьюторға оның жазбаша талабымен Шарт бағасының 3% (үш пайызы) мөлшерінде кепілдік қамтамасыз етуді төлеу міндеттемесі бар банк кепілдігін беруге міндетті.
44. Бірыңғай дистрибьютор Орындаушы Шарт бойынша міндеттемелер мен өзара есеп айырысуларды толық орындағаннан кейін, Орындаушының жазбаша өтінішімен 10 (он) жұмыс күні ішінде Орындаушыға кепілдік қамтамасыз етуді қайтаруды жүзеге асырады.
45. Бірыңғай дистрибьютор Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді Орындаушыға:
1) Өнім беруші қызмет көрсетуден бас тартса;
2) Шарт Өнім берушінің бастамасымен бұзылса;
3) Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты Бірыңғай дистрибьютор шартты біржақты тәртіппен бұзса;
4) Шартта көзделген талаптарды орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемеген жағдайларда қайтармайды.
10. Тараптардың жауапкершілігі
46. Шарт талаптарын бұзғаны үшін Орындаушы Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына мынадай санкцияларды төлейді:
1) Шартты орындаудан жазбаша бас тартқан кезде Шарт бағасынан 10% (он пайыз) мөлшерінде айыппұл;
2) Шартта, Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушілермен немесе Алушылармен жасасқан шарттарда және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көзделген тауарды қабылдау, орнын ауыстыру және (немесе) тасымалдау мерзімдері бұзылған кезде – мерзімі өткен әрбір күн үшін осындай тауардың бағасынан 0,1% (нөл бүтін оннан бір пайыз) мөлшерінде, бірақ осындай тауар бағасының 5% (бес пайызынан) аспайтын тұрақсыздық айыбы. Тұрақсыздық айыбы Шартта көзделген шарттық міндеттемелерді тиісінше орындамаған соңғы күннен кейінгі күннен бастап есептеледі және тиісінше орындамаған күнді қоса алғанда есептеледі;

41. Исполнитель ежемесячно – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, передавать Единому дистрибьютору первичные документы по акту приема-передачи.
42. Исполнитель представляет Единому дистрибьютору квартальный отчет в письменной форме в течение 10 (десяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом. В отчет Исполнителя Единому дистрибьютору по инвентаризации включаются инвентаризационная опись, сличительная ведомость, акт списания (при наличии недостачи), акт оприходования (при наличии излишка), сопроводительное письмо Исполнителя.
9. Обеспечение исполнения Договора
43. В течение 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Сторонами Договора Исполнитель обязан внести Единому дистрибьютору в качестве способа обеспечения обязательств Исполнителя гарантийный денежный взнос в размере 3% (трех процентов) от цены Договора путем перечисления денег на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Договоре, или представить банковскую гарантию с обязательством банка выплатить Единому дистрибьютору по его письменному требованию гарантийное обеспечение в размере 3 % (трех процентов) от цены Договора.
44. Единый дистрибьютор после полного исполнения Исполнителем обязательств и взаиморасчетов по Договору, по письменному обращению Исполнителя, в течение 10 (десяти) рабочих дней осуществляет возврат гарантийного обеспечения Исполнителю.
45. Обеспечение исполнения Договора не возвращается Единым дистрибьютором Исполнителю:
1) отказа Исполнителя от оказания услуги;
2) расторжения договора по инициативе Исполнителя;
3) расторжения Единым дистрибьютором договора в одностороннем порядке в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением Исполнителем обязательств по договору;
4) неуплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение, предусмотренных Договором.
10. Ответственность Сторон
46. За нарушение условий Договора, Исполнитель оплачивает в пользу Единого дистрибьютора следующие санкции:
1) при письменном отказе от исполнения Договора – штраф в размере 10% (десяти процентов) от цены Договора;
2) при нарушении сроков приемки, перемещения и (или) транспортировки товара, предусмотренных Договором, договорами, заключенными Единым дистрибьютором с Поставщиками или Получателями, и (или) разнарядками Единого дистрибьютора, – неустойку в размере 0,1 % (ноль целых две десятых процента) от цены такого товара за каждый день просрочки, но не более 5% (пяти процентов) от цены такого товара. Неустойка начисляется, начиная со дня, следующего за последним днем ненадлежащего исполнения договорных обязательств, предусмотренных Договором и начисляется по день ненадлежащего исполнения включительно;

3) есепті айда бастапқы құжаттарды, түгендеу туралы тоқсандық есепті Шартта көзделген мерзімдерде ұсынбағаны, уақтылы, толық немесе дұрыс ұсынбағаны үшін – әрбір кешіктірілген күн үшін Шарт бағасынан 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз), бірақ Шарт бағасынан 1% (бір пайыздан) аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбы;
4) Шарттың 27-тармағында айқындалған өтеу мерзімі бұзылған кезде жоғалған немесе бүлінген тауардың Бірыңғай дистрибьюторға жоғалған немесе бүлінген тауар сомасының 1% (бір пайызы) мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін, бірақ 10%-нан аспайтын тұрақсыздық айыбы;
5) бастапқы құжаттар бойынша тауардың кірісі немесе шығысы туралы дұрыс емес деректерді БФАЖ-ға енгізген кезде – Орындаушының түзетуге арналған әр өтінімі үшін 5 АЕК (бес айлық есептік көрсеткіш) мөлшерінде айыппұл;
6) Бірыңғай дистрибьюторға әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға сәйкес айыппұл салынған жағдайда, Орындаушы әзірлеген құжаттар бойынша, соңғысы Бірыңғай дистрибьюторға мұндай айыппұлды өтейді;
7) Шарт бойынша қамтамасыз ету уақтылы немесе толық енгізілмеген жағдайда – Шарт құнының 1 (бір)% мөлшерінде айыппұл;
8) Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағазымен қабылданған тауар бойынша ұсынылмаған немесе қате ақпарат ұсынылған жағдайда – 5 АЕК (бес айлық есептік көрсеткіш) мөлшерінде айыппұл.
47. Шарт бойынша санкцияларды төлеуді Тараптар Шарт бойынша басқа Тараптың тиісті шотын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
48. Орындаушы айыппұлды немесе тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты төлемеген немесе уақтылы төлемеген жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор көрсетілген Қызмет үшін Орындаушыға тиесілі шарт бойынша төлем сомасынан есептелген айыппұл сомасын немесе тұрақсыздық айыбын акцептсіз тәртіппен ұстап қалуға құқылы.
49. Орындаушы Бірыңғай дистрибьютордың алдында жоғалған немесе бүлінген тауарды ауыстыру жолымен немесе Бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағына сәйкес тауардың құнын өтеу жолымен Шарт шеңберінде өзіне берілген тауардың сақталуы үшін толық мүліктік жауапты болады.
11. Дауларды шешу тәртібі
50. Тараптар Шартты орындау шеңберінде туындайтын тікелей келіссөздер процесінде дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсауға тиіс. Мұндай келіссөздердің талқылануы мен нәтижелері жазбаша хаттамамен ресімделеді, оған тараптар 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей қол қояды, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір) данадан 2 (екі) данада ресімделеді.
51. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн ішінде Тараптар Шарт бойынша дауларды шеше алмаса, онда Тараптардың кез келгені осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Астана қаласының мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотында шешуді талап ете алады.

3) за непредставление, несвоевременное, неполное или недостоверное представление первичных документов за отчетный месяц, квартального отчета об инвентаризации, в предусмотренные Договором сроки, – неустойку в размере 0,01 % (ноль целых одна сотая процента) от цены Договора за каждый день просрочки, но не более 1 % (одного процента) от цены Договора;
4) при нарушении срока возмещения, определенного пунктом 27 Договора, Единому дистрибьютору утраченного или поврежденного товара – неустойку в размере 1 % (одного процента) от суммы утраченного или поврежденного товара за каждый день просрочки, но не более 10%;
5) при внесении в ЕФИС неверных данных о приходе или расходе товара по первичным документам – штраф в размере 5 МРП (пять месячных расчетных показателей) за каждую заявку Исполнителя на корректировку;
6) при наложении штрафа по законодательству об административных правонарушениях Единому дистрибьютору, по документам, отработанным Исполнителем, то последний возмещает Единому дистрибьютору такой штраф;
7) при несвоевременном или неполном внесении обеспечения по Договору – штраф в размере 1 % (одного процента) от стоимости Договора;
8) при непредставлении или предоставления неверной информации по принятому товару по разнарядке Единого дистрибьютора – штраф в размере 5 МРП (пять месячных расчетных показателей).
47. Оплата санкций по Договору производится Сторонами в течение 7 (семи) рабочих дней со дня получения соответствующего счета другой Стороны по Договору.
48. При неоплате или несвоевременной оплаты Исполнителем счета на оплату штрафа или неустойки, Единый дистрибьютор вправе в безакцептном порядке удержать сумму начисленного штрафа или неустойки из суммы оплаты по Договору, причитающуюся Исполнителю за оказанную Услугу.
49. Исполнитель несет перед Единым дистрибьютором полную имущественную ответственность за сохранность переданного ему в рамках Договора товара путем замены утраченного или поврежденного товара, или путем возмещения стоимости товара в соответствии с прайс-листом Единого дистрибьютора.
11. Порядок разрешения споров
50. Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать возникающие в рамках исполнения Договора споры в процессе прямых переговоров. Обсуждение и результаты таких переговоров оформляются письменным протоколом, подписываемым Сторонами не позднее 7 (семи) рабочих дней, в 2 (двух) экземплярах, по 1 (одному) для каждой из Сторон.
51. Если в течение 21 (двадцати одного) календарного дня после начала таких переговоров Стороны не могут разрешить споры по Договору, то любая из Сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан в специализированном межрайонном экономическом суде города Астана.

12. Шартты бұзу негіздері
52. Шартты бұзу үшін мыналар негіз болып табылады:
1) Орындаушының Шартта көзделген міндеттемелерді бұзуы;
2) Орындаушыны "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген рұқсаттардан (хабарламалардан) айыру (қайтарып алу);
3) Орындаушының Қызмет көрсетуден бас тартуы;
4) Орындаушының немесе оның объектілерінің Қағидалар мен Шарттың талаптарына сәйкес келмеуі;
5) Бірыңғай дистрибьютордың көрсетілетін Қызметке қажеттілігінің болмауы (денсаулық сақтау ұйымдарынан өтінімдердің болмауы, ДЗ мен МБ берушілерінің болмауы, Бірыңғай дистрибьюторда ақшалай қаражаттың болмауы).
53. Шартты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда оны бұзуға бастамашы тарап екінші тарапқа Шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама жібереді. Екінші тарап жазбаша хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткен соң Шарт бұзылды деп есептеледі. Бұл жағдайда Бірыңғай дистрибьютор Орындаушыға Бірыңғай дистрибьюторға Шарт бұзылған күнге нақты көрсетілген қызмет бағасын төлейді.
54. Орындаушының кінәсінен Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда Бірыңғай дистрибьютор Орындаушыға Шарт бойынша міндеттемелердің тиісінше орындалмауынан Бірыңғай дистрибьюторға келтірілген айыппұл санкциялары мен залалдарды шегере отырып, Шартты бұзу күніне Бірыңғай дистрибьютор нақты көрсеткен және қабылдаған қызметтің бағасын төлейді. Егер Шарттың мерзімінен бұрын бұзылуына байланысты Бірыңғай дистрибьютордың тұрақсыздық айыбы мен шығындарының жалпы сомасы іс жүзінде көрсетілген қызметтер үшін Орындаушыға төлеуге жататын сомадан асып кетсе, онда айырмашылық Шарт бұзылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға төлеуге жататын Орындаушының қарызын құрайды.
13. Шарттың қолданылу мерзімі
55. Шарт оған Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және Тараптар оларды толық орындағанға дейін өзара есеп айырысу бөлігінде 202_ жылғы ___желтоқсанды қоса алғанға дейін қолданылады.
56. Бүкіл Шарт бойынша көрсетілген 24 сағат ішінде ақпарат беруге қатысты сілтемелер бойынша Тараптар, егер 24 сағаттың аяқталуы осы міндеттемеге жататын Тарап үшін сенбі, жексенбі немесе мемлекеттік мерекелерге түскен жағдайда, міндеттемелердің орындалу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
14. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
57. Тараптар Шартта көзделген, егер Шарт талаптарын орындаудың мүмкін еместігі еңсерілмейтін күш жағдайларының, яғни осы жағдайлар кезінде төтенше және еңсерілмейтін мән-жайлардың (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары, нормативтік құқықтық актілерді, мемлекеттік органдардың актілерін қабылдау), олар Шарт талаптарын орындау мүмкіндігіне тікелей әсер еткен жағдайда, Шартта көзделген жауаптылықта болмайды. Мұндай жағдайларға, атап айтқанда, нарықта орындау үшін қажетті тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің болмауы жатпайды.

12. Основания расторжения Договора
52. Основаниями для расторжения Договора являются:
1) нарушение Исполнителем обязательств, предусмотренных в Договоре;
2) лишение (отзыв) у Исполнителя разрешений (уведомлений), предусмотренных Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
3) отказ Исполнителя от представления Услуги;
4) несоответствие Исполнителя или его объектов требованиям Правилам и Договора;
5) отсутствие у Единого дистрибьютора потребности в Услуге (отсутствие заявок от организаций здравоохранения, отсутствие поставщиков ЛС и МИ, отсутствие денежных средств у Единого дистрибьютора).
53. При досрочном расторжении Договора сторона, инициирующая его расторжение, направляет другой стороне письменное уведомление о расторжении Договора. Договор считается расторгнутым по истечении 30 (тридцати) календарных дней с даты получения другой стороной письменного уведомления. В этом случае Единый дистрибьютор оплачивает Исполнителю цену фактически оказанной Единому дистрибьютору на дату расторжения Договора Услуги.
54. При досрочном расторжении Договора по вине Исполнителя Единый дистрибьютор оплачивает Исполнителю цену фактически оказанной и принятой Единым дистрибьютором на дату расторжения Договора Услуги, за вычетом штрафных санкций и убытков, причиненных Единому дистрибьютору ненадлежащим исполнением обязательств по Договору. Если общая сумма неустойки и убытков Единого дистрибьютора, связанных с досрочным расторжением Договора, превышает сумму, подлежащую выплате Исполнителю за фактически оказанные услуги, то разница составляет долг Исполнителя, подлежащий выплате Единому дистрибьютору в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты расторжения Договора.
13. Срок действия Договора
55. Договор вступает в силу с момента его подписания Сторонами и действует по __ декабря 202__ года включительно, в части взаиморасчетов до их полного исполнения Сторонами.
56. По всему Договору, где идет ссылка касательно предоставления информации в течение 24 часов, Стороны договорились, если истечение 24 часов выпадает на субботу, воскресенье или государственные праздники, для Стороны к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
14. Обстоятельства непреодолимой силы
57. Стороны не несут ответственность, предусмотренную в Договоре, если невозможность выполнения ими условий Договора наступила в силу действия обстоятельств непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия, принятие нормативных правовых актов, актов государственных органов), при условии их непосредственного влияния на возможность выполнения условий Договора. К таким обстоятельствам не относится, в частности, отсутствие на рынке нужных для исполнения товаров, работ или услуг.

58. Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа сәйкес кейінге шегеріледі.
59. Еңсерілмес күш жағдайлары туындаған кезде Тараптардың кез келгені олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапқа осы жағдайлардың басталғаны туралы жазбаша түрде хабарлауға міндетті. Бұл жағдайларды уәкілетті органдар және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы растауға тиіс.
60. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты жоғарыда көрсетілген мән-жайлардың кез келгеніне оны Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде сілтеме жасау құқығынан айырады.
61. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындау мүмкін еместігі 2 (екі) айдан асатын болса, Тараптар Шартты бұзуға және орындалған бөлігінде өзара есеп айырысуға құқылы.
15. Ақпараттың құпиялылығы
62. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, Тараптар Шарттың қолданылу кезеңінде және оның қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін 3 (үш) жыл ішінде Шарт бойынша ақпараттың құпиялылығын сақтауға міндеттенеді..
63. Құпия ақпаратты ашу Шарт талаптарын бұзу болып табылады және Шартты бұзуға және нақты осыған байланысты келтірілген залалды басқа Тарапқа толық көлемде өтеуге әкеп соқтыруы мүмкін.
16. Хат-хабар
64. Шарт бойынша барлық құжаттардың Шартқа көрсетілген Тараптардың деректемелері болуы тиіс. Осы Шарттпен көзделген құжаттарда жолдар арасында ендіруге, өшіруге немесе қосып жазуға жол берілмейді
65. Шарт бойынша тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламаларды немесе хабарламаларды тараптар бір-біріне жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьерлік қызметтің көмегімен жіберіледі. Шұғыл болған жағдайда көрсетілген хат-хабар міндетті түрде тапсырыс хатпен немесе курьерлік қызметтің көмегімен жіберіле отырып, оны жеткізуді тіркеуді көздейтін электрондық почта немесе өзге де телекоммуникациялық байланыс құралдарының көмегімен берілуі мүмкін.
66. Шарт бойынша хат-хабарлар тараптарға Шартта көрсетілген мекенжайлар бойынша жіберілуі тиіс.
67. Тапсырыс хатпен немесе курьерлік қызметпен жіберілген хат-хабар екінші Тараптан пошта бөлімшесінің немесе курьерлік қызметтің мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, оны жіберген Тарап алған күні (сағатта) жеткізілген деп есептеледі. Факс арқылы электрондық пошта немесе оны жеткізуді тіркеуді көздейтін өзге де телекоммуникациялық байланыс құралдарының көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағаты) жеткізілген болып есептеледі.

58. Срок исполнения обязательств по Договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
59. Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления письменно информировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства подлежат подтверждению уполномоченными органами и (или) Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
60. Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любое из вышеуказанных обстоятельств как основание, освобождающее ее от ответственности за неисполнение обязательств по Договору.
61. Если невозможность полного или частичного исполнения обязательств Сторонами будет существовать свыше 2 (двух) месяцев, Стороны имеют право расторгнуть Договор и произвести взаиморасчеты в исполненной части.
15. Конфиденциальность информации
62. Стороны обязуются в период действия Договора и в течение 3 (трех) лет после окончания срока его действия соблюдать конфиденциальность информации по Договору, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
63. Раскрытие конфиденциальной информации, является нарушением условий Договора и может повлечь за собой расторжение Договора и возмещение другой стороне в полном объеме, нанесенного в связи с этим реального ущерба.
16. Корреспонденция
64. Все документы по Договору должны иметь реквизиты сторон с указанием на Договор. В документах, предусмотренных настоящим Договором, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
65. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от сторон по Договору, представляются сторонами друг другу в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. При срочности, указанная корреспонденция может быть передана с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, с обязательным отправлением ее заказным письмом или с помощью курьерской службы.
66. Корреспонденция по Договору должна направляться сторонам по адресам, указанным в Договоре.
67. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная по факсу, с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, считается доставленной в день (час) ее передачи стороне, которой она адресована.

17. Қорытынды және ауыспалы ережелер
68. Шартқа өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша нысанда жасалған және оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған және екі тараптың мөрлерімен бекітілген жағдайда ғана жарамды болады.
69. Шартқа өзгерістер енгізуге Қағидаларда көзделген жағдайларда жол беріледі.
70. Шартқа Қағидаларда көзделмеген негіздер бойынша өткізілетін (өткізілген) сатып алу және/немесе Орындаушыны таңдау үшін негіз болған ұсыныстар талаптарының мазмұнын өзгерте алатын өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
71. Тараптардың бірінің құқықтары мен міндеттерін Шарт бойынша үшінші тұлғаға беруге тек екінші Тараптың жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
72. Шартқа байланысты және онымен реттелмеген құқықтық қатынастарда Тараптар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасын басшылыққа алады.
73. Заңды мекенжайы, банктік және өзге де деректемелері өзгерген жағдайда, Тарап мұндай өзгеріс болған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде бұл туралы екінші Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті. Бұл туралы Шартқа өзгерістер енгізу талап етілмейді.
74. Шарт бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір-бір) данадан жасалды.
18. Тараптардың мекенжайлары, деректемелері, қолдары және мөрлері:
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Кімге:
____________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың
атауы)
Кімнен:
____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау қызметін көрсетуге ұзақ мерзімді шарт жасасу конкурсына қатысуға өтінім
Әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің толық атауы
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен күні
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)/Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Заңды, пошталық және электрондық пошта мекенжайы, әлеуетті өнім берушінің байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (банктің немесе оның филиалының толық атауын қоса алғанда)
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________ (әлеуетті өнім берушінің толық атауы) осы өтініммен әлеуетті өнім беруші ретінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау қызметін көрсетуге ұзақ мерзімді шарт жасасу конкурсына қатысуға ниет білдіреді және мынадай лот/лоттар бойынша:

17. Заключительные и переходные положения
68. Изменения и дополнения к Договору действительны лишь при условии, если они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и скреплены печатями обеих сторон.
69. Внесение изменений в Договор допускается по основаниям, предусмотренным Правилами.
70. Не допускается вносить в Договор изменения, которые могут изменить содержание условий, проводимых (проведенных) закупок и/или предложения, явившегося основой для выбора Исполнителя, по основаниям, не предусмотренным Правилами.
71. Передача прав и обязанностей одной из сторон третьему лицу по Договору допускается только с письменного согласия другой стороны.
72. В правоотношениях, связанных с Договором и им неурегулированных, Стороны руководствуются гражданским законодательством Республики Казахстан.
73. При изменении юридического адреса, банковских и иных реквизитов, Сторона обязана письменно уведомить об этом другую Сторону в течение 3 (трех) рабочих дней с момента такого изменения. Внесение в Договор изменений об этом не требуется.
74. Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон.
18. Адреса, реквизиты, подписи и печати Сторон:
Приложение 3
к правилам закупа услуг
по хранению и транспортировке
лекарственных средств
медицинских изделий, услуг
по учету и реализации
лекарственных средств
и медицинских изделий единым
дистрибьютором в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Кому:
____________________________________
(наименование Единого дистрибьютора)
От кого:
___________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора оказания
услуги хранения и транспортировки лекарственных средств и медицинских изделий
Сведения о потенциальном поставщике:
Полное наименование потенциального поставщика
Номер и дата свидетельства о государственной регистрации юридического лица
Бизнес-идентификационный номер (БИН)/Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Юридический, почтовый адрес и адрес электронной почты, контактные телефоны потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (включая полное наименование банка или его филиала)
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя юридического лица
______________________________________________________________________
(полное наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в конкурсе на заключение
долгосрочного договора оказания услуги хранения и транспортировке лекарственных
средств и медицинских изделий в качестве потенциального поставщика и выражает
согласие участвовать, по следующему/следующим лоту/лотам:

1) _______________ (лот нөмірі) ______________________________ (саланың атауы);
2) _______________ (лот нөмірі) ______________________________ (саланың атауы);
Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес шарттарға сәйкес қатысуға келісімін білдіреді.
Қызмет көрсету мерзімі: _____.
Әлеуетті өнім беруші Қағидаларда және хабарландыруда көзделген талаптармен және шарттармен танысқанын және конкурстық комиссияға дәйексіз мәліметтер бергені үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулер жөніндегі жауапкершілік туралы хабардар етілгенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы өтінімдегі мәліметтердің және оған қоса берілетін құжаттардың анықтығын растайды:
р/с №
Құжат атауы
Осы өтінім конкурс қорытындылары шығарылғанға дейін жарамды.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
___________________________ (әлеуетті өнім берушінің атауы)
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына 4-қосымша
Сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметке №______ үлгі ұзақ мерзімді шарт
Астана қаласы
"___" _______ 20__ жыл
"СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын _______________ негізінде әрекет ететін __________________ тұлғасында, бір тараптан, және "__________________" бұдан әрі "Орындаушы" деп аталатын _______________ негізінде әрекет ететін __________________ тұлғасында, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес ________________ жыл(дарға) арналған "____"______________ 20__ жылғы ______________ конкурстың қорытындысы туралы хаттаманың негізінде, 20_ - 20__ жылдарға арналған Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметке осы шартты (бұдан әрі – Шарт) төмендегілер туралы жасасты:

1) _______________ (номер лота) ________________________
(наименование области);
2) _______________ (номер лота) ________________________
(наименование области);
в соответствии с условиями, правил закупа услуг по хранению и транспортировке
лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации
лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема
медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования" (далее – Правила), утвержденных в соответствии с подпунктом 15-2)
статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
Срок оказания услуги: _____.
Потенциальный поставщик подтверждает, что ознакомлен с требованиями
и условиями, предусмотренными Правилами и объявления, и осведомлен
об ответственности за предоставление конкурсной комиссии недостоверных сведений,
а также иных ограничениях, предусмотренных действующим законодательством
Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик подтверждает достоверность сведений в данной заявке
и прилагаемых к ней документов:
№ п\п
Наименование документа
Настоящая заявка действует до подведения итогов конкурса.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
___________________________ (наименование потенциального поставщика)
Приложение 4
к правилам закупа услуг
по хранению и транспортировке
лекарственных средств
медицинских изделий, услуг
по учету и реализации
лекарственных средств
и медицинских изделий единым
дистрибьютором в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Типовой долгосрочный договор оказания услуги по хранению и транспортировке№______
город Астана
"___" _______ 20__ год
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация",
именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор",
в лице _____________________________________________________________,
действующего на основании __________________________________________,
с одной стороны, и ______________________________ "__________________",
именуемое в дальнейшем "Исполнитель",
в лице _____________________________________________________________,
действующего на основании __________________________________________,
с другой стороны, далее вместе именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона",
в соответствии с правилами закупа услуг по хранению и транспортировке
лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации
лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема
медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и
учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования (далее - Правила), утвержденными в соответствии с подпунктом 15-2)
статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" на основании протокола об итогах конкурса ____________
на __________ год(ы) от "____" ________ 20__ года, заключили настоящий
Договор оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств,
медицинских изделий на 20_ - 20__ годы (далее – Договор) о нижеследующем:

1. Шартта қолданылатын терминдер мен қысқартулар
1. Шартта төменде санамаланған ұғымдар мен қысқартулар мынадай мағынаға ие:
1) қаржы жылы – Шартты орындау жүзеге асырылатын күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталатын және 31 желтоқсанында аяқталатын уақыт кезеңі;
2) тауар – дәрілік заттар (ДЗ), оның ішінде құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар, медициналық бұйымдар (МБ), Орындаушы Шарт бойынша көрсететін Қызмет шеңберінде сақтауға және тасымалдауға жататын гуманитарлық көмек түріндегі ДЗ мен МБ.
3) сақтау – Орындаушының тауарды бөлу орталығында/операциялық қоймада және Орындаушының көлік құралдарында тауардың сақталуын, тұтастығын, қауіпсіздігін, тиімділігін, сапасын, қоршаған ортаның зиянды факторларының әсерінен қорғалуын, қажетті температуралық режимнің сақталуын, Қазақстан Республикасының заңнамасында тауарды сақтау шарттарына қойылатын талаптардың сақталуын, Шартта көзделген жағдайларда тауарды Орындаушыға берген сәттен бастап және Орындаушы оны Алушыларға/басқа Орындаушыларға/Бірыңғай дистрибьюторға/Өнім берушілерге берген сәтке дейін контаминацияны, айқаспалы контаминацияны, қайта сұрыптауды болдырмауды қамтамасыз ететін жағдайларда сақтау. Арнайы температуралық режимде сақтау: суық +2 - +8 СО, мұздату -15 -20 СО, салқын +8 - +15 СО; арнайы температуралық режимсіз +15 - +25 СО;
4) тасымалдау – Орындаушының тауарды олардың сақталуын және тұтастығын, қоршаған орта факторларының әсерінен қорғалуын, қажетті температуралық режімді (сақтау шарттарын) сақтауды, сондай-ақ контаминацияны, қайта сұрыптауды, бұрмалауды болдырмауды қамтамасыз ететін жағдайларда көлік құралдарының көмегімен Шартқа сәйкес тасуы, орналастыруы және жеткізуі. Автокөлікпен тасымалдау үшін есептік бірлік ретінде рейс қашықтығы жүкпен бірге километрмен қолданылады. Автокөлік құралдарының жүк көтергіштігі санаттары: 1-санат – 1,5 тоннаға дейін қоса алғанда, 2-санат – 5 тоннаға дейін қоса алғанда, 3-санат – 10 тоннаға дейін қоса алғанда, 4-санат – 10 тоннадан астам;
5) жеткізу пункті – Бірыңғай дистрибьютор мен Алушының немесе басқа Орындаушының арасында жасалған шартқа және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағазына сәйкес Орындаушының тауарды жеткізу орны;
6) Қағидалар – Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес қағидалары;

1. Термины и сокращения, применяемые в Договоре
1. В Договоре нижеперечисленные понятия и сокращения имеют следующее значение:
1) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года, в течение которого осуществляется исполнение Договора;
2) товар – лекарственные средства (ЛС), в том числе содержащие наркотические средства и психотропные вещества, медицинские изделия (МИ), гуманитарная помощь в виде ЛС и МИ, подлежащие хранению и транспортировке в рамках оказываемой Исполнителем Услуги по Договору;
3) хранение – хранение Исполнителем товара в распределительном центре/на операционном складе и на транспортных средствах Исполнителя в условиях, обеспечивающих сохранение, целостность, безопасность, эффективность, качество, защиту товара от воздействия вредных факторов окружающей среды, соблюдение необходимого температурного режима, соблюдение требований, предъявляемых законодательством Республики Казахстан к условиям хранения товара, предотвращение контаминации, перекрестной контаминации, пересортицы с момента передачи товара Исполнителю и до момента его передачи Исполнителем Получателям/другим Исполнителям/Единому дистрибьютору/Поставщикам в предусмотренных Договором случаях. Хранение в специальном температурном режиме: холод +2 - +8 С0, мороз -15 -20 С0, прохладная +8 - +15 СО; без специального температурного режима +15 - +25 С0;
4) транспортировка – перевозка, перемещение и доставка Исполнителем товара в соответствии с Договором с помощью транспортных средств в условиях, обеспечивающих их сохранность и целостность, защиту от воздействия факторов окружающей среды, соблюдение необходимого температурного режима (условий хранения), а также предотвращающих контаминацию, пересортицу, фальсификацию. В качестве расчетной единицы за транспортировку автотранспортом используется расстояние рейса в километрах с грузом. Категории грузоподъемности автотранспортных средств: категория 1 - до 1,5 тонн включительно, категория 2 - до 5 тонн включительно, категория 3 - до 10 тонн включительно, категория 4 - более 10 тонн;
5) пункт доставки – место поставки Исполнителем товара в соответствии с договором, заключенным между Единым дистрибьютором и Получателем или другим Исполнителем, и (или) разнарядкой Единого дистрибьютора;
6) Правила – Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные в соответствии с подпунктом 15-2) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";

7) ДЗ, МБ сатып алу қағидалары – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес қағидалары;
8) Өнім беруші – ДЗ, МБ сатып алу қағидаларына сәйкес Бірыңғай дистрибьютормен тауарды беру шартын жасасқан тұлға;
9) Алушы – оның атына немесе одан тауарды бөлу орталығынан/Орындаушының операциялық қоймасынан тиеп-жөнелту немесе қайтару жүзеге асырылатын тұлға;
10) басқа Орындаушы – Бірыңғай дистрибьютормен басқа әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында Қызмет көрсетуге шарт жасасқан тұлға;
11) әкімшілік-аумақтық бірлік – облыс, астана, республикалық маңызы бар қала;
12) БФАЖ – құқық иесі Бірыңғай дистрибьютор болып табылатын "СҚ-Фармация сервер" Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйе;
13) бастапқы құжаттар – салық заңнамасына сәйкес шот-фактуралар және (немесе) электрондық шот-фактуралар, тауар-көлік жүкқұжаттары, жол парақтары, қорларды басқа жаққа босатуға арналған жүкқұжаттар, тауарлардың орнын ауыстыруға жүкқұжаттар, тауарды қабылдау-беру актілері, буып-түю парақтары, сенімхаттар, тауарларды шығаруға (есептен шығаруға) арналған актілер, тауарларды кіріске алу, орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актілері;
14) паллета-орын – бір паллетаны сақтаудың көрсетілетін қызметі үшін есептік бірлік, мұндағы паллета – жүктерді жинау, сақтау, қайта тиеу және тасымалдау үшін негіз ретінде пайдаланылатын, қатты алаңы және ірілендірілген жүк бірлігін құру үшін жеткілікті орны бар, МЕМСТ 9557-87 сәйкес мөлшері 800 мм де 1200 мм тасымалдайтын ыдыс;
15) арна – Интернет арқылы Бірыңғай дистрибьютор мен Орындаушының қашықтағы компьютерлері арасындағы қорғалған байланыс арнасы;
16) FEFO қағидасы – бірінші кезектегі тәртіппен жарамдылық мерзімі ең аз қалған тауарды босату;
17) бөлу орталығы – Орындаушы тиеу-түсіру жұмыстарын, тауарды сақтауды, тасымалдауды және Алушыларға, операциялық қоймаларға, басқа Орындаушылардың бөлу орталықтарына беруді, сондай-ақ қажет болған кезде тауарды Алушылардан және операциялық қоймалардан қайтаруды жүзеге асыратын ________________________ мекенжайы бойынша орналасқан Орындаушының дәріханалық қоймасы;
операциялық қойма – Орындаушы тиеу-түсіру жұмыстарын, тауарды сақтауды, тасымалдауды және Алушыларға беруді, сондай-ақ қажет болған кезде тауарды Алушылардан қайтаруды жүзеге асыратын __________________________ мекенжайы бойынша орналасқан Орындаушының дәріханалық қоймасы;

7) Правила закупа ЛС, МИ – Правила организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг, утвержденные в соответствии с подпунктом 15-1) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";
8) Поставщик – лицо, заключившее с Единым дистрибьютором договор поставки товара в соответствии с Правилами закупа ЛС, МИ;
9) Получатель – лицо, в адрес которого или от которого осуществляется отгрузка или возврат товара с распределительного центра/операционного склада Исполнителя;
10) другой Исполнитель – лицо, заключившее с Единым дистрибьютором договор на оказание Услуги на территории другой административно-территориальной единицы;
11) административно-территориальная единица – область, столица, город республиканского значения;
12) ЕФИС – информационная система "Единая фармацевтическая информационная система "СК-Фармация сервер", правообладателем которой является Единый дистрибьютор;
13) первичные документы – счет-фактуры и (или) электронные счет-фактуры в соответствии с налоговым законодательством, товарно-транспортные накладные, путевые листы, накладные на отпуск запасов на сторону, накладные на перемещение, акты приема-передачи товара, упаковочные листы, доверенности, акты на выбытие (списание) товаров, акты об оприходовании товаров, акты выполненных работ (оказанных услуг);
14) паллетоместо - расчетная единица за услуги хранения одной паллеты, где паллета – транспортная тара, имеющая жесткую площадку и место, достаточное для создания укрупненной грузовой единицы, используемая в качестве основания для сбора, складирования, перегрузки и перевозки грузов размером 1200 миллиметр на 800 миллиметр в соответствии с ГОСТ 33757-2016;
15) канал – защищенный канал связи между удаленными компьютерами Единого дистрибьютора и Исполнителя через Интернет;
16) правило FEFO – отпуск товара с минимальным остаточным сроком годности в первоочередном порядке;
17) распределительный центр – аптечный склад Исполнителя, расположенный по адресу: __________________________, на котором Исполнителем осуществляются погрузочно-разгрузочные работы, хранение, транспортировка и передача товара Получателям, операционным складам, в распределительные центры других Исполнителей, а также при необходимости - возврат товара от Получателей и от операционных складов;
операционный склад – аптечный склад Исполнителя, расположенный по адресу: __________________________, на котором Исполнителем осуществляются погрузочно-разгрузочные работы, хранение, транспортировка и передача товара Получателям, а также при необходимости возврат товара от Получателей.

18) тиеу-түсіру жұмыстары – Орындаушының сақтау және тасымалдау бойынша қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылы, оның ішінде тауардың сандық (сериялық) есебін жүргізу, тауарды Орындаушының / Өнім берушінің / Алушының қоймасында (қайтару кезінде) / уақытша сақтау қоймаларында қабылдау, түсіру және қайта есептеу, тауарды сақтауға орналастыру, қажет болған кезде – тауардың қаптамасын стикерлеу және қаптамаға медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты салу, тауарды тиеуге/орнын ауыстыруға арналған жиынтықтау (жинау), палеттеу (тиеуге дайындау), жөнелту алдында жүкті таңбалау, көлікке тиеу, жеткізу пунктінде түсіру, бастапқы құжаттарды ресімдеу және сүйемелдеу (қол қою). Көрсетілген әрекеттер Орындаушының күшімен және шығыс материалдарымен орындалады;
19) норма-сағат – жұмыстарды орындау уақытының бірлігі, тиеу-түсіру жұмыстары үшін есептік бірлік, автокөліктің жүк көтерімділігіне байланысты: 1-санат – 1,5 тоннаға дейін қоса алғанда – 0,5 сағат, 2-санат – 5 тоннаға дейін қоса алғанда – 1 сағат, 3-санат – 10 тоннаға дейін қоса алғанда – 1,5 сағат, 4-санат – 10 тоннадан астам – 3 сағат.
20) жөнелтуге рұқсат қағазы – Орындаушыға тауарларды Алушыларға / басқа Орындаушыларға тиеп жөнелту (жөнелтуге рұқсат қағазы) немесе орнын ауыстыру (орнын ауыстыруға рұқсат қағазы) туралы БФАЖ немесе электрондық пошта арқылы көрсету; Өнім берушіге – тауарларды Бірыңғай дистрибьюторға беру туралы (жеткізуге рұқсат ету) көрсету. Жөнелтуге рұқсат қағазында Бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағына сәйкес тауар, оның саны мен жеткізу мекенжайы туралы ақпарат бар;
21) қойманы басқару жүйесі – қойманың бизнес-үдерістерін автоматты басқаруды бағдарламалық қамтамасыз ету;
22) көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспары – Орындаушының көлік құралдарының Алушыға дейінгі белгіленген жүру жолдары: айына рейстердің жиілігін, маршруттың нөмірін, тауарды аптасына жөнелту күндерін көздейді.
23) жыл сайынғы қосымша келісім – осы шарттың қолданылу мерзімі ішінде әрбір қаржы жылына Тараптармен жыл сайын жасалатын, осы шартқа дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қосымша келісім.
2. Шарттың нысанасы
2. Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа қосымша келісімдерде айтылған Тауарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметті көрсетуге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор сақтау және тасымалдау жөніндегі Қызметті (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) қабылдауға және оны Орындаушыға Шартта көзделген тәртіппен төлеуге міндеттенеді.
3. Шарттың ажырамас бөлігі мынадай қосымшалар болып табылады:

18) погрузочно-разгрузочные работы – действия Исполнителя в процессе оказания услуги по хранению и транспортировке, в том числе ведение количественного (серийного) учета товара, приемка, разгрузка и пересчет товара на складе Исполнителя/Поставщика/Получателя (при возврате)/складах временного хранения, размещение товара на хранение, при необходимости - стикерование упаковки товара и вложение в упаковку инструкции по медицинскому применению, комплектация (сборка) для отгрузки/перемещения товара, палетирование (подготовка к отгрузке), маркировка груза перед отправкой, погрузка на транспорт, разгрузка в пункте доставки, оформление и сопровождение (подписание) первичных документов. Указанные действия выполняются силами и расходными материалами Исполнителя;
19) нормо-час - единица времени выполнения работ, расчетная единица за погрузочно-разгрузочные работы, в зависимости от грузоподъемности автотранспорта: категория 1 – до 1,5 тонн включительно – 0,5 часа, категория 2 – до 5 тонн включительно – 1 час, категория 3 – до 10 тонн включительно – 1,5 часа, категория 4 – более 10 тонн – 3 часа.
20) разнарядка – указание посредством ЕФИС или электронной почте Исполнителю об отгрузке (разнарядка на отгрузку) или перемещении (разнарядка на перемещение) товаров Получателям/другим Исполнителям; Поставщику - о поставке товаров Единому дистрибьютору (разнарядка на поставку). Разнарядка содержит информацию о товаре в соответствии с прайс-листом Единого дистрибьютора, его количестве и адресе доставки;
21) система управления складом – программное обеспечение, автоматизирующее управления бизнес-процессами склада;
22) план маршрутов движения транспортных средств – установленные пути следования транспортных средств Исполнителя до Получателя, предусматривающие: частоту рейсов в месяц, номер маршрута, дни отправки товара в неделю;
23) ежегодное дополнительное соглашение – дополнительное соглашение по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий к настоящему договору, ежегодно заключаемое Сторонами на каждый финансовый год в течение срока действия настоящего договора.
2. Предмет Договора
2. Исполнитель обязуется оказать Единому дистрибьютору Услугу по хранению и транспортировке товара, перечисленного в дополнительных соглашениях к Договору, а Единого дистрибьютор обязуется принимать Услугу по хранению и транспортировке (далее – Услуга) и оплачивать ее Исполнителю в порядке, предусмотренном Договором.
3. Неотъемлемой частью Договора являются следующие приложения:

1) осы шартқа қосымшалары бар әрбір қаржы жылына арналған жыл сайынғы қосымша келісімдер;
2) осы шартқа қосымша келісімдер.
4. Бөлу орталығы/Орындаушының операциялық қоймасы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына, GDP тиісті дистрибьюторлық практика стандартына, сондай-ақ қызметтерді сатып алу Қағидаларының талаптарына сәйкес келуі тиіс.
3. Шарттың бағасы және төлеу тәртібі
5. Осы шарт бойынша қызметтердің жалпы құны осы шартқа барлық жыл сайынғы қосымша келісімдердің бағалары негізге алына отырып айқындалады. Жекелеген қаржы жылына арналған қызметтердің бағасы осы шартқа жыл сайынғы қосымша келісімде айқындалады.
Сақтау үшін нақты ақы төлеу күнтізбелік айдағы паллета-орындардың күнделікті санының орташа мәні бойынша паллета-орындардың жоспарлы санының кемінде 70%-ы мөлшерінде төмендетілмейтін паллета-орын резервін ескере отырып жүзеге асырылады.
Күнтізбелік айда паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы тауарды күнделікті сақтау көлемінің негізінде мынадай формула бойынша қалыптастырады: S1 = саны (қапт) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125% * 300 % / 0,96 м3; S2 = саны (қапт) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125 % / 0,96 м3; мұндағы S1 - арнайы температуралық режимі бар паллета-орындардың саны (+2+8 Со; +8+15 Со; -15 Со және одан төмен), S2 - арнайы температуралық режимі жоқ паллета-орындар (+15+25 Со). Стандартты паллетаның өлшемдері 0,8 м х 1,2 м, жүктеу биіктігі 1 метр сақтау көлемі 0,96 м3 құрайды; стандартты көліктік қаптамаға үстеме – 125%, термолабильді өнім үшін салқындататын кейстерге үстеме – 300%.
Орындаушының автокөлік құралдарымен күнтізбелік айда рейстерде жүріп өткен қашықтықтың есебін Орындаушы, қайтарылатын тауар болған кезде, көлік құралын тиеу орнына (кері жолға) қайтаруды ескере отырып айқындайды. Орындаушы рейсінің километражы автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына сәйкес ресімделген жол парағындағы ақпаратқа сәйкес келеді.
Норма-сағаттарды есептеу Орындаушының күнтізбелік айдағы әрбір рейсі бойынша автокөлік құралының жүк көтергіштігіне сәйкес айқындалады: 1-санат (1,5 тоннаға дейін қоса алғанда) – 0,5 сағат, 2-санат (5 тоннаға дейін қоса алғанда) – 1 сағат, 3-санат (10 тоннаға дейін қоса алғанда) – 1,5 сағат, 4-санат (10 тоннадан астам) – 3 сағат.
Күнтізбелік айдағы паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін қойманы басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады. Норма-сағаттарды және автокөлік құралдарымен жүріп өткен қашықтықты анықтау үшін Орындаушының рейстерін есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін көлікті басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады.

1) ежегодные дополнительные соглашения к настоящему договору на каждый финансовый год с приложениями к нему;
2) дополнительные соглашения к настоящему договору.
4. Распределительный центр/операционный склад Исполнителя в течение срока действия Договора должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан в области хранения и транспортировки лекарственных средств, медицинских изделий, стандарту надлежащей дистрибьюторской практики GDP, а также требованиям Правил закупа услуг.
3. Цена Договора и порядок оплаты
5. Общая стоимость услуг по настоящему договору определяется исходя из цен всех ежегодных дополнительных соглашений к настоящему договору. Цена услуг на отдельный финансовый год определяется в ежегодном дополнительном соглашении к настоящему договору.
Фактическая оплата за хранение осуществляется по среднему значению ежедневного количества паллетомест за календарный месяц, с учетом неснижаемого резерва п паллетомест в размере не менее 70 % от планового количества паллетомест.
Расчет количества паллетомест за календарный месяц формируется Исполнителем на основании ежедневного объема хранения товара, по формуле: S1 = количество (уп) * объем вторичной упаковки, м3 * 125 % * 300 % / 0,96 м3; S2 = количество (уп) * объем вторичной упаковки, м3 * 125 % / 0,96 м3; где S1 - количество паллетомест со специальным температурным режимом (+2+8 С0; +8+15 С0; -15 С0 и ниже), S2 - количество паллетомест без специального температурного режима (+15+25 С0). Габариты стандартной палеты 0,8 м х 1,2 м, высотой загрузки 1 метр составляет объем хранения 0,96 м3; надбавка на стандартную транспортную упаковку - 125%, надбавка для термолабильной продукции на охлаждаемые кейсы - 300%.
Расчет пройденного расстояния в рейсах автотранспортными средствами Исполнителя за календарный месяц определяется Исполнителем с учетом возврата транспортного средства к месту загрузки (обратный путь), при наличии возвратного товара. Километраж рейса Исполнителя соответствует информации в путевом листе, оформленной в соответствии правилами перевозки грузов автомобильным транспортом.
Расчет нормо-часов определяется по каждому рейсу Исполнителя за календарный месяц в соответствии с грузоподъемностью автотранспортного средства: категория 1 (до 1,5 тонн включительно) – 0,5 часов, категория 2 (до 5 тонн включительно) – 1 час, категория 3 (до 10 тонн включительно) – 1,5 часа, категория 4 (более 10 тонн) – 3 часа.
Расчет количества паллетомест за календарный месяц формируется Исполнителем с помощью системы управления складом, после ее интеграции с ЕФИС. Расчет рейсов Исполнителя для определения нормо-часов и пройденного расстояния автотранспортными средствами формируется Исполнителем с помощью системы управления транспортом, после ее интеграции с ЕФИС.

41. Орындаушы ай сайын – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей қабылдау-беру актісі бойынша бастапқы құжаттарды Бірыңғай дистрибьюторға беруге міндетті;
42. Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға тоқсандық есепті есеп берілетін тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жазбаша нысанда ұсынады. Түгендеу бойынша Бірыңғай дистрибьюторға Орындаушының есебіне түгендеу тізімдемесі, салыстыру ведомосы, есептен шығару актісі (кем шығу болған кезде), кіріске алу актісі (артық болған кезде), Орындаушының ілеспе хаты енгізіледі.
9. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету
43. Тараптар жеке қаржы жылына жыл сайынғы қосымша келісімге қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға Орындаушының міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілі ретінде жыл сайынғы қосымша келісімде көрсетілген Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына ақша аудару жолымен жыл сайынғы қосымша келісім сомасынан 3% (үш пайызы) мөлшерінде кепілдік ақшалай жарнаны енгізуге немесе Бірыңғай дистрибьюторға оның жазбаша талабымен жыл сайынғы қосымша келісім бағасының 3% (үш пайызы) мөлшерінде кепілдік қамтамасыз етуді төлеу міндеттемесі бар банк кепілдігін беруге міндетті.
44. Бірыңғай дистрибьютор Орындаушы Шарт бойынша міндеттемелер мен өзара есеп айырысуларды толық орындағаннан кейін, Орындаушының жазбаша өтінішімен 10 (он) жұмыс күні ішінде Орындаушыға кепілдік қамтамасыз етуді қайтаруды жүзеге асырады.
45. Бірыңғай дистрибьютор Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді Орындаушыға:
1) Өнім беруші қызмет көрсетуден бас тартса;
2) Шарт Өнім берушінің бастамасымен бұзылса;
3) Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты Бірыңғай дистрибьютор шартты біржақты тәртіппен бұзса;
4) Шартта көзделген талаптарды орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемеген жағдайларда қайтармайды.
46. Тараптар Шартқа қол қойған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде Орындаушы сақтауға қабылданған тауарды сақтандыру шартын ұсынуға міндетті.
10. Тараптардың жауапкершілігі
47. Жауапкершіліктің негіздері және тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдың) және (немесе) айыппұлдардың мөлшері осы Шартқа жыл сайынғы қосымша келісімдерде көзделеді.
48. Осы Шартқа оның ажырамас бөлігі болып табылатын жыл сайынғы қосымша келісімнің талаптарын бұзу осы Шарттың 51-тармағына сәйкес осы Шартты бұзу үшін негіз болып табылады.

41. Исполнитель ежемесячно – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, передавать Единому дистрибьютору первичные документы по акту приема-передачи.
42. Исполнитель представляет Единому дистрибьютору квартальный отчет в письменной форме в течение 10 (десяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом. В отчет Исполнителя Единому дистрибьютору по инвентаризации включаются инвентаризационная опись, сличительная ведомость, акт списания (при наличии недостачи), акт оприходования (при наличии излишка), сопроводительное письмо Исполнителя.
9. Обеспечение исполнения Договора
43. В течение 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Сторонами ежегодного дополнительного соглашения на отдельный финансовый год Исполнитель обязан внести Единому дистрибьютору в качестве способа обеспечения обязательств Исполнителя гарантийный денежный взнос в размере 3 % (трех процентов) от суммы ежегодного дополнительного соглашения путем перечисления денег на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в ежегодном дополнительном соглашении, или представить банковскую гарантию с обязательством банка выплатить Единому дистрибьютору по его письменному требованию гарантийное обеспечение в размере 3 % (трех процентов) от цены ежегодного дополнительного соглашения. ежегодного дополнительного соглашения.
44. Единый дистрибьютор возвращает обеспечение исполнения в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты полного и надлежащего исполнения Исполнителем своих обязательств по Договору.
45. Обеспечение исполнения Договора не возвращается Единым дистрибьютором Исполнителю:
1) отказа Исполнителя от оказания услуги;
2) расторжения договора по инициативе поставщика;
3) расторжения единым дистрибьютором договора в одностороннем порядке в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением поставщиком обязательств по договору;
4) неуплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение, предусмотренных Договором.
46. В течение 20 (двадцать) рабочих дней с даты подписания Сторонами Договора Исполнитель обязан предоставить договор страхования товара, принятого на хранение.
10. Ответственность Сторон
47. Основания ответственности и размеры неустойки (пени) и (или) штрафов предусматриваются в ежегодных дополнительных соглашениях к настоящему Договору.
48. Нарушение условий ежегодного дополнительного соглашения к настоящему Договору, являющегося его неотъемлемой частью, являются основанием для расторжения настоящего Договора, в соответствии с пунктом 51 настоящего Договора.

1. Осы Келісімнің нысанасы
1. Орындаушы Бірыңғай дистрибьюторға Шартта және осы келісіммен белгіленген жағдайда, осы келісімнің №1 қосымшасында айтылған тауарларды сақтау және тасымалдау қызметін осы келісімнің № 2 қосымшасында көрсетілген Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілеріне қөрсетуге, бөлу орталығын/ Орындаушының операциялық қоймасын пайдалана отырып, Бірыңғай дистрибьютор Орындаушының қызметтерін қабылдауға және оларды осы келісімде көзделген тәртіппен төлеуге міндеттенеді.
2. Осы келісімде қолданылатын қысқартулар мен ұғымдар шартпен айқындалған. Төменде санамаланған құжаттар осы келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады:
1) Шартқа 1-қосымша – тауардың тізбесі мен саны;
2) Шартқа 2-қосымша – Бірыңғай дистрибьютордың алушыларының тізбесі және олардың мекенжайлары;
3) Шартқа 3-қосымша – қызметтің нақты құны.
4) Шартқа 4 қосымша – көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспары.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Осы келісім бойынша Тараптардың құқықтар мен міндеттері шартпен айқындалған. Шартпен реттелмеген Тараптардың құқықтары мен міндеттер бөлігінде Тараптар осы келісімнің ережелерін басшылыққа алады.
3. Осы келісімнің бағасы
4. Қосылған құн салығын ескере отырып келісімнің жалпы сомасы________________________ (жазбаша) теңге ____ тиынды құрайды. Шарттың жалпы сомасы қызметтің нақты көрсетілген көлемін ескере отырып түзетуге жатады, бірақ тоқсанда бір реттен жиі емес. Қызметтің нақты құны келісімнің 3-қосымшасына сәйкес айқындалады. Сақтау үшін нақты ақы төлеу күнтізбелік айдағы паллета-орындардың күнделікті санының орташа мәні бойынша паллета-орындардың жоспарлы санының кемінде 70%-ы мөлшерінде төмендетілмейтін паллета-орын резервін ескере отырып жүзеге асырылады.
Күнтізбелік айда паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы тауарды күнделікті сақтау көлемінің негізінде мынадай формула бойынша қалыптастырады: S1 = саны (қапт) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125% * 300 % / 0,96 м3; S2 = саны (қапт) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125 % / 0,96 м3; мұндағы S1 - арнайы температуралық режимі бар паллета-орындардың саны (+2+8 Со; +8+15 Со; -15 Со және одан төмен), S2 - арнайы температуралық режимі жоқ паллета-орындар (+15+25 Со). Стандартты паллетаның өлшемдері 0,8 м х 1,2 м, жүктеу биіктігі 1 метр сақтау көлемі 0,96 м3 құрайды; стандартты көліктік қаптамаға үстеме – 125%, термолабильді өнім үшін салқындататын кейстерге үстеме – 300%. Орындаушының автокөлік құралдарымен күнтізбелік айда рейстерде жүріп өткен қашықтықтың есебін Орындаушы, қайтарылатын тауар болған кезде, көлік құралын тиеу орнына (кері жолға) қайтаруды ескере отырып айқындайды. Орындаушы рейсінің километражы автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына сәйкес ресімделген жол парағындағы ақпаратқа сәйкес келеді. Норма-сағаттарды есептеу Орындаушының күнтізбелік айдағы әрбір рейсі бойынша автокөлік құралының жүк көтергіштігіне сәйкес айқындалады: 1-санат (1,5 тоннаға дейін қоса алғанда) – 0,5 сағат, 2-санат (5 тоннаға дейін қоса алғанда) – 1 сағат, 3-санат (10 тоннаға дейін қоса алғанда) – 1,5 сағат, 4-санат (10 тоннадан астам) – 3 сағат. Күнтізбелік айдағы паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін қойманы басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады. Норма-сағаттарды және автокөлік құралдарымен жүріп өткен қашықтықты анықтау үшін Орындаушының рейстерін есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін көлікті басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады.

1. Предмет настоящего соглашения
1.Исполнитель обязуется на условиях, установленных договором и настоящим соглашением оказать Единому дистрибьютору услуги по хранению и транспортировке товара, перечисленного в приложении № 1 к настоящему соглашению заказчикам Единого дистрибьютора, перечисленным в приложении № 2 к настоящему соглашению, с использованием распределительного центра / операционного склада Исполнителя Единый дистрибьютор обязуется принять услуги Исполнителя и оплатить их в порядке, предусмотренном настоящим соглашением.
2. Понятия и сокращения, используемые в настоящем соглашении, определены договором. Перечисленные ниже документы являются неотъемлемой частью настоящего соглашения:
1) приложение 1 к Договору - перечень и количество товара;
2) приложение 2 к Договору - перечень получателей Единого дистрибьютора и их адреса;
3) приложение 3 к Договору – фактическая цена услуги;
4) приложение 4 к Договору – план маршрутов движения транспортных средств.
2. Права и обязанности Сторон
3. Права и обязанности Сторон по настоящему соглашению определены договором. В части прав и обязанностей Сторон, не урегулированной договором, Стороны руководствуются положениями настоящего соглашения.
3. Цена настоящего соглашения
4. Общая сумма соглашения с учетом налога на добавленную стоимость составляет ________________________ (прописью) тенге____ тиын. Общая сумма договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема Услуги, но не реже одного раза в квартал. Фактическая цена Услуги определяется в соответствии с приложением 3 к соглашению. Фактическая оплата за хранение осуществляется по среднему значению ежедневного количества паллетомест за календарный месяц, с учетом неснижаемого резерва паллетомест в размере не менее 70 % от планового количества паллетомест.
Расчет количества паллетомест за календарный месяц формируется Исполнителем на основании ежедневного объема хранения товара, по формуле: S1 = количество (уп) * объем вторичной упаковки, м³ * 125 % * 300 % / 0,96м³; S2 = количество (уп) * объем вторичной упаковки, м³ * 125 % / 0,96 м³; где S1 - количество паллетомест со специальным температурным режимом (+2+8 С°; +8+15 С°; -15 С° и ниже), S2 - количество паллетомест без специального температурного режима (+15+25 С°). Габариты стандартной паллеты 0,8м х 1,2м, высотой загрузки 1 метр составляет объем хранения 0,96 м³; надбавка на стандартную транспортную упаковку – 125 %, надбавка для термолабильной продукции на охлаждаемые кейсы – 300 %. Расчет пройденного расстояния в рейсах автотранспортными средствами Исполнителя за календарный месяц определяется Исполнителем с учетом возврата транспортного средства к месту загрузки (обратный путь), при наличии возвратного товара. Километраж рейса Исполнителя соответствует информации в путевом листе, оформленной в соответствии правилами перевозки грузов автомобильным транспортом. Расчет нормо-часов определяется по каждому рейсу Исполнителя за календарный месяц в соответствии с грузоподъемностью автотранспортного средства: категория 1 (до 1,5 тонн включительно) – 0,5 часов, категория 2 (до 5 тонн включительно) – 1 час, категория 3 (до 10 тонн включительно) – 1,5 часа, категория 4 (более 10 тонн) – 3 часа. Расчет количества паллетомест за календарный месяц формируется Исполнителем с помощью системы управления складом, после ее интеграции с ЕФИС. Расчет рейсов Исполнителя для определения нормо-часов и пройденного расстояния автотранспортными средствами формируется Исполнителем с помощью системы управления транспортом, после ее интеграции с ЕФИС.

5. Бірыңғай дистрибьютор Орындаушыға Тараптар орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісіне қол қойған және Орындаушы бастапқы құжаттарды толық көлемде ұсынған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей ақы төлеуді жүргізеді.
6. Қызметке ақы төлеуді Бірыңғай дистрибьютор Шартта көзделген Орындаушының банктік шотына ақшаны аудару жолымен теңгемен жүргізеді.
4. Осы келісімді қамтамасыз ету
7. Орындаушы осы келісімге қол қойылғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде шарт және осы келісім бойынша өз міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету шарасы ретінде қаржы жылында осы келісім сомасының үш пайызы мөлшерінде кепілдік қамтамасыз етуді енгізеді.
8. Кепілдік қамтамасыз ету мынадай түрде берілуі мүмкін:
1) Бірыңғай дистрибьютордың банк шотына енгізілетін ақша кепілі;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген нысан бойынша банк кепілдігі.
9. Кепілдік қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі осы Келісімнің қолданылу мерзімінен аз болмауға тиіс.
10. Бірыңғай дистрибьютор Орындаушы енгізген осы келісімнің кепілдік қамтамасыз етілуін қайтармайды, егер Орындаушы:
1) қызмет көрсетуден бас тартса;
2) келісімді өз бастамасымен бұзса;
3) шартта көзделген міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемесе.
11. Бірыңғай дистрибьютор Орындаушының жазбаша өтініші бойынша ол енгізген кепілдік қамтамасыз етуді Орындаушы қаржы жылында шарт және осы келісім бойынша барлық міндеттемелерді тиісінше орындаған жағдайда осы келісімнің қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қайтарады.
5. Тараптардың жауапкершілігі
12. Шарттың немесе осы келісімнің талаптарын бұзғаны үшін Орындаушы Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына мынадай санкцияларды төлейді:
1) шартты орындаудан жазбаша бас тартқан кезде-келісім бағасының 10% (он пайызы) мөлшерінде айыппұл;
2) Шартта, Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушілермен немесе Алушылармен жасасқан шарттарда және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көзделген тауарды қабылдау, орнын ауыстыру және (немесе) тасымалдау мерзімдері бұзылған кезде – мерзімі өткен әрбір күн үшін осындай тауардың бағасынан 0,1% (нөл бүтін оннан бір пайыз) мөлшерінде, бірақ осындай тауар бағасының 5% (бес пайызынан) аспайтын тұрақсыздық айыбы. Тұрақсыздық айыбы Шартта көзделген шарттық міндеттемелерді тиісінше орындамаған соңғы күннен кейінгі күннен бастап есептеледі және тиісінше орындамаған күнді қоса алғанда есептеледі;

5. Единый дистрибьютор производит оплату Исполнителю не позднее 30 (тридцати) рабочих дней со дня подписания Сторонами акта выполненных работ (оказанных услуг) и представления Исполнителем первичных документов в полном объеме.
6. Оплата Услуги производится в тенге путем перечисления Единым дистрибьютором денег на банковский счет Исполнителя, предусмотренный соглашением.
4. Обеспечение настоящего соглашения
7. Исполнитель в течение 10 (десяти) рабочих дней после подписания настоящего соглашения в качестве меры обеспечения исполнения своих обязательств по договору и настоящему соглашению в финансовом году вносит гарантийное обеспечение в размере трех процентов от суммы настоящего соглашения.
8. Гарантийное обеспечение может представляться в виде:
1) залога денег, вносимых на банковский счет Единого дистрибьютора;
2) банковской гарантии по форме, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
9. Срок действия гарантийного обеспечения должен быть не менее срока действия настоящего соглашения.
10. Единый дистрибьютор не возвращает внесенное Исполнителем гарантийное обеспечение настоящего соглашения, если Исполнитель:
1) отказался от оказания услуги;
2) расторг соглашение по собственной инициативе;
3) не уплатил штрафные санкции за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств, предусмотренных договором.
11. Единый дистрибьютор возвращает по письменному обращению Исполнителя внесенное им гарантийное обеспечение в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня окончания срока действия настоящего соглашения при исполнении Исполнителем надлежащим образом всех обязательств по договору и настоящему соглашению в финансовом году.
5. Ответственность Сторон
12. За нарушение условий договора или настоящего соглашения, Исполнитель оплачивает в пользу Единого дистрибьютора следующие санкции:
1) при письменном отказе от исполнения договора – штраф в размере 10% (десяти процентов) от цены соглашения;
2) при нарушении сроков приемки, перемещения и (или) транспортировки товара, предусмотренных Договором, договорами, заключенными Единым дистрибьютором с Поставщиками или Получателями, и (или) разнарядками Единого дистрибьютора, – неустойку в размере 0,1 % (ноль целых две десятых процента) от цены такого товара за каждый день просрочки, но не более 5 % (пяти процентов) от цены такого товара. Неустойка начисляется, начиная со дня, следующего за последним днем ненадлежащего исполнения договорных обязательств, предусмотренных Договором и начисляется по день ненадлежащего исполнения включительно;

3) есепті айда бастапқы құжаттарды, түгендеу туралы тоқсандық есепті Шартта көзделген мерзімдерде ұсынбағаны, уақтылы, толық немесе дұрыс ұсынбағаны үшін – әрбір кешіктірілген күн үшін Шарт бағасынан 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз), бірақ келісім бағасынан 1% (бір пайызынан) аспайтын тұрақсыздық айыбы;
4) Шарттың 27-тармағында айқындалған өтеу мерзімі бұзылған кезде жоғалған немесе бүлінген тауардың Бірыңғай дистрибьюторға жоғалған немесе бүлінген тауар сомасының 1% (бір пайызы) мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін, бірақ 10%-нан аспайтын тұрақсыздық айыбы;
5) бастапқы құжаттар бойынша тауардың кірісі немесе шығысы туралы дұрыс емес деректерді БФАЖ-ға енгізген кезде – Орындаушының түзетуге арналған әр өтінімі үшін 5 АЕК (бес айлық есептік көрсеткіш) мөлшерінде айыппұл;
6) Бірыңғай дистрибьюторға әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға сәйкес айыппұл салынған жағдайда, Орындаушы әзірлеген құжаттар бойынша, соңғысы Бірыңғай дистрибьюторға мұндай айыппұлды өтейді;
7) жыл сайынғы қосымша келісім бойынша қамтамасыз ету уақтылы немесе толық енгізілмеген жағдайда – Шарт құнының 1 (бір)% мөлшерінде айыппұл.
13. Көрсетілген қызмет үшін төлемді Орындаушыға уақтылы немесе толық төлемегені үшін Бірыңғай дистрибьютор Орындаушының пайдасына әрбір кешіктірілген күн үшін көрсетілген қызмет бағасының 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайызы) мөлшерінде, бірақ көрсетілген қызмет бағасының 1 % (бір пайызынан) аспайтын тұрақсыздық айыбын төлейді. Орындаушының бастапқы құжаттарды уақтылы ұсынбауы немесе оларды толық көлемде және (немесе) дұрыс емес деректермен ұсынуы Бірыңғай дистрибьюторды келісім бойынша уақтылы төлемегені үшін жауаптылықтан босатады.
14. Келісім бойынша санкцияларды төлеуді Тараптар келісім бойынша екінші Тараптың тиісті шотын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
15. Орындаушы айыппұл немесе тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты төлемеген немесе уақтылы төлемеген жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор Орындаушыға көрсетілген қызмет үшін тиесілі келісім бойынша есептелген айыппұл немесе тұрақсыздық айыбы сомасын акцептсіз тәртіппен ұстап қалуға құқылы.
16. Орындаушы Бірыңғай дистрибьютордың алдында жоғалған немесе бүлінген тауарды ауыстыру жолымен немесе Бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағына сәйкес тауардың құнын өтеу жолымен өзіне келісім шеңберінде берілген тауардың сақталуы үшін толық мүліктік жауаптылықта болады.
6. Келісімнің қолданылу мерзімі
17. Осы келісім 20_____ жылғы "__" _________ бастап күшіне енеді және 20____ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданылады.

3) за непредставление, несвоевременное, неполное или недостоверное представление первичных документов за отчетный месяц, квартального отчета об инвентаризации, в предусмотренные Договором сроки, – неустойку в размере 0,01 % (ноль целых одна сотая процента) от цены соглашения за каждый день просрочки, но не более 1 % (одного процента) от цены соглашения;
4) при нарушении срока возмещения, определенного пунктом 27 Договора, Единому дистрибьютору утраченного или поврежденного товара – неустойку в размере 1 % (одного процента) от суммы утраченного или поврежденного товара за каждый день просрочки, но не более 10%;
5) при внесении в ЕФИС неверных данных о приходе или расходе товара по первичным документам – штраф в размере 5 МРП (пять месячных расчетных показателей) за каждую заявку Исполнителя на корректировку;
6) при наложении штрафа по законодательству об административных правонарушениях Единому дистрибьютору, по документам, отработанным Исполнителем, то последний возмещает Единому дистрибьютору такой штраф;
7) при несвоевременном или неполном внесении обеспечения по ежегодному дополнительному соглашению – штраф в размере 1 (одного) % от стоимости Договора.
13. За несвоевременную или неполную оплату Исполнителю оказанной Услуги Единый дистрибьютор оплачивает в пользу Исполнителя неустойку в размере 0,01% (ноль целых одна сотая процента) от цены оказанной Услуги за каждый день просрочки, но не более 1 % (одного процента) от цены оказанной Услуги. Несвоевременное представление Исполнителем первичных документов или их представление не в полном объеме и (или) с недостоверными данными освобождает Единого дистрибьютора от ответственности за несвоевременную оплату по соглашению.
14. Оплата санкций по соглашению производится Сторонами в течение 7 (семи) рабочих дней со дня получения соответствующего счета другой Стороны по соглашению.
15. При неоплате или несвоевременной оплаты Исполнителем счета на оплату штрафа или неустойки, Единый дистрибьютор вправе в безакцептном порядке удержать сумму начисленного штрафа или неустойки из суммы оплаты по соглашению, причитающуюся Исполнителю за оказанную Услугу.
16. Исполнитель несет перед Единым дистрибьютором полную имущественную ответственность за сохранность переданного ему в рамках соглашения товара путем замены утраченного или поврежденного товара, или путем возмещения стоимости товара в соответствии с прайс-листом Единого дистрибьютора.
6. Срок действия настоящего соглашения
17. Настоящее соглашение вступает в силу с "__" _________ 20_____ года и действует по 31 декабря 20____ года включительно.

7. Қорытынды және ауыспалы ережелер
18. Келісімге кез келген өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша нысанда жасалған және оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған және екі тараптың мөрлерімен бекітілген жағдайда ғана жарамды болады.
19. Келісімге өзгерістер енгізуге Қағидаларда көзделген жағдайларда жол беріледі.
20. Тараптардың бірі қайта құрылған жағдайда, осы Келісім өзінің заңды күшін жоғалтпайды және Тараптардың құқықтық мирасқорлары үшін жарамды күшке ие болады.
21.Келісім бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір-бір) данадан жасалды.
8. Тараптардың мекенжайлары, деректемелері, қолдары және мөрлері:
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі 20__
жылғы "__" ________ № _____
ұзақ мерзімді шартқа №
________ үлгі қосымша келісім
жобасына 1-қосымша
Орындаушы сақтауға және тасымалдауға тиіс тауардың тізбесі мен саны
р/с №
Халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы
Дәрілік нысаны (дозалануы, концентрациясы) немесе техникалық сипаттамасы
Өлш.бірл.
саны
*Тауар атаулары мен көлемдерінің тізбесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
Тараптардың қолдары:
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі 20__
жылғы "__" ________ № _____
ұзақ мерзімді шартқа №
________ үлгі қосымша келісім
жобасына 2-қосымша
Бірыңғай дистрибьютордың алушыларының тізбесі және олардың мекенжайлары
р/с №
Өңір
Алушы
Мекенжайы
*Бірыңғай дистрибьютордың алушыларының тізбесіне және олардың мекенжайларына өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
Тараптардың қолдары:
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі 20__
жылғы "__" ________ № _____
ұзақ мерзімді шартқа №
________ үлгі қосымша келісім
жобасына 3-қосымша
Қызметтің нақты бағасы
Жүк көтергіштігі бойынша автокөлік санаты
Арақашықтық, км
Баға теңге/км
Сомасы,
теңге
1-санат (≤ 1,5 тонна)
2-санат (≤ 5 тонна)
3-санат (≤ 10 тонна)
4-санат (10 тоннадан астам)
Жиыны:
Қойма аймақтары
Паллета-орындардың саны, дана
Баға теңге/паллета-орындар/айда
Сомасы,
теңге
Арнайы температуралық режимсіз сақтау (+15+25 Со)
Арнайы температуралық режимде сақтау (+2+8 Со)
Арнайы температуралық режимде сақтау (+8+15 Со)
Арнайы температуралық режимде сақтау (-15 Со және одан төмен)
Жиыны:
Автокөліктің жүк көтергіштігі бойынша норма-сағат санаты
Норма-сағаттар саны
Баға теңге/норма-сағат
Сомасы,
теңге
1-санат (≤ 1,5 тонна) - 0,5 сағат
2-санат (≤ 5 тонна) - 1 сағат

7. Заключительные и переходные положения
18. Любые изменения и дополнения к настоящему соглашению действительны лишь при условии, если они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон и скреплены печатями обеих Сторон.
19. Внесение изменений в настоящее соглашение допускается по основаниям, предусмотренным Правилами.
20. При реорганизации одной из Сторон, настоящее соглашение не теряет своей юридической силы и имеет действительную силу для правопреемников Сторон.
21. Настоящее соглашение составлено в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон.
8. Адреса, реквизиты, подписи и печати Сторон:
Приложение 1
дополнительного соглашения
№___ к Долгосрочному
договору по хранению и
транспортировке лекарственных
средств и медицинских изделий
от "__" _______ 20__ года № __
Перечень и количество лекарственных средств и медицинских изделий, подлежащих хранению и транспортировке Исполнителем
р/с №
п/п
Международное непатентованное наименование или состав
Лекарственная форма (дозировка, концентрация) или техническая характеристика
Ед. изм.
количество
* В Перечень наименований и объемы лекарственных средств и медицинских изделий могут быть внесены изменения и дополнения.
Подписи сторон:
Приложение 2
дополнительного соглашения
№_____ к Долгосрочному
договору по хранению и
транспортировке лекарственных
средств и медицинских изделий
от "__" ______ 20__ года № __
Перечень получателей Единого дистрибьютора и их адреса
р/с №
Регион
Получатель
Адрес
*В перечень получателей Единого дистрибьютора и их адреса могут быть внесены изменения и дополнения.
Подписи сторон:
Приложение 3
дополнительного соглашения
№__ к Долгосрочному договору
по хранению и транспортировке
лекарственных средств
и медицинских изделий
от "__" ______ 20__ года № ___
Фактическая цена услуги
Категория автотранспорта по грузоподъемности
Расстояние, км
Цена тенге/км
Сумма, тенге
Категория 1 (≤ 1,5 тонн)
Категория 2 (≤ 5 тонн)
Категория 3 (≤ 10 тонн)
Категория 4 (> 10 тонн)
Итого:
Зоны склада
Количество паллетомест, шт
Цена тенге/паллетоместо /мес
Сумма, тенге
Хранение без специального температурного режима (+15+25 Со)
Хранение со специальным температурным режимом (+2+8 Со)
Хранение со специальным температурным режимом (+8+15 Со)
Хранение со специальным температурным режимом -15 Со и ниже)
Итого:
Категория нормо-часов по грузоподъемности автотранспорта
Количество нормочасов
Цена тенге/нормо-час
Сумма, тенге
Категория 1 (≤ 1,5 тонн) - 0,5 часов
Категория 2 (≤ 5 тонн) - 1 час

3-санат (≤ 10 тонна) - 1,5 сағат
4-санат (10 тоннадан астам) - 3 сағат
Жиыны:
Барлығы:
Тараптардың қолдары:
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі 20__
жылғы "__" _______ № _____
ұзақ мерзімді шартқа № ______
үлгі қосымша келісім жобасына
4-қосымша
Көлік құралдары қозғалысының бағдар жоспары
Алушы
Бағыт №
Апта күндері
Айына рейстердің жиілігі*
*Алушыға айына жөнелту жиілігін Орындаушы жөнелту қағазына сәйкес көлемдерге және (немесе) Бірыңғай дистрибьютор жасасқан шарттардағы кестеге сәйкес қалыптастырады.
Тараптардың қолдары:

Категория 3 (≤ 10 тонн) - 1,5 часа
Категория 4 (> 10 тонн) - 3 часа
Итого: Всего: Подписи сторон:
Приложение 4
к Типовому договору оказания
услуги по хранению
и транспортировке лекарственных
средств, медицинских изделий
План маршрутов движение транспортных средств
Получатель
№маршрута
Дни недели
Частота рейсов в месяц*
*частота отгрузки в месяц Получателю, формируется Исполнителем в соответствии с объемами в разнарядке и (или) в соответствии с графиком в договорах, заключенных Единым дистрибьютором.
Подписи сторон: